Sayfa 2 Toplam 35 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 868 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Neden Trabzonspor?

Trabzonspor bir sevdadir, o 10 yil içinde 15+ kupa almis,hiçbirzamankurulamayan istanbul saltanatini yikmis yüzde yüz türk ve yüzde doksan trabzonlu kadrosu ile sampiyon olmus(ayni yillarda fener adi altindaki toplumun yönetiminde sirp ve bulgar kökenli futbolcular ayrica yönetimindede fransiz kökenli insanlar vardi)ortalamada en cok sampiyon olan takim,futbol üzerine ilk kitabin yazildigi yerin takimi(türkiyede) kulupler birliginin temelini olusturan takim Dogu ve güneydogu anadoludaki futbolun gelisimindeki en büyük pay sahibi takim avrupada Firtina gibi estigi yillarda avrupalilar tarafindan 'Real Trabzon' olarak adlandirilan takim. En önemlisi o bir iç güdü o TRABZONSPOR.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim Ailem (Ablam hariç)Trabzonsporluydular ama fanatik degillerdi...Sadece en küçük amcam hariç....O tam bir HOLIDANDI...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Ve de beni bu bitmez tükenmez Trabzonspor aski ile o bulusturdu...

Saygilarimla...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ktuTS Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Erhan|TS Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı
    Çünkü 150 bin nüfuslu bir kentin takiminin milyonluk digerkentlerin takimlarinin kafasina vura vura kendini kabul ettirmesinden duydugum haz tarif edilemez. Dünyanin herhangi bir yerinde herhangi bir ecnebiye Trabzon'dan oldugumu söyleyince 'ooo... Trabzonspor' demesinden duydugum haz da tarif edilemez. Kimse çekemese de bu küçücük sehrin ülke futboluna teknik adam, futbolcu, idareci olarak hükmetmesinden duydugum hazzi anlatmaya gerek yok. Çünkü Trabzon'luyum dedigimde kimse bana 'hangi takimi tutuyorsun' gibi onlarca da çok aptalca olan bir soruyu soramiyor. Çünkü herkes bizi kiskaniyor, kimse çekemiyor. Çünkü dünyanin herhangi bir yerindeyken bordo mavi formayla çekilmis resim koleksiyonum var. Çünkü Antalya'yaya falan tatile gittigimde herkes formama ve bana tip tip bakiyor ve bundan da çok büyük haz aliyorum. Vesaire, vesaire...[img]smileys/smiley4.gif[/img]

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

250 bin olucakti herhalde o 150 bin degil

350 bin olsun... eeee, ne degisti???

ekrem75-61
    Ziyaretçi

trabzonsporumuzun adi yetiyor herzaman heryerde en büyük trabzonspor alayina isyan ölümüne trabzon

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Babam yapti

Burada bir minibüsün arkasinda

BABAM SAGOLSUN!

yaziyor...

Asik oldum, ben TRABZONSPOR'UMUZA asik oldum (dogustan o askla dogdum desem daha dogru). Askin nedeni, niçini olur mu adi üstünde ask...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Kul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

ugruna canimizi verebilecegimiz tek takim oldugu için...

TRABZONSPOR

Alıntı AvniAker Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı 61 trabzon Nickli Üyeden Alıntı
    ÖNCE YÜCE ALLAHA SONRA SANA TRABZONSPORUM herseyi ibadete vurmayin

duygularini degisik kelimelerle ifade edersen daha iyi olur kardes...ALLAH dan baskasina tapilmaz ne olursa olsun, isterse 2. veye 3. olarak olsun----!

avni aker kardes sanane isteyen istedigine tapar inanc ozgurlugu var bu ulkede

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

ilki kan çektigi için diyeyim[img]smileys/smiley2.gif[/img]tribünde seninle ayni topraklarda dogmus, espiri anlayisi, konusma tarzi, kani kaynayan ayni sehrin insanlariyla tezahürat yapmak, hemsehrilik duygusu v.b önemli.. tabi trabzonlu olmayan taraftarlarimizi daha çok seviyorum.. malum trabzon disinda yasayip trabzonsporlu olmak zordur.. balikesir/edremit te ilk orta ve liseyi okudum.. bir yenilgide bütün sinif kizdirir seni zira tek olursun genelde baska trabzonlu yoksa.. iste trabzonlu olmayip da trabzonsporu tutan bir kaç yandasiniz oldumu bu durumda onlara olan sevginiz daha fazla oluyor.. zira trabzonlu olunca trabzonsporluluk bir mecburiyettir bizler için.. onlar içinse bir tercih..

trabzonlu olmasam trabzonspor u tutarmiydim diye de sormaliyiz kendimize.. buna kaçimiz evet der kaçimizin cevabi tatmin edicidir bilemem..

basa dönersek ve gerçekçi bir cevap ararsak niçin trabzsonpor sorusuna trabzonlu olmak en dürüst cevaptir kanaatimce.. trabzonlu olmayan arkadaslar ise isin felsefesi boyutunda(düzene karsi çikmak da denilebilir buna en genel anlamda) trabzonsporludur..

selam ve sevgi ile..

Nereden
    Ankara

10-11 yaslarindaydim. Babam bir gün Izmir'e KSK maçina götürmüstü beni. O güne kadar (bordomavi çubuklu formam olmasina ragmen) kendimi tam Trabzonsporlu hissetmezdim. O maçtaki gollerden sonra tribünde yasadigimiz sevinç ve maçi kaybedecegini anlayan KSK taraftarinin üç sülükler lehine yaptigi tezahurattan sonra anladim Trabzonspor ne demek, Trabzonsporlu olmak ne demek!

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çünkü 150 bin nüfuslu bir kentin takiminin milyonluk digerkentlerin takimlarinin kafasina vura vura kendini kabul ettirmesinden duydugum haz tarif edilemez. Dünyanin herhangi bir yerinde herhangi bir ecnebiye Trabzon'dan oldugumu söyleyince 'ooo... Trabzonspor' demesinden duydugum haz da tarif edilemez. Kimse çekemese de bu küçücük sehrin ülke futboluna teknik adam, futbolcu, idareci olarak hükmetmesinden duydugum hazzi anlatmaya gerek yok. Çünkü Trabzon'luyum dedigimde kimse bana 'hangi takimi tutuyorsun' gibi onlarca da çok aptalca olan bir soruyu soramiyor. Çünkü herkes bizi kiskaniyor, kimse çekemiyor. Çünkü dünyanin herhangi bir yerindeyken bordo mavi formayla çekilmis resim koleksiyonum var. Çünkü Antalya'yaya falan tatile gittigimde herkes formama ve bana tip tip bakiyor ve bundan da çok büyük haz aliyorum. Vesaire, vesaire...[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Bilmukabele katiliyorum.... [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

lazcopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TRABZONSPOR'LU olmanin ayricalikli oldugunu bildigim için, renklerin aseletine vuruldugum için ve sadece asil insanlarin bu takimi tuttugunu bildigim için....vs....! alayina isyan inadina TRABZONSPOR....!

Emre7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

anlatabilsem anama babama anlatirdim ne anlatim abi tarifsiz birsey [img]smileys/smiley9.gif[/img]

Trabzonspor dünyada vazgeçemeyecegim bir sevdadir.Onunla yasadik sevinçleri sabahlara kadar meydan parkinda,onunula beraber agladik,sarsildik stadin yamaçlarinda,uykusuz kaldigim günlerde oldu asikda olmustum kizlara ama o sevda baska...o ASK baska inanin yazarken bile bogazimda bi seyler dügümleniyor.Artik benim hayat felsefem ,yasantim,herseyim o,Allahin ziniyle bu sene de sampiyonlugu gördümmü ölsemde gam yemem herkese saygilar.ISTE O DEDIGIM ASKIN ADI TRABZONSPOR.

Memleketim oldugu için;

Ben dogma Büyümr izmitliyim ama memleketim Trobzon oldugu için her zaman trabzon sporun testekçisiyim..

Parola:61-41

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben aslen Arnavut'um ama Üvey babam ve Anneannem Trabzonlu...1978 yilinda daha 4 yasindayken Trabzona üvey babamin akrabalarina gittik.Bir akrabamiz kardesim ve beni sahile gezmeye götürüyordu.Sokak arasindan caddeyi gördüm ; davullar,zurnalar bayraklar...O küçük beynimle "ne oluyor?" diye sordum..."Bu sehrin takimi Sampiyon oldu o yüzden herkes egleniyo" dedi.

Sonra 1984 deki son sampiyonlugumuzda babam biraderle bana Trabzon formasi aldi.O olay tutkumun pekismesi oldu.Benim birader Babamin öz oglu olmasina ragmen benim kadar Trabzon düskünü olamadi.O yüzden babam beni üvey olmama ragmen çok sevdi.

Yasadigim her ortamda beni hala "Farozlu Reha" olarak bilirler...

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biz yas olarak hiç sampiyonluk göremedik.Ama 96'yi da az hatirliyorum. Uzunsokakta tabutlar dolasirdi. Anneannemin de evi Meydan'daydi. Maç sonrasi geceleri sevinç gösterileri, kornalar olurdu. Allah'im bu takim her maçi kazanmak zorunda mi diye düsünürdüm.[img]smileys/smiley1.gif[/img] Akl-i balig olunca baska takim tutamazdik bu havayla. Ama fanatiklik Ts'yi tartisacak adam bulamadigim en kötü sezonumuzdan(14. lük)sonra olustu.(Bir arkadasim gibi)

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Ben Trabzon'da dogdum ve büyüdüm. Ailede futbol meraki üst düzeyde oldugu için dogal olarak bu bana (ve elbette kardesime) da yansidi. Ilkokul yillarinda günlerim Yavuz Selim'de amatör maç izlemekle geçerdi. TS'un maçlarini da (gidebildigimiz oranda) kaçirmamaya çalisirdik. Pazar günü Trabzon'da maç oldugu zaman ayri bir ruh hali ile kalkardim sabahlari. Normalden farkli bir gündü çünkü benim için. Babamin gözünün içine bakardim ki, "Hadi maça götüreyim seni" diyecek mi?. Sagolsun genelde de götürürdü. Biraz daha büyüyüp kendimizi idare edecek hale gelince artik harçlik alip maça kendi basima gitmeye basladim. Futbol ve TS sevgisi küçük yaslardan baslayarak bu sekilde içime isledi. Küçükken TS'un yenildigi maçlardan sonraagladigimi çokhatirlarim.

Daha sonra Istanbul'a geldim. Hem yasimin ilerlemesi hem de Istanbul'daki ortami gördükten sonra TS'un ne demek oldugunu çok daha iyi anladim. Türk futbolunda mucizeyi gerçeklestiren bu takimin nasil sevildigini ve ayni zamanda ondan nasil nefret edildigini gördüm. Bütün bunlar benim TS'a olan sevgimi ve bagliligimi kat kat artirdi. Çocukluktan itibaren yasadiklarimla TS benim ayrilmaz bir parçam haline geldi. Belki bu çok bilinçli bir seçim ile olmadi ama böyle oldugu için, yani TSlu oldugum için kendimi her zaman sansli saydim. Bundan sonra da TS benim ayrilmaz bir parçam olmaya devam edecek.

Türk futbolundaki adaletsizlige ve sömürü düzenine kafa tutabilen ve bu kafa tutusu lafta birakmayip icraata dökmeyi basaran bu takim ile gurur duyuyorum. Trabzonlu olup, Trabzon'da yasayip da Istanbul takimlarini tutanlara da beir anlam veremiyorum. Ne mutlu bana ki TSluyum.

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı metehan Nickli Üyeden Alıntı

Ben Trabzon'da dogdum ve büyüdüm. Ailede futbol meraki üst düzeyde oldugu için dogal olarak bu bana (ve elbette kardesime) da yansidi. Ilkokul yillarinda günlerim Yavuz Selim'de amatör maç izlemekle geçerdi. TS'un maçlarini da (gidebildigimiz oranda) kaçirmamaya çalisirdik. Pazar günü Trabzon'da maç oldugu zaman ayri bir ruh hali ile kalkardim sabahlari. Normalden farkli bir gündü çünkü benim için. Babamin gözünün içine bakardim ki, "Hadi maça götüreyim seni" diyecek mi?. Sagolsun genelde de götürürdü. Biraz daha büyüyüp kendimizi idare edecek hale gelince artik harçlik alip maça kendi basima gitmeye basladim. Futbol ve TS sevgisi küçük yaslardan baslayarak bu sekilde içime isledi. Küçükken TS'un yenildigi maçlardan sonraagladigimi çokhatirlarim.

Daha sonra Istanbul'a geldim. Hem yasimin ilerlemesi hem de Istanbul'daki ortami gördükten sonra TS'un ne demek oldugunu çok daha iyi anladim. Türk futbolunda mucizeyi gerçeklestiren bu takimin nasil sevildigini ve ayni zamanda ondan nasil nefret edildigini gördüm. Bütün bunlar benim TS'a olan sevgimi ve bagliligimi kat kat artirdi. Çocukluktan itibaren yasadiklarimla TS benim ayrilmaz bir parçam haline geldi. Belki bu çok bilinçli bir seçim ile olmadi ama böyle oldugu için, yani TSlu oldugum için kendimi her zaman sansli saydim. Bundan sonra da TS benim ayrilmaz bir parçam olmaya devam edecek.

Türk futbolundaki adaletsizlige ve sömürü düzenine kafa tutabilen ve bu kafa tutusu lafta birakmayip icraata dökmeyi basaran bu takim ile gurur duyuyorum. Trabzonlu olup, Trabzon'da yasayip da Istanbul takimlarini tutanlara da beir anlam veremiyorum. Ne mutlu bana ki TSluyum.

Her zaman iddia ediyorum ki TRABZONSPOR taraftari kadar takimina yürekten bagli bir taraftar toplulugu yoktur daha dünyada... Ama sunu belirtmedende geçemeyecegim. Insan gurbette TRABZONSPORun kiymetini 10 kat daha fazla hissediyor. ölümüne ve daha cok baglaniyorsunuz bordo mavi renklere... Bir baska gururla dolasiyorsunuz gurbet sokaklarinda. Ve her yerde TRABZONSPORLUolmanin ayricaligini bir baska güzel hissediyorsunuz gurbette...

Çocuklugum Trabzonda ve o efsanenin sampiyonluklariyla geçti... O zaman da ölümüne seviyordum TRABZONUMU... Ama gurbete çikinca anladim ki biz o zamanlar yeterince deger vermiyor musuz TRABZONUMA... O zaman anladim ki bizler gurbette bütün bizansa karsi isyan bayragini açan IHTILALIN ÇOCUKLARIYMISIZ....

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Degerli arkadaslar,

"Neden Trabzonspor?" sorusu gerçekten ilginç ve bir o kadar da güzel bir sorudur. Soran arkadas da bu soruya cevap verirken duyacagimiz hazzi düsünerek bu soruyu sormustur zannediyorum ve bu girisiminden dolayi kendisine tesekkür ediyorum. Ve yine düsünüyorum ki, hepimizin verecegi çok anlamli cevaplari vardir. Neyi temsil ettikleri hepimizin malumu olan Istanbul'un üç takiminin taraftarlarinin da bilakis böyle bir soruya cevap verirken hiç de keyif alacaklarini sanmiyorum. Ne diyebilirler ki?.. "En çok tesvik primi veren takim oldugu için bu takimin taraftariyim" filan mi?

Neyse ben kisaca kendi hikayemi anlatmaya çalisayim. Pek sanmiyorum ya, aglamadan bitirebilir miyim bilmiyorum. Henüz 9 yasindaydim ve babam beni kolumdan tutup Trabzon'a maça götürdü. Henüz ne Trabzonspor'un, ne sampiyonlugun ve ne dahi futbolun ne demek oldugu hakkinda bir fikrim yok. Dogup büyüdügüm Salpazari'ndan "Trabzon'a gitmek" benim için yeterli bir mutluluk kaynagi zaten... O gün orada tarihe taniklik ettigimi çok sonralari idrak edecektim...

O zaman Avni Aker Stadi, simdiki Akçaabat'taki Fatih Stadi'ndan biraz daha iyice bir durumda... Güç belâ içeri giriyoruz... Yol tarafindaki kale arkasina... Tel örgülerin önünde ancak kendimize bir yer bulabiliyoruz. Tabii ki maçin baslamasina daha saatler var ben sahadaki folklor ekibinin, beyaz askeri elbiseli bando mizika takiminin ne amaçla orada bulundugunu merak ediyorum. Havaya birakilan bir sürü balonun neden sürekli yükselip yere düsmedigini de... Bizim oynadigimiz balonlar öyle degildi halbuki...

Maç basliyor... Herseyden habersiz bir çocuk olmama ragmen, sahadakilerin ve tribündekilerin rehavetini seziyor, Trabzonspor'un bu maça çikmadan önce sampiyonlugu garantilemis oldugunu yine sonradan ögreniyorum. Sonuç da önemli degil, rakip de...

Maç bitiyor, çikiyoruz... Salpazari Trabzon'a epeyce uzak oldugu için vakit kaybetmeden yola koyuluyoruz. Patlayan silahlar... Sonsuz korna sesleri... Sevinçten sarhos olmus bir insan seli ...

Daha önce hiç görmedigim, belki de bir daha hiç göremeyecegim bu manzara karsisinda neler olup bittigini anlamaya çalisiyorum. Sonraki günlerde, her yerde ama her yerde iki kelimelik bir yazi... Daglarda taslarda... Yikik viranelerin yorgun duvarlarinda... Yeni insaatlarin henüz sökülmemis kalip tahtalarinda... Yayla yolundaki çesmenin üzerinde... Kimi kömürle, kimi tebesirle, kimi de yagli boyayla yazilmis... Kimi kargacik burgacik, kimi kocaman harflerle...

Simdiki zamanda söylemeye bile dilimizin kolay kolay varmadigi...Hep o yazi... "SAMPIYON TRABZON"...

Meger ben o gün, tarihe taniklik etmisim... Meger ben o gün, Trabzonspor'un ilk sampiyonluk kutlamasini yaptigi maçi canli seyreden bir avuç mutlu insandan biri olmusum... O gün bu onurun farkinda olmasam da...

Kendisini ebediyete ugurladigimiz günden bu yana sevgili babama dua ediyorum. Bana bu onuru yasattigi için... Küme düsme hattina düstügü günlerde dahi taraftari olmaktan seref duyulacak bir takimin taraftari olmama vesile oldugu için... Trabzonspor'lu oldugum için...

Sevgili babamin mekani cennet olsun... Cenab-i Allah, cem-i cümlemize onun gibi Trabzonsporlu evlât yetistirme mutlulugunu nasip etsin... Amin...

Aglayip aglamadigimi mi merak ediyorsunuz? Bosverin. Hayatta gülmek de var, aglamak da... Yeniden görüsmek üzere...

Saglicakla kalin...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Momentus, eline saglik gerçekten çok güzel yazmissin. Sen agladin mi bilmiyorum ama benim gözlerim doldu.

TS, kendi dogrularindan sapmaz, ve debiz bu takima sahip çikarsak o iki kelimeyi yeniden yazdiracagimizdan benim süphem yok.

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

bu soruya cevab bulmak bence imkansiz . hep trabzonluydum hep de kalacam . ama dünya bir gün görecekki inaniyorum türkiyenin coktan gördügü olayi trabzonun siradan bir takim olmadigini.bilirsiniz yirminci yüzyilda tek bir müslüman dünyayi gercekten ayaga kaldirabildi .yil1967 dünya agir siklet boks sampiyonu muhammet ali. yani siradan bir yilda trabzonspor kurulmadi , siradan bir takim almadigini 37 yildir gösteriyor taraftarininda siradan insanlar olduguna inanmiyorum ve toplulukta oldugumdan gurur duyuyorum.&n bsp; saygilarimla[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

[img]smileys/smiley32.gif[/img]@momentus kardes, duymak istediklerimi bir biz yazmissin, sagol,!!![img]smileys/smiley32.gif[/img]

Arkadaslar bu konu eski sayfalarda kalmis ama ben yeni buldum.Bu konu hakkinda konusmak istiyordum Iyi oldu buldugum.
    Hem bu üzüntülü günlerimizde biraz konuyu dagitmis oluruz.

Ben niye Trabzonsporluyum biliyor musunuz?

Çünkü desteklenmeye layik baska takim yok da ondan.Benim bi takimi desteklemem için önce bi basari potansiyeline sahip olmasi gerekir.
    Sadece bu yetmez tabi.Bu konuda ülkemizde dört takim öne çikiyor.(Bazilari zorla çikartiliyor).
    Bu 4 takimdan 3ü fb bjk gs.Ben bu takimlari tutamam.Çünkü;

Benim takimim ortaya milyon dolarlar dökecek.Dünyaca ünlü topçulari hocalari getirecek.En çok benim taraftarim olacak.Tüm medya arkamda olacak.Hatta hakemler beni kollayacak.Buna ragmen ben çogu sene sampiyon olamayacam.Avrupada 0 çekecem.Sonra da maç kazaninca sevinecem.UTANIRIM bee..!

Bi de su var:
    Bizim ülkemizde; futboldan anlamayan, sirf laf olsun,adam yerine koysunlar diye,bagirip çagirip kizlara hava atmak için, takim tutan(tuttugunu sanan) belli bi çogunluk var.Bu insanlarin desteklediklerini söyledikleri takimla hiç bir gönül bagi yoktur.Yenilince üzülemezler.Sampiyonluk kaçinca aglayamazlar.Ve bu insanlar için sadece 3 seçenek söz konusudur.Bunlarin kus beyinleri Trabzonsporu algilayamaz..Ben bu tip insanlarla ayni toplulukta olmam.OLAMAM!

Bu nedenler zaten yeter de artar bile.Tabi bir de sevmek var.SEVIYORUM TRABZONSPORU...

Daha çooook seyler yazdiydim.Küçüklügümden baslayip anlattiydim ama bi ariza sonucu hepsi SILINDI..Ben de bu kadarini tekrar yazabildim.

Sunu da söyleyim:
    Beni kimse yönlendirmemistir.Tamamen kendi irademle Trabzonsporu seçmisimdir.Ne Trabzonluyumdur.Ne de sizden baska bi irtibatim vardir Trabzonla..

Bu yogun gündemde bu konuyu tekrar buraya sokusturdugum için kizmazsiniz heralde..

Saygi ve selamlarimla...

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

[img]smileys/smiley20.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)