Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonsporlu Olmak BuKadar Zor Olmamisti

Bence güzel geçen bir sezonun ardindan yapilmasi gerekipte yapilamayan transferler,sampiyonlar ligi ilk elemesinde alinan beklenmedik maglubiyet ,yönetim hakkinda bilgi sahibi olmadan olumsuz fikir sahibi olan kalemi aklindan bagimsiz çalisabilen bir taraftar toplulugu.

Arkadaslar :

Tarihimizde pek çok sorunlarla ve düsmanlarla karsilastik,unutmayin çok degil 4 sene öncesi küme düsmekten son anda kurtulduk.Erdinçlerin ilk geldikleri seneyi hatirlayin,süper ligden hiçbir topçu Trabzonsporun maddi sorunlari nedeni ile kesinlikle transfer olmak istemiyordu.Trabzonsporumuzun ismi ve büyüklügü bizans yalakasi bir takim anadolu klüpleri ( Gaziantep,Gençlerbirligi) tarafindan ayaklar altina alinmaya çalisiliyor prestijimiz hizla dibe vuruyordu.Geldigimiz noktaya bakalim:

Kasasinda para olan,hiçbir futbolcusuna yada kuruma borcu bulunmayan ve tek çabasi borsadan gelen parayla klübün gelecegini kisilerden bagimsiz hale getirmek olan bir yönetimin bulundugu bir Trabzonspor.

Forumumuzda açilan basliklar ve bu basliklardaki umutsuz karamsar ,kasvetli ve genelliklede kendine bile saygisiz yorumlari okudukça ,sadece güce tapan,klübü iyi transfer yapip basarili sonuçlar alamayinca sürekli saldirgan hale gelen inancini kaybedip kendine bile ters düsen bizans taraftarlarina benzemeye basladigimizi düsündüm.

Rövans maçinin sonucu,yapilan transferler,yapilamayan transferler her ne sart olursa olsun takimimiz mücadeleci kimligini asla birakmayacaktir.Trabzonsporlu olabilmek asil bundan sonra çok zordur.Her ne olursa olsun saha sonuçlarina göre degil Trabzonsporlu olma nedenlerimize göre hareket edelim ancak unutmayalim Trabzonsporlu olmamizin ana nedeni dogdugumuz sehir degildir..

SaygilarimlaEdited by: andrei07

bravo andrei07 her seyi okadar guzl özetlemissin ki her kelimenin altina satir satir imzami atarim saol kardesimmmm [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]çok dogru söylemissin

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hepsi dogru.ölümüne her sartta trabzonsporluyum.bu sevda bitmez[img]smileys/smiley32.gif[/img]

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

valla yazdiklarinla gönlümü çaldin hep kafamda olup ekrana dökemediklerimdi helal olsun bize alkislamak düser

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Mehmet Alemdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Bu sevda bitmez bizim trabzonsporuma karsi her sarta her durumda trabzonsporluyuz....Ölene kadarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

CeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı andrei07 Nickli Üyeden Alıntı

Bence güzel geçen bir sezonun ardindan yapilmasi gerekipte yapilamayan transferler,sampiyonlar ligi ilk elemesinde alinan beklenmedik maglubiyet ,yönetim hakkinda bilgi sahibi olmadan olumsuz fikir sahibi olan kalemi aklindan bagimsiz çalisabilen bir taraftar toplulugu.

Bazi olaylari abartiyorsunuz , bu sekilde ithamlarla bir yere varamazsiniz, hangi konuda kimin yazdigi hosunuza hitmiyorsa hemen tepkinizi verin , böylece neye kizmis oldugunuzu hep beraber görürüz. Bu sekilde (kalemi aklindan bagimsiz ) genelleme yaparak cümleler kurarsaniz herkesi töhmet altinda birakmis olursunuz.

Trabzonsporu öyle bir analiz etmisssinizki, sanki biz senelerce küme düsmeye oynamisiz , iki senedir yakaladigimiz ikincilikler bizim için çok büyük bir basariymis gibi yazmisssiniz. Dogum tarihiniz dogru ise yasiniz itibari ile sampiyonluklarla büyüyen bir kisisiniz , nasil olurda ikinciligi basari olarak görebilirsiniz. Her takimin kötü sezonlari olmustur. Bunu takimimizda yasamistir. Ama hiç bir zaman için 2.lik Trabzonsporumuz için basarili olmamistir. Sanirim yönetimimizin açiklamalarinda etki altinda kaliyorsunuz. Onlarda geçen seneki hedefimizi 2.lik olarak açiklamis ve bunu basari saymislardi.

Evet kulubümüzün parasi vardir, borcu yoktur. En azindan bizler öyle biliyoruz. Olmasi lazim tabi, hangi transfere yüklü miktarda para harcadikki ? (Jun hariç )

Trabzonsporlu olmak neden zor olsunki , olaya bu sekilde bakiyorsaniz insanlar zaten zor olani bastan secmisler , merak etmeyin maç sonucuna göre bu davadanda dönecegini zannetmiyorum.

tunganyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ölene kadar trabzonluyuz ama su maçta elenirsek yönetimin çekecegi var hemde cooookkk...su anda herkesin içi kayniyo ama kimse bise demiyo kendini tutuyo...ama elenirsek!!!!!!!!!???????????????????

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı tunganyan Nickli Üyeden Alıntı
    ölene kadar trabzonluyuz ama su maçta elenirsek yönetimin çekecegi var hemde cooookkk...su anda herkesin içi kayniyo ama kimse bise demiyo kendini tutuyo...ama elenirsek!!!!!!!!!???????????????????

Bizde ayni seyleri söylüyoruz ama bazilari hala daha olaylari baska mercilere çekmeye çalisiyorlar.

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Evet ; 2. lik Trabzonspor için basari olamaz,olmamali tek istegim o eski trabzonun tekrar vucuda gelmesi.Rakiplerin trabzon karsisinda korner kullanmayi bile basari saydiklari o dönemleri özlüyorum.Bir Trabzonsporlu olarak bu ümidimi hiç kaybetmedim hani askerlikte devamli söylenirya Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldir,misali

Sampiyonluk keyfini yasayamamis ve yasindan büyükbir çoközveride bulunan ( maddi,manevi ) genç kardesleriminde bu hazi tatmayi hak ediyorlar. Evet belki onlar zor olanin pesindeler ama onlarin hepsi Trabnzonsporlu iste farklari budur.......

ARKADASLAR,

Bunlar bugunun konusu degil.3 Agustos'tan sonrasinin konusu..

Hadi artik; TRABZONSPOR Askina !! ALLAH Askina !!!!

Birakalim artik bugunluk bu konulari.. 3 Agustos'ta, biz de Taraftar olarak neler yapabiliriz, neler yapmaliyiz onlari konusalim...

Cunku su anda, Takimimizin, Hocamizin, Yonetimimizin, Camiamizin, kisacasi; TRABZONSPOR 'un buna ihtiyaci var !

Hadi artik girin su rovans macinin havasina.. Girin ve cikmayin 4 Agustos'a kadar..

Girin ki; Artik bu forumdaki herkes inansin basariya...

Inansinlar ki; Onlarda cevresindekileri inandirsin ve soksunlar artik tum camiayi basariya olan inancin havasina...

Soksunlar ki; O Futbolcularimiz hissetsinler, camianin O'nlara ve basaracaklarina olan guvenine...

Basari, Tam Olarak Inanmaktan Gecer. Yarim agiz, "destekleyecegiz ama..." ile OLMAZ...Edited by: hakanh

Guests
    Ziyaretçi

Farkli fikirlere tahammülsüz bu abimizin yazdiklarinin hepsi dogrudur..

[img]smileys/smiley20.gif[/img]

Ama farkli fikirler ufkumuzu genisletir.Biz trabzonluyuz muhalifiz kanimizda var hata görürsek tepkimizi koyariz

Keske Trabzonda olsaydim sesim kisilana kadar 90 dakika susmazdim. Insallah taraftar cekirdek citlemek icin maca gelmez. Yonetimin yerinde olsam cekirdek ile maca girmeyi yasaklarim. Bu mac 4-1 biter Fatih 3 m.yilmaz 1 tane atar.

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporlu olmak zorluklariyla güzel

Alıntı Galafka Nickli Üyeden Alıntı

Ama farkli fikirler ufkumuzu genisletir.Biz trabzonluyuz muhalifiz kanimizda var hata görürsek tepkimizi koyariz

Galafka,

Farkli fikirlere sonuna kadar saygiliyim..

Elestrinin de en sertini zamani gelince hep birlikte (ben de)yapalim..

Tek vurgulamak istedigim; Bunlarin hepsini 3 Agustos'tan sonraya birakalim..Edited by: hakanh

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı hakanh Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Galafka Nickli Üyeden Alıntı

Galafka,

Farkli fikirlere sonuna kadar saygiliyim..

Elestrinin de en sertini zamani gelince hep birlikte (ben de)yapalim..

Tek vurgulamak istedigim; Bunlarin hepsini 3 Agustos'tan sonraya birakalim..

Hakan lafim sana degil keske herkes senin kadar trabzonsporlu olsa..lafim bu topici açan abiyedir

kutoz
    Ziyaretçi

Galafkar kardes, lafin topici açan arkadasa da olmasin. Oda diger topiclerde ki elestirilerden bunalip, böyle bir topic açmayi düsünmüs. Sonuç itabariyle, sen, ben, bütün arkadaslar Trabzonspor'un basarili olmasi için kafa patlatiyor. Daha güzeli nasil bulabilirizin çabasindayiz. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı
    Galafkar kardes, lafin topici açan arkadasa da olmasin. Oda diger topiclerde ki elestirilerden bunalip, böyle bir topic açmayi düsünmüs. Sonuç itabariyle, sen, ben, bütün arkadaslar Trabzonspor'un basarili olmasi için kafa patlatiyor. Daha güzeli nasil bulabilirizin çabasindayiz. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Tamam...anlastik

3 Agustos'a kadar ben daha birsey yazmayacagim olumlu ya da olumsuz.agustostan sonra güzel seyler konusmak dilegiyle

EVET GERÇEKTEN BIRAKALIM BUNLARI SIMDI BIRLIK ZAMANI 3 AGUSTOS TUM TÜRKIYENIN ZAFERI OLSUN AYNI ZAMANDA KIBRIS TÜRK CUMHURIYETININ DE

kutoz
    Ziyaretçi

[ Galafka;

Tamam...anlastik

3 Agustos'a kadar ben daha birsey yazmayacagim olumlu ya da olumsuz.agustostan sonra güzel seyler konusmak dilegiyle

[/QUOTE]

Bize de bu yakisir... [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Edited by: kutoz

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bizler yani bu forumda bulusan Trabzonspor sevdalilari çogumuz yas ortalamasi 20-25 olan insanlar daha bir kez bile Trabzonsporun sampiyonlugunu dogru dürüst görememis yasayamamis insanlariz. Buna ragmen gençligimizi yani sampiyonlugu en güzel en heyecanli yasayacagimiz bu yillari Trabzonspor sevdasina harcayip o antreman senin bu deplasman benim gidip takima devamli destek veren bir topluluguz. Hiç birimizin basaridan yana bir beklentisi olsun ki Trabzonsporlulugumuz devam etsin. Bizim sevdamiz basariyla orantili artan bir sevda degil. Biz küme düsmekten kil payi kurtuldugumuzda da sampiyonlugu kil payi kaçirdigimizda da Trabzonsporluyduk. Bunu asla tartisma konusu bile yapmadik. Ancak bosa harcanan bir gençlik büyük hayal kirikliklari ve umutsuz bekleyisler ve takimin ummadik zamanlarda ummadik ekiplerden aldigi agir yenilgiler bizi paronayak yapti sagligimizi bozdu. Çevremde bir çok bizans taraftari biz ona bes alti atar yeneriz cümlelerini çok rahat kurarken biz küme düsen bir takima karsi bile oynasak durup bir düsünmeden edemiyoruz. Çünkü bu takim bazen öyle malubiyetler aliyor ki akil sir erdirmek mümkün degil. Her takim pendik misali kötü sonuçlar alir normaldir ama biz en iyi zamanimizda bile ummadik takimlara yeniliyor ve agir sonuçlarina katlanmak zorunda kaliyoruz. Ya sampiyonluk kaçiyor ya kupalar. Bazi arkadaslar hala körü körüne bes alti atariz deme cesaretini gösterebiliyorlar. Ciddi olduklarini sanmiyorum. Asla onlar gibi olamayacagim. Çünkü ben bu takimla çok büyük acilar yasadim. Bu acilarin üstüne singer çekmek mümkün degil. Temkinli olup alinacak yenilgiye kendini önceden hazirlamak en güzeli. Ne demek istedigimi Trabzon disinda yasayan arkadaslar daha iyi anlar. Burda fb li ve gs li hiç bir arkadasimin bu haftasonu yenecekmisiniz sorusuna evet diyemem çünkü daha önce dedim ve hep mahçup oldum utandim. Futbol böyle bir sey. Top yuvarlak savunmasi yapmakta bir yere kadar.Her neyse belkide bir arkadasin dedigi gibi tatile ihtiyacim var. Futboldan medyadan her seyden uzak bir tatil.

Hadi kendinize iyi bakin. Sampiyonlar ligine kalirsa takim tekrar görüsürüz aksi halde bir müddet tatil yapacagim uzun bir müddet...

kutoz
    Ziyaretçi

Emincigim, hakli oldugun o kadar çok konu var ki. Ne diyebilirim, sana iyi tatiller... Döndügünde, CL grubundaki rakiplerimizi tartisma ümideyle. Sahi kaç gün izne çikiyorsun [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Izin falan yok abi nerde. Benim su an izne ayrilmam mümkün degil. Ben sadece aklimi özgür birakacagim. Yani futboldan uzak duracagim...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Alıntı andrei07 Nickli Üyeden Alıntı

Rövans maçinin sonucu,yapilan transferler,yapilamayan transferler her ne sart olursa olsun takimimiz mücadeleci kimligini asla birakmayacaktir.

Bakin ne kadar kolay cevap yazmak... rum kesimiyle yapilan maçta takimimizin mücadeleci kimligini gören var miydi? ama siz takimimiz mücadeleci kimligini birakmayacaktir diyorsunuz...

Tabii ki üstte yazdigim gibi basit bir elestiri yapmayacagim... Trabzonspor büyük takimdir... Büyük takimin yöneticileri verdikleri sözleri tutmalidirlar ya da tutamayacagi sözleri vermemelidirler... Nasil ki taraftar üzerine düseni yapip, takimina haksizlik yapildigina inanarak 20 bin kisi yürüyüp Türkiye'de bir takim dengeleri degistirmisse, yönetim de üzerine düseni zamaninda yapmalidir... zamanlama çok önemlidir.. su soruyu kaç kisi kendine sordu bilemiyorum ama mesela fb maçindan sonra degil de lig bittikten sonra 20 bin kisi yürüseydik ligde kaçinci olurduk, etkisi ayni mi olurdu, ne yapiyor bunlar yahu yazin sicaginda maç yok bir sey yok jeton geç düstü falan derler miydi demezler miydi? v.b..

Ister pendiksporla, ister dandiksporlar ister anothosisle oyna, maça forvetsiz çikmak zorunda kalmissan kagit üzerinde birinci derecede suçlu transfer yükümlülügünü yerine getirmeyen yönetimdir... ha Trabzonspor büyük takimdir bu kadroyla da rakibi yenmeliydi... ama profesyonel yönetildigini iddia eden kulüpler S.L gibi maddi getirisi oldukça yüksek bir organizsyonda en dandik maça bile en iyi kadro ile çikmalidirlar... hele ki bu kadronun lig biter bitmez hazir olacagi aleme ilan edilmisse...

Ben bir kulüp üyesi olarak kulübümün nasil yönetildigi hakkinda bilgi sahibi olmak istiyorum mesela... kafami kurcalayan seyler var... en basitinden en önemlisine kadar... birileri bir seyler anlatiyor.. profesyonellestik, perde arkasinda çok önemli isler yapiliyor, borsaya girdik v.s... bunlar en basit noktalar... simdi demogoji yaptigimi düsünmeyin, daha önce de bahsettigim basimdan geçen bir kaç seyi yazacagim ki kulüp yönetimi transferde basarisiz ama arka planda çok iyi isler yapiliyor denildigi için yineleyecegim bunlari...

- Kulübe üye oldum, Trabzon'dan sevdigim bir arkadasimi da üye yaptim... ödemeleri kredi kartiyla gerçeklestirdim taksitler halinde... ilk taksitten sonra 2. taksitleri çekmeleri için kaç kez telefon etmek zorunda kaldim kulübe... neyse 2. taksit disinda digerlerinde sorun yasanmadi ve bitti hayirlisiyla

- Dergiye abone oldum... sanirim Mayis ayi dergisiydi 3 tane birden yolladilar.. 1 tane alana 2 tane de bedava stili degil reklamlardaki gibi... 3 tane ayri dergi 3 tane ayri kargo paketi yapilarak geldi... belki etrafimda misyonerlik faaliyeti yapmam için yollamislardir diye düsündüm! Resmi siteden mesaj attim ne bir cevap geldi ne bir sey... neyse artik bir tane geliyor sadece...

- Burada sevdigim bir arkadasa yeni taraftar formalarindan hediye etmek istedim.. online alisveris sayfasina kaydoldum... e-mailime onay linki geldi, onayladik falan kabul edildi... 2 gün boyunca girmeye çalistigim halde üyeliginiz aktive edilmedi dedi sonradan... Allah'tan forumdan bir abinin yardimiyla kulüpte bir tanidik bulduk da halletti isi ve üyeligim onaylandi... bununla kalsa iyi... L beden siparis ettigim formanin XL gelmis oldugunu da dün ögrendim... elimizde L yok XL yollayalim v.b diye soran eden çikmadi yahu! neyse arkadas Allah'tan uzun boylu biri de kurtardik durumu ama L olsa tam olacakti...

simdi bunlar dedigim gibi demogoji için yazilmis seyler degil.. perde önünde verilen sözlerin tutulmadigini zaten görüyoruz ama arka planda iyi seyler yapiliyor diyorlar da hep mi aksilikler beni buldu? mesela kombine bilet için kulübe parayi direkt olarak yollamayip Trabzondaki arkadasin hesabina yatirmamin altinda bu tür sebepler yatiyor... bir tek borsadan hisse alacagimi yazmistim, denk gelmedi, vakit bulamadim alamadim... iyi ki de ugrasmamisim diyorum simdi...

Bir de 100 Bin Üye kampanyasi var... nerede okudugumu hatirlamasam da yöneticinin biri Hedef 100 bin üye kampanyasinda stratejik bazi hatalar yaptiklarini söylemisti... bence de özellikle yurtdisinda yasayan taraftara ulasilamadi... su an sanirim 15-20 bin arasi bir rakam var ortada...

gelelim gözle görünen, ya da kolun kirilip yen içinde kaldigi konulara...

- Ortadaki en büyük basarisizlik transfer konusundadir... o malumunuzdur herhalde... yöneticiler arasi anlasmazlik, futbolcuyla yan yana ben fotograf çektireyim hevesi!, 6 ay brezilyada adam izlenip 6 günde Çek Cumhuriyeti'nden adam alinmasi, Polonya'da tüm pürüzler çözülerek alinan oyuncularin bir 'olmaz' emriyle alinmamasi, teknik adamin bitaraf olmasi gereken konularda taraf olmasi v.b..

- Devam edelim teknik adam konusuna girmisken... gelirken Sportif A.S'nin basina geçirilecek, Sir Alex Ferguson modeli v.b denilerek getirilen kisinin halen antrenör olarak çalismasi... (o günkü gazeteleri okursaniz bu modelin Türkiye'ye örnek olacagindan bahsediliyordu)

- Oturmus bir defans kurgusunun Tolga yollanarak bozulup yerine e plani stoper mi ön libero mu oldugu tartisilan bir oyuncunun alinmasi... (Gençlerbirli'gi Istanbul takimlarina hazir adamlarini satip, hazir kadrosunu bozup büyük düsünmedigi için sampiyon olamiyor diyoruz da biz farkli mi davrandik sizce?) Yattara'nin son anarthosis maçinda bagira bagira oyundan atilmasinin gerip planinda hangi nedenlerin yattiginin belli olmamasi... bir yöneticinin aldigi oyuncunun Trabzon'a kadar getirilip geri gönderilmesi ve sonra Bjk'ye gitmesi... ( bir de Tolga Zengin ile ayni yasta gelecegi parlak denilen Jeferson alindi... Tolga nin da maç eksigi disinda bu kaleciden bir eksigi olmadigini düsünüyorum.. Jeferson un tecrübesi daha fazla diyerek avunuyoruz ama SL maçlarinda ve büyük maçlarda ortaya çikar bu durum ancak... ben yine de bu konuya da parantez açayim dursun)Simdi bu durumda yönetim hakkinda yazilan her olumsuz görüse karsi tutup birseyler yazma geregi duyan arkadaslari da anlayabiliyorum aslinda... Çünkü kim ne derse desin son yapilan seçim göstermistir ki Trabzonspor yönetimine talip olacak insan sayisi taban yapmistir... Daha iyisi vardi da seçmedik mi degil mi? siz de haklisiniz ama elestirilerde de hepten art niyet aramayin lütfen... Edited by: Muhalif

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)