Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bordo mu? Mavi mi? Bordo-Mavi mi?

Degerli Trabzonsporlular, Trabzon sehri disindan bir Trabzonspor taraftari olarak yaklasik 25 yildir bu takimi tutuyorum, yaklasik 20 gündür de bu forumlara yazi yaziyorum...Yaklasik çeyrek asirlik (vay be bayaa yaslanmisim ben) süre içinde maleseftek sampiyonluk görebildim...

Disaridan gözleyen biri olarak, sampiyon olamamamizdaki en büyük nedenin, iç çekismeler oldugunu üzülerek gözlemlemisimdir hep.Sampiyon olan dört büyük takim içerisinde de bu açidan bakildiginda malesef Trabzonspor digerlerinden daha kötü bir sicile sahip...Bunun sebebi de, Trabzonspor un bir sehir takimi olma kimliginden siyrilamamasidir...Öyle ki Istanbul takimlari için klüp içinde aleyhte bir görüsün taraftarlar arasinda yandas bulabilmesi için medyada birilerinin uzun süre bu konuyu islemesi gerekmektedir.. Taraftar da hala uygun ortam devam ediyorsa söz konusu durum için sesini ancak stadyumlarda çikarabilmektedir...Ve taraftarlar ancak maç sirasinda birbirleriyle iletisim kurabilmektedirler, bunun disinda birbirleriyle temaslari neredeyse hiç yoktur...Dolayisiyla yönetim veya takim için aleyhte olan süreçler, nispeten daha uzun bir zaman sonra etkisini göstermeye baslamakta, deyim yerindeyse eften püften huzursuzluklar bu süreç içinde kendiliginden kaybolmaktadir...Tabii bu takimlara medyada herzaman anormal bir destek olmasi da takim için sürekli bir kalkan görevi yapmaktadir...

Oysa Trabzonspor için durum farklidir..Sehir takimi olmasinin sonucu olarak, lehte ya da aleyhte herhangi bir görüs veya dedikodu, kulaktan kulaga, komsudan komsuya, esaftan esnafa vs. çok kisa bir sürede tüm sehire ulasabilmekte, ve bu görüsü bir baskasina aktaran kisi de dogal olarak Trabzonsporlu oldugundan kendiliginden bir tartisma ortami dogmaktadir..Bu durum da Trabzonspor u sürekli bir tartisma ortami içinde tutmaktadir...Medyada yeterli destegi olmadigi için de direkt olarak taraftarla yönetim karsi karsiya gelmektedir...Istanbul takimlari ve onun yalaka medyasi da bu durumu tecrübeleri ile kavramis olduklarindan Trabzonspor da ne zaman bir iyiye gidis sözkonusu olsa ortaya bir konu atip geri çekilmekte ve Trabzonspor un kendi kendini yiyip bitirmesini köselerinden izlemektedirler..

Tüm bunlari anlatma sebebime gelince...Son olaylardan sonra gördüm ki, çok çabuk ikiye bölünüyoruz...Bir delinin attigi tasi kirk akilli çikaramiyoruz...Konu ne olursa olsun hemen bir tartisma ortamina giriyoruz...Karadeniz insaninin tezcanliligi da isin içine girince tartisma içinde tartisma açiyor ve amaçlarimizdan uzaklasiyoruz...

Son rum maçlari sonrasinda elenmemizin ardindan bu forumlarda bile açtigimiz topiclere bir bakin...Nerelere gitmisiz, neleri tartisiyoruz...Kelleler aliyoruz, yönetim degistiriyoruz, futbolcular gönderiyoruz, teknik direktör degistiriyoruz...O futbolcu iyiydi, bu kötüydü, maçi kurtaran oydu baskasiydi, önümüzdeki maçta görürüz kim iyiymis vs.vs..Oysa yapmamiz gereken;tek baslikta''neden elendik'', bir baska baslikta da ''çözüm önerilerimiz nelerdir'' olmaliydi...Her basarisizlikta birilerini göndermek gerekiyorsa, bize bir sezon için üç-bes yönetim, bir o kadar da takim gerekir...Oysa bunlardan bizde birer tane var...O halde mantik ''nasil kaybederiz'' degil ''nasil kazaniriz'' olmali, elimizdekini kaybetmemek olmali..Tabii ki tepkiler olacak, ama ''önce zarar verme'' prensibi hep aklimizda olacak...

Taraftarlar olarak biz ''tarafiz'' Trabzonspor dan taraftayiz...Yani ne bordoyuz, ne de maviyiz, biz bordo-maviyiz...Forumlarda gördügüm sonuca ulasmaktan uzak, kisir tartismalar beni böyle bir konu açmaya itti..Yukarida bahsettigim bize has sebeplerden ötürü Trabzonspor olarak biz daha kirilganiz...Bu nedenle burada ''nasil tartismaliyiz'', ''her tartismadan sonra takim yararina nasil bir sonuç çikarmaliyiz'', ''bazi konulari tartismamali miyiz'', ''Tartismadan çikan sonuçlari önemli olduklari takdirde nerelere ulastirmaliyiz'' sorularina cevap bulabilmek ve en önemlisi ''taraftarlar olarak son olaylarin ardindan,''bordo-mavi olmak'' adina çözüm önerilerinizi görmek istedim...

Uzunca ve sikici bir giris oldu ancak en azindan tartisirken ne adina tartistigimizi birlikte tekrar görmek faydali olacaktir...

Y.Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

mükemmel yazmissin,da. da si var iste.simdi ben yazayim sen oku.2 yildir bu takim gönüllerin sampiyonu 0luyor dimi.2 yildir mükemmel top oynuyoruz dimi.hadi 2 yil öncesini geç,bu yil bittiginde.yani biraz federasyon biraz medya ve birazda bizim yönetim sayesinde yine 2.likle yetindik.yeni sezon için bize lazim olan 3 tane futbolcu vardi.(tolgayi satmadan)mükemmel oynayan bir takima,fatihin alternatifi bir golcü,iyi bir kaleci(orta sahadan gol yemeyecek,ve fener maçlarinda saçmalamayacak bir kaleci)dehaynenin yerine yani defansa iyi bir adam.diger yerlere gençlerden ve yurt içinden takviyeler yeterliydi.bu dediklerimiz zamaninda yapilsa,senol hoca isi daha siki tutsa,yani takima biraz daha kondüsyon yüklese.yattaranin kulagi çekilse,ve aldigi para iyilestirilse.biz su an sampiyonlar ligine girmeyi garantilemis olurduk.ve ligdede firtina gibi eserdik.açik ara sampiyon olurdu bu takim.ama bizim yönetm bu söylediklerimin hepsinin tersini yapti.ali sen bile bu yil trabzonun yili olur dedi.ama trabzon yönetiminin acele edip 2-3 takviye yapmasi gerekli dedi.bunu ali sen bile gördü.e benim güzel yönetimim sen neden görmedin.paramiz var borcumuz yok dedin durdun.o var olan paramizla,ve hatta 20 milyon dolarda borç la bu dediklerim yapilaydi,zaten sampiyonlar liginden o para gelirdi.ve bende doya doya bir sampiyonluk yasardim bu yil.ve 20 sene daha sampiyon olmasak gam yemezdim.ha simdiki kadro bunu basaracak güçte degilmi.çok zor.çok fedakarlik yapmasi gerek.herkesin.basta futbolcular.sonra seyirci.yani bir rum takimina bile elensek desteklememiz gerek bu takimi.ki öylede yaptik.artik bu saatten sonra söz futbolcularin ve senol hocanin.

simdi bu yazdiklarimdan sonra,ve adi rumlara elendikten sonra,gelde o sinirle sen bu sitede yazilanlara hak verme.ama ne oldu.herkes yine trabzonum dedi.bu hep böyle olacak.çünkü baska trabzonumuz yok.ama o kadarcik protestoyuda hos görsünler.hos gör gari.

Söylediklerinin hepsine katiliyorum...Zaten ilgili konularda da benzer görüslerimi yazdim hep...Özellikle transferle ilgili bizimkiler Bi-rezil-ya dayken dalga geçtim beceriksizlikleri ile.(Bozinho ve Sarinho yakistirmasini yaptim hatta bizimkilere)..Zaten neden buralara geldigimizin sebebini çogumuz artik kavradik...Benim buradaki amacim su; yönetimin istifasi, teknik direktör degisikligi, futbolcu göndermek vs. gibi seçeneklerin hepsinin su asamada bize hiçbir yarar getirmeyecegini, tersine elimizdekileri koruyarak üstüne katmamiz gerektigini vurgulamak...Ümidim taraftarin birlikteliginin, takim ve yönetim üzerindeki baskiyi azaltarak, takimin bir an önce lige isinmasini, yönetimin de iki-üç transfer ile (çikmamis candan ümit kesilmez) takimi takviye etmesi gerektigini anlayacak ortami saglamasidir...Ben zaten senin yukarida söylediklerinin yapilmayip bos islerle ugrasmamiza kiziyorum...

Nereden
    Isparta

ama baskan bile bir maçin sorumlusu olarak bir futbolcuyu gösteriyor.neyse dedigin gibi yapilmali.ama bence yapildi.yani hangi takimin taraftari kendinden 10 gömlek küçük bir ruuuummmm takimina elenen takimini 3 gün sonra 15 bin ksiyle destekler.bence taraftarimiz dogru olani yapip destegini esirgememistir.

yönetime gelince:adamlar transferi kapattik diyorlar.e iyi kapasinlar.ama bilsinlerki bu yilda defans eksikligimiz yüzünden sampiyonluk giderse hiç hos olmaz.

ne yapalim yani.ne demek istedigni çok iyi anliyorum.ama benim senin yada baskasinin burda baskan bu takimin defansina adam lazim.adam al demeyle ,yazmayla bu baskana transfer yaptiramayiz sanirsam.bence faks bombardimanina tutalim kulübü.

evet benim de istedigim bu, tartismalardan çikaracagimiz sonuçlarla pratikte takima faydali olabilmek...

Nereden
    Isparta

ya dostum.koskoca trabzon spor baskani,koskoca senol günes,bu takimin defansinin bozuk oldugunu görmüyorsa:yada söyle diyelim.hadi eller çok iyi bir topcu çikti.tolgadan bile iyi çikti,ki bence iyi bir topcu.isimize yarar.hadi erdinçte formunu yakaladi,mükemmel bir ikili oldular.e be kardesim,bu adamlar hiçmi sakatlanmayacak,bu adamlar hiçmi cezali olmayacak.bunlarin alternatifi,koskoca trabzon sporda tayfunmu,özgürmü.bence dehayne dursaydi daha iyiydi.bu yazdiklarimi baskan ve hoca bilmiyorsa ,görmüyorsa,yada anlayamiyorsa:.....kusura bakmasinlar ama ikiside durmasin.hemen istifa etsinler.hatta gitsinler kendilerini denize atsinlar.

Alıntı TrabzonStorm Nickli Üyeden Alıntı

Degerli Trabzonsporlular, Trabzon sehri disindan bir Trabzonspor taraftari olarak yaklasik 25 yildir bu takimi tutuyorum, yaklasik 20 gündür de bu forumlara yazi yaziyorum...Yaklasik çeyrek asirlik (vay be bayaa yaslanmisim ben) süre içinde maleseftek sampiyonluk görebildim...

Sen yine bir tanede olsa görebilnmissin ya biz ne yapalim????

Guests
    Ziyaretçi

83 Aralik dogumluyum tek sampiyonluk görmedim.Çeyrek asira 3 yil kaldi...

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı TrabzonStorm Nickli Üyeden Alıntı

Sen yine bir tanede olsa görebilnmissin ya biz ne yapalim????

senin görmüs olman lazim son sampiyonluk 84 te sen 83 dogumlusun[img]smileys/smiley4.gif[/img]

biz ne yapalim 86 liyiz[img]smileys/smiley5.gif[/img]

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ah be güzel kardesim iyi demissin hos demissin de biz zaten rum takimina elendikten sonra degil daha lig bitmedenbu forumlarda ne yapilmasi gerektigini tartistik birbir siraladik. herkesin farkli görüslerini alternatiflerini siraladi. gece yarilarina kadar tv8 den brezilya ligini takip ettik. pek çok arkadas polonya dilini artik ana lisani gibi konusur oldu zurawski yi internetten takip etme yüzüne. trabzon nasil sampiyon olur tezler hazirlandi. ancak yönetim en azindan bu siteyi bile takip etseydi bugün bu durumda olmazdik. pardon onlar artik profesyonellerdi dimi.
    simdi bundan sonrasini konusalim diyorsun. adamda konusacak hal mi kaldi. dilimizde tüy bitti.

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

vurdi vurdi vurildi gibi bisey

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Yakin da hepiniz varacaksiniz bu tada.....

Istanbulda ilkokula kaydolurken babama sormustu müd. yard. nerelisiniz diye iki kolumu kaldirip hemen atlamistim trabzon diye firtina zamanlarimizdi.Basimi oksayip helal olsun sizlere demisti adam, gurbette çok büyük bir gururdu Trabzonsporlu olmak mahallede bile ayri bir havamiz vardi..Yine yasayacagiz çok yakin o günler

Nereden
    Isparta

Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı

Istanbulda ilkokula kaydolurken babama sormustu müd. yard. nerelisiniz diye iki kolumu kaldirip hemen atlamistim trabzon diye firtina zamanlarimizdi.Basimi oksayip helal olsun sizlere demisti adam, gurbette çok büyük bir gururdu Trabzonsporlu olmak mahallede bile ayri bir havamiz vardi..Yine yasayacagiz çok yakin o günler

insallah.tek dilegimiz o zaten.

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı

Trabzonsporlu olmak ayricaliktir. biz yine öyleyiz. ama ne yazikki emekleri çalan hirsizlar var federasyonda. emek hirsiziklüp baskanlari var. geçen sene bu anlattigin gururuyasayacakti trabzonsporlular yine. bu emek hirsizlari izin vermedi.yaziklar olsun hepsine yaa. Allah onlardan bi sekilde çikaracak ama bu yaptiklarini. belki bu dünyada belki öbür dünyada.cem papila senle bu dünyada karsilasmayiz belki ama öbür dünyada hesaplasacazz.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben sampiyonluk goremedim ama gormesemde oLur

öLüMÜne TRABZON....

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı O_F_L_U_61 Nickli Üyeden Alıntı

ben sampiyonluk goremedim ama gormesemde oLur

öLüMÜne TRABZON....
    Bir gün Mutlaka inleticez Istiklal caddesini doldurup bayraklari Bordo-mavi ile Bagdat caddesinden görülmemis uzunlukta konvoylarla geçicez mecidiyeköyü Trabzon diye inlete inlete
    her binada bir Trabzon Bayragi sallanacak Her araçtan kemençe sesleri yükselecek
    sallandiracagiz bogazdan Bayraklari tüm bizans medyasina inadla ve yakacagiz ogün 15 milyonluk bir sehri
    o zaman görecekler istanbulda hangi tasin altinda hangi binanin çatisinda bir trabzon asigi var mis diye Edited by: ironmaster

Allah in izniyle bu sezon 21 yillik hasret sona erer insallllllllaaaaahhhh!!!

bu takim sampiyon olsun ahdim var havai fisek patlatacam

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bende 2 yasinda yasamisim bu mutlulugu az horon tepmemisim meydan da[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

saka bi yana olmeden bi kere yasasam su mutlulugu yoksa gozlerim acik gidecek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)