Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hikaye!

Nereden
    İstanbul

berat gerçek ts taraftarini özetlemis aslinda. biz trabzonsporu sampiyon olsun diye sevmedik, bu bataklikta çamur bile siçramadan yoluna devam ettgi için hiç bir karsilik beklemden ölümüne sevdik.

kutoz
    Ziyaretçi

düsüncelerimizi, kelimelere döktügün için sagol. Üç silahsörlerde ki gibi olacak ama;

HEPIMIZ BIRIMIZ, BIRIMIZ HEPIMIZ IÇIN

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı calypso Nickli Üyeden Alıntı
    momentus, schalke 04 almanya da sampiyon oldu mu bilmiyorum ama bizimle uefa da eslesip kilpayi eledikleri sene UEFA Kupasini kazanmisti ve o yil sadece bize yenilmisti.
    Evet Sayin Calypso, Schalke 04?ün UEFA Kupasi sampiyonlugu var. Hem de finalde Inter gibi bir devi alt ederek bunu basardilar. Fakat Schalke 04 o basaridan önce de Almanya?nin en fazla taraftar sayisina sahip kulübü idi, sonra da bu gerçek degismedi. Benim dikkat çekmek istedigim nokta, futbolda ileri gitmis ülkelerde taraftarlik anlayisinin ve sayisinin, mutlak basariya endeksli olmadigidir. Nitekim yukarida Sayin Bahadiroglu da Ingiltere?den çok yerinde bir örnek vermis. fficeffice" />

Benim verdigim örnekler, yazdigim yazilar, saha sonuçlarini önemsemedigim, basari kavramini hafife aldigim seklinde algilanmamali. Elbette bir futbol kulübü sampiyonluklari, kupalari hedeflemeli, bunlara ulasabilmek için mesru sinirlar içinde elinden geleni yapmali. Fakat taraftar hiçbir zaman bu hedefleri varlik sebebi olarak kabul etmemeli, bu hedeflere ulasilamadiginda kendini ve aidiyet duygusu besledigi kulübü basarisiz olarak görmemeli?

Selam ve muhabbetlerimle?

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Berat kardesimin kalemine saglik. Her Trabzonspor taraftarinin sahip olmasi gereken hasletleri gerçek bir hikaye ile dile getirmis. Medyanin, hakemlerin, federasyonun. para babalarinin, mafyanin, sikenin, tesvigin destegiyle sampiyon olanlar ve buna çilginca sevinenlerin asla idrak edemeyecegi olgular bunlar...

Senol GÜNES in çok güzel ve güzel oldugu kadar da anlamli bir cümlesiyle bitirmek istiyorum sözlerimi. Sadece bu cümle bile o kadar güzel izah ediyorki herseyi...

BÜTÜN MAÇLARIMIZI KAYBEDEBILIRIZ AMA ONURUMUZU ASLA....

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı momentus Nickli Üyeden Alıntı

Beratcigim çok tesekkürler... Bu forumlara ilk yazdigimdan beri, bu ana fikri vurgulamaya çalisiyorum. Yani "Sampiyonlugun tek ve en önemli hedef olmadigi, olmamasi gerektigi" fikrini...

Hep verdigim örnegi yine verecegim, müsaadenizle... Almanya'daki Schalke 04 kulübünü bilirsiniz. 30 yildir Türkiye Liglerini takip ettigim gibi Avrupa Liglerini de takip ederim ve bu kulübün bir tek sampiyonlugunu hatirlamam. Arada kaçirdigim varsa mazûr görün. Fakat gelin görün ki, Schalke 04 Almanya'nin en çok taraftara sahip kulübü olarak bilinir, bu durum da adi geçen kulübün maçlarindaki seyirci sayisina bakarak rahatlikla teyid olunabilir. Yanlis bilmiyorsam 60 bin kisilik bir stadlari var ve her maç ful çekiyorlar. Su anda ligde ikinci siradalar, bu sene sampiyon olabilirler mi bilinmez. Fakat sampiyon olsalar da olamasalar da gelecek sene de ayni seyirci oranini yakalayacaklarina süphe yoktur.

Trabzonspor'un, sampiyon olamazsa taraftarinin büyük kismini kaybedecegi ve günün birinde eriyip bitecegi, yok olacagi gibi endiseleri lûtfen kafanizdan siliniz. Eger 1976'daki sampiyonluk tek bir sampiyonluk olarak kalsaydi, o sampiyonluk hasbelkader gelmis bir basari olsaydi böyle bir tehlike söz konusu olabilirdi. Fakat öyle olmamis, Trabzonspor bu basariyi tam 6 kez göstermis, belki bir o kadar da çelmelenerek, belden asagi vuruslara maruz kalarak bu basariya ulasmasina engel olunmus, Avrupa sahalarinda adindan övgüyle söz ettirmis, en kötü zamaninda bile malûm kulüplerin korkulu rüyasi olmaya devam etmistir, bundan sonra da edecektir.

Özetle, merak etmeyin, endiselenmeyin... Bu çinar kurumaz, çünkükökleri bereketli topraklarda ve çok derinlerdedir.

En derin saygi ve sevgilerimle...

Maalesef size katilamiyorum,çünkü bu dedikleriniz gerçekten Avrupada olabilecek seyler. M.City de Shalkede stadi doldurup seyircisini HER ZAMAN arkasina alabilir. Ama Türkiyede öyle olmaz,olamaz. Basari gelmedikçe önden gidenlerin arkasindan gelenler azalacak ve hatta kaybolacaktir. Nerede Göztepe,nerede Es Es, Kocaeli? Göz Göz Avrupada Yari final oynadi bir de. Burasi Türkiye genel teamüllerin disi. Takimi sürekli geride kalan bir taraftar,bu ülkede o takimin ardinda durmaz. Maçlarini bile izleyemedigi takimi kim tutar?

Realiteler var,diger kulüplerin forma-tv ve diger ürün satislarinin %10 una sahip bir kulüp büyüyemez,bir süre sonra siradanlasir. Son 2 yildir MÜTHIS bir mücadele veriyoruz,ama yine sampiyonluk gelmedigini düsünün önümüzdeki 2-3 yil,sonra BMN sitesindeki kisi sayisina tekrar bakarsiniz.

Maalesef bu is böyle, simdi kim hatirliyor HAMIyi,adam gelmis geçmis Türkiyenin en çok gol atan 2.oyuncusuydu,1 yilini Shalkede2 yilini da futbolsuz heba etmese 1. olacakti,kim sahip çikti? Milli takima bile almazlardi o zaman. Fatih Terimi kim arayip soruyor,sadece yabancilar. Adam UEFA kupasini getirdi yine yaranamadi,Senol Hoca Bizi 96 da tecrübesizlikten son anda 2.yapti kovuldu,sabredemedik bile. Simdi de BJK maçinda bile yenilelim büyü bozulur taraftar dagilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Sevgili Berat, fficeffice" />

Galiba bir noktada açmaza düsüyoruz. ?Türkiye?de basari olmazsa taraftar da olmaz[/B]? önermesini dogru kabul eder de Trabzonspor?un basari için gerekli olduguna inandigimiz bir takim entrika, ayak oyunlari ve pisliklere bulasmamasini istiyorsak, bulasmazsa asla sampiyon ?yapilmayacagini[/B]? düsünüyorsak, bundan söyle bir sonuca ulasmaz miyiz:

Trabzonspor bu sartlar altinda gelecek yillarda asla sampiyon olamayacak ve bu camia tarihin tozlu yapraklari arasindaki yerini alacak?

Bu minval üzre gidersek, bize iki alternatif kaliyor o zaman? Az yukarida yazdigim ihtimali istemiyorsak -ki elbette istemiyoruz-, ya biz de pislige bulasacagiz ya da o hep bahsini ettigimiz ?bilinçli taraftarlik anlayisi[/B]?na ulasmak için çaba sarfedecegiz. Baska bir yol var mi?

Hem, bir Besiktas yenilgisiyle bile dagilacak bir kitlenin taraftarlik anlayisi nasil bir anlayistir?

Besiktas demisken, madem Avrupa?daki taraftarlik anlayisi bize çok uzaktir, o halde çok uzaklara gitmeyelim, Besiktas?in klasmandaki yerine ve tribünlerindeki doluluk oranina bir göz atalim. Neler görüyoruz?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bülent Abi anladigim kadariyla bi karisiklik olmus..galiba sen "tekke" ye cevap yazmisin,,yani tekke ile berat tekke karismis gibi sanki..Dogru mu algiliyorum,,yukaridaki yazi bana ithafen mi???

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Beratcigim, özür diliyorum. Evet, ben seninle Tekke rumuzuyla yazan arkadasi karistirip, cevap verdigim yaziyi sen yazdin zanniyla hareket etmisim... Sen uyarinca farkettim.

Kusura bakma, yaslilik iste... [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Sevgilerimle...

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Herseye ragmen ben bekleyip sonucu görmek gerektigi kanaatindeyim,Türkiyenin en önemli yildizlari Gökdeniz ve Fatihe bile yok biri gol kaçirdi diye yok öbürü ona pas vermedi diye aile meselesine varacak namus meselesine varacak bir terbiyesizlik sergilendi.

Bugün- benim çok begendigim-Hüseyine ve Hasana da basladi ayni seyler. Hüseyin gitmek bile istedi. BJk maçinda InsaAllah yenilmeyiz de hakliligim ortaya çikmaz.

Sevgilerimle...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)