Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor ve yapilan yanlislar!

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Günümüzde hastalik haline gelen futbol için çok çesitli seyler yazilir, çizilir yorumlar yapilir.

Herkes tuttugu takimi göklere çikarir, basarisizliklarina kiliflar arar ama hiç kimse kendi özelestirisini yapma cesaretini gösteremez..

Size sehrimin takimi gözbebegimiz Trabzonspor hakkinda bazi elestirilerde bulunmak istiyorum?

1984 yiliydi; o sene sampiyon Trabzonspor olmustu... Baskani Mehmet Ali Yilmaz Teknik Direktör Ahmet Suat Özyazici futbolcularin bazilari Osman, Güngör, Hasan, Bahattin,Turgay,Senol, Necati, Iskender?di?

O zamanlar imkansizliklarla doluydu çamurlarin içersinde antrenman yapar, deplasmanlara gittiklerinde en ucuz oteller seçilirdi. Bir yöneticinin evinde verecegi ziyafette onlara büyük bir lütufmus gibi gelirdi.

Sonrasinda Mehmet Ali Yilmaz tesisleri açildi ortam farklilasti imkanlar daha iyi hale getirildi. Asilmayacak gibi gelen sorunlar ortadan kaldirildi harika denilebilecek tesislerde idmanlarini yapmaya basladilar.

Ama ne yazik ki sampiyonlugu gördügümüz en son yil o 1983-84 sezonu oldu.
    Neden mi ?

Altyapi bana göre bu çok önemli yukarida sadece bir kaçinin ismini saydigim futbolcular hep kendi evlatlarimizdi maçlara çiktiklarinda kazanma hirsi vardi, azim vardi Öyle alacaklari primleri düsünmezlerdi sadece yasadiklari sehirlerinin ismini biraz daha ön plani çikip ?Bizde variz bizde buradayiz? demek için mücadele ederlerdi.

Simdi ki Trabzonspor?u düsününce sadece içim burkularak gülümsüyorum.

Altyapiya deger vermeyen o ergenlik çagindaki çocuklarin psikolojik durumlarini düsünmeden okullardan toplayarak koyun sürüsü gibi bir sahaya toplayip aylarca yillarca antrenmanlara çikarip sonrasinda ise yaramazsin deyip evlerine yollayan bir zihniyet var?

Bir çocuk düsünün; Ilkokul dördüncü sinifta okul takiminda hem de kaptan.. Günün birinde Trabzonsporlu bir yetkili geliyor ve ?iyi oynuyorsun artik bizimle antrenmana çikacaksin? diyor

Çocuk seviniyor, havalara uçuyor ne de olsa artik kendi sehrinin takiminda oynayacaktir.
    Günler geçiyor, aylar geçiyor, hatta yillar geçiyor ve tam 3 yil bikip usanmadan sadece bir okulun kum sahasinda antrenmanlara çikiyor.. O hayalindeki tesislerin kapisindan içeriye bile sokulmadan ve günün birinde çocuga ?ailen bizi arasin? diye haber yollaniyor..

Çocuk üzgün bir sekilde eve geliyor kapiyi açan annesine ?Bu is artik bitti Trabzonspor?a gitmiyorum? diyor annesi nedenini sordugunda; ailesine haber gönderilen bütün arkadaslarinin atildigini söylüyor.

Bu olayin gerçeklestigi yilda baskan Sayin Atay Aktug, çocuklari antrenmana çikarip güya hoca oldugunu söyleyen kiside suan Trabzonspor? da yardimci antrenörlük görevini sürdüren kiside sayin Hakan Yilmaz?

O ise yaramaz sizden bir sey olmaz denilen çocuklara sonra ne mi oldu?

Trabzon sehrinin köklü diger bir takimi olan Idmanocagi sahip çikti oradan çikarilan çocuklarin bazilarini takimina katip onlarin içlerindeki futbol heyecanini öldürmemek için ugras verdi.

Gün geldi yillardan 2004 Mayis oldu Trabzon A Minik Futbol ligi maçlari oynandi finale Trabzonspor ve Idmanocagi kaldi sonuç: 5-3 ve Idmanocagi sampiyon,

Yine 2004 Ekim bu kez B Minikler Futbol ligi finali finale kalan yine ayni takim sonuç 1-0 Idmanocagi yine sampiyon 2005 yili B Yildiz Futbol ligi yine finale kalan her iki takim ama bu kez yapilan bazi haksizliklara dayanamayan Idmanocagi maça çikmiyor ve hazirdan sampiyon olan Trabzonspor takimi

Simdi soruyorum sayin Trabzonspor? u temsil eden insanlara ise yaramaz diye kapinin önüne koydugunuz çocuklarda miydi suç? Yoksa onlara gereken egitimi veremeyen simdilerde de A Takimda yardimci antrenörlük yapan kiside miydi?

O çocuklar büyüyüp belli yerlere gelip diger takimlarda oynadiklarinda milyon dolarlar bile teklif edilse kendi takimlarina gelmek istemiyorlar.
    Çünkü zamaninda sahip çikilmamislar, kirilmislar, incinmisler.

Sonrasinda ne mi oluyor? Bütün sehir ayaga kalkip o futbolcuyu vatan haini ilan ediyor yolda gördüklerinde hakaretler ediliyor, deplasman için Trabzon? a geldiklerinde küfürlere maruz kaliyorlar.

Zamaninda o çocuklara 1984 yili öncesi gibi deger verip sahip çikilsaydi simdi deliler gibi yabanci futbolcu aramaz kendi alt yapimizda yetisen çocuklarimizi oynatirdik.

Trabzon?da yasi yirminin altindaki her gencin belki de tuttugu takim artik Trabzonspor yerine herhangi baska takim..
    Çünkü bilemiyor sampiyonluk nasil olur? nasil kutlanir bu zihniyetler oldugu sürece de asla bilemeyecekler.
    Sayin Atay Aktug
    Siz Trabzonsporun alt yapisinda yetismediniz mi?
    Ya da sayin Senol Günes: Son sampiyonluk yasandiginda takimin kalesinde siz yok muydunuz
    Neden sosyal çevresi dar olan sadece futbol askiyla yanan taraflara sampiyonlugu tattirmak için bir çaba göstermiyorsunuz.
    Neden hiçbir zaman üç büyükleri eskisi gibi 6 maçta da yenemiyorsunuz?
    Neden ikinci olabilmek için adi büyük bir takimin diger büyügü yenmesini bekliyorsunuz?
    Nedenler o kadar fazla ki hangisini yazayim..
    Simdi Sampiyonlar ligi maçlari baslayacak
    Insallah ben yanilirim, Sampiyonlar Ligi elemelerinde basarili olursunuz?
    Gerçekten bu kez yanilmak istiyorum.

Sevgiyle kalin

DENIZ YILDIZ

Bu yaziyi bugun okudum ve sizinLe payLasmak istedim...

BHu yazi medya bölümünde var...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

La havle

nerden bulursunuz böyle sayfalari, yazarlari... medya bölümüne yazsaniza diyecem ama zaten yazilmis. takip biraz takip..

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)