Sayfa 112 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,776 ile 2,800 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduðunuz Kitaplar Hakkýnda Yorumlar!..

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu anda Nutuk'u okumaktayým. Herkese tavsiye ederim. Tarihini anlamak ve dönemin geliþmelerini birebir kavramak için daha iyisi olamaz.
    Ýnþallah kýsaltýlmýþ veya sadeleþtirilmiþ olan versiyonlarýný deðil, orjinal tam metin olanýný okuyorsunuzdur.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Berke6198 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    25

Alýntý SixtyOne_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýnþallah kýsaltýlmýþ veya sadeleþtirilmiþ olan versiyonlarýný deðil, orjinal tam metin olanýný okuyorsunuzdur.
    Orijinal halini okumam mümkün deðil. O halini hazmedecek eski Türkçe kapasitem yok maalesef. Kýsaltýlmýþýný deðil ancak "nispeten" sadeleþtirilmiþini okuyorum.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Orijinal halini okumam mümkün deðil. O halini hazmedecek eski Türkçe kapasitem yok maalesef. Kýsaltýlmýþýný deðil ancak "nispeten" sadeleþtirilmiþini okuyorum.
    Yani söylemek istediðim elbette o günkü yazýlmýþ Türkçe ile birebir aynýsý olmasý deðil, günümüz Türkçesiyle fakat ekleme ve çýkarmalýrýn olmadýðý, anlam-konu bütünlüðünün bozulmadýðý, tam metin bir eser olmasý önemli.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Berke6198 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    25

Alýntý SixtyOne_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yani söylemek istediðim elbette o günkü yazýlmýþ Türkçe ile birebir aynýsý olmasý deðil, günümüz Türkçesiyle fakat ekleme ve çýkarmalýrýn olmadýðý, anlam-konu bütünlüðünün bozulmadýðý, tam metin bir eser olmasý önemli.
    Konu bütünlüðünde kesinlikle oynamalar yok

Baþka Nutuk'lar ile karþýlaþtýrdým kitabýmý, çok düzgün ve güvenilir bir kaynak
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Hadis'te Ýsrailiyat meselesi hep tartýþýlmýþtýr ama, okumaya baþladýðým Mehmet Sait Toprak'ýn "Talmud ve Hadis" kitabý gerçekten çok saðlam bir kaynak.

M.Sait Toprak, memlekette karþýlaþtýrmalý dinler tarihi konusunda büyük bir otorite oldu diyebiliriz. Adam Süryaniliðin merkezi Mardin'de, Artuklu Üniversitesi Süryani Dili ve Kültürü hocasý. Hem Arapça'nýn, hem de Ýbranice'nin (Ýsrail'deki Ýbranice daha farklý, kullandýklarý lehçeye "yidiþ" deniyor) atasý olan, Süryaniler'in, hatta Hz.Ýsa'nin konuþtuðu Aramca'yý çok iyi biliyor. Hem dil, hem de dini kaynaklara, metodolojiye son derece vakýf. Akademik dille yazdýðý için kitap aðýr gelebilir ama, çok çarpýcý bilgileri en saðlam kaynaðýyla veriyor. O yüzden "meraklýsýna" diyelim.
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Android'ler Elektrikli Koyun Düþler mi? Philip K. Dick

https://www.goodreads.com/book/show/...lectric_Sheep_

Blade runner filminin uyarlandýðý kitap, ayrýca 90 öncesi en iyi bilim kurgu romaný ödülü de almýþ. Bugün aldým, 2. ya da 3. sýraya koydum kitabý bakalým ne zaman okurum
    Kusur deðil, çare bulun.

Henry Ford

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Yakup Kadri'nin Milli Savaþ Hikayeleri'ni okumuþtum. Dün ise "Milli Mücadele Yazýlarý - ERGENEKON" kitabýný okudum.

Romanlarý kadar bilinmediðinden olsa gerek kitap D&R stoklarýnda hiç yok. Alternatif kitapçýlar veya internet maðazalarýndan bulabilirsiniz.

http://www.iletisim.com.tr/kitap/erg...0#.VqXWyJqLRkh

O dönem yazýlarýnda, duygular olaylarýn hep önünde gider. Yakup Kadri'nin Ýkdam Gazetesi'ndeki yazýlarý da öyleymiþ. Bu duygularýn baþýnda inanç geliyor. Allah'a, millete ve lidere büyük bir inanç var yazýlarda. Zaten 25 Mayýs 1920 tarihli "Hafta Sohbeti" baþlýklý yazýsýnda "...Kuvvetler daha büyük kuvvetle hep yenilmiþtir ve yine yenilir. Ancak bir defa olsun fikirle imanýn yenildiði olmamýþtýr." ifadelerine yer vermiþtir.

Bir de kitapta dikkatimi çeken detay vardý. Ýlk baskýsý 1929'da yapýlmýþ ve Yakup Kadri 1964'teki yeni baský için bir kez daha önsöz yazmýþ. Bu önsözde aradan geçen zamanýn kýsa tahlilini yaparken Ýsmet Paþa'ya ince bir sitemde bulunuyor. "Mustafa Kemal'in peþi sýra, efsane kahraman mertebesine çýkardýðým kiþiler arasýnda, mesela, bir Ýsmet Paþa nazarýmda hala ayný yüceliði muhafaza etmekte midir?"

cem1990 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Amin Maalouf-Araplarýn gözünden haçlý seferleri
    Bu kitap her bireyin kendi kütüphanesinde olmasý gereken kitaplardan.Müthiþ akýcýlýðý olan günümüzde Araplarýn geçmiþte neler yaptýðýný haçlýlarla kimlerin savaþ verdiðini anlatan çok güzel bir kitap.

Namaz kýlýp kýlmamak üzerinde git-gel yaþýyorsanýz bir türlü irademi kýrýp namaza baþlayamadým derseniz tavsiye edeceðim kitap;
    Cemil Tokpýnar-Sabah namazýna nasýl kalkýlýr kitabýný severek okudum.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Alýntý cem1990 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu kitap her bireyin kendi kütüphanesinde olmasý gereken kitaplardan.Müthiþ akýcýlýðý olan günümüzde Araplarýn geçmiþte neler yaptýðýný haçlýlarla kimlerin savaþ verdiðini anlatan çok güzel bir kitap.

Namaz kýlýp kýlmamak üzerinde git-gel yaþýyorsanýz bir türlü irademi kýrýp namaza baþlayamadým derseniz tavsiye edeceðim kitap;
    Cemil Tokpýnar-Sabah namazýna nasýl kalkýlýr kitabýný severek okudum.
    Cemil Tokpýnar'ýn kitabýný uzun yýllar önce okumuþtum gerçekten çok etkileyici bir kitap.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Fazla söze gerek yok.
    Kendini okutturan, boðazýnýzý düðüm düðüm eden muazzam bir eser.
    Hamiþ

ESER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Dostoyevski

Suç ve ceza

Uður Kalyoncu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yirmi beþ yýllýk dostumdan yeni yýl armaðaný geldi dün: "Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Grigory PETROV"

Enver'e ara verip bir solukta okudum bu kitabý. Eðitimcilere, devlet idaresinde görev yapanlara ve özellikle gençlere tavsiye ederim. Zamanýnda Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK de bu eserin müfredata konulmasýný istemiþ.

Elimdeki baskýsý Yakamoz'dan (Kasým, 2015). Birçok yayýnevi basmýþ, tercümeleri sýkýntýlý olabilir.
    Gecenlerde okuduðum bu mesaj sonrasi temin ettim okudum ve cok beðendim. ..Okulda kendi bolumumde öðrencilerin okumasini zorunlu kilmakla beraber cuzi bir fiyati olan kitabý aldirmayi ve daha cok insana ulasmasini istiyorum..Mevcut bulundugumuz düzende bir anlam ifade eder mi zor ama olsun hicbir sey yapmadik demeyiz en azindan...

Hocam sana da özellikle teþekkür ediyorum..Bu kitap dýþýnda da onerdigin bazi kitaplari temin ettim bazilarini da etmeye calisiyorum...Bunlari ve kendi elimdeki kitaplari bitirdikten sonra özel olarak onerecegin kitaplari da soracagim insallah. ..
    Konu Uður Kalyoncu tarafýndan (02.02.2016 Saat 02:58 ) deðiþtirilmiþtir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Uður Kalyoncu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gecenlerde okuduðum bu mesaj sonrasi temin ettim okudum ve cok beðendim. ..Okulda kendi bolumumde öðrencilerin okumasini zorunlu kilmakla beraber cuzi bir fiyati olan kitabý aldirmayi ve daha cok insana ulasmasini istiyorum..Mevcut bulundugumuz düzende bir anlam ifade eder mi zor ama olsun hicbir sey yapmadik demeyiz en azindan...

Hocam sana da özellikle teþekkür ediyorum..Bu kitap dýþýnda da onerdigin bazi kitaplari temin ettim bazilarini da etmeye calisiyorum...Bunlari ve kendi elimdeki kitaplari bitirdikten sonra özel olarak onerecegin kitaplari da soracagim insallah. ..
    Ben teþekkür ederim. Çok mutlu oldum.

Kitaplarýmý derneðe baðýþladýktan sonra okuduklarýmý da dostlarýmla paylaþtým. Þu anda elimde bu sayfada daha önce deðindiðim Yakup Kadri'nin "Ergenekon"u ve "Ýslam'ýn Pavluslarý" var. Eðer özelden adresinizi yazarsanýz ve kabul ederseniz bu kitaplarý þubat ayýnýn üçüncü haftasýndan sonra size ulaþtýrabilirim (Kýsa süreli mekan deðiþikliðinden dolayý kitaplar yanýmda deðil).

*

Bence ülkemizin faydalanamadýðý Prof. Dr. Ýskender Öksüz'ün yeni bir çalýþmasý basýldý: Millet ve Milliyetçilik.

http://panamayayincilik.com/tanim.as...J7EM1MIVL6736F

Diðer bir çalýþma ise Prof. Dr. Bilgehan Atsýz Gökdað'ýn "Türklerin Dünyasý". Kitap hakkýnda internette neredeyse hiç bilgi yok. Gazetede görmüþtüm: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/kitap/10012016.jpg

Bu iki kitabý sýraya aldým.

OÐUZHAN061 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüþhane
    Yaþ
    31

2 gün önce aldým bu akþam inþallah baþlayacaðým fakat bayaðý kalýn bir kitap
    qeqw.jpeg

CinarTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Arkadaþlar elimdeki kitaplarý bir kýsmýný ara ara gönderiyorum. Önceleri baþka forumlarda ihtiyacý olanlarla ya da okullarla iletiþim saðlýyordum. Þimdi burada olduðuma göre baþka yere gerek yok. Elimde 10 civarýnda tam metin klasik eser var. Ýhtiyacý olan ya da köy okulu gibi ulaþtýrabileceðim yerler hakkýnda bilgi verirseniz göndereceðim.
    Eðo ime asin Trapezunte..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý cem1990 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kýlýçbay Hoca da çok güzel çevirmiþtir kitabý. Kitaptaki "Maarra Yamyamlarý ve Ebu Said El Maarri(Sarýklý bir direniþçi)" bahsini dönüp dönüp defalarca okumuþtum.
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Daha önce paylaþtýðým iki kitapla ilgili bugünkü Yeniçað Gazetesi'nde iki köþe yazýsý çýktý. Kitaplar hakkýnda fikir vermesi açýsýndan yazýlarýn baðlantýlarýna aþaðýda yer veriyorum:

Ýlki Dr. Arslan Tekin - Bir Dönemin Þahidi

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bi...di-37104yy.htm

Yaðmur Bey'in Yaðmur Günleri'ni daha önce paylaþmýþtým. Þimdi "Ýmparatorluk'ta Doðan 16 Cumhuriyet Aydýný * Bittiði Yerde Baþlar"ý paylaþmak isterim.

Yaðmur Bey seksenlerin sonunda TRT için hazýrladýðý bir belgesel serisinde görüþtüðü on altý aydýný sayfalarýna taþýyor.

Orhan Þaik Gökyay, Zeki Ömer Defne, Ömer Asým Aksoy, Nadir Nadi, Sadi Irmak, Rakým Çalapala,Tahsin Banguoðlu, Burhan Arpad, Halil Vehbi Eralp, Ýbrahim Yasa, Münevver Ayaþlý, Ýzzeddin Ökte, Reþat Kaynar, Ýsa Yusuf Alptekin, Cevad Memduh Altar ve Saadet Çaðatay'la olan söyleþileri okuyucuyu ülkemizin yakýn geçmiþinde bilim, sanat ve siyasetinde gezintiye çýkarýyor.

Benim en çok ilgimi çeken rahmetli Ýsa Yusuf Bey'in konuk olduðu bölümdü. Ne çileli bir hayat... Ne büyük bir Türklük þuuru... Zaten iligili bölümün baþlýðý "Ben Türklük için Yaþarým!" idi. Ruhu þad olsun.

Ýsa Yusuf Bey diyor ki: "...Ben ERK diye bir gazete çýkardým. Onda sað tarafta üç þiar, sol tarafta üç þiar vardý. Sað taraftaki þiarlar; MÝLLÝYETÇÝYÝZ-HALKÇIYIZ-ÝNSANÝYETÇÝYÝZ. Sol taraftaki þiarlar; IRKIMIZ TÜRK'TÜR, DÝNÝMÝZ ÝSLAM'DIR, YURDUMUZ TÜRKÝSTAN'dýr."
    Bir baþka mesajý... "Gazetede emir verdim "Sincan" yazýlmayacak, "TÜRKÝSTAN" yazýlacak. Doðu Türkistan Türkleri'ne Uygur Milleri, Kýrgýz Milleti, Kazak Milleti denilmeyecek TÜRK MÝLLETÝ denilecek."

Ve duasý... "Allah 100 küsur milyon nüfuslu esir Türk dünyasýnýn lideri,
    Ortadoðu'nun muvazene unsuru,
    Hür dünyanýn yýkýlmaz kalesi olan aziz Türkiyemiz'i ilelebed payidar eylesin! Gölgesini, esir Müslüman Türkler'in baþýndan esirgemesin!" (1988 yýlýnda yapýlmýþ bu söyleþi)

Orhan Þaik Gökyay'la ilgili bölümde 44 olaylarýna hiç deðinilmemiþ.

"Biraz dinleneyim ama dinlenirken keyifle öðreneyim" diyorsanýz Yaðmur Tunalý'nýn bu çalýþmasýný edinin. Ben Enver'de yorulurken, Yaðmur Hoca'nýn söyleþilerinde dinlendim.

Kitap -> http://www.bilgeyayincilik.com/kitap.asp?ID=773

Diðeri Trabzonlu Arslan Bulut - Yeni Anayasa'yý Kim Ne Ýçin Ýstiyor?

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ye...or-37108yy.htm

Bence ülkemizin faydalanamadýðý Prof. Dr. Ýskender Öksüz'ün yeni bir çalýþmasý basýldý: Millet ve Milliyetçilik.

http://panamayayincilik.com/tanim.as...J7EM1MIVL6736F
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (05.02.2016 Saat 10:25 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

kutoz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    51

Deðerli arkadaþlar;

Akçaabat Orta Mahalle'de bulunan tarihi Fevzipaþa Ýlkokuluna bir kütüphane yaptýrdýk. Kütüphanenin kitap ihtiyacý devam etmektedir. Ýlkokul çaðý çocuklarýmýza hitap eden kitaplardan elinizde varsa, bu okula ulaþtýrabilirsiniz. Ben aracý olabilirim.

Ýlgi göstermeniz dileðiyle.

LG-D855 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Deðerli arkadaþlar;

Akçaabat Orta Mahalle'de bulunan tarihi Fevzipaþa Ýlkokuluna bir kütüphane yaptýrdýk. Kütüphanenin kitap ihtiyacý devam etmektedir. Ýlkokul çaðý çocuklarýmýza hitap eden kitaplardan elinizde varsa, bu okula ulaþtýrabilirsiniz. Ben aracý olabilirim.

Ýlgi göstermeniz dileðiyle.

LG-D855 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Abi ilkokul 4 e kadar mý 8 e kadar mý.....

Biraz kitap var elimde ilk 4 sýnýfa aðýr gelir lakin 5 .sýnýflardan itibaren okunabilir.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    51

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi ilkokul 4 e kadar mý 8 e kadar mý.....

Biraz kitap var elimde ilk 4 sýnýfa aðýr gelir lakin 5 .sýnýflardan itibaren okunabilir.....
    Faik, 4'e kadar.
    Ilk okul kusmi icin. Evet, onlar agir gelir. Ilgin icin ayrica tesekkurler.

fýrtýna, ihtilal X efsane...

Ekrem D. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Geçen haftalarda Ankara kitap fuarýndan aldýðým bir kitap. 65 basýmý, hiç okunmamýþ. Kütüphanemde duruyor. Sürekli elim gidiyor, sayfalarý açýp okuyayým diye ama kýyamýyorum. Ayný çeviri farklý kitabevlerinden de basýlmýþ, günümüzde de satýlýyor. Onlardan bir tanesini alacaðým, bunu açmayacaðým galiba.

Konu Ekrem D. tarafýndan (05.02.2016 Saat 21:49 ) deðiþtirilmiþtir.
    Yahsi Bati 51:28

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    51

Alýntý CinarTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar elimdeki kitaplarý bir kýsmýný ara ara gönderiyorum. Önceleri baþka forumlarda ihtiyacý olanlarla ya da okullarla iletiþim saðlýyordum. Þimdi burada olduðuma göre baþka yere gerek yok. Elimde 10 civarýnda tam metin klasik eser var. Ýhtiyacý olan ya da köy okulu gibi ulaþtýrabileceðim yerler hakkýnda bilgi verirseniz göndereceðim.
    Cihan bir okul çýkmazsa eðer, ben alabilirim bahsettiðin kitaplarý. Yalnýz listelersen sevinirim, elimdekiler ile denk gelmemedi için.

fýrtýna, ihtilal X efsane...

ESER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

(Victor Hugo)

Sefiller

Bir Ýdam Mahkumunun Son Günü

Uður Kalyoncu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Iskender Pala Mihmandar

Giriþ kisminda Peygamber Efendimizin Medine ye gelisini cok güzel aktarmis oralara acayip bir özlem duydum..

Eyüp Sultani anlatiyor..Okumayanlara önerilir. .

Adem Akyüz' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    30

Alýntý Uður Kalyoncu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Iskender Pala Mihmandar

Giriþ kisminda Peygamber Efendimizin Medine ye gelisini cok güzel aktarmis oralara acayip bir özlem duydum..

Eyüp Sultani anlatiyor..Okumayanlara önerilir. .
    Kesinlikle okunmasý gereken bir kitap. En çok beðendiðim romanlar arasýnda ilk 3'e girer.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)