-
Atletizm Takımımız
Gençler Atatürk için kostu
http://www.trabzonspor.org.tr/images...6atletizim.jpg14 Mayis 2006 Pazar günü Trabzon?da Ulu Önder Atatürk?ü anmak amaciyla halk yürüyüsü ve gençlik kosusu düzenlendi. Halk yürüyüsüne Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir de katildi.
<DIV align=center>http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Trabzonspor adina 17 erkek, 12 bayan atlet katildigi turnuvada sporcularimiz asagidaki dereceleri elde ettiler:
Küçük Bayanlar
1. Aleyna Uzun
2. Yasemin Iskender
3. Nagihan Yildirim
4. Kübra Akgül
5. Esra Basar
Küçük Erkekler
1. Furkan Aksuoglu
4. Oguzhan Simsek
5. Alper Akyazi
Büyük Bayanlar
1. Nebahat Atasoy
2. Aycan Akyazi
Büyük Erkekler
1. Kadir Öztürk
2. Bilal Nebin Sahin
Masterlar
1. Ömer Uzun
<CENTER>
http://www.trabzonspor.org.tr/images...atletizim1.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images...atletizim2.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images...atletizim3.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images...atletizim4.jpg</CENTER>
<CENTER>her zaman böyle derecelerle bekliyoruz</CENTER>
-
Atletizmde birincilik sevinci
http://www.trabzonspor.org.tr/images...30506atlet.jpgDün Giresun?da yapilan Uluslararasi Aksu Kosularina katilan Trabzonspor Atletizm Takimi Küçük Bayanlar ve Genç Erkekler kategorilerinde takim halinde birinci oldu.
<DIV align=center>http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Birinci olan takimlar ve sporculari söyle:
1990 dogumlu ve Küçük Bayanlar (7777 mt)
Aleyna Uzun
Yasemin Iskender
Nagihan Bulut
Esra Basar
Kübra Akgül
Aysun Akyazi
1989 dogumlu ve Büyük Erkekler (7777 mt)
Bilal Nebin Sahin
Ugur Küçük
Hamdi Alkan
Onur Yumak
Sporcularin ferdi dereceleri ise söyle:
Aleyna Uzun ? 2.
Yasemin Iskender ? 3.
Nagihan Yildirim ? 4.
Esra Basar ? 5.
Kübra Akgül ? 6.
Aysun Akyazi ? 7.
Bilal Nebin Sahin ? 2.
Ugur Küçük ? 4.
Hamdi Alkan ? 5.
Bu arada yarismada Furkan Aksuoglu 1995 dogumlu en küçük sporcu, Nagihan Yildirim 1ise 994 dogumlu en küçük sporcu ödülüne layik görüldü.
-
Atletizmde birincilik sevinci
http://www.trabzonspor.org.tr/images...30506atlet.jpgDün Giresun?da yapilan Uluslararasi Aksu Kosularina katilan Trabzonspor Atletizm Takimi Küçük Bayanlar ve Genç Erkekler kategorilerinde takim halinde birinci oldu.
<DIV align=center>http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Birinci olan takimlar ve sporculari söyle:
1990 dogumlu ve Küçük Bayanlar (7777 mt)
Aleyna Uzun
Yasemin Iskender
Nagihan Bulut
Esra Basar
Kübra Akgül
Aysun Akyazi
1989 dogumlu ve Büyük Erkekler (7777 mt)
Bilal Nebin Sahin
Ugur Küçük
Hamdi Alkan
Onur Yumak
Sporcularin ferdi dereceleri ise söyle:
Aleyna Uzun ? 2.
Yasemin Iskender ? 3.
Nagihan Yildirim ? 4.
Esra Basar ? 5.
Kübra Akgül ? 6.
Aysun Akyazi ? 7.
Bilal Nebin Sahin ? 2.
Ugur Küçük ? 4.
Hamdi Alkan ? 5. Bu arada yarismada Furkan Aksuoglu 1995 dogumlu en küçük sporcu, Nagihan Yildirim 1ise 994 dogumlu en küçük sporcu ödülüne layik görüldü
-
Su atletizme bir türlü gereken finansmani saglayamiyorlar...
-
Atletizm Il Birinciligi sonuçlandi
http://www.trabzonspor.org.tr/images...30506atlet.jpg29-30 Mayis tarihlerinde Hüseyin Avni Aker Stadyumu?nda yapilan Atletizm Il Birinciligi yarismalarinda Trabzonsporlu atletler toplamda 14 Altin, 9 Gümüs ve 6?si Bronz olmak üzere toplam 29 madalya kazandilar.
<DIV align=center>http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Sporcularimiz ve yaptiklari dereceler asagidaki tabloda verilmistir:
Gülle Atma
1. Minanur Yavuz (1992)
2. Melek Sahintürk (1992)
2. Bilal Nebin Sahin (1988)
1. Hamdi Alkan (1987)
Yüksek Atlama
1. Nagihan Bulut (1994)
Uzun Atlama
1. Nagihan Bulut (1990)
3. Nagihan Yildirim (1994)
2. Melek Sahintürk (1992)
3. Esra Basar (1992)
Cirit Atma
1. Elif Usta (1992)
2. Minanur Yavuz (1992)
75 Metre
3. Nagihan Yildirim (1994)
100 Metre
2. Yasemin Iskender (1993)
2. Melek Sahintürk (1992)
3. Minanur Yavuz (1992)
200 Metre
1. Yasemin Iskender (1993)
2. Berna Deniz (1993)
2. Elif Usta (1992)
400 Metre
1. Nagihan Bulut (1990)
1. Hamdi Alkan (1987)
800 Metre
1. Aleyna Uzun (1993)
3. Kübra Akgül (1993)
1. Nagihan Yildirim (1994)
1. Bilal Nebin Sahin (1988)
1. Hamdi Alkan (1987)
1500 Metre
1. Aleyna Uzun (1993)
3. Kübra Akgül (1993)
3000 Metre
1. Bilal Nebin Sahin (1988)
1. Esra Basar (1992)
tebrikler basarilarin devam etmesi dilegiyle
-
Atletizmde Fetih Koşusu dereceleri
İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle düzenlenen atletizm yarışmalarında sporcularımız çeşitli başarılara imza attılar.
Atletlerimiz 6 kategoride gerçekleştirilen “Fatih Koşusu” yarışmalarında 5 altın, 3 gümüş, 3 de bronza madalya elde ettiler.
Buna göre 1994 ve Küçük Kızlar 1200 m de Nagihan Yıldırım birinci, 1994 ve Küçük Erkekler 1500 m. de İbrahim Doğan birinci, Furkan Aksuoğlu üçüncü, 1990-1993 Doğumlu Kızlar 200 m. de Aleyna Uzun birinci, Yasemin İskender ikinci, 1990-1993 Doğumlu Erkekler 3000 m. de Süleyman Reis birinci, M.Ali Karagüllü ikinci, Yılmaz Ayin üçüncü, 1989 ve Büyük Erkekler 4000 m. de Doğukan Topçu ikinci, Ömer Yumak üçüncü, 1989 ve Büyük Bayanlar 3000 m. de Nebahat Aksoy birinci oldular.
-
Kros Okullar İl Birinciliği sonuçları
4 Kasım 2006 Cumartesi günü Trabzon’da yapılan Kros Okullar İl Birinciliği yarışmalarında Trabzonsporlu 11 atlet çeşitli dereceler elde etti.
Tüm kategorilerde toplam 694 sporcunun katıldığı yarışmalarda dereceye giren Trabzonsporlu atletler şöyle:
Yıldız Kızlar 2000m
Aleyna Uzun - Birinci
Yasemin İskender – Üçüncü
Nagihan Yıldırım - Dördüncü
Kübra Akgül – Beşinci
Genç Kızlar – 3000m
Esra Başar – İkinci
Nagihan Bulut – Üçüncü
Sabire Samat – Beşinci
Aysun Akyazı - Altıncı
Yıldız Erkekler – 3000m
İbrahim Doğan - Üçüncü
Genç Erkekler – 5000m
Recep Özkay – Üçüncü
Osman Aydın - Dördüncü
-
Şu atletizmede biraz ilgi duysun şu millet; cevherler yavaş yavaş kendini gösteriyor ama gören yok hala...
-
Evet Ziya hocam aradağın yetenekler burada gör bu gençleri artık. Toptan anlamaları sorun değil iyi koşuyorlar.
NOt :Başlığı kirlettiğim için özür diliyor.Başarılı Sporcularımızı tebrik ediyorum.
-
Mersin'de Kros Ligi heyecanı
Trabzonspor Atletizm Takımı 15 Yaşaltı Bayanlar ve Büyük Erkekler kategorilerinde yarışacağı ve Mersin'de düzenlenecek Kros Ligi yarışmaları için bugün Adana'ya gitti.
Adana'dan Mersin'e otobüsle geçecek olan atletizm kafilesi 2 Aralık Cumartesi günü Trabzon'a dönüş yapacak.
-
Ne oldu bu mersin sonuçları bilen var mı?
-
Hilal Coşkuner’e fair-play ödülü
Trabzonsporlu atlet Hilal Coşkuner’e Trabzon Kros İl Birinciliği yarışmalarında gösterdiği centilmenlikten ötürü bugün Ankara’da bir fair-play ödülü verildi.
Hilal, yarışma sırasında düşen bir atlete yardım etmek amacıyla yarışı bırakmış ve birincilik şansından kendi rızasıyla vazgeçmişti.
Sporcumuz Hilal bugün Ankara’da düzenlenen törenle ödülünü Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan’ın elinden aldı.
Babacan, Hilal ve Trabzonspor Atletizm Antrenörü Zekeriya Birinci’ye çeşitli hediyeler verdi.
Diğer yandan, bugün Gümüşhane'de gerçekleştirilen 71. Büyük Atatürk Koşusu’nda Trabzonspor takım halinde 5. oldu
-
atletizim takımında bulundum gercekten ts nin verdiği bir katkı yok bi avni akeri veriyolar koşalım die onunda koşu pisti kostebek yuvasından beter bi bölümünde koşu pisti bie kalmıyor betona çıkıyosun gecen izmirdeki turnuvaya ödenek cıkmadığından gidemediler her şeyi gibi buda bozuk
-
ne olacak bizim yönetim neyi doğru yaptıda bu işi yapsın
-
:tsbayrak: Yönetim diğer branşlara ağırlık vermeli başka yolu yok,,,,
-
Atletlerimiz finale kaldı
Atletizm branşımız Türkiye Salon Yıldızlar Kulüpler Ligi’nde finallerde yarışma hakkını elde etti.
İzmir’de düzenlenen eleme grubunda 32 kulüp arasından 12’ncliği elde eden atletlerimiz 03-04 Şubat ve 24-25 Şubat tarihlerinde yine aynı kentte gerçekleştirilecek olan finallerde yarışacaklar.
Kulübümüzün Atletizm Antrenörü Zekeriya Üçüncü, lige bu yıl yeni ve küçük yaşlı sporcularlarla başlanmasına rağmen elde edilen derecenin ilerisi için umut verici olduğunu belirterek, “Söz konusu yarışmalarda elde ettikleri derecelerin yanı sıra 2 de Trabzon rekoru kıran sporcularımızın finallerde daha da başarılı olacaklarına inancımız tamdır” diye konuştu.
Zekeriya Üçüncü ve Songül Virit antrenörlüğünde yarışan yıldız sporcularımız İzmir’deki grup müsabakalarında aşağıdaki sonuçları elde ettiler:
Nagihan BULUT (Yüksek Atlama) Türkiye 5’incisi – Trabzon rekoru
Bahar KARA (Gülle Atma) Türkiye 5’incisi – Trabzon rekoru
Sabire SAMAT (Uzun Atlama) Türkiye 7’ncisi
Elif USTA (Üçadım Atlama) Türkiye 8’incisi
Yasemin İSKENDER (60 M.) Türkiye 13’üncüsü
Aleyna UZUN (60 M.) Türkiye 13’üncüsü.
-
Yürüyüş takımımız üçüncü oldu
Yürüyüş takımımız, İzmir’de düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Yürüyüş Ligi 1. kademesini üçüncü sırada tamamladı.
10 Km. yürüyüş müsabakalarına Antrenörler Zekeriya Üçüncü ve Songül Virit nezaretinde katılan sporcularımızdan Kadir Öztürk beşinci, Celil Akyüz’de dokuzuncu oldu. Takımımız bu sonuçların ardından toplamda elde ettiği 2.00.09’luk derecesiyle Türkiye Kulüplerarası Yürüyüş Ligi 1. kademesini üçüncü sırada tamamlamış oldu.
Takımımız ligde katılacağı 2. ve 3. kademe yarışlarının ardından genel toplamdaki sıralaması belli olacak.
-
Atletlerimizin aldığı dereceler
Ankara'da Kulüplerarası Yürüyüş Ligi İkinci Kademe müsabakalarına katılan atletizm takımımız ekip halinde 3.lüğü elde etti.
Yarışmalar sonucunda ferdi dalda sporcularımızdan Kadir Öztürk 3., Celil Akyüz 7., Hamdi Alkan da 8.oldular.
Bu ligin son kademesi olan 3. Kademe yarışları Ağustos ayı içerisinde İstanbul'da yapılacak ve kesin sıralama bu yarıştan sonra belirlenecek.
Bu arada Bursa'da yapıln Dağ Koşusu Milli Takım seçmelerine katılan sporcularımızdan Seyfettin Özkan 13., Umut Çavuşoğlu da 15. olarak Trabzon'a döndüler.
-
Muhammet Yılmaz'a milli davet
İşitme Engelli Sporcumuz Muhammet Yılmaz 08-14 Temmuz 2007 tarihleri arasında Bulgaristan'da yapılacak olan Avrupa İşitme Engelliler Atletizm Şampiyonası'na hazırlanmak amacıyla Edirne'de düzenlenen Milli Takım Kampı'na katıldı.
Kulübümüz ve Milli Takım Antrenörü Zekeriya Üçüncü ile birlikte kampa katılan Yılmaz ülkemizi 100 ve 200 M. yarışlarında temsil edecek. Kenidlerine ve milli takımımıza kulübümüz adına başarılar diliyoruz.
-
atletizm takımımız ın başrılarıyla gururlanıyoruz :)
-
Atletizm takımımız 3. oldu
Atletizm takımımız 5. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu'nda takım halinde 3. oldu.
Antrenör Zekeriya Üçüncü yönetiminde yarışlara Salih Öztürk, Murat Kaya, Umut Çavuşoğlu, Seyfettin Özkan, Kadir Öztürk, Uğur Küçük ve Hamdi Alkan’la katılan takımımız üçüncü oldu.
Yarışlarda ferdi olarak mücadele eden sporcumuz Nebahat Atasoy ise 40-44 yaş veteranlarda ikinci olmayı başardı.
-
12-13 Nisan tarihlerinde Ankara’da yapılan İşitme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda sporcularımız Alev Tangur ve Muhammet Yılmaz toplam 4 madalya kazanarak Trabzon'a döndüler.
Antrenörler Zekeriya Üçüncü ve Songül Virit nezaretinde müsabakalara katılan sporcularımızdan Alev Tangur disk atmada Türkiye şampiyonu, gülle atmada Türkiye ikincisi oldu.
Bir diğer sporcumuz Muhammet Yılmaz ise 100 metrede Türkiye ikincisi, 200 metrede Türkiye üçüncüsü oldu.
http://trabzonspor.org.tr/images/hab...0408atlet1.jpg
http://trabzonspor.org.tr/images/hab...0408atlet2.jpg
-
tebrik ediyorum sporcularımızı
-
Umarım Avrupa,Dünya yada Olimpiyat şampiyonu Trabzonsporlu bir atlet çıkar.
-
sporun atası kabul edilen atletizm bizde üvey evlat bile değil.