Sayfa 61 Toplam 201 Sayfadan BirinciBirinci ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5006 adet sonuctan sayfa basi 1,501 ile 1,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Otomobil Haberleri ve Modifiye

EMiRHAN61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Osman Pervaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu arabanin kalite yönünden 2 versionu var
    1. versionu almanya piyasasina üretilen kaliteli ürünlerin kullanildigi vede pahali olan modeli
    2. versionu ise düsük kaliteli parcalardan üretilen avrupanin diger ülkelerine üretilen ucuz model

kisaca almanyada satin alinan ford galaxy ile polonyadan alinan ford galaxy arasinda kalite ve fiyat farki var.

bu uygulamayi pek cok otomobil markasida uyguluyor.
    bu örneği ben geçtiğimiz sayfalarda aksarayda üretilen mercedes araçlar arasından örnek vermiştim. avrupaya ihraç edilen mercedes kamyonlar ile yerli pazara sunulanların farkını sizlere sayfalarca anlatamam.
    Bizi yakan ataş "közden ötesi"

Bilâl ÇOBAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

“Mum eğer yanmırsa yaşamır demek, onun yaşamağı yanmağındadır."

Nereden
    Asya Diğer

Bilal Accord'una iyi bak.

Nereden
    Ankara

Alıntı ceserdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilal Accord'una iyi bak.
    Eyvallah Serdar, da ben iyi baksam da millet acımıyor. yine arka tampondan vurdular

Erdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Trabzonspor

Nereden
    Asya Diğer

Alıntı Bilal ÇOBAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah Serdar, da ben iyi baksam da millet acımıyor. yine arka tampondan vurdular
    Nazarlık olsun onlarda. Allah kaza bela vermesin. Millet takım tutar gibi araba markası tutuyor, sonra kaliteyi görünce kıskanıyorlar.

Nereden
    Ankara

@ erdi tam bir genç arabası, çok beğenirim, bana hitap etmese de sınıfında tek bence

bu da tamponun sağlam iken son hali

Nereden
    Asya Diğer

Alıntı EMiRHAN61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafada çalışıyor, forda focusu tasarlayan , mercedese c serisi hatchback tasarlayan mühendisleri biz yetiştirmedik mi , biz yetiştirdik. biz onları bir çatıda toplayamıyoruz. sorun bu. onları türk markası türk fabrikası türk işçisi ile birleştiremiyoruz.
    Yapma Emirhan, kafanın falan çalıştığı yok. 75.000.000 adam içinden de 10 tane akıllı adam çıkar en kötü. Biz de o adamlarla övünür dururuz şunu yaptılar bunu yaptılar diye. Memlekette büyük düşünen adam yok, sermaye yok. Böyle bir iklimi yaratacak inanç yok. Gidin Google'a PISA yazın, çıkan raporları okuyun Finlandiya nerede, Türkiye nerede diye. Sonra gidip Ak Zambaklar Ülkesinde diye 150 sayfalık bir kitap var onu okuyun.

Nereden
    İstanbul

Türkiyede en çok yakındığımız şeylerin sebepleri araştırıldığında inançsızlık , güvensizlik ve ilk adımın olmayışından ötürü şüphecilik vardır bunun sebeplerinin altında. Türkiye kendi otomotiv sanayini kurmaya bir adım attığı zaman insanlar bu işi gerçekçi yönüyle düşünmeye başlayacaktır ve yeni nesil bunu çabuk benimser diye düşünüyorum.

Nereden
    İstanbul

hoşunuza gidecektir

Nereden
    Ankara

VTEC gerçekten bambaşka bir icat,

taşıyıcı 2 filmini izlemişsinizdir, bu sayfada olduğunuza göre kesin izlemişsinizdir...

o filmdeki audi'de arabayı çalıştırmak için şifreli bir güvenlik sistemi vardı. yani önce şifreyi giriyorsun, sonra kontağı çeviriyorsun. eğer şifreyi girmezsen araç çalışmıyor.

nereden bulabilirim, tahmini kaça mal olur, bilgisi olan arkadaş aydınlatırsa sevinirim.

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Modifiyeyi yakıştırdığım araçlardan birisi.

Biraz daha cebi dolu olanlar için ise BMW tek tercihim.
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

ugurTS1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

aslında altından kalkamıyacağım marka/model ler için atıp tutmayı sevmem ama ilk hedefim böyle birşey....

İstanbul Yalakası Degil Memleket Sevdalısıyız...! бордовый-голубой
    Ана Ивановић-VEFASPOR-Maria Yuryevna Sharapova......ARsHAVİn'Lİ...

Nereden
    Antalya

Vay be !!!
    Lise sona giderken az yalvarmadıydım babama, o zamanlar en büyük hayalımdi beyaz şahin. Bir nesil modifiye tutkusunu tatmin etmek için mecburdu şahin'e. Babama kulis yaparken 1 sene önceden Pıoneer sistemi tamamlamıştım. Bütün harçlıklar modifiye hayellerim için birikiyordu yastık altında. O zamanlar 92-93 senelerinde Alanya taşra sayılırdı. İstanbul'a havale yapıp otobüse veilen paketi otogardan teslim alıyorduk. Buralarda modifiye malzemesi bulmak imkansızdı. Babam yalvarmalarıma dayanamayıp Antalya'dan beyaz kuşumu alıp getirdiğinde dünyalar benim olmuştu. Hemen tesisatçıya gidip ses sistemine girişmiştik. Tofaş serisine woofer koymak için arka camın altını, pandizotu komple kesmek gerekiyor yoksa benzin deposu sistemi yerleştirmeyi engelliyordu. Tabi benim gözüm hiç bir şey görmüyor, tesisatçının her dediğine ''tamam'' diyorum, kestirdik arka pandizotu, döşedik çift woofer + iki çift 6990 hoparlörü.
    Piyasayı yaptım, hevesimi aldım, dükkana gidince peder bey şöyle arabanın sağını solunu incelerken, gözü arka camın oraya takıldı, hemen bagajı açtı, komple saçın kesildiğini görünce saykoya bağladı. ''sıfır arabanın her yerini kestirmiş, eşşeoğlueşşek'' diye nasıl isyan ediyor.
    Bir hafta her saat başı dünyanın lafını yedim... Bu da böyle bir anımdır. Bütün modifiye tutkunlarına selam ederim.

AKSOY_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu efsanevi pionnerlardan bende de bi çift var.6986 olanından.
    hatırlıyorum amcamın modlu şahininde bi çift 85 bi çift de 86 adamın yüreğini hoplatıyordu çok sağlam hoparlörler gerçekten.
    Şimdi ranzanın altında huzur içinde yatıyorlar oval hoparlör dönemi bitti artık.

Şahine gelirsek 5 sene önce üniversiteyi kazandığım için bana da şahin alacaklardı ama ben tipo diye tutturmuştum.
    Hiç sevmiyordum şahini, son 10 senedir kuş serisi apaçi arabası olarak görülüyor zaten bunun da etkisi oldu.

Bana göre bu bu kuş serisi dünyanın en kötü arabalarından biridir.
    koskoca 25..30 yılda yalancıktan değişiklikler yapılıp millete kamyon konforunda arabalar satıldı.
    Gerçi bunda üreticinin ne suçu var araba öyle de çok satıyor böyle de.

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Poyraz_28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leon'mu ? Golf'mü ?

Bin kere Golf.

Her yönden hemde. Asabi duruşu,motor hacmi,yakıt tasarrufu, iç dizayn, servis ağı vs.

VW Golf GTI Motor Özellikleri

Motor gücü: 147 kW (200 BG)
    0’dan 100’e Hızlanma: 7,1 saniye
    Azami hız: 235 km/h
    yakıt: 10,4 L/100 km
    Fren yolu 100 km/h’den :39 m
    Taban Avrupa Fiyat: 25416 €
    Düşündümde Golf GTI her zaman tercih sebebi olabilir. Ama Leon CUPRA yı yabana atmak imkansız!

Motor gücü: 237 HP (176.7 kW)
    0’dan 100’e Hızlanma: 6.4 s
    Azami hız: 247 km/h (153.5 mph)
    yakıt: 12.3/7.0/8.6 l

FxY

Nereden
    Antalya

Alıntı AKSOY_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu efsanevi pionnerlardan bende de bi çift var.6986 olanından.
    hatırlıyorum amcamın modlu şahininde bi çift 85 bi çift de 86 adamın yüreğini hoplatıyordu çok sağlam hoparlörler gerçekten.
    Şimdi ranzanın altında huzur içinde yatıyorlar oval hoparlör dönemi bitti artık.

Şahine gelirsek 5 sene önce üniversiteyi kazandığım için bana da şahin alacaklardı ama ben tipo diye tutturmuştum.
    Hiç sevmiyordum şahini, son 10 senedir kuş serisi apaçi arabası olarak görülüyor zaten bunun da etkisi oldu.

Bana göre bu bu kuş serisi dünyanın en kötü arabalarından biridir.
    koskoca 25..30 yılda yalancıktan değişiklikler yapılıp millete kamyon konforunda arabalar satıldı.
    Gerçi bunda üreticinin ne suçu var araba öyle de çok satıyor böyle de.
    6985 gerçekten efsanedir. Türkiye'de 6 ayda karaborsaya düşmüştü. 6986 dan tek farkı çift twiteer li olmasıydı. Bulmak imkansızdı o modeli, hele ki taşrada.
    benim 93 de şahine kurduğum tesisat,
    kaset çalar: deck system M 950
    eque : deck system 8200
    anfi : iki tane GM 2200 (biri wooferler ı, biri normal hoparlör ve twiteer ları çalıştırıyordu)
    ses sistemi :2 tane 200W woofer, 2 çift 6990 200W, + 2 tane twiteer
    Bu cihazları bir şekilde bulduk ama tesisatçı sorunu vardı Alanya'da. deck sistem eque yi burada becerip doğru olarak bağlayamadılardı, Antalya'da pıonner osman diye bir adam varmış gittik bulduk ona yaptırdıydık.
    Şimdi bazı arkadaşlara beyaz şahin, pıonner kaset çalar falan komik geliyordur ama, sene 92-93 lerden ve Alanya'dan bahsediyoruz.
    Kapitalizmim nimetleri bu kadar ivmelenmemişti daha. Sadece biz değil, bütün ülke mahkumdu kuş serisine,toroslara, reno 9 lara. reno 9 lar makam arabasıydı o zamanlar. otomatik camlı arabalar, uzaydan gelmiş muamelesi görüyordu.
    Zaten Emirhan yukarda bahsetmiş, halkımıza dikte edilen, tüketmek zorunda bırakılan modellerden ve sistemden.
    Konu Murat Erdem tarafından (20.11.2009 Saat 09:18 ) değiştirilmiştir.

AKSOY_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sizdeki çok güçlü sistemmiş.
    Sadece bir çift uygun güçte anfiyle beslenmiş 85 veya 86 bile şimdiki jbl in 30 cm 250 rms lik wofferlarıyla eşit bassı veriyormuş.
    Uğultu değil anlık sert bass anlamında.

Yani ne kadar kaliteli hoparlörler olduğu anlaşılıyor.
    Bu ovallerin yanında 2 tane de free air çalışan kolon arabayı iyice zıplatır zaten.

Ama bu sistemin en kötü yanı sesin tamamına yakınının arka taraftan gelmesiydi.
    Kapılara kolon koyulsa bile arkadakiler çok güçlü olduğu için dengesizlik oluyordu.
    Bass seste güçlü ama akustiği olmayan bi sistem.

Şuanda tiz ve mid seslerin önden bass sesin ise arkadan geldiği sistemler makbul.
    Yani kapılara bi çift mid-tiz veya mid-bass bagaja ise kutu içinde woffer doğru olanı.
    zaten şuanda tesisat yapılmış arabalarının çok büyük bölümünde böyle.

Nereden
    Antalya

Aksoy61, o zamanlar kuş serisinin kapı içlerini modifiye etmek ne mümkün, ön göğse sağlı,sollu twiteerleri koy, arka camın altınada, Allah ne verdiyse sığdır. Onuda yukarda dediğim gibi komple sacı kestirmeden becermek mümkün değildi. Ben İstanbuldan 10cm lik mdf aparat getirtmiştim wofeerler benzin deposuna değmesin diye. O zamanlar bilinçli talepde yoktu modifiye için, tatmin edici arzda yoktu. Modifiye 2000 lerden sonra hakkıyla yapılmaya başladı Türkiye'de.
    6985 ler konusunda sana katılıyorum, bir çift 6985 i, komple JBL ses sistemine değişmem.

ÜNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Emirhan;

Jettalarda,

Donanım olarak Primilene mı? Midline mi?

Aradaki 4.000 liralık fiyat farkına değer mi donanım farkları?

Daha satışa çıkmadı fakat yeni nesil Jettalar gümbür gümbür...

Konu ÜNAL tarafından (20.11.2009 Saat 16:20 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Jetta'nın kategorileri hakkında pek bi kesin bilgim yok ama genel itibariyle aynı işlevi gören parçaların üzerinde ufak oynamalar olduğunu biliyorum. Misal bir modelde fotoda eklediğiniz gibi vanalı manuel klima , bazılarında dereceye göre ayarlayabildiğiniz dijital klima var. Kimi modelde direksiyondan kumandalı fonksiyonlar var kiminde yok. Teyplerde farklılıklar oluyor. Döşemelerinde ve kumaşlarında farklılıklar oluyor. Bazı konfor donanımları eksik oluyor(misal ön ve arka koltuk kolçakları olmaması bile eksiklik sayılabilir).

Ama bence öncelikle dikkat edilmesi gereken , motor bilgisi. TSI , FSI , TDI motorlu versiyonlar tercih edilmeli. Düz motorlarda yakıt tasarrufu ve performans konusunda bu saydığım tür motorlara karşı geride kalıyor araç. Bunları göz önünde bulundurarak fiyatı konusunda edermi etmezmi kısmını düşünebiliriz bence.

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Biri galaxy mi Dedi Hmmm

PC ye format atmasaydim bizimarci paylasirdim ya

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bizim araba Olmasada ona benzer

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ülen parasizliktan Rus pazarindan sadece kartal amblemini alabilmi$tim Görenler sen Trabzon'lu diil misin diye sordu durdu...dedim öyleyim de yapi$tiracak ba$ka güzel bir$ey bulamadim napalim...bi kaplan bulsaydim onu yapi$tirirdim
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Şampiyonluk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tüüüh, yazık yazık. Çabuk kaldır şu kartalı arabanın üstünden

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)