Sayfa 3 Toplam 55 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 53 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1366 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MKE Ankaragücü

Nereden
    Ankara

Alıntı İskender66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankaradan deplasmanlara bedava otobüs kaldırılıyor bildiğim kadarıyla. Üstelik maç bileti ve kumanyada veriliyor ücretsiz.
    Deplasmana gittiğiniz zamanlarda mola verdiğiniz yerde dükkanları yağmalama yapıyormusunuz?
    ankaraspor taraftarıyla karıştırdınız galiba... otobüslerin ücretsiz olduğu doğrudur ama yönetim tarafından hiç bi şekilde deplasmanda bilet verilmiyo ya da söylediğiniz gibi kumanya falan da verilmiyo.. ha bilet ayarlandığı zamanlarda oluyo ama aramızın iyi olduğu bazı tribünler var jest olarak yapılıyo bu olay..

yağma demişsiniz ben gecekondu tribününe takıldığım için ordan örnek verim otobüslerde alkol kullanmak bile yasak yağma kesnlikle ve kesinlikle olmaz..

bizim reis abi dediğimiz insanlarda ALLAH korkusu var öyle bi durumda ilk ve en büyük tepkiyi onlar verirler..

bi de bu uçak mevzusu var geçen sene trabzona gidilmişti uçakla.. o zaman kampanya vardı 1 liralık uçak bilerleti vardı onlardan alındı biletler..

ayrıca Gecekondu tribünün ismine bakmayın trilyoner adam bile var o tribünde kale arkasında olmak ya da ismin gecekondu olması çoğu insanı yanıltıyo ama o tribünde avukat bürokrat doktor iş adamı öğretim görevlisi vsvs bi çok insan var..

Gecekondu anlamını'' bir maçta taraftarlar maça girmek için geceden kuyruğa girmişler,ismi ordan gelmedir.Dediğimiz gibi'' Bu sevda kalbime bir GECE_KONDU bunu başka yerlere çektiler yok müstakil ev diğer anlamda gecekondu vs.Ben Tayyibin evin karşısında oturuyorum keçiörende,şimdi gecekondudanmı gelmiş oluyorum saçma sapan işler.Her neyse erkan sende hoşgeldin farkındaysan arkadaş bizle gırgır geçer gibi konuşuyor,yanıt vermeye gerek duymadığımız için yanıt vermedik,kendini tatmin etsin.ALLAH'a şükür inancımız tam,haramda gözümüz yok.

İskender66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı yozgatlı1910 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecekondu anlamını'' bir maçta taraftarlar maça girmek için geceden kuyruğa girmişler,ismi ordan gelmedir.Dediğimiz gibi'' Bu sevda kalbime bir GECE_KONDU bunu başka yerlere çektiler yok müstakil ev diğer anlamda gecekondu vs.Ben Tayyibin evin karşısında oturuyorum keçiörende,şimdi gecekondudanmı gelmiş oluyorum saçma sapan işler.Her neyse erkan sende hoşgeldin farkındaysan arkadaş bizle gırgır geçer gibi konuşuyor,yanıt vermeye gerek duymadığımız için yanıt vermedik,kendini tatmin etsin.ALLAH'a şükür inancımız tam,haramda gözümüz yok.
    Beni kastettiysen cevap vereyim. Sizi tenzih ederek söylüyorum. Bende gittim deplasmanlara zamanında. Hem A.Güçlülerle hemde Gençlerle hemde Ankarasporlularla gittim. Bazı kişiler kalabalık şekilde dükkanlara giriyor ve yağma yapıyor hesabı ödemiyor. Mesela gençler taraftarıyla denizliye gitmiştik 5-6 yıl önce. Denizli taraftarlar bize aynen şöyle söyledi. Siz A.Gücünden farklısınız. Onlar burada dükkanları yağmaladılar halkla kavga ettiler ortalığı yıkıp gittiler.
    Benimde pek çok A.Güclü arkadaşım var. Benim dediğim bir grup. Asla bütün A.Güçlüleri kastetmedim. Neyse biz A.Gücünü severiz. Bir sorunumuz yok. Taraftarı sonuna kadar takımlaıının arkasında ve hiç susmadan destek veriyorlar takımlarına. Helal olsun sizlere. Anadolu da sizin gibi kaç takım varki?

Nereden
    Ankara

Kendi çektiğim bir fotoğraf.Geçen sezon denizli maçı.

İskender66 büyük bir topluluğu karaladığının onlara iftira attığının farkındamısın? Maçlara gidip geldim diyorsun ama senin hakkımızda yeterli bilgi sahibi olduğuna inanmıyorum.Burda önüne gelen bir hikaye atsa kitap oluşur.Her insanın iyisi kötüsü olduğuna göre bizim aramızdada illaki 3-5 çürük vardır.Hangimiz diyebiliriz bizde bunlardan yok diye. O şunu dedi bu bunu dedi muhabbetini bırakta iğneyi kendine çuvaldızı başkasına

Gecekondu dediğimiz grup Ankaragücümüzün temel taşıdır.Tribün hayatı orda başlar bizde.19 mayıs stadına ilk gelişinde oraya adımını atarsın.Tozunu yutarsın o tribünün.Ankara"Güçlü" direnişçilerdir onlar.Medyaya karşı,federasyona karşı,istanbul takımlarına karşı.

Kavganın değil armanın peşindeyiz...

Trabzonlu arkadaşlara selamlar

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

Nereden
    Aksaray

Gelecek hafta oynanacak Fenerbahçe maçında başarılar. Geçen sezon ki gibi bir galibiyet alırsınız umarım.

Nereden
    Ankara

Bir Trabzonspor maçı.Trabzonsporda Coşkun diye bir oyuncu varmış,daha sonrada bizdede oynamış.Ramazan günü maçı Veli amca yönetiyor Trabzon 2 veya 3 farkla önde maçın bitmesine 10 dakika kala Coşkunu yanına çağırıyor git şu meşhur pidecide yer ayır,her ramazan burada aç kalıyorum diyip yollamış.Trabzonun idarecileri şaşkın hocam çoşkunu niye attın diye onu atmadım aç kalmamak için pideciye yolladım diyince şaşırmışlar ve hep beraber gülüşmeye başlamışlar.

MKE Ankaragücü Belgeseli-Veli Necdet Arığ

Hotaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Seviyorum memleketimi vesselam.
    Alıntı setbykral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Trabzonspor maçı.Trabzonsporda Coşkun diye bir oyuncu varmış,daha sonrada bizdede oynamış.Ramazan günü maçı Veli amca yönetiyor Trabzon 2 veya 3 farkla önde maçın bitmesine 10 dakika kala Coşkunu yanına çağırıyor git şu meşhur pidecide yer ayır,her ramazan burada aç kalıyorum diyip yollamış.Trabzonun idarecileri şaşkın hocam çoşkunu niye attın diye onu atmadım aç kalmamak için pideciye yolladım diyince şaşırmışlar ve hep beraber gülüşmeye başlamışlar.

MKE Ankaragücü Belgeseli-Veli Necdet Arığ
    Kimse yanlış anlamasın kimsenin aç kalmasından haz almıyorum. Olayın gelişme süreci ve tepki şekli başlı başına bir fıkra.

Nereden
    Ankara

Alıntı Hotaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seviyorum memleketimi vesselam.

Kimse yanlış anlamasın kimsenin aç kalmasından haz almıyorum. Olayın gelişme süreci ve tepki şekli başlı başına bir fıkra.
    Ben okuduğumda inandım İnanmama özgürlüğüde var tabi.Veli necdet arığ ın ankaragücü belgeseli adlı kitabında bulunmaktaymış.

Saçlarını futbol sahalarında ağartan, duayen bir hakem… Türkiye’nin en yaşlı hakemi olarak nam salmış; dile kolay tam 22 yıl efsane düdüğüyle bin 25 maç yönetmiş. Cumhuriyet’le yaşıt olan sahaların Veli Hoca’sı, aynı zamanda günümüzün sivri dilli hakemleri Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar’ın hakem öğretmeni. Kurulduğu günden beri hiçbir maçını kaçırmadığı, iki yıl top koşturduğu Ankaragücü’nün de koyu bir taraftarı. Veli Necdet Arığ’ın 84 yaşında olduğuna aldırmayın siz. O hâlâ yıllara meydan okurcasına tribünlerdeki yerini alıyor; kar, çamur, deplasman ayrımı yapmadan... O yüzden de Ankara’nın en yaşlı taraftarı sayılıyor.

Veli Amca’yı konuşurken tutmak kolay değil. Haliyle ne var ne yok, yılların birikimini aktarmaya çalışıyor heyecanla bizlere… Bazen Atatürk’ten başladığı konuşması, Yıldırım Beyazıt’a kadar uzanıyor. 84 yıla 10 cumhurbaşkanı sığdırmış biriyle sohbet etmenin ‘zorluğunu’ ve keyfini bir arada yaşıyoruz. Veli Hoca ile hem Türk futbol tarihini, hem de “siyasetin futbolunu” konuştuk.

Nereden
    Ankara

10 LİRAYLA GELEN HAKEMLİK

Veli Hoca, 1948 yılına kadar Ankaragücü’nde top koşturur. Maçların birinde girdiği ikili mücadelede bir ayağının kırılması ona hakemlik yolunu açar. Arığ, uzun süre ara verir idmana. Evde dinlenirken, bir arkadaşından alacağı olan 10 lira gelir aklına. Arkadaşını evinde bulamayınca stada gider. 19 Mayıs Stadyumu’nun kapısından içeri girdiğinde kalabalık bir grubun tezahüratıyla karşılaşır. Onu görenler ‘işte geldi’ diye seslenmeye başlar. Şaşkınlık içerisinde ne olup bittiğini anlamaya çalışır ilk önce. Sonrasında ise hakem olur. Meğerse 49 kişilik grup, hakemlik kursunun başlaması için 50. kişiyi beklemekteymiş.

Veli Amca’nın cüzdanında iki kart çarpıyor gözümüze. Biri ömür boyu şeref tribününe giriş kartı, diğeri de Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) kartı. “İkisini de şerefle taşıyorum.” diyor Veli Hoca. Yıllarca maç yönettiği Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda ağır ağır yürürken cebinden şıkır şıkır sesler duyuluyor. Bozuk para sesi sanıyoruz gelen sesi. Ancak kısa süre sonra anlıyoruz yanıldığımızı. Kulak kabarttığımızı görünce, Veli Amca elini cebine atıp, çıkarıyor efsane düdüğünü. “Duyduğun paranın değil, düdüğün sesi” diyor. İtalyan marka Babila düdüğüne bakıp “Aslını kaybettim, yedeği kaldı tek hatıra” diye iç geçiriyor. 59 yıldır düdüğünü yanından ayırmadığını söyleyen Arığ, “Hakemlik bittiyse, düdükle işimiz bitmedi.” diyor. Veli Amca, futbol hakemliği döneminde düdüğünü sadece maçlarda çıkarmış olsa da o, artık düdük çalma özlemini başka türlü gideriyor. Efsane düdük kimi zaman trafik sıkıştığında, kimi zaman kanlı bıçaklı kavgalarda imdada yetişiyor. İşe yarayıp yaramadığına gelince, “Bu düdüğün sesi her yerde işe yarar.” diyor.

ÇOK DÜDÜK ÇALMAK DEĞİL, ÇALMAMAK MARİFET

Milli hakem Necdet Arığ’a göre hakemlik sabır ve sinir jimnastiği işi. O yüzden önce sabır diyor kendisi. 22 yılını hakemliğe adamış biri olarak yeni nesil hakemlere birkaç tavsiye de bulunuyor. Hakemliğin çok koşmak değil, topa yakın durmak olduğunu söylüyor. “Çok düdük çalmak marifet değil, marifet mümkünse düdük çalmamaktır.” diye de ekliyor.

FİFA kokartlı Veli Hoca, Eskişehirspor- Galatasaray maçında hakemlik hayatının en ilginç olayını yaşar. Günümüzde tribünlerden pet şişe atılırken o dönemler sahaya atılan portakallar Veli Hoca’nın hem hafızasında hem de midesinde yer eder! Milli hakem, “Eskişehirspor’un Es-Es olduğu günlerdi o zamanlar” diyerek başlıyor söze. Tansiyonu yüksek maçlardan birini yönetmenin heyecanını anlatıyor. Eskişehirspor iki sezon boyunca sarı kırmızılı kaleye gol atamaz. Bu yüzden de maç onlar için ‘tarihî’dir. Maçın ilk yarısında Eskişehirspor Galatasaray’a gol atınca taraftarlar sahaya portakal atmaya başlar sevinç gösterisi olarak. Veli Hoca santraya giderken sahadaki portakala gözü ilişir. Birisi üzerine basar, ayağı kayıp düşebilir düşüncesiyle portakalı yerden alır ve yer. Tribünlerden “Hocam biraz daha gönderelim mi?” diye tezahürat yapılır. Maç sonunda ise iki kasa portakal ile Ankara’ya döner Veli Hoca.

Necdet Arığ’ın unutamadığı anılarından biri de dönemin FİFA başkanı Sir Stanley Rous’la ilgili. Akdeniz oyunlarını izlemek için Türkiye’ye gelen Rous, Necdet Arığ’ı ziyaret ederek yönettiği maçlardan dolayı kendisini tebrik eder. Kulağına doğru eğilerek “Dünyada bu şekilde tebrik ettiğim üçüncü hakem sizsiniz.” der.

ATATÜRK’E HAKARETTEN İÇERİ ATACAKLARDI

Eskişehir’deki portakalları yemeden yıllar önce, unutulmaz bir armut anısı da vardır hocanın. Veli Necdet Arığ, Atatürk’ü ilk gördüğü günü hiç unutamıyor. Hatırasını heyecanla paylaşıyor bizimle; “Az kalsın beni Atatürk’e hakaretten içeri atıyorlardı.” diye gülümsüyor ve başlıyor anlatmaya. 1933 yılında Cumhuriyetin 10. yılı kutlanmaktadır Ankara sokaklarında. Veli Amca o sıralar henüz on yaşındadır. Ankara Etlik’teki evlerinin önünden birkaç tane armut toplayarak tören alanına doğru yürür. Ne yapıp edip, şeref tribününe oturmaktır niyeti. Mendiline sardığı armutlarla birlikte Atatürk’ün oturacağı yerin hemen arkasına yerleşir. O sırada yaverleriyle görünen Atatürk resmi geçitle halkı selamlamaktadır. ‘Paşa geliyor’ sesleri duyulunca herkes kalkar ayağa. Veli Amca da kalkar kalkmasına; ama bir taraftan armudunu dişler, bir taraftan da selam verir Reis-i Cumhur’a.

Atatürk kalabalığın arasında armut yiyen çocuğu hemen fark edip çağırır yanına. Mustafa Kemal, “Ne yersin be kızancığım?” diye sorunca, “Armut yiyorum sana da getireyim mi paşam” der Veli Amca. Yerine gidip bir armut da Atatürk için alır. İkisi birlikte başlar armut yemeğe. Atatürk “Armudun iyisini kim yer?” diye sorar küçük Necdet’e. Necdet’in masumane cevabı ise gecikmez; “Sizin gibi paşalar, valiler yer!” der Mustafa Kemal’e. Bunu hakaret olarak algılayan yaverler tutar Necdet’in kollarından. Mustafa Kemal hemen duruma müdahale edip, “O daha çocuk, ne bilsin armudun iyisini ayıların yediğini!” der ve evine arabasıyla bırakır küçük Necdet’i.

ERDOĞAN’I SAHADAN ÇIKARMIŞ

Veli Necdet Hoca, sık sık gündeme gelen Atatürk’ün hangi takımı tuttuğu konusuna da değinerek, Atatürk’ün hiçbir takımı tutmadığına dikkat çekiyor. Mustafa Kemal’in tarafsız kalma konusunda hassas olduğunu belirterek sadece Güneşspor’a duygusal bağının olduğunu anlatıyor. Bunun sebebini ise “Kurucuları arasında Atatürk’ün yakın arkadaşı Cevat Abbas Gürer’in bulunuyor olması.” diye açıklıyor.

Veli Hoca’nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile tanışıklığı ilginç bir olayla gerçekleşir. İzmir’de Karşıyakaspor ile Kasımpaşaspor’un maçında görevlidir Veli Necdet Hoca. İzmir Alsancak stadında maç için son hazırlıkları yaparken Kasımpaşaspor’un yöneticilerinden biri ve kaptanı gelir yanına. Futbolcuların lisanslarını getirdiklerini söyleyerek sahaya girerler. Veli Hoca karşısındaki kişinin askerdeki komutanı olduğunu anlayınca “Çıkın dışarı, ben çağırmadan da gelmeyin” der. Paniğe kapılan hoca, soyunma odasında çay hazırlatıp komutanını ve takım kaptanını odaya çağırır. “Kusura bakmayın komutanım, sizi orada ağırlamak istemezdim” der. Yanına gelen Kasımpaşaspor’un takım kaptanı da Recep Tayyip Erdoğan’dır. “Erdoğan Kasımpaşaspor’da oynamadı” diye itiraz edenlere bir not: Hafızasıyla bizi şaşırtan 84’lük Arığ, Erdoğan’ın kısa bir süre Kasımpaşaspor’da oynadığı konusunda çok ısrarlı.

Milli hakeme göre Recep Tayyip Erdoğan, tekniği yetersiz bir futbolcu. Fiziksel gücüyle top oynadığını söyleyen Veli amca, ama Erdoğan’ın hızlı bir futbolcu olmadığını belirtiyor.

Veli Necdet Hoca’nın beğendiği siyasetçi futbolculardan biri, merhum Başbakan Adnan Menderes. Menderes, Cemal Gürsel’in de kurucusu olduğu Karşıyakaspor’da santrfor olarak oynamış. Veli Hoca, Menderes için “Çok iyi bir santrafordu.” diyor.

FUTBOLUN AYAKLI TARİHİ

Veli Necdet Arığ, Türk futbolunun mazisini, özellikle Ankara futbolunu en iyi bilenlerden. Ankaragücü takımının tarihiyle ilgili de kitap yazıyor şimdilerde. Beşiktaş (1903), Galatasaray (1905), Fenerbahçe (1907) gibi İstanbul takımlarından sonra ilk kurulan Ankaragücü’nün belgeselini hazırlıyor. Takımı 1910’da İstanbul Zeytinburnu’nda silah tamir atölyesindeki usta ve çıraklar kurar. O dönemde Galatasaray’dan ayrılan birkaç kişi de Güneşspor adında bir takım kurmaya karar verir. Galatasaray’a nazire yaparcasına renkleri de sarı kırmızı olarak belirlenir. Güneşspor ile Galatasaray arasında yapılan ilk maçta birbirine girer futbolcular. Kavga bir hafta boyunca sürer İstanbul sokaklarında. Dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü de ‘Örfi İdare’ yani sıkı yönetim ilan eder. O günden sonra da öğrencilerin kulüplerde oynaması yasaklanır.

Necdet Amca o zamanlar İstanbul kulüplerinin sayısının fazla olduğunu anlatıyor. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe’nin yanı sıra Vefaspor, Beylerbeyi ve Kasımpaşa da amatör olarak kurulur. Ankara’da ise Ankaragücü, Demirspor, Çankayaspor, Turangücü gibi takımlar top koşturur. İstanbul’da kulüp sayısı fazla, iş imkanı da az olduğu için çoğu yetenekli futbolcu Ankara’ya gelir. Veli Amca bu yüzden o zamanlar Ankara takımlarının İstanbul’a göre daha iyi oynadığını söylüyor. Eski hakem, Beşiktaş’ı kuranların saray mensupları olduğunu hatırlatıyor. Paşalar ve nazırlardan oluşan yöneticileri, Atatürk’ün pek sevmediğine dikkat çekiyor. Beşiktaşlı futbolcuların sarayın arabaları ile idmana geldiklerini belirterek, bu yüzden onlara ‘arabacılar’ denirdi diyor. “Fenerbahçe’yi kuranlar ise Kadıköy’de yaşayan Atatürkçü ve milliyetçi gençlerdi” ifadelerini kullanıyor.

İNÖNÜ’DE İLK GOLÜ SEBA ATTI

Kulüplerin açılmasıyla birlikte statlar da tek tek açılmaya başlar o yıllarda. Statların isimleri de ya kurucuların adını alır ya da devletin başındaki Reis-i cumhurların ismini. İnönü Stadı’nın ismi de dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün soyadı verilerek temelleri atılır. 1939’da yapımına başlansa da açılışı 1947’yi bulur. İnönü Stadı’nda ilk maç 27 Kasım 1947’de İsveç AIK Solna ile Beşiktaş arasında oynanır. Stadın ilk golünü ise Beşiktaş’ın sağ açıkta oynayan futbolcusu Süleyman Seba atar.

Eski hakem, Türk futbolunun geleceğini geçmişle kıyasladığında pek parlak görmüyor. Günümüzdeki futbolcuların eğlenceye çok düşkün olduklarını belirterek bu durumun kendisini endişelendirdiğini vurguluyor. Ancak Türk futbolcularda kazanma hırsı ve mücadele ruhu olduğu müddetçe futbolun iyi yerlere gelebileceğini düşünüyor. Bunun olmasını da şuna bağlıyor. “Teknik yapıyı geliştirmek ve yabancı hayranlığından vazgeçmek.”

ATATÜRK’TEN MENDERES’E, LİDERLERİN FUTBOL MERAKI

Futbol ve siyasetin çoğu zaman birbirine yakın olduğu söylenir. Çoğu politikacının futboldan siyasete geçmiş olması da bunun kanıtı. 10 cumhurbaşkanı görmüş biri olarak siyasilerin futbol merakını Veli Hoca şöyle tarif ediyor:

Mustafa Kemal Atatürk: Yakın arkadaşı Güneşspor’da yönetici olduğu için oraya ilgi duyardı. Fakat futbolu beceremezdi.

İsmet İnönü: Ankara Demirspor takımını tutardı. Futbolla ilgisi yoktu, Demirspor’un santrforu yakın arkadaşıydı.

Celal Bayar: Maçlara gelmezdi.

Cemal Gürsel: Takım tutmazdı; ancak hiçbir maçı kaçırmazdı. Güreşçiydi, cumhurbaşkanları arasında spora en düşkün olanıydı. Tribünlerin müdavimlerindendi. İzmir Karşıyakaspor’un kurucularındandı.

Fahri Korutürk: Hiçbir maça gelmezdi.

Süleyman Demirel: Gönülden gelen bir futbol merakı yoktu; ama maçlara gelirdi.

Turgut Özal: Maçlara gelirdi; ama futbolu seven biri değildi.

Erdal İnönü: Sınıf arkadaşımdı. Futbolla ilgisi sadece lise yıllarına dayanıyor. Oynamazdı; ama takımın teknik direktörüydü.

Adnan Menderes: Karşıyakaspor’un santrafor oyuncusuydu. Çok iyi futbol oynardı.

Şükrü Saraçoğlu: Eski Dışişleri Bakanı. Kuvayi Milliye’nin kurucularından. Fanatik Fenerbahçeli’ydi. Bütün maçlara gelirdi.

Ali Rana Tarhan: Eski milletvekili ve meclis Başkanı. Zaman buldukça maçlara gelirdi.

FUTBOLDA ŞİKE VAR; İLK ŞİKEYİ BEN YAKALADIM

Necdet Hoca, futbolda yaşanan ve son zamanlarda sık sık gündeme gelen şike iddialarıyla ilgili de açık konuşuyor: “Şike önceden de vardı şimdi de var.” Kendisinin de çeşitli şikelere şahit olduğunu açıklayan eski hakem, bunun önüne geçilemeyeceğini savunuyor. Arığ, yıllar önce “ilk şike” olayına İstanbul’da Altay-Vefaspor maçını yönettiği bir günde şahit olmuş. Altaylı bir futbolcu ile Vefasporlu bir başka oyuncunun çoraplarından çıkarttığı paraları birbirlerine verdiklerini görünce ikisini de uyarmış.

37 YIL ÖNCE SAHALARA VEDA ETTİ

1923’te Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğar. Subay bir baba ve teğmen bir annenin beş çocuğundan biri olarak dünyaya gelir. İlk ve orta okulu Mustafakemalpaşa’da, liseyi de Bursa Erkek ve Ankara Gazi liselerinde okur. O zamanlar futbol pek bilinmediğinden güreşe ve atletizme merak sarar. Babasının futbola karşı pek ilgisi yoktur. Yuvarlak meşinle tanışması dayısının sayesinde olur. Bursa’da yatılı okuduğu yıllarda Akınspor’da top koşturmaya başlar. Harçlıklarından biriktirdikleriyle formasını da kramponunu da kendi alır. Babasının tayinin çıkmasıyla Ankara’ya yerleşir aile. Okul bahçesinde maç yaptığı günlerden birinde Ankaragücü takımında oynayan Nusret Göktuna’nın ilgisini çeker. Necdet Arığ’ı elinden tuttuğu gibi Ankaragücü’ne götürür. Kısa zamanda yöneticilerin de dikkatini çeker.

Sahaya ilk defa 13 yaşında, 1936’da çıkar. 1948’de ayağının kırılması, iki yıllık Ankaragücü macerasını bitirir ve ardından tevafuk eseri hakemliğe başlar. 1956’da FİFA hakemi olur. 1970 yılına kadar bin 25 maç yönetir sahalarda. 47 yaşında sahalara veda edip tribünlerde yerini alır. Yenigün, Zafer,Tasvir, Son Havadis, Fotospor’da spor yazarlığı yapar. Milliyet Gazetesi’nin Ankara bürosunu açarak, spor servisi müdürlüğü’nde çalışır. Veli Necdet Arığ, atletizmde başhakem, futbolda uluslararası hakem ünvanına sahip.

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ankaragücü taraftarının deplasman biletlerinin karşılandığı iddaasını küçük bir cevap vermek istiyorum. Trabzon'da ki maça bilet parası olmadığı için gidemeyen Gecekondu'dan arkadaşları biliyorum. Onlar gitse bende onlara olacaktım çünkü. Otobüs doğrudur ama ne bilet parası var, ne de yağmalama falan.
    Yaşamak Direnmektir!

Samsun İl Temsilcisi aktan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

bundan sonraki bütün maçlarınızda (ankaradaki TS maçı hariç) başarılar..
    TRABZON

Samsun İl Temsilcisi aktan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı yozgatlı1910 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

beşiktaş maçı Gecekondu
    bu taraftar başarıyı hakediyor
    TRABZON

Cezalı Üye

Alıntı Kazım Uzunboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankaragücü taraftarının deplasman biletlerinin karşılandığı iddaasını küçük bir cevap vermek istiyorum. Trabzon'da ki maça bilet parası olmadığı için gidemeyen Gecekondu'dan arkadaşları biliyorum. Onlar gitse bende onlara olacaktım çünkü. Otobüs doğrudur ama ne bilet parası var, ne de yağmalama falan.
    Kazım otobüs nerde yok

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Gecekondu'nun sitesine neden üye olamıyoruz ?

Üyelik alımı ne zaman açılacak ?

Nereden
    Ankara

Alıntı TSefa.1967 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecekondu'nun sitesine neden üye olamıyoruz ?

Üyelik alımı ne zaman açılacak ?
    malum eskişehir maçından sonra üyelikler tamamen kapandı ortalık sakinleşene kadar açılmaz..

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Gecekondu_Erkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malum eskişehir maçından sonra üyelikler tamamen kapandı ortalık sakinleşene kadar açılmaz..
    Anladım teşekkürler.

Süleyman50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir

Ankaragücü Store hizmete açıldı

Ankaragücü'nün resmi ürünlerinin satılacağı Ankaragücü Store'un açılışına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Bu aslında başlangıç. inanıyorum ki bu mağazaların adetleri artacak. Ankaragücü, Türkiye'nin takımı. Hayırlı olsun" dedi.

Ankaragücü'nün Tandoğan'daki spor tesisleri bünyesinde yer alan Ankaragücü Store'un açılışını yapan Gökçek, kulüpte yaşanan son gelişmelere ilişkin soruları yanıtladı.

Melih Gökçek, teknik direktör konusunun bu hafta halledebileceğini belirterek, ''Duyduğum kadarıyla hocalar devrede gelmek istiyor. Devre arasında takımı kendi dönemlerinde çalıştırmak istiyorlar. Hoca transferinin gecikmesinin altında başka anlamlar aranıyor. İlk yarının bitmesi bekleniyor. Hoca konusunun bu hafta halledilmesini bekliyoruz'' diye konuştu.

Kulüp teknik direktörlüğü konusunda geri adım atan çalıştırıcıların olduğunu ifade eden Gökçek, ''Bazı menajerler Ankaragücü aleyhine propaganda yapıyor. Ankaragücü sıkıntılı, zorlu kulüp diyorlar. Hocalar da geri adım atıyor. Ankaragücü, 100. yılında mutlaka şampiyonluğa oynamalı'' ifadelerini kullandı.

-''ÇİFT BAŞLI YÖNETİM OLMAZ''-
    Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın ile kişisel bir sorunu bulunmadığını, ancak kulüp yönetim kurulunda bir sorun olduğunu kaydeden Melih Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:
    ''Çift başlı yönetim olmaz. Maalesef yönetim içinde iki başlılık var. Herkes bir yana çekiyor. Çekince karışıklık olur. Kendi aralarında almış oldukları istifa kararları var. Bunlar doğru değil. 3 ya da 10 Ocak'taki genel kurulda bu sorunları kökünden çözeceğiz.''

-YÖNETİCİ ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR-
    Gökçek, sarı-lacivertli kulübün yöneticilerine sağladıkları maddi katkıdan dolayı teşekkür ederek, ''Kongrede bu rakamları duyduğunuz zaman şaşıracaksınız. 2006'da Ankaragücü'nde forma giyen İlhan Mansız'a olan borçları yeni gelen yönetim kurulu ödüyor. Şu anki alacaklılar hariç, eski alacaklılar 4.5 trilyon alacak. Bu nasıl bir iş. Boynumuzun borcu Ankaragücü'nü iyi yerlere getirmek'' şeklinde konuştu.

-ONURSAL BAŞKANLIK-
    Ankaragücü'nün onursal başkanlığına ilişkin bir soruya ise Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, ''Ben böyle bir sıfat almadım. Ben Ankaragücü'nün, Ankaraspor'un, Gençlerbirliği'nin bütün Ankara kulüplerinin onursal başkanıyım'' dedi.

Ankaragücü Store'da bir süre gezen ve kulüp yönetim kurulu üyesi Ayhan Atalay'dan detaylı bilgi alan Gökçek, daha sonra mağazada alışveriş yaptı. Alışverişin ardından başkan Gökçek, mağazanın yanında bulunan sahada idman yapan altyapıdaki futbolcularla saha ortasında sohbet etti.

Yönetim kurulu üyesi Atalay, resmi ürünlerin satıldığı mağazanın açılışını ''Bir kulüp olmanın gereği'' şeklinde yorumlarken, korsan ürün satışının önüne geçmek istediklerini ifade ederek, 19 Mayıs Stadı'nın çevresine de iki platform kurarak satış yapacaklarını söyledi.
    TrabzonSporlu olmak ayrıcalıktır...

Furkan_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bir Trabzonlu olarak hemşerilerime selamlar olsun..

Onurlu duruşun adı GECEKONDU !
    Konu Furkan_06 tarafından (22.12.2009 Saat 00:52 ) değiştirilmiştir.

Mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Ankaragücüstore hayırlı olsun.Biran önce Mlih amca uzaklaşır umarım Ankaragücünden.
    Tribünde Küfüre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Nereden
    Nevşehir

Ankaragücü'nden transfer açıklaması

Ankaragücü Kulübü Genel Müdürü Ender Yurtgüven, bazı yabancı futbolcuların takımdan gönderileceğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ender Yurtgüven yaptığı açıklamada, henüz takımdan ayrılacak futbolcularla ilgili bir görüşme yapılmadığını bildirdi.

Ankaragücü'nün yeni teknik direktörü Roger Lemerre ile ilgili olarak henüz takımdan gönderilecek futbolcularla ilgili bir görüşme yapmadıklarını belirten Yurtgüven, "Şu anda kadromuzda 8 yabancı futbolcu var. Oyuncularımızla ilgili olarak şu anda alınmış bir karar yok. Yönetim olarak teknik direktörümüzle henüz bu konuda bir görüşme yapmadık. Kupa maçından sonra yeni teknik direktörümüzle görüşeceğiz. Onun vereceği rapor doğrultusunda hareket edeceğiz. Basında bazı futbolcularımızın takımdan ayrılacağına ilişkin çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Nereden
    Nevşehir

Ankaragücü'nden hoşgeldin hediyesi!

Ankaragücü, yeni hocası Roger Lemerre'ye galibiyetle merhaba dedi.. Ziraat Türkiye Kupası B Grubu mücadelesinde Denizli Belediyespor'a konuk olan başken ekibi, Bebbe ve Murat Duruer'in golleriyle 2-0'lık sonuca uzandı..
    -DENİZLİ BELEDİYESPOR: 0 - ANKARAGÜCÜ: 2

Stat: Doğan Seyfi Atlı

Hakemler: Mürvet Sezer xx, Erdem Bayık xx, Hakan Yemişken xx,

Denizli Belediyespor: Oğuz x, Ersin xx, Ali xx (Dk. 65 Cengiz), Hasan Demir xx, Sinan xx (Dk. 27 Ahmet Bedir xx), Hasan Ali xx, Cem xx, Burak Küçüköner xx, Barış x, Fatih x (Dk. 72 Deniz x), İsmail xx,

Ankaragücü: Serkan xx, Ediz xx, Mehmet xx (Dk. 80 Weeks x), Koray xx, İlhan xx, Özgür xx (Dk. 41 Broggi xx), Elyasa xx, Adem xx (Dk. 53 Volkan xx), Bebbe xxx, Hürriyet xx, Murat xxx,

Goller: Dk. 31 Bebbe, Dk. 67 Murat (Ankaragücü)

Sarı Kartlar: Dk. 79 Cengiz (Denizli Belediyespor), Dk. 32 Elyasa, Dk. 82. Hürriyet (Ankaragücü)

::MAÇTAN DAKİKALAR::
    10. dakikada Ankaragücü'nün kazandığı serbest vuruşu kullanan Özgür'ün şutu az farkla auta gitti.

12. dakikada Murat'ın yaptığı ortada kaleci Oğuz ile Bebbe topa birlikte yükseldi. Oğuz, topu ceza sahası dışına uzaklaştırdı.

16. dakikada gelişen Denizli Belediyespor atağında, Barış'ın soldan yaptığı ortaya iyi yükselen Ali'nin kafa şutunda top, az farklı üstünden dışarı çıktı.

23. dakikada gelişen Ankaragücü atağında Elyasa'nın, Denizli Belediyepsor ceza sahasına havalandırdığı topa İlhan kafa ile dokunamayınca Ankaragücü bir golden oldu. Kaleci Oğuz topu kontrol etti.

28. dakikada kazanılan serbest vuruşu kullanan Murat, atak yönünün sağ tarafından topu Denizli Belediyespor ceza sahasına ortaladı. Bebbe'nin kafa ile indirdiği topa İlhan dokunamadı. Kaleci Oğuz topu kontrol ederek oyuna soktu.

31. dakikada atak yönünün sol kanadından topu alan Özgür ceza sahasına ortaladı. Topa iyi yükselen Bebbe, kafa ile meşin yuvarlağı ağlara göndererek Ankaragücü'nü öne geçirdi: 0-1.

34. dakikadaki Ankaragücü atağında, Mehmet ceza sahasının solundan topu İlhan'a gönderdi. Bu futbolcudan önce davranan Hasan Ali meşin yuvarlağı ceza sahası dışına çıkardı. Top yine Mehmet'in önüne düştü. Bu futbolcunun ikinci vuruşunda tehlikeyi kaleci Oğuz önledi.

Maçın ilk yarısı 1-0 Ankaragücü'nün üstünlüğü ile sonuçlandı.

57. dakikada Denizli Belediyespor köşe vuruşu kazandı. Ali'nin ceza sahasına gönderdiği topa iyi yükselen kaleci Serkan, meşin yuvarlağı rakip takım oyuncularına gelmeden kontrol etti.

67. dakikada Denizli Belediyespor ceza sahasında topu rakipten kapan Mehmet, meşin yuvarlağı Murat'a çıkardı. Bu futbolcu, atak yönünün sağ çaprazından topa düzgün bir vuruş yaparak golü kaydetti: 0-2

73. dakikada orta sahada topu alan Murat, topla bir süre gittikten sonra, atak yönünün sağ çaprazından şut çekti. Top, kale direğinin solundan az farkla dışarı çıktı.

88. dakikadaki Denizli Belediyespor atağında, orta sahanın solunda rakip oyunculardan topu kapan Barış, ceza sahasına kadar topu sürdü. Aynı futbolcunun sağ çaprazdan attığı şutu, Ankaragücü kalecisi Serkan, güçlükle önledi. Maçı, Ankaragücü 2-0 kazandı.

lazajan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ankaragucu seyırcısıne her zman bı sempatım olmustur
    Gurbetçi gençler ulannnnnn

pazarkapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

süper ligde herzaman bulunmasını istedigim...su ligde yürekli seyircisi ve bana gelen sempatisiyle herzaman basarılı olmasını istedigim türkiye liglerindeki 100.yılını yasayan cınarlardan biri...

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben de bir zamanlar Gecekondu taraftar grubunun internet sitesine üye olmaya çalışmıştım.Tc kimlik numarası ile üye alıyorlardı.Tüm bilgilerimi doğru girmiştim ama bizi üyeliğe kabul etmediler her neyse.

Benim sormak istediğim ufak bir soru var.Ankaragücü maçlarına Sincan tarafından gelen taraftarlar çoğunlukla hangi grupla birlikte izliyor maçları.

Galatasaray'ı 3-0 yendiğiniz maçtan sonra Sincan yönüne giden trendeydim.Ankara durağında doldurdular treni, tabi herkes çıkmaya başladı trenden bir ben çıkmadım.Ama be kardeşim ihlal etmediğiniz kural kalmadı.Canlarınızı bile tehlikeye attınız, devlet malını nasıl kullanmaktır o öyle.Cidden böyle şeyler yakışmıyor size.
    Konu Murat' tarafından (30.12.2009 Saat 17:57 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir zamanlar Gecekondu taraftar grubunun internet sitesine üye olmaya çalışmıştım.Tc kimlik numarası ile üye alıyorlardı.Tüm bilgilerimi doğru girmiştim ama bizi üyeliğe kabul etmediler her neyse.

Benim sormak istediğim ufak bir soru var.Ankaragücü maçlarına Sincan tarafından gelen taraftarlar çoğunlukla hangi grupla birlikte izliyor maçları.

Galatasaray'ı 3-0 yendiğiniz maçtan sonra Sincan yönüne giden trendeydim.Ankara durağında doldurdular treni, tabi herkes çıkmaya başladı trenden bir ben çıkmadım.Ama be kardeşim ihlal etmediğiniz kural kalmadım.Canlarınızı bile tehlikeye attınız, devlet malını nasıl kullanmaktır o öyle.Cidden böyle şeyler yakışmıyor size.

Sincan Özellikle Son Zamanlardaki değişimle Genelde Gecekondu Mahallesinde yaşayan insanların oraya göç etmesiyle ANKARAGÜCÜ nün Kalesi konumuna geldi bana göre.. ama sincanda en etkili ve sizin anlattığınız gibi organize Sol kapalı var tamamı olmasa bile tamamına yakını sincan tarafından gelir..

siteye üyelik konusunda ise bi karışıklık olmuştur diye düşünüyorum isterseniz tekrar deneyin..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)