Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor?un gelecegi gençler

Nereden
    İstanbul

Söyle bir çirpida bakildiginda potansiyeli olan neredeyse1 takimlik genç futbolcu var takimda ilk bakista asagidaki gibi bir takim kurulabilyor. Sizce bu futbolcular gelecekte Trabzonspor'un hedefleri dogrultusunda takimda yer edinebilirler mi? Bunlara farkli isimler eklenebilir mi?

tolga
    Enis SelimUfukhan ?
    Muhammet Reis
    Ali Güzeldal?&am p;nb sp; Ali Sen
    Emre Aygün Ergin Keles

Edited by: emre81

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ufukhan Bayraktar da iyi...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Keskebi akilli olsalar da kapsalar su formayi... Sözlerim özelikle Alisen ve Emre'ye, bunlar kendi yas gruplarinin en yetenekli adamlari bi kendilerini futbola verseler var ya,süper olurlar... Ulan babanizin çok mu parasi var,diplomaniz mi var, ama mis gibi yeteneginiz var oynayin datoplayin parsayi daa...[img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: CAN-basten

ali seni artik bu kategoriden çikartalim. kendisi verilen birçok sansi kullanamadi ve yasi da umut baglanacak bir gence göre ilerledi. ki zaten asil sikintisi yetenekleri degil karakteri ve disiplinsizligiydi ki bundan sonra da degisecegini pek sanmiyorum. umarim yanilirim

Y.Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

ben selimden umutluydum.ama simdi nerde ne oldu.bilmiyorum.bilen varmi.

gerçekefsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yomrali73 Nickli Üyeden Alıntı
    ben selimden umutluydum.ama simdi nerde ne oldu.bilmiyorum.bilen varmi.

A.Sebatspor

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tolga
    Enis(Feridun) SelimUFUKHAN ÇAGLAR
    Ali GüzeldalMuhammed&n bsp; Ali Sen UFUK
    Emre Aygün Ergin Keles
    iSTE SIZE IDEAL ONBIRIM

Y.Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

Alıntı ARNAVUT61 Nickli Üyeden Alıntı
    tolga
    Enis(Feridun) SelimUFUKHAN ÇAGLAR
    Ali GüzeldalMuhammed&a mp;n bsp; Ali Sen UFUK
    Emre Aygün Ergin Keles
    iSTE SIZE IDEAL ONBIRIM

valla su takimi çikarsak rumlari elerdik.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

benim fikrimce de ali seni bu listeden çikaralim.

Nereden
    Uzak Doğu

Cok onemli bir konu acan arkadasa tesekkur ediyorum.gercekten elimizde ptansiyel olarak cok iyi gencler var ama onlardan gerektigi gibi istifade edemiyoruz.fakat bu noktada bencegenc kardesimizlerinde sorumlulugu var.insallah bunlarda da fatih sultan tekke gibi 10 sene kaybetmeyiz(ozellikle ali sen ve ergin kelesesozlerim)...

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yavuz Yilmaz da var

Sefaenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Vallah huseyinle m.yilmazin yerlerine bu genclere sans versek daha
    basarili maclar cikartiriz aslinda Teknik direktorumuz her hafta en
    azindan birine en azindan yetek olarak birini yedek olarak maca almali
    takima adepte olmalari icin

bence bu gençlerin sanssizligi senol günes. senol hocadan önceki
    TRABZONLU olmayan hocalar arada da olsa oynatiyorlardi onlari. senol
    günes korkak olunca sönmeye yüz tutuyorlar ama neyseki sebata
    gittilerde biraz sans bulurlar.

Nereden
    İstanbul

Bu gençlerden Emre,Selim, Ergin, Ali Güzeldal Sebat'ta galiba Muhammet birara Kocaeli ile görüsüyordu, birdeArsin'den filan alip Sebat'a kiraladiklarimiz var onlari hiç tanimiyorum nasil futbolcu olduklari hakkinda bilgisi olan seyreden varsa onlar da yorumlarini yazarsa iyi olur.

Ayhan Yüksek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dinamo Batum maçinda Ufukhana hayran kaldim stoper oynadi siritmadi forvete çikti harika bi frikik golü atti, bence artik takima adapte edilmeli sonuçta oynayarak tecrübe kazanacak ve pisecek bekleyerek degil

Nereden
    İstanbul

Arkadaslarin yazdiklarindan ve benimde simdiye kadar bu konudaki izlenimlerimden söyle bir sonuç çikarmak yanlis olmaz sanirim;

Biz yetenekli futbolcular çikariyoruz ama onlarin yeteneklerine biseyler katip her seyiyle müthis bir altyapi saglayip tam manasiyla profesyonel direkt katki saglayacak yildizlar çikaramiyoruz.

Samet Aybaba'nin yardimcisi Ulvi (Toshack'in yardimcisiydi Nihat'i birlikte kesfettiler) Emre Aygün için Nihat'tan çok daha yetenekli ve özellikli bir futbolcu diyordu ama bunun üzerinden 2 sene geçti Emre hala beklenen atilimi yapamadi, Ali Sen 3 yil önce bu takimda 11 oynayip siritmadi simdi ortada yok. Sonuç olarak birtakim yanlisliklar var bu belki gençlerin kendilerinden kaynaklaniyor olabilir ama onlara bu denli sorumluluk verip sonra basibos birakmak yanlis. Herbiri yetenekleri dogrultusunda güvenilir, bilinçli ve tecrübeli hocalara emanet edilmeli ve mevcut yetenekleri eksikleri de kapatilarak gelistirilmeli. Örnegin Ufukhan bence kendine Guardiola'yi örnek almali stilleri çok benziyor bence duran toplardaki yetenegini sürekli çalisarak gelistirmeli, fizik olarak defansta ezilmeyecek kadar kalip yapmali güçlenmeli ayrica bunlari yaparkende teknigini de koruyp gelistirmeli bunlar sadece benim izlenimlerim sonucu kendime göre yaptigim somut tespitler bu örnekler artirilabilir de, çünkü bastan beri söyledigimiz gibi biraz rütusla Trabzonspor'un 10 senesine damga vuracak bir jenerasyon bekliyor arkada.Edited by: emre81

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

HARBIDEN RUMLARIN KARSISINA BU TAKIMLA ÇIKSAK BELKI ELERDIK

metinulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ufukhan'a hayran kaldim.çocuk defansta da orta sahada da siritmadi.frikik golü harikaydi.insallah gelistirir.keske onu da akçaabata kiralik verseydik,çünkü senol hocanin ona sans verecegini hiç sanmiyorum.

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

genclerimiz umut verici insallah bi sakatlik veya basaka turlu bi problem yasamazlarda tranzfer donemi dunyayi gezecegimize bu cocuklari takimimiz da oynatabilsiriz

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

arkadaslar kendimizi paf takima yeni yükselmis ve idealleri olan yetenekli çocuklarimizdan birinin yerine koyalim. aslinda en canli örnek kaleceimiz tolga. kendisi yasinda bir kaleciyi transfer ediyor takiminiz ve siz yine yedeksiniz belli ki... ne yaparsiniz; gidip herhangi bir takimdfa oynamak elbette. zira, takima sizin yasinizda bir kaleci alarak size güvenilmedigi bir sekilde belgelenmis..zaten kendisi de gitmerk istiyormus, siz olsaniz ne yapardiniz??

bunun yaninda basta tayfun olmak üzere bazi genç arkadaslarimizda trabzonspor formasi altinda, bence, maalesefe beklenen siçramayi yapamamislar ve takima da bir katki saglayamamislardir. böyleyken; mesela ufukhan gibi kardeslerimiz de a takima angaje olamamaislardir.

potansiyel olarak 1.sinifiz buna inaniyorum. lakin potansiyelimizi enerjiye dönüstürmek konsuunda sinifta kaliyoruz, dy,u bakali ne olacak. mustafa akçay hocamizin gelisiyle umariz biseyler düzelecektir. herkse selam ve sevgi.

bugün dortmund 16 yasindaki Nuri Sahin'i ilk onbir de oynatabiliyorsa

ergin keles neden ilk onsekiz'e bile alinmasi düsünülmedi.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

son söz olimpik milli takimda izleme sansi buldugum orta saha oyuncusu muhammet için. çok idiiali olucak belki ama, serdar, osman ve ünal'dan sonra çoook yetenekli bir orta sahamiz daha geliyor..simdi nerede bilmiyorum??

muhammed kocaelispoR'A Gitti

fakat oyun temposu yavas

Nereden
    İstanbul

Muhammet'e bende çok güveniyorum gerek fizik gerek pas yüzdesi olarak ön liberoda 2-3 seneye alternatifsiz olacak insallah.

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gerçekefsane Nickli Üyeden Alıntı

bugün dortmund 16 yasindaki Nuri Sahin'i ilk onbir de oynatabiliyorsa

ergin keles neden ilk onsekiz'e bile alinmasi düsünülmedi.

Sorun burada zaten. Artik Avrupa`nin buyuk liglerinde 16-17 yasinda A Takima yukselip, ilk 11`deduzenli olarak oynayan genclerin sayisi hizla artiyor.

Bizde ise genclere guvenilmedigi icin zaman icinde kendilerine olan guvenlerini yitiriyorlar.

Bizim ulkemizde,hele de bizim takimimizda genc yasta yildiz olma potansiyelitasimak en buyuk kabus oldu neredeyse. Cevresinin kendisinden cok sey bekledigi genc yeteneklerisistemli bir mental programdan gecirip ust duzey mucadele ve rekabete hazirlayacak donanim kuluplerimizde olmadigi icin, bu tarz yetenekleri cok cabuk kaybediyoruz.

Bir onceki sayfada genc oyuncularimizdanbir 11 kurulmus. Karamsar konusmayi sevmem lakin 3-4 yil icindebu oyuncular arasindan 4 tanesinin bile takima monte edilebilmesinibuyuk basari saymak lazim. Bazilarinin adini bile hatirlamayacaksiniz maalesef! Gorunen koy kilavuz istemez.

Nereden
    İstanbul

Kardes haklisin zaten ben bu konuyu açarken sadece iyimser bir tablo çizince bunlarin hepsi belli bir ivme gösterdigi takdirde takimin iskeletini olusturabilirler diye düsünüyordum Açikçasi bunlardan 5 tanesi gerçekten bu takimda 3-4 yil sonra direk oynarlarsa zaten altyapimiz basarili diyebiliriz. Insallah hepsi takima girer de biz yaniliriz.

Ancak yapilmasi gereken bu gençleri belli bir plan program dahilinde maksimum performansla hazirlayabilecek bir sistem kurabilmek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)