Sayfa 111 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,751 ile 2,775 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Forum Yöneticisi Aydın Danış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Aydın Danış

Şuan İdefix'te %50 indirim var bu set için. Görebileceği en büyük indirim bu galiba.

http://www.idefix.com/kitap/osmanli-...NX1658O1VUZ09Y

Ayrıca Fuar Fırsatları var görebileceğiniz en iyi fiyatlar. Kaçırmayın derim. Kitapları da çok güzel kargoluyorlar. Baloncukların içinde, orasında burasında deforme olmadan gönderiyorlar. En azından benimkiler öyle geldi. Zaten indirimdeki kitapların birçoğu kutulu halde geliyor.

http://www.idefix.com/kitap/sf2015_f...atlari.asp?s=1

Evet idefix bu açıdan çok iyidir indirimleride gönderim şekilleride bana Erhan Afyoncu'nun imzalı kitabını yollamışlardı artık tesadüfmü güzellikmi bilmiyorum

En indirimli söylediğin gibi idefix deki her zaman bulunabilecek bir indirim değil bu muhteşem eser için imkanı olan arkadaşlar mutlaka edinsin derim...
    -JOSE ERNESTO SOSA-

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle katkınız için teşekkür ederim.

Enver Paşa ile ilgili farklı kaynakları araştırmak isterseniz size;

Ziya Nur AKSUN - Enver Paşa ve Sarıkamış Harekatı
    Yusuf GEDİKLİ - Enver Paşa
    İrfan ÜLKÜ - Türklüğün Son Cephesi: Enver Paşa kitaplarını önerebilirim.
    Bende bir tavsiyede bulunayım, kitabı okumadım ama yine Murat Bardakçı'nın tv programında konuk aldığı Ali Bademci'nin(program konusu bu kitaptı)Ötüken yayınlarından çıkan "Korbaşılar ve Enver Paşa" kitabını tavsiye ediyorum.Baya övüldü programda Bardakçı tarafından.
    http://www.otuken.com.tr/KitapDetay/...-ve-enver-pasa

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Rize

şuan Ahmet Haldun Terzioğlu - Gök Moğolların Başbuğu Cengiz Han'ı okuyorum da bazı sorularım var.
    Bazı tarih romanı yazarları o dönemlerin köklerine doğru nasıl iniyorlar?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bir tavsiyede bulunayım, kitabı okumadım ama yine Murat Bardakçı'nın tv programında konuk aldığı Ali Bademci'nin(program konusu bu kitaptı)Ötüken yayınlarından çıkan "Korbaşılar ve Enver Paşa" kitabını tavsiye ediyorum.Baya övüldü programda Bardakçı tarafından.
    http://www.otuken.com.tr/KitapDetay/...-ve-enver-pasa
    Agah, Ali Bademci Bey'i tanırım. Hataylı'dır. Gerçekte öğrencisi midir, tam emin değilim, Mustafa Kafalı'nın takipçisidir. Asıl mesleği gazeteciliktir ve hala günlük yazılarına devam eder. Öfkeyle karışık üslubu bazen kızdırsa da çok satan gazetelerde köşe yazanların çoğunu cebinden çıkarır kanımca.

Bu kitap okuma listemde vardı fakat henüz almadım, hatırlattığın için teşekkür ederim.

Güncelliği açısından yazarın yine Ötüken'den çıkan "Suriye'de Türkmenler ve Bayır-Bucak" kitabını tavsiye edebilirim.

*

Suriye Türkleri'yle ilgili olarak bulabilirseniz, Töre Dergisi'nin 1973 serisinde yukarıda andığım Prof. Dr. Mustafa Kafalı Bey'in "Suriye Türkleri" makalesi de birçok çalışmaya kaynaklık etmiştir. Bahse konu makale şu kitapların birinde vardı. Kitaplarımı gönderdiğim için hangi cildin kaçıncı sayfasında olduğunu belirtemiyorum.

http://www.berikanyayinevi.com.tr/ya...KALELER_1.html
    http://www.berikanyayinevi.com.tr/ya...KALELER_2.html

Prof. Dr. Semih Yalçın, Mustafa Hoca'nın çeşitli yerlerde yayınlanan makalelerini derlemişti.

Nereden
    Trabzon

Osmanlılar
    Yazar :andrew wheatcroft

Kitap akıcı bir tarihi kitap. Osmanlıyı elinden geldiğince tarafsız yorumlamaya çalışmış. Hem yenilmez-muhteşem bir güç olarak, hem zalim-barbar bir yapi olarak görenlere itiraz etmiş.

Osmanlının neden yıkıldığına dair izler taşıyor kitap. Yeri geldiğinde de Yunanlıların nasıl katliamlar yaptığına da değiniyor.

Kısaca okunmaya değer bir tarih kitabı bence.

Nereden
    İstanbul

Genelde polisiye düşkünlüğüm olduğu için o yönde kitaplar okuyorum ama araya tarih kitaplarıda sıkıştırmayı severim.Size 4 kitap tavsiye etmek istiyorum.Ortaçağ'ın en önemli olaylarından biri Haçlı seferleridir, özellikle bu konuya meraklıların kaçırmaması gereken kitaplar.
    Steven Runciman - Haçlı Seferleri 1
    Claude Cahen - Haçlı Seferleri Zamanında Doğu ve Batı
    Aydın Usta - Çıkarların Gölgesinde Haçlı Seferleri

ve en son okuduğum harika kitap
    Aydın Usta - Haçlı Seferlerinde Kuşatma
    Savaş teknikleri ve silahların gelişimi konusunda çok bilgilendirici bir eser.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Uçurtmayı Vurmasınlar -Feride ÇİÇEKOĞLU

Uzun yıllar önce filmini izleyip çokta etkilendiğim bu eseri nihayet okuyabildim. İnci ile Barış'ın dostluğuyla perçinlenen hüzünlü hikayelerini yeniden hatırlayarak bir solukta bitirdim.

Büyük insanların uğradığı haksızlıkları küçük bir çocuğun temiz, saf dünyasından gözünden aktaran bu eser hacmine kıyasla anlatım yoğunluğuyla hayal dünyamızı harekete geçirip çok şeyler düşünmemize sebep oluyor. İlk defa filmiyle bu kadar örtüşen bu kadar birbirini tamamlayan bir kitapta okumuş oldum....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Daha önce de değindiğim süreli bir yayın var: TURAN DERGİSİ.

https://www.facebook.com/TuranArasti...type=3&theater

26. sayısı yeni çıktı. Üç ayda bir yayınlanıyor. Kitap gibi... Kısır politik zırvalardan uzak biçimde tarih, strateji ve kültür pencerelerinden coğrafyamıza bakan yazıları bir arada bulabileceğiniz değerli bir kaynak.

Bir önceki sayının (24) özetlerine şuradan ulaşabilirsiniz: http://turanjeopolitigi.com/turan-dergisi.html

25. Sayının yazı başlıklarını şu mesajımda belirtmiştim: http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1920294151

Takip ettiğim diğer süreli yayınları (Devlet, Yeni Düşünce, Düşünce ve Tarih, Töre, Türk Yurdu, Türk Dünyası Tarih Kültür, 21. Yüzyıl, 2023, Ötüken) artık vakit darlığından okumuyorum ama Turan'ı takip etmeyi sürdürüyorum.

Enver'i bitirince hemen bu sayıya başlayacağım. Bandung Konferansı ve Katalon Savaşı pek bilmediğim konular, merak ediyorum. Geçen ay Güney Azerbaycan'daki olayları düşününce Rahim Cavadbeyli'nin makalesi de dikkatimi çekti.

"Bu dergi bana ne katar" diye sorarsanız, hani şu büyüklerimizden dinlediğimiz bir husus vardır ya: "Bizim zamanımızda neşriyat işi mektep gibiydi." Turan da öyle... Özellikle Türkiye dışından gelen yazıları okuyunca "Türk Dünyası'nda herkes rus uşağı veya Abd köpeği" algısının ne denli büyük yanılgı olduğunu görüyorsunuz. Sanki Türkiye'de herkes Türkistan sevdasıyla yanıp tutuşuyormuş gibi Türk ellerini hor görenlerden olmayın dostlar.

Mesela az önce teknik direktör başlığında bir arkadaşımız Türkmenistan Türkleri için şahsi yaşadıklarından yola çıkıp bütün Türkmenleri eleştirmiş. Görünce üzüldüm. Daha geçen cumartesi, canımdan çok sevdiğim bir Özbekistan Türkü kardeşimi toprağa verdim. İslam'ın en saf halini, Türkçe'nin en durusunu yaşatan bu soydaşlar dünyaya, Türkiye'ye nasıl bakıyor, biliyor muyuz? Bu şuura erişmek kolay değil. Biraz zahmet gerektiriyor. Empati de lazım... Anlaşılmak için tanımak lazım. Bunun için de ya gidip gezecek ve konuşacaksınız ya da okuyacaksınız. Okunacak en doğru yayınlardan biri kesinlikle Turan. Macaristan, Romanya, Ukrayna, Kıbrıs, Irak, İran, Kafkasya, Türkistan'dan birçok aydının görüşlerini bulabilirsiniz.

Ayrıca abone olduğunuzda kapınıza kadar kargo ödemeden yıl boyunca geliyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kitap İçin -Selçuk Altun

Kitap okumayı benim gibi çok seven....benden farklı olarak bol bol kitapta okuyabilen Selçuk Altun....

Okuduğu kitaplarla ilgili , etrafında gözlemlediği insanlarla ilgili , kültürle ilgili, sanatla ilgili notlarını her hafta bir gazetenin kitap ekinde bizlere sunuyor.... Bu notlar 1000 adedi bulunca da kitap haline getiriyor....

Genel olarak kitapları sırasıyla okumayı sevsemde ilkini bulamadığımdan Kitap İçin-2 yi okudum. İlkini okuyan ve hediye etmeyi düşünen birisi varsa da zevkle kabul ederim.....

benimde ileride yazmayı düşündüğüm bir tarz olması sebiyle ilgiyle okudum bu eseri.

uzun metinler okuyunca sıkılanlar da özellikle tavsiye ediyorum....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ahmet Ümit - Elveda Güzel Vatanım

Okuyan var mıdır ? Yorumları alalım.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi

kutoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

kk.jpg

Mihail Bulgakov - Köpek Kalbi (Bıraktığı izlenim ile ilgili yazı, hazırlanmakta)

gw.jpg

Goethe - Genç Wertherin Acıları (Okumaya devam ediliyor)

Nereden
    İstanbul

Kütüphane'deki kitap sayısı 1.000'e yaklaşınca mecburen yarısını bizim halk kütüphanesine verdik. Bir 50 kadarınıda ücretsiz ülkenin dört bir yanına dağıttım. Bir o kadar daha kitap var dağıtmayı düşündüğüm. İsteyen olursa, birine faydası olacaksa benimle irtibata geçebilir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yirmi beş yıllık dostumdan yeni yıl armağanı geldi dün: "Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Grigory PETROV"

Enver'e ara verip bir solukta okudum bu kitabı. Eğitimcilere, devlet idaresinde görev yapanlara ve özellikle gençlere tavsiye ederim. Zamanında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK de bu eserin müfredata konulmasını istemiş.

Elimdeki baskısı Yakamoz'dan (Kasım, 2015). Birçok yayınevi basmış, tercümeleri sıkıntılı olabilir.

Yavuz Bektaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bin Muhteşem Güneş
    Hosseini nin klasik Afganistanı anlatan kitaplarından.Duygusal bir insan değilim ama kitabın bazı noktaları öyle dokunaklı ve oradaki 70-80-90lı yılları o kadar güzel anlatıyor ki yaşananları biraz hissedince ağlayasın bile geldi.Sonu zaten usta bir yazara yakışır şekilde bağlanmış.
    Tek kusuru Afganistanı gereğinden fazla güzel bir yermiş gibi lanse etmiş.
    TRABZONSPOR

@yvzbkts61

Nereden
    İstanbul

Şöyle bir kütüphaneme başımı çevirdiğimde gördüğüm onca kitabın arasında gözlerim büyük iştiyakla heyecan verecek bir eser arayıp duruyor ama nafile. Yeni alınan okunmaya başlanmış iki kitap dışında tat verecek eser yok. Günümüz yazınları paçavra. Söz sanatları hak getire, anlam, his, duygu naylon poşet.

2 sene önce büyük bir zevkle okuyup, tüm kitaplarını hatim ettiğim Tanpınar, Oğuz Atay, Cahit Zarifoğlu, Peyami Safa, Sabahattin Ali, Necip Fazıl gibi usta kalemlerin yanına yaklaşabilecek bir kalem daha yok.

Sevilen yazarların ölü olması, insanı farklı bir biçimde öksüz bırakıyor.

En Son Okuduğum Kitap : Gai Eaton - Tanrıyı Hatırlamak

slmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

@Trapezunt Sezai Karakoç yaşıyor hocam, tabi okumamış ya da okumuş beğenmemiş olabilirsiniz o zaman bir şey diyemem tabi
    Mustafa Yumlu.

Nereden
    İstanbul

Alıntı slmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Trapezunt Sezai Karakoç yaşıyor hocam, tabi okumamış ya da okumuş beğenmemiş olabilirsiniz o zaman bir şey diyemem tabi
    Okumaz olur muyum, okudum yalnız şiir dışındaki eserleri sakat geliyor bana. İsmet Özel'le kıyas yapıyorum, Özel daha ağır basıyor. Bu arada önerilerede açığız tabii

@ilker 'in tavsiyesi üzerine Herman Hesse - Rosshalde'yi okuyorum şu sıralar. Ortalarındayız bakalım tadı damağımızda kalacak mı.
    Konu Trapezunt tarafından (08.01.2016 Saat 08:55 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Daha önce bahsettiğim Bardakçı'nın "Enver"ini geç de olsa nihayet bitirdim. Kesinlikle tavsiye ederim. Kitaplığınızda bulunmalı. İleride epey konuşulacağını düşünüyorum.

Bardakçı, Enver'i övmüyor. Topladığı belgelere sadık kalmış. Hatta şahsi düşüncesi Enver'in başarısız bir kumandan olduğu yönünde. Turancılığı'nın inançlı bir yöneliş değil duygusal bir tercih olduğunu söylüyor. Araştırmacıya saygısızlık ve haksızlık etmek istemem fakat kendisine katılmak elbette mümkün değil. Sebeplerini buraya sığdıramam. Yine de çok çok faydalandım bu kitaptan. Devamı gelecekmiş, Naciye Sultan'la ilgili...

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A. Yağmur TUNALI - Kavga Günleri (1968-1980)

http://www.bilgeyayincilik.com/kitap.asp?ID=603

Yetmişli yıllarda Kayseri'de başlayan, Erzurum ve Ankara'da devam eden çileli öğrencilik hatırları... İki kampa ayrılan ülke gençliğinin fikri mücadelesi...

Yağmur Bey, Ülkücü Hareket içinde kültür sanat çalışmalarıyla bilinen bir "okumuştur" (Kendisi öyle der, aydın kelimesini sevmez). Tiyatro gösterileri, dergi çalışmaları, hikayeleri, şiirleriyle davasına hizmet eden bir gencin hayalleri, karşılaştığı engeller ve sonunda üstlerinden silindir gibi geçen darbe. Bu sürecin yalın bir dille hazırlanmış muhasebesine her kesimden okuyucular göz atmalı.
    Yağmur Bey'in Yağmur Günleri'ni daha önce paylaşmıştım. Şimdi "İmparatorluk'ta Doğan 16 Cumhuriyet Aydını * Bittiği Yerde Başlar"ı paylaşmak isterim.

Yağmur Bey seksenlerin sonunda TRT için hazırladığı bir belgesel serisinde görüştüğü on altı aydını sayfalarına taşıyor.

Orhan Şaik Gökyay, Zeki Ömer Defne, Ömer Asım Aksoy, Nadir Nadi, Sadi Irmak, Rakım Çalapala,Tahsin Banguoğlu, Burhan Arpad, Halil Vehbi Eralp, İbrahim Yasa, Münevver Ayaşlı, İzzeddin Ökte, Reşat Kaynar, İsa Yusuf Alptekin, Cevad Memduh Altar ve Saadet Çağatay'la olan söyleşileri okuyucuyu ülkemizin yakın geçmişinde bilim, sanat ve siyasetinde gezintiye çıkarıyor.

Benim en çok ilgimi çeken rahmetli İsa Yusuf Bey'in konuk olduğu bölümdü. Ne çileli bir hayat... Ne büyük bir Türklük şuuru... Zaten iligili bölümün başlığı "Ben Türklük için Yaşarım!" idi. Ruhu şad olsun.

İsa Yusuf Bey diyor ki: "...Ben ERK diye bir gazete çıkardım. Onda sağ tarafta üç şiar, sol tarafta üç şiar vardı. Sağ taraftaki şiarlar; MİLLİYETÇİYİZ-HALKÇIYIZ-İNSANİYETÇİYİZ. Sol taraftaki şiarlar; IRKIMIZ TÜRK'TÜR, DİNİMİZ İSLAM'DIR, YURDUMUZ TÜRKİSTAN'dır."
    Bir başka mesajı... "Gazetede emir verdim "Sincan" yazılmayacak, "TÜRKİSTAN" yazılacak. Doğu Türkistan Türkleri'ne Uygur Milleri, Kırgız Milleti, Kazak Milleti denilmeyecek TÜRK MİLLETİ denilecek."

Ve duası... "Allah 100 küsur milyon nüfuslu esir Türk dünyasının lideri,
    Ortadoğu'nun muvazene unsuru,
    Hür dünyanın yıkılmaz kalesi olan aziz Türkiyemiz'i ilelebed payidar eylesin! Gölgesini, esir Müslüman Türkler'in başından esirgemesin!" (1988 yılında yapılmış bu söyleşi)

Orhan Şaik Gökyay'la ilgili bölümde 44 olaylarına hiç değinilmemiş.

"Biraz dinleneyim ama dinlenirken keyifle öğreneyim" diyorsanız Yağmur Tunalı'nın bu çalışmasını edinin. Ben Enver'de yorulurken, Yağmur Hoca'nın söyleşilerinde dinlendim.

Kitap -> http://www.bilgeyayincilik.com/kitap.asp?ID=773

*

Bugünkü Hürriyet Gazetesi'nde denk geldim, on dokuz kupona Feridun Fazıl Tülbentçi'nin "Türk Büyükleri - Türk Kahramanları" kitabını veriyormuş.

Kitap -> http://www.inkilap.com/feridun-fazil...hramanlari.htm

Kupon toplamaya başladım.

Kampanya da şurada: https://promosyon.hurriyet.com.tr/ka...ay.aspx?ID=277

*

O gelene kadar, bir büyüğümün gönderdiği Saadettin Merdin'in "İslam'ın Pavlusları" kitabını okuyacağım. Çalışma hakkında hiçbir fikrim yok. Arka kapak notları merakımı arttırdı. Tasavvuf eleştirisi sanırım...

Kitap -> http://www.suleymaniyevakfi.com/kita...-tasavvuf.html
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (08.01.2016 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

“Alestaaa tira mola! Deyince hepimiz, yani denizciler yerlerimize koşar ve hazır ol vaziyetinde alesta dururuz.
    ‘Laçka skuta orsaalabanda!’ denince, flok skutalarını ve trinket skutalarını koyuveririz. Dümenci de dümeni orsaalabandaya basar. Maestra yelkeninin rüzgârı boşanır. Yelken gök gürültüsü gibi gürleyerek, yapraklanır. Kaptan, ‘Mola kontra, issa punya!’ emrini verir. Punyaları basar, babafingo burinalarını mola eder, maestra prassiyalarını alesta ederiz. O zaman rüzgâr geminin başından gelmeye başlar.
    “Mola burina grandi, tira mola maestra! diye bağrılınca, biz de söylenenleri yapınca geminin başı rüzgardan açılmaya koyulur. İşte o zaman burinaları mola, trinket yelkeninin tumba ederiz. Bazılarımız pruva serenlerini prassiya tokaya alır. Dümenci dümen yekesini ortaya getirir. ‘Aganta skuta flok! denince flok skutalarını çeker, kasarız. Artık bütün yelkenler rüzgârla dolmuştur. İşte o zaman son emir, yani ‘Aganta burina burinata! kumandası verilir. Kayık şarıl şarıl rüzgârın gözüne işler.”

Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

https://www.goodreads.com/

Bu aralar bu siteye sardım, okuduğunuz kitapları puanlıyorsunuz, site de size uygun önerilerde bulunuyor. Aslında şuana kadar bana bir fayda sağlamadı çünkü "budur" dediğim kitapların ya Türkçe çevirisi çıkmadı, ya da çeviri çok kötü şeklinde yorumlar okudum.

Yine de başarılı bir site tavsiye ederim.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bu aralar buralarda anlasilan cok takilacagim..Öneriler dogrultusunda gerekli notlarimi aldim...

Futbol konuş konuş bir yere kadar kitapta ayri bir tad veriyor insana..

Ve bu kadar kültürlü insani bir arada bulmak zor..

Etinizden sutunuzden faydalanacagim bilginize...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Bugün arkadaşla yemek yerken annesi geldi de konu kitaplardan açıldı. Çantasından bir kitap çıkardı, dilinin ağırlığından dem vurdu. Fakat sonradan konuyu sevip karakteri benimsediğini söyledi. Şöyle biraz konusundan bahsetti de okunacaklar listeme ekledim. Kitabın adı Mülksüzler, yazarı Ursula K. Le Guin. Okuduktan sonra da yorumlarımı paylaşırım
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Nereden
    İstanbul

Son okuduğum iki kitaptan bahsedeyim size ikisi de Helikopter yayınlarından. Baskı kalitesi ve tasarımı ile gel beni oku diyor kitaplar.Klasik edebiyat basıyorlar ve seçtikleri kitaplar harika. Şimdi kitaplara geçeyim.
    İlk kitap Lev Tolstoy-Tipi ; Tolstoy'un 28 yaşındayken yazdığı 3 öykü var kitapta. Genç bir yazarın, nasıl devasa bir edebiyat fenomenine doğru filiz verdiğini anlıyorsunuz kitap bitince. Hele kitaba ismini veren "Tipi" öyküsünü sinemaya uyarlanmış görmeyi çok isterim.
    200_Homepage1_HELİKOPTER39__47733.jpg
    İkinci kitap Mihail Zoşçenko-Eve Giderken Sovyet edebiyatının mizah ve yergi ustalarından 3-4 sayfalık öykülerden oluşuyor. Sovyet devrimi sonrası Rusya'nın günlük yaşamından kesitler, sistemin aksayan yönlerine ince gördermelerle dolu. İki kitabında çevirmeni Hazal Yalın gayet temiz bir çeviriler klasik edebiyatı(özellikle Rus edebebiyatını) seven herkese tavsiye ediyorum.
    200_Homepage1_helikopter40__71139.jpg
    Konu axelman tarafından (21.01.2016 Saat 00:00 ) değiştirilmiştir.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

en jean baudrillard'in caresiz stratejiler'ini okudum.bu devirde bir satiri anlamak icin defalarca okumak zor is. ama bu adamin kitaplarini defalarca okuyabilirim, okuyorum.felsefesi esir aldi bendi.

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu anda Nutuk'u okumaktayım. Herkese tavsiye ederim. Tarihini anlamak ve dönemin gelişmelerini birebir kavramak için daha iyisi olamaz.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)