Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Starcraft II

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Standart Starcraft II

Blizzard ın son bombası olan bu güzide oyunumuz için ilk başlığımı açıyorum. Evet varmı oyunu alan ve oynayanlar bir duyalım.

http://www.blizzard.com/

Nereden
    İstanbul

bu başlık sayesinde bordomavi netin pek "pc gamer" olmadıgını görüyoruz
    ayrıca 140 lira çok ya

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Düşer fiyatı 80TL lere falan.

Ama benim Blizzard a olan borcum bu rakamların çok üzerinde olduğu için düşünmeden aldım

Evet, bordomavi nette SC geyiği yapamayacakmışız gibi görünüyor, o sebeple SC forumu bakınıyorum

Nereden
    Ankara

Ben varım

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Efsane oyunun ikincisi mi? İnşallah oyunun orjinalliğini bozmamışlardır
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

SC nedir
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    Ankara

Kısa süre sonra ben de görüşlerimi bildiririm Starcraft 2 hakkında.. Daha çok yeni, bakamadım bile.

Cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

WC ye başlık var mı ki cCc DotA cCc
    Ne ronaldinho ne rivaldo , hepimiz birer yattaraydık mahalle maçlarında , bir anda bilekler konuşmaya başlardı '' yattara , yattara , yattara '' ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Travelair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efsane oyunun ikincisi mi? İnşallah oyunun orjinalliğini bozmamışlardır
    Benim kaaatim bozmamışlar.. Yine aynı 3 ırk var ve yine çok dengeli.

Tabi herşeyi zaman gösterecek. Şuanda Terran ın biraz üstünlüğü olduğu söyleniyor ama patch ler ile ayar çekerler.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Burçak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SC nedir
    SC = StarCraft

multiplayer olayı çok iyi olmuş. Üye olan arkadaşlar var ise ismini versin ekleyelim.

Benim nick WaSuDoKu
    tunctosun(et)hotmail.com

ekleyebilirsiniz.

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İlk Starcraft , Age of Ampires ile aynı zamanda çıkmıştı ve ben Age of Empires almayı tercih etmiştim. O zamanlar bol miktarda tanklı tüfekli RTS vardı ama kılıç-kalkan ekibi olan yoktu, o yüzden AoE çok cazip gelmişti.
    Daha sonra Starcraft oynayınca yapay zekaya hayran kalmıştım. Diğer oyunlarda olduğu gibi rakip bodoslama savunma kulelerinize doğru koşup telef olmuyordu, tam tersine zayıf noktanızı bulup ordadan sızmaya çalışıyorlardı ve daha da ilginci, başarılı olamayacaklarını anlayınca geri dönüp kaçmaya çalışıyorlardı. Diğer bir önemli ayrıntı da, tek bir bölgeye yapışıp kalarak oyunu kazanmak imkansızdı çünkü kaynaklar bir süre sonra tamamen tükeniyordu. Diğer RTS lere göre de oldukça zor bir oyundu.

SC 2 'yi çok az oynadım, ilk izlenimlerim oyunun %90 ilkiyle aynı olduğu, sadece grafikler çok geliştirilmiş, görüntüler harika, bir de yeni eklenen bazı unitler dışında genelde oyun aynı. Ama bu sefer ilkinden daha kolay gibiymiş gibi geldi bana.
    Yelkenimizdeki rüzgarı çaldılar, yılmadık...

Nereden
    Ankara

Oyunun ilkine çok benzediği doğru; ama düşününce yeni birimler ve yeni özellikler gelmesi oyunu farklılaştırmış durumda. Gene ilkiyle karşılaştırdığımızda yapay zeka çok daha fazla gelişmiş durumda ve bilgisayarı yenmek o kadar kolay değil artık.

Bunun dışında bu oyunun en büyük özelliği blizzard'ın müthiş bir duruma getirdiği battle.net server sistemi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Tüm zamanların en hızlı satan strateji oyunu mu?
    Uzun yıllar süren bekleyiş geçen hafta Salı günü sona ermiş ve StarCraft II: Wings of Liberty, oyunseverlerle buluşmuştu. StarCraft'ın gelmiş geçmiş en iyi gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri olması ve 12 yıldır oyunculuk kültürünü derinden etkiliyor oluşu bir yana; 12 milyon gibi bir satış rakamıyla tüm zamanların en çok satan dördüncü PC oyunu olduğunu düşününce, çıkışı çok geciken StarCraft 2'nin kalitesi kadar nasıl bir satış grafiği yakalayacağı da büyük merak konusuydu.
    Neyse ki daha fazla merak içinde beklememize gerek yok. Zira Blizzard, oyunun açılış gününde 1 milyon sattığını ve 48 saatin sonundaysa 1.5 milyonu devirdiğini açıkladı.

Peki bu rakamlar ne anlama geliyor? Gelin satır aralarını beraber okuyalım.
    Geçen sene raflara çıkan Call of Duty: Modern Warfare 2'nin ilk gün 4.7 milyon satarak tüm rekorları alt üst ettiğini biliyorsunuzdur. Tabii bu devasa rakam, üç platformda satışa çıkmış bir FPS oyununa ait. Gerçek zamanlı strateji oyunlarının da artık FPS'ler kadar moda olmadığı bir gerçek.
    Bununla birlikte Gamestop ikinci başkanı Bob McKenzie, StarCraft II: Wings of Liberty'nin 2008'de çıkan World of Warcraft genişleme paketi Wrath of the Lich King'ten bu yana en hızlı sattıkları PC oyunu olduğunu belirtmiş.

Bu satış rakamlarında bir Zerg parmağı olabilir mi acaba?
    Blizzard'dan gelen haberler ise, StarCraft II: Wings of Liberty'nin tüm zamanların en hızlı satan strateji olduğunu işaret ediyor. Blizzard'ın başkanı (ve aynı zamanda kurucularından) Mike Morhaime, StarCraft II'nin yakaladığı bu satış başarısıyla ilgili şunları söylemiş:

"Dünyanın dört bir tarafından birçok insanın oyunumuzu satın almış olması mutluluk verici. Önümüzdeki haftalarda Battle.net'te daha fazla oyuncu görmeyi umuyoruz."

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben SC2'de bilgisayarı daha kolay yeniyorum, SC1'de kaynakların hepsine anında gömülüyordu adi PC, şimdi size de biraz bırakıyor.
    Yelkenimizdeki rüzgarı çaldılar, yılmadık...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben SC2'de bilgisayarı daha kolay yeniyorum, SC1'de kaynakların hepsine anında gömülüyordu adi PC, şimdi size de biraz bırakıyor.
    Eski oyundada bilgisayarı yenmek zordu ama birkez çözdünüzmü aynı şekilde her defasında yenebiliyordunuz. Zorluk seviyesi ayarıda yoktu zaten. SC2 de ise var, siz hard ta oynamış olabilirsiniz, "insane" zorluk seviyesinde oynarsanız udgu nun ne demek istediğini anlayacaksınız

Birde eski oyunda, birkaç basit hile vardı. Örneğin oyun başında bilgisayarın işçilerine saldırırsanız hepsi mineral toplamayı bırakıyordu yada savunmada kapıyı kapatırsanız bilgisayar ne yapacağını şaşırıyordu, bu oyunda ise hepsini çözmüşler. "Deep blue" gibi olmuş resmen

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Saat 6:15 ve halen uyumamış olmamın tek sebebi bu oyun

Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

cCc Tassadar Reis cCc
    Stand-upçı başkan istemiyoruz!

Nereden
    Ankara

Tassadar değil Zeretul Zeratul

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Yok mu oynayan ya

Yönetim Kurulu
    BMN Dergi Tasarımcısı
    Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Var tabi olmazmı
    https://twitter.com/#!/design_bcb

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

serdar61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Selam,

Legacy of void aldım. Eski bir starcraft 1 hayranı olarak 2 ile ancak 2015 te kavuşmuş oldum. Şu an campaignden oynu oynuyorum. Bölüm 19 "salvation" bugün bitirebildim. (Oynayan varsa campaign ne demek istediğimi anlayacaktır). Burada starcraft sevenlerin olabileceği aklıma gelmemştİ, öYleki yukarıda her mesaja cevap yazasım geliyor

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı serdar61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

Legacy of void aldım. Eski bir starcraft 1 hayranı olarak 2 ile ancak 2015 te kavuşmuş oldum. Şu an campaignden oynu oynuyorum. Bölüm 19 "salvation" bugün bitirebildim. (Oynayan varsa campaign ne demek istediğimi anlayacaktır). Burada starcraft sevenlerin olabileceği aklıma gelmemştİ, öYleki yukarıda her mesaja cevap yazasım geliyor
    Yaz, yaz Ben de bu başlığı açtığım ilk birkaç ay oynayabildim, campaign leri bitirdikten sonra iş, güç derken oyundan koptum. Taa ki Legacy of the void çıkana kadar 1-2 aydır yine daldım oyuna oynuyorum ama tek başına sıkıcı oluyor. udgu eşlik ediyordu ama onun da işleri yoğunlaştı bu aralar. Oynayan varsa battle net ten eklesin kendi aramızda takılırız, muhabbet sohbet falan

battle net account : wasudoku#2164
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bu arada starcraft ı millet nasıl bu kadar iyi oynuyor diye düşünüyorsanız, sorunun büyük ölçüde cevabı bu video da

Tabi istediğin kadar hızlı ol, doğru stratejiyi yapamazsan hiç şansın yok o ayrı.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Şike yalnızca bize veya futbola özel değil, her yerde, her branşta var, önemli olan cezalandırılması.

Kore de geçen yıl 3 kişi starcraft ta şike yaptığı için tutuklanmıştı, dün de şampiyon oyunculardan biri olan Life ı tutuklamışlar.

The Changwon Regional Prosecutor's office announced that they have arrested (Z)Life on charges of receiving money for match-fixing. Prosecutors did not reveal specific charges beyond the fact that they were related to StarCraft match-fixing in 2015, saying the investigation was still ongoing.

The Changwon Prosector's office had previously indicted YoDa, BBoongBBoong and former Prime head-coach Gerrard on match-fixing charges in 2015.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Haftasonu tamamlanan gaming istanbul da Cihan Yallı nın Artanis cosplay i. Yarışmada 2. olabilmiş, gerçekten de çok başarılı çalışmalar var.
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)