PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadeniz Fırtınası Selçuk Aydın Gururumuzsun!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28

Melek
28.07.2010, 16:09
Daha bugün trt'de efsane boksörler isimli bir belgeselde Mike Tyson'ın yaratıcısı diye isminden bahsediliyordu Don King inşallah bu oraklık ile daha da güzel başarılara imza atar Selçuk.

E. Cumur61
29.07.2010, 03:26
SELÇUK AYDIN' IN, ANDRE BERTO TAKİBİ SÜRÜYOR (http://www.bokshaberleri.com/2010/07/selcuk-aydin-in-andre-berto-takibi.html)

WBC Welterweight Gümüş kemer şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın, kemerini taşıdığı federasyonun bir numaralı ismi şampiyon Andre Berto ile dövüşmek için girişimlerini sürdürüyor.

Bu günlerde memleketi Trabzon' da dinlenme halinde olan boksör, yıl sonu itibari ile bir kez daha ringlerde olmayı planlıyor. Rakibi olarak ise aylardır hedeflediği isim Andre Berto ile karşılaşmayı umuyor. BU konudaki girişimlere Selçuk Aydın ve menajeri Ahmet Öner ile birlikte dahil olan son isim ise ümnü menjaer ve organizatör Don King.

Andre Berto karşısında masada daha güçlü olmak için Don King ile anlaşma yapan menajer Ahmet Öner, Selçuk Aydın üzerindeki maddi gelirinin yarısını Don King' e devretmek kaydı ile boks dünyasının en ünlü menajerlerinden bir tanesi ile böylece ortaklık anlaşması imzalamış durumda.

WBC Şampiyonu Andre Berto' ya 650 Bin Dolar teklif ettiğini söyleyen menajer Ahmet Öner Berto ve ekibinden cevap beklediklerini söyledi. WBC' nin, Floyd Mayweather' ı ilk sıraya yerleştirmesini de eleştiren menajer Öner, Mayweather' ın, hiçbir şekilde federasyonlara para vermek istemediğini dolayısı ile üzerinde bir federasyon yaptırımını hissetmediğini ilan etmesine rağmen ilk sırada konumlandırılmasına da bir anlam veremediğini söyledi.

Boksörü Selçuk Aydın' ın, Andre Berto' yu yeneceğinden emin olduğunu, sonuna kadar Selçuk Aydn' a güvendiğini söylerken, Andre Bert' nun eninde ya da sonunda karşılarına çıkacağını, çıkmaması halinde ise kemerin kendilerinin olacağını iddaa etti.

''KORAY ŞARKAYA ÖZEL HABERİ ''

ramon34
29.07.2010, 17:21
Öner o konuda hakli!WBC´ye para kaptirmayan Mayweather o sirada neyapiyor?Fakat Öner´inde bilmesi gerek ve bildigi gibi hersey para icin dönmüyormu?Federasyonlar ve Promoter´ler bu bokssporunu para-sporununa cevirmedilermi!

Yalçın1461
06.08.2010, 06:48
Selçuk Aydın Amerika Yolcusu

Vedat Alyaz

STUTTGART- 5 Haziran2010 tarihinde İstanbul’da kazandığı dünya şampiyonluğunun ardından Karadeniz yaylalarında dinlenmeye çekilen Selçuk Aydın, bir televizyon kanalının spor yaşantısını konu alan belgesel film çekimlerine katıldıktan sonra Amerika’ya uçacak. Avrupa ve Dünya Kıtalar Arası kemeriyle birlikte üç altın kemeri elinde bulunduran boksörümüzün Ahmet Öner ile birlikte menajerliğini üstlenen ünlü menajer Don King ile Amerika’da buluşarak rakip belirleme konusunda çeşitli görüşmeler yapacak. Selçuk, Dünya Boks Konseyi WBC Başkanı Jose Sulaiman ile de bir görüşme yapacak.

Selçuk; Şimdi daha güçlüyüz

Muhammed Ali ve Mike Tyson gibi boks efsanelerini ringlere taşıyan ünlü menajer Don King’in kendisinin Amerika’daki menajerliğini üstlendiğini belirten dünya şampiyonumuz Selçuk Aydın, ‘Menajerim Ahmet Öner ile birlikte Don King de benim Amirika’daki maçlarımı organize edecek. Anlaşmalarımız tamamlandı. Şu an Andre Berto ile dünya şampiyonluk maçı yapmak doğrultusunda görüşme ve pazarlıklar devam ediyor. Toplantılarımın ardından antrenörüm İsmael Antonio Salas, ile birlikte yine Amerika’da üç haftalık bir kamp dönemine gireceğiz’ dedi.

Terzioğlu
09.08.2010, 21:45
SELÇUK AYDIN FLOYD İLE BULUŞTU

http://i820.photobucket.com/albums/zz121/Kalen-G_photo/sa1.png?t=1281379309

Ve nihayet Selçuk Aydın Floyd Mayweather ile buluştu... Dünyaca ünlü boksörümüz dünyanın sıkletindeki bir numarası olarak gösterilen Amerikalı Floyd Mayweather ile ABD'de biraraya geldi. Don King ve diğer ünlü isimler Holyfield Buffer gibi tanınmış simalarla buluştu. Ayrıntılar bir tık ötede...

Dünya Boks Konseyi Başkanı Jose Suleiman ve Muhammed Ali, Mike Tyson gibi dünya devlerinin menajerliğini yapmış olan Don King ile bir dizi görüşmeler yapmak üzere Menajeri Ahmet Öner ile birlikte Amerika’da bulunan Dünya Şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın’a Amerika’da büyük ilgi gösterildi. Dünyanın bir numaralı menajeri Don King’in düzenlediği boks galasına misafir olarak katılan Selçuk Aydın’ı şeref konuğu olarak ringe çağrılınca ringlerde alkış tufanı koptu. Salonda bulunan seyirciler boksörümüze büyük bir sevgi gösterisinde bulundu. Amerika’nın bir numaralı spor kanalı olan HBO’nun canlı yayınladığı davet, salonda bulunan yedi bin seyircinin yanı sıra, milyonlarca Amerikalı tarafından naklen izlendi.

http://i820.photobucket.com/albums/zz121/Kalen-G_photo/sa.png?t=1281379281

Ahmet Öner geceye ekibi ile birlikte resmen damgasını vurdu.Türklerin gücü burada yavaş yavaş kendisini gösterirken sesimiz artık daha net duyulmuş oldu.
Don Ion ile yaptığı maçtan sonra çok ciddi bir şekilde dünya listelerini sallayan ve dünya şampiyonluk kemerine ortak olan Selçuk Aydın Floyd Mayweather ile biraraya geldi. İkili bir süre sohbet ettikten sonra ilk tanışma gerçekleştirildi. Floyd Selçuk için ismini duydum takipteyim çok sert bir boksör olduğunu biliyorum derken aralarında muhtemel maç olabilir mi sorusu gündeme gelmedi.

http://i820.photobucket.com/albums/zz121/Kalen-G_photo/sa2.png?t=1281379309

Ahmet Öner'in menajerliği altında bulunan ve Don King ile de ortaklık kuran Selçuk Aydın Don King ile de gelecek projeler üzerinde konuştular. Sıradaki maçının ne olabileceği tartışmaları devam ederken Selçuk Aydın Berto'yu verin bana dedi. Flody ile da maç yapmak için sabırsızlandığını dile getiren Selçuk Aydın, Floyd'dan dünya sıralamasında sadece bir sıra geride bulunuyor. WBC Federasyonunda Şampiyonluk koltuğunda ise Andre Berto var. 41 maçta yenilgisi bulunmayan namağlup Floyd 1. Selçuk 2. sırada yer almakta...

http://i820.photobucket.com/albums/zz121/Kalen-G_photo/sa3.png?t=1281379309

Holyfield: Selçuk Bir Harika
Mike Tyson’un korkulu rüyası olan ve yine Tyson’un bir maçında kulağını ısırdığı efsane boksör Evander Holyfield’in de katıldığı programda ringe çıkan boksörümüzü Holyfield’de alkışladı. Bir söyleşide Selçuk’un harika bir boksör olduğunu belirten efsane boksör Holyfield, boksörümüz için, ‘Yürekli bir boksör ben onun daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Gelecekte adından çok söz ettirecek yetenekli bir isim’ dedi. Boksörümüzü şeref konuğu olarak ringe çıkaran başarılı menajer Don King, Selçuk’u alkışlayarak, ‘O dünyanın bir numarası bundan sonra Selçuk’un Amerika’daki maçlarını Ahmet Öner ile birlikte ben organize edeceğim ve kilosundaki tüm rakiplerini birer birer eleyerek efsane olacak. Selçuk’un her zaman yanındayız ve her türlü desteği vereceğiz’ şeklinde konuştu.

http://i820.photobucket.com/albums/zz121/Kalen-G_photo/sa4.png?t=1281379309

Selçuk Aydın usta anonsör Michael Buffer ve bir zamanların süper star ağır sıkleti Evander Holyfield ile da buluştu.

Kaynak: http://www.bilgehandemir.com/tr/content/view/2412/

E. Cumur61
14.08.2010, 03:18
Dunyaca unlu boksorumuz Selçuk Aydin sampiyon rakibi ile ne zaman kapisacak.
Jose Suleyman yaptigi aciklamada Andre Berto ile silver sampiyon Selçuk Aydin arasindaki macin ihale tarihini 17 Eylul olarak aciklarken,taraflarin bu tarihte Meksika'da WBC merkezinde teklif verilmesini istedi. Selçuk Aydin icin ihaleye Ahmet Oner ile birlikte yeni ortak Don King'in de katilmasi bekleniyor. Karsilasmanin ABD'de olma ihtimalinindaha yuksek oldugu bildirildi. Ancak maç tarihi henuz belli degil...

(KAYNAK:www.bilgehandemir.com)

Terzioğlu
14.08.2010, 06:45
Son haberlere göre Berto 2 Ekim'de ringe cikmaya hazirlaniyormus. Henüz rakip belli degil.

Yalçın1461
29.08.2010, 07:06
ANDRE BERTO - SELÇUK AYDIN GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

WBC Welterweight şampiyonu Andre Berto ile aynı sıkletin WBC Gümüş Kemer sahibi boksör Selçuk Aydın arasında gerçekleşmesi WBC tarafından önerilen ünvan maçı için her iki boksörün menajeri, Andre Berto' yu temsilen Lou DiBella ve Selçuk Aydın' ın menajeri Ahmet Öner görüşmelere başlamış durumdalar.

WBC' NİN taraflara verdiği kendi aralarında anlaşmaları için süre 17 Eylül' de dolacak. Daha önce bu maça sıcak bakmadıklarını deklare eden Andre Berto' nun menajeri Lou DiBella ise Selçuk Aydın' ın Amerika' da dövüşebileceğini beyan etmesinden sonra masaya oturmaya karar verdiler ve sonb kaç gündür görüşmelere katılmaya başladılar.

Yalçın1461
29.08.2010, 07:07

WBC Welterweight şampiyonu Andre Berto ile aynı sıkletin WBC Gümüş Kemer sahibi boksör Selçuk Aydın arasında gerçekleşmesi WBC tarafından önerilen ünvan maçı için her iki boksörün menajeri, Andre Berto' yu temsilen Lou DiBella ve Selçuk Aydın' ın menajeri Ahmet Öner görüşmelere başlamış durumdalar.

WBC' NİN taraflara verdiği kendi aralarında anlaşmaları için süre 17 Eylül' de dolacak. Daha önce bu maça sıcak bakmadıklarını deklare eden Andre Berto' nun menajeri Lou DiBella ise Selçuk Aydın' ın Amerika' da dövüşebileceğini beyan etmesinden sonra masaya oturmaya karar verdiler ve sonb kaç gündür görüşmelere katılmaya başladılar.

Volkan061
04.09.2010, 20:14
Selçuk AYDIN nın şampiyonluktan sonra trabzonluların selçuğu karşılaması muhteşemdi. VİDEO.
http://www.dailymotion.com/video/xdnoy4_dunya-yampiyonu-selcuk-aydin-a-trab_sport

Volkan061
04.09.2010, 20:19
Ceyhun ve Giray'dan Selçuk Aydın'a ziyaret..

Trabzonsporlu Ceyhun Gülselam ve Giray Kaçar, Haziran ayında Dünya Boks Konseyi (WBC) Dünya Velter Sıklet Gümüş Kemer mücadelesinde Rumen Ionut Dan Ion'u puanla yenerek gümüş kemerin sahibi olan Selçuk Aydın'ı evinde ziyaret etti.

http://www.ajansspor.com/resimv3/ceyhun_selcuk_giray_poz.jpg

Selçuk'un yaptığı maçların büyük bölümünü takip ettiklerini belirten Ceyhun ve Giray, ''Selçuk çok başarılı bir sporcu. Elde ettiği başarılar bizi çok mutlu etti. Üstelik Trabzonsporlu oluşu ayrıca gururlandırdı. Bundan sonraki müsabakalarında kendisine başarılar diliyoruz'' dediler.

Trabzonsporluluğunu bir kez daha vurgulayan Selçuk ise ''Yaptığım maçlardan sonra Trabzonspor bayrağını sallamak bana büyük bir keyif veriyor. Özellikle bu sezon alınan sonuçlar da mutluluk verici. Takımımıza bundan sonra oynayacağı müsabakalarda başarılar dilerim'' dedi.

ö.saral
04.09.2010, 20:55
Gurur duyuyoruz her yumruğunda gözümden damla damla yaş akar ne zaman maçını izlesem
Andre Bertoyu dağıtacağından hiç şüphem yok korktuğu için zaten maç isteğini kabul etmiyor.

stormtiger61
04.09.2010, 21:17
Bu olmadi iste. Profesyonel boksu takip eden herkes Don King in kim oldugunu cok iyi bilir. Don King Mike Tyson gibi dunyanin belki de gelmis gecmis en iyi agir siklet boksorunun kanini emen ve sonunda firlatip bir koseye atan uckagitci herifin biridir. Kendinden baska kimseye deger vermez Don King. Gerci benim gozum Ahmet Oner i de pek tutmuyor ya.

Bu benim dusuncem fakat Selcuk Aydin in emin ellerde olduguna inanmiyorum ben. Bir kere Selcuk Aydin gibi gelecegin en iyileri arasinda gosterilen bir boksorun antrenoru kim? Evet kim? Hic duyulmadik isimlerle calisiyor Selcuk. Gecen macta da goruldu bu Romen karsisinda hic alakasiz bir Selcuk vardi.

Selcuk AYDIN in su anda bence iki uc tane secenegi var, birincisi Freddie Roach, ikincisi Emmanuel Stewart ve ucuncusu de Mike Tyson in ilk antrenoru ilan Kevin Rooney dir. Bu uc antrenorden biri ile calisirsa Selcuk kesinlike dunya sampiyonu olacaktir. Aksi takdirde bu cok zor.

Benim en buyuk dilegim Selcuk Aydin in Freddie Roach ile calismasi, benim dusunceme gore kendisi su anda dunyanin en iyi boks antrenoru. Umut ederim birileri gercekleri gorur. Umut ederim.

Hotaman
04.09.2010, 21:22
Boksla pek ilgili değilim. Sadece Selçuk'un maçlarını takip ediyorum. İnşallah bizim uşağın yeteneğini köreltmezler. Keşke dünyanın en iyi antrenörleri tarafından çalıştırılsa Selçuk.

EmreYavuz61
04.09.2010, 21:32
yakın tarihlerde bi maçı varmı ??

lazkopatfaroz
04.09.2010, 22:45
Ceyhun'un duruşa bak :D

Sekerkiz61
05.09.2010, 00:05
Onunla gurur duyuyorum HEMSOM benim basarilar dilerim......

Terzioğlu
05.09.2010, 02:23
Dün dogum günü vardi. Biraz gec oldu ama dogum günün kutlu olsun. Nice yillara insallah. Allah daima yardimcin olsun.

E. Cumur61
12.09.2010, 03:00
Selcuk-Berto maci kesin

kaynak www.bilgehandemir.com (http://www.bilgehandemir.com)

Cüneyt Canlıca
12.09.2010, 13:16
Keşke Don King asalağının eline düşmeseydi..

Atmaca
14.09.2010, 14:22

Buraya tekrar yaziyorum: Eger Selcuk birdahaki macina kadar kemerlerini ortaya koymadan hazirlik maci yapmazsa yenilir.Adam sene nerdeyse 1 mac yapiyor.Boksu unuttu.En iyi antrenman mactir.

Hekimoğlu
15.09.2010, 13:54
Çok ara veriyor Romanyalı ile olan maçında bu yüzden çok zorlanmıştı endişe ediyorum.

Volkan
15.09.2010, 14:21
aralarda 1-2 tane hazırlık macı yapsa selcuk daha iyi olur gibime geliyor ama yine işin uzmanı onlar

E. Cumur61
16.09.2010, 02:23
27 kasim'a fazla birsey kalmadi hazirlik maci cok zor bu arada

Mehmet Fırat
16.09.2010, 16:24
Bugün Fanatik'in ilk sayfasındaki habere burada değinilmemiş. Ya da değinildi de silindi, bilmiyorum. Ama şunu söylemem gerekir ki, Selçuk Aydın'ı BJK haberinin içinde görmek hoş olmadı açıkçası.

Tolunay Abdioğlu
16.09.2010, 16:28
Bugün Fanatik'in ilk sayfasındaki habere burada değinilmemiş. Ya da değinildi de silindi, bilmiyorum. Ama şunu söylemem gerekir ki, Selçuk Aydın'ı BJK haberinin içinde görmek hoş olmadı açıkçası.

Bunları sadece biz düşünüyoruz.Bazılarını hiç rahatsız etmiyor.

Hekimoğlu
12.10.2010, 23:45
Boxrec sitesine göre Berto başka bir boksör ile Kasım ayında karşılaşacak Selçuk'tan ses seda yok.

Terzioğlu
12.10.2010, 23:59
Selcuk 17 Aralik'da kemerini koruyup ardindan seneye sirasiyla son rakip Jojo Dan ve Andre Berto ile karsilasmak istiyor facebookda yazilana göre.

Yalçın1461
18.10.2010, 23:33
SELÇUK AYDIN ve AHMET ÖNER MIAMİ' DE
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs805.snc4/68547_286468324980_57909874980_998305_909916_n.jpg
WBC Welterweight Gümüş Kemer şampiyonu boksör Selçuk Aydın, Andre Berto ile dövüşmesinin ileri bir döneme ertelenmesinin ardından yeni bir hazırlık dönemi içerisine girdi. Menajeri Ahmet Öner ile birlikte Miami'de bulunan boksörün adına konuşan menajer Ahmet Öner önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü Türk menajer, Selçuk Aydın'ın yeni bir döneme başladığını aktarırken kendisi ile ilgili önemli gelişmelerin önümüzdeki aylarda boksseverleri beklediğini duyurdu.

Don King'e ait Cleveland'da yer alan Ohio'da ki boks kampından ve antrenör Stacey McKinley'den ayrılan boksör Miami'de Kübalı antrenör Pedro Luiz Diaz ile çalışmalara başladı. Küba Milli takımında yıllarca görev yapan ve bugüne kadar 21 Olimpiyat şampiyonu boksörün köşesinde yer alan Diaz, Gümüş Kemer şampiyonu Selçuk Aydın'ı bugüne kadar işlenmemiş bir cevhere benzetirken kendisinin videolarını izledikten sonra kendisine daha da inandığını açıkladı. Başarılı köşe adamı son olarak WBC Hafif ağır sıklet boks şampiyonu Jea Pascal'ın köşesinde, yenilgisiz Chad Dawson'a karşı elde ettiği zaferde görev aldı. Kübalı antrenör aynı zaman da Odlanier Solis'in de son dört maçına köşesinde yer alırken, Solis bu karşılaşmalardan nakavtlı galibiyetler ile ayrıldı. Yeni antrenörü ile yoluna kaldığı yerden devam eden Selçuk Aydın ise gönlünde yatan rakibin, geçtiğimiz Haziran ayında karşılaştığı ve zorlu geçen 12 roundun ardından yenmeyi başardığı Ionut Dan Ion olduğunu söyledi. Menajeri Ahmet Öner'den, Andre Berto maçı öncesi kendisine Romen boksör ile yeni bir maç ayarlaması için ricada bulunan boksör, bu kez rakibini gösterili bir performansın ardından devirmek istiyor. İlk karşılaşmadaki tutuk görüntüsünden sıyrılmak isteyen boksör, iddaasını Romen rakibini yenemezse boksu bırakacak olmak ile ortaya koyuyor. Ahmet Öner ise bu konuda çalışmalarını sürdürürken Ionut Dan Ion'un 15 Ekim'de yapacağı karşılaşmayı takibe almış durumdalar.

Menajer Ahmet Öner, Selçuk Aydın'ın Andre Berto'nun kendisine önerdiği 500 Bin Doları dahi reddederek Romen rakibine rövanş şansı tanımayı ve kenndisini ispatlamayı ne denli istediğini açıkca gözler önünde sergilediğini belirtirken Andre Berto ya da o gün geldiğinde kemeri elinde bulunduracak WBC şampiyonu ile ringe çıkmak için hala haklarının kendilerinde saklı olduğunu belirtti. Ünlü organizatör Don King ile birlikte Aralık ayının 18'in de Amerika'da düzenleyecekleri boks gecesinde Odlanier Solis ile Ray Austin'in WBC 'de eleme maçına çıkacaklarını söylerken, Selçuk Aydın'ın da aynı gecede ilerisine yönelik prova niteliğinde bir karşılaşmaya çıkacağını bildirdi. Gelecek için planlarında ise Odlanir Solis'in, Ray Austin'i devirmesi durumunda Vitali Klitschko ile yapacağı boks akşamında Selçuk Aydın'ın da WBC şampiyonu Andre Berto ile dövüştürmek olduğunu belirtti. Hem Selçuk Aydın, hem de Odlanier Solis'e çok güvendiğini söyleyen menajer gelecekte önemli maçların boksseverleri bekldiğinin de böylece müjdesini vermiş oldu.

Külünkoğlu
19.10.2010, 08:13
Selçuk Dan Ion'a takmış kafayı illa yıkacak onu. :)
Mertçe rövanş şansı tanımak her babayiğidin harcı değil.
Hayırlısı olsun Allah utandırmasın.

Cengiz Çubukcu
19.10.2010, 08:27
Bertoyu da emekli sandığına gönderceekmiş :)

f1bekir
19.10.2010, 23:02
''Menajer Ahmet Öner, Selçuk Aydın'ın Andre Berto'nun kendisine önerdiği 500 Bin Doları dahi reddederek Romen rakibine rövanş şansı tanımayı ve kenndisini ispatlamayı ne denli istediğini açıkca gözler önünde sergilediğini belirtirken...''

Bu ne demek arkadaşlar? Berto dururken bu rövanş işi de nerden çıktı?

E. Cumur61
20.10.2010, 02:53
''Menajer Ahmet Öner, Selçuk Aydın'ın Andre Berto'nun kendisine önerdiği 500 Bin Doları dahi reddederek Romen rakibine rövanş şansı tanımayı ve kenndisini ispatlamayı ne denli istediğini açıkca gözler önünde sergilediğini belirtirken...''

Bu ne demek arkadaşlar? Berto dururken bu rövanş işi de nerden çıktı? Teklif edilen miktar seni onemsemiyorum demek gibi birsey, normaldir edilmemesi. (Boks=Para=Don King+Ahmet Oner). Bence Selcuk istemistir mac yapmayi ama menejerleri kan emici, paradan dolayidir macin olmamasi.

POYRAZ
20.10.2010, 05:08
O Romanyaliyi iki kez yere indirmisti Selcuk.
Umarim bu sefer düstügü yerden kalkamaz.

Asi Çaykaralı61
21.10.2010, 13:01
Dünya'nın gözü Selçuk Aydın'da

http://www.haber61.net/images/news/27920.jpg

Dünya'nın gözü bu Trabzonlu'da

Selçuk Aydın, Andre Berto ile yapacağı unvan maçı öncesi son provasını ABD'de yapacak. Menaceri Ahmet Öner ise kariyerinin en büyük organizasyonunda iki süperstar Gamboa ile Juan Ma Lopez'i haziranda karşı karşıya getirecek.

Dünya’nın gözü bu Trabzonlu’da

Şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın nihayet tekrar ringlere çıkıyor. Son olarak İstanbul’da Rumen rakibi İon Dan’ı 12 raunt sonrası hakem kararıyla yenerek yenilmezlik serisini sürdüren 3 kemer sahibi sporcumuz, 18 Aralık’ta Miami’de dövüşecek. Rakibi henüz belli olmayan Aydın’ın bu karşılaşma, Andre Berto ile 2011’de yapacağı kritik sınav öncesi de son prova niteliği taşıyacak. Selçuk, çalışmalarını Miami’de sürdürdüğünü belirterek “İon’la İstanbul’da zor bir maç yaptım ancak beni destekleyen Türk seyircisine iyi bir mücadele izlettiremedim. Bu nedenle rakibime bir rövanş şansı vereceğim. Berto ile yapacağımız maç konusunda bu yıl için anlaşamadık ancak onunla seneye kapışacağım. Kendimi iyi hissediyorum. Bundan sonra bana güvenenleri müthiş maçlar izlettireceğim” şeklinde konuştu.

Dünya bu maçı bekliyor...

Selçuk Aydın’ın başarılı menaceri Ahmet Öner, Miami’deki organizasyonu dünyaca ünlü boks adamı Don King ile düzenleyecek. Gecenin mücadelesi ise yine Öner’in bünyesinde bulunan ağır siklet Olanier Solis ile “Rainman” Ray Austin arasında gerçekleşecek. Bu arada Ahmet Öner, kariyerinin en önemli maçını organize edeceği günü iple çekiyor. Türk organizatör, boks dünyasının merakla beklediği Yuriorkis Gamboa ile Juan Ma Lopez kapışması için şimdiden görüşmelere başladı. Öner bu prestijli maç için “Boks camiası bu müsabakayla yatıp kalkıyor. Muhtemelen haziran ayında gerçekleşecek organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi...

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=68076 (http://www.haber61.net/news_detail.php?id=68076)

Külünkoğlu
26.10.2010, 16:43
18 Aralık’ta Miami’de dövüşecek. Rakibi henüz belli olmayan Aydın’ın bu karşılaşma, Andre Berto ile 2011’de yapacağı kritik sınav öncesi de son prova niteliği taşıyacak. Selçuk, çalışmalarını Miami’de sürdürdüğünü belirterek “İon’la İstanbul’da zor bir maç yaptım ancak beni destekleyen Türk seyircisine iyi bir mücadele izlettiremedim. Bu nedenle rakibime bir rövanş şansı vereceğim. Berto ile yapacağımız maç konusunda bu yıl için anlaşamadık ancak onunla seneye kapışacağım. Kendimi iyi hissediyorum. Bundan sonra bana güvenenleri müthiş maçlar izlettireceğim” şeklinde konuştu.
Tam olarak anlamadım, Rakip belli değil deniyor ama Selçuk bir şans daha vereceğim diyor. 18 aralıkda Selçuk kiminle dövüşecek ?

Nerdesin Yalçın ? bi haber ver da kardeşim. :)

E. Cumur61
27.10.2010, 02:56
Tam olarak anlamadım, Rakip belli değil deniyor ama Selçuk bir şans daha vereceğim diyor. 18 aralıkda Selçuk kiminle dövüşecek ?

Nerdesin Yalçın ? bi haber ver da kardeşim. :) 18 Aralik'taki rakibi henuz belli degil. O mactan sonra buyuk ihtimal jo jo dan ile mac yapacak ve ondan sonra tekrar gundeme Berto'yu alacaklar

Hekimoğlu
27.10.2010, 08:48
Adam pas tuttu ya böyle 8 ay 1 senede bir maç yaparsa işi zor.

Cengiz Çubukcu
01.11.2010, 15:19
Metin Abi Miami'ye gidiyor muyuz? :)

Külünkoğlu
01.11.2010, 15:51
Metin Abi Miami'ye gidiyor muyuz? :)
Selçuk kardeşim davet ederse neden olmasın. :)

Yalçın1461
05.11.2010, 19:03
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs974.snc4/76729_288184234980_57909874980_1023302_6498122_n.j pg

SOLIS Vs AUSTIN, SELÇUK AYDIN BASIN TOPLANTISI - MIAMI

17 Aralık 2010 akşamı Amerika'nın Florida eyaletinde yer alan Miami'de ünlü organizatör Don King ve Arena Boks Promotions'ın ortaklığında gerçekleştirilecek organizasyonun tanıtım toplantısı yapıldı. Birçok önemli boksörün sahne alacağı gecede Odlanier Solis - Ray Austin maçı gecenin karşılaşması olurken WBC Gümüş Kemer sahibi boksörümüz Selçuk Aydın'da ringe çıkacak.
WBC Ünvan maçı için final niteliği taşıyan karşılaşmada Odlanier Solis ile Amerikalı Ray Austin kozlarını paylaşacak. Bu maçın galibi ise Mart ayında Vitali Klitschko'ya meydan okumaya hak kazanacak. Gecenin ünvan maçında ise IBF Hafif ağır sıklet şampiyonu Tavoris Cloud, ünvanını Fulgenci Zuniga karşısında savunmaya çalışacak. Son maçında Glen Johnson'ı deviren Cloud, kariyerini bundan önce süper orta sıklette geçirmiş rakibi karşısında hem kemerini korumak hem de namğlup ünvanını sürdürmek istiyor.
WBC Gümüş Kemer şampiyonu welterweight Selçuk Aydın'da gecenin oyuncularından bir tanesi olacak. Dünya şampiyonluğu maçına çıkmak için gün saymaya devam eden boksörümüz bu hedefi doğrultusunda prova niteliğindeki bir karşılaşmada gecede yer almaya hazırlanıyor. Miami'de antrenmanlarını sürdüren boksörümüzün rakibi ise henüz netleşmedi.

Mustafa ÖZDEMİR
05.11.2010, 22:10
başarılar selçuk...

E. Cumur61
21.11.2010, 04:15
boxrec sitesine gore rakip Matt Berkshire. Ve mac 8 raund uzerinden yapilacakmis

ugurozturk
21.11.2010, 06:16
basarilar..

Yalçın1461
07.12.2010, 18:13
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs617.ash2/156947_293423734980_57909874980_1051377_1394041_n. jpg

SELÇUK AYDIN : '' PACQUIAO'YU UNUT SIRADA BEN VARIM ! ''

WBC Welterweight Gümüş Kemer şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın'ın hedefi, artık yüzüp yüzüp kuyruğuna kadar geldiği WBC ünvan maçına çıkabilmek ve kemeri aylardır peşinde olduğu Andre Berto'ban alabilmek. Bunun için çalışmalarını Amerka'nın Florida eyaletinde sürdüren boksörümüz, Manny Pacquiao ile dövüşmek isteyen Andre Berto' ya açık mesaj gönderdi.

Berto'nun son çıktığı karşılaşmada ünvanını savunduğu ve ilk roundda nakavt gerçekleştirdiği Freddy Hernandez maçının kendisini etkilemediğini belirten boksör, Berto'nun daha zorlu rakipler ile dövüşmesi gerektiğine inanıyor. '' Tabii ki iyi bir galibiyet ama beni etkilemedi. Ben de birçok erken nakavtlar gerçekleştirdim. Eğer karşınızda rakibiniz hazırlıklı değilse ve domates konservesi gibi duruyorsa bunu yapmak hiç de zor değil ! Fakat Berto, dünya şampiyonu olarak daha zorlu rakipler ile ringe çıkmalı. Son zamanlarda benim kadar zorlu bir rakip ile dövüşmüş değil. ''

WBC'nin Andre Berto'ya, Selçuk Aydın ile dövüşmesini önerdiği halde, Haiti asıllı Amerikalı boksörün menajeri Lou Di Bella'nın, Floyd Mayweather Jr.'ın ringlere dönmemesi halinde Manny Pacquiao'nun rakibi olarak boksörünü ringe çıkarma çabalarına ise bakın bksörümüz nasıl bir değerlendirmede bulunuyor : '' Bence, tüm bu söylentiler sıradışı ! Tabii ki tüm boksörler en iyisi ile dövüşmek isterler ve tüm organzatörlerde en çok parayı elde edecekleri geceyi düzenlemek isterler. Berto ise Pacquiao ile dövüşecek hiçbir şeyi yok ! Artık, bu konudaki çalışmalarına bir son vermeli ! Manny Pacquiao, disiplinli, kondüsyonu iyi olan ve karşılaşmaların sonunu iyi getiren iyi bir form yakalamış bunu da devam ettiren bir boksör. Birgün gelir ve bana maç teklifinde bulunursa, kim bana meydan okursa ben hazırım ! Andre Berto, artık gerçeğin farkına varmalı ve Selçuk Aydın'a odaklanmalı ! Beni yensin, ondan sonra kimle dövüşmek istiyorsa gitsin dövüşsün ! Ama benden kaçmaya devam ettikçe, bend e bu oyunda onunla birlikte yer aldıkça, o bana karşı olan zorunluluğunu yerine getirmek zorunda. Ben onu uykuya gönderdiğimde, rüyasında Pacquiao ile dövüşebilir ! ''

Boksörün menajeri Ahmet Öner'de son gelişmeleri değerlendirirken Selçuk Aydın - Andre Berto maçının gerçekleşmek zorunda olduğunu yineledi. '' Berto bir karar vermel, ya Selçuk ile dövüşür ya da kemerinden vazgeçer ! Bu, bu kadar basit ! Biz, ona Hernandez dövüşmesi konusunda bir opsiyon tanıdık. Ama, şimdi sıra Selçuk'a geldi. Lou Di Bella ile konuşacağım ve eğer anlaşma gerçekleşmez ise açık ihale toplantısında bunu sonlandıracağız. Selçuk, Berto ile her zaman her yerde dövüşmeye hazır. Eğer, gecenin hakkını elde edebilirsek bu maçı Türkiye'de de yapabiliriz. Amerika olsun bir başka yer bizim için önemli değil, tek isteğimiz bu maçın gerçekleşmesi. ''

Menajer Ahmet Öner'in de belirttiği gibi şayet her iki taraf finansal açıdan uzlaşma sağlayamazlar ise 11 Ocak 2011 tarihinde gerçekleştirilecek açık ihale toplantısı ile Andre Berto - Selçuk Aydın maçını organize edecek kuruluşda belirlenmiş olacak.

E. Cumur61
07.12.2010, 18:35
17 Aralık'taki mac iptal mı oldu

Mustafa ÖZDEMİR
07.12.2010, 18:49
Ben onu uykuya gönderdiğimde, rüyasında Pacquiao ile dövüşebilir ! .

çok iddialı selçuk...

POYRAZ
07.12.2010, 18:58
Su karsilasma gerceklessin artik.
Selcuk ile karsilasmamak icin siklet bile degistirmisti.
Andre Berto daha nereye kadar kacacak?

pReN@_61
07.12.2010, 19:06
Başarılar Selçuk..

Yalçın1461
08.12.2010, 12:14
http://1.bp.blogspot.com/_y_lh5OoyYUo/TP69bIKk3XI/AAAAAAAAAW0/o5oHcxIMWEs/s320/n1316580813_30057463_1249.jpg

Dünya Boks Konseyi ( WBC )'nin Welterweight Gümüş Kemerinin sahibi olan boksörümüz Selçuk Aydın şimdilerde Amerika'da ve Miami şehrinde WBC şampiyonluk maçına çıkmak için form tutmaya çalışıyor. 2011 yılında ünvan maçına çıkma hakkını elde eden boksörümüz ile son gelişmeleri değerlendirirken içtenliği ile kariyerinde geçen son yılını masaya yatırdık. Ja Ja Don maçındaki performansı ile eleştirilmişti, peki ya o ne düşünüyordu bu maç hakkında ? Andre Berto ile maçındaki son gelişmeler neler?
Profesyonel olması ile beraber hayatında meydana gelen değişikliklerden de söz eden Trabzonlu boksörümüz ile yaptığımız görüşmelerin satır aralarını sizler için paylaşıyoruz. Bakınız, Selçuk Aydın neler söylüyor :
'' Boks, zor bir spor. Çalışmak da bir yere kadar, insan psikolojik olarak da kendisini hazır etmeli. Son bir yılımda çok meşakatli bir hayat yaşadım. İstanbul’da yaptığım son maçımdaki kötü performansım benim aslında kendime gelmemi sağladı. Nerelerde hata yaptığımın farkına vardı , öyle dönemler geçirdim ki bu yolda yan yana yürümek durumunda olduğum insanlarla sırf çıkarları doğrultusunda hareket etmediğim için karşı karşıya geldim ,güven sorunu yaşadım sürekli bir belirsizlik içinde çabaladım durdum. Düzenli bir şey yoktu ve bu düzensizlikler benim gerilememe neden oldu. Neredeyse bir buçuk yıldır Andre Berto ile dövüşmeyi bekliyorum. Ben bekledikçe sevenlerimde merakla bekledi ve resmen Berto benim ülkemde üzerimden reyting yaptı. Profesyonel kariyerimde beni olumsuz etkileyen en önemli konu ise sürekli farklı antrenörler ile çalıştırılmamdır. İnanın bugüne gelmemdeki önemli faktörlerden birisi amatör altyapıya sahip oluşum ve kendime olan inancımdır, profesyonelde düzenli ve istikrarlı bir çalışma sürecimiz olmadı desem yanlış sayılmaz. Geçirdiğim son bir yılda kararsızlık içerisindeydim. Sporu bırakabilirdim de arada kalmıştım kafam karma karışıktı. Bu karışıklık sürecinde bir maç gündeme geldi, bende tipik bir Karadeniz delikanlısıyım ya beni kimse yenemez diyerek hemen kabul ettim, aslında mantık olarak hazırlık süresi benim için çok kısaydı ve bu süreç de olumsuz sürprizler yakamı bırakmadı. Fakat, bu konuları konuşarak okurlarımızın kafasını iyice karıştırmak istemiyorum ,akabinde maç günü geldi çattı ve ben sevenlerimin bende görmeye alıştığı performansı gösteremedim. Açıkçası İstanbul’daki maç öncesi Jo Jo Dan diye birisinin ismi literatürde yoktu ,fakat benim kötü performansım Jo Jo Dan isminin doğmasına sebep oldu ,bu durumdan anlıyorum ki Selçuk AYDIN artık bir yerlere gelmiş. Ben mecburiyetim olmamasına rağmen kendime yakışanı yaparak ona ileride bir şans vereceğim ve hatta menejeriyle bugünden konuşmaya başladık. Onunla dünyanın neresinde isterse orda karşılaşacağım fakat bu sefer ben hazır olarak ringe çıkacağım, ancak o ise son maçımızdaki kadar şanslı olmayacak .

http://fightnews.com/Boxing/20100606gazi005a.jpg

''Gelelim herkesin merakla beklediği konuya; nihayet Dünya Boks Konseyi yakışanı yaptı , 1 yıldır bizi oyalayan Berto ve ekibi köşeye sıkıştı. 2010 Kasım ayında maç yapmamıza kesin gözüyle bakılan Andre Berto ve ekibi aslında rotayı bütçe olarak daha fazla kazanabilecekleri alternatif boksörlere çevirdikleri için bizi geçiştirmek ve zaman kazanmak adına sundukları anlamsız tekliflerle oyaladılar. Kasımın 17’sinde Amerikanın 1 numaralı kanalı HBO’da yayınlanacak maç için hedefledikleri planları tutmayınca, rotayı tekrar bize çevirdiler. Fakat, Kasım’ın 17 sine 7 hafta kalmıştı ,O tarih de ben Türkiye de İdim. Aslında belirsizlik yüzünden Türkiye’de bırakılmıştım. Nedenlerine girmek istemiyorum… Türkiye de geçen zamanda antrenmansız kaldım ve kilo aldım. Yaşanan belirsizlikler ve kariyerim boyunca başımdan geçen olumsuzluklar nedeniyle zaten hırsımı neredeyse kaybetmiştim. Psikolojik olarak da pek rahat değildim. Bu nedenlerde beni spordan uzaklaştırmıştı. 7 hafta kalan bir maça bu şekilde konsantre olup hazırlanamazdım. Zaten son maçdaki kötü performansımdan dolayı sinirlerim bozulmuştu ve sevenlerimi tabiri caizse tekrar hop oturtup hop kaldırmak istemiyordum. Açıkcası zaman kısa olduğu için anlaşma sağlanamadı. Karşı tarafın istediği de buydu ve başardılar. Onlara WBC dünya şampiyonluk ünvanını başkalarıyla korumaları için müsaade ettik, fakat tek şartla 2011 yılının ilk karşılaşmasını benimle yapmak zorunda. Eğer benimle ünvan için karşılaşmazsa WBC sıralamasına göre ünvan maçı hakkını elimde bulundurduğum için hükmen altın kemeri kazanacağım ve Berto’da korkaklığını bütün dünyaya göstermiş olacak. Ünvan maçı öncesi 17 Aralık 2010'da kendimi sınamam açısından bir maç aldım ama çeşitli sebepler ile Miami’deki geceden çekilmek zorunda kaldım. Prova niteliğine olacak bu karşılaşma benim antrenman disiplininden uzaklaşmamamı ,formda kalmamı ve en önemlisi tekrar havaya girmemi sağlayacaktı. Ben buna inanıyorum, son iki senedir büyük maçlara çıkmak için hep bekletildik, ara maçlarda yapmadığımız için spordan uzaklaştım ve artık böyle bir hataya düşmek istemiyoruz. Her fırsatta bir maç yapmak istiyorum, çünkü maç havası bambaşka oluyor antrenmanlarda ne kadar sparring (antrenman maçı) yaparsanız yapın maçın kazandırdığı tecrübeyi size kazandıramaz. Şu an Miami’ de kalabalık bir ekiple beraber değilim antrenmanlarım dışında zamanımı evimde istirahat ederek geçiriyorum. Aslında günümü paylaşabileceğim birileri olsa belki benim motivasyonum için daha iyi olabilir diyordum ki Solis’e partnerlik yapmak için profesyonel bokstaki yeni arkadaşım Erkan Teper yanıma geldi. Fakat, zaman ve şartlar bazen müsait olmuyor ve ben bu süreci kendi kendimi motive ederek geçirmek durumundayım. Sizin aracılığınız ile bazı şeyler söylemek istiyorum. Zaman zaman yapılan yorumlarda Mayweather, Mosley, Cotto'dan bahsederlerken tabir-i caizse şahsımı reddeden bir tarz takınılıyor. Bakın, bu boksörler dünyanın saygın isimlerinden ve çok ciddi bütçeleri var. Dünyanın en iyi teknik adamlarından, diyetisyenlerine kadar kişiler ile beraber çalışıyorlar. Ben ise sınırlı imkanlar ile bir yerlere gelmeye çalıştım. 20 Profesyonel maç yaptım ve hepsini kazandım. Kıtalararası şampiyon oldum, ardından dünya şampiyonluk elemesini ve Avrupa şampiyonluğunu kazandım son olarak da dünya şampiyonluğu maçına çıkma hakkı elimde olmasına rağmen rakip tarafın oyunları nedeniyle anlaşma sağlanamadığı için bizde altın kemerden sonra gelen WBC Gümüş kemer için maça çıktık, doğrusu bu maçla geçiştirildik ve kazandık. Artık bütün resmi kurallar lehime 2011 benim yılım olacak ve ben bir Türk Boksör olarak dünya şampiyonluğumu sevenlerimle kutlayacağım günü bekliyorum. 18 Yıldır boks yapıyorum ve 400'e yakın resmi maçım var. Selçuk Aydın bugünlere kolay gelmediğini belirtmek isterim. İşini iyi icra eden hangi milletten olursa olsun saygı duyacağız fakat kendi değerlerimize de sahip çıkacağız. Ben bu isimlerle aynı seviyeye gelmek için hayatımdan yaşantımdan sevdiklerimden ve sevenlerimden fedakarlık yapıyorum ve bir çok olumsuzluklar yaşamama rağmen milyon dolar bütçeli rakiplerime meydan okuyorum ve Benim hakkımda kötü düşüncelere sahip olan sahte insanlara cevabımı ringde kazanarak vereceğim. ! ''
http://i25.tinypic.com/1zxml2t.jpg

Ben hırçınlığım kadar hassas bir kişiliğe de sahibim, tipik bir başak burcuyum ve bu hassaslık bazen beynimin çok yorulmasına neden oluyor. Artık olumsuzluklara bir son vermek ve 2011 Yılında çalıştığım ekibim ve şahsım yaşanan bu olumsuzlukları telafi ederek yeniden eski hırsıma kavuşmayı istiyorum çünkü babam Ali AYDIN’ın bir sözü devamlı kulaklarımda çınlar ‘’Oğlum bir şeyi ya tam yap yada hiç yapma.’’ İkisinin arası bizim hayatımızda olamazdı!

http://4.bp.blogspot.com/_y_lh5OoyYUo/TP7AGqKBCyI/AAAAAAAAAW4/__9M1_ISFuw/s320/5190_1172653032750_1120759538_30516862_4054510_n.j pg

Şampiyon boksörümüze hazırlıklarında ve önündeki mücadelelerinde başarılar diliyoruz. Düşüncelerini bizimle paylaşmaktan çekinmediği ve mertçe takındığı ifadeler nedeni ile de teşekkür ediyoruz.

SÖYLEŞİ : KORAY ŞARKAYA

E. Cumur61
13.01.2011, 03:18
SELÇUK AYDIN KONTRATI İMZALADI

WBC Welterweight Gümüş Kemer şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın, Andre Berto ile maç yapmak için önüne sunulan kontratını imzalamış durumda ve diğer yandan da maça olan hazırlıklarını sürdürmekte. Geçtiğimiz hafta içerisinde Amerikan basınında çıkan Ander Berto’nun, Randall Bailey ile dövüşebileceği, Bailey’nin alternatifi olarak ise Kermit Cintron’ın düşünüldüğünü bildirmiştirkik. Bu gelişmeler sonrası görüşlerine ulaştığımız boksörümüz Selçuk Aydın ise kontratını imzaladığını ve unvan maçı için hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi. Andre Berto – Selçuk Aydın WBC unvan maçı için düşünülen tarih ise ilk olarak Nisan ayı ve yeri ise Amerika Birleşik Devletleri. Buna bağlı olarak, Andre Berto cephesinden gelecek herhangi bir aksiliğe karşı alternatif olarak 19 Mart’ta ki Vitali Klitschko – Odlanier Solis maçı gecesinde boksörün ( o günkü unvan maçının şartlarına göre, Berto’nun kemeri boşa çıkartması halinde ) yer alması da B planı olarak bulunmakta. Memleketi ve aynı zamanda boksa merhaba dediği şehir Trabzon’da hazırlıklarını kendisini amatör yıllardan itibaren tanıyan hocalarının ve antrenör olan kardeşi Yalçın Aydın eşliğinde sürdüren boksörümüzün önümüzdeki haftalar içerisinde hazırlıklarını yeniden yurtdışında sürdürmeyi planlıyor. Çalıştırıcısı Ismael Salas’ın Japonya’da bir başka boksörünün yanına bulunduğunu dile getiren boksörümüz yaptığı açıklamada kendisini çok iyi hissettiğini ve yeni yıla hazırlıklarına yoğunlaşmış bir biçimde girdiğini söyledi. Andre Berto’ya karşı yapacağı karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştığını söyleyen boksörümüz 2011 yılına damga vuracak neticeler almayı hedeflediğini sözlerine ekledi. Berto cephesinin zaman zaman söylemlerinde yer verdiği, ‘’ Selçuk Aydın Amerika’da tanınmıyor ‘’ sözleri için bunu kendisine problem görmediğini ve bu maçın orada gerçekleşmesi ile gereken cevabı da vereceğini dile getiren boksör iddaasını ise Andre Berto’nun kendisini nakavt etmeyi başarması halinde ise rakibinin iddaasına söylecek sözünün olmayacağını belirterek bitirdi.Boksörümüze tüm hazırlıklarında ve çıkacağı mücadelelerinde başarı dileklerimizi yineliyoruz.

ceserdar
13.01.2011, 05:48
Benim de aklıma geldi bugün ne oldu Selçuğumuza diye, bu başlığı çoktandır yukarılarda göremiyordum bir gireyip bakayım dedim. Ama baktım başlık ilk sayfaya tekrardan gelmiş. Bu anlaşma olayı nedir?

f1bekir
01.03.2011, 16:54
Selçuk nerede arkadaşlar? Resmen unutturdular bize çocuğu. Yok mu karşısına çıkacak adam?

Ertan 51
12.03.2011, 15:19
Selçuğumuzun son durumunu,planını,proğramını tam bilmiyorum yanlış konuşmayım ama bu kadar form da olan bir boksörün bu kadar vitrinden uzak kalması sanki yanlış gibi geliyor bana.Lise yıllarında uğraştım sporla az çok bilirim;) ayrıca genel kanı da şudur ki en iyi antrenman maçtır,bu kadar ara verene kadar en üst düzeyde bir maç değilde kendi dengi biriyle maç yapsaydı hem gözden ırak kalmasaydı hem de daha diri kalsaydı iyi olmazmıydı.
Yalçınım vaktin olurda bilgi verirsen,şampiyonumuz gururumuz Selçuk AYDIN hakkında menmun oluruz,Niğde'den selamımızı da ilet gönlümüz dualarımız sizinle.

E. Cumur61
12.03.2011, 17:17
Dün Facebook sayfasında yazmislardi yakında tekrar sizlerle diye bakalım nasıl bir haber çıkacak.

POYRAZ
13.03.2011, 02:59
Ahmet Öner biraz becerikli bir insan olsaydi su anda Selcuk'u dünya taniyor olacakti.
Bu parazitten umarim kurtulabilir.

Çağatay_
13.03.2011, 03:32
Bu kadar başarılı bir sporcu nasıl oluyor da bu kadar uzun süre maça çıkmıyor ?

Asi Çaykaralı61
13.03.2011, 08:06
Selçuk ne zaman maça çıkacak bilgisi olan var mı ?

Ertan 51
15.03.2011, 08:28
Başlık önde olsun birileri görsün diye yazıyorum:)

Şampiyonumuzun son durumu,planı-proğramı hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim,
teşekkürler.

E. Cumur61
15.03.2011, 14:05
Doğru ya da yanlış bilmiyorum Nisan ayındaki berto-ortiz macından önce 8 raundluk bir mac yapacakmış. Yabancı box sitelerinde yaziyordu

Volkan Taş
23.03.2011, 00:51
1 nisanda berlinde 8 roundluk mac yapcak

ihsan candas
23.03.2011, 00:56
ahmet öner gibi bir frenleyici ile çalıştığı için hala istediği maçları alamayan yetenekli bir boksör selçuk.ama malesef ahmet öner gibi boks çevrelerinde pek sevilmeyen bir adamla çalışıyor.

E. Cumur61
25.03.2011, 18:15
25 Mart 2011, Cuma
Efsane geri döndü
Bir süredir ülkemizde istirahat eden Şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın, ani bir karar alarak Amerika yerine Almanya'nın Stuttgart kentin'de antremanlarına başladı.

Geçtiğimiz yıl Amerika’nın Miami kentinde idmanlarını sürdüren ve orada yaşayan boksörümüz, Stuttgart’a yerleşme nedenlerini ve gelecek planlarını açıkladı.

EBU Avrupa Şampiyonluğu, WBC Dünya Kıtalar Arası Şampiyonluğu ve WBC gümüş dünya şampiyonluğu kemeri dahil üç kemer sahibi ortasıklet boksörümüz Selçuk Aydın, gelecek planlarını anlattı.

Bugüne kadar hiç yenilgisi bulunmayan Selçuk Aydın, profesyonel boks yaşamında çıktığı 20 karşılaşmadan 15’i nakavtla olmak üzere hepsini kazanarak büyük başarılara imza atmanın haklı gururunu yaşıyor. Uzun bir süre Miami’de yaptığı çalışmalara bir nokta koyarak, Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Stuttgart kentinde antrenmanlarına başladı. Osmanlı Savaşçısı lakaplı boksörümüz, basına yaptığı açıklamada, ‘Bildiğiniz gibi bir yıldan beri Amerika’da antrenmanlarımı sürdürmekteydim. Kübalı İsmael Antonio Salas ile çalışıyordum. Antrenmanlarım iyi gidiyordu fakat ciddi konsantrasyon bozukluğu yaşıyordum nedeni ise: Spor kariyerimde yapacağımız hamlelerdeki belirsizlikler ve uzun süreden beri beklemek zorunda kaldığım bir final maçı. Ben düzenli yaşamaya alışmış bir sporcuyum. Spontane gelişen durumlardan hoşlanmıyorum, fakat durum itibariyle her an maç yapmaya hazır olmalıydım aslında doğrusu da buydu, fakat ben bu düzensizliklerin içerisinde antrenmanlarıma konsantre olmakta zorluk çekiyordum ayrıca, Amerikan kültürünün ve hayat düzeninin bizden çok farklı oluşu ve benim alışamamış olmama rağmen bu farklı dünyaya adapte olabilmek için göstermiş olduğum olağan üstü gayretim farkında olmadan psikolojik olarak da hasar görmeme neden oldu. İçinde bulunduğum durumu güzel bir şekilde antrenörüm Salas’a izah ettim ve Türkiye’ye gittim. Bir süre dinlendikten sonra kendi isteğimle Stuttgart’ta gelmeye karar verdim. Nedeni ise ilk profesyonel olduğum yıllardaki gibi düzenli ve sistemli bir çalışma ve istirahat ortamına kavuşabilmekti. Stuttgart Almanya’da fazla kalmadığım ve dolayısıyla insan kalabalığı yaşamayacağım bir şehirdir. Bu manada burada antrenmanlarıma daha iyi konsantre olabileceğimi düşündüm ve çalışmalarıma başladım. Bana burada yardımcı olan antrenörüm ise ''Conny Mitemeier''. Kendisiyle iyi anlaşıyoruz, kaliteli bir antrenör ve benimle çalışmaktan mutlu olduğunu hissedebiliyorum. Bu da beni ayrıca motive ediyor.

Dünya şampiyonluğuna hazırlanıyorum

İstanbul’da kazandığı gümüş dünya şampiyonluk kemerinin ardından altın kemer için dövüşmeye hak kazandığının altını çizen Selçuk Aydın, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, ‘Dünya Boks Konseyi (WBC)’nin kararına rağmen Amerikalı rakibimin ekibi bizimle maça çıkmak istemiyor, uzun zamandan beri yapmadıkları oyun ve düzen kalmamıştı. Fakat en sonunda köşeye sıkıştırdık ve bütün şartları lehimize çevirdik. Artık bizimle maç yapmaktan başka çareleri kalmamıştı. Çünkü boks konseyinin vermiş olduğu karar vardı. Ancak, profesyonel boksta büyük meblağlar dönmektedir. Amerikalı rakibim benim Türkiye’den geldiğim için Amerika’da reytingimin düşük olacağını öne sürerek karşılaşmanın ücretinin de düşük olacağını iddia ediyordu. Bu yüzden benimle karşılaşmak yerine Amerika’da reytingi yüksek bir isimle ringe çıkıp daha büyük paralar kazanmak istiyordu. Ancak dünya sıralamasına göre sıranın bende olması nedeniyle rakibime iki seçenek kalıyordu: ya benimle maç yapacak ya da kemeri bırakarak hükmen yenik sayılacaktı. Tabi bunlar işin resmi boyutuydu bunun dışında karşılıklı olarak anlaşma seçeneği de vardı. Yaptığımız toplantıda rakibimin menajeri masanın üzerine miktarı açıklamak istemediğimiz bir çanta dolusu para bırakarak bizden bir maç için izin istedi. Ben parayla pulla kendimden taviz verecek karaktere sahip birisi değilim ancak, şartlar ve sistem beni bu teklifi kabul etmeye zorladı. Amerikalı rakibimin önümüzdeki maçta istediği birisiyle maç yapmasına izin verdim. Bu maçın ardından benimle karşılaşmak zorundadır, şayet ringe çıkmazsa otomatikman yenik sayılacak’ dedi.

1 Nisan’da Berlin’de ringe çıkıyorum

Yeri gelince Türkiye’den gelen tanınmış bir boksör olarak bizi küçümseyen rakiplerimiz, ya mazeret gösterip maçtan bir şekilde kaçtılar, ya da benimle dövüşmemek için para teklif etmeye başladılar diyen Selçuk Aydın şöyle devam etti, ‘Boşuna dememişler (Bir Türk dünyaya bedeldir!) Bu durum bile bizim nerelere geldiğimizin iyi bir göstergesidir. Uzun zamandan beri oyalandım ve antrenman disiplininden uzak kaldım. Tabi biz final maçını beklerken bayağı zaman kaybettik ve ciddi maç eksiklerimiz oldu. Şimdi bu açığı kapatma zamanı geldi. Bu doğrultuda ara maçlar yapmaya karar verdim. Bunların ilkini 1 Nisan’da Berlin’de yapacağım. Rakip ve maçla ilgili gelişmeleri önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız. Artık kimsenin arkasından kovalamak ye da beklemek istemiyorum. Ben maç adamıyım maç yaptıkça güçleniyor ve hırslanıyorum. Profesyonel ringlerde hiç kimse karşımda galibiyet yaşayamadı! Sistemin de beni yıldırmasına izin vermeyeceğim! Şu an moralim çok iyi ve bu durum antrenmanlarıma olumlu olarak yansıyor. Bundan sonra kimseyi beklemiyorum. Ben en iyisiyim! Kendini en iyi zannedenleri karşımda görmek için sabırsızlanıyorum. Bu yolda beni yalnız bırakmayan ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm sevenlerime minnet borçluyum. Onlar için geri geldim ve onlar için kazanmaya devam edeceğim. Beni bu yolda kimse durduramaz. Altın kemeri kazanarak ülkeme getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın’ şeklinde konuştu.

E. Cumur61
28.03.2011, 23:01
Üç kemer sahibi boksörümüz Selçuk Aydın, 1 Nisan Cuma gecesi Almanya’nın başkenti Berlin’de yeniden ringe çıkacak. Karşılaşma Avrupa spor kanalı Eurosport’tan naklen yayınlanacak.

Vedat Alyaz
STUTTGART- Boksörümüzün rakibi Beyaz Rusya”dan Dzmitry Lubachkin, bugüne kadar yaptığı 18 maçın hepsini kazanırken 17 maçını nakavtla sonlandırmış tehlikeli bir boksör. Selçuk gibi sağ gardlı olan Dzmitry, 174 boyunda. Dün itibarıyla antrenmanlarını tamamlayan Osmanlı Savaşçısı lakaplı boksörümüz Selçuk Aydın, bu maç için iki hafta Stuttgart’ta başarılı Alman antrenör Conny Mitemeier ile birlikte kamp yaptı. Boks yaşantısında yep yeni bir sayfa açtığını belirten Selçuk, ‘Amerika’da kaldığım süre beni bayağı yordu. Bu yüzden yeniden Almanya’yı tercih ettim. Buradaki çalışma ortamım çok iyi ve her şey yolunda. Moralim yüksek ayrıca hiçbir sakatlık sorunum yok. Çıkacağım maç kemer müsabakası olmadığı için bazıları maçı küçümsüyorlar. Biz boks yapıyoruz. Rakibin iyisi kötüsü yoktur. İki yılda iki maç yaptım ciddi bir maç eksiğim var bu açığı kapatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdiki rakibim 18 maçın hepsini kazanmış ve 17 nakavtı bulunuyor. Daha önce karşılaştığım Romen Ionut Dan‘Jo Jo Dan’ gibi kaçak dövüşmüyor. Benim gibi harbi bir dövüşçü o yüzden çok zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. Sevenlerim maçlarımı özlemişler onlara zevkli bir dövüş izletmek istiyorum’ dedi. Trabzon bölgesi Türk Milli takım antrenörlerimizden Cahit Süme’de boksörümüze destek olmak amacıyla Türkiye’den bu maç için geldi.
Ayrıca, aynı gece Selçuk’un yakın arkadaşları Ağırsıklet boksörümüz Erkan Teper ve Yarı Ağırsıklet’te daha önce dünya şampiyonu olan Fırat Arslan’da ringe çıkacaklar. Karşılaşmalar Avrupa spor kanalı Eurosport’tan naklen yayınlanacak. Boksörümüz

Selçuk Aydın, bu güne kadar Avrupa Şampiyonluğu, Dünya Kıtalar Arası Şampiyonluğu ve Dünya Gümüş Kemer şampiyonluklarını kazanmış başarılı bir isim. Profesyonel boks yaşantısında yenilgisi bulunmayan boksörümüz profesyonel ringlerde yaptığı 20 karşılaşmanın 15’ini nakavtla olmak üzere hepsini kazanmış.

Cengiz Çubukcu
28.03.2011, 23:15
nerdeyse 1 sene oldu daha maçı yok, inşallah 1 nisanda rakibini ilk roundda alt eder..

UğuR
28.03.2011, 23:19
Hiç olmazsa 3-4 raunt sürsün be Cengiz Abi ...
Ama okuduğuma göre rakibi de iyi bir boksör ..
Kalbimiz seninle Selçuk ...

E. Cumur61
28.03.2011, 23:44
Rakipte en son macını gecen yıl Mayıs ayında yapmış.

f1bekir
29.03.2011, 00:28
Hadi Allah yardımcın olsun Selçuk.

Yerli kanallardan yayın olacak mı acaba?

E. Cumur61
29.03.2011, 01:05
Hadi Allah yardımcın olsun Selçuk.

Yerli kanallardan yayın olacak mı acaba?

Sadece eurosportta yayınlanacak maclar. Gene netten takip edecez malesef.

jairzinho
29.03.2011, 02:25
Üç kemer sahibi boksörümüz Selçuk Aydın, 1 Nisan Cuma gecesi Almanya’nın başkenti Berlin’de yeniden ringe çıkacak. Karşılaşma Avrupa spor kanalı Eurosport’tan naklen yayınlanacak.

Vedat Alyaz
STUTTGART- Boksörümüzün rakibi Beyaz Rusya”dan Dzmitry Lubachkin, bugüne kadar yaptığı 18 maçın hepsini kazanırken 17 maçını nakavtla sonlandırmış tehlikeli bir boksör. Selçuk gibi sağ gardlı olan Dzmitry, 174 boyunda. Dün itibarıyla antrenmanlarını tamamlayan Osmanlı Savaşçısı lakaplı boksörümüz Selçuk Aydın, bu maç için iki hafta Stuttgart’ta başarılı Alman antrenör Conny Mitemeier ile birlikte kamp yaptı. Boks yaşantısında yep yeni bir sayfa açtığını belirten Selçuk, ‘Amerika’da kaldığım süre beni bayağı yordu. Bu yüzden yeniden Almanya’yı tercih ettim. Buradaki çalışma ortamım çok iyi ve her şey yolunda. Moralim yüksek ayrıca hiçbir sakatlık sorunum yok. Çıkacağım maç kemer müsabakası olmadığı için bazıları maçı küçümsüyorlar. Biz boks yapıyoruz. Rakibin iyisi kötüsü yoktur. İki yılda iki maç yaptım ciddi bir maç eksiğim var bu açığı kapatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdiki rakibim 18 maçın hepsini kazanmış ve 17 nakavtı bulunuyor. Daha önce karşılaştığım Romen Ionut Dan‘Jo Jo Dan’ gibi kaçak dövüşmüyor. Benim gibi harbi bir dövüşçü o yüzden çok zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. Sevenlerim maçlarımı özlemişler onlara zevkli bir dövüş izletmek istiyorum’ dedi. Trabzon bölgesi Türk Milli takım antrenörlerimizden Cahit Süme’de boksörümüze destek olmak amacıyla Türkiye’den bu maç için geldi.
Ayrıca, aynı gece Selçuk’un yakın arkadaşları Ağırsıklet boksörümüz Erkan Teper ve Yarı Ağırsıklet’te daha önce dünya şampiyonu olan Fırat Arslan’da ringe çıkacaklar. Karşılaşmalar Avrupa spor kanalı Eurosport’tan naklen yayınlanacak. Boksörümüz

Selçuk Aydın, bu güne kadar Avrupa Şampiyonluğu, Dünya Kıtalar Arası Şampiyonluğu ve Dünya Gümüş Kemer şampiyonluklarını kazanmış başarılı bir isim. Profesyonel boks yaşantısında yenilgisi bulunmayan boksörümüz profesyonel ringlerde yaptığı 20 karşılaşmanın 15’ini nakavtla olmak üzere hepsini kazanmış.

nasıl tehlikeli boksör onu anlamadım.adamın yaptığı karşılaşmalardaki rakiplerin yüzde 95 i bir maç bile oynamamış.en fazla 3 maç yapan boksörle karşılaşmış.zaten boxrec siteside 1 yıldızlık maç olarak göstermiş.
formalite maçı olur.

http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=521380&cat=boxer

Fatih Özkan
29.03.2011, 02:29
Allah yardımcın olsun Selçuk...

jairzinho
29.03.2011, 02:29
acaba selçuk formda değilde mi sağlam rakiplerle yada en azından vasat rakiplerle karşılaşmıyor.

yada maç alma sorunu mu var organizatörün. bekle bekle sonra amatör bir rakiple karşılaşma yap.ilginç.

E. Cumur61
29.03.2011, 02:51
acaba selçuk formda değilde mi sağlam rakiplerle yada en azından vasat rakiplerle karşılaşmıyor.

yada maç alma sorunu mu var organizatörün. bekle bekle sonra amatör bir rakiple karşılaşma yap.ilginç. bu mac herhangi bir kemer maci degil sadece hazirlik amacli bir mac, tam kesin bir bilgim olmamakla beraber 16 Nisan'da da ABD'de Berto Ortiz macindan once de 8 raundluk bir maci gorunuyor.

POYRAZ
29.03.2011, 05:00
Haydi Selcuk göreyim seni.
Birde su Ahmet Öner'den kurtulabilseydi kendisine yeni bir ufuk acmis olurdu.

BALKAN 06
29.03.2011, 09:08
rakip hakkında kim ne derse desin bence çok yararlı bir maç olacak,
keşke bu tip te 2-3 maç yapsaydı şimdiye kadar,
ne diyor şampiyon,ben oynadıkça motive olan hırslanan bir sporcuyum,
çok geç kalındı çook,yaş ilerliyor,psikoloji yıpranıyor
ahmet öner bu işin adamı değil,
elindeki elması işlemekte gecikiyor...

f1bekir
29.03.2011, 10:32
Sadece eurosportta yayınlanacak maclar. Gene netten takip edecez malesef.

Sağolasın.

Hekimoğlu
29.03.2011, 11:20
Selçuk bertonun pesinden koşmayı bıraksın maç yapsın berto eninde sonunda karşısına çıkmak zorunda kalacaktır.

Burçak
31.03.2011, 08:58
maçı kaydeden olacaktır aramızdan değil mi :)

Uğurtan
31.03.2011, 09:22
Deneme kaydı yaptım az önce sıkıntı vericek sanırım. Daha sağlıklı kaydedecek arkadaş kaydederse seviniriz.

Mesela Kaya abi.

:)

Burçak
31.03.2011, 10:25
yanlış başlığa yazmışım :)

Mustafa ÖZDEMİR
31.03.2011, 10:42
nakavt bekliyorum...

Mustafa ÖZDEMİR
01.04.2011, 12:09
saat kaçta maçı...

E. Cumur61
01.04.2011, 12:54
D smart 47.kanal'dan izlenilebilir 22'00da başlayacak yayın

28TS61
01.04.2011, 13:54
almanyada hangi kanal veriyor acaba ?

E. Cumur61
01.04.2011, 14:33
almanyada hangi kanal veriyor acaba ?

Sadece eurosportta veriliyor

NEŞAT BAŞOĞLU
01.04.2011, 16:03
Nasıl takip edebilecez netten ...

E. Cumur61
01.04.2011, 16:27
Türkiye saati ile 22:00da canlı yayın Selcuk'un macı ile başlayacak.

E. Cumur61
01.04.2011, 17:15
Mac ile ilgili internet linklerini burda bulabilirsiniz http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=111455&part=sports

evrents
01.04.2011, 18:04
Maç bugün mü saat kaçta?

evrents
01.04.2011, 18:06
Maç bugün mü saat kaçta?
Görmeden yazmışım kusura bakmayın,dediğinize göre bugün akşam 10'da ve eurosport'ta değil mi?

evrents
01.04.2011, 18:11
Arkadaşlar digiturk'teki eurosport'tan izleyebiliriz değil mi?

Murat'
01.04.2011, 18:19
Tivibu'da Eurosport var galiba.

E. Cumur61
01.04.2011, 18:22
Avrupa'daki bütün eurosport kanallarında izlenebilir yayın akışlarında var

bekir61
01.04.2011, 21:15
edit ........

Hüdai Pervaneli
01.04.2011, 21:27
Haydi Selcuk Haydi Tam zamani simdi :)
Evde misafir mac a kadar herhalde calisan bir link buluruz

Cüneyt Canlıca
01.04.2011, 22:03
Maç başlayacak birazdan... Selçuk ringe geliyor...

Cüneyt Canlıca
01.04.2011, 22:06
Selçuk iyi başladı..Çok konsantre..

Uğurtan
01.04.2011, 22:08
Solu iyi oturttu valla.

:)

Cüneyt Canlıca
01.04.2011, 22:08
Rakibin kaşı açıldı ..Erken bitecek maç gibi.. İlk raund Selçuğun..

Cüneyt Canlıca
01.04.2011, 22:09
az kalsın indirecektii... Derken indirdi rakibi...

Uğurtan
01.04.2011, 22:09
İndirdi.

Nakavt oldu. :)

Cüneyt Canlıca
01.04.2011, 22:10
La çok erken bitti yaaa:) Böylede yapılmazki Selcuk:)

MahmutHSO
01.04.2011, 22:11
1.rauntta dağıttı adamı resmen.Ağzı burnu kan oldu.Bravo Selçuk

Cem Akyüz
01.04.2011, 22:11
Klasik Selçuk Aydın :)

Samet Berber
01.04.2011, 22:12
Helal olsun Selçukk :)

bordoylamavi
şaka gibi. 2 dk da nakavt etti adamı. gerçi rakibi zayıf ama selçuk aydın gerçekten çok rahattı hazırlık maçı oldu diyecem ama 2 dk lık hazırlık maçı mı olur dimi

Hüdai Pervaneli
Selcuk ayip ama daha acmadik macini hemen nakavt ediyon

Tunay ERDEM
01.04.2011, 22:14
sırada kolombiyalı boksör teofilo guitarrez var.

Erdogan
01.04.2011, 22:17
Köln de oturuyorum arkadas dedi haydi gidelim berline maca, dedim simdi selcuk nakavt eder 1. raund da deymez dedim.

Al iste :)

Ömer Kibar
01.04.2011, 22:17
Link bulmaya çalışırken nakavt ettiğini öğreniyoruz.. Helal olsun Selçuk :)

Mustafa ÖZDEMİR
01.04.2011, 22:23
bende maçı izlemek için link bakacaktım...

brushfield
01.04.2011, 22:36
şaka gibi. 2 dk da nakavt etti adamı. gerçi rakibi zayıf ama selçuk aydın gerçekten çok rahattı hazırlık maçı oldu diyecem ama 2 dk lık hazırlık maçı mı olur dimi
Rakibin neresi zayıfmış anlamadım. Benim bildiğim adamın istatistikleri Selçuk'tan iyiydi. İnsanların başarısını küçültmeyin lütfen.

bekir61
01.04.2011, 22:44
daha internette yayin bulamadan mac bitti

Yiğit SARI
01.04.2011, 22:44
sırada kolombiyalı boksör teofilo guitarrez var.

http://forum.bordomavi.net/images/smilies/biggrin.gif

f1bekir
01.04.2011, 23:26
Rakibin neresi zayıfmış anlamadım. Benim bildiğim adamın istatistikleri Selçuk'tan iyiydi. İnsanların başarısını küçültmeyin lütfen.

O istatistikler bir anlam ifade etmiyor. Selçuk da çoğu maçını ilk roundlarda kazanmıştı ama son maçlarda rakipler güçlendikçe iş puana kalıyordu hatırlayacağınız gibi. Bu rakip de Selçuk'un o eski rakipleri ayarındaydı.

İyi bir hazırlık maçı olmuştur inşallah. Ama keşke biraz uzatsaydı, savunma yapsaydı, kondisyonuna falan baksaydı :D

Neyse, Berto musun nesin çık artık yeter da, kaç kaç nereye kadar.

Hasan ZAİMOĞLU
01.04.2011, 23:27
kolamı ayarladım cipsimi ayarladım mısırda patlattım zevkli bir maç olur diye tüm hazırlığımı yaptım ve geçtim TiViBu'nun karşısına aaa bi baktım adam pert ! :D

Cem Akyüz
01.04.2011, 23:28
kolamı ayarladım cipsimi ayarladım mısırda patlattım zevkli bir maç olur diye tüm hazırlığımı yaptım ve geçtim TiViBu'nun karşısına aaa bi baktım adam pert ! :D

sen gir call of oyna oğlum ççç

Serdar Dilekoğlu
01.04.2011, 23:29
Selçuk gibi olmalı abi Trabzonspor da ilk dakikalarda bitirmeli işi.

Ama Trabzonspor sağolsun Balboa gibi son saniye de kazanan taraf oluyor.

Hasan ZAİMOĞLU
01.04.2011, 23:36
sen gir call of oyna oğlum ççç
call of mu kaldı reyisss artık crysis 2 kapışmacaaa :D ve oyun türkçeee küfür kıyamet gidiyorr :D son ses düşünseneeeee :D :D :D :D çççç

Cem Akyüz
01.04.2011, 23:37
call of mu kaldı reyisss artık crysis 2 kapışmacaaa :D ve oyun türkçeee küfür kıyamet gidiyorr :D son ses düşünseneeeee :D :D :D :D çççç

ççç ççç ççç.bende bir alayım şu oyunu.Ulan madem küfürlü muhabbetler var keşke bizim oralı biri seslendirseydi.Var mı bizim gibi küfür üzerine yüksek lisans yapan bir topluluk

Hekimoğlu
01.04.2011, 23:43
Biri Youtube'a yüklese de seyretsek

E. Cumur61
01.04.2011, 23:43

Selçuk'un başarıları küçümsenmez ama rakip su ana kadar en fazla 10 raundluk maclara çıkmış kendi ülkesinde, uluslararası maclarda ise 8 raundun üstüne çıkmadı. Zaten bu maclar hazırlık macları form tutması için gerekli ve bence çok geç kalınmış bir maçtı.

Alihan Ertürk
01.04.2011, 23:53
İnşallah izleyebiliriz, kaydeden olmuştur.:)

f1bekir
01.04.2011, 23:58
İnşallah izleyebiliriz, kaydeden olmuştur.:)

Nesini izleyecen, güm! pat! çat! canım,

Sonrası knock-out işte, adam düşer falan filan...:D

Alihan Ertürk
02.04.2011, 00:00
Nesini izleyecen, güm! pat! çat! canım,

Sonrası knock-out işte, adam düşer falan filan...:D

Onun zevki ayrı oluyor..:D

yorumsuz6117
02.04.2011, 01:20
Bu kadar zevksiz maç hiç görmedim gerçi izleyemedim ama :D

Nerden izleyebiliriz özetini falan ????

Rakibi 18 maçın 17'si nakavt olmak üzere hepsini kazanmış diye okumuştum ben zayıf falan demişsiniz ama. :)

Enes Ünal Kaya
02.04.2011, 01:55
ççç ççç ççç.bende bir alayım şu oyunu.Ulan madem küfürlü muhabbetler var keşke bizim oralı biri seslendirseydi.Var mı bizim gibi küfür üzerine yüksek lisans yapan bir topluluk

Karadeniz şivesi de var oyunca rahat ol :D

E. Cumur61
02.04.2011, 02:54
yaziklar olsun boyle yerel basina kendi insanina bile sahip cikmiyorlar artik. 1 kare haber bile yok

POYRAZ
02.04.2011, 05:54
Tebrik ederim Selcuk'u.
Eurosport kanalini yeni acmistim bir de baktim ki
yüzü gözü kan icindeki Rus ve onu nakavt etmis Selcuk.
Izleyemedim bile. Basladigi gibi bitirmis nakavt makinasi Selcuk.
Video ekleyebilecek olan varsa lütfen eklesin.
Tesekkürler.

mavidere
02.04.2011, 06:06
youtube'a yüklenmiş.. http://www.youtube.com/watch?v=iKyR4XPUu3w

BALKAN 06
02.04.2011, 07:44
helal olsun,tebrikler,
maç yapmak için tekrar 1 sene beklemez inşallah...

aaahmet61
02.04.2011, 08:55
hakikaten maç çok keyifsizmiş :)

evrents
02.04.2011, 11:07
Hiç zevk alamadan hemen maç bitti daha bir bardak çay bile içemeden bitirdi maçı :D..(ne güzel çay yaptım birinci bardakta bitti maç :D)

evrents
02.04.2011, 11:09
Selçuk'un morali biraz bozuk gibi geldi bana.Acaba bundan 9 ay öncesindeki maçtan sonra bir adamı söylemişti onu da dövücem diye acaba o adam karşısına çıkmadığı için olabilir mi?

Burak DERELİ
02.04.2011, 11:10
adam Selçuk Aydın :)
5 dakikada bitirdi işi
ama çok feci vurmuş son yumruğu

Volkan061
02.04.2011, 12:07
selçuk öncelikle tebrik ederim. kondisyonunu çok iyi gördüm. mükemmel bir maç çıkardın. seni amerikadaki eyaletlerde bir çok ünlü ismi yıkmanı bekliyoruz. aklımız sende hep özledik seni. başarılarının devamını bekliyoruz.

Terzioğlu
02.04.2011, 13:14
Tebrikler Selcuk abi. Maca kontrollü baslayip ardindan yavas yavas sagli sollu yumruklarla rakibi indirmesi fazla süre almadi zaten. Gücü hala yerinde masallah :). Artik insallah su yilan hikayesine dönen Berto maci gerceklesir. En azindan bu kadar ringlerden uzak kalmasa cok iyi olur.

İbrahim Gökhun Öztürk
02.04.2011, 13:28
yaziklar olsun boyle yerel basina kendi insanina bile sahip cikmiyorlar artik. 1 kare haber bile yok

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=79828

Hüdai Pervaneli
02.04.2011, 13:29
Andre Bertokimdir neyin nesidir neden selcukla dövüsmüyo

Terzioğlu
02.04.2011, 13:36
Selcuk abi Amerika'da pek taninan bir boksör degil. Berto'nun maclarini yayinlayan HBO kanali o yüzden bu maca pek sicak bakmiyor. Daha popüler ve daha fazla para kazanabilecekleri biriyle dövüstürmek istiyorlar ki bu isimde Victor Ortiz oldu. Birde tabi Selcuk Aydin'in digerlerinden daha riskli yani daha zorlu rakip oldugu ancak daha az para getirdigi gercegi var. Onlarda haliyle Selcuk abiden kaciyor. Ama er veya gec bu mac gerceklesmeli. Aksi takdirde Berto kemerini kaybeder.

Benim anladigim ve bildigim kadariyla durum bu. Yanlisimda olabilir daha iyi bilenler varsa düzeltsin.

Hüdai Pervaneli
02.04.2011, 13:38
Kemer dedin Terzioglu Ne kemeri ?

Terzioğlu
02.04.2011, 13:51
WBC federasyonunun Dünya sampiyonluk kemeri. Su an bu kemer Andre Berto'da.

Tanimayanlar icin kisa bilgi vereyim: Haiti asilli Amerikan boksör Andre Berto tipki Selcuk abi gibi 27 yasinda. Su anda dedigim gibi Selcuk abininde bulundugu Welterweight sikletinde WBC federasyonunun Dünya Sampiyonluk kemerine sahip. Bugüne kadar yaptigi 27 macin hepsini kazandi, bunlarin 21ini rakibini nakavt ederek. Welterweight sikletinin Pacquiao ve Mayweather'dan sonra belkide en iyisi su anda yani bu siklette dünyanin en iyileri arasinda. Güclü, elleri cok hizli ve teknigide üst düzey bir boksör. Ayni zamanda iyi bir kondisyona sahip hatirladigim kadariyla. Berto'yu devirmek müthis bir basari olacaktir. Insallah kisa zamanda bu mac gerceklesir.

Hüdai Pervaneli
02.04.2011, 13:55
Insaallah en kisa zamanda selcuk abi bu adami yerle bir eder
Bilgi icin saol Terzioglu

evrents
02.04.2011, 14:15
Selçuk Aydın Berlinde Sovyet Duvarını Yıktı

Vedat Alyaz
BERLİN- Orta sıklette üç kemer sahibi şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın, Beyaz Rusya’dan Dzmitry Lubackhin’i Almanya’nın başkenti Berlin’de nakavt etti. Karşılaşmaya oldukça kontrollü başlayan boksörümüz yaptığı ataklarla rakibini bunalttı. Uzun zamandır ringlerden uzak kalan boksörümüzün hırslı olduğu gözlendi ve ilk dakikalarda rakibine neticeye gidecek yumruklar vurdu. Sağlı sollu yumruklarla rakibini abandone durumuna düşürürken, ilk raundun ortalarında rakibine vurduğu sol kroşeyle kaşının yarılmasına neden oldu. Ring doktoru yaptığı sağlık kontrolünün ardından maça devam ettirme kararı verdi ve bu karar rakip açısından pek hayırlı olmadı, çünkü şampiyon boksörümüzün vurduğu sağ kroşeyle şuurunu kaybeden rakip yere serildi ve nakavt oldu.

Ringlerden uzak kalmak beni hırslandırdı
Maçın ardındın açıklama yapan şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın, ‘Uzun zamandır ringlerden uzak kaldım tabiî ki bu benim için iyi olmadı. Ben maç yaptıkça güçlenen ve motive olan birisiyim. Artık birinin bu beklemeye dur demesi gerekiyordu ve menajerimle aldığımız ortak karar neticesinde bu gecede ringe çıktım. Kimsenin peşinden koşmak istemiyorum, karşıma çıkacak herkesi yenebilecek güce sahibim ben buna inanıyorum. Sadece motivasyonumun bozulmaması gerekiyor. Bir buçuk yıldır hedefimiz olan final maçını bekliyorum. Artık bu kovalamacadan sıkıldım biz Türk’üz kaçanın arkasından kovalamayız ben burada aslan gibi duruyorum. WBC (Dünya Boks Konseyi) sıralamasında bir numarayım ve kendine güvenen rakiplerimi karşımda görmek için sabırsızlanıyorum’ dedi.

Maça kısa sürede hazırlandım
Bu maç için fazla bir hazırlık süreci geçirmediğini belirten Selçuk Aydın, ‘Toplamında iki haftalık kamp ile bu maça hazırlandım. Tabiki bu galibiyet bizim için ölçü değildi çünkü biz üst liglerin sporcusuyuz fakat bazen bu tür ara maçlara da ihtiyaç duyuyoruz. Rakibimiz de yabana atılacak birisi değildi: 18 maçın hepsini kazanırken 17’sini nakavtla bitirmiş. Sanırım benim antrenmansız olduğumu düşünerek bu maça çıkmayı kabul etti ne yazık ki bu onun için çok büyük bir hataydı. Şu an moralim çok iyi, Motivasyonum açısından bu galibiyete ihtiyacım vardı ve muhtemelen Temmuz ayında Almanya’da yeniden sevenlerimin karşısına çıkacağım ardından Ekim ayında da Amerika’da beklediğimiz final maçını yapacağız ancak kendini şampiyon zanneden o korkak tavuklar karşıma çıkmaya cesaret edebilirse. Beni bu zorlu yolda dualarıyla ve manevi destekleriyle yalnız bırakmayan tüm sevenlerime minnettarım, onların varlığı benim daha dik durmamı sağlıyor’ şeklinde konuştu..

Boks Federasyon Asbaşkanı: Final maçı gerçekleşmeli
Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Koçinoğlu boksörümüze destek olmak amacıyla Almanya’ya geldi. Karşılaşmanın ardındın yaptığı açıklamada WBC başkanına seslelen Mustafa Koçinoğlu, ‘Artık final maçının gerçekleşmesi için gerekli müdahaleler yapılsın! Biz Boksörümüzü hak ettiği yerde yani dünyanın zirvesinde görmek istiyoruz. Boks Federasyonu adına Selçuk Aydın’a teşekkür ederiz. Zaferimiz Türk halkına hayırlı olsun. Amatör boksörlere de abilerini izlemelerini ve onlardan gerekli dersleri çıkarmalarını tavsiye ediyorum’ dedi. Şampiyon boksörümüzü izlemeye ünlü film yönetmeni Fatih Akın’ın yanı sıra Türkiye ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden izleyiciler geldi.

http://www.foreverlilya.com/2011/04/02/selcuk-aydin-berlin%e2%80%99de-sovyet-duvarini-yikti/

evrents
02.04.2011, 14:18
Andre Berto yeter bu kadar kaçtığın çık Selçuk Aydın'ın karşısına.

Volkan061
02.04.2011, 14:22
Selçuk Aydın Sovyet duvarını yıktı

Orta sıklette üç kemer sahibi şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın, Beyaz Rusya'dan Dzmitry Lubackhin'i Almanya'nın başkenti Berlin'de nakavt etti.

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/4/2/fft1mm1400364.jpg
Karşılaşmaya oldukça kontrollü başlayan boksörümüz yaptığı ataklarla rakibini bunalttı. Uzun zamandır ringlerden uzak kalan boksörümüzün hırslı olduğu gözlendi ve ilk dakikalarda rakibine neticeye gidecek yumruklar vurdu. Sağlı sollu yumruklarla rakibini abandone durumuna düşürürken, ilk raundun ortalarında rakibine vurduğu sol kroşeyle kaşının yarılmasına neden oldu. Ring doktoru yaptığı sağlık kontrolünün ardından maça devam ettirme kararı verdi ve bu karar rakip açısından pek hayırlı olmadı, çünkü şampiyon boksörümüzün vurduğu sağ kroşeyle şuurunu kaybeden rakip yere serildi ve nakavt oldu.

Ringlerden uzak kalmak beni hırslandırdı

Maçın ardındın açıklama yapan şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın, ‘Uzun zamandır ringlerden uzak kaldım tabiî ki bu benim için iyi olmadı. Ben maç yaptıkça güçlenen ve motive olan birisiyim. Artık birinin bu beklemeye dur demesi gerekiyordu ve menajerimle aldığımız ortak karar neticesinde bu gecede ringe çıktım. Kimsenin peşinden koşmak istemiyorum, karşıma çıkacak herkesi yenebilecek güce sahibim ben buna inanıyorum. Sadece motivasyonumun bozulmaması gerekiyor. Bir buçuk yıldır hedefimiz olan final maçını bekliyorum. Artık bu kovalamacadan sıkıldım biz Türk’üz kaçanın arkasından kovalamayız ben burada aslan gibi duruyorum. WBC (Dünya Boks Konseyi) sıralamasında bir numarayım ve kendine güvenen rakiplerimi karşımda görmek için sabırsızlanıyorum’ dedi.

Maça kısa sürede hazırlandım

Bu maç için fazla bir hazırlık süreci geçirmediğini belirten Selçuk Aydın, ‘Toplamında iki haftalık kamp ile bu maça hazırlandım. Tabiki bu galibiyet bizim için ölçü değildi çünkü biz üst liglerin sporcusuyuz fakat bazen bu tür ara maçlara da ihtiyaç duyuyoruz. Rakibimiz de yabana atılacak birisi değildi: 18 maçın hepsini kazanırken 17’sini nakavtla bitirmiş. Sanırım benim antrenmansız olduğumu düşünerek bu maça çıkmayı kabul etti ne yazık ki bu onun için çok büyük bir hataydı. Şu an moralim çok iyi, Motivasyonum açısından bu galibiyete ihtiyacım vardı ve muhtemelen Temmuz ayında Almanya’da yeniden sevenlerimin karşısına çıkacağım ardından Ekim ayında da Amerika’da beklediğimiz final maçını yapacağız ancak kendini şampiyon zanneden o korkak tavuklar karşıma çıkmaya cesaret edebilirse. Beni bu zorlu yolda dualarıyla ve manevi destekleriyle yalnız bırakmayan tüm sevenlerime minnettarım, onların varlığı benim daha dik durmamı sağlıyor’ şeklinde konuştu..

Boks Federasyon Asbaşkanı: Final maçı gerçekleşmeli

Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Koçinoğlu boksörümüze destek olmak amacıyla Almanya’ya geldi. Karşılaşmanın ardındın yaptığı açıklamada WBC başkanına seslelen Mustafa Koçinoğlu, ‘Artık final maçının gerçekleşmesi için gerekli müdahaleler yapılsın! Biz Boksörümüzü hak ettiği yerde yani dünyanın zirvesinde görmek istiyoruz. Boks Federasyonu adına Selçuk Aydın'a teşekkür ederiz. Zaferimiz Türk halkına hayırlı olsun. Amatör boksörlere de abilerini izlemelerini ve onlardan gerekli dersleri çıkarmalarını tavsiye ediyorum’ dedi. Şampiyon boksörümüzü izlemeye ünlü film

Burak Akçay
02.04.2011, 15:34
Birde tabi Selcuk Aydin'in digerlerinden daha riskli yani daha zorlu rakip oldugu ancak daha az para getirdigi gercegi var.

tabi daha az para getirir ve daha az zevkli olur. çünkü zaten adam iki dakika sürmeden karşısındakini deviriyor ne zevki olsun :D

annttiigs
02.04.2011, 15:39
son maçı
http://www.youtube.com/watch?v=iKyR4XPUu3w

Badaloğlu
02.04.2011, 16:11
Tebrikler Selçuk... Balyoz yumruklarınla Türk'ün gücünü dünyaya göstermeye devam ediyorsun. Er ya da geç Berto maçı olacak ve sen Allah'ın izni ile bir numaraya çıkacaksın, bundan şüphemiz yok. Dualarımız seninle kardeşim...

Madem Türksün
Vurki ürksün(ler)

:D

mda61
02.04.2011, 16:14
Ben şu boksu bir anlayamadım gitti. 10 tane ünvan maçına çıkıyor bokscular, birini kaybetse ünvanı rakibine mi gidiyor mesela ?

Bir de sıklet atlamak için ne gerekiyor ?

Fatih Erdemir
03.04.2011, 02:19
arkadaslar mac sonunda eurosport yorumcusu andre berto selcugu 5-6 raundda devirir dedi.bokstan anlayan arkadaslar siz de ayni gorustemisiniz selcugun hic sansi var mi?

POYRAZ
03.04.2011, 06:48
arkadaslar mac sonunda eurosport yorumcusu andre berto selcugu 5-6 raundda devirir dedi.bokstan anlayan arkadaslar siz de ayni gorustemisiniz selcugun hic sansi var mi?

Bu o kadar kolay degil. Berto'nun bir cok macini izledim internet ortaminda.
Son derece hizli ve yorulmak nedir bilmiyor ama saglam bir iki yumruk aldimi sendeliyor. Eger Selcuk'tan iki üc tane saglam sol alirsa yeri görür Andre Berto.
O Berto ise bu da Selcuk. Zamani gelince Eurosport spikeri de bunu anlayacak.
Söz konusu Türk boksör olunca bu tür yorumlar normal malesef.

evrents
03.04.2011, 14:17
Selçuk Aydın - Andre Berto maçı inşallah bu yıl olur boksun önde gelenleri temmuzda olabilir diyor.İnşallah olur heyecanla bekliyoruz.

evrents
03.04.2011, 14:18
selçuk öncelikle tebrik ederim. kondisyonunu çok iyi gördüm. mükemmel bir maç çıkardın. seni amerikadaki eyaletlerde bir çok ünlü ismi yıkmanı bekliyoruz. aklımız sende hep özledik seni. başarılarının devamını bekliyoruz.
Abi yanlış anlamayın ama 1 raundla kondisyonunun iyi olduğunu hemen nasıl anladınız ki?

E. Cumur61
03.04.2011, 14:21
Selçuk Aydın - Andre Berto maçı inşallah bu yıl olur boksun önde gelenleri temmuzda olabilir diyor.İnşallah olur heyecanla bekliyoruz.

Selcuk açıklamalarında Temmuz ayında bir hazırlık macı daha yapacagini belirtmişti ve Berto macı için Ekim ayında olabileceğini söylemişti.

BALKAN 06
03.04.2011, 14:35
Abi yanlış anlamayın ama 1 raundla kondisyonunun iyi olduğunu hemen nasıl anladınız ki?
ben de bunu soracaktım inan ki
yanlış anlaşılırım diye sormamıştım
bizim bilmediğimiz bişi mi var acaba 1 rauntta kondisyon iyi denilecek...

Volkan061
03.04.2011, 16:47
benim görüşüm selçuğun kondisyonun daha iyi olduğunu ve dahada hırslandığını gördüm. tabiki 1 rauntta belli olmaz kondisyonu. ama inanıyorumki çok üst seviyelerde olacak.:alkış:

macka61
03.04.2011, 17:44
tebrikler Selçuk Aydın senle gurur duyuyoruz

Külünkoğlu
04.04.2011, 09:52
Selçuk Aydın'ın bu galibiyetini küçümsüyoruz gibi. Adamın yaptığı maçlara bir bakın isterseniz. Selçuk Aydın'ın çok güçlü olması rakibinin zayıf olduğunu anlamına gelmiyor.

Selçuk sadece kendisinden bekleneni veriyor. :)

Bu arada Berto yeter artık kaçtığın !

Volkan
04.04.2011, 10:42
90 saniyede adamı şekil bozukluguna ugrattı 150 sn yede nakavt etti nakavt oldugunda adamı 3 kişi tutuyordu :D

yatmaztara
05.04.2011, 20:09
selçuk aydınla gurur duyuyoruz. bertoyla ne zaman maç yapacak merakla bekliyoruz.

E. Cumur61
18.04.2011, 01:53
Berto Selçuk'tan kaçtı kaçtı Victor Ortiz'e sayiyla yenilerek kemeri kaptırdı. Bakalım ortiz ne kadar kaçacak.

Hüdai Pervaneli
18.04.2011, 01:58
Ortiz Kacmaz Umarim Insallah

f1bekir
18.04.2011, 17:51
Hadi ya, Berto yalan mı oldu şimdi?

Hüdai Pervaneli
18.04.2011, 17:53
Hadi ya, Berto yalan mı oldu şimdi?
Öyle Olmus:) Sirada ki rakip ortiz Bakalim o ne kadar kacicak

jeepeers
19.04.2011, 11:29
berto hala kemer sahibi olarak gözükmekte wbc nin sitesinde
bu durum hakkında bilgisi olan var mı acaba
kaybeden adam nasıl hala kemer sahibi olabilmekte

Hüdai Pervaneli
19.04.2011, 11:32
berto hala kemer sahibi olarak gözükmekte wbc nin sitesinde
bu durum hakkında bilgisi olan var mı acaba
kaybeden adam nasıl hala kemer sahibi olabilmekte
Kemeri Kaybetmis Olmasi Lazim Ünvan Maciydi demekki degistirmemis hala

Külünkoğlu
03.05.2011, 08:42
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/217656_325010469980_57909874980_1165070_2325153_n. jpg

Külünkoğlu
03.05.2011, 08:42
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/222175_1690288099831_1316580813_31420789_8031851_n .jpg

Külünkoğlu
03.05.2011, 08:43
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/208853_1655226343309_1316580813_31372754_199184_n. jpg

Hekimoğlu
03.05.2011, 10:34
Selçuk'un organizatöründen hiçbirşey olmaz Berto'nun peşinden koşarak Selçuk'un 2 senesini heba etti şimdi de Ortiz'in peşinden koşar.

E. Cumur61
03.05.2011, 12:54
Boksör Selçuk Aydın (http://www.facebook.com/SelcukAydinFanPage) Selçuk AYDIN vs Victor ORTİZ

Boksör Selçuk Aydın (http://www.facebook.com/SelcukAydinFanPage) Şuan görüşmeler devam ediyor ,en kısa zamanda tarihi açıklayacağız ,fakat bizim tahminlerimize göre eylül ayında olması planlanıyor.

heyecanla bekliyoruz

BALKAN 06
03.05.2011, 13:09
yav arkadaş berto yu kovalasın tamam ama
arada bir de maç yapsın,valla içim gidiyor şampiyonun maçsız geçen aylarına,
dünyada başka örneği varmı ki bu denli başarılı bir boksörün bu kadar maçsız kalması...

E. Cumur61
04.05.2011, 03:13
SELÇUK AYDIN’IN MORALİ YERİNDE, VICTOR ORTIZ’İ BEKLİYOR !

WBC Gümüş Kemer welterweight şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın Nisan ayında gerçekleştirdiği karşılaşma sonrası Türkiye’ye dönüş yaparken günlerini Trabzon’da geçirmekte. Neredeyse iki yıldır Andre Berto’nun kendisine unvan maçı şansını tanımasını bekleyen boksör, geçtiğimiz haftalarda Haitili boksör Andre Berto’nun, Victor Ortiz karşısında aldığı mağlubiyet sonrası planlarını bu kez Victor Ortiz üzerinde yapmaya başladı.

WBC’nin yeni şampiyonu Victor Ortiz ile maç yapmak konusunda Selçuk Aydın’ın menajeri Organizatör Ahmet Öner boksör adına görüşmeleri sürdürürken, Aydın ise gelişmeleri şu an için takip etmekte. Ortiz’in, Berto ile yaptığı maç içerisinde rövanş opsiyonu da bulunmasına karşılık Selçuk Aydın’ın elde ettiği aylardan bu yana unvan maçına çıkma hakkı da diğer bir yandan Ortiz ve ekibine tercih yapmak zorunda bırakıyor.
Şampiyon boksör Selçuk Aydın, Andre Berto’nun mağlubiyetini hayırlı bir sonuç olarak nitelendirirken, kendisine unvan şansı tanımaması nedeni ile neredeyse boksu bırakma noktasına geldiğini ancak 2011 yılı ile birlikte yeniden motive olduğunu ve işine sarıldığını belirtirken şimdiki hedefini Victor Ortiz olarak gösterirken, stil olarak beğendiği rakibi ile ringe çıkması halinde zevkli bir maç izlettireceğine inandığını söyledi.

Victor Ortiz – Selçuk Aydın görüşmeleri sürerken bu maçın kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşmemesi halinde boksörümüzün Temmuz ayında ringde yer alacağı maç eksiğini kapatmak ve kendini tutmak adına yeni bir karşılaşmaya çıkası da diğer bir plan olarak yer almakta. Önümüzdeki haftalar içerisinde Selçuk Aydın’ın hazırlıklarına devam etmek için Almanya’ya yeniden gitmesi de gündemde.

HABER : KORAY ŞARKAYA

Terzioğlu
05.05.2011, 01:14
Ortiz Mayweather ile dövüsecek büyük ihtimal.

E. Cumur61
05.05.2011, 01:19
Ortiz Mayweather ile dövüsecek büyük ihtimal.

Sanmıyorum ilk kemer koruma macında onunla dovusmek bence isine gelmez ya Selcuk ile mac yapacak ya da berto ile imzaladıkları sözleşme gereği rövanş yapacaklar.

Volkan061
14.05.2011, 14:02
Welterweight kategorisinde Manny Pacquiao’nun Shane Mosley’i yenmesinden sonra planlar yeniden yapılmaya başlandı. Andre Berto’nun WBC kemerini Victor Ortiz’e kaptırması ve Floyd Mayweather Jr.’ın yeniden dönüş sinyallerini yakmasından sonra sıkletin son durumu ve önümüzdeki maçlar için beklentileri ihtimaller içerisinde konuşabiliriz.

Öncelikle ilk olarak beklenen karşılaşma ayları ve hata yılları aşkın süredir Pacquiao ile Mayweather Jr. arasında. Ancak, bu karşılaşmanın önümüzdeki aylar içerisinde, daha doğru bir tanım ile kısa sürelik bir dilim içerisinde gerçekleşmesi beklenmiyor. Shane Mosley galibiyeti sonrası Manny Pacquiao’nun, Kasım ayında Juan Manuel Marquez’e bir şans vermesi ve tarafların kariyerleri içerisinde üçüncü kez bir araya gelmesi bekleniyor. Marquez’in ise 2 Temmuz’da çıkacağı açıklanan David Diaz maçı var ve Meksikalı bu maçta herhangi bir kayıp yaşamak istemiyor. Pacquiao’nun cephesi ise Marquez’in alternatifi olarak Zab Judah’ı yedekte tutmakta.

Floyd Mayweather Jr’ın ise yaz aylarının sonunda ringlere tekrar dönüş yapabileceği amcası ve aynı zaman da antrenörü olan Roger Mayweather tarafından açıklandı. Bu konuda yenilgisiz Amerikalı boksör için Eylül ayında WBC kemerinin yeni sahibi Victor Ortiz’in adı geçmekte. Şayet, Mayweather Jr.’ın Victor Ortiz’i yenmesi durumunda böylece Pacquiao – Mayweather Jr. maçı kemer birleştirme maçına dönüşebilir. Mayweather Jr.’ın bir yılı bulan ringlerden ayrı kalma süresi sonrası bazı kurumlar, kendisinin ismini sıkletlerin listesinden çıkarmış durumunda ve kendisini aktif olmayan boksörler kategorisine almış durumdalar.

WBC’nin yeni şampiyonu Victor Ortiz’in menajerlik haklarını bulunduran Golden Boy Promotions, boksörünü en iyi şekilde kullanabilmek için nabızı ölçmekte. Gelişmeleri takip eden şirketin listesinde Ron Guerrero, Lamont Peterson’ın yanı sıra Selçuk Aydın’a unvan hakkını tanımak gibi seçeneklerde sözkonusu. Andre Berto ile rövanş ise şimdilik önümüzdeki aylar için bir ihtimal. Mayweather Jr.’ın hesaplara dahil olması ise planların da değişebileceğini gözler önüne sermekte.

WBC kemerini Victor Ortiz’e kaptıran Andre Berto ise IBF şampiyonu Jan Zaveck ile dövüşüp tekrar kemer sahibi olmak istiyor. Komisyonculuğunu Al Haymon’ın üstlendiği Andre Berto’nun önündeki engel ise IBF’in listesinde unvan için sıra bekleyen Haymon’ın bir diğer boksörü Randal Bailey. Şu an için ise Bailey – Zaveck maçı Berto – Zaveck maçından daha sıcak karşılanmakta. IBF’in de tercihini Randal Bailey’den yana kullanılacağı söylenmekte.
WBC Gümüş Kemer şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın için ise durum farklı değil. Boksörümüzün WBC ‘de unvan maçına çıkma hakkı iki kez eline geldi ve halen bulunmakta. Bununla beraber boksörümüzün, Temmuz ayında yeni bir maça çıkması söz konusu.

Volkan061
15.05.2011, 13:07
büyük ihtimal önümüzde many pacqioua ve floyd mayweather maçı olabilir. wbc kemeri victor ortizde olduğundan birçok promoterler bunun peşinde. bizim menejer ise öncelikle bu işe el koymalı wbc yöneticileriyle. boşa para haracanmamalı başka sporcular için. selçuk çok büyük işler yapacağına inanıyoruz. bakın mosley floyd a ve pacqıoua ya kaybetti ama adam yine bırakmıyor. yine maç yapıyor. manejerler arası kopuklukmu var neden selçuk olmasın o yerlerde , selçuğun hakkı buralar, victor ortiz çok iyi değil bence
selçuk onu yenebilecek güçte bence.

Volkan061
25.05.2011, 00:15
Selçuk AYDIN Ntv Spor da röportaj yaptı. bütün boksörler konuştu ayrı ayrı. ama Selçuğumuzu görünce bambaşka oluyor. onu seyretmek ayrı bişey çok zevk alıyorum. Selçuğu seyretmeye doyamıyoruz. inşallah maçı olurda bol bol seyrederiz tv lerden özledik seni. Youtube den ntvspor SELÇUK AYDIN yazarak seyredebilirsiniz.

E. Cumur61
08.06.2011, 04:29
Mayweather twitterdan acikladi 17 Eylul'de Ortiz ile mac yapacakmis. Simdi Selcuk'un durumu ne olacak gercekten cok uzadi bu durum

Çağatay_
08.06.2011, 04:35
Selçuk neden maç yapmıyor anlamış değilim, birisi etraflıca anlatabilir mi ?

Soru : Berto Selçuk'un maç teklifine yanıt vermek zorunda değil mi ?

E. Cumur61
08.06.2011, 04:41
Selçuk neden maç yapmıyor anlamış değilim, birisi etraflıca anlatabilir mi ?

Soru : Berto Selçuk'un maç teklifine yanıt vermek zorunda değil mi ? Berto kemeri Victor Ortiz'e kaybetti dolayisiyla gundemden dustu

Çağatay_
08.06.2011, 04:50
Berto kemeri Victor Ortiz'e kaybetti dolayisiyla gundemden dustu

Kemer sahibine meydan okuduğumuzda tarih vermek zorunda değil mi ?

E. Cumur61
08.06.2011, 04:58
Kemer sahibine meydan okuduğumuzda tarih vermek zorunda değil mi ? meydan okumayla olsa iyi tamamen reyting ve para meselesi

E. Cumur61
14.06.2011, 01:06
Neredeyse iki senedir, WBC’nin welterweight (67 kiloda) unvan maçına çıkma hakkını elinde bulunduran ancak bunu bir türlü gerçekleştiremeyen Gümüş Kemer sahibi boksörümüz Selçuk Aydın için Dünya Boks Konseyi (WBC) başkanı Jose Suleijman tarafından yeni bir unvan maçı önerisi getirilmekte.

Los Angeles’ta düzenlenen ve boksun en iyilerinin belirlendiği ‘’ Hall Of Fame ‘’ gösterisinde WBC başkanı Suleijman ile bir araya gelen Selçuk Aydın’ın menajeri Ahmet Öner ile yaptığımız görüşmede Meksikalı başkanın kendilerine Selçuk Aydın’ın bir üst sıklete geçmesi durumunda WBC Hafif Orta Sıklet ( 69 kilo ) şampiyonu Meksikalı Saul Alvarez ile unvan maçına çıkabileceğini ve bu konuda Alvarez’in menajerlik haklarını elinde bulunduran Golden Boy Promotions sahibi Oscar De La Hoya’nın da Suleijman tarafından ikna edildiğini söyledi. Saul Alvarez, 18 Haziran’da Meksika’da Avrupa şampiyonu Ryan Rhodes karşısında ünvanını savunmaya çalışacak.

Alvarez’in bu karşılaşmada ünvanını koruması ve boksörümüz Selçuk Aydın’ın karşılaşmaya çıkmaya evet demesi durumunda Alvarez’in bir sonraki karşılaşmasında boksörümüzü unvan için meydan okuyan köşede görmek an meselesi olabilir. Menajer Ahmet Öner’den aktarılan, kendi ifadesi ile baba-oğul gibi olduğu WBC başkanı Jose Suleijman’ın verdiği söz de bu şekilde. Selçuk Aydın, rakip ayırt etmeden maç yapmaya hazır olduğunu belirtmekte, tabii bu konuda maç öncesi gerekli görüşmelerde gerek maddi gerekse de diğer koşullarda tatmin edici detaylar üzerinde anlaşmaya varmış olmaları gerekir !

Peki bu noktaya nasıl gelindi ? Bilindiği üzere boksörümüz Selçuk Aydın, Jackson Osei Bonsu ve Ja Ja Don karşılaşmalarında elde ettiği galibiyetler sonrası WBC’nin welterweight kategorisinde unvan maçına çıkmaya iki kez hak kazanmış oldu. Lakin, beklenen unvan maçı ise o günün şampiyonu Andre Berto ve ekibinin kaçak bir politika izlemesi akabininde karşılaşmanın bir türlü finansmanının sağlanamaması sebebi ile gerçekleşemedi. Geçtiğimiz aylarda Ande Berto, Victor Ortiz karşısında ünvanını kaybetmesi ile hesaplar birden alt-üst oldu. Ortiz’in şampiyon olması ile birlikte Selçuk Aydın’ın unvan için beklemesi ile birlikte gözler Ortiz- Selçuk maçına çevrilmişken, Floyd Mayweather Jr.’ın boksa yeniden dönme kararı alarak Victor Ortiz ile dövüşeceğini açıklaması ile işin rengi bir kez daha değişmiş oldu. Mayweather isminin büyük geirleri de peşinden getirecek olması ve boks camiasındaki ağırlığı karşısında WBC, tabir-i caizse teslim olmuş oldu !

Sırada bekleyen Selçuk Aydın, WBC’nin sırtında adeta bir kambur durumunda ! Mayweather – Ortiz maçının sonucuna göre Selçuk Aydın’ın kazanan boksör ile maç yapma hakkı elinde hala saklı bulunmakta. Fakat, devreye Floyd Mayweather Jr.’ın girmesi, devamında Manny pacquiao ile de maçının gündemde olması sebebi ile TV kuruluşalrı ve diğer organizatörler tercihini Floyd/Ortiz galibinin Pacquiao ile dövüş yapmasından kullanacaktır. Ancak, yasal hak Selçuk Aydın’ın elinde ! Dolayısı ile WBC, Selçuk Aydın’ı bir üst sıkletin şampiyonu ile dövüştürerek bir anlamda Selçuk Aydın’a unvan maçı borcunu ödemek ve bir anlamda da sırtındaki kamburdan da kurtulmak isteyecek ! Geçmişte bu duruma düşüp, WBC’yi mahkemeye vererek milyonlarca dolar tazminat kazanan Graciano Rocchigiani örneğini göz önüne getirdiğimizde Selçuk Aydın’ın da WBC’ya dava açma hakkı bulunmakta.

Şimdiden, Alvarez – Selçuk maçı için düşüncem, fırsat fırsattır ve kısmetin kazası olmaz ! diye bir söz vardır. Alvarez, profesyonel boksa çok genç başlamış ve şu an henüz 20 yaşında dünyanın en prestijli kemerini beline takmış durumda. Selçuk Aydın ise iki yıl içerisinde ciddi sayılacak türden maç tecrübesi sayısı az ve yavaş yavaş yaşı da ilerlemekte. Boks altyapısı sağlam, boks yapmayı seven ve ringde geri adım atmayan Selçuk Aydın karşısında, Ja Ja Don maçındaki Selçuk Aydın’ı beklerse Saul Alvarez hata eder ! İzleyenler için de çok heyecanlı bir karşılaşma olacaktır. Büyük TV kuruluşlarından HBO’nun belki de Eylül ayında Meksikalıların Kurutuluş Günü ithaf etiği haftada yayınlayacağı bu karşılaşma sayesinde Selçuk Aydın’ın göstereceği performans boksörümüzün kariyerinde dönüm noktası da olabilecektir.

Ciddi düşünülüp sakin karar alınmalı ve kartlar en doğru şekilde oynanmalı ! Bu maç gerçekleşecekse de çok ciddi bir hazırlık dönemi, en profesyonel şekilde boksörümüz için sunulmalı. Ülke tarihinin en prestijli gecelerinden birisi bizleri bekliyor olacaktır.

Haber: Koray Sarkaya

Kader KORELİ
18.06.2011, 02:06
Geçen hafta bir Karadenizliler şenliğinde gördüm Selçuk Aydın'ı, daha da sevdim kendisini, sempatik, mütevazı bir insan. Böyle sporcularımızın değerlerini bilmeliyiz, onlara sahip çıkmalıyız. Bir bayan boksörde çıktı sahneye, onun da hedefi dünya şampiyonluğu, ismini tam hatırlayamadım şimdi, ama o da ilgimi çekti, inşallah o da Selçuk Aydın gibi başarılı olur. Trabzon'a boks sporu üzerine yatırımlar düşünülmeli artık.

Chiko
18.06.2011, 02:10
Geçen hafta bir Karadenizliler şenliğinde gördüm Selçuk Aydın'ı, daha da sevdim kendisini, sempatik, mütevazı bir insan. Böyle sporcularımızın değerlerini bilmeliyiz, onlara sahip çıkmalıyız. Bir bayan boksörde çıktı sahneye, onun da hedefi dünya şampiyonluğu, ismini tam hatırlayamadım şimdi, ama o da ilgimi çekti, inşallah o da Selçuk Aydın gibi başarılı olur. Trabzon'a boks sporu üzerine yatırımlar düşünülmeli artık.
Cok cana yakin birisi. Yanimizdaki caravan da takiliyordu :)

E. Cumur61
18.06.2011, 02:57
Geçen hafta bir Karadenizliler şenliğinde gördüm Selçuk Aydın'ı, daha da sevdim kendisini, sempatik, mütevazı bir insan. Böyle sporcularımızın değerlerini bilmeliyiz, onlara sahip çıkmalıyız. Bir bayan boksörde çıktı sahneye, onun da hedefi dünya şampiyonluğu, ismini tam hatırlayamadım şimdi, ama o da ilgimi çekti, inşallah o da Selçuk Aydın gibi başarılı olur. Trabzon'a boks sporu üzerine yatırımlar düşünülmeli artık. Asiye Özlem Sahin

Hüdai Pervaneli
18.06.2011, 03:07
Ne Zaman pas yapicak demir Yumrugumuz

E. Cumur61
18.06.2011, 03:15
Ne Zaman pas yapicak demir Yumrugumuz Temmuz 15 de bir hazırlık macı olabilir henüz kesinleşmedi, eğer olursa ve yapılırsa ondan sonra saul alvarez ile superwelterweight maçına çıkabilir

Ertan 51
18.06.2011, 10:52
Gurumuza gurur katacakken Şampiyonumuzun adı sanı duyulmuyor ne yazık ki.Devran böyle mi dönüyor boks ta bilmiyorum ama bu kadar üst düzey bir boksör ancak bu kadar sahalardan uzak kalabilirdi diye düşünüyorum hep.Şirketimi işi kıvıramıyor başka bir sorun mu var bilmiyorum ama böyle olmaması lazım dı.Yaş ilerliyor,güç kuvvet azim hırs en tepede iken 3-5 kahramanı yok etse olmazmıydı acaba,neyse sen anlaman Ertan insanı sös bakalım.

Cengiz Çubukcu
25.06.2011, 11:05
hala ses seda yok...

E. Cumur61
25.06.2011, 11:45
15 Temmuz'da hazırlık macı var Almanya'da

Hüdai Pervaneli
25.06.2011, 13:19
Almanyada Nerde?

E. Cumur61
25.06.2011, 14:59
EWS Arena, Goeppingen, Baden-Württemberg, Germany

Volkan061
05.07.2011, 23:58
Victor Ortiz Vs Floyd Mayweather Jr.

Boks (http://tr.wordpress.com/tag/boks/), Orta Siklet (http://tr.wordpress.com/tag/orta-siklet/)
Etiketler:WBC (http://tr.wordpress.com/tag/wbc/), Floyd Mayweather (http://tr.wordpress.com/tag/floyd-mayweather/), Andre Berto (http://tr.wordpress.com/tag/andre-berto/), Victor Ortiz (http://tr.wordpress.com/tag/victor-ortiz/), Yarı Orta siklet (http://tr.wordpress.com/tag/yari-orta-siklet/), Welter Siklet (http://tr.wordpress.com/tag/welter-siklet/)

http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/06/mayweather-vs-ortiz.jpg?w=500&h=375Geçtiğimiz Nisan ayında ünvan http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/06/mayweather-ortiz1.jpg?w=250&h=300 (http://cyberboks.wordpress.com/2011/06/29/victor-ortiz-vs-floyd-mayweather-jr/)Geçtiğimiz Nisan ayında ünvan maçında karşılaştığı Andre Berto’yu sayı ile yenerek WBC”nin Yarı orta sikletteki şampiyonluğunun yeni yüzü olan Victor Ortiz Hafif ve Orta sikletlerde unutulmaz başarılara imza atan,tam 5 farklı siklette 6 kez dünya şampiyonluğu sevincini yaşayan yenilmez armada Floyd Mayweather Jr. ile karşı karşıya geliyor.
Ortada WBC ünvanının olduğu 12 raundluk müsabaka 17 Eylül 2011 tarihinde ABD’de gerçekleşicek

http://www.floydmayweather.com/vsortiz/ ( VİDEO )

Volkan061
06.07.2011, 22:31
Vitali Klitschko Vs Tomasz Adamek

Posted: 03 Temmuz 2011 by Relentless in Boks (http://tr.wordpress.com/tag/boks/), Ağırsiklet (http://tr.wordpress.com/tag/agirsiklet/)
Etiketler:Ağırsiklet (http://tr.wordpress.com/tag/agirsiklet/), Boks (http://tr.wordpress.com/tag/boks/), Chris Arreola (http://tr.wordpress.com/tag/chris-arreola/), Odlanier Solis (http://tr.wordpress.com/tag/odlanier-solis/), Tomasz Adamek (http://tr.wordpress.com/tag/tomasz-adamek/), Vitali Klitschko (http://tr.wordpress.com/tag/vitali-klitschko/), Vitali Klitschko Vs Tomasz Adamek (http://tr.wordpress.com/tag/vitali-klitschko-vs-tomasz-adamek/), WBC (http://tr.wordpress.com/tag/wbc/)
4 (http://cyberboks.wordpress.com/2011/07/03/vitali-klitschko-vs-tomazs-adamek/#comments)
http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/vitaly-klitschko-tomasz-adamek3.jpg?w=614&h=409
WBC dünya ağırsiklet boks şampiyonu ve dünya klasmanının 2 numaralı ismi Vitali Klitschko Eylül ayında kemerini savunmak için ringdeki yerini alıyor.
Profesyonel boks kariyerinin son demlerinde büyük bir azim ve kararlılıkla rakiplerini bir bir dize getiren Vitali Klitschko’nun rakibi kariyerinde hafif ağırsiklette şampiyonluklar yaşadıktan sonra ağırsiklete geçiş yapan ve bu kulvarda basamakları hızlı adımlarla çıkıp gerek federasyonların gerekse dünya klasmanında sıralamasında kendisine önemli bir yer edinen Polanyalı boksör Tomasz Adamek.
Vitali Klitschko son karşılaşmasını geçtiğimiz Mart ayında 2004 Yunanistan-Atina olimpiyatlarının altın madalyalı boksörü Odlanier Solis‘e karşı yapmış ve müsabakadan 1. raundda nakavtlı zaferle ayrılmıştı.
Tomasz Adamek ise ağırsiklete 2009 yılının Eylül ayında 5. raundda nakavtlı Andrew Golota galibiyeti ile hızlı bir giriş yaptı daha sonrasında Jason Etrada,Michael Grant,Vinny Maddalone,Kevin McCbride gibi boks piyasasında fazla ses getirememiş isimleri yenmesini bildi.Adamek ağırsiklet serüvenindeki en önemli galibiyetini, 2010 Nisan ayında ortada IBF – international ” Kıtalararası ” kemerin olduğu maçta Chris Arreola gibi şu anda ağırsiklet boks piyasasının önemli bir ismini 12 raund sonundda sayı ile mağlup ederek elde etti.
Ortada WBC dünya ağırsiklet şampiyonluk ünvanının olduğu 12 raundluk heyecan dolu bu karşılaşma 10 Eylül 2011 Tarihinde Polanyada gerçekleşicek.
http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/247268_10150185283790205_285530825204_7031447_6825 515_n.jpg?w=150&h=99 (http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/247268_10150185283790205_285530825204_7031447_6825 515_n.jpg)http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/248647_10150185283720205_285530825204_7031446_6820 947_n.jpg?w=150&h=97 (http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/248647_10150185283720205_285530825204_7031446_6820 947_n.jpg)http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/250122_10150185284145205_285530825204_7031454_7849 836_n.jpg?w=150&h=102 (http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/250122_10150185284145205_285530825204_7031454_7849 836_n.jpg)http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/247479_10150185283850205_285530825204_7031450_6254 662_n.jpg?w=150&h=100 (http://cyberboks.files.wordpress.com/2011/04/247479_10150185283850205_285530825204_7031450_6254 662_n.jpg)

Vitali Klitschko Tomasz Adamek Doğum Tarihi1971-07-19 / Yaş 39Doğum Tarihi1976-12-01 / Yaş 34SikletAğırsikletSikletAğırsikletDuruş Düz GardDuruş Düz GardBoy6′ 7½″ / 202cmBoy6′ 1½″ / 187cmUzanma Mesafesi203 cmUzanma Mesafesi191 cmLakabıDemir yumrukLakabıGoralÜlkeUkraynaÜlkePolanyaDoğum YeriBelovodskoye, KızgızistanDoğum YeriZywiec, Polanyawon 42 (KO 39) + lost 2 (KO 2) + drawn 0 = 44won 44 (KO 28) + lost 1 (KO 0) + drawn 0 = 45Nakavt Oranı KO% 88.64 Nakavt Oranı KO% 62.22
Vitali Klitschko Tomasz Adamek Doğum Tarihi1971-07-19 / Yaş 39Doğum Tarihi1976-12-01 / Yaş 34SikletAğırsikletSikletAğırsikletDuruş Düz GardDuruş Düz GardBoy6′ 7½″ / 202cmBoy6′ 1½″ / 187cmUzanma Mesafesi203 cmUzanma Mesafesi191 cmLakabıDemir yumrukLakabıGoralÜlkeUkraynaÜlkePolanyaDoğum YeriBelovodskoye, KızgızistanDoğum YeriZywiec, Polanyawon 42 (KO 39) + lost 2 (KO 2) + drawn 0 = 44won 44 (KO 28) + lost 1 (KO 0) + drawn 0 = 45Nakavt Oranı KO% 88.64 Nakavt Oranı KO% 62.22
SELÇUK AYDINIMIZDANDA BÖYLE MAÇ TARİHLERİ BEKLİYORUZ ÇOK ÖZLEDİK ARTIK DÖN ŞU RİNGLERE SELÇUK.

Volkan061
08.07.2011, 02:27
şuan WBC kemeri victor ortizde ve mayweatherla 17 eylülde maçı var. victor ortizden de iyi boksör var. ismini belkide hiç duymadık mesela '' Marcos maidana '' çok seri bir boksör victor ortizi çok fena nakavt etti. işte videosu.
http://www.youtube.com/watch?v=TD-CQ39tr0Q&feature=related

Volkan061
10.07.2011, 14:48
SELÇUK AYDINIMIZ öncelikle ; andre berto, Shane Mosley, Joshua Clottey ,Luis collazo, Miguel Cotto, margarito, marcos maidana,amir khan, erik morales, manuel marquez, victor ortiz gibi bir çok sayabileceğimiz isimler var bu yıldızlarlarla maç yapmasını ilerleyen zamanlarda bekliyoruz. sonrada floyd mayweatherla ve manny paquaou ile maçlara çıkmasını umuyoruz ALLAH ın izniyle. hepsinin üstesinden gelebilir bizce inancımız büyük selçuğumuza. dünyanın bir numarası olacaktır SELÇUK.
ŞUAN WELTERWİGHTTA SIRALAMA ŞÖYLE;

(WBA (http://en.wikipedia.org/wiki/World_Boxing_Association) April 10, 2009 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/49/Flag_of_Ukraine.svg/22px-Flag_of_Ukraine.svg.png (http://en.wikipedia.org/wiki/Ukraine) Vyacheslav Senchenko (http://en.wikipedia.org/wiki/Vyacheslav_Senchenko)) 31-0 (20 KO) - ( WBC (http://en.wikipedia.org/wiki/World_Boxing_Council) April 16, 2011 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a4/Flag_of_the_United_States.svg/22px-Flag_of_the_United_States.svg.png (http://en.wikipedia.org/wiki/United_States) Victor Ortiz (http://en.wikipedia.org/wiki/Victor_Ortiz) 29-2-2 (22 KO) - (IBF (http://en.wikipedia.org/wiki/International_Boxing_Federation) December 11, 2009http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f0/Flag_of_Slovenia.svg/22px-Flag_of_Slovenia.svg.png (http://en.wikipedia.org/wiki/Slovenia) Jan Zaveck (http://en.wikipedia.org/wiki/Jan_Zaveck) 31-1-0-1 (18 KO)-( WBO (http://en.wikipedia.org/wiki/World_Boxing_Organization) November 14, 2009http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/99/Flag_of_the_Philippines.svg/22px-Flag_of_the_Philippines.svg.png (http://en.wikipedia.org/wiki/Philippines) Manny Pacquiao (http://en.wikipedia.org/wiki/Manny_Pacquiao) 53-3-2 (38 KO)

Volkan061
10.07.2011, 15:37
selçuk said ouali yi yenmişti neden acaba ondan sonraki sırayı alıyor yine. boxrec sitesinde;
http://boxrec.com/ratings.php?sex=m&division=Welterweight&pageID=1

boxrec sitesi göre selçuk aydın çok az sayıda resmi maça çıkıyor. bide diğer sporcuları takip ediyorum çoğunlukla fazla maç yapıyor. mesela jackson osei bonsu, selçuk aydın maçından sonra 7 kez resmi maça çıkmış, ama selçuk sadece 2 kez maça çıkabilmiş acaba neden?

http://www.eastsideboxing.com/images/esb.gif (http://www.eastsideboxing.com/)

OLİVER McCall Vs. BERT Cooper

MAÇI 10.09.2011 TARİHİNDE IBU AĞIRSİKLET ŞAMPİYONLUK MAÇI GERÇEKLEŞECEK AMA HANGİ KANAL VEREĞİ YAYINLANMADI VİTALİNİN MAÇI DA HANGİ KANAL VERECEĞİ RESMİ OLARAK YAYINLANMADI. BÜYÜK İHTİMAL FOX YAYINLAR BU MAÇLARI SANIRIM.

Volkan061
12.07.2011, 15:20
http://www.eastsideboxing.com/images/esb.gif (http://www.eastsideboxing.com/)
http://suljosblog.com/blog2/files/00139.jpg (http://suljosblog.com/blog2/files/00139.jpg)

Selçuk Aydın, Göppingen'de Ringe Çıkıyor (http://www.medya73.com/selcuk-aydin-goppingende-ringe-cikiyor-haberi-718535.html)

VEDAT ALYAZ
STUTTGART- Türk boks tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı boksörü sayılan Selçuk Aydın, 15 Temmuz Cuma akşamı Almanya'nın Göppingen kentinde ringe çıkıyor
12 Temmuz 2011 10:45 -
STUTTGART- Türk boks tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı boksörü sayılan Selçuk Aydın, 15 Temmuz Cuma akşamı Almanya'nın Göppingen kentinde ringe çıkıyor.
Stuttgart'ta dünya şampiyonluğu için hazırlıklarını sürdürmekte olan Aydın, hayranlarından gelen yoğun istek üzerine Göppingen kentinde ringe çıkmaya karar verdi. Yaklaşık üç aydan beri Stuttgart'taki kampta idmanlarını sürdüren boksör hazırlık mahiyetindeki bu müsabaka boks dünyasının gözetimi altında olacak. Özellikle Amerikalı rakiplerine gözdağı niteliğindeki bu müsabaka, şampiyon boksör için de iyi bir hazırlık karşılaşması niteliğinde. Bu güne kadar 21 kez profesyonel ringlerde dövüşen Selçuk,
bunlardan 16'sını nakavtla olmak üzere hepsini kazanmayı başardı.
Göppingen'deki gecede ayrıca Türk boksunun büyük yeteneklerinden birisi olan Erkan Teper de ağır sıklette mücadele edecek. Teper, Dünya Kıtalar Arası kemeri için ringe çıkacak. Teper, bu kemeri kazanması durumunda Ağır Sıklette Sinan Şamil Sam'dan sonra bu kemeri kazanan ikinci boksör olarak tarihe geçecek. Ayrıca gecede Fırat Arslan ve Asiye Özlem Şahin de ringe çıkacak. Özlem Şahin, bayanlarda hafif sıklet kemeri için yumruk sallayacak. Selçuk Aydın, Göppingen'de Ringe Çıkıyor başlıklı ve - SELÇUK AYDIN, GÖPPİNGEN'DE RİNGE ÇIKIYOR

Külünkoğlu
12.07.2011, 15:42
Dün akşam telefonda uzun uzun konuştuk kardeşimle. Hepinize çok selamı var.
Eylül ayında Las Vegas'da çok ciddi bir maça çıkacak. Las Vegas olmazsa birinci tercihi Trabzon.
Bazı durumlardan dolayı müthiş hırs yapmış.

Bilgilerinize arkadaşlar.

Cengiz Çubukcu
12.07.2011, 15:56
Metin Abi demek Eylülde las vagas yolcususun :)

E. Cumur61
12.07.2011, 16:25
Rakibi de ben yazayım o zaman. Büyük ihtimal mike jones

Fatih Solmaz
12.07.2011, 16:56
Metin Abi demek Eylülde las vagas yolcususun :)
ovvv benim bildiğim metin abi otobüs kaldırır. :D

Volkan061
12.07.2011, 16:58
Dün akşam telefonda uzun uzun konuştuk kardeşimle. Hepinize çok selamı var.
Eylül ayında Las Vegas'da çok ciddi bir maça çıkacak. Las Vegas olmazsa birinci tercihi Trabzon.
Bazı durumlardan dolayı müthiş hırs yapmış.

Bilgilerinize arkadaşlar.
Teşekkürler abi bizden de selamlar. kendine iyi bak.

E. Cumur61
14.07.2011, 04:02
Cuma gunu rakibi belli oldu Raman Dzekhkanau (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=523736&cat=boxer) . Belaruslu boksor su ana kadar 12 mac yapti 10 galibiyet hepsi nakavt ile 2 maglubiyet 1i nakavt digerini de puan ile kaybetti. Maclar okudugum kadariyla Showturk de yayinlanacak.

Hüdai Pervaneli
14.07.2011, 06:10
Cuma gunu rakibi belli oldu Raman Dzekhkanau (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=523736&cat=boxer) . Belaruslu boksor su ana kadar 12 mac yapti 10 galibiyet hepsi nakavt ile 2 maglubiyet 1i nakavt digerini de puan ile kaybetti. Maclar okudugum kadariyla Showturk de yayinlanacak.
ATV Canli Olacak Boks Gecesi Trabzonlu KAdin Boksör Özlem in de Boks maci Olucak
Ve Bir kac mac daha olucakmis

ihsan candas
14.07.2011, 09:33
aynı gece fırat arslanında maçı var göppingende

Volkan061
14.07.2011, 20:27
15 temmuz showtürk yayın akışında GAZİ DÜNYA BOKS ŞAMPİYONASI yazıyor acaba burdamı verecek gece 00:00 da yazıyor. yanılmayalım bu saattemi verecek selçuğun maçı.
http://tvrehberi.haberbaz.com/kanal.asp?k=show_turk&page=2

Mustafa ÖZDEMİR
14.07.2011, 21:00
rakibi güçlümü...

E. Cumur61
14.07.2011, 22:07
Eurosport yayini tsi 22:00'da başlayacak. Show turk anlaşılan tekrar yayını verecek

yorumsuz6117
15.07.2011, 22:02
Selçuk Aydın, dünya şampiyonluğu için yapacağı unvan karşılaşmasının hazırlıkları çerçevesinde antrenman maçı niteliğindeki müsabakada bu gece Göppingen EWS Arena’da Beyaz Rus Raman Dzekhkanau ile karşı karşıya gelecek. Fox TV'nin yayınlayacağı karşılaşma saat 24.00'te başlıyor.

61mehmet61
16.07.2011, 01:09
maç başladı mı?

E. Cumur61
16.07.2011, 01:21
Mac saat 9 civarı başlamış ve 4 rauntta ko ile bitmiş eurosportta bile verilmedi. canlı yayın 22:00 da başladığı için ve Selçuk'un macı daha erken başladığından dolayı
.

POYRAZ
16.07.2011, 06:01
Müsabakayi hangi kanal verdi arkadaslar?

Ertan 51
16.07.2011, 07:25
Maçın sonucundan ziyade şampiyonumuzun maç yaptığına sevindim.

Mustafa ÖZDEMİR
16.07.2011, 09:59
tebrikler...

Hekimoğlu
16.07.2011, 12:34
12 raundluk maçlardan 8 raundluk maçlara düşmesi trajik Selçuk adına artık Amerika'da ciddi müsabakalarda görmek istiyoruz kendisini.Kemer sahibi bir boksör nerdeyse senede 1 maç yapıyor ve o da idman maçı nasıl bir menajer bu kardeşim hemen kurtul kurtar kendini.

tsmusampa61
16.07.2011, 17:02
Video linkini paylaşcak yokmu?

Volkan061
07.08.2011, 11:32
Maç yapmalı, şov yaparak kazanmalı...

Yıldız boksörümüzün eylül veya ekimde Türkiye'de tekrar tekrar ringe çıkacağının müjdesini de veren Sulaiman, "Ahmet Öner'le yine konuştuk. Öner Türkiye'de boksun gelişmesi ve sevilmesi için büyük gayret veriyor. Müthiş organizasyonlara imza attı. Selçuk'a ABD'de dev geceler organize etti. Bunun devamını da getirecek. Ahmet, Selçuk'a Trabzon'da bir gece düzenlemek istiyor. Selçuk bu maçı da kazanması lazım. Ama bunu şov yaparak, iyi dövüşerek başarmalı. ABD'de herkes boksa şov gibi bakmaya başladı. Selçuk'un özellikle Las Vegas ve İstanbul'daki Bonsu maçları beni çok etkiledi. Tekrar ediyorum. Selçuk sık sık maç yapmalı, kazanırken de iyi dövüşmeli. Ben kendisine güveniyorum" ifadesini kullandı

E. Cumur61
07.08.2011, 12:11
Dün aksam resmi Facebook sayfasında jo jo dan'a yeniden mac teklif ettiklerini duyurdu. Kabul edildiği takdirde mac Ekim ayında Trabzon'da.

Ahmet ÇOLAK
07.08.2011, 12:29
Dün aksam resmi Facebook sayfasında jo jo dan'a yeniden mac teklif ettiklerini duyurdu. Kabul edildiği takdirde mac Ekim ayında Trabzon'da.

woowww trabzonda şampiyonluk maçı.. büyük ihtimal pelitlide yapılır 10bin kişiyle karşılarız onu inşallah..

Yalçın1461
07.08.2011, 17:45
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/283819_362073049980_57909874980_1288202_3292811_n. jpg

Dünya Boks Konseyi Başkanı Jose Sulaiman, dev rakiplerin neden Selçuk'la maç yapmadığı ile ilgili iddialara yanıt verdi.
Genç boksörümüzü ise göklere çıkardı...

Boks Dünyası'ndaki gururumuz, 3 kemer sahibi namağlup sporcumuz Selçuk Aydın'la ilgili Dünya Boks Konseyi Başkanı Jose Sulaiman ilginç açıklamalar yaptı. Sulaiman, Aydın'ın performansını çok beğendiğini söyleyerek "O'nun bir çok dövüşünü canlı izledim. Selçuk Aydın'ın en büyük hayranlarından biriyim. O müthiş bir savaşçı. Ringde adeta devleşiyor. Dövüş stili beni çok etkiliyor. Henüz maç kaybetmedi, bunun devam etmesini diliyorum çünkü Selçuk sıkletinin en büyüklerinden biri olacak" şeklinde konuştu...

Profesyonellik çok zor...

Ünlü spor adamı boksun çok zor bir spor olduğunu da belirterek "Profesyonel boks ise daha da zor. Her zaman istediğin rakiplerle karşılaşamıyorsun. Bu konuda Selçuk da haksızlığa uğradığını söylüyor fakat herkes biliyor ki kağıt üzerinde dünya şampiyonluğu için dövüşeçek kişi Selçuk. Fakat rakipler Selçuk'un uzun süre aktif olmadığını söylüyor. Bu da büyük bir dezavantaj. Selçuk sık sık maç yapmadığı için özellikle ABD'deki organizasyon yetkilileri, geceleri canlı yayınlayan TV kanalları daha flaş isimlere, daha farklı mücadelelere sıcak bakıyor. Bu nedenle Selçuk'un menaceri Ahmet Öner'le sık sık konuşuyoruz. Kendisinin maç yapması gerektiğini tartışıyoruz" dedi.

Maç yapmalı, şov yaparak kazanmalı...

Yıldız boksörümüzün eylül veya ekimde Türkiye'de tekrar tekrar ringe çıkacağının müjdesini de veren Sulaiman, "Ahmet Öner'le yine konuştuk. Öner Türkiye'de boksun gelişmesi ve sevilmesi için büyük gayret veriyor. Müthiş organizasyonlara imza attı. Selçuk'a ABD'de dev geceler organize etti. Bunun devamını da getirecek. Ahmet, Selçuk'a Trabzon'da bir gece düzenlemek istiyor. Selçuk bu maçı da kazanması lazım. Ama bunu şov yaparak, iyi dövüşerek başarmalı. ABD'de herkes boksa şov gibi bakmaya başladı. Selçuk'un özellikle Las Vegas ve İstanbul'daki Bonsu maçları beni çok etkiledi. Tekrar ediyorum. Selçuk sık sık maç yapmalı, kazanırken de iyi dövüşmeli. Ben kendisine güveniyorum" ifadesini kullandı.

Berto - Ortiz – Mayweather…

WBC olarak hep Selçuk Aydın'ın yanında olduklarını da sözlerine ekleyen başkan "Ahmet Öner ile birlikte Selçuk Aydın için en iyisini organize etmek istiyoruz. Bizim için savaşan boksörler hep önemli. Bizim için namağlup boksörlerin önceliği vardır. Ben Selçuk'tan çalışmalarını disiplinli bir şekilde devam ettirmesini ve sık sık maç yapmasını diliyorum. Selçuk kendi sıkletinde ayrı bir sporcu. Çok yetenekli. Maç yapıp kazanmayı sürdürürse, ben söz veriyorum. O'na Berto, Ortiz ve Mayweather gibi isimlerle ABD'de organizasyonlar için yardımcı olacağım. Zaten herşey kendi elinde" şeklinde konuştu...

Külünkoğlu
08.08.2011, 08:24
Adamlar sözünde durur !

Abdi İpekçi deki maçtan sonra Selçuk bir kere söylemişti "Jo Jo'ya bir fırsat daha vereceğim" diye.

Avrupa, Dünya, Kıtalararası 3 kemerli olmanın, Türk boks tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı ismi olmanın yanı sıra ADAM oğlu ADAM'dır SELÇUK AYDIN !

Helal olsun sana, HELAL OLSUN !

Hekimoğlu
10.08.2011, 00:57
Dün aksam resmi Facebook sayfasında jo jo dan'a yeniden mac teklif ettiklerini duyurdu. Kabul edildiği takdirde mac Ekim ayında Trabzon'da.Romanya'da olsa maç daha şık olur ilk maç Türkiye'deydi ve açıkçası biraz hakem avantajımız olmuştu adil olunmalı.Selçuk Romanya'da yenip bu defteri kapatmalı.

Terzioğlu
10.08.2011, 03:24
Knockout eder halleder isini puana birakmaz bu sefer insallah.

E. Cumur61
10.08.2011, 06:09
WBC 30 gun sure tanimis Selcuk ile JO JO 'ya macin yeri ve zamani ve maliyeti konusunda. Benim fikrim Ekim ayinda olacak olan Ortiz-Floyd gecesinde ringe cikmalari super olur, hem tanitimi da guzel olur. Son 2 mac ve kazananlar bir daha ki macta karsi karsiya harika olur

Külünkoğlu
10.08.2011, 08:25
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs319.snc3/28617_279656609980_57909874980_847728_6029304_n.jp g

Volkan Taş
02.09.2011, 00:09
Selçuk Aydın & Jo Jo Dan maci 19 Kasimda Trabzonda !!!

oflubektas
02.09.2011, 11:55
Esasında bu profesyonel boks çok pis bir organizasyon. Mesela her türlü haksız rekabet ve eşitsizliğe rağmen futbolda sen Çemişgezekspor olsan bile bütün maçları kazanırsan Şampiyonlar Ligi finali oynayabiliyorsun. Şimdi Selçuk maçlarını kazanıyor ama ratingi düşük olduğu için dünyanın en iyileriyle oynayamıyor, kendini kanıtlayamıyor. Menejerler kimi ayarlarsa onla oynamak zorunda. Zaten kendisi de bir röpotajında -hatırladığım kadarıyla- profesyonel bokstan rahatsızlık duyduğunu, zirveye çıkar çıkmaz boksu bırakacağını söylemişti. Ben onun yerinde olsam hemen amatör boksa geçer, 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya için dövüşürüm.

Külünkoğlu
02.09.2011, 14:44
Önüne geleni yıkıp zirvede olunamayan bireysel tek spor budur heralde.

Kaderin Trabzonspor'a ne çok benziyor Selçuk...

E. Cumur61
04.09.2011, 04:53
dateopponentW-L-Dlast 6locationtickets
http://static.boxrec.com/3star.gif2011-11-19 (http://boxrec.com/date_search.php?yyyy=2011&mm=11&dd=19)Ionut Dan Ion (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=249042&cat=boxer)29(16)-1(0)-0Trabzon, Turkey12WBC Silver welterweight title (http://boxrec.com/title_search.php?title=WBCSIL&division=Welterweight&SUBMIT=Go)
WBC welterweight final eliminator
bout subject to change & commission approval

Sefa
04.09.2011, 05:03
Doğum günün kutlu olsun Şampiyon..

E. Cumur61
05.09.2011, 03:23
http://static.boxrec.com/4star.gif12welterweightSelcuk Aydin (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=376350&cat=boxer)22(17)-0(0)-0SCIonut Dan Ion (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=249042&cat=boxer)29(16)-1(0)-0

4 yildiza yukseltmisler maçin kalitesini

f1bekir
05.09.2011, 11:21
Niye Trabzon'da yine, bir de deplasmanda yeneydik :)

Yalçın1461
06.09.2011, 01:00
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305331_370127349980_57909874980_1323019_1498352_n. jpg

http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=376350&cat=boxer

E. Cumur61
06.09.2011, 01:06
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305331_370127349980_57909874980_1323019_1498352_n. jpg

http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=376350&cat=boxer

Gümüş kemerli resim yok muydu Yalcin abi onu kullansaydınız ya, hani o Kemer'in maçı oldugundan

Yalçın1461
09.09.2011, 00:43
Gümüş kemerli resim yok muydu Yalcin abi onu kullansaydınız ya, hani o Kemer'in maçı oldugundan

Müsabaka zamanı gelince profesyonel afiş tasarımcıları hazırlar onu ;)

Volkan061
09.10.2011, 12:05
Selçuk Aydın tempoyu arttırdı

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/10/7/fft1mm1528667.jpg

19 Kasım Cumartesi gecesi Trabzon'da Dünya Gümüş Kemer Şampiyonluğunu savunmak için ringe çıkacak olan Avrupa ve Dünya Kıtalar Arası boks şampiyonumuz Selçuk Aydın, Almanya'nın Stuttgart kentindeki antrenmanlarının temposunu arttırdı
Alman antrenörü Conny Mittermeier ile birlikte mükemmel bir çalışma atmosferi yakalayan boksörümüzün çok hırslı olduğu gözlerden kaçmıyor. Üç kemer sahibi rekortmen boksörümüz Selçuk Aydın, bu defa sevenlerimin karşısına hazır ve formda çıkacağını belirterek, ‘Önümüzdeki maçı çok önemsiyorum, rakip Jo Jo Dan, ile İstanbul’da yaptığımız son maçı antrenörümle birlikte izleyerek analizler yaptık ve bu doğrultuda çalışmalarımıza yön verdik. Rakibim güçlü bir isim, güçlü olduğu kadar da tecrübeli bir boksör. Bugüne kadar yaptığı 30 maçta sadece bir mağlubiyeti var ve bunu da benim karşımda yaşamış. Boksun teknik ve taktiğinin yanı sıra çirkefliklerini de iyi öğrenmiş. İstanbul’daki maçta benim ataklarımı sarılarak veya diğer çirkefliklerle engelledi. Ancak bu defaki maçta ne kadar çirkeflik yaparsa yapsın benim karşımdan kurtulamayacak. Tabi rakibin bu maça çok iyi hazırlanacağını biliyorum ancak beni ve tanıyanların bildiği bir şey var: Formdaki bir Selçuk Aydın’ın karşısında kimse duramaz’ dedi.
Orta sıklet boksörümüz Selçuk Aydın, bugüne kadar 22 kez çıktığı ringlerden yenilgisiz olarak inerken bu maçlardan 17’sini nakavtla sonlandırmayı başarmış.

Yalçın1461
11.10.2011, 03:14
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/321643_2066303179973_1316580813_31830152_163054211 0_n.jpg

evrents
11.10.2011, 14:34
İonut dan İon'la daha önce oynamamış mıydı selçuk aydın?

Külünkoğlu
11.10.2011, 15:10
İonut dan İon'la daha önce oynamamış mıydı selçuk aydın?
10 kilo verip nerde ise doğru düzgün kamp yapamadan karşısına çıkmıştı ve sayı ile yenmişti. Bazı lüzumsuzlar onun galibiyetine gölge düşürmeye çalışınca, bu duruma çok sinirlendi ve İon'la bir kez daha karşılaşacağım diyerek söz verdi. Bu sözü başka hiç kimse vermezdi/veremezdi ama o verdi... Şimdi bir sözü daha var onu da gerçekleştirmesini bekliyoruz.

Ertan 51
24.10.2011, 08:38
Selçuğumuz,şampiyonumuz,gururumuz seni maç yaparken görmeyi özledik,
rakibini yerlerde süründürmeni özledik,yumruğunu hava da görmeyi özledik,
gözlerindeki o azmi ve hırsı tüm ülke ile birlikte ekranlardan görmeyi özledik,
ne olur dön artık ringlere.

Murat'
24.10.2011, 09:35
19 Kasım'a da bir şey kalmadı fakat Trabzon'da bu organizasyon için herhangi bir şey yapılmıyor halen.

E. Cumur61
01.11.2011, 02:33
arkada kalmasin 3 hafta kaldi maça

Külünkoğlu
01.11.2011, 08:23
Maç 19 Kasımda değil arkadaşlar, 26 Kasım Cumartesi günü.

Yalçın1461
04.11.2011, 11:26
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/391395_392091474980_57909874980_1378060_250212622_ n.jpg

Murat'
04.11.2011, 11:38
Biletler satışa çıktı mı acaba ?

POYRAZ
04.11.2011, 16:52
Selcuk bu lavugu ilk raundda iki kere yere indirmisti.
Umarim bu sefer daha okkali giydirirde akli iyice basina gelir.