Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anadolu?yu Uyandirmaliyiz!...

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

evet mahir.

taraftarlik konusunda cok haklisin.

anadolu taraftarinin kendine hayri yokki baskasina hayri olsun.

Bizans icinbirbirini gebertecekler yakinda.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı
    Türk Futbolu?ndan bahsederken, Anadolu kelimesinin anlam kaymasina ugrama sebebi; Türk Futbolu?nda yillardir süregelen kurulu düzen ve varolan Istanbul-Türkiye ayirimidir. Türk Futbolu?ndaki mevcut duruma göre ?onlar? disindaki diger tüm takimlar, temsil ettikleri sehirlerin cografi konumlarina bakilmaksizin Anadolu takimi olarak kabul edilirler. Örnegin Trakya topraklarinda yer alan Çorlu ilçesini temsil eden Çorluspor Türk Futbol literatürüne göre bir Anadolu takimidir.
    burada bahsedilen ANADOLU kelimesinin içersindeki assagilayici vurguyu hissedebiliyorsunuz degilmi. Beratin özellikle vurgulamak istedigi sey buydu iste. Ya anadoluyu seçer ASSAGILIK olursun, ya da 3 istanbulludan birini seçer sinif atlarsin.
    Ayrica Berat sadece bu konuyu yazman degil düsünmen, kafa yorman bile çok önemli bence. Seni tekrar tebrik ediyorum.

Aslini inkar eden bizden degildir-- Hz. Muhammet

Ya göründügün gibi ol , ya oldugun gibi görün-- Mevlana Celaleddin-i Rumi

Nereden
    Trabzon

[img]smileys/smiley32.gif[/img]
    Alıntı ozgur Nickli Üyeden Alıntı

Sonucta cozlmesi gereken sorun, futbolla , sporla sinirli kalmamakta butun duzenin her alanda sorgulanmasini gerektirmektedir. Ornegin bugun butun anadolu klupleri karar alsa biz istanbula oyuncu satmayacagiz diye finansal acidan hicbiri ayakta kalamaz cunku baska dogru durust gelir kaynaklari yoktur. O zamandevletin ekonomik politikalarinin dagilimina bakmak gerekir. Neden zaten zengin olan gs klubu 150 milyon dolarlik seyrantepe arazisini devletden alirken, yardima muhtac bir anadolu klubu uc kurus yardim icin federasyona dilenmektedir. Bu ulkede herkes Turkse neden bu istanbul-anadolu ayrimciligi yapilmaktadir( ozellikle bu sorum milliyetcilik deyince mangalda kul birakmayanlara) Sonucta ben Trabzonsporu devrimci bir ruhu ve durusu oldugu icin, bu konlarda direnis gosterdigi icin destekliyorum. Benim takimimin bir misyonu oldugunu biliyorum ve bunu her yerde ifade ediyorum.

Yakin vadede cozum onerime gelince bu naklen yayin ihalesi ilk5 yil her takima esit sekilde dagitilsin, ondan sonraki yillardada basariya endeksli olarak verilsin. Boylece ilk 5 yil anadolu kluplerini gelir duzeylerini yukseltip tessislesmeleri saglanir. Sonraki senelerdede basari cekismeli bir ligde daha heyecanlli bir sekilde yasanir.

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ANADOLU TAKIMLARININ SEVIYESINE INMEMELIYIZ BAKSANIZA SEBAT BILE PAPILANIN YANINDAYMIS BU KAFAYLA DAHA ÇOK KÜME DÜSERLER

Nasil tahammül ediyorsun anadolunun onurlu insani nasil ezilmeyi kabul edersin.sen bu yüzden zamaninda imkansizlar basarmadinmi????

Nereden
    Hakkari

Arkadaslar ISTANBUL Türkiyenin kalbidir. Fakat ANADOLU olmadigi sürece bir hiçtir. Güzelim Istanbulumuzu batidan degil ANADOLU dan fethettik ve aldik. Ancak Istanbul Osmanlinin son dönemindeki gibi ANADOLUYU yalniz birakmaktadir. Bunun tek çaresi ANADOLU kivilcimini atesleyebilmektir. Bunu yapabilecek tek takim ise TRABZONSPORdur.

ftunsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu

[QUOTE=izin vermezler,

Trabzonspor dergisinde de bir yazi yazmisti bir ablamiz;Trabzonsporlu olmak bir taraftarliktan öte bir siyasi tavir,bir baskaldiristir ezilmislige ve haksizliga bir isyandir.

QUOTE]

ATLETIC BILBAO LU BI OYUNCUDA TA CEHENDEMIN DIBINDEN BU OLAYLARIN FARKINA VARMIS OLMALIKI BU FORMATTA"TRABZONSPOR DA ADAM GIBI FUTBOLCULAR VAR" GIBI SÖZ SÖYLEYIP.KENDI MISYONLARIYLA ÖZDESLESTIRMISTI...

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ISTE BU

8 Karadeniz kentinin Istanbul?daki dernek baskanlarinin yayinladiklari ortak bildiri;

ADALET, HEMEN SIMDI!

Geçtigimiz hafta sonu oynanan Fenerbahçe Trabzonspor müsabakasi, bir kez daha Anadolu-Istanbul ayriminin vardigi boyutlarinin derinligini ve korkunçlugunu göstermesi açisindan vehamet vericidir.

Sadece bizim bölgemiz Karadeniz?de degil,tüm ülkede ve ülke disinda pek çok taraftari olan, sempatikligiyle herkesin sevgisini kazanan, yetistirdigi futbolcular ve kazandigi basarilarla ülke futbolunun geldigi noktada söz sahibi olan bir kulübe yapilanlar biz Karadenizliler?i sukut-ü hayale ugratmistir. Ancak, artik üzülmek para etmiyor. Susmak, susmak, nereye kadar? Yillarca Anadolu?nun basini dik dolastiran Trabzonspor?a yapilan haksizliklari izledik ama bir tepki göstermedik. Evet, bizler de hataliyiz. Ancak bu son maç, ?Hirsizlik bu kadar da alenen olur mu?? dedirtecek seviyeye gelmisse,deniz bitmistir. Aslinda o maçta maglup olan Trabzonspor degil, Anadolu?dur. Aslinda, itilen, ezilen, haksizliga ugrayan Trabzonspor degil, Anadolu?dur; Rize?dir, Samsun?dur, Sinop?tur, Ordu?dur, Konya?dir, Malatya?dir, Izmit?tir. Biz bu anlayisa yillardir alisigiz. Olanlar, ?Anadolu piyon, Istanbul hep sampiyon? anlayisinin sonucudur. Tüm Karadenizliler olarak, futbolu yönetenlere sesleniyoruz:
    ?Her alanda oldugu gibi futbolda da güçlüler hep hakli olmaya ve hakli kalmaya devam edecekse biz bu oyunda yokuz. Siz de orada olmayin. Eger olacaksaniz, adaleti tesis edin.?

Hasan Eksi
    Rize Dernekler Birligi Baskani

Tahsin Usta
    Trabzon Dernekler Birligi Baskani

Halil Kütük
    Giresun Dernekler Birligi Baskani

Salih Ziya Cörüt
    Ordu Dernekler Birligi baskani

Remzi Kozal
    Samsun Dernekler Birligi Baskani

Tahsin Sögüt
    Gümüshane Dernekler Birligi Baskani

Adnan Çakar
    Sinop Dernekler Birligi Baskani

Murat Özdag
    Kocaeli Trabzonlular Dernek Baskani

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Bu sehirLerim destegini aLmamiz iyi oLdu.BakaLim baska nereLerden destek geLecek.

Anadolu biziz arkadaslar biçok süper lig takimlarinin o eziklere karsi nasil maçlar verdigini görüyoruz o nedenle bizim bizden baska dostumuz yok bence.

Nereden
    Trabzon

Sivasspor süper lige çikti artik biliyosunuz. Teknik direktörleri fenerin eski oyuncusu ismail kartal. bikaç gün önce lig tv de uzunca bi sohbet ettiler. Saatlerce fenere ve aziz yildirima tesekkürler edildi. Yok efendim elinden geleni yapmis, vay efendim fenerin altyapisindan bi ton adam vermis sivasa hemde para istemeden. daha neler neler.

Simdi biz seneye fener-sivas maçini nasi bi gözle izleyecegiz. Ve sivassporlu taraftarlarin suçu günahi ne. Bakin diyarbakir taraftari ne yapti fenere bu hafta. Demekki taraftar degil yönetimler serefsiz.

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bence Sivas-Fener maçinda tribünler hep fenerli olacak.

Sivaslilar kendi takimini birakip feneri destekleycek.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

Alıntı oflu144 Nickli Üyeden Alıntı

Bence Sivas-Fener maçinda tribünler hep fenerli olacak.

Sivaslilar kendi takimini birakip feneri destekleycek.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Insallah dedigin gibi olmaz. Bak bu hafta diyarbakir taraftarininda feneri desteklemesini bekledik. Daha dogrusu yönetimi öyle istedi. Azize de hemseri ya. Adamlar kafa göz koymadilar fenerlilerde. Kan revan içinde biraktilar. Geçen seneki denizli - fener maçini hatirliyorum, denizli taraftarida yönetimini protesto etmisti bilet olayindan sonra. ne oldu, iste çark ettiler tek tek. Sivas taraftarida sivasi destekler ama yönetim + teknik heyet ince bi ayar çekerler artik fenere. Sivas taraftarida protesto etsin dursun artik...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar Selam,

Uzun bir aradan sonra gene bu topic'e yazi yaziyorum. Istanbul'da gerçeklesen protesto mitingimiz için Eskisehirspor forumuna bir yazi yazmistim. Çok hos cevaplar aldim. Derlediklerimden bazilari asagidadir:

------------------------------------------------------------ --

Sevgili ESES Dostlari,

Öncelikle bu forum ve onu canli tutan sizleri tebrik ediyorum.

Baba tarafi Trabzon, ana tarafi Eskisehir olan bir ailenin ferdi olarak futbol arenasinda gurur olan iki takima sahibim.

Uzunca bir süredir, Süper Lig'de sizlerin yoklugu belli oluyor. Süper Lig, Bizans saksakçilarinin cirit attigi mertlikten uzak bir kesmekese döndü.

30/04/2005 tarihinde oynanan Fenerasyon - Trabzonspor mücadelesini maalesef kaybettik. Bunun bize klüp olarak kaybettirdikleri yaninda, tüm Türkiye'nin de kaybi oldugunu düsünüyoruz.

Bu nedenle sizlerin de malumunuz üzere; 06/05/2005 tarihinde (dün) Trabzon'da 20 000 kisinin yürüdügü bir eylem organize ettik.

Istanbullu 3 KIZKARDESE ve onlarin kapikullarina yönelik tepkilerimizde sizleri de kendi renklerinizle yanimizda görmekten gurur duyacagiz.

Anadolu'nun ve gökkusaginin tüm renkleri yanimizda olana dek mücadeleye devam edecegiz.

Bizler bordomavi.net üyeleri olarak, "FENERASYON LÜTFEN ISTIFA" yürüyüslerimizde Pazar günü (08/05/2005) saat 15:00'te Fenerasyonun Levent Binasi önünde olacagiz.

Renginiz bize güç katacak.

Saygilarimla,

PAROLA 61

ISTE CEVAPLAR:

Federasyona ve futbolu yonetenlere, bu ulkenin sadece 3 takimi olmadigini, onlarin menfaatlerini korumak ugruna ne gonuller kirildigini hatirlatmanin zamani coktan gelmistir. Bu eylemin sonucuna ulasmasini diliyorum. Anadolu kulupleri bu sporun figurani degil, durust emekcisidir. Bunu goremeyenlere yaziklar olsun.
    Mete

Trabzonsporun bu baskaldirisini gönülden destekliyorum... www.siyahkirmizi.org

Trabzonsporu bu mücadelesinde gönülden destekliyorum.kahpe bizansa karsi girisilmis bu cesur hareketin sonuca ulasacagindan hiç süphem yok.bu gün istanbulda olup siyah-kirmizi renklerimizle onlari bu hakli mücadelelerinde desteklemeyi çok isterdim.zaten bu mücadeleye destek vermeyecek yada hakli bulmayacak anadolu kulübü taraftarlarida gerçekte ya gs'li ya fb'li yada bjk'lidirler.ama gerçekten kendi takimindan baska bir takim tutmasa anadolu kulübü taraftarlari zaten ortada bizans hakimiyeti diye bir seyde kalmaz.

Sevgili Dostlar,

Anadolu Takimlari içinde kendine saygisi olan çok nadir iller ve takimlar var. Bence aslolan onlarin bize degil, bizim onlara destek olmamizdir. Karsilik beklemeden. Zaman zaman o takimlara kiziyoruz. Ama unutmayalim, bir düsmanimiz varsa, Istanbullu 3 Kizkardes ve onlarin saksakçilaridir.

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Malatyasporlular'dan
    Trabzonspor'a destek

MALATYASPOR Taraftarlar Dernegi gazetemize gönderdigi mesajda Trabzonsporlu taraftarlarin kararli eylemine su sözlerle destek verdi: "Trabzonspor'un haksiz bir sekilde sampiyonlugunu elinden alan
    federasyonu, Cem Papila'yi ve futbolumuzda kara leke haline gelmis isimleri kiniyoruz. Bu haksizliklara karsi tepki veren Trabzonlu kardeslerimizin sonuna kadar arkasindayiz. Haksizliga karsi susan dilsiz seytandir. Tepemize kadar çiktilar. Artik sabir tasimiz çatladi. Futbol adina her türlü rezillik, tiyatro ve adaletsizlik hüküm sürmekte ama Istanbul'un simarik hanedanligi mutlaka yikilacaktir. Hepimizi bu sahtekarlari destekleyen gazete, kanal ve benzeri kurumlari boykot etmeye çagiriyorum. Bu tarafli Istanbul medyasinin sahtekar araçlarina alet olmayalim, paramizi vermeyelim. Malatya'dan Malatyasporlulardan Trabzonlu gardaslarimiza kucak dolusu sevgiler saygilar."
    karadenizhaber.com

Nereden
    Trabzon

Koçlarim birer birer ortaya çikmaya basliyor. Olay budur. Delikanli olanlar bir adim öne çiksin lütfen...

calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Yanlisim varsa düzeltin ama, Klüpler birligi son toplantisinda I.Cavcav baskaliginda 14 takim olarak birlikte hareket etme karari aldilar. Bunun ilk örnegi ortak magazalar açmak olacakmis. Böylece bizi disladiklarini resmen gösterdiler. Birileri bizi klüpler birliginden disliyor digerleri kendi aralarina almiyor..varsin öyle olsun, biz hep böyleydik hep böyle kalacagiz kimse bizi durduramayacak.

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

arkadaslar bazi anadolu kulüpleri ve bizans onlardan üstün olmamizi kabul edemiyolar!napalim bu da onlarin ezikligi... ama yanimizda olan has anadolu kulüplerimize de sonsuz tesekkürler! [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Resmi sitedeki habere göre KAradeniz illerinin Istanbul dernek baskanlari ortak bir bildiri ile olayi kinamislar. O zaman Rize maçi öncesi temaslarda bulunup ortak birseyler yapilabilir belki. Bugüne kadar güzel islere imza atan taraftarlar dernegi bu konuda da birserler yapmali diye düsünüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Hangi anadoluyu uyandirmaliyiz.anadoluda bir kaç kulüp hariç hepsi istanbul takimlarinin köpegi olmus.Anadoluyu uyandirsak bile diyarbakirin özellikle antepin tarihindeki o kara lekeler ne olacak.onlari nasil silecekler.bi antep kayserisporu yenemeyecek güçtemi.

Nereden
    Trabzon

Alıntı lazanist Nickli Üyeden Alıntı

Hangi anadoluyu uyandirmaliyiz.anadoluda bir kaç kulüp hariç hepsi istanbul takimlarinin köpegi olmus.Anadoluyu uyandirsak bile diyarbakirin özellikle antepin tarihindeki o kara lekeler ne olacak.onlari nasil silecekler.bi antep kayserisporu yenemeyecek güçtemi.

Trabzonspor bir misyon takimidir. Onlar köpek oldularsa bunu düzeltmekte bizim görevimiz.

Ayrica affetmek büyüklüktür...

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

arkadaslar madem öyle anadolu takimlari bizimle o zaman hep beraber bir protesto düzenlensin diyorum ben...

verdigimizz mücadele sadece trabzosporun degil..tüm anadolunun ortak mücadelesidir..yine bir ilk olarak bunu biz baslattik çünkü haksizliga tahammülümüzz yokk..ve bu onurlu mücadelede tüm anadolunun destegini bekliyoruzzz..kimligini koruyamassan yok olmaya mahkum olusunnn

Nereden
    Trabzon

Alıntı KeSKiN_61 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaslar madem öyle anadolu takimlari bizimle o zaman hep beraber bir protesto düzenlensin diyorum ben...

Bi slogan vardir ben çok severim. SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK diye. Simdi bu takimlar sira kendilerine geldikçe bize yanasmaya baslayacaklar zaten. Tüm anadolu takimlari tepkili olsa keske...

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı

Berat,özgür ve diger konuyu saglikli yorumlayan kardeslerimizin yazdiklari itibariyle anladigim su;Bizim hedef kitlemiz anadolu takimlari degil anadoluda yasayan ancak istanbul takimlarini destekleyen insanlar.Kendi adima bir yorum getirecek olursam sürekli yasadigim su tür bir diyalog sanirim bizim silahimiz olabilir.

eleman cafeye girer boynunda sari kirmizili atki.ben masadayim üstümde TS formasi.
    eleman:merhaba
    ben merhaba
    eleman:........
    ben:.........
    eleman:sen Trabzonlumusun
    ben:evet
    eleman:belli zaten formandan
    ben:sende istanbullusun galiba
    eleman:yooo! ne alaka
    ben:ee galatasaray atkisi takiyorsun ya ondan belli oluyor.
    eleman:yok canim ben ankaraliyim
    ben:floryada,mecidiyeköyde falanmi büyüdün yada istanbul dogumlumusun?
    eleman:yok canim ben istanbula bi kez gittim hayatimda. o da 2 günlügüne.
    beneki neden ankaragücünü desteklemiyorsun
    elemanhooo ankaragücü ne yav.adamlar küme düsecek neredeyse.
    ben:ee sen tutar istanbul takimini desteklersen düser tabi ki.
    eleman:hem ankaragücü ne zaman sampiyon olmuski
    ben:sen galatasarayi sampiyon oldugu içinmi tutuyorsun
    eleman:evet
    ben:1 yil öncede besiktas sampiyon oldu.o zamanda besiktasimi tutuyordun.
    eleman:???
    ben:baska bir soru sorayim neden galatasaray?mesela fener yada besiktas neden degil?galatasarayin diger 2 takimdan farki ne?
    eleman:???
    ben:renklerimi?kirmiziyi çokmu seversin yada sariyi.eger sorun renkler ise kirmizi gençlerbirliginde var,sarida ankaragücünde.

bu böyle gider ve karsinizdaki akli basinda bir insansa bu konu üzerinde biraz olsun düsünmesini saglar sanirim

Pasam,

Bu senin muhabbetine benzer bir muhabbeti ayni ofiste görev yaptigimiz fenerli bir yüzbasi'ya yil boyunca yaptim.....

Adam bugün geldi ve beni bir kenara çekip ne dedi biliyormusun.........

"Bahadir ben artik Manisa'yi tutuyorum..."..."Niye diye sordum"....."1nci lige çiktik..." dedi....Dedim "...Belki daha önceden tutsaydin geçen sene çikardiniz..."

Herneyse uzatmayalim, ortaya koydugun argüman bazi kisilerde etkili oluyor...........Böyle diyaloglara DEVAMMMMMMMMMMM..........

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)