Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Metin Aktas?a Cevap!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar, bildiginiz gibi Kayserispor'un "eski Trabzonsporlu" kalecisi Metin Aktas maçtan sonra bazi açiklamalarda bulundu. Kisaca hatirlatmak gerekirse; Metin, Trabzon halkinin, kendi çocuguna deger vermedigini, yabancilara çok daha fazla ilgi ve sevginin oldugunubelirtti vetaraftarlardan yabancilara gösterdikleri sevginin en azindan yarisiniTrabzonlulara dagöstermesini ricaetti(!).

Bu daha önce de çokça dile getirilmesine karsin, yogun gündem içinde bile olsagöz ardi edilmemesigereken bir konu... Çünkü tartisma takimla, transferle, teknik konularla ilgili degil dogrudan Trabzon'un yapisal bir sorunu oldugu söyleniyor...

Trabzon halki Trabzon dogumlu futbolculari tabiri yerindeyse Trabzonspor'un esas neferleri olarak gördügü için, onlardan beklentileri daha fazladir... Bu nedenle bu futbolculari kendi takimlari olan Trabzonspor'da basi çekmesi gereken isimler olarak görür.. Bu gerçek olabilir. Ancak sevgi göstermemek ne demektir? Trabzonspor taraftari "kendisi de dahil olmak üzere" hangi Trabzonlu futbolcusunu sevmemezlik etmis?

Trabzonspor tarihinde acaba taraftarinenbenimsenmedigi, en hoslanmadigiadamlar bazi yabanci futbolcularolmamis miydi?Campbell'la çamasir makinesi diye, D'haene'yle elek gibi defans diye, Petranoviç'le kova kaleci diye dalga geçilmemis miydi, Kacharava, Lichkin, Jarko, Shaaka, Oliveira, Lange Trabzonspor taraftarlarinin çok sempati duyduklari, ilgi gösterdiklerifutbolcular miydi?

Veya birakin geçmisi su andaki kadroda en sevilenler listesi yapilacak olsa Yattara'dan baskasi örnegin bir Lee, Eller ya da Junilk siralara girer mi? Ama takimda en çok sevilenenin kim oldugu son derece nettir: Trabzonlu olan Fatih Tekke.. Tarihimizde de en çok yücelttigimiz, unutamadigimimiz en çok sevgi ve saygi duydugumuz futbolcular, Ali Kemal, Senol, Necati, Bekir, Dozer Cemilhep Trabzonlu degil mi? Trabzonlular futbolcusuyla, taraftariyla, yönetimiyle bir bütün olup, birbirlerine bir sevgi çerçevesi içersinde yaklasmasalardi o efsanevi basarilar gelebilir miydi? Demek ki Trabzonspor taraftari futbolcularini yerli yabanci diye ayirip, sirf yabanci diye kimseye pesinen ilgi göstermiyor, Trabzonspor'a olan katkisina bakiyor..

Metin kardesimizin derdi malum: Kendisinden daha genç olan Jefferson Trabzonspor kalesini koruyor, kendisi ise Kayseri'de.. Peki sevgili Metin acaba Trabzonspor'dan ayrilmanda senin kabahatin yok mu? Oynadigin süre içersindekendini basarili buluyor musun,çalismalarini bir disiplin anlayisi, bir görev bilinci içinde yaptigina inananiyor musun, Yilmaz Vural senikaleye ilk geçirdigi zaman (hatta Kocaeli maçiydi) Trabzonspor taraftari gelecegimizin kalecisini bulduk dememis miydi,seni bagrina basmamis miydi,sen bu güvenelayik oldun mu acaba?... Dediklerini tartmadan, Trabzonlularin senin hakkinda nler düsüneceginihesap etmedensallamasi çok mu dogru? Her seyi geçtim, Jefferson'a sevgiden ziyade ilk anorthosis maçinda yedigi golden ötürü kizginlik olugunu görmedin mi, görmek mi istemedin???

Ve son soru: Bakalim Cumartesi Trabzonspor'a karsi oynadigin futbolu Istanbullulara karsi da oynayacak misin???

(Trabzonlu Can-basten)Edited by: CAN-basten

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Burda Metin Aktasi kötülemeye gerek yok bence adam çok iyi bir tespit yapmis Metin Aktas Trabzonumuzda uzun yillar futbol oynamistir ve neyin ne oldugunu çok iyi biliyordur.

kutoz
    Ziyaretçi

Metin'e katiliyorum. Sevgi bir bakima elestirelerle dogru orantilidir. BMN'de ki futbolcularla ilgili yapilan yorumlarda Trabzon kökenli futbolculara ne kadar deger vedigimiz görülüyor.

Can tabi ki senin saydigin Trabzon'lu futbolculara sevgi gösterisi yapilmistir.Ama bugün Fatih'e tarafli tarafsiz herkes sevgi gösterisinde bulunuyor. Peki Hüseyin, Hasan, Tayfun, M.Yilmaz, Gökdeniz. Fatih'le ayni degeri mi görüyorlar. Tabi ki onlarda Fatih'le ayni performansi göstersin görürler diyeceksin. Haklisin ama o Fatih, bunu da unutmamak gerek. Digerlerinin performansinda küçük bir düsüs oldugunda yerden yere vuruyoruz. Neden Yattari'ya bir Hüseyin gibi yata M.Yilmaz gibi elestirmedik. Yapamadik, çünkü adam sempatik geliyor. Hüseyin'in neresi sempatik gelebilir ki bize. Ama bana geliyor. Çünkü o Trabzon'lu. Ister begenin, ister begenmeyin.

Bu yüzden Metin'e katiliyorum. Sabir göstermesini bilmiyoruz. Aninda biletlerini kesiyoruz, bizim usaklarun...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Metin Aktas Trabzonspor'da oynamisise, ben de yillardir Trabzonspor taraftariyim, 3 yasimdan beri stadlara gider gelirim neyinne oldugunu ben de biliyorum...

Metin Aktas harbi bir Trabzonsporlu ise dediklerinin hem de kriz günlerini atlatmaya çalistigimiz su günlerde kulübümüze zarar verip vermeyecegini hesap edip konusurdu.Ayrildiktan sonra Trabzonspor hakkinda sallamak da ne oluyor, bunu daha önce Ogün de, Tolunay da, hatta Aurelio da yapmisti. Kimse kusura bakmasin, böyle bir saygisizliga sempatiyle yaklasamam...

kutoz
    Ziyaretçi

Can kendinle tezat düsüyorsun. Forumda Yönetim, teknik direktör, futbolcular hakkinda yazilanlar, Metin demecinden kötü. Biz kendi içimizde beraberigi saglamadik ki. Kaldi ki,Metin'in art niyetle söyledigini zannetmiyorum. Içindeki Trabzonspor askiyla dile getirdigi bir konu olmali. Yani içindeki özlem bitmemiski, kirginligini dile getirmis.

Yani sen saygisizlik olarak algilarsin, ben gönül kirginligi.

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Metin Aktas kesinlikle saygisizlik yapmamistir tabi bu benim fikrim, kötülük mahiyetinde de birsey söyledigini düsünmüyorum biz bazi futbolcularimizi yani trabzonlu olanlari yerden yere vururken yattara nin gördügü karttan sonra kim çikip yattarayi elestirmis, ama bizim topçular en ufak bi hata yaptigi zaman hemen basliyoruz elestirmeye yerin dibine sokmaya.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Erkan abi bu arada Ali Kemal ayrilsin diye degil,satilmasin diye yürüyüs düzenlenmistir... Galiba yanlislik oldu...

Hüseyin konusuna gelince,iki sezon öncenin son maçi olan Gençlerbirligi deplasmanina gelindigindeBMN Ankara olarak karsilama organizasyonudüzenlemistik. O zaman kendi gözlerimle sahit oldum ki, en fazala ilgi gösterilenler Gökdeniz ve Hüseyin'di (yanilmiyorsam Fatih gelmemisti), hatta Hüseyin Trabzonspor dergisindeki röportajinda bu konuya deginmisti... Yani ben buna pek katilmiyorum...

Sempatiklik meselesine gelince, Yattara'nin sempatik oldugu dogrudur, ancak çekik gözlüleri en seven bir ülke olarak Leede sempatik ve degisik birtip degil midir...Acaba ona niye bu kadar ilgi yok, veya Shaaka dedim, belki hatirlamayanlar da vardir, adam tam komedyen gibiydi hatta tipine bak gülmen için yeterli, o niye ayni ilgiyi görmedi???

Çünkü Trabzonspor'a katkisi sifirdi, hiç oynayamadi da ondan...

Yani bir Trabzonlu olarak Trabzonlu taraftarlarin böyledeger bilmezliklesuçlanmasi beni kizdiriyor. Benim sirayla en sevdigim futbolcular: 1) Hami, 2) Fatih Tekke 3) Sota 4) Ünal 5) Soner

3 Trabzonlu, iki tane de yari-Trabzonluyani...

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı CAN-basten Nickli Üyeden Alıntı

Yilmaz Vural senikaleye ilk geçirdigi zaman (hatta Kocaeli maçiydi) Trabzonspor taraftari gelecegimizin kalecisini bulduk dememis miydi,seni bagrina basmamis miydi,sen bu güvenelayik oldun mu acaba?...

(Trabzonlu Can-basten)

Yazdiklarina tamamen katiliyorum ama bu yazdigini hatirlayinca Metin'in yollandigi Kocaeli faciasi aklima geldi.. Iste 2-3 köse yazisiyla çalismayi sallamanin neticesinde bu hallere kadar düsmüs 'gelecegin milli kalecisi Metin'. Bu takimin tabii ki en sevileni Fatih Tekke.. Metin herhalde Gökdeniz'inadina dert yanmis ama onun durumu farkli. febesiydi, Yattara'siydi, tribünüydü.. Ama Metin'e, Gökdeniz'e gösterilen sabir kime gösterilmis?

Metin,

Petkoviç'e bak Sivas'ta o.. Sen en azindansayin bakanlarimizin takimindasin. Bu çalismayla bu kadar..

helal metin e

kutoz
    Ziyaretçi

Cancigim, Ali Kemal konusunda haklisin, sonradan düzelttim zaten [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Metin çok eskiden tanirim ben. Akçaabatta biz turnuva maçi yaparken, o sahanin kenarin taca çikan toplari içeri atardi. Karakteri zayif bir futbolcudur. Ist.da gs bize 4 yada 5 atmisti, yine de fb sampiyon olmustu. o maçta kalede metin vardi. Hatta fb.liler bize maçi sattiniz demisti. Çünkü fb puan kaybederse, gs.ye avaras gerekiyordu. O maçtan sonra ne oldugunu da söyleyeyim. Arkadasim Metin'i aradi. Oda "The Marmaradayiz, Macit'le ayni odada kaliyoruz. Sergen abi bize manken gönderecek onlari bekliyoruz." dedi. Düsünebiliyormusun, ist.da basimiz önde gezerken, bu ruhsuzlar uçkurlarinin derdinde.

Benim söylemek istedigim, sorun sadece Metin degil. Metin zincirin bir halkasi. Koparirsin atarsin. Biz uzun zinciriz çünkü. Ama BMN.deki bazi zincir halkalarimizda acaip derecede karamsarlik var. Bu karamsarliklarini da, asiri tepkilerle dile getiriyorlar. Bu davranislarin suan ne yeri ne de zamanidir. Birlik olmamiz gerek, çünkü bir dagilirsak yarin çok geç olabilecegi gibi, medyanin da agzina bal sürmüs olmazmiyiz...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

Metin çok eskiden tanirim ben. Akçaabatta biz turnuva maçi yaparken, o sahanin kenarin taca çikan toplari içeri atardi. Karakteri zayif bir futbolcudur. Ist.da gs bize 4 yada 5 atmisti, yine de fb sampiyon olmustu. o maçta kalede metin vardi. Hatta fb.liler bize maçi sattiniz demisti. Çünkü fb puan kaybederse, gs.ye avaras gerekiyordu. O maçtan sonra ne oldugunu da söyleyeyim. Arkadasim Metin'i aradi. Oda "The Marmaradayiz, Macit'le ayni odada kaliyoruz. Sergen abi bize manken gönderecek onlari bekliyoruz." dedi. Düsünebiliyormusun, ist.da basimiz önde gezerken, bu ruhsuzlar uçkurlarinin derdinde.

Budur...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Can-basten hiçbir Trabzonluyu durduk yere kötülemez...

izmirdenayhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Gerçekten adeta bombardiman altinda oldugumuz bir dönemde Metein'den gereksiz,anlamsiz,yanlis ve üzerinne vazife olmayan kiskançlik kokan bir açiklama.....

Bir de taraftar olarak futbolcu degerlendirirken artik su TRABZOLU veya degil kriterini birakalim kenara....

Biz lokal bir klüp degil topraklarinda çopkm iyi futbolcular çikan Tüm türlkiye de taraftari olan büyük bir klübüz....

Hiçbir futbolcuya TRABZONLU diye sinirliu yeteneklerele TRABZONSPOR formasinda tahammül edemem..

Y.Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

arkadaslar fatihe,ali kemale hamilere kimse bisey diyormu.diyemezde.ama ne kadar trabzonlu olursa olsunlar:bir okan koç.bir mehmet ipek.bir hasan üçüncü.bir tayfun:bunlara istedigimi söylerim.defolsun gitsinler.bos yere yedek kulübesinde yer kaplamasinlar.onlara verilen sans birazda gençlere verilsin.belki yeni hamiler,yeni fatihler çikaririz onlardan.

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

metin böle diyorda axaba o basarili olduda bizmi onu deslemedik.sen yedigin o salakca gollerle biz kahretbizseni bagrimiza basalim oldu.hanibasarili olursun basta sonda biraz düsüse geçersin anlarim dediklerini ama senin hiç böle bi basarin olmadiki taraftar sana sahip ciksin?

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Metin Aktas'in söyledikleri benim için deger tasimiyor. Kisacasi Metin Aktas "en büyük Trabzonspor" dese ne degisir. Ama konu ile paralel olarak kafama takilan bir husus var;

Son yillardaTrabzonspor alt yapisindan yetisip, bugün Trabzonspor'da ilk 11de oynayan kaç futbolcu var. Fatih - Hüseyin ve Gökdeniz - Hasan Üçüncü jenarasyonunundan sonra, Trabzonspor'un kadrosunda rahatlikla oymayabilir diyecegimiz bir futbolcu göremiyorum. Kaldi ki son3 yillik süreçte paf takimdan A takima yükselip de bugün kadroda kendine yer bulan bir futbolcu düsünüyorum, ama bulamiyorum. En son Tayfun Cora diyebiliriz. Onun da bugünkü form durumu ve Trabzonspor'a kattiklari ortada. Hemen hemen her sene paf takimdan 4-5 oyuncu çikiyor A takima, ancak mevcut kadro içerisinde kendilerine yer bulamiyorlar. Sonra da gönder A.Sebat'a pissin diye.. Gerin gelen oldu mu diye bakiyorum, yine göremiyorum..

3 sene önce Dünya Sampiyonu olan bir lise takimiz var, ancak o lise takiminin hiç bir oyuncusu bugün A takimda oynamiyor. Önce Aygün ve Cemre ardindan Selim ve Ufuk.. Bir ara Alisen firtinasi eser gibi oldu. Onun da saman alevi oldugu çok geçmeden anlasildi..

Bu noktada ortaya çikan tablo ilginç. Söyle ki; 3 sene önce dünya sampiyonu olan bir lise takimi, 2 sene önce sampiyon olan paf takim, 1 sene önce dünya ikincisi olan lise takimi... Yani, Trabzon'da artik futbolcu yetismiyor demek mümkün degil.. Acaba diyorum, bizim bu genç çocuklarin yetenekleri kadar karakterleri mi gelismemis, yoksa bugünküA takimyarismaci kimligi nedeniyle bünyesinde genç ve tecrübesiz futbolcu barindirma lüksüne mi sahip degil.? Bunu irdelemekte fayda var..

Ufukhan isimli genç bir çocuk umut verdi bu sene.. Umarim akibeti diger arkadaslari gibi olmaz.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı Oguz Nickli Üyeden Alıntı

Metin Aktas'in söyledikleri benim için deger tasimiyor. Kisacasi Metin Aktas "en büyük Trabzonspor" dese ne degisir. Ama konu ile paralel olarak kafama takilan bir husus var;

Son yillardaTrabzonspor alt yapisindan yetisip, bugün Trabzonspor'da ilk 11de oynayan kaç futbolcu var. Fatih - Hüseyin ve Gökdeniz - Hasan Üçüncü jenarasyonunundan sonra, Trabzonspor'un kadrosunda rahatlikla oymayabilir diyecegimiz bir futbolcu göremiyorum. Kaldi ki son3 yillik süreçte paf takimdan A takima yükselip de bugün kadroda kendine yer bulan bir futbolcu düsünüyorum, ama bulamiyorum. En son Tayfun Cora diyebiliriz. Onun da bugünkü form durumu ve Trabzonspor'a kattiklari ortada. Hemen hemen her sene paf takimdan 4-5 oyuncu çikiyor A takima, ancak mevcut kadro içerisinde kendilerine yer bulamiyorlar. Sonra da gönder A.Sebat'a pissin diye.. Gerin gelen oldu mu diye bakiyorum, yine göremiyorum..

3 sene önce Dünya Sampiyonu olan bir lise takimiz var, ancak o lise takiminin hiç bir oyuncusu bugün A takimda oynamiyor. Önce Aygün ve Cemre ardindan Selim ve Ufuk.. Bir ara Alisen firtinasi eser gibi oldu. Onun da saman alevi oldugu çok geçmeden anlasildi..

Bu noktada ortaya çikan tablo ilginç. Söyle ki; 3 sene önce dünya sampiyonu olan bir lise takimi, 2 sene önce sampiyon olan paf takim, 1 sene önce dünya ikincisi olan lise takimi... Yani, Trabzon'da artik futbolcu yetismiyor demek mümkün degil.. Acaba diyorum, bizim bu genç çocuklarin yetenekleri kadar karakterleri mi gelismemis, yoksa bugünküA takimyarismaci kimligi nedeniyle bünyesinde genç ve tecrübesiz futbolcu barindirma lüksüne mi sahip degil.? Bunu irdelemekte fayda var..

Ufukhan isimli genç bir çocuk umut verdi bu sene.. Umarim akibeti diger arkadaslari gibi olmaz.

Bahsettigin gibi bu kadar basiralarla dolu bir alt yapi mevcut Trabzonspor 'da,tek eksik onlari takima motive edecek ve sahaya surmeye cesaret edecek bir hocamizin olmamasi. Tipki milli takimdayken genc oyunculari takima koymaya cesaret edemedigi gibi,Trabzonspor'da da bu yanlis zihniyeti devam ettiriyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Budur...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Can-basten hiçbir Trabzonluyu durduk yere kötülemez...

Can-basten hiçbir Trabzonsporluyu durduk yere kötüler mi bilmiyorum, hatta Metin Aktas uçkuruna düskün müdür onu da bilmiyorum.

Ama sunlari biliyorum:

1- Metin aktas bizim maçta harika oynadi ve ben de gurur duydum. Geçen sene de Kayseri'yi ligde tutan adamlarin basinda geliyordu. Hatta yabanci kaleci transferlerine ragmen, hala da o takimin birinci kalecisi. Ben onunla gurur duyuyorum.

2- Metin çok akilli bir adam olsaydi, Sebat Rize maçindan sonra, ki devre arasinda Yilmaz Vural show vardi hatirlayin, "Sagolsun Rizeli arkadaslarda bizim üzerimize fazla gelmedi" demezdi.

3- Top toplayici miydi bilmiyorum ama, ümit milli takimin en umut vadeden kalecisiydi ve Trabzonspor'da Senol'dan sonra en iyi kaleci olacak deniyordu.

4- Türkiye'de futbolcular oldukça cahil ve bu cehaletleri profesyonelliklerine yansiyor. Ne zaman biraz profesyonel futbolcu görüyorsunuz, bakiyorsunuz o adam eline bir kaç kitap almis, okumus, görmüs oyuncular çikiyor. Metin Aktas'ta bu 2-3 jenerasyondur gelen cahil futbolcu furyasinin ürünlerinden biri sadece, dolayisiyla söylediklerinde art niyet aramak yerine, dinleyip geçmek gerekli.

5- Eger yerli futbolculardan beklentileriniz yüksek oldugu için sabriniz da onlara daha az ise, o zaman Metin Aktas yanlis düsünmüyor demektir; çünkü o su nedenle bu nedenle demedi. Sadece tespit yapti ve ben onu cahil de bulsam dedigi dogru. Eger bu kötü günlerden bahsedecek ve sende mi brütüs diyecekseniz buyrun asagidaki manseti atanlara da bu elestirileri getirin.

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

En iyi milliyetçi vatanina milletine en yararli isler yapandir derim hep... bu mantiktan hareketle en sevilen, sahip çikilan oyuncu da takimina en faydali olan olmalidir.. bu Trabzonlu'da olabilir Diyarbakir'li da, Yunan'da Rus'da... bu kadar basittir mevzuu kulüpler için... Takimda sirf yabanci oldugu için ve büyük paralara transfer edildi diye forma verilmis oyuncular oldugu gibisirf Trabzon'lu oldugu için hak etmeden forma giyenler olmamis mi simdiye kadar? hem Metin Aktas'a ne oluyor ki? Yeteneksizliginin müsebbibi Trabzonspor mudur? Iyi kaleciydi de niye hep küme düsmeye oynayan takimlarin kalesinde.. bence de bu açiklamalarin altinda kiskançlik var...

Su Gs maçi sonrasi anlatilan olaya ise pek sasirmadim... siyasette, futbolda v.b bu tür sektörlerde isler hiç bir vakit disardan göründügü gibi yürümez... siz aglarken kapali kapilar ardinda gülenler eglenenler her daim olmustur ve olacaktir... gerçek budur... fazla da söze gerek yok... Can'a katiliyorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi

30. haftada Kayseri berabere kalarak Trabzonspor'u fenerin gerisine atsavekaybedileniki puanin da mimari muhtesem kurtarislar yapan Metin Aktas olsa yine gurur duyar misin sevgili SimalYildizi? Ben Trabzonspor'dan ayrilan futbolcularin takimimiza karsi ekstra hirsla oynamasindan gurur degil, kizginlik duyarim...

Metin Aktas'in tasidiginivarsaydigimiz kiskançlik ve intikam duygularini yasamasi için bilgili, kültürlü olmasi gerekmiyor.. Bunlar en dogal insani hissiyatlardir, cahil bir adam da bu tür seyler hissedebilir.. O da bu duygularin içine yuvarlanmis anlasilan...

Yerli futbolculardan beklenti daha yüksek olabilir, ancak gösterilen sabir daha az degildir...Nitekim Metin Aktas da en çok sans verilen futbolculardan birisi olmustur... Eger basarili olsaydi Fatih gibi bas taci edilirdi, Fatih'te bize, en azindan bana çekici gelen bir yön Trabzon çocugu olmasidir mesela...

hamucera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

metin nin açiklamalari yanlis veya dogru ama bundaki en büyük yanlislik metinin böyle bir dönemde bu açiklamalari yapmasi. Dogru yanlari var. yattara yi lee yi szymek i jefersonu alkis yagmuruna tutup ayagina dahi top geldiginde yuhlanan küfredilen gökdenize sahip çikilmamasini kastetmistir diye düsünüyorum.

kutoz
    Ziyaretçi

Bazen elestirilerde kantarin topuzunu kaçirdigimiz oluyor, dogrudur. Gökdeniz konusunda da taraftarda olusan bir önyargi var. Bunu da yikacak olacak Gökdeniz'in kendisidir.Ama Metin'in yaptigi talihsiz bir açiklamadir. Kendisini boy aynasinda görmesi ise, gafin en büyügü. Öncelikle kendisine bakacak, nerede olduguna bakacak ondan sonra Trabzonspor taraftarina söz söyleyecek.

Sergen abi bize manken ayarladi, onlari bekliyoruz derken, acaba hiç cani yandi mi. Hiç aklina geldi mi, onu yuhalayan taraftarin gs.den fark yedigi için boynunun büküldügü... Yazik, hem de çok yazik...

Analyzer
    Ziyaretçi

Alıntı Duman61 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Oguz Nickli Üyeden Alıntı

Bahsettigin gibi bu kadar basiralarla dolu bir alt yapi mevcut Trabzonspor 'da,tek eksik onlari takima motive edecek ve sahaya surmeye cesaret edecek bir hocamizin olmamasi. Tipki milli takimdayken genc oyunculari takima koymaya cesaret edemedigi gibi,Trabzonspor'da da bu yanlis zihniyeti devam ettiriyor.

Duman61 [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

30. haftada Kayseri berabere kalarak Trabzonspor'u fenerin gerisine atsavekaybedileniki puanin da mimari muhtesem kurtarislar yapan Metin Aktas olsa yine gurur duyar misin sevgili SimalYildizi? Ben Trabzonspor'dan ayrilan futbolcularin takimimiza karsi ekstra hirsla oynamasindan gurur degil, kizginlik duyarim...

Metin Aktas'in tasidiginivarsaydigimiz kiskançlik ve intikam duygularini yasamasi için bilgili, kültürlü olmasi gerekmiyor.. Bunlar en dogal insani hissiyatlardir, cahil bir adam da bu tür seyler hissedebilir.. O da bu duygularin içine yuvarlanmis anlasilan...

Yerli futbolculardan beklenti daha yüksek olabilir, ancak gösterilen sabir daha az degildir...Nitekim Metin Aktas da en çok sans verilen futbolculardan birisi olmustur... Eger basarili olsaydi Fatih gibi bas taci edilirdi, Fatih'te bize, en azindan bana çekici gelen bir yön Trabzon çocugu olmasidir mesela...

Ben her Trabzonlu oyuncunun gittiği takımda başarılı olmasından gurur duyuyorum. Hatta bizim maçlarda daha da istekli oynamasını istiyorum. Eğer sen Trabzonspor dışında futbol oynayan bir futbolcu olsan Trabzonspor'a karşı daha İYİ oynamaya çalışmaz mısın? Ancak mesela Ogün'de durum farklı. Ogün FB'ye transferi sonrasındaki ilk maçta gelip Trabzon'da her harekete her karara itiraz etmekten kırmızı kartı yemişti. İşte bunun adı çirkeflik, çekememezlik.

Dikkat ettiniz mi Gökdeniz'in maçın sonundaki şutunu çıkardıktan sonra Gökdeniz'in onun kurtarışını uzaktan tebrik ettiğini. Fatih'in bir pozisyon sonrası ona sarıldığını.

Bana lütfen Metin Aktaş'ı anlatmayın. Onu savunmaya niyetim de yok; ancak art niyetli olmadığını, kafasız olduğunudüşünüyorum. Kıskançlık beslemek için elbette okumuş, ya da zeki olmaya gerek yok; ancak profesyonel oyuncu değerini arttıracak açıklamalar yapar, kafasızı da böyle aval aval konuşur.

kutoz
    Ziyaretçi

Onun kafasizliginin faturasini, neden Trabzonspor taraftari ödesin. Aklini basina alacak o zaman, ondan sonra açiklama yapacak.

Tabi ki, Trabzon'lu oyuncunun gittigi takimda basarili olmasini isteriz. Gögsümüzü kabartir. Ama bu görecelili olmamali. Iyisin, azami olmali. Sadece, kendi sehrinin takiminda, onu yuhalayan taraftara nispet yapar gibi iyi olmayacaksin (Trabzon'lusun niye bu kadar iyi oynuyorsun manasinda söylemiyorum). Iyi isen, senin dogdugun, büyüdügün sehrin takimini hiçten sayan eziklere karsida iyi olacaksin ki, anlayacagiz senin ne kadar Trabzon'lu oldugunu. Ondan sonra gelsin, canimizi yesin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

Onun kafasizliginin faturasini, neden Trabzonspor taraftari ödesin. Aklini basina alacak o zaman, ondan sonra açiklama yapacak.

Tabi ki, Trabzon'lu oyuncunun gittigi takimda basarili olmasini isteriz. Gögsümüzü kabartir. Ama bu görecelili olmamali. Iyisin, azami olmali. Sadece, kendi sehrinin takiminda, onu yuhalayan taraftara nispet yapar gibi iyi olmayacaksin (Trabzon'lusun niye bu kadar iyi oynuyorsun manasinda söylemiyorum). Iyi isen, senin dogdugun, büyüdügün sehrin takimini hiçten sayan eziklere karsida iyi olacaksin ki, anlayacagiz senin ne kadar Trabzon'lu oldugunu. Ondan sonra gelsin, canimizi yesin.

Yahu adam kafasız ve cahil, lafının nereye gideceğini bilerek konuşmuyor diyorum. Eğer sizin dediğiniz manada birşeyler söyleyebilecek adam olsaydı, o zaman zaten Kayseri'den başka bir memlekette oynardı.

Kutoz mesajının ikinci bölümüne ise katılıyorum. Yani Trabzonspor'a karşı oynarken nasıl iyi oynuyorsa, FB, BJK ve GS'ye karşı da aynı, hatta mükemmelinioynamalı. Eğer o maçlarda yatacaksa, o zaman sadece onun Trabzonsporluluğundan değil, adamlığından da şüphe ederim. Hatta hiç şüphe etmem kesin bir görüşüm oluşur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)