Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anadolu?yu Uyandirmaliyiz!...

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kendi ilçesinin istanbul takimiyla maçi olsa adamlar istanbul ezigini tutar.[img]smileys/smiley11.gif[/img]

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Bugün anadolu diye tabir edilen takimlarin hepsi (trabzon hariç ) istanbul klüplerinin masasidir. Onlari istedigi gibi kullanir iyi topçulari alir elindeki kofti topçularini verir elinede üç bes kurus tutusturur.

Kogrelerinde bile söz sahibidir hemen o yörenin en zenginlerini devreye sokar kendi menfaatlerine en yakin adaya destek verir hal böyle olunca yeni seçilen yönetimlerin bu istanbul eziklerine karsi her zaman bir diyet borçlari olur..

Bu borçlarini her zaman sakli tutar istanbul ezikleri;Mesela

Federasyon seçimlerinde hepkendi desteklegi adaylara oy atmak zorunda birakilirlar vediyet borcu ödeme sirasi seçilen federasyon baskanina yönetimine gelir.Haktan adaletten bahsederler ama bu sadece bir görüntüdür ayrimciligin alasini yaparlar.

Bu düzen ve çarkin isleyisin bozulmasina kesinlikle izin vermezler,

Çok sevgili senol hocam ne dedi geçenlerde;40 yil sampiyon olamasakta onuruyla yasayan bir trabzonspor göreceksiniz...bu söz çok manidardir anlaya bilene;

Trabzonspor dergisinde de bir yazi yazmisti bir ablamiz;Trabzonsporlu olmak bir taraftarliktan öte bir siyasi tavir,bir baskaldiristir ezilmislige ve haksizliga bir isyandir.

Bunu anadolu insaninin iyi özümsemesi lazimdir.sevgiler ve saygilarla

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Anadolu takimlari,kendi haysiyetlerini üc otuz paraya Istanbul'a satmaya alismistir,onlar kendileri yapamadiklari icin Trabzon'un sampiyonlugunu engellemekten baska bir sey düsünmüyorlar.

Anadolu takimlarinin dost oldugunu düsünen insanlara sasiriyorum,en büyük darbeyi Anadolu'dan yemiyor muyuz biz?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

arkadasim kimsenin uyanacagi falan yok. uc mac kazandikmi stad fu bir beraberlik yada malubiyet herkes yine evinde oturuyor. boyle mi uyandiracagiz bu anadoluyu.

Nereden
    Balıkesir

oflee61 e katiliyorum. anaolu birligi diye birsey yoktur. gecen sene diyarbakir macinda cumhur fatih tekkenin sezonu kapatmasina kalecileri senol ise sahamizin kapanmasina yol aciyordu nerede ise. bu sene ise ayni seyi gaziantep yapti bizlere. ama anaolu birligi var trabzona herkes yatiyor diye inleyenlerin hepsine bu takimlar cerez gibi geliyor nedense.

bu arada tam bir bilgim yok ama buradaki(balikesir) khasta trabzonlu agabeylerimden duyumum fener gaziantep trabzon maci icin antepe 400.000 dolar gondermis.

tam bilemesemde yapmislardir haaaaaa..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ya kardesim bi yazi yazdik,Allahiniz severseniz alakasiz yorumlar yapmayin yaa.. Su yaziyi dogru düzgün okuyun,öyle yorum yazin.. Ben ne anadolu Birligi'nden bahsettim ne de anadolu takimlarinin bize dost oldugundan bahsettim... Lütfen yazilan cevaplara bakip yorum yazmayin,yaziyi okuyun.Okumuyorsaniz da sizden ricam yaziyla alakasiz yazilar yazmayin...

Burada Beratin anlatmak istedigi neden anadolu insani uc istanbul klubunun pesinden gidiyor onu anlamakti. Ve kendince anadolu insanini uyandirmak konusunda cozumler uretmeye calismisdi, yalniz yazilan cevaplar anadoluda yasayan insanlara hakaretlere vardi, yok lavuklar, yok enayiler vs. Arkadasim kim size anadolu birligi kurulsun dedi, bende yazdigim yazida belirtmeye calistim eger bu insanlar kendi degerlerine sahip cikarsa daha cekismeli ve adil bir lig izleriz diye. Ben sahsen trabzonspora guveniyorum, cekismeli, adil bir ligde bir cok kereler sampiyon olabiliriz cunku bunun altyapisi ve diger etkenler taraftar gibi bizde mevcut. Bence bu medyaca aldatilmis insanlara lavuk demek, isim yakistirmak kolaya kacmak ve kurulu duzende istanbul'un yaninda 4. buyuk olarak yetinmekle esitdir. Eger bu ligde 4 degil 14 buyuk takim olursa buyuklugunuz daha anlamli olur ve daha kolay taninir bunu unutmayin. Beratada size gosterdigi sabirdan dolayi helal olsun.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ozgur Nickli Üyeden Alıntı
    Burada Beratin anlatmak istedigi neden anadolu insani uc istanbul klubunun pesinden gidiyor onu anlamakti. Ve kendince anadolu insanini uyandirmak konusunda cozumler uretmeye calismisdi, yalniz yazilan cevaplar anadoluda yasayan insanlara hakaretlere vardi, yok lavuklar, yok enayiler vs. Arkadasim kim size anadolu birligi kurulsun dedi, bende yazdigim yazida belirtmeye calistim eger bu insanlar kendi degerlerine sahip cikarsa daha cekismeli ve adil bir lig izleriz diye. Ben sahsen trabzonspora guveniyorum, cekismeli, adil bir ligde bir cok kereler sampiyon olabiliriz cunku bunun altyapisi ve diger etkenler taraftar gibi bizde mevcut. Bence bu medyaca aldatilmis insanlara lavuk demek, isim yakistirmak kolaya kacmak ve kurulu duzende istanbul'un yaninda 4. buyuk olarak yetinmekle esitdir. Eger bu ligde 4 degil 14 buyuk takim olursa buyuklugunuz daha anlamli olur ve daha kolay taninir bunu unutmayin. Beratada size gosterdigi sabirdan dolayi helal olsun.

Özgür Abi yaziyi gerçekten okudugun ve beni anladigin için tesekkür ederim..[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflee61 Nickli Üyeden Alıntı

dergimizin bir sayisinda aysegül abla'mizin da bu kouyla ilgili çok güzel bir yazisi vardi,kendisinin nasil Trabzon kimligine sahip çiktigina dair.okumanizi tavsiye ederim.

senin de eline saglik berat abi.

berat'im tekke'm yazi ile ilgili yorumumuzu yapmistik zaten sonradan dönen muhabbete binayen yazdik digerlerini.ama kusura bakma yine de.

berat, bu yol sana helal..devam kardesim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Berat,özgür ve diger konuyu saglikli yorumlayan kardeslerimizin yazdiklari itibariyle anladigim su;Bizim hedef kitlemiz anadolu takimlari degil anadoluda yasayan ancak istanbul takimlarini destekleyen insanlar.Kendi adima bir yorum getirecek olursam sürekli yasadigim su tür bir diyalog sanirim bizim silahimiz olabilir.

eleman cafeye girer boynunda sari kirmizili atki.ben masadayim üstümde TS formasi.
    eleman:merhaba
    ben merhaba
    eleman:........
    ben:.........
    eleman:sen Trabzonlumusun
    ben:evet
    eleman:belli zaten formandan
    ben:sende istanbullusun galiba
    eleman:yooo! ne alaka
    ben:ee galatasaray atkisi takiyorsun ya ondan belli oluyor.
    eleman:yok canim ben ankaraliyim
    ben:floryada,mecidiyeköyde falanmi büyüdün yada istanbul dogumlumusun?
    eleman:yok canim ben istanbula bi kez gittim hayatimda. o da 2 günlügüne.
    beneki neden ankaragücünü desteklemiyorsun
    elemanhooo ankaragücü ne yav.adamlar küme düsecek neredeyse.
    ben:ee sen tutar istanbul takimini desteklersen düser tabi ki.
    eleman:hem ankaragücü ne zaman sampiyon olmuski
    ben:sen galatasarayi sampiyon oldugu içinmi tutuyorsun
    eleman:evet
    ben:1 yil öncede besiktas sampiyon oldu.o zamanda besiktasimi tutuyordun.
    eleman:???
    ben:baska bir soru sorayim neden galatasaray?mesela fener yada besiktas neden degil?galatasarayin diger 2 takimdan farki ne?
    ben:renklerimi?kirmiziyi çokmu seversin yada sariyi.eger sorun renkler ise kirmizi gençlerbirliginde var,sarida ankaragücünde.

bu böyle gider ve karsinizdaki akli basinda bir insansa bu konu üzerinde biraz olsun düsünmesini saglar sanirim

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı

Berat,özgür ve diger konuyu saglikli yorumlayan kardeslerimizin yazdiklari itibariyle anladigim su;Bizim hedef kitlemiz anadolu takimlari degil anadoluda yasayan ancak istanbul takimlarini destekleyen insanlar.Kendi adima bir yorum getirecek olursam sürekli yasadigim su tür bir diyalog sanirim bizim silahimiz olabilir.

eleman cafeye girer boynunda sari kirmizili atki.ben masadayim üstümde TS formasi.
    eleman:merhaba
    ben merhaba
    eleman:........
    ben:.........
    eleman:sen Trabzonlumusun
    ben:evet
    eleman:belli zaten formandan
    ben:sende istanbullusun galiba
    eleman:yooo! ne alaka
    ben:ee galatasaray atkisi takiyorsun ya ondan belli oluyor.
    eleman:yok canim ben ankaraliyim
    ben:floryada,mecidiyeköyde falanmi büyüdün yada istanbul dogumlumusun?
    eleman:yok canim ben istanbula bi kez gittim hayatimda. o da 2 günlügüne.
    beneki neden ankaragücünü desteklemiyorsun
    elemanhooo ankaragücü ne yav.adamlar küme düsecek neredeyse.
    ben:ee sen tutar istanbul takimini desteklersen düser tabi ki.
    eleman:hem ankaragücü ne zaman sampiyon olmuski
    ben:sen galatasarayi sampiyon oldugu içinmi tutuyorsun
    eleman:evet
    ben:1 yil öncede besiktas sampiyon oldu.o zamanda besiktasimi tutuyordun.
    ben:baska bir soru sorayim neden galatasaray?mesela fener yada besiktas neden degil?galatasarayin diger 2 takimdan farki ne?
    ben:renklerimi?kirmiziyi çokmu seversin yada sariyi.eger sorun renkler ise kirmizi gençlerbirliginde var,sarida ankaragücünde.

bu böyle gider ve karsinizdaki akli basinda bir insansa bu konu üzerinde biraz olsun düsünmesini saglar sanirim

Bu insanlara daha fazla da bir sey söylenmiyor iste..

Senne güzel ifade ediyorsunamaadam anlayamiyor..

BMN FORUMLARINDA RASTLADIGIM VE IÇERIGI EN DOLU TOPIC BU TOPICTIR!! BMN DE BERAT , ÖZGÜR,MOMENTUS VE OGUZ GIBI ARKADASLARIN ÇOGALMASI BMN NIN EN BÜYÜK KAZANCI OLACAKTIR.BU ARADA BENDE ANTALYALIYIM VE NE KADAR FANATIK OLDUGUMU BILIYORSUNUZ!! BERAT KARDESIM ÖZELLIKLE SANA TESEKKÜR EDIYORUM!! BAZI SEYLER KOLAY ÖGRENILMEZ SENDE ÖGRETMEK IÇIN ÇOK ÇABA HARCIYORSUN VE BASARACAKSIN!!

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Arkadaslar anadolu kulüblerinden bisey olmaz cünkü taraftar destegi cok az....her ilin belkide sadece yüzde 30u memleketinin takimini tutuyor digerleri febe gayse karga....

Benim en cok Kizdigim Kisi CELAL DOGAN: Istanbul Kulüblerinin bu kadar arayi acmalari kötü, Türk futboluna zararli diyor...

Ya serefsize bakin elinde iki üc iyi futbolcu oldu mu hemen Istanbula satip sadece parayi düsünen bu deve nasil böyle konusur?[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

bu bir harekettir arkadaslar. kimseyi trabzonsporlu yapmaya niyetimiz yok. amaç toplumu gerçeklerle yüzlestirmek. daha dogrusu yaptiklari yanlisi suratlarina samar gibi indirmek. utansinlar kendilerinden ve sorgulasinlar. olay budur. ve gün bu gündür.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anadoluyu uyandirinmis PEH iki yil önce 'trabzon kümeye' diye bas bas
    bagiran, ist. takimlari lehine tezahurat yapan adileri ne çabuk unuttuk
    bizim tek düsmanimiz ist. takimlari ve yardakçilari degil o diger bütün
    anadolu köpekleri biz hepsi ile savasiyoruz.besiktasa hakem yüzünden
    yenilen o hain gençlerbirligi bile simdi bize gülüyordur

calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Diger anadolu takimlari sizi kendine düsman gördükçe bu zihniyeti degistirmek zor. Çünkü onlar için 3 takim'a erismek zor ama Trabzon'u geriletmek kolay. Trabzon'un gerilemesinden mutluluk duyduklarina da eminim. Iste I.Cavcav iste M.Gökçek Denizli baskani Vs.vs. En ufak basarilarinda (UEFA'da falan 1-2 tur çikmakla) kendilerini 4. buyuk diye lanse etmekten geri durmayan kulüpler sizi, misyonunuzu anlasa nolur anlamasa nolur? Ben bizim kulübün Türk Futbolunu kurtarmaya çalismasindan da bikmaya basladim.. Türk Futbolu bir gemiyse bu gemibatiyor..hep birilkte batiriyorlar.. bir biz mi kurtaramaya çalisacagiz bir biz mi kendimizi parçalayacagiz.. Madem öyle isteniyor batsin daha iyi.. çünkü arkasindan yeni bir olusum olur kesinlikle. Kurtulus ancak boyle olur.

TRABZONSPORUN TRABZONSPORDAN BASAK DOSTU YOK ARTIK ANLAYALIM

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

yav Hakki Abi nerden çikardin yine bu konuyu üste,, millet yaziyi okumadan basliga göre yorum yapip beni sinir etmeye basladi yine[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Güzel kardeslerim yaziyi bi okusaniza iyiyce,, bakin bakalim ben "Anadolu kulüpleri kardesimizdir,bizim kendimizden baska da dostumuz var" demis miyim dememis miyim[img]smileys/smiley5.gif[/img]

çevremdeki herkes anadolulu ama hepsi Trabzonspor düsmani bu
    zihniyetler nasil uyanacak daha bugün pis pis siritiyorlardi bunlarin
    topunu komple yakmali.Trabzonsporumuza yapilan bu haksizliga karsi
    anadolu kahpelerinden biri çikipta destek vermedi simdi hepsi için için
    seviniyorlardir iste bu yüzden ist. yavs.. olmaktan
    kurtulamayacaklar!Bizde artik anadolu klübüyüz demiyelim artik çünkü
    gördük anadoluyu biz Trabzonsporuz Trabzonspor Tektir lan akçaabat bile
    sampiyonluk yolunda kaç puanimizi yedi.Biz sampiyonluk yolunda tek
    basimizayiz [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Biz bosunuza konusuyoruz,anlasildi...[img]smileys/smiley18.gif[/img]

Anadolu bize ; öyle ki gerçekten Türkiye'yi bir Istanbul masalindan uyandiran bir kulübe destek verecegine onu kendi ' seviyelerine ' çekmeye çalisiyorlar. Ne destegi ? Gerçekçi olalim onlar eskidendi. Biz yeterince kenetlenemezken TS'yi tanimayan Anadolulularin bu savasa kendilerini ortak görmelerini ben bir hayal olarak tanimliyorum.

Insallah beni yaniltirlar ( ? )

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

sevgili BERAT TEKKE oncelikle eline ve yuregine saglik .gercekten cok hassas bir noktaya deginmissin .onuru ve gururu olan her insanin istanbul eziklerinin bu futbol emperyalizmi politikasina karsi kisiligini bulmasi lazim gercektende.yoksa bu isin sonu hic aydinlik gorunmuyor.umarim cok zor olsada eziklere karsi bir tavir koyulabilir ve anadalu insani (koylusu) artik sadce kendini bir yerde gorme zihniyetiyle isatnbulun 3 kizkardeslerini tutmayti birakir

Anadolu yanimiza gelecegine bizden kaçiyor.Düsman kesiliyor.Adamlar her maçimizda küfür ediyorlar

Nereden
    Trabzon

Alıntı tsmaniac Nickli Üyeden Alıntı
    Bizde artik anadolu klübüyüz demiyelim artik çünkü gördük anadoluyu biz Trabzonsporuz Trabzonspor Tektir lan akçaabat bile sampiyonluk yolunda kaç puanimizi yedi.Biz sampiyonluk yolunda tek basimizayiz [img]smileys/smiley7.gif[/img]

ya gerçekten okumadan karninizdan yorum yapiyosunuz. ne yani sebat bizim puanimizi yemis. simdi sebat bize yatsaydi ne farkimiz kalacakti digerlerinden. elestirdigimiz seyi savunmayalim tekrar. bizim degerlerimiz var. öncelikle o degerlere sahip çikmamiz gerekiyor. sebat iyi oynayip bizi yendiyse helal olsun. veya herhangibir takim. bizden iyi oynayip yeniyosa yensin. helal olsun. biz haketmeden yenmeye karsiyiz zaten. bu hafta niye zipladik o kadar. çünkü maç bizim hakkimizdi. sampiyonluk bizim hakkimizdi. ama haketmeyene veriliyor. mesele bu.

sebat bile derken ne demek istedin. adam oynamis 1 puanini almis iste. ben istemem öyle havadan 3 puan falan. ayrica asil konu bu degil. anadoluyu uyandirmaktan kastimiz anadolu takimlari istanbula degil bize yalakalik yapsin demek istemiyoruz ki. bize yatsinlar istemiyoruz ki. diyarbakir bize nasi oynadiysa fenerede ayni oynasin mesela. ama olayin asli sadece bu da degil. anadoluda bir bilinç eksikligi var. mesele bu bilinçsizlige dur demek.

ingilterede herkes manchester, arsenal, chelsea taraftarimi ? hayir. west bromwich in de everton unda hatta hatta 3. ligde oynayan queens park rangersin bile en az arsenal kadar taraftari var. insanlar kendi sehirlerini sonuna kadar savunuyorlar. bizde ne var biliyomusunuz. 1-güce tapinma( ve paraya ) 2-dislanma kompleksi 3-basariyi özdeslestirme vs.vs.vs. dahada arttirilabilir. mesele bu iste.

önce okuyup sonra yazin lütfen.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)