Sayfa 117 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 17 67 107 115 116 117 118 119 127 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,901 ile 2,925 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

http://kitap.ykykultur.com.tr/kitaplar/bu-bir-cagridir

Yaşar Kemal - Bu Bir Çağrıdır

Değerli bir büyüğümden gelen armağandı. Yazarın çeşitli zamanlardaki açıklama, söyleşi ve yazılarından oluşan bir derleme. Ana konu; yazarın, etnik bir grubun Türkiye gündemini terörize etmesine karşı bakışı. Özgürlük, barış sözcükleri arasına sıkıştırılan etnikçilik.

Sorun, söz konusu etnik yapının dilini istemesiymiş. Ve "hiç olmazsa Türklerin sahip olduğu kadar MADDİ güce" ulaşmasıymış. Terör bu yoldaki bir araç. Ve bunun adı özgürlük? Barış?

Bu ülkede bazı kavramların yeniden ama AKILLA tarifine ihtiyaç var.

Kitapta hoşuma giden görüşleri de olmadı değil. Mesela Yavuz Baydar'a verdiği bir röportajda şöyle demiş:

"... Sevr gerçekleşseydi, Türk halkını kimse asimile edemezdi. Çünkü onun arkasında Dede Korkut vardı. Bir halkın bir tek Dede Korkut'u bile olsa o halka kimsenin gücü yetmez."

Şu gerçekten yola çıkıp "Bizim neden Dede Korkutumuz yok? Acaba dilimiz olmadığı için mi? Yoksa bu sebepten mi devletimiz de yok? Acaba biz millet olma mertebesinde değil miyiz?"... gibi sorular beraberinde gelecektir. Bütün özgürlükçü (!), açılımcı (!), barışsever (!) etnikçiler düşünse fena olmaz.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (01.12.2016 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu aralar aynı adı taşıyan ve bu yıl basılan iki farklı kitabı okuyorum: Oğuz Kağan Destanı.

Biri Prof. Dr. Tufan Gündüz Hoca'nınki (Yeditepe): http://www.yeditepeyayinevi.com/kita...i-p590984.html

Diğeri Prof. Dr. Necati Demir Hoca'dan (Ötüken): https://www.otuken.com.tr/necati-dem...-kagan-destani

İkisi de kitabını "Türk kimliği" olarak tanımlıyor. Tarihi, kültürü, hayatı... Türklüğe dair ne varsa Oğuz Kağan Destanı bunu anlatıyor.

Reşidüddin'in Cami-üt Tevarih'i temel alınmış. Yazıcıoğlu Ali de çevrilmiş. Biri Tahran, diğeri Kazan çevirisi.

Aynı anda karşılaştırmalı okumaya çalışıyorum. İkisi de nefis... Detaylarda farklar var tabii.

Eğer zaman elverirse bunlardan sonra Reşidüddin'in Cami-üt Tevarih'ini de okuyacağım. Onu da Bilge Kültür Sanat'tan buldum. http://www.bilgeyayincilik.com/kitap.asp?ID=683

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

http://www.remzi.com.tr/files/books/...tbol-issuu.pdf

futbolcularımız, antrenörlerimiz ve taraftarımız okusun, lazım bu aralar.
    Konu artvints tarafından (07.12.2016 Saat 18:39 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

http://www.bilgeyayincilik.com/kitap.asp?ID=850

Prof. Dr. Vahit TÜRK - Kazakistan'da Kızıl Kıtlık

Daha önce Vahit Hoca'nın çeşitli dergilerde çıkan makalelerinden oluşan Türkçe Yazıları'nı okumuştum. Şimdi elimizde "Kazakistan'da Kızıl Kıtlık" var. Sovyet dönemi Rus baskı ve zulmünü anlatıyor, birinci ağızlardan... Tarihin kaydettiği en büyük vahşetlerden biri zalim komünist Rusların mazlum Türklere yaptıklarıdır. Allah'tan; özgürlük, eşitlik, barış diyip yaşam hakkını gaspedenleri unutmayan milliyetçiler var.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Firsat buldukca sureli yayinlardan bahsediyorum. Kimi aylik, kimi uc aylik tarih, edebiyat, strateji, siyaset, kultur ve sanat dergilerinden aralik ayi icin dikkatimi ceken Turk Edebiyati oldu.

Hem Mehmed Akif hem de Kutadgu Bilig incelenmis. Ahmet Bican Ercilasun Hoca'yla yapilmis bir soylesi de var.

http://turkedebiyati.com.tr/Literatu...ne/Index?id=69

İlyas Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mustafa Yıldırım sivil örümceğin ağında

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İbrahim Hakkı GÜNDOĞDU - Bozkırın Son Atlısı: Timur

http://www.anemonyayinlari.com/kitapdetay.asp?ID=279

Tarihi romanlar, market raflarında veya otobüs seyahatlerinizde mola verdiğiniz tesislerde karşınıza en sık çıkan kitap türlerinden. Sayının çok olması haliyle seçici olmamızı gerektiriyor. Sonuçta Atsız ve Sepetçioğlu gibi yıllarca emek verip şaheserler üreten nadir. Hele de günümüzde...

Hemşehrimiz İbrahim Hoca uzun süreli çalışmasını geçen ay tamamlayıp okurlarının beğenisine sundu. Araştırmalarına bir belgesel için başlayan hoca sonunda hacimli bir kitap ortaya çıkarmış.

İbrahim Hoca, emekli tarih öğretmeni. Aynı zamanda şair ve ressam. Bazı reklam ajanslarına sanat danışmanlığı yapıyor. Ayrıca milliyetçi STK'lerde yöneticilik geçmişi de var.

Kitap henüz taze, bir ay oldu çıkalı. İlgilenenler D&R'den temin edebilir: http://www.dr.com.tr/Kitap/Bozkirin-...=0000000722159

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Şehit Recep Haşatlı Armağanı - Rasim Ekşi ve Dr. Erol Cihangir (Turan Kültür Vakfı Yayınları)

80 oncesi oğluyla birlikte şehit edilen dönemin MHP İstanbul İl Başkanı Recep Haşatlı anısına hazırlanan bir çalışma. Serinin önceki kitapları arasında Baymirza Hayit, Rauf Denktaş ve Ebulfez Elcibey de var.

Kitabı piyasada bulmak cok zor. Dogu Kütüphanesi'nden edinebilirsiniz belki. İsteyen olursa gönderebilirim.

IMG_20161218_181300.jpg

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Her Zaman, Her Şeye, Herkese Muhalif Bir Türkçünün Portresi "Dr. Rıza Nur" - Prof Dr. Zakir AVŞAR

http://www.kitapyurdu.com/kitap/bir-...%C4%B1za%20nur

Bence Rıza Nur; Enver Paşa ve Mahmut Esat Bozkurt ile birlikte iyi ve doğru tanınması gereken ebedi şahsiyetlerdendir. Kulaktan dolma bilgilerle geçiştirilip dedikodularla hakkında hüküm verilecek kadar basit biri değil. Bugün Lozan konuşuluyor ama Rıza Nur anılmıyor. Bu hem geçmişi bilmememizden hem de bazı isimlere olan mesafemizden kaynaklanıyor. "Ya boşver bu adam ırkçı" diye buruşturup bir köşeye atılan nice değerden yalnızca biri Rıza Nur.

Onunla ilgili olarak aklımda kaldığı kadarıyla "Siyasi Risaleler" ve "Sıradışı Bir Muhalif" kitaplarını okumuştum. Bu çalışma biraz daha detaylı. Önce 1992'de basılmış, elimdeki 2011 basımı gözden geçirilmiş.

Zakir Hoca aynı zamanda Rıza Nur'un "Tanrıdağı Dergisi"ni de inceleyip basmıştı (Berikan'dan çıkmıştı). Çalışmasının titizlikle ve kapsamlı olarak (En azından benim ilgilendiğim boyutlarına ilişkin) yapıldığını gördüm.

Merak edenlere öneririm.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Rıza Nur; Enver Paşa ve Mahmut Esat Bozkurt ile birlikte iyi ve doğru tanınması gereken ebedi şahsiyetlerdendir. Kulaktan dolma bilgilerle geçiştirilip dedikodularla hakkında hüküm verilecek kadar basit biri değil. Bugün Lozan konuşuluyor ama Rıza Nur anılmıyor. Bu hem geçmişi bilmememizden hem de bazı isimlere olan mesafemizden kaynaklanıyor. "Ya boşver bu adam ırkçı" diye buruşturup bir köşeye atılan nice değerden yalnızca biri Rıza Nur.
    Hocam yapma Allahaşkına, "Türkçü olsun çamurdan olsun" diyorsun ama Rıza Nur'dan bahsediyoruz. Hatıratında önce "ben kaldırdım" diye övündüğü halifeliği, daha sonra öve öve bitiremeyip "kaldırılması yanlıştı" diyor. Eşcinselliği hadi özel hayatı olsun, yediği naneleri ballandıra ballandıra anlatıyor. Yaşadığı onca psikolojik rahatsızlığı da yazmış, daha sonra o tahtası eksik kafayla hiçbir sorunu yokmuş gibi anlatıyor. Lozan'daki açık iftiraları da cabası. Bugün tarihçi diye ortada dolaşan, yıllarca Zaman gazetesinde yazıp şimdi cemaate saydıran iktidar yalakalarının Lozan ve Atatürk'ün soyu konusunda tek iftira kaynağı da Rıza Nur'dur. (Yalnız onca iftira arasında bizim heyet tarafından Midilli'nin Lozan'da unutulduğu doğru maalesef, İngilizler vermeye hazırmış ama istememişiz, Curzon da anlaşma imzalandıktan sonra dalga geçmiş) Kendisiyle ilgisi olmadığı halde İzmir suikastı sonrası "beni de asacaklar" diye Paris'e kaçmış ve hiç yurda dönmemiş. Ayrıca "Mustafa Kemal Türk Miletinin düşmanıdır" lafı kendisine ait. Tamam, vaktiyle önemli yerlere gelmiş başarılı bir doktor, memleketin ilk eğitim bakanı, önemli bir münevver olabilir, tarih kimin hain olup olmadığı konusunda adil de olmayabilir ama kısmen aklını yitirmiş bu iftira makinesi de bu kadar övgüye mazhar olmasa gerek.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Eşitsizliğin Bedeli
    Joseph E. Stiglitz
    İletişim Yayınları

Nobel ödüllü ekonomist,bazı katılmadığım noktalar olsa da kapitalist sisteme eleştirel yaklaşmış ve de insanların bizzat hayatlarının içinde yer alan marka ve kurumları örneklemelerde kullanarak ilginç yaklaşımlarda bulunmuş.
    Kitabın içeriği, ekonomistlerin hakim olduğu teknik kavramlarla doldurulmamış, herkesin anlayıp fikir sahibi olabileceği şekilde yazılmış ilginç yaklaşımlarla dolu.

Ekonomi ile ilgili konularda ilgisiz olsam da, kitap beni cezbetti diyebilirim...

http://www.iletisim.com.tr/kitap/esi...8#.WFzb1RuLTDc
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle büyük bir fuara gidemedim hayat boyu ya ona yanarım......

herhaldesabah girsem akşam bile çıkamazdım oradan....
    6-15 Ocak tarihleri arasında Ankara ATO Congresium'da kitap fuarı var.
    Her yıl düzenli olarak yapılır.
    O tarihlerde Ankara'da olamama ihtimalim bir hayli yüksek malesef.
    Bakalım artık..
    Aslında günü birlik bir hafta sonu gelsen bile yeter.Sabah uçağıyla gel,gece uçağıyla dön...
    Vakit ve nakit ayırmaya değer bence...
    Bir düşün derim
    Arafilboylu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yapma Allahaşkına, "Türkçü olsun çamurdan olsun" diyorsun ama Rıza Nur'dan bahsediyoruz. Hatıratında önce "ben kaldırdım" diye övündüğü halifeliği, daha sonra öve öve bitiremeyip "kaldırılması yanlıştı" diyor. Eşcinselliği hadi özel hayatı olsun, yediği naneleri ballandıra ballandıra anlatıyor. Yaşadığı onca psikolojik rahatsızlığı da yazmış, daha sonra o tahtası eksik kafayla hiçbir sorunu yokmuş gibi anlatıyor. Lozan'daki açık iftiraları da cabası. Bugün tarihçi diye ortada dolaşan, yıllarca Zaman gazetesinde yazıp şimdi cemaate saydıran iktidar yalakalarının Lozan ve Atatürk'ün soyu konusunda tek iftira kaynağı da Rıza Nur'dur. (Yalnız onca iftira arasında bizim heyet tarafından Midilli'nin Lozan'da unutulduğu doğru maalesef, İngilizler vermeye hazırmış ama istememişiz, Curzon da anlaşma imzalandıktan sonra dalga geçmiş) Kendisiyle ilgisi olmadığı halde İzmir suikastı sonrası "beni de asacaklar" diye Paris'e kaçmış ve hiç yurda dönmemiş. Ayrıca "Mustafa Kemal Türk Miletinin düşmanıdır" lafı kendisine ait. Tamam, vaktiyle önemli yerlere gelmiş başarılı bir doktor, memleketin ilk eğitim bakanı, önemli bir münevver olabilir, tarih kimin hain olup olmadığı konusunda adil de olmayabilir ama kısmen aklını yitirmiş bu iftira makinesi de bu kadar övgüye mazhar olmasa gerek.
    Doğrusu ne diyeceğimi şaşırdım Hasan Hocam. "Türkçü olsun, çamurdan olsun" mu olsun demişim? Bu çıkarımı yansıtacak ne yazdım diye defalarca okudum kendi mesajımı. Üstelik kitabın adında geçen sözcük hariç Türkçülüğü'ne dair tek ifadem yokken... Sırf daha iyi tanınsın isteyerek (bence) iyi bir biyografiyi paylaşmıştım. Ortalıkta dönen dedikodulara da temelli cevaplar bulunabilecek bir kaynak ayrıca.

Kaldı ki tekrar ediyorum, Rıza Nur basit bir şahsiyet değildir. Tutarsızlığı, bencilliği, vehimleri, yalnızlığı... Bunlarla ilgili yorumum da yok. Aynen sizin vurguladığınız (Övdüğünüz demeyeceğim) gibi önemli bir tıp adamı (Ortopedi Kürsüsü'nü kurmuş) ve değerli bir düzen muhalifiydi. Yine aynı satırlarda birlikte andığım Enver Paşa'yı da eleştiriyor Rıza Nur mesela.

Katkılarınız için teşekkür ederim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşitsizliğin Bedeli
    Joseph E. Stiglitz
    İletişim Yayınları

Nobel ödüllü ekonomist,bazı katılmadığım noktalar olsa da kapitalist sisteme eleştirel yaklaşmış ve de insanların bizzat hayatlarının içinde yer alan marka ve kurumları örneklemelerde kullanarak ilginç yaklaşımlarda bulunmuş.
    Kitabın içeriği, ekonomistlerin hakim olduğu teknik kavramlarla doldurulmamış, herkesin anlayıp fikir sahibi olabileceği şekilde yazılmış ilginç yaklaşımlarla dolu.

Ekonomi ile ilgili konularda ilgisiz olsam da, kitap beni cezbetti diyebilirim...

http://www.iletisim.com.tr/kitap/esi...8#.WFzb1RuLTDc
    "Küreselleşme - Büyük Hayal Kırıklığı" diye bir kitabı çok satmıştı ve birçok çalışmaya referans olmuştu İlker. Onu da bulabilirsen okuyabilirsin. Ayrıca Dünya Gazetesi'nde periyodik olmayan makaleleri çıkıyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

"Küreselleşme - Büyük Hayal Kırıklığı" diye bir kitabı çok satmıştı ve birçok çalışmaya referans olmuştu İlker. Onu da bulabilirsen okuyabilirsin. Ayrıca Dünya Gazetesi'nde periyodik olmayan makaleleri çıkıyor.
    Not aldım Oğuz,çok teşekkür ederim.Hatta şu anda kitabın pdf'i önümde.
    Arafilboylu

Nereden
    Trabzon

Okumaya başladığım kitaplardan birisi ki bitirmek üzereyim: Anbasis'ten Atatürk'e Seyahatnamelerde Trabzon. Kesinlikle her Trabzonlunun, ben Trabzonluyum diyenlerin okuması gereken bir kitap. M.Ö 200 lü yıllarda Anabasis'in Trabzon seyahatini anlatan seyahatnameden başlayıp Atatürk'ün Trabzonu son ziyaretine kadar Trabzon'un tarihsel ve ekonomik gelişimini anlatıyor. Hele bir de anlatılan mekanları bilenler, yani Trabzon'da uzun yıllar yaşamış olanlar kitabı okurken sık sık "Vay bee" diyecekler. Garantisini veriyrum tarihsel ve ansiklopedik çok güzel bir kitap. Sıkılmadan okuyacaksınız. Kitabın baskısı yıllar önce bitmiş ama internette 5-6 dk lık bir aramayla veya Trabzon'daki kütüphanelerde kesinlikle bulabileceğiniz bir kitap.
    Konu gargaris61 tarafından (26.12.2016 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Orhan TÜRKDOĞAN - Türk Ulus Devlet Kimliği

http://www.cizgikitabevi.com/kitap/2...devlet-kimligi

Yaşayan ulu çınarlardan Orhan Türkdoğan Hoca'nın bu çalışmasında millet kavramının gerçekliği ve milliyetçiliğin geçerliliğini çok net örneklerle bulacaksınız. Açılım safsatasına zamanında yapılmış haklı ve sert bir eleştiri olarak da okuyabilirsiniz.
    Yine bir Prof. Dr. Orhan Türkdoğan çalışması vardı elimde: Milli Kimliğin Yükselişi - Niçin Milletleşme

http://www.alfakitap.com/kitap.asp?id=&kitapID=241

Hoca günlük konuşmalarda sıklıkla kullanılan (Çoğu hatalı) klan, etnisite, etnik grup, millet, ümmet, ırk, milletleşme, milliyetçilik, kültür gibi kavramları teoriyle pratiği harmanlayarak açılıyor. İlk kez kendisinin saha çalışmalarıyla haberdar olduğumuz birçok konuyu paylaşıyor. Literatürde en çok başvurulan Peter A. Andrews'ün "Türkiye'de Etnik Gruplar" araştırmasına sağlam itirazlarını da bu eserde buluyoruz.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (30.12.2016 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Efsane - İskender Pala

Üstadın Barbaros Hayrettinin hayatını anlatan trihi romanı....

Üstadın tarzını biliyorsanız ve hoşunuza gitti ise bu kitapta hoşunuza gidecektir.....

Zaman zaman gemicilik terimlerinin fazlalığı nedeniyle birazcık sıkıyor olsada akıcı güzel bir kitap. Tabi Üstadın asıl mesleği olan halk edebiyatını, peşinden koşulan masumane aşkları da yaşatmadan olmaz değil mi ?
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

2017 yılı için 200 kitap hedefi koydum bakalım kendime. Haftada 4, ayda 16 kitap eder.

Okudukça paylaşıma devam ederim

Sizlerin bu tarz hedefleriniz oluyor mu ?

Bu arada şuan Marcel Desailly'nin "Kaptan" isimli kitabını okuyorum. Futbolu seven herkesin keyifle okuyacağı türden bir kitap.
    Konu Faruk BERBER tarafından (06.01.2017 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 yılı için 200 kitap hedefi koydum bakalım kendime. Haftada 4, ayda 16 kitap eder.

Okudukça paylaşıma devam ederim

Sizlerin bu tarz hedefleriniz oluyor mu ?

Bu arada şuan Marcel Desailly'nin "Kaptan" isimli kitabını okuyorum. Futbolu seven herkesin keyifle okuyacağı türden bir kitap.
    Bende önceleri her haftaya 1 kitap hedefi koymuştum.....

yıl boyunca 40 civarı okuyabildim.....

Her gün en az 2-3 gazede okurum. Dergilerde var haftalık ve aylık olrak takip ettiğim. Eğer onları hiç okumadan sadece kitap okusaydım 150-200 civarı kitap okuyabilirdim diye tahmin ediyorum.....

hedef olarak değil ama kafa dinlendirmek , yeni bir şeyler öğrenmek ve belirli bir fikri olgunluk değerine ulaşmak için kitap okumanın şart olduğunu düşünüyorum.

saygılar hürmetler....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (06.01.2017 Saat 08:10 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bir de... Tanıdık dostlar yeni bir dergi çıkarıyor: Ayarsız. http://ayarsiz.net/

İlk sayısı dağıtıldı. 2023 Dergisi editörü M. Ragıp Vural, dergiyi okuma sebebi için tek başına yeter. Hakan Boz da Turancı Japonları konu etmiş yazısına. http://ayarsiz.net/2016/03/asya-pasi...anci-japonlar/

Bu kitaplara bir tane daha ekleyeyim. Kiymetli buyugum Dr. Erol Cihangir Hocam'in "Emir Sekip Aslan ve Sehid-i Muhterem Enver Pasa" adli calismasi.

Dogu Kütüphanesi'nden cikan orjinal bir kitap. Enver'i merak edenlere tavsiyemdir.
    Hakan Boz.jpg

Bayrak, Kalpak, Revolver: "İttihat ve Terakki Cemiyeti"

Ermeni Meselesi'ne dair yaptığı çalışmayla ve 21. Yüzyıl Dergisi'nden tanıdığım genç araştırmacı arkadaşımız Hakan Boz bu defa İttihat ve Terakki Cemiyeti için kolları sıvadı. Kendisinin editörlüğünde hazırlanan kitap on altı makaleden oluşuyor. Bunlardan biri Turan Dergisi'nden hocam Erol Cihangir'e ait (Enver Paşa'nın Trablusgarp Savaşı). Feroz Ahmad'in ön söz yazdığı bu çalışmayı incelemenizi önerir, desteklerinizi beklerim.

http://www.dr.com.tr/Kitap/Bayrak-Ka...=0000000726543

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Türk Edebiyatının Mutlaka Okunması Gereken En Etkili 25 Romanı :

https://onedio.com/haber/turk-edebiy...27643308000004
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

http://www.ilgikultur.com/prddet.php?pid=408

Hasip Saygili - Rumeli Türkleri ve Müslümanları

Prof. Dr. İskender Öksüz'ün tavsiyesi üzerine okudum.

Kosova'da gorev yapmis akademik calismalari olan bir askerin arastirmalariyla Osmanli'nin son kirk yılında Rumeli Türklüğü'ne uzaniyorsunuz.

Alman kökenli bir Osmanli müşiri Mehmet Ali Paşa'nin Berlin Konferansi'nda savunduğu arnavutlar tarafindan vahşice katledilmesini bu kitapta okudum ilk defa.

Yeni cikan bu kitap dokuz makale ve sonucta yazarin onerilerinden oluşuyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2017-2. Kitap

Ömer Bin Abdülaziz-İslam Toplumunun Yeniden İnşası

Yazarı : Prof Dr. Ahmet Ağırakça

Yorum : Peygamberimizden sonra Hz. Ebu Bekir , Hz Ömer , Hz. Osman ve Hz. Ali ( radiallahu anh) Halife oldu. Sonra Emeviler hile ile iktidarı ele geçirdiler. Bir çok olumlu icraatları olsa da sefahata düşmeleri , cihat görevini aksatmaları , dinimizin temeline uygun olmayan davranışlar sergilemeleri ve de Araplara değer vererek diğer İslami unsurları hakir görmeleri nedeni ile bozulmalar olmuş fikir ayrılıkları savaşlara kadar ulaşan fikir ayrılıklarının başlangıcı olmuştu. Toplumsal huzur azalmış bir kısım zengin insan dışında hak,hukuk ,,adalet gibi asli kavramlar insanların unuttuğu şeyler olmuştu...

İşte böyle bir devirde iktidara gelen ve sadece 30 ay kadar iktidarda kalan Hz Ömer'in torunu Ömer Bin Abdülaziz'in şimdi bize hayal gibi gelen icraatları ve yaşamı anlatılmış. Herkesin özellikjle bizi yönetenlerin okuması ve ibret alması gereken bir eser bu...

hayatını merak etttiğim şahsiyetlerden birinin daha kitabını okumakla çok mutlu olduğumu ancak şimdi durumla kıyaslayarakta üzüntüye düştüğümü belirtmeden edemeyeceğim....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)