PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eurovizyon'da Türkiye | Teşekkürler Hadise | 3. Azerbaycan - 4. Türkiye

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

Cafer KILIÇSOY
17.05.2009, 01:57
Bugün o herif bizim adımıza yarışsa,Hadise de Norveç adına yarışsaydı...

O herif 387 puanın yarısını alabilir miydi,Hadise 400 puandan aşağı alır mıydı?
Bu başlığın bana göre en gerçekci yorumu:alkış::alkış:

Vkgz
17.05.2009, 01:58
neyse norveç kıskançlığı devam ede dursun :) bizde uyumaya gidelim.. iyi geceler..

Herzamanki dileğim umarım birdaha ingilizce katılmayız.

fincher
17.05.2009, 01:59
Şarkılar da karşılıklı değişiyor değil mi?
Öyle ise o herif 287 alır Hadise'yle başabaş yarışırdı. :)
Yok şarkılar değişmiyor,o lugano düm tek tek i söylüyor göbeğini açıp :D

Bence başabaş olmazdı,o adam bu kadar oy alamazdı...

Bence de şarkısı fena değildi,kazanmasına bir itirazım yok,haketmediklerini de düşünmüyorum.Ama o kadar çok küçük küçük komşuları varki ortaya böyle ezici bir sonuç çıkıyor.Daha rekabetçi bir yarışma olmalıydı bu akşam.Bu kadar ezici kazanılcak bir durum yok.Gayet güzel 3-4 şarkı vardı son ana kadar rekabet edebilecek.Ama sanki adamlar dünyanın en hoş müziğini yapmışlar rakipler de kapı gıcırtısı çıkarmış gibi ortaya böyle ikiye katlar bir fark çıkması rahatsız edici...

KERİM
17.05.2009, 02:01
Bu arada neden bu yarışmaya EUROvision deniyor?
yarışmada avrupada bulunmayan çok sayıda ülke mevcud
bilgisi olan varmı?

Seyfi_B
17.05.2009, 02:02
arkadaslar kolbasti kolbasti diyoruzda, adamlar ne emeklerle son siralarda oluyor. besteler sarkilar havalarda ucusuyor. görsel olarak acik ara birinciyizde, ne diyecez adamlara

"Arafil and Faroz, the dance of the streets, come and dance with me, Trabzon kolbasti":D

Arafil degil, Arhavi :)

Gamze
17.05.2009, 02:04
Yok şarkılar değişmiyor,o lugano düm tek tek i söylüyor göbeğini açıp :D

Bence başabaş olmazdı,o adam bu kadar oy alamazdı...

Bence de şarkısı fena değildi,kazanmasına bir itirazım yok,haketmediklerini de düşünmüyorum.Ama o kadar çok küçük küçük komşuları varki ortaya böyle ezici bir sonuç çıkıyor.Daha rekabetçi bir yarışma olmalıydı bu akşam.Bu kadar ezici kazanılcak bir durum yok.Gayet güzel 3-4 şarkı vardı son ana kadar rekabet edebilecek.Ama sanki adamlar dünyanın en hoş müziğini yapmışlar rakipler de kapı gıcırtısı çıkarmış gibi ortaya böyle ikiye katlar bir fark çıkması rahatsız edici...

Hmm, düşündüm de... Çakma Lugano'ya göbek atmak yakışmazdı sanırım. :rolleyes: :)

Haklısın tabii ki o konuda. Yani, aradaki fark konusunda.
Şarkı bence her türlü yine birinci olurmuş, ama farkın bu kadar açık olması bahsettiğin gibi komşu farkından.

Ama birinciyi komşu belirlemiyor.
Ne Sertab'ı belirlemişti, ne Finlandiyalı tuhaf abileri, ne Molitva'yı, ne de Number One'ı.
Komşunun etkisi aradaki farkta ve birinciden sonraki isimlerde belli oluyor.
Sertab son ülkeden aldığı puanla birinci olurken mesela, Norveç dahailk 9-10 ülkede birinciliğini ilan edebiliyor.. :)

Erdal DİLEK
17.05.2009, 02:04
bilgisi olan varmı?
avrupa kupalarına uefa cup denildiğindendir herhalde. . .

TSezgin61
17.05.2009, 02:07
Arafil degil, Arhavi :)

arhavi? :cool:

Mehmet Ç.
17.05.2009, 02:08
Evet bende onları hatırlamaya çalışıyordum.İsviçrelilere İstanbuldaki meydan dayağından sonra bize 12 puan vermeleri çok koymuştur ama :)

O oylari benim gibi diger vatandaslarim verdi, isvicreliler degil:mad:

Bu sene görükki türkün, türk'den baska dostu yokdur... Ermenilerler sinirkapisi aciyoruz, ama puan yine azerilerden geliyor...

Kibris, Yunanistan gibi sözde komsulardan puan yok...

Ben yarisma basinda demisdim Norvec ve Türkiye 1 le 2yi paylasir diye.. Norvec tuttu Hadise tuttmadi....

Gelcek sene Anadolu atesini gönderelim, iyi bir sanatciyla, hem horontepsinler, kolbasri oynasinlar.. kesin birinci oluruz.

Cafer KILIÇSOY
17.05.2009, 02:11
Bol muhabbetler size, bneden bu kadar bu akşam.

(Of ulan Hadise, offfff:D)

fincher
O oylari benim gibi diger vatandaslarim verdi, isvicreliler degil:mad:
Ben isviçreliler verdi demedim ki zaten...

Ben de biliyorum oradaki Türklerin verdiğini,tepkı geçen senelerde burada yaşayan Ermenilerin Ermenistanı 1. yapması bizi rahatsız ettiği gibi,onlara da ülkelerinden 12 puanın bize gelmesi koymuştur.Ne dediğimi anlamak bu kadar zormu ?

Gökhan KAN
Keşke Ciguli Binnaz şarkısıyla katılsaydı..Millet güler eğlenirdi..Eğlendirdikleri içinde oy verirlerdi..

ÖmerFarukYılmaz
17.05.2009, 02:12
Bol muhabbetler size, bneden bu kadar bu akşam.

(Of ulan Hadise, offfff:D)

Cafer abi boşver be:D

Biz alıştık seneye demeye:p

Gamze
17.05.2009, 02:12
Bu arada neden bu yarışmaya EUROvision deniyor?
yarışmada avrupada bulunmayan çok sayıda ülke mevcud

Eurovision Avrupa Birliği'ne bağlı Avrupa Yayın Birliği'nin bir organizasyonu.
Konum olarak Avrupa kıtası içerisinde yer almayan ülkeler de sanırım ikili anlaşmalarla katılabiliyorlar.
Brlik, Uluslararası Radyo ve Televizyon kurulu ile birleştirilmiş 90larda, bu da etkili oldu heralde.
Sanırsam, kanımca... :)

Birinci sınıfta Avrupa Birliği kuruluşları dersimiz vardı. Çevir çevir bahsediyorduk bulardan. Ama unuttum hep. :)

--

bu arada sayfa 61.

Mehmet Ç.
17.05.2009, 02:15
Ben isviçreliler verdi demedim ki zaten...

Ben de biliyorum oradaki Türklerin verdiğini,tepkı geçen senelerde burada yaşayan Ermenilerin Ermenistanı 1. yapması bizi rahatsız ettiği gibi,onlara da ülkelerinden 12 puanın bize gelmesi koymuştur.Ne dediğimi anlamak bu kadar zormu ?

Ben sana degil Isvicrelilere kiziyorum, okadar ahpaplik kuruyoruz onlarla en begendikleri en samimi yabanci dostlari türkler, ama oylar baska yerlere:(

Seyfi_B
17.05.2009, 02:16
arhavi? :cool:

dostum senin kast ettigin Kolbasti sarkisinda Arhavili Farozli deniliyor...Arafil diye bir yer yok.

Gamze
17.05.2009, 02:18
dostum senin kast ettigin Kolbasti sarkisinda Arhavili Farozli deniliyor...Arafil diye bir yer yok.

Nasıl yok?
Arafilboyu işte da. :)
Arhavi ne alaka. Artvin nerde Faroz nerde? :)

fincher
Ben sana degil Isvicrelilere kiziyorum, okadar ahpaplik kuruyoruz onlarla en begendikleri en samimi yabanci dostlari türkler, ama oylar baska yerlere:(

Boşver,bütün isviçreliler bize puan verse gene 12 puan alırdık.Oradaki vatandaşlarımız ellerinden geleni yapmışlar 12 yi aldırmışlar....

AKSOY_61
valla seneye şu gitsin bu gitsin, şu yapılsın bu yapılsın konuları hikaye.
en mantıklı seçim italya gibi bu sahte müzik yarışmasından çekilmektir.

sertap erenerinki gibi fark yaratan çok güzel bir şarkı yapmadıkça biz 1. felan olamayız gider finlandiyadaki anıranlar
norveçteki iki saniye keman çalıp aaaaaeeeeee diye bağıranlar 1. olur yaptığımız masraflar hep boşa gidektir.

fincher
17.05.2009, 02:20
Protesto amaçlı Ajdarı gönderelim.Avrupalılara işkence etsin gelsin,bidaha hiç unutamasınlar :D

Sizmisiniz Hadise gibi güzel,tatlı kıza puan vermeyen bre zındıklar,Alın size Ajdar :D

TSezgin61
17.05.2009, 02:21

kardesim kolbastinin sözlerini tartismayalim burda istersen... Arhavi-Artvin, Arafil-Trabzon...

Kazım Uzunboy
17.05.2009, 02:23
Arhavili Farozli :rolleyes:

Çok ilginçmiş doğrusu..

Şaka bir yana, öyle bir söz yok tabii ki.

Doğrusu, Arafilboyu. :)

Seyfi_B
17.05.2009, 02:25
Galiba rezil oldum. :D

EyüpKILIÇ61
Seneye kolbastiyle katılalım birinci olalım :)

Teşekkürler Hadise ... 4. lük de güzel derece :)

Kubilay ŞAHİN
Neyse Bu Kadar Yetermiş Demekki..

61 i Kaçırmayalım..:)
Son Anda..:)

TSezgin61
17.05.2009, 02:26
Galiba rezil oldum. :D

sus caktirma...

hadiseyi tebrik ediyorduk!:D

Gamze
17.05.2009, 02:28
:)
Estağfurullah Seyfi.

Bu arada;

Soner abi kesin fark etmiştir.
Bir reklamda Fransa'nın geçen yıl son sıralarda yer alan Divine şarkısı kullanılmış. :))
Ki bence o şarkı müthiş eğlenceliydi. Adamlar bir güzel kafaya almıştı herkesi.
Fincher'ın Romanya'sı gibi, benim de bi Fransam vardı geçen yıl. :)
Oy Sebastian, hakkını yediler. Şimdi de reklamlarda kullanıyorlar şarkını.
Uyan ey Avrupa!

fincher
17.05.2009, 02:30
Estağfurullah Seyfi.

Bu arada;

Soner abi kesin fark etmiştir.
Bir reklamda Fransa'nın geçen yıl son sıralarda yer alan Divine şarkısı kullanılmış. :))
Ki bence o şarkı müthiş eğlenceliydi. Adamlar bir güzel kafaya almıştı herkesi.
Fincher'ın Romanya'sı gibi, benim de bi Fransam vardı geçen yıl. :)
Oy Sebastian, hakkını yediler. Şimdi de reklamlarda kullanıyorlar şarkını.
Uyan ey Avrupa!
Ben onları uyandıracak formülü söyledim,Trt yetkilileri ciddiye al önerimi,seneye Avrupalılara ömür boyu unutamayacakları bir gece yaşatalım...:D

Gamze
17.05.2009, 02:32
Ben onları uyandıracak formülü söyledim,Trt yetkilileri ciddiye al önerimi,seneye Avrupalılara ömür boyu unutamayacakları bir gece yaşatalım...:D

Gülseren'in Ajdar'dan geri kalır yanı yoktu ama bence yahu. :))
Hala gözümün önünde esmer vatandaşımsı kıyafeti, saçı, makyajı ve kulaklarımda 'ha ha ha' ları.
Kabusumsun Gülseren.

AKSOY_61
17.05.2009, 02:33
Sebastian -Divine diyince orada durun.:)
şu ana kadar eurovisionda söylenmiş en özgün en müthiş şarkı bence.

hala daha dinleyemeye doyamadım aklıma gelince dinliyorum.

sanki kafaları iyiken yapılmış bir şarkı gibi.çok sakin değişik bi şarkı

fincher
17.05.2009, 02:34
Gülseren'in Ajdar'dan geri kalır yanı yoktu ama bence yahu. :))
Hala gözümün önünde esmer vatandaşımsı kıyafeti, saçı, makyajı ve kulaklarımda 'ha ha ha' ları.
Kabusumsun Gülseren.
Ajdar bir kuzey ülkesiyle katılsa ilk 5 e girer o ayrı konu,komşular sağolsun...

cerasus
Bir yandan hakli olarak kuzeyde olan ülkelerin dayanismasini yadirgiyoruz ama diyar yandan biz o ayni dayanisma sayesinde, yani avrupali türkler sayesinde, böyle iyi bir konumda olabiliyoruz. Hatta o komsu dayanismasi bizde olmadigi icin dahada fazla sikayetciyiz bu durumdan (kiskanclik) ama bizimde komsularimizla iliskilerimiz bu kadar iyi olsaydi, biz o kadar ciyak ciyak diye bagirmazdik.

Gamze
Sebastian -Divine diyince orada durun.:)
şu ana kadar eurovisionda dile getirilmiş en özgün en müthiş şarkı bence.

hala daha dinleyemeye doyamadım aklıma gelince dinliyorum.

sanki kafaları iyiken yapılmış bir şarkı gibi.çok sakin değişik bi şarkı.

Katılıyorum. :yattara:

Ajdar bir kuzey ülkesiyle katılsa ilk 5 e girer o ayrı konu,komşular sağolsun...

Gülseren'i de o haliyle Romanya adına yarıştırsaydık.
'Roman girls' diye.
Güzel ironi olurdu. :D

fincher
17.05.2009, 02:36
Bir yandan hakli olarak kuzeyde olan ülkelerin dayanismasini yadirgiyoruz ama diyar yandan biz o ayni dayanisma sayesinde, yani avrupali türkler sayesinde, böyle iyi bir konumda olabiliyoruz. Hatta o komsu dayanismasi bizde olmadigi icin dahada fazla sikayetciyiz bu durumdan (kiskanclik) ama bizimde komsularimizla iliskilerimiz bu kadar iyi olsaydi, biz o kadar ciyak ciyak diye bagirmazdik.
öyle değil,bizde var 3 komşu,onlarda var 30 komşu...

Mehmet Ç.
17.05.2009, 02:42
TRTnin bir hatasi:

Sarkiyi cok erken cikardilar.. Yilbasinda cikdi ve heryerde calDi, magzalarda, tvlerde, stadlarda, konserlerde vsvs... Dinlerken zanki siradan bir sarki gibi gelmeye basladi bana bi tek gösteri beni heycanlandirdi...

Eurovizyon'dan sonra Disko Kralini acdim ve siyahiler sarki söylüyordu, orada daha cok eylendim ve sarkilari norveclilerinkine benziyordu...

cerasus
17.05.2009, 02:44
öyle değil,bizde var 3 komşu,onlarda var 30 komşu...

Rusya ve almanya disinda hangi ülkenin bizden fazla komsusu var?

hos_cocuk61
17.05.2009, 02:52
Norveçin şarkısı çok eğlenceli idi gerek görsel show gerek keman sesindeki güzellik her yönüyle iyi idi Bu parça youtubede 2 ayda 1,600,000 tıklanarak bir rekor kırdı ve benim favorilerim arasında idi kazandı bize gelicek isek bence biz çok havaya girdik yarışmaya aylar kala hadiseyi birinci ilan ettik eee bu kadar havaya girer isen sonu hüsran olur Eğer eurovisionda birincilik istiyor isek kendi kültürümüzü yansıtan parçalar seçmeliyiz ve söyliyenlerde erkekler olmalı eee oylar hep genç kızlardan geliyor!

Seda
17.05.2009, 02:53
Fransa daha iyi bir yeri hak ediyordu..
Yazik oldu.. Belliydi ama yazik oldu :)

fincher
17.05.2009, 02:54

Yunanistan,Bulgaristan,Ermenistan komşu olsa nolur olmasa nolur,farklı kültürler,farklı toplumlarız...

Baltık ülkeleri böyle değil ama,bölünme sonucu ayrı devletler oluşmuş.Sayıca da bizim komşularımızdan fazlalar,sınır olarak değil de bölgesel olarak bakarsak...

Cem Akyüz
17.05.2009, 02:55
Her sene eurovision her sene aynı muhabbetler..Bu yarışmayı bence ciddiye almayın

hos_cocuk61
17.05.2009, 02:58
Bizim toplumumuz inanılmaz özenti inalılmaz havaya çabuk giren bir toplum sonu hüstan olduğu zamanda başarısız olan kesim hep yerden yere vurulur.

Kubilay ŞAHİN
17.05.2009, 03:00
Bu Gördüğüm Görüntülerin Arasına Kolbastıyı Koymanın Bir Anlamı İfadesi Yok..
Hemen Unutalım Bu İşi.. Tamam Tanıtıma Yardımcı Olacak ama Bence O Eşsiz Mükemmel Figürleri Böyle Yerlerde Kullanmayalım.. Daha Beter Yapmayalım Bu Oyunu..

Bozmayalım Şu Güzelliği..

sessizkral_1
17.05.2009, 03:01
Bence seneye Manga katılsın

cerasus
17.05.2009, 03:05

+isvec +ingiltere +sirbistan - eger yanlis görmüyorsam

Yunanistan,Bulgaristan,Ermenistan komşu olsa nolur olmasa nolur,farklı kültürler,farklı toplumlarız...

Yuh artik, bu kadarda olmaz. Ne demek farkli toplumlariz, ne demek farkli kültürleriz? Bu gece ermenilerin sarkisini ve dansini görmedin mi? Ayni bizim yörelerimizdeki etnik danslara, sarkilara benziyordu. Sonra yunanistanla zaten kac senedir ayni tür sarkilari yapiyoruz vs. (sadece sarki acisindan söyledim, yoksa dahada fazla benzerlik söyleye bilirim) Saydigin bütün ülkelerle tek farkliligimiz dinimiz ve dilimiz. Yoksa aramizda bir fark yok cok ince detayina girmezsek.
Ha ama komsu olsalar ne olur olmasalar ne olur orasi ayri. Zaten dedimya, aramiz iyi olsaydi bu kadar cok efkam kesmezdik ve kiskanmazdik kuzey ülkelerini.

Baltık ülkeleri böyle değil ama,bölünme sonucu ayrı devletler oluşmuş.Sayıca da bizim komşularımızdan fazlalar,sınır olarak değil de bölgesel olarak bakarsak...

Bölünme sonucundada, hepsi rusyaya bagliydi, yani teorik olarak rusyaya vermeleri gerekirdi ama bu sene sarkilari güzel olmadigi icin pek vermediler onlara. Gecen sene ama bu durum sayesinde kazandi rusya.
Ama bölgesel olarak bakarsak haklisin, haklisinda, ayni mesele bizim icinde gecerli. En az onlarin kadar bizimde bölgesel olarak komsularimiz var ama yarisi bize küs diger yarisi ise asyada.

cerasus
17.05.2009, 03:07
Her sene eurovision her sene aynı muhabbetler..Bu yarışmayı bence ciddiye almayın

Bizim toplumumuz inanılmaz özenti inalılmaz havaya çabuk giren bir toplum sonu hüstan olduğu zamanda başarısız olan kesim hep yerden yere vurulur.

Aynen katiliyorum.

fincher
17.05.2009, 03:26
Saydigin bütün ülkelerle tek farkliligimiz dinimiz ve dilimiz.

Yeter de artar bile bu farklılık...Zaten milletleri ayıran başlıca özellikler ne ki...

Tabiki farklı toplumlarız,farklı kültürleriz.Bu ikisi farklı olduktan sonra daha ne gibi benzerlikten bahsediyoruz.Danslar,şarkılar,damak tadı vs aynı olması o ülkelerle yakın olduğumuz anlamına gelmez.Tarih boyu savaştık,uzaktık ve hep uzak kalacağız,yanyana olmamız yakın olduğumuz anlamına gelmez.Yunanistanla ne gibi bir tarihsel dostluğumuz var acaba...Azerbaycanla yakınız,Ermenistanla,Yunanistanla uzağız..

Cem Akyüz
17.05.2009, 03:28
Yeter de artar bile bu farklılık...Zaten milletleri ayıran başlıca özellikler ne ki...

Tabiki farklı toplumlarız,farklı kültürleriz.Bu ikisi farklı olduktan sonra daha ne gibi benzerlikten bahsediyoruz.Danslar,şarkılar,damak tadı vs aynı olması o ülkelerle yakın olduğumuz anlamına gelmez.Tarih boyu savaştık,uzaktık ve hep uzak kalacağız,yanyana olmamız yakın olduğumuz anlamına gelmez.Yunanistanla ne gibi bir tarihsel dostluğumuz var acaba...Azerbaycanla yakınız,Ermenistanla,Yunanistanla uzağız..

Dostluk olarak bilmiyorum ama Yunanistan ile benzer olduğumu bende düşünüyorum müzik kültürümüz aynı adamlarda kemençe kullanıyor Rumca ve Lazca birbirine benzeyen diller yıllarca aynı yerde yaşamış iki halk nasıl olurda birbirinden etkilenmez

Gökhan KAN
17.05.2009, 03:30
Aradaki 3 farkı bulun...

http://img267.imageshack.us/img267/2504/29679855ey6.jpghttp://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/LiveImages/YeniFotoAnaliz/MUC%C4%B0ZE%20T%C3%9CRKLER/23.jpg http://www.gazeteport.com.tr/stellent/groups/public/documents/site_studio_images/gp_456530.jpg

cerasus
17.05.2009, 03:52

Farkli toplumlar degiliz, farkli kültürümüzde yok öyle. Ayrica damak tadi vs. gibi seylerin ayni olmasi, yakiniz oldugumuz anlamina geldiginide söylemedim. Onlar bizi sevmez bizde onlari ama bal gibi ayni toplumdaniz, savasmis olsak bile bunun ne alakasi var?

Dilimizde dinimiz ayri ama irkimiz ayni.
Dostlugumuz var demiyorum ki ben, dediklerimi dogru okumuyorsunuz, ben genetik olarak, ben toplumsal olarak, ben yöresel olarak birbirimize cok yakiniz diyorum isin icine politikayi katmiyorum.
Misal italyanlarda bize cok benzerler cünki onlarda bizim gibi akdeniz ülkesi.
Ama onlarin ne irki, ne dini nede dili bizimle ayni.
Yani ille ayni olmasi gerekmiyor birinin.
Bizim araplar ilede yakinligimiz var, sen hic antepe gittin mi?
Bosver ya, sen politikaci gözüyle bakiyorsun, objektiv kalmiyorsun

Ömer SEVİNÇ
17.05.2009, 09:25
Norveç hakkıyla 1., Azerbaycan 3. oldu, biz de hakkımızla 4. olduk bence. Özellikle Norveç'in şarkısı oldukça güzeldi. Yarışmadaki tek güzel şarkı bile denebilir.

Ama İzlanda mı Estonya mı ne 2. oldu ya, benim için bu yarışma bitmiştir. Bi daha da gelmem Eurovizyon'a..

Emre B.
17.05.2009, 09:50
Bir senede kemençe, tulum koyun şarkıya:).Bakın nasıl coşuyo millet.

Onur Şeref
17.05.2009, 10:30
Bırakın Hadise'yi falan Norveç'in şarkısı hayatımda dinlediğim en güzel şarkı.Çok ama çok beğendim.Keman sesinin bu kadar çok hoşuma gideceğini zannetmezdim.

O zaman ne diyoruz;

I'm in love with a fairytale, even though it hurts
'Cause I don't care, if I loose my mind
I'm already cursed

TaraftaR
17.05.2009, 10:33
Norvec bu yarismada her zaman dereceye giriyor. Almanlar da onca komsuya, EBU ya verdikleri maddi destege ragmen her sene "Avrupa bizi niye sevmiyor, neden puan alamiyoruz?" diye icerliyorlar.

Komsu destegi bilinen/görünen bir sey, ama her zaman gecer akce degil. Bence Norvec ekibinin sarkisi güzeldi ve ilk sirayi hak etmisti. Hos ritmi ve sempatik solistleri ile hem ekran basindakilerin hem de jürinin kalbini fethettiler. Sarkinin girisi kemenceyi andiriyordu. Sasirdim ya...

Kazım Uzunboy
17.05.2009, 10:56
Hadise'nin yorumu
17 Mayıs 2009 / 10:43
Moskova'da yapılan 54. Eurovision şarkı yarışmasında ''Düm Tek Tek'' adlı şarkısıyla 177 puan alarak 4'üncü olan Hadise, "Çok gururluyum, hedefime ulaştım.

http://adserver.haber61.net/www/delivery/lg.php?bannerid=46&campaignid=17&zoneid=0&channel_ids=,&loc=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2Fnews_detail.php %3Fid%3D36797&referer=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2F&cb=c213bfdbe0

Moskova'da yapılan 54. Eurovision şarkı yarışmasında ''Düm Tek Tek'' adlı şarkısıyla 177 puan alarak 4'üncü olan Hadise, "Çok gururluyum, hedefime ulaştım. Ben her zaman ilk beş demiştim, 4. olduk" dedi.

Hadise yarışmanın yapıldığı solandan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ben her zaman ilk 5 demiştim ve 4. olduk. Çok gururluyum, hedefime ulaştım. Ben hiç bir zaman birinciliğe oynamadım. Çünkü final grubu çok güçlüydü. Birinci olmak isterdim, ama hiçbir zaman birincilik için mücadele etmedim" diye konuştu.

Hadise, "Herkes benden birincilik isterken, ben hep ilk beşe girmeyi düşündüm ve bunun için de dua ettim. Allah da benim dualarımı kabul etti. Allaha şükrediyorum" dedi.

Baştan beri Norveç'in favori olduğunu belirten Hadise, "Ama ben Fransa'dan Patricia Kaas gibi, İngiltere'den Jade Ewen gibi dünyaca ünlü sanatçıları geride bıraktım. EBU'daki yetkililer bile başarımızı, bu kadar güçlü bir gruptan 4. çıkmamızı çok iyi buldular" şeklinde konuştu.

Hadise daha sonra şunları söyledi:

"Türkiyeden sonra ikinci vatanım olan Belkiça'dan 12 puan gelmeseydi, hayatta bir daha Belçikaya gitmezdim. Ama Belçika'yı çok seviyorum.

Şu an en çok yapmak istediğim ve yapamadığım şeyi yapacağım, bol bol yağlı yemekler istiyorum. İlk gördüğüm hamburgercide duracağım, doyana kadar hamburger yiyeceğim. Daha sonra da kahve içeceğim."

2. hafta önce İngilizce albümünün çıktığını, 3. albümünün de yakında çıkacağını belirten Hadise, bir klip işi olduğunu belirterek, "Klibi çektikten sonra tatile gidip, bol bol yüzmek, kitap okumak ve son aylarda yapamadığım şeyleri yapmak istiyorum" dedi.

Hadise son olarak, "Hiç ağlamadım, hiç üzülmedim, çok mutluyum" diye konuştu.

Norveç, Eurovision şarkı yarışması tarihinde en yüksek puanı alarak birinci oldu.

www.haber61.net (http://www.haber61.net)

Mehmet Dinç
17.05.2009, 10:58
Güzel sonuç bence benim Favorim İzlandaydı ama 2. oldular... Seneye bakalım kim katılcak..

Volkan Taş
17.05.2009, 11:13
bence güzel bir derece çünkü çoğu ülke komşusuna diplomatik ilişkilerinin iyi oldugu ülkelere oy veriyor.. geçen sene ondan önceki senelerde oy alamadığımız birçok ülkeden oy aldı hadise.. başarısı ortada.. bu kadar komşuculuğun oldugu bir oylamada bu derece güzel..

Samet Yildirim
17.05.2009, 11:16
güzel sonuc oldu aslinda ama norvecin sarkisi güzeldi ama cok abartili puanlar aldi bence...
izlanda hic begenmedim
azerbeycan güzeldi...

bizde iyidik ilk 3 olabilirdi...

Sümeyye Şahin
17.05.2009, 11:47
hadise çıkınca kolbastıyı hayal ettim de... hey gidi insanların şaşkın bakışları canlandı gözümde...neyse teşekkürler hadise...bu arada azerbeycana çok sevindim..gerçekten başarılıydılar...:alkış:

Burak DERELİ
17.05.2009, 11:47
Hadise guzel yarıstı ama norvec herkes ona oy verdi butun kuzey ulkelerinden 12 puan aldı

Mehmet Dinç
17.05.2009, 11:49
Norveç belki kuzey ülkelerinden puan almış olabilir ama bence yarışma adil oldu.
Norveç sonuna kadar hak etti

Mert67
17.05.2009, 11:50
Norveç hak etti bene.
Bizim şovumuz gerçekten diğerlerinin yanında sönük kaldı.

İHSAN
17.05.2009, 12:04
Kimse kuru bakmasın ama, bu eurovizyon yarışmasının oylama sistemi tamamen sorunlu. Yahu müziğe mi oy veriyorsunuz, size yakınlığına göre mi? Kuzey ülkeleri özellikle , komşularına çalıştılar hep. Norveç sevinmeli ama bence pek de sevinmesinler, nasıl birinci oldukları üzerine biraz düşünürlerse anlarlar.

ilhan
17.05.2009, 12:12
Ben hâlen Azerbaycan'dan gelen puanları açıklayan Azeri kızdayım. Eliyle kalp yapıp Türkiye demesi benim için gecenin en güzel olayıdır. Harikaydı. :)

Mehmet Dinç
17.05.2009, 12:15
Kimse kuru bakmasın ama, bu eurovizyon yarışmasının oylama sistemi tamamen sorunlu. Yahu müziğe mi oy veriyorsunuz, size yakınlığına göre mi? Kuzey ülkeleri özellikle , komşularına çalıştılar hep. Norveç sevinmeli ama bence pek de sevinmesinler, nasıl birinci oldukları üzerine biraz düşünürlerse anlarlar.

Evet haklılık payın var o sayede büyük fakla 1. oldu ama bizde Belçika Almanya Azerbaycan gibi Türklerin yoğun olduğu yerlerden 12 puan aldık

Sümeyye Şahin
17.05.2009, 12:17
Ben hâlen Azerbaycan'dan gelen puanları açıklayan Azeri kızdayım. Eliyle kalp yapıp Türkiye demesi benim için gecenin en güzel olayıdır. Harikaydı. :)
evet çok hoştu gerçekten...dünün aklımda kalan en güzel anıydı:)...

AKSOY_61
17.05.2009, 12:17

evet güzeldi gerçekten.
ben bi de bosnalıyı hatırlıyorum.söylediği puandan sonra yüzüyle acayip acayip şeyler yapıyodu.:D
manyak herif ya yüzü hala daha aklıma geliyo.ççç

OFLU
17.05.2009, 12:21
gorme sansimiz varmi o azeri kizi youtube da falan?

Kadir
17.05.2009, 12:24
Hadise ve ekibine emeklerinden dolayı teşekkürler ..

Seneye bu yarışmaya Ajdar'la katılmamız gerektiğine inanıyorum ..

Sümeyye Şahin
evet güzeldi gerçekten.
ben bi de bosnalıyı hatırlıyorum.söylediği puandan sonra yüzüyle acayip acayip şeyler yapıyodu.:D
o da var evet ... şaşırdım napıyo bu adam diye:D

AKSOY_61
gorme sansimiz varmi o azeri kizi youtube da falan?

0aaIRGoIeJE

Oğuzhan Fidan
17.05.2009, 12:25
türkiye şanssızlığına yenildi sesi çok kötüydü hadisenin ilk 3 e girmeliydi bu şarkı sound açısından norveç mükemmeldi hakkaten kemanı konuşturdu adam..

OFLU
17.05.2009, 12:26
http://www.youtube.com/watch?v=0aaIRGoIeJE

eyvallah aga,sagol..

Gamze
17.05.2009, 12:28
evet güzeldi gerçekten.

O adam yanlış bilmiyorsam geçen yıl Bosna adına yarışmıştı. :)
Tuhaftı hakkaten.

Bir de finale kalamayıp 1 dakika saygı duruşunda bulunmak isteyen adam vardı. :)
Bence çok komik bir hareketti. :)

İngiltere için oyları okuyan kişi de bir dönemin meşhur Blue grubunun solistlerinden Duncan'dı. Lise anılarım gözümde canlandı onu görünce yahu. :)))

cınar#7
17.05.2009, 12:39
Norveç kesinlikle haketti,şarkı harikaydı,sözlerde öyle..İzlandanın şarkısıda fena değildi,ilk 4'ü haketmişti..Hadise'nin sonuçtan menmun olması çok saçma,eger düzgün söyleyebilseydi 2.cilik gelebilirdi..

bu arada o bosnalı benimde dikkatimi çekti,adam deli heralde diye düşündüm:D

Sefa Murat Dokuz
17.05.2009, 12:44
Valla gayet güzeldi bizimki ilk 3ü hakettik aslında sıralama 1.norveç 2.türkiye 3.azerbaycan şeklinde olmalıydı. Ama siyasi komşuluk ilişkileri bizi biraz gurbetçilerimize mahkum bırakıyor.
25 ülke içinden 4.olmak bu ortamda başarıdır.Hemde büyük başarı. Tebrikler Hadise.

Sefa Murat Dokuz
17.05.2009, 12:45
türkiye şanssızlığına yenildi sesi çok kötüydü hadisenin ilk 3 e girmeliydi bu şarkı sound açısından norveç mükemmeldi hakkaten kemanı konuşturdu adam..

Sesi biraz kalın çıkıyordu hastalıktan olması gerek.Şansızlıklık oldu biraz.

Gamze
17.05.2009, 12:46
Valla gayet güzeldi bizimki ilk 3ü hakettik aslında sıralama 1.norveç 2.türkiye 3.azerbaycan şeklinde olmalıydı. Ama siyasi komşuluk ilişkileri bizi biraz gurbetçilerimize mahkum bırakıyor.
25 ülke içinden 4.olmak bu ortamda başarıdır.Hemde büyük başarı. Tebrikler Hadise.

Yarı finalde elenen ülkeleri de hesaba katarsak toplam 42 ülke arasından geldibu derece.
Ben de başarılı görüyorum.
Acaba yarı finalde kaçıncı olarak çıktık finale. Bugün o da açıklanacaktı.

Ekleme:

Şimdi baktım sitelerinden.
Yarı finalde İzlanda birinci çıkmış, biz ikinci. ve Bosna üçüncü.
İkinci yarı finalde de Norveç birinci, Azerbaycan ikinci, Estonya 3.
Aslında yarı final sonuçları finalin habercisi olmuş. :)

şu Estonya'da da ne buldular anlamadım...

cınar#7
17.05.2009, 12:51
şu Estonya'da da ne buldular anlamadım...
ben anladım:D Eurovisionun en güzel yüzünü görmüş olabilirler:)

Onur Şeref
17.05.2009, 12:53
ben anladım:D Eurovisionun en güzel yüzünü görmüş olabilirler:)

Azerbaycan'lı Aysel'in yüzü Estonyalıdan daha güzeldi.Belki de Azerbeycan'a da o yüzden oy vermişlerdir.( 1 güzel yüz için kim 20 kontöre oy atar orasını bilemiyorum.:))

Oğuzhan Fidan
17.05.2009, 12:54
ingiltere almanya ve özellikle fransa gibi önde gelen ülkelerden 12 tam puan almamız bence avrupadaki prestijimizi artırmıştır..

Oğuzhan Fidan
17.05.2009, 12:56
Sesi biraz kalın çıkıyordu hastalıktan olması gerek.Şansızlıklık oldu biraz.
kalın değil sesi detone oluyodu dalgalanıyordu yani.. şanssızlık

Gamze
17.05.2009, 13:00
Eurovision'un resmi sitesindeki yorumlara bakıyorum.
Bizim şarkımızı çok iyi bulanlar da var, dünyanın her yerinde Türkler bulunduğu için sürekli yukarılarda olduğıumuzu söyleyenler de. :) İlginç.
Bizim söylediklerimizin ( komşu, politika vs. ) hepsini dünyanın çeşitli bölgelerindeki insanlar da söylüyor.
Ve tabii bazıları bize yönelik. :rolleyes: :))

Neyse.

Seviyorum ben Eurovision'u.
Senede bir iki gün heyecan ve eğlence oluyor.
Sinirlenecek, kızacak bir şey yok. Bu bir tanıtım, şov... Tadını çıkarmak lazım.

--

Bu arada Norveç'in solisti Sasha kendi ülkesindeki popstar yarışmasını kaybetmiş. :)

cınar#7
17.05.2009, 13:02
Diğer ülkeler nasıl komşusuna veriyosa,bizde Azerbaycana veriyoruz,yani şikayet etmekle olmuyo..yeni bir sistem lazım ama nasıl? komşulara oy verilmesi yasaklansa mesela?:D

Muhammet*
17.05.2009, 13:41
Şu bir gerçek ki ingilizce şarkı ve ya türkçe şarkı ile yarışmak çok da farklı değil...

Oemer61
17.05.2009, 13:51
ingiltere almanya ve özellikle fransa gibi önde gelen ülkelerden 12 tam puan almamız bence avrupadaki prestijimizi artırmıştır..

Almanya'dan 10 puan aldik, Hollanda'dan sadece 8, en cokta onlara sasirdim zaten. Ama bunun sebebi bu sene jürininde isin icine girmesinden baska birsey degil, cünkü jürinin oylarida %50 sayiliyordu. 2 oyumla Almanya'dan 12 puani saglayamadim yav :)

Osman Pervaneli
17.05.2009, 14:15
Hadisenin mikrofonu acayip bir sekilde ayarsizdi,
bunu sadece amatörler böyle yapar.
Sarkisinin ilk Düm Tek tekde arkadaki söyleyenin sesi hic cikmadi,
ve ikincisinde fazla acilmisdi
hatta hadise kendi sesini kontrol altina alamayip detone bile oldu

Inanmiyorsaniz bi youtoube da birdaha izleyin.
Kasti mi yapildi onunu yorumlamak istemiyorum, ama
bu yarisma dürüst degildi kesinlikle

macka61
17.05.2009, 14:41
bu komşu oylamalarla iyi sonuç ermin almanyadan 12 almalıydık juri oyları belirlemiş işiistanın bize ve azerbeycana puan vermesi şaşırtıcı yunanistanında öyle almanyadanda 12 almalıydık juri oyları düşürmüş puanı baltık ve kuzey kesim neden bize oy vermiyolar norveçin parçasıda hiç bir şeye benzemiyor en güzel parça bizimkisiydi bence

Ali Yerlikaya
17.05.2009, 14:50
Ben Türkiyenin siralamasina pek sasirmadim ama Norvec o slow parcaylan nasil oldu birinci anlamadim.
Asil beni üzen Ukrayna oldu ben sahsen cok begendim hem sarki iyiydi hemde show mükemmel e yakin yani onlar kadar iyi bi performans sergileyen yokdu.

Norvecli sanatci asagi yukari elinde kemaniylan yerinde saydi tabiki ses kalitesi cok saglam cikar.
Neyse saglik olsun seneye en azindan direk finallerdeyiz.

lazooo28
17.05.2009, 14:54

gurbetcilerimiz sag olsun..

Seda
17.05.2009, 15:13
Gurbetcilerin cogunlukta oldugu yerlerden puan geldi sadece..
Her yil oldugu gibi bu yil da kanun bozulmadi :)

Atakan
17.05.2009, 15:20
167 puanla 1. , 195 puanla 4. ve 177 puanla da 4. olduk.Vallahi çok değişik bir yarışma olmadı.Yine herkes komşuya verdi ama Norveç'in hakkıydı zaten.Çok iyi söyledi.Keman çalarkende spoanın teli koptu.:)

Abdülkadir Kılıç
17.05.2009, 15:29
Bence 4.lük iyidir. Kuzeydeki ülkeleri saymazsak 2.yiz. Ben böyle değerlendiriyorum. Adamlar bayrak yarışı gibi her sene başka bir kuzey ülkesine kazandırıyorlar. Ama kesinlikle eserleri kötü demiyorum. Ama bence bizim ki onlardan aşağıda değildi.

mehmetdoğan
17.05.2009, 15:34
norveç birinciliği haketti bence de döktürdü kemanıyla

firidin61
17.05.2009, 16:08
Dün e dair akılda kalan en güzel olay Azeri sunucunun Türkiye yi anons ederken eliyle '' Kalp '' işareti yapması ve Turky yerine Türkiye demesiydi . Bence görülmeye değer olan buydu . Gerisi ise teferruhat ... Eurovizyon da komşu komşunun klüne muhtaç olunca kimse müziği önemsemiyor ...

Saygılarımla

Onur Şeref
17.05.2009, 16:15
167 puanla 1. , 195 puanla 4. ve 177 puanla da 4. olduk.Vallahi çok değişik bir yarışma olmadı.Yine herkes komşuya verdi ama Norveç'in hakkıydı zaten.Çok iyi söyledi.Keman çalarkende spoanın teli koptu.:)

Teli kopmadı sadece bir süsdü o.

Atakan
17.05.2009, 16:55
Hadi ya.:DBen öyle sandım.:D

Nurbanu
17.05.2009, 17:47
dün çok yorgun olduğumdan yarışmayı izleyemedim bile gerçi izlemeye değeceğini de düşünmüyordum. yarı finali izledikten sonra bu yarışmadan iyi bir sonuç alamayacağımızı anlamıştım. bence 4. olması bile harika hatta çok bile. şahsen benim kendi kanaatim ses yok, dans desen kötü, aynı zamanda şarkıyı ilk TRT de izlediğimizde daha güzeldi keşke hadise bir kot pantolon giyip çıksaydı daha iyiydi :D ayrıca şarkıyı biraz yavaşlatmışlar mı nee :P

Atakan
17.05.2009, 18:01
Hakeden kazanmıştır.

Alibeyoglu
17.05.2009, 18:24
azerilerin basarisina sevindim

Selim Turan
17.05.2009, 18:44
Aslında şarkı söylemeye gerek bile yok... Direk puanlmaya geçelim zaten kime ne puan verileceği ezelden belli... Neden bu yarışma siyasi düşüncelerden arınamıyor...

Mustafa Ağaoğlu
17.05.2009, 18:45
Şimdi özetleri izledim de Moldova'nın şarkısında adamlar resmen Horon tepmişler ya :D

Muhammet
17.05.2009, 19:31
Bir arkadaşımın facebook iletisinden;

"50 ulkeden 30 unu 600 sene yonetıp kalan 20 ulkeyı de vergıye baglarsan, onlarda haklı olarak puan vermez =)))"

Erbay
17.05.2009, 19:38
Yok, bir daha izlenmez bu yarışma. Birinci olan şarkı o kadar farkı hak etti mi? Bence kesinlikle hayır. Hadise'nin performansı yarı finale göre çok iyiydi. Vokalistin sesi tam istenen gibiydi. Eurovision, Davos misali bitmiştir benim için :D

Gamze
17.05.2009, 23:44
Moldova'yı ben nasıl kaçırmışım yahu. Yarı finalde de finalde de izlememişim. İlginç.
Resmen horon tepmişler. Şarkı adı da 'Hora Din Moldova' mı ne. Dance of Moldova. Hmms..

Neyse.

Şunu eklemek istedim;

Şebnem Paker -Dinle (1997)

6zJ2Y5LBwHo&feature=related

Altındaki yorumları da okuyun. ;)

TSezgin61
18.05.2009, 00:28
Bir arkadaşımın facebook iletisinden;

"50 ulkeden 30 unu 600 sene yonetıp kalan 20 ulkeyı de vergıye baglarsan, onlarda haklı olarak puan vermez =)))"

kisa ve net:D

Y-DRMS
18.05.2009, 00:33
Yok, bir daha izlenmez bu yarışma. Birinci olan şarkı o kadar farkı hak etti mi? Bence kesinlikle hayır. Hadise'nin performansı yarı finale göre çok iyiydi. Vokalistin sesi tam istenen gibiydi. Eurovision, Davos misali bitmiştir benim için :D

birdaha olsa gelmem birdaha oslo gelmem :D:D:D:D

Muhammet
18.05.2009, 02:53
Norveç'in şarkısını izledim ve şunu diyorum.

Şarkı oda arkadaşımın da dediği gibi, spastik bir şarkı. :D Ama çok güzel, gayet iyi sunmuşlar şarkıyı bence. Şov olarak yani..

Dursun Kaplan
18.05.2009, 09:01
Resmen komşuvision yarışması oldu artık.

Hadise'yi tebrik ederim. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Azerbeycan'da bana göre çok iyi bir derece elde etmiştir. Şarkıda güzeldi,şarkıyı söyleyen kızda. :cool: Sanırım adıda Aysel. :rolleyes:

Emirhan Ömeroğlu
18.05.2009, 09:02
aynen Komşuvision oldu.

Böyle yarışmalara katılmaya bile gerek yok baksanıza yazık emeklere.

Seda
18.05.2009, 09:14
aynen Komşuvision oldu.

Böyle yarışmalara katılmaya bile gerek yok baksanıza yazık emeklere.
Biz de farkli davranmadik hani ;)
12 puani kime verdik? 12 puan verdigimiz ülke bize kac puan verdi? :)
Arkadaslar bu böyle geldi böyle gider.. Ne ümit ediyoruz ki?

Dursun Kaplan
18.05.2009, 09:23
Valla ben Aysel'e verdim oyumu. :D

Seda
18.05.2009, 09:25
Valla ben Aysel'e verdim oyumu. :D
Alem adamsin Poyraz'im :D Deli ya :D

Iste ben de onu diyorum, Aysel'e verildi :D Aysel'ler de Hadise'lere verdi..

Böyle gelmis böylee gideceeek korkaarimm vallaaaah :) YOK KI caresi dostlar fesuphanallah :p

Dursun Kaplan
18.05.2009, 09:36
Alem adamsin Poyraz'im :D Deli ya :D

Iste ben de onu diyorum, Aysel'e verildi :D Aysel'ler de Hadise'lere verdi..

Böyle gelmis böylee gideceeek korkaarimm vallaaaah :) YOK KI caresi dostlar fesuphanallah :p

Kuzey ülkeleri sayesinde Norveç birinci oldu. Aslında bizim Azerbeycan'a, Azerbeycan'ında bize tam puan vermesi iyi oldu. Yakın zamanda aramızda olan gerginlik azalmış oldu binevi.

Ama ben Azerbeycan'ın şarkısını gerçekten çok beğendim. Tabi Aysel'ide. :D

Alemin keyfi yerinde yine maşaallah ,
Bize de bir gün kader güler güler inşaallah. :p

Emirhan Ömeroğlu
18.05.2009, 09:43
Yaw bizim bi komuşumuz var gerisi düşmanımız.

Böyle yarışmada biri finale çıkıp protesto etse bu durumu çıkıp söylemese ne süper olur :p

Dursun sen Aysel'e takılmış durumdasın anlaşılan :cool: :D

Dursun Kaplan
18.05.2009, 09:45
Emirhan şimdi şarkıyı beğenipte kızı beğenmemek olmaz. :D

Emirhan Ömeroğlu
18.05.2009, 09:46
Haklısın Dursun :D

Seda
18.05.2009, 10:01
Bir ara da Hadise'ye takilmisti.. Ah ah :)

Dursun Kaplan
18.05.2009, 10:06
Seda benim hakkımda bilmediğin bişeyde yok. :p :D

Ali İhsan
18.05.2009, 10:09
Hadise'nin şarkısı en güzel şarkıydı ama maalesef Hadise gecenin benim izleyebildiğim en kötü canlı performansı gösterdi. Kuzeyliler falan tamam da, eğer adam gibi söyleyebilseydi, puanları istikrarlı bir şekilde yayabilirdik.

Norveç'linin şarkısını kayıttan dinleyin, canlı dinleyin bir gram fark bulamazsınız. Hadise'nin kayıttaki performansıyla canlı performans arasında dağlar kadar fark var.

hatice_61
18.05.2009, 12:13
ben hadiseden çok daha iyi bi sonuç bekliyodum beklenen olmadı ama bunun içinde teşekkürler

ezgi cubukcu
18.05.2009, 12:33
karadenizlilerin bu eurovision'a da bir el atmasi sart olmustur artik :) ara nagmelerde fonda kemence,, arkada iki kisilik bir horon ekibi ve sarkinin en coskulu yerinde ekibin arasina giren sempatik bir sarkici :D

diye hayal kurduk pazar sabahi gazeteleri okurken...

mashal61
18.05.2009, 13:00
Sapık Almanlar!

Great White
18.05.2009, 13:18
Sapık Almanlar!

Ne yaptı ki Almanlar:confused:

Mehdi
18.05.2009, 13:21
Marilyn Monroe saplantısı.:)

Bir ara harbiden yuh dedim.

tuncay1984
18.05.2009, 13:33
birinci olan sarki hakkaden süperdi
adamlar ne müzik yaPIO AMA
bizim sarkilara bakin son yillari hepsi birbirine benziyo
azerbaycan ve avrupadaki türkler olmazsa
4. hic olamazdi bu sarki

28TS61
18.05.2009, 13:44
buyrun, mustafa topaloglu :D:D:D

4evWQNRJ7Z0

Great White
18.05.2009, 15:22
Neredeyse bir senedir dümtekedümtek diye diye kafamızın ütülenmesine değecek bir sonuç alamadık yani..

Ben Hadise' nin performansından çok geri vokallerimizin performansını hiç beğenmedim. Abartmıyorum, nakaratlarda mikrofonu seyirciye uzatsaydık daha iyi sound yakalardık herhalde..

Norveç' in o kadar puanı alması abartıydı. Ben şarkıyı çok da beğenmedim. Solist elemanın parlak ve temiz suratının da oy veren kitle üzerinde etkisi oldu sanırım..

Azerbaycan şarkısı bizimkinden daha güzel ve başarılıydı zaten. Tahmin ettiğim gibi başarılı da oldu. Ama dansçı tiplerin kadın mı erkek mi yoksa travesti mi olduklarını ben çözemedim. Belki de Aysel' in güzelliğinden öyle gelmiş olacak:)

İzlanda' nın Selin Diyon bozması hatunu da bence abartılı derecede oy aldı..

Patricia ablamıza ise feci halde yazık oldu..

Oylesi bir konsept ile böylesi kıytırık bir yarışmaya hangi akla hizmet katıldığını anlayamadığım gibi mükemmel yorumuyla adeta sığırları karanfil atarak beslemeye kalktı..

Ama şu da var ki ilk kez bu yarışmada şarkılar öncekilerden biraz daha kaliteli gibiydi sanki..

Bu şekilde giderse yaklaşık on sene gerçek anlamda kaliteli bir müzik yarışması olabilir belki..

ÜNAL
18.05.2009, 15:33
buyrun, mustafa topaloglu :D:D:D

4evWQNRJ7Z0
ççç

ABD yarışmada yok değil mi? :D

Hekimoğlu
19.05.2009, 11:08
Juri olayı da hikaye oylar yine komşuya gitti rekor puanla 1. olan şarkıya ise sadece gülüyorum.

Müge ÇİFTÇİ
19.05.2009, 17:40
o sese 4.lük iyi geldi Allah'tan Hadise bol bol gezdi konser verdi gerçi sesinin kötü olmasında hastalığının rolü yadsınamayacak kadar büyüktü :( alexander denen Norveçli arkadaş yanlız kameralara oynamasını çok iyi biliyor. yüz göz eller, toptan mimiklerini iyi kullandı. sevimliliğini sonuna kadar kullandı yani. keman solosu haricinde öyle açık ara farkla alacak kadar beğenmedim şarkıyı açıkçası.

Miraç Atalay Çiftçi
19.05.2009, 17:45
Norveç'in birincilik kazandığı şarkıyı emitasyon yapıp yeni albümüne koyan Yalın'a ne demeli.

Vatan gazetesinin haberine göre Norveç'e birincilik götüren parça ile Yalın'ın 4. albümündeki 4 numaralı "Bit Pazarı" adlı şarkı müzikal anlamda aşırı derecede benzerlikler taşıyor... (muş)

The Legend
19.05.2009, 19:57
benim anlamadığım hadise şarkıyı ingilizce söyledide ne oldu.sanırsın şarkı tüm dünyaya mesaj veriyor. bence türkçe şarkıyla katılsaydıda aynı dereceyi alırdı. norveç ise haklı bir 1.lik aldı ama o kadar farkla kazanması eurovisionun ciddi bir yarışma olmadığını tekrar gösterdi..

Mustafa Ağaoğlu
19.05.2009, 20:10
Norveçlilerin parçası hakkaten dinledikçe hoşuma gidiyor, Hadiseninki de dinledikçe .....

Serdær
20.05.2009, 16:56
Norveçin 1.olan şarkısının birebir benzerini ;

Yalının yeni çıkan albümünde görebilirsiniz.

Ne kadar orjinaliz dimi :o

Şarkı ismiyle Yalın baya özdeşleşmiş.

Şarkının ismi ;

Yalın - Bit Pazarı

Mehmet Fırat
20.05.2009, 17:07
Azerbaycan diskalifiye edilebilirmiş.

http://msnyasam.milliyet.com.tr/msnDefault.asp?url=http%3a%2f%2fwww.milliyet.com.t r%2fYasam%2fSonDakika.aspx%3faType%3dmsnSonDakika% 26ArticleID%3d1096843%26Date%3d20.05.2009%26Katego riID%3d17%26reftype%3d1

Emre
20.05.2009, 17:10
Norveçin 1.olan şarkısının birebir benzerini ;

Yalının yeni çıkan albümünde görebilirsiniz.

Ne kadar orjinaliz dimi :o

Şarkı ismiyle Yalın baya özdeşleşmiş.

Şarkının ismi ;

Yalın - Bit Pazarı

Evet öyle bir haber gördüm ama keman kısmı hariç pek bir benzerliği yok gibi geldi bana.

Azerbaycan diskalifiye edilebilirmiş.

http://msnyasam.milliyet.com.tr/msnDefault.asp?url=http%3a%2f%2fwww.milliyet.com.t r%2fYasam%2fSonDakika.aspx%3faType%3dmsnSonDakika% 26ArticleID%3d1096843%26Date%3d20.05.2009%26Katego riID%3d17%26reftype%3d1

Azerbeycana yazık olur boşu boşuna zaten kırk yılda bir yakalarlar böyle başarı.

Mayls
20.05.2009, 17:10
Habere bak. Hadise 3. olacakmış... :rolleyes:
Azerbaycan'ın diskalifiye edilmesine sevinecekler neredeyse.

Serdær
20.05.2009, 17:13
Evet öyle bir haber gördüm ama keman kısmı hariç pek bir benzerliği yok gibi geldi bana.

Açıkçası keman dışında,parçaya giriş parçanın yükseldiği bölümlerde benzemiş.

Keman bölümünün birebir aynısı olması bile ne kadar itici olduğu aşikar.. :o

Emre
20.05.2009, 17:20
Açıkçası keman dışında,parçaya giriş parçanın yükseldiği bölümlerde benzemiş.

Keman bölümünün birebir aynısı olması bile ne kadar itici olduğu aşikar.. :o

Haklısın aslında.

ceserdar
20.05.2009, 17:38
Bitti gitti süper oldu.

Tuğba ÖZTÜRK
20.05.2009, 18:15
çok kötüydü birinci olan norveç hakkıyla hak etti ve kazandı ;)
keman sesi sanki kulağıma kemençe sesi gibi geliyor çok güzel :)

Tuğba ÖZTÜRK
20.05.2009, 18:22
EUROVISION 2009 WINNER -NORWAY ALEXANDER RYBAK
http://www.youtube.com/watch?v=uiH4BFTELME

buyrun bir daha dinleyin :)

Muhammet*
20.05.2009, 18:59
Azerbaycan’a Eurovision Şoku!..

ERMENİSTAN ulusal televizyon kanalı, 54’üncü Eurovision Şarkı Yarışması’nda, Azerbaycan’da yarışmayı yayınlayan Azerbaycan Televizyonu ‘İçtimai TV’nin Ermeni şarkının SMS numarasını kapatarak ihlal yaptığını iddia etti. Bu ihlal sonucunda Azerbaycan’da oturanların Ermenistan’dan ‘Jan Jan’ isimli parçayla yarışan İnga ve Anuş’u oylarıyla destekleyemediği ifade edildi.

RESMEN ŞİKAYET EDİLDİ

Eurovision komitesine resmi yazı gönderen Ermenistan, Azerbaycan hakkında şikayette bulundu ve yarışma kuralları uyarınca Azerbaycan’ın para cezası ile cezalandırılmasını ya da yarışmadan diskalifiye edilmesini istedi. Aysel&Arash diskalifiye cezası alırsa Hadise de üçüncülüğe yükselecek.

Yayıncı Azerbaycan televizyon kanalı seyircilerin oy kullanacağı numaraları zaten önceden bildiğini, oy kullanılacak numaraların birkaç saniye ekranda döndüğünü ve onun kapatılmasının imkansız olduğunu belirterek suçlamayı reddetti. Ermenistan, Azerbaycan’a 1 puan verirken, Azerbaycan’dan Ermenistan’a hiç puan çıkmadı ve Azerbaycan yarışmayı 207 puanla 3’üncü sırada, Ermenistan 92 puanla 10’uncu sırada tamamladı.

Volkan Taş
20.05.2009, 20:33
Azerbaycan’a Eurovision Şoku!..

ERMENİSTAN ulusal televizyon kanalı, 54’üncü Eurovision Şarkı Yarışması’nda, Azerbaycan’da yarışmayı yayınlayan Azerbaycan Televizyonu ‘İçtimai TV’nin Ermeni şarkının SMS numarasını kapatarak ihlal yaptığını iddia etti. Bu ihlal sonucunda Azerbaycan’da oturanların Ermenistan’dan ‘Jan Jan’ isimli parçayla yarışan İnga ve Anuş’u oylarıyla destekleyemediği ifade edildi.

RESMEN ŞİKAYET EDİLDİ

Eurovision komitesine resmi yazı gönderen Ermenistan, Azerbaycan hakkında şikayette bulundu ve yarışma kuralları uyarınca Azerbaycan’ın para cezası ile cezalandırılmasını ya da yarışmadan diskalifiye edilmesini istedi. Aysel&Arash diskalifiye cezası alırsa Hadise de üçüncülüğe yükselecek.

Yayıncı Azerbaycan televizyon kanalı seyircilerin oy kullanacağı numaraları zaten önceden bildiğini, oy kullanılacak numaraların birkaç saniye ekranda döndüğünü ve onun kapatılmasının imkansız olduğunu belirterek suçlamayı reddetti. Ermenistan, Azerbaycan’a 1 puan verirken, Azerbaycan’dan Ermenistan’a hiç puan çıkmadı ve Azerbaycan yarışmayı 207 puanla 3’üncü sırada, Ermenistan 92 puanla 10’uncu sırada tamamladı.
helal olsun azerbaycana..

Mehmet Dinç
20.05.2009, 20:53
HADİSE kaçıncı olacaktı!
20 Mayıs 2009 / 20:17
2009 Eurovision Şarkı Yarışması jürilerinin verdiği puanlar ve bu puanlara göre oluşan sıralama açıklandı.

İşte sadece profesyonel jüri oy verseydi sıralama ve puanlar şu şekilde oluşacaktı.. Bu yıl değişen sistemle puanlamada yüzde 50 etkili hale gelen jüri puanlarına göre bir sıralama yapıldı. Tele oylama sonuçları bu sıralamada etkili olmadı.

Toplam 201 müzik endüstrisi profesyonelinden oluşan bu jürinin oylarına göre birinciliği yine Norveç temsilcisi Alexander Rybak aldı. Jüri üyeleri profesyonel müzik endüstrisi ile ilgili olduklarına ve bağımsız oy vereceklerine dair deklarasyonu imzaladılar.

İşte sadece profesyonel jüri oy verseydi sıralama ve puanlar şu şekilde oluşacaktı:

Jüri puanına göre sıralama - Yarışmada aldığı derece - Ülke - Puan

01 (01) Norveç (312 puan)
02 (02) İzlanda (260 puan)
03 (05) Birleşik Krallık (223 puan)
04 (08) Fransa (164 puan)
05 (06) Estonya (124 puan)
06 (13) Danimarka (120 puan)
07 (04) Türkiye (114 puan)
08 (03) Azerbaycan (112 puan)
09 (16) İsrail (107 puan)
10 (07) Yunanistan (93 puan)
11 (14)Moldavya (93 puan)
12 (09) Bosna-Hersek (90 puan)
13 (22) Malta (87 puan)
14 (20) Almanya (73 puan)
15 (10) Ermenistan (71 puan)
16 (12) Ukrayna (68 puan)
17 (11) Rusya (67 puan)
18 (15) Portekiz (64 puan)
19 (18) Hırvatistan (58 puan)
20 (23) Litvanya (31 puan)
21 (19) Romanya (31 puan)
22 (21) İsveç (27 puan)
23 (17) Arnavutluk (26 puan)
24 (25) Finlandiya (12 puan)
25 (24) İspanya (9 puan)

Her iki tür puanlamada da Norveç birinciliği elde ederken, takipçisi İzlanda'da ikinci oldu. Yarışma üçüncüsü Azerbaycan, jüri puanlamasında ise ancak 8'inci olabildi.

EBU bu tele oylamaya katılanların ayrı, jürinin ayrı favorileri olduğunu ancak genel görüşün Norveç konusunda ortak olduğunu açıkladı.

Bende Norveçin hak ettiğine inanıyordum. Demek juride benimle aynı görüşteymiş

http://adserver.haber61.net/www/delivery/avw.php?campaignid=17&n=a816e2e9 (http://adserver.haber61.net/www/delivery/ck.php?n=a816e2e9&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)

bestrafer
21.05.2009, 20:14
Madem bunlar jüri de acep, Danimarka, Estonya, Fransa'nın orada işi ne çözemedim? :S

Emirhan Makul
23.05.2009, 13:07
Hadisenin arkasındaki kızların seslerini kısan Rus Yetkililere Teşekkürler Gün Olur Devran Döner Sizde Türkiye'ye Gelirsiniz Ama biz Türk'üz Çirkeflik değil misafirperverlik yaparız.

vadaa55
23.05.2009, 18:31
Benim için yarışma derecelendirmesi şöyledir: 1- AZERBAYCAN 2- İSVEÇ 3- RUSYA 4- PORTEKİZ 5- ROMANYA

DKaraduman
23.05.2009, 19:34
benim anlamadığım hadise şarkıyı ingilizce söyledide ne oldu.sanırsın şarkı tüm dünyaya mesaj veriyor. bence türkçe şarkıyla katılsaydıda aynı dereceyi alırdı. norveç ise haklı bir 1.lik aldı ama o kadar farkla kazanması eurovisionun ciddi bir yarışma olmadığını tekrar gösterdi..

Mor ve Ötesi'nin "Deli" sinin ingilizcesiyle katılsaydık hem mesajı koymuş olurduk hem de 1. olurduk gibi gibi geliyor bana.

tuncay1984
23.05.2009, 19:39
azerbaycan diskalifiye(ulan buda ne zor kelimeymis) olucekte
3.olacagiz diye seviniyo medya ne farkeder ha azerbaycan 3. ha biz

Gökhan KAN
19.08.2009, 20:15
Tarkan Eurovision'da! 2010 Eurovision'da Norveç'te Türkiye'yi Tarkan temsil edecek!

http://www.hurriyetport.com/tpllib/img.php?im=cat_119/12800.jpg&w=400&h=328
Tarkan'a, 2010 Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek. 2010 Eurovision için perşembe TRT yetkilileri ile prensipte anlaştığı belirtilen Tarkan, TRT ile sıkı bir iş alışverişine girdi.

Hadise'nin "Düm Tek Tek" adlı parçası ile 4'üncü olan Türkiye'yi bu yıl Tarkan temsil edecek. 2010 Eurovision için perşembe günü TRT yetkilileri ile prensipte anlaştığı belirtilen Tarkan, Eurovision'un yanı sıra TRT ile sıkı bir iş alışverişine girdi. Norveç'te 2010 Mayıs ayında yapılacak Eurovision yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan Tarkan, TRT ile önümüzdeki hafta el sıkışarak anlaşmalarını duyuracaklarını belirtti. Ünlü sanatçı ile TRT yetkilileri arasında ayrıca Eurovision'un dışında kurumun önümüzdeki günlerde açılacak müzik kanalı için de program anlaşması sağlandı. Tarkan'ın ortak olduğu Hitt Prodüksiyon TRT müzik kanalı için program hazırlayacak.

EBU BAŞKANI İSTEMİŞTİ
Tarkan'a teklif götürülmesi müzik otoriteleri tarafından sürpriz olarak değerlendirilmedi. Nitekim Avrupa Yayın Birliği (EBU) Eurovision Şarkı Yarışması Başkanı Svante Stockselius bile geçen yıl yaptığı bir açıklamada "Türkiye 2010'da Norveç'teki yarışmaya Tarkan'ı yollarsa çok sevinirim" demişti.(sabah)

http://www.hurriyetport.com/news/119/ARTICLE/12800/2009-08-19.html

Gökhan KAN
19.08.2009, 20:33
Bence çok iyi olur Tarkan..

Kadir
19.08.2009, 20:38
Olası bir ikincilikte bile Tarkan'ın karizma çizilir .

danger00
19.08.2009, 20:40
forza fuat saka :)

http://images.google.com.tr/url?source=imgres&ct=img&q=http://userserve-ak.last.fm/serve/252/117545.gif&usg=AFQjCNEadJfQTb8Qa4HTlVyoALdxT42Kgw (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://userserve-ak.last.fm/serve/252/117545.gif&imgrefurl=http://www.last.fm/music/Fuat%2BSaka&usg=__82M5-z04BMun9wzZRYX2AloMQXA=&h=366&w=252&sz=77&hl=tr&start=7&um=1&tbnid=O9kYKYyPQanv1M:&tbnh=122&tbnw=84&prev=/images%3Fq%3Dfuat%2Bsaka%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26um%3 D1)

Kubilay ŞAHİN
19.08.2009, 20:50
Sinan Yılmaz Katılsın..:)

İskender66
20.08.2009, 18:32
Tarkan'ın bu teklifi kabul etmesi süper. Güzel bir ingilizce parçayla zirvenin en büyük adayı oluruz. Forza Tarkan :atki: