Sayfa 78 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 1,926 ile 1,950 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Emre7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İhanet Noktası Açıklama

NASA'ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu... Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sexton'ı Milne Buzul Katmanı'na gönderir.

Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbu'na giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur. Rachel, Başkan'la bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katil-lerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.

Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.
    bir sitenin açıklamasıydı üsteki. 1 hafta oldu bitireli ama gerçekten güzel bir kitap, kolay kolay elden bırakmak mümkün değil, akıcı - sürükleyici bir içeriği var. Okumak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.
    [ille d' 7]

EmreYavuz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Dursun Kaplan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dün akşam başladım bu kitaba.

Daha 10. sayfada ağzınızı açık bırakacak bir şekilde başlıyor kitap. Bakalım ne zaman bitireceğim. Uzun süreceğini tahmin etmiyorum. Sürükleyici kitap olduğu belli.

konusunu felan okudum iyi sürükleyici diyor herkes yapboz gibi felan aradığım şey bu galiba.ama 560 sayfa çok geldi.alıcağım kitap öyle bir kitap olmalıki içimde kitap bittikten sonra yeni kitaplar alma hevesi olsun teşvik etsin beni..
    Konu EmreYavuz61 tarafından (07.09.2010 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.
    '7' ''ŞAMPİYON'' '7'

Son "Güneş" de çekildiğinde oluşacak karanlığı anladıklarında... Ne kadar geç olduğunun farkına varacaklar...!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Rus devlet arşivlerinden Ermeni meselesine ve soykırım iddialarına bakış. Çarlık Rusyası, 1915 Kafkas Cephesi öncesi ve sonrasında konuyla yakından ilgili ve taraftı. Hatta Mehmet Perinçek’e göre olayların finansörü ve kışkırtıcısı da Çarlık Rusyası’ydı. Kitap Moskova’daki devlet arşivinden Rus, Ermeni, Azeri, Gürcü belgeleri ve kayıtlarıyla konuya farklı bir bakış kazandırıyor. Perinçek kitapta her şeyin 1876 Bulgar ayaklanmasından sonra başladığını, Rusların, bu ayaklanmayı örnek alarak Ermenileri örgütleyip harekete geçmeleri için kışkırttığını savunuyor. Perinçek’e göre, ilk saldırıları gerçekleşiren Ermenilerin, Türk birliklerinin misilleme (isyanı bastırma) yapmalarını sağladıktan sonra, muhtemelen ağır kayıplar verileceği öngörülmüş ve bu yolla seslerini dünyaya duyuracakları konusunda Ermeni çeteleri Rusya’dan destek görmüştü. Bu yolla Ermeniler dünya kamuoyunun yardımı ve baskısıyla bağımsızlık ilan etmelerinin mümkün olduğuna inandırılmışlardı. Hatta bu durumu halka Ermeni yazarlar aracılığıyla duyurmuşlar ve Ermenilere yönelik genel ayaklanma çağrısı yapmışlardı. Mehmet Perinçek'in kitabında, şu anda Ermenistan’da yasak olan ve Avrupa kütüphanelerinden toplatılan kitaplardan da alıntılar var. 1918’de Taşnak Ermenistan'ın ilanından sonra Ermenilerin içeride büyük etnik temizlik yaptıklarına dair kayıtlara da ver veriliyor Yüz Belgede Ermeni Meselesi’nde.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Arkadaşlar askerde kitap okumak için bol bol zamanım oldu.....

Ümit Yaşar Oğuzcan ' ın Siir Denizi 2 .......

Tuna Kiremitçinin Yolda üç kişi isimli kitabını ve yakında sinemada film olarak gösterilecek Ejderha Dövmeli Kız kitaplarını okudum........

Şiir kitabını çok sevmesemde bazılarını not aldım......

Ejderha döveli kız tam bir aksiyon romanı......

Yolda üç kişi ise Tuna Kiremitçinin 3 farklı karakteri canlandırdığı bir eser... vaktim yok uzun yazamadım ama okumaya ve yazmaya devam edicem.......
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

EmreYavuz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Dursun Kaplan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dün akşam başladım bu kitaba.

Daha 10. sayfada ağzınızı açık bırakacak bir şekilde başlıyor kitap. Bakalım ne zaman bitireceğim. Uzun süreceğini tahmin etmiyorum. Sürükleyici kitap olduğu belli.
    son yaptığım araştırmalara göre ya bu kitabı ya agatha cristadan doğu ekpresinde cinayeti alacağım sağol abi...

bir sorum daha olacak trabzonsporu en iyi anlatan kitap hangisidir.fırtına ihtilal efsane iyi ama eskidi artık şöyle 2008den sonra bir kitabımız çıktımı?
    '7' ''ŞAMPİYON'' '7'

Son "Güneş" de çekildiğinde oluşacak karanlığı anladıklarında... Ne kadar geç olduğunun farkına varacaklar...!!

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bir yıl boyunca okduğum kitaplar bunlar. Belki okuyacaklara yardımcı olur. Bakıp araştırabilirsiniz.

Bazı kitap isimleri belli olmuyor isimlerini yazayım..

Şu Çılgın Türkler'in altındaki İki tane mavi olan kitaplar ''Suç ve Ceza''...

Katre-i Matem'in altındaki ''Uçurtma Avcısı''...

Vadideki Zambak'ın altındaki ise ''Mutluluk Projesi''..

Yavuz'un altındaki kitapta ''Kanuni''..

Mario Alberto Kempes - El Matador

Nereden
    Bursa

Yeni kitabım ''Pazarlık''.. Okumaya ne zaman başlarım bilmiyorum hiç kitap okuyasım yok bu aralar..

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Zar Adam kitaplarını alacaktım ama bir arkadaşım tavsiye etmedi ben de almadım.
    Bir an önce Turgut Özarkman'ın Diriliş ve Cumhuriyet kitaplarını almam lazım.
    Muhafız kitabını alacaktım taa okul zamanı unutmuştum. Aklıma gelmişken alayım.

Bir de soru sorayım Cengiz Han kitabı nasıl?

Son olarak bir de Grange'nin diğer kitaplarını da tavsiye ederim
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Nereden
    Bursa

Alıntı SDanışmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zar Adam kitaplarını alacaktım ama bir arkadaşım tavsiye etmedi ben de almadım.
    Bir an önce Turgut Özarkman'ın Diriliş ve Cumhuriyet kitaplarını almam lazım.
    Muhafız kitabını alacaktım taa okul zamanı unutmuştum. Aklıma gelmişken alayım.

Bir de soru sorayım Cengiz Han kitabı nasıl?

Son olarak bir de Grange'nin diğer kitaplarını da tavsiye ederim
    Cengiz Han hakkında doğumundan ölene kadar geçen önemli olan herşey anlatılmış kitapta. Fazla detay yok.

Yazar Cengiz Han hakkında biraz ılımlı düşünüyor. Yaptığı kötükleri canilikleri ortamın şartlarına göre bazı şeylerle yapabilir gibi göstermiş. Yani o zaman şöyleydi böyle düşünmesi gerekiyordu ondan yapmıştır gibi..

Türk olup olmadığını hiç önemsemiyor. O zaman herkes iç içeydi kabileler falan Moğol Türktü, Türk Moğoldu gibi düşünüyor.

Bence al oku..

İlyas Onat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Özkan, Yedinci Şehir'den bahsetmiştim. Okuyabildin mi? Tavsiyem zahmete sebep olmamıştır umarım senşn için.

İlyas Onat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Zafer Yahut Hiç

Ramazan başında Mustafa Kutlu'nun son hikâye kitabı Zafer Yahut Hiç çıkmış piyasaya. İzinde olmam hasebiyle geç edinebildim ve ancak okuyabildim.
    Dil aynı dil; biraz Ahmet Mithat Efendi, biraz Tahir ile Zühre dili. Sonu beklenmedik bir şekilde trajik biten bir aşk hikâyesi. Fakat diğer eserlerinde de görüleceği üzre üstâdın derdi esasında daha derinlerde. Varoşlar, kaçak yapılaşma, talan vs vs... Sosyolojik mevzular.

Bir Beyhûde Ömrüm'ün, bir Mavi Kuş'un, Uzun Hikâye'nin tadını vermese de tavsiye ederim. Hoştu.
    Konu İlyas Onat tarafından (11.09.2010 Saat 02:29 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Cemal ANADOL / Tarihe Hükmeden Millet: TÜRKLER

(Bilge Karınca Yayınları, 2007)

Peyami SAFA üstadın ardından, bayramda ve 40 saate yakın yolculuğumda yine Türk tarihine göz attım. Cemal Hoca'nın çalışmasının en önemli özelliği, destanlardan zaferlere, edebiyattan tarihi kişilere çok geniş bir dönemi özetle ele almasıdır. Ayrıca haritalar, görsellik bakımından kitaba artı puan katmış.

Bir tarih kitabı sonuçta. Bildik şeyler gibi gelse de farklı detayları da barındırıyor.

Meraklılarına tavsiye ederim...

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=112979
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (14.09.2010 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Gökhan KAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yıl boyunca okduğum kitaplar bunlar. Belki okuyacaklara yardımcı olur. Bakıp araştırabilirsiniz.

Bazı kitap isimleri belli olmuyor isimlerini yazayım..

Şu Çılgın Türkler'in altındaki İki tane mavi olan kitaplar ''Suç ve Ceza''...

Katre-i Matem'in altındaki ''Uçurtma Avcısı''...

Vadideki Zambak'ın altındaki ise ''Mutluluk Projesi''..

Yavuz'un altındaki kitapta ''Kanuni''..

Çok ortak kitabımız var usta

Ama "Bozkır'ın Sırrı" nı tek geçerim ne güzel bir kurgulamadır .

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Geçen hafta yitirdiğimiz tarihçi ZİYA NUR AKSUN'dan "Dündar Taşer'in Büyük Türkiyesi - Osmanlı Devlet Anlayışı"nı okudum bugün.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=472899

Dündar Taşer, 1960 İhtilali sonrası Milli Birlik Komitesi üyelerinden, yani asker. Ama sonrasında Türkeş ve arkadaşları olarak bilinen 14'ler grubuyla tasfiye edilip sürgüne gönderilmiş. Ülkeye döndükten sonra siyasete girmiş.

Yalnız, onu ülkemiz siyasetçi prototipinden ayıran özelliği, DEVLET ADAMI vasfı. Olayları tahlil etme yeteneği çok üstün. Tarih bilgisini kullanıp geleceğe dair yaptığı birçok öngörü gerçeğe dönüşmüş.

Dündar Taşer'i, farklı kaynaklarda daha önceden okumuş ve dinlemişliğim vardı. Fakat, dostu merhum Ziya Nur Aksun'un anlatımıyla yeniden tanımak çok güzeldi.

Ülkemizin bugününde, o ve onun gibi insanların düşüncelerini kavrayıp uygulamaya ihtiyacımız var.

Hem Dündar Bey'e hem Ziya Hoca'ya Allah'tan rahmet dilerim.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Beyoğlu Rapsodisi // Ahmet Ümit

Ahmet Ümit'e ait okuduğum ilk kitaptır. Sade ve hafif bir anlatımla kaleme alınmış daha çok polisiye tarzı roman severlere tavsiye edeceğim güzel bir kitap. Okurken İstanbulun özellikle Beyoğlu'nun sokaklarında gezecek tarihi binalarının kapılarını çalacaksınız... Bu tarihi gezinti sebebiyle yazara müteşekkir olabilirsiniz...

Kitabı bitirdiğinizde ise şaşkınlık çevreleyecek cehrenizi. "Yuh arkadaş" diyeceksiniz... =)

İyi okumalar...
    Düşün mü, konuş mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Arkadaşlar %70'i hiç kitap okumamış, 8 kişiye 1(bir) kitabın düştüğü bir toplum olarak üzerimize düşeni yapıyor muyuz acaba?
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hangi açıdan Çetin? Neyi kastettiğini anlayamadım?

Şahsi okuduğumuz kitap sayısını artırmak mı?

Yoksa başkalarına okuma alışkanlığı kazandırmak mı?

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Lato yeni mi okudun la o kitabı
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı SDanışmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lato yeni mi okudun la o kitabı
    Evet

Yavuz // Okay Tiryakioğlu

O muhteşem sultanın romanlaştırılaradak anlatıldığı güzel bir eser... Dedesine hayran olduğum bu güzel zaatın anlatımında iki büyük dostu Kenan ve Hasan can'ın yazıtlarından alıntılara yer verilmiş. Akıcı ve heycanla okuyacağınız bir kitap... Tarihe ilgisi olan tüm arkadaşlar okumalı..

Koca sultana selam olsun !...
    Düşün mü, konuş mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Nereden
    Bursa

Mutluluk Projesi...

Çok acayip bir kitap. Biraz kişisel gelişim gibi. Yazar 12 aylık bir projeyle hayatını daha mutlu hale getirmeye çalışmış. Okumanızı tavsiye ederim. Çünkü gerçekten içinde kendinize alacağınız ve öyle davranmaya yöneleceğiniz bilgiler var.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=474157

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kadın Öykülerinde KARADENİZ, Sel Yayıncılık

Hazırlayan: Efnan DERVİŞOĞLU

http://www.pandora.com.tr/urun.aspx?id=186121

Sosyoloji, siyaset, strateji 3S'sinden sıyrılıp rahat rahat okuduğum bir kitap... Esere farklı kadın yazarlar birer öyküyle destek vermiş.

Kimi Karadenizli; onların çocukluk-gençlik anılarını ğreniyorsunuz.
    Kimi değil; gidip orada yaşadıkları, gördüklerini paylaşıyoruz.

Her öyküde, "aynen böyle, doğru" dedim.

24 öykünün hepsi birbirinden güzel. Ancak Gülseren ENGİN'in "Denize Bakmak" adlı yazısı ayrı bir tada sahip.

Tavsiye edilir...

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı bigben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi açıdan Çetin? Neyi kastettiğini anlayamadım?

Şahsi okuduğumuz kitap sayısını artırmak mı?

Yoksa başkalarına okuma alışkanlığı kazandırmak mı?

Hem okuduğumuz kitap sayısını arttırarak hem de insanları okumaya teşvik ederek Oğuz.
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Çetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem okuduğumuz kitap sayısını arttırarak hem de insanları okumaya teşvik ederek Oğuz.
    Haklısın.

Bu söylediklerinle ilgili iki deneyimimi paylaşmak isterim.

Birincisi kaldığım devlet yurdunda okuma odası-kitaplık kurma çalışmaları başlatmıştım. Trabzon'daki ailem iki koli roman-deneme-ansiklopedi göndermişlerdi. Yurttaki öğrenci arkadaşlarımızın gönüllü bağışlarıyla kitaplık aldık, çatı katındaki boş bir alanı okuma odası yaptık.

Odasında gürültü olan, bazen yalnız kalıp düşünmek isteyen ama ağırlıklı olarak sınav zamanı ders çalışmak isteyen birçok kişi oradan faydalanmıştı.

Hayır duası almıştık, sağolsunlar.

Şırnak'ta il eğitim müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ile iletişime geçip bir kamyon dolusu kitabı oraya gönderdik. Civar ilçe ve illere dağıtım da yapılmıştı.

Liseye başladığım zamanlardan beri günlük gazete alır okurum. Sabah okuduğum gazeteyi bir başkası alıp okusun diye metroya veya okuldayken kantinde masalara bırakırdım. Hatta okulda, okuduğumuzu bırakıp paylaşmak üzere bir nokta-dolap-sepet belirlemek istemiştik... (Malum devlet okulu prosedürlerünü aşamamıştık).

*

Bunları, "ben yaptım" demek için yazmıyorum. Neler yapılabiliri tartışacaksak fikir vermesi açısından değerlendirilebilir.

*

Bir de eleştiri!

Her gün sigarasına 3-5 TL veren genç arkadaşlarımızın bir gazeteye 30-50 kuruşu çok görmesinin ekonomiyle açıklanabilecek bir yanı yok, sadece tercihtir.

Kitapta da durum farksız:

Bu yaz tatili için gittiğim Trabzon'da, Uzun Sokak'ta bir kitapçıya rastladım. Beşikçi-Derya-DR-NT gibi bir yer değildi. Okunacaklar listemdeki kitabı görüp aldım.

Sayfa ayıracı koymuşlar poşete, eve gelince ayıracın üzerindeki yazıyı okudum. Kitapçının reklamıydı. Şu yazıyordu:

"Kitap denince akla 'ÖTEKİ'
    Öteki denince akla indirimli kitap gelir"

Kitabın üzerinde bandrol vardı, ona aldandım sanırım. İlerleyen sayfalarda satırların sayfa üzerinde 24 derece eğimli durduğunu görünce ayrıcaın üzerinde yazanı daha iyi anlamıştım.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İhsan Oktay Anar - Amat
    Kesinlikle okunması gereken yazarlardan biriİhsan Oktay Anar bu okuduğum ikinci romanı.Yine şaşırtmadı harika bir kitap şiddet ve hiddetle tavsiye edilir

İskender66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şamil Tayyar'ın yeni kitabı "Çelik Çekirdek" çıkmış. Dün tvde gördüm. Bu hafta alıp okumayı düşünüyorum. Çok merak ediyorum. Konusu itibariyle tam benlik bir kitap. Kitabı okuduktan sonra görüşlerimi yazarım. Hep merak etmişimdir derin devlet meselelerini. Kurtlar Vadisini bu kadar sevmemdeki olayda derin devletle ilgili olması

Kitapla ilgili ayrıntılar:
    http://dorduncukuvvetmedya.com/samil...rdek-2509.html

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)