Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rindlerin Ölümü... (Kâzim Koyuncu?ya)

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Ne kadar geç buldum onu? Ve ne kadar erken kaybettim? Ne kadar erken? Tipik bir insanoglu yanilgisiydi benimki? Daha gençti nasil olsa? Önünde uzun yillari vardi? Olgunluk dönemini de yasayacak, bir ekol olacak, izleyicileri, ögrencileri olacakti? Nasil olsa yani basimizdaydi? Sik sik konserlere çikiyordu? Birini kaçirsak, digerine giderdik nasil olsa?fficeffice" />

Gerçekten öyle miydi? Gördük ki, degilmis? Herkesin ömründe 4 mevsim olmuyormus bu alemde? Aslinda bunu ilk kez ögrenmiyoruz, çok iyi biliyoruz da, ne diye hemencecik unutuveririz? Neden sevdiklerimizi bu kadar ihmal ederiz? Neden yüzlerine bakarken, bu bakisin onu son görüsümüz olabilecegini düsünemeyiz?

Kâzim ile tanismak nasip olmadi. Dedim ya, acelemiz yoktu nasil olsa? Trabzonspor için o besteler yapacak, ben yazilar yazacaktim? Ve nasil olsa günün birinde ya bir maçta, ya bir konserde ya da ne bileyim Trabzonspor Dergisi?nin Mecidiyeköy?deki bürosunda filan tanisacaktik.

Trabzonspor Dergisi?nin bürosunda tanismak degil, amansiz hastaligini ögrenmek nasip oldu, sevgili Aytekin Akay?dan? Aytekin?in aktardigina bakilirsa, doktorlar Kâzim?a ?Yüzde seksen kurtulacaksin[/B]? demislerdi. Bu yüregimize bir parça su serpti serpmesine ama o doktorlar Volkan Konak?in babasi için ne demislerdi kimbilir?..

Ilerleyen günlerde haberler kötüye gitmeye basladi. Sonra sonra, sormaya da korkar olduk. Dua etmekten baska yapacak bir seyimiz yoktu ya, hayatin harala gürelesi içinde onu da hakkiyla yaptik mi bilmiyorum..

Ölüm haberini aldigimizin aksami isten çiktim eve gidiyorum. Bir de baktim ki, insanlar sahillerde güle oynaya geziyorlar, rüzgar tatli tatli esiyor, yapraklar neseli neseli oynasiyorlar. ?Siz ne yaptiginizi saniyorsunuz, Kâzim öldü Kâzim, haberiniz yok mu?[/B]? diye haykiracaktim az kalsin.

Neyse ki sakinlesmem fazla zaman almadi. Dünya böyleydi iste, hayat böyleydi. Kimbilir biz de kimler aci içindeyken nese ve keyifle hayatin tadini çikariyorduk, kimbilir?

Ne kadar geç buldum onu? Ve ne kadar erken kaybettim? Ne kadar erken? Nasil da aileden biri gibi olmustu benim için? Tek kelimesini anlamadigim ?Ella ella[/B]? türküsünü nasil da benimsemis, Ali Kemal Denizci?nin puslu bir Avni Aker gününde etrafina bordo-mavi isiklar saçan bir gök cismi gibi rakip kaleye inmesiyle nasil da özdeslestirmistim o türküyü? Kimbilir, belki de Ali Kemal öyle bir günde rakip defansi bunaltirken, Hemsin?de bir köy dügününde o türkü söyleniyordu, kimbilir?

Nedendir bilmem, dügün, nisan, toplanti, maç, piknik, cenaze gibi insanlarin topluca bulundugu her organizasyonda benim aklimda bir enstantane kalir ve o olay, o enstantaneyle benim hafizamda billurlasir. Kâzim?dan da geriye, önde Birol Topaloglu?nun tulum çaldigi, arkadan da cenaze alayinin geldigi görüntü kaldi? Hafizamdan ölünceye kadar çikmamak üzere..

Böyle bir ölüm için, belki de en güzel sözü üstâd Yahya Kemal söylemistir:

RINDLERIN ÖLÜMÜ:[/B]
    [/B]
    Hâfizin kabri olan bahçede bir gül varmis,[/B]
    Yeniden açarmis her gün kanayan rengiyle.[/B]
    Gece bülbül agaran vakte kadar aglarmis,[/B]
    Eski Sirâz?i hayâl ettiren ahengiyle[/B]
    [/B]
    Ölüm asûde bahâr ülkesidir bir rinde,[/B]
    Gönlü her yerde buhurdan gibi yillarca tüter.[/B]
    Ve serin selviler altinda yatan kabrinde,[/B]
    Her seher bir gül açar, her gece bir bülbül öter[/B].

Evet evet? Kimbilir demeyecegim bu sefer? Ali Kemal Denizci Avni Aker?de rakip defans üzerine bir felaket gölgesi gibi çökerken, Hemsin?de bir köy dügününde ?Ella ella[/B]? söyleniyordu hep bir agizdan? Bundan eminim artik?

Insan bu alemde ismi en son anilincaya kadar yasarmis? Demek oluyor ki Kâzim hep bizimle kalacak, hiçbir yere gitmeyecek.

Rahat uyu Kâzim? Kisacik ömründe gök kubbeye o kadar hos sadalar biraktin ki, onlarin lezzeti dünya durdukça bizlere yetecektir.

Bülent Sirin[/B]
    [/B]
    [/B]

Guests
    Ziyaretçi

gene bülent abi - gene güzel bir yazi, tebrikler abi.

seni unutmayacagiz kazim koyuncu, seni seviyoruz.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr MrbLack - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37

Insan bu alemde ismi en son anilincaya kadar yasarmis? Demek oluyor ki Kâzim hep bizimle kalacak, hiçbir yere gitmeyecek.AMESPACE PREFIX = O />

Rahat uyu Kâzim? Kisacik ömründe gök kubbeye o kadar hos sadalar biraktin ki, onlarin lezzeti dünya durdukça bizlere yetecektir.

bu sözlerin yeter abi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bülent abi sen bu iste stasin güzel yazilar kaleminden dökülüyor.kazim abimizi kaybetmek bizi çok üzdü

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Yukari

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hep öyle ihmal etmiyor muyuz güzellikleri zaten? bir ara çikaririm nasilsa aradan diye...

simdi de kafayi ne kadar vursam duvara bi anlami yok,kazim abi yukarlardan bakip bu üzülmelerimize de üzülüyodur ya simdi,ne yapalim be abi elimizde degil...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

bülent abi inan bizde ayni duygulari yasiyoruz su an...Kazim koyuncuyla Tam kavustuk derken, artik beraber cosucagiz,beraber sevinip beraber üzülecegiz derkeen aramizdan ayrildi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Agzina ve yüregine saglik Azizim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

[img]smileys/smiley32.gif[/img]güzel yazi bülent abi tebrikler [img]smileys/smiley32.gif[/img]

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Ellerine saglik Bülent Abi...

Hay abi agzina saglik ya mükemmel olmus. Okurken tüylerim diken diken oldu.

Tekrardan agzina saglik [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr poetricus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Cleared By Poetricus

uquR Ayaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

abicim eline,agzina saglik!!!

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Yunus Emre AYAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

[img]smileys/smiley2.gif[/img]mükemmel bir düsünceler kombinasyonu [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Alýntý Poetricus Nickli Üyeden Alýntý

Bülent Bey'in yazdiklarini okurken aklima düstü birden. Yazmadan edemedim:

Her rind bu bezmin nedir encami bilir
    Dünyamizi nâgâh zalam örtebilir
    Bir bitmeyecek sevk verirken beste
    Bir tel kopar ahenk ebediyyen kesilir.

Yahya Kemal Beyatli

Hak rahmet Eyleye!

Çok tesekkürler sayin hocam, seref verdiniz, deger kattiniz...

Üstâd'in rindlerle tesrik-i mesaisi zannediyorum en çok bizim gibilerin hislerine tercüman olmustur. Tekrartesekkkürler...

Oruç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    37

düsünce + kabiliyet=güzel bir yazi

eline saglik bülente abi[img]smileys/smiley32.gif[/img]

FATIH SULTAN TEKKE

grandiose - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

üstad yüregine saglik....

rahat uyu kazim.... rahat uyu... sampiyonluk kupasi ,üzerindeki ter daha sogumadan mezarina getirilecek ve onurlandirilacaksin....ve sen hep,hayal ettigin yerde olacaksin....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]...

Kazim agabeyi unutmayacagiz... Nur içinde yatsin...[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Kalemine saglik Bülent abi. Bu vesileyle Kazim Koyuncu'ya bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum, nur içinde yatsin.

tunganyan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    39

pek aglamayan biri olaraaak bulent abi sayesinde yine doldu gözlerim...kazim abiyi unutmiicazzzz.....seni sarkilarinlaa hatirliicazz...

zanoylu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Yaþ
    48

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley31.gif[/img]Eller havaya[img]smileys/smiley31.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

karadeniz dev bir dalga,özgür bir sudur..

karadenizin özgün seslerinden KAZIM KOYUNCU aramizdan ayridi..bu haberleri irternette gazetelerin son dakika haberlerinde duyunca bir an için acaba yanlis mi okuyorum diye nerdeyse monitörün içini girecektim ama üstadimizi gerçekten kaybetmistik! oldugum yerde çakili kalmistim.inanmasi ne kadar güç ama hayatin gerçekleri kazim abimizide bizden koparip almisti.samimi,sicak,hiçbir karsilik beklemeden gösterdigin o insani tavirlarin kalplerimize nasil kazilmisti kazim abi bi bilsen..karadeniz dev bir dalga,özgür bir sudur..sende bizler için öylesin kazim abi dev, koskocaman, ucu bucagi görülmeyen özgür bir dalga

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Isten yeni geldimisim,yorgunlugumu ,is stresini atmak için hemen pc basina geçmisim.Bmn ve msn ye girerek biraz olsun stresimi atmak kendimi neselendirecek seyler bulmak istemistim.Bülent abinin açtigi konun basligini gördüm.Bakmak istemiyordum,çünkü içinde beni nelerin bekledigini biliyordum,diger taraftan Bülent abininin bu tür hassas konulara karsi ilginin her zaman az oldugu düsüncesi geldi aklima,biraz zorlada olsa yazisini okudum.Herzamanki gibi yine hüzün dolu ve hakli bir yazi vardi.Birde bu yaziyi tesadüfen dinlemekte oldugumTarkan'nin ''Unutmamali'' sarkisiylakarisincayazinin anlaminin ne kadar etkili oldugu görüyordum..Ve gerçektende UNUTMAMALI diye ister isetemez kendimi sorguluyordum.Yine hüzünlendim yine efkârlandim.Bu dünyada ölüm olmasa ne olurdu acaba...Yada hiç dogmamak...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)