Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kazim KOYUNCU?nun vasiyeti...

Nereden
    Trabzon

Arkadaslar Kazim'in ölümünün üzerinden belli bir süre geçti artik. Simdi sakin kafayla düsünme zamani. Önümüzde iki seçenek var. Birincisi bu ölüme '' mukadderat '' deyip sineye çekip susmaya devam edecegiz; Ikincisi bu ölümü siradan bir ölüm degil '' cinayet '' olarak algilayip sorumlulardan hesap soracagiz.

Çernobil patlamasi'nin oldugu yillarda birçok bilimadami '' 20-30 yil sonrasini düsünmek bile istemiyorum '' diyordu. Kimi siyasetçi de televizyonlarin karsisinda igrenç salyali agzini sapirdatarak çay içiyordu. Kanser artik karadenizin gerçegidir,bunu kimse inkar edemez. Orta anadolu'da bi sehirde çalisiyorum. Is arkadaslarimla- ki 35-40 kisi var - sohbetlerimde bu konuyu konustugumda bakiyorum da ailelerinde kanser hastasi olan çok az insan var. Kendime bakiyorum ; dayimin oglu 24 yasinda ileri derecede kanser hastasi, iki teyzem de kanser hastasi, halamin oglu kanser hastasi. Bunlarin disinda da var tabii. Niye ben diye düsünmemek elde degil, çünkü ben KARADENIZLIYIM. Suçumuz bu.

Simdi ya bu olaya susup izleyecegiz, bir bir cenazelerimizi kaldiracagiz; ya da harekete geçecegiz. Aklima ilk gelenler çernobil konusundaki duyarsizliklarindan dolayi dönemin siyasetçilerinin ve gazetecilerinin yargilanmasi ve cezalandirilmasi. Daha sonra Kazimin cenazesinde de deginildigi gibi '' Karadenize bir kanser arastirma hastanesi kurulmasi''.

Geçtigimiz senelerde TRABZON DERNEKLER BIRLIGI bu konuyla çok ilgiliydi. Hatta Volkan ve Kazimin da destekleri vardi bu arkadaslara. Onlarla da iletisime geçilebilir. Ama biseyler yapmamiz gerektigine inaniyorum.

Bu olay KARADENIZIN NAMUSUDUR - KAZIMIN VASIYETIDIR ARTIK...Edited by: mahir_kuzey

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Yunus Emre AYAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Ne tür seyLer yapabiLiriz ?

Nereden
    Bursa

Trabzonsporumuz TrabzonLu bir Sanatcinin KLip yapma istedigini 6 Milyar Liralik bir Para Nedeni iLe iptaL etmistir.

Ayni Yonetimimiz Kazim Koyuncu'yada Destek oLmamistir!

Kazim Koyuncu 150 Milyar Lira buLabiLseydi Amerikada tedavi Gorecekmis..Herkez Bi haber..

ayrica Kazim Koyuncu Kaset Yapilirken Cebinden Para Vermis..

Günebakis Gazetesinde Bir Köse Yazarinin yazdikLari

Nereden
    Trabzon

Cernobil, cohoskani gamas kodas!

Aylardan nisandi, yillardan seksen alti. Karabasan misali çöktü kocaman
    bir cografyaya Çernobil, tipki ülkemizin üstüne çökenler gibi. Ve Kazim
    12 yaslarindaydi Çernobil patladiginda. "Aman" dedi akli selim,
    "aman koruyun bu güleç yüzlü güzel insanlari radyasyondan,
    bekerel'den". Biz iste o zaman tanidik bekereli -su kadar madde
    içindeki su kadar zararli radyasyon- diye. Sözde büyük adamlar buyurdu
    ki, bize bir sey olmaz. Bazi sözde büyük adamlar da zaten adaçayi
    içiyordu çay yerine. Dogruyu söylemenin, güzelden yana olmanin çok daha yasak oldugu yillardi.
    Ve usul usul yagdi uranyum, yemyesil yamaçlarina, findik agaçlarina
    Karadeniz'in. Usul usul hiç durmamacasina yagdi uranyum, çayina,
    misirina, karalahanasina Hopa'nin. Inandi Kazim çocuk, sözde büyük
    adamlarin sözlerine. Ve segirtti yemyesil yamaçlarda, findik topladi,
    balik avladi ve misir unu ile yapilmis çörekler yedi.
    Büyüdü Kazim, hirçin ve asi bir Karadeniz delikanlisi oldu. Dalgalarla
    yarisan saçlarini doldurdu avuçlarina, büyük umutlari doldurdu yüregine.
    Çikti Hopa'dan, geldi Istanbul'a.
    Kazim'i Kazim yapan Karadeniz, O'nu, ne büyük bir belaya
    bulastirdigindan habersiz ugurlamisti diyar-i gurbetlere. Coskulu ve
    hirçin Karadeniz gibi girdi dünyamiza Kazim. Egilmedi ve dimdik durdu
    gittigi her yerde, sanatçinin insan yanini gösterdi dosta düsmana.
    Bilmedigimiz, duymadigimiz ezgilerle söyledi türkülerini. "Bey
    sofralarinin bas soytarisi degil, kardes türkülerin horon basi" oldu
    horon tepti. Karadenizli olmasaydi belki bu illet onu bulmayacakti! Ama
    illet'e nazire yaparcasina, inadina Karadeniz doluydu Kazim. Ilk olmak
    kolay midir? Kazim ilk olmayi basardi her seferinde.
    Türkülerine Karadeniz'in sicakligini, asiligini, delismenligini,
    isyanini, coskusunu velhasil bilcümle Karadeniz'i yükledi.
    Baris dedi Kazim, kardeslik dedi. Direnenlere selam olsun dedi.
    Çernobiller olmasin, "çocuklar ölmesin, seker de yiyebilsinler" dedi.
    33 yila sigdirdiklari ile, biraktigi izler ile sasirtti insanlari.
    Ve sonunda, sinsice sapladi hançerini Çernobil...
    Bir yanini öksüz biraktiysa da tulum'un, son yolculugunda bile
    Karadeniz'i döktü tüm ülkeye türküleriyle ...
    "Hey gidi Karadeniz"!... Artik aglayabilirsin! Kazim degil mi sana en
    güzel türküleri söyleyenlerden biri. Var sen bundan böyle en güzel
    türkülerine Kazim'i söylet ?

Cernobil, cohoskani gamas kodas! = Adin batsin - yok olasin Cernobil!

[img]smileys/smiley19.gif[/img]

[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

mahir bu yazilarindan dolayi seni tebrik ederim

Alıntı GiresunLuTs Nickli Üyeden Alıntı

Trabzonsporumuz TrabzonLu bir Sanatcinin KLip yapma istedigini 6 Milyar Liralik bir Para Nedeni iLe iptaL etmistir.

Ayni Yonetimimiz Kazim Koyuncu'yada Destek oLmamistir!

Kazim Koyuncu 150 Milyar Lira buLabiLseydi Amerikada tedavi Gorecekmis..Herkez Bi haber..

ayrica Kazim Koyuncu Kaset Yapilirken Cebinden Para Vermis..

Günebakis Gazetesinde Bir Köse Yazarinin yazdikLari

Kazim koyuncu ilk teshis konuldugunda 4. samin 1 inde idi.. ilk asama 1 yane anliyacagin çokgeç teshis konuldu.. amerikaya gitmeme nedni para degildi amerikan hastenesinden bu hastayi artik bize yolllamayin çünkü yapabilcek birseyok onuniçin. diye yanitgelmis (menejerinin agzindan 1'e bir alintidir) tabi menejerli dogal olarak kazimi oyaladilar.. yapacak baskabirsey yoktu.. çikipda adam senin hastaligin ilerledi seni istemiyor diyemezlerdi. kaset mevzusunda Kazimkoyuncu kendi isetegi ile Trabzonspor a 2 parça yapmistiur ve bütün stüdyo masraflarinida kendi üstlenmistir.. gazetecini yazdigi gibi degil olaylar.

neler yapabiliriz e gelince.. ilkbasta ZATEN poster parasindan artan parayi volkan konak ile görüsülmüs (akin abi görüstü) onlarin kanser ile mücadele dernegine aktarilacak.. benim diyer bir önerim ise maçlar basladigi zaman hermaçda devletin bizekarsi ilgisizligine 5dk olsa bile toplu agizdan protesto edilmesi çok etkili olur.. onun disinda filama v.s türü seylerde olabilir.

Guests
    Ziyaretçi

Mahirabi konu açmis:'Ne yapabiliriz simdi kazim koyuncunun ölümünden sonra'diye.Recep senin sayende konunun gidisatina bak.Konuyla ne alakasi var yazdiklarinin?

Mahir abi harekete geçmeliyiz ama bu bir tek senin benim istememle olucak birsey degil.Toplum olarak tepki koymaliyiz.Toplu olarak birsey olmazsa bireysel elimizden gelen ne varsa yapalim hakli davamizda.Hakli davamizda 'biz' olmak için 2 kisi de olsak dahi ben varim...

Edited by: Scholes

Nereden
    Trabzon

Alıntı Akin-61 Nickli Üyeden Alıntı
    neler yapabiliriz e gelince.. ilkbasta ZATEN poster parasindan artan parayi volkan konak ile görüsülmüs (akin abi görüstü) onlarin kanser ile mücadele dernegine aktarilacak.. benim diyer bir önerim ise maçlar basladigi zaman hermaçda devletin bizekarsi ilgisizligine 5dk olsa bile toplu agizdan protesto edilmesi çok etkili olur.. onun disinda filama v.s türü seylerde olabilir.

ilk somut projeler senden geldi. Uygulanabilir seyler. Özellikle maçlarda bu konuyla ilgili tezahüratlar yapilabilir ve hatta pankart asilabilir. ÇERNOBILIN HESABI SORULSUN !!! gibi bir pankart hazirlanabilir. Kazim'in posteri'ni geçistireceklerinden eminim. Düsünüyorum simdi. Ercan Taner maç anlatirken ''Kanserden ölen Kazim KOYUNCU'nun posteri asilmis der, bi de basssagligi diler o kadar. Ne karadenizdeki kanserin yayginligindan nede çernobilden bahsedecegini sanmiyorum...

Ben Saglik Bakanligi personeliyim. Kendi adima bir dilekçe hazirlayip Saglik Bakani Recep AKDAG'a gönderecegim. Ama bütün resmi kurumlarda oldugu gibi bizim kurumda da personelden çok SIYASILERîn sözü geçiyor. Karadenizli '' milletin vekilleri'ne'' ulasabilirsek daha faydali olur diye düsünüyorum. Onlarinda yakinlari bu dertten muzdariptir eminim. Biz onlari meclise bu günler için göndermedik mi zaten.Edited by: mahir_kuzey

bence ilgi çekici bir protesto eylemi yapilmali...ama öyle yürüyüs filan degil...öyle bisey yapalim ki medya ninda kamuoyununda ilgisini çeksin...ben varim...

Nereden
    Almanya

< name="AdsSignaller">if(document.body){document.body.off_complete = "yes"; window.status = "off_end"; window.status = ""}
    Akin61 in yazdiklarina katiliyorum. Kazim Koyuncu ilgisiz kalmamis, parasizliktan tecavi olamama durumu oldugunu da sanmiyorum. Yanlis hatirlamyiorsam bir röportajinda iyiye gitmesi gereken tedavi sürecinin kötüye gittigini, ne olacagini bilmedigini söylemisti. Durumundan bihaber olmadigi anlasiliyor. Kisilik olarak saglam bir insandi ve hayata küsmek aklinin ucundan gecmiyordu. Onun icindir ki, neredeyse son nefesine kadar insanlara verebileceginn en iyisini, en fazlasini vermek icin cabaladi. Bizlere biraktigi en büyük mirasi da Trabzonspor Sarkisi oldu.

Türkiye de yasayan arkadaslar bu konu ile ilgili olarak daha organize ve seslerini duyurabilecek aktivitelerde bulunabilirler. Trabzonspor un mutlaka önayak olmasi gerekiyor. Trabzonda oynayacagimiz maclar öncesinde futbolcular ve taraftarlar tarafindan acilacak pankartlar mutlaka ses getirecektir. Gecen sene Maraton-Kapali da her macta gelenek haline gelen bordo-mavi bu sene Kazim Koyuncu icin acilabilir.

Trabzonspor un gücü mutlaka kullanilmali diye düsünüyorum. Volkan abimizde arkamizda olduktan sonra sirtimiz yere gelmez. Mücadele edecek tüm arkadaslara simdiden tesekkürlerimi bildirir ve basarilar dilerim.

Ben özellikler Taraftar potansiyelini kullanmaliyiz diye düsünüyorum.. çünkü bu sene tv ler maçimizi verecek radyolar zaten veriyor sesimizi bir sekilde 3-5 dk olsabile duyurmali haykirmaliyiz.. tribünde buna karsi çikacak kimsenin olacagini sanmiyorum.. çünkü herkesin bir tanidigi esi dostu kanserden vefat etmistir.. yarin bizde edebiliriz(bu gidisle büyük bir ihtimall)biz kendi hakkimizi aramaz isek kimse aramaz bunu unutmiyalim. ben TAVUK GIBI ÖLMEK ISTEMIYORUM.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

volkan kendi ilçesi maçka basta olmak üzere, nüfus müdürlüklerinden ölüm kayitlarini cikariyor, son 20 yilin istatistikleri.

ilk is olarak, herkes kendi köyü icin bu tür bir calisma yapabilir.

sonra bu calismalari ortak bir havuzda toplayip; star tv öncelikli olmak üzre bir tv programi ile türkiye ye aciklayagiz..

sevgiler..

ahmetturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mahir yazin çok güzel [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

Alıntı zinos_zon Nickli Üyeden Alıntı

volkan kendi ilçesi maçka basta olmak üzere, nüfus müdürlüklerinden ölüm kayitlarini cikariyor, son 20 yilin istatistikleri.

ilk is olarak, herkes kendi köyü icin bu tür bir calisma yapabilir.

sonra bu calismalari ortak bir havuzda toplayip; star tv öncelikli olmak üzre bir tv programi ile türkiye ye aciklayagiz..

sevgiler..

Aslinda yapilacak is çok ta açiktan engelleniyor bunlar. Volkan'in arastirdigi istatistik yerinde. Istanbul ve Ankara'daki onkoloji hastanelerine yakin olanlar varsa gidip baksin hastalar hangi sehirlerden sevkedilmis. Benim bildigim kadariyla dayi oglu istanbul da tedavi görüyor, diyor ki ''abi burda herkes bizim orali'' Ankara'da da ayni manzara var bizzat biliyorum. En basitinden bu istatistikler tutulabilir. Aslinda hersey ortada ama kime neyi ispatlamaya çalisiyorsak o da ayri konu yani. Hersey ortada degilmis gibi sanki. neyse...

mesela benim babam muhtarlar dernegi baskanyardimcisi Of da.. ofdaki köylerdeki kanser vakalari hakkinda bir bilgi bir sayi edine bilirim.. tabi bunu sadece benim yapmam yetez.. veya bu elde ettigim verileri nereye nasil verecez.arakadsain dedigigibi herkes köyünden mahelesinden bir veri çikarsa Trabzon u tutmusoluruz..

FEDAİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

TrabzondaISMININ yasatilabilecegi bir yere KAZIM KOYUNCU adi verilebilir.

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

boztepe gibi kazim koyuncu tepesi falan olabilir düsüncesindeyim eger öle bir sey yapilirsa tabiiiiiii...

gilimalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bunun içinde her maçta bu konyla ilgili bir afis olmali

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bu konuyla da iliskilendirilebilecek bir yazi. Bunun üstünde de düsünmekte fayda var.

-----------------------------------------------------------
    Kazim için Viya Trabzon

Bagis Erten[/b]

Radikal

Bastan söyleyeyim.
    Bu bir spor yazisi degil aslinda. Ama futbolu kötüye kullanacak.
    Kazim Koyuncu'yu kaybettik geçtigimiz günlerde. Bilenler bilir, Laz rock'inin memleketteki müstesna ismiydi. 'Zugasi Berepe' günlerinden beri Lazca ezgilerle en bezgin mahlukatlara bile kipirti bulastirirdi.
    Içim aciya aciya cenazesini izlerken gördüm tabuttaki Trabzonspor bayragini. Hopaliydi Koyuncu. Zaten kanser illeti de nedense cografi olarak hep oralara, Rizelere, Trabzonlara, Hopalara gönül koymustu! Nedense memleketin Karadeniz kiyilarinda 'olmayan' radyasyon faciasindan sonra, 'olmayan' bir kanser salgini, 'olmayacak sayida' insani kirip geçiriyordu. Aciyi yüreginde hissedenler neyin olup neyin olmadigini iyi biliyor gerçi! Ama resmi kayitlar resmen tekzip edilmedikçe anlasilan hiçbir sey 'olmayacakti'.
    Kazim'a battaniye gibi sarilmis Trabzonspor bayragini görünce içim ciz etti. Her seye karisiyordu futbol, ölüm acisina da karismisti iste. Ama o anda kafamda bir isik yandi. Futbolun sabikali, sabikali oldugu kadar coskulu diyari Trabzonspor için bir hayal belirdi kafamda. Bu memlekette futbol ve siddetin baskenti olarak anildilar yillarca. Geçen seneki linç girisimi de bunun sosyal veçhesi gibi yazildi sicillerine.
    Ama Trabzon'un futbolu en çok seven sehirlerden biri oldugu gerçegini hiçbir sey degistirmedi.
    Acaba diyorum, bu sene bambaska bir sene olabilir mi Trabzonlular için. Makûs talihin kirildigi, bozuk sicilin temizlendigi, bir futbol kentinin teyakkuza geçtigi bir sezon?.. Takimini, oyuncusunu, stadini hirpalayan bir seyirci yerine futbol sevgisini bir olumluluk halesiyle sahaya yansitan, yemyesil bir futbol cennetine davet eden bir seyirci... Yine kipir kipir, yine tutkulu, yine sevdali... Ama -hadi moda deyimin korumasina siginalim- pozitif bir sinerji yaratabilen...
    Kazim Koyuncu kanserden öldü.
    Birçok hemserisi de ayni dertten çekti, çekiyor, yitti, yitiyor. Yeniliyor Karadenizli.
    Bu illete yeniliyor. Ama sevmezler ki yenilmeyi. Kabullenmezler ki öyle kuzu kuzu kabullenmeyi. Karadeniz/Laz inadi diye bir sey gerçekten vardir degil mi?
    O yüzden diyorum ki, madem sessiz sedasiz gidiyor insanlar, buna susmamak lazim. Hele de Trabzon'da. Bir önerim var Trabzonlulara. Derim ki, çiksa Trabzonlu, Trabzonspor'unu kansere, radyasyona karsi bir nefer haline getirse. Sampiyonlugun en büyük adaylarindan olan takimini bu ruhla desteklese. Kulüp de bu misyona sahip çiksa ve su illete karsi cephede bir mevzi de o alsa.
    Hem kaç tane Kazim Koyuncu var ki su memleketin çikardigi? Gençlere bile siçradiysa radyasyonla hiçbir ilgisi olmayan(!) bu 'münferit' kanser, kaybedecek neyi kaldi ki Trabzon'un, Karadeniz'in?
    Her hafta binlerce kelimenin ziyan oldugu futbol programlarinda, bir kez de adi bu sekilde anilsa Trabzonspor'un, az sey mi? Sehrin en büyük degeri, halkinin acilarina sahip çiksa, o Trabzon halki da biricik takimini bogmadan sevse ve bu yil bambaska bir yil olsa.
    Kadro yapisi, kulüp yönetim anlayisiyla bu sene Trabzon'da bu isik var arkadaslar! Seyirci de bazi aliskanliklarini insani degerler adina birakmayi göze alirsa, bir de kanser illetiyle mücadelenin bayragini yükseltmenin motivasyonu olursa bu sene vuslat gerçeklesir!
    Kazim Koyuncu 33 yasindaydi. Müzik yapiyordu. Iyi müzik... Karadenizliydi.
    Adamdi. Hep Karadeniz sarkilari söyledi.
    Trabzonspor'u tutuyordu. O sehrin, o yörenin, o insanlarin, o takimin ona bir borcu var. Bir yalani ortaya çikarmak zorundalar. Hayata sahip çikmak zorundalar. Kanserden ölen onca insan için. "Güçlülere karsi güçsüzlerin de bir sey yapabilecegini bize Trabzonspor gösterdi" diyen Kazim'a vefalarini göstermek için...
    Haydi Trabzonspor, kanseri, üç büyükleri, çaresizl

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gerçekten çok önemli bir konu.Hepimiz ne yapmamiz gerekiyorsa yapalim.

mezgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

''Kazim Için Viya TRABZON '' Radikal gazetesinde çikan bu yazinin pek te iyi niyetli bir yazi olmadigini düsünüyorum.Sag gösterip sol vurma çabasinda gibi bir görüntü var yazida.

Volkan KONAK' a çalismalarinda her türlü destegin verilmesi gerekiyor.Bu sadece TRABZON lularin degil tüm karadeniz in sorunu.Herkes sahip çikmali

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)