PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadeniz Fırtınası Selçuk Aydın Gururumuzsun!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28

Tayfun Aydın
29.07.2012, 07:10
Bu neden köpek gibi sağa sola tırmanıyor.

Bud Spencer
yinede helal olsun
rakip pound for pound dünyanin en iyi 10-15 boksörlerinden biriydi

gri_gokkusagi
bizimkide akıl işi değil değil iki kaliforyalı hakemle dövüşmek

tamuğ yamtar
Selçuk'un da pek umudu yok gibi.

bitirim
29.07.2012, 07:11
hayırlısı olsun :(

kudu_61
29.07.2012, 07:12
yenilmeden gitti ünvan devirmeliydik tecrübe kazandı :(

augustus
nasıl 2 californialı hakem oluyor ?? bu nasıl bir adalet anlayışı :(

POYRAZ
3 Hakemden 2 si California li, rakip de California da yasiyor.
Kendilerinden bekleneni yaptilar.

bitirim
selçuk adamı navakvt etmeye çıktı puanla kaybetti :(

Taner Gündoğdu
bu nasıl adalet yaaa! adamın şehrinde adamın şehrinden 2 hakem var

Bud Spencer
bizimkide akıl işi değil değil iki kaliforyalı hakemle dövüşmek

hakemle alakali degildi
guerrero hak etti maci

ama selcuk muhtesem savasti

Tayfun Aydın
29.07.2012, 07:13
Resmen kumpas başka hiçbirşey değil lan adama net yumruklar vurduk ama sahtekar ruhsuz amerikalılar bayılılırlar böyle acıklı hikayelere bu gavatın hikayesi daha iyi satılır karısı kanser olmuş cart curt resmen çocuğun hakkını yedi şerefsizler.

augustus
29.07.2012, 07:13
3 hakemden 2 si bırakın amerikalıyı adamın hemşehrisi californialı..böyle olduğunu bilsem bu kadar heyecan yapmazdım..

Furkan Özdem
29.07.2012, 07:14
Saçmalık.. Puanlama da da fark vardı yani hadi öyle küçük olsa anlarım. Bu tür müsabakalarda demekki ev sahibi 2 3-0 önde başlıyor.

Kereşenli
Sinirden ağlama derecesine geldim, bu kadar adilik olmaz.

Deniz Tosunoğlu
2 milyon dolari sanki Turk'e verecektiler.. Ben 5 yil Muay-thai (thaiboks) yaptim, bu islerde şike sonsuz..

gri_gokkusagi
29.07.2012, 07:15
hakemle alakali degildi
guerrero hak etti maci

masada kaybetmişiz zaten maç başlamadan guerrero haketse ne olur haketmese ne olur maçı galibi belli gibiymiş SELÇUĞA TEŞEEKKÜR EDERİZ MÜTHİŞ ÇALIŞTI...

Semih Kırsüleymanoğlu
29.07.2012, 07:16
puanlamaya kalirsa kazanmasi münkün olmadigi herkez biliyor/bilmeliydi zaten.
Keske biraz daha gayret edip KO yapabilseydi.
Ama yinede Helal olsun. Müthis mac cikardi.

Terzioğlu
29.07.2012, 07:17
Selcuk abi bugün müthisti net olarak söylüyorum. Belkide kariyerinin en iyi macini cikardi. Kondisyon olarak kendini cok ama cok gelistirdi akilli dövüstü ama bu maci ona Amerika da puanla vermeyecekleri belliydi. Karar kesinlikle yanlis. Ama cok da fark etmez. Bu mac cok iyi bir tecrübe oldu. Bundan sonraki rakiplerine simdiden aciyorum. Kesinlikle dünya sampiyonluk yolu kapanmis degil henüz.

POYRAZ
Selcuk sonuna kadar hak etti maci.
9. raund muydu neydi rakip sallandi sallandi ama düsmedi.
Neredeyse o raundda iniyordu yere.
Rakip hic bir raundda Selcuk'u o denli zor durumda birakamadi.
Mac sonunaa kadar Selcuk'un hakkiydi.
Hakemler kendi hemsehrilerinden yana kullandilar tercihlerini.
Böyle bir haksizliga haizrlikliydim acikcasi.
Bu California li hakemler icin mac öncesi itiraz yapilmis ama
demek ki degisen bir sey olmamis.

yorumsuz6117
Puanla kazanmamız imkansızdı zaten. Üzüldüğüm nokta Selçuk nakavt edebilirdi bu adamı.

Enes Ünal Kaya
Selçuk Malesef Kendi Verdi Maçı..

Rakibini Az Daha Düşürüyordu , Kaç Kerede Sersemletti Ama Devamında 2.Vuruşları Hiç Yapmadı Hep Bekledi..

Ben Selçuğun Yediği Net Yumruk Hatırlamıyorum , Hiç Sersemlemedi..

tamuğ yamtar
bu nasıl adalet yaaa! adamın şehrinde adamın şehrinden 2 hakem var

Aslında 3'u de adamın sehrindendi.

İtiraz ettiler biri değişti.

Burçak
29.07.2012, 07:18
hakemlerin californialı olmasından dolayı şikayet edilmiş ve farklı hakemler atanacaktı maça. böyle bi haber okumuştum bi yerde. şimdikiler nereliydi dikkat etmedim

Hürgün Aygün
29.07.2012, 07:19
Yazık oldu gerçekten.Mücadelesi müthişti Selçuk'un.Gurur duyuyoruz senle...

Kereşenli
29.07.2012, 07:20
hakemlerin californialı olmasından dolayı şikayet edilmiş ve farklı hakemler atanacaktı maça. böyle bi haber okumuştum bi yerde. şimdikiler nereliydi dikkat etmedim

İkisi Kalifornıyalı biri İngilizdi.

Ömer_
hakemle alakali degildi
guerrero hak etti maci

Guerro maçı hakettimi:)

Selçuk 8 ve 10. raundda Guerroyu resmen sürklase etti.Selçuğun sendelediği bir raund yok.hakem şikesi yalnızca Türkiyede olmuyor.iki California bölgesi hakeminin bu maça atanması skandaldan öte durumdur.Menajer Ahmet Önerin kişisel çabaları yetmedi.

Enes Ünal Kaya
Hakemlerin Suçu Yok Bence Bu Kadar İrdelemeyin..

Adam 2 Vurduysa Selçuk 1 Vurdu Sağlam Vurdu... Az Önce Dediğim Gibi Selçuk 2.yi Bir Kaç Yerde Beklemek Yerine Vursaydı Zaten Rakibi Yerden Toplayamazdın..

Hak Etmediğini Selçukda Biliyorki Hiç Sevinmedi ..

Eğer Hak Etmiş Olsa da Kaybetse Zaten Maç Sonu Dalardı Selçuğu Tanımıyormusunuz

Mehmet Fatih Silik
Ulan burda da mi $ike...kalibiniza tüküreyim adi köpekler!!!

ibrahim ŞEN
29.07.2012, 07:21
Benı bu adam degıl sistem yeni 3 senedir oyaladılar benı 3 sene oncekı dozer selcuk olsa bu degıl kralınıda yenerdi

Furkan Özdem
29.07.2012, 07:21
selçuk adamı navakvt etmeye çıktı puanla kaybetti :(

Çünkü kendi de biliyordu californiada puanla kazanmanın imkansız olduğunu.
11. raunddu sanırım. Bir önceki raund çok daha rahatken birden guard almadan saldırdı adama. Direk nakavtı düşündü.

Sağlık olsun. Bu boks da acayip bir şey futbol gibi değil ki fazla gol atınca kazanasın. Çok esnek...

ibrahim ŞEN
29.07.2012, 07:23
4. raundda tansıyon sorunu yasamıs sekerli su mu bisey varmıs kosede bulamamıs ondan.

Tayfun Aydın
Cinderalla Man diye bir film var russel Crow oynuyor gözden düşen bir boksör her şeyini kaybediyor ekonomik kriz derken adam dibe vuruyor sonra bir gösteri maçı derken adam tekrar ağır siklet boks şampiyonu.Gerçek hikaye.
Al işte karısı kanser 15 aydır maç yapmıyor küllerinden doğuyor bu o.ç ları çok meraklı böyle hikayelere sokak ta evsiz görseler üstlerine tükürmezler ama hikaye acıklı olunca deli oluyorlar.İyi satarlar bu hikayeyi kötü adamı da bizim Selçuk olur.

Furkan Özdem
Hakemlerin Suçu Yok Bence Bu Kadar İrdelemeyin..

Adam 2 Vurduysa Selçuk 1 Vurdu Sağlam Vurdu... Az Önce Dediğim Gibi Selçuk 2.yi Bir Kaç Yerde Beklemek Yerine Vursaydı Zaten Rakibi Yerden Toplayamazdın..

Hak Etmediğini Selçukda Biliyorki Hiç Sevinmedi ..

Eğer Hak Etmiş Olsa da Kaybetse Zaten Maç Sonu Dalardı Selçuğu Tanımıyormusunuz

Hak etmediği için üzülmedi puana kaldığı için üzüldü. Boksta işler böyle . Ev sahibi puanlamada götürüyor...

is_mail61
29.07.2012, 07:24
Ya kimse selcuk kotuydu demesin bence harikaydi adam selcugu sallayamadi bile ya birazdaha uatune gitsedi yikilcakdi son hareketi yapamadi yani kari gibi vurulan 3 yumrukla agzinin ortasina yapistirdigi kroseleri bir sayiyolar heralde bunlar ondan boyle oluyo

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 07:26
Hak etmediği için üzülmedi puana kaldığı için üzüldü. Boksta işler böyle . Ev sahibi puanlamada götürüyor...

Bir Daha İzle Tek Tek Say İstersen..

Rakibi Maç Boyu 100 Vurduysa Selçuk 50 Vurmuştur.

3 4 Raund Net Üstün Oynadı Ama Yetmedi.. İndirecekdi.. Hele Düşüyordu Bir Ara Gitse Üflese Yerde.. Yine Köşede Aynısı Oldu Bekledi..

Bence Sayı ile Kaybetmesi Normal.. Dediğim Gibi Sadece Sağlam Vurdu Selçuk.. Nakavt İçin Ama Olmadı..

Tayfun Aydın
29.07.2012, 07:26
Adam son raund bizim ganita da gezmeye çıkaracak Selçuğu sandım o.ç sürekli sarıldı.Herif ayakta kalabildiğine sevindi. Bir kere yere inse iş bitmişti ama adama demişler belli sen yere düşme gerisi kolay............... kodumun gavatları satılmışları.

fanatikdevri
29.07.2012, 07:27
Rezillik,adam bir de sevindi,suratı çarşamba pazarına döndü o kremler olmasa.
Bizim kaderimiz masa başında kaybetmek zaten,sağlık olsun.Kariyerinde böyle bir galibet olmasındansa böyle bir hakem mağlubiyeti olsun daha temiz Selçuk Aydın.

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 07:27
Ya kimse selcuk kotuydu demesin bence harikaydi adam selcugu sallayamadi bile ya birazdaha uatune gitsedi yikilcakdi son hareketi yapamadi yani kari gibi vurulan 3 yumrukla agzinin ortasina yapistirdigi kroseleri bir sayiyolar heralde bunlar ondan boyle oluyo

Heh Demek İstediğimi Yazmışın Bir Saymıyorlar Daha Fazla Sayıyorlar Sonuçta Adam Vuruyor. Hakem Puan Veriyor..

Selçuk Yoksa Harika Dövüştü.. Demek İstediğim Bu.. İndirebilirdi Çok Net Hatalar Yaptı

yorumsuz6117
29.07.2012, 07:28

Yumruğun şiddetine göre puan verilse Selçuk ezdi zaten.

r9emre
29.07.2012, 07:29
Sadece şöyle bir soru soruyorum hakemle alakası yoktu diyen arkadaşlara. Eğer maç Trabzon'da oynanıyor olsaydı hakemlerden 2'si Trabzonlu 1 tanesi Rizeli olsaydı bu maçın puanlama sonucu ne olurdu? :) Tamamen aynı ortam çünkü. 2 tane Kaliforniyalı hakem ki Guerrero orada doğmuş ve orada büyümüş. 1 tanesi de İngiliz. Maç da Guerrero'nun memleketinde yani kısaca. Ee ilk sorumun cevabını alabilir miyim? :)

Tayfun Aydın
29.07.2012, 07:29
4 raund da bir puanları açıklayacaklardı noldu. Yalan oldu bu azizin soyundan mıydı bu hakemlerde.

tamuğ yamtar
29.07.2012, 07:30

3 4 Raund Net Üstün Oynadı Ama Yetmedi.. İndirecekdi.. Hele Düşüyordu Bir Ara Gitse Üflese Yerde.. Yine Köşede Aynısı Oldu Bekledi..

Bence Sayı ile Kaybetmesi Normal.. Dediğim Gibi Sadece Sağlam Vurdu Selçuk.. Nakavt İçin Ama Olmadı..

Olay bu arkadaslar.

Rakip sendeleyince veya yüzü dağılınca fazladan puan vermiyorlar.

oflu engin
29.07.2012, 07:30
baştan sona maçın tek hakimi nasıl oluyorda mağlup oluyor.selçuk tam üç kere nakavt yapacak duruma getirdi ama son darbeyi vuramadı.iki kere düşecek duruma geldi 9.ve 10 raundlardaki vuruşları bile bu maçı almasına yeterde artardı bile.maç sonu selçuk'un sevinmemesinin nedeni nasıl nakavt edemedim tarzında geldi bana.guerrero yumruk atamayacak duruma geldi middesine yediği ve zedelendiği raunda selçuk üstüne gitmedi orda nakavtluk fırsatı tepti.üzüntüm selçuk bu adama sayıylada olsa yenilecek bir maç çıkarmadı.bu maçın rövanşı olursa bilinki beşinci raundda nakavt ile sonuçlanır.hakaten yazık oldu.dediğim gibi sayıylada olsa yenilmeyi hiç hak etmedi.

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 07:31
Sadece şöyle bir soru soruyorum hakemle alakası yoktu diyen arkadaşlara. Eğer maç Trabzon'da oynanıyor olsaydı hakemlerden 2'si Trabzonlu 1 tanesi Rizeli olsaydı bu maçın puanlama sonucu ne olurdu? :) Tamamen aynı ortam çünkü. 2 tane Kaliforniyalı hakem ki Guerrero orada doğmuş ve orada büyümüş. 1 tanesi de İngiliz. Maç da Guerrero'nun memleketinde yani kısaca. Ee ilk sorumun cevabını alabilir miyim? :)

Hemen Söyliyim Sana Selçuk Alırdı Çok Bariz Fark Yok İse..

Ancak Yanıldığın Nokta Şu.. Selçuk Daha Çok Yumruk Yedi.. Adam Evinde Daha Az Yumruk Yedi Birde Maçı Bizemi Vereceklerdi

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 07:32
Olay bu arkadaslar.

Rakip sendeleyince veya yüzü dağılınca fazladan puan vermiyorlar.

Sendeledi Ya Zaten Bir Yerde Orda Dizi Yere Deyseydi . O Zaman Selçuk Bu Puanlara Rağmen Kazanırdı.

fanatikdevri
29.07.2012, 07:34
Selçuk'un tek hatsı rakibi 7. ve 8. raundlarda gardı düşmüşken indirmemesi oldu,risk orda alınırdı,maçın başında bu işin puana bırakılırsa onların kazandırılacağını öngöremeyen menejer de ayrı bir durum.

tamuğ yamtar
Sendeledi Ya Zaten Bir Yerde Orda Dizi Yere Deyseydi . O Zaman Selçuk Bu Puanlara Rağmen Kazanırdı.

Orada da hemfikiriz.

Maalesef deymedi. Sendeledigi ile kaldı.

61_Hasan_69
Nihat Doğan: Adam California'li 2 hakemde California'li.rovans Trabzonda olsun hakemlerden ikiside Trabzonlu olsun bakalim Selçuk kaybediyor mu ?

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 07:35
Hadi Yatalım Daha Haliç'i Yakmaya Gideceğiz :)

Ertan 51
29.07.2012, 07:38
Bir tarafta gerçek anlamda boks yapmak isteyen bir adam var diğer tarafta işin gancıklığına kaçıp tıpır tıpır vurup puan alıp maçı kazanmak isteyen birisi.Romen'le olan maçında aldığı yumruğun yarısını almadan,doğru dürüst yumruk alıp zor durumda bile kalmadan kaybetti Selçuğumuz.
Bu ara da rakibin kendi evinde kendi hakemleri ile maç yaptıran kimse onların da tek tek kulaklarını çok çınlattım,pislik-şike-adam kayırmaca her yerde var malesef ve Selçuk az önce buna kurban gitti..

Hiç moralini bozma aslanım,
yapabilirsen oyunu onların kuralına göre oyna,adam gibi dövüşüp iniyim veya indiriyim deme puan için oyna bundan sonra.Benim gözümde maçı kazandın,hiç canını sıkma,çoğu otorite rakibinin aldığı bu galibiyetten rahatsız olacaktır,çoğu kişinin içine sinmeyecektir.
Her şekilde şampiyonumuz ve gururumuzsun,seviyoruz seni.

oflu engin
29.07.2012, 07:39

maçı izledik senin dediğin gibi yarı yarıya yumruk farkı hiç yok.isabetli ve puan alıcı yumruklarda ben üstünlük göremedim.mesela benim gördüğüm hakemin ayırırken selçuk'u çekerek ayırması yada yumruğunu tutarak ayırması.guereroyu tutarak ayırdığını hiç gördünmü yada selçuk'un sarıldığını gördünmü selçuk hiç yumruk yiyince zedelendimi hayır.ama guerrero tam üç kere zedelendi ve ikisinde nakavutluk duruma gelmişken bak bakalım ne oldu sarılma ve hakem araya girdibenimde iddiam selçuk ile rakibinin puanlık vuruşlarını bilirkişi banttan seyretsin maç tekrarlanır

garziya
29.07.2012, 07:40
Boks Karadeniz insanına göre değil. Koyduk mu oturturuz biz, kız gibi kol sallayarak yapamayız. Adam ayakta zor duruyordu ama kazandı :(

bmtr
29.07.2012, 07:41

Arkadaslar ABD'yi Turkiye zannetmeyin. Herseyi harfiyyen takip ederler, ve oyle birseyi ortaya cikarirlarsa, adamin anasini aglatirlar. Penn State'deki yardimci antrenor coluk cocukla adi cikti diye, universitenin gecmis yillardaki (yardimci antranorun oldugu) butun sampiyonluklarini geri aldilar, universityi 60 milyon cezaya caprtirdilar, universitenin futbol ogrencisi cekmek icin verecegi butun burslari yasakladilar, birinci antranorun heykelini kaldirdilar, vs. Siz ABD'yi Turkiye'mi zannettiniz. Burada kimse sistemden onde degil; bu buranin devlet baskani bile olsa. Yillar once, buradaki devlet baskani, boyle bir yanlis sonucu basit bir polis'ten ozur diledi. Selcuk iyi mac yapmistir, ve fakat hak etmemistir. Ben Selcugun mac yaptigi adamin demeclerini izledim, adam hic ukala demec vermedi, Selcugu kucumsemedi. Selcuk biraz daha havadan atma demecler verdi.

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 07:42
maçı izledik senin dediğin gibi yarı yarıya yumruk farkı hiç yok.isabetli ve puan alıcı yumruklarda ben üstünlük göremedim.mesela benim gördüğüm hakemin ayırırken selçuk'u çekerek ayırması yada yumruğunu tutarak ayırması.guereroyu tutarak ayırdığını hiç gördünmü yada selçuk'un sarıldığını gördünmü selçuk hiç yumruk yiyince zedelendimi hayır.ama guerrero tam üç kere zedelendi ve ikisinde nakavutluk duruma gelmişken bak bakalım ne oldu sarılma ve hakem araya girdibenimde iddiam selçuk ile rakibinin puanlık vuruşlarını bilirkişi banttan seyretsin maç tekrarlanır

Abi Tamam Anlıyorum Seni Ama Alt Kısımda Yumruk Sayıları ve Yüzdeler Gözüküyordu Sürekli Ek Olarak..

Her Raund 2 Kat Fark Vardı Ancak Yüzde Olarak Selçuk Daha İyidi Çoğu Raund da..

Yinede 100 ün Yarısını Vursa Diyelim Selçuk 50 Eder

Rakibi İse 200 Ün Çeyreğini Vursa 50 Eder..

Fark Buydu , Yoksa Katılıyorum Dediklerine Selçuk Daha Diri Daha Sağlam Ve Rakibini Daha Çok Yordu..

Selçuk Yarın Kalkar Gezer.. Rakibi 3 Gün Toplayamaz Kendini Ama Puan Alan Daha Çok Vuran Olur Sonuçda.. Daha Çok Vuranda Rakibiydi

Ömer_
29.07.2012, 07:43

Maçı puanla değil hakemlerle kazandı Guerrero.100 değil 300 yumruk fazlan olsa bile ayakta kalan maçı kazanır.3 defa beyni sulanan Guerreroya 3 hakeminde puan vermesi akıl alacak gibi değil.tek eskiğimiz W.B.C'de söz sahibi olmayışımızdır.kısacası bu maç başlamadan Californialı hakemlerin atanmasıyla bitmiştir.bizim bu sabah izlediğimiz boksun çirkin yüzüydü.en büyük skandal kararlar boks branşında verilir.

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 07:46
Maçı puanla değil hakemlerle kazandı Guerrero.100 değil 300 yumruk fazlan olsa bile ayakta kalan maçı kazanır..

Evet Rakibi Diz Çökmediği , Nakavt Olmadığı Sürece Böyle Olur.

Maç Sonu 2side Ayaktaydı Kendimizi Kandırmayalım.. Sersemlemiş Olması Bişey İfade Etmez.

Senin Deyişine Göre Boşa Yumruk Vuruyorlar.. Benim Bildiğim İse Her Yumruk Puan Demek..

oflu engin
29.07.2012, 07:48
Arkadaslar ABD'yi Turkiye zannetmeyin. Herseyi harfiyyen takip ederler, ve oyle birseyi ortaya cikarirlarsa, adamin anasini aglatirlar. Penn State'deki yardimci antrenor coluk cocukla adi cikti diye, universitenin gecmis yillardaki (yardimci antranorun oldugu) butun sampiyonluklarini geri aldilar, universityi 60 milyon cezaya caprtirdilar, universitenin futbol ogrencisi cekmek icin verecegi butun burslari yasakladilar, birinci antranorun heykelini kaldirdilar, vs. Siz ABD'yi Turkiye'mi zannettiniz. Burada kimse sistemden onde degil; bu buranin devlet baskani bile olsa. Yillar once, buradaki devlet baskani, boyle bir yanlis sonucu basit bir polis'ten ozur diledi. Selcuk iyi mac yapmistir, ve fakat hak etmemistir. Ben Selcugun mac yaptigi adamin demeclerini izledim, adam hic ukala demec vermedi, Selcugu kucumsemedi. Selcuk biraz daha havadan atma demecler verdi.

kardeş yanlış anlamada BURALARDADA TELEVİZYONLARA ÇIKIP DÜRÜSTLÜ ABİDESİ ROLÜNÜ ÜSTLENENLER ŞİKE ZATEN OLMAZ AMA YAPAN OLURSA ŞÖYLE KANUN ÇIKARTIK DEYİP HZ Ömer adaletinden bahsedenler cezaevinde yattı.resmi olarakda cezası kesildi.ve bu abideler hala tv lerde dürüstlük naraları atıyorlar.ben Trabzonsporlu biri olarak gördüğümü bilirim.bu gece gördüğüm ve senin olmaz dediğin yerde bana göre adalet yoktu.ve iddia ediyorum bu maç çoğu kişinin içine sinmedi ve kokusuda çıkar

Ömer_
29.07.2012, 07:50

Maç Sonu 2side Ayaktaydı Kendimizi Kandırmayalım.. Sersemlemiş Olması Bişey İfade Etmez.

Senin Deyişine Göre Boşa Yumruk Vuruyorlar.. Benim Bildiğim İse Her Yumruk Puan Demek..

Kaç yıl yaptın bu sporu:)

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 07:54
Kaç yıl yaptın bu sporu:)

Yaptıysan Saygı Duyarım.. Boks Yapmadım Ancak Maçları Çok İzlerim
Bir Süre Tekvando İle İlgilendim Ama..

Ancak Dediğin Gibi Hiç 2 Kere Sersemledi Diye Maç Kaybeden Görmedim..

Bu Sporda Amaç Yumruk Atmak Değilmi..

Bildiğim Kadarıyla Yumruk Şiddetini Hakem Ölçemez.. Sersemledi Diye Kendi Evinde Maçda Vermez Diz Çökmediği Sürece... Puan Da Yumruk Demekse Bunu Görmek İçin Boksör Yada Kahin Olmaya Gerek Yok.

Esmoface
29.07.2012, 07:54
Puana değil de nakavta oynadı gururumuz, doğrusunu da yaptı.
Rakibin ayak ve vücut hızı, alt sikletlerden geldiği için, çok daha hızlıydı. Az ama öz vurup en kötü bir knockdown denedik, o da yanlış hatırlamıyorsam 3 kere ucundan döndü.
Hakemlerin puanlamasının komikliğinden ziyade Selçuk'a gelen uyarı ve rakibin nefesini kesip hücuma çıktığımız sıralar hakemin boksörleri 1i 5 yaparak ayırması utanç vericiydi.
Helal olsun gururumuz, seninle ne kadar kıvanç duysak azdır.
Bu olmadı, bir dahakine olur. Boks motivasyon işidir en nihayetinde, ümidini kaybetmeyip, tam tersine, arttırman dilekleriyle.

oflu engin
29.07.2012, 07:56

enes anlaşamadığımız nokta şu dediklerin doğru ama guerreo puan alıcı yumruklar atmadı dediğin kadar öyle yarı yarıya bir fark yoktu.yumruğun sertliğine puan verilmiyor ama ben çok maçlar izledim sayıya kalan maçlarda genelde rakibi sarsan tarafa verirlerdi maçı bu maçta tam tersi oldu.inan selçuk değilde başkası olsaydı aynı şeyi yazardım hak edilen bir mağlubiyet olmadı.maç sonunu beklemeden zaten kararı biliyorlardı havası vardı salonda.selçuk sevinmemesi ve üzülmesinin sebebi nakavt edememe hırsı.ha selçuk'un eksikleri yokmuydu ayrıca tartışılır mesela tam ç kere eline geçen şansı kullanmadı ikinciyi vursa yerden kalkma ihtimali yoktu ama ikinci nakavt pozisyonunda rakibin ve hakemin azizliğine uğradı.hakem orda hızlı bir şekilde devam ettirmeliydi guerreroye o kurnazlık şansını verdirtmemeliydi.

Esmoface
29.07.2012, 07:58
Pek saygıdeğer ulusal basınımız da niyeyse WBC şampiyonluk maçını kayda değer görmemiş.
Ulan adam ünvan maçına çıkıyor, kemer mücadelesi veriyor, onlar hala Azize ne dedi derdinde.
Yazıklar olsun be, yazıklar olsun.

Enes Ünal Kaya
29.07.2012, 08:01
Son Sözümü Diyim Ben Madem.. Herkesi Anlıyorum ve Görüşlerinize Saygı Duyuyorum..

Çoğunuzada Katılıyorum.. Ancak Detay Kaçırıyorsunuz

Sersemletmiş Dahi Olsa.. Rakibin Evinde Bu Kadar Kolay Kazanamazsın.. Rakibi Sersemletti Ama Size Göre Taraflı Bakıyorsunuz.. Bariz Birşey Yok Ortada Bir Kere Düşer Gibi Olduu Düşmedi Bu Yanii.. 3 5 Kez Aynısı Olsa Anlıyacağım

Daha Sert Vurdu Daha Az Vurdu.. Bunuda Ölçemiceklerine Göre..

Adam Kendi Evinde Düşmedi..
Sayı Olarak Daha Çok Vurdu..
Nakavt Olmadı..

Bence Gayet Normal Bir Sonuç Geldi.. Selçuk Bu Şekilde Kazanamzdı

ccd6167
29.07.2012, 08:02
selcuk kotu dovusmedi ii dovustu zaten o adami ancak knockoutla yikabilirdi ama olmadi saglik olsun

selcuk boks yapmaya cikmisti adam ise maci kazanmaya cikti..

adamin kollari cok uzundu cok buyuk avantaji vardi ama hayirlisi olsun.

macin rovansi olacak mi?

sametaydin
29.07.2012, 08:03
Selçukun stili bu... Az yumruk sallıyor ama kuvvetli vuruyor. Yine az yumruk attı ama boşa salladığı çok oldu bu sefer. Yenemeyeceği bir adam değildi. Maç sonucu olarak diğer tarafın kazanmasını normal buluyorum. Ama bana göre küçük farklarla kazandı bu maçı.

Selçuk eğer bir daha dövüşecek olurlarsa bu adamı yener gibi geliyor bana.

Travelair
29.07.2012, 10:32
Tekrarı: http://tvarsivi.com/player.php?y=36&z=2012-07-29%2006:19:00

Veysel
29.07.2012, 10:47
Rakip daha iyidi

Nokia 3310 cihazimdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bordoylamavi
29.07.2012, 10:50
selçuk bi tane sert yumruk vururken hemen arkasında 2 3 tane küçük yumruk aldı. ama puanı sertliğe göre vermiyorlar yumruk sayısına ve isabete göre. bundan sonra işi zor selçuğun biraz geriye gidecek haliyle

melih61
29.07.2012, 11:26
kesinlikle rakip haketmedi bence berabere

Travelair
29.07.2012, 12:05
Selçuk yanlış çalıştırılıyor, eğitiliyor gibime geldi. Sert yumruk çıkardıktan sonra devamını getirmiyor. 2. yumruklar ilki kadar sert değil. Adamın karşı hamlelerini yeterince süzemiyor. Boşa giden yumrukları çok. Madem 12 raunda uzayacak bu belli, o halde daha agresif daha yıpratıcı olması lazım. Yumruk çeşitlendirmesi ve hareketliliği az. Bunlar eğitilerek çalışarak kazanılacak şeyler. Selçuk'tan çok antrenörlerinde hata var bence

Nihayetinde kendisine teşekkür ederiz

Delibas
29.07.2012, 12:35
Olsun be, gurur duyuyorum ben Selçuk Aydın'la, önünde saygıyla eğiliyorum. Bu son değil, daha çok sevindirecek bizi.

Trabzonlu futbola olduğu gibi boksa da çok yatkın. Şu an Olimpiyatlarda döğüşecek olan 6 Türk boksörün üçü Trabzonlu, lakin bu 3 Trabzonlu boksörlerden ikisinin kulübü Fenerbahçe. Trabzon'da yetişmişler, sonra Fenerbahçe transfer etmiş. Fenerbahçe'nin sunduğu imkanları biz kendi şehirimizde kendi sporcularımıza neden sunamıyoruz bir düşünmemiz lazım. Cemal Kamacı ve Selçuk Aydın gibi boksörler çıkarmış bir şehir artık bu konuda profesyonelleşmeli, gerekli tesisleri, antrenörleri, finansal desteği sağlayabilmeli. Doğru dürüst yönetilsek Türkiye'den ve Trabzon'dan ne cevherler çıkar böyle bir bilseniz. Boksörlerimiz gidip Fenerbahçe için yarışmasınlar, bir Trabzon kulübü için yarışsınlar istiyorum, ama bunun için önce ordaki imkanları Trabzon'da da sağlamak gerekiyor.

Samet Türkmen
29.07.2012, 12:37
Maçı izlemedim ama Selçuk her zaman ki gibi az ve öz yumruk atma sorunu yaşıyor anlaşılan. Yumruğu çok sallamak değil puan alıcı yerlere vurmak önemli.

İdris Toksoy
29.07.2012, 12:45
Saglik olsun selcuk aydin.

lazkopatfaroz
29.07.2012, 13:07
Maçın uzaması gerekirdi. Hakemler açık ara rakibi galip ilan etti. .Çok ilgilnç...

Ömer TOPAL
29.07.2012, 13:07
rakip daha iyiydi diyenler var la :) anaa o saate kadar uyumayıp maçı izleyenlerin yorumuna saygı duyun bare..adamda amatör lig topçusu tipi vardı boks yapıyo bide...şikeyle aldılar maçı açık ve net... kimse dürüstlük abidesi pozları vermesin

Veysel
29.07.2012, 13:13
rakip daha iyiydi diyenler var la :) anaa o saate kadar uyumayıp maçı izleyenlerin yorumuna saygı duyun bare..adamda amatör lig topçusu tipi vardı boks yapıyo bide...şikeyle aldılar maçı açık ve net... kimse dürüstlük abidesi pozları vermesin

Ben soyledim bizde kara kasina gozune iyi demedik bizde izledik amator topcu tipip varmis sen tipine gore vermissin karari selcuk bi tane vururkrn adam 3 tane salliyordu futboluda boyle izliyorsaniz yazik takimima

Nokia 3310 cihazimdan Tapatalk 2 ile gönderildi

yatmaztara
29.07.2012, 14:14
biz senin yerine üzülürüz şampiyon sen üzülme... maçın hakkı beraberlikti bana göre. bence oralarda kalmalısın. 1 seneye 2 maç sıkıştırıp yine kafaya oynayabilirsin. amerikada iyi bir intiba bıraktığını düşünüyorum seni tanıdılar. maç boyunca guerreroyu zor anlara soktuğunu gördüler. floyd haricinde hiç bir boksör yenilgisiz deildir. kazalar doğaldır ;)

Taner Gündoğdu
29.07.2012, 14:16
bıraz objektıf olalım arkadaslar selcukda trabzonda yaptığı bırcok maçı hekem puanıyla pasıf kalmasına rağmen kazandı rakıbı nkazanması gerekırken..ev sahıbı hermzan avantajlıdır 1 adım ondedır ben maç bıtınce kaybettığını anladım zaten gorunen koy klavuz ıstemez ama hekem puanları arasıdna bukadar fark olmasına sasırdım bukadar acık bıtcek bır maç değıldı..selcuk bu yenılgıden ders cıkarsın ve daha cok calıssın ayakları yere bassın bıraz son 2 yılda verdığı demecler yaptığı konusmular havaya gırdığını gosterıyordu kendını boksa daha cok versın..

lütfen arkadaşlar kendi değerlerimizi bu kadar kolay harcamayalım. yıl olmuş 2012, forumada girebildiğine göre elinin altında internet var. Allah aşkına şunu yazmadan önce gir bir bak bu selçuk ne yapmış daha önce;

24 maç, 23 galibiyet ( 3 tanesi sayı ile bunların da 2 tanesi Trabzonda) 1 mağlubiyet (sayı ile)

şimdi nasıl dersiniz Selçuk Trabzonda birçok maçı sayı ile kazandı diye? ayrıca bu 2 maçta hakemler Trabzonlu muydu? sayı ile kazandığı maç sonunda rakibinin dişinin kırıldığını, çenesinin zedelendiğini, Trabzonda hastande kontrol edildiğini, ameliyatını romanya da yaptırmak istediğini de ek olarak belirteyim!

istanbulda kazandığı diğer sayı galibiyeti sonucunda çok itiraz olmuş WBC hakemleri maçı tekrar izlemiş kararın doğru olduğunu açıklamıştı. buna rağmen Selçuk ikinci kez hiç gereği yokken rumen boksörler karşılaştı

yatmaztara
29.07.2012, 14:18
floydun bile amerikada hakemle kazandığı maçlar var. misal bir abd'li olmasına karşı zab judah maçı.

onur-ts
29.07.2012, 14:22
selçuk'un tek hatası puan almak nedir bilmemesi.adamı güzel dövüyor ama onun dışında ya puan da alayım lazım olur demiyo.knock out yapmalıydı, o da ona uğraştı ama rakip akıllı dövüştü ve puan kastı.hakemler çok da hak yedi gibi gelmedi bana.yani bariz bi maç verilme olayı yoktu.maç bittiğinde puanla rakibin kazanması normaldi bence.hakem bahane olmamalıydı

trbzn_1967
29.07.2012, 14:24
arkadaşlar maçın hakkı beraberlik değildi bence kesinlikle bizim hakkımızdı. Bence maçın sonucuna itiraz edip bi rövanş maçı almamız lazım. Nasıl bu Romanyalı boksör itiraz edip kinci bir maça çıktıysa Selçuk Aydın ile; biz de yen bir maç alabiliriz.

Bud Spencer
29.07.2012, 14:25
selcuk artur abrahama cok benziyor stil olarak
ama en tepede olmak icin daha teknik daha akillica dövüsmek gerektiriyor
bazilari boks sporunu sokak dövüsüyle karsilastiriyor

artur abraham super six turnuvasinda rezil olmustu mesela cok sert ve diri olmasina ragmen

yinede bekledigimden cok daha iyiydi selcuk. helal olsun. rakibi sikletler arasi dünyanin en iyi 10-15 adamlarindan biri olarak görülüyor

Burçak
29.07.2012, 14:40
Olsun be, gurur duyuyorum ben Selçuk Aydın'la, önünde saygıyla eğiliyorum. Bu son değil, daha çok sevindirecek bizi.

Trabzonlu futbola olduğu gibi boksa da çok yatkın. Şu an Olimpiyatlarda döğüşecek olan 6 Türk boksörün üçü Trabzonlu, lakin bu 3 Trabzonlu boksörlerden ikisinin kulübü Fenerbahçe. Trabzon'da yetişmişler, sonra Fenerbahçe transfer etmiş. Fenerbahçe'nin sunduğu imkanları biz kendi şehirimizde kendi sporcularımıza neden sunamıyoruz bir düşünmemiz lazım. Cemal Kamacı ve Selçuk Aydın gibi boksörler çıkarmış bir şehir artık bu konuda profesyonelleşmeli, gerekli tesisleri, antrenörleri, finansal desteği sağlayabilmeli. Doğru dürüst yönetilsek Türkiye'den ve Trabzon'dan ne cevherler çıkar böyle bir bilseniz. Boksörlerimiz gidip Fenerbahçe için yarışmasınlar, bir Trabzon kulübü için yarışsınlar istiyorum, ama bunun için önce ordaki imkanları Trabzon'da da sağlamak gerekiyor.
ben tanışmıyorum ama fenerbahçe kulübünde olan Trabzonlu boksörlerin sitemlerini duymuştum..
Zamanında Trabzon Belediyesi bünyesinde olan bu boksörler zamanla Belediyeninde bu branşlardan elini ayağını çekmesi ve başka kimsenin destek çıkmamasından dolayı fenerbahçeden gelen teklifi değerlendirmek zorun kalmışlar. onların istemeye istemeye fenerbahçeye gittiklerini duymuştum..
Anlamadığım bu zaten. Boksun koca Trabzonspora maliyeti ne olabilir mesela.
Kapatılan bayan futbol takımının ne maliyeti vardı? Bunun gibi bi çok amatör branş kapatılıyor yada faal değil..
biz gider milyon dolarlar verir yedekte bekletelim. içimizdeki cevheleri yavşak fenerbahçe gelip alsın gitsin. yazık.

.....
29.07.2012, 14:50
Maçı ailecek izledik. Sonuca çok üzüldük.

Selçuk bu maçı haketmişti.

Yine de sağlık olsun demekten başka bir şey gelmez elimizden.

Kamil Çakmak
29.07.2012, 14:57
7,30 a kadar inadına uyumadım yahu. zorla kendimi tuttum uyumamam için. Sonucu böyle olmamalıydı. Rakibi dayanıklıydı. Selçuk sert darbeyi vurduktan sonra devamını getiremiyordu. Yoruluyordu. Ama yineden hiç sendelemedi dimdik ayakta kaldı. Helal olsun.

Emre GÜRDAL
29.07.2012, 15:49
maçın hakkı bizimdi bence rakip hep guarda yumruk attı he bide şu var 2 tane californıalı hakemi unutmuyılım...ben selçukla gurur duydum o rakibin üstüne korkmadan yürümesi benim yüregimi kabardtı helal olsun karadeniz fırtınası....

Burçak
29.07.2012, 15:53
Amerikalı Seyirciler Selçuk Aydın'ı Görmek İstiyor.

Selçuk Aydın tüm maç içi istatisliklerde üstün olmasına rağmen maçı hakemlerin taraflı puanlaması yüzünden kaybetti.
Ancak Selçuk Aydın'ın dün gece sergilediği performans sonrası Amerikanın en büyük Tv kanallarından biri olan SHOWTIME sporcumuz ile kontrat yapmak istedi.. Gerekli şartlar sağlandığı taktirde gururumuz Selçuk Aydın bundan sonra Amerika da dövüşecek.

Ertan 51
29.07.2012, 16:03
Ben de 2.5 saat uyku ile duruyorum sabahtan bu yana,
keşke hak ettiği galibiyeti verseydi şerefsizler de 1 hafta uyumasaydım.

Yumruk azlığı ve rakibin daha çok vurduğu konusunda eleştiri getiren arkadaşlar kısmen belki haklı olabilirsiniz ama öyle böyle maç çıkarmadı Selçuk,bence kariyerinin en iyi maçını yaptı,fakat ring hakemi şerefsizdi ince ince doğradı şampiyonumuzu,kenar hakemleri desen art niyetli yaklaştılar ve şampiyonumuzun önüne set çektiler. Jo Jo Dan maçında bundan daha çok darbe alıp daha çok zorlanmıştı Şelçuk,bugün sabah hiç zor an yaşamadı,hiç dağılmadı,nerdeyse 12 raundun 8 tanesinde dövdü rakibini,ama bırak bunları haticeye değil neticeye bak derseniz bunca emeğe haksızlık etmiş olursunuz.
Rakip te antipatik birisi değildi bana göre,iyi de bir boksör ama Selçuk vallaha 2 gömlek üstün Guerrero'dan,evinde olması Selçuğun fazla tanınmaması,eşinin hastalığının çokça kullanılması derken yazık ettiler.

Volkan061
29.07.2012, 16:04
maçın gidişhatına baktığımızda selçuk önde götürüyor gibiydi. selçuk rakibi ha indirecek dediğimiz anda 2. indirici yumruğu vuramadan taraflı hakem selçuğun önünü kesip guerreronun toparlanmısını izin veriyordu. böyle adeletsizlik apaçık görünüyordu. bunun gibi aynı iki pozisyonda da aynısını yaptı taraflı hakem. çünkü selçuğa bıraksaydı indirecekti anlayacağınız hakem izin vermedi düşürmesini. nede olsa taraflı saha taraflı hakemler.

Ertan 51
29.07.2012, 16:11
maçın gidişhatına baktığımızda selçuk önde götürüyor gibiydi. selçuk rakibi ha indirecek dediğimiz anda 2. indirici yumruğu vuramadan taraflı hakem selçuğun önünü kesip guerreronun toparlanmısını izin veriyordu. böyle adeletsizlik apaçık görünüyordu. bunun gibi aynı iki pozisyonda da aynısını yaptı taraflı hakem. çünkü selçuğa bıraksaydı indirecekti anlayacağınız hakem izin vermedi düşürmesini. nede olsa taraflı saha taraflı hakemler.
Bu işte maçın özeti,
orta da geçseydi bu kadar canım yanmayacaktı,
dövdük hakem araya girdi,gine dövdük bu sefer kenar hakemleri devreye girdi.

Tekrar söyleyim Selçuk müthiş hazırlanmış,
rakip öyle basit bir rakip olmamasına rağmen hiç zorda kalacak yumruk almadı.

cahana
29.07.2012, 16:21
bence çok iyi bir maç çıkardı selçuk 12 raunt boyunca maçtan kopmadı kondisyonu da şimdiye kadarkilerden çok daha iyiydi maçı kaybatmesinin sebebi çok kolay yumruk almasıydı ama olsun bir mağlubiyet almamız gerekiyordu o da oldu bundan sonra galibiyetler serisi bekliyorum. selçuk kesinlikle pasif bir boksör değil adamın tarzı bu yalandan yumruk sallamayı sevmiyor vurdu mu ses getirsin adam hemen nakavt olsun istiyor hırs yapıyor sonra da gardını düşürüyor ve çok puan veriyor

61Cem61
29.07.2012, 16:47
Tekrar izliyorum detaylı şimdi ilk 4 raund puanla guerronun kesinlikle üstün olarak görünmesinin sebebi sürekli bizimkinin üstüne gitmesi.

61Cem61
29.07.2012, 16:51
sonra yavaş yavaş kafa kafaya getirdik maçı ama adam puanla aldı bu maçıda erken bitti

Deniz Tosunoğlu
30.07.2012, 01:55
Canin sagolsun Selcuk.. Bugün 2 saat uyumusum, maalesef olmadi ama farketmez, her zaman yanindayiz.

Benim icin dunyada 2 boksör var. Biri Selcuk Aydin digeride Gökhan Saki.
Tanimayanlar icin:

uch97AbF1Sw

POYRAZ
30.07.2012, 05:41
Youtube'da maci raund raund ariyorken
macin tamamini tek bir video olarak buldum.
Trabzonsporlu bir gönüldas eklemis.

PIuLAB8rKqw

bmtr
30.07.2012, 07:37
Amerikalı Seyirciler Selçuk Aydın'ı Görmek İstiyor.

Selçuk Aydın tüm maç içi istatisliklerde üstün olmasına rağmen maçı hakemlerin taraflı puanlaması yüzünden kaybetti.
Ancak Selçuk Aydın'ın dün gece sergilediği performans sonrası Amerikanın en büyük Tv kanallarından biri olan SHOWTIME sporcumuz ile kontrat yapmak istedi.. Gerekli şartlar sağlandığı taktirde gururumuz Selçuk Aydın bundan sonra Amerika da dövüşecek.

Bu dogruysa cok sevindirici. Dogrudur SHOWTIME buradaki ulusal kanallardan bir tanesi. Eger Selcuk ile sponsorluk konusunda anlarsirsa, cok paralar verirler. Burada hakedene hakettigini verirler. Bence Selcuk ABD'de devam ederse burada onu cok acik. Kabiliyetliye cok iyi imkanlar sunarlar ve arkasinda dururlar. Ben Selcuga basarilar diyorum ve mumkunse ABD'de kalmasini tavsiye ediyorum.

bmtr
30.07.2012, 08:25
Arkadaslar ben 12 round'u da izledim ve yorumculari dinledim. Yorumcular Selcuk Aydin'in bir doguscu oldugunu, guclu oldugunu, ve Selcugu hafife aldiklarini kabul ediyor. Hatta Selcugun daha guclu yumruklar attigini ve Robert'i bayaga bir sendelettigini de kabul ediyorlar. Fakat sunu soyluyorlar, Selcuk Aydin'da takdik ve teknik denen birsey yok. Anlayacaginiz Robert nasil puan alacagini biliyor ve ona gore teknik bir mac yapiyor, fakat Selcuk gucuyle, cesareti ile, hirsiyla oynuyor. Bu da yeterli degil. Dinledigim kadari ile yumrugun siddeti eger iki tarafta esit yumruklar attiysa onem kazaniyor. Ege bir taraf cok fazla isabetli yumruk attiysa diger tarafin yumrugu siddetli bile olsa round'u cok yumruk atan kazaniyor. Orta hakeme de cok sallamissiniz. Orta haken gayet edil bir mac yonetmis benim izledigim kadari ile. Selcuk bence calisirsa ABD'de kalirsa cok daha ilerilere gider. Bu ona hem ders olsun hem de onun icin bir baslangic olsun diyelim.

Külünkoğlu
30.07.2012, 08:32
Selçuk'la gurur duydum, üzgün hali çok daha iyi bir geleceğin başlangıcı olur inşallah.

Selçuk yanlı hakemlerle kaybedince daha önceki maçları sorgulanmaya başlamış.
Sayı ile kazanmak ayıp bir şey değil. Her rakibi nakavt edemezsiniz. Rakibe saydırmanın rakibi yere düşürmenin kaç puan olduğunu kaç raunda denk geldiğini öğrensek de ondan sonra Selçuk Aydın'nın geçmiş maçlarını sorgulasak çok daha iyi olur.

Sibel
30.07.2012, 12:03
Moral olarak yıkıldım açıkçası.
Ama Selçuk'la tekrar gurur duydum.

Taner Gündoğdu
30.07.2012, 18:21
arkadasım atım tutmadan ıyı bır arasatır bence kalbur ustu oynadığı maçların hepsını sayı ıle kazandı 3 maç var 3 nude sayıyla aldı 3 ndede rakıpden pasıftı..dığer maçları kaıde alma ılk raundda nakavtınıda gorduk ama rakıpler cok gucsuz karıyerı olmayan rakıplerdı..ayrıca harcadığımız falan yok nasıl boyle bır hısse cıkarabıldın..sadece gıderek dusen performansı var rakıpler maçlar zorlastıkca unuttu nakavtı son 3 maçı ortada fazla havaya gırdı oncekı 3 maçı haketmedı cıkıp ordada hakemlere konussaydı ozaman..kendını toplaması lazım sadece fazla konuscağına ıs yapmalı..boksdan ne anlıyorsunuz bılmıyorum bazı kurallar var ve bu kuralları uygulayan puan alır rakıbın sendelemesı falan hıkeye puan alıcı yumrukda sorunu var selcuğun maç bıter bıtmez yenıldı dedım ve tahmınımde yanılmadım mahelle kavgasımı bu spor puan alıcı yumruk atmazsan ıstedığın kadar vur adama bos..

öncelikle adam gibi konuş!

http://en.wikipedia.org/wiki/Sel%C3%A7uk_Ayd%C4%B1n

buyur incele bakalım kaç maçı ve nerede sayı ile almış! avrupa şampiyonluğunu nakavt ile kazanmış ama size göre bu kalbur üstü değil. hayırlısı. tabi bu ülke WBC de birçok şampiyonluk yaşadığı için Selçuk şuan başarısız!

bir önceki mesajımda da yazmıştım önceki sayı ile kazandığı 3 maçı haketmediğini senin fikrin tabi ayrıca rumen boksörün de fikriydi tekrar oynadı tekrar aldı boyunun ölçüsünü. ayrıca mesajımı tam idrak edememişsin galiba jo jo ile istanbulda yaptığı maç sonrası itirazlar olunca WBC hakemleri maçı tekrar izleyip kararın doğru olduğunu açıkladılar. Trabzondaki maçta da yanlış hatırlamıyorsam knockdown vardı (yanılıyor olabilirim, ama çenesini kırmıştı :))

boksta nasıl puan alındığını Alllah'a şükür az çok biliyoruz, inşallah sizde eldivenlere yumruk sallama ile puan kazanılmadığını biliyorsunuzdur. ve yine hakemler puan yani yumruk saymaktan ziyade o rauntta kimin daha aktif olduğuna bakarlar. ilk 3 raunt haricinde hep saldıranın Selçuk, sürekli sarılan, kafayı eğenin de guerrero olduğunu gördük. benim bokstan anladığım kadarıyla bu maç Selçuk'un hakkıydı. ben Selçuk'un müthiş iyi olduğunu iddaa etmiyorum. mesela rakibi sarstığında üzerine gitse şimdi beni sizle tartışmak zorunda bırakmayacaktı! diğer bir dezavantajı Selçuk hep nakavt yapmak istiyor, henüz tam profesyonel düşünemiyor.

son olarak size çok çok uç bir örnek vermek istiyorum ve soruyorum;

boksör köşeye gitse 12 raunt boyunca aynı köşede hiç hareketsiz kapansa ve haliylede puan verecek hiç bir yumruk almasa rakibinede sadece bir kez puan alacak bir vuruş yapsa maçı kim kazanır?

yorumsuz6117
31.07.2012, 04:08
bFgHKct0tME&feature=share

Royal Heart
31.07.2012, 04:46
Aileyi canli yayinda tutmalari hos degildi mac esnasinda, zaten eli kalbinde izliyor teyze, bir de tv baski kuruyor. Selcuk Aydin'i daha cok izleyecegiz anlasilan ABD'de, cok övgü almis. Hayirli basarilar nasip etsin Allah.

Ertan 51
31.07.2012, 07:51
Benim ve çoğu Selçuk hayranının isyan ettiği konuya kendisi de değinmiş,
uzun süre maç yapmadım konsantrasyonum bozuldu diyor,
ilk 2 yıl 19 maç yaptım sonraki 2 yıl sadece 4 maç yaptım onların da 2 tanesi antrenman maçı idi diyor,bu sözlerden sonra hatası varsa Ahmet Öner gerekli mesajı almıştır umarım,
gerçekten çok garibime gidiyordu bu durum,yaş ilerliyor 29 a dayandı hala daha ses getirecek maçlara sıra gelmemişti,inşallah bundan sonra her şey şampiyonumuzun istediği şekilde ilerler,Allah yolunu açık etsin.

Volkan061
31.07.2012, 22:35
evet selçuğun bahsettiği gibi ilk 2 yılda 19 maç, sonraki 2 yılda da 4 maç yapmış, gerçekten bi boksör için az. mesela selçuk, jackson osei bonsu ile maç yapmıştı. jackson osei bonsu selçuk aydın dan sonra toplam 16 maç yaptı, selçuk aydın ise jackson osei bonsu dan sonra 5 maç yaptı. peki bu adamın selçuk tan ne gibi farkı var. menejer farkı sanırım dimi.

oflubektas
01.08.2012, 00:51
Selçuk maç sonrası basın toplantısında herşeyi net olarak özetlemiş. (Bu arada Selçuk'un sözlerini çeviren menejeri Amerika'ya uçmadan önce baba filmi serisini belli ki orjinalinden izlemiş, Ancak İtalyan aksanını biraz daha çalışmalı :) )

Yenilgiyi kabul ediyor ve "acemiliğime geldi" diyor. Rakip asla ezemedi, hatta maçta 10 sert yumruk atıldıysa 9'u Selçuk'a aitti. Ancak rakip oldukça akıllıydı, Yunanistan'ın 2004 Avrupa Futbol Şampiyonluğu gibi kazandı maçını. Sinek vızıltısı hızında yüzlerce yumruk, alınan puanlardan emin olduktan sonra son iki raundda yatış.

Şimdi her bir haltı biliyoruz, taktik dehasıyız ya biraz da Selçuk'un antrenörüne sallayalım ; :) 8 ve 9. raundlarda rakibi nakavt kıvamına getirmişsin ama işi aceleye getiriyorsun. 10. raundda kenara geldiğinde antrenörü rakibin işini bitirmek için eylem planı hazırlayacağına "ailen için oyna" diyor. Selçuk da acele etmeye başlayınca son iki raundda pili bitiyor ve sürekli sarılan, maçın üstüne yatan rakibine hiç bir şey yapamıyor.

Bu arada maç öncesi Amerikalılar'a gösteriş için yapılan basın toplantılarından (herkes Muhammed Ali ya anasını satayım), maç esnasında rakibin kural dışı hiç bir hareketi yokken yalandan horozlanmalardan, ayrıca Kanaltürk'ün maç esnasında ailesinden canlı yayın yapmasından rahatsız oldum. Benim anamın Trabzonsporlu oyunculara yapılan faullerde içi gidiyor, kadıncağızın öz evladı yumruk yerken mikrofon da neyin nesi ???

yatmaztara
01.08.2012, 21:48
http://www.allthebestfights.com/robert-guerrero-vs-selcuk-aydin-full-fight-video-pelea-2012/

bmtr
01.08.2012, 22:38
Ben menajeri sevmedim. Zaten ingilizce soylediklerinin yusde 25'i anlasiliyor, gerisinin ne oldugunu %25'den cikarmak zorunda kaliyorsun. Bence Selcuk'un menejer ve antrenor degistirmesi lazim. Bunlari profesyonel'lerden secmesi lazim. Benim izledigim manajer, sokak kabadayisi'na benziyordu, profesyonel bir manajer'den daha cok.

POYRAZ
02.08.2012, 06:12
http://www.allthebestfights.com/robert-guerrero-vs-selcuk-aydin-full-fight-video-pelea-2012/
Verdigin linkteki videoyu ekledim buraya müsadenle.
Müsabakanin tamami tek parca halinde Ingilizce.
Buyrun izleyin.

RJLzzI_vJQc

Alihan Ertürk
04.08.2012, 23:05
http://www.hdtvizler.com/2012/03/kanal-turk-izle.html

Selçuk Aydın birazdan Kanaltürk'te canlı yayında olacak.

E. Cumur61
06.08.2012, 03:38
http://compuboxonline.com/compubox-stats-guerrero-w-12-aydin/
yayıncı kuruluşun mac boyunca yayınladığı istatistiklere göre Selçuk sadece daha az yumruk attığı için maçı kaybetmiş görünüyor. istatistikler yukardaki linkte

Ömer_
06.08.2012, 11:10
Selçuk: KENDİME GELDİM!

WBC Welterweight Dünya boks şampiyonluğunu, Meksikalı asıllı rakibi Robert Guerrero karşısında kaybeden Selçuk Aydın, çok farklı bir şekilde geri döneceğini söyledi.WBC Welterweight Dünya boks şampiyonluğunu, Meksikalı asıllı rakibi Robert Guerrero karşısında kaybeden Selçuk Aydın, çok farklı bir şekilde geri döneceğini söyledi.

WBC Welterweight Dünya boks şampiyonu olmak için ABD'de ringe çıkan Türk boksör Selçuk Aydın, Meksikalı asıllı rakibi Robert Guerrero karşısına 2 aylık bir çalışma sonrası çıktığını belirterek, "Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Maça beklediğim şekilde başladım. Rakibim maça iyi konsantre olmuştu. Maçtan önce bir takım sıkıntılar yaşadık. Soyunma odasına gelen orta hakem maçın kurallarını söylerken beni ve ekibimi taciz eti. Hakemler zaten kendi hakemleriydi. Rakibimin yaşadığı şehrin hakemleriydi sadece bir hakem İngiliz'di. Tam bir hakem faciası yaşadık" dedi.

Rakibine yumruk attığını ama bu yumrukların istediği gibi olmadığını ifade eden Selçuk Aydın, Robert Guerrero'nun evinde oynamanın avantajını iyi kullandığını ifade ederek, "Rakibime istediğim yumrukları atabilseydim düşerdi zaten. İstediğim yumrukları atamadım. Evinde oynamanın avantajını iyi kullandı. Eşi, akrabalara ve bütün arkadaşları önünde gösterebileceği en iyi performansı gösterdi. Bize ise yapılan psikolojik baskılara karşısında iyi bir performans ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Ben rakibime daha çok yumruk atmalıydım bu bir gerçek" diye konuştu.

Amerikan seyircisinin iyi boks bildiğini söyleyen Selçuk, "Nasıl bizim ülkemizde futboldan anlayan insanlar var. ABD'de boks bilen insanlar var. Böyle bilinçli bir seyirci karşısında oynamak çok güzeldi. Hedefimiz zaten o areneda mücadele etmekti. Allah bize bunu nasip etti. Bizde çok çalıştık. Bu bir ekip işiydi ama benim ekibime baktığımız zaman menajerim Ahmet Ören ve ben varım. Başka kimse yok. Bugünlere ikimiz geldik. Bugüne kadar çok antrenörle çalıştım. Çok duygusal biriyim kolay bir şeyleri silemiyorum. Birine alıştın mı ayrılmak zor geliyor. Ama bundan sonra duygusal davranmayacağım. Profesyonel davranacağım.

Antrenörüm bu maçta yeterli olmadı. İyi mücadele ettim. Ben maçın galibi olduğuma inanıyorum. Biz Amerika'ya gittiğimiz zaman zaten orda bir senaryo yazılmıştı. Selçuk Aydın oraya sadece bir kukla olarak gitti. Bunu düşünmek benim daha çok zoruma gidiyor. Ben çıkıp yüreğimle gücümle mücadele ettim. Eksiklerim vardı. Antrenörüm beni bir yere kadar getirebildi bu maç için yeterli değildi. Resmiyette biz maç kaybettik ama biz bir şeyler kazanarak buraya geldik. Robert Guerrero ile rövanş istiyorum. Bir kez daha onunla karşılaşmam lazım. Ben çok aceleci değilim artık profesyonelce davranıyorum. Yarında onunla oynayabilirim" dedi.

f1bekir
06.08.2012, 23:48
http://compuboxonline.com/compubox-stats-guerrero-w-12-aydin/
yayıncı kuruluşun mac boyunca yayınladığı istatistiklere göre Selçuk sadece daha az yumruk attığı için maçı kaybetmiş görünüyor. istatistikler yukardaki linkte

Evet Selçuk güçlü yumruklar atmak için uğraşıyor, bunun için de az yumruk atıyor. Ama böyle yapınca da sayıyla kaybediyor maçı.

Selçuk böyle az sayıda yumruk atarak devam ederse tek şansı knock-out olur. Sayıya kalırsa işimiz zor bundan sonra.

Taktik değişikliğine gitmesi lazım belki de...

Öyle moralimi bozdu ki bu maç, yorum yazamadım kaç gündür. İnşallah kapılar iyice kapanmaz suratımıza. Nasıl bir yol bekliyor bizi bundan sonra acaba, bilen var mı?

Fatih Öztürk
07.08.2012, 00:21
Evet Selçuk güçlü yumruklar atmak için uğraşıyor, bunun için de az yumruk atıyor. Ama böyle yapınca da sayıyla kaybediyor maçı.

Selçuk böyle az sayıda yumruk atarak devam ederse tek şansı knock-out olur. Sayıya kalırsa işimiz zor bundan sonra.

Öyle moralimi bozdu ki bu maç, yorum yazamadım kaç gündür. İnşallah kapılar iyice kapanmaz suratımıza. Nasıl bir yol bekliyor bizi bundan sonra acaba, bilen var mı?

Görünen oki Selçuk antrenörünü değiştirecek.Son maç sonrası Amerikalı menajerlerden teklif aldığı söylendi.Selçuku bundan sonra A.B.D'de izleyebiliriz.Guerrero kesinlikle Selçuka rakip olacak boksör değildi ama kısmet işte.Selçuk ilk defa Boksu çok iyi bilen seyirci ve profesyonel anlamdaki en stresli maçına çıktığı için biraz şaşkın kaldı.yolu uzun.mağlubiyeti bir yerde tatacaktı bu maçta tattı.Selçuk hatalarından ders çıkarırsa çok daha iyi yerlere gelebilir.son maçta rakibi iki kere yere serecek pozisyonu buldu.bulduğunda oturtacaktı Selçuk.rakip çoğu etkisiz yumruklar attı,fazla attı maçı aldı.Selçuk inşallah daha başarılı olur.

serhatki
07.08.2012, 01:16
maalesef ülkemizde boksörler sokak kavkgacısı gibi yetiştiriliyor.
bunun taktiği var stratejisi var.
selçuk bodoslama dalıyor rakibine
guerrero tipindeki teknik boksorlerin en sevdiği rakip türü.

E. Cumur61
07.08.2012, 02:24

WBC dünya sıralamasında 3. sıraya düştü Selçuk. Ayrıca bu mağlubiyet tam yenilgi sayılmaz, kazançları daha fazla. Abd boks fanları Selçuk'u cok beğendi ve muhtemelen Kasım ya da Aralık ayında yine ringde olacak, Maidana ismi geçiyor ama ne olacağı bilinmez.

Furkan Özdem
07.08.2012, 03:03
Boks adaletli bir oyun değil kesinlikle. Olimpiyatlarda bile neler dönüyor boksta neler.

Benim kesinlikle en ufak bir güvenim yok. Seyirci avantajı kimdeyse o götürüyor.

Az mı izledik showda kick boks maçlarını. Bazen öyle bir oluyordu ki bizimkinden resmen bilerek dayak yiyorlardı. Boş spor...

bordoylamavi
07.08.2012, 10:23
konuşmaları tam bir trabzon uşağı. hoşuma gitti esprili ama öz eleştiri de yapan. çok kızmamamk lazım bi anda boksun merkezinde böyle bi maça çıkmak kolay değil. bu maçtan sonra kendini toparlarsa bence tekrar başarılı olabilir

f1bekir
07.08.2012, 19:05
Amerika'ya kapağı atabildiysek sorun yok, ben Selçuk'a güveniyorum. Ama becerip iki maç ayarlayamadık çocuk paslandı resmen, yine böyle maç yapmadan uzun süre beklerse kariyeri bitebilir ondan korkuyorum.

Emirhan Makul
13.08.2012, 05:08
Kemeri zor da olsa geri alacağını düşünüyorum, fakat maalesef sonrası için pek ümitli değilim.

Külünkoğlu
04.09.2012, 11:41
Doğum günün kutlu olsun şampiyon. Nice senelere kardeşim.

Alihan Ertürk
04.09.2012, 11:44
Doğum günün kutlu olsun.. Gururumuzsun!

Volkan061
06.09.2012, 09:29
doğum günün kutlu olsun nice senelere.

Volkan061
19.09.2012, 20:46
genel haber: saul alvarez & josete lopez maçı vardı bu cumartesi. geçenlerde lopez, ortizi nakavt etmişti. bu maçta ise alvarez, lopezi 5. rauntta nakavt etti. maçın videosu.
http://www.youtube.com/watch?v=cu_JaBSNk8A&feature=player_embedded#!

Volkan061
19.09.2012, 20:51
geçen hafta ise vitali klitscho & manuel carr maçı vardı. klitscho 4. rauntta rakibinin kaşını açınca doktor kararıyla maçı klitscho kazandı. maç almanya kanalı RTL den naklen yayınlandı.

Volkan061
19.09.2012, 21:33
bu cumartesi gecesi 29 eylülde; haşim rahman & alexandre povetkin maçı var (WBA şampiyonluk). maç büyük ihtimalle almanya kanalı RTL den verilebilir.
10 kasım da da polonyalı Mariusz Wach & wladimir kitshcho maçı var. WBA, IBF, WBO ve IBO kemerlerinin sahibi Wladimir Klitschko, Polonyalı Mariusz Wach karşısında kemerlerini 10 Kasım Cumartesi akşamı Almanya'nın Hamburg şehrindeki Altona semtindeki O2 World Arena'da savunmaya çalışacak.

Volkan061
30.09.2012, 08:54
GENEL HABER: HAŞİM RAHMAN & ALEXANDER POVETKİN WBA dünya şampiyonluk maçı 29.09.2012 video.
http://www.youtube.com/watch?v=pv6sgfuokgs
DANNY WİLLİAMS & CHRİSTİAN HAMMER WBO AĞIRSİKLET AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU maçında HAMMER, WİLLİAMS ı 4. raunt da nakavt etti.

E. Cumur61
01.10.2012, 02:22
SELÇUK AYDIN HABER BEKLİYOR !

Yarı orta sıklet boksörü Selçuk Aydın'ın bu yılın sonlarında yenien ringe çıkması bekleniyor. Şu an için Almanya'da bulunan boksörün kulağı Amerika'dan gelecek tarihte....

Temmuz ayında Robert Guerrero ile WBC şampiyonluğu için ringe çıkan, 12 round sonunda ise puanla maçı kaybetmek zorunda kalan Selçuk Aydın için bir sonraki süreç yavaş yavaş şekilleniyor. Antrenör değişikliğine gitmeye hazırlanan boksörün bu yıl tamamlanmadan birkez daha ringe çıkması konusunda Organizatör Ahmet Öner, Amerika Birleşik Devletlerinde Showtime kanalı ile bir görüşme yaptıklarını söyledi. Aralık ayı içerisinde yeniden ringe çıkması konusunda Kanal yetkilileri ile görüştüklerini söyleyen Öner, bu amaç doğrultusunda girişimlerinin sürdüğünü söyledi.

Amerika'da ki gündem Aralık ayında yoğun olacak. Öncelikle, 1 Aralık gecesinde Miguel Cotto, Austin Trout ile WBA hafif orta sıklet şampiyonluğu için ringe çıkarken, 8 Aralık'da ise Manny Pacquiao ile Juan Mnauel Marquez kozlarını paylaşacak. 15 Aralık'da ise bu kez Timothy Bradley, Manny Pacquiao'dan kazandığı WBO kemerini savunmak için ringe çıkacak. Bu maçlar içerisinde Selçuk Aydın'ın da bu gecelerden birinde alt maçlardan bir tanesinde yer alması muhtemel gözüküyor.

Öner, tercih olarak hazırlık maçı nihayetinde düşündükleri bu maç için çok vasat olmayan ve kariyer istatistikleri itibari ile vasatın üzerinde iyiye yakın bir rakip ile dövüşmeyi planladıklarını söylerken, 2013 yılında ise bu kez yeniden zirveye yönelik önemli bir isimle yine Amerika'da dövüşmeyi amaçladıklarını söyledi.

Şu an için Almanya'da bulunan ve temel antrenmanlarını gerçekleştiren Selçuk Aydın'ın, maç tarihi kesinleşir kesinleşmez İngiltere'ye hareket ederek David Haye'nin menajer ve antrenörlüğünü üstlenen Adam Booth çalışmalara başlayacağı ve böylece yeni bir sayfa açmış olacağını da belirtmek de fayda var.

Antrenör seçimi dogru haber ise gercekten cok iyi

Volkan061
16.10.2012, 09:10
24/11/2012 tarihinde robert guerrero-andre berto geçici wbc şampiyonluk maçı var.
http://www.badlefthook.com/2012/10/15/3507330/robert-guerrero-vs-andre-berto-november-24-2012-hbo-boxing-news

E. Cumur61
10.11.2012, 13:27
19 Ocak 2013 kesin tarih. Rakip büyük ihtimal Arjantinli Maidana

Terzioğlu
10.11.2012, 13:53
David Haye'in de antrenörlügünü yapan Adam Booth ile calisacakmis bundan sonra. Dogru bir karar.

E. Cumur61
13.11.2012, 00:05
SELÇUK AYDIN LONDRA'DA !

Yarı orta sıklet şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın, kariyerinin yeni bölümünde hazırlıklarını birlikte geçireceği antrenör Adam Booth ile birlikte Londra'da bir araya geldiler.

Ağır ve kruvazör sıklet dünya eski şampiyonu David Haye'in antrenörlüğünün yanısıra menajerliğini de üstlenen Adam Booth, David Haye'in spor salonu ve şirketi ile aynı adı taşıyan Hayemaker salonunda yeni boksörü Selçuk Aydın ile birlikte iki ay sürecek hazırlık kampında birlikte olacaklar. Aydın'ın, 19 Ocak'ta Amerika Birleşik Devletlerinde çıkması planlanan karşılaşmasında ikili, ilk kez resmi bir karşılaşmada ekip olarak yer alacalar.

Adam Booth, Temmuz ayındaki Selçuk Aydın - Robert Guerrero maçını ringin köşesinden takip eden isimler arasındaydı.

Külünkoğlu
13.11.2012, 07:59
Geçen gün görüştük Selçuk'la. Son maçı kazanamaması onu sıralama olarak çok geriye atmadı. 19 ocaktaki maçı kazanırsa yeniden altın kemer için dövüşecek. Gurbetlik hasretlik haricinde bir şikayeti yok. İnançlı yürekli hali devam ediyor. Hedefine varıncaya kadar da devam edecek inşallah..

E. Cumur61
25.11.2012, 12:14
19 Ocak 2013 Selcuk Aydın-Jesus Soto Karass. Arjantınliler kaçmış meksikalılarla devam

E. Cumur61
25.11.2012, 12:44
DÜELLONUN GALİBİ ROBERT GUERRERO !
California'da gerçekleştirilen yarı orta sıklet karşılaşmasında Robert Guerrrero, Andre Berto'yu 12 round sonrasında puanla yenerek önemli bir rakibi geride bırakmış oldu.

Karşılaşmanın ilk iki roundunda Robert Guerrero gerçekleştirdiği iki knock-down neticesind eönemli bir avantajı eline geçirmiş oldu. Ters gardlı boksör, direk yumruklarını önde kullanarak girdiği karşılaşmada yakın boks sırasında vurduğu seri yumruklar sonucu Andre Berto'yu iki kez yere düşürmeyi başardı. Bu sırada Berto'nun sağ gözünün üzerinde ciddi yaralanmada meydana geldi.

İlerleyen roundlarda Berto'dan sert vuruşlar geldi, ancak Guerrero bu vuruşlar karşısında durmayı başardı. Yedinci roundda ise Guerrero, Berto'yu bir kez daha knock-down durumuna getirme şansoı elde etti, ancak Berto bu kez yere düşmedne roundu tamamaladı. Berto'nun, sol gözünün üzerindeki yaralanmada kendini iyice belli etmekteydi. Dokuzuncu roundda ise Berto, Guerrero'ya aparkat vuruşlar ile yaklaştı. Guerrero'nun bu sıkletteki dayanıklılığı merak konusuydu, ancak Berto'dan aldığı yumruklar neticesinde ayakta durmayı başararak önemli bir eşikten atlamış oldu. Berto, maçtaki en iyi roundlarından bir tanesini geçirmiş olsa da Guerrero ayakta kalmayı başardı. Ancak, onuncu round başlarken gözünün etrafındaki yaralanma Meksikalı boksörün belli olmaktaydı.

Son iki round ise iki boksörün kora kor sahnelerinin göstergesi oldu. Yakına giren iki boksör, birbirlerine karşı yumruklarını konuştururken daha güçlü olarak roundu tamamlayan isim Guerrero idi.

Karşılaşma sonunda üç hakemin verdiği puanlamada ortak bir sonuç çıktı ve 116 - 110' luk skorla Robert Guerrero ringden galibiyetle ayrılan boksör oldu. WBC Yarı orta sıklet boks geçici şampiyonluğunun sahibi de olan boksör, Haiti asıllı Amerikalı eski şampiyon rakibi karşısında önemli bir mücadeleden galibiyetle ayrılarak sıkletin önemli isimlerinden bir tanesi olduğunu ispatlamış oldu. Andre Berto ise kariyerindeki ikinci yenilgisini alırken, geçtiğimiz yılın Eylül ayından sonra ilk kez ringe çıkmış oldu.

Not: Guerrero Selçuk'u değil yere düşürmek, yüzünde en küçük bir çizik bile açamadı. Berto'nun yıllardır neden kaçtığı anlaşıldı.

Volkan061
13.12.2012, 16:30
Jesus Soto Karass, maidanayla 15/09/2012 tarihinde WBA maçI yaptı, Jesus Soto Karass 8. rauntta nakavt oldu. FOTO.
http://espn.go.com/blog/boxing/tag/_/name/jesus-soto-karass

Volkan061
24.12.2012, 08:49
Jesus Soto Karass & Selçuk AYDIN maçı 26/01/2013 tarihinde olacak. Boxrec sitesinden takip edebilirsiniz.

Külünkoğlu
09.01.2013, 08:39
Amerika'dan aradı sağolsun. Yaşananlardan ve yaşadıklarından önemli dersler çıkardığı neler yapabileceğini daha iyi anladığını. Artık onun için önemli olan tek şeyin Türk insanına dünya boks şampiyonluğu sevincini yaşatmak olduğunu söyledi. Sıkı çalışıyor inşallah teknik kadro değişikliği ona iyi gelir.

Hepinize çok çok selamları var arkadaşlar.

Maç biter bitmez Türkiye'ye döner belki de bir organizasyonumuzda beraber oluruz kardeşimizle.

Volkan061
10.01.2013, 18:56
aleyküm selam.

Ertan 51
12.01.2013, 10:34
DÜELLONUN GALİBİ ROBERT GUERRERO !
California'da gerçekleştirilen yarı orta sıklet karşılaşmasında Robert Guerrrero, Andre Berto'yu 12 round sonrasında puanla yenerek önemli bir rakibi geride bırakmış oldu.

Karşılaşmanın ilk iki roundunda Robert Guerrero gerçekleştirdiği iki knock-down neticesind eönemli bir avantajı eline geçirmiş oldu. Ters gardlı boksör, direk yumruklarını önde kullanarak girdiği karşılaşmada yakın boks sırasında vurduğu seri yumruklar sonucu Andre Berto'yu iki kez yere düşürmeyi başardı. Bu sırada Berto'nun sağ gözünün üzerinde ciddi yaralanmada meydana geldi.

İlerleyen roundlarda Berto'dan sert vuruşlar geldi, ancak Guerrero bu vuruşlar karşısında durmayı başardı. Yedinci roundda ise Guerrero, Berto'yu bir kez daha knock-down durumuna getirme şansoı elde etti, ancak Berto bu kez yere düşmedne roundu tamamaladı. Berto'nun, sol gözünün üzerindeki yaralanmada kendini iyice belli etmekteydi. Dokuzuncu roundda ise Berto, Guerrero'ya aparkat vuruşlar ile yaklaştı. Guerrero'nun bu sıkletteki dayanıklılığı merak konusuydu, ancak Berto'dan aldığı yumruklar neticesinde ayakta durmayı başararak önemli bir eşikten atlamış oldu. Berto, maçtaki en iyi roundlarından bir tanesini geçirmiş olsa da Guerrero ayakta kalmayı başardı. Ancak, onuncu round başlarken gözünün etrafındaki yaralanma Meksikalı boksörün belli olmaktaydı.

Son iki round ise iki boksörün kora kor sahnelerinin göstergesi oldu. Yakına giren iki boksör, birbirlerine karşı yumruklarını konuştururken daha güçlü olarak roundu tamamlayan isim Guerrero idi.

Karşılaşma sonunda üç hakemin verdiği puanlamada ortak bir sonuç çıktı ve 116 - 110' luk skorla Robert Guerrero ringden galibiyetle ayrılan boksör oldu. WBC Yarı orta sıklet boks geçici şampiyonluğunun sahibi de olan boksör, Haiti asıllı Amerikalı eski şampiyon rakibi karşısında önemli bir mücadeleden galibiyetle ayrılarak sıkletin önemli isimlerinden bir tanesi olduğunu ispatlamış oldu. Andre Berto ise kariyerindeki ikinci yenilgisini alırken, geçtiğimiz yılın Eylül ayından sonra ilk kez ringe çıkmış oldu.

Not: Guerrero Selçuk'u değil yere düşürmek, yüzünde en küçük bir çizik bile açamadı. Berto'nun yıllardır neden kaçtığı anlaşıldı.
Şu haberi okuduktan sonra bir yanım seviniyor bir yanım üzüntüden kahroluyor,
Guerrero maçında sadece ufak hatalarla yenildik,hiç geriye düşmedik,tecrübe mi diyelim hocanın taktik eksikliğimi diyelim kıl payı kaybettik maçı.Böylesine iyi mücadele ettiği maçı kazanabilseydi Berto'yu Selçuğumuz yenecekti buna çok üzülüyorum,E.Cumhur'un dediği gibi Guerrero'dan çizik yememesi de ilerisi için umut ışığı doğruyor buna da çok seviniyorum:)

Şampiyon benim gibi takılıp kalmamıştır,
yeni rakibine,yeni ekibi ile en ideal şekilde hazırlanmıştır,
rakibini yere serip tekrar en tepeye meydan okuyacaktır,
benim bundan hiç şüphem yok,
başarılar gururumuz,
gönlümüz de dualarımız da seninle,
Allah gönlüne göre versin,yumruğun balyoz olsun.

E. Cumur61
12.01.2013, 13:27
27 Ocak Pazar sabahı TSİ 05:00 Ntvspor, Avrupa yayını Eurostar: 04:00 , Amerika yayını Showtime:19:00

Volkan061
21.01.2013, 10:25
Selçuk AYDIN esmeye devam edecek. FANATİK GAZETESİ
http://www.fanatik.com.tr/selcuk-aydin-ringe-donuyor%E2%80%A6_3_Detail_218_291083.htm

Volkan061
21.01.2013, 15:30
selçuk aydın çok yaklaşmıştı dünya şampiyonluk kemerine. robert guerrero selçuktan sonra berto ile maç yaptı kazandı. şimdide floyd mayweatherle 04/05/2013 tarihinde welter wigth dünya şampiyonluk maçı yapacak. gerçekten guerrero yu elimizden kaçırdık.

E. Cumur61
24.01.2013, 17:47
http://www.youtube.com/watch?v=xrMZukWffiM
http://www.youtube.com/watch?v=R7gDtfCLjCQ
Maç öncesi son röportajlar(ingilizcedir)

Terzioğlu
26.01.2013, 12:29
Maca bir kac saat kaldi. Pazar sabahi saat 5 de NTV Sporu acmayi unutmayin..

zeki gursoy
26.01.2013, 14:30
Gücün kudretin ve inancın tam olsun..Allah yardımcın olsun Selçuk....

Hamza Milet
26.01.2013, 14:37
Vur kir parçala bu maçi kazan !

yorumsuz6117
26.01.2013, 14:46
Rakip epey zayıf nakavt kaçınılmaz. :)

Ömer_
26.01.2013, 14:59
haydi selçuk...

E. Cumur61
26.01.2013, 16:04
Rakip zayıf demek bence yanlış, savaşan bir boksör ve düşene kadar kaçmıyor

Terzioğlu
26.01.2013, 19:28
Evet arkadaslar rakip kesinlikle zayif falan degil. Zor bir müsabaka olacak dualarimizi eksik etmeyelim. Ayrica su basliga biraz daha fazla ilgi göstersek. Biz hemserileri olarak onu desteklemezsek kim desteklesin. Facebook da sagda solda maci oldugunu paylasalim reklamini yapalim.

E. Cumur61
26.01.2013, 20:06
Evet arkadaslar rakip kesinlikle zayif falan degil. Zor bir müsabaka olacak dualarimizi eksik etmeyelim. Ayrica su basliga biraz daha fazla ilgi göstersek. Biz hemserileri olarak onu desteklemezsek kim desteklesin. Facebook da sagda solda maci oldugunu paylasalim reklamini yapalim.

Bence de heryerde paylaşmalıyız özellikle BMN olarak twiterdan ve Facebook'tan BMN olarak reklamlarını vermeliyiz.

Volkan061
26.01.2013, 23:06
şimdi ntvspor reklam arası verdi selçuk aydın ve rakibini gösterdi selçuktan önce saat 05:00 da hafif siklet maçı var. selçuğun maça çıkma saatinide 06:00 yazdı ntvspor.

Royal Heart
26.01.2013, 23:11
Selçuk'un maçı var yeni öğreniyoruz. Maçın önemine binaen bir yazı veya link de başlıkta paylaşılamaz mı ? (Öneridir.) Bu arada maçı Ntvspor'un vermesi hoş olmadı, el mahkûm.

Fatih Öztürk
26.01.2013, 23:41
haydi selçuk...

Ne işin var len burda.Çayı koy,çerezı alıp geliyorum lan:)Selçuk inşallah kazanacak.zabaha kadar ayağayuk.

Yunus Emre SEYHAN
26.01.2013, 23:43
Selçuk 'un rakibi güçlü mü ? Ünvan maçı mı ?

ona göre sabahın köründe kalkacağım.. bir keresinde çayımı çerezimi hazırlamıştım maç izleyeceğim diye, maç bir kaç saniye sürmüştü elim ayağım titremişti sinirden. neyse tamam sakinim.

E. Cumur61
26.01.2013, 23:50
şimdi ntvspor reklam arası verdi selçuk aydın ve rakibini gösterdi selçuktan önce saat 05:00 da hafif siklet maçı var. selçuğun maça çıkma saatinide 06:00 yazdı ntvspor.

Bende gördüm bu haberi websitelerinde, lakin Ahmet Öner'in yaptığı açıklama TSİ 04:50. Saatler karıştı, inşallah 4:50dir yoksa yarın iş yerinde ayakta uyuyacaz

Fatih Öztürk
27.01.2013, 00:00
Selçuk 'un rakibi güçlü mü ? Ünvan maçı mı ?

ona göre sabahın köründe kalkacağım.. bir keresinde çayımı çerezimi hazırlamıştım maç izleyeceğim diye, maç bir kaç saniye sürmüştü elim ayağım titremişti sinirden. neyse tamam sakinim.

Evet rakip güçlü.şampiyonluk maçına çıkıyoruz.Selçuk bıldığım kadarıyla 4-5 aydır bu maça hazırlanıyor.

Emrah Akcagöz
27.01.2013, 00:03
Haydi Fırtına !

Yunus Emre SEYHAN
27.01.2013, 00:06
Evet rakip güçlü.şampiyonluk maçına çıkıyoruz.Selçuk bıldığım kadarıyla 4-5 aydır bu maça hazırlanıyor.

Teşekkürler.

--
Twitter 'da bir hareketlilik olacak mı ? bence bir çalışma yapılması lazım , gündeme almak gerek

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 00:07
Haydi Selçuk!!!!

kudu_61
27.01.2013, 00:53
TAM 5 TE BAŞLAR İNŞALLAH bu gece uzun olacak hayde selçuk

Tunga
27.01.2013, 01:06
Allah yardımcın olsun yiğit adam.

Enes Ünal Kaya
27.01.2013, 01:32
TAM 5 TE BAŞLAR İNŞALLAH bu gece uzun olacak hayde selçuk

6 Ya Kadar Başlamaz İse İşimiz Var :/

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 02:23
Hangi kanal verecek?

E. Cumur61
27.01.2013, 02:28
Hangi kanal verecek?

Ntvspor

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 02:49
Ntvspor

Teşekkür ederim.

ibrahim
27.01.2013, 03:04
Son karsilasmasini bütün gece beklemistim. Pek ugurlu gelmedi. O yüzden bu aksam beklemeyecegim... :)

E. Cumur61
27.01.2013, 03:05
Teşekkür ederim.
rica ederim

E. Cumur61
27.01.2013, 03:06
gecenin ilk maci basliyor

gokhancan
27.01.2013, 03:29
Bende gördüm bu haberi websitelerinde, lakin Ahmet Öner'in yaptığı açıklama TSİ 04:50. Saatler karıştı, inşallah 4:50dir yoksa yarın iş yerinde ayakta uyuyacaz

Dayı ben napayım bingölde askerim, dısarıda ki soğuğun tarifi yok, 3 metre civarı kar var, sabahı bekliyorum uyumayacam sonra öğlen 2 de ki maçı bekleyecem:)) napalım aşk bu çekecez bekleyecez:) sabır ya sabır ya selamet...

POYRAZ
27.01.2013, 03:30
Haydi Selcuk kalbimiz seninle kardesim.

gokhancan
27.01.2013, 03:31
beyler bu arada maç tsi 6da başlayacak yani bilginiz olsun. bu arada elazığ deplasmanına giden var mı? erzurum bingöl üstünden gidecek olan var mı?

kudu_61
27.01.2013, 04:01
şikeye bi yumruk ta selçuk atacak yarın Trabzonspor uyutmaz inşallah selçuk uykusuz bırakıyor da hayde selçukk

Yunus Emre SEYHAN
27.01.2013, 04:11
4.50 ve 6.00 gibi söylentiler var hangisi doğru acaba ?

Mustafa Umut
27.01.2013, 04:13
Beklemedeyiz.

gokhancan
27.01.2013, 04:20
4.50 ve 6.00 gibi söylentiler var hangisi doğru acaba ?

kardeşim saat 6 da ntvsporun yayın akışına gir orda yazıyo.. Saat 5te hafif siklet maçı var bizimki 6 da başlıyo..

E. Cumur61
27.01.2013, 04:23
bu gece toplam 10 mac var ve 7 si tamamlandi 2 tane 10 , 2 tane 8, 1 tane 6 ve 2tane de 4 raundluk maclar bitti ara verildi

Enes Ünal Kaya
27.01.2013, 04:36
ZzzZZz.. :)

kudu_61
27.01.2013, 05:01
yayın akışında bile 06.00 yazıyor yandık ki ne yandık uyusan uyanamazsın şimdi 1 saat daha işkence

POYRAZ
27.01.2013, 05:06
......................

E. Cumur61
27.01.2013, 05:06
ulan Ahmet Oner senin sozune inandik uyumadik yaktin bizi

kudu_61
27.01.2013, 05:21
bu ne kadar erken biterse bizim kio kadar erken mi başlayacak dazlak düşecek nerdetse

POYRAZ
27.01.2013, 05:37
bu ne kadar erken biterse bizim kio kadar erken mi başlayacak dazlak düşecek nerdetse
Evet, bu karsilasmadan sonra bizimki baslayacak.
Dazlak ne kadar erken inerse o kadar erken baslayacak bizimki.

POYRAZ
27.01.2013, 05:39
ulan Ahmet Oner senin sozune inandik uyumadik yaktin bizi
Anlasilan Ahmet Öner su anda karsilasmada olan dazlagin
bu kadar direnebilecegini göz önünde bulundurmamisti.:D

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 05:39
Bunlara tembihlemişler maçı erken bitirmesinler diye. Yoksa kelin 50 sefer düşmüş olması lazımdı.

kudu_61
27.01.2013, 05:46
fena nakavkt yaptı örgülü dazlağı

E. Cumur61
27.01.2013, 05:46
neyse 15dk kardayiz

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 05:47
Sonunda...

E. Cumur61
27.01.2013, 05:48
David Haye su anda Selcuk Aydin'in odasinda ona destek oluyor

kudu_61
27.01.2013, 05:55
toprağımmmm ya yürüyüşündeki asalet yeter o kılıbığa

POYRAZ
27.01.2013, 05:57
Selcuk bunu yere indirmezse bir sey bilmiyorum demeyeyim
ama alir asagiya Selcuk.
Haydi aslan.

Ibrahim Gaygusuz
27.01.2013, 05:58
Adam trabzon dıyınce ne gururlandım ha

kudu_61
27.01.2013, 05:58
TRABZON in the türkey dedi ya yeterrrrr vur vur inlesin hayde koçum Allah yar ve yardımcın olsun

kudu_61
27.01.2013, 05:59
şortunda 1461 yazıyor oda takım değiştirmiş :)

kudu_61
27.01.2013, 06:02
ilk raunt tanıma rauntu tanıdık şimdi indiririz inşallah

POYRAZ
27.01.2013, 06:10
Iyi gidiyoruz.

kudu_61
27.01.2013, 06:13
adam çok uzun ya

kudu_61
27.01.2013, 06:15
sizi uykucu BMN sizi 5 üye 3 misafir nerdesiniz siz

Yunus Emre SEYHAN
27.01.2013, 06:18
Daha iyi bir Selcuk bekliyordum açıkçası.

nesta61
27.01.2013, 06:23
selcugu guerro macindan sonra cok yorgun , bitkin , ve verdigi kilolardan dolayi bir yipranma var hic iyi gormedim...

Ahmet ÇOLAK
27.01.2013, 06:24
bu kadar hazırlık döneminden sonra çok kötü buldum selçuku çok açık ve kaçarak oynuyor aslında rakibi sıkıştırarak kontralar yapabilir daha seri çünkü ama çok kaçıyor.. bence bugünde puanla kaybeder.

E. Cumur61
27.01.2013, 06:26
gerideyiz showtime'a gore

Ibrahim Gaygusuz
27.01.2013, 06:26
Gorunusde guclu gozukuyor Selcuk ama sanki kolarda birsey kalmamis

Ahmet ÇOLAK
27.01.2013, 06:28
selçuk hep tek yumrukla iş görmeye çalışıyor ama rakip tecrübeli hemen karşılık vberiyor 2 3 basit yumrukla. selçuğun peşpeşe yumruklar vurması gerek ki bence bu saatten sonra nakavt harici kaybeder..

kudu_61
27.01.2013, 06:30
deplasmandayız böyle giderse hakemler bu maçı verir

Yunus Emre SEYHAN
27.01.2013, 06:31
Rakibi sürekli vuruş yapıyor , isabetli isabetsiz. insiyatifi eline almalı

E. Cumur61
27.01.2013, 06:34
kaybediyoruz

Ibrahim Gaygusuz
27.01.2013, 06:38
kaybettik kesinlikle

E. Cumur61
bence kaybettik

kudu_61
bence zor

nesta61
kaybettik

Sefa
27.01.2013, 06:40
Selçuk Aydın pasif kalıyor tek vuruşla işi bitirmek istiyor ama rakipleri artık keklik değil..

Sefa
27.01.2013, 06:41
Kaybettik.. Canın sağ olsun Selçuk Aydın..

kudu_61
27.01.2013, 06:41
97-93 / 97-93 / 95-95
sadece savunmayla olmuyor sağlık olsun
herkese hayırlı sabahlar elazığı nakavt ederiz inşallah

nesta61
27.01.2013, 06:42
selcugun kariyeri bitti arkadaslar.. selcugun trabzonda 1461 modeli yokmu :D

E. Cumur61
27.01.2013, 06:42
tek yumrukla mac kazanilmaz kombinasyon yok

Ibrahim Gaygusuz
27.01.2013, 06:43
Selcuk bu kiloda daha maca cikmamali yoksa adamlar boks manyagi yapiyorlar. Selcugun attigi yumrugun 2 katini geriye atiyorlar.

E. Cumur61
27.01.2013, 06:45
tek fark atilan yumruk sayisi, yoksa atilan isabetli yumruk orani Selçuk'ta %30 rakipte %23

Enes Ünal Kaya
27.01.2013, 06:49
Selcuk Aydının Maçı Ne Zaman Az Önce Biri Dövüştü Ama :p

Selcukda Ruhunu Kaybetmiş Gerçekden.. Uyumadığıma Pişman Oldum..

Herkese İyi Sabahlar..

gokhancan
27.01.2013, 06:52
Resmen adama verdiler maçı tamam selçuk süper değildi de yani rakip maç boyunca gardı yukarıda tutup göstermelik yumruk attı. 3 yada 4 tane net yumruğu var bu nedir ya! selçuk sinirden ağlayacak nerdeyse umarım çok ara koymadan bi maça hazırlanır ve 2 yıl önceki performansına tekrar kavusur. ben selçukla gurur duyuyorum. yenilmesi umrumda değil adam trabzon turkey dediğinde gururlanıyorum bu bana yeter! herkese iyiii sabahlarrr

yorumsuz6117
27.01.2013, 12:13
Aynı Guerrero maçında ki gibi kaybetti.

yatmaztara
27.01.2013, 12:46
bari son raund bittikten sonra elini kaldırmasaydı. kaybettiğin belli neden kaldırıyosunki. bir tane bile yumruk atamadın resmen :(

yatmaztara
27.01.2013, 12:48
http://www.allthebestfights.com/jesus-soto-karass-vs-selcuk-aydin-full-fight-video-2013/

Fatih Öztürk
27.01.2013, 13:42
Selçukun aklı Guerreroda kalmış.eskisi gibi atik değil.önünde uzun bir boks hayatı var.özlemini çektiğimiz eski Selçuk geri gelecektir.bundan şüphem yok.

Yunus Emre SEYHAN
27.01.2013, 14:17
Selçukun aklı Guerreroda kalmış.eskisi gibi atik değil.önünde uzun bir boks hayatı var.özlemini çektiğimiz eski Selçuk geri gelecektir.bundan şüphem yok.

Bence eskisinden bile daha iyi ama rakipleri güçlü. 2. 3. mudahaleyi yapmasına rakipleri izin vermiyor

Volkan061
12.02.2013, 19:28
tarih 22/03/2013 cumartesi günü selçuk aydın & Giuseppe Lauri ile karşılaşacak. rakip italyan 53(31)-10(7)-0 maç istatistiği. maç almanya'nın berlin şehrinde olacak.

Volkan061
12.02.2013, 19:35
İtalyan rakibimiz bu cumartesi Canada lı boksörle maçı var. yaklaşık 1 ay sonrada Selçukla maçı olacak.

Volkan061
17.02.2013, 10:36
Rakibimiz italyan Giuseppe Lauri, dünkü maçında Canada'lı Ahmad Cheikho' ya 8. raund sonunda sayıyla yenildi.

Murat'
17.02.2013, 10:48
Selçuk Aydın'da bariz form düşüklüğü var, inşallah eski günlerine geri döner.

E. Cumur61
17.02.2013, 12:43
Son röportajında, maçtan önce boyun fıtığı sorunu yaşadığını söylemişti ve boks hayatının tehlikede olduğunu belirtmişti. Spora devam etmesi sevindirici.

yatmaztara
17.02.2013, 13:02
Son röportajında, maçtan önce boyun fıtığı sorunu yaşadığını söylemişti ve boks hayatının tehlikede olduğunu belirtmişti. Spora devam etmesi sevindirici.

Bi sorun olduğu belliydi zaten. büyük geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşir.

Berke6198
17.02.2013, 14:09
Selçuk ara verdikten sonra bayağı bir yavaşlamış.

E. Cumur61
22.03.2013, 03:12
Selçuk AYDIN vs Giuseppe LAURI - 22 Mart Cuma 21:00 Eurosport canlı yayın.. kayit yapilirsa seviniriz cogumuz belki de bu maci izleyemiyecegiz

Külünkoğlu
22.03.2013, 08:11
Dualarımız Selçuk Aydın'la.
Etem'in dediği gibi kayıt yapılırsa iyi olur.

yatmaztara
22.03.2013, 13:06
hadi selçuk!

Fatih Öztürk
22.03.2013, 17:12
Selçuk kötü gidişe dur de koçum.

Furkan Özdem
22.03.2013, 17:56
Günümüz boksu anlamsız, kirli ve adaletsiz. Çok farklı işliyor. Rakibinle ülkende karşılaşıyorsan zaten kazandın gibi bir şey...

Selçuk Aydın'a saygım var Trabzon'u Trabzonspor'u iyi temsil ediyor. Boksun tek iyi yanı bu bizim açımızdan.

yatmaztara
22.03.2013, 21:45
gece 15 dk sonra başlıcak sanırım. ilk maç inşallah selçuğundur

Royal Heart
22.03.2013, 21:48
Eurosport verecekmiş.

yatmaztara
22.03.2013, 22:02
başladı http://www.hdtvizler.com/2012/11/eurosport-tv-canli-izle.html

yatmaztara
22.03.2013, 22:18
Selçuk saydırdı

uzungöllü
22.03.2013, 22:20
Selçuk saydırdı

ben gibi izleyemeyenleri de bu şekilde aydınlatırsan renktaş memnun olurum...

yatmaztara
22.03.2013, 22:25
5. raund da geçildi selçuk üstün. rakip iyi değil.

yatmaztara
22.03.2013, 22:31
rakibin kaşı fena açılmış.

f1bekir
22.03.2013, 22:32
Biti mi maç eurosportu izleyemiyorum ben.

yatmaztara
22.03.2013, 22:34
7. raund bitti

E. Cumur61
22.03.2013, 22:35
Şimdiye kadar ko yapması lazımdı

f1bekir
22.03.2013, 22:37
Rakibin seviyesini bilen var mı, antrenman maçı gibi bişey mi bu maç? Çok uzak kaldık ya, nedir yani son durum, gelecek ne getirir?

Alihan Ertürk
22.03.2013, 22:38
Şimdi başladım izlemeye.. Durumumuz iyidir umarım.