Sayfa 20 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 10 18 19 20 21 22 30 70 120 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 476 ile 500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Nereden
    Hakkari

Misyonerlik Faaliyetleri-ATO( Sinan Aygün)

Geçen yıl elime geçen kitabı; ancak tam anlamıyla sindire sindire okuma imkanım oldu; gerçekten iyi bir araştırma ürünü diyebilirim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sweetrose'un dönüşü Hoşgeldin kardeş...

Nereden
    Hakkari

Alıntı antagonist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sweetrose'un dönüşü Hoşgeldin kardeş...
    Kardeşim tekrar merhaba... Uzun zamadır bitirme projesi ile uğraşıyorum. Yeni bitirdim sayılır. Artık BMN'ye kesintisiz devam.

Nereden
    Hakkari

Selanikten Geliboluya-( Charles H. SHERRIL)

Ulu Önderimizle tanışma olanağı bulan amerikalı yazarın Mustafa Kemal'in hayatını kısa kesitler ama akıcı bir dille anlattığı kitabı. Ben en çok tasvirlerini beğendim. Dönemin Ankarası güzel bir dille anlatılıyor. Kısa bir sürede, büyük bir zevkle okuyabileceğiniz bir kitap diyebilirim.

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sweetrose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selanikten Geliboluya-( Charles H. SHERRIL)

Ulu Önderimizle tanışma olanağı bulan amerikalı yazarın Mustafa Kemal'in hayatını kısa kesitler ama akıcı bir dille anlattığı kitabı. Ben en çok tasvirlerini beğendim. Dönemin Ankarası güzel bir dille anlatılıyor. Kısa bir sürede, büyük bir zevkle okuyabileceğiniz bir kitap diyebilirim.
    ...
    Din meselesine gelince...
    İlk Meclis'in dualarla açıldığı ve cumhuriyete oy veren milletvekilleri arasında 100 kadar din adamı olduğu doğru... Ancak böyledir diye cumhuriyetin kökeninde ve Atatürk'ün düşünce evreninde din motifleri aramak nafile uğraş.
    Afet İnan cumhuriyetin ilanından 6 yıl sonra Yurt Bilgisi dersleri vermeye başlamıştı. Okutacağı kitabı Kemal Paşa'ya gösterdi. Gazi beğenmedi. Yeni bir Medeni Bilgiler kitabı yazdırdı.
    Kitap, 1931'de Afet İnan imzasıyla çıktı; ortaokul ve liselerde okutuldu. İşte Kemal Paşa'nın el yazısıyla kaleme aldığı o notların "Millet" bölümünden satırlar:
    "Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arapların dinini kabul ettikten sonra bu din Arapların (..) Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilakis Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. (..)
    "Türk milleti birçok asırlar, (..) bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü. (..)
    "Türk milletini Allah için, Peygamber için topraklarını, menfaatlerini, benliğini unutturacak, Allah'la mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular. (..)
    "... din hissi, dünyanın acısı duyulan tokadıyla derhal Türk milletinin vicdanındaki çadırını yıktı, davetlileri, Türk düşmanları olan Arap çöllerine gitti. (..) Artık Türk, cenneti değil, (..) son Türk ellerinin müdafaa ve muhafazasını düşünüyordu. İşte dinin, din hissinin Türk milletinde bıraktığı hatıra..."
    Yeterince açık değil mi?
    Nasıl oluyor da din konusundaki görüşleri bu kadar net olan bir lider hâlâ yanlış yorumlanıyor?

Can Dundar

Nutukta Yer almayanlar...Araplarin dini ne demek? Kuran-i Kerim sadece Araplara mi indi, bu kadar aptalca bir bakis acisi olabilir mi?
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

cicero9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Orhan Pamuk serisine girdim.
    Beyaz Kale: Akıcı bir dille yazılmış. Cumhhuriyet yazarlarımızdaki tasvir yeteneğiyle yaşadığımız dünyadaki akıcı Türk dilinin, gerçekten çok başarılı kullanan bir insan. Zaten aldığı ödülden belli!! Tarihi kitapları, hikayeleri sevenlere şiddetle tavsiye edilir.

Yeni Hayat: "Bir kitap okudum hayatım değişti", diye başlıyor. Gerçekten, sizi içine alıp götüren bir kitap.
    "dere coştu bir kere"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu aralar tek okuduğum kitap Elektrik Tesisleri I ve Enerji İletim Hattı I kitabı oldu pek sizlere birşey ifade edecek bir kitap değil ama olsun
    İşin şakası bir yana ne zamandır kitap okumadım artık zamanı geldi sanırım sınavlarda bitti hazır.
    Her Asker Kısa Dönem olamaz :)

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Martin Lings (Ebubekir Siraceddin)

Hz. Muhammed'in Hayati

( Varolu$umuzun sebebi olan Efendimiz'in hayatini merak eden herkese tavsiye ederim ! )
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    Hakkari

Büyük Güçlerin Yükseliş ve Çöküşleri -Paul KENNEDY

Lise yıllarımda okuduğum siyasi tarih kitabından sonra zevk aldığım en güzel kitaplardan biri. Birazcık uzunca bir kitap ancak; son derece bilgiye doyurucu bir kitap. Paul Kennedy'nin müthiş araştırma ve analizlerinin toplandığı bir kitap. 3-4 gün gibi boş zamanı olanlar için harika bir kitap diyebilirim..

Lancet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş

Alıntı surmeneli_keles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABDÜLHAMID'İN KURTLARLA DANSI çok guzzel bı kıtap bu kıtapta abdulhamıd ın bılınmeyen yonlerını gorceksınız sahsıyetı projelerı ve bırcok sey benım solememle olmaz alıp okumalısınız fiyatıda cazip 6 ytl alın okuyun bence süzün tavsiyelerınızı de beklıyorum

benim de okuduğum son kitap ABDÜLHAMID'İN KURTLARLA DANSI....herkese tavsiye ederim..Abdülhamid'in gerçek kişiliğini anlatan güvenilir bi kaynak..zaten mustafa armağanın her kitabı güvenilirdir

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

jack London: Martin Eden. bir insanın istedikten ve çalıştıktan sonra neler yapabilecğini anlatan bir kitap tafsiye ederim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Bekir Burak'tan ''Hz.Hatice''yi okudum kısa bir süre önce.Peygamber Efendimiz'in ilk eşi Hz.Hatice'nin hayatını,kişiliğini,Peygamber Efendimiz'le olan muhabbetini anlatan bir kitap.Gerçekten çok etkileyici ve bir o kadar da bilgilendirici...Tavsiye olunur.

Alıntı AvniAker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

( Varolu$umuzun sebebi olan Efendimiz'in hayatini merak eden herkese tavsiye ederim ! )

Standart kitap

ekrem dumanlı:son duruşma
    arkadaşalr ben foruma yeni katıldım.öncelikle herkese selamlar.
    bu kitap bana hukukçu bir arkadaşım tarafından tavsiye edildi oldukça hoşuma gitti.
    konusu:hapishanedeki mahkumların çektiklerini basit bir şekilde anlatıp sonra çıkan isyan sonucunda eden bulur kaidesiyle aynı duruma düşürülmeleri anlatılıyor.çbu kitabı garanti veririm tek solukta okuyacaksınız.zaten ince bir kitap sizi fazla sıkmaz.
    bu arada ben egedeyim trabzonlu arkadaşalar partıkları aktiviteye beni de çağırırlarsa hoş olur

Martin Lings (Ebubekir Siraceddin)

Hz. Muhammed'in Hayati

kardeşim sakın yanlış anlama o kitabı okudum diye bilirim peygamber efendimiz(s.a.v) hakkında sana daha hoş bir kitap önerebilirim istersen.kitap mısırdaki üniversitelerde efendimizi(s.a.v) en iyi anlatan kitap seçildi ve şu anda ders kitabı olarak okutuluyor.sonsuz nuır:***

WERTHeR
    Ziyaretçi

Grigory PETROV Beyaz Zambaklar Ülkesinde

Kitapta Finlandiyanın her türlü zor şarta rağmen nasıl kötü durumlardan kurtulduğu anlatılıyor. Askeri bir olay değil tamamen kültürle alakalı. Çok güzel bir roman bence.Geleceğin bir edebiyat öğretmeni olarak tüm öğrencilerime önereceğim....

İgor Gouzenko, Bir Devin Düşüşü; Maksim gorki'nin bilinmeyen hayatının belki gerçek belki yalan anlatıldığı bir kitap. Bu kitabın yazarı bu eserle 1950'li yıllarda nobel edebiyat ödülünü almıştı.

Mustafa Kutlu, Yoksulluk İçimizde, Kişisel olarak hayranı olduğum tek Türk yazarı diyebilirim. Hakkında bir tez çalışmam var. Bu kitabında esas yoksulluğun insanın iç dünyasında olduğunu, maddi açıdan zenginlikler içerisinde olunsa bile bunun mutluluğa yetmediği anlatılmaktadır.

guci 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı cicero9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan Pamuk serisine girdim.
    Beyaz Kale: Akıcı bir dille yazılmış. Cumhhuriyet yazarlarımızdaki tasvir yeteneğiyle yaşadığımız dünyadaki akıcı Türk dilinin, gerçekten çok başarılı kullanan bir insan. Zaten aldığı ödülden belli!! Tarihi kitapları, hikayeleri sevenlere şiddetle tavsiye edilir.

Yeni Hayat: "Bir kitap okudum hayatım değişti", diye başlıyor. Gerçekten, sizi içine alıp götüren bir kitap.
    Kar adlı kitabını okudun mu?
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

WERTHeR
    Ziyaretçi

Orhan Pamuk mu? Abartmayın bence. Sanatsal manada hırsızlık yapmış bir insandan bahsediyorsunuz. Hayatımın sonuna kadar kimseye tavsiye etmeyeceğim onun bir kitabını bile. Çok rezil bir dili var. Popüler olması ile okunan bir yazardır kendisi. Çok saygı duyduğum Yeni Türk Edebiyatı hocam özel bir sohbetimizde kesinlikle öğrencilerinize tavsiye etmemeniz gereken bir yazar. Çocukları okumaktan soğutursunuz. Bunun vebali büyük olur diye uyarmştı. Tabiki okuyanlara saygım var ben düşüncelerimi söyleyeyim dedim...

Yeliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İMAM-I GAZÂLÎ ' nin ölüm kıyamet ahiret kitabını okudum.
    Ölümü an! an ki günah işleme an ki cehennem gazabından kork an ki bu dünyayı değil öbür dünyayı kazanmak için çalış!
    Cehennemin nârını cennetin binbir güzelliklerini PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ MUHAMMED(s.a.v.) 'in ölümle ilgili hâdisi şeriflerini , sahabeyi ve daha birçok bilgiyi bulabilirsiniz kitapta
    ve kitaptan son derece anlamlı bir söz:
    DÜNYA YOL ALIP GİTMEKTE AHİRET DE YOLA ÇIKIP GELMEKTE!!!
    bu sözü düşününce bile insan günahtan vazgeçip sevaba yönelebiliyo

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yeliz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İMAM-I GAZÂLÎ ' nin ölüm kıyamet ahiret kitabını okudum.
    Ölümü an! an ki günah işleme an ki cehennem gazabından kork an ki bu dünyayı değil öbür dünyayı kazanmak için çalış!
    Cehennemin nârını cennetin binbir güzelliklerini PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ MUHAMMED(s.a.v.) 'in ölümle ilgili hâdisi şeriflerini , sahabeyi ve daha birçok bilgiyi bulabilirsiniz kitapta
    ve kitaptan son derece anlamlı bir söz:
    DÜNYA YOL ALIP GİTMEKTE AHİRET DE YOLA ÇIKIP GELMEKTE!!!
    bu sözü düşününce bile insan günahtan vazgeçip sevaba yönelebiliyo
    Gerçekten etkileyici ve mükemmel bir kitap, okudum.

7-KIYÂMET VE ÂHIRET 33. baskı
    (Kıyâmet ve Âhıret) kitâbı iki kısımdan meydâna gelmişdir.
    I. kısım; büyük islâm âlimi, İmâm-ı Gazâlî hazretlerinin (Dürret-ül fâhire) kitâbının (Kıyâmet ve Âhıret) hâlleri olarak tercemesidir. İnsanın ölümü, rûhun bedenden ayrılması, kabr hayâtı, kabr süâlleri, kıyâmet günü insanların hesâba çekilmesi, Cennet ve Cehenneme nasıl gidileceği, geniş olarak açıklanmakdadır. Ayrıca, İmâm-ı Gazâlî hazretlerinin (Kimyâ-i Se’âdet) kitâbından alınan (Nefs muhâsebesi) kısmında, akıllı bir müslimânın ne şekilde hareket etmesi gerekdiği çok güzel bir şekilde îzâh edilmekdedir.
    II. kısımda (Müslimâna Nasîhat) kitâbı yer almakdadır. (Feth-ül mecîd) isimli bir vehhâbî kitâbından kısımlar alınarak, bozukluklar îzâh edilmiş, (Ehl-i Sünnet) âlimlerinin cevâbları yazılmış, tesavvufun ne olduğu çok güzel açıklanmışdır. Resûlullah efendimizin kabrini ve diğer kabrleri ziyâret, kabrdekilerin hâlleri, Resûlullaha salevât okumanın önemi, Evliyâlığın ne olduğu, kıyâmet günü herkes sevdiğinin yanında olacakdır konuları burada açıklanmışdır. Ayrıca, Ehl-i Sünnet i’tikâdından ayrılan vehhâbîliğin inanç esâsları, yayılma şekli, Hicâz bizden nasıl ayrıldı, geniş olarak îzâh edilmişdir.

Fiyat vb. bilgiler:

http://www.dinimizislam.com/14kitap.asp
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı erkansahin_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sakın yanlış anlama o kitabı okudum diye bilirim peygamber efendimiz(s.a.v) hakkında sana daha hoş bir kitap önerebilirim istersen.kitap mısırdaki üniversitelerde efendimizi(s.a.v) en iyi anlatan kitap seçildi ve şu anda ders kitabı olarak okutuluyor.sonsuz nuır:***
    Sonsuz Nur ???

eserin sahibi, Üstad Bediüzzaman Hazretleri mi ???
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Sonsuz Nur ???

eserin sahibi, Üstad Bediüzzaman Hazretleri mi ???
    ''Sonsuz Nur'' M.Fethullah Gülen tarafından yazılan ve Peygamber Efendimiz'in hayatını anlatıldığı 3 kitaplık bir seri.Bediüzzaman Said Nursi'nin ise Risalelerini tavsiye ederim.
    Konu Gamze tarafından (21.02.2007 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

Yeliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Tekke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten etkileyici ve mükemmel bir kitap, okudum.

7-KIYÂMET VE ÂHIRET 33. baskı
    (Kıyâmet ve Âhıret) kitâbı iki kısımdan meydâna gelmişdir.
    I. kısım; büyük islâm âlimi, İmâm-ı Gazâlî hazretlerinin (Dürret-ül fâhire) kitâbının (Kıyâmet ve Âhıret) hâlleri olarak tercemesidir. İnsanın ölümü, rûhun bedenden ayrılması, kabr hayâtı, kabr süâlleri, kıyâmet günü insanların hesâba çekilmesi, Cennet ve Cehenneme nasıl gidileceği, geniş olarak açıklanmakdadır. Ayrıca, İmâm-ı Gazâlî hazretlerinin (Kimyâ-i Se’âdet) kitâbından alınan (Nefs muhâsebesi) kısmında, akıllı bir müslimânın ne şekilde hareket etmesi gerekdiği çok güzel bir şekilde îzâh edilmekdedir.
    II. kısımda (Müslimâna Nasîhat) kitâbı yer almakdadır. (Feth-ül mecîd) isimli bir vehhâbî kitâbından kısımlar alınarak, bozukluklar îzâh edilmiş, (Ehl-i Sünnet) âlimlerinin cevâbları yazılmış, tesavvufun ne olduğu çok güzel açıklanmışdır. Resûlullah efendimizin kabrini ve diğer kabrleri ziyâret, kabrdekilerin hâlleri, Resûlullaha salevât okumanın önemi, Evliyâlığın ne olduğu, kıyâmet günü herkes sevdiğinin yanında olacakdır konuları burada açıklanmışdır. Ayrıca, Ehl-i Sünnet i’tikâdından ayrılan vehhâbîliğin inanç esâsları, yayılma şekli, Hicâz bizden nasıl ayrıldı, geniş olarak îzâh edilmişdir.

Fiyat vb. bilgiler:

http://www.dinimizislam.com/14kitap.asp
    paylaşım için teşekkürler ALLAH razı olsun

Nereden
    İstanbul

Standart Ben teşekkür ederim

Alıntı Yeliz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylaşım için teşekkürler ALLAH razı olsun

Rica ederim Yeliz Hanım, gördüğünüz gibi fiyatı 3 YTL, ayrıca orada listeden herhangi bir kitabı daha okumanızı tavsiye ederim, neden herhangi diyorum Hemen hemen hepsini okudum, birini söylesem diğerlerine haksızlık olacakmış gibi hissettim. "Herkese Lazım Olan İman" kitabı, dialog denilen şeyin nasıl yapılması gerektiğini, İslamiyetin dışındaki insanlara nasıl davranılması gerektiğini GÜNÜMÜZ şartlarına uydurarak değil de, naklederek, Peygamber Efendimiz Aleyhisselam zamanında ve 1900 yılına kadar yazılan kaynakları, sadece LATINCEYE çevirerek yorum katmadan yazmaktadır. Neden, çünkü İslamiyette yorum olmaz, nasıl ki basit bir oyunda bile kurallar varsa, futbolu elle oynayamazsak, Müslümanım diyen insan da önceden belirlenmiş tüm kurallara uymalıdır.

İşte bunu bilen herkes, tavuktan Kurban olur mu tartışmasına gülerek ve ağlayarak nazar eder...

Bunları da dinlemeni şiddetle tavsiye ederim: http://www.dinimizislam.com/sevgilipeygamberim.asp

Dinledikten sonra cevabı bulacaksın, ama şimdi soruyorum sana; çevrende, kendini İslamiyeti en iyi bildiğini sanan kişiye "Paraklit" nedir diye sor, büyük ihtimalle cevabı bulamayınca , o zaman anla ki Müslüman ülkelerin bu naçar halleri tamamen ASLINA sadık kalmadıkları dini inançlarından kaynaklanmaktadır:-(
    Konu Tekke tarafından (21.02.2007 Saat 17:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ek

Nereden
    Hakkari

Gazi Paşa- Attila İLHAN

Attila İlhan ustamızın uzun zamadır okumak istediğim kitabını sonunda bugün itibariylre bitirdim. Attila İlhan'ın kelime dağarcının şekillendirdiği kitap; roman kurgusu içerisinde yazılmış. Beni birazcık zorlayan bir kitap oldu ama çok hoşuma gitti. Birazcık kelime bilgisi isteyen bir roman ama mutlaka hoşunuza gidecektir.

Bu arada yukarıda verilen kitaplarda; adı geçen malum şahıs; Türkiye Cumhuriyeti rejimine karşı oluşturduğu yapılanma ve yürüttüğü faaliyetlerden dolayı yargılanmış bir şahıstır. Türkiye Cumhuriyetinin demokratik ve laik rejimini hazmedememiş, kuklası olduğu bir ülkeye sığınmış bir insanın kitabını tavsiye etmek ne kadar doğrudur; bunu siz düşünün?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Arkadaş kitabı tavsiye etti,art niyetli değildi keza kitabın yazarının ismini de ben verdim-yanlış bilgiyi düzeltmek için.Şahsın kişiliğini başka platformlarda tartışabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)