Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 103 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Penalti-fobi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar, benim futbolda dogruluguna inandigim bir söz vardir: "Penaltiyi kaleci kurtarmaz, futbolcu kaçirir" diye... Gerçekten de gereken yere ve gerektigi sekilde kullanilan penalti vuruslari, kalecinin altinci hissi asiri kuvvetli degilse golle sonuçlanmaktadir. Bu nedenle penalti atma da çalisma, bununla ilintili olarak da sogukkanlilik isteyen bir istir.

Lafi nereye getirecegim malum... Trabzonsporiki sezondan beri penaltilari gole çevirme konusunda sasirtici bir basarisizlik yasiyor. Herhalde takimi penalti kullanirken en tedirgin, en heyecenliolan futbol taraftarlari bizler olduk. Bu nedenle artik Trabzonspor'un bukonuyaciddi ciddi egilmesi gerektigini düsünüyorum.

Sanirim en saglikli olan, takimimizin Hami zamaninda oldugu gibi birpenaltici belirlemesidir. Bazen Hüseyin, Fatih, bazen Gökdeniz, Yattara degil üzerinde uzlasilmis bir futbolcumuzun penaltilari kullanmasi gerekir.

Ben gerek profesyonel bakis açisi ve tecrübesi, gerekse detop teknigi ve Trabzonspor futbolcularinin genel panik havasinin disina olmasi bakimindan Szymkowiak'i öneriyorum...

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Dünya Kupasi 1990, futbol kariyerlerinde hic penalti kacirmayan
    Baggio ve Baresi ...

penalti cekerken birazda $ansin olacak.

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Penalti kullanan kisi mümkün oldugunca kendisini heyecana kaptirmayip, sogukkanli olmali.Mesela Hami gözünü kapatir topa abanirdi[img]smileys/smiley1.gif[/img]

ayrica Yattaranin yaptigi gibi; topla fazla açilmadan, tek adim alip topa vurmak kadar saçma birdüsüncede olamaz.Hazirlik maçi da olsa penalti penaltidir.

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Can sen buralara pek takilmazdin.. biz yüzlerce satir yazdik bu konuda.. hatta serbest vurus konusunda.. ve lakin degisen bir sey yok.. teknik adam kimin kullanacagini belirleyecek ve o kullanacak.. gol krali olacagim diyen geçmeyecek topun basina.. çekilin uleyyn edasiyla birisi çikip geçmeyecek topun basina.. ama 2 yilda 4 hoca degisti bu konuda degisen birsey yok..

ha bana sorarsaniz hazir defansin göbegine adam ariyoruz.. kratochvil i alalim denizliden hem penalti sorunumuz da çözülür..

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kratochvil i alalim denizliden hem penalti sorunumuz da çözülür..
    ----

abicim, bak buna kesinlikle katiliyorum [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

Penalti konusunda ki benim saplantilarim ise sunlar..:

Aslamaç içindegol atan bir futbolcuya penalti attirilmamalidir...(istatistiklere göre, maçta gol atmis bir futbolcunun penaltiyi gole çevirme olasiligi %10 civarindadir.)

Ayni sekilde iyi futbol sergileyen bir oyuncuya da, asla penalti attirlmamalidir...

Ben de bazi arkadaslarin belirttigi gibi, Takimin bir penalticisi olmasi gerektigini düsünüyorum... Bu oyuncu kesinlikle takimin en sevilen yildizi olmalidir... Ve ne kadar penalti kaçirirsa kaçirsin penaltilari o kullanmaya devam etmelidir...

deliadam61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

penaltilari ben ce szmey kullan mali.

Bence bir oyuncunun maç içerisindeki performansina ya da gol atip atmasina bakilmadan sabit bir penaltici belirlenmeli. Hem böylece tek bir kisi bu ise konstantre olmus olur. Antreman programindan da tasarruf edilir.Penaltigörevi denispeten sogukkanli ve de yetenekli olan Szymkowiak'a verilebilir. Yattara'da olabilir ama bazen sova kaçabiliyor vuruslari. Edited by: pacos_bill

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

penaltilar YATTARA nin olmali ayagina en hakim oyuncu isterse bir tane daha kaçirsin ama o en iyisi su anda gözüken BANA göre....

Nereden
    Belçika

szymkowiak

bencede szymkowiak

penaltilari bence sol aykali bir futbolcu atmali bu kaleci için bir dezavantajdir

Nereden
    Ankara

Yattara atmali bence de, asistlerinin çok olmasi topu istedigi yere atabildigini gösterir. Ama laubali olabiliyor bazen. Sezon öncesi kaçirmasi iyi oldu, daha ciddi davranir ligde.

Cemalettin Taşkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Lee atsin sol ayakli.

penaltici belli olsun hep o atsin her maç bini atiyor penaltiyi. zaten ligte en az penalti kazanan takimlardan biriyiz onu da kaçiriyoruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence simko atmali penaltilari ikinci alternati gökdeniz olmali.takim olarak bunlar plana programa oturtulmali

calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

1.szymkowiak 2. gokdeniz 3.fatih 4.lee 5. ?

yattara disinda

Guests
    Ziyaretçi

zaten plan belirlenmis - bütün penaltilar yattaranin.

zedboysts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Penaltilari Szymkowiak'in atmasi lazim niye derseniz ayagina hakim bi oyuncu ve yetenegide var gayet güzel sut atiyo. Kaleciyide kolay kandirabilir. yani bence Miroslaw Szymkowiak...

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yattara atacak penaltici yattaya çünkü

her maç yattara atiyor basel maçinda yattara gökdeni,z e izin verdi yoksa gene yattara atacakti

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı CAN-basten Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaslar, benim futbolda dogruluguna inandigim bir söz vardir: "Penaltiyi kaleci kurtarmaz, futbolcu kaçirir" diye... Gerçekten de gereken yere ve gerektigi sekilde kullanilan penalti vuruslari, kalecinin altinci hissi asiri kuvvetli degilse golle sonuçlanmaktadir. Bu nedenle penalti atma da çalisma, bununla ilintili olarak da sogukkanlilik isteyen bir istir.

Lafi nereye getirecegim malum... Trabzonsporiki sezondan beri penaltilari gole çevirme konusunda sasirtici bir basarisizlik yasiyor. Herhalde takimi penalti kullanirken en tedirgin, en heyecenliolan futbol taraftarlari bizler olduk. Bu nedenle artik Trabzonspor'un bukonuyaciddi ciddi egilmesi gerektigini düsünüyorum.

Sanirim en saglikli olan, takimimizin Hami zamaninda oldugu gibi birpenaltici belirlemesidir. Bazen Hüseyin, Fatih, bazen Gökdeniz, Yattara degil üzerinde uzlasilmis bir futbolcumuzun penaltilari kullanmasi gerekir.

Ben gerek profesyonel bakis açisi ve tecrübesi, gerekse detop teknigi ve Trabzonspor futbolcularinin genel panik havasinin disina olmasi bakimindan Szymkowiak'i öneriyorum...

La Can bu konu bayatladi sen yenimi farkina vardin [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Ama gercekten haklisin bu konuda daha dikkatli olmamiz lazim penaltiyi atmak veya kacirmak sampiyon olmak veya olmamaya kadar varabilir.

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Hami den sonra bomba gibi penelti atn olmadi olmayacak gibi görünüyor ben Yattara nin atislarini çok iyi buluyordum ama son maçlarda o güveni yitirdim

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gol yapabilecek bir futbolcumuz kullansin.

Nereden
    İstanbul

Bence Yattara'nin o penaltilari kaçirmasi sadece laubalilikten ileri geliyor.Çünkü resmi maçlarda tüm penaltilarini gerilerek atmisken bu maçlarda sadece denge ayagini koymak için bir adim gerilmekle yetindi.Resmi maçlarda Yattara ile penaltilarda sikinti yasamayiz bence.Ama frikiklerimiz hususunda ayni seyleri söyleyemeyecegim.

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

bence penaltilarimizi Fatih Sultan kullansin ne de olsa takimdaki ''en teknik'' oyuncu!

FATIH SULTAN TEKKEEdited by: thepatfhinder

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Bence penaltilari Yattara atsin.Iki penalti kaçirdi diye yeni isim bulmaya gerek yok.Sadece laubali oldugundan dolayi saçma sapan iki penalti kaçirdi.Hatta dikkatimi çekti kaçirdigi iki penalti sonrasihiç üzülmedi.Yani hazirlik maçinin vermis oldugu bir rahatlik vardi.Illa bir penaltici ariyorsaniz Volkan derim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)