Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 159 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tarihe Düþülen Notlar...

Gökhan KAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Yugoslavya'nýn parçalanýþýnda mezhepler mi ön plandaydý ?
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Koca Yusuf

Koca Yusuf, Yusuf Ýsmail, Korkunç Türk (d. 1857, Þumnu, Bulgaristan - ö. 4 Temmuz 1898 Atlantik Okyanusu), Deliormanlý efsanevi Türk güreþçidir.

Mindere çýkan ve grekoromen güreþi yapan ilk Türk pehlivaný olduðu sanýlmaktadýr. 1885 yýlýnda Kýrkpýnar baþpehlivaný olmuþ; 1894 yýlýndan itibaren Avrupa ve ABD'de devrin en ünlü güreþçileri ile güreþmiþtir. 144 kilo sikletindeki sporcu, 1.88 metre boyundaydý. ABD turnesinden ülkesine dönerken bir gemi kazasýnda yaþamýný yitirdi.

Filiz Nurullah

Filiz Nurullah, asýl adý Ali Nurullah Hasan, (d. 1870 Karaali, Þumnu - 1912 Ýstanbul) Türk güreþçisi

175 kilogram, 2.18 m. boyu nedeniyle Filiz lakabýyla anýlýyordu. ününü Türkiye'de yaydýktan sonra, 1900 yýlýnda Fransa'ya giderek Paris'te düzenlenen altýn kemer turnuvasýna katýldý. Avrupa'nýn en önemli güreþçilerinin yer aldýðý bu turnuvada þampiyon olduktan sonra ABD'ye, daha sonra da 1902 yýlýnda Ýngiltere'ye geçti. Londra'da bir ay içinde yaptýðý kýrka yakýn karþýlaþmayý tuþla kazanýp, Macarlarýn ünlü güreþçesi Çaya'yý da yendikten sonra, 1911 yýlýnda güreþi býraktý.

Gaddar Ali Pehlivan

27 yýl üstüste kýrkpýnar güreþleri baþpehlivaný olan ünlü pehlivandýr...

padiþah Aliço'ya sorar:
    - bir oturuþta bir testi ayranla bir koyun yiyebilir misin?
    aliço biraz müsaade ister. yarým saat sonra gelir. "yiyebilirim!" der ve oturup yer.
    padiþah ilk baþtaki tereddüdünün sebebini sorunca kel Aliço der ki:
    - size mahçup olmamak için önce bir denedim öyle geldim.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Alýntý Armaðan Dere Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Gaddar Ali Pehlivan

27 yýl üstüste kýrkpýnar güreþleri baþpehlivaný olan ünlü pehlivandýr...

padiþah Aliço'ya sorar:
    - bir oturuþta bir testi ayranla bir koyun yiyebilir misin?
    aliço biraz müsaade ister. yarým saat sonra gelir. "yiyebilirim!" der ve oturup yer.
    padiþah ilk baþtaki tereddüdünün sebebini sorunca kel Aliço der ki:
    - size mahçup olmamak için önce bir denedim öyle geldim.

Oðuzhan Ýnce - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

kel aliço koca yusuf'un yenemediði tek pehlivaNdýr ayrýca.
    Çýraðý adalý halil pehlivaný hasta haliyle 65 yaþýndayken(adalý halil 25 yaþ ufaktýr) yenmiþtir.
    pek çok kere,kýrkpýnarda rakibi çýkmadýðý için baþpehlivan seçilmiþtir...
    Ayrýca bugün ahmet taþçý da yýllar sonra bu denli efsaneleþecektir.
    Hes Trabzonspor'a Kazým'a ve Trabzonspor'un ifade ettiði tüm deðerlere küfürdür
    Trabzonspor Hes yapma kendi kalene gol atma!!!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

20 Temmuz 1974 günü KIBRIS adasýndaki TÜRK gasp hakkýný tam olmasa da geri almaya and içtiðimiz gündür.

Sizlerle o dönemde Ada'da TÜRKLERE yapýlan mezalimi, yabancý kaynaklarda yer alan haberlerle paylaþmak istiyorum:

* 24.07.1974, UPI Ajansý Kýbrýs Muhabiri (ABD): “Yunanlýlar, Limasol’da birçok kadýn ve çocuðu öldürdü. Yol üstünde 20 çocuk cesedi gördüm. Yunanlý askerler evlerine girip kadýn öldürmek için akbabalar gibi beklemektedirler.”

* 30.07.1974 Washington Post Gazetesi Muhabiri (ABD): “Larnaka Alaminos köyünde yaþlarý 25 - 55 olan 14 Türk öldürülmüþ ve cesetleri buldozerlerle bir çukura doldurulmuþtur. Limasol yakýnýnda küçük bir Türk köyüne Rumlar’ýn yaptýðý bir baskýn sonucu 200 kiþiden 36’sý öldürülmüþtür.”

* 29.01.1974, CBS Televizyonu Muhabiri (ABD): “Lefkoþa’da bir çöplükte 88 Kýbrýslý Türk’ün cesedi bulundu. Bu Türklerin tümü Rum ve Yunanlýlarca kurþunla delik deþik edilerek öldürülmüþ ve öldürülmeden önce tellere baðlanmýþ. Cesetlerden kiminin baþý gövdeden koparýlmýþ.”

* 1.08.1974, David Lancashinge, AP Ajansý Muhabiri (ABD): “Murataða köyü dýþýnda 20’den fazla Kýbrýslý Türk erkek, kadýn ve çocuðun bulunduðu toplu bir mezar açýlmýþtýr. Bu, Kýbrýs’taki harbin bitiminden bu yana tespit edilen sivillere karþý yapýlmýþ en büyük mezalimlerden biridir.”

* 30.07.1974, Almanya’nýn Sesi Radyosu: “Ýnsanlýk aklý, Yunanlýlarýn Kýbrýs’ta yaptýðý bu cellatlýðý asla kabul edemez. Türk evlerine giren Yunan-Rum Milli Muhafýzlarý, kadýn ve çocuklar üzerine mermi yaðdýrýyor, büyükleri boðazlýyor ve yakaladýklarý Türk kadýnlarýnýn ýrzýna geçiyorlardý...”

* 24.07.1974, Kurt Lariken, Die Welt Gazetesi Muhabiri (Alm.): “Rum ulusal birlikleri Türk köy ve kasabalarda kadýn, çoluk, çocuk bütün sivil halký gaddarca öldürüyorlardý.”

* 24.07.1974, France Soir Gazetesi Muhabiri (Fransýz): “Son derece utandýrýcý olaylarý kendi gözlerimle gördüm. Rumlar Türk camilerini yaktýlar ve Maðusa civarýndaki köylerde bulunan Türk evlerini ateþe verdiler. ”

* 11.02.1974, Bernard Nicolas, AFP Ajansý Muhabiri (Fransýz): “Atlýlar köyünde bir çukura doldurulmuþ, Rumlarca katledilen Türklere ait cesetler çýkarýlmýþtýr.”

* 30.09.1974, John Akass, The Sun Gazetesi Muhabiri (Ýngiliz): “Murataða köyünün Türk sakinleri 16 Aðustos’ta katledilmiþlerdir. Bunlar Türk taarruzunun ikinci gününde komþu köylerdeki üniformasýz Rumlar tarafýndan öldürülmüþlerdir”

* Ekim 1974 Lars Harkanson, BM Barýþ Gücü Kýbrýs Temsilcisi: “Rumlarýn yaptýðý Atlýlar köyü Katliamý... Ömrüm boyunca böyle bir facia, böyle bir barbarlýkla karþýlaþmadým. ”

* 11.02.1974 Cunnar Hilson Expressen Gazetesi Muhabiri: “Murataða, Yunan askerleri ile Kýbrýslý Rumlarýn geçen Aðustos’ta 83 Türk erkek, kadýn ve çocuðu öldürdükleri katliam köyünde bugün sadece 15 kiþi yaþýyor. Murataða’da kalan 15 kiþi için artýk hayat yok.”
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Yazar Afet ILGAZ'dan (21.07.2010 tarihli YENÝÇAÐ Gazetesi)...

Mesela Kýbrýs’ýn hâlâ bizim mülkümüz olduðunu biliyor muydunuz? Musul, Kerkük’teki gibi bir durum. Ne yazýk ki, hezimetle sonuçlanan 93 harbinden sonra (1878) Kars, Ardahan, Batum’un Ruslar tarafýndan iadesi halinde Ýngilizler de adayý Türklere terk edeceklerdi. Birinci Dünya Harbinin sonundaki Osmanlý hezimeti sýrasýnda Ýngilizler 1914’de adayý istila ettiler. Buna karþý çýkacak mecalimiz yoktu. Lozan’da da bu iþe netlik kazandýramadýk. Bunu býrakýn bir tarafa, garantörlük haklarýmýzýn savunmasýný bile yapamýyoruz. Abdülhamid Han anlaþmaya:

“Adanýn mülkiyeti, hukuk þahanemde kalmak üzere Ýngilizlere icara (kiraya) verilmiþtir.” diye not düþüyor.
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Standart TÜRK Tarihinde Toprak-VATAN

Örnek 1:
    Benden eðerimi isteyin vereyim,
    atýmý isteyin vereyim,
    çadýrýmý isteyin vereyim,
    fakat vatanýmdan hiç kimse bir karýþ toprak istemesin
    vermem, veremem

Mete Han'a atfedilen bir destansý bi olay...

Büyük Hun Ýmparatoru Mete Han'ýn doðu sýnýrýnda bulunan düþmaný Tunguzlar Mete'den ünlü bir atýný isterler. Mete Kurultayý toplar ve devlet büyüklerine sorar. Herkes bu soruya atýn verilemeyeceði cevabýný kesin olarak bildirir. Ancak, Mete (yine belki de zaman kazanmak için) gelen elçiye atýný verip gönderir. Yine Tunguzlarýn elçisi gelir ve Mete'nin bir cariyesini(karýsýný) ister. Mete,hiç düþünmeden cariyesini de elçiyle gönderir(Sýrf ülkesinin huzur ve ferahý bozulmasýn diye). Tunguzlarýn elçisi, üçüncü kere gelir, çorak ve küçük bir toprak parçasýný ister. Mete yine Kurultayý toplar. Devletin ileri gelenlerinden bazýlarý, bu deðersiz toprak parçasýnýn düþmana verilmesinden yana olur. Bunun üzerine Mete Han, gürleyip, þöyle der: "At ve kadýn benim malýmdýr. Onun için verdim. Ancak toprak devletin malýdýr. Topraðý hiç kimse baþkasýna veremez!" Topraðý verelim diyen devlet adamlarýný da cezalandýrýr.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Örnek 2:

Selçuklu Devleti dönemi... 1171 sonrasý...

II. Kýlýç Arslan Malatya'ya sefer düzenler.

Suriye Meliki Nureddin Mahmut, Daniþmendli Þahinþah, Mardin ve Harput Artuklu melikleri ve Kral Mleh, Kýlýç Arslan'a karþý ittifak oluþturur. Selçuklu liderinden ele geçirdiði topraklarý terk etmesini isterler.

Kýlýç Arslan, elçiye; elindeki esirleri serbest býrakacaðýný ancak bir karýþ topraðý terk etmeyeceðini bildirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Örnek 3:

Sýrp kralý Milan, Sultan Abdülaziz'le görüþmek için Ýstanbul'a gelir. Sultan'dan, Sýrbistan'a biraz yer verilmesini ister.

Cevap:" ... Arazi terkine gelince, istediðimiz yerlerin her karýþý nice efrad-ý milletin kaný bahasýna alýnmýþ olmaðla aný ihsan itmeðe ve salahiyetim yoktur!"

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Örnek 4:

1896 ve 1902 yýllarý arasý beþ kere Ýstanbul'a gelen Yahudi lideri Dr. Teodor Herzl, II. Abdülhamid'den Filistin'de bir toprak parçasý ister.

Sultan, doktora iletmesi için Newlinski adlý elçiye:

" Ben bir karýþ topraðý dahi olsa satmam, zira bu vatan bana deðil milletime aittir. Milletim bu imparatorþuðu kanlarýný dökerek kazanmýþlar ve yine kanlarýyla mahsuldurlar. O bizden ayrýlýp uzaklaþmadan, tekrar kanlarýmýzla örteriz. TÜRK imparatorluðu bana ait deðildir, yüce TÜRK milletinindir. Ben, onun hiçbir parçasýný vermem."

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Örnek 5:

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 29 Ekim 1937 tarihinde Cumhuriyet Bayramý kutlamalarýnda Fransýz büyükelçisine:

"... Ben TBMM Kürsüsünden milletime söz verdim. Hatay’ý alacaðým. Çünkü orasý TÜRK topraðýdýr. Milletim bana inanýr. Eðer sözümü yerine getiremezsem bir daha milletimin huzuruna çýkamam. Bulunduðum makamda da kalamam..."

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Bu bilgileri biliyordum ama tekrar okumak güzel oldu.

Adil ÖZGÜR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    61

Tarih, Tarih, Tarih.

“Türk gençliði ecdâdýný tanýdýkça kendinde yeni bir varoluþ gücü bulacaktýr.” (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Ecdatýmýz geçmiþte ne yaptý? Yakýn Tarihimizde neler oldu? Þu anda neredeyiz? Yarýnlarýmýzý nasýl yapmalýyýzki Tarihe damgamýzý vurabilelim?

Tarihe nasýl bakmalýyýzki okuduðumuz bilgileri saðlýklý filitre edebilim. Burasý çok önemlidir. Eðer tarihi doðru öðreneceksek bakýþ açýmýzýnda doðru olmasý lazýmdýr. Bunun için;

Yer, Zaman, Olay,

Bu üç ana temel felsefesiyle tarihi incelemeliyizki, aradýðýmýz Tarihi bulalým. Bunun harici düþünceye tarih diyemeyiz.

Yer Trabzon, 1967, Trabzonsporun kuruluþu gibi.

Eðer tarihimizi Emin OKTAY gibi devþirme yazarlardan öðrenmektense, Ýlber ORTAYLI gibi orta yolu takip eden tarihcilerimize taht yapmak gerekir.

T.C. tarihinin kuruluþundan günümüze kadar gelen tarihlerin çarpýtýldýðý mevzular vardýr. Önemli olan bu mevzularý tespit etmek, orjinal tarihi ile buluþturmak tarihtir.

Ben tarihi böyle seviyorum. Devþirmelerin komplo tarihine lanet ediyorum.

Tarihe yalan söyletenleri lanetniyorum.

Felsefemde TARÝH YALAN SÖYLEMEZ.

Ecdadýmýzýn güzel taraflarýný bulup deþifre ederek, tarihe iade etmek herkesin görevidir.
    BÝR AÐAÇ BÝR CAN, BÝR CAN BÝR TRABZONSPOR

Cem Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Gökhan KAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýlk konuyu ben açayým o zaman. Metin abinin önerdiði kitabý daha okuyamadým ama okumadan bana Cengizhan'ýn kim olduðunu anlatýrmýsýnýz.
    Cengiz Han benim insanlýk tarihinde hayranlýk duyduðum 3 liderden biridir...Gökhan bildiklerimi ve okuduklarýmý paylaþayým..Doðduðunda bir elinin yumruk þeklinde olduðu ve içinin kan pýhtýlarýyla dolu olduðu rivayet edilir..O zaman ki bilginler bunun çok kan akýtacaðýna dair bir iþaret olduðunu söylerler ve zaman onlarý haklý çýkarýr..Eþini seçtiði boydan geri dönerken babasýnýn yolda zehirlenmesi üzerine genç yaþta boyu onu terk eder ve amcasý tarafýndan öldürülmek istenir..Ancak Moðol inançlarýnda çocuklarýn öldürülmesi yasaktýr bunun üzerine amcasý onuda peþine takar ve büyümesini bekler..cengiz han kaçar ve sonradan kardeþim diyeceði Camoka'nýn yardýmýyla hayatta kalýr(Daha sonra savaþacaklar)..Yýllar sonra seçtiði eþini bulur lakin eþi kaçýrýlýr ve bunu hiç bir zaman unutmaz..Eþini kaçýran boya Camoka'nýn da yardýmý ile saldýrýr ve savaþý kazanýp eþini kurtarýz..Daha sonra bir ipte 2 cambaz oynamaz misali Camoka ile savaþmak zorunda kalýr. ve camoka'yý maðlup eder..Dünyanýn yarýsý fethetti ordusunu inanýlmaz bir disiplinle kontrol ediyor ve bir kaç küçük çarpýþma dýþýnda hiç savaþ kaybetmemiþtir..Hayvan avlamaya bütün ordusu ile beraber bir savaþa gider gibi büyük bir disiplinle giderdi..Kendisinin yazdýðý bir anayasa ile insanlarý yönetir..Mezarý halen daha bilinmemektedir..Gömüldükten sonra mezarýnýn üzerinde atlar gezdirilip dümdüz yapýlmýþtýr..Gömenler dönüþ yolunda gördükleri her canlýyý öldürmüþlerdir..Boylarýnýn yanýna geldiklerinde onlarda öldürülmüþlerdir..Elimde daha bir çok araþtýrma var kendi bilgisayarýmý tamir ettikten sonra o bilgileride paylaþýrým..Sorun var ise cevaplayabilirim Gökhan..Harold Lamb'ýn Moðollarýn Efendisi adlý kitabýný okumaný tavsiye ederim
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    37

Cengiz Han hakkýnda bir kitap okudum Cem ayný bunlar yazýyordu. Sadece bazý kesimlerin onu cani gibi göstermesine karþýlýk yazar o günkü þartlarýn getirdiði durumlara göre öyle davranmalýydý gibi anlatmýþ Cengiz Han'ý.

Cem Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Cengiz Han hakkýnda bir kitap okudum Cem ayný bunlar yazýyordu. Sadece bazý kesimlerin onu cani gibi göstermesine karþýlýk yazar o günkü þartlarýn getirdiði durumlara göre öyle davranmalýydý gibi anlatmýþ Cengiz Han'ý.
    Nasýl gerekiyorsa öyle davrandý baþka türlü davranmasý düþünülemezdi.Anayasasýnda çok mantýklý maddeler var
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Benim birde Genç Osman hakkýnda fazla bilgim yok onlarý tartýþýrsanýz iyi olur.
    Þöyle bir düþünelim:

Fatih Sultan Mehmed > II. Bayazýd ve Cem Sultan > Yavuz > Kanuni Süleyman

Böylesine parlak bir asýr...

Ardýndan;

II. Selim: Sadece Yemen-Tunus-Kýbrýs alýnýyor (Sokullu'nun iradesiyle).

III. Murad: ?

III. Mehmed: Babasý ve dedesinden farklý bir yapýdaydý. Haçova Savaþý'nda Almanlarý yendi, 1597'de Eðri'yi fethetti.

I. Ahmed: Saltanatta veraset usulünü deðiþtirdi. 27 yaþýnda ölmüþ.

I. Mustafa: Hastaydý.

Ve Genç Osman: Mükemmel bir dönemin ardýndan boþa geçen yýllar bu atamýzýn baþýnda patladý. Onun yaradýlýþýnda kahramanlýk varmýþ. 14 yaþýnda tahta çýkmýþ, 17 yaþýnda Lehistan seferine gitmiþ.

Yeniçerilerin bozukluðunu ilk gören o.

Meyhaneleri kapatmýþ, aylýklarý azaltýp disiplini saðlamýþ.

Eðer ki þehit edilmeseymiþ, devleti en þanlý günlerine döndürebilecek bir yapýya sahipmiþ.

Allah hepsinden razý, mekanlarý cennet olsun.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Sultan Abdülmecid dedinde aklýma geldi. Arkadaþ ne kadar israfçý bir adammýþ. Saraydan giden altýnlarýn haddi hesabý yok. Cariyeler har vurup harman savurmuþ. Onun döneminden çok borç kalmýþ galiba. Abdülhamit birazýný ödemiþ yanýlmýyorsam. Hatta Ýsrail'in Filistin'de toprak karþýlýðýnda borçlarýn büyük bölümünü karþýlayabileceðini söylemiþ. Sonra araya baþka bir çözüm yolu girince öyle borçlarýn bir bölümü kapanmýþ. Hatta bu borçlarýn bir bölümü 1970 80 lere kadar sarkmýþ galiba. O dönemde ödenmiþ.
    Sultan Abdülmecid zamanýnda birçok okul açýlmýþ. Ýlk defa onun zamanýnda, Avrupalý müttefikler edinilmiþ, Ruslara karþý iþbirliðine gidilmiþ.

I. Abdülhamit'in en büyük þanssýzlýðý Kaynarca Andlaþmasý imiþ.

II. Abdülhamit'e ise Kýzýl Sultan demek gafletlerin en büyüðüdür. Büyük bir dahiymiþ.

Öncelikle, kendine baðlý eþsiz bir teþkilat kurup Avrupa'ya göndermiþ. Bu teþkilat üyeleri, Avrupa devletlerinin iç iþlerine karýþýp birlik olmalarýný engellemiþ.

Sultan Abdülaziz zamanýndaki borçlarýn üçte ikisini ödemiþ.

Açtýðý okullar ve onun zamanýnda basýlan bilim eserlerin sayýsý hayli fazladýr ( Sicilli-i Osmani, Kamus ül_alim, Kamus-i Türki, Lehce-i Osmani... gibi).

Meclis-i Mebusan'ý kapatmasýna karþý oluþan tepkiye gelirsek...

30 milyonluk imparatorluðun nüfus yapýsý: 10 milyon Türk, 12 milyon müslüman (Türk olmayan), 8 milyon hristiyan... Bu daðýlýmdaki meclisin çalýþmalarýnýn sonucu, kaybedilen topraklarda görülebilir.

Ona Kýzýl Sultan diyenler kimlerdir bakalým: Ermeniler, Rumlar, Yahudiler!

Osmanlý Bankasý'ný basýp ülke ekonomisini batýrmak isteyen Ermeniler,

Filistin'de gözü olan Yahudiler,

1897'de II. Abdülhamit tarafýndan tepelenen Rumlar ona Kýzýl demiþler.

Halbuki, o olmasý gerekeni yapmýþ.

Mithad Paþa ve arkadaþlarýnýn idam kararlarýný kaldýrtmýþ bir insana eli kanlý diyenler var ne yazýk ki...

O, GÖK SULTAN'dýr.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (29.08.2010 Saat 14:08 ) deðiþtirilmiþtir.

EmreYavuz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

renktaþlar bende sizlere bir soru sorsam tarih ve ts hakkýnda.ts hakkýnda arkadaþlarýmla yaptýðým hiçbir muhabette altta kalmam.fakat ben onlara kahpe bizans veya bjklilere yunanlarýn kardeþ takýmý dediðimde ee sizde rumsunuz o zaman diyolar.ne alaka ya felan filan vs geçiþtiriyorum ama tam net bir cevap veremiyorum.yani ne zaman onlara bizans desem onlarda bana rum diyor mesela tarihten bir not düþermisiniz buraya ...
    '7' ''ÞAMPÝYON'' '7'

Son "Güneþ" de çekildiðinde oluþacak karanlýðý anladýklarýnda... Ne kadar geç olduðunun farkýna varacaklar...!!

Oðuzhan Ýnce - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Alýntý emreyavuz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    renktaþlar bende sizlere bir soru sorsam tarih ve ts hakkýnda.ts hakkýnda arkadaþlarýmla yaptýðým hiçbir muhabette altta kalmam.fakat ben onlara kahpe bizans veya bjklilere yunanlarýn kardeþ takýmý dediðimde ee sizde rumsunuz o zaman diyolar.ne alaka ya felan filan vs geçiþtiriyorum ama tam net bir cevap veremiyorum.yani ne zaman onlara bizans desem onlarda bana rum diyor mesela tarihten bir not düþermisiniz buraya ...
    söylediklerinin aksine karadeniz türklerinin hepsi asi isyankar deli diye anýlan çepni türklerinden seçilmiþlerdir ki bunun sebebi de karadenizde rum halkýn egemenliðine son vermek.
    bugün karadeniz insanýnýn yapýsý siniri seriliði acelesi de genlerinden gelir (:
    Hes Trabzonspor'a Kazým'a ve Trabzonspor'un ifade ettiði tüm deðerlere küfürdür
    Trabzonspor Hes yapma kendi kalene gol atma!!!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Rumluk filan bilmiyorum kardeþim...

Sana onu söyleyenlere, "Fatih'in fethettiði, Yavuz'un sancak beyi olduðu, Kanuni'nin doðduðu kutsal topraklar TRABZON" dersin!

Rumluk, Ermenilik, Araplýk, Kürtlük demokrasidir ama TÜRK'üm demek faþistlik sayýlýr bu ülkede. Buna raðmen;

Trabzonluyum, TÜRK'üm! Gurur duyuyorum!

EK: Þalpazarý / Aðasar tarihine iliþkin birçok kaynak vardýr. Toroslar'daki Yörük Türkmenler ile Aðasar civarý Çepni Türklerinin benzer gelenekleri hala yaþattýklarýna dair yaþayan izler var. Mesela yazýn yaylaklara çýkmadan önce büyükbaþ hayvanlarýn denizde yýkanmasý, arýndýrýlmasý. Bugün Trabzon/Beþikdüzü'nde bu saf Türk töresi yaþatýlýyor.

Daha birçok örnek var...
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (29.08.2010 Saat 15:31 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Alýntý Oðuzhan Ýnce Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    söylediklerinin aksine karadeniz türklerinin hepsi asi isyankar deli diye anýlan çepni türklerinden seçilmiþlerdir ki bunun sebebi de karadenizde rum halkýn egemenliðine son vermek.
    bugün karadeniz insanýnýn yapýsý siniri seriliði acelesi de genlerinden gelir (:
    yani ...
    rum deðiliz bi kere onu biliyorum..rumlarýda sevmeyiz bende sevmem...ama dediðim gibi 3 eziklere mesela atýyorum bi gs bi bjk bi fb -ts maçlarýnda bugün bizansý fethedicez felan þeklinde bizanslýlar dediðimde onlarda doðal olarak rum diyorlar yani kökene giriyoruz ikimizde..ben onlara bizans dediðimde o bana cevap veremiyor o bana rum dediðinde ben ne alaka diyorum ama oda bizans için ne alaka diyor.yani acaba biz 3 eziklere bizans derken bir hatamý yapýyoruz yoksa biz onlara bizans dedikten sonra onlar bize rum dediklerinde kendimizi ne ile savunmalýyýz ?
    '7' ''ÞAMPÝYON'' '7'

Son "Güneþ" de çekildiðinde oluþacak karanlýðý anladýklarýnda... Ne kadar geç olduðunun farkýna varacaklar...!!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Alýntý bigben Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Rumluk filan bilmiyorum kardeþim...

Sana onu söyleyenlere, "Fatih'in fethettiði, Yavuz'un sancak beyi olduðu, Kanuni'nin doðduðu kutsal topraklar TRABZON" dersin!

Rumluk, Ermenilik, Araplýk, Kürtlük demokrasidir ama TÜRK'üm demek faþistlik sayýlýr bu ülkede. Buna raðmen;

Trabzonluyum, TÜRK'üm! Gurur duyuyorum!

EK: Þalpazarý / Aðasar tarihine iliþkin birçok kaynak vardýr. Toroslar'daki Yörük Türkmenler ile Aðasar civarý Çepni Türklerinin benzer gelenekleri hala yaþattýklarýna dair yaþayan izler var. Mesela yazýn yaylaklara çýkmadan önce büyükbaþ hayvanlarýn denizde yýkanmasý, arýndýrýlmasý. Bugün Trabzon/Beþikdüzü'nde bu saf Türk töresi yaþatýlýyor.

Daha birçok örnek var...
    onu zaten her zaman dile getiriyorum.fatihin fetðettiði.yavuzun yönettiði,kanuninin doðrudu yer diye.ama bende onlara bizans dediðimde oda ayný þeyi diyor burayýda bizans aldý felan diyor ve konuyu ben açtýðým içinde haksýz duruma düþüyorum en iyisi ben bidahakine bizans kahpe bizans bizansý fethedicez felan derken ciddi deðilde espri manasýnda söyleyeyim
    '7' ''ÞAMPÝYON'' '7'

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Niye Bizans olsunlar!? Sen de deme öyle bir þey

Ýstanbul, Türk medeniyetinin kültür merkezidir. Siyasi/resmi baþkentimiz Ankara'dýr.

Taraftarlarýmýzýn, rakiplerimize öyle hitap etmesi, yakýþtýrmadýr. Yoksa kimin Rum kim baþka bir þey olduðu 2010'da çok da anlam ifade etmiyor çünkü tesbiti neredeyse imkansýz. Buna gerek de yok. Senin kendini ait hissetmendir mühim olan.

Mesela bize laz diyorlar, hiçbir alakasý yok!!!

(Tabii ki Türklükle gurur duymak gerekir.)
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (29.08.2010 Saat 15:38 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Alýntý bigben Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Niye Bizans olsunlar!? Sen de deme öyle bir þey

Ýstanbul, Türk medeniyetinin kültür merkezidir. Siyasi/resmi baþkentimiz Ankara'dýr.

Taraftarlarýmýzýn, rakiplerimize öyle hitap etmesi, yakýþtýrmadýr. Yoksa kimin Rum kim baþka bir þey olduðu 2010'da çok da anlam ifade etmiyor çünkü tesbiti neredeyse imkansýz. Buna gerek de yok. Senin kendini ait hissetmendir mühim olan.

Mesela bize laz diyorlar, hiçbir alakasý yok!!!

(Tabii ki Türklükle gurur duymak gerekir.)
    tabiki türklüke mustafa kemal atatürkün kurduðu cumhuriyette yaþadýðýmdan dolayý gururluyum.sadece o hani biz 3 eziklere bizans þeklinde laf atarýz ya o anlamda burda bu baþlýðýda yeni gördüm yazayým dedim saðolun cevaplarýnýz için...
    '7' ''ÞAMPÝYON'' '7'

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)