Sayfa 304 Toplam 343 Sayfadan BirinciBirinci ... 204 254 294 302 303 304 305 306 314 ... SonuncuSonuncu
Toplam 8568 adet sonuctan sayfa basi 7,576 ile 7,600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basketbol Transfer Dosyası

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uşak'ın organizasyonuna ve emeğine saygım var. Lakin niye o takımla kıyaslandığımızı gerçekten anlamıyorum? Fener'i yendiği için mi?

Bizim Eurochallenge finalimiz var. Eurocup tur atlamisligimiz var. Play-off yari finalimiz var. Turkiye Kupasi yari finalimiz var.

Kaldı ki sezona hepimizin bildiği koşullarda girdik ve sonucu beklenen bir skor aldık.

Onu da geçtim, Hakan Demirel ve Berkay'a geçen sene neredeyse herkes "defolsun" diyordu. Bugün Uşak rotasyonundaki iki yerli onlar.

Hayır, skorsa mesele; hatırlar mısınız, Nanterre maçından üç gün sonra ligde Uşak'la oynuyorduk ve o maçın ilk yarı skoru 67-33 lehimizeydi? Geçen sene de 32 fark attık. Uşak'la altı defa oynadık, dördünü kazandık.

Günümüze dönecek olursak, bizden iki hafta önce ve TAM KADRO çalışmaya başladılar. Aradaki fark çok normal.

Kadji pivot oynar mı diye konuşuyorduk salonda... Dediğim gibi takibimdeki oyunculardan biri değil. O nedenle çok iyi tanıdığım söylenemez.

İtalya'da eski Antepli Gagic, İBB'deki Varnado ve S. Lawal gibi pivotların yanında PF oynamış.

Bizim sıkıntı da orada başlıyor aslında. O günden sonra üzerine koyarak ilerlemek varken geriye gittik maalesef. Bu olayı bir türlü gerçekleştiremşyoruz. Çok sağlam bir iskelet kuruyoruz bir başarı geliyor ( futbol-basketbol ) fakat o kadronun üzerine nokta atışı yapamıyoruz saçma sapan hareketlerle maalesef mevcudu da geriye itiyoruz. Bunun açıklaması sistemsizliktir başka bir açıklaması yok.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Uşak'ın organizasyonuna ve emeğine saygım var. Lakin niye o takımla kıyaslandığımızı gerçekten anlamıyorum? Fener'i yendiği için mi?

Bizim Eurochallenge finalimiz var. Eurocup tur atlamisligimiz var. Play-off yari finalimiz var. Turkiye Kupasi yari finalimiz var.

Kaldı ki sezona hepimizin bildiği koşullarda girdik ve sonucu beklenen bir skor aldık.

Onu da geçtim, Hakan Demirel ve Berkay'a geçen sene neredeyse herkes "defolsun" diyordu. Bugün Uşak rotasyonundaki iki yerli onlar.

Hayır, skorsa mesele; hatırlar mısınız, Nanterre maçından üç gün sonra ligde Uşak'la oynuyorduk ve o maçın ilk yarı skoru 67-33 lehimizeydi? Geçen sene de 32 fark attık. Uşak'la altı defa oynadık, dördünü kazandık.

Günümüze dönecek olursak, bizden iki hafta önce ve TAM KADRO çalışmaya başladılar. Aradaki fark çok normal.

Kadji pivot oynar mı diye konuşuyorduk salonda... Dediğim gibi takibimdeki oyunculardan biri değil. O nedenle çok iyi tanıdığım söylenemez.

İtalya'da eski Antepli Gagic, İBB'deki Varnado ve S. Lawal gibi pivotların yanında PF oynamış.

Aynı sene birlikte çıkmıştık. Normal sezonda hem içerde hem de dışarda bizi yenmişlerdi. Eric Buckner ve Justin Carter gibi iki yabancıyla oynamışlardı tüm sezon. Transferlerin ne kadar isabetli olduğunu hem o sezon hem de ilerleyen sezonlarda görmüştük. Biz ise o sezona Dobie ve Zuza ile başlamış daha sonra el Amin ve Kevin Pinkney hamleleriyle finalde Uşak'ı yenerek ikinci kere şampiyon olarak lige çıkmıştık.

TB2L'deki o sezondan bu yana Uşak 18 farklı yabancı ile oynarken biz tam 28 yabancı ile oynamışız. En azından yabancı transfer konusunda başarılı olmuşlar. Başarılı bir gözlemci ekipleri var. En azından transfer başarısı konusunda ben az biraz imreniyorum onlara.
    Konu Murat' tarafından (10.10.2016 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Gel artık! ; )

Simmons.jpg

Nereden
    Avrupa Diğer

Gel artık! ; )

Simmons.jpg
    Keske Abi keske yarin gelse. Giresun Macinda 3 Numarada napacagiz, Lee 40 Dakika oynamaz. Ki Lee de aslinda 2 numara. 3 kisali sistem de basimizi agirtir.
    Ricky Ledo 30 sayi atar herhalde. Keith Simmonsin fiyati nedir acaba? Alper Kaptanimizin Maasi yetmez mi ona?

Nereden
    İstanbul

Best Randy Culpepper'ı almış, sanırım Josh Selby yerine. Karşıyaka da Josh Boone'un yerine Josh Owens'ı transfer etti. Takımlar şimdiden yabancı tercihlerini gözden geçirip değişiklikler yapıyor.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ligdeki takımların kadrolarındaki ve antrenman yaptıkları oyuncu sayıları:

İBB - 17
    Darüşşafaka - 16
    Efes - FB - GS - BJK - Giresun -15
    Banvit - KSK - Tofaş - TED - 14
    B. Çekmece - Uşak - G. Antep - Best -13

Biz lisans çıkarmadığımız Balashov'la birlikte 12 oyuncuyla çalışıyoruz. Giresun maçına 11 kişiyle çıkabiliriz.

*

Kadrodaki bu on bir oyuncudan;

Mustafa Baştürk (1996): Bu seviyelerde toplam 8 resmi maç. Aldığı toplam süre ise bir devreden (20 dk) az.

K. Nikolov (1996): Toplam 31 resmi maç, 203 dk.

Ozan Anton Odabaşı (1995): Finlandiya Ligi'nde 60, TBL'de (İkinci Ligde) geçen sene 34 toplam 94 resmi maçta 1604 dk oynadı.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Simmons yetişmeyecek gibi...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Mike Best için Cherkasy demişlerdi ama Avantazh-Politekhnik'e gitmiş.

İlk maçta 25 sayı 5 rib 3 ast 2 blk
    İkinci maçta 13 sayı 5 rib 2 tç 1 blk

*

Omar Samhan de Belçika Ligi'nde 16,7 sayı 7,7, rib ile oynuyor üç maçta.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (12.10.2016 Saat 18:11 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simmons yetişmeyecek gibi...
    Simmons olmazsa alternatif yok gibi. Çünkü yabancı hakkımız dolu. Bu durumda;

1) Ya sezonu mevcut kadroyla geçireceğiz.

Moody-Nikolov
    Hardy-Erol Can
    Lee

Bu kısa rotasyonu çok dar. Moody çaylak. Nikolov üstte yazdığım gibi toplamda sadece 31 profesyonel maç oynamış. Lee de Avrupa'da ilk sezonunu geçiriyor. İki tane SG'yi ne bir numaraya ne üç numaraya kaydırabiliyoruz.

Dolayısıyla genç Mustafa Baştürk'e oynama fırsatı sunabilir koç.

Ayrıca Caleb Green'i üç numara oynatmamız çok zor.

2) Ya da (Hiç istemesem de) kadroda erken oynamalar olacak.

Yerli oyuncu bulunamazsa üç numara için;

- Hardy kesilir. Lee iki numaraya kayar. Yeni yabancı SF alınır.

Böylece Lee hem 2-3 oynar. Pozisyon esnekliği sağlanır. Ayrıca Moody'nin top kullanma özgürlüğü artar.

- Kadji kesilir. JP Prince tarzı 1-2-3-4 oynayan bir joker getirilir.

Moody
    Hardy
    Lee
    Green
    Wright beşi...

Kenardan Nikolov-Erol Can-Prince-Ozan Anton-Dusan gelir.

Prince kısa beşlerde 4 numara oynayabilir.

Başka çıkış yolu var mı? Yok.

O sebeple, düzeni yap boza çevirmemek için çare Simmons.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Moody'ye takıldım.

Güçlü, çabuk ve atletik. Bu sayede penetre bitiriciliği fena değil.

Ben pick and roll oynadığını göremedim fakat NCAA geçmişini araştırdım, aktif yılları içinde bütün konferanslarda en çok pnr gardlardan biri olarak görünüyor.

Driplingi keserek şut atmayı tercih ediyor. Şut tercihlerinde çoğu kez hatalı.

Topa baskı ve yardım savunması fena değil. Lakin bizde bunları göremedik.

Ya sabredip bekleyeceğiz ya da eyvallah diyeceğiz. Şahsen riske girmeme taraftarıyım. Yanılmayı samimiyetle dilerim.
    Cevat Soydaş'ta seyrettikten sonra birkaç kolej maçını bulup izleyince yukarıdakileri yazmıştım.

Çekmece maçından sonra biraz daha araştırdım.

Ole Miss'teki ilk sezonunu iki numarada oynayarak geçirdi. Hiç maç kaçırmadı. O sezon sonunda konferansın (SEC) en iyi beşine seçildi.

O yaz Pourtsmouth Ivitational Tournament'a Mike Duman takımıyla katıldı. 14,3 sayı 4,0 ast 1,3 tç 1,3 tk yaptı.

Senior senesinde bir numaraya kaydı. Tek maç kaçırdı. Asist ortalamasını iki katına yükseltti. Bununla birlikte kullandığı şut sayısı, isabet yüzdesiyle birlikte yükseldi.

Oyun sete kaldığında çok hareketsiz. Top elinde kalıp baskı yiyince zorlanıyor. Hardy'nin yardıma gitmesi lazım. Ya da topu yarı sahada Lee dağıtmalı.

Nereden
    İstanbul

Gaziantep, sakatlanan Haislip'in yerine Sırp uzun Nemanja Aleksandrov'u getirmiş.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Burçin Badem, GamaSpor'daki yazısında lig sıralaması tahminde bulunmuş:

1 FENERBAHÇE

2 DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ
    3 GALATASARAY ODEABANK
    4 ANADOLU EFES
    5 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN
    6 MURATBEY UŞAK
    7 BANVİT
    8 PINAR KARŞIYAKA
    9 DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE
    10 TOFAŞ
    11 BEST BALIKESİR
    12 YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR
    13 GAZİANTEP BASKETBOL
    14 TRABZONSPOR MEDICAL PARK
    15 İSTANBUL BBSK
    16 TED ANKARA KOLEJLİLER

http://gamaspor.com/yazi/34/ve-oyun-baslasin

*

Takımları sıralayamam ama lig başlamadan dört gruba ayırmıştım:

A) Fb - DSK - Efes - GS

B) Bjk - Banvit - KSK - Tofaş

C) B.Çekmece - Uşak - İBB - G.Antep

D) Best - Giresun - Biz - TED

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/22910-Basketbol-Transfer-Dosyas%C4%B1?p=1920537477&viewfull=1#post192053747 7

Aradan geçen zamandaki oyuncu hamlelerini, hazırlık maçlarını vs. dikkate alarak güncellersem;

a) Üstteki dörtlü sabit

b) İkinci grup altıya çıkıyor: Bjk-Banvit-KSK-Tofaş-Uşak-Çekmece

c) Son sıra TED

d) 11-15 arası: Biz-İBB-G.Antep-Best-Giresun (Birçok tahminde 11-15 arası takımları böyle gösteriliyor)

Lig çok dengesiz görünüyor. TED'i dışarıda bırakırsak, rekabet üst grup - orta grup - alt grup arasında olacağa benziyor. Gruplar arası geçiş zor gibi...

Alt grupta geçen hafta Giresun, Antep'i yendi. Biz bu hafta Giresun'u yenmeliyiz. Yoksa büyük avantaj kaybederiz, ikinci haftadan... Çünkü hedef maç bu.

Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (13.10.2016 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Burçin Badem, GamaSpor'daki yazısında lig sıralaması tahminde bulunmuş:

1 FENERBAHÇE

2 DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ
    3 GALATASARAY ODEABANK
    4 ANADOLU EFES
    5 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN
    6 MURATBEY UŞAK
    7 BANVİT
    8 PINAR KARŞIYAKA
    9 DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE
    10 TOFAŞ
    11 BEST BALIKESİR
    12 YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR
    13 GAZİANTEP BASKETBOL
    14 TRABZONSPOR MEDICAL PARK
    15 İSTANBUL BBSK
    16 TED ANKARA KOLEJLİLER

http://gamaspor.com/yazi/34/ve-oyun-baslasin

*

Takımları sıralayamam ama lig başlamadan dört gruba ayırmıştım:

A) Fb - DSK - Efes - GS

B) Bjk - Banvit - KSK - Tofaş

C) B.Çekmece - Uşak - İBB - G.Antep

D) Best - Giresun - Biz - TED

http://forum.bordomavi.net/showthread.php/22910-Basketbol-Transfer-Dosyas%C4%B1?p=1920537477&viewfull=1#post192053747 7

Aradan geçen zamandaki oyuncu hamlelerini, hazırlık maçlarını vs. dikkate alarak güncellersem;

a) Üstteki dörtlü sabit

b) İkinci grup altıya çıkıyor: Bjk-Banvit-KSK-Tofaş-Uşak-Çekmece

c) Son sıra TED

d) 11-15 arası: Biz-İBB-G.Antep-Best-Giresun (Birçok tahminde 11-15 arası takımları böyle gösteriliyor)

Lig çok dengesiz görünüyor. TED'i dışarıda bırakırsak, rekabet üst grup - orta grup - alt grup arasında olacağa benziyor. Gruplar arası geçiş zor gibi...

Alt grupta geçen hafta Giresun, Antep'i yendi. Biz bu hafta Giresun'u yenmeliyiz. Yoksa büyük avantaj kaybederiz, ikinci haftadan... Çünkü hedef maç bu.

Oğuz selamlar.

Uşak yorucu FIBA Şampiyonlar Ligi fikstüründen dolayı sence de ligde sıkıntı yaşamaz mı? Bence play-off yapmaları sürpriz olur. Eurochallenge'da oynarken epey zorlanmışlardı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz selamlar.

Uşak yorucu FIBA Şampiyonlar Ligi fikstüründen dolayı sence de ligde sıkıntı yaşamaz mı? Bence play-off yapmaları sürpriz olur. Eurochallenge'da oynarken epey zorlanmışlardı.
    Merhaba Murat. Katılıyorum. Aynısı Çekmece için de geçerli. Ama alttaki takımlar gerçekten zayıf ve hazır değiller. Hdi biz neyse, İBB Efes'ten fark yedi. Antep Giresun'a kaybetti. Best biraz daha takım gibi görünüyor. Yabancıları çok tecrübeli fakat Yunus ve Pastal dışında yedek yok.

Paylaştığım genel gruplardan üsttekine çıkmak için ekstra galibiyetler lazım, özellikle orta grup takımlarını yenmek lazım.

Bizim ilk yarı fikstürümüz şöyle:

Giresun
    KSK (D)
    DSK
    GS (D)
    İBB
    Best (D)
    Tofaş
    Banvit (D)
    Antep
    Efes
    Fb (D)
    Bjk
    TED (D)
    Uşak

Kaç galibiyet bekliyorsun buradan?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

@Oğuz ZEYTİN Ben 2 bekliyorum
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Oğuz ZEYTİN Ben 2 bekliyorum
    Hangileri Faruk?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Hangileri Faruk?
    Giresun ve TED.

Nereden
    Ankara

Merhaba Murat. Katılıyorum. Aynısı Çekmece için de geçerli. Ama alttaki takımlar gerçekten zayıf ve hazır değiller. Hdi biz neyse, İBB Efes'ten fark yedi. Antep Giresun'a kaybetti. Best biraz daha takım gibi görünüyor. Yabancıları çok tecrübeli fakat Yunus ve Pastal dışında yedek yok.

Paylaştığım genel gruplardan üsttekine çıkmak için ekstra galibiyetler lazım, özellikle orta grup takımlarını yenmek lazım.

Giresun
    KSK (D)
    DSK
    GS (D)
    İBB
    Best (D)
    Tofaş
    Banvit (D)
    Antep
    Efes
    Fb (D)
    Bjk
    TED (D)
    Uşak

Giresun
    İBB
    Best
    Antep
    Uşak
    TED maçlarından galibiyet bekliyorum ben.

En az altı galibiyet alırız bence.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Giresun ve TED.

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Giresun
    İBB
    Best
    Antep
    Uşak
    TED maçlarından galibiyet bekliyorum ben.

En az altı galibiyet alırız bence.
    Simmons meselesi çözülmezse işimiz zor.

Nereden
    İstanbul

Giresun
    KSK (D)
    DSK
    GS (D)
    İBB
    Best (D)
    Tofaş
    Banvit (D)
    Antep
    Efes
    Fb (D)
    Bjk
    TED (D)
    Uşak

Giresun maçını gördükten sonra yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır fakat 2 galibiyet beklemek gereksiz karamsarlıktan başka bir şey değil. En az 4 galibiyet çıkarırız diye düşünüyorum buradan. 2 ile 4 arasında ne fark var diyecekseniz, ilk yarıda 2 galibiyet direkt olarak küme düşmek anlamına geliyor. Fakat en azından 4 galibiyet almak, ikinci yarıda alınacak 7-8 galibiyetle ligde kalma şansı sağlar. Ben ligde kalacağımızı düşünüyorum, fakat bu düşüncemden emin olmam için Giresun maçını görmem lazım.
    Konu alp-ts24 tarafından (13.10.2016 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Alıntı alp-ts24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Giresun maçını gördükten sonra yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır fakat 2 galibiyet beklemek gereksiz karamsarlıktan başka bir şey değil. En az 4 galibiyet çıkarırız diye düşünüyorum buradan.
    Basketbolu yakından takip eden birisi değilim, o yüzden benim beklentim yanlış olabilir. Gözüme çarpanlar onlar oldu.

İnşallah sen haklı çıkarsın, karamsarlık yapmayı hiç de sevmem yorumunun aksine .

Nereden
    İstanbul

Basketbolu yakından takip eden birisi değilim, o yüzden benim beklentim yanlış olabilir. Gözüme çarpanlar onlar oldu.

İnşallah sen haklı çıkarsın, karamsarlık yapmayı hiç de sevmem yorumunun aksine .
    Ben de çok iyimser sayılmam aslında takımın halinden. Zaten üstteki yorumumun biraz eksik olduğunu düşünüp ekleme yaptım. Büyükçekmece maçında iki yabancımız ilk kez oynadı ve Avrupa kupalarında oynayan çok hazır bir takımla oynadık. Onu hazırlık maçı gibi değerlendirelim o yüzden. Fakat içerdeki Giresun maçının telafisi olmayacaktır, kazanmamız şart.

Nereden
    Avrupa Diğer

Alper kaptanimiz gittikten sonra simmons kesin cözülür. cözülmezse zaten nihat mala ciksin oynasin. Bu Ligde her Takim her Takimi yenebilir.
    KImse den cekinmiyoruz, dacka, fb, gs, efes disinda Takimlar cok cok güclü degil, 1-2 galibiyet nedir yapmayin renktaslar. Ki o Takimlar da yenilmez diye bisey yok, bunu usak gösterdi. Taraftarlarimiz cok önemli. Salona gelmeliler. Rakiplerimiz deplasmanda olduklarini hissetmeliler. Bu cok önemli.

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok iyimser gibi görüneceğim ama tüm takımların ilk maçlarını izledim, bireysel oyunculara baktığımda Oğuz Zeytinin bahsettiği ikinci grubun yedincisi olmamız çok zor değil..

Mesele takım olamamamız bunu da çözebilecek koçumuz var.Ayrıca kadromuz evet derin değil ama haftada bir maç yapacağız buda bir avantaj.

Bu hafta seyirci desteğiyle alınacak bir galibiyet takıma ciddi bir ivme kazandıracaktır.

Kısmetimiz ikinci haftada evimize geldi bir galibiyetle her şey çok güzel olacak.
    Eskiden Sungu61 idi ....

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Jamon Gordon'ın sakatlığı mı var ? Hâlâ boşta sanırım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)