Sayfa 81 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 31 71 79 80 81 82 83 91 131 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,001 ile 2,025 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Fatih Ersoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şah & Sultan sonrasında Okay Tiryakioğlu'nun Yavuz adlı kitabını okumanı öneririm. Birbirini tamamlayan puzzle gibi
    Okudum Fatih Yavuz kitabını ama yorum yapmamıştım burda..
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Gökhan KAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda bitirdim kitabı...

Şah & Sultan
    - İskender Pala

Sevginin ve aşkın ne olduğunu arayan bir kitap...

Şah İsmail ve Sultan Selim'in yazdığı harika şiirler..

İki Türk yiğidin iktidar hırsı...

Sünnilik ve Kızılbaşlılık..

Çaldıran meydanında kaybolup giden binlerce müslüman..

İki hükümdarın yanındaki iki öz kardeş..

Bunların arasında kendine yer bulan aşk..

5 kişinin ortak aşkı Taçlı Sultan..Onu kim daha çok sevmiş, o kimi daha çok sevmiş..

Ve yürekleri yakan aşk acıları..

Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaptı.
    Çok güzel anlatmışsın Gökhan, listeye alıyım bu kitabı da.

Bab-ı Esrar kitabı hoşuma gitti diye Ahmet Ümitin İstanbul Hatırasına başladım dün.
    Biraz yavaş ilerliyor gibi.

Nereden
    Bursa

Alıntı adem6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel anlatmışsın Gökhan, listeye alıyım bu kitabı da.

Bab-ı Esrar kitabı hoşuma gitti diye Ahmet Ümitin İstanbul Hatırasına başladım dün.
    Biraz yavaş ilerliyor gibi.
    Bende yeni başladım İstanbul Hatırasına..Bitince Fatih'in önerdiği kitabı okumayı düşünüyorum. Bab-ı Esrarda olabilir..

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Fatih Ersoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kitap hakkında yorumlarınızı bekliyorum...
    Murat Menteş'i şiddetle tavsiye ederim.Özellikle yazarın dili kullanımı, karakterlerin hepsi birbirinden orjinal.Hikaye çok eğlenceli.Sadece mesela baş kahramanın ismini vereyim gerisini siz okuyarak anlayın:Nuh Tufan!!!

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Klasik bir polisiye roman... Anlatım sade ve akıcı lakin işleyiş Beyoğlu Rapsodisi adlı kitabıyla aynı gibi... Bu yüzden hayatınızda sadece 1 adet Ahmet Ümit kitabına yer vermeniz yeterli olacaktır....

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat Menteş'i şiddetle tavsiye ederim.Özellikle yazarın dili kullanımı, karakterlerin hepsi birbirinden orjinal.Hikaye çok eğlenceli.Sadece mesela baş kahramanın ismini vereyim gerisini siz okuyarak anlayın:Nuh Tufan!!!
    Kısa vakitte temin edeceğim. Teşekkürler...
    Düşün mü, konuş mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Nereden
    Ankara

Cemil Meriç // Bu Ülke

Muhakkak okunulası mükemmel bir eser...
    İçerik bakımından sadece kendi dönemini akşetmemiş yazar, adeta günümüz yaşam şekli ve düşünce yoksunluğunu da gözler önüne sermiş. İdeolojik çekişmeler, kalıplaşmış düşünce kirlilikleri, yaşamsal komedyalar ve aforizmalar... Aradığınız herşeyi bu kitapta bulmak mümkün

Tavsiye ediyorum efendim..
    **Latocan**

Nereden
    İstanbul

Paul Kemprecos - Yakuza Cinayeti

Güzel bi kitaptı.Akıcı bir dili vardı.Ama sonu biraz aceleye gelmiş gibi geldi.
    Ayrıca baş karakterin Rum asıllı olması nedeniyle bazı yerlerde Türklere yapılan göndermeler ilginçti.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    DNA-TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

insan ilişkilerinde 4*4 lük iletişim-- oğuz saygı....kendi karakter renginize göre bir takım çıkarımlar yapabilirsiniz belki böylece karşınızdaki insanla olan iletisim problemlerini en az indirgeyebilirsiniz.ben okudum baz ıçıkarımlar yaptım bakalım ne olacak bir gelişme kaydedebilecekmiyim merakla bekliyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Türk romanının önemli isimlerinden Peyami SAFA'nın fikir eserleri hak ettiği ilgiyi görmüyor. Daha önce de paylaştığım Türk İnkılabına Bakışlar kitabının ardından "Komünizm - Sosyalizm - Marksizm" adlı eserini (Ötüken Yayınları) okudum.

Sloganlar ve kalıplaşmış ezberlerin çok ötesinde kavramları bir Türk milliyetçisinin gözüyle sadelikle inceleyen SAFA'nın tespitleri bence değerlendirilmeli. Cumhuriyet dönemimizin kıymetli sosyologlarından Peyami SAFA'nın Nazım Hikmet'le olan tartışmaları da bu kitapta mevcuttur. Ayrıca şunu belirtmeliyim, bu kitap, yazarın çeşitli gazete ve dergilerdeki makalelerden oluşuyor.

Eserden öğrendiğim/edindiğim en önemli bilgi (veya bakış açısı) sosyalizmin komünizmden, komünizmin marksizmden ayrıldığı noktaların çok da az olmadığıydı.

*

Bu hafta sonu ise ünlü tarihçi İsmail Hami DANİŞMEND'in "TÜRKLER: Batı Kaynaklarına Göre Eski Türk Karakteri ve Ahlakı" adlı kitabını okudum (Timaş).

Geçen hafta Flaman meclis başkanı küstahın, ünlü düşünür Voltaire'in sözlerinden derlenen bir soruyu kasten Türklerle ilişkilendirmesini merak ettim. Acaba yabancılar bizi nasıl görmüş diye araştırırken, DANİŞMEND'in bu eserini buldum. Ve açıkçası tatmin oldum.

Tarihin ilk zamanlarından Tanzimat dönemine kadar Avrupalıların, Arapların, Rusların Türk milletini nasıl gördükleri, neyle övdükleri, neyle yerdiklerini bu kitapta bulabilirsiniz.

Batılı kaynaklarda Türk devletlerinde polisiye olayların olmadığı, dilencilere rastlanmadığı, Türklerin karakterinin yüksek olduğu yer almış.

Detaylarını merak edenlere iki çalışmayı da tavsiye ederim.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (06.12.2010 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

kısa bir süewligine gittigim trabzonda siirlerini cok merak ettigim gündogdu sanımer in "karayelin sürüleri" adlı siir kitabını anneannemin evinde dolapları karıstırırken buldum ve kendisiyle tanısma fırsatı buldum....1987 yılında yayımlanmıs kitabı içime cekerek sarıla sarıla okudum....bundan sonra sıkı bir gündogdu sanımer takipcisi olacagım....

ve bir kitap daha buldum evde....j.j.rousso; toplum sözlesmesi....o da cok eski bir kitap....rousso basyapıtım diyor kitabın önsözünde okuyorum suan ve derin bir kitap....
    ıslak imza....

61Elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Okay Tiryakioğlu'nun 'Kuşatma 1453' kitabına henüz başladım 61. sayfaya geldim. Ama şimdiden tavsiye etmeden geçemeyeceğim. Osmanlı Tarihine ilgisi olanlar ya da tarih kitaplarını okumaktan sıkılanlar için iyi gelebilir. Hem sıkıcı olmayan hem de bilgilendirmesi açısından doyurucu bir kitap. Ayrıca sanırım devamı niteliğinde kitapları da var yazarın. En azından benim için süreklilik olması okumaya doyamadığım kitaplar açısından çok iyi oluyor.

Kitaptan bir kaç satır...

'Osman! Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın!' Şeyh Edebali

Nereden
    İstanbul

Jeff Abbott - Mahzen
    Konusu fena değil.Akıcı kolay okunabilen bi roman.Meraklısına tavsiye edilir.
    Konu axelman tarafından (13.12.2010 Saat 20:14 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Her kitapsever bünyenin kitaplığında olmalı kesinlikle...

Düşünün bomboş bir ada ve üzerinde çocuklar...
    Onların yaşamla mücadelelerinin yanısıra birbirleriyle olan mücadeleleri...
    Ve aslında adadaki en büyük tehlikenin kendileri olduğu bilincine uyanmaları...

İyilik, kötülük, hırs, tutku, bilgelik, faşizm vb. yaklaşımları her birini bir çocukta imgeleştirerek anlatan, okurken kimi zaman hayret kimi zaman dehşete kapılacağınız farklı ve mükemmel bir kitap...

Kesinlikle okumalısınız...
    **Latocan**

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Çoğumuz akvaryumda bir balık ya da kafeste küçük bir kuş beslemişizdir. Benim böyle bir imkanım olmadı. Haliyle tüylü/kabuklu/denizde yaşayan... vs. her türlü hayvana hep uzaktan bakmıştım. Geçen sene kendime zaman ayırıp at binmeye başladım. Hayvan sevgisini ilk defa orada yaşadım.

Neyse efendim, uzatmayayım. Kedilere karşı sebebini bilmediğim bir karşı duruş sergiledim hep. Bilinçsizce de olsa "kararlı" bir duruştu. Ta ki, şu kitap karşıma çıkana kadar.

"Kedi Hikayeleri , (YKY)"

http://www.ykykultur.com.tr/kitap/?id=2281

Kitaptaki öyküleri okudukça gözümde Heatcliff, Sylvester gibi çizgi film kahramanları geldi. Bu şapşal, vurdumduymaz, tembel yaratıklar nedeniyle mi sevmemiştim kedileri diye düşündüm; hayır, neden bu olamazdı. Öyle olsa Tweety'den etkilenip kuş beslemem gerekirdi.

Kitabımıza dönelim. Pek ilgilendiğim tarzda bir çalışma değildi açıkçası. Ama ara sıra dili ağır, referans kitapların arasından sıyrılıp böylesine dinlendirici eserleri okumak gerekiyor.

Hele ki karın kapıya dayandığı şu kış günlerinde...

Kış-kar-kedi demişken; Evliya Çelebi Erzurum'u anlatmak için ne güzel tasvir etmiş!

"Damdan dama atlarken donan kedi..."
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (15.12.2010 Saat 16:45 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Samsun

Dan Brown- Dijital Kale. geçen gün arkadaşta gördüm bir kaç sayfasına baktım gerçekten çok hoşuma gitti..Çok sürükleyici bi kitap.Bilim-kurguya kaçıyor biraz..Arkadaş bitirsin hemen okuyacağım bende

Nereden
    Kocaeli

Alıntı muk61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dan Brown- Dijital Kale. geçen gün arkadaşta gördüm bir kaç sayfasına baktım gerçekten çok hoşuma gitti..Çok sürükleyici bi kitap.Bilim-kurguya kaçıyor biraz..Arkadaş bitirsin hemen okuyacağım bende
    Bence de kesinlikle sürükleyici bir kitap. İlk bakışta iyi bir tespit yapmışsın. Ayrıca o kitabı okuduktan sonra büyük ihtimalle diğer kitaplarını da -okumadıysan- okumak isteyeceksin. Melekler ve Şeytanlar, Da Vinci Şifresi, İhanet Noktası da Dan Brown'un sürükleyiciliği olan farklı tadlardaki kitaplarından. Bilim-Kurgu aksiyon severlerin tercihleridir. Benimse en beğendiğim İhanet Noktası. İyi okumalar diliyorum

Nereden
    Samsun

Alıntı 61Elif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de kesinlikle sürükleyici bir kitap. İlk bakışta iyi bir tespit yapmışsın. Ayrıca o kitabı okuduktan sonra büyük ihtimalle diğer kitaplarını da -okumadıysan- okumak isteyeceksin. Melekler ve Şeytanlar, Da Vinci Şifresi, İhanet Noktası da Dan Brown'un sürükleyiciliği olan farklı tadlardaki kitaplarından. Bilim-Kurgu aksiyon severlerin tercihleridir. Benimse en beğendiğim İhanet Noktası. İyi okumalar diliyorum
    Teşekkürler.Araştırma yaptım biraz Dijital Kale'nin ardından Dan Brown 'un diğer bir kitabı 'Kayıp Sembol' ü okuyacağım İnş. aynı türdeymiş ve sürükleyiciymiş bende bu tür kitapları seviyorum

Nereden
    Kocaeli

Teşekkürler.Araştırma yaptım biraz Dijital Kale'nin ardından Dan Brown 'un diğer bir kitabı 'Kayıp Sembol' ü okuyacağım İnş. aynı türdeymiş ve sürükleyiciymiş bende bu tür kitapları seviyorum
    Rica ederim Dan Brown a başladın mı biraz zor bırakması zaten. Eğer Türk yazarlardan da sürükleyici olan kitapları daha sonra okumak istersen Saygın Ersin aklında bulunsun derim

Nereden
    İstanbul

Alper Canıgüz - Oğullar ve Rencide Ruhlar
    Alper Canıgüz, sürükleyici diliyle, 5 yaşındaki bir çocuğun içine düştüğü bir hikayeyi anlatıyor. Yaşının avantajıyla her yere girip çıkan, hem filozof, hem fırlama bir oğlan... Hikayeyi ve "karakteri" çevreleyen semt hayatı ve mahalle atmosferi de, bizzat karakter kazanıyor, anlatıda...
    Polisiye, fantastik ve mizahi edebiyatın tadlarını ustaca kaynaştıran, olağanüstü özgün, çok iddialı bir kitap.

Orantısız şiddetle tavsiye edilir.Okuyunuz, Okutunuz.......

Nereden
    Samsun

Alıntı 61Elif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim Dan Brown a başladın mı biraz zor bırakması zaten. Eğer Türk yazarlardan da sürükleyici olan kitapları daha sonra okumak istersen Saygın Ersin aklında bulunsun derim
    Ben kitap okumayı pek fazla sevmezdim ve okumazdım ancak Dan Brown bana sevdirdi bu işi Bilim-kurgu tarzı çok hoşuma gitti ve kendisini okutuyor... Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..

ApoCaN28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben kitap okumayı pek fazla sevmezdim ve okumazdım ancak Dan Brown bana sevdirdi bu işi Bilim-kurgu tarzı çok hoşuma gitti ve kendisini okutuyor... Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..
    Küçük bir tavsiye de ben vereyim =)

Kayıp Sembol - Dan BROWN son kitabı bu , ve süper kurgusu falan . Kesinlikle okumalısın .

Dip Not : Benim de kitapları sevmemde etkisi büyüktür Dan Brown =)
    " Hayatının anlamı senin bakış açında gizlidir. "

Nereden
    Bursa

İstanbul Hatırası - Ahmet Ümit

Bu kitabı okurken nasıl şok oldum bilmezsiniz. Sonunda ağzım açık kaldı.

Çok zengin kadro barından müthiş bir polisiye roman.

İstanbul'un tarihiyle ilgili harika detaylı bilgiler.

İşlenen cinayetlerin İstanbul'un tarihiyle iç içe geçmesi, bağlantılı olması benim çok hoşuma gitti. Bilgileri unutmamı zorlaştırır bu.

Cinayetlerin gizemi.

Müthiş bir dostluk.

Bu dostluğun arasına düşen bir kadın.

Ve en sonunda şok. Üzüldüm yeminle..

Okuyun..

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=474582

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kitaplar hakkında yorum kabiliyetim pek iyi olmadığı için Gökhan'ın dediklerinin aynısı diyorum.

Bu arada bu başlık kitap konusunda en önde gelen referansım.

Yavuz kitabını alacaktım baktım 1453 Kuşatma var daha öncesinde seriyi bozmayayım dedim.

ApoCaN28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Adem Erdoğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitaplar hakkında yorum kabiliyetim pek iyi olmadığı için Gökhan'ın dediklerinin aynısı diyorum.

Bu arada bu başlık kitap konusunda en önde gelen referansım.

Yavuz kitabını alacaktım baktım 1453 Kuşatma var daha öncesinde seriyi bozmayayım dedim.
    Mantıklı davranmışsınız Fetih 1453 harika bir kitap =)
    " Hayatının anlamı senin bakış açında gizlidir. "

Nereden
    Ankara

Marc Levy okuyan var mı hiç aranızda arkadaşlar ?
    **Latocan**

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)