Sayfa 41 Toplam 43 Sayfadan BirinciBirinci ... 31 39 40 41 42 43 SonuncuSonuncu
Toplam 1064 adet sonuctan sayfa basi 1,001 ile 1,025 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Borsa İstanbul'da Trabzonspor

BaşoğLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Burak DERELİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende pişman oldum diyebilirim. 1 hafta çok hızlı bir yükseliş yaptı.

Daha fazla gideceğini bende sanmıyorum. Bir ışık görsem dalacam
    bu işler şans işi. aslında küçük paralarla girmek lazım batırmadan çıkmak çok zor borsa da. ilk önce biraz batıracağız. ama gerçekten böyle ani bir yükselişi hele hele bu kadar kötü maç sonuçlarıyla hiç beklemiyordum.
    Sevdim seni bir kere , başkasını sevemem . Deli diyorlar bana , desinler değişemem !

BMN Yönetim Kurulu Burak DERELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BaşoğLu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işler şans işi. aslında küçük paralarla girmek lazım batırmadan çıkmak çok zor borsa da. ilk önce biraz batıracağız. ama gerçekten böyle ani bir yükselişi hele hele bu kadar kötü maç sonuçlarıyla hiç beklemiyordum.
    Ne kadar batabilir ki 20000 TL nin hepsini kaybedemezsin. Çok çok ekstrem durumda 5000 zararın olur. Oda risk zaten
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Nereden
    İstanbul

Ne kadar batabilir ki 20000 TL nin hepsini kaybedemezsin. Çok çok ekstrem durumda 5000 zararın olur. Oda risk zaten
    o 20.000 tl yi kredi çekerek elde edeceğimi düşünürsem 5.000 tel ye düşen faiz gideri ile birlikte hesap ettiğimizde kaba taslak zarar 6.500-7000 arası . ama kenarda hazır para olsa 20.000 tl yatırır bir sonra ki sene için pusuya yatardım alınacak güzel sonuçlar ve sezon başlamadan önce alınan kaliteli futbolcu transferleri çok iyi yükseliş getirecektir klübe. ama kısa vadede düşünürsek şuan 2.89 olan hissenin daha fazla artık yapabileceğinden pek ümidim yok ..
    Sevdim seni bir kere , başkasını sevemem . Deli diyorlar bana , desinler değişemem !

Nereden
    İstanbul

@BaşoğLu Yatırım olarak düşünülebilir bence 1 senelik güzel bir yatırım olur düşüncesindeyim. Mali açıdan düzeliyoruz. Yeni sezon sponsorluklar falan derken artacaktır sanırım
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Nereden
    İstanbul

@BaşoğLu Yatırım olarak düşünülebilir bence 1 senelik güzel bir yatırım olur düşüncesindeyim. Mali açıdan düzeliyoruz. Yeni sezon sponsorluklar falan derken artacaktır sanırım
    tabi orası ayrı bi mevzuu ama en fazla ne kadar artabilir bu önemli . belirsizlikler var hala maalesef.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kredi çekerek borsaya yatırım yapılmaz...

Bir yerlere bir bomba düşer paranızın eriyişini endişe ve panikle bekler zarar edrsiniz.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi çekerek borsaya yatırım yapılmaz...

Bir yerlere bir bomba düşer paranızın eriyişini endişe ve panikle bekler zarar edrsiniz.....
    zaten ben krediyi daha farklı bir amaç için çekecektim. iş beklediği için krediyi çekmedim. krediyi çekip iş olana kadar döviz altın vb şeylere yatırmayı düşünüyordum. eğer ki krediyi çekseydim zamanında tspor'a 1.72 den yatırıp bugün satsaydım varsayımında bulundum 20.000 tl faiziyle bana 26.000 a mal olurken borsa da bugün satsaydım 33.600 e satacaktım yani kredi anapara + faizi düş 7.600 tl kar getirisi vardı . sadece 2 haftalık bir süreçte hem de ...

Nereden
    Bursa

teşekkürler yorumlarınız için..
    diğer forum sayfalarımız hep sorun,hep kötüyü yorumlarken,hep dedim hiç mi bu klübün iyi giden birşeyi yok..
    Çok şükür bir ışık var ki,borsa bunu önceden fiyatlıyor.Şu an itibariyle hissemiz 3.05 tl...

Nereden
    İstanbul

Faik abi haklı her an bomba düşebilir ama düzgün bir sektörde geleceği olan bir hisse bulunursa bence kredi çekip girilebilir. ZARAR riskini göz önünde bulundurarak tabiki. İyi bir şirketin hisse bomba düşmediği sürece 1 senede zarar etmez düşüncesindeyim.

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alsak-satsak diyoruz ya dostlar....

O dediğiniz fiyata alsat yapılmıyor hiç bir zaman....

Örneğin 1,72 den yatırsaydın 1 günde 2,20 olunca satabilirdin....

sattıktan sonra yükselişe kanıp 2,40 tan alabilirdin hisse 2,20 ye inerken satabilirdin....

Yani cebine girmeyen sanal para senin paran değildir....

dikkatli olmak lazım.....

birde mümükünde kısa vadeli paralarla ve kredi ile yatırım yapmamak lazım.. çünkü bunlar ekstra heyecana ve yanlış kararlara neden oluyor....

Nereden
    İstanbul

@Faik Yılmaz Katılıyorum abi, ama demek isteğim uzun vadeli yatırımlarda. Kısa vadede soğuk kanlı olunamıyor

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

@Faik Yılmaz Katılıyorum abi, ama demek isteğim uzun vadeli yatırımlarda. Kısa vadede soğuk kanlı olunamıyor
    Uzun vadeli düşünüyorsan her türlü kazaırsın kardeşim....

Yeterki sağlam hikayesi olan güzel bir hisse bul....

Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun vadeli düşünüyorsan her türlü kazaırsın kardeşim....

Yeterki sağlam hikayesi olan güzel bir hisse bul....
    +1000 Katılıyorum abi

00111101
    BordoMavi.Net
    burakdereli.net

Sanal Yönetici

Turgut Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Borsada Tspor hissenin artması beklentileri ile doğru orantılı gidiyor. Zaman geçtikçe bu beklentiler yaklaşıyor ve zamanla teker teker gerçekleşecekler. O günlerde TSPOR %20 artacak belki. Ve birçok ky (küçük yatırımcı) TSPOR hissesi alacak. Ancak işte tam da o sıralarda hisseyi 1,30 lardan beri toplayıp bugün 2,90 lara kadar getiren büyük yatırımcılar, belki 3,50 belki 4,50 den yaklaşık %300 %400 karla ky lere satmış olacak. %20 yükselişten sonra ky yeni yükselişler beklerken, gerçekleşen beklentiler ile düşüşler başlayacak. Büyük yatırımcı %300 kar ile yeni hisselere yelken açarken küçük yatırımcı elinde hergün düşüşünü izlediği kağıdı ile kalacak ve her an yükselişe geçebilir diye bekleyecek. Sabredecek uzun süre bekleyecek. Beklendiği yükseliş bir türlü gelmeyecek. Aradan geçen belki 6 ay belki 1 yıl belki 2 yıllık zaman ve yarı fiyatından da ucuza inmiş hissesi ile sabretmeye devam edecek. Ama büyük yatırımcı sabrını taşıracak. Ne zaman mı? Gerçekten yükselişe sebep olacak olaylar yeniden yaklaştığında büyük yatırımcı fiyatı daha da düşürüp kynin sabrını taşırıp 3,50 den uzun zaman önce aldığı hisseleri kynin elinden 1,50 den 1,30 dan toplayıp yavaş yavaş 3 , 4 lere doğru yolculuğa başlayacak. Böyle gider....
    Kısa sürede kendi gözlemlediğim borsada tecrübelerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Not : Kredi ile, kısa sürede elden çıkacak para ile borsada yatırım yapılmaz.

Olumlu Beklentiler
    Uefadan ceza alınmaması
    Stad'ın açılışı
    Stad isim ve trübin sponsorlukları
    Forma sponsorlukları
    Devlet bankalarından uzun vadeli kredi (Denizbank yüksek oranlı kısa vadeli kredinin yapılandırılması)
    Mehmet Ali Yılmaz tesislerinin satışı
    Kartaldaki benzin istasyonu satışı
    Hes satışları
    2017 Haziran naklen yayın ihalesi
    vb

Olumsuz Beklentiler
    Uefa'dan ceza alınması
    1 ay öncesine kadar küme düşme
    vb.
    Elbette mümkün değil ama, herşey gönlünüzce olsun.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Borsa da Trabzonspor hissesi almak uzun vadeli bir yatırım olarak görülüp, küçük meblağlar düşünülmeli.
    Aksi halde beklediğimiz şampiyonluk sevinci gibi sonu hüsran olabilir.
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam!'' Dozer CEMİL

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

01.06.2015 -31.05.2016 Faaliyet Dönemi Finansal Tablolar

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/549569
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Amasya

Fırtına şahlandı: 313 milyon tl

Muharrem Usta’nın başkan olduğu 6 Aralık 2015’ten bu yana borsada en fazla değer kazanan hisse yüzde 128.5 ile Trabzonspor oldu.
    Muharrem Usta'nın 6 Aralık 2015'teki kongrede başkanlık koltuğuna oturduğu Trabzonspor, borsada tarihi bir başarıya imza attı. 4 Aralık 2015'te 1.37 TL olan hisse fiyatı, Usta başkanlığındaki yönetimin mali yapıyı düzeltme yolunda attığı adımlarla yüzde 128.5 yükselerek 3.13 TL'ye çıktı. Aynı dönemde G.Saray yüzde 106, Beşiktaş yüzde 105 prim yaptı. Karadeniz ekibi, BİST-100 Endeksi'nde en fazla değer kazanan hisse oldu. Hissedeki yükselişle birlikte Usta'nın koltuğa oturduğu gün 137 milyon Tl olan piyasa değeri, 313 milyon TL'ye yükseldi. ONB ve Turkcell anlaşması, futbolcu giderlerinin azaltılması büyük başarı olarak gözüküyor.

Ünal Karaman

mustafakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

trabzonspor taraftarı trabzonspor hissesi almayarak takımına destek verebilir, bildiğim kadarı ile temettü ödemesi yapan bir kağıt bu, yani hisse alınca trabzonsporun cebine birşey girmiyor ama hisse değeri arttıkça ödenen temettü miktarı artıyor. Bu durumda talep ne kadar düşük olur ve hisse ne kadar düşük seyrederse ödeyeceğimiz temettü parası da azalıyor Yanlış mıyım?
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz.

Nereden
    Amasya

Alıntı mustafakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trabzonspor taraftarı trabzonspor hissesi almayarak takımına destek verebilir, bildiğim kadarı ile temettü ödemesi yapan bir kağıt bu, yani hisse alınca trabzonsporun cebine birşey girmiyor ama hisse değeri arttıkça ödenen temettü miktarı artıyor. Bu durumda talep ne kadar düşük olur ve hisse ne kadar düşük seyrederse ödeyeceğimiz temettü parası da azalıyor Yanlış mıyım?
    temettü isi kaldirildi sener döneminde dogru biliyorsam
    son bir dava vardi, onuda atlattik mi o konu hepten kapanir

Ünal Karaman

mustafakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bunu bilmiyordum, eğer temettü meselesi çözüldüyse sorun yok.
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz.

Nereden
    Amasya

bunu bilmiyordum, eğer temettü meselesi çözüldüyse sorun yok.
    su davayida kazandikmi tamamdir abi

birde zaten satabilecegimiz bütün hisseleri coktan sattik
    taraftar almak istesede baska taraftardan alabilir, kulübün elinde kalanlari satabilmesi icin divan ve genel kuruldan izin almali
    Konu selcuk tarafından (04.11.2016 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

Ünal Karaman

dağlıca61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Borsa işlerinden fazla anlamam, bir uzman değilim ama bence değerlendirmeniz yanlış oldu zira borsadaki hisselerin zaten en az % 51 lik kısmı Trabzonspor un elinde yani her şartta temettü ödemesi varsa en az % 51 lik kısmı Trabzonspor un kasasına girecek, bu miktar hisse sayımız ne kadar artarsa aynı oranda yükselecek,Trabzonspor un yapması gereken borsadaki hisse adetini dahada yukarılara çekmek olmalı, sanıyorum Sadri Şener ve İHO dönemlerinde elimizdeki satabileceğimiz hisse miktarı % 51 ile taban yapmıştı, bugünkü hisse oranımızın ne olduğunu bilemiyorum ama bildiğim % 51 in altına tüzük gereği inemez.Doğrusunu bilen bu konuda bilgili arkadaşımız varsa bilgilendirebilir.
    Konu dağlıca61 tarafından (04.11.2016 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Amasya

faliyet raporunu okuyorum
    yeni gördüklerimi buraya atiyorum

Futbolcu Adrian Mierzejewski’nin yetiştirme tazminatına ilişkin olarak, UKS Naki ve Wisla Plock S.A tarafından Şirket aleyhine 250.000 Avro alacak iddiasıyla FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na başvuruda bulunmuştur. Daha sonra talep edilen bedel Trabzonspor Sportif Yatırım A.Ş. tarafından ödenmiştir. Bunun sonucunda Şirket elinde bulundurduğu sözleşmeye istinaden bu durumun asıl borçlusunun KSP Polonia olduğu gerekçesiyle davayı bu kulübe yönlendirmiştir. FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu bu konuda Şirket’i haklı bularak 169.415 Avro’nun faizi ile birlikte KSP Polonya tarafından Şirket’e ödenmesi yönünde karar almıştır. Kesinleşen kararın infazı için Şirket FIFA ve Polonya Futbol Federasyonu nezdinde çalışmalarını sürdürmektedir.

ÖZET BİLANÇO 30.11.2016
    Dönen Varlıklar 81.807.337
    Duran Varlıklar 216.477.959
    Kısa Vadeli Borçlar 227.128.724
    Uzun Vadeli Borçlar 275.533.928
    Öz varlıklar (204.377.356)
    Toplam Varlıklar 298.285.296
    Net Kar-Zarar (34.571.407)

2) Şirketimiz, kullanmış olduğu 265.000.000.-TL tutarındaki kredinin yaklaşık 210.000.000.-TL 'lik kısmı ile kredi borçlarını kapatmak suretiyle refinansman yoluna gitmiştir. Kredinin geriye kalan 55.000.000.-TL'lik kısmı ile de Şirketimizin kısa vadeli diğer borçlarının ödemesi yapılm ıştır.
    Konu selcuk tarafından (06.02.2017 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

Ünal Karaman

Nereden
    Amasya

Trabzonspor tesisleri devrediyor: 300 milyon lira gelir!

Trabzonspor’un Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin DHMİ’ye devredilmesiyle birlikte 300 milyon lira gelir elde edeceği açıklandı.

61SAAT SPOR SERVİSİ

Bordo mavililerin yeni sezonda tamamen Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde bulunan yeni tesislere taşınmasının ardından Mehmet Ali Yılmaz tesislerinin resmen Devlet Hava Meydanları’na devredilmesi planlandığını duyurdu.

145 MİLYON LİRALIK BORÇ, 300 MİLYON LİRADAN ÖDENECEK

Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Trabzonspor’un bu yıl için ödemesi gereken 145 milyon TL net kısa vadeli ticari borçların Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin 300 milyon lira karşılığında Devlet Hava Meydanları’na devredilmesiyle yapacağını açıkladı.

KARTAL PROJESİ'NDEN 100 MİLYON DOLAR GELİR BEKLENMEKTE

Yapılan açıklamad ayrıca başkanlık seçimlerinde adayların en büyük gelir kaynağı olarak delegelere sunduğu İstanbul kartal tesisleri projesi kapsamında 100 milyon dolarlık bir gelir beklendiği ifade edildi.

MEHET ALİ YILMAZ TESİSLERİ, DEVET HAVA MEYDANLARI'NDA DEVREDİLECEK

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘Ana ortalıktan nakit tahsilatı ile toplam 300 milyon lira gelir beklenmektedir. Şirket ana ortağı sahibi olduğu Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinin yer aldığı alanı Devlet Hava Meydanları İşletmesine devretmeyi planlamakta ve Şirket’e ödeyeceği nakdin bu devirden kaynaklanacağı planlanmaktadır. Ayrıca İstanbul Kartal tesisleri projesi kapsamında 100 milyon USD’lik bir gelir beklenmektedir’

OKU ve YORUMLA >>>http://www.61saat.com/futbol/trabzon...r-h386285.html

Konu selcuk tarafından (06.02.2017 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

Ünal Karaman

Nereden
    Amasya

birazda <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Serdær<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> sosyal medyadaki tespitleri

Trabzonspor'un oyunculara ve teknik direktörlere ödenecek ücretlere dahil bilgileri.

2010 yılından bu yana Denizlispor'dan 65 Bin TL'lik alacağımız var , onuda alamıyoruz. Bunun için neden TFF başvurulmaz onu da çözemedim.

Teofilo Gutierrez transferinden dolayı 400 Bin $ yıllardır alamadık , şu işte bir sonuçlansa artık.

<button type="button" class="btn-link js-translate-tweet translate-button u-textUserColorHover" data-nav="translate_tweet" style="color: rgb(136, 153, 166); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 13px; line-height: inherit; font-family: inherit; margin: 6px -2px -2px 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: none; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; border-radius: 0px; box-shadow: none; text-align: left; white-space: normal;">
    </button>

Trabzonspor'un 2015 yılında Genel merkez giderleri yaklaşık 1 Milyon TL iken , 2016 yılında bu tutar 300 Bin TL'ye düştü.

Trabzonspor'un 2015 yılında çalışan ve ikramiye giderleri yaklaşık 4,8 Milyon TL iken , 2016 yılında bu tutar 1,6 MilyonTL'ye düştü.

Trabzonspor'un 2015 yılında mutfak giderleri yaklaşık 1 Milyon TL iken , 2016 yılında bu tutar 150 Bin TL'ye düştü.

Trabzonspor'un 2015 yılında seyahat,kamp ve müsabaka giderleri 7,2 Milyon TL iken , 2016 yılında bu tutar 3,8 Milyon TL düştü.

Trabzonspor yaklaşık olarak 3 Milyon TL Kevin Constant kendisi menajeri ve İshak Doğan'a ödedi.

Trabzonspor'un 30 Kasım 2015 tarihinde isim hakkı geliri 1 Milyon TL iken , 30 Kasım 2016 tarihi itibarıyla 46 Milyon TL oldu.

Hyun-Jun Suk için Trabzonspor'a maliyeti 5 Milyon TL gibi haberler okumuştum. KAP'a göre bu maliyet 1 Milyon TL bile değil.

Trabzonspor'un bankalara ödeyeceği yeni kredi yapılanması ve borç tutarı yaklaşık olarak 300 Milyon TL.

Trabzonspor'un ''Tahmini Giderlerinde'' 1 sene içerisinde 20 Milyon TL artış mevcut bunun 12 Milyon TL'si Akyazı Arena'ya ait.

Trabzonspor KAP'a bildirmiş olduğu 'Tahmini Gelirler' tablosunda 1 sene içerisinde yaklaşık 100 Milyon TL gelir artışı bekleniyor

TS'un KAP'a bildirmiş olduğu faaliyet raporlarında stad ismi hakkı geliri için yıllık 20 Milyon TL konusunda gelir beklediğini belirtmiş

Ünal Karaman

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)