Sayfa 82 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 32 72 80 81 82 83 84 92 132 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,026 ile 2,050 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı İskender66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evliyanın Dilinden Namazın Hikmetleri
    Abdullah DEMİRAY - Semerkand Yayınları
    nasil buldun abi ?
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

İskender66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasil buldun abi ?
    Kitabı çok beğendim. Tavsiye ederim

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı İskender66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitabı çok beğendim. Tavsiye ederim
    Yayinevin'de calisiyorum
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

İskender66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yayinevin'de calisiyorum
    Sanırım ben sorunu yanlış anladım. Kitabı nasıl buldun derken nerden aldığımı mı sormuştun?
    1 yıldır Semerkand dergisi abonesiyim. İş yerinde bu dergiye abone olan birkaç arkadaş var. Onlar beni abone yaptı. Dergi abonelerine değişik kitaplar hediye ediyor. Mesela dergiye 1 yıl önce abone olurken peygamberimizin hayatını anlatan kitap hediye ettiler. O da çok güzeldi.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Başlığın boş olmadığını ve okunan kitapların niteliğini de görünce mücbir sebeplerden ötürü kitap okuyamadığım için duyduğum üzüntü büyük oranda azaldı.....

Ankarada ucuz kitap satan bütün yerleri dolaşıyorm eve gelmeden içi kitap dolu kolimi yollayacağım ve 2011 yılına kitap açısından yeni bir milat olarak başlayacağım.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bekliyoruz Faik abi.. Sensiz başlığın tadı biraz buruk..
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Birazsa sorun yok....... şaka bir yana ilerki kitap kampanları ve kitap kurtları için müthiş hazineler buldum burada...... Yaşasın Ptt Kargo
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlığın boş olmadığını ve okunan kitapların niteliğini de görünce mücbir sebeplerden ötürü kitap okuyamadığım için duyduğum üzüntü büyük oranda azaldı.....

Ankarada ucuz kitap satan bütün yerleri dolaşıyorm eve gelmeden içi kitap dolu kolimi yollayacağım ve 2011 yılına kitap açısından yeni bir milat olarak başlayacağım.....
    Abi, gidişiniz sessiz oldu ama dönüşün muhteşem olacak gibi geliyor bana
    Hayırlısıyla birçok kitap paylaşırız. Dilerim, her şey yolundadır sizin için...
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bize Her Yer Trabzon 2 bitirdim çok güzeldi Mehmet Ayan Sunay Akın Ali Ece ve isimlerini hatırlayamadım arkadaşlarımın enfes yazıları Tunga abinin o akıcı ve düzgün Türkçesi ile yazdığı süper yazılar müthiş bir kitaptı ilki gibi benim kütüphanemde en önemli yerde kendisine yer buldu teşekkürler BMN ve Trabzonspor tabikide emeği geçen herkesede

ezgi cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Oy Trabzon Trabzon Senden Ayrilacagim - Hilmi Koksal Alisanoglu

Sirf isminin etkisinde kalarak almistim; biri rum digeri turk iki kan kardesin hikayesini anlatiyor fena degil, tavsiye edilir.
    Futbol taraftardır!

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Aşkın Gözyaşları / Tebrizli Şems – Sinan Yağmur

Bir aşk ancak böylesine güzel ve saf olabilirdi... Şemsin mevlanasına, mevlanasının şemsine ve her ikisinin hakka olan aşkları mükemmel bir dille şems'in ağzından anlatılmış...

Hepinize tavsiye ediyorum...
    Düşün mü, konuş mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk - İskerder Pala

Uzay bilimleri hakkında bir mekanda saklanan gizemli sır. Aynı zamanda tonlarca altın ve heykel.

Bu sırrın Fuzuli tarafından Leyla ile Mecnun kitabının arasına ince ince şifrelerinin serpiştirilmesi.

Bu sırrın yolunda ölen bir sürü insan.

Herkesi gönülden yaralayan bu aşk kitabının elden ele dünyayı dolaşması ve saklanması. Tabi herkes bilmiyor bu kitabın hikmetini.

Her zamanki gibi aşk sözleriyle bütünleşmiş bir kitap.

Ve Babil'de ölüm..

Diğer kitapları gibi muhteşem diyemicem ama yinede fena sayılmazdı. Biraz sabır isteyen bir kitap. Çünkü bazen sıkılıyorsunuz.
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

İskender Pala'nın 14 yıl 7 Ay süren askerlik hayatının nasıl "Öteki" olarak geçirdiğini. YAŞ ile atılmasını. Gerçek dostlarını. Kısaca hayatının ön önemli dönüm noktalarını anlattığı kitabı.

Kitapta okuduğum bazı hadiseler askerde başıma geldiği için o üniformaya olan uzaklığımı tekrar hissettirdi. Sinirden masayı yumruklamaktan başka bir şey gelmedi elimden...

Tavsiye ederim.
    FxY

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Acemiliği yaparken okuduğum 2 Darbe Arasında kitabı bana askerliği 1-0 malup başlattırmıştı.

İsmail ALİOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Katre-i Matem - "Yek Cinayet Şast'u Şeş Sual (66 Soruda Cinayet)"

Yazarı belli olmayan, İskender PALA'nın tesadüfen müzayede'den alıp bize sunduğu mükemmel bir roman. Gerçekmi olduğu bilinmez ama kesinlikle okuyun...

-Spoiler-

Kalemimi hokkaya bandırdığım şu anda –ki Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’yı canından; Sultan 3. Ahmet’i de tahtından eden cehennemden nişan Eylül İhtilali’nin üzerinden henüz iki hafta geçti - şahit olduğum olayları yazıp yazmamakta kararsız sayılırım. Bilemiyorum. Yazmak gerektiğini düşündüğüm şeyler bir bakıma devlete ait sırları ifşa etmek gibi bir ihanetin ağırlığını da vicdanıma yükleyecek. Öte yandan şark’ın kutsal çiçeği laleye dair yorumlarda bulunacak ve belki şükufeciyan esnafını gücendirmiş de olacağım. Ama birisi çıkıp yiğit şehzade Ahmet’i, aşağılık isyancıların yaptıklarını, cennete benzeyen İstanbul’u ve sadabat’ın laleye kattığı zarafeti anlatmazsa bu dahi tarihe ve şehre haksızlık sayılır.

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Adem Erdoğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acemiliği yaparken okuduğum 2 Darbe Arasında kitabı bana askerliği 1-0 malup başlattırmıştı.
    Sen 1-0 diyorsun Garibim İskenrder Pala ne yapsın 4 gün sonra Adana'ya Tüyap'a gelecek. "Hacii sana ne yapmışlar öyle ya..." dememek için kendimi tutmam gerekecek...
    FxY

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen 1-0 diyorsun Garibim İskenrder Pala ne yapsın 4 gün sonra Adana'ya Tüyap'a gelecek. "Hacii sana ne yapmışlar öyle ya..." dememek için kendimi tutmam gerekecek...

Sonuca bak sen, o zamanlarda yaşadıklarıyla kitap yazdı işte. Emekli ikramiyesine saysın gelirini.

KUTADGU
    Ziyaretçi

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası
    Ben de bu kitap için gelmiştim bu başlığa.

İhsan Oktay Anar romanının temel taşını oluşturan Puslu Kıtalar Atlası, Türk okuyucusunun muhakkak kitaplığına girmesi gereken bir eser.

Kurgu'nun bence kusursuzluğu yanında, anlatım dili ve özgünlüğü kitabı benim gözümde nadide bir noktaya taşıyor.

Akıcılığı ve sürükleyiciliği de bence çok başarılı.

Yazarın diğer kitapları da tarafımdan şiddetle tavsiye edilir.
    Lakin ilk önce "Puslu Kıtalar Atlası"

Benim kitaplığımda bulunan bu kitabın kapak tasarımı bu. Ve bence en başarılı kitap tasarımı da bu.

KUTADGU
    Ziyaretçi

Bu arada Türk okuyucusu için bir başyapıtı bir daha tanıtmak isterim.
    Kendimi sorumlu hissediyorum çünkü bu konuda.

Oğuz Atay - Tutunamayanlar

Bir kere okunup, daha sonra bırakılacak bir kitap değil.
    Tekrar tekrar okunası, her seferinde yeni bir tat alınası bir kitap Tutunamayanlar.
    Türk Romanı'nın yüz akı. Türk Edebiyatı'nın yüz akı.

Oğuz Atay'ın iğneci, alaycı, kışkırtıcı dili tuhaf, karmaşık, şok eden bir hikayeyi sundu Türk okuyucusuna bundan uzun önce.
    Kitabın değeri sarsılmaz olsa da yankı uyandırması geç oldu.
    Ve hala bence gerçek değerine ulaşmış değil.

En sevdiğim kitap cümlesi ile şimdilik Tutunamayanlar faslına son vermek istiyorum;

"Ben ölmek istemiyorum, Yaşayıp herkesin burnundan getirmek istiyorum"

"Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım, mürekkeple yazmışlar. Oysa ben kurşun kalem silgisiydim, azaldığımla kaldım".

İki mi oldu?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Zbigniew BRZEZINSKI - Büyük Satranç Tahtası (İnkılap, 2005)

Huntington ve Fukuyama tezlerine göre çok daha ciddiye aldığım Brzezinski'nin bu kitabı dünya jeo-politiği ve ABD'nin özellikle Avrasya coğrafyası üzerine planlarını analiz ediyor.

Kitaptaki haritalar, konuyu kavramada yardımcı oluyor.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=93067

Bezezinski; John Hopkins Üniversitesi'nde profesör olarak çalışıyor. Eski ABD başkanı Carter'ın Ulusal Güvenlik danışmanlığını yapmış.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İrfan ÜLKÜ - Türklüğün Son Cephesi / "KGB Arşivlerinde ENVER PAŞA"

Usta gazeteci İrfan Ülkü'nün titiz çalışmasının ürünü bu kitap. Çoğu insan için bir "hayalperest" yaftası ile olumsuz anılan Enver Paşa'nın TURAN ülküsü için düşündükleri, yaptıkları ve yapamadıklarını Rus arşivlerinden okuyoruz.

Okuduğum çoğu kitapta sebebine anlam veremediğim şekilde Mustafa Kemal Paşa ile kıyaslanır. Halbuki ikisi de Osmanlı'nın iyi eğitimli vatansever, cesur, atik askerleriydi.

Enver Paşa'nın bana göre en önemli özelliği, tevekkül ve alınyazısına bağlı oluşu. Fakat, kaderini ZAFERe dönüştürmek için yüksek azme sahip aynı zamanda.

Sarıkamış Bozgunu'yla anılmasına rağmen Trablusgarb'da, ardından Balkan Savaş'ında Edirne'yi kurtarması ve Orta Asya'da Türkleri örgütleyip Rus zulmünü yıkması pek dillendirilmemiştir.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/defa...59&sa=72473439

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Deniz BÖLÜKBAŞI - Türk Siyasetinde Anadolu Fırtınası "Osman Bölükbaşı" (Doğan Kitap, 2005)

Son dönem Türk dış politikasının başarılı bürokratlarından Deniz Bölükbaşı'nın rahmetli babası Osman Bölükbaşı'nı anlattığı bu çalışma anı/biyografi türünde.

Ahlaklı, zeki, iyi eğitimli ve halka yakın... Çalışkan, nüktedan...

Kitabı okurken daha önce Osman Bölükbaşı hakkında dinlediklerim/okuduklarım canlandı: "Zulme karşı direniş", "tek başına muhalefet"...

http://www.kitapyurdu.com/kitap/defa...76&sa=72473978

Cezalı Üye
    Nereden
    Ankara

En son Maxime Chattam'ın Kara Büyü kitabını okudum. Şuan aynı yazarın Gaia Teorisi kitabını okuyorum.

Kötü Ruh ve Karanlığın Soluğu kitaplarını da okumuştum.Açıkçası onlardan aldığım heyecan ve zevki bu kitaptan almadım. Ama yine de yazar Chattam olunca kitap otomatikman kalburüstü oluyor.

Gaia Teorisi biraz daha sıkıcı bu arada

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Kitap değil ama sanırım şu sıralarda "Birgün" de yazan Eray Özer in " Türk Futboluna Merkez Çevre yaklaşımında bakış; Anadolu Aslanları Kahpe Bizans a Karşı" isimli yüksek lisans tezini okudum tavsiye ederim...
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)