Sayfa 21 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 11 19 20 21 22 23 31 71 121 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 501 ile 525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ohooo görmeyeli burayı abiler basmış, dergaha çevirmişler başlığı iyice haa...

Ama Allahı var, adamlar iyi çalışıyor...
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, şampiyonluk kupası TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Nereden
    Hakkari

Alıntı GaMZe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş kitabı tavsiye etti,art niyetli değildi keza kitabın yazarının ismini de ben verdim-yanlış bilgiyi düzeltmek için.Şahsın kişiliğini başka platformlarda tartışabilirsiniz.
    Şahsı herhangi bir şekilde farklı platformlarda tartışmak gibi gaflete düşecek değilim. Malum şahsın yürüttüğü faaliyetler, Türkiye Cumhuriyetinin demokratik ve laik yapısını bölücü nitelikte olduğu için; Teröristbaşı'nın "düzdüğü" kitap ile malum şahsın yazdıkları aynı paraleli ifade ediyor benim nazarımda... Gerçeklerin pusların ardında değil; önümüzde...

Alıntı cicero9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan Pamuk serisine girdim.
    Beyaz Kale: Akıcı bir dille yazılmış. Cumhhuriyet yazarlarımızdaki tasvir yeteneğiyle yaşadığımız dünyadaki akıcı Türk dilinin, gerçekten çok başarılı kullanan bir insan. Zaten aldığı ödülden belli!! Tarihi kitapları, hikayeleri sevenlere şiddetle tavsiye edilir.

Yeni Hayat: "Bir kitap okudum hayatım değişti", diye başlıyor. Gerçekten, sizi içine alıp götüren bir kitap.
    Orhan Pamuk iyi bir yazar olabilir amma İSTANBUL adlı kitaında (syf 159)İstanbulun bir fetih mi yoksa bir işgal mi olduğuna dair beyanatları onun hakkındaki görüşlerinizi umarım değiştirir(ki FATİH SULTAN MEHMED'İN İSTANBUL'U NEDEN FETHETMEK İSTEDİĞİ MALUMUNUZDUR).Aslını inkar eden(türklüğüde tartışılırya o adamın)onun gibi olsun.Aldığı ödül ise benim nazarımda kabül görmemiştir görmeyecektirde.sadece yukarda ifade ettiğim husus ondan nefret etmeme yatti arttı bile.kitaplarının çoğuna da vakıf olmasam bu kadar keskin konuşmam.iyi yazdığı konusunda şüphem yok.ama benim işime gel(e)mez.MÜSLÜMANDA DEĞİLMİŞ DİPNOTTT
    Konu Fatih Efe tarafından (22.02.2007 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.
    ......mutedil dalgalı..
    fırtına ihtilal efsane

Abdallı61
    Ziyaretçi

silinmiştir.
    Konu Gürkan tarafından (22.02.2007 Saat 23:21 ) değiştirilmiştir.

Ali Bulaç/bilgi neyi bilmektir
    İnsan olarak bizler mükemmel bir varlık âleminde ve fakat kusurlu bir dünyada yaşıyoruz; yönelimimiz kemâle ve mükemmele doğrudur. Kemâle ermek ve kâmil insan (İnsan-ı kâmil) olmak sadece bir arzu değil, var oluşumuzun hakiki anlam ve amacıdır. Kemâl, kişinin bilgi sahibi olmasıyla elde edilir. Fakat muhakkak ki salt bilgi kâfi değildir. Bilginin imana dönüşmesi ve salih amelle desteklenmesi lâzımdır. Bundan dolayı iman ve amel, Kur'an-ı Kerim'de defalarca “İman edenler ve salih amellerde bulunanlar” şeklinde bir arada zikredilmiştir.

Bilgi, nefsin bilgisi ve varlık aleminin, yani yaratılmışların bilgisi üzerinden Allah’ı bilmektir, yani sözün özü Ma’rifetullah’tır.

ilginenler için
    ......mutedil dalgalı..
    fırtına ihtilal efsane

kutoz
    Ziyaretçi

Kitabın Adı : Ben Şehitmiyim, Hain mi?
    Yayın Evi :Ra Kitabevi
    Fiyatı : 10 YTL.
    Konusu : Güncel

Bu kitap; Atatürk'ün 'Çağdaşlık' ilkesiyle Türkiye'nin önüne koyduğu hedeflere ulaşmada ölümsüz liderin kararlılığı ve inancı ile bağdaşmayan yöntemler izlenmesinin... Emperyalizmin Türkiye üzerinde oynadığı oyunlarda değiştirdiği metodlara karşı asla ve asla değişmemesi gereken ilkelerimizin yansımasıdır...

Osman Diyadin

Trabzon'dan yükselen bir yurtsever kalem, Osman Diyadin. Karadeniz Gazetesindeki köşesinde kaleme aldığı yazılarından bazılarını derlediği "Ben Şehitmiyim, Hain mi?" kitabını, okumanızı tavsiye ediyorum. Bazan, içinizde öfkenin doruğa çıktığını, bazanda gözlerinizin yandığını, boğazınızda birşeylerin düğümlendiğini hissedeceksiniz...

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart orhan pabuç

Alıntı felis61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan Pamuk iyi bir yazar olabilir amma İSTANBUL adlı kitaında (syf 159)İstanbulun bir fetih mi yoksa bir işgal mi olduğuna dair beyanatları onun hakkındaki görüşlerinizi umarım değiştirir(ki FATİH SULTAN MEHMED'İN İSTANBUL'U NEDEN FETHETMEK İSTEDİĞİ MALUMUNUZDUR).Aslını inkar eden(türklüğüde tartışılırya o adamın)onun gibi olsun.Aldığı ödül ise benim nazarımda kabül görmemiştir görmeyecektirde.sadece yukarda ifade ettiğim husus ondan nefret etmeme yatti arttı bile.kitaplarının çoğuna da vakıf olmasam bu kadar keskin konuşmam.iyi yazdığı konusunda şüphem yok.ama benim işime gel(e)mez.MÜSLÜMANDA DEĞİLMİŞ DİPNOTTT
    Her harfine imza. Cumhuriyet tarihi boyunca ve oncesinde, dunyada ozune-aslina inkar eden herkesi KAHRAMAN ilan eden bir guc vardi, cigeri bes para etmez, kendi milletini asagilayan bu zavallilari paraya bogup, adam yerine koyarlardi. Hala bu durum devam etmekte, yukarda onu savunan arkadaslarimizin dogmamis atalarini, bebek yasta ninelerini oldurmus Ermeni kopeklerine, bizim-hem de savasta tarihin en serefli milletlerinden olan bizim-SOYKIRIM yaptigimizi soyledigi icin NOBEL aldi. Be haysiyetsiz adam, bre hain, biz ki defalarca Avrupaya sefere giderken arkamizdan vuran Irana-her seferinde soz verip hainlikte geri kalmayan moskof keferesine-imdat istediginde kostugumuz ama hemen akabinde arkadan hancerledigimiz Avrupaliya bile SOYKIRIM yapmadik. Zaten yapsaydik dunya su anki gibi olmazdi. Sen en iyisi o nobeli al da...

Cumhuriyet Gazetesi, 1951'de Nazım Hikmet için aynen şöyle yazmıştı: "Doya doya yüzüne tükürsünler" , ama simdi sorsan en ciddi savunucusudurlar.
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

forzalazio
    Ziyaretçi

hatırlamıyorum

Nereden
    İstanbul

Standart Peki bunu?

Alıntı forzalazio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hatırlamıyorum
    Fatih Üniversitesi tarihçilerinden Doç. Cafer Ulu, Mustafa Kemal Atatürk’e, ‘Atatürk’ soyisminin bir Ermeni tarafından verildiğini ortaya koydu. Ulu’nun 4 yıllık çalışmasının ürünü olan doktora tezine göre, Kurtuluş Savaşı başlayınca, o dönem 19 yaşında olan Ermeni asıllı Agop Martayan da Türk Ordusu’nda silah altına alınmış ve kendisi Şam’da Mustafa Kemal’le tanışıp dost olmuştu. Martayan, 1934’te Türk Dil Kurumu (TDK) başuzmanlığına getirildi. Ve 1935’te Mustafa Kemal’in emriyle “Dilaçar” soyadı verildi. Dilaçar, bir TDK toplantısı sırasında Mustafa Kemal için “Atatürk” soyadını önerdi ve öneri kabul edildi. Ulu’nun tezine göre, Atatürk’ün Latin harflerinden oluşan imzasını da, o dönemde Robert Kolej’de matematik ve kaligrafi öğretmenliği yapan Hagop Vahram Çerçiyan tasarladı.
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Alıntı sweetrose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsı herhangi bir şekilde farklı platformlarda tartışmak gibi gaflete düşecek değilim. Malum şahsın yürüttüğü faaliyetler, Türkiye Cumhuriyetinin demokratik ve laik yapısını bölücü nitelikte olduğu için; Teröristbaşı'nın "düzdüğü" kitap ile malum şahsın yazdıkları aynı paraleli ifade ediyor benim nazarımda... Gerçeklerin pusların ardında değil; önümüzde...
    Bunların aksine bir şey söylediğimi ya da her hangi birinin söylediğini hatırlamıyorum!..Yanlış mıyım?Gaflet ya da değil bahsini sen açtın,ben yeri burası değildir dedim sadece-yeri hiç olmayabilir de o kadarı beni ilgilendirmiyor.
    Konu Gamze tarafından (23.02.2007 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.

cicero9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben yine kalın kafalı üslubumla(!) başlığın belirttiği, sorduğu şekilde yazmaya devam edeyim:

Bugün fuarda(Ankara 'her yönüyle Trabzon' fuarı) elime 'Kıyı' dergisini aldım. Medyatik kişiliğe sahip Sunay Akın'la beraber edebiyatı kendi içine sindirebilmeyi başarmış insanları gördüm, okudum diyebilirim. Çok tatlı yazılarla, çok renkli bakışlarla buluştuğuma inanıyorum.

İkinci kitabım da, Orhan Pamuk'tan 'Benim Adım Kırmızı'. Bu kitapta da Osmanlı İstanbul'unda 16. yüzyılın sonlarında bir nakkaş hikayesi anlatılıyor. Kitap, akıcı üslubuyla beraber kendi kültür mirasımızı korumak isteyebileceğimiz hat ve nakış sanatlarıyla ilgili iyi bir bilgi hazinesi.
    "dere coştu bir kere"

Nereden
    İstanbul

Zengin Baba Yoksul Baba-Robert Kiyosaki

Cok enteresan birseyi anlatiyor; okullarin, zenginlere işçi üretmek için kuruldugunu ve tüm dünya eğitim sisteminin girişimci değil işçi (üst düzey yönetici dahil)yetiştirmek için sistemli bir birliktelikte olduğunu yazıyor. Tasarruf ve yatırımın, asla öğretilmediğini, aslında tüm insanların sadece daha fazla tüketim için yönlendirildiği ve ekonomik özgürlüğü nasıl elde edeceğimizi yazıyor.
    Gerçekten bakış açınızı değiştirecektir, neden 1.000 YTL maaş alan biri de 10.000 YTL maaş alan biri de tam rahat değildir ve maddi imkansızlıktan yakınır anlıyorsunuz. Çünkü her ikisi de gelirine göre giderini çeşitlendiriyor, pazar alışverişini bırakıyor mesela, outlete uğramıyor bile gibi...

Nereden
    Hakkari

İhtilalin Mantığı-Şevket Süreyya Aydemir

Kitap genel itibariyle, gözlem ve sentezlere dayalı, Şevket Süreyya'nın pak dili ile yazılmış güzel bir eser. Okumanızı tavsiye ederim; kitabın bazı bölümleri sıkıcı ama yinede okunmaya değer bir kitap..

tiberan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mahmut Goloğlu'nun Trabzon Tarihi adlı kitabını okudum. Trabzonlu olmanın gurur vermesi gerektiğini teyid ettirecek bir kitap. Gerçekler her zaman acı olmuyormuş.
    Selam Trabzon'uma!
    Trabzon'un uşağına
    Kaytanına,kuşağına
    Zipkasina,mintanina,kukulasina
    Çilkisine,çapulasina
    Horonina,kemençesine,yayına
    Funduğuna,misirine,çayına selam!

MAHMUT GOLOĞLU

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

uzun zaman sonra Ali Rıza Seyfi'nin BARBAROS HAYREDDİN PAŞA isimli kitabını okudum, kitap barbaros hayreddin'in akdenizi nasıl bir Türk gölüne çevirdiğini ve gelmiş geçmiş en büyük korsanlardan biri olduğunu anlatıyor, kitabı okuduktan sonra italyanların "anneciğim Türkler geliyor!!!" cümlesini niçin bu kadar çok sarfettiklerini anlıyor insan, barbaros boş kaldıkça italyan ve ispanyol kıyılarını müslümanlara eziyet ettikleri için yağmalamış, böyle bir kaptana böyle bir tarihe sahip olduğumuz için ne kadar övünsek azdır...
    www.turkkorsanlari.com'dan barbaros hakkında geniş bilgi elde edebilirsiniz...
    bir lafa bakarım laf mı diye,
    bir de söyleyene bakarım 'adam' mı diye...

WERTHeR
    Ziyaretçi

Cengiz Aytmatov toprak ana okumanızı tavsiye ederim. insan hayatının değerini anlatan güzel bir eser. Farklı bir ülkeyi anlatmasına rağmen ANAdoludan bölümler bulabiliriz...

Nereden
    İstanbul

Standart İtiraz

Alıntı corleone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun zaman sonra Ali Rıza Seyfi'nin BARBAROS HAYREDDİN PAŞA isimli kitabını okudum, kitap barbaros hayreddin'in akdenizi nasıl bir Türk gölüne çevirdiğini ve gelmiş geçmiş en büyük korsanlardan biri olduğunu anlatıyor, kitabı okuduktan sonra italyanların "anneciğim Türkler geliyor!!!" cümlesini niçin bu kadar çok sarfettiklerini anlıyor insan, barbaros boş kaldıkça italyan ve ispanyol kıyılarını müslümanlara eziyet ettikleri için yağmalamış, böyle bir kaptana böyle bir tarihe sahip olduğumuz için ne kadar övünsek azdır...
    www.turkkorsanlari.com'dan barbaros hakkında geniş bilgi elde edebilirsiniz...
    Arkadaşım kitap gerçekten güzel ama, Barbaros Hayrettin Paşaya Korsan demek hakikaten beni üzdü
    http://www.hakikatkitabevi.com/turkc...Hayreddin1.mp3
    Yukardaki linke tıklarsan, 4 seriden oluşan bu kahramanın hayatını dinlersin, her seferinde GAVURUN yaptığı kalleşliğe cevap vermek için karşı saldırı yapmış, hiçbir zaman boş yere yakıp yıkmamış. Hatta, HİLAL taktiğini deniz savaşlarında uygulayan ilk CENGAVER.

Tüm tarihi kahramanlar linki: http://www.bizimsahife.org/mp3/index-14.htm

Bu arada, bildiğim kadarıyla, Dünyada Deniz Kuvvetlerinde HALAT armasını kullanan tek ülke biziz, bu arma sadece tüm açık denizlere hakim olan devletlere veriliyor. Ne acı değil mi, bir de bugünkü duruma bak
    Konu Tekke tarafından (28.02.2007 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ek

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sweetrose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gazi Paşa- Attila İLHAN

Attila İlhan ustamızın uzun zamadır okumak istediğim kitabını sonunda bugün itibariylre bitirdim. Attila İlhan'ın kelime dağarcının şekillendirdiği kitap; roman kurgusu içerisinde yazılmış. Beni birazcık zorlayan bir kitap oldu ama çok hoşuma gitti. Birazcık kelime bilgisi isteyen bir roman ama mutlaka hoşunuza gidecektir.

Bu arada yukarıda verilen kitaplarda; adı geçen malum şahıs; Türkiye Cumhuriyeti rejimine karşı oluşturduğu yapılanma ve yürüttüğü faaliyetlerden dolayı yargılanmış bir şahıstır. Türkiye Cumhuriyetinin demokratik ve laik rejimini hazmedememiş, kuklası olduğu bir ülkeye sığınmış bir insanın kitabını tavsiye etmek ne kadar doğrudur; bunu siz düşünün?
    olay yine siyasete dönecek ama stalinlerin hitlerin kitapları okunuyosa bu ülkede o dediğin malum şahısların okunması çok doğaldır.yazandan ziyade içinde yazılanları bi kere okumak için çaba sarfedersen senin içinde ii olur.çünkü içinde yazılanlar çoğu romanın içindeki saçmalıklardan daha önemlidir.Hemde gerçeklerin ta kendisidir.

Benim tavsiye edeceğim kitabıda yazayım madem.Osmanlıyı yeniden keşfetmek(ilber ortaylı) kesin okuyun derim ben.Günümüzle uyarlarsak geçmişten baya bi ders alınması gerektiğini görürsünüz.
    Özkan SÜMER

Remzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Osman pamukoğlundan Ey Vatan'ı bitirdim geçen gün kitap genelde güzel ama bazı bölümlerde çok sıkıldım örneğin ördek konusunda çok uzatmış...
    Bir Gün Mutlaka!!

Nereden
    İstanbul

Alıntı Tekke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım kitap gerçekten güzel ama, Barbaros Hayrettin Paşaya Korsan demek hakikaten beni üzdü
    http://www.hakikatkitabevi.com/turkc...Hayreddin1.mp3
    Yukardaki linke tıklarsan, 4 seriden oluşan bu kahramanın hayatını dinlersin, her seferinde GAVURUN yaptığı kalleşliğe cevap vermek için karşı saldırı yapmış, hiçbir zaman boş yere yakıp yıkmamış. Hatta, HİLAL taktiğini deniz savaşlarında uygulayan ilk CENGAVER.

Tüm tarihi kahramanlar linki: http://www.bizimsahife.org/mp3/index-14.htm

Bu arada, bildiğim kadarıyla, Dünyada Deniz Kuvvetlerinde HALAT armasını kullanan tek ülke biziz, bu arma sadece tüm açık denizlere hakim olan devletlere veriliyor. Ne acı değil mi, bir de bugünkü duruma bak
    arkadaşım sitemine hak veriyorum, korsan kelimesi iki manaya gelmektedir, biri bildiğimiz manası bir diğeri de belli bir ülke namına hizmet eden serbest denizcilerdir ki bu gruba Barbaros girmektedir, ben de kitabı okurken Barbaros'a korsan diye hitap edilmesine şaşırmıştım ama araştırınca hakikati gördüm, verdiğin adresler linkler çok faydalı oldu çok teşekkür ederim, ben de sana çamlıca yayınlarından çıkan Hızır Reis kitabını önerebilirim, direk anı tarzı yazılmış ve orjinal dili bozulamış içinde osmanlıca orjinal kaynakların da yer aldığı güzel bir kitap, dediğin gibi, böyle bir ecdadımız olduğu için ne kadar gurur duysak az, ve bu ecdadı bize unutturmaya çalışanlara inat insanlara hatırlatmak da bizim görevimiz...

Nereden
    İstanbul

Standart Tesekkur

arkadaşım sitemine hak veriyorum, korsan kelimesi iki manaya gelmektedir, biri bildiğimiz manası bir diğeri de belli bir ülke namına hizmet eden serbest denizcilerdir ki bu gruba Barbaros girmektedir, ben de kitabı okurken Barbaros'a korsan diye hitap edilmesine şaşırmıştım ama araştırınca hakikati gördüm, verdiğin adresler linkler çok faydalı oldu çok teşekkür ederim, ben de sana çamlıca yayınlarından çıkan Hızır Reis kitabını önerebilirim, direk anı tarzı yazılmış ve orjinal dili bozulamış içinde osmanlıca orjinal kaynakların da yer aldığı güzel bir kitap, dediğin gibi, böyle bir ecdadımız olduğu için ne kadar gurur duysak az, ve bu ecdadı bize unutturmaya çalışanlara inat insanlara hatırlatmak da bizim görevimiz...
    Verdigin bilgi iyi oldu kardesim, tesekkur ederim. Burada Kaptan Paşamızın maceraları var: http://www.kitapyurdu.com/kitap/defa...9230654&LogID=

veya:

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim....NGJP7PRWFM1TZP

WERTHeR
    Ziyaretçi

Goethe, Genç Wertherin Acıları

Kullanıcı adıma bakarak kitabın nasıl olduğunu tahmin edersiniz. Zamanında yayınlandığında werther yaşamıyorsa benim yaşamamın gereği yok diyerek intihar edenler olmuş

Nereden
    İstanbul

Alıntı WERTHeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Goethe, Genç Wertherin Acıları

Kullanıcı adıma bakarak kitabın nasıl olduğunu tahmin edersiniz. Zamanında yayınlandığında werther yaşamıyorsa benim yaşamamın gereği yok diyerek intihar edenler olmuş
    ben werther'in çok methini duymuştum, okuyup bunalıma giren arkadaşlarım olmuştu ama okuduğumda beni çok etkilemedi, bordo-siyah'tan alıp okudum belki onun bir etkisi vardır, sen daha iyi bir yayınevinden okuduysan bir isim verebilir misin?

@tekke, kitap için teşekkürler, böyle kitaplar bulduğunda özelden veya burdan yazabilirsen sevinirim, paslaşalım...

WERTHeR
    Ziyaretçi

ben werther'in çok methini duymuştum, okuyup bunalıma giren arkadaşlarım olmuştu ama okuduğumda beni çok etkilemedi, bordo-siyah'tan alıp okudum belki onun bir etkisi vardır, sen daha iyi bir yayınevinden okuduysan bir isim verebilir misin?

@tekke, kitap için teşekkürler, böyle kitaplar bulduğunda özelden veya burdan yazabilirsen sevinirim, paslaşalım...
    Bordo siyah iiyi bir yayınevidir. ben oradan okumadım ama. okuduğum kitabın angi yayınevine ait olduğunu şu anda söyleyemem. Samsuna döndüğümde bildiririm kusura bakma. tabiki zevkler ayrı ayrıdır. Ortak bir zevk sözkonusu değildir. beğenmeme olabilir...

Nereden
    İstanbul

Alıntı WERTHeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bordo siyah iiyi bir yayınevidir. ben oradan okumadım ama. okuduğum kitabın angi yayınevine ait olduğunu şu anda söyleyemem. Samsuna döndüğümde bildiririm kusura bakma. tabiki zevkler ayrı ayrıdır. Ortak bir zevk sözkonusu değildir. beğenmeme olabilir...
    ok sorun değil, bordo siyah iyi ama orjinalden özeti çok abarttığı için bazı kitaplarında hikayenin bütününü yakalayamıyorlar, ve tercümanları daha çok üniversite veya yüksek lisans öğrencileri olduğu için bazı kopukluklar olabiliyor, o yüzden çok önemli klasikleri daha geniş tercümelerden okumakta fayda var, samsuna döndüğünde kitabın sayfa sayısı ve yayınevi hakkında bilgi verebilirsen sevinirim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 5 misafir)