Sayfa 3 Toplam 35 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 868 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Neden Trabzonspor?

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

momentus abi çok güzel yazmissin.ellerine saglik.sen bir gazetede yazarlik yaptin mi?

evet arkadaslar ben aslen g. haneliyim ama ankarada buyudum.babam fanatik fenerlidir.dogal olarak cocuklugum fenerli olarak gecti.ta ki tarih 5 mayis 1996 ya kadar .o tarih te gordum ki taraftarlik sadece takimini sevmakle olmuyo.herkes takimini sever ama hic kimse takimi yenildigi icin intihara kalkisacak kadar sevemez diye dusundum.ve trabzonspor maceram fenerin sampiyonlugunu yasamadan bitti.daha sonra trabzonspor sempetisi yerini trabzonspor askina birakti daha sonrada trabzonspor sevdasina ve insallah boylrde devam edecek olene kadar.

iste bu yuzden TRABZONSPOR

denizci61
    Ziyaretçi

Neden Trabzonspor sorusuna su an cevap veremiyorum ama sunu Kiev maçindan sonra çok iyi anladim ki böyle agir enkazlardan sonra içimdeki Trabzonspor aski daha da büyüyor. Hiçbir maglubiyet seni benden alamaz çünkü sen kaybederken bile asilsin.

ibrahim_yattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

fenerbahceli dayimin etkisinde kalip 7 yasima kadar filan fenerbahceyi tuttum. 80 dogumluyum 87 den beri trabzonsporluyum.

düsünsenize fenerbahcenin tutulmayacak bir takim oldugunu 7 yasimda anlamisim )

Nereden
    Sakarya

ayrica geçen günkü trabzonspor kiev maçindan sonra sakaryada yasayan ve fanatik trabzonsporlu bir büfeci arkadasima her maçtan sonra oldugu gibi muhabbete gittim içimi döküp rahatlayacagim biri olsun istedim. gitmez olaydim daha içeri girmemle bagiris çagiris kiyamet koptu. israrla artik trabzonspor taraftari olmadigini panathinaikos u tuttugunu bagira çagira söyledi. büfesine astigi (kisin hediye ettigim) trabzonspor atkisinida kaldirmisti. bu sözler sana yakismiyor fenerbahçe gibi tek maça bakarak yorum yapma. fenerbahçeli zihniyetine bulasmis olursun diye ikaz ettim ama nafile o aksam ikna edemedim. o atkiyi as oraya birdaha ki geldigimde orada görecem dedim ve ayrildim oradan. az sonra oraya gidecem ve trabzonspor atkisi yerinde degilse geri dönüp momentus isimli arkadasin yazdigi herseyi açiklayan yazisini yazicidan alip ona götürücem.

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çünkü trabzonspor dogup büyümüsüm babam ts'li ailem ts'li onun o renklerine asigim zaferlerine asigim sampiyonlar ligine katilmasada o gönüllerin sultani en büyük ts baska büyük yok ..

Nereden
    İstanbul

Bazen, çok sikilirsiniz hayattan ve

yoktur hiçbir sey, mutlu edecek hayatta seni

hele Istanbul'da yasiyorsan, yalanci, sahte, mutsuz oldugunu bile bilmeyen insanlarin arasinda, mutluluk için degerler arayan

Bazen, çok istedigin bir müzigi koyarsin ve dalarsin sadece senin olan hayallere

Bazen, yasin ilerlediginde hayattan daha az beklentin kaldiginda bir heyecan ararsin, bir yasama arzusu

bir baglilik, bir sessiz çogunluk

Bazen, senin hiç olmayan ve olmamis milyon dolarlari havalara savuranlari görünce, sadece malzeme olanlara, degersizce

sen sanki senin savaslarini yapan bir güç ararsin hayatta, seninle senin degersiz hayatinda tüm düsmanlarinin yerine koyduklarina karsi savasan

Bazen, tüm kinini kusmak istedigin hayata söylemek istediklerini bir çiglik olarak, Gökdeniz,Fatih,M.yilmaz,Yattara golleri kaçirdiginda atarsin

O ayak seninkidir topu disari atan,

Bazen, dünyayi sen idare etmek istersin,çocukken hayal ettiginsüper güçlerin olmasa da hiç,

oturur, sen de kurarsin kadronu, satranç tahtasindaki piyonlarini oynar gibi oynarsin onun yaninda Ziya Dogan'la

rakip kalecinin topa uzanan açik eli yere düserken, sende firlarsin kulübeden, o uzaktayken sana aslinda

Bilirmisin, Atatürk bile Kurtulus Savasindan sonra uzun bir süre ugramamis Istanbul'a,

Neden demisler? O agdali, onun canini acitan Istanbul ile yildizi barisamamis uzun bir süre

Bende o havadaydim hep, hala da

Simdi diyorum ki, gel oldugun gibi, bu tutkuyu bir atese çevirelim seninle, al benim intikamimi bu memleketten

acit canlarini bana aci verenlerin, hayatimi bosa harcatanlarin, ben senin renklerini görmek istiyorum bu memleketin havasini dagitan

temiz havanla yak cigerlerini, aslinda, kurtar onlari da

bir maç yorumunu bile küfür dolu sözlerle yapmaktan baska yol bilmeyenlerden

hiçten gelip çoka giden yolda hep var ol sen, kizdirsan da, üzsen de, sen buldugum en saf varliksin hayatimda

içine tükürürken hayatin, sevinçten oynat beni sadeceoldugunca

1.Dogma büyüme Trabzon'luyum.

2.Shota ve Hami bizim takimdaydi.

3.Kendi sehrinin veya bölgesinintakimini desteklemeyenlere kilim.(Bazi arkadaslardan tepki alacagim ama...)

4.Ilkokuldaki hocam bol bol Trabzonspor sevgisi asiladi.

5.Babama inat olsun diye(Kimse kizmasin babam beni sinirlendirdikçe Trabzonspor sevgim kat be kat artti.)

6.EN BÜYÜK TRABZONSPOR

Nereden
    Sakarya

TEK

SEBEP VAR

TEK

BÜYÜK

TRABZONSPOR

ben nasil trabzonsporlu oldugumu hatirlamiyorum,nedeni de sonradan degil dogmadan trabzonlu ve trabzonsporlu olusum.

Hakikaten enteresan bir duygu,aciklamasi zor neden nicin nasil gibi.Memleketim,topragim ,anam ,babam herseyim benim.Her zerresindenkeyf vemutluluk aldigim vatanim benim.

Herkesin sanirim sevgili momentusun anlattigi gibi bir cok anilari var bu konu ile ilgili, ellerine saglik inanki o yaztigin hikayenin icinde bende varim.

Seviyorum iste,tarifi imkansiz,nedeni belirsiz,karsiliksiz bir sevgi bu.

hosca ve dostca kalin..........

hakantpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Neden Trabzonspormu hah.. Baska Takim mi Varki tutacak ?

Ben kendimi Bildim bileli trabzonsporluyum.. Nasil Ts li oldugumu bilmiyorum ama ilk hatirladigim iskender. 1978 Dogumluyum 1984 yilindaki sampiyonlugu Zar zor hatirliyorum o günden sonra Arkadaslar Arasinda ezildim BüzüLdüm ama Hala trabzonspor sevgisinden Vazgeçmedim.. Çünkü içime asilanmis bu sevgiyi Hiçbirsey içimden söküp atamaz...

Trabzonsporlu olmak Farklidir.. takiminiz sampiyon olmayabilir. Avrupada Destanlar yazmamis olabilir. SL ne katilmamis olabilir. Ama ben Trabzonsporun bu olanaksizlar içinde Ezik takimlara karsi yaptigi onur dolu mücadelesini ve sampyon olabilme ihtimalini seviyorum

Saglicakla Kalin

Hakan Topaloglu

CeSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Nedeni Avatarimda...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslardan biri babadan ogula demis dogru soylemis.Bizde doneklik yoktur.Ts li olmak farkli bi duygudur bir asiliktir.

Avni aker arkadas gibi hep sormusumdur kendime niye trabzon...Niye biz boyleyiz diye.Niye farkliyiz diye...Cevabi hep kalpte sakli biz trabzonlular ve trabzonsporlular boyleyiz iste farkliyiz.

Bu arada msj yazarken cevap sayisi 61di heyt bea

Guests
    Ziyaretçi

bir arkadas yazmisti;

"biz trabzonsporu takim tutar gibi tutmuyoruz. biz trabzonsporumuzu seviyoruz..." diye.

ne güzel demis...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Alıntı trapezus61 Nickli Üyeden Alıntı

bizimkisi dogustan...

TRABZONSPORLU OLUNMAZ... TRABZONSPORLU DOGULUR...

[img]smileys/smiley32.gif[/img]...IMZA...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

trabzonspor demek hayat demek trabzonspor demek mutluluk demek trabzonspor demek efsane demek trabzonspor demek destan demek iste baska söze ne gerek

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

editEdited by: Haruncan

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Sevgili Arkadaslar,

Güzel yazilariniz için hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum. Guguda-61 kardesim bir gazetede yazip yazmadigimi sordu. Hayir, kendi çapimizda amatörce bir seyler karaliyoruz. Halihazirda hiç bir yerde yazmis degilim. Görüsmek dilegiyle...

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Abicim memleket Trabzon, tip trabzon, burun trabzon, kalkip ezikleri tutsak durum siritirdi[img]smileys/smiley1.gif[/img], bi kere renkleri en guzel renkler + Trabzonsporu tutmak ayricaliktir, ozellikle benim yaslarimda olupta tutuyorsan, yani daha hiç sampiyonluk sevinci yasamamis biri olarak, gerçek taraftarlik budur!!!buna sabretmekte basit degil yani, nefsimi terbiye ediyorum bu takimla, saygilar...

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tarif edemiyorum.Bu baska bir sey.

Cevabini bir bulabilsem. Ama sanirim dogustan.

Yapacak birsey de yok hani...

Burak 1967 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Daha 5 yasinda bir veletken babam beni Denizli Trabzon maçina götürmüstü. O 3-1 kazandigimiz maçtan sonra beni bjk?li yapmaya çalisan komsulara inat Trabzonsporu desteklemeye baslamisim, beni en çok etkileyen takimin renkleri olmustur ve de tribünde kemençe çalan uzun burunlu bi amca daha sonra gerek okul hayatimda gerek aile çevresinde türlü dalgalara, rüsvetlere aldirmadan bu takima sevdalandim. Ben bu takima ASIGIM

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cenab-i Allaha hergün sükrediyorum beni TRABZONLU olarak yarattigi için....Mazallah ya BÜZÜK olsaydim...Herhalde intihar ederdim...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

O yüzden ALLAHIM SANA SONSUZ KERE SÜKÜRLER OLSUN...

Nereden
    Sakarya

BIR KEMENÇEYE

BIRDE SANA HASTAYIM

TRABZONUM

Nereden
    Samsun

ben istanbul dogumluyum,,,ancak istanbullu degil TRABZONLUYUM!!!babam gençligini TRABZONSPORA vermis,istanbulda gruplari varmis o deplasman senin bu deplasman benim TRABZONUMUZUN pesindelermis...

kendimi bilmedigim dönemlerde ben BORDO-MAVI rekleri tanidim,annem kazak ördügü zaman BORDO-MAVI den baska renk kullanmazdi hala saklarim o kazaklari!!!daha çok küçügüm çok iyi hatirliyorum,istanbulda maçlara topkapidan dolmuslar kalkardi;'maça maça...'diye bagirirdi muavin,maça giderdik tabi ben göremiyorum,kocaman adamlar,babam doksan dakika omuzunda maçi izletirdi...gol oldumu havalara atarlardi,tabi BORDO-MAVI kazagimizda varya üstümüzde ayri bi sevimli oluyoruz!!!neyse böyle basladi benim TRABZONSPOR askim...herseyi canimdan çok sevdigim BABAMA borçluyum,ALLAHA SÜKÜR TRABZONSPORLUYUM...tabi bi de kanimizda var,bi KEMENÇENIN sesini bi de TRABZONSPORUMUZUN ismini duydugumuzda içimiz bi hos olur tarifi imkansiz bi mutluluk,heyecan,yerinde duramamazlik...off off su an bile tuhaf oldum...

yazimi uzun tuttugum için,zamaninizi aldigim için özür dilerim...ama konu TRABZONSPOR olunca çok doluyum arkadaslar,çünkü ben TRABZONSPORLULARIN bol oldugu mekanlarda büyümedim,çogu zaman memleketimin takimini,memleketimi dertlesecek arkadas bulamadim...ama nerde olursa olsun atkimi boynumdan çikarmadim,ALLAHA SÜKÜR o neder bu neder diye kimseden korkup hiç bir mekanda atkimi saklamadim...bizde fanatiklik aileden....

saygilarimla....

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ilk hatirladigim sey enistemin beni birmaça götürmesi...muhtemelen 7-8 yaslarindaydim...daha sonra evden kaçip stada gitmek ve "abi ne olur beni yanina alsana, amca ne olur ben de geleyim" deyip ana-babadan gizlice maçlara girmek....ve 1984...yol tarafindaki kale arkasinda kalabaligin arasina karisarak, milletin bacaklari arasindan sampiyonlugu kutlayan bandoyu ve havaya uçan balonlari seyretmek...bizim macera,sevda böyle basladi...sönmemek üzere...

allahima binlerce sükür ki, trabzonlu dogduk ve trabzonsporlu olduk..çok düsünmüsümdür; acaba trabzonlu dogmayip, kayserili vanli çorumlu dogsaydim yine de trabzonu tutar miydim diye...trabzonsporun, kagittan kaleleri nasil birer birer yiktigini, güce,paraya,kartele nasil karsi çiktigini, ufacik nüfusuyla, -olmayan-ekonomik gücüyle saltanati nasil yiktigini görmeyecek miydim...böylesine kör olabilir miydim...karadenizden gelen "hayir, böylegitmez bu saltanat..bu horonu biz oynayacagiz, kemençeyi çalacagiz" diyen sesleri duymayacak miydim....öylesine sagir olabilir miydim...çok sükür böyle bir imtihandan geçmedik...

o yüzden trabzonlu dogmayip trabzonsporlu olanlara büyük sempati ve hayranlik duyarim...

bir kez daha allahima binlerce sükür; trabzonlu ve trabzonsporluyum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)