Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yilginlik, bezginlik, bikkinlik...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet Trabzonspor taraftarinin son yillardaki durumu çok iyi anlatiyor. Yilgin , bezgin, bikkin bir taraftar kitlesi. Bir o kadarda vurdum duymaz... Üstümüzdeki bu ölü topragini atmamiz için neler yapabiliriz. Bu konularda fikir alisverisinde bulunalim..

Öncelikle örneklerle bu yilginligi, bezginligi, bikkinligi ortaya koyalim...

• Avni Aker'de sampiyonluga oynayan Trabzonspor'umuzun stadinin her maçta dolmamasi bilet fiyatlarinin düsük olmasina ragmen...

• Baslatilan 100.000 üye kampanyasina taraftarlarin ilgisizligi.

• Halka arz edilen Trabzonspor'umuzun hisslerine Trabzon'dan çok düsük oranda taleb gelmesi. 16.000 kulüp üyesinden sadece 600 civari üyenin talepte bulunmasi...

• Taraftar organizasyonlarina sitede olsun diger platformlarda olsun gerekli ilginin gösterilmemesi....

• Kulübümüzün lisansli ürünlerine gerekli ilginin gösterilmemesi.
    • [/list]

Bu tip bir sürü örnekleme yapabiliriz... Trabzonspor taraftarinin en büyük eksikligi organize olamamasi, herkesin basina buyruk hareket etme aliskanligi ve son 10 yilda taraftarda meydana gelen bezginlik ve yilginliktir...

Artik üstümüzdeki ölü topragini atmanin vakti geldi. Sampiyonluga oynayan, geçmisi tertemiz ve üstün basarilarla dolu bir takimimiz var... Bu kutsal takimimiza hakettigi destegi vermek boynumuzun borcudur. Bunun için yapmamiz gereken çok sey var... Herkes kulübüne üye olacak çevresindeki Trabzosporlulari bu konuda tesvike decek üye olana kadar yakasini birakmayacak. Her Trabzonspor taraftarinin her ay evine bir adet Trabzonspor dergisi girecek... Her sezon enaz bir adet linsansli forma satin alinacak.. Her taraftar ikamet ettigi yere göre Trabzonspor maçlarina gitmekle hükümlüdür. Bunlar Trabzonspor taraftarinin anayasasi olmalidir...

Yeter artik iki sezondur uyanmaya çalisan devi artik uyandiralim...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı

Trabzonspor taraftarinin en büyük eksikligi organize olamamasi, herkesin basina buyruk hareket etme aliskanligi ve son 10 yilda taraftarda meydana gelen bezginlik ve yilginliktir...

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Güzel bir yazi gayet açik ne net anlatilmis bence bunu Türkiye'de Ts taraftarina ulastirip dagitilarak bilgilendirilmesi ve önlemini almasi lazim bence..Ama yazida bazi oynamalar yapilarak yazi biraz daha detaylarilmali.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

yazi herseyi özetliyor.

ahmet abi yarinki maç için iyi bir organizasyon ayarla baride organize olmada sorun yasamayalim.

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Topici acan arkadasin yazdiklari üzücü gerceklerdir.

Malesef uzun zamandir sampiyon olamamazin verdigi bezginlik bunlar, bir sampiyon olabilisek bunlar tam tersine degisecektir, cünkü bütün camiada inanilmaz bir özlem ve susamislik var,yeterki bir sampiyon olabilsek her sey kimsenin tahmin edemeyecegi kadar güzel olacak.

Üyelikte patlama yasanacak,hisseler catir catir satilacak,her macat tribünler tika basa dolacak, Trabzonspor Istanbul'a geldigi zaman büyük bir taraftar kitlesi tarafindan karsilanacak.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

arkadaslar hepimiz elimiszden geleni yapalim

Emorfo Beyin yazdiklarinin kelimesi kelimesine dogru...

Ölü topragi olmasada bireysellik var...Söylenenlerin ve yazilanlarin hepsi bir yere gelip orada kalacaktir...Çünkü oradan sonra isin içine ORGANIZASYON giriyor...

Bu site olmasaydi bu gruptakiEmorfo veya Çakir'i ben nereden taniyacaktim...Hiç bir yerden...Buraya geldik tanistik...Eeee simdi ne yapacagiz....Monitörün basina oturup dertlesecekmiyiz. Hayir....Oturacagiz...konusacagiz....5000 üyesi olan (bir rivayete göre 500'ü aktif) bu grubu nasil organize edip TRIBÜNDE, KLÜPTE, sokakta bir fark yaratacak grup haline getiririz...

Belki de bu sitenin biraz daha profesyonel olarak organizasyon isinegereken önemi vermesi gerekiyor...

Eskiden Trabzonspor hakkinda bilgi alabilecek kaynaklar sinirliydi ve bu site anladigim kadariyla ilk kuruldugu zamandan itibaren bayagi bu boslugu doldurdu....

Bundan sonraki misyonu özellikle TRIBÜNDE (deplasman veya trabzonda) organizasyon kurmak olmali....Bunun içinde benim önerim bir Genel Organizasyon Komitesi kurmak....

Burada görev alacak arkadaslarin bu isi nasil yapariz diye oturup kafa yormalarini saglamaliyiz...Gerekli detaylari, yapilabilecekleri, planlanacak tribün aktivasyonlarinda gereken kaynagin nasil ve nereden temin edilebilecegini vs. vs. konusmak...

Simdi burada yazdiklarimin hepsinin dogru ve alternatifsiz oldugunu söylemiyorum...Muhakkak çok daha baska ve muhtesem fikirler vardir...Bunlari bile ortaya çikarmak için organizasyon gerekir....

Oturup bir yerden çay içelim desek bir sürü detay var....

Saygilarimla....

Nereden
    Belçika

Bi sampiyonluk Trabzon ilini Trabzonsporlulari ayaga kaldirir daha kimsede durduramaz, ama taraftar destegi arkalarinda olmadan sampiyonluk gelmez OLAMAZ bunun farkinda degilki millet!

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Herkes kulübüne üye olacak çevresindeki Trabzosporlulari bu konuda tesvike decek üye olana kadar yakasini birakmayacak.

Faruk abi yazina birsey edemiyorum güzel demissin de burada pervasiz yazmissin.Bu cümleyi sarfediyorsun ancak Tribünün Sultanlari olayinda bana özelden tam tersi mesajlar atiyorsun sizleri anlamak gerçekten ilginç!

ftunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu

emorfo dogru diyorda sahsen kaç saat ugrastim trabzonsporumuzun hisselerinden alamadim.Bu iste bigariplik oldu.

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bunu trabzonumuzu karsilamada gördük zaten..eyer iyi bir organizasyon olsaydi belki 15 kisiyle deyilde daha fazla kisiyle karsilardik takimimizi..ya akçaabatta gs 100 kisi karsiliyor bizse istanbulda takimimizi sadece 15 kisiyle karsiliyoruz.ya bizim havaalanini yikmamiz gerekiyordu be...ben diyorum hadi maca gidelim adamin dedigi laf su yaa ''ben niye o kadar para verim ben aptalmiyim gider evimde seyrederim''..yok böyle bir olay yaa..istebiz hep bunda kaybediyoruz.ya biz bu takima sahip cikmaksak kim cikacak.

su takima sahip cikalim bee artik sadece burdan konusmakla olmuyor herkes üzerine düsen görevleri yapsa takimina destek olsa suan trabzonumuzun durumu daha farkli olur.

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

güzel bir konuya deginilmis artik efsane tam anlamiyla uyanmali

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

Ne yazikki gerçekler bunlar

Bu konuda dert yanmaktan baska öneri sunmakta fayda var.....Yapilanlari zaten EMORFO ve bu baslikta yazan bütün arkadaslar söylüyor....

Bu baslikta ne yapilmasi GEREKLI, onlarin yazilmasi daha SIK olur....

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu mücadeleyi Kutlamak lazim.
    fficeffice" />
    Trabzonspor?umuz dün gece ismine yakisan onurlu mücadelesini
    elinden geldigince imkanlari dahilinde basarili bir sekilde göstermistir.
    Kimse bu takim hakkinda kötü yorum yapmasin. Bu takim zor sartlarda mücadele veriyor.
    Kolay mi saniyorsunuz üst üste deplasmanlarda sürünmeyi.
    Diyarbakir?da gerginlik stres dolu bir maçtan sonra bir takim olumsuz gelismelerden
    sonra takim dinlenmeye vakit bulamadan apar topar solugu Istanbul?da aliyor!
    Üstelik Gökdeniz gibi oyuncusu cezali Erdinç cezali.. Takimin önemli bel kemigi oyuncularindan mahzun bir takim.. Üstelik böyle bir stratejiye sahip önemi çok büyük maç için Istanbul?a gelen takima ilgi yoktu. Bu takim böyle mi karsilanmaliydi..
    Bir hafta öncesinde biraz isik yakmisti taraftar takimi desteklemek adina..

Sonrasi taraftar olarak sinifta kaldik!

Takim perisan yorgun halde geldi Istanbul?a.. Bu takimi cosku içinde bagrimiza
    basmaliydik. Cosku ve neseyle karsalamaliydik takimi. Tipki takimin yalnizlari oynadigi gibi
    biz birkaç kisi giden arkadaslarla bu kadar ilgisizlik karsisinda yalnizlari oynarken dogrusunu söylemek gerekirse moralimiz bozulmustu.. Sen nasil taraftarsin öyle? Sen iyi gün taraftarisin! Takim iyi olacak Sampiyon olacak Kupalar kazanacak sen de heh ben Trabzonspor?luyum diye övüneceksin Trabzonspor?u tutuyorum diyeceksin. Kiziyorum ama sana sen kesinlikle iyi gün dostusun. Taraftar kötü gün dostu olmali.. Nasil takim maç kazandigi ve basarili neticeler aldigi zaman umutluysan iyi seyler yaziyor düsünüyorsan
    simdi de umudunu yitirme iyi seyler iyi temenniler yaz. Sabret bekle ama her zaman takima söyle yada böyle destek ol. Köstek olma. Beraber olalim senin grubun benim grubum
    su yada bu sekilde bazi çikarciliklari kibirleri böbürlükleri birakalim.
    Bu takim sadece Trabzon?lularin takimi degil Türkiye?nin takimi yapalim öylede olacak enin de sonunda.
    Tamam kardesim senin grubunda olsun benim grubumda olsun büyüsünler.. Amma tuttugumuz takimi desteklemeye gelince bir grub bir taraftar takim olmus taraftar olalim.
    Çikarci taraftar olmaktan, basariya endeksli taraftar olmaktan, iyi gün dostu taraftar olmaktan
    vazgeçip her zaman birlik beraberlik içinde bikmadan umud kaybetmeden takimi desteklemek için bir içinde takim olmus bir taraftar olmaya ihitiyacimiz var.

Trabzonspor kesinlikle büyük kulüp.

Neden umudsuz oluyor bu takima küsüyoruz ki? Taraftarindan yeterli destek
    alamayan bu takim adina yakisan onurlu mücadelesini veriyor. Biz taraftar ve camia
    olarak bazi imkanlarimizin farkinda degiliz. Ve bu takimi yönetim de dahil olmak üzere taraftarlarimizla birlikte asiri beklentilerimizle takimi sürekli olumsuz yönde yipratiyoruz.
    Evet bir takimin elbette basari için oynamali Trabzonspor?un zaten Vizyonu basaridir.
    Ama bu basari bazen basarisizliklara sabretmeyle saygi duymayla bu takima sahip
    çikip basariyi nasil olsa yakalariz umudumuzu yitirmeden takima baski yapmadan devam
    ettirmemiz lazim. Bu kupa maçindan elenirken aslanlar gibi mücadele edildi ama
    maç öncesi bu maç çok stresli heyecanli hale getirildi. Bir yandanda cezali
    oyuncularimizin olmasi maçin deplasmanda olmasi hele hele birde maç öncesi
    Baskanimizin yeni hedefler koymasi hata oldu. 3. defa ve 4. defa kupa hikayelerini
    hedef koymak beklide futbolcular üzerinde agir baskiya sebeb oldu. Ben bu takimdan
    bundan sonra sampiyonluk veya hiçbir basari beklemiyorum. Çiksinlar sahaya aslanlar gibi
    oynasinlar.. Ister kazansinlar ister kaybetsinler.. Yeterki güzel futbol oynasinlar ve sirtlarinda ki o sanli bordo mavi renkleri yasatsin. Canlari sag olsun.

Sansizklik ve taktik hatasi..

Bu maça çikilirken cezalilardan dolayi istedigimiz kadroyla çikamamiz
    sansizlikti.. 1- 0 öndeyken Celo kaleci ile karsi karsiya iken o topu gol yapamasisi
    yada Yattara?ya pas çikarmamasi büyük hata oldu. Is penalticilara kalinca
    Mehmet Yilmaz?i penalti için ben olsam en son adam seçerdim.
    Tabiki her yigidin kendine göre bir yogurt yiyisi vardir. Kimbilir Senol Hocam
    ne umdlarla bu konuda plan yapmistir bu onun bilecegi bir istir.
    Onun isine karismak aslinda ne haddimize.. Onun kiymetini kadrini bilelim.
    ben inaniyorum o bu Trabzonspor?u istedigimiz yere getirecek. O gayreti O düsünceyi ben onun gözlerinden okuyorum.

Yeterli bu taraftar iyi gün taraftarligini birakarak kötü günde de bu takima sahip
    çikmayi ihmal etmememli..

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TAKIMIMIZ TRABZON HAVAALANIN DA KARSILANDI MI BILEMIYORUM.

TRABZONDAKI BMN ÜYELERI TARAFTAR GURUPLARI TESISLERE KOSARAK CANLARIMIZA MORAL VERMELI ,DESTEK VERMELI

BASKA TRABZONSPOR YOK !

NE OLURSUNUZ ONLARI BAGRINIZA BASIN.EN AZINDAN S.L.NE KALMALIYIZ.

BEN BU GURBETIN TAA ...

destegi kesmiyelim arkadaslar bu takim herseyimiz haydi canlanin ayaga kalkin

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu taraftarin tek eksigi sabretmek ya ve küfür.bunlarolmasa..bunlari yaptin mi futbolcular oynamaz tabi.ve maclarada yerimizi almamiz lazimsampiyonluga oynayan takimin taraftari yok demesinler [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Trabzonsporum için canli bomba bile olurum üzerime bomba baglayip
    fenerlilerin arasinda patlatmak gerçekten kahramanca birsey olur[img]smileys/smiley2.gif[/img]

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Avni Aker'de sampiyonluga oynayan Trabzonspor'umuzun stadinin her maçta dolmamasi bilet fiyatlarinin düsük olmasina ragmen...

Emorfo abi daha öncede bu konu tartisiLmisti.Vardigiz sonus Trabzonda yasayan taraftarLarimizn maddi durumLarinin çok iyi oLmayisiydi.Durum böyLeyken buna nasiL bir çare buLunuLabiLir?

Nereden
    Amasya

sampyionm bir alalim ozamaan bakin siz

kaç lira bu avni aker bilet fiyatlari 50 milyon falan mi?

güldürmeyin insanlari...

sanki trabzon halki hakkariliyle ayni yasam satandartlarinda yasiyormus gibi hala biletler pahali deniliyor...1 maça gelene bir maç da bedava izlettirildi yine yok...

1 milyon olsa kapali bu seferde üsenir gelmezler...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ThE_s2d Nickli Üyeden Alıntı
    Avni Aker'de sampiyonluga oynayan Trabzonspor'umuzun stadinin her maçta dolmamasi bilet fiyatlarinin düsük olmasina ragmen...

Emorfo abi daha öncede bu konu tartisiLmisti.Vardigiz sonus Trabzonda yasayan taraftarLarimizn maddi durumLarinin çok iyi oLmayisiydi.Durum böyLeyken buna nasiL bir çare buLunuLabiLir?

Her ne kadar bu durum ekonomik nedenlere dayandirilsa da Trabzon'un ekonomik durumu geçmis dönemlerde daha kötü olmasina ragmen tribünler doluyordu. 2 haftada 5, 10 milyon bilet parasi vermek kimseye çok zor gelecegini sanmiyorum...

Trabzon'da eski havanin kalmadigi bir gerçek, en büyük korkum ise Trabzon'un diger Anadolu sehirlerinde oldugu gibi Trabzonsporlularin azinlik duruma düsmesi. Malesef gidisat bu yönde... Trabzon'daki insanlarin boyunlarinin borcudur; hava durumlarinda Trabzon ismini tv kanallarina söyletmesini saglayanTrabzonspor'a destek vermek... Edited by: Emorfo

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

GURBETTE OLMAK INSANA KOYUYOR ZATEN

BIR DE O TRIBÜNLERI BOS GÖRDÜGÜM ZAMAN,ÇILDIRIYORUM.

YÖNETIM GAYET GÜZEL PROMOSYONLAR YAPIYOR,

FAKAT TARAFTARI ÇEKMEK IÇINBASKAYÖNTEMLERIDE TARTISMALIYIZ.

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya kisacasi trabzon halki maca ilgi göstermiyor artik yoksa mac biletlerinin pahali oldugu filan yok ya..eskiden cokmu iyiydi trabzonun halkinin durumu ama stad tiklim tiklim dolardi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)