Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Volkan Konak’la Beraberce...

deliadam61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben de varim.... mitingse miting .. protestoy sa protesto bu sorunu çözelim....

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok önemli bir yazi bilinçlenme adina mutlaka okuyup destek vermeliyiz diye düsünüyorum...

Çernobil Olayinin üzerine giden Hasmet BABAOGLU'na maillerimizle destegimizi belirtelim. Bu olayin pesini birakmayalim.
    fficeffice" />

Hasmet BABAOGLU- Vatan Gazetesi 30.06.2005 Persembe

hasmetb@gazetevatan.com

Halk Çernobil dosyasinin açilmasini istiyor Kazim Koyuncu'nun aramizdan ayrilmasinin yarattigi üzüntü Çernobil faciasinin Türkiye'ye etkileri hakkinda kamuoyunu tekrar düsünmeye itti. Demokrasi ve saydamlik yolunda olumlu bir gelisme bu. Nitekim baba Cavit Koyuncu da "iyi bir avukat bulursa zamaninda gerçekleri halktan gizleyen yöneticiler hakkinda dava açacagini" açikladi. Ortada önemli bir soru var: Çernobil'in ülkemizi çok ciddi biçimde etkiledigi; hastaliklara neden oldugu yönündeki toplumsal kanaat gerçeklere mi dayaniyor, yoksa bir tür modern halk efsanesi mi? Önce bu sorunun yanitini bilimsel bir kesinlige ulastirmaliyiz. Sonra dönemin resmi belgelerini daha fazla gecikmeden saydamlastirmaliyiz. Elinizi vicdaniniza koyun da söyleyin: Onca yildan sonra hâlâ kulaktan kulaga yayilan kusku ve güvensizlik ortami insanimiza karsi çok büyük haksizlik, degil mi?

Simdi gelin, Çernobil faciasini ve Ankara'nin bu "kriz" de halki nasil yalniz biraktigini
    hatirlayalim. Ve bu vesileyle kamuoyuna pek yansitilmayan bir iki küçük bilgiyi de paylasalim;

26 Nisan 1986 gecesi Ukrayna'daki Çernobil Nükleer Santrali'nde yangin çikti. Hemen ardindan radyoaktif bulutlar dünyaya yayildi. Bulutlar l Mayis'tan itibaren Balkanlar, Karadeniz ve Türkiye'yi de etkisi altina aldi. Ankara bu konuda üniversiteleri ve bilim kurumlarini veri açiklamamalari konusunda resmi olarak uyardi. Açiklama yapmaya yetkili tek kisi Ticaret ve Endüstri Bakani Cahit Aral'di. Aral ne dediyse, o dogru kabul edildi; kamuoyu böyle algilamaya zorlandi. O zamanki hükümetin iç yazismalarindaki ifadeler, yetkililerin esas kaygisinin halkin saglik sorunlari olmadigini, findik ihracati, çay ve turizm gibi konular oldugunu düsündürüyor. Türkiye Radyasyon Güvenligi Komitesi ilk toplantisini kazadan tam l ay sonra, 29 Mayis'ta gerçeklestirdi ve toplantidan sonra Atom Enerjisi Kurumu Baskani Ahmet Yüksel Özemre "Ülkemizde radyasyon dogal düzeydedir" dedi. Ne ilginç ki, Özemre'nin halkin endiselerini gidermek için yaptigi resmi açiklamadaki bazi bilgilere biraz dikkatle baktiginizda bile özellikle Edirne ve civarinin çok ciddi serpinti aldigini fark edebiliyordunuz. 24 Haziran'da da Cahit Aral'in "dininize, imaniniza inandiginiz gibi inaniniz ki, Türkiye'de böyle bir tehlike yoktur" sözleri geldi. Aral'a göre, o sirada Almanya, Avusturya, Italya gibi bazi Avrupa ülkeleri aldiklari önlemlerle olayi abartiyorlardi.

Bütün bunlara ragmen 17 Eylül 1986'da Dogu Karadeniz bölgesinden gelen bütün findiklarin Fiskobirlik tarafindan alinacagi; ihracatin durduruldugu ilan ediliverdi.

Neden acaba?

Almanya'ya ihracat yapanlar radyasyon ölçüm cihazlari getirmeyi ve ölçümler yaptirmayi önerdiler, bu önerileri kesinlikle reddedildi.

Neden acaba?

Böyle soruyorum ya, TBMM bunca yilda dogru düzgün bir sorusturma açmayi bile basaramadi. Sorusturma önergeleri hep reddedildi. Bunu da bir kenara not edin! Haziran 1986'da yabanci bilim adamlarinin Karadeniz'de yaptiklari arastirmadan daha sonra "Clarke Raporu" diye bilinen bir rapor çikti ortaya. Orada "Karadeniz suyundaki Çernobil sezyum izotop düzeyleri bomba döküntüsü düzeyinden yaklasik iki kat yüksektir" yaziyordu.

Karadeniz için problem sadece bulut serpintisi degildi; çok agir biçimde kazadan etkilenip kirlenen Dinyeper ve Tuna bu denize akiyordu. Olay hafife alinacak gibi degildi anlayacaginiz...

O günlerde çay toplama ve islemede yasananlar var ki, insan içinden "iyisi mi, ne siz sorun ne de ben anlatayim" diye geçiriyor. Mayis ayindan Aralik 1986'ya kadar çayla ugrasan insanlar uyarilmadi, habersiz birakildi. Aralik ayinda Çaykur denetlenmeye basladi ve sonunda TAEK'in resmi itirafi geldi: Çay yüksek oranda radyoaktif kirlenmeye maruz kalmisti...

Ha, unutmadan belirteyim. Cahit Aral yillar sonra kendisiyle yapilan röportajda "Hükümet gerçekten de Çernobil'in Türkiye üzerindeki etkileri konusundaki gerçekleri ve rakamlari gizlemistir" dedi. Daha çok sey var deginilecek, fakat yerim yok. Hele konunun saglik boyutu var ki, bilimsel ödüller kazanmis birçok arastirma bu konuda vahim bir tablo çiziyor.

NOT: Meraklisi internetteki bilim sitelerinden ve Greenpeace sayfasindan konu hakkinda daha detayli bilgilere ulasabilir...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vakit bütün Karadenizlilerin birlik olma vaktidir. Bu memleketi kuranlar Karadenizliye güvendi yasatmak isteyenlerde Karadenizli'ye güvendi. Karadenizli'de ülkesini hep sevdi hep sahip çikti. Sehit verdi vatan sagolsun dedi. Aç kaldi vatan sag olsun dedi. Ama artik yeter Volkan Konak'in dedigi gibi insanlarimiz tavuk gibi ölüyor. Karadenizlinin fedakarligina bu sekilde mi cevap verilecek. Artik sabrimiz kalmadi. Volkan Konak'in dedigi gibi devlet dedigin sen ben. Isini düzgün yapmayan yalan söyleyen adami kulagini çeker görevinden aliriz. Hiç bir sey eskisi gibi olmayacak. Ankara ayagini denk alacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

volkan konak bir söyleside yakin dostlarina trabzonlulara çok kizgin oldugunu söyledi.sebebi ise trabzonspor için 30 bin kisi toplaniyor ama çernobille ilgili bir konferans için 30 kisi toplayamiyoruz .sizcede fazlasiyla hakli degilmi.

Çok güzel ve saglam konusmus helal olsun. Önemli olan onun konustuklarina bizim destek vermemiz ve üzerimize düseni yapmamiz.

Arkadaslar hemen bir kampanya düzenlemeliyiz ki, Volkan Konak ve arkadaslari arkalarinda birilerinin oldugunu bilmeleri ve kendilerini daha güçlü hissetmeleri gerek. Ona göre daha saglam adimlar atarlar. Bu arada dün Kazim Koyuncu'nun ailesi ile birlikteydim. Uzun uzun sohbet ettik. Yapilacak her türlü organizasyonda yanimizda yer almak istediklerini belirttiler.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayşe Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet arkadaslar aillerimizden biri veya biz ölmeden kanserden hemen kampanya baslatmalyiz ve volkan konagi desteklemeliyiz. trabzonda bulunan arkdaslar volkan konakla bulusup bir kampanya baslatabilirler.

Nereden
    Ankara

gecen fransada bir program vardi, burada nukleer enerjiye cok yatirim var, o yuzden zamanin hukumeti saklamis, bir tehlike olmadigini soylemis, ama izledigim programda radyoaktif bir bulutun fransa uzerinden gectigini, bunu zamanin hukumetinin de bilmesine ragmen nukleer enerji yatirimcilarinin tehditleriyle bunu gormemezlikten geldiklerininden bahsediyordu. Bulutun gectigi yerlerdeki kanserve anormal dogumlarinyukseldiginden bahsediyordu.

Bakin Fransayi bile etkilemis yani, acin haritayi bakin, cernobil nerede, fransa nerede, Trabzon nerede. Bizi etkilememesi mumkun mu Allah askina, ama bakiyorsunuz bizde profesorler cikip bizi etkilemedi, sigaradan dolayi kanser daha fazla diyorlar. BU TAM BIR DEMAGOJIDIR. Kanserin artmasinin sebebininsigara mi yoksa radyasyon mu oldugunu nasil olcebiliriz ki, peki anormal cocuk dogumlarinin artisinin sebebinedir o zaman? buna ne diyecek profesorumuz...

Volkan Konakla beraber hareket edelim, onun liderliginde savasi baslatalim, artik yeter. Bir vakif kurulabilir, Kazim Koyuncu'nun posterleri, baskili tisortleri uretilip harekete mali kaynak saglanabilir. Herkes elinden ne geliyorsa, artik yeter.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hepimiz Volkan Konak i dinlerken ''iste bu'' dedik.Volkan Konakl a övündük alkis tuttuk Volkan Konak in söylediklerinin havada kalmamasi için hepimizin destek olmasi lazim.

Istanbul dao yillarda ilkokul ögrencilerine paket paket findik dagitilmisti.[img]smileys/smiley5.gif[/img]Birileri bunun hesabini vermeli

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

HAYDI ARKADASLAR BI YERDEN BASLAYALIM FAZLA ZAMAN GEÇMEDEN

AYRICA VOLKAN ABIME GÖSTERDIGI ETIK DAVRANISTAN DOLAYIO TESEKKÜR EDIYORUM,

ALLAH UZUN OMURLER VERSIN,,,

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BMN bu konuda üstüne düseni fazlasiyla yapacaktir.

Bora Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı zisinoli Nickli Üyeden Alıntı

Evet arkadaslar yeni gördüm dikkatimi çekti. Öneriyi 30 kisi okumus ve 1 kisi mesaj çekmis yani sagduyu gösterip evet destek verebiliriz demis. Bu 100 kiside 3 kisi eder. Çok ilginç. Böyle bir olaya bu kadar duyarsiz olmak çok ilginç. Bu ayri bir arastirma konusu olmali aslinda. bordomavi.net sadece Trabzonsporumuzun tartisidigi yer olmamali. Memleketimizin sosyal sorunlarina da yavas egilmeli. Evet sesimizi haykiran her daim Trabzonsporumuz oldu. Sadece Trabzonsporumuzdan bazilarimiz anlamaz simdi- onun araciligiyla-haykirmasini beklemek haksizlik aslinda. Belki bu yüzden bu sorumluluk futbol takimimiza agir geliyor. Belki o da biraz daha özgür olmak istiyor.

Zurawski'yi almak olmasin sadece tek sorunumuz. Yada Fenerbahçeliler küfretmek....

Gönül birlikte destek vermeyi ister ancak söyleyecegim tek tek var tek olsamda ben bu yolda Karadenizimin her türlü sosyal sorunu ile mücadele verenlere destek olacagim. Iki elim kanda olsa da.

Degerlerimize sahip çikmak benim boynumun borcu...Öyle bilir, öyle yasarim.

Burdayiz Gökhan abi korkma sen..Ben de destek olacagim..Ne gerekiyorsa yapalim

Nereden
    İstanbul

Alıntı sevgi Nickli Üyeden Alıntı

Istanbul dao yillarda ilkokul ögrencilerine paket paket findik dagitilmisti.[img]smileys/smiley5.gif[/img]Birileri bunun hesabini vermeli

Evet,Çernobil olayindan sonra basta Almanya olmak üzere Avrupa ülkeleri Türkiye'den findik alimini durdurmus,Fikobirlik'in ihraç fazlasi findiklari da paketlenip büyüksehirlerdeki ögrencilere dagitilmisti.[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Madem zikretmek gerekiyor bilinsin ki konu Karadeniz konu Trabzonkonu yurduminsani olunca elimizden gelen her türlü destegi veririz.

Bu arada merak ediyorum Hasmet Babaogluna kaç kisi karadenizliler adina medyayi uyandirmak adina tesekkür eden yada tesvik eden bir iki satirlik bir mail atti.....

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Arkadaslar konu ile ilgili olaraktek tek degil birlikte tepki vermeli.Öncelikle nasil bir destek vermemiz gerektigi konusunda fikirbirligine varilmali.Fikirbirligi içinde Volkan KONAK'in nasil bir çalisma yaptigini bilmemizgerekiyor aslinda. Kendisine ulasmaya çalistim. Menejeri ile görüstüm ve her türlü arkasinda oldugumuzu belirttim. Kendisine ulasacagini ve bizlerin üzerine düsen görev olacaksa bildirecegini ifade ederek tesekkür etti.

Siraya koymamiz gerekirse öncelikli olarak bir metin hazirlanmali.bordomavi.net yönetim kurulunun hazirlayacagi metni bekliyoruz..

Hazirlanan metin 0 216 306 64 41'e fakslanirsa en kisa zamanda Volkan KONAK'a ulastirilacagi sözünü aldik. Bir an önce metni hazirlamali ve beklemeliyiz. Üzerimize hiç bir görev düsmezse bile bu arastirmada aktif olarak en azindan destekçisi oldugumuzu göstermeliyiz. Çünkü bu mücadele hepimizin mücadelesidir. Tabii bu arada kamuoyu olusturmaya devam.

bordomavi.net yönetim kurulunun metnini bekliyoruz.

Nereden
    Trabzon

Alıntı zinos_zon Nickli Üyeden Alıntı

volkan bugün trabzon'a gidiyor, karayoluyla..

trabzon'daki bmn üyeleri isterlerse volkan la bir randevu ayarlayabilirim..

cep telimi istendiinde veririm..

herkese sevgi..

BMN TRABZON top sizde aslinda...Yönetim kurulu danismanliginda...Edited by: zisinoli

cemilsezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Bora Sönmez Nickli Üyeden Alıntı

Evet arkadaslar yeni gördüm dikkatimi çekti. Öneriyi 30 kisi okumus ve 1 kisi mesaj çekmis yani sagduyu gösterip evet destek verebiliriz demis. Bu 100 kiside 3 kisi eder. Çok ilginç. Böyle bir olaya bu kadar duyarsiz olmak çok ilginç. Bu ayri bir arastirma konusu olmali aslinda. bordomavi.net sadece Trabzonsporumuzun tartisidigi yer olmamali. Memleketimizin sosyal sorunlarina da yavas egilmeli. Evet sesimizi haykiran her daim Trabzonsporumuz oldu. Sadece Trabzonsporumuzdan bazilarimiz anlamaz simdi- onun araciligiyla-haykirmasini beklemek haksizlik aslinda. Belki bu yüzden bu sorumluluk futbol takimimiza agir geliyor. Belki o da biraz daha özgür olmak istiyor.

Zurawski'yi almak olmasin sadece tek sorunumuz. Yada Fenerbahçeliler küfretmek....

Gönül birlikte destek vermeyi ister ancak söyleyecegim tek tek var tek olsamda ben bu yolda Karadenizimin her türlü sosyal sorunu ile mücadele verenlere destek olacagim. Iki elim kanda olsa da.

bora gel imza kanpanyasi baslatalim sokak ta açalim bir yer toplayalim imza.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır MrbLack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya volkan konagi geçen gün star tv de izledim kazim koyuncu anisina yapilan programda gece 1 de ..adam gerçekten bu yola bas koymus.sadece yetkililerden 4 ay istiyo..devletten hiç bir yardim beklemeden ben bu olayi çözecem filan dedi.

volkan konak bi noktaya o aksam degindi..ktü nün yaptigi veya söyle diyim yapmadigi bi is hakkinda.adamlar kalkip plastik cerrahi konusunda arastirma yapiyolar ama en buyuk konumuz olan kanser konusunda kimsenin en ufak bi arastirma yaptigi yok dedi.

Nereden
    Trabzon

Kamuoyu olusmaya basladi. Hemen hemen tüm kanallarda çernobil tartisilmaya baslandi. Hemen ana haber bülteninde çernobile yer ayrilmaya baslandi. Üzerinde durmaliyiz ve pesini birakmamaliyiz.

Kamuoyu olusturmaya devam...

Bora Sönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cemilsezgin Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Bora Sönmez Nickli Üyeden Alıntı

bora gel imza kanpanyasi baslatalim sokak ta açalim bir yer toplayalim imza.

Tamam Cemil'im toplanalim nasil bisey yapabiliriz konusalim..Ben sizlerden daha bosum su ara ilgilenirim..

ARKADASLAR ÇOK BÜYÜK BIR ORGANIZASYON OLMALI SAGDECE FORMLA DEGIL DISADADA IYI BIR REKLAMLA BU OLAYIN ÜSTÜNE GIDIP YA BIR YÜRÜYÜS YADA BIR MEYDANDA OTURMA EYLEMI GIBI BÜTÜN HABER PROGRAMLARINA KAPAK OLACAK BIR EYLEMDE BULUNMALIYIZ DEVLET BU GÜNE KADAR ONA SAHIP ÇIKAN KARADENIZLILERI ESS GEÇEMEZ KUZEYIN EVLATLARINI TEPKISI ESS GEÇILEMEZ...TOPRAGINI MEMLEKETINI KENDI INSANINI SEVEN BU MEVZUYA SAHIP ÇIKAR....

bugünün sabah gazetesinde bu konuyla ilgili konu var..kopyalarsam baya sayfa kaplicak..Karadenizli korkuyor!..basligi altinda bi yazi var...azda olsa bilgi sahibi olabiliriz...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

sizlere bir internet sayfasi veiyoruma rkadaslar inligizcesi ve almancasi olanlar bir goz atsin...

aslinda google giren herkez binlerce sayfa bulabilir bu konu uzerine...tam olarak vermek gerikerse 192.000 internet sayfasi bu konuyla alakali olarak..

http://http://www.world-nuclear.org/...obyl/inf07.htm

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)