PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eurovizyon'da Türkiye | Teşekkürler Hadise | 3. Azerbaycan - 4. Türkiye

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7

Eren Uğur Ayar
13.05.2007, 01:07
Daha iyi bir derece bekliyorduk ama dördüncülükte fena değil..

Jo-Ann
13.05.2007, 01:09
Shake it up Şekerim :D
I voted for it anyway, 4th......çok iyi :)

Erdem Keser
13.05.2007, 01:09
en cok zoruma giden ermenilerle ve yunanlılara puan vermemiz

Remzi
13.05.2007, 01:10
2. ve 3. ler kim?

Mehdi
13.05.2007, 01:12
Shake it up Şekerim :D
I voted for it anyway, 4th......çok iyi :)
İngiltereden iyi puan aldık.Şaşırdım doğrusu.Thank You England:)

Bu arada Sırbistanın şarkısının nesini sevdiler bunlar ya.Ukrayna daha güzeldi:confused:

Punisher-61
13.05.2007, 01:14

Bu arada Sırbistanın şarkısının nesini sevdiler bunlar ya.Ukrayna daha güzeldi:confused:

sarki benimde hosuma gitmedi..ama balkan ülkeleri birbirne yardim etti iste

macka61
13.05.2007, 01:23
ermnilere bence hiç bir türk oy vermemiştir burdaki ermeniler vermiştir soykırım yapan ülke birinci oldu o kdar müslümanı öldürdü ve nedense her zaman bosna bu sırplara oy veriyor

Selman
13.05.2007, 01:24
Eeee sırp bunlar abicim.Adamların her yerde destekcisi var.İngiltere ye bende şaşırdım valla.Dansçılara vermiş olabilirler oyları:) Ama iyi oldu.Birde şu daimi üyeleri kimse sevmiyor galiba her sene son sıradalar yahu:)

Kenan Doğulu'yu tebrik ederim.Gerçekten çok güzel performanstı.

Yasin N.
13.05.2007, 01:25
en cok zoruma giden ermenilerle ve yunanlılara puan vermemiz

Bende aynen katılıyorum hemde 12 puanı ermenilere vermemize şaşırdım doğrusu ve şunu bir kez daha gördümki bu oylama gerçekten telefonla filan değilde birilerinin kendi yazdıkları puanları okunmasıyla oluyor. geçenkinde yunanlılara vermiştik sanırım bu sefer ermenilere bir dahakinede siyasi anlamda kime yaranmamız gerekirse ona veririz sanırım.

Jo-Ann
13.05.2007, 01:36

My vote obviously counted :D

Gamze
13.05.2007, 01:38
Üzüldüm.

Sırbistan için önceki gün söylemiştim;bizi zorlar.Yarı finalde keyif aldığım tek şarkı da Sırbstan'ınki idi.Adamların Türkiye'deki şarkısı ve bu şarkıları gerçekten iyiydi bence.Ama birinciliğe yakıştı mı?Hayır.

Bence sıralama Türkiye,Ukrayna,Sırbistan şeklinde olmalıydı.Beyaz Rusya'nın bu kadar oy almasına çok şaşırdım.Madem biz olamadık,keşke Ukrayna birinci olsaydı.Müthiş pozitif enerji veren bir şarkıydı.Acayip eğlendim,bence çok iyiydi.Ama Kenan abartmıyorum bu yarışmanın en iyisiydi.

Yazık oldu.Dördüncülüğe iyi diyemiyorum çünkü bu şarkılar arasında birinci olması gereken bizdik.Bununla yetinmemize üzüldüm.

Ermenistan ve Yunanistan'a oy atmamızı,özellikle de Ermenistan'a 12 puanı vermemize şaşırdım desem yalan olur.Türkiye'deki Ermeniler iyi çalışmışlar belli ki.12 olmasa da yüksek bir puan gideceğini tahmin ediyordum.Yunaniistan'ınki de şaşırtıcı değil.Son yıllarda onlara fazlasıyla puan veriyoruz zaten.

5 ülkeden 12,6 ülkeden ise 10 puan aldık.Güzel sonuçlar.Malta'ya şaşırdım,bize verirlerdi normalde.İzlanda'nın verdiği puan da enteresandı :) Bir kaç ülke şaşırttı beni oy vererek ve vermeyerek :)

Kenan Doğulu ve ekibinin profesyonelliğini kutlamak gerek.Zekice davrandılar.Yarı finaldeki sönük şov ve müzikalite finalde adeta şahlandı bence.Yarı final sonrası Kenan Doğulu ''Bu sadec yarı finaldi,asıl şov finalde'' demişti.Haklıymış.Çok iyiydi bence.Birincilik hakkıydı,olamadı.Kısmet.

Tebrikler Kenan Doğulu.

Yasin N.
13.05.2007, 01:42
Gamze yorumların için teşekkürler gerçekten isabetli yorumlar yapmışsın ama burdan ermenilere oy çıkmasının sebebi verilen oylar değil sadece oraya kulis çalışması yapılıyor sanırım aynı yunanistana olduğu gibi yani olay tamamen siyasidir kardeşim.

Punisher-61
13.05.2007, 01:43
Arkadaslar sirbistan sarkisi iyi diye mi kazandi simdi?? bence hayir..Tüm Balkan ülkeleri birbirine yardim etti.. hele sirbistana bakin..adamlar ülkeyi teker teker böldüler böylece 4-5 "kendi" ülkelerinden 12ser puan aldilar.. bunlarin arasindaki bu yardimlasmalar olmasaydi biz kesin kazanirdik

EyüpKILIÇ61
13.05.2007, 01:45
Müziğin evrensel olmadığı eurovision yarışmasında verilen oylardan belli olmuyor mu?

ilhan
13.05.2007, 01:47
Birinci kim ?

Bu yaz çalınır şimdi o şarkı. Şimdiden dinliyeceğimiz klişe pop şarkısının adı ne ?

Vkgz
13.05.2007, 01:49
Yarışmada doğru düzgün 4-5 şarkı vardı, eğer bu yarışmaya şarkı bazında bakacaksak hakeden ya Sırplar, Ukraynalılar yada bizim kenan olmalıydı ..
Ama dilini satmayan Fransa ve diğerleri asıl kazanan ülke oldu gene, dilleriyle gurur duyan bu ülkelere benden selam olsun...
Yunanlılar bize hiç oy atmazken biz 4 puan verdik malesef gene..
Türkiye gibi asırlık bir ulusun kendi dilini ikinci plana atması kanıma dokunuyor onun için 1. olmadığımız için çok mutluyum
Ben oyumu Bosnaya Attım...

Cengiz Çubukcu
13.05.2007, 09:34
bu yarışmanın dostun dosta ikramı olmaktan başka ne işe yaradığını çözememeye başladım. hem bakarmısınız en sevgili dostumuz ermenistana 12 puan verdik ! vasat bir şarkıyla bile 4. olabiliyorsak seneye kenan doğulu ayarında biriyle kadın , erkek farketmez daha düzgün bir parçayla zirvede olabiliriz. ama önce şu eski demir perde ülkelerinden ya 4-5'i yarı finalde elenecek ya da o ülkelerde tanıtım yapılacak.
hangi dereceyi alırsak alalım (gerçi almanya, isviçre, belçika, hollanda, danimarka,fransa, bosna olduktan sonra en az 10. oluruz) yarışmaya türkçemizle katılmalıyız.

gaybana61
13.05.2007, 11:53
biz nasıl bu yarışmada birinci olabildik inanamıyorum bu kadar taraflılık olmaz yahu.bence 4.lük cok iyi bir derece helal sana kenan bravo.

macka61
13.05.2007, 11:57
isveç ve norveç bize nasıl oy verdi ben buna çok şaştım şu sırpları birinci yaptılar nede olsa avrupa türklerin ve müslümanların gelişmesini hiç bir zaman istemez

Sinan Akyıldız
13.05.2007, 12:14
Hala ısrar ediyorum :) en güzel şarkı önce bizimki , sonrada finlandiya ve slovenya ' nınkiydi. hatta birazan araştırmaya başlayıp finlandiya'nın şarkısını bulmayı düşünüyorum

Bu arada yarışmaının 2009'dan itibaren Dünya Şarkı Yarışması şeklinde olabileceğini söyledi spiker dün . Böyle olucaksa yarışmayı 1-2 senelikte olsa latin ülkelerinin kalitesi ve şovları etkiler fakat daha sonra tekrar klasik yarışmaya devam eder. Dünya şarkı yarışması olmasının farkı sadece 1-2 sene olur bence.

Erbay
13.05.2007, 14:59
Özür dileyerek söylüyorum, çoğu ülkenin yarışmacıları erkek mi kadın mı anlayamadım.Kesinlikle 1. olmamız gerekirdi.Saçma sapan şarkılar bizi geçti.Ermenistana niye oy verdik anlamadım.Onlar da bize 0(Sıfır)puan verdi.Bence en güzel iki şarkı bizimki ve yunanlarınkiydi.

Salih Kara
13.05.2007, 15:09
Üzüldüm.

Sırbistan için önceki gün söylemiştim;bizi zorlar.Yarı finalde keyif aldığım tek şarkı da Sırbstan'ınki idi.Adamların Türkiye'deki şarkısı ve bu şarkıları gerçekten iyiydi bence.Ama birinciliğe yakıştı mı?Hayır.

sırbistan ilk kez katılmadı mı?Dün spiker öyle diyordu..

Yunus Emre AYAZ
13.05.2007, 15:29
sırbistan ilk kez katılmadı mı?Dün spiker öyle diyordu..

sırbıstan kendi adıyla ilk kez katıldı daha ünce sırbıstan-karadağ olarak katılıyordu.

bkz. serbia & montenegro

Erkan
13.05.2007, 15:31
Stepanov sevindiyse yeter:p, Oylarimi verdim :) Sirbistanin sarkisini hic begenmedim

Erdogdu61
13.05.2007, 16:46
sarkilarin hepsini dinledim, en hosuma giden sarki sirplarin sarkisiydi ama kadinin tipi yüzünden birinci olamaz dedim ama oldu :) ermenistana oy atan kansizlar varmi acaba yoksa politikami bu olaylar?

Misina
13.05.2007, 16:59
bizim o dandirik şarkıyla 4. olmamız büyük başarı

Gamze
13.05.2007, 21:45
Haberlerden izlediğim kadarıyla Sırbistan'ın solisti Türk asıllı olduğunu söylemiş.

Semih58
13.05.2007, 22:01
Bu yarışmanın artık suyu çıktı.Ben başından beri Türkçe seslendirme ile katılmaktan yanayım.Hiç bir fransız ya da İngiliz'in Türkçe şarkı okuduğunu duydunuz mu? En büyük TÜRKİYE başka büyük yok.

Bartuğ13
13.05.2007, 22:26
bu yarışmanın hiç bir anlamı yoktur.bu sene iyice belli oldu.herkes komşusuna sevdiğine oy veriyor.güzel parçalar olsa bile düşman olunca verilmiyor.

özellikle her ülkede bunu gördük.ama en çok dikkat çeken bizim ülkemiz her sene ermenistana,yuannistana,kıbrısa büyük puanlar veriyor.bunu yapanlar kim bilmieyi çok istiyorum.sanırım türkiyedeki ermeniler veriyor ama bizim bunu engellemek için kıytırık şarkılara puan verip hem bu ülkelerin puan almasına engel olmamız hem de rakiplerimize de şans vermememiz gerkiyor.zaten gurbetçilerin olmadığı ülkelerden de puan falan almadığımız için bence seneye katılmayalım.dediğim işi de yapmayalım.ne güzel olur

Recep Çaltepe
13.05.2007, 22:29
Eurovizyon diye bir şey yok. Bu yapılan ülke içerisinde nüfus sayımı, azınlık (veya çoğunluk) tespiti.

Gamze
13.05.2007, 22:36
Eurovizyon diye bir şey yok. Bu yapılan ülke içerisinde nüfus sayımı, azınlık (veya çoğunluk) tespiti.

Güzel bir yorum :alkış: :)

61viya
13.05.2007, 22:51

Aynen katılıyorum...Olayı gayet net özetleyen bir cümle...

Ama Eurovizyondan bağımsız olarak müzik hakkında şunu düşünüyorum: Müzik benim büyük bir parçam...Kendi çapımda ilgilendiğim vazgeçilmezlerimden..Ve bana göre müzikte dil,din,ırk yoktur...Müzik vardır...Dediğim gibi şahsi fikrimdir ki zaten bana göre üç şey evrenseldir bu anlamda: Sanat,Spor ve aşk.. :)

Murat'
14.05.2007, 16:45
bu yarışma saçmalıktan başka birşey değil..muzik kalitesi sıfırın altında.....kimin komşusu daha fazla ise o kazanıyor...bizim ermanistana nasıl 12 puan verdiğimizi anlayamadım....

Erkan
14.05.2007, 16:59
TRT Ye oyle sinir oldum ki anlatamam, Oy verme islemi bittikten sonra Reklama girdi TRT (o ara da bi show yaptilar ve siz goremediniz...) Hollanda katilmadigi halde hic reklama ayrilmadilar... TRT nin yaptigi cok ve cok ayip bence... Gun de binlerce kez altyaziyla oy istemeleri de bi ayri komediydi.... Onlarin yuzunden nerdeyse oy atmamayi dusunuyordum..

-----
(Ermenistan gecen sene de 8inci bitirdi bu sene de, bu seneki sarkilari dinlenir gibi degildi yani oy nerden geldigi belli...)

Salih61
14.05.2007, 18:42
bizim millet ermeniye de oy verir yunana da ama onlardan 1 puan bile alamaz işte çagdaşlık işte medeniyet...:(

denizgrsy
14.05.2007, 18:44
ermenistana 12 puanı halk değil DEVLET vermiştir,şirin ve barışcıl görünmek için!!! bu şirin görünmeye , avrupaya her alanda yaranmaya çalışan bu zihniyeti kınıyorum!

ermanistana 12 verecek kadar da değil!!!bakın g.kıbrısa,yunanistana,ermenistana????bize ne verdiler..

Adem Erdoğan
14.05.2007, 20:10
ermenistana 12 puanı halk değil DEVLET vermiştir,şirin ve barışcıl görünmek için!!! bu şirin görünmeye , avrupaya her alanda yaranmaya çalışan bu zihniyeti kınıyorum!

ermanistana 12 verecek kadar da değil!!!bakın g.kıbrısa,yunanistana,ermenistana????bize ne verdiler..

çünkü türkiyede baya bi ermeni ve rum var ekonomik durumlarıda baya ii olduğu için miliyetçiliklerini göstermişler işte.

Salih61
14.05.2007, 20:16
çünkü türkiyede baya bi ermeni ve rum var ekonomik durumlarıda baya ii olduğu için miliyetçiliklerini göstermişler işte.
Ermeniymiş eurovisionda ne kadar komik duruma düştügümüzün farkında degiliz ayrıca bu telepoting sistemi ne kadar bir sistem herkes komşuya kendi dilini konuşan ülkeye yapıştırıyor 12 puanı her ülkeden 12 kişilik bir juri seçeceksin onlar puan versinler ne bu iş ya...:(

guci 29
14.05.2007, 20:33
YAZIKLAR OLSUN KENAN'A OY VERMEYENE VE MÜZİKTEN ANLAMAYANA!!!
Kenan da yakışıklılık desen var; sahne performasına diyecek söz bile bulamıyorum insanları yerinden kaldıracak kadar hareketli bir şarkıcı; şarkı desen tüm şarkılardan daha güzeldi. İnsanları anlamıyorum nasıl bu kadar körler ve anlayamadılar. Yazıklar olsun hepsine. Müzik de başka bir tarafa doğru gidiyor anlaşılan.
Finlandiya basını hep Kenan'ı destekledi zaten. Çok iyi bir diyalog kuruldu. Gazetelerinde hep Kenan dan söz edildi.
Kenan zaten Eurovision 1.siydi zaten ama sözde müzik böyle kazandı.
KENAN SENİ SEVİYORUZ. ÇOK İYİ BİR SONUÇ ÇIKARDIN!

Gamze
14.05.2007, 20:35
Mantıklı düşündüğünüzde siz oy verecek olsanız şarkısı çok güzel de olsa Yunanistan'a vermezsiniz.Yahut Güney Kıbrıs'a.Yahut İSrail'e...Onlar da Türkiye'ye vermiyor işte,bu kadar basit.Ermenistan ve Yunanistan Avrupa'nın şımarık çocukları...Seviliyorlar...Avrupa ülkelerinin insanlarından da oy almaları gayet normal.Şu da açık ki Türkiye'de yaşayan Ermeniler ve Rumlar iyi çalışıyorlar.Onlara bu kadar puan vermemizin başka bir izahı yok.

Sistem bu oldukça müziğin ödüllendirilmesinden bahsetmek güç.Sertab'ın şarkısı çok iyiydi evet ama düşününce o zaman güçlü bir rakibi de yoktu.O sene ikinci olan ülke Belçika'nın şarkısı uydurma bir dilden,bence saçma sapan bir şarkıydı.Buna rağmen birinciliğimiz son ana kadar kesin değildi.Zorlandık.

Bir daha bu yarışmadan birincilikle dönebilmemiz çok güç.Rakiplerimizin gerçekten güçlü olmaması lazım.Zaten çok zor puan koparıyoruz bir çok ülkeden,iyi şarkılar da olunca oylar o tarafa kayıyor.Athena'da olduğu gibi,Kenanda olduğu gibi.Athena'nın şarkısı kadar iyi bir tane daha şarkı yok,ama 4. olduk ;)

Televoting sistemi böyle.İnsanlar kendilerine yakın hissettiklerine oy vermeye meyilli.Sistem değişmezse,Eurovision ''al gülüm ver gülüm'' deyişlerinin arasında yok olup gidecek...

Silencer
14.05.2007, 21:02
zevkler ve renkler tartışılmaz diycem, olmayacak :)
eurovision, artık adının da ifade ettiği gibi bir vizyon fuarına dönüştü.
müzik yarışmasından ziyade avrupa ülkelerinin tanıtım, turizm elçiliği, kültürel köprü oluşturma gibi faaliyetleri gerçekleştirdiği buluşmalar haline geldi.
hani ruslana'nın şarkısı fena değildi, sonraki sene my number one da iyiydi... derken müzik tamamen sümenaltı edildi ve lordi'nin birinciliği ile beraber "avrupa vizyon fuarı" yürürlüğe girdi :)

bu sene kenan doğulu sağolsun, türk vizyonunu gayet güzel anlattı.
bize en ters giden ingilizler bile bu sefer 12 puanı layık gördüler.
bunların turizmden uluslararası ilişkilere mutlaka olumlu yansımaları olacaktır...

ama bi saniye...
biz müzik konuşuyoduk di mi? ;)

Mehmet Fırat
15.02.2008, 22:04
Mor ve Ötesi - Deli (Eurovision 2008 şarkımız)

bkz. aşağıdaki mesaj :)

Murat'
15.02.2008, 22:08
evet şarkımız işte bu...Mor ve Ötesi-Deli
mFmI3ViEt_M

Kaya
15.02.2008, 22:10
Başlığımız yine gündemin ilk sayfasına kondu.

Müzik evrenseldir, dil kimliktir. Bir milletin dili de evrenselliği bozmaz. :)

ilhan
15.02.2008, 22:46
Bu nedir ya? Gitar partisyonları, drums yetersiz, zaten Harun'un sesini hiç sevmem. Cızırtılı gibi.

İlk 5 mucize olur bana göre.

KUTADGU
15.02.2008, 22:51
Kötü grup kötü şarkı kötü yarışma...

Anlam ifade edemiyor, etmiyor bana Eurovision...

ilhan
15.02.2008, 22:53
Eurovision'a gidecek sanatçıyı halk seçsin.

Hayko'dan nefret ederim, o gitse daha iyi olurmuş. Tercihler inanılmaz kötü.

Ömer SEVİNÇ
15.02.2008, 23:37
Gereksiz bir yarışma bu 1.

İkincisi de Mor ve Ötesinin çıkış parçaları iyi olmuyor. Yapamıyorlar. Albümdeki duyulmamış şarkıları ise çok güzel oluyor genelde. En azından benim açımdan bu böyle. Dolayısıyla bu da olmamış. Büyük düşlerdeki Şirket gibi olmuş..

Great White
15.02.2008, 23:56
Berbat bir şarkı..

Tam Eurovisionluk..

Kesin dereceye girer..

ilhan
16.02.2008, 00:06
Great White, ilk 5 başarıdır bana göre :) Yoksa bu berbat şarkıyla hayalkırıklığı yaşarsak hiç şaşırmam.

Great White
16.02.2008, 00:09
Great White, ilk 5 başarıdır bana göre :) Yoksa bu berbat şarkıyla hayalkırıklığı yaşarsak hiç şaşırmam.

İlhan sanırım eksik yazdım:o

Eurovision' daki başarı ile parçanın kalitesi arasında bir ters orantı olduğunu belirtmek istemiştim ben aslında:)

ilhan
16.02.2008, 00:14
Pardon o zaman :) Yalnız şarkı gerçekten çok kötü. Mor ve Ötesi , 2002 yılında Dünya Yalan Söylüyor albümüyle parladı ve halen o gazla devam ediyor. Ondan sonraki albümleri zaten yetersizdi.

Absürd pop şarkılarıyla katılsak daha iyiydi. Rimi rimi ley örneği.

Erkan
16.02.2008, 00:37
berbat, umutluydum... olmadi

Adem Erdoğan
16.02.2008, 00:40
Eurovision da şarkının pek önemi yok.Herkes hemşerisini koriyi.Birinci ya sırbistan olur yada rusya.

Fatih
16.02.2008, 00:43
şarkı beklediğim gibi olmamış ama sahnede farklı bişiler yaparlarsa ilk 5e girebilirz

macka61
16.02.2008, 00:49
karadeniz müziği fuat saka versinler kesin birinciyiz

Erkan
16.02.2008, 00:55
karadeniz müziği fuat saka versinler kesin birinciyiz
ilginc birsey olabilir... olur mu olur

Mehmet Fırat
16.02.2008, 00:55
şarkı beklediğim gibi olmamış ama sahnede farklı bişiler yaparlarsa ilk 5e girebilirz

Mor ve Ötesi'nin konserine gitmiştim. Sahnede farklı bir şey yapma gibi bir girişimleri olmadı. Solist önde, yanlarında gitarcılar, arkada bateri, bütün konser aynı şekilde sürdü. Sadece bir ara gitarcılar yer değiştirmişti. :)

Yapıları farklı bir şey yapacak şekilde değil. Ancak şarkı beğenilirse dereceye gireriz. Ki o da biraz zor.

Ayrıca komşu kollama oylarını da unutmamak lazım. :)

Erkan
16.02.2008, 00:58
Turkiyedekiler hollandaya oy verin :D .... spikerler`e cok koyuyor hollandanin turkiyeden puan almamasi:D

Great White
16.02.2008, 01:01
Turkiyedekiler hollandaya oy verin :D .... spikerler`e cok koyuyor hollandanin turkiyeden puan almamasi:D

Hollanda da ne hikmetse artık, benim izlemiş olduğum her organizasyonda en az 10 ya da 12 puanı veriyor bize bir şekilde:)

Yani pek de haksız sayılmaz o spiker..

ilhan
16.02.2008, 01:07
Ben ne zaman baksam Fransa en çok puanı bize veriyor.

Erkan
16.02.2008, 01:24
hollanda 12 den az vermez....

Fatih BALTA
16.02.2008, 02:22
Dinlediniz mi Eurovision şarkımızı... Türkiye bu mu?.. Bizim müziğimiz, ezgimiz bu mu?..
Yok valla! Ben hayalkırıklığına uğramadım... Mor ve Ötesi seçildiğinde ortaya böyle bir ürün çıkacağı üç aşağı-beş yukarı belliydi.

Onca zaman Türkçe mi İngilizce mi olsun diye boşa tartışılmış...Bu şarkı Türkçe olsa ne yazar...
Benim ezgim yok...
Benim sazım yok...
Benim ülkemin esintisi yok...
Yazsınlar üstüne iki satır İngilizce metin, olsun tam ecnebi ürünü...

Şimdi diyeceksiniz ki...
Ne yapacaklardı...
Sazı, neyi ellerine alıp Avrupa arenasına mı çıkacaklardı...
Valla sizi bilemem ama...
Ben böyle bir "Deli"lik yapsalar ayakta alkışlardım...

Türkiye'ye ilk kez en iyi dereceyi kazandıran şarkıyı hatırlıyor musunuz? Şebnem Paker söylemişti...
Yıl; 1997...
Şarkının adı "Dinle"ydi...
Ezgisi Türk müziği ile yoğrulmuştu...
Sazımız vardı, neyimiz vardı...
"Tereciye tere satmaya" kalkmamıştık...
Onların müziği, onların ezgisi yerine, kendi müziğimizle yarışmıştık...
Sonuç mu; Üçüncü olmuştuk...
Üstelik böyle şaşalı bir tanıtımla da sunulmamıştı.
Yarışmaya sessiz sedasız gitmişlerdi...
Öyle ki herkes o yıl hangi şarkı ile Eurovision'a katıldığımızdan bi-haberdi... O zaman TV'de haber editörüydüm...
Üçüncü olduğumuzu öğrendiğimizde deli gibi şarkının video kaydını aramıştık.... O kadar boş bulunmuştuk ki Eurovision yarışmasını kayda almamıştık... Sadece biz değil tüm diğer kanallar da öyleydi...

Birinci olduğumuz şarkı İngilizceydi diyebilirsiniz...
Peki Sertap Erener'in o şarkısının en çok alkış alan bölümü neresiydi? Oryantal ezgi ile dans şovunun yer aldığı bölüm değil miydi? Bana göre Türkiye'ye ipi göğüsleten işte o ezgiydi...

Geçen yıl bizi temsil eden Kenan Doğulu'nun "Şekerim"i bile bundan çok daha iyiydi... Onda bizden küçük de olsa birşeyler vardı... Peki ya bu şarkıda... Ben bize dair bir şey bulamadım...
Sözüm ona tam not almış...
Kimler verdiyse o notu...
Valla müzik eğitimsizi ben, beğenmedim...
Bu batı özentisine "Deli" olduğum için belki...
Ya da şarkılarında dedikleri gibi...
"Herkes akıllı bir ben deli..." olduğumdan...

Ben size en iyisi "Dinle"yi dinleteyim...
Buyrun işte sazımız ve neyimizle de oluyormuş;
Batıyı taklit etmeden, "tereciye tere satmadan", müzik de yapılıyor, derece de alınıyor...

http://www.internethaber.com/author_article_detail.php?id=6621

Great White
16.02.2008, 02:43
Yukarıdaki yazıyı kim yazmışsa genelde mantıklı sözler sarfetmiş..

Zira bu yarışma bildiğim kadarıyla salt bir pop müzik yarışması değil..

Yani istediğin türde müzik ile katılmaya hakkın var aslında..

Zaten müzikalite olarak dünya müzik literatüründe hiçbir değeri olmayan bu yarışmada bence de en azından ülke motifleri ile bezeli bir konsept uygulanarak ülke tanıtımı açısından bir fayda sağlanabilirdi..

Ama Pop ya da rock motifleri ile katılmak "Tereciye tere satmak" tabiri ile adlandırılmamalı..

O zaman da biri çıkıp "Sen bir İngiliz ile hem de onların koymuş olduğu kurallar dahilinde futbol müsabakasına çıkarken ne satmaya çalışıyorsun?" diye sorabilir rahatlıkla:)

TSezgin61
16.02.2008, 03:10
yapin TRABZON KOLBASTI.... bakin neler oluyor orda... yer yerinden oynamiyormu

sahne, efekt, sarki, cosku ne varsa hepsi... birde sazlan tamamdir. arayada kemencenin giy giyini sikistirdinmi tamamdir... farklilik gelir

ama bizim TRT anca luzumsuz insanlari cagirir. okadar asnatci varken nerden cikarirlar bunlari anlamiyorum

#10 Fietra
16.02.2008, 03:23
Basit bir şarkı ilk 5 gerçekten hayal.

Mustafa
16.02.2008, 09:16
Eurovision müzik yarışması bir müzik yarışması mıdır acaba yoksa siyasi catışmaların gösteri merkezi mi?

smertkan
16.02.2008, 09:37
Sanatta Bilim gibi evrenseldir.
Nasıl bilimsel makaleler tüm dünyaya hitap ediyorsa santsal eserlerinde aynı ufku yakalaması gerekir.

Bu açıdan Eurovizyon ya da başka yarışmalara katılmak önemlidir.
Ancak arkadaşların da vurguladığı komşu ülke, gurbetçi kıyağı ile Eurovizyon yarışması iyice sulandırılmıştır. Ne diyelim TElevizyonda sulandırılmış program izlemeye alışan toplumumuza iyi malzeme.

Mor ve Ötesinin parçası Müzik açısından bana sıradan bir parça gibi geldi.Zaten parça sipariş olunca sonuçta bu olyor.Yarışma ile olsa sanırım sıradışı müzikleri yaklama şansımız olabilir.Tabi yarıştırmayıda 2 yıl önce fransda barda söyleyen hanım solistin rimi rimi ley parçasının kazanma yöntemiyle sulandırmazsak.

Sunay Akın'ın Tuncay Terzihanesi kitabında Şarlonun (Charlie Chaplin) ikici dünya savaşında Türkiyeye yapılan bir radyo programında Almanya aleyhine yaptığı konuşma anlatılır.Niye Şarlo çünkü Şarlo Türkiyede çok sevilmektedir.Şarlo Türk halkına Nasrettin hoca fıkrasıyla seslenir.Meşhur bana inanmayacaksında eşşeğe mi inanacaksın hikayesini anlatarak insanlıamı yoksa eşşekleremi inanacaksınız sorusunu sorar.

Burada konumuzaçısından önemli olan Şarlonun Türkiyede sevilmesi, Nasrettin hocanın Şarlo tarafından dile getirilmesidir. Sanat eserinin dili evrenseldir.Herkes tarafından algılanabilir.

Biz Noel baba hikayelerimizle Nasrettin Hocamızı kahrederken Türkülerimizi Ozanlarımızı anlamadan batı mziğine meylederken bizim sanatta başarılı olmamız çok zordur.Yerel, özel değerlerimizi yansıtamadığımız genele hitap eden eserler hiç bir zaman bizim olmayacaktır.Bu nedenle Yoğurdu sulandırp ayran yaparak başarı kazandığımız slandırma yönetmini orada bırakarak.Ciddi çalışmalar yapmamız gerekiyor.

Ülkemizin gerçekten ciddi çalışılmış eserlere bilimsel projelere ihtiyacı var.Aynı durum spordada geçerli bu nedenle Trabzonsporun Futbolda yapacağı işleri özlemle bekliyoruz.

_SeRKaN_
16.02.2008, 09:39
Rimi rimi ley bile daha iyiydi..:)

Mayls
16.02.2008, 12:00
Biz bu Eurovizyon'a neden dogru dürüst birini göndermiyoruz?
Gönderelim Haluk Levent gibi birisini her ülkeden 13 (yanilmiyorsam en yüksek puan 12) gelmezse ne olayim :)...

Ayrica bu sene Ermenilere kac puan verecegiz acaba? Gecen sene 12 puan verdik.

Adem Erdoğan
16.02.2008, 12:13
Türkiye Mustafa Topaloğlunu gönderse bile yine ilk 10 a girer.

vadaa55
16.02.2008, 12:20
Bizi sadece KIRAÇ temsil edebilir. Ama o da gitmezki!!!

m@rdi
16.02.2008, 13:26
Şarkıların ,yandaş pohpohlamasında araç olarak kullanıldığı bir yarışma için bu şarkı bile fazla.

Neden bu kadar abartırız ki ?

ilhan
16.02.2008, 13:28
Madem bir yarışma ve Türkiye temsil ediliyor, her ne kadar gereksiz bir yarışma olsada temsili olarak oradaysan daha doğru düzgün bir şarkı yapmak zorundasın.

Avrupa DELİrecek diye bir manşet okudum bugün. Avrupa delirmezde biz deliririz.

m@rdi
16.02.2008, 13:55
Bizleri "deli"lendiren bu şarkı yapımcıları ve TRT için doğru düzgün olduğu düşünülerek yarışmaya layık görülmüş! (Bizden olmayan bizleri temsile gidiyor.Hayırlısı:rolleyes:)

Özkan
16.02.2008, 14:05
Derece yapanlar genellikle kendi kültürlerinden birşeyleri bir şekilde sergiledikleri için birinci oluyorlar. Ruslana'nın koreografisi ya da Lordi'nin kostümleri (Elbette Finler o kılıkla dolaşmıyor, ama kendi destânlarındaki tipler böyle görünüyor.) gibi. Mor ve Ötesi adlı rock yapma iddiâsındaki grubun çalışmasında ise (bu şeye eser demek ayıp olur.) bizden hiçbir şey yok. Birinci olmasını istemem.

Şimdi, bu grubun liseli hayrânları müziğin ve özellikle rock'ın evrensel olduğunu söyleyecekler. Bu vatandaşlara ise aşağıdaki klipleri izlemelerini öneririm. Rock'a kendi millî kültürünü sokabilmenin mümkün ve güzel birşey olduğunu görsünler.

Wy1Z53gOE-E

Amon Amarth (Norveç) - The Pursuit of Vikings
Bu grubun eserleri İngilizce olsa da tek konu Vikingler.

1kHJ3O5VGSo

Manegarm (Norveç) -Hemfard

pdpevqjI_M4

Cruachan (İrlanda) - Death of a Gael

ZGK1gwCa1yk

Ulytau (Kazakistân) - Teriskakpay

7H0_7YPoU3Q

Korpiklaani (Finlandiya) - Tervaskanto
Çok severek dinlediğim Fin grubun dünyâ genelinde çok sayıda dinleyicisi var. Grubun eserlerinde Finler'in pagan kültürü, destânları, doğa sevgisi gibi konular işleniyor. (Kendimi bir ân lisede, edebiyat sınavında gibi hissettim.) :D

0SQ9bp09s_w

Altan Urag (Moğolistân) - Davalgaa ijii Mongol

UmcwQdDqX7M

Pentagram (Türkiye) - Şeytân Bunun Neresinde

ilhan
16.02.2008, 14:14
Rock müziğe kendi kültürünü sokan derken bu kadar örneğe gerek yoktu :) Kazım Koyuncu demen kafiydi.

Ömer SEVİNÇ
16.02.2008, 14:21
Eurovision'a bu kadar milliyetçi bakanları anlayamıyorum. Dandik bir yarışma yahu. Sazla girsen nolur bas gitarla girsen nolur? Umrumda bile değil açıkçası..

Mayls
16.02.2008, 14:36
Aslinda 2 kisi elektro saz esliginde hoptek oynasa kesin birinci oluruz :)

antagonist
30.03.2008, 01:24
"Deli"nin klibi çıktı.

Tıklayın: http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Video.aspx?s=5&vid=2254

:)

Mehdi
31.03.2008, 12:05
Başlığı 2008 olarak güncelledim arkadaşlar.

Çağatay_
31.03.2008, 12:29
Eurovision'a bu kadar milliyetçi bakanları anlayamıyorum. Dandik bir yarışma yahu. Sazla girsen nolur bas gitarla girsen nolur? Umrumda bile değil açıkçası..

Abi aslında bişey diyeyim mi ülkemizde hiç de milliyetçi bakılmıyor.

Bkz: Ermenistan ve Yunanistan a verdiğimiz puanlar.

Bunlara ülkemizde yaşayan Rum ve Ermeni kesimler etki etmiş olsa da bu kadar oy patlaması yapmaya yetmez.

Diğer ülkeler çok daha katı milliyetçi bakıyor oylamalarda görebiliriz.

Görüşümü belirteyim dedim :)

Bu arada mor ve ötesinin albüm şarkıları çok daha güzel nedense bu şarkıya pek ısınınamadım.

Samet Türkmen
31.03.2008, 14:49
Türkiye-Yunanistan hariç eurovision bence evrensel değil komşusaldır.

ÜNAL
31.03.2008, 14:57
Komşusaldır tabi ki de milletlerin olmasa da devletlerin çıkarları doğrultusunda kararlar veriliyor.

_ERHaN_
31.03.2008, 16:33
Bu seneki şarkımız güzel ama bi başarı beklemiyorum

Egemen Yılmaz
31.03.2008, 17:18
Müzik evrensel midir? Evet evrenseldir. Ama galiba burada asıl sorulmak istenen soru şu : "Kendi kültürümüzü mü ortaya koyalım, yoksa taklit mi yapalım?" Bence bu sorunun, müziğin evrenselliğiyle ilgisi yok. Hatta müzik evrensel olduğu için, herkes farkını ortaya koymalı. Eğer evrensel olmasaydı genel bir şablon koyulup ona göre müzik yapılırdı.

Bence burada ters bir anlayış var.

ilhan
31.03.2008, 18:41
Müziğin taklidi mi oluyor? Bir akım başlıyor sonra her yere yayılıyor. Bu taklit değil gelişimdir.

Samet Türkmen
31.03.2008, 18:48
Belki beğenenler vardır onlara sözüm yok ama bu şarkı ve klibi komedi filmlerindeki sahneler gibi. Türünden çıkmış, kulak tırmalıyor.

guci 29
31.03.2008, 19:03
Müzik yarışması mı?! Pehh! :rolleyes:
Bence ülke belirtilmeden yapılsa bundan daha iyi olur kanısındayım.

Egemen Yılmaz
31.03.2008, 19:38
Müziğin taklidi mi oluyor? Bir akım başlıyor sonra her yere yayılıyor. Bu taklit değil gelişimdir.

burada şarkıları şarkıcıları taklit etmekten bahsediyorum. özgün olmanın gerekli olduğunu söylüyorum. elbette herkes yeni bir müzik akımı başlatsın demiyorum. kendimiz olmamız lazım.

ilhan
31.03.2008, 19:48
burada şarkıları şarkıcıları taklit etmekten bahsediyorum. özgün olmanın gerekli olduğunu söylüyorum. elbette herkes yeni bir müzik akımı başlatsın demiyorum. kendimiz olmamız lazım.

"Kendi kültürümüzü mü ortaya koyalım, yoksa taklit mi yapalım?"

Ben öyle anlamadım şu sorduğun sorudan :)

Hasan61
31.03.2008, 20:24
artık eurovisionda maalesef şarkı güzelliğine bakılmıyor komşu ülkelere puanlar gönderiliyor ve artık batı avrupa ülkelerinin yarışmayı kazanma şansı kalmadı

Egemen Yılmaz
31.03.2008, 20:29
"Kendi kültürümüzü mü ortaya koyalım, yoksa taklit mi yapalım?"

Ben öyle anlamadım şu sorduğun sorudan :)

burada şarkıları şarkıcıları taklit etmekten bahsediyorum

bahsettiğim konu akımları taklit etmek değil, şarkıları ve/veya şarkıcıları taklit etmek. demek istediğim şey tam olarak şu :"akımları taklit etmemeli değiliz, şarkıları taklit etmemeliyiz."

ilhan
01.04.2008, 19:40
@ Egemen,

Bir örnek vermediğin sürece seni anlamayacağım :) Kim kimi taklit etmiş?

Egemen Yılmaz
01.04.2008, 22:35
@ Egemen,

Bir örnek vermediğin sürece seni anlamayacağım :) Kim kimi taklit etmiş?

abi neyse tamam konu öyle bir dağıldı ki bu noktada ben bile ne anlatmak istediğimi karıştırmaya başladım :D

Hekimoğlu
01.04.2008, 22:45
ingilizce şarkı yarışmasına dönmüş kültürlerden eser yok gereksiz artık.

Emre B.
01.04.2008, 22:49
Acaba Eurovizyonu bizim kadar ciddiye alan var mı?

Recep Çaltepe
01.04.2008, 23:26
Emre bence bizim kadar ciddiye alan yok. Biraz ciddiye alan Doğu Avrupa ülkeleri var. İtalya zaten yarışmaya katılmıyor. Bu sene İrlanda ise dalga geçen bir parçayla katılmış, geçen sene Fransa ve İngiltere de keza öyle; gayri ciddi şarkılarla katılmıştı. Adamlar da haklı. Misal Fransa'dan 12 puan bize geldi galiba geçen sene, 10 puan da Ermenilere. Ama kimse Fransa'ya tam puan vermiyor. :)

Mehmet Fırat
01.04.2008, 23:38
Fransa, İngiltere ve birkaç ülke, yarışmaya, geçen yarışmada sonuncu olsalar bile katılabiliyor. Bu yüzden pek takmıyorlar. :)

Ama bizim de çok ciddiye aldığımız doğru. Bana kalırsa biz bu yarışmada Türkçe şarkıyla 1. olamayız. Derdimizi anlatmak istiyorsak, herkesin anlayacağı dili, İngilizce'yi kullanmamız gerekir. Ve bu bizim kültürümüze en ufak bir zarar vermez. ;) :rolleyes:

KUTADGU
01.04.2008, 23:38
Müziğin evrenselliğini yiyeyim...

Müzik kaliteli midir değil midir? Asıl mesele bu yahu....

KUTADGU
01.04.2008, 23:40
Fransa, İngiltere ve birkaç ülke, yarışmaya, geçen yarışmada sonuncu olsalar bile katılabiliyor. Bu yüzden pek takmıyorlar. :)

Ama bizim de çok ciddiye aldığımız doğru. Bana kalırsa biz bu yarışmada Türkçe şarkıyla 1. olamayız. Derdimizi anlatmak istiyorsak, herkesin anlayacağı dili, İngilizce'yi kullanmamız gerekir. Ve bu bizim kültürümüze en ufak bir zarar vermez. ;) :rolleyes:

Tuhaf olan İngilizceyi anlayan aslı millet hep sonuncu olurken...

İngilizce şarkıyı bu kadar önemsememiz...

İngilizler bile önemsemiyor ki...

Yoksa İngilizler İngilizce söylemiyor mu?

Bu arada Expo kararı yine değişti mi...

Kim bilir Expo 2015 Trabzon'dadır...Bir araştırayım...

Mehmet Fırat
01.04.2008, 23:45
Tuhaf olan İngilizceyi anlayan aslı millet hep sonuncu olurken...

İngilizce şarkıyı bu kadar önemsememiz...

İngilizler bile önemsemiyor ki...

Yoksa İngilizler İngilizce söylemiyor mu?

Dedim ya, İngilizlerin her sene yarışmaya katılması garanti olduğu için şarkıları çok kötü ya da sıkıcı oluyor. :)

Yanlış hatırlamıyorsam son şampiyonların şarkıları hep İngilizce(Ukrayna-Türkiye-Finlandiya-Yunanistan...). Üstelik hiçbirinin kendi dili İngilizce değil. :)

KUTADGU
01.04.2008, 23:47
Dedim ya, İngilizlerin her sene yarışmaya katılması garanti olduğu için şarkıları çok kötü ya da sıkıcı oluyor. :)

Yanlış hatırlamıyorsam son şampiyonların şarkıları hep İngilizce(Ukrayna-Türkiye-Finlandiya-Yunanistan...). Üstelik hiçbirinin kendi dili İngilizce değil. :)

Bende asıl problemi tam burada görüyorum zaten...

Recep Çaltepe
02.04.2008, 00:08
Ya arkadaşlar İngilizce-Türkçe, bunlar yalan. :) Herkes komşusu kadar konuşacak :) Oy veren eller sen-ben. Mesela ben; dinledim belki ama dinlemeseydim de oyum Bosna-Hersek'e olurdu.

Olurdu evet, askere gidiyorum, cep telefonu götürüp Eurovision'a oy verirken yalakatırsam ayıp ve yazık olur. :D

Ömer SEVİNÇ
02.04.2008, 00:13
Düşünüyorum Türkiye yarışmaya şarkı yerine basit bir cızırtıyla katılmış olsaydı Almanya'dan, Fransa'dan, Hollanda'dan 12 puan alamaz mıydı? Alırdı:)

Bu demektir ki bu basit yarışmayı kazanmanın kaybetmenin önemi yok. Hiç yok hem de. Takmayın kafanıza yahu. Türkçeymiş İngilizceymiş:)

Great White
02.04.2008, 00:29
Ben kullanılan oylar sonucunda açıklanan puanların da birebir gerçeği yansıttığına kesinlikle inanmıyorum..

Geçen yılki Yunanistan ve özellikle de Kıbrıs' ın o berbat şarkılarına nasıl oluyor da tam puanlar gitti ülkemizden ben anlayamadım..

Aslında çok iyi anladım da, forumda siyaset yasak:)

Samet Türkmen
02.04.2008, 00:56
Ben kullanılan oylar sonucunda açıklanan puanların da birebir gerçeği yansıttığına kesinlikle inanmıyorum..

Geçen yılki Yunanistan ve özellikle de Kıbrıs' ın o berbat şarkılarına nasıl oluyor da tam puanlar gitti ülkemizden ben anlayamadım..

Kesinlikle, bende öyle olduğuna inanıyorum.
Hatta puanları bırakalım, Rimi Rimi Ley'in yarışmaya katılmasında bahislerin bile sözkonusu olduğu ortaya atılmıştı ülkemizde.

Ömer SEVİNÇ
02.04.2008, 09:21

Bu konuda noter tasdiği var bildiğim kadarıyla. Puanların gerçeği yansıttığına eminim ben. Olan bazı kesimlerce atılan yüzlerce mesaj:)

ilhan
03.04.2008, 13:28
Şu İngilizler istese o yarışmayı her sene kazanır :) Oradan çıkan gruplar,sanatçılar dudak uçuklatıcı benim için:)

Erkan
19.05.2008, 20:49
Yari finaller bugun basliyor:)

vurgun_kiz_61
19.05.2008, 20:50
Yari finaller bugun basliyor:)

Benim bildigim yari finaller yarin:)

Erkan
19.05.2008, 20:54
2 yari final var:p

Gamze
19.05.2008, 20:59
Yarı finallerin birincisi Salı günü TRT INT'te.
İkincisi Perşembe günü TRT 1'de.
Final Cumartesi TRT' de.

TolgaTopçu61
19.05.2008, 21:01
gene yari final'den mi baslayacagiz?
yoksa bu sefer final'e direkt olarak mi katilacagiz

Erkan
19.05.2008, 21:02
yari finalde basliyacagiz..

Gamze
19.05.2008, 21:10
Hayır finalde başlayacağız.
Geçen yıl 4. olmuştuk çünkü...

Mert67
19.05.2008, 21:17
268 puan Sırbistan
235 puan Ukrayna
207 puan Rusya
163 puan Türkiye

Geçen senenin sonuçları

ÜNAL
19.05.2008, 21:25
Video tıklanma sonuçlarına tam anlamıyla bakılmamalı..siyaset önemli rol oynuyor..

Erkan
19.05.2008, 21:27
pardon ozaman :$ yanlis hatirladim :S

TS-Tiryaki
19.05.2008, 21:28
ilk ona girersek büyük sürpriz olur. bizim sarki cok berbat.

ÜNAL
19.05.2008, 21:30
Bize göre kulağa kötü geliyor aslında yabancılara hoş gelir mi?

Tartışılır..:)

Erkan
19.05.2008, 21:35
bize bile kotu geliyorsa..

ÜNAL
19.05.2008, 21:40
Adamlar çikiçikiyle bitiriyorlar işi:D

Ali Can
19.05.2008, 21:48
bu seneki eurovision u yunanistan alı çok güzel şarkısı var..

Ali Can
19.05.2008, 21:49
ilk ona girersek büyük sürpriz olur. bizim sarki cok berbat.
aslında çok anlamlı şarkımız...
ama bu diğer ülkenin vatandaşları anlar mı ? anlamaz !
bundan dolayı ilk 10 başarı olur..

Mehmet Fırat
19.05.2008, 21:59
Arkadaşlar biz yarıfinalden başlayacakmışız. Format değişmiş. :)

Gamze
19.05.2008, 22:23
Evet ben de henüz gördüm bunu.
Garip...

Birinci olan Sırbistan ve Eurovision'un beleşçi kurucu ülkeleri direkt finalist olmuşlar.
Biz ikinci yarı finalde yarışıyoruz.

2008 şarkılarından sadece Yunanistan'ınkini biliyorum. Onu da Beyaz Show'da zaruri olarak dinledim. Diğerlerine özel olarak bakmıyorum.

3 ayaklı yarışmanın - aksilik olmazsa - yine 3ünü de izleyip kritiğini yapacağım kendimce. :)

Son 5-6 senenin videolarına falan baktım az önce. Her ne kadar gönül bağı yönünden uzak olduğum bir millet olsa da Sırplar çok iyi müzik yapıyor. En azından katıldıkları şarkılar sağlam... 2007'deki Molitva'ya nazaran 2004'teki ''Lane Moje'' şarkısı kırk defa birinci gelirdi... Sıkı sıkıya takip ettiğim tahminen 2001 senesinden bu yana yarışmada dinlediğim en sağlam şarkılardandı. Geçen yılki Ukrayna'nın o çılgın şarkısı da çok güzeldi bence. :)

Bu yıl bakacağız ne var ne yok. Ama ben kendi şarkımıza güvenmiyorum. :)

ilhan
19.05.2008, 22:48
Lordi gibi grupların şart olduğu bir organizasyon :)

Erkan
19.05.2008, 22:52
Gamze habu yaptugun oliy mi ama?? Kendimden suphe ettirdin beni...

Gamze
19.05.2008, 22:54
Sistemin bu şekilde olduğunu daha yeni öğrendim. Normal şartlarda son güne bırakmazdım Eurovision haberlerini ama, bu seferlik böyle olmuş. :)

İlhan ben Lordi'yi gözüm kapalı izlemiştim. :):)
Ama basit pop şarkılarındansa doğru düzgün enstrüman dinleyebildiğim için sorun yoktu...

ilhan
19.05.2008, 23:01
Absürd pop şarkıları demek daha doğru benim için. Şahsen o akşam Lordi'ye oy atmıştım. Çıksın öyle gruplar yine atarım.

Erkan
19.05.2008, 23:02
Yari finaller anladigim kadariyla soyle: Sali gunu bati avrupa ulkeleri yarisacak ve final e bilet almaya calisacaklar... bir juri olacak ve tek bir ulkeyi onlar gecirecek... Persembe gunu de dogu avrupa ulkeleri yarisacak, ayni sistem... (msj +1 juri) (yanlisim olabilir) yanlis tekrar arastirdim , ulkeler yine karisik...

TS-Tiryaki
20.05.2008, 03:45
seneye insallah Manga grubu gider, hele birde sarkilari Ingilizce olursa basarili olabilirler.

Terzioğlu
20.05.2008, 04:06
Dogru düzgün biri gitse suraya ya...nefret ediyorum Rock müzikten...

ilhan
20.05.2008, 10:23
Ahım şahım bir rock grubu değil zaten Mor ve Ötesi. :)

Episode 13 gitsin seneye. Eğer 1. olmazlarsa hiçbir şey bilmiyorum ;) Arjantin'de bir müzik yarışmasında 1. olmuşlardı. Eurovizyon'u da sallarlar.

Erkan
20.05.2008, 15:51
gulseren ve sibel tuzun gibiler bidaha gitmesin de kim giderse gitsin :D

Erkan
20.05.2008, 16:56
Deli

Aranıyor sahibi ruhumun
Tam yerine mi düştüm
Direniyor faili tutkunun
Kızmış ve küçülmüş

Aranıyor sahibi ruhumun
Tam yerine mi düştüm
Direniyor direniyor direniyor

Beni büyütün, ağlatmayın
Sevginiz nerde övündüğünüz
Beni büyütün, ağlatmayın
Sahte düşlerle oyalamayın

Bir akıllı bir yarım deli
Dört yanım akıllı bir yanım deli
Herkes akıllı bir ben deli
Bir ben deli bir ben deli

Beni büyütün, ağlatmayın
Beni büyütün, ağlatmayın

ÖmerFarukYılmaz
20.05.2008, 17:22
Bu Mor ve Ötesinin başarılı olacağına inanan varmı:cool:

Mira_61
20.05.2008, 17:45
Fazla genel oldu ilk 10 girebileceğimizi düşünen varmı??:cool::)

Erkan
20.05.2008, 18:43
Aranıyor sahibi ruhumun
Tam yerine mi düştüm
Direniyor faili tutkunun
Kızmış ve küçülmüş

Burda tam olarak ne demek istiyor ?

Burayi anladim galiba, Turkiye kisiligini ariyor ve avrupa birliginin dogru bir yer olup olmadigini dusunuyorlar...?

Beni büyütün, ağlatmayın
Beni büyütün, ağlatmayın

Aglatmayin kelimesi ne anlamda kullaniliyor burda??

Bir akıllı bir yarım deli
Dört yanım akıllı bir yanım deli
Herkes akıllı bir ben deli
Bir ben deli bir ben deli

akillilar kim deli ler kim??

Sozleri daha iyi anlamaya calisiyorum yardim edebilecek olan varmi..:o

ilhan
20.05.2008, 19:32
Böyle şiir gibi yazarsan anlamazsın zaten Erkan.

Aç müziği dinle anlamazsan o zaman gel buraya yaz :)

Sözleri anlamamanın altında birşeyler aramaya gerek yok. Burada ne demek istiyor şurası neden böyle diye eleştiriyide ilk defa görüyorum.

Erkan
20.05.2008, 19:35
Erkan ile ilkerii yasayin :D .. :o Dinledim, anladim tek anlamadigim yada emin olmadigim yerleri sordum:o Odev olarak kullanmayi dusunuyordum da..

ilhan
20.05.2008, 19:36
Ödev olarak bunu neden kullaniyorsun? Git Kazım Koyuncu'yu anlat insanlığın ve müziğin ne demek olduğunu anlasınlar. ;)

Erkan
20.05.2008, 19:43
bilmem aklima gelmemisti:D.. kolay geldigi icin bunu yapiyim dedim... ama degistirebilirim... ama degistirirsem cok ozenmek zorunda kalacagim.. bu basigi da bu derdimle daha fazla mesgul etmiyim eniyisi..:p (sarki onerin variysa?? alabilirim:D)

Ömer SEVİNÇ
20.05.2008, 21:07
Mor ve Ötesi'nin ilk 5'e gireceğini düşünüyorum..

EMine_61
21.05.2008, 14:09

Bence de olmaz.Ama geçen seneki eurovision u düşünelim bizim şarkı ona bin basardı bee ama olamadık :(

Erkan
21.05.2008, 17:32
Dun yari finallere baktim, sarkilar cok kalitesiz...Ilhan'abimin lordi si de katiliyor...

Emirhan Makul
21.05.2008, 17:35
kesinlikle evrenseldir eurovizyon 2008'de de 5. veya 6 olacağımızı düşünüyorum

Özkan
21.05.2008, 20:16
Oyumuz Âzerbaycâna ama şarkı beş para etmez rezîl birşey.

ilhan
21.05.2008, 20:27
Dun yari finallere baktim, sarkilar cok kalitesiz...Ilhan'abimin lordi si de katiliyor...

Kimmiş ula benim Lordi'm :)

Çağatay_
21.05.2008, 20:40
Mor ve Ötesi'nin ilk 5'e gireceğini düşünüyorum..

Katılıyorum.

Sadece yermekle bir yere varamayız.Şarkımız gayet güzel, millet beğenmezse beğenmesin.Bi kere de "Size ne kardeşim biz böyle yapıyoruz" demesini bilelim.

ilhan
21.05.2008, 20:56
Katılıyorum.

Sadece yermekle bir yere varamayız.Şarkımız gayet güzel, millet beğenmezse beğenmesin.Bi kere de "Size ne kardeşim biz böyle yapıyoruz" demesini bilelim.

Komik.

Hem bizi temsil edecek, hem eleştirilere açık olmayacak hem de size ne diyecek? :) Kendilerini göstermek için orada olsalar dediğine katılırdım. Ama orada Türkiye için yarışacaklar.

mustafa gürsoy
21.05.2008, 21:02
Buram buram siyaset kokan bir yarışma için müzik merkezli bir tartışma yapmak pek akıl karı bir iş değil diye düşünüyorum

Erkan
21.05.2008, 21:05
Kimmiş ula benim Lordi'm :)

Finlandiya maskesiz lordi lerle yarisiyor...yine :)) Sarki fince.. (yada onlara benzer bir grup tam olarak dikkat etmedim spiker lordi lordi diyordu durmadan:p)

Erkan
21.05.2008, 22:44
Bizim sarki bayaa,,.... bi anlamliymis be :S ama malesef anlayan olmayacak... :S

Mehmet Fırat
22.05.2008, 11:47
Mor ve Ötesi'ne kötü haber!

Eurovision Şarkı Yarışması yarı finali bugün. Mor ve Ötesi ilk 10'a girmek zorunda. Ancak puanlama sistemi değişti. Bakın nasıl oldu?

Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finali bu akşam... 53'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda ''Deli''adlı şarkıyla Türkiye'yi temsil edecek Mor ve Ötesi grubu bugün ilk 10'a girerse Cumartesi günkü yarışmaya katılma hakkı kazanacak. Ancak puanlama sistemi değiştiği için Mor ve Ötesi'nin elenme ihtimali yüksek!

ALMANYA, HOLLANDA, BELÇİKA OY VEREMEYECEK

Yeni puanlama sistemi gereği ilk yarı finalde yarışan ülkeler, Mor ve Ötesi'nin katılacağı yarı finalde oy veremeyecekler.

Bu da Almanya, Azerbaycan, Belçika ve Hollanda gibi Türkler'in yoğun olarak bulunduğu ülkelerden oy alamayacağımız anlamına geliyor.

POLİTİK KAYGILARDAN UZAKLAŞILSIN DİYE

Yeni puanlama sistemi politik kaygıların yarışma üzerindeki etkisini en aza indirmek için düzenlendi. Böylece iyi bir şarkının temsil ettiği ülkenin politik anlamda yakın dostu az olduğu için elenmesini ya da başarısız olmasını engellemek amaçlanıyor.

Ancak yapılan değişiklik tüm bu iyi amaçlarına rağmen sadece teknik bir değişiklik ve ülkelerin politik oy vermelerine engel olmuyor.

ELENME İHTİMALİMİZ YÜKSEK

İşte tüm bunlar göz önüne alındığında Türkiye'nin yarın yapılacak yarı finalde 18 ülke arasında ilk 10'a giremeyerek finale katılamaması söz konusu olabilir.
Yarı finallerde tele-voting oylaması sonucu 9 ülke finale katılıyor. Bu 9 ülkeden sonra geriye kalan ülkelerden bir tanesi de ülke jürileri tarafından 10'uncu ülke olarak seçiliyor ve finallere katılıyor.

YARI FİNALDE YARIŞILACAK ÜLKELER
Bizimle aynı yarı final grubunda yarışacak ve oy verebilecek ülkeler şöyle:

Arnavutluk, İsveç, Türkiye, Litvanya, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, İzlanda, Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Beyaz Rusya, Macaristan, Danimarka, Portekiz, Bulgaristan, Ukrayna, İsviçre, Malta.

Evsahibi Sırbistan'la birlikte İngiltere ve Fransa yarı finalde puanlamada sadece bu gruptan olan ülkelere puan verebilecek.

MOR VE ÖTESİ 3. SIRADA ÇIKACAK

İkinci yarı finalde 19 ülke içinde üçüncü sırada sahne alacak Mor ve Ötesi, 20 bin kişilik kapasitesi olan Belgrad Arena Spor Salonunda yaklaşık 11 bin kişinin önünde performansını sergileyecek.

YABANCI BASININ İLGİSİ YOĞUN
Provalardan sonra yeni bir basın toplantısı yapan Mor ve Ötesi üyelerine yabancı ve yerel basın yoğun ilgi gösterdi.Müzik otoriteleri, Mor ve Ötesi'nin finalde yarışma hakkı kazanacağına kesin gözüyle bakıyor.

İkinci yarı finalde 1999'da Eurovision Şarkı Yarışmasında İsveç adına 'Take Me To Your Heaven' adlı şarkısıyla birincilik getiren Charlotte Perelli, Türkiye'nin en güçlü rakipleri arasında bulunuyor.

Ukraynalı Ani Lorak ve son yıllarda San Remo yarışmasında iyi sonuçlar elde eden İsviçreli Paolo Meneguzzi de rakipler arasında görülüyor.

Kaynak: Star

Mehdi
22.05.2008, 11:52
Finlandya kesinlikle ilk 3'de olacak diye düşünüyorum.

ph=61
22.05.2008, 12:15
Bu yarısmayı bızım kadar abartan baska bı ulke yok sanırım..Ama bende Mor ve Otesının ilk 5 e girecegini düşünüyorum.Her zaman ki gibi klaslarını yakısır sarkı olmus..Ve en guzelı Turkce olması..

En basta dediğim gibi bu kadar buyutmeye gerek yok sanırım..

Ömer SEVİNÇ
22.05.2008, 13:01
Mor ve Ötesi'nin ilk 5'e gireceğini düşünmem şarkının çok çok kaliteli olduğundan değil.

Gurbetçilerimizin oyları "hadi kel köyümüze geri dönelim"le katılsak bile ilk 8'e yetecektir. Şarkı da puan alabilecek bir şarkı olduğu için ümitliyim. Ama ilk 5'ten ötesine geçebilir mi? O kadar uzun boylu değil. Ya 4. ya da 5. olmamızı bekliyorum ben..

Ancak finale çıkabileceğimiz konusunda şüphelerim var:D

OYılmaz
22.05.2008, 19:04
Mor ve Ötesi iş yapmaz diyenler Gülserene oy verdi heralde

Egemen Yılmaz
22.05.2008, 19:11
Gurbetçilerimizin oyları "hadi kel köyümüze geri dönelim"le katılsak bile ilk 8'e yetecektir.

Hollanda, Almanya ve Belçika' dan oy alamıyormuşuz sanırım.

vurgun_kiz_61
22.05.2008, 19:13

Neden?her sene bu ulkelerden oy aliyorduk ...

Erkan
22.05.2008, 19:43

Gitti 36 Puan... Arada bi belcika kalleslik yapiyodu ama... neyse:), Bu arada belcika hersene kendi ulkesinde birinci geliyormus:D Holladali spiker soyledi, defalarca kendi ulkenize mesaj vermek yasaktir uyarisi yapilmasina ragmen.... :D

ilhan
22.05.2008, 19:52
Mor ve Ötesi iş yapmaz diyenler Gülserene oy verdi heralde

Gülseren'de, Mor ve Ötesi'de , Athena'da , Sibel Tüzün'de , Sertap Erener'de iş yapamaz dedim. Sertap iş yaptı :D dumur oldum. Ben yine iş yapamazlar diyorum.

Bu dandirik yarışmada sadece Lordi için oy kullandım. Yine çıksın öyle bir grup yine kullanırım. Ama yarışmaya bakmam, onların sırasını beklerim :)

Çağatay_
22.05.2008, 20:01
Komik.

Hem bizi temsil edecek, hem eleştirilere açık olmayacak hem de size ne diyecek? :) Kendilerini göstermek için orada olsalar dediğine katılırdım. Ama orada Türkiye için yarışacaklar.

İlhan senin ne demek istediğini anlıyorum da ben başka birşeyden bahsediyorum.

Evet beğenmemiş olabilirsin görüşündür, ama artık seçim hakkımız kalmadı ve kayıtsız şartsız arkasında olmak zorundayız.Şarkımızı sevmesek de sahiplenmesini bilmeliyiz.Bundan bahsediyorum.

Diyorum ki, sen de "evet kardeşim bizim şarkımız bu işinize gelirse" diyebilmelisin :D

ilhan
22.05.2008, 20:05
İlhan senin ne demek istediğini anlıyorum da ben başka birşeyden bahsediyorum.

Evet beğenmemiş olabilirsin görüşündür, ama artık seçim hakkımız kalmadı ve kayıtsız şartsız arkasında olmak zorundayız.Şarkımızı sevmesek de sahiplenmesini bilmeliyiz.Bundan bahsediyorum.

Diyorum ki, sen de "evet kardeşim bizim şarkımız bu işinize gelirse" diyebilmelisin :D

Şarkıyı halk seçmediki halk sahiplesin Çağatay'ım :)

Murat'
22.05.2008, 20:07
Yaaa bi bakalım ne olacak....İnşallah finale çıkarlar....Çünkü severek dinlediğim bir gruptur kendileri...

mustafa gürsoy
22.05.2008, 20:10
Hani müzik evrenseldi niye ülkelerden oy kaygımız var :) müziğe evrensel diyenin ya evrenden ya kendinden haberi yok :)

Erkan
22.05.2008, 22:19
KV reklam arasi baktim... hosuma gitti keratalar...:D

Nihal Ayvaz
22.05.2008, 22:21
bizimkiler söylediler şimdi gayet de güzeldi :alkış::alkış:

Nihal Ayvaz
22.05.2008, 23:59
vee finaldeyizzz...;)

Nebiye
23.05.2008, 00:01
Yaa unuttum ve kaçırdım ben :(
Finaldeysek iyi bari sevindim :yattara:

Seyit Hoca
23.05.2008, 00:02
Fİnaldeyİzzzz :)

ilhan
23.05.2008, 00:03
Hiç şaşırmadım :)

Selman
23.05.2008, 00:04
Hani müzik evrenseldi niye ülkelerden oy kaygımız var :) müziğe evrensel diyenin ya evrenden ya kendinden haberi yok :)

Buna çok güldüm ya, güzel bir analiz tebrik ederim:)
Sigara konusunda ki analizlerinize de katılıyorum:D

Konuyla ilgili de mesaj atalım.:)Kurtlar Vadisi olduğu için izlemedim, finali inşallah...

Seyit Hoca
23.05.2008, 00:05
İngilizce şarkıların arasında Bir Türkçe şarkının finale kalması büyük bir gurur..
Mor ve Ötesi ne teşekkürler..
İlk 3 e girebiliriz diye düşünüyorum..
Heyyt beee..Aferin çocuklar..

Emirhan Makul
23.05.2008, 00:05
tebrikler finaldeyiz

Emirhan Makul
23.05.2008, 00:06
tebrikler finaldeyiz

Gürkan
23.05.2008, 00:07
şarkı güzeldi, ama eurovizyon için yavaş bulmuştum. genelde çoşturan şarkılar daha tutuluyor gibi. gerçi eurovizyonda eş dost oyları ile pekçok şarkı bir yerlere geliyor.

bu akşam diğer şarkıları dinleyince vallahi bizimki çok çok daha iyiydi.direk katılan ülkelerde dahil. hele o deri pantolonlu uzun saçlı eleman o şarkıyla katılmış ya.

DKaraduman
23.05.2008, 00:08
Gitti 36 Puan... Arada bi belcika kalleslik yapiyodu ama... neyse:), Bu arada belcika hersene kendi ulkesinde birinci geliyormus:D Holladali spiker soyledi, defalarca kendi ulkenize mesaj vermek yasaktir uyarisi yapilmasina ragmen.... :D

bu sadece yarı final için finalde oy verebilecekler o yüzden artık o kuralın bi önemi yok :)

Erkan
23.05.2008, 00:28
bu sadece yarı final için finalde oy verebilecekler o yüzden artık o kuralın bi önemi yok :)

Hollanda: 12 points go to Turkey

Eyüphan
23.05.2008, 00:47
ermeniler sürpriz yapabilir. Geçen yıllara oranla pek iyi şarkı yok gibi bu sebeple ilk 6 da oluruz diye bekliyorum.

İdris Toksoy
23.05.2008, 00:48
hadi hayırlısı

EMine_61
23.05.2008, 10:24
favorilerim :
Kalamira: Secret (Britney Spears'a benzemiyor mu? )
Czech Republic: Have some fun
Bulgaria: Dj take me away
hepsi burda :)
http://www.eurovision.tv/mediaplayer/2008/player.html

macka61
23.05.2008, 12:33
ben iyi bir puan ile derece yapacağımıza inandım

ÜNAL
23.05.2008, 14:08
Umarım iyi derece ile sonlandırırız.

http://img391.imageshack.us/img391/4200/morveotesiyg4.jpg (http://imageshack.us)

guci 29
23.05.2008, 14:24
En sevdiğim gruplardan birisi... Mor ve ötesi!
Yarışmaya Türkçe bir şarkı ile katılmaları, onlara bir kez daha ''Muhteşemsiniz!'' dememi sağladı.
Finale kalacağımızdan adım gibi emindim. !!Türkiye!! dendikten sonraki hal ve hareketleri ise beni hiç yanıltmadı!
Bu yarışmada 1. olmazsak, iyi bir dereceyle bitireceğimize eminim.

:Bayrağımız:

Ömer SEVİNÇ
23.05.2008, 15:32
Finale çıktıklarına göre ilk 5 garanti artık:cool:

Hasan61
23.05.2008, 16:55
gurbetçiler boş durmak yok..........

antagonist
24.05.2008, 22:00
Başlıyor. :)

Haydi ekran başına!

ilhan
24.05.2008, 22:01
Müzik evrenseldir.
Eurovizyon evrensel değildir. ;)

Ali Can
24.05.2008, 22:02
inş. başarılı oluruz..

Ali Can
24.05.2008, 22:02
Müzik evrenseldir.
Eurovizyon evrensel değildir. ;)
güzel yorum :D:D

ÖzGür Ayar
24.05.2008, 22:08
geçen senenin 1. si söyledi şarkıyı ve proğram başladı. Başarılar Türkiye.

Türkiyede ülke kodu 1514 ücret 10 kontör.

İlk 5 şarkı arasında ermenistanın şarkısı hoşuma gitti kızıda çok hoş :D

Mayls
24.05.2008, 22:29
Bende Türkiye icin oyumu kullanacagim ama sanirim Eurovizyon'u fazla ciddiye aliyoruz. Ben Alman'larin agzindan hic Eurovizyon diye bir sey duymadim. Haberlerde de böyle bir yarismanin bahsi gecmiyor.

Ya biz fazla ciddiye aliyoruz, ya da Almanlar zaten her yil rezil olduklari icin gündeme getirmiyorlar.

Eyüphan
24.05.2008, 22:33
ermenistanın şarkı da çok hoş doğrusu :D

ÖzGür Ayar
24.05.2008, 22:34
bosnalı uşak kemal sunalı çok izlemiş herhalde :D
valla açıkcası ermenistanın şarkıda hatunda çok hoştu ilk 7 şarkıda favori :D

Mayls
24.05.2008, 22:41
Hadi oylar Ermenilere ççç

Eyüphan
24.05.2008, 22:44
Biz Azerbaycan a vereceğiz de onlar umarım ermenilere veremzler 12 puanı :D
Adaletli olmak gereklirse 2 gü önce de belirtmiştim ermeniler ve yunanlılar iyi şarkı yaptılar. bizimkide fena değil ama birinci olmaya yetmez..

ilhan
24.05.2008, 22:46
Finlandiya'ya 1 oy atarım ;)

Sadece ona baktım zaten.

Eyüphan
24.05.2008, 22:49
Finlandiyayı uyarmak lazım. Başka sanatçıları yok mudur acep :D

Trabzonli_61
24.05.2008, 22:49
Bizimkiler ne zaman söyleyecek?

ÖzGür Ayar
24.05.2008, 22:51
ermenistan ve izlanda şu an tuttuğum şarkılar ama ermenistan şarkıyı söyleyen kişi ile 5 adım önde :D

ilhan
24.05.2008, 22:52
Finlandiya bir çok metal grubunun beşiğidir. Children of Bodom, Nightwish, Sentenced ilk seferde aklıma gelenler.

Kaya
24.05.2008, 22:56
Gayet güzel bir performans.
Tebrikler Mor ve Ötesi...
Karşılığını umarım alabiliriz...

DKaraduman
24.05.2008, 22:57
şu bir ben deli bir ben deli.... kısmından sonraki giriş müziğine hastayım bu şarkının yaw çok mükemmel yapmışlar orayı orda coşturdu milleti zati

antagonist
24.05.2008, 23:04
Mor ve Ötesi'ni tebrik ediyorum. Şarkıyı çok güzel söylediler...

Fatih
24.05.2008, 23:04
performansı güzeldi ama sahneyi güzel kullanamadılar sanki

Eyüphan
24.05.2008, 23:05
Fatih nerden anladın sahneyi güzel kullanamadıklarını :D

Ömer SEVİNÇ
24.05.2008, 23:06
Şarkıyı dinlerken tekrar keşke İngilizce olsaydı dedim. Bosna Hersek'in şarkısını beğendim ben şimdiye kadar. Gelinler falan:D:D

ilhan
24.05.2008, 23:12
Şarkıyı dinlerken tekrar keşke İngilizce olsaydı dedim. Bosna Hersek'in şarkısını beğendim ben şimdiye kadar. Gelinler falan:D:D

Sadece Finlandiya'yı izledim ben :) Baktın mı sende?

Soner abi olsa ne alaka derdi ama ben elemanların vokali Kai Hansen'e çok benzettim :D

Ömer SEVİNÇ
24.05.2008, 23:14
Sadece Finlandiya'yı izledim ben :) Baktın mı sende?

Soner abi olsa ne alaka derdi ama ben elemanların vokali Kai Hansen'e çok benzettim :D

Ona yorum yapmaya gerek duymadım ilhan:D Gönüllerin şampiyonu o zaten. Ama bu sefer başarı kazanamayacaklar bence. Dah 2 sene önce Lordi kazandı öyle;)

Şarkıları Lordi'ninkinden daha hoşuma gitti ama Lordi'nin kıyafetler çok etkili olmuştu:)

ilhan
24.05.2008, 23:18
Ona yorum yapmaya gerek duymadım ilhan:D Gönüllerin şampiyonu o zaten. Ama bu sefer başarı kazanamayacaklar bence. Dah 2 sene önce Lordi kazandı öyle;)

Şarkıları Lordi'ninkinden daha hoşuma gitti ama Lordi'nin kıyafetler çok etkili olmuştu:)

1 oyda 1 oydur :) Yolluyacağız bakalım. :D

Lordi , Slipknot 2 gibiydi. Kazanmaları çok normaldi.

Ama Finlandiya bu işi iyi yapıyor ;)

ÖzGür Ayar
24.05.2008, 23:18
ermenistan izlanda ve şimdide ukrayna tuttum bu üçünü.

Fatih
24.05.2008, 23:19
Fatih nerden anladın sahneyi güzel kullanamadıklarını :D

bilmiyorum bana öyle geldi :)

LazAnisT
24.05.2008, 23:21
Müzik kesinlikle evrenseldir.Onun için ben oyumu Ukrayna'ya yollayacağım:)Yoksa kıza yazık olur:)

Ömer SEVİNÇ
24.05.2008, 23:21
1 oyda 1 oydur :) Yolluyacağız bakalım. :D

Lordi , Slipknot 2 gibiydi. Kazanmaları çok normaldi.

Ama Finlandiya bu işi iyi yapıyor ;)

Ben Azerbaycan'a atacağım oyumu;)

Selman
24.05.2008, 23:22
performansı güzeldi ama sahneyi güzel kullanamadılar sanki

La az daha açılsalar aşağı düşecekler:D

antagonist
24.05.2008, 23:25
70 yaşındaki adamı gönderen Hırvatları tebrik etmek lazım. :)

Bu arada Fransızlar da baya komik ya. :D

Fatih
24.05.2008, 23:27
Müzik kesinlikle evrenseldir.Onun için ben oyumu Ukrayna'ya yollayacağım:)Yoksa kıza yazık olur:)

süleyman abi kız dedinde aklıma 16 yaşındaki arnavut kız geldi:D

Eyüphan
24.05.2008, 23:27
ermenistan izlanda ve şimdide ukrayna tuttum bu üçünü.

4.sü de yunaistan olur. Onların hatunda fena değil Özgür :D bizim hadise gibin :D

ilhan
24.05.2008, 23:28

Tebrik ediyorum Süleyman abi. :alkış:

antagonist
süleyman abi kız dedinde aklıma 16 yaşındaki arnavut kız geldi:D

Güzellik yarışması mı ula bu?

Ömer SEVİNÇ
Azerbaycan'daki tipleri gördükten sonra Bosna'ya oy atmaya karar verdim:D

Egemen
24.05.2008, 23:29
isveçi de yabana atmayın :):)

müziğin evrenselliği açısından :)

ÖzGür Ayar
24.05.2008, 23:29
habu azerilerin şov kızları ne öle ya töbe töbe :D

saat 12 ye doğru yanaştıkca proğram formatından kaymaya başladı yunanları tanıtırken belli oldu görüntüden :D

4.sü de yunaistan olur. Onların hatunda fena değil Özgür :D bizim hadise gibin :D

değiştim birden fikrimi tuttum yunanlılarıda :D

LazAnisT
24.05.2008, 23:30
Arkadaşlar konuyu saptırmayın.Burda Müziğin evrensel olup olmadığından bahsediyoruz:cool:Bu arada bizimkilerden başka herkes sahnede şarkı harici birşeyler yaptı.

Fatih
Güzellik yarışması mı ula bu?

müzik evrenseldir süleyman :D

antagonist
Azerbaycan'daki tipleri gördükten sonra Bosna'ya oy atmaya karar verdim:D

"Al birini vur ötekine" desem ayıp mı olur? :rolleyes::rolleyes:

Egemen
24.05.2008, 23:31
"Al birini vur ötekine" desem ayıp mı olur? :rolleyes::rolleyes:

nerde bunda evrensellik Süleyman :):)

Çağatay_
24.05.2008, 23:32
Ukrayna'daki hatun çok iyiydi ona atın üzülmesin kız :D

Fatih
24.05.2008, 23:33
madem evrensellikten konu açıldı Almanya da baya evrenseldi:D

h@msi61
24.05.2008, 23:33
Ukrayna'daki hatun çok iyiydi ona atın üzülmesin kız :D

Yengemiz olurmus, o hatunun esi Turkmus:)

İskender66
24.05.2008, 23:37
Şarkılar bahane. Görsel şovlar şahane :)
Töbe töbe :) Bakmayım diyorum ama olmuyor :D Günaha giriyoruz affet Allahım :)

ÖzGür Ayar
24.05.2008, 23:37
kimse birşey yazmadığına göre herkes ispanyaya kitlendi :D

İskender66
24.05.2008, 23:40
kimse birşey yazmadığına göre herkes ispanyaya kitlendi :D

Özgür 12den sonra mafyamdaki server1deki bütün ölüler dirilecek. 60 bin üyenin neredeyse tamamına yakını ölmüştü. Hepsi canlanınca eğlence olur. gelirsen gel :D Saat 12yi bekliyorum. Toplu katliam olacak :D

Terzioğlu
24.05.2008, 23:41
Yunanlar iyi sov yapti...iddiali olurlar.

ÖzGür Ayar
yok abi beni sarmıyo sonunda patates olucak gene boşver :D

ilhan
Radyo BMN'niz açık mı?

http://img524.imageshack.us/img524/8554/ilhannlc2.jpg

Dinlemek için grafiğe tıklayınız!

http://img255.imageshack.us/img255/7851/onairng5.gif (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

Reklam reklamdır :p

Çağatay_
24.05.2008, 23:42
Ya ben şarkıları pek sevmediğim için en güzel kızların olduğuna oy verirdim verecek olsam :D

Bu arada izlediklerim içinde şaka maka İspanya,Yunanistan ve Ukrayna kötü değildi.Kızlar için yazmıyorum ;)

İskender66
24.05.2008, 23:43
yok abi beni sarmıyo sonunda patates olucak gene boşver :D
senin orada levellerin yüksekti değil mi? orayı da takviye yapalım. sen girmezsen ben giriyim yedek olarak :D İstediğin zaman sen kullanırısn geri :)

antagonist
24.05.2008, 23:43
Etmeyin canlar, bizim şarkımız da güzel.

Dursun Kaplan
24.05.2008, 23:44
Yunanistanın şarkı güzel.. Tabi kızda.. :D

Terzioğlu
Su yarismaya Davut Güloglu gitse rahat kazaniriz..hareketli bir parcayla dagitir oralari..

Çağatay_

Ben bizimkini beğendim zaten Süleyman abi yorum yazmıyorum bile, önceden de belirtmiştim :) Mor ve Ötesi severim İlhan'a rağmen :D:D

Ömer SEVİNÇ
24.05.2008, 23:45

Çok ters zamanda çıktı Süleyman. Şarkıdan sonra reklam girmesi çok kötü oldu. Keşke 20'den sonra falan çıksalardı..

antagonist
24.05.2008, 23:45
Su yarismaya Davut Güloglu gitse rahat kazaniriz..hareketli bir parcayla dagitir oralari..

Aman, eksik kalsın. :)

Terzioğlu
24.05.2008, 23:46
Aman, eksik kalsın. :)

Niye fenerli diye mi?

antagonist
24.05.2008, 23:48
Niye fenerli diye mi?

Yok. Tuttuğu takımı bilmiyordum, yeni öğrendim. Zaten çok da önemli değil. :)

Onu Karadeniz müziğine yakıştır(a)mıyorum.

Ülkemizi temsil etmesini de istemem.

ÖzGür Ayar
24.05.2008, 23:50
herkes şarkısını söyledi ilk favorim tabiki biz :D bizden sonraki favorim ermenistan. Süpriz adaylarım izkanda, ukrayna uzak bi ihtimalde yunanistan.