Sayfa 216 Toplam 409 Sayfadan BirinciBirinci ... 116 166 206 214 215 216 217 218 226 266 316 ... SonuncuSonuncu
Toplam 10208 adet sonuctan sayfa basi 5,376 ile 5,400 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tolga Zengin

yigits - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Tolga saçlarını kestiriyor gözünüz aydın..Şimdi bi Casillas bi Buffon kesilir kalede(!). İnsanın kaleciğilini saçları üzerinden yorum yapanlara şaşıyorum.Burayı takip ettiğini biliyorum Tolga biz arkandayız kendine güven başaracaksın o kupa senin ellerinde gelecek bu şehre!

.....
    Ziyaretçi

Alıntı Bıyıklıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga'nın Saçları...(Turgay Beşyıldız)
    Kasımpaşa önünde oyun biterken, kaleci Onur yere yığıldı.
    Maç sonunda ekranda bazı yorumcu tahirler !... “Vakit geçirmek için numara yapıyor” dedi. İki gün sonra açıklama geldi “ Onur sezonu kapattı “
    Onur’dan sonra,Tolga’nın Trabzonspor kalesine geçeceği duyuldu, her kafadan önce bir ses çıktı.
    Elalem bıraktı Tolga’nın kaleciliğini bir kenara “Saçlarının önü uzun,topu görmesini engeller” diye ayağa kalktı.
    Herkes bu futbolu ve kaleciliği biliyor.Tolga’yı da iyi tanıyor ya, şimdiden bir şey söyleme için kuyrukta...
    Bu konuda mikrofon uzatsalar sokak da,herkes ulema olacak be birader.
    Dersiniz Gündüz Kılıç,Mehmet Tan,İslam Çupi,Yılmaz Özdil konuşuyor.
    Hayati bi şey ya bu saçlar !...
    *
    Tolga Zengin.
    1983 yılında nüfusta Ekim,aslında bir ağustos sıcağında,Gürcistan sınırında çoğunlukla Laz kökenli kardeşlerimizin yaşadığı Hopa’da dünyaya geldi.
    Memur anne ve babanın iki oğlundan küçüğü.
    Baba aslen Gümüşhane Torul’dan,birazda Şalpazarlı.Çepni kökenli.
    Trabzon’da bir bankada deneyimli ve başarılı bir yönetici.
    Anne,aslen Bayburtlu,Galardın’dan…
    Daha önce Telekom da idi.şimdi KTÜ Mimarlık’da kıdemli memur.
    Büyük oğlan,Tolga dan 3 yaş büyük. baba memleketi Gümüşhane’de bir ilköğretim okulunda öğretmen.
    *
    Hopa da bir kaç yıl kalındıktan sonra ailece,Trabzon’a yerleşti Zengin ailesi.
    10 yaşında Trabzon’un en köklü amatör kulübü İdmanocağı’nda ilk kez eldivenlerle tanıştı.
    1996 Yılında Trabzonspor’un alt yapısına sıkı pazarlıklar sonucunda transfer oldu.Yanılmıyorsam İdmanocağı bu transferden iyi bir bedel almıştı.İdmanocağı’nın O, dönemki başkanı Erbil Aydın ile başkan Yardımcısı Turgut Özdemir’de, Tolga’nın önünü açmak için bu transfere en sonunda “olur” vermişti.
    *
    Tarihler 2002 yılını gösterirken, Tolga kendini Trabzonspor’un A takımında buldu.
    Son 9 yıldır Trabzonspor A takımında eldiven giyiyor.
    Boyu 1.93,kilo 83.
    Bu zaman zarfında ligde ,kupada ve Avrupa’da yaklaşık 80 civarında ,Trabzonspor’un kalesine geçti.
    29 numaralı formasıyla,Beşiktaş’lı Delgado’nun ayağından bir penaltı golü yedi.
    Ama,Fenerbahçe ,Gençlerbirliği ve Kayserispor maçlarındaki penaltıları kurtardı.
    Dün gibi hatırlıyorum.
    A genç,B genç, C genç, A2, Ümit ve A milli takımlarımızın kalesini korudu.
    2 kez A milli oldu.
    *
    Trabzonspor’da ,Brezilya’lı Jefferson formsuzluğuna devam edince,Orhan Çıkrıkcı’nın tek maç, Trabzonspor’un teknik direktörü olarak görev yaptığı maçta kaleye geçti.
    Aksilik bu ya.
    Yabancı hayranlığından ilk kez sıra, Tolga’la gelmişti.Gelmişti gelmesine de zaman yanlıştı.
    Trabzonspor A takımındaki ilk görev aldığı maç, formdaki Galatasaray önünde ve Ali sami yen’de.
    Karşılaşmanın skoru 4-1 lik net bir mağlubiyet.Hatırladınız.
    Bir kaleci için ilk maçının böyle bir haftaya gelmesi sadece talihsizlik ve şansızlıktır.
    Peki ya sonra ?
    *
    Zaman zaman çıkardığı başarılı maçları unutmadık.
    28 yaşındaki bir kalecinin tecrübesi yeterlidir.
    Bu sezon,sezon öncesi ve devre arası oynanan yerli ve yabancı hazırlık maçları hariç,Türkiye Ziraat kupasında,kaleyi koruduğu 3 karşılaşmada, içeride Gaziantep B.B ile 2-2 berabere kalınmış,Manisaspor 3-1 mağlup edilmişti.Deplasmanda da, Konya Turku Şekerspor takımını da 3-1 yenmişlerdi ve kalede ,kaleci vardı. Yugoslav değil,bizim Tolga.
    Tolga Zengin.
    *
    Tolga 3 yıllık evli.
    Eşi Trabzon’daki bir okulda bilgisayar öğretmeni ve bir ay sonra kısmetse ilk bebekleri olacak.Cinsiyetide belli erkek.Kerata oda şimdiden degaj yapıyormuş,kaleci mi olacak
    ne ?
    *
    Şimdi gelelim, zurnanın son deliğine.
    Siz kalecinin ,kaleyi,üç kale direğinin içini yani korumasına mı bakarsınız ? Topu gol çizgisinden geçirmemesinemi bakarsınız ? Yoksa saçına sakalına mı,saça sakala bakılacaksa bu ülkede,bilin ki Tolga son sırada gelir.
    Hani benim de uzun saçlarım olsa,bakın belime kadar uzatmazmıydım.
    Peygamber efendimizin de (S.A.V) saçları uzundu bilesiniz.
    *
    Siz bırakın öküzün altında buzağı aramayıda, bu çocuğu motive edin. 9 maç kale ona teslim efendiler.Yani takımlar sırat köprüsünde.
    Zaten Trabzonspor, Gençlerbirliği deplasmanına gitmeden Cuma gününün akşamı Tolga saçlarının önünü, bizim berber Ali Osman’da kesecek.
    Hadi haberide benden almış olun.
    İçiniz rahat etti mi bari ?

http://www.haber61.net/author_articl...il.php?id=1002

Benim çok hoşuma gitti bu yazı,tebrikler Turgay Beşyıldız...
    Gerçekten güzel yazmış ellerine sağlık.

Hadi Tolga böyle bir ortamda kendini göstereceğini biliyoruz.Sana güveniyoruz.

Nereden
    İstanbul

Hemşehri kontenjanından falan değil haa harbiden GÜVENİYORUM SANA

Burak TOSUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tolga yan toplarda nasıldır? Hepimiz Onur'un bu konuda olan zaafını biliyoruz. Aslında tam olarka tanımıyorum Tolga'yı. Detaylı bir analizini çıkartan var mı ben bulamadım.

Faruk UYSAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Gençlerbirliği maçında elbette pozisyon vermek istemeyiz ama -ola ki verdik- 2 güzel top çıkarsa da hep birlikte alkışlasak... Ne iyi olurdu. Kalan bu 9 maçlık süreçte öz güvenini kazanmış iyi bir Tolga'ya ihtiyacımız var. Allah mahcup etmesin.

Nereden
    Samsun

Alıntı Burak TOSUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga yan toplarda nasıldır? Hepimiz Onur'un bu konuda olan zaafını biliyoruz. Aslında tam olarka tanımıyorum Tolga'yı. Detaylı bir analizini çıkartan var mı ben bulamadım.
    bazen futbolcular ilk yaptıklarıyla hatırlanır,tolga da bunlardan biri.4-1 kaybettiğimiz gs maçıyla hatırlar onu sevmeyenler.tabiki ondan sonra da zaman zaman hatalı goller yedi.tıpkı rüştü gibi,volkan gibi,casillas gibi,j.cesar gibi.özellikle bu sezon çok dikkatli izledim onu;sezon başı ve devre arası hazırlık kampında ve z.türkiye kupası maçlarında ve hatasız oynadı hepsinde.kendine güvenen dolayısıyla güven veren,yan toplarda başarılı,refleksleri mükemmel.tek zaafı geri paslarında ayaklarını iyi kullanamaması.ayrıca tolga nın bir şanssızlığı da kadromuzda da onur gibi mükemmel bir kalecinin bulunması(ki o onur mükemmel bir 2-0 lık fb maçıyla sahneye çıkmıştı).

Mustafa Ayazoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kalan 9 maç harika performans sergiler, Onur da gelecek sezon hazır olursa hangisi 1. kalecimiz olacak
    @tsmustafakemal
    "Trabzonspor’u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti." KAZIM KOYUNCU

Onur Şeref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onur'un sakatlıktan çıkması Temmuz-Ağustos civarında olacağı için ben ligin ilk haftalarında da kalede Tolga'yı görceğimizi düşünüyorum.
    uff msglsn glba .s.s.s

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Antrenmanlarda tempoyu yükselten deneyimli file bekçisi, kendisine güvenenlerin yüzünü kara çıkartmamakta kararlı. Hocası Şenol Güneş ve takım arkadaşlarının da moral verdiği Tolga Zengin’in maç eksiğini gidermek için milli arada özel bir karşılaşma tertiplenmesi de gündemde.

Asi Çaykaralı61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı pReN@_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antrenmanlarda tempoyu yükselten deneyimli file bekçisi, kendisine güvenenlerin yüzünü kara çıkartmamakta kararlı. Hocası Şenol Güneş ve takım arkadaşlarının da moral verdiği Tolga Zengin’in maç eksiğini gidermek için milli arada özel bir karşılaşma tertiplenmesi de gündemde.
    Haydi Tolga al sazı eline sana güveniyorum daha doğrusu sana güveniyoruz

Allah yar ve yardımcın hatta yardımcımız olsun
    Trabzonsporlu Olmak Ayrıcalıktır

https://twitter.com/TRABZONSPOR6193

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yahu zaten arada Arabistan'a maça gidiyorlar. Tolga için mi düzenleniyor sanki o karşılaşma...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Onur Şeref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güveniyorum sana Emo reis.
    uff msglsn glba .s.s.s

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı pReN@_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten Arabistan'a gidip orada özel maç yapmayacak mı takım ? Bu basın dünyadan bi haber..

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Şeref Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güveniyorum sana Emo reis.
    Rimellerimizi çektik , telefonumuzun fotoğraf çekme bölümünü açıp 75 derece açıyı yakaladık gençlerbirliği maçını bekliyoruz tolga_emo_zengin güveniyoruz sana kenks.
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tolga yetenekli kaleci, sıradan bir kaleci değil.

Tolga'nın sorunu mental, ne kendi ne de camia ona tam anlamıyla güvenemiyor. Yeteneğini Onur gibi vücut diline de yansıtıp dosta güven düşmana korku salabilse...
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hasan Al çk güzel yazmış..

Yemin ederim çok iyi kalecisin

Tolga ile Onur arasında ne fark var?
    ''Çok fark var'' dediğinizi biliyorum.
    Gerçekten de öyle mi?
    Çok fark var mı?
    Tolga, çok şey beklenen bir kaleciydi.
    Hatta Rüştü'nün veliaht gösterdiği bir isimdi.
    Milli takıma kadar da yükselmişti.
    Onur ise Bank Asya'dan gelmiş genç bir kaleciydi.
    Güneş, tercihini Onur'dan yana kullandı.
    Onur'da kendisine güvenenleri mahcup etmedi.
    Sırtına formayı geçirdi, bir daha çıkarmadı.
    Taa ki sakatlanana kadar.
    Dikkatli okuyucular, Onur'la ilgili sezon başında yazdığım makaleyi çok iyi hatırlayacaktır.
    Neyse.
    Gelelim iki kaleci arasında ki farka.
    Herkes bir şey söyleyecektir.
    Kaleci antrenörleri değişik yorumlar getirecektir.
    Elbette yetenek olarak değerlendirdiğimizde her iki kalecinin de iyi ve zayıf yönleri vardır.
    Ancak bunlar birinin diğerine üstünlük sağlaması için yeterli neden olamaz.
    Asıl fark oyuncu karakterinde.
    Onur, daha cesaretli bir kaleci.
    Her hareketini kararlı bir şekilde yapıyor.
    Maç içerisinde hata yapsa bile kolay toparlanıyor.
    Tolga ise tereddütlü hareket ediyor.
    Yaptığı hatanın etkisinden hemen kurtulamıyor.
    Bu çok basit gibi gözüken karakter yapısı, iki futbolcunun performansında başrolü oynuyor.
    Öyle ki, Onur'u istikrarlı bir kimliğe büründürürken, Tolga'yı da istikrarsızlığa sürüklüyor.
    Onur'un Liverpool maçında penaltıyı kurtardıktan sonra yaptığı açıklamayı hatırlarsınız.
    ''Günlerce penaltı olunca kurtaracağımı hayal ettim.''
    Bu açıklama genç kalecinin maçlara nasıl hazırlandığının bir göstergesi.
    Yüz binlerce kez yaptığı kurtarışları hayal ediyor.
    Tam tersi, penaltı veya başka pozisyon, ''acaba'' dediğinizde iş bitiyor.
    Başarısızlık yakanıza yapışıyor.
    İstediğiniz kadar yetenekli olun.
    Hiç bir işe yaramıyor.
    Sadece azmin ve kararlılığın sonsuz gücü vardır.
    Bir şeyi içinizden bir kez tekrar ettiğinizde beyin inanmıyor.
    İki, üç, dört kez tekrar ettiğinizde de inanmıyor.
    Ancak 5 tekrardan sonra inanmaya başlıyor.
    Kendimizle günde 80 bin defa konuştuğumuzu düşünürsek, bu konuşmaların performansımızda ne kadar önem taşıdığını görürüz.
    Hele Tolga gibi oyuncuların bu 80 bin konuşmadan %75'ini olumsuz, %25'ini de olumlu yaptığını hesaba katarsak, bu önem daha da artar.
    Trabzonspor'un önünde 9 maç var.
    Bu 9 maçı kazandığında şampiyon olacak.
    Allah Tolga'ya bundan daha iyi bir fırsat hiç bir zaman vermeyecek.
    Tolga'nın sabah kalktıktan akşam yatıncaya kadar en çok dikkat edeceği şey kendisiyle yaptığı konuşmalardır.
    Yatağa kahraman olarak girecek, sabah kahraman olarak kalkacak.
    Tek gerçek vardır.
    O da başkalarının ne düşündüğü değil, kendisinin ne düşündüğüdür.
    Bıkmadan, usanmadan ruhunu cilalayacak.
    Bilecek ki bir an tereddüt ettiğinde, başına geçmişte yaşadıkları gelecek.
    Kendine söz vermesi yetmez.
    Ne tür şansızlık yaşarsa yaşasın, ne tür hata yaparsa yapsın, o formayı bir daha sırtından çıkarmamak için yemin edecek.
    ''Ben Türkiye'nin en iyi kalecisiyim'' diyecek.
    Kaldı ki övgü bedava.
    Parayla da değil.
    Güven kendine güvenebildiğin kadar.
    Sev kendini sevebildiğin kadar.
    Bil ki kapasiten, senin düşündüğünün çok çok üzerinde.
    Yemin ederim.
    Kahraman olmaman için hiç bir sebep yok.

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

"Hayatının maçları"
    "Bu fırsat bir daha eline geçmeyecek"

Türü aslında "motive" edici gibi görünen bu söylemler bile futbolcuyu ister istemez baskı altına alabilir. Bu yaklaşımı bende yapıyorum ama çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Çünkü olası hatalar ilk önce bu beklentilerin yüklendiği Tolga'yı çok olumsuz etkileyecek.

Tolga'ya güvendiğimizi ve inandığımızı bu şekilde söylemlerle göstermek sıkıntı yaratabilir. Elbetteki Tolga'da bu bilinçtedir. Ama sonuçta Ronaldinho türevi gazla oynatılan bir adam değil Tolga. Gs'nin Lincoln'e yaptığı "İşte bu maç senin, hadi olm göster kendini" şeklinde telkinlerle kaleci motive edilmez.

"Hayatının maçları" söylemi bir kere 'acaba' dedirtecek türden.. Taraftarlar arasında böyle konuşmamız normal ama medya böyle yazınca kaleci daha fazla etkilenebilir.

Ben fazla dillendirilmemesi taraftarıyım "hayatının maçları" söyleminin. En azından ben öyle yapmaya çalışacağım. "Hayatının fırsatı" falan da demeyeceğim. Çünkü hayatta fırsatlar ne zaman, ne şekilde karşımıza çıkar bilemeyiz.

Allah utandırmasın, Tolga kalede dik dursun, kendine güvensin, tüm camia tüm taraftar ona gereken sahiplenmeyi gösterecektir.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Ceyhun Dündar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben rahatım güveniyorum tolgaya...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Tyler Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Simdi destek konusunda hemfikirim ama bazi yazilar gercekten cok abarti.Hayir insa bu yprumlari okuyunca acaba baska bir tolga daha mi var diyor.Adamda olmayan seyleri varmis gibi gostermeyin,sonra hayal kirikligindan baska bir sey olmaz.
    Turkiyede gercek anlamda kaleci diyebiecegimiz,buyuk takimlarda siritmayacak iki kaleci var.Onur ve Volkan..
    Bu adamlar disindaki butun kaleciler uc asagi bes yukari aynidir,siradandir.Yabancilar haric tabii ki.
    Dilerim onumuzdeki maclarda iyi oynar.Acik konusayim Tolga ne zaman kaleye gecse ben ondan daha tedirgin oluyorum,top ne zaman kalemize gelse ben ondan daha fazla heyecanlaniyorum.

lazoli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben tüm kalbimle dua edeceğim başarılı olman için.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Tolga'ya fazla iş düşeceğini zannetmiyorum.Çünkü takım olarak daha konsantre olacağımıza inanıyorum.

Pancu kaleye geçtiğinde bir kişi eksik oynayan Beşiktaş'ın son 10-15 dk pozisyon vermemesi gibi.Oysa Fenerbahçe Cordoba atılana kadar bariz oyunun hakimiydi.

Aynı olay bizim maçtada olmuş kaleye Bobo geçmişti.O andan sonra Beşiktaş'a karşı ciddi bir pozisyonumuz olmamıştı.

Onur bu takımda hem taraftarın hem de futbolcuların en güvendiği isimdi.Belki bu yüzden zaman zaman savunmada rehavete kapıldığımız bile oluyordu.Şimdi onun yokluğunda her biri Onur gibi cansiperane oynayacak,oyuncularımızın kaleyi gerçekten de ''kale'' gibi savunacaklarını düşünüyorum.Ve Tolga'ya iş düşmeyecektir.

.....
    Ziyaretçi

Hadi Tolga be. Göster kendini koçum.

Sanan güvenmeyenlere de göster!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Çok güzel, çok yerinde...
    Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Hayatının maçları"
    "Bu fırsat bir daha eline geçmeyecek"

Türü aslında "motive" edici gibi görünen bu söylemler bile futbolcuyu ister istemez baskı altına alabilir. Bu yaklaşımı bende yapıyorum ama çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Çünkü olası hatalar ilk önce bu beklentilerin yüklendiği Tolga'yı çok olumsuz etkileyecek.

Tolga'ya güvendiğimizi ve inandığımızı bu şekilde söylemlerle göstermek sıkıntı yaratabilir. Elbetteki Tolga'da bu bilinçtedir. Ama sonuçta Ronaldinho türevi gazla oynatılan bir adam değil Tolga. Gs'nin Lincoln'e yaptığı "İşte bu maç senin, hadi olm göster kendini" şeklinde telkinlerle kaleci motive edilmez.

"Hayatının maçları" söylemi bir kere 'acaba' dedirtecek türden.. Taraftarlar arasında böyle konuşmamız normal ama medya böyle yazınca kaleci daha fazla etkilenebilir.

Ben fazla dillendirilmemesi taraftarıyım "hayatının maçları" söyleminin. En azından ben öyle yapmaya çalışacağım. "Hayatının fırsatı" falan da demeyeceğim. Çünkü hayatta fırsatlar ne zaman, ne şekilde karşımıza çıkar bilemeyiz.

Allah utandırmasın, Tolga kalede dik dursun, kendine güvensin, tüm camia tüm taraftar ona gereken sahiplenmeyi gösterecektir.

Hasan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Avrupa 3.sü olmuş takımın kadrosuna girmiş bir kaleciye güvenmemek hatadır.
    Formsuz dönemi oldu,kötü goller yediği dönem oldu.Ama hiç bir zaman kötü kaleci olmadı

Deniz Tosunoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben güveniyorum Tolgaya, kim ne derse desin..
    ''Nerden geldiğini bilmezsen, bulundugun yerden şikayetci olursun''

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)