bordomavi.net | Forum - Tek Mesajda Göster - PFDK Görevini Kötüye Kullanmıştır... İl İl Suç Duyurularımız | HAYDE!
Tek Mesajda Göster
Okunmamış 09-01-2013, 14:41   #27
Mollasalihoğlu
Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
 
Mollasalihoğlu'in Avatarı
 
Kayıt Tarihi: 03-07-04
Yer: İstanbul
Mesajlar: 16.002
Mollasalihoğlu is a name known to allMollasalihoğlu is a name known to allMollasalihoğlu is a name known to allMollasalihoğlu is a name known to allMollasalihoğlu is a name known to allMollasalihoğlu is a name known to all
Varsayılan Savcılık Şikayeti Bilinmesi Gereken Bilgiler

Savcılık Şikayeti Yapacaklar İçin Bilgilendirme


PFDK Üyeleri hakkında yapacağımız suç duyurusu hakkında görev alacak değerli taraftarlarımız;

Suç duyurusu için izlenecek yol aşağıdaki şekildedir:

1- bordomavi.net tarafından size ulaştırılan dilekçeyi 3 nüsha olarak yazdırınız.

2- Dilekçelerdeki İhbar Eden (Şikayetçi) kısmına Adınızı, Soyadınızı, Adresinizi ve TC Kimlik Numaranız'ı ekleyiniz.

3- Dilekçelerin sonuna adınızı soyadınızı ekleyerek imzalayınız.

4- Adliyelerde satılan "dava dosyası"ndan satın alarak dilekçelerinizi bu dosyaya takınız (Bu dosya 60 kuruş ile 1 TL arasında satılmaktadır.)

5- Dosyanız ile birlikte bulunduğunuz ilin adliyesindeki savcılığa giderek şikayette bulunacağınızı bildiriniz.

6- Nöbetçi savcı tarafından havale edilen dosyanız "savcılık soruşturma/kayıt bürosu" tarafından kaydedilecek ve size "2013/......." benzeri bir soruşturma numarası verilecektir. Bu numarayı saklayınız ve BMN Yönetimi'ne bildiriniz.

- Savcılık şikayetlerinden hiçbir ücret ALINMAZ


-Şikayet reddedilir (takipsizlik kararı verilirse) herhangi bir ücret ödenmez.

- Savcılık şikayeti yapılırken savcı sizin ifadenizi de ayrı olarak alabilir. Almazsa sizi ifadeye çağırmayabilir; çağırırsa en fazla bir kez de ifadeye vermeye gitmeniz gerekecektir.

Savcıya sözlü verilecek ifade örneği:

Alıntı:
Türkiye Futbol federasyonu kamu kurumu niteliğine haiz bir teşkilattır. PFDK üyeleri de buna istinaden kamu görevlisidir. dilekçemde açıkladığım nedenlerle dönemin PFDK üyeleri kamu görevlisi olarak görevlerini kötüye kullandıkları için cezalandırılmaları gerekmektedir. Özetlemek gerekirse;

1- PFDK kanun metninde olmayan değerlendirmeleri kanun metniymiş gibi kararına dayanak olarak göstermek suretiyle görevi kötüye kullanma suçunu işlemiştir.

2- PFDK kararına dayanak olayları örneklendirdiği CAS kararlarını da yanlış veya eksik tercümesi ile yayınlamıştır. Böylece görevini kötüye kullanarak olması gerekenden farklı bir karar vermiştir.

3- Amacı “her türlü futbol faaliyetlerini milli ve milletlerarası kurallara göre yürütmek", görevi ise "“FIFA ve UEFA’nın yetkili organları tarafından konulan kuralların gereği gibi uygulanmasını sağlamak" olan TFF'nin bir kurulu olan PFDK, bir kulüp ve yöneticilerini kurtarmak adına bu kurallarla çelişen uygulamalar yapmıştır.

4-Bütün bu nedenlerle dilekçede belirtilen kararda imzası olan dönemin PFDK üyeleri hakkında soruşturma yapılarak haklarında ceza davası açılmasını talep ederim.
- Bu aşamadan sonra, dava açılırsa size mahkemeden celp gelecektir. Bu durumda mahkemeye gitmeniz zorunlu olmamakla birlikte, bordomavi.net Yönetimi dava açılması durumunda şikayetçiye avukat tahsis edecek ve şikayetçi taraftarımız adına avukatı davayı takip edin adaletin tecelli etmesini sağlayacaktır.

-Dava açılması durumunda beraat kararı çıkması kanaatimizce mümkün değildir. Kaldı ki ceza hukukunda davacı yerine iddia makamı olarak devlet yer aldığından vekalet ücreti savcılıktan talep edilir. Bütün bu nedenlerle karşı tarafa bir vekalet ücreti ya da mahkemeye masraf ödenmesi söz konusu olmayacaktır; böyle bir durum söz konusu olsa dahi BordoMavi.Net bu ücretleri karşılayacaktır.

-Y.dışında yaşayan üyelerimiz, CMK gereği konsolosluklarda şikayet yapamazlar. (Suç yurtdışında işlenmediği için)


Aklınıza gelen bütün hususları bu başlıkta sorabilirsiniz.

Saygılarımızla.

BordoMavi.Net Yönetimi
__________________
BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

En son Mollasalihoğlu tarafından düzenlendi : 10-01-2013 10:22
Mollasalihoğlu çevrimdışı   Alıntı İle Yanıtla