Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: amlica’nin 3 gl

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

1976 senesinin bahar sonlari. O da ne! Trkiye?de bir tekel daha yikiliyor. Sampiyonluk kupasi Anadolu?ya, hem de Anadolu?nun uzak bir ksesine gidiyor. fficeffice" />

SAMPIYON TRABZON!

lkede bir milat olacak saniliyor ama nafile. Bu esitliligin yarattigi zevk harmanindan tatmak yerine, futbolumuzu tatlandiran bu gzellige de kiliflar araniyor. nne setler ekiliyor. Futbol giderek daha da tatsizlasiyor, renksizlesiyor. Dnyadaki her seyi 3 takimin renklerinden grmeye alismis beyinler, bu Anadolu Kaplaninin haykirisini duyuyor da duymazdan geliyor. Iyi bildikleri, beslendikleri kaleleri yikiliyor. Onlar grmezden geliyor. Tm hayatlari bu gzlklerle grdkleri evreyle sinirli. ogu Istanbul disindaki malara dahi gitmeden kse yazilari yaziyor. Kendi kendilerine ii, alti bos bir burjuvazi yaratip, divan edebiyatiyla konusmaya basliyorlar.

Biz halk trkleri sylemeye ve anlasilir, ok aik dizeler kurmaya zen gsteriyoruz, onlar ise bizi anlamiyor, duymuyor; duymak, duyurmak istemiyor. Gzel Istanbul?un irkinliklerinden biri oluveriyorlar. Ii bos alti bos soytari burjuvazi oluveriyorlar. Yasadiklari yapay hayatlarina kitleleri zendirmeye alisiyorlar.

Kendilerinden olmayani yok sayiyorlar. Kendilerinden olanlari ise ?Imparator? yapiyorlar. Bu stat de Padisahlik gibi; babadan ogla geiyor, statleri korunuyor. En gzde barlarda gezip, en ok satin alinan gazetelerde yaziyorlar.

Kendilerince, TANIMADIKLARI BIR HALKIN dertlerini yaziyorlar. Aski yaziyorlar, en tutkulu asklari hi sayarak. Hayati yaziyorlar, sadece %1?ini yasadiklari. Futbolu yaziyorlar, sadece Istanbul?da olani. Ne biliyorlar ki!

Bu lkenin futbolunu ldryorlar. ok diger seylerini ldrdkleri gibi?

2002 yili dnya kupasinda Senol Hocamiza diyorlar ki ?Rst dnyani en iyi kalecisi, ekipteki kaleci antrenrn ise taninmayan bir adami semissin!? Bunlar anlayin iste byle ?Futbol adamciklari?. Gya futbol takip edip futbol yaziyorlar. Unutmuslar besbelli; bir trl geemedikleri, Trkiye?nin gelmis gemis en byk kalecisi olan Senol?un namini. Hadlerini bilmeden terbiyesizlik yapiyorlar. Onlar kendi menfaatleri iin birakin lkelerini, kendilerini bile satiyorlar. Kirmizi ? Sari ? Lacivert ? siyah ? beyaz gzlkleri.

Daum bu kadar yetenekli gen Seluk?u niye oynatmiyor demiyorlar da, Yenal niye futbolunun en verimli aginda Hakan?i oynatmadi deyip, stne de Senol takimi genlestiremedi diye saldiriyorlar. Kendilerine de barisik degiller, lkelerine de. Vatanseverligi kendine dstur edinmis yurt insanlarinin yasadigi yere ?Grc? damgasi vurabiliyor, Trabzon taraftarindan terrist diye bahsedebiliyor, Avrupa Birligi?ne girmek iin her seyini feda edeceklere destek olup, kendinden olanlara kara almayi grev bilebiliyorlar.

Rize de senelerce oynadiginda fark etmedikleri Koray niye oynatilmadi demiyorlar da, BJK?li Koray oynatilmayinca hata oluyor. Hakan?i oynatan Haci kilikli karizmasiz Senol oluyor da, Hakan?i oynatmayan Yenal karizmali cahil olabiliyor. Hakan?i kadroya almakla grevlendirilen Imparator?u alkisliyorlar da, Fatih yaninda siritti deyip onun yerine Halil?i degil de mit Karan?i layik grebiliyorlar.

EURO 96?ya ilk katilimi gereklestiren Imparator?un elindeki kadrodaki Senol Hoca?nin alti grencisini saymiyorlar da, Fatih?in jenerasyonu adini verebiliyorlar. nal mi, Tolunay mi, Hami mi, Ogn m, Osman mi, Abdullah mi Imparator?un grencisi. Gldrmeyin beni. Herkes yer, biz bunlari yutmayiz. Hadi baska kapiya.

Trabzon?daki taraftari begenmeyip ma vermeyen Federasyon, Inn?deki protestolari alkisliyor, hatta buna dayanarak Hoca?yi gnderebiliyor. Sari ? Lacivert?li Ukrayna maini, Trkiye?nin tek sari-lacivert stadina verebiliyor. Saha ierisindeki kirmizi kart gren oyuncusunu almaya giren Ziya Dogan?a ceza verip Fener maini tribnden seyrettiriyor da, saha iinde adam kovalayip rakip antrenre saldiran Daum?a bir daha yapma deyip Trabzon mainda grevinin basina! denebiliyor.

Bunlar Trabzonspor?a degil, Trkiye?ye zarar veriyorlar. Eritiyorlar. Belki de 50 yillik futbol tarihimizin sadece tek UEFA sampiyonu ikarmasi bunlarin eseri. Milli takima 70 milyondan degil, [3 x 11 = 33 ? (6 x3)=15] kisi iinden futbolcu semeye alisiyorlar. Neden? nk onlar her seyi bildikleri iin zaten 3 Istanbul takiminda en iyi futbolculari topluyorlar.

Ey Anadolu! Sen uyuyorsun ama biz uyumayacagiz ve seni hep uyanik tutmak iin mcadele edecegiz. Gzel Istanbul?un insan isi irkinliklerine takilmayacak, gene Trkiye?nin en yetenekli futbolcularini yetistirecek, senin dnya yildizlarina inat, en iyi futbolu oynayacagiz. Rum takimlarina belki sahada elenecek, ama kalleslere karsi her alanda mcadele edecegiz. Bunu da kendimiz iin degil, lkemiz iin yapacagiz.

Din isleri ile devlet islerini ayirdik, simdi futbol isleri ile devlet islerini ayiracagiz.*

Biz yapmazsak bunu yapacak baska bir kesim de yok!

Haydi Trabzonsporlular: ?HEDEF 70 MILYON UYANIK YURT EVLADI!?

* Bu grs Emir Bayrak?tan alintidir.

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Abi ellerine kalemine yregine saglik..ok stdzey bir yazi olmus..rnekler ok arpici.. slup,anlatim olaganst..

rnekleri, olaylari ogaltmak mmkn..Burasi Trkiye..Bu saydiklarin bundan sonra da degismez kolay kolay.. Ama degisecek birsey var; 21 yillik makus talihimiz..

Biz bu yolabas koymusuz..Er ya da ge o kupa Trabzona gelecek..nce Grele'deki kardesimizin mezarina daha sora da Hopa'ya-,Kazim Abimizin mezarina gtrlecek..Trk futbol kamuoyundaki tm satilmislara "Sampiyon Trabzonspor! Sampiyon Anadolu! Sampiyon emek! Kahrolsun burjuva! Kahrolsun karapara! Kahrolsun emek hirsizlari!" diye bogazimiz yirtilana kadar bagirilacak!...Bu lkede insanlarin emekleriyle birseyler basarabilecekleri bir kez daha ispatlanacak..

Lami cimi yok! BU DZEN YIKILACAK!!!

Edited by: Berat Tekke

yelik tarihi
    26.09.2004

aga agzina saglik cok guzel olmus insallah bu duygulari burda hep beraber yasariz

sanatik - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.08.2004
    Nereden
    Almanya

Yazar veyazisina ne kadar tebrik ve tesekkr etsem azdir.
    Emir Bayrak dan alintiyida imzamda kullanmaya karar verdim.
    cok nemli mesaj iceriyor.Her yazimdabu yzden okunmasini, benimsenmesinidestekliyorum.

Trabzonsporu kendimizden baska kimse durduramaz.

yelik tarihi
    19.09.2004

Alnt Berat Tekke Nickli yeden Alnt

Abi ellerine kalemine yregine saglik..ok stdzey bir yazi olmus..rnekler ok arpici.. slup,anlatim olaganst..

rnekleri, olaylari ogaltmak mmkn..Burasi Trkiye..Bu saydiklarin bundan sonra da degismez kolay kolay.. Ama degisecek birsey var; 21 yillik makus talihimiz..

Biz bu yolabas koymusuz..Er ya da ge o kupa Trabzona gelecek..nce Grele'deki kardesimizin mezarina daha sora da Hopa'ya-,Kazim Abimizin mezarina gtrlecek..Trk futbol kamuoyundaki tm satilmislara "Sampiyon Trabzonspor! Sampiyon Anadolu! Sampiyon emek! Kahrolsun burjuva! Kahrolsun karapara! Kahrolsun emek hirsizlari!" diye bogazimiz yirtilana kadar bagirilacak!...Bu lkede insanlarin emekleriyle birseyler basarabilecekleri bir kez daha ispatlanacak..

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

EmrahYalnalp - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    38

Ben de mevcut dzenin (ya da dzensizligin) futbola nemli bir darbe vurdugunu ve bunun sonucu olarak da ciddi hezimetlerin Trk futbolunu bekledigini dsnyorum... Hatta artik Isttakimlarinin ne yapacaklarini sadece bir izleyici olarak seyrediyorum TVde. Bir zamanlar konuyla ilgili yazdigim bir yaziyi paste yapiyorum asagiya...

______

BMN ile tanisikligim yili geti. Hatirladigim kadariyla su ana kadar bir konu da amadim. Ama artik "yeteerrr" diye bagirmak geliyor iimden. Ve bagiriyorum, ilk bakista marjinal ve itici gzkse de, BYLE TRK FUTBOLU ILERLEMESIN !!!

Zaten ilerleyecegi de yok. Haksiz rekabetin, adam kayirmanin, masa alti oyunlarinin, esitli dalaverelerin oldugu bir futbol gelisemez...

Kendi liginde iki uydurma penaltiyla adami yener ve sampiyon olur, sonra da devlet televizyonunu kapmis taraftar-spikerine "kim durduracak bu takimi" diye agizlarindan kpkler fiskirtarak bir orgazm yasatirsin belki. Ama el oglu gelir, 3. sinif takimiyla seni evire evire yener, takar sana amiyane tabirle, sonra aglarsin, "Niye Trk Futbolu kste ???"

Ben Trk Futbolunun ilerlemesini artik hi istemiyorum. Hatta Trabzonspor sevgim nedeniyle bu sistemin bir parasi olmaktan da nefret ediyorum, ama ne yapalim, sevdik bir kere !!! Trkiye'de futbol bana her trl hokkabazlikla es anlamli geliyor ve ben deger yargilarim nedeniyle bu hokkabazligin dnyada prim yapmasini istemiyorum. Nasil -tesbihte hata olmaz- en kaliteli kokain Trkiye'de retilseydi biz yurt disinda "nasil retiyoruz ama, bakin bizimkinin stne var mi?" diyemeyeceksek, adam olmak, erdemli olmak byle bir zelligin uluslararasi arenada basarili olmasindan gurur duymayi degil utanmayi gerektirirse, Trk Futbolu da kalsin Edirne'yle Kars arasinda, bu lkeye bu mstehak.

%5 'lik deplesman kotasinin sadece bazi takimlara uygulandigi, ceza sahasi iinde eli ime deyen bazi takimlarin her oyuncusuna penalti alindigi, Sebat'in Avni Aker'e gelmesine "olmaaaazzzzzz" diyenlerin Istanbulspor'u Olimpiyat Stadi'na yolladigi, bir futbolcunun "Tesvik aldik" aiklamasindan sonra federasyonun hi bir somut adim atmadigi, Aurello'nun tekmesine de Gkdeniz'in glmesine de sari kart verilen bir lkenin futbolu varsin gelismesin.

Kimle mcadele ediyoruz biz, ne haddimize sampiyonluk falan ? Ben bu dzenden utaniyorum, ve utan duydugum bir olgunun da gelismesini istemiyorum. Zaten bu kafayla gelisecegi falan da yok...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    05.12.2004

yazi ok gzel. tesekkr ederiz.

halil ibo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Gerek kendi iinden ikan gerek disindakirakiplerine sahayi dar edecek Trabzonspor zlemiyle yanip tutusan taraftar gurubuna layik ve tarihinin bilincinde olanfutbolcularla zlenen gnlere ulasmak dua ve dileklerimle.

BDiler61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    32

ok gzel bir yazi

Muhalif - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Hatay
    Ya
    39

ncelikle gzel konu iin tesekkrler... ama sanirim alkislar ve bravolar esliginde asagilara dogru gidecektir... ortalik renklensin babinda biraz Muhalif grsler sunayim da konu canli kalsin
    Trabzonspor bir zamanlar Anadolu ihtilalini gereklestirmistir evet... ama su an bunun neresindeyiz dsnmemiz lazim... simal yildizi nin yazdigi zellikle Istanbul kismi ile ilgili blm cuk oturuyor... ama biz su an Anadolu?yu uyandirmaya alisan bir takim miyiz, onlarin ncs myz gerekten emin degilim...
    Bu noktada tereddtlerim olan konulara kisaca deginmeliyim...Trkiye?de her alanda oldugu gibi futbolda da byk bir kirlenmenin oldugu yadsinamaz bir gerek... Ve bu kirliligin iinde mcadele eden hibir takimin stten ikmis ak kasik misali temiz olduguna inanmiyorum kendi adima... ha daha nce de bir yerlerde yazdigim gibi sadece ok kirli ve az kirli vardir... Emrah?in yukarida ?Ben Trk Futbolunun ilerlemesini artik hi istemiyorum. Hatta Trabzonspor sevgim nedeniyle bu sistemin bir parasi olmaktan da nefret ediyorum, ama ne yapalim, sevdik bir kere !!!? serzenisini de bu anlamda algiladim ben... tam bu noktada ?50 yilda bir tek Uefa kupasi alabilmis bir lke futbolu? saptamasina da dnmeliyim... Trkiye?de kimler, nasil sampiyon oluyor az-ok biliyoruz... (byk oranda dogru olsa da ben bu ayak oyunlarini bazen kendimizi kandirmak iin bahane olarak kullandigimizi da dsnyorum).. syle dsnelim takimimiz adina... Trkiye?de her seyin adaletsiz olduguna inaniyoruz... sampiyonlugumuz engelleniyor v.b... peki bunu nasil ispat etmeliyiz dosta dsmana? Tek sansimiz Avrupa... Avrupa?li ddklerin bizimkilere gre daha bitaraf kararlar verecegini dsnyoruz zira... bu baglamda Avrupa?da basarili olursak ?bakin Tr sartlari sampiyon olmamiza izin vermiyor, zaten sampiyon olan takimlar birilerinin destegiyle sampiyon olduklari iin Avrupa?da hep basarisiz, ama biz oynadigimiz futbol ile basariliyiz ve bunu da Avrupa?ya gsteriyoruz? diyerek gayet mantikli bir izahat getirebiliriz olaya... ama son 2 seneye bakiyorsunuz Avrupa basarimiz 0... hatta son sene tam bir skandala imza atmisiz... ve biz Trkiye Sper Liginin 2. si unvanini tasiyoruz... tm bu sartlar altinda ben tertemizim, gnllerin sampiyonuyum, ligdeki adaletsizliklere hi bulasmadan basarili oluyorum deseniz de pek bir anlam ifade etmeyecek ne yazik ki... Gs?liler geen yil Trabzonspor?un Fb maindan sonra yaptigi yryslerin karsiligini 2. yapilarak aldigini, kendilerinin hakki yenildigini iddia edecek ve ekleyecekler... ?hakkimiz yenilmese biz sampiyonlar ligine kalirdik?, buna karsilik biz de -Fb nin sampiyonlar liginde olasi bir basarisizligi durumunda- Papila bizim hakkimizi yemese biz direkt sl ye katilir ve Fb den daha ok puan toplardik diyecegiz... ve hepimiz de Trk futbolunun kalitesinin dstgn, ligin adaletsiz oldugunu syleyip duracagiz...
    fficeffice" />
    Gelelim Anadolu?yu uyandirma, uyanik tutma mcadelesine... sartlar ve mevzuatlar geregi zellikle 80 sonrasi hibir zaman Anadolu takimi kategorisinde grnmedik Anadolu?da... her ne kadar bizim iin 4. byk deseler de Istanbul takimlari gibi de kabul edilmedik medya tarafindan... iki arada bir derede seyirdeyiz halde... Naklen yayin konusunda byk takimiz, bize yapilan haksizliklar babinda Anadolu takimlarinda biraz daha byk takimiz mesela... Her gn bir futbolcumuzun szlesmesini iyilestiriyoruz... ne futbolcularimizda ihtilalci-savasi-amatr ve forma aski ruhu var ne yneticilerimizde onlara rest ekecek kudret... Trkiye?nin en gen, yetenekli oyuncularini yetistirme konusunda ise sylenecek ok sey var... her sene lisemiz dnya sampiyonu oluyor ama gkdeniz den sonra ilk 11 e monte ettigimiz alt yapi oyuncumuz yok.. genlerimiz yetisiyor... kiralik olarak gidiyorlar bir yerlere... sonra ne bir haber ne bir ses... mesela oybirligiyle gelecekteki kalecimiz diyoruz Tolga iin, kendisiyle ayni yasta yabanci bir kaleci alip geliyoruz sonra, nmzdeki 10 yil kalemiz emin ellerde diyerek... siradan yabancilara kurban gidiyor yeteneklerimiz... daha bu seneye kadar bile yedek kulbemizde 2-3 yabanci oturuyordu her mata...

Bir baska konuda bir baska rnek de Donetsk?e verdigimiz Tolga ile ilgili vermek istiyorum... Tolga Malatya?da iken de ayni Tolga idi.. ve hatta orada ok daha fazla kafa golleri atardi... ama Trabzonspor?a gelince Milli formayi giydi... biz de Malatya?li Tolga niye oynatilmiyor dememistik.. ve eminim halen takimimizda oynasaydi ve son milli mata I.Toroman veya Alpay?in onun yerine oynatildigini grsek hep bir agizdan biz de feryat ederdik... etmez miydik yoksa?

Hasili kelam simal yildizi nin zellikle bizi ilgilendiren son paragrafi konusunda pek emin degilim... sanirim futbola ok fazla anlamlar yklemeden, iinden gelerek ve karsiliksiz sevmek en iyisi...

Selamlar...

anlamak isteyen zihniyet icin mukemmel bir yazi...

EmrahYalnalp - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    38

Cenk bravo, gzel yaklasimlar...

Oyunun kuralina gre oynanmasi gerektigini savunurken 'ayakta kalabilmek iin hi degilse disimiz geenlere piyasa kosullarinda davranalim' dsncesi ben dahil sanirim bir ok kisinin kafasinda var ve bu 'seyreltilmis drstlk' maalesef bize pek yakismiyor. Ancak konudeveyi gtmek ve diyardan gitmek karsilastirmasina geldiginde galiba herseyi unutup 'her kosulda' galibiyet istiyoruz.

Kimse ikincileri hatirlamiyor, dogru... Yine de ben zamaninda Vanspor'un eline birka kurus tutusturmadigi iin sampiyonlugu kairmis bir takimin taraftari olmaktan gurur duyuyorum sanirim... Hele agzindan kpkler fiskirtarak kendi takimlarindan bahseden 'duayen' sahislar benim her sene onlarin en az ikisinden daha iyi durumda olan takimimdan bahsetmeyince ok daha fazla gurur duyuyorum... Popo ceplerine yerlestirilmis jilet her oturduklarinda bir taraflarini kesiyor, ama onlar aktirmadan glmsemeye devam ediyorlar gibi geliyor.

Grldg gibi zorsey Trabzonsporluluk... Zor, ama gzel, sik bir sey !Edited by: perhaps

Emir BAYRAK - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

ok dzeyli ince mesajlari olan bir yazi...Tebrik ederim simal yildizi.rneklemelertamoturmus.Artik dsnce degil kararlar ve esitlik istemek hakkimiz degilmi?Byle giderse Avrupada daha ok "0" lar ekeriz...

Armaan Dere - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

berat yazdiklarina ve emir kardesin yazdiklarina da gnlden katiliyorum [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Forumdan Uzaklatrlmtr tsmaniac - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.09.2004
    Ya
    35

hocam duygulandirdiniz bizi[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img] az ama z

ozcan_asanoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

bizim kimseyi uyandirma gibi bir misyonumuz yok...kendi degerlerimizle, kendi yntemlerimizle mcadelemizi yapalim yeter..sampiyonluk gelir veya gelmez....anadolu kulplerinin ogu bizi ist. takimlarindan daha fazla ekemiyor....trabzon kuzey yildizi..orada, yukarida tek...herhangi bir takimadaya dahil degil...

Hnkar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.02.2005
    Nereden
    zmir
    Ya
    34

Alnt mini FaNaTiK Nickli yeden Alnt

anlamak isteyen zihniyet icin mukemmel bir yazi...

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

yelik tarihi
    06.10.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt Muhalif Nickli yeden Alnt
    ncelikle gzel konu iin tesekkrler... ama sanirim alkislar ve bravolar esliginde asagilara dogru gidecektir... ortalik renklensin babinda biraz Muhalif grsler sunayim da konu canli kalsin
    Trabzonspor bir zamanlar Anadolu ihtilalini gereklestirmistir evet... ama su an bunun neresindeyiz dsnmemiz lazim... simal yildizi nin yazdigi zellikle Istanbul kismi ile ilgili blm cuk oturuyor... ama biz su an Anadolu?yu uyandirmaya alisan bir takim miyiz, onlarin ncs myz gerekten emin degilim...
    Bu noktada tereddtlerim olan konulara kisaca deginmeliyim...Trkiye?de her alanda oldugu gibi futbolda da byk bir kirlenmenin oldugu yadsinamaz bir gerek... Ve bu kirliligin iinde mcadele eden hibir takimin stten ikmis ak kasik misali temiz olduguna inanmiyorum kendi adima... ha daha nce de bir yerlerde yazdigim gibi sadece ok kirli ve az kirli vardir... Emrah?in yukarida ?Ben Trk Futbolunun ilerlemesini artik hi istemiyorum. Hatta Trabzonspor sevgim nedeniyle bu sistemin bir parasi olmaktan da nefret ediyorum, ama ne yapalim, sevdik bir kere !!!? serzenisini de bu anlamda algiladim ben... tam bu noktada ?50 yilda bir tek Uefa kupasi alabilmis bir lke futbolu? saptamasina da dnmeliyim... Trkiye?de kimler, nasil sampiyon oluyor az-ok biliyoruz... (byk oranda dogru olsa da ben bu ayak oyunlarini bazen kendimizi kandirmak iin bahane olarak kullandigimizi da dsnyorum).. syle dsnelim takimimiz adina... Trkiye?de her seyin adaletsiz olduguna inaniyoruz... sampiyonlugumuz engelleniyor v.b... peki bunu nasil ispat etmeliyiz dosta dsmana? Tek sansimiz Avrupa... Avrupa?li ddklerin bizimkilere gre daha bitaraf kararlar verecegini dsnyoruz zira... bu baglamda Avrupa?da basarili olursak ?bakin Tr sartlari sampiyon olmamiza izin vermiyor, zaten sampiyon olan takimlar birilerinin destegiyle sampiyon olduklari iin Avrupa?da hep basarisiz, ama biz oynadigimiz futbol ile basariliyiz ve bunu da Avrupa?ya gsteriyoruz? diyerek gayet mantikli bir izahat getirebiliriz olaya... ama son 2 seneye bakiyorsunuz Avrupa basarimiz 0... hatta son sene tam bir skandala imza atmisiz... ve biz Trkiye Sper Liginin 2. si unvanini tasiyoruz... tm bu sartlar altinda ben tertemizim, gnllerin sampiyonuyum, ligdeki adaletsizliklere hi bulasmadan basarili oluyorum deseniz de pek bir anlam ifade etmeyecek ne yazik ki... Gs?liler geen yil Trabzonspor?un Fb maindan sonra yaptigi yryslerin karsiligini 2. yapilarak aldigini, kendilerinin hakki yenildigini iddia edecek ve ekleyecekler... ?hakkimiz yenilmese biz sampiyonlar ligine kalirdik?, buna karsilik biz de -Fb nin sampiyonlar liginde olasi bir basarisizligi durumunda- Papila bizim hakkimizi yemese biz direkt sl ye katilir ve Fb den daha ok puan toplardik diyecegiz... ve hepimiz de Trk futbolunun kalitesinin dstgn, ligin adaletsiz oldugunu syleyip duracagiz...
    fficeffice" />
    Gelelim Anadolu?yu uyandirma, uyanik tutma mcadelesine... sartlar ve mevzuatlar geregi zellikle 80 sonrasi hibir zaman Anadolu takimi kategorisinde grnmedik Anadolu?da... her ne kadar bizim iin 4. byk deseler de Istanbul takimlari gibi de kabul edilmedik medya tarafindan... iki arada bir derede seyirdeyiz halde... Naklen yayin konusunda byk takimiz, bize yapilan haksizliklar babinda Anadolu takimlarinda biraz daha byk takimiz mesela... Her gn bir futbolcumuzun szlesmesini iyilestiriyoruz... ne futbolcularimizda ihtilalci-savasi-amatr ve forma aski ruhu var ne yneticilerimizde onlara rest ekecek kudret... Trkiye?nin en gen, yetenekli oyuncularini yetistirme konusunda ise sylenecek ok sey var... her sene lisemiz dnya sampiyonu oluyor ama gkdeniz den sonra ilk 11 e monte ettigimiz alt yapi oyuncumuz yok.. genlerimiz yetisiyor... kiralik olarak gidiyorlar bir yerlere... sonra ne bir haber ne bir ses... mesela oybirligiyle gelecekteki kalecimiz diyoruz Tolga iin, kendisiyle ayni yasta yabanci bir kaleci alip geliyoruz sonra, nmzdeki 10 yil kalemiz emin ellerde diyerek... siradan yabancilara kurban gidiyor yeteneklerimiz... daha bu seneye kadar bile yedek kulbemizde 2-3 yabanci oturuyordu her mata...

Bir baska konuda bir baska rnek de Donetsk?e verdigimiz Tolga ile ilgili vermek istiyorum... Tolga Malatya?da iken de ayni Tolga idi.. ve hatta orada ok daha fazla kafa golleri atardi... ama Trabzonspor?a gelince Milli formayi giydi... biz de Malatya?li Tolga niye oynatilmiyor dememistik.. ve eminim halen takimimizda oynasaydi ve son milli mata I.Toroman veya Alpay?in onun yerine oynatildigini grsek hep bir agizdan biz de feryat ederdik... etmez miydik yoksa?

Hasili kelam simal yildizi nin zellikle bizi ilgilendiren son paragrafi konusunda pek emin degilim... sanirim futbola ok fazla anlamlar yklemeden, iinden gelerek ve karsiliksiz sevmek en iyisi...

Selamlar...

sonuna kadar katiliyorum[img]smileys/smiley32.gif[/img]

varolan sartlar aleyhimize olabilir ve guc dusmanin elinde oldugu icin ve varolan sartlar onlara hizmet ettigi icin bu sartlari degistirmek zor yapmamiz gereken bu sartlari kabul edip dusmanla savasmaktir ama onlarin kurallariyla yani adaletsizlik , sikecilik le degil durustuluk ama 2 kat daha fazla durustluk takima destek ama 2 kat daha fazla destek le savasmaliyiz anadoluyu uyandirmak gibi bir misyonumuz yok biz haric diger butun takimlar 3 istanbul takiminin altyapisi gibi eger 3 istanbul takimi olmasa digerleri barinamaz 3 liralik topcularini 30 liraya kime satabilirlerki onun icin onlar degismeyecektir istanbula hizmet etmeye devam edecektir ben anadoluyu yanimizda gormuyorum bilakis istanbul takimlari kadar olmasada karsimizda olduklari inancindayim

dusmanimiz cok ve her sart onlarin lehine goruluyor ama sunu unutmayalim suruye saldiracak kurt surudeki koyun sayisina bakmaz

eger kurt olursak onumuzde kimse duramaz tabi saldirmamizda gerekecek[img]smileys/smiley2.gif[/img](rakibin saldirmasini beklemeden senol hocaya duyurulur).

Kuu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.09.2004

arkadaslar herkes ok gzel tespitlerde bulunmus her bir cmleniz hakkinda saatlerce konusulacak cinsten, bu degerli dsnceleri sadece formda kalacak sekilde tutmayalim cevremize mailler yoluyla yayalim daha da anlam kazansin herkes kendi mail listesindekilere byle arpici yazilari maille gndersin alakali olsun yada olmasin maili alanlar okuyacak ve kafasinin ksesinde kiymik gibi kalacaktir.

bingolts - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.08.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    43

gerekte yazini sagduyulu bir sekilde yazmissin ve bu konuda vakit ayirip okuduguma sunu belirteyim ki zerre kadar pisman olmadim. yazilanlara aynen kayiliyorum.

oflubektas - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

''Karaoglan Ecevit'' dneminin disisleri bakani, 74 Kibris Harekati'nda ''Ayse tatile iksin'' parolasinin mucidi,rahmetli politikaci ve siyaset bilimci Turan Gnes, seim propagandasi iin bir kyn yolunu tutar.Kahvedekilere hem parti programini anlatir,hem de Trkiye'deki sistem hakkinda okkali bir nutuk ektikten sonra szn ''Bu dzen degisecek'' diye bitirir.Alkislardan sonra kyllerden biri:

- Dzen degisecek te beyim,dzlenler degisecek mi? diye sorar.

Trabzonsporolarak glenelimamasikayeti oldugumuz sistemin enstrmanlariyla basari aramayalim.

Keleolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    stanbul

Gzel yazi... zerine ok sey sylenebilir, eklenebilir.

Trkfutbolu zaten uzun sredir gelismiyor. Bunun en byk sebebierken ve gereksiz bir zamandaDnya 3.'s olmamiz.Hibir dnya deviniyenemeden, hibirAvrupa lkesi ile oynamadan gelen nclg fazlabyttk, hala dabytyoruz. Basariyi kmsemiyorum. ok byk basaridir. Ama orada takilip kaldik. Bir kere nc olduk ya, artik bitti.Dnya ncsyz diye, sanki btn takimlar gelip bizeyenilecek misandik ne? nmze her gelen takimi elimizi kolumuzu sallayarak yeneriz zannediyoruz. ( Bunun amiyane tabiri kaba etimiz kalkti seklinde ama forumda oldugumuzdantam olarak yazamadim [img]smileys/smiley4.gif[/img]. ) Tabi sonu hep hsran oluyor. Alin simdi de 2006 dnya kupasina gitmemiz, Yunanistan'a ve ondan sonra da karsimiza ikacak takima bagli. Ama biz iki senedir, Almanya bizim kendi lkemiz gibi, o seyirci destegiyle Kupayibile aliriz diye bir rahatiz ki sormayin. Yaw nce bir Almanya'ya gitsene, sonra dsnrsn seyirci destegini!!

Bu dsncedir bizi yikan, gelismemizi engelleyen. Rumlara bu yzden elenmedik mi? Van'a bu yzden yenilmedik mi? Aklimiz basimiza hep sonradan geliyor. Halbuki dsnsek, aklimizi basimiza toplayip oynasak,derbi malarina gerek kalmadansampiyon oluruz. Simdi sene basi ya, Konya ve Malatya deplasmaninda kaybedilen 4 puanintelafisi var zannediyoruz. E, geen sene olsa o 4 puan sampiyonduk?!?!?! Kendimizi aldatiyoruz. stelik bunu sadece futbolda degil, her alanda yapiyoruz.Sene basinda, aklimizi basimiza toplayip adam gibi oynamamiz lazim. Yoksa seneye yine deriz "ulan su mata syle olmasaydi, su gol atsaydik" diye.

Diger lkelerdeki malari seyrediyorsunuz. Hangi lkede bizim malar kadar pozisyon bulunuyor? Hangi lkede bizim malar kadar pozisyon yaratiliyor? Hangi lkede bulunan pozisyonlar bizimkiler kadar bariz defans hatasi ve kaan pozisyonlar da bizimkiler kadar beceriksizlik? Taraftarlar olarak kendimizi kandiriyoruz. futbolcular kendi yaptiklari isi, is olarak ciddiye almiyorlar ki daha. Bazi futbolculari bu genellemenin disinda tutuyorum tabi.

Futbolcu yetistirmede de ayni durumdayiz. Hala mahalle aralarindan, daha dogrusu artik hali sahalardan, futbolcu hazir gelsin diye bekliyoruz herhalde. nk altyapidaki oyunculari A takimda bir trl kullanmiyoruz. Yetenekli gen futbolculari aliyoruz getiriyoruz, ama lkenin genel futbol kalitesi o kadar dsk ki, onlar da bize uyup siradan futbolcular olup ikiyorlar.

Btn bunlara gz yumanlar da, anak tutanlarda iste bu 3 bykler denilen, benim iin 3 gdkler, takimlarin yneticileri, taraftarlari degil mi? Yillar yili muslugun basini tutmuslar, milleti susuz birakmislar. Simdi muslugun agzini biraz amislar ama, zaten digerleri susuzluktan oktan lms. Yerlerine yenilerinin gelmesi belki 10 yillar alir. O zamana kadar da, bunlar zaten artikulasilamaz konumda olurlar.Bu dzeni bozan, ellerinde oyuncaklarini alan, stelik bunu kendi kaynaklariyla yapan Trabzonsporu elbette istemeyecekler.

Futbol artik bykbir ekonomi oldu. Ekonomininbasinda da maalesef bu takimlar var. Taraftarlari ok. Bu yzden degerleri de ok. Aci ama ekonomik aidan gerek. Gnmz futbolunda ekonomik aidan gl olmayan bir takimin basarili olabilmesine imkan yok artik. Ekonomik aidan gl bir Trabzonspor olustu son birka yildir. zellikle borsaya girdikten sonra ayri bir hava var. Benim iin geen sen sampiyonluktan daha nemliydi bu ekonomik basari. Bu sene de yle. Mali aidan daha da glenmek, benim iin bu sene de sampiyonluktan nemli. Tabi takimin prestijini ve karizmasini bozmadan. Yavas yavas, FB hari ekonomik aidan diger takimlarin ok nnde olacagiz. FB ise Aziz Yildirimdan sonra ne olur belli degil.

Gryorum ki, Trabzonspor gmbr gmbr geliyor. yle bir gl bir hale geliyoruz ki, ne medya, ne federasyon, ne hakemler, ne de bir baskasi bize engel olamayacak. Trabzon Trk futboluna bir damga daha vuracak ve bu damga yle bir damga olacak ki,torunlarimiz, onlarin ocuklari bile ondan bahsedecek. Yeter ki, " haha taam oldu bu is" diyerek rehavete kapilmayalim.

yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    stanbul

Gaza gelip uzun uzun yazmisim.

Kusura bakmayin [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

18 yasini doldurmus hemen herkesin bir ehliyeti var. Hatta ite kaka araba kullanmayi da biliyor; ancak is trafikte iyi sofr olmaya gelince, bir elin parmaklari kadar bile adam ikmiyor. Nedeni basit:

Bizdeki trafik kurallari da en az Avrupa'ninkiler kadar kati ve datayli; ama uygulayan yok.

Tipki futbolda oldugu gibi. Kural ayni, saha ayni, oyuncu sayisi ayni. Gelin grn ki bizdeki futbol ile rnegin Hollanda'daki futbol arasinda daglar kadar fark var. Hollanda Konya kadar bir lke.

Bu konu Trabzonspor'a yapilan haksizliklar zerine kurulmamalidir. Asil konu ve en aciklisi Trkiye'de futbolun objektif degerlendirilmedigi ve buna bagli olarak da bu yanlis degerlendirmeler zerine rk bir bina insa edilmeye alisilmasidir. Yikilacagi bastan bilinen ok rk bir bina yapip deprem blgesine kondurmaktir.

Konunun z bu. Farkindaysaniz rnekleri verirken FB'de kenardaoturtulan ama sans verildiginde Milli Takimimizin en basarili oyunculari olan Seluk gibi Istanbul'da oynayan oyunculardan da seim yaptim. Sebebi su: kisir Hakan tartismalarinin aslinin Hakan olmadigini, asil amacin igrenlesmis futbol kamuoyunun, kendi hegamonyalarini srdrmek iin Hakan'i ara olarak kullandiklarini gsterebilmekti. Biz o dnemler saf saf Hakan'in futbolculugunu yasliligini ve kabiliyetlerini tartistik ama asil ama bu degildi. Hakan'in kariyeriyle benim sahsen bir derdim yok. Yok ama; Trkiye'de o sansi Hakan gibi bulmayi hakeden bir futbolcu daha vardi. Sol ayakla, sag ayakla, kafayla sut eker, depar atar, kafa topu alir, alim atabilir, adam geebilir, hatta yaninda oynayan forveti gol krali yapabilirdi. Ama hi konusulmadi, tartisilmadi, onun iin yaygara koparilmadi. Bilin bakalim kimdi bu oyuncu! Ha bir de deli gibi frikik atardi..-)

Anadoluyu (ok nceleri ailan bir konuda Berat Tekke'nin belirttigi gibi burada Anadolu sadece fiziksel olarak Anadolu'yu degil, amlica'nin 3 gl disindaki tm klpler anlamini tasir) uyandirmanin en etkili yolu, Uyan Ey Anadolu! demek degildir. Olusan tm aksi sartlara ragmen, basarili olmaktir. Trabzonspor ncesi dnemde Anadolu takimlarinin "Sampiyon Olacagim" iddaasi bile duyulmuyordu. Ama Trabzonspor'un atigi yol ile bugn lige yeni ikan Sivasspor bile "Ben de byk olacagim'" diyor.

Bence byk olmanin bir sakincasi yok; ama byklgn tarifi nemli. Eger byk olmak medyasiyla, ynetimiyle mafyavari davranislarda bulunup, bugn 3'e blnen parseli, 4'e bldrmekse,benim sakinca grmedigimbyklk bu degil. Bu konuda hem Perhaps'e hem de Muhalif'e katiliyorum. Bununla beraber tekrar etmekte fayda var ki benim byklk tarifim bu degil.

Muhalif'in grslerinde EN KATILDIGIM blm ise Avrupa kupalari ile ilgili grs. Bence de artik sizlanarak degil, icraat gereklestirerek sesimizi duyurmaliyiz. Bunun yolu iki senedir kapisindan dndgmz Sampiyonlar Liginde basaridir. Bunu yapamadigimiz srece Trkiye'deki igligimizi yavas yavas susturacaklardir.

Gerek Trabzonspor bu lige dahil olurken, gerekse de biz bu takimi tutarken, gitmemiz gereken yolun digerlerine gre daha uzun olacagini biliyorduk. Dolayisiyla yakinmamiz bundan degil. Ama Genler Dnya Futbol Sampiyonasini seyrederken Nijerya Gen Milli takiminin bile bizim profesyonel lig oyuncularimizdan, hatta ihra ettigimiz yildizlarimizdan bile daha profesyonel oldugunu grnce, amlica'nin glleriutanmaz ama ben utaniyorum. Iste basarinin anahtarinin nnde bu sorun var ve zm amlica'nin gllerine taninan imtiyazlarin (kapitlasyonlarin) muslugunun kesilmesinden geiyor.

Trabzonspor Trkiye'deki dzenin arpikligini en net ortaya konan rnektir; nk sampiyon olmustur, ama gene de bu STN ve TEKRARLANAMASI ZORbasarisi ile bile kendine bu meydanda yer bulamamis, sadece onu seven kalplerde barinmis ve 22 sene bylece korunmustur. Onun ligdeki varligi bile balik hafizasi tasiyan Trk Milleti'ne gemisi hatirlatmakta ve yeni bir ihtilalin olanakli oldugunu srekli hatirlatmakta, diger Anadolu takimlarina Istanbul Medyasina gre, "kt rnek" olmaktadir. Bu yzden Trabzonspor tam anlamiyla bir demokratik ihtilaldir ve daha da nemlisi ilerideki muhtemel ihtilallerin de hamisidir.

Yetistirdigimiz genler olayinda ise tam bir ifte standart gryorum. Neden genler gelmiyor diye soru sorarken ltfen hemen simdi 2 saniyeligine dsnn. Siz yildiz alinsin bu sene basinda istemis miydiniz? Eger istediyseniz (bknz. 400 ksur sayfa transfer konu basligi sayfa sayisi) o zaman ltfen genler nerde diye sormayiniz. Trabzonspor kendi kadrosuna dahil etmese - edemese de Trkiye iin bir futbol fabrikasidir. Napalim genetik yapimiz byle.

Nargilem duman duman, bayildim aman aman,

Istanbul gzel ama, yazarlari pek YAVAN!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)