Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 59 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taraftar Ne İş Yapar?

Nereden
    İstanbul

trabzonda dogup büyümüs bir çok yilimi çilginlarin arasinda geçirmis fakat son 1 senedir gurbette olan birisi olarak metin abi ve birçok abimin söylediklerine yüzdfe yüz katiliyorum bu sene ki deplasman maçlarindaki tecrübelerim gerçekten gurbetteki taraftarimizin bu isi trabzondakilerden daha iii bildigini gösterdi bana ama bazilarinin israrla söyledigi bi söylem var ki o da trabzonspor un trabzona yakismadigi ve istanbula tasinmasi gerektigi bu söze kesinlikle katilmiyo bunun kolaya kaçmak oldugunu söylemek istiyorum öncelikle sehrinin ismini alan bi takimin sehrinden koparmak ne demek bunun biri açiklamasini yapsin lütfen

dedigim gibi böyle düsünenler kolaya kaçiyolar ve kas yapalim derken göz çikaracak bi çözüm üretiyolar bence

bundan 10 yil öncesinde niye trabzon tribünlerde çok iyiydi cehennem diye adlandiriliyo du da simdi adlandirilmiyo önce bunun cevabini aramak lazim bence trabzonsporun kurulusundan beri bu taraftar böylemiydi sizce

bence tek sorumlu yönetimler dir kimse bedava bilet istemiyo bi örnek vermek istiyorum maratonun ortasindaki iki direk arasi bütün stadi inletmek için tek yer ve en iyi yer ken (ayni zamanda stada egemen olmak için) yönetim burayi maraton özel yapti fiyatini çok artirdi hal böyle olunca yönetimveya yönetimler taraftari sadece biletli seyirci olarak düsünürse bu olay hayat da degismez bu olayin bu hale gelmesinin öncüsü özkan sümerdir ve simdiki yönetimdir olay budur ...

bi se daha eklemek istiyorum taratarin bence en büyük suçu sürekli bölünmesidir her mahalle birlesip bi grup kuruyo en son örnek erdogdulular dir bu ise de son verecek ve gruplari bi isim altindan toplatacak tek sey yönetimdir yönetim bu tür seylere izin vermemelidir

maraton gruplari birlesmeli +çilginlar olmadir iki grup asil cehennemi iste oi zaman izleyin derim

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bmn dernek olsun maçlara hep beraber gidelim 500 kisi toplanip gitsek rakibin anasini aglatiriz cünkü burda cekirdek yiyen fazla bi taraftar yok... saygilar... bu arada ahmet abiyede katiliyorum. köfte partisinde daha güzel tezahürat etmistik keske maça hep beraber girebilseydik...

Taktiniz cekirdek yiyen taraftara,taraftar ne yapsin takim oynamayinca can sIkIntIsIndan, sahayami girsin küfür mü etsin birbiriyle kavkayami tutu$sun.Bunlarin hic biri olmasin da,cekirdek yemiye devam etsinsen.
    Bence seyirciyi heyecanlandiran,onun sahadan gözünü ayirmamasina sebeb olan,onu keyfinden yerine oturtmiyan sahadaki aktörler ve ortaya koyduklari oyun olmali.
    Dünyanin sanmiyorum ba$ka yerinde olsun Türkiyedeki gibi Tezahhürat,Yani sen ( afedersiniz)-silinmistir- doksan dakika türbünde sahadaki oynasin diye, böyle bir$ey mantiga uygunmu,o zaman ingiltere,italya,ispanya,almanya da futbol seyircisi yok demektir.
    Yoksa onlardami bizim gibi cekirdek yiyorlar,yok yok onlar verdikleri paranin kar$iliginda sahnede oynanan oyundan keyf almiya calisiyorlar sadece.
    Kisacasi oyun iyi olmali,seyirciyi oyunla bütünlestirmek sanirim sahnedeki aktörlerin i$i.
    Edited by: l-m

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı husolee61 Nickli Üyeden Alıntı
    abi sen gelde maça ondan sonra daha yapici olalim gelmeden ahkam kesme neyse çok uzadi bu is ben sevvmiorum polemige girmeyi

Sen ne kadar kurnazsin öyle, hem "sen gelde maça ondan sonra daha yapici olalim" diyeceksin polemigin aga babasina yol açacaksin hem de "ben sevmiyorum polemige girmeyi" diyeceksin bir cümlende bile bu kadar tezat varken Ahmet'le atismak senin neyine. Bu duruma son vermezsen sonuçlarina katlanirsin. Bu sözlerimi tehdit,uyari,tavsiye vs.. istedigin sekilde yorumlayabilirsin bakalim hangisini seçeceksin.

Nedir bu burasi "forum"ama yillardir söylüyoruz"BMN" bir baskadir.Inernetteki bazi egolarinizi tatmin etme yeri degildir varsa böyle bir amaciniz o isler için binlerce site var buyrun bir tik ötenizde...

Ister kabul edin etmeyin BMN'nin kendine has "etigi", "degerleri" üyelerin birbirine göstermek zorunda oldugu "saygisi" var.Zamanla bu oturdugunda da hiç bitmeyecek bir kardeslik ve sevgisi var. Siz bunlardan herhangi birineveya tümüne sahipseniz ne mutlu size...yillar sürecek dostlukkazanirsiniz.Burasi diger taraftar sitelerinin forumlarina benzemez tek tek ayrintiya girmeyecegim, etüdünüzü kendiniz yapin. Üyelerimiz hiç ummadiklari bir anda gerçek ortamdabirbirleriyle karsilasabilir,karsilastiginizda da birbirinize söyleyecek güzel sözlerinizolsun.

Son olarak husolee61 Badaloglu'nun taraftarlik adina ne yaptigini bundan sonra da neler yapabilecegini ögrenmek istiyorsan bana özel mesaj atarsin Ahmet'in maçlara ne kadar gelip gittiginden tut da organizasyonlara kadarne gibi bir fedakarlikta bulundugu hakkindayeterincebilgin olur.

Baslik da amacindan sapmasin bu arada konu yeterince dagildi...Edited by: Külünkoglu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BADALOGLU Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı BADALOGLU Nickli Üyeden Alıntı
    Gülmeye devam et bakalim...Ayrica yargilamak haddime degildir.Sadece bunu bir elestiri kabul edebilirsin,katilip katilmamanda senin elinde olan bir sey!...

tabiki herkesin güldügü seyler farklidir oraya fedekarlik yapip gitmis taraftart olarak ve nefesini sonuna kadar kullanarak yer almis biri olarak yaptiklarimizi tenkit etmen hata orda kimse tezahürat etmezken 50 kisi ayni anda bisi söylüyorsa o dogrudur ve sen 1 kisi bunu hatali bulmanda hiiiiç önemli degildir çünkü sen sadece 1 kisisin ve bunu yanlis bulan sadece sensin

Senin fedakarlik yaparak oraya gitmen takdire sayandir.Senin 50 kisi ilerakip takim taraftarini asagilama girisimin bence asil komik olan bu...Ayrica burada benim gibidüsünen 51 kisi olursak, senin çok güldügün, savundugun dogrulugundan emin oldugun tezahüratin geçerliligi iptalmi olacak?

Neyse uzatmanin anlami yok...Daha yaratici olabilirsiniz...

abi sen gelde maça ondan sonra daha yapici olalim gelmeden ahkam kesme neyse çok uzadi bu is ben sevvmiorum polemige girmeyi

Hep söylüyorum, anlatmak istediklerimizi karsilikli oturup konusmadigimiz müddetçe,bu klavyeden yazilanlardan dolayi bizim ya da baskalarinin gerçek niyetini anlamakta zorlaniyoruz.Elektrigi hep yanlis aliyoruz.

Güzel kardesim,ben sana ahkam kesmiyorum,bu konuda polemikte yapmayacagim(bu tarz benim tarzim degil,özellikle ahkam konusu)ama beni anlamaya çalissaydin yazdiklarimi kisisellestirmez ve beni maça gelmedigimden dolayi küçük düsürme çabasina girmezdin.Ben sadece senin gülme krizlerine girdigin ''Nalçacilara'' yaptiginiz köylüler tezahüratina katilmadigimi hatta komik olmadigini anlatmaya çalistim.

Maça gelmedigim konusunda haklisin gelemedim, zira maç saati bana uymadi,eger maç gündüz oynansaydi bende orda olurdum.Veya maçCumartesi oynansaydi bende orada olurdum.Ama sabahleyin is konusu oldugundan dolayi bu maça gelemedim.Ama son dakikaya kadar gitsem mi acaba?sabaha kaça dönerim?ise yetisebilirmiyim?hesabini hep yaptim.

Neyse bunlar önemli degil.Istanbuldasin madem seninle oturup bu konulari konusuruz.Belki bu sayede birbirimizi daha iyi tanimis oluruz.Tribünler için neler yapabilecegimizi konusuruz.Uzatmanin alemi yok!...

Kendine iyi davran...

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Metin abi serzenislerinde sonuna kadar haklisin.
    Yazdigin konulara destek için yazmakta geç kalmamin sebebi
    çok sevdigimiz bu renklerin bu takimin yöneticisine ve taraftarina
    öneri anlaminda da olsa elestirip hakaret etmek istemedgim içindir.
    Klevye ile konulari yazmaya basladigimda giderek elestri dozumu kontrol edemedigim için biraz böyle sakinlesmeyi bekledim.

Çünkü biz Trabzonspor'u günlük sonuçlara göre sevmiyoruz.
    Her zaman seviyoruz ve olumsuz sartlarda daha çok sevdigimizi belli edip desteklemek istiyoruz.

Asil konuyu taraftarlik konusunu irdelersek.. Ben sadece taraftarlarimizda eksiklik kusur bulmuyorum. Bu konuda Trabzonspor
    çok sayida taraftara sahip olsada organize bir taraftara sahip degildir.
    Sebebide Trabzon ilinin cografi yapisidir. Bu konuda Istanbul takimlari kadar sansli degiliz. Is dönüp dolasiyor maddiyata dayaniyor. Karadeniz de Trabzon da bir kisi acaba üst üste seri olarak maçlara para vererek
    kaç defa gidebilir? Istisna kesim hariç çogunlugun buna imkani olmadigi
    sanirim hepimiz biliyoruz.

Trabzonspor geçmiste tekrari gerçeklestirlemeyecek kadar bir basari yakaladi.. Bizi basarilara alistirdi. Aslinda Trabzonspor bu gün bile basarili.. Üst üste kupa kazanip sampiyonlugu kilpayi kaçiriyor üst üste
    lig 2.si olabiliyorsa bu basaridirda, biz daha fazla basari bekledigimiz için bunlari küçümsüyor, takimida yönetimide kendimizide asiri strese
    sokuyoruz..

Burada is taraftara degil Trabzonspor Kulüp Baskan ve yönetim kuruluna düsüyor.. Kulüp takim oyuncu ve yönetimi ile mesgul olup ilgilendigi gibi taraftar ilede ilgilenmesini bilecek.
    Trabzonspor yönetiminin içinde taraftarlarla ilgilenen brans olmasi lazim
    daha dogrusu taraftarlarla baglanti grup taraftari bir bütün olarak
    yönlendirmeleri lazim. Yani bunlari yapmak için isini gücünü birakip sadece kendini bu islere adayacak maasli amigolar taraftar temsilcileri
    maddi sorunu olmayan görevliler olmasi lazim. Bizim mevcut yönetim kültürü rabbena hepbana olsun istiyor.

Bu gün bir kaç bagimsiz dernek ve gruplarimiz var ama hepsinden
    çatlak ve ayri sesler çikiyor. Bu yüzden seyirci egitilemiyor..
    Stadlarda tribünlerde o yüksek sesli ve sürekliligi devam ettiren koroyu
    bir türlü olusturamiyoruz. Oysa bizde zengin bir müzik kültürü olmasina ragmen. Hem de kendimize has müzik. Biz kendimize has olani benimseyip sürekli bir tempoda yüksek sesli tribün korosunu olusturmamiz lazim.

Bu islerin yapilmasi için yönetimden bu isleri iyi bilenlerin destek vermesi lazim. Taraftarlarin kendi baslarina biseyler yapmaya çalismasi
    çekismslere grup kavgalarina ve ikiliklere sebeb oluyor.

Bir kere taraftarlarimizin maç baslamadan önce tezahurat yapilmamasini tezahuratlarin maç baslayinca maç boyu maç bitene
    kadar sürekli bir sekilde devam ettirmeyi bilmesi ögrenmesi uygulamasi lazim. Bu kültürü ögrenip ögretenme kadar mücadeleye devam.
    (iste ne yazarmisim yafs basladimmi yazmaya tutamiyorum kendimi bu Trabzonspor yüzünden çildiracakmiyim kafayi siyiracakmiyim belli degil?)Edited by: Mehmet

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dogrusu Ahmet yapilan elestirilere çok mesafeli ve sabirli davrandi, tebrik ediyorum.Iste BMN nin problemi bu...Kimse kimsenin ne, kim, nasil oldugunu bilmeden yorum yapiyor...Bu yüzden Pazar günü olmamasi kaydiyla acil bir Istanbul toplantisi yapilmasini öneriyorum...

Nereden
    İstanbul

Arkadaslar geçtigimiz Ankaragücü maçinda da gördük ki taraftarimiz takima destekden çok köstek olmaktadir (çilginlar hariç ).

Yeni transferimiz Tomas Jun oyuna girdiigi son 20 dakikalik periyodda yaptigi bir iki olumsuz hareket neticesinde stadda, o gün hiç çikmadigi kadar büyük bir homurtu çikmis ve bu genç ve yetenekli oyuncu ister istemez demoralize olup oyundan düsmüstür.bunuda bir iki hareketinde belli etmistir.belki sizlerde sahit olmussunuzdur.

seyircimiz, bu genç ve yetenekli oldugukariyerinden ve stilinden belli olan futbolcuya moral verip onu kazanmak yerine,büyük bir homurtu kopararak onu demoralize etmeyitercih etmistir.

her zaman söylerim, Trabzondaki maçlari sadece1-2 bin kisiye oynayalim.onlarda takimi gerçekten destekleyen seyirciler olsun.20 bin tane köstek olan seyircidense, 2 bin tane destek olan seyirci olsun daha iyidir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

TARAFTARIMIZIN BU ANLAYISINI DEGISTIRMEK LAZIM..

GERÇI SON YILLARDA BIR ÇOK DEGISIKLIK OLDU ANCAKBU DEGISIKLIKLERIN MARATONDA OTURUP ELINDE ÇEKIRDEGIS MAÇ IZLEYEN TARAFTARA KADAR INMESI LAZIM..

ARKADASLAR BU GIBI ISLERI CAMIALARIN IÇLERINDEKI SIVIL TOPLUM ÖRGÜTLERI OLAN TARAFTAR GRUPLARI YAPMAK ZORUNDADIR SU ANDA TRABZONSPORUN EN BÜYÜK TARAFTAR GRUBUDA BMN OLDUGUNA GÖRE BU GÖREVI BMN YÖNETIMININ ÖNCÜLÜGÜNDE YAPMAMIZ GEREKIOR..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)