Sayfa 112 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 12 62 102 110 111 112 113 114 122 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,776 ile 2,800 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anda Nutuk'u okumaktayım. Herkese tavsiye ederim. Tarihini anlamak ve dönemin gelişmelerini birebir kavramak için daha iyisi olamaz.
    İnşallah kısaltılmış veya sadeleştirilmiş olan versiyonlarını değil, orjinal tam metin olanını okuyorsunuzdur.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı SixtyOne_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah kısaltılmış veya sadeleştirilmiş olan versiyonlarını değil, orjinal tam metin olanını okuyorsunuzdur.
    Orijinal halini okumam mümkün değil. O halini hazmedecek eski Türkçe kapasitem yok maalesef. Kısaltılmışını değil ancak "nispeten" sadeleştirilmişini okuyorum.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orijinal halini okumam mümkün değil. O halini hazmedecek eski Türkçe kapasitem yok maalesef. Kısaltılmışını değil ancak "nispeten" sadeleştirilmişini okuyorum.
    Yani söylemek istediğim elbette o günkü yazılmış Türkçe ile birebir aynısı olması değil, günümüz Türkçesiyle fakat ekleme ve çıkarmalırın olmadığı, anlam-konu bütünlüğünün bozulmadığı, tam metin bir eser olması önemli.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı SixtyOne_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani söylemek istediğim elbette o günkü yazılmış Türkçe ile birebir aynısı olması değil, günümüz Türkçesiyle fakat ekleme ve çıkarmalırın olmadığı, anlam-konu bütünlüğünün bozulmadığı, tam metin bir eser olması önemli.
    Konu bütünlüğünde kesinlikle oynamalar yok

Başka Nutuk'lar ile karşılaştırdım kitabımı, çok düzgün ve güvenilir bir kaynak
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Nereden
    İstanbul

Hadis'te İsrailiyat meselesi hep tartışılmıştır ama, okumaya başladığım Mehmet Sait Toprak'ın "Talmud ve Hadis" kitabı gerçekten çok sağlam bir kaynak.

M.Sait Toprak, memlekette karşılaştırmalı dinler tarihi konusunda büyük bir otorite oldu diyebiliriz. Adam Süryaniliğin merkezi Mardin'de, Artuklu Üniversitesi Süryani Dili ve Kültürü hocası. Hem Arapça'nın, hem de İbranice'nin (İsrail'deki İbranice daha farklı, kullandıkları lehçeye "yidiş" deniyor) atası olan, Süryaniler'in, hatta Hz.İsa'nin konuştuğu Aramca'yı çok iyi biliyor. Hem dil, hem de dini kaynaklara, metodolojiye son derece vakıf. Akademik dille yazdığı için kitap ağır gelebilir ama, çok çarpıcı bilgileri en sağlam kaynağıyla veriyor. O yüzden "meraklısına" diyelim.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Android'ler Elektrikli Koyun Düşler mi? Philip K. Dick

https://www.goodreads.com/book/show/...lectric_Sheep_

Blade runner filminin uyarlandığı kitap, ayrıca 90 öncesi en iyi bilim kurgu romanı ödülü de almış. Bugün aldım, 2. ya da 3. sıraya koydum kitabı bakalım ne zaman okurum
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yakup Kadri'nin Milli Savaş Hikayeleri'ni okumuştum. Dün ise "Milli Mücadele Yazıları - ERGENEKON" kitabını okudum.

Romanları kadar bilinmediğinden olsa gerek kitap D&R stoklarında hiç yok. Alternatif kitapçılar veya internet mağazalarından bulabilirsiniz.

http://www.iletisim.com.tr/kitap/erg...0#.VqXWyJqLRkh

O dönem yazılarında, duygular olayların hep önünde gider. Yakup Kadri'nin İkdam Gazetesi'ndeki yazıları da öyleymiş. Bu duyguların başında inanç geliyor. Allah'a, millete ve lidere büyük bir inanç var yazılarda. Zaten 25 Mayıs 1920 tarihli "Hafta Sohbeti" başlıklı yazısında "...Kuvvetler daha büyük kuvvetle hep yenilmiştir ve yine yenilir. Ancak bir defa olsun fikirle imanın yenildiği olmamıştır." ifadelerine yer vermiştir.

Bir de kitapta dikkatimi çeken detay vardı. İlk baskısı 1929'da yapılmış ve Yakup Kadri 1964'teki yeni baskı için bir kez daha önsöz yazmış. Bu önsözde aradan geçen zamanın kısa tahlilini yaparken İsmet Paşa'ya ince bir sitemde bulunuyor. "Mustafa Kemal'in peşi sıra, efsane kahraman mertebesine çıkardığım kişiler arasında, mesela, bir İsmet Paşa nazarımda hala aynı yüceliği muhafaza etmekte midir?"

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Amin Maalouf-Arapların gözünden haçlı seferleri
    Bu kitap her bireyin kendi kütüphanesinde olması gereken kitaplardan.Müthiş akıcılığı olan günümüzde Arapların geçmişte neler yaptığını haçlılarla kimlerin savaş verdiğini anlatan çok güzel bir kitap.

Namaz kılıp kılmamak üzerinde git-gel yaşıyorsanız bir türlü irademi kırıp namaza başlayamadım derseniz tavsiye edeceğim kitap;
    Cemil Tokpınar-Sabah namazına nasıl kalkılır kitabını severek okudum.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kitap her bireyin kendi kütüphanesinde olması gereken kitaplardan.Müthiş akıcılığı olan günümüzde Arapların geçmişte neler yaptığını haçlılarla kimlerin savaş verdiğini anlatan çok güzel bir kitap.

Namaz kılıp kılmamak üzerinde git-gel yaşıyorsanız bir türlü irademi kırıp namaza başlayamadım derseniz tavsiye edeceğim kitap;
    Cemil Tokpınar-Sabah namazına nasıl kalkılır kitabını severek okudum.
    Cemil Tokpınar'ın kitabını uzun yıllar önce okumuştum gerçekten çok etkileyici bir kitap.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Fazla söze gerek yok.
    Kendini okutturan, boğazınızı düğüm düğüm eden muazzam bir eser.
    Hamiş

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Dostoyevski

Suç ve ceza

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yirmi beş yıllık dostumdan yeni yıl armağanı geldi dün: "Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Grigory PETROV"

Enver'e ara verip bir solukta okudum bu kitabı. Eğitimcilere, devlet idaresinde görev yapanlara ve özellikle gençlere tavsiye ederim. Zamanında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK de bu eserin müfredata konulmasını istemiş.

Elimdeki baskısı Yakamoz'dan (Kasım, 2015). Birçok yayınevi basmış, tercümeleri sıkıntılı olabilir.
    Gecenlerde okuduğum bu mesaj sonrasi temin ettim okudum ve cok beğendim. ..Okulda kendi bolumumde öğrencilerin okumasini zorunlu kilmakla beraber cuzi bir fiyati olan kitabı aldirmayi ve daha cok insana ulasmasini istiyorum..Mevcut bulundugumuz düzende bir anlam ifade eder mi zor ama olsun hicbir sey yapmadik demeyiz en azindan...

Hocam sana da özellikle teşekkür ediyorum..Bu kitap dışında da onerdigin bazi kitaplari temin ettim bazilarini da etmeye calisiyorum...Bunlari ve kendi elimdeki kitaplari bitirdikten sonra özel olarak onerecegin kitaplari da soracagim insallah. ..
    Konu Uğur Kalyoncu tarafından (02.02.2016 Saat 02:58 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğur Kalyoncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecenlerde okuduğum bu mesaj sonrasi temin ettim okudum ve cok beğendim. ..Okulda kendi bolumumde öğrencilerin okumasini zorunlu kilmakla beraber cuzi bir fiyati olan kitabı aldirmayi ve daha cok insana ulasmasini istiyorum..Mevcut bulundugumuz düzende bir anlam ifade eder mi zor ama olsun hicbir sey yapmadik demeyiz en azindan...

Hocam sana da özellikle teşekkür ediyorum..Bu kitap dışında da onerdigin bazi kitaplari temin ettim bazilarini da etmeye calisiyorum...Bunlari ve kendi elimdeki kitaplari bitirdikten sonra özel olarak onerecegin kitaplari da soracagim insallah. ..
    Ben teşekkür ederim. Çok mutlu oldum.

Kitaplarımı derneğe bağışladıktan sonra okuduklarımı da dostlarımla paylaştım. Şu anda elimde bu sayfada daha önce değindiğim Yakup Kadri'nin "Ergenekon"u ve "İslam'ın Pavlusları" var. Eğer özelden adresinizi yazarsanız ve kabul ederseniz bu kitapları şubat ayının üçüncü haftasından sonra size ulaştırabilirim (Kısa süreli mekan değişikliğinden dolayı kitaplar yanımda değil).

*

Bence ülkemizin faydalanamadığı Prof. Dr. İskender Öksüz'ün yeni bir çalışması basıldı: Millet ve Milliyetçilik.

http://panamayayincilik.com/tanim.as...J7EM1MIVL6736F

Diğer bir çalışma ise Prof. Dr. Bilgehan Atsız Gökdağ'ın "Türklerin Dünyası". Kitap hakkında internette neredeyse hiç bilgi yok. Gazetede görmüştüm: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/kitap/10012016.jpg

Bu iki kitabı sıraya aldım.

OĞUZHAN061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane

2 gün önce aldım bu akşam inşallah başlayacağım fakat bayağı kalın bir kitap
    qeqw.jpeg

CinarTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Arkadaşlar elimdeki kitapları bir kısmını ara ara gönderiyorum. Önceleri başka forumlarda ihtiyacı olanlarla ya da okullarla iletişim sağlıyordum. Şimdi burada olduğuma göre başka yere gerek yok. Elimde 10 civarında tam metin klasik eser var. İhtiyacı olan ya da köy okulu gibi ulaştırabileceğim yerler hakkında bilgi verirseniz göndereceğim.
    Eğo ime asin Trapezunte..

Nereden
    İstanbul

Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kılıçbay Hoca da çok güzel çevirmiştir kitabı. Kitaptaki "Maarra Yamyamları ve Ebu Said El Maarri(Sarıklı bir direnişçi)" bahsini dönüp dönüp defalarca okumuştum.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Daha önce paylaştığım iki kitapla ilgili bugünkü Yeniçağ Gazetesi'nde iki köşe yazısı çıktı. Kitaplar hakkında fikir vermesi açısından yazıların bağlantılarına aşağıda yer veriyorum:

İlki Dr. Arslan Tekin - Bir Dönemin Şahidi

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bi...di-37104yy.htm

Yağmur Bey'in Yağmur Günleri'ni daha önce paylaşmıştım. Şimdi "İmparatorluk'ta Doğan 16 Cumhuriyet Aydını * Bittiği Yerde Başlar"ı paylaşmak isterim.

Yağmur Bey seksenlerin sonunda TRT için hazırladığı bir belgesel serisinde görüştüğü on altı aydını sayfalarına taşıyor.

Orhan Şaik Gökyay, Zeki Ömer Defne, Ömer Asım Aksoy, Nadir Nadi, Sadi Irmak, Rakım Çalapala,Tahsin Banguoğlu, Burhan Arpad, Halil Vehbi Eralp, İbrahim Yasa, Münevver Ayaşlı, İzzeddin Ökte, Reşat Kaynar, İsa Yusuf Alptekin, Cevad Memduh Altar ve Saadet Çağatay'la olan söyleşileri okuyucuyu ülkemizin yakın geçmişinde bilim, sanat ve siyasetinde gezintiye çıkarıyor.

Benim en çok ilgimi çeken rahmetli İsa Yusuf Bey'in konuk olduğu bölümdü. Ne çileli bir hayat... Ne büyük bir Türklük şuuru... Zaten iligili bölümün başlığı "Ben Türklük için Yaşarım!" idi. Ruhu şad olsun.

İsa Yusuf Bey diyor ki: "...Ben ERK diye bir gazete çıkardım. Onda sağ tarafta üç şiar, sol tarafta üç şiar vardı. Sağ taraftaki şiarlar; MİLLİYETÇİYİZ-HALKÇIYIZ-İNSANİYETÇİYİZ. Sol taraftaki şiarlar; IRKIMIZ TÜRK'TÜR, DİNİMİZ İSLAM'DIR, YURDUMUZ TÜRKİSTAN'dır."
    Bir başka mesajı... "Gazetede emir verdim "Sincan" yazılmayacak, "TÜRKİSTAN" yazılacak. Doğu Türkistan Türkleri'ne Uygur Milleri, Kırgız Milleti, Kazak Milleti denilmeyecek TÜRK MİLLETİ denilecek."

Ve duası... "Allah 100 küsur milyon nüfuslu esir Türk dünyasının lideri,
    Ortadoğu'nun muvazene unsuru,
    Hür dünyanın yıkılmaz kalesi olan aziz Türkiyemiz'i ilelebed payidar eylesin! Gölgesini, esir Müslüman Türkler'in başından esirgemesin!" (1988 yılında yapılmış bu söyleşi)

Orhan Şaik Gökyay'la ilgili bölümde 44 olaylarına hiç değinilmemiş.

"Biraz dinleneyim ama dinlenirken keyifle öğreneyim" diyorsanız Yağmur Tunalı'nın bu çalışmasını edinin. Ben Enver'de yorulurken, Yağmur Hoca'nın söyleşilerinde dinlendim.

Kitap -> http://www.bilgeyayincilik.com/kitap.asp?ID=773

Diğeri Trabzonlu Arslan Bulut - Yeni Anayasa'yı Kim Ne İçin İstiyor?

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ye...or-37108yy.htm

Bence ülkemizin faydalanamadığı Prof. Dr. İskender Öksüz'ün yeni bir çalışması basıldı: Millet ve Milliyetçilik.

http://panamayayincilik.com/tanim.as...J7EM1MIVL6736F
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (05.02.2016 Saat 10:25 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

kutoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Değerli arkadaşlar;

Akçaabat Orta Mahalle'de bulunan tarihi Fevzipaşa İlkokuluna bir kütüphane yaptırdık. Kütüphanenin kitap ihtiyacı devam etmektedir. İlkokul çağı çocuklarımıza hitap eden kitaplardan elinizde varsa, bu okula ulaştırabilirsiniz. Ben aracı olabilirim.

İlgi göstermeniz dileğiyle.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Akçaabat Orta Mahalle'de bulunan tarihi Fevzipaşa İlkokuluna bir kütüphane yaptırdık. Kütüphanenin kitap ihtiyacı devam etmektedir. İlkokul çağı çocuklarımıza hitap eden kitaplardan elinizde varsa, bu okula ulaştırabilirsiniz. Ben aracı olabilirim.

İlgi göstermeniz dileğiyle.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Abi ilkokul 4 e kadar mı 8 e kadar mı.....

Biraz kitap var elimde ilk 4 sınıfa ağır gelir lakin 5 .sınıflardan itibaren okunabilir.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Aydın

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ilkokul 4 e kadar mı 8 e kadar mı.....

Biraz kitap var elimde ilk 4 sınıfa ağır gelir lakin 5 .sınıflardan itibaren okunabilir.....
    Faik, 4'e kadar.
    Ilk okul kusmi icin. Evet, onlar agir gelir. Ilgin icin ayrica tesekkurler.

fırtına, ihtilal X efsane...

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Geçen haftalarda Ankara kitap fuarından aldığım bir kitap. 65 basımı, hiç okunmamış. Kütüphanemde duruyor. Sürekli elim gidiyor, sayfaları açıp okuyayım diye ama kıyamıyorum. Aynı çeviri farklı kitabevlerinden de basılmış, günümüzde de satılıyor. Onlardan bir tanesini alacağım, bunu açmayacağım galiba.

Konu Ekrem D. tarafından (05.02.2016 Saat 21:49 ) değiştirilmiştir.
    Yahsi Bati 51:28

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Aydın

Alıntı CinarTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar elimdeki kitapları bir kısmını ara ara gönderiyorum. Önceleri başka forumlarda ihtiyacı olanlarla ya da okullarla iletişim sağlıyordum. Şimdi burada olduğuma göre başka yere gerek yok. Elimde 10 civarında tam metin klasik eser var. İhtiyacı olan ya da köy okulu gibi ulaştırabileceğim yerler hakkında bilgi verirseniz göndereceğim.
    Cihan bir okul çıkmazsa eğer, ben alabilirim bahsettiğin kitapları. Yalnız listelersen sevinirim, elimdekiler ile denk gelmemedi için.

fırtına, ihtilal X efsane...

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

(Victor Hugo)

Sefiller

Bir İdam Mahkumunun Son Günü

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Iskender Pala Mihmandar

Giriş kisminda Peygamber Efendimizin Medine ye gelisini cok güzel aktarmis oralara acayip bir özlem duydum..

Eyüp Sultani anlatiyor..Okumayanlara önerilir. .

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Uğur Kalyoncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iskender Pala Mihmandar

Giriş kisminda Peygamber Efendimizin Medine ye gelisini cok güzel aktarmis oralara acayip bir özlem duydum..

Eyüp Sultani anlatiyor..Okumayanlara önerilir. .
    Kesinlikle okunması gereken bir kitap. En çok beğendiğim romanlar arasında ilk 3'e girer.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)