PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadeniz Fırtınası Selçuk Aydın Gururumuzsun!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28

POYRAZ
06.06.2010, 01:20
bana da bana da :D siteelrinden izlenmiyor

Yolladim renktas.

POYRAZ
06.06.2010, 01:21
Arkadaslar rakip isterse 5 bin tane yumruk atsin bunlar net yumruklar olmadiktan sonra fazla bir puan getirmez.
Bunu Selcuk da söyledi. Kendisinin daha az yumruk attigini ama net yumruklar attigini söyledi.
Selcuk'un gardina vurdu durdu rakip. Selcuk onun suratina oturttugu zaman rakibin kafasi 20 cm. geriye gitti.
Rakip daha cok vurdu ama net ve okkali oturan yumruklar degildi.
Bizim insanimiza sov lazim. Rakibe zarar verici yumruklar atmasanda olur, yeter ki salla, bosa salla dur.
Hem de rakip cok fazla sarilip oyunu cirkinlestirdi ayrica Selcuk rakibi 2 kez yere yatirdi.
Bir ara ben de macin gidisatina bakinca bir ara macin gidebilecegini düsündüm zira Selcuk her an okkali bir yumruk alabilirdi.
Mac Selcuk'un hakkiydi ve kazandi.
Eger rakip yumruk aldikca kanciklik yapip Selcuk'a sarilmasaydi bu mac nakavt ile biterdi.
Tebrik ediyorum.
Daha cok puan getirici surata oturan yumruklari Selcuk atti, rakibe sarilip maci cirkinlestirmedi ve rakibi 2 kez yere indirdi. Bazilarini anlayamiyorum. Bir macin kazanilmasi icin baska ne gerekiyor?

SEDAT
06.06.2010, 01:22
- Boksun puanlamasıda ilginç gerçekten :)

İlker Akçay
06.06.2010, 01:23
Bahane bulmayı bırakıp sevinelim sonuçta Selçuk Abi Avrupa,Kıtalarası ve Dünya Şampiyonluğu kemerlerinin hepsini elinde bulunduruyor tamam net bir galibiyet olmadı ama strateji buydu ve tuttu bu kadar basit.Helal sana Selçuk Aydın.

ESER
06.06.2010, 01:27
...genelde bu böyle şu kick boks ta da öyle,birbirlerine öldüresiye vuruyorlar ama maç bitince kardeş gibi sarılıyorlar....boksörler futbolculardan daha kültürlü :)

bir programda bir kafes dovuscu cocuk vardi.
sonucu soruyor
"cok acimasiz gorunuyorsun kafesde dogusurken peki sosyal yasamda da boyle misin.? "
eleman cevap veriyor
" yoo, aksine cok sakinim ve disarida kolay kolay kavga etmem,
git ringde para icin dovus sonra sokakta bedavaya adam dov..
versin parasini bir guzel doveyim, bedavaya dovmem " :):)

ismail tüfekçi
06.06.2010, 01:29
maçı eski milli boksör arkadaşımla izledim rahat ol maçı aldık dedi çünkü rakip kuru gürültüydü ilk rauntta selçuk rakibini düşürdü 5 ters kıroşesi var sesi ban ancak rahatladım birde rakip ters olduğundan selçuk zorlandı yoksa selçuk bu değil dedi maç bittiğinde bende çok endişe vardı

leavemealone
06.06.2010, 01:30
http://img38.imageshack.us/img38/8630/welterweight.jpg

Su Floyda karsi dövüsse Selcuk ne olurdu acaba . Floyd 41 macin 41 ini kazanmis . Adam dünya sampiyonu .

Çakıroğlu İhsan
06.06.2010, 01:33
Allah razı olsun kendisinden bu gururu bizlere yaşattığı için.

Kasım BEKTAŞ
06.06.2010, 01:38
fox tv maçın tekrarını verecek mi ? veya nereden izleyebilirim?

İlker Akçay
06.06.2010, 01:41
rakibin istatistikleride iyiymiş 26 da 26 ve 14 nakavt Selçuk'tan daha fazla maç yapmış ve ilk yenilgisi oldu bu.

Burçak
06.06.2010, 01:43
kayıt edenler vardır mutlaka. kısa zaman sonra videolar düşmeye başlar. bekliyoruz :)

Fatih BALTA
06.06.2010, 01:44
Futbola baktığımız gibi bakıyoruz her spor dalına.Savunma yaparak kazanmak Karadeniz insanının yapısına ters.
Rakip Selçuk'a göre daha çevikti.Selçuk az ama öz vurdu.Savunması çok iyiydi.
Bir dahaki maçını hepimizin istediği şekilde kazanırsın inşallah Selçuk.
Tebrikler.

ismail tüfekçi
06.06.2010, 01:46
şu yorumlara hayret ediyorum ya biz 1996 direkleri dövdük rüştünün kıçından başından şansa toplar döndü fb 1.5 atak yaptı 2 gol attı şampiyon oldu şimdi maç bazılarına göre rakibin hakkıymış kaç kez boks maçı izledinde karar verdiniz boksta futbol gibi hatırlayın avni akerde bjk ye 0.2 yenildiğimiz bir maç var oynama yüzdesi yüzde 75 bizde iken bjk iki kontra atak 2 gol attı selçıkta aynısı idi 1 kez yere düşürmek ne demek olduğunu bilseniz hak hukukdan bahsetmezsiniz

Selman
06.06.2010, 01:59
Boks maçına da gittim ya bakalım sırada ne var.Ben de boksu spor olarak görmeyenlerdenim de ayıptır söylemesi.

Ama zevkliydi hani, atmosfer harika.

Maçtan bahsetmeyeceğim, zaten izlemişsinizdir.

Son günlerde yaşanan olaylardan ötürümüdür, nedendir bilmem ama İstiklal Marşı'mızı söylerken tüylerim diken diken oldu.Müthişti.Birkez daha Türk olduğum için inanılmaz gururlandım.

Gümüshane
06.06.2010, 02:00
Bir an konusmasinda ana avrat düz gidecek diye korkmustum hani .. :D

Burçak
06.06.2010, 02:03
Kimse kusura bakmasında daha dün boks maçı izlemeye başlayan bazı arkadaşlar yok öyleydi böyleydi demeye başlamış.
Söylenen bir şey var. boşa yumruk sallamak la hareketli olmakla puan kazanılmıyor.
Vurman gereken yerlere atarsan puan veriyorlar.
Sanki sokak dövüşümü bu Selçuk kollanmış olacak. ayıptır bu yorumlar ayıp.
Dünyanın gözü maçtaydı.
hakemlerde yetenek sizsiniz jüri üyelerinden oluşmuyordu..
rakip garda salladı durdu. ama olması gereken yerlere Selçuk daha fazla vurdu ve maçı kazandı.
Kendi de dedi zaten. az ama öz vurdum.
Ayrıca rakibin yere düşmeleri Selçuk için diğer artılardı.
bi arkadaş yazdı ne güzel. topa sahip olmak değil gol atmak maç kazandırır.
belki bu çağrışım yaparda anlatılmak isteneni anlar bazı arkadaşlar..

Kasım BEKTAŞ
06.06.2010, 02:07
tebrikler selçuk nice şampiyonluklara....

ozgunhan
06.06.2010, 02:16
Bir müsabaka daha bitmiş oldu böylelikle. Öncelikle bu karşılaşmayı Dünya şampiyonluğu müsabakası olarak duyuran basın ve organizatörlere yazıklar olsun diyorum. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ne güzelde kandırdınız. Bu sayede müsabakaya daha fazla insan çekecek ve Fox Tv'de daha fazla seyirciye ulaşacaktı. Sanırım istediğinize ulaştınız. Bordomavinet bile Dünya şampiyonluk müsabakası olarak bu karşılaşmaya maalesef giriş sayfasında verdi. İnsanları kandırmaya kimsenin hakkı yoktur. Selçuk Aydın Dünya şampiyonu olmamış ve gerek organizatörler gerekse Fox Tv ve elbette Bilgehan Demir adlı bokstan zerre kadar anlamayan şahıs göz göre göre Türkiye Cumhuriyeti'ni Dünya şampiyonluk karşılaşması diyerek kandırmıştır.

Bilgehan Demir'in bilgisizce anlatımlarına zaten alıştığımız için kendisine sadece gülüyorum ve geçiyorum. Wbc'de şampiyon hala Andre Berto'dur ve kemerini kısa bir süre önce başarılı bir şekilde korumuştur ve bu karşılaşma hatırlarsanız Ntv spor'dan canlı olarak yayınlanmıştır. Oysa Bilgehan Demir bu karşılaşmanın olduğundan bile bihaberdir. Gümüş kemer Wbc'nin yeni projesi olup adı üstünde gümüş kemerdir şampiyonluk kemeri değildir ve interim şampiyonluğunun yerine geçmez. Andre Berto sakat değil veya başka nedenlerden dolayı ringe çıkmamazlık yapmamış Carlos Quintana karşısında kemerini korumuştur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını göz göre göre kandıran bu zihniyete birkez daha yazıklar olsun diyerek müsabaka hakkındaki görüşlerime geçiyorum.

Selçuk Aydın sanırım birçoğunuzun farkettiği gibi eskisi gibi sert yumruklar çıkaramadı. Bunun çeşitli nedenleri olabilir. İyi hazırlanmamış olabilir, yumruklarının sertliğini devam ettirmek için yapılan çalışmalar azaltılmış başka yönlerden aktif hale gelmeye çalışılmış olabilir. Benim görüşüm Selçuk'un İsmael Salas'la beraber daha hızlı bir görünüme kavuşmuş olduğu fakat yumruklarının etkisini yitirdiğidir. Bu tarzı hiç beğenmedim. Selçuk eğer bu şekilde çalışmalarına devam ederse sonuç kendisi için problemler teşkil edecektir.

Karşılaşmanın henüz ilk rauntundan itibaren Selçuk'un ekonomik hücumlar gerçekleştirdiğini ve Salas'la beraber sitilinde farklılıklar oluştuğunu gördük. Eskiden rakibinin sürekli alanına girmeye çalışıp indirmeye çalışan Selçuk gitmiş, artık kontrollü ve anlık patlamalarla rakibin işini bitirmek isteyen Selçuk gelmiş. 4. raunta kadar başabaş giden karşılaşmada Selçuk'taki düşüş ise sinyal vermeye başladı. 5. raunttan itibaren ise üstünlüğü eline alan rakibimiz gerek kombine yumruklar gerekse kondüsyon olarak Selçuk'a üstünlük sağladı. Selçuk çözülmeye başlayınca rakibin ensesine vurmaya başladı ve ayrıca gongtan sonrada yumrukları devam etti. Tüm bunlar Selçuk'un her zamanki sorunu olan kondüsyonunun bitmeye başladığının sinyalleriydi.

İlerleyen rauntlarda üstünlüğünü devam ettiren rakibimiz zaman zaman yüreğimizi ağzımıza getirsede karşılaşmanın bitmesi hele şükür dedirtti. Selçuk Aydın'ın bu haliyle bırakın Berto'yu Collazo'yu yenmeside imkansız. Hem kondüsyonu yok hem yumrukları eski sertliğinde değil zaten devamlı saldıran bir boksörde olmadığı için hakemlerin gözündede olumlu görünmeyen durumlardır bunlar. Bazılarınız rakibin yumrukları Selçuk'un gardında kaldı bu yüzden Selçuk karşılaşmayı kazandı diyorsunuz. Peki biz yanlış bir karşılaşmamı izledik, Selçuk birçok defa ters yumruk almadımı?

Neyse fazla uzatmaya gerek yok. Selçuk bu haliyle 1 adım ileriye gidemez. Kendisi uzun bir dönem ringe çıkmadım diyerek kendisini savunuyor. Benim bildiğim şampiyon karakterli boksörler isterse 3 yıl ara versin her türlü şekilde galip gelirler ve örnekleride çoktur. Karşılaşmanın hakkının rakip boksör olduğu ve Selçuk'un ekibinin memnun olmadığını Ahmet Öner'in yüzüne baktığınızda anlayabilirdiniz. Seyirci baskısı ve evsahibi avantajıyla galip geldik. Selçuk'un bu hali için sevgili Yalçın neler söyleyecek çok merak ediyorum. Ah tabii birde Dünya şampiyonu olduk ve Andre Berto'yuda altımıza aldık. Ne tuhaftırki Andre Berto altın kemer sahibi ve gümüş kemer sahibi Selçuk'un altında yer alıyormuş! Bir yaşıma daha girdim. Hepinize teşekkürler.

M.S.SOFU
06.06.2010, 02:22
vay anasını sayın seyirciler olayı bir bilenden dinlemek daha farklı

fox'un bu akdar ayıp edeceğini düşünmedim

ama atmosfer çok güzeldi

Ahmet Ocak
06.06.2010, 02:24
Karşılaşmanın hakkının rakip boksör olduğu ve Selçuk'un ekibinin memnun olmadığını Ahmet Öner'in yüzüne baktığınızda anlayabilirdiniz. Seyirci baskısı ve evsahibi avantajıyla galip geldik.

aman hocam yapma böyle şeyler yazma boxu bilmiyorsun diye eleştri alırsın sende sonra. bazen aşırı fanatik davranıyoruz söylediklerinin kelimesi kelimesine katılıyorum bu maç selcugun hakkı değildi

Sefaenes
06.06.2010, 02:27
maci kacirdim macin özetini bakacak site varmi

Mucahid Erdogan
06.06.2010, 02:29
selçuk çok amatörce davrandı rakip çirkeflik yaptı selçuğu yordu selçukta onun oynuna geldi işte arada taraftarın gazıyla rakibe ne varsa girdi ama çok heycanlı değildi
ama yinede tebrikler selçuk bize bu gururu yaşattığın için :D

Full HD
06.06.2010, 02:30
Arkadaslar yeter artik!

Hakki olsun olmasin Selcuk kazandi gerisi bizi ne ilgilendirir?

Yok isterseniz Selcugun kemerini calip asil hak eden kisiye verelim ha yapmayin Allah askina.

OLCAY ÇAKIR
06.06.2010, 02:51
Bazen bizim camiayı anlamıyorum..

Selçuk bileğinin hakkıyla kazandı maçı.
Gerisi yok.

Adama son darbeyi yapabilse nakavt edecekti neredeyse, yalan mı?
Hem bu tip en az 3-4 tane yumruğu vardı...

Birde, bence basketbol gibi boksuda bilmiyoruz genelimiz itibariyle.
Sıkıntı da burda.
Ben mesela bilmiyorum..
Ama kabul ediyorum..
Öğreneceğiz boksuda.

Selçuk tebrikler.

Helal olsun sana...

trabzonlux61x
06.06.2010, 02:59
Banada link yollarmisiniZ???

ilhan
06.06.2010, 03:00
Helal olsun Selçuk Aydın.
Gurur duyduk.

Bize bu gururu yaşattığın için ne mutlu sana...

ramon34
06.06.2010, 03:03
Evet cok sükür heyecanli bir günü Selcuk Aydin galip gelerek basardi.Maca gelince!

Selcuk uzun bir zamandir kamp yapmasina ragmen cok kötü bir kondisyona sahipti.4. round´dan sonra nefesi tükendi ve buna sasirdim.Rumen boksör her round´da 10-20 kez fazla yumruk atti,mükemmel bir kondisyona sahip`di.Dedigim gibi böyle hizli, mesafeden boy avantajini iyi kullanan rakipler, innfight´i arayan Selcuk icin bir zehir.Tabiki unutmamak gerek ring hakemi´de etkisizdi.Sürekli sarilan rumeni uyarip bir puan cekmedi türkiyede olmasina ragmen.Selcuk Aydin bu durumda hakeme itiraz etseydi daha farkli bir karsilasma olabilirdi.Etkili yumruklar atan Selcuk´du ama bukadar pasif kalan Selcuk bu karsilasmayi tabiki romanya ve kanada´da yenilgi ile aylrilirdi.Bu olmamasi lazim,disarda olacak olan önemli maclari düsünmek gerek.Berto´yu türkiye´ye getirmek mümkün degil sanirim.Berto zaten yari welter sikletine gitmek istiyormus.

Sonuc türkiye´de olmasi ve sürekli rumen boksörün sarilmasi normal karsilana bilir.Ev avantaji Selcuk´dan yanaydi,bu dogal ve heryerde böyledir.Önemli olan hakiki altin kemeri kazanmak ve ona görede hazir olmak!Bu kondisyon problemini cözmek ve cözülmesi gerek!

Keleşoğlu
06.06.2010, 03:08
ilk boks maçı deneyimimdi. canlı izlemesi çok zevkliymiş. selçuk tan nakavt bekliyorduk ama olmadı sağlık olsun.

Fatih Özkan
06.06.2010, 03:09
Boks hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamicam...
Teşekkürler Selçuk!
Gururlandık sayende!

Mucahid Erdogan
06.06.2010, 03:12
ilk boks maçı deneyimimdi. canlı izlemesi çok zevkliymiş. selçuk tan nakavt bekliyorduk ama olmadı sağlık olsun.

aynen benimde ilk box deneyimimdi maç sonlara doğru heycanlandı ama organizasyon çok güzeldi ve selçuğa teşekkürler :D

Çağatay_
06.06.2010, 03:15
Selçuk sayesinde ilk defa boks maçına gittim :) Evvelden beri izlerim hep ama canlı izleme şansım olmamıştı.. İyi ki de gitmişim çok keyifliydi :)

Sınavı neredeyse yarıda bırakıp fırladım erken gidebilmek için.O ara kalemimi de düşürmüşüm ama feda olsun :D:D

Teşekkürler Selçuk Aydın.. Seninle gurur duyuyoruz :)

Burçak
06.06.2010, 03:20
facebooka düştü maç sonucu videoları :)

E. Cumur61
06.06.2010, 03:21
maci izleyemedim malesef calisiyordum telden girdim burdan takip ettim heyecandan gidiyordum hele son raund da musteri bastirinca ne oldu hic haberim olmadi. o arada 2 parmagimi kesmisim hissetme bile hissetmedim o kadar heyecanliydim yani neyse ki hayirli haberi okuyunca rahatladim. Videolari ne zaman yuklenir bunun

Çetin
06.06.2010, 03:29
faruk özak orda ne arıyordu bilen var mı? 2016 adaylığı sırasında karadenizle alakası olmayan bakan bey sanırım yine karadenizliliğini hatırladı .) ah memleketim ah

Mucahid Erdogan
06.06.2010, 03:34
http://www.facebook.com/video/video.php?v=132669136748182

işte adam gibi adam :) helal olsun sana :)

E. Cumur61
06.06.2010, 03:44
macin bazi bolumleri
http://www.haber7.com/haber/20100606/Selcuk-Aydin-Dunya-Sampiyonu-VIDEO.php

TSercaN
06.06.2010, 03:48
Bence kotuydu bu macta.

Rakibi cok iyi hazirlanmisti bence. Bitmek bilmeyen bir enerji vardi sanki adam da.

Selcuk bir kac round iyi vurdu fakat rakibini cok iskaladi.

Daha iyi calismasi lazim cunku boyle yurumez bu sampiyonluk.

ESER
06.06.2010, 03:51
faruk özak orda ne arıyordu bilen var mı? 2016 adaylığı sırasında karadenizle alakası olmayan bakan bey sanırım yine karadenizliliğini hatırladı .) ah memleketim ah

ortada bir basari varsa kravatlilar akbaba gibi ususur. sahiplenir , herkez capina ve misyonuna gore bir kirtil alir bu pastadan., bu adettendir bizim ulkede.

Rahim.K
06.06.2010, 04:30
Çok güzel bir boks maçı oldı.Son 2 turda Selçuk çok yorgundu,rakibi bu maça daha iyi çalışmış görünüyordu.Selçuk ilk raund lardaki üstünlügünü son raunda kadar kurtarabildi.2 boksörde çok iyi mücadele etti.Haklı olarak kazanan Selçuk Aydın tebrik ederim.

E. Cumur61
06.06.2010, 04:33
Çok güzel bir boks maçı oldı.Son 2 turda Selçuk çok yorgundu,rakibi bu maça daha iyi çalışmış görünüyordu.Selçuk ilk raund lardaki üstünlügünü son raunda kadar kurtarabildi.2 boksörde çok iyi mücadele etti.Haklı olarak kazanan Selçuk şahini tebrik ederim. Selcuk Sahin degil Selcuk AYDIN

Muhammet*
06.06.2010, 04:38
Helal olsun, Tebrikler Selçuk Aydın.

Rahim.K
06.06.2010, 04:42
Selcuk Sahin degil Selcuk AYDIN
Sagol renkdaş.Aklımda selçuk şahin kalmış niyeyse.

Mustafa ÖZDEMİR
06.06.2010, 06:58
selçuğu allah başımızdan eksik etmesin.kötü günlerde hep yüzümüzü güldürdü...

Ertan 51
06.06.2010, 08:11
Tebrikler Selçuk,gururumuzsun,yüz akımızsın.Maç sonu konuşman evdekilerin 3 te ikisini ağlattı acayip duygulandık.

Teknik kısmından pek anlamam ama eski Selçuk yok gibiydi sanki,gerçi rakipler her seferinde daha da çetinleşiyor,biz alıştık çıkıp 2.3. raund da pestil etmesine ama dediğim gibi rakipler artık eski rakipler değil bu tip maçlar da olacak.

Kondüsyonunu artırıp eski tarzına dönerse Berto felan hikaye olacaktır,gelecek Selçuğun ve bizimdir tadını çıkaralım.

Allah seni yetiştiren ana dan baba dan razı olsun çok mutlu ettin bizi, gözlerinden öpüyorum Karadenizin asi çocuğu.

EyüpKILIÇ61
06.06.2010, 08:40
Maç bittiği gibi diğer adam neden sevindi ki o kadar :D Tanlış anans mu yaptılar yoksa :D 2-2 mi sandı :D

Mehmet
06.06.2010, 09:05
Selçuk işi maçın ilk raundunda bitirmişti aslında, heralde seyirciye heyecan yaşatmak uğruna bir sürü yumruk yedi sonradan. 12. raund sonunda sonuç açıklanmadı ama Selçuk kendisi sonucu söyledi.

Selçuk: Maçın başında rakibi saydırdım, sağlam yumruklar attım, maç benim ben kazandım dedi ve maçın galibi
Selçuk Aydın oldu.

Bana göre de ilk raund haricinde Selçuk Aydın beklediğimiz gibi kendini gösteremedi ama asıl önemli olan sonucun lehimize olmasıydı, ve Trabzonspor atkısını omuzuna alıp seyirciyi selamlaması ile gurur duyduk.

SELÇUK AYDIN'I TEBRİK EDİYORUM.
YÜREĞİNE BİLEĞİNE SAĞLIKLAR OLSUN.

İskender66
06.06.2010, 09:58
Bize, Ülkemize ve Milletimize bu mutluluğu yaşattığın için Tebrikler Selçuk AYDIN :alkış:

stormtiger61
06.06.2010, 10:30
Ya boyle bir sey olamaz ya. Bu kadar kaliteli bir adami bu halde gormek beni resmen kahretti. Yaklasik tam 15 yildan beri profesyonel boksu takip ederim. Profosyonel boksta kimin ne oldugunu da cok iyi bilirim. Bu Ahmet oner denilen adam in ne oldugunu ben hala anlayamadim. Soruyorum sizlere Selcuk un antrenorlerini taniyan bir kisi var mi icinizde. Elbette yoktur. Ben de tanimiyorum adamlari. Hayatim boyunca hicbirinin ismini duymadim.

Bakin bugun profesyonel boksta gercekten ismini dunyaya duyurmus cok az hoca vardir. Bunlardan en onemlileri

1) Freddie Roach
2) Emmanuel Steward
3) Nazim Richardson
4) Buddy McGirt
5) Nacho Baristain

Selcuk u taniyanlar ve boksu biraz bilenler aslinda onun stiline en uygun antrenorun Freddie Roach oldugunu da bilir. Ben Selcuk un yerinde olsaydim hemen bugun evet bugun hic vakit kaybetmeden gidip Freddie Roach in yanina gidip onunla calismayi teklif ederdim. Eger Selcuk Freddie Roach ile calisirsa onunde hic kimse duramaz.

Bakin beyler Jo Jo Dan kesinlikle Selcuk un onunde durabilecek bir rakip degil ya. Alakasi bile yok. Selcuk u su andaki tecrubesiz ve bilgisiz antrenorleri yakmistir. Selcuk bu adamardan hemen kurtarilmalidir.

Miraç Atalay Çiftçi
06.06.2010, 10:37
Akıttığımız gözyaşları ananın ak sütü gibi helal olsun Selcuk.
Ödül töreninde görüşmek dileğiyle. :)

Serdær
06.06.2010, 10:41
Öncelikle Selçuk Aydın yürekten kutluyor ve tebrik ediyorum.

Maça gelincede ;

Dün akşam ki maç Türkiye dışında başka bir ülkede oynanmış olsaydı Romen Jojo Dan kazanmıştı.

Selçuk Aydın ilk raund da rakibini saydırmasıyla maçı kazanmıştır.

Puanlamaya bakacaksak olursak ;

114-113 / 111-116 / 114-113

Bir hakem tamamen Romanyalıya vermiş.

Diğer hakemler 6-6 eşit diyip Selçuk Aydın saydırmasını ek olarak maçı kazandırmış.

Dolayısıyla Selçukta kondisyon ve form düşüklüğü göze çarpmış gibi gözüküyor.

En kısa zamanda toparlanması dileğiyle..

legorakiss
06.06.2010, 10:46
tebrikler selçuk. kaardenizin gururu
bu sene karadeniz fırtınası durmak bilmedi hayırdır inş.
futbol basketbol boks. seneyede şamp. inş.

bordo61
06.06.2010, 10:49
Demekki bokstan hiç anlamıyormuşum :)

:)

Gerçekten adam daha fazla vurdu gibi geldi bana.

Puan sistemini bilmiyoruz ya , ama adama gıcık kaptım ya

Tam Selçuk vuracak ona hemen sarılıyor yapma abi diyor.

Selçuk'ta Türk'ya aman diyene kılıç kalmaz diyor.

Ondan böyle bir maç kısır geçiyor.

Tolunay Abdioğlu
06.06.2010, 10:49
Helal olsun Selçuk abi.

Bizi Abdi İpekçi'de gururlandığın için sana ne kadar teşekkür etsek az olur.Yolun açık olsun.

Ahmet KESKİN
06.06.2010, 10:50
bence selcuk israilli boksörlerle iki üç maç yapsa kendine gelir böyle bir organizasyon hazırlanmalı israilli dostlarımızla:eek: arammızda bi köprü olurbelki agzı burnu dagılmış bir sekilde:yumruk: ..............

Tolunay Abdioğlu
06.06.2010, 10:51

Gerçekten adam daha fazla vurdu gibi geldi bana.

Puan sistemini bilmiyoruz ya , ama adama gıcık kaptım ya

Tam Selçuk vuracak ona hemen sarılıyor yapma abi diyor.

Selçuk'ta Türk'ya aman diyene kılıç kalmaz diyor.

Ondan böyle bir maç kısır geçiyor.

Canlı olarak izledim maçı.Rakip ters gardlı olduğu için Selçuk abi biraz zorlandı.Ayrıca adamda bitmek bilmeyen bir enerji vardı 2 kere düştü 1 kere adamın yarısı ringin dışına çıktı ama adam bana mısın demedi.

2.hakemin verdiği puan beni şaşırttı.Maç Karadeniz Fırtınası'nın hakkıydı ve öyle de oldu.

bordo61
06.06.2010, 10:55
Canlı olarak izledim maçı.Rakip ters gardlı olduğu için Selçuk abi biraz zorlandı.Ayrıca adamda bitmek bilmeyen bir enerji vardı 2 kere düştü 1 kere adamın yarısı ringin dışına çıktı ama adam bana mısın demedi.

2.hakemin verdiği puan beni şaşırttı.Maç Karadeniz Fırtınası'nın hakkıydı ve öyle de oldu.

Bilgehan Demir o pozisyon için kandırıyor oyun yapıyor gibilerinden bişey dedi.

Tabi anlamıyoruz ya ne deseler hehe diyoruz :)

Asi Çaykaralı61
06.06.2010, 11:05
Helal olsun Selçuk Abi.
Şükürler olsun maçı kazandık.
Bundan sonraki rakibimiz hakkında bilgisi olan var mı ?

Canberk
06.06.2010, 11:07
Adamın adını unuttum yaa Haitili bir rakibi var...

bordo61
06.06.2010, 11:10
Berto olması lazım Canberk :)

ceserdar
06.06.2010, 11:18
Kazanmak önemliydi. Bunun tadını sonuna kadar çıkarmak lazım. Yalnız Selçuk abimiz eksiklerinin farkında olmalı. Bir de şu var, Selçuk abi yumruklarını hızlı çıkaramadı. Yumruk atacağını hissediyorsunuz ve yumruk yavaş çıktığı için. Rakibin yumruğu görüp kaçabilmesine yetecek kadar geç çıktı bazen yumruklar. Bende böyle bir kanı var tabi ki işi bilenler bunları daha iyi bilirler. Bir de şu var eğer dün akşam rakibin sert yumrukları olsaydı Selçuk abinin kapanıp aniden patlatma stili suya düşebilirdi herhalde.

Oğuz B.
06.06.2010, 11:24
Tebrikler Selçuk, altın mı gümüş mü bronz mu bilemem Şampiyon sensin..;)

Erbay
06.06.2010, 11:39
Tebrikler Selçuk Aydın. Eksiklerini kendisi de söyledi zaten tartışmaya gerek yok :) Son roundlarda idare etti Selçuk, taktik olarak risk almadı demek ki önde olduğunu düşünüyordu puan olarak.

Oğuzhan
06.06.2010, 11:43
Maç eksiği vardı gururumuzun , bir daha ki maç parçalayacaktır rakibini.

Keramettin
06.06.2010, 11:52
Türkiye seninle gurur duyuyor.

pReN@_61
06.06.2010, 11:59
Tebrikler Selçuk Aydın !

d.dereli datco
06.06.2010, 12:08
Sana güvenenleri mahcup etmedin..Tebrikler Selçuk Aydın ..Tebrikler Karadeniz Fırtınası !

bahadır2561
06.06.2010, 12:15
tebrikler.....

Keramettin
06.06.2010, 12:18
Selçuk vurdu mu indirdi Valla .

Ben 3-4'den fazla açık verdiğini görmedim.

Ne de olsa Stili o.Vurdu mu indiriyo.

evrents
06.06.2010, 12:58
Helal olsun selçuk.Rakibini perişan ettin dünya şampiyonluğunu sonuna kadar hak ettin.

CEMEFKER
06.06.2010, 12:59
Bu sporu yapmış biri olarak söyleyeceğim;
Yukarda bir yerde ayrıntılı bir yazı var, Selçuk'un neyken ne hale geldiği ile ilgili.... Bu tamamen yeni Kübalı antrenörünün taktiği gereği olarak izah etmek en doğrusu olurdu. Ancak Selçuk bu değil.
Maçı izlerken ha şimdi, ha şimdi diye hep bekledim, taktik gereği defans yapıyor dedim kendi kendime, ancak 10. raunda geldiğinde değişin birşey yoktu. Salas Selçuk'dan değişik bir tarz ortaya çıkarmış. Selçuk'un denildiği gibi stili bu değil, sıkıcı bir maçtı.

Rakibin kondüsyonu çok iyiydi deniyor, bu biliniyorsa Salas'ın Selçuk'un tarzına da uygun bir taktik ile ringe çıkıp ilk raundlarda işi bitirmesi lazımdı.

İpucu isteyenler Selçuk'un BOREİKO ile yaptığı maçı izlesin youtube dan. (http://www.youtube.com/watch?v=rC8NHU7LLRI)

Hüseyin İlkin
06.06.2010, 13:04
Helal olsun Selçuk Aydın. Tebrikler. :alkış:

Ali Tunahan Güllü
06.06.2010, 13:08
Helal Olsun Selçuk Aydın..
Türkiye seninle GURUR duyuyor!!

CelalTopcu
06.06.2010, 13:34
Tebrikler Selcuk Aydin ..

Halil Atalay
06.06.2010, 13:37
helal olsun selçuk TRABZON seninle gurur duyuyor

yatara
06.06.2010, 13:49
helal olsun♥Selcuk Aydin♥

CelalTopcu
06.06.2010, 13:52
Siradaki rakip Andre Berto mu ?

lazrail_ts
06.06.2010, 13:56
macı kazandıgını acıklandıktan sonrakı konusmalarında goz yaslarımı tutamadım ve hala o bolumu ızlerken gozlerım doluyor helal sana selcuk helal sana kardesım

mac genelde performansını pek begenmesemde kazanan olmus olması mutlu olmamıza yetti.

gercekten uzun suredır mac yapmamıs olması bellı oldu selcuktan beklenen daha once ısını bıtırmesıydı gercı rakıbıde goz ardı edemeyiz anormal bir insandı bitmeyen bi enerjisi vardi.

Bu Arada Haber sitelerinde hazımsızlık almıs basını gidiyor ınsanlar selcugun hak etmeden kaaandıgını ve hakemler yanlıs karar verip rakibinin hakıkını yedigini düşünüyorlar onlarada selam olsun

Sız trabzon duysmanlıgına devam edin biz sizi ezmeye sizin her zaman karsınızda basarılı olmaya devam edecez

ne mutlu trabzonluyum dıyene

süveyş
06.06.2010, 13:58
bize bu gururu yaşattığın için teşekkürler Selçuk AYDIN...

Hamdi Karamahmutoğlu
06.06.2010, 14:07
Yürek İster onun karşısında durmak.
Helal olsun Demir yumruk.
Sevindirdin yine bizi.

Özgür Hacıosmanoğlu
06.06.2010, 15:48
Ben izleyemedim akşam. Videosunu nereden bulabilirm ?

gokhan_61_
06.06.2010, 16:00
Andre Berto cok güclü rakip ama insallah yeneriz

S.DEMİRCİ
06.06.2010, 16:02
helal olsun...
selçukumuz biraz tutuktu dün akşam..
umarım bunun nedeni 11 aydır maç yapmamasıdır..
eğer ilk raundda rakibi düşürmeseydi işimiz zordu..
Allah utandırmasın...

Terzioğlu
06.06.2010, 16:35
Selcuk Aydin mac öncesi 8 kilo vermis. Bu cok önemli birsey. Her mac öncesi bukadar kilo veriyorsa belki bir siklet yukari cikmayi düsünebilir. Hem Israil'li rakip Yuri Foreman da hazir. :)

ekrembulut
06.06.2010, 16:50
Bizi bir kez daha gururlandırdın Mini Tyson...bu arada Berto zor bir rakip.onun karşısında böyle tutuk olmamalı.

boztepeliyasin
06.06.2010, 17:05
helal olsun selçuk aydına. bu sıkıntılı zamanda yüzümüzü güldürdü. maçta biraz tutuktu ama olsun bir daha ki maça daha iyi olur inşallah.

Çağatay_
06.06.2010, 18:02
Arkadaşlar şu gümüş kemer olayını tam anlamıyorum gerçekten iyi anlayan birisi güzelce açıklayabilir mi ?

Veya açıklanmışsa mesaj linki verin lütfen..

hatice_61
06.06.2010, 18:03
dünkü maç süperdi ama bir an korktum kaybedicez diye ama kazanan taraf biz olduk tebrikler selçuk

Gökhan KAN
06.06.2010, 18:12
Maçtan hiç zevk alamadım. Ben Selçuk'tan saldırır ağzını burnunu kırar diye bekliyordum. Tebrikler helal olsun.

Mucahid Erdogan
06.06.2010, 18:13
zaten maç sonu rakip seviniyor ama selçuk okadar sevinemiyordu malubiyeti kabullenmişcesine teknik ekip deseniz ayrı bişiydi ama sonuç olarak kazandık cok güzel bir organizasyondu :D

Terzioğlu
06.06.2010, 18:17
Arkadaşlar şu gümüş kemer olayını tam anlamıyorum gerçekten iyi anlayan birisi güzelce açıklayabilir mi ?

Veya açıklanmışsa mesaj linki verin lütfen..

Özgünhan abinin yazisindan alinti:

Bu silver kemeri biraz açarsak, Wba federasyonu özel bir uygulama başlattı. Wba şampiyonu olarak kayıtlarda gözüken boksörleri aslında gerçek şampiyon değil şampiyonun arkasındaki boksör anlamına geliyor. Wba'da gerçek şampiyon Shane Mosley'dir. Wbc ise Wba federasyonunun bu ilginç girişimini benimseyerek silver kemerle karşılık verdi. Selçuk Aydın silver kemeri alırsa Andre Berto'dan sonra Wbc'de en önemli 2. kemerin sahibi olucak fakat Dünya şampiyonu olmuyor arkadaşlar. Wbc'de gerçek Dünya şampiyonu Andre Berto'dur.

Çağatay_
06.06.2010, 18:20
Teşekkürler.. :)

Cem Akyüz
06.06.2010, 18:24
Orada olup o atmosferi yaşamak mükemmeldi..Selçuk Aydın bir kere daha göğsümüzü kabarttı..TRABZON seninle gurur duyuyor Selçuk

Samet Türkmen
06.06.2010, 18:44
Bu kemer miydi o Berto ? Sanırım geri alamayacaksın :)

http://allcups.ru/wp-content/uploads/2010/01/andre-berto1.jpg

Kamil Çakmak
06.06.2010, 19:15
Dün gece bizleri mutlu etti. Maçın sonlarına doğru korktum maç gidecek diye. Neyseki olmadı.
Teşekkürler Selçik Aydın:)

Kazım Uzunboy
06.06.2010, 19:22
Maç sonundaki konuşma da harikaydı.

İsmail Çavuşoğlu
06.06.2010, 19:34
Teşekkürler selçuk yine gururlandırdın bizleri helal olsun sana.
maça Bolu dan gittik içeriye erken girdik. atmosfer mükemmeldi İbrahim Hacıosmanoğlu ile tanıştık konuştuk.ilerisi için bazı şeyler söyledi :)hayırlısı bakalım.Külünkoğlu selçuk un babasıyla tanıştırdı sanada teşekkürler metin.
bu arada rakip atak gibi gözüktü ancak isabetli yumruk atması gerekiyordu bunuda gerçekleştiremedi Selçuk un yumrukları isabetliydi bu da maçı almasına yetti tekrar teşekkkürler karadeniz Fırtınası..

Misina
06.06.2010, 19:42
Teşekkürler Demir Yumruk.Gururumuzsun.

zeki gursoy
06.06.2010, 19:53
akşam çok yordu maç beni çok sıkıldım rakipte çok iyiydi gözterişli oynadı...
12 raunt selçuk dövüştü, sabaha kadar rüyamda ben...
biz millet olarak savunmayı sevmiyoruz yeneceksek rakibin burnunu ağzının içinde görmek istiyoruz....
gerilmemiz o yüzden..
kaybedeceğiz korkusu savunmayala maç kazanabilecğimizi bilmediğimizden...
kimse emin değildi kazanabileceğimize maç sonunda..
ama selçuk emindi..
her ne ise...
berto ile yapılacak maçta savunma ile değil ağız burun girerek kazanmak istiyoruz..
belki bazılarımızında içine daha rahat siner...
tadını çıkarırlar...
teşekkürler toprağımın insanı...
seviyoruz seni.

ozgunhan
06.06.2010, 20:03
Selçuk Aydın'ın muhtemel rakiplerinden 19 yaşındaki Saul Alvarez'de gümüş kemer için ringe çıkıyor. Wbc gümüş kemeri böylelikle 2 ayrı boksörde bulunabiliyor. Gümüş kemer sahipleri belki aralarında karşılaşıp eleminasyon usulü Andre Berto'nun karşısına Dünya şampiyonluğu için çıkabilir. Saul Alvarez 19 yaşında ve bu yaşta korkunç bir istatistik yapmış durumda. Şimdi Berto 3 ay içinde Selçuk'la anlaşma sağlayamazsa kemeri devreder yorumları olmuştu bu başlık altında. Üzülerek söylemeliyimki böyle bir durum söz konusu değildir. Wbc'de artık 2 gümüş kemer sahibi boksör var biri Selçuk diğeride büyük ihtimalle Saul Alvarez olacak.

Haber kanallarında ise gerek Fox Tv gerekse organizatörlerin tamamen ticari amaçla kemeri saptırmasından dolayı Selçuk'un Dünya şampiyonu olduğu söyleniyor. Elbette böyle bir durum söz konusu değil. Doğru bilgileri buradan bulabilirsiniz.

tonyali_yildiz
06.06.2010, 20:19
Selçuk Aydın'ın muhtemel rakiplerinden 19 yaşındaki Saul Alvarez'de gümüş kemer için ringe çıkıyor. Wbc gümüş kemeri böylelikle 2 ayrı boksörde bulunabiliyor. Gümüş kemer sahipleri belki aralarında karşılaşıp eleminasyon usulü Andre Berto'nun karşısına Dünya şampiyonluğu için çıkabilir. Saul Alvarez 19 yaşında ve bu yaşta korkunç bir istatistik yapmış durumda. Şimdi Berto 3 ay içinde Selçuk'la anlaşma sağlayamazsa kemeri devreder yorumları olmuştu bu başlık altında. Üzülerek söylemeliyimki böyle bir durum söz konusu değildir. Wbc'de artık 2 gümüş kemer sahibi boksör var biri Selçuk diğeride büyük ihtimalle Saul Alvarez olacak.

Haber kanallarında ise gerek Fox Tv gerekse organizatörlerin tamamen ticari amaçla kemeri saptırmasından dolayı Selçuk'un Dünya şampiyonu olduğu söyleniyor. Elbette böyle bir durum söz konusu değil. Doğru bilgileri buradan bulabilirsiniz.

Murat abi ,

Bokstan çok anlamasam da takip ettiğim yazılar içinde en mantıklı ve bilgili konuşanların başındasın diyebilirim.
Selçuk Aydın zor da olsa galibiyet elde etti ve bizleri sevince boğdu ama ilerisi ve daha güçlü rakipler için dikkat edilmesi gereken konuları da önceki yazında okumuştum.
Bir sorum olacak, Selçuk ' un şimdi yendiği Romen rakibi uzun boylu ancak incelediğim kadarıyla Berto, Mosley ve üst sıralardaki rakiplerin boyları Selçuk seviyesinde galiba. Bu bakımdan boy gerçekten çok büyük avantaj mıdır? Öyle ise Berto, Mosley gibi rakiplere karşı aynı boy uzunluklarının, Romen rakibine karşı olan dezavantajı gerçekten kaldırdığını söyleyebilir miyiz?

bekir61
06.06.2010, 20:33

bu Saul Alvarez in bi macina baktin youtubeda adam cok iyi
selcugun yendigi rumenden kat kat daha iyi gibi gedi bana
cok uyanik ve teknik
pek boxtan anlamam ama gördügüm kadariyla öyle

ozgunhan
06.06.2010, 20:40
Murat abi ,

Bokstan çok anlamasam da takip ettiğim yazılar içinde en mantıklı ve bilgili konuşanların başındasın diyebilirim.
Selçuk Aydın zor da olsa galibiyet elde etti ve bizleri sevince boğdu ama ilerisi ve daha güçlü rakipler için dikkat edilmesi gereken konuları da önceki yazında okumuştum.
Bir sorum olacak, Selçuk ' un şimdi yendiği Romen rakibi uzun boylu ancak incelediğim kadarıyla Berto, Mosley ve üst sıralardaki rakiplerin boyları Selçuk seviyesinde galiba. Bu bakımdan boy gerçekten çok büyük avantaj mıdır? Öyle ise Berto, Mosley gibi rakiplere karşı aynı boy uzunluklarının, Romen rakibine karşı olan dezavantajı gerçekten kaldırdığını söyleyebilir miyiz?
Teşekkür ederim. Boy avantajı ile ilgili çok önemli bilgiler verebilirim. Bir boksör rakibinden daha uzunsa bu avantajını kullanmasını biliyor ve bu şekilde bir tarza bürünüyorsa müsabakaya 1-0 önde başlar. Boy konusunda en önemli örneği ağırsikletten verebiliriz. Ağırsiklette 2 kardeş var biri benim profilimdeki Wbc şampiyonu Vitali Klitschko diğeri ise Ibf, Wbo, Ibo ve Ring Magazine kemerlerinin sahibi Wladimir Klitschko. Bu isimler 2 metrelik boksörler. Gerek uzun boyları gerekse buna paralel uzanma mesafesi ile rakiplerini yanlarına asla yaklaştırmıyorlar. Bazılarına göre sıkıcı gelen bu tarzlarıyla başarıdan başarıya koşuyorlar.

Hatırlarsan Selçuk'un önceki rakiplerinden Bonsu, Selçuk'a devamlı sol direkt yumruklar çıkarmış ve Selçuk rakibinin alanına girememişti. Ne zamanki Bonsu Selçuk'a yaklaşmaya başladı Selçuk'ta gücünü göstermiş oldu. Devamlı kaçan ve direkt yumruklar atıp sıkıştıkça sarılan boksörler karşısında eğer rakipte iyiyse Selçuk'un işi çok zor olur. Selçuk boyu kısa bir boksör ve uzanma mesafesi çok çok kötü bu yüzden rakibinin yanına yaklaşmak zorunda kalıyor yoksa yumruklarını isabet ettirmesi zaten mümkün değil. Selçuk'ta bir diğer eksiklikte çengel vuruş dediğimiz yumruk çeşidi. Mike Tyson'dan görmeye alıştığımız zıplayarak çeneye atılan yumrukları Selçuk'tan göremiyoruz. Selçuk maalesef sikletinin boksörü gibi değil daha çok 2 siklet yukarısının boksörü gibi davranıyor. Tarzının bu olduğunu söylüyor fakat bu şekilde başarı çıtasını yükseltemez.

Floyd ve Berto gibi isimler karşısında Selçuk'un boy dezavantajı kalksada bu sefer reach yani uzanma mesafesi ve yumrukların sürati dezavantajı sözkonusu. Bu rakiplerle aşağı yukarı aynı boyda olan Selçuk kısacık kollarıyla yine üstünlük veya eşitlik sağlayamıyor. Boy faktörü aslında sikletler yükseldikçe ortaya çıkıyor fakat yinede çok önemli bir faktör. Yanlız Selçuk için çok fazla beklenti içine girmemeliyiz. Eğer girersek büyük hayalkırıklıkları yaşayabiliriz. Selçuk hala istenilen seviyede değil. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kısaca boy önemli fakat eşit boyda olunsa bile bu defa kol uzunluğu faktörü ortay çıkıyor tabii kullanabilene.

tonyali_yildiz
06.06.2010, 21:20
Teşekkür ederim. Boy avantajı ile ilgili çok önemli bilgiler verebilirim. Bir boksör rakibinden daha uzunsa bu avantajını kullanmasını biliyor ve bu şekilde bir tarza bürünüyorsa müsabakaya 1-0 önde başlar. Boy konusunda en önemli örneği ağırsikletten verebiliriz. Ağırsiklette 2 kardeş var biri benim profilimdeki Wbc şampiyonu Vitali Klitschko diğeri ise Ibf, Wbo, Ibo ve Ring Magazine kemerlerinin sahibi Wladimir Klitschko. Bu isimler 2 metrelik boksörler. Gerek uzun boyları gerekse buna paralel uzanma mesafesi ile rakiplerini yanlarına asla yaklaştırmıyorlar. Bazılarına göre sıkıcı gelen bu tarzlarıyla başarıdan başarıya koşuyorlar.

Hatırlarsan Selçuk'un önceki rakiplerinden Bonsu, Selçuk'a devamlı sol direkt yumruklar çıkarmış ve Selçuk rakibinin alanına girememişti. Ne zamanki Bonsu Selçuk'a yaklaşmaya başladı Selçuk'ta gücünü göstermiş oldu. Devamlı kaçan ve direkt yumruklar atıp sıkıştıkça sarılan boksörler karşısında eğer rakipte iyiyse Selçuk'un işi çok zor olur. Selçuk boyu kısa bir boksör ve uzanma mesafesi çok çok kötü bu yüzden rakibinin yanına yaklaşmak zorunda kalıyor yoksa yumruklarını isabet ettirmesi zaten mümkün değil. Selçuk'ta bir diğer eksiklikte çengel vuruş dediğimiz yumruk çeşidi. Mike Tyson'dan görmeye alıştığımız zıplayarak çeneye atılan yumrukları Selçuk'tan göremiyoruz. Selçuk maalesef sikletinin boksörü gibi değil daha çok 2 siklet yukarısının boksörü gibi davranıyor. Tarzının bu olduğunu söylüyor fakat bu şekilde başarı çıtasını yükseltemez.

Floyd ve Berto gibi isimler karşısında Selçuk'un boy dezavantajı kalksada bu sefer reach yani uzanma mesafesi ve yumrukların sürati dezavantajı sözkonusu. Bu rakiplerle aşağı yukarı aynı boyda olan Selçuk kısacık kollarıyla yine üstünlük veya eşitlik sağlayamıyor. Boy faktörü aslında sikletler yükseldikçe ortaya çıkıyor fakat yinede çok önemli bir faktör. Yanlız Selçuk için çok fazla beklenti içine girmemeliyiz. Eğer girersek büyük hayalkırıklıkları yaşayabiliriz. Selçuk hala istenilen seviyede değil. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kısaca boy önemli fakat eşit boyda olunsa bile bu defa kol uzunluğu faktörü ortay çıkıyor tabii kullanabilene.

Murat abi,

Verdiğiniz bilgiler için çok sağolun.

Benim Selçuktaki izlenimim en büyük özelliği ve kozu fiziki veya taktiksel değil, inancı ve hırsı. Dediğiniz konulara bakılırsa birçok dezavantaj olmasına rağmen inancı ve hırsı sayesinde dezavantajları avantaja çeviriyor. Zaten kendisi de bunu kanıtlayacak sözler demişti : "Burnum kırıldığında nefsim dur demişti, ama bir yumruk ta nefsime attım.... "

Bir de bundan ayrı olarak ağır sıklet te gelmiş geçmiş en ünlü boksör şüphesiz Muhammed Ali. Ancak bugün nette WBC ya da boxrec sitelerine girip baktım, durum ;

Muhammad Ali Puan :1977 -- 56 galibiyet , 5 maglubiyet

Link : http://boxrec.com/ratings.php?country=&sex=m&division=Heavyweight&status=E&SUBMIT=Go

İnceleyince Muhammed Ali den sayı olarak ta oran olarak ta çok kazanan kişiler görünüyor. Tahmin ediyorum rakibinizin gücüne göre kazandığınız puan artıyordur ama kimse yaklaşamamış bile Muhammed Ali nin puanına görünüyor. Bu konuda bilginizi alabilir miyim abi?

Not :
Faal kişilerin puanları (Kıyas açısından)
Wladimir Klitschko 1192 puan
Vitali Klitschko 960 puan

Hekimoğlu
06.06.2010, 22:23
Selçuk çok zayıflamış yüzü çökmüş neden böyle oldu anlamadım eski balyoz gibi yumrukları nerede kondisyonu çok düşük yeni antrenörü öve öve bitiremediler ben hiç beğenmedim bu ortaklığı.

Hekimoğlu
06.06.2010, 22:26
Bir de rakip ters gardlı olunca Selçuk zorlanıyor.

ramon34
06.06.2010, 23:17
WBC baskani Süleyman gidikce kafayi yemege basladi.Simdide ikinci gümüs cikardi ortaya.Bu gümüs kemerlerin tek anlami daha fazla gelir etmek´dir.Tamam anladik birtaneyi fakat 2. de neoluyor simdi.Ben söyliyeyim Berto´yu koruyor.Berto yine bir baska ünlü isimle planlari kuracak ve gümüs kemerliler bekliyecek veya birbirinle yine mac yapacak.WBC Berto´dan fazla ümit ediyor para kazanmak icin.Gözler Mayweather,Pacman,Margarito´da.Bence Süleyman bu kemeri ABD´de kalmasini saglamak istiyor ve avrupa´ya vermiyecek.Ahmet Öner hala takmis kafayi WBCýe.Uyanin artik ve WBC´nin oyunlarina gelmeyin.Yakinda brons kemeri cikarip palyanco yapacaklar boksörleri.Kemer´mi ariyorsun!Komsu Ukrayna´da var WBA,Vyacheslav Senchenko!Kemer´mi ariyorsun slovenya´da var IBF,Jan Zaveck!Berto´nun istedigi parayi vermez Öner,ucuz ama kaliteli iki dünya sampiyonu´na cevrilsin gözler.

ilhan
07.06.2010, 00:29
Şu an Fox Tv'de özet var.

magicyattara
07.06.2010, 00:47
Maçı bu akşam yerel kanalda tekrar seyrettim..bu maç kesinlikle Selçuğun hakkıydı..rakip maç boyu Selçuğun gardına yumruk atmış..hatta üstün göründüğü son 3 raund bile doğru dürüst yumruk atamamış..
Selçuğun kombine yumruklarla ne kadar etkili olduğunu bildiği için de aldığı ilk darbeden sonra hep sarılmış Selçuğa..

Mert Oğuzlu61
07.06.2010, 01:18
selçuk bizim selçuk değildi, rakip iyiydi yenileceğiz diye korkmadım desem yalan olur ama sonuçta maçı kazandı ve dünya şampiyonu oldu...

eze eze kazanamadı ama aşırıyada kaçmamak lazım, güzel bir galibiyet almasına rağmen haber sitelerinde yapılan yorumlarda her alanda yaptığı yorumlarla kendini belli etmeyi beceren halkımız selçuğa ''şamaroğlanı oldu kendi evinde oynamasının avantajıyla hakem kıyağıyla maçı aldı'' gibi saçma yorumlar yapmış hatta aptallıkta sınır tanımayan bir dengesiz selçuk u maç sonunda yaptığı konuşmadan dolayı faşistlikle suçlamış.

bunlar hiç hoş şeyler değil bir Türk böyle büyük bir başarı elde etmiş bayrağımızı birkez daha gururla dalgalandırmış şu yapılan yorumlara bak ne oldu bu millete anlayamıyorum... bayrağımızı dalgalandırıp şehitlerimiz için diyen israile yaptığı şerefsizlikten dolayı laf atan bir Türk ün neler yapabileceğini dünyaya göstereceğim diyen adamıda faşistlikle suçluyorlar bu büyük başarının torpille elde edildiğini söylüyorlar bunları söyleyenler evet bu yorumları yapan şahıslar Türk vatandaşı...

Yalçın1461
07.06.2010, 03:05
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle emeği gecen herkese sonsuz teşekür ederiz.O gün salondaki atmosfer çok güzeldi.
Selçuğun bir yıldır maç yapmamasının eksikliği biraz görüldü ancak güçlü yumruklarıyla topladığı puanlar sonucunda ringten zaferle ayrıldı.
Bu sabah Almanyaya gidiyorum. Gidince yeni bilgiler müsabaka özel fotoğrafları sizinle paylasacağım.

jairzinho
07.06.2010, 03:28
merhaba. selçuk aydını başarısından dolayı tebrik ederim.

yaşı ilerlemiş olsada hızla zirvedeki gruba dahil oldu diyebiliriz.şampiyonlar ligi maçı oynamaya hak kazandı da diyebiliriz.elemeleri daha erken yaşta da geçebilirdi.

@ozgunhan
berto yu yense bile dünya şampiyonu olmuş olmuyor.bunu belirtmek lazım.ne oluyor.wbc organizasyonun şampiyonu olmuş oluyor.
malumunuz 4 organizasyon var. wbo-wbc-ibf-wba

selçuk şu ana kadar üst düzey bir rakiple karşılaşmadı desek yeridir.orta düzey rakipleri yendi.
bu sıkletin efsane isimleri var.
Floyd Mayweather Jr

Manny Pacquiao(pacman)

Shane Mosley

Andre Berto(efsane olmasada hızla ilerliyor)

birde yukarıdaki ilk 3 isimle karşılaşma şerefine nail olanlar var.bunlarda bir alt kategorideki isimler.baktığımızda selçuk aydın ilk 3 isimle karşılaşmış fakat yenilmiş olanlarla da karşılaşmamış.AMA bundan sonra karşılaşacak tabi.şimdilik direk berto ile karşılaşması zor gibi.karşılaşmaları belirleyenler organizatörler ve şampiyon boksörün istekleride oluyor.efsanelerin bir altında mesela m.angel cotto var.josuo clottey var.j.maual marquez ,ricky hatton .bunlardan bazıları sıklet değiştirmiştir. değiştiriyor.

http://boxrec.com/ratings.php?country=&sex=m&division=Welterweight&status=A&SUBMIT=Go

bu sıralama resmi sıralama değil ama puanlama usulü gerçekçi bir yapıda.

yukarıdaki top class isimlere çok yakın olanlarlada karşılaşmadı daha selçuk aydın.sadece said Quali galibiyeti çok önemli bir galibiyet.
birde 20-0 , 25-0 gibi kariyerler birşeydir ama çok şey değildir.kimleri yenerek bu kariyeri yaptığında çok önemli.dediğim gibi top class rakiplerle ve top classın bir altı rakiplerle karşılaşma imkanı doğdu selçuk aydının son galibiyetiyle.
berto ile karşılaşırsa fazla umutlu olmamak lazım. şu an için.boksta hiçbirşey belli olmaz yinede.

jairzinho
07.06.2010, 03:53
yukarıdaki 4 isimden birisiyle karşılaşması bile olağanüstü bir başarıdır bence.sonuç ne olursa olsun.

ozgunhan
07.06.2010, 04:02

yaşı ilerlemiş olsada hızla zirvedeki gruba dahil oldu diyebiliriz.şampiyonlar ligi maçı oynamaya hak kazandı da diyebiliriz.elemeleri daha erken yaşta da geçebilirdi.

@ozgunhan
berto yu yense bile dünya şampiyonu olmuş olmuyor.bunu belirtmek lazım.ne oluyor.wbc organizasyonun şampiyonu olmuş oluyor.

selçuk şu ana kadar üst düzey bir rakiple karşılaşmadı desek yeridir.orta düzey rakipleri yendi.
Floyd Mayweather Jr

Manny Pacquiao(pacman)

Shane Mosley

birde yukarıdaki ilk 3 isimle karşılaşma şerefine nail olanlar var.bunlarda bir alt kategorideki isimler.baktığımızda selçuk aydın ilk 3 isimle karşılaşmış fakat yenilmiş olanlarla da karşılaşmamış.AMA bundan sonra karşılaşacak tabi.şimdilik direk berto ile karşılaşması zor gibi.karşılaşmaları belirleyenler organizatörler ve şampiyon boksörün istekleride oluyor.efsanelerin bir altında mesela m.angel cotto var.josuo clottey var.j.maual marquez ,ricky hatton .bunlardan bazıları kategoride değiştiriyor.

http://boxrec.com/ratings.php?country=&sex=m&division=Welterweight&status=A&SUBMIT=Go

yukarıdaki top class isimlere çok yakın olanlarlada karşılaşmadı daha selçuk aydın.sadece said Quali galibiyeti çok önemli bir galibiyet.
birde 20-0 , 25-0 gibi kariyerler birşeydir ama çok şey değildir.kimleri yenerek bu kariyeri yaptığında çok önemli.dediğim gibi top class rakiplerle ve top classın bir altı rakiplerle karşılaşma imkanı doğdu selçuk aydının son galibiyetiyle.
berto ile karşılaşırsa fazla umutlu olmamak lazım. şu an için.boksta hiçbirşey belli olmaz yinede.
Lütfen yanlış bilgi vermeyiniz. Wbc federasyonunun şampiyonu oluyor ne demek! O zaman Shane Mosley Wba, Jan Zaveck Ibf ve Pacman ise Wbo federasyonlarının şampiyonu oluyor eeee peki Dünya şampiyonu kim? Welterde 4 ayrı Dünya şampiyonu var bu federasyonlarda altın kemer sahibisen otomatikman Dünya şampiyonusun demektir. Bu federasyonların şampiyonları Dünya şampiyonlarıdır ve resmi kayıtlara Dünya şampiyonları olarak geçerler. İnsanların kafasını karıştırmayalım lütfen.

POYRAZ
07.06.2010, 04:04
Uzunca yorum yapan arkadaslarimiz düsüncelerini paylastiklari icin yüreklerine saglik.
Üsenmeden okudum.

jairzinho
07.06.2010, 04:16
Lütfen yanlış bilgi vermeyiniz. Wbc federasyonunun şampiyonu oluyor ne demek! O zaman Shane Mosley Wba, Jan Zaveck Ibf ve Pacman ise Wbo federasyonlarının şampiyonu oluyor eeee peki Dünya şampiyonu kim? Welterde 4 ayrı Dünya şampiyonu var bu federasyonlarda altın kemer sahibisen otomatikman Dünya şampiyonusun demektir. Bu federasyonların şampiyonları Dünya şampiyonlarıdır ve resmi kayıtlara Dünya şampiyonları olarak geçerler. İnsanların kafasını karıştırmayalım lütfen.

elbette şampiyon oluyorlar. ama dünya şampiyonu demek bana mantıklı gelmiyor fazla.kemer birleştirme karşılaşmaları oluyor.iki fedarasyonun şampiyonları karşılaşıyor. süper şampiyon olarakta adlandırılıyorlar.

mesela bu kategoride wbc de şu anda berto şampiyon.selçukta bertoyu yendi.dünya şampiyonu oldu diyebilirmiyiz.iki efsane isim var.Mayweather ve Pacquiao var. insanlar bunları yenmeden nasıl dünya şampiyonu oluyorsun diye sorabilirler.herkes mayweather-pacquiao(pacman) karşılaşmasını bekliyor. yine mosley-berto maçını bekliyorlardı iptal oldu.bence berto son durak değildir zirve için.

yada şöyle diyebiliriz.bertoyu yenerse dünya şampiyonu olabilir.ama efsaneler arasına giremez.

lazona08
07.06.2010, 04:22

@ozgunhan

Floyd Mayweather Jr

Manny Pacquiao(pacman)

Shane Mosley

birde yukarıdaki ilk 3 isimle karşılaşma şerefine nail olanlar var.bunlarda bir alt kategorideki isimler.baktığımızda selçuk aydın ilk 3 isimle karşılaşmış fakat yenilmiş olanlarla da karşılaşmamış.AMA bundan sonra karşılaşacak tabi.şimdilik direk berto ile karşılaşması zor gibi.karşılaşmaları belirleyenler organizatörler ve şampiyon boksörün istekleride oluyor.efsanelerin bir altında mesela m.angel cotto var.josuo clottey var.j.maual marquez ,ricky hatton .bunlardan bazıları sıklet değiştirmiştir. değiştiriyor.

Sizin o bahsettiğiniz 4 organizasyon'un kemerini her kim takıyorsa ona dünya şampiyonu denir ve bu şampiyonlar yeri geldiği zaman kemer birleştirme maçına çıkarlar ayrıca bahsettiğiniz kemerlerin hepsini toplayanada undisputed denir yani tartışmasız dünya şampiyonu Yukarıda Bahsettiğiniz boksörlerden'de ricky hatton emekli olmuş durumda bilginize!

lazona08
07.06.2010, 04:29
elbette şampiyon oluyorlar. ama dünya şampiyonu demek bana mantıklı gelmiyor fazla.kemer birleştirme karşılaşmaları oluyor.iki fedarasyonun şampiyonları karşılaşıyor. süper şampiyon olarakta adlandırılıyorlar.

mesela bu kategoride wbc de şu anda berto şampiyon.selçukta bertoyu yendi.dünya şampiyonu oldu diyebilirmiyiz.iki efsane isim var.Mayweather ve Pacquiao var. insanlar bunları yenmeden nasıl dünya şampiyonu oluyorsun diye sorabilirler.herkes mayweather-pacquiao(pacman) karşılaşmasını bekliyor. yine mosley-berto maçını bekliyorlardı iptal oldu.bence berto son durak değildir zirve için.

yada şöyle diyebiliriz.bertoyu yenerse dünya şampiyonu olabilir.ama efsaneler arasına giremez.

Dostum mayweather'de şuan kemer yok selçuk berto'yu yenerse elbette dünya şampiyonu olur ama floyd karşısında kemerini savunabilirmi yada pacman karşısında ne yapar dersen sana hak veririm benim düşüncemde bu isimlere karşı selçuğun başarılı olması çok ama çok zordur efsane olayına gelince elbette berto'u yenmeyle hemen öyle efsane olunmaz efsane olmak içinde dediğiniz gibi floyd pacman mosley vs vs gibi isimlerle maç yapıp kazanmak lazım

jairzinho
07.06.2010, 04:45
bence bertodan önce saul alverez ile maç yapabilir.doğrudan berto ile maç organize edileceğini düşünmüyorum.saul alverez ise yükselen bir boksör.90 doğumlu ama çok kısa zamanda yükselmiş.

jairzinho
07.06.2010, 05:02
Dostum mayweather'de şuan kemer yok selçuk berto'yu yenerse elbette dünya şampiyonu olur ama floyd karşısında kemerini savunabilirmi yada pacman karşısında ne yapar dersen sana hak veririm benim düşüncemde bu isimlere karşı selçuğun başarılı olması çok ama çok zordur efsane olayına gelince elbette berto'u yenmeyle hemen öyle efsane olunmaz efsane olmak içinde dediğiniz gibi floyd pacman mosley vs vs gibi isimlerle maç yapıp kazanmak lazım

mayweather da kemer olmaması aslında anlatmak istediğim şeyi açıklıyor.kemer yok ama dünya bir numara olduğunu biliyor(kemer olayı önemli fakat herşey kemerde bitmiyor.bazı federasyonların kemer şampiyonları düşük profilli olabiliyor) pacman -mayweather maçı tam olarak 1 numarayı tescilleyecek. .mesela wbc kemerini almak için acaba wbo dan bir boksörle karşılaşıyor musun?yani yükselirken(sanmıyorum) . gerçek olan zirvedekilerin karşılaşmasıdır birazda.onun için selçuk zirvedekilerle karşılaşmak için bir engeli aşmıştır.

Yalçın1461
07.06.2010, 05:37
BMN taraftar sayfası boks yorum sayfasına dönmüş.

=ozgunhan=
Selçuk berto yu yense bile dünya şampiyonu olmuş olmuyor diyorsun.
Senin amacın nedir .WBC kemerini alan Vitali Klitscko şampiyon oluyorda ,Selçuk kemeri alınca neden şampiyon olamıyor.İnsanların akıttığı tere saygısızlık yapmayın.!

Şampiyon Selçuk Aydın.
İster WBC Kıtalararası olsun İsterse WBC Silver olsun varmı başka ?

BMN forumdaki yönetici arkadaşlar bu şekildeki aşağılık insanları lütfen uyarınız.Hem insanlara yanlış bilgi veriyorlar.
Ve bu arkadaşların ne Selçuk Aydın ı destelemek nede Trabzonsporla hiçbir alakası yoktur.Yapmış oldukları sadece Selçuğun başarışısını küçümsemek ve bunu bize ait olan sayfada yapıyorlar.Kendilerini dinletecek kimse bulamayınca birden Trabzonsporlu oldular ve sayfamızda yazı yazmaya başladılar.Adam amatör yaşantısı boyunca okadar başarı kazandı ,olimpiyatlarda ülkemizi temsil etti, profesyonel oldu kendini yine ıspatladı anacak üç beş bencil çapılcuya kendini beğendiremedi.Çok bilen arkadaşlara sesleniyorum internet başında yazı yazmaktan başka hayatta başarılı olduğunuz bir konu varmı ?
Siznir bozucu vede kahbece yazılarla insanların konsantrasyonunu bozmayın.Aslında yazacagım başka şeyler var ancak bu sayfaya yakışmayacağını düşündüğümden içimde saklıyorum.
Son olarak bu şekilde yazdığım için değerli BMN üyelerinde özürdiliyorum.

E. Cumur61
07.06.2010, 06:26
BMN taraftar sayfası boks yorum sayfasına dönmüş.

=ozgunhan=
Selçuk berto yu yense bile dünya şampiyonu olmuş olmuyor diyorsun.
Senin amacın nedir .WBC kemerini alan Vitali Klitscko şampiyon oluyorda ,Selçuk kemeri alınca neden şampiyon olamıyor.İnsanların akıttığı tere saygısızlık yapmayın.!

Şampiyon Selçuk Aydın.
İster WBC Kıtalararası olsun İsterse WBC Silver olsun varmı başka ?

BMN forumdaki yönetici arkadaşlar bu şekildeki aşağılık insanları lütfen uyarınız.Hem insanlara yanlış bilgi veriyorlar.
Ve bu arkadaşların ne Selçuk Aydın ı destelemek nede Trabzonsporla hiçbir alakası yoktur.Yapmış oldukları sadece Selçuğun başarışısını küçümsemek ve bunu bize ait olan sayfada yapıyorlar.Kendilerini dinletecek kimse bulamayınca birden Trabzonsporlu oldular ve sayfamızda yazı yazmaya başladılar.Adam amatör yaşantısı boyunca okadar başarı kazandı ,olimpiyatlarda ülkemizi temsil etti, profesyonel oldu kendini yine ıspatladı anacak üç beş bencil çapılcuya kendini beğendiremedi.Çok bilen arkadaşlara sesleniyorum internet başında yazı yazmaktan başka hayatta başarılı olduğunuz bir konu varmı ?
Siznir bozucu vede kahbece yazılarla insanların konsantrasyonunu bozmayın.Aslında yazacagım başka şeyler var ancak bu sayfaya yakışmayacağını düşündüğümden içimde saklıyorum.
Son olarak bu şekilde yazdığım için değerli BMN üyelerinde özürdiliyorum. 1 ay once bunu diyen "Yaklaşık 3 ay gibi bir zaman aranızda olamayacağım"ve mactan bir gun once de bunu "İnşallah 1 aya kadar tekrar aranızda olacağım" diyenin sozune ne kadar guvenilebilir ki. Sonucta orta da dokulen bir alinteri var helali hos olsun Selcuk kardesimize. macin videosunu yeni izledm ben, bana gore oyle bazilarinin abarttigi kadar kotu mac cikarmadi, evet eskisine gore daha tutuktu ama oyle umutsuz vaka gibi gosterilmesi cok sacma olur. Yolun acik olsun. SAMPIYON SELCUK AYDIN. Yalcin Abi sana da hayirli yolculuklar

Külünkoğlu
07.06.2010, 08:32
Selçuk'un önceki rakiplerinden Bonsu, Selçuk'a devamlı sol direkt yumruklar çıkarmış ve Selçuk rakibinin alanına girememişti.

atıp sıkıştıkça sarılan boksörler karşısında eğer rakipte iyiyse Selçuk'un işi çok zor olur

Selçuk boyu kısa bir boksör ve uzanma mesafesi çok çok kötü bu yüzden rakibinin yanına yaklaşmak zorunda kalıyor yoksa yumruklarını isabet ettirmesi zaten mümkün değil.

zıplayarak çeneye atılan yumrukları Selçuk'tan göremiyoruz. Selçuk maalesef sikletinin boksörü gibi değil

bu şekilde başarı çıtasını yükseltemez.

Floyd ve Berto gibi isimler karşısında Selçuk'un boy dezavantajı kalksada bu sefer reach yani uzanma mesafesi ve yumrukların sürati dezavantajı sözkonusu.

Selçuk kısacık kollarıyla yine üstünlük veya eşitlik sağlayamıyor.

Selçuk için çok fazla beklenti içine girmemeliyiz.

Bu kadar ümitsizlik pompalayanın bir karın ağrısının olmadığını kim söyleyebilir ?

Selçuk Aydın Bonsu'yu ve İon'nu da kaç kez kroki durumuna getirdi ?
Selçuk Aydın hiç kroki durumuna düştü mü ?
Selçuk Aydın'ı hiç yerde gördünüz mü ?

Ozgunhan sen git sağlık sorunlarını düzelt. Bir kaç mide ilacı da al. İyi gelir.

Gökçebey
07.06.2010, 08:45
Dünya şampiyonu hemşehrimiz Selçuk Aydın'ı tebrik ediyorum. :alkış:

Yumruğuna sağlık hemşerim.

Cengiz Çubukcu
07.06.2010, 08:56
Çocukluğum babamın anlattığı Cemal Kamacı efsanesi ile geçti diyebirim, bu yüzden cumartesi akşamı Abdi İpekçide

yaşadıklarımızı hayatım boyunca unutamam :) ...Selçuk Aydın bu mücadelesi ve başarısıyla bizlerin gururu oldu, maçta

yenmesini herkes gibi ben de istemekle birlikte yenilse de onu ellerim patlayana kadar alkışlamayı düşünüyordum...neyse ki galip

geldi ve coşkumuz bir o kadar daha arttı :) ...ayrıca yenilen rakibi de benim gözümde ayrı bir sempati kazandı ...

Selçuğun maçı 11:30'da başlayacak olmasına rağmen Kırklarelinden arkadaşım Ekremle saat 6'da salonun yolunu tuttuk, yanlış

adres tarifinden dolayı tam bir saate yakın topkapıdan Abdi ipekçiye yürüdük , salona varmak üzereyken bizim çoban tayfasına

rastlamamız güzel bir anı oldu...salonun önünde kardeşim Nedimle de bulup Metin Abi'yi beklerken önce lazangel Melek, daha

sonra Selman bize katıldı sohbet mohbet derken Gökhan Atalay abimiz çıkageldi ...kendisi yine maç öncesi anlattıklarıyla bizi kırdı

geçirdi...Neyse ki en sonunda Metin Abi geldi ve içeri girin dedi de ıslanmaktan kurtulduk :)

maçı üst tribünlerde BMN'den yukarıda saydığım arkadaşlarla birlikte izledik(Gökhan Abi ve Metin Abi protokoldeydiler tabi ki,

Melek de her zaman olduğu gibi salonun içinde :) ) benim için onlarla geçirmiş olduğum zamanlar çok değerliydi , özellikle soru

cevap kısmından ben çok zevk aldım :) bu konuda bize doğruyu gösteren Cem'in babasına teşekkürlerimi burdan sunuyorum...

orda sorduğum soruyu tekrarlıyorum ''Türkiyede bir boks maçında en fazla seyirciyi kim toplamıştır?''

salonda benim tahminime göre 8000-9000 civarında bir seyirci vardı ki bu büyük bir başarıydı, yanlız üzücü olan şey seyircinin %

90'ının Trabzonlu olmasıydı...isterdik ki böyle bir şampiyonu tüm Türkiye desteklesin...bu bir milli mesele olduğu için şahsım

kesinlikle işin içine Trabzonluluğumu karıştırmak istemedim...yine salonun içinde beni en çok üzen şeylerden biri açılan

fenerbahçe bayrağına bizim fanatiklerin saldırması ve iki sefer o bayrağı dışarı çıkarttırmalarıydı...bir taraftan şampiyonumuzu tüm

Türkiye sahiplensin istiyoruz diğer taraftan bordo maviden başka hiç bir renge tahammül edemiyoruz, bunu kabul edemiyorum...

Selçuğun maçından önceki maçların hepsinin fasa fiso maçlar olduğunu gördük, çünkü bütün Türk boksörler öyle ya da böyle

galip geldi.. rakipler anlaşılıyor ki zayıf olanlardan seçilmiş ve seyirciyi coştursun diye yem namına bizimkilerin önüne atılmış

gibiydi...o yüzden BMN'deki arkadaşlarla sohbet etmeyi bu maçlara bakmaktan daha önemli saydım :)

Esas kıyamet Seçuğun maçına girişte koptu, o saate kadar sabreden seyirci artık iyice kabaran iştahını dizginleyemedi ....bizler

de o atmosfere uyarak salonu Selçuk sesleriyle inlettik, maçta en çok dikkatimi çeken şey Selçuk rakibinin üzerine azıcık gitse

bile bütün seyirci birden gaza gelerek salonu yıkacak gibi oluyordu....

maç bittikten sonra o bildik olimpiyat stadı çıkışı görüntüleri vardı, sanki Trabzonsporum bir maçından daha galip gelmiş gibiydi :)

horon oynayanlar, bağırıp çağırıp neşelenenler etrafımzıdaydı....gecenin en komik olayı yine burda oldu ...bir taraftarımız birinci

raundun , diğer bir taraftarımız da 6. raundun tabelasını almış ve 61 diye yürüyorlardı :D ...

son olarak iyi ki o gece orda oldum ve iyi ki böyle bir gururu yaşadım...bunu hayatım boyunca unutmayacağım ...çünkü ben oradaydım....

Hekimoğlu
07.06.2010, 10:57
Arkadaşlar Selçuk Aydın gibi değerli bir boksöre sahip olduk bunun için sevinip desteğimizi sonuna kadar vermek yerine diğer şampiyonlar ile kıyaslayıp küçümsemek ne kadar doğru o şampiyonların da bir sürü mağlubiyeti var Selçuk da mağlup olacaktır boks bu, ümitsizliği bırakıp Selçuk'un ülkemizin bayrağını Amerika'da dalgalandırmasını gururla seyredelim.

jairzinho
07.06.2010, 11:14
Arkadaşlar Selçuk Aydın gibi değerli bir boksöre sahip olduk bunun için sevinip desteğimizi sonuna kadar vermek yerine diğer şampiyonlar ile kıyaslayıp küçümsemek ne kadar doğru o şampiyonların da bir sürü mağlubiyeti var Selçuk da mağlup olacaktır boks bu, ümitsizliği bırakıp Selçuk'un ülkemizin bayrağını Amerika'da dalgalandırmasını gururla seyredelim.

ben kesinlikle küçümsemiyorum.demek istediğim bu galibiyet yolun sonu değil yani zirve değil.yolun ortasında ve emin adımlarla ilerliyor.hedefleri büyük koymak gerekir.yerel kalmaması gerekir.mesela bu karşılaşma(ion) dünyada çok büyük yankı uyandırmaz uyandırmamıştırda.türkiye için çok önemli başarı.AMA selçuk aydın saul alverez yada daha önemlisi berto karşılaşması daha oynanmadan olay olur dünyada.
bu galibiyetin önemi kemer almaktan çok zirvedeki rakiplerle karşılaşma yolunu açması bakımından önemlidir.

Tunga
07.06.2010, 11:15
Burası BMN. Bir boks platformu değil. Elbette konu boks olduğu için bu konudaki teknik değerlendirmeler değerlidir; ancak unutmayınız ki, her Türk Boksörü için Genel'e başlık açmıyoruz. Biz bu konuda subjektifiz. Selçuk'un tarafındayız. Kaldı ki söz konusu olan bir Türk Boksör olduğu için de ekstra bir saygıyı hakediyor.

Ben şunu merak ediyorum. Trabzonsporlu olmayan birisi, neden buraya gelip de bu başlıkta boks tartışıyor? Boksun konuşulacağı bir yer mi yok Türkiye'de?

Selçuk'un attığı her yumrukta o eldivenin içine yüreğini koyan, yediği her yumrukta yerinde sendeleyen insanlarız biz. Ve Türk Spor Medyası'nın aksine, yeşeren bir değeri birilerine meze yapmayacağız.

Dünya Şampiyonluğu'na giden yolda yapılan TÜM MAÇLAR şampiyonluk maçıdır. Bunun açıklaması ise boks bilgisinde değil, dil bilgisinde vardır.

Velhasıl; Selçuk Aydın tüm dezavantajlarına rağmen, kendi bilek gücü ve akıl gücü dışında sadece manevi itici gücü sayesinde, yoluna devam ediyor. Bundan sonra yenilebilir de; ama onun "zarif" sportmenliği sayesinde başı hep dimdik kalacaktır.

MAçtan sonra mikrofon daha saha içine çevrilmeden önce televizyona verdiği röportajda, 12 round dövüşmüş bir profesyonel boksör gibi değil de, sanki o maçı yorumlamış bir eski boksör gibiydi. Onca dövüşün ve adrenalinin sonunda bu kadar detaylı bir teknik analiz yapmak ve tespitlerinde doğru olmak her boksöre nasip olmaz. Bu da demektir ki, manevi itici gücü onu boşu boşuna gaza getiren bir şey değil. Aynı zamanda çevik, akıllı ve taktik disiplinine bağlı bir sporcu. Bunu futbolda başarbilirsiniz de, 12 round boyunca yumruk atıp, yumruk yemiş birinin bu kadar "kendinde" olması, başlı başına bir takdir sebebidir.

Özetle, gurur duyuyoruz onunla. Kesinlikle tarafsız değiliz, kesinlikle objektif değiliz. Olmayacağız da!

Gurur duyduğumuz, başarılı ve sportmen bir sporcumuz var.

Allah ondan da, onu yetiştiren ana-baba'dan da, bizimle iletişimine olanak sağlayan kardeşinden de razı olsun.

Helal olsun!

Hekimoğlu
07.06.2010, 11:18
Boks konusunda bilgili arkadaşlar Trabzonsporlu olmasada burda bize bilgi verirse ben sevinirim kendi açımdan.Küstürmemeliyiz bu arkadaşları.

Oruç
07.06.2010, 11:19
Karşılaşmayı canlı izleme fırsatım olmadı ancak dün tekrarını izleyebildim. Tebrik ederim, geç de olsa.

Allah yolunu açık etsin...

jairzinho
07.06.2010, 11:28
konuyla alakası yok ama belirteyim. forumunuz dizayn olarak çok güzel olmuş.sade ,göz yormayan ,okunabilir,reklamsız.:alkış:

yalnız sanırım fazla eleştiriye açık değil ki bir arkadaşa cezayı basmışsınız.yada trabzonlu olmayanların eleştirisine kapalı.

trabzonlu olupta yapılan eleştirilere nasıl yaklaşılıyor bilmiyorum tabi yeni üye olduğum için.

ama sonuçta eleştiri eleştiridir.hakaret içermediği sürece tabi.

ceserdar
07.06.2010, 11:38
Maç bittikten sonra hangi kanallar Selçuk Aydın maçının sonucu geçti?

Tunga
07.06.2010, 12:06
Boks konusunda bilgili arkadaşlar Trabzonsporlu olmasada burda bize bilgi verirse ben sevinirim kendi açımdan.Küstürmemeliyiz bu arkadaşları.

Diğer spor dalları ile ilgili forumumuzda bölüm var. Dileyen orada elbette tartışabilir boks sporunu da. Ama bu başlık Selçuk Aydın'a gösterdiğimiz desteğin vurgulandığı bir başlık ve olup olmayacak itham ve aslı astarı olmayan eleştirilere de yer veremeyiz, vermeyeceğiz.

- jairzinho
Elbette eleştirebilirsiniz ama sadece Selçuk'u eleştirmek ve onun üzerinden bir çeşit tatmin yaşamaya çalışanlara prim vermiyoruz. Bu spora genel olarak uzak olmamız sebebiyle görüyorsunuz ki bilgi veren ve deneyim aktaranlara arkadaşlarımız gibi bizler de değer veriyoruz; ama niyetli ve de art niyetli yazılara tahammül edeceğimiz anlamına gelmiyor bu.

Bir de hatırlatma: Burası SADECE Trabzonsporlular'a özgü bir platformdur. Sadece Trabzonsporlular'a hizmet eder. Bu başkalarına düşmanız demek değildir. Düşman falan değiliz hiç kimseye; ama tarafız.

Adaletin terazisi hep Trabzonspor yanına ağır basar burada; ki bu da çok normaldir.

Tunga
07.06.2010, 12:10
"Kalk da yüzüne kan gelsin!"

Selçuğun yüzü ile rakibin yüzü farklıydı. Rakip boksörün o sarı solgun yüzüne,
Resmen, "kan gelmişti."
Yani, "yüzlerinden okunuyordu" durumları.

http://www.bordomavi.net/images/haber/OC070610.jpg

YÜZÜNE KAN GELDİ!

Rakip, son raundlarda resmen kucakladı Selçuk'u.
"Boks boks diye nicesine sarılıp" tamam etti maçı adam.

*

Basketbolu bilmediğini farkeden Trabzonspor taraftarı,
Boks sporunu da bilmediğini farketti önceki gece.

*

Her maç nakavt bekler olmuşuz da haberimiz yokmuş mesela...
Sayıyla da bitebiliyormuş maçlar meğer.

*

Hatta hakem kararları lehimize işledi bile deniyor.
Biz başka maçı mı izledik?

*

Evet, zor bir rakipti.
Evet, adam sürekli hareketliydi.
Evet, tempoluydu.
Epey yumruk salladı doğrudur.
Ama hep gardımıza gelmedi mi bu yumruklar?

*

Selçuk, sakin.
Selçuk kendinden emin.
Nerde ne yapacağına programlı.
Öyle çılgınlıklar yapmıyor.

*

Abdi İpekçi'de ki seyircinin futbol tipi tezahüratları,
Bizleri ekran başında ve ayakta boks yaptırırken,
Selçuk ringde, rakibini "raks ettiriyordu."
Zamanını bekliyordu.
Allah'tan aşka gelmiyordu...

*

Futbol tipi tezahürat demişken, kafamıza takıldı maç anında,
Acaba katkısı oluyor muydu?
Yoksa, konsantre bozukluğuna mı sebep oluyordur bu durum?
Mutlaka irdelenmeli.

*

Sayamadık,
En az dört kere rakip nakavta gider gibi oldu, sonra hayata döndü.
Bir keresinde, sanırım Hacıosmanoğlu'nun üzerine uçuyordu,
"Neden destekliyorsun habu uşağı" dercesine...
Ringde asılı kaldı.
Allah o durumlara düşürmesin.

*

Yüze gelen darbeler gösterge midir?
Bilemem.
Ama böyle bir spor branşında, alınan darbeleri anlatabilir belki de.
Selçuğun yüzü ile rakibin yüzü farklıydı.
Rakip boksörün o sarı solgun yüzüne,
Resmen, "kan gelmişti."
Yani, "yüzlerinden okunuyordu" durumları...

*

Selçuk Aydın, dünya şampiyonluğu ile bizleri gururlandırırken,
Maç sonunda verdiği mesajlarla duygulandırdı.
Bordo Mavi kaşkoluyla dünyaya haykırdı mesajlarını.
Güçlü ve içi doluydu mesajlarının.
Türk mesajını böyle vermeliydi işte.

*

Eline sağlık Selçuk.
Özellikle de, elinin YUMRUK haline...

Olcay ÇAKIR
ocakir@bordomavi.net (ocakir@bordomavi.net)

Emirhan Makul
07.06.2010, 12:11
Türkiye Bizimdi Türkiye için Kazanmaya Çalışan Tüm Sporcular Bizimdi , Sinan Şamil Sam Bizimdi peki Selçuk Aydın Kimindi ?

Kimindi bu herifte bir tek kanalda bile haber etmediniz , kimindi ki kamaoyuna tanıtmadınız ?

Ey Haramiler Siz Kimsiniz ?

OLCAY ÇAKIR
07.06.2010, 12:14
Maçtan evvel ve maçtan sonraki Anahaber bültenlerinde Uğur DÜndar-Yılmaz Özdil katkısıyla STAR ana haber Selçuk Aydın'ı haber yaptı...
Kendilerini tebrik ederim kendi adıma:alkış:

Tahminim bu akşamda gündeme getirebilirler..
Maç bittikten sonra hangi kanallar Selçuk Aydın maçının sonucu geçti?

magicyattara
07.06.2010, 12:25
Sinan Şamil Sam'ın maçlarını da izledim fakat Selçuğun maçı gibi heyecan yaratan bir maç uzun yıllar üstüne ilk kez oldu..12 raund boyunca ekran başından kalkamadım..tv'lerin izlenme oranlarına bakmak lazım,sanırım cumartesi akşamının en çok izleneni bu maç olmuştur..

Emirhan Makul
07.06.2010, 12:26
Olcay Abi genel olarak Kamaoyuna benimsetilmemesi çok büyük bir ayıp değil midir yada dün akşam Maça sadece Trabzonsporluların gelmesi bunun bir sonucudur.

OLCAY ÇAKIR
07.06.2010, 12:28
Elbette çok haklısın Emirhan.

Olcay Abi genel olarak Kamaoyuna benimsetilmemesi çok büyük bir ayıp değil midir yada dün akşam Maça sadece Trabzonsporluların gelmesi bunun bir sonucudur.

Cengiz Çubukcu
07.06.2010, 12:37
ben artık maça sadece Trabzonluların gelmesinin ayıbının %50'sinin bizde olduğunu düşünmeye başladım ...o akşam gördüklerim beni derinden üzdü, maçta sadece Türk bayrağı olsa yine anlardım ama her taraf Trabzonspor bayrağıydı bu da çok hoş ama fenerbahçe bayrağının orda olmasının ne mahsuru vardı bunu anlayamadım...ne yazık ki Trabzonlu bir boksörü tüm Türkiye benimsesin isterken başka renge tahammül edemeyen bir insanımız var...bu çok ama çok antipatik geliyor çoğu kişiye....

Külünkoğlu
07.06.2010, 13:04
Böyle bir maç öncesi kısa hazırlık dönemi geçirmesi ve nerdeyse 1 yıldan beri maç yapmaması Selçuk için oldukça dezavantajdı ve Selçuk’da bunu çok iyi biliyordu. Maç süresince kontrolü elinden bırakmaması zannederim ki bu yüzdendi. Son iki karşılaşmaya da bakarsak bu maçları başarabilecek boksör sayısı dünyada çok azdır. Ve kim ne derse desin Selçuk Aydın bunlardan biri.

Arkadaşlarımız Selçuk Aydın’ı sevenler iyi bilsinler ki Selçuk maç sonunda bile hırsından hiçbirşey kaybetmemişti. Soyunma odasına beraber girdik ve girer girmez nasılsın ? diye bir soru sordum öyle inançlı öyle kararlı bir şekilde “hiçbirşeyim yok abi, gayet iyiyim, gayet iyiyim” dedi. Yorgun argın olmasa insanın sım sıkı kucaklayası bağrına basası geliyor, maç bitmiş ama hala yerinde duramıyordu müthiş bir enerjisi var 12 round kenarda duranlardan çok daha diri gördüm onu. Bir süre sonra gülerek “kulağım cızırtı yapıyor sadece” dedi. “O kadar olur da” dedim yine güldük.

İnsan sevdiklerini duygu yoğunluğundan dolayı anlatmakta zorlanır. Selçuk Aydın konusunda bende bir çok arkadaşlarım gibi subjektifim. Çünkü tarafız, ve hayat ona ne yaşarsa yaşatsın onun yanındayız. (Tunga bu satırı senin yazını okumadan yazdım anca bu kadar olur. :) )

Selçuk Aydın’ın kardeşi olan Yalçın’a da ayrı bir paragraf açmak istiyorum onca işin gücün arasında hiçbir kimseyi ihmal etmemeye yardımcı olmaya çalışması ne kadar sağlam karakterli bir aileden geldiğinin ispatıydı. Bugün Almanya’ya gidiyor hayırlı yolculuklar sana kardeşim. Ali amca zaten halk adamı, müthiş iyi ve mütevazi bir insan. Teyzemiz ise bizim oranın halaları teyzelerini temsil ederde candan yürekten olmaz mı ?

Sonuç olarak bu başarı tesadüf değil, bir çok bileşen bir araya geliyor. İnanç, emek, saygı bunların harmanında ortaya Selçuk Aydın çıkıyor.

Cumhuriyet tarihinden beri ilkleri bize yaşatıyor.Yüzümüzü güldürüyor Türk Milletinin haklı gururu oluyor.

Satır aralarında bazı şeyler okudum, Öncellikle dost düşman herkes bilsin ki,

Selçuk Aydın ismi bugüne kadar ki Türk boks tarihinin En Büyük ismidir.

Ve o büyüklüğü sadece sporcu kişiliği ile değil ahlakıylada sonuna kadar hakediyor.

Çok da yakışıyor ona, çok...

Sibel
07.06.2010, 13:37
Tebrikler Selçuk:alkış::alkış::alkış:

ceserdar
07.06.2010, 14:13
Sinan Şamil Sam'ın maçlarını da izledim fakat Selçuğun maçı gibi heyecan yaratan bir maç uzun yıllar üstüne ilk kez oldu..12 raund boyunca ekran başından kalkamadım..tv'lerin izlenme oranlarına bakmak lazım,sanırım cumartesi akşamının en çok izleneni bu maç olmuştur..

http://www.medyatava.com/rating.asp?TARIH=05.06.2010

4. olmuş.

Terzioğlu
07.06.2010, 14:33
Özgünhan abinin neden ceza aldigini bilmiyorum ama kesinlikle art niyetli olmadigini düsünüyorum. Boks konusunda bizlere degerli bilgiler veriyor ve bunun icin ona minnettarim. Onun yazilari sayesinde boks hakkinda cok sey ögrendim. Elestirilerinin dozu belki biraz fazla kacmis olabilir ama eminim ki o da yapici elestirileriyle Selcuk abi icin en iyisini istiyordur. Birbirimizi kirmamaya daha cok özen göstersek. Neyse bu konuyu fazla da uzatmaya gerek yok.

Bu arada Yalcin abi sanada hayirli yolculuklar.

bekir61
07.06.2010, 14:41
ozgunhan niye ceza aldi?

M.Kılıç50
07.06.2010, 15:34
ohhh be artik her bi yorumumza cuvallayan bir ozguhan bir süreligine aramizda olmayacak :) ne güzel...

ya beyler... ben kac gündür macin özetini ariyorum... bulamadim haala....
face´de felan varmi birinde acaba ?

Melek
07.06.2010, 16:09
Yahuu olumsuz konuşan arkadaşlar sanki ömrünü Boks maçlarında hakemlik yaparak geçirdiler heyy Allahım !!
Her yumruk sanki puan,öyle boş vurmakla olmuyor bu işler gördük....
Hep inandım maçı alıcağımıza,karşısındaki rakipte sonuçra kaliteli herkes çok fazla beklenti içine girdiği için bu yorumlar oldu 27 maç yenilmeyen bir rakibi hemen 2 rauntda nakaut etmesini isteyenlerde suç :D
Salon çok kalabalıktı en güzeli buydu geçen seneki Leventde izlediğim maçtan sonra çok mutlu oldum bir boks maçı için rekor seyirciydi en güzeli bu destekti...
Helal olsun SELÇUK AYDIN hak ettin kazandın..bize bu gururu yaşattın...

Şahinoğlu
07.06.2010, 16:32
Çok bilmişlik taslayan samimiyetten uzak eleştirmek için yer ve fırsat kollayan insanların ceza alması çok yerinde olmuş, Selçuk Aydın gibi bir cesur yürekli boksörümüz olduğu için gurur duyuyoruz , sırf Trabzon'lu olduğu için haber yapmak tenezzülünde bile bulunmuyan kişilik yoksunları Kırşehir-Ankara'lı Sinan Şamil Sam'a sırf şekil olsun vitrin olsun diye Boğazın Boğası lakabını takan onu yere göğe sığdıramayan medyamız , Selçuk'a gelince sus pus kendi ülkemin insanından nefret eder oldum vallahi bumudur bu kadarmı ucuz düşünceli insanlarla aynı havayı soluyorum ne yalan söyliyim bu insanlarla aynı havayı solumaktan utanıyorum, Selçuk hep arkandayız sen bizim kişiliğimizin ringdeki temsilcisisin seni çok seviyoruz mevlam yolunu hep açık eylesin çekemeyen şerefizlere inat.

mavidere
07.06.2010, 16:48
Rakibinin ve Selçuk AYDIN'ın ringe girişini buradan izleyebilirsiniz (Kendim çektim) http://www.youtube.com/watch?v=TIA3tuAn8nY
Bu arada maçla ilgili teknik veya taktik olmayan birkaç konuya değinmek istiyorum.. Bir ara maçta Fener bayrağı açıldı ama taraftar buna hemen reaksiyon gösterdi. Çok aşırı bir tepkiydi... Saha içine atlayan taraftarlar oldu, kavga çıkacaktı neredeyse.. Sonuç olarak maç Trabzonspor'un maçı değildi.. Selçuk Trabzonspor adına da dövüşmüyor.. Türk bayrağı altında, Türkiye'nin bir sporcusu.. Dolayısıyla herkesin onu kucaklaması gerekir ki ulusal basında hak ettiği yeri alsın.. Kaldı ki bir önceki maçına Fenerbahçe tesislerinde hazırlanmıştı..
Maçta devamlı "Trabzon seninle gurur duyuyor" tezahüratları vardı.. Bunun yanında "Türkiye Seninle gurur duyuyor"u da duymak isterdim.. Biz böyle yaptıkça Selçuk AYDIN'a zarar veririz.. Lokal bir zemine sıkıştırıyoruz onu.. Daha büyük daha geniş düşünmeliyiz.. Saygılar..

tonyali_yildiz
07.06.2010, 16:49
Çok bilmişlik taslayan samimiyetten uzak eleştirmek için yer ve fırsat kollayan insanların ceza alması çok yerinde olmuş, Selçuk Aydın gibi bir cesur yürekli boksörümüz olduğu için gurur duyuyoruz , sırf Trabzon'lu olduğu için haber yapmak tenezzülünde bile bulunmuyan kişilik yoksunları Kırşehir-Ankara'lı Sinan Şamil Sam'a sırf şekil olsun vitrin olsun diye Boğazın Boğası lakabını takan onu yere göğe sığdıramayan medyamız , Selçuk'a gelince sus pus kendi ülkemin insanından nefret eder oldum vallahi bumudur bu kadarmı ucuz düşünceli insanlarla aynı havayı soluyorum ne yalan söyliyim bu insanlarla aynı havayı solumaktan utanıyorum, Selçuk hep arkandayız sen bizim kişiliğimizin ringdeki temsilcisisin seni çok seviyoruz mevlam yolunu hep açık eylesin çekemeyen şerefizlere inat.

Arkadaşlar ne Murat abiyi(ozgunhan) ne de yazı yazan diğerlerini tanımam. Ancak art niyetli olmamak kaydıyla karamsar ve eleştirel yaklaşımın da olması gerektiği görüşündeyim. Hepimiz Selçuk kardeşimizin galibiyetiyle sevince boğulduk, Eminim ki çoğu eleştirel yaklaşım Selçuk Aydın ı sahiplenmemizden ve geleceğin çokiyi olmasını istediğimizden kaynaklanıyordur diye düşünüyorum.
Bu sebeple umarım Murat abi ceza almamıştır. Gerek boks bilgisi gerekse çoğu zaman eleştirel yaklaşımıyla foruma renk kattığını düşünmekteyim.

Cengiz Çubukcu
07.06.2010, 16:56
Rakibinin ve Selçuk AYDIN'ın ringe girişini buradan izleyebilirsiniz (Kendim çektim) http://www.youtube.com/watch?v=TIA3tuAn8nY
Bu arada maçla ilgili teknik veya taktik olmayan birkaç konuya değinmek istiyorum.. Bir ara maçta Fener bayrağı açıldı ama taraftar buna hemen reaksiyon gösterdi. Çok aşırı bir tepkiydi... Saha içine atlayan taraftarlar oldu, kavga çıkacaktı neredeyse.. Sonuç olarak maç Trabzonspor'un maçı değildi.. Selçuk Trabzonspor adına da dövüşmüyor.. Türk bayrağı altında, Türkiye'nin bir sporcusu.. Dolayısıyla herkesin onu kucaklaması gerekir ki ulusal basında hak ettiği yeri alsın.. Kaldı ki bir önceki maçına Fenerbahçe tesislerinde hazırlanmıştı..
Maçta devamlı "Trabzon seninle gurur duyuyor" tezahüratları vardı.. Bunun yanında "Türkiye Seninle gurur duyuyor"u da duymak isterdim.. Biz böyle yaptıkça Selçuk AYDIN'a zarar veririz.. Lokal bir zemine sıkıştırıyoruz onu.. Daha büyük daha geniş düşünmeliyiz.. Saygılar..

hele şükür beni anlayan ve benimle aynı görüşü paylaşan ya da bu konuya sessiz kalmayan bir arkadaş çıktı :) Selçuk Aydın'a böyle yaparak zarar veriyoruz düşüncesi de çok doğru....

Tunga
07.06.2010, 17:02

hele şükür beni anlayan ve benimle aynı görüşü paylaşan ya da bu konuya sessiz kalmayan bir arkadaş çıktı :) Selçuk Aydın'a böyle yaparak zarar veriyoruz düşüncesi de çok doğru....
İkinizin eleştiri ve endişenize de katılıyorum; ama vurgulamak istediğim iki nokta var:

1- Trabzonspor bayrağı açılması abes olmasa da, Selçuk'un alanını daraltıyor olabilir; ama neden Fener bayrağı açıldığını da anlayabilmiş değilim. Türk bayrağı en iyisi; ama Fener bayrağı ne alaka?

2- O Fener bayrağına saldıranlar büyük değişiklik yapmışlar. Uzun aradan sonra ilk kez Trabzonsporlu olmayan birilerine saldırmışlar. Uzun süredir sadece Trabzonsporlular'a saldırıyorlardı zira :)

Dediğim gibi endişenize katılıyorum ama anladığım kadarıyla Selçuk da özellikle istiyor arkasında Trabzon'un durmasını; zira uzun zamandır Trabzonlular'dan başka kim sahip çıktı ki Selçuk'a? Yani bu bizim değil de medyanın tercihi gibi geliyor bana.

Ben o salonda olsam, ben de "Trabzon seninle gurur duyuyor" yerine "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye bağırırdım bu arada.

EROS87
07.06.2010, 17:03

Aynen katılıyorum.

Selçuk'un Trabzonlu-Trabzonsporlu oluşu tabi ki gururumuzu okşuyor ancak o artık Türkiyenin gururu.
Trabzonspora yaptığımızı Selçuka da yapmayalım. Türkiye sevsin Selçuk Aydını. Trabzona sıkıştırmayalım adamı:)

jeepeers
07.06.2010, 17:04
Eleştiriye ne kadar kapalı bir toplum olduğumuzun ispatı sanırım alınan karar.Selçuk Aydın'ın kardeşine bu forumda sarfettiği ifadeleri hiç yakıştıramadım.Ancak ne hikmetse ceza yiyen burada boks hakkındaki bilgilerini paylaşan diğer şahsa verilmiş.Ben o arkadaşın ifadelerinde yıkıcı eleştiriden ziyade hep yapıcı eleştirilere rastlamıştım oysaki.Diğer forum sitelerindeki gibi bu adamdan bi nok olmaz,yok işe yaramaz,yok hileci gibi terbiyesiz yorumlar yapmamıştı bu forumda.Alınan karar son derece yanlış olmuş kanımca.Uyarılması gereken biri var ise o da Yalçın kardeşimizdir.Evet Selçuk Aydın'a hakettiği destek bir türlü verilememiştir bu da kendilerini sinirlendirebilir.Anlıyoruz ve sonuna kadar yardımcı olmaya çalışacağız.Ancak karşı harafa hakaret etme hakkı tanımaz bu ne bize ne Yalçın kardeşimize.Umarım karar tekrar gözden geçirilir.

Doğan Şahin
07.06.2010, 17:10
Arkadaşlarımız Selçuk Aydın’ı sevenler iyi bilsinler ki Selçuk maç sonunda bile hırsından hiçbirşey kaybetmemişti. Soyunma odasına beraber girdik ve girer girmez nasılsın ? diye bir soru sordum öyle inançlı öyle kararlı bir şekilde “hiçbirşeyim yok abi, gayet iyiyim, gayet iyiyim” dedi. Yorgun argın olmasa insanın sım sıkı kucaklayası bağrına basası geliyor, maç bitmiş ama hala yerinde duramıyordu müthiş bir enerjisi var 12 round kenarda duranlardan çok daha diri gördüm onu. Bir süre sonra gülerek “kulağım cızırtı yapıyor sadece” dedi. “O kadar olur da” dedim yine güldük.

Bugün radyospor'a canlı telefon bağlantısı yaptı.

Kulak zarı patlamış, bu da doğal olarak denge merkezinde probleme yol açmış.

Deniz tutanlar bunu çok yaşarlar oradan anlayabilirsiniz ne kadar zor bir iş başardığını...

Tebrikler Selçuk, inşallah böyle yüzümüzü güldürmeye devam edersin...

E. Cumur61
07.06.2010, 17:12
ohhh be artik her bi yorumumza cuvallayan bir ozguhan bir süreligine aramizda olmayacak :) ne güzel...

ya beyler... ben kac gündür macin özetini ariyorum... bulamadim haala....
face´de felan varmi birinde acaba ? http://www.dailymotion.com/video/xdklux_selcuk-aydin-jo-jo-dan-raund-1-5-bo_sport (http://www.dailymotion.com/video/xdklux_selcuk-aydin-jo-jo-dan-raund-1-5-bo_sport)

http://www.dailymotion.com/video/xdkmza_selcuk-aydin-jo-jo-dan-raund-6-10-b_sport (http://www.dailymotion.com/video/xdkmza_selcuk-aydin-jo-jo-dan-raund-6-10-b_sport)

http://www.dailymotion.com/video/xdkn41_selcuk-aydin-jo-jo-dan-raund-11-12_sport (http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2 Fxdkn41_selcuk-aydin-jo-jo-dan-raund-11-12_sport&h=ca9f4)

Adem CAKIR
07.06.2010, 19:43
Allah senden de Seni yetiştiren anadan babadan hocadan da seni bağrına basan milletten de razı olsun.

Hotaman
07.06.2010, 19:51
Selçuk'un bu maçta ki performansını bende beğenmedim. Ancak bu müsabaka iyi bir vesile oldu bizim için. Selçuk potansiyeline oranla düşük seviyede. Dilerim bu maç onun ve bizim için hayırlara vesile olur.

Ilelioglu
07.06.2010, 20:12
Helal olsun...!

Tebrik ediyorum, gercekten büyük bir basari..!

Basarilarin devamini diliyorum...!

:alkış:

Terzioğlu
07.06.2010, 21:10
Kesinlikle katiliyorum. Bunu bende bir cok kez dile getiriyorum. Selcuk Aydin herseyden önce Türkiye'yi temsil ediyor.

lazona08
07.06.2010, 22:10

Yalçın aydın bak senin alıntı yaptığın hakkında aşalık insan dediğin özgünhan'ın senin alıntı yaptığın yazıya cevabı!!! gördüğün gibi senin alıntı yaptığın yazıyı özgünhan yazmamış yazanı eleştirmiş iyice anlayıp dinlemeden insanları karalamayın!

LazAnisT
07.06.2010, 22:44
1- Trabzonspor bayrağı açılması abes olmasa da, Selçuk'un alanını daraltıyor olabilir; ama neden Fener bayrağı açıldığını da anlayabilmiş değilim. Türk bayrağı en iyisi; ama Fener bayrağı ne alaka?

Selçuk Fenerbahçenin tesislerinde antreman yapıtığı zamanlarda orda bir arada çalıştığı Fenerbahçespor kulübünün boksörleri tarafından ona destek için açılan bir bayraktı.

tonyali_yildiz
07.06.2010, 22:56
Selçuk Fenerbahçenin tesislerinde antreman yapıtığı zamanlarda orda bir arada çalıştığı Fenerbahçespor kulübünün boksörleri tarafından ona destek için açılan bir bayraktı.

Nacizane kendi görüşüm, ne kadar çok Trabzon lu ya da Trabzonspor lu da olsak, mesele dünya şampiyonluğu için savaşan Selçuk Aydın olunca ben genel düşünmemiz gerektiği görüşündeyim. Hangi takım olursa olsun bunu milli mücadele görüp öyle davranmak lazım.
Bence bu ve bunun gibi mücadelelerde ay yıldızlı bayrağımız önderliğinde her türlü bayrağın salonlarda dalgalanması kadar güzel birşey olamaz. Zannetmiyorum ki orda millet takım propagandası yapsın.
Her ne kadar kendi içimizdeki mücadelelerde rakip olsak ta, uluslararası arenada bir bilek bir yürek olmamız gerekiyor.

Mustafa ÖZDEMİR
07.06.2010, 23:04
Selçuk'un bu maçta ki performansını bende beğenmedim. Ancak bu müsabaka iyi bir vesile oldu bizim için. Selçuk potansiyeline oranla düşük seviyede. Dilerim bu maç onun ve bizim için hayırlara vesile olur.
1 yıldır maç yapmamıştı .performansı bunun için baya düşüktü...

Tunga
08.06.2010, 00:59
- lazona08

Sizin derdiniz Selçuk Aydın olmayabilir; ama bizim derdimiz Selçuk Aydın. Bu sporla da bundan öte bir ilgim yok. Ne olacak şimdi?

Bak mesajın da silinmedi; ama senin de Trabzonsporlu olmadığını görüyorum. Ve burada Trabzonsporlu olmayanlar üye olamıyor; sebebi de provakasyon yapıyor olmaları.

Boksu konuşmayı çok seviyorsanız o halde buyrun nerede isterseniz isteyin gidin boks konuşun. Biz Selçuk Aydın konuşuyoruz.

Bakıyorsunuz ki Selçuk Aydın burada çok takip ediliyor, buradan veriyorsunuz ayarı.

Boks konuşmaya meraklı üyelerimiz olabilir. İsterlerse Diğer Spor Dalları Bölümümüzde başlık da açabilirler. Ama bu başlık Selçuk Aydın neyi başaramadı, Selçuk Aydın ne kadar kötü başlığı değil.

Bu konuda da demokratik davranacağız diye bir taahhütte bulunmadık.

Yalçın1461
08.06.2010, 07:55
Herkese Merhaba..
Aslında yazacak çok şey var ancak nereden başlasam diye düşünüyorum.Öncelikle BMN ailesine özellikle Metin abiye bizi yalnız bırakmayıp sürekli destekledikleri için çok teşekkür ederim.Konumuz Selçuk Aydın ise onun hangi aşamalardan geçip neler yaşadıklarını ona en yakın ben olduğum için çok iyi biliyorum.Selçuk 1993 yılı sonlarında boksa başladığında daha 10 yaşındaydı ve aradan geçen altı ay içinde kazandığı 30kg minikler Türkiye üçüncülüğü onun ilk başarısıydı. Bir yıl sonra 1994 yılında katıldığı Türkiye minikler şampiyonasında rakiplerini açık ara puan farkıyla yenerek 34kg. minikler Türkiye şampiyonu oldu ve ilk milli takım kampına çağrıldı.
O dönem diğer şehirlerin boks antrenörleri Selçuk'u tanımaya ve kendi aralarında ondan bahsetmeye başlamıştı.Ancak minikler kategorisi için uluslar arası organizasyon olmadığı için Selçuk bir yıl bekleyerek Türkiye şampiyonalarında müsabakaya çıkardı ve Türkiye başarıları birbiri ardından gelmeye başlamıştı.
Selçuk yıldızlar kategorisinde de Türkiye şampiyonu oldu ve milli takım ile Avrupa şampiyonasına hazırlık için yapılan usular arası turnuvalarda yine şampiyonluklar kazandı.Katıldığı ilk Avrupa şampiyonasında çeyrek finalde elendi.Ancak bir yıl sonra tekrar katıldığı yıldızlar Avrupa şampiyonasında şampiyon oldu.Bu onun kazandığı ilk büyük başarısıydı.
Sonrasında kazanılan büyük başarıları yazmaya kalksam çok zaman alacak ve siz bir çoğunu biliyorsunuz.
Selçuk Aydın bir anda Türk boksunun altın çocuğu oldu ve kazandığı başarılarla beraber aldığı ödülleri ,kupaları,madalyaları neredeyse evde koyacak yerimiz kalmadı.Bunların en anlamlısı ise tek kişiye verilecek olan Türkiye olimpiyat meşalesi ödülü ona layık görüldü.
2006 yılında yaşadığı haksızlık sonrasında eldivenlerini çıkarıp atarak yaptığı protesto büyük tepki topladı.Gazeteler onun spordan 5 yıl men edileceğini hatta bazıları edildiğini ve o dönemdeki milli takım antrenörünün de ömür boyu men cezası aldığı yazıldı.Oysaki ortada ne ceza nede başka birşey vardı.Selçuk çevresine bokstan soğuduğunu ve artık yapmak istemediğini söylüyordu.Aradan fazla zaman geçmeden Ahmet Öner ( şimdiki menejer ) S. Samil Sam dan aldığı telefonla Selçuk'u aradı ve ona seni önceden beri takip ediyorum profesyonel boksta başarılı olacağını düşünüyorum bize katılmak istermisin diye teklifte bulundu.Selçuk bir kaç gün düşündükten sonra teklifi kabul etti ve vize işlemleri tamalandıktan sonra Hamburg a gitti.Ben ve benim gibi bir çok kişi onun doğru tercih yaptığını ,kendine has dövüş stiliyle profesyonel boksta başarılı olacağını düşünüyorduk.Yapılan ilk 4 rauntluk müsabakalardaki rakipler Selçuk'a fazla dayanamıyordu çünkü Selçuk kilosuna göre çok sert yumruklar atıyordu.Amatör bokstaki eldivenler oldukça yumuşak vede büyüktü bu yüzden rakibini nakavt etmen zordu.Ancak Selçuk bunu bir çok müsabakasında başarmıştı.Selçuk 4 rauntluk müsabakaların ardından 6 rauntluk sonrasında 8 rauntluk müsabakalarıda kayıpsız tamamlayarak WBC Federasyonunda ( Muhammet Ali , Mike Tyson,Lennox Lewis gibi bir çok şampiyonların dövüştüğü federasyon) ilk 15. sıralamaya girerek Kıtalararası kemere dövüşmeye hak kazandı.Tabi öncesinde Selçuk'un memleket sevgisinin fazla oluşu bilindiği için verilen bir söz vardı buda elemeleri geçersen sana kendi memleketinde Trabzonda kemer maçı düzenlemek için elimizden geleni yapacağız.Bu Selçuk'un profesyonel boksa başladıktan sonra yapacağı en ciddi müsabakası idi çünkü ilk kez 12 rauntluk bir müsabakaya çıkılacaktı ve rakip Selçuktan çok tecrübeliydi.
Selçuk müsabakayı 12 raund sonunda sayı ile kazanarak Kıtalar arası kemeri kazandı.Bundan Sonraki hedef 15. sıradan zirveye doğru ilerlemekti.Bunuda kemerini 3 kez korumakla başardı.Bunun sonucunda WBC elemesi ve Avrupa Şampiyonluna dövüşmeye hak kazandı.Rakip Avrupa şampiyonu ve bu kemeri nakavtla kazanıp 4 kez koruyan Belçikalı Jackson Bonsu idi.Selçuk dördüncü rauntta kırılan burnuna rağmen müsbakayı bırakmayarak Belçikalıyı 9. rauntta nakavt etti.Artık Selçuk, Cemal Kamacı ve S.S.Sam dan sonra Türk boks tarihinde ismi geçen üç Avrupa şampiyonundan birisi oldu ve gözünü WBC Dünya şampiyonluğuna dikti.Bu arada şampiyon Amerikalı Bertoya maç teklifi yapılmış ancak karşı taraf bunu Haiti de yaşanan depremi mazeret olarak gösterip müsabakaya çıkmayacaklarını açıkladılar.WBC Federasyonu da mazeretlerini kabul etti ve Selçuk'un sıralamadaki birinci boksörle interim ( yani şampiyonun bu müsabakayı kazanan ile maç yapmaya mecbur olması ) maçı yapılmasına karar verildi.
Sıralamada birinci durumdaki Luis Collazo kariyerinde iki Dünya şampiyonluğu olan bir boksördü.Menajerler konuşup ihale yapıldı ve ihale sonrası müsabakanın Türkiyede yapılmasına karar verildi.Ancak müsabakanın yapılabilmesi için devlet desteğine ihtiyaç vardı sürekli yapılan görüşmeler olumsuzluklarla sonuçlanıyordu.Aradan geçen 9 ay sonrasında tam ümitler tükendi derken Başbakanımız Selçuk'u makamına davet etti ve gerekli desteğin verileceğini söyledi. Bu aşamada emeği geçen kişileri sizlerde biliyorsunuzdur.
Müsabaka basına duyurulduktan kısa bir süre sonra karşı taraf yapıtıkları açıklamada müsabakaya çıkmak istemediklerini , gerekçe olarakta müsabakanın daha erken tarihte yapılması gerektiğini ve şimdi ringe çıkmak istemediklerini söylediler.
Tabi bu süreç içinde yaşanan olumsuzluklar (normal şartlarda Selçuk boksu bırakabilirdi) Selçuğun performansına negatif şekilde etki ediyordu.
WBC Selçuk’a yeni rakip arayışına girdi ve bir alt siklette birinci sıradaki Jo Jo Dan ın menejeri Selçukla dövüşmek istediklerini söyledi.Artık yeni rakip Romen asıllı Kanadalı Ionun Dan Ioan du .Bugüne kadar 26 müsabaka yapıp hepsini kazanmış , elinde WBC interconti ve NABA Dünya şampiyonluk kemerini bulunduruyordu.
^^
En son 2009-07-11 tarihinde ringe çıkan Selçuk 11 ay ringlerden uzak kalmıştı. Bu zaman içinde yaşanan menejer problemleri ,antrenör değişikliği ve en önemlisi belirsizlik onu olumsuz etkilemişti.Ve bu boşa gecen günlerde Selçuğun kilosu 76-77 ye kadar yükseldi.Aniden iki ay içinde ringe çıkması gerektiği söylenince de apar topar Amerikaya kampa gitti.Yeni antrenörüyle çalışmalara başladı iki ay içinde kondüsyon ve teknik antrenmanlarını tamamladı.
Amerikadan döndüğünde yaklaşık 8 kilo zayıflamıştı.Son 10 gün Istanbulda yurt dışından getirilen sparing partneriyle 3-4 kez antrenman yaptı.Bu onun uzun zaman sonra yaptığı ilk antrenman müsabakasıydı.Kalan zamanda da rejimle kendi kilosuna 67kg. indi.

Bunca olumsuzluklara rağmen Selçuk herzamanki gibi kendinden emin ringe çıktı.İlk rauntta rakibine attığı sert yumruklar etkili oldu , rakip yere düştü ve hakem saydı. İkinci raunt başladı Selçuk sansız bir şekilde kulağına aldığı yumrukla dengesi bozuldu. Daha önce Amerikada yine ters gard bir boksör olan Quali müsabakasında kulak zarı yırtılmıştı. Ve aynı kulağına darbe aldı. Bilindiği gibi kulak içinde işitme ve denge organını barındır kulağınıza aldığınız bir darbe sonu oluşan hasar sizin ayakta durmanızı olumsuz etkiler. Sonraki rauntlarda Selçuk neredeyse hareketsiz dövüşmeye başladı ve rakibine indirici yumruklar vurarak sonuca gitmeyi düşündü.Rakip çok tecrübeli biriydi Selçuğun etkili yumruklarından kurtulmak için sürekli kafasını eğiyor vede sarılıyordu.Selçuk kapanınca yaptığı vuruşların bazıları gardta kalıyor bazılarıda hedefe ulaşıyordu.Yırtılan kulak zarının yanı sıra uzun zamandır ringlerden uzak kalmanın vermiş olduğu durgunluk hepimizi şaşırtmıştı. Müsabaka artık ortadaydı ve kendi adıma Selçuktan nakavt bekliyordum gelmemesi durumundada işimizin gitikce zorlaşacağını biliyordum.Müsabaka bitmişti ve müsabakayı yöneten üç hakem vardır.Bu hakemler federasyon tarafından belirlenir ve müsabakaya gönderilir.Profesyonel boksta her raunt için ayrı puan verilir.Hakeme göre rauntu kim kazanmışsa ona 10 puan kaybedene ise 9 puan verilir. Ancak rakibini yere düşürürsen raunt 10'a 8 biter.

Müsabaka sonunda
Bela Florian 113-114 ( 6 raunt karşı tarafa 6 raunt bize vermiş )
Daniel Van de Wiele 113-114 ( 6 raunt karşı tarafa 6 raunt bize vermiş )
John Keane 116-111 ( 9 raunt karşı tarafa 3 raunt bize vermiş )

Birinci rauntta Selçuk rakibini yere düşürmeseydi ilk iki hakem berabere diğeri ise karşı tarafa verdiği için müsabakayı kaybedecektik.Yani Selçuk bir puan farkla müsabakayı kazanmış oldu.Bana göre iki hakem Selçuk rakibine vurmak isterken rakibin sürekli sarılıp ve kafasını eğmesini göz önüne almışlar.Profesyonel boksta dövüşen ve dövüşmek isteyen kazanır.Selçuk’un Amerikadaki müsabakasını hatırlarsanız ordakide aynı buna benzer bir müsabaka olmuştu.

Sonuç olarak Selçuk şuana kadar boksta ulaşamadığımız bir başarıyı kazanmıştır.Ancak bazı arkadaşlar müsabaka bitiminde tebrik etmek yerine olumsuz vede yersiz yorumlar yazmayı tercih ediyor.Biz eleştiriye karşı değiliz ancak eleşti yaparken göz önünde tutulması gereken davranışları unutmmak gerekir.Bilgisayar başından yazmak kolay oluyor.Herşeyden önce akan tere harcanan emeğe saygımız olmalı.Selçuk Trabzonda doğdu ve bir Türkün neler yapabileceğini boks camiasında herkese gösterdi.Bundan rahatsızlık duyanların taşıdığı kandan şüpe etmemek elde değil.

Elimden geldiğince birşeyler yazmak istedim yazım yaznlışı ve imla hatalarımdan dolayı kusura bakmayın.

Külünkoğlu
08.06.2010, 08:07
Özel ve genel bilgilendirmelerin için sağol Yalçın.

Umarız bundan sonra Selçuk Aydın'la ilgili konuşanlar bu bilgileri dikkate alırlar...

Ertan 51
08.06.2010, 08:26
Yalçınım Allah hepinizden razı olsun,maç sonu konuşmasından sonra tv nin başında anacağım çok göz yaşı döktü,hanım da öyle(sevinçten)inan çok dua ettik,acayip gurur duyuyor,acayip seviyoruz sizleri,Niğde den benim için bi selam yollarsan Selçuğa çok minnettar oluruz.Allahım yardımcınız olsun.Türkiye de,Trabzon da,Niğde de herkez gurur duyuyor Selçuk ile,sizi izlemeye devam ediyoruz çok mutluluklar yaşadık sayenizde,daha da yaşayacağız inşallah.

Volkan061
08.06.2010, 08:46
maçın havası güzeldi. dev ekranda maçı izledik. yaklaşık 150 kişi vardı izlediğim yerde. ilk kafada selçuk, iyi başladı maça. sonlara doğru selçukta kondisyon düşüklüğü gördük. doğrudur, uzun zamandır maç yapmadı. ama bundan sonra selçuğun karşısındaki rakipler zor olacak. bitmek tükenmek bilmeyen rakipler var artık.tabi daha da iyi olacak inşallah. uzun bi aradan sonra zor bi maçtı. helal olsun. türkiyede böyle sporcular zor bulunur geçekten.

Cengiz Çubukcu
08.06.2010, 09:01
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Yalçın kardeşim...bütün yazdıklarınızı okudum ve Selçuk'a olan saygım bir o kadar daha arttı...özellikle 11 ay maç yapmadan apar topar Amerikaya gidip 2 ay yaptığı hazırlıkla böyle bir rakibi yenmesi büyük başarı...biz kendisine güveniyor ve her zaman arkasında olacağımızı söylüyoruz...

Murat'
08.06.2010, 09:41
Şu anda Dünya Klasmanında ilk 10'da yer alıyor mu Selçuk Aydın ?

Hekimoğlu
08.06.2010, 10:54
Bilgiler için sağol Yalçın kardeş ben 2 hakem berabere dediğinde maç berabere bitiyor diye biliyorum yanlış mı?? 3 hakemin 2 sinin dediği dikkate alınıyor diye biliyorum ama??

f1bekir
08.06.2010, 10:57
Bilgiler için sağol Yalçın kardeş ben 2 hakem berabere dediğinde maç berabere bitiyor diye biliyorum yanlış mı?? 3 hakemin 2 sinin dediği dikkate alınıyor diye biliyorum ama??

Sanırım ilk round rakibi düşürdüğümüz için o roundu 10-8 aldık ve kazandığımız round sayısı rakiple eşit olmasına rağmen bir puan farkla öne geçtik; sebep bu olmalı.

Hekimoğlu
08.06.2010, 11:51
Sanırım ilk round rakibi düşürdüğümüz için o roundu 10-8 aldık ve kazandığımız round sayısı rakiple eşit olmasına rağmen bir puan farkla öne geçtik; sebep bu olmalı.Yok onu biliyorum ilk raund saydırmasaydı Selçuk sonuç ne olurdu diye soruyorum.

mavidere
08.06.2010, 13:39
Birinci rauntta Selçuk rakibini yere düşürmeseydi ilk iki hakem berabere diğeri ise karşı tarafa verdiği için müsabakayı kaybedecektik.Yani Selçuk bir puan farkla müsabakayı kazanmış oldu.Bana göre iki hakem Selçuk rakibine vurmak isterken rakibin sürekli sarılıp ve kafasını eğmesini göz önüne almışlar.Profesyonel boksta dövüşen ve dövüşmek isteyen kazanır.Selçuk’un Amerikadaki müsabakasını hatırlarsanız ordakide aynı buna benzer bir müsabaka olmuştu.

İki hakemin berabere vermesi sonucu maç berabere biter [Majority Draw (MD): Oy çokluğuyla beraberlik]
Bu durumda Selçuk ilk raundda saydırmasaydı sonuç 114-114, 114-114 ve 111-117 ile berabere biterdi..

f1bekir
08.06.2010, 14:24
Yok onu biliyorum ilk raund saydırmasaydı Selçuk sonuç ne olurdu diye soruyorum.

Anladım. O zaman bence de berabere biterdi, ben de öyle biliyorum yani.

Atmaca
08.06.2010, 14:51
Şu anda Dünya Klasmanında ilk 10'da yer alıyor mu Selçuk Aydın ?

Suanda dünya klasmaninda 2. sirada, Selcuk Aydin.

Murat'
08.06.2010, 14:55
Peki bu alttaki tablo nedir ?

Terzioğlu
08.06.2010, 15:07
Suanda dünya klasmaninda 2. sirada, Selcuk Aydin.
Dünya klasmaninda degil, WBC federasyonunda 2. sirada bulunuyor Andre Berto'nun ardindan.

Hekimoğlu
08.06.2010, 15:07
Suanda dünya klasmaninda 2. sirada, Selcuk Aydin.WBC Federasyonunda 2. sırada.Biraz karışık bu sıralamalar 4 tane federasyon var.

Ustaalioğlu
08.06.2010, 15:20
Daha popüler olan ağır siklette duymamıştık böyle birşey, mesela mike tyson dan başka da şampiyon mu vardı diğer federasyonlarda?

S.DEMİRCİ
08.06.2010, 15:26
Daha popüler olan ağır siklette duymamıştık böyle birşey, mesela mike tyson dan başka da şampiyon mu vardı diğer federasyonlarda?
boks,taiboks gibi sporlarda biraz karışık durum..
ama bu selçuk aydının başarısını gölgelemez...

Hekimoğlu
08.06.2010, 15:27
Daha popüler olan ağır siklette duymamıştık böyle birşey, mesela mike tyson dan başka da şampiyon mu vardı diğer federasyonlarda?Evet vardı ama Tyson 3 federasyonun birden şampiyonu olduğu için tartışmasız dünya şampiyonuydu.

http://synamatiq.files.wordpress.com/2009/10/miketysonbelts.jpg

POYRAZ
08.06.2010, 19:28
Peki bu alttaki tablo nedir ?

Üstteki tabloda Selcuk henüz son rakibi olan Romanyali ile karsilasmamisti.
Yaptigi mac sayisina bakarsak tabloda 19 görünüyor ama Selcuk 2 gün önce ciktigi karsilasma ile birlikte müsabaka sayisini 20 ye yükseltti.
Ayrica rakibi yenilgisiz olarak görünüyor bu tabloda. Oysa tablo yeni olmus olsaydi rakibinin 1 yenilgisi olmus olcakti.
Sizin de malumunuz o dur ki, rakip ilk yenilgisini Selcuk'tan aldi.

EROS87
08.06.2010, 19:30
Üstteki tabloda Selcuk henüz son rakibi olan Romanyali ile karsilasmamisti.
Yaptigi mac sayisina bakarsak tabloda 19 görünüyor ama Selcuk 2 gün önce ciktigi karsilasma ile birlikte müsabaka sayisini 20 ye yükseltti.
Ayrica rakibi yenilgisiz olarak görünüyor bu tabloda. Oysa tablo yeni olmus olsaydi rakibinin 1 yenilgisi olmus olcakti.
Sizin de malumunuz o dur ki, rakip ilk yenilgisini Selcuk'tan aldi.

yeni sıralamada gerilemiş görünüyor

http://boxrec.com/ratings.php?sex=m&division=Welterweight

Murat'
08.06.2010, 19:30
Öyle olsa bile bir galibiyetle 2. sıraya yükselecek değil herhalde.Yeni tabloya göre 2 sıra gerilemiş hatta.

http://boxrec.com/ratings.php?sex=m&division=Welterweight

Murat'
08.06.2010, 19:36
Bu arada dolaşırken başka bir boksör buldum aynı siklette Rocky Chakir diye.

Terzioğlu
08.06.2010, 19:40
Bu siralama BoxRec sitesinin kendine göre yaptigi bir siralama ve resmi birsey degil. Puan dagitimini nasil yapiyorlar bende tam anlamis degilim, karisik birsey.

lazona08
09.06.2010, 01:31
ben burda kimseye hakaret etmedim kimseye kötü söz sarfetmedim bir arkadaşıma burda yanlış anlaşılmadan dolayı haksızlık edilmiş onu dile getirdim fazla uzatacak değilim birde galiba burda üye olmak için trabzonlu olmak koşulu varmış ben trabzonlu değilim (çkimi dabadona xopa) aslında takımla pek işim olmaz burda ilgi alanım boks konuşulduğu için birde özgünhan arkadaşıma çok açık bir şekilde haksızlık edildiği için yazma gereğini duydum trabzonlu olmadığım için benide banlayın gitsin

İsmail Alkan
09.06.2010, 01:39
ben burda kimseye hakaret etmedim kimseye kötü söz sarfetmedim bir arkadaşıma burda yanlış anlaşılmadan dolayı haksızlık edilmiş onu dile getirdim fazla uzatacak değilim birde galiba burda üye olmak için trabzonlu olmak koşulu varmış ben trabzonlu değilim (çkimi dabadona xopa) aslında takımla pek işim olmaz burda ilgi alanım boks konuşulduğu için birde özgünhan arkadaşıma çok açık bir şekilde haksızlık edildiği için yazma gereğini duydum trabzonlu olmadığım için benide banlayın gitsin
( Çkimi dabadona viçe )

Demekki sadece Trabzon'lu olmak kıstas değilmiş.

Kıstas, yazılan mesajlara dkkat etmekmiş.

E. Cumur61
09.06.2010, 04:04
dogruluk payi nedir bilmem ama, jo jo dan cephesi maca itiraza hazirlaniyorlarmis. Bu macin tekrarini isteyeceklermis

POYRAZ
09.06.2010, 05:15
dogruluk payi nedir bilmem ama, jo jo dan cephesi maca itiraza hazirlaniyorlarmis. Bu macin tekrarini isteyeceklermis

Bunun resmi bir duyum oldugunu sanmiyorum.
Farz-i misal böyle bir sey olursa, Selcuk onu yere indirdigi zaman kalkmisti, bu sefer inanin kalkamaz.

Yalçın1461
09.06.2010, 06:04
Herkese Merhaba..
Selçuk için haksız galibiyet aldı diye düşünen arkadaşlar. Gerçek şu maçın ortada olması ve birinci raunttaki saydırma Selçuğu kurtardı.
Üç hakemin ikisi müsabakayı 6-6 bitiriyor diğeri ise 9-3 karşı tarafa veriyor. Selçuk Birinci raunt haricinde rakibine iki rauntmu üstünlük kurabildi ?Taraflı olan kim burdan belli oluyor.Rakibe puan kaybettiren en büyük sebep ise Selçuk saldırdığında sürekli bel mesafesine kadar eğilip zor durumda kalıncada sarılıp kendini kurtarmak istemesiydi.Selçuk 12 raunt boyunca aciz duruma düşüp kendini kurtarmak için rakibine hiç sarıldımı ? WBC federasyonu Dünyanın gözü önünde kimseye haksızlık yapma lüksüne sahip değildir bu onların prestij kaybetmesine neden olacaktır.Ve bunu Selçuk için neden yapsınlar.

Ozgunhan isimli arkadaşa gelince şuanda kendisi Selçuğu karalama kampanyası başlatmış durumda.Başka bir sitede Selçuk yerine rakibi desteklediğini açıkça yazdı ve Selçuğun maç sonunda yaptığı konuşmada başarısını şehitlere armağan etmesi ona çok dokunmuşki bunu cahillik olarak görüyormuş.Hatırlarsanız geçen yılki Jackson Bonsu maçından sonra sayfamıza gelerek daha tebrik mesajı yazmadan aşağılayıcı yorumlar yazdığından uyarılmıştı.Bence onun derdi boks değil, bu Trabzonda ne varsa bende anlamadım insanların içine bir türlü sinmiyor.

Bu arada geçen yılki Avrupa şampiyonluk müsabakası Avrupada yılın maçı seçilmiş.Önümüzdeki hafta Selçuk ödül töreni için İspanyaya gidecek.
Son olarak birbirimize sahip cıktıkca bizi yıkmaya kimsenin gücü yetmez..

E. Cumur61
09.06.2010, 06:20
Herkese Merhaba..
Selçuk için haksız galibiyet aldı diye düşünen arkadaşlar. Gerçek şu maçın ortada olması ve birinci raunttaki saydırma Selçuğu kurtardı.
Üç hakemin ikisi müsabakayı 6-6 bitiriyor diğeri ise 9-3 karşı tarafa veriyor. Selçuk Birinci raunt haricinde rakibine iki rauntmu üstünlük kurabildi ?Taraflı olan kim burdan belli oluyor.Rakibe puan kaybettiren en büyük sebep ise Selçuk saldırdığında sürekli bel mesafesine kadar eğilip zor durumda kalıncada sarılıp kendini kurtarmak istemesiydi.Selçuk 12 raunt boyunca aciz duruma düşüp kendini kurtarmak için rakibine hiç sarıldımı ? WBC federasyonu Dünyanın gözü önünde kimseye haksızlık yapma lüksüne sahip değildir bu onların prestij kaybetmesine neden olacaktır.Ve bunu Selçuk için neden yapsınlar.

Ozgunhan isimli arkadaşa gelince şuanda kendisi Selçuğu karalama kampanyası başlatmış durumda.Başka bir sitede Selçuk yerine rakibi desteklediğini açıkça yazdı ve Selçuğun maç sonunda yaptığı konuşmada başarısını şehitlere armağan etmesi ona çok dokunmuşki bunu cahillik olarak görüyormuş.Hatırlarsanız geçen yılki Jackson Bonsu maçından sonra sayfamıza gelerek daha tebrik mesajı yazmadan aşağılayıcı yorumlar yazdığından uyarılmıştı.Bence onun derdi boks değil, bu Trabzonda ne varsa bende anlamadım insanların içine bir türlü sinmiyor.

Bu arada geçen yılki Avrupa şampiyonluk müsabakası Avrupada yılın maçı seçilmiş.Önümüzdeki hafta Selçuk ödül töreni için İspanyaya gidecek.
Son olarak birbirimize sahip cıktıkca bizi yıkmaya kimsenin gücü yetmez.. Bosverin abi ya!!! Trabzonu Trabzonluyu yikmak kolay mi. Ulke yikilir Trabzon yikilmaz. Bizim kadar ulkesini, memleketini ve birtek sevdasi olan Trabzonsporu, onun bayragini gururla tasiyan sporculari yikmak yurek ister YUREK

Yalçın1461
09.06.2010, 07:12
Maçı ben şimdi tekrar izledim bana göre raundlara göre maç puanlaması böyle olabilirdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Selçuk: 10 9 9 10 10 9 9 10 10 9 10 9 top. 114

Jo Jo : 8 10 10 9 9 10 10 9 9 10 9 10 top. 113

S.DEMİRCİ
09.06.2010, 08:38
bu maçı rakibin hakkıydı demek için ya hiç boks karşılaşması seyretmemek yada fikri bozuk olmak lazım..
bu tür ortada geçen maçlarda rakibi düşüren maçı alır..
bu arada yalçın kardeş takma kafana TRABZON bazı bünyelerde rahatsızlık yapar.. o nedenle asıl amaçları farklı buraya yazan bazı yurttaşların..

Külünkoğlu
09.06.2010, 08:45
Bonsu maçından sonra da neler yazıldığını iyi biliyoruz.

Bonsu'nun kaç yere düştüğünü sayamadım. Ayakta salllandı da sallandı.

Ama gel gör ki kırık burunla nefes almakta zorladığı halde 5 raund dövüşen bir kez olsun abondone olmayan Selçuk Aydın'a kondisyonsuz dedi aynı arkadaşlar.

Benim için bütün boks bilgilerine rağmen art niyetli oldukları için, yazdıklarının en ufak itibarı değeri yoktur.

Bir kez daha hatırlatıyoruz bu başlıkta subjektifiz, tarafız,

SELÇUK AYDIN'LA BERABERİZ !

magicyattara
09.06.2010, 09:22
Maçı ben şimdi tekrar izledim bana göre raundlara göre maç puanlaması böyle olabilirdi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Selçuk: 10 9 9 10 10 9 9 10 10 9 10 9 top. 114

Jo Jo : 8 10 10 9 9 10 10 9 9 10 9 10 top. 113

Bu puanlar net yumruklara karşılık gelen puanlar tabii ki..bu kadarını biliyorum..:)
Selçuk maç boyu rakipten daha sert yumruklar vurdu..1-2 tanesinde rakibi düşürdü..yani harbiden yumruğu oturtmuş diyebiliriz..buna karşılık,rakibin Selçuğu sallayan bir yumruğu olmadı..ortalama yumruklarla maça ortak oldu..şimdi asıl meseleye gelirsem;yumruklarda ki görünen şiddet puanlamaya yansır mı acaba..mesela kıytırık ama net bir direktle,yine düşürmeyen ama rakibi iyi sallayan sert bir kroşe veya direkt arasında puan olarak fark var mıdır..

Badaloğlu
09.06.2010, 10:21
Yalçın,

Maçtan sonra ağabeyim beni aradı ve heyecandan yerinde duramadığını söyledi.Hatta son raund'da balkona çıkmış, neredeyse balkondan aşağıya atlıyormuş heyecandan :) tansiyonu çıkmış, kıpkırmızı olmuş, ter atıyormuş...

Maç sonrası Selçuk'un kameralara yaptığı konuşmasından sonra ağladığını söyledi bana,
Ve şunuda bana söyledi: ''Ahmet beni ne olur Selçuk'la tanıştırın, onun elini öpeceğim'' dedi. Böyle bir mutluluğu bize ve Türk milletine yaşatan Selçuk, övgülerin en güzelini hak ediyor, doğrusu...

Boksu çok iyi bildiğini ve bunu yazılarınla burada dile getirmeye çalışan, çalışırkende kantarın topuzunu kaçıran arkadaşların yazdıkları umrumda değil açıkcası. Benim için ağabeyim gibi milyonlarca insanın yaşadığı duygular önemli... Çok bilmişliğe gerek yok! Selçuk bizim kardeşimiz ve burada onu kimseye meze yapmaya niyetimiz yok!

Benim için önemli olan ringdeki maçtır. Dahada önemlisi maç sonrasında çalan gong'dan sonra kazanan kolun Selçuk'un kolunun havaya kalkmasıdır.Kurallar, sıralama, madalyalar v.s... Bunların hepsi detaydır ve bizde şu anda detaylarla ilgilenmek istemiyoruz.Bu galibiyetin keyfini çıkarmak niyetindeyiz...

Adamın maçın başında kulak zarı patlamış, demek oluyorki Selçuk'un hareketsiz dövüşmesinin nedeni bu! Öyle, ''yok hoca değiştirdi de, stilide değişti'' değilmiş yani...

Selçuk, ring'de mütevazi, kendine güvenen, güçlü duruşuyla, sert yumruklarıyla rakiplerine göz dağı vermeye devam edecektir.

Selçuk, ring'de çektiği sıkıntıyı bizlere yansıtmadan sağlam ve net vuruşlarla sonuca gitmeye çalıştı ve bunuda başardı.Bundan sonrası içinde çok çalışıp, Allah'ın izniyle en tepeye çıkacağına gönülden inanıyorum.

O yüzden ağabeyim başta olmak üzere, bizi ve Türk milletinide sevince boğan, boğmakla kalmayan hepimizin duygu seline kapılmamzı sağlayan, Selçuk kardeşimi bu vesile ile bir kez daha tebrik ediyorum.

tonyali_yildiz
09.06.2010, 11:53
Yalçın,

Tekrar Selçuk kardeşimizi tebrik ettiğimizi ve dualarımızın her zaman kendisiyle olduğunu söylersen sevinirim.
Öncelikli sana ve bilgisi olan arkadaşlara sorum olacak. Selçuk un muhtemel karşılaşabileceği rakibi kimdir ve yaklaşık tarihi belli midir?

Not : Art niyetli olmamak kaydıyla yapılan eleştirilerin, devamlı nakavtına alıştığımız Selçuk kardeşimizin kendi sıkletinde dünyanın en büyüğü olmasının ve rakiplerini eze eze yenmesinin arzusundan kaynaklandığını düşünüyorum.
Maç izlerken televizyon başında Selçuk la yumruk atan birisi olarak, bizleri sevince boğmaya devam et, Allah yolunu açık etsin Selçuk Aydın...

Külünkoğlu
09.06.2010, 12:20
Ayrıca bu maç için Bolu'dan İsmail Çavuşoğlu'nu, Ereğli'den kalkıp gelen Aygün Gündoğdu'yu Trabzon'dan gelen bir çok arkadaşımızı gördük. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Atmaca
09.06.2010, 15:35
WBC Federasyonunda 2. sırada.Biraz karışık bu sıralamalar 4 tane federasyon var.

Evet dogru.Benim anlamadigim bütün kemerleri alinca, onlari nasil tasiyacak Selcuk Aydin.Bi-kac hamal tutmasi lazim.

Yalçın1461
09.06.2010, 17:43
Merhaba..
Aslında bunu yazmamın doğru olup olmadığını bilmiyorum yanlış anlasılmamasını temenni ediyorum. Ancak biz bize en büyük desteğin BMN tarafından verildiğini konusu olunca dile getiriyoruz.Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak sizinle aynı çatı altında birşeyler paylaşmaktan çok mutlu vede onurluyum.Keşke daha önceden sizin gibi değerli arkadaşlarımızla, abilerimizle tanışma fırsatımız olsaydı.
Benim tepki yorumuma karşılık ,sizin destek amaçlı yazmış olduğunuz yazıları okurken ne kadar mutlu olduğumu anlatamam.İçimden dedimki Helal Olsun işte budur.
Emin olunki Selçuk bu sayfadaki her yazıyı üşenmeden okuyor.Bana herzaman söylediği klasik bir cümle var Yalçın'' Bordomaviyi ihmal etme ''
O yüzden buradaki olumlu veya olumsuz eleştiriler onun için çok önemli.Bunun nedenide yorumların karşılıksız ve menfaatsiz duygularla yazılmasıdır..

Ben maç sonrası Sekçuk ile görüşmedim bir iki hafta içersinde yeni program belli olur.Sanırım Ispanya dan döndükten sonra tekrar Amerikaya gidecek.Yeni bilgiler geldiğinde sizinle paylaşacağım.

Yalçın1461
09.06.2010, 17:47
Avrupa Şampiyonu ve Kıtalar Arası Şampiyonluğu'nun yanına Dünya Şampiyonluğu'nu da ekleyen Selçuk Aydın, İHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

11 AY SONRA RİNGE ÇIKTI

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda çok güzel bir atmosferde ringe çıktığını belirten Aydın, "Bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Başta Başbakanımız, Spor Bakanımız, Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Zor bir müsabakaydı. Uzun bir ara vermiştim. Yaklaşık 11 ay sonra ringe çıktım. Bu ara benden çok şey alıp götürdü. Çok eksiklerimiz vardı. Önemli olan kazanmaktı. Çok şükür kazandık" dedi.

"RAKİBİN ÖMRÜ UZUN SÜRMEZDİ"

Bir hafta istirahat edip, Pazartesi gününden itibaren antrenmanlara başlayacağını kaydeden Selçuk Aydın, "Yaklaşık 3- 4 ay içinde tekrar ringe çıkmayı düşünüyoruz. Sevenlerim, benim nakavtlı galibiyetlerime alıştılar. Ama bütün maçlar 3-0, 5-0 bitmiyor. Romen rakibim, çok kaliteli boksördü. Maç kıran kırana geçti ama bu benim eksikliğimden kaynaklandı. Maça tam manasıyla hazırlanabilseydim rakibimin ömrü uzun olmazdı. Maç, 12 raunt sürmezdi. Bir sonraki maçımda gerçek Selçuk Aydın'ı herkes daha iyi görecek" dedi.

ANDRE BERTO'YA MEYDAN OKUDU

Gözünü artık altın kemere diktiğini söyleyen Aydın, altın kemer sahibi Haitili boksör Andre Berto'nun karşısına çıkmasını istedi. Haiti'deki deprem sebebiyle maçtan çekilen Berto'nun ringe çıkmak zorunda olduğunu belirten Selçuk Aydın, "Berto, bana 3 ay içinde maç tarihi vermek zorunda. Vermezse hükmen kaybetmiş olacak. Böylece gümüş kemerim, altın kemer olacak. Berto'nun benimle dövüşme mecburiyeti var. Bana maç tarihi vermesini bekliyorum" ifadelerini kullandı.

"İSRAİLLİLER ŞANSLI"

Son kazandığı maçın ardından galibiyeti İskenderun'da şehit düşen askerlere ve Gazze'ye yardım götüren gemilerde hayatını kaybeden Türk vatandaşlarına hediye ettiğini hatırlatan Selçuk Aydın, "Hepimizin canı yandı. Savaş olmayan bir dünya istiyoruz. Güçlünün zayıfı ezdiği bir dünyada yaşamak bizi rahatsız ediyor. İsrail, belki politikada güçlü olabilir ama spor aktivitelerinde bize rakip olacak sporcuları yok. Karşımızda durma şansları bulunmuyor. Karşıma çıkabilecek İsrailli boksör yok. Bu yüzden şanslılar" şeklinde konuştu.

Selçuk Aydın, ayrıca Ionut Dan Ion ile yaptığı maçtan dönen bazı hayranlarının trafik kazası geçirdiğini yeni öğrendiğini belirterek, "Haberi öğrenince çok üzüldüm. Hepsine geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. En yakında ziyaretlerine gideceğim" dedi.

Melek
09.06.2010, 18:17
Herkese Merhaba..
Aslında yazacak çok şey var ancak nereden başlasam diye düşünüyorum.Öncelikle BMN ailesine özellikle Metin abiye bizi yalnız bırakmayıp sürekli destekledikleri için çok teşekkür ederim.Konumuz Selçuk Aydın ise onun hangi aşamalardan geçip neler yaşadıklarını ona en yakın ben olduğum için çok iyi biliyorum.Selçuk 1993 yılı sonlarında boksa başladığında daha 10 yaşındaydı ve aradan geçen altı ay içinde kazandığı 30kg minikler Türkiye üçüncülüğü onun ilk başarısıydı. Bir yıl sonra 1994 yılında katıldığı Türkiye minikler şampiyonasında rakiplerini açık ara puan farkıyla yenerek 34kg. minikler Türkiye şampiyonu oldu ve ilk milli takım kampına çağrıldı.
O dönem diğer şehirlerin boks antrenörleri Selçuk'u tanımaya ve kendi aralarında ondan bahsetmeye başlamıştı.Ancak minikler kategorisi için uluslar arası organizasyon olmadığı için Selçuk bir yıl bekleyerek Türkiye şampiyonalarında müsabakaya çıkardı ve Türkiye başarıları birbiri ardından gelmeye başlamıştı.
Selçuk yıldızlar kategorisinde de Türkiye şampiyonu oldu ve milli takım ile Avrupa şampiyonasına hazırlık için yapılan usular arası turnuvalarda yine şampiyonluklar kazandı.Katıldığı ilk Avrupa şampiyonasında çeyrek finalde elendi.Ancak bir yıl sonra tekrar katıldığı yıldızlar Avrupa şampiyonasında şampiyon oldu.Bu onun kazandığı ilk büyük başarısıydı.
Sonrasında kazanılan büyük başarıları yazmaya kalksam çok zaman alacak ve siz bir çoğunu biliyorsunuz.
Selçuk Aydın bir anda Türk boksunun altın çocuğu oldu ve kazandığı başarılarla beraber aldığı ödülleri ,kupaları,madalyaları neredeyse evde koyacak yerimiz kalmadı.Bunların en anlamlısı ise tek kişiye verilecek olan Türkiye olimpiyat meşalesi ödülü ona layık görüldü.
2006 yılında yaşadığı haksızlık sonrasında eldivenlerini çıkarıp atarak yaptığı protesto büyük tepki topladı.Gazeteler onun spordan 5 yıl men edileceğini hatta bazıları edildiğini ve o dönemdeki milli takım antrenörünün de ömür boyu men cezası aldığı yazıldı.Oysaki ortada ne ceza nede başka birşey vardı.Selçuk çevresine bokstan soğuduğunu ve artık yapmak istemediğini söylüyordu.Aradan fazla zaman geçmeden Ahmet Öner ( şimdiki menejer ) S. Samil Sam dan aldığı telefonla Selçuk'u aradı ve ona seni önceden beri takip ediyorum profesyonel boksta başarılı olacağını düşünüyorum bize katılmak istermisin diye teklifte bulundu.Selçuk bir kaç gün düşündükten sonra teklifi kabul etti ve vize işlemleri tamalandıktan sonra Hamburg a gitti.Ben ve benim gibi bir çok kişi onun doğru tercih yaptığını ,kendine has dövüş stiliyle profesyonel boksta başarılı olacağını düşünüyorduk.Yapılan ilk 4 rauntluk müsabakalardaki rakipler Selçuk'a fazla dayanamıyordu çünkü Selçuk kilosuna göre çok sert yumruklar atıyordu.Amatör bokstaki eldivenler oldukça yumuşak vede büyüktü bu yüzden rakibini nakavt etmen zordu.Ancak Selçuk bunu bir çok müsabakasında başarmıştı.Selçuk 4 rauntluk müsabakaların ardından 6 rauntluk sonrasında 8 rauntluk müsabakalarıda kayıpsız tamamlayarak WBC Federasyonunda ( Muhammet Ali , Mike Tyson,Lennox Lewis gibi bir çok şampiyonların dövüştüğü federasyon) ilk 15. sıralamaya girerek Kıtalararası kemere dövüşmeye hak kazandı.Tabi öncesinde Selçuk'un memleket sevgisinin fazla oluşu bilindiği için verilen bir söz vardı buda elemeleri geçersen sana kendi memleketinde Trabzonda kemer maçı düzenlemek için elimizden geleni yapacağız.Bu Selçuk'un profesyonel boksa başladıktan sonra yapacağı en ciddi müsabakası idi çünkü ilk kez 12 rauntluk bir müsabakaya çıkılacaktı ve rakip Selçuktan çok tecrübeliydi.
Selçuk müsabakayı 12 raund sonunda sayı ile kazanarak Kıtalar arası kemeri kazandı.Bundan Sonraki hedef 15. sıradan zirveye doğru ilerlemekti.Bunuda kemerini 3 kez korumakla başardı.Bunun sonucunda WBC elemesi ve Avrupa Şampiyonluna dövüşmeye hak kazandı.Rakip Avrupa şampiyonu ve bu kemeri nakavtla kazanıp 4 kez koruyan Belçikalı Jackson Bonsu idi.Selçuk dördüncü rauntta kırılan burnuna rağmen müsbakayı bırakmayarak Belçikalıyı 9. rauntta nakavt etti.Artık Selçuk, Cemal Kamacı ve S.S.Sam dan sonra Türk boks tarihinde ismi geçen üç Avrupa şampiyonundan birisi oldu ve gözünü WBC Dünya şampiyonluğuna dikti.Bu arada şampiyon Amerikalı Bertoya maç teklifi yapılmış ancak karşı taraf bunu Haiti de yaşanan depremi mazeret olarak gösterip müsabakaya çıkmayacaklarını açıkladılar.WBC Federasyonu da mazeretlerini kabul etti ve Selçuk'un sıralamadaki birinci boksörle interim ( yani şampiyonun bu müsabakayı kazanan ile maç yapmaya mecbur olması ) maçı yapılmasına karar verildi.
Sıralamada birinci durumdaki Luis Collazo kariyerinde iki Dünya şampiyonluğu olan bir boksördü.Menajerler konuşup ihale yapıldı ve ihale sonrası müsabakanın Türkiyede yapılmasına karar verildi.Ancak müsabakanın yapılabilmesi için devlet desteğine ihtiyaç vardı sürekli yapılan görüşmeler olumsuzluklarla sonuçlanıyordu.Aradan geçen 9 ay sonrasında tam ümitler tükendi derken Başbakanımız Selçuk'u makamına davet etti ve gerekli desteğin verileceğini söyledi. Bu aşamada emeği geçen kişileri sizlerde biliyorsunuzdur.
Müsabaka basına duyurulduktan kısa bir süre sonra karşı taraf yapıtıkları açıklamada müsabakaya çıkmak istemediklerini , gerekçe olarakta müsabakanın daha erken tarihte yapılması gerektiğini ve şimdi ringe çıkmak istemediklerini söylediler.
Tabi bu süreç içinde yaşanan olumsuzluklar (normal şartlarda Selçuk boksu bırakabilirdi) Selçuğun performansına negatif şekilde etki ediyordu.
WBC Selçuk’a yeni rakip arayışına girdi ve bir alt siklette birinci sıradaki Jo Jo Dan ın menejeri Selçukla dövüşmek istediklerini söyledi.Artık yeni rakip Romen asıllı Kanadalı Ionun Dan Ioan du .Bugüne kadar 26 müsabaka yapıp hepsini kazanmış , elinde WBC interconti ve NABA Dünya şampiyonluk kemerini bulunduruyordu.
^^
En son 2009-07-11 tarihinde ringe çıkan Selçuk 11 ay ringlerden uzak kalmıştı. Bu zaman içinde yaşanan menejer problemleri ,antrenör değişikliği ve en önemlisi belirsizlik onu olumsuz etkilemişti.Ve bu boşa gecen günlerde Selçuğun kilosu 76-77 ye kadar yükseldi.Aniden iki ay içinde ringe çıkması gerektiği söylenince de apar topar Amerikaya kampa gitti.Yeni antrenörüyle çalışmalara başladı iki ay içinde kondüsyon ve teknik antrenmanlarını tamamladı.
Amerikadan döndüğünde yaklaşık 8 kilo zayıflamıştı.Son 10 gün Istanbulda yurt dışından getirilen sparing partneriyle 3-4 kez antrenman yaptı.Bu onun uzun zaman sonra yaptığı ilk antrenman müsabakasıydı.Kalan zamanda da rejimle kendi kilosuna 67kg. indi.

Bunca olumsuzluklara rağmen Selçuk herzamanki gibi kendinden emin ringe çıktı.İlk rauntta rakibine attığı sert yumruklar etkili oldu , rakip yere düştü ve hakem saydı. İkinci raunt başladı Selçuk sansız bir şekilde kulağına aldığı yumrukla dengesi bozuldu. Daha önce Amerikada yine ters gard bir boksör olan Quali müsabakasında kulak zarı yırtılmıştı. Ve aynı kulağına darbe aldı. Bilindiği gibi kulak içinde işitme ve denge organını barındır kulağınıza aldığınız bir darbe sonu oluşan hasar sizin ayakta durmanızı olumsuz etkiler. Sonraki rauntlarda Selçuk neredeyse hareketsiz dövüşmeye başladı ve rakibine indirici yumruklar vurarak sonuca gitmeyi düşündü.Rakip çok tecrübeli biriydi Selçuğun etkili yumruklarından kurtulmak için sürekli kafasını eğiyor vede sarılıyordu.Selçuk kapanınca yaptığı vuruşların bazıları gardta kalıyor bazılarıda hedefe ulaşıyordu.Yırtılan kulak zarının yanı sıra uzun zamandır ringlerden uzak kalmanın vermiş olduğu durgunluk hepimizi şaşırtmıştı. Müsabaka artık ortadaydı ve kendi adıma Selçuktan nakavt bekliyordum gelmemesi durumundada işimizin gitikce zorlaşacağını biliyordum.Müsabaka bitmişti ve müsabakayı yöneten üç hakem vardır.Bu hakemler federasyon tarafından belirlenir ve müsabakaya gönderilir.Profesyonel boksta her raunt için ayrı puan verilir.Hakeme göre rauntu kim kazanmışsa ona 10 puan kaybedene ise 9 puan verilir. Ancak rakibini yere düşürürsen raunt 10'a 8 biter.

Müsabaka sonunda
Bela Florian 113-114 ( 6 raunt karşı tarafa 6 raunt bize vermiş )
Daniel Van de Wiele 113-114 ( 6 raunt karşı tarafa 6 raunt bize vermiş )
John Keane 116-111 ( 9 raunt karşı tarafa 3 raunt bize vermiş )

Sonuç olarak Selçuk şuana kadar boksta ulaşamadığımız bir başarıyı kazanmıştır.Ancak bazı arkadaşlar müsabaka bitiminde tebrik etmek yerine olumsuz vede yersiz yorumlar yazmayı tercih ediyor.Biz eleştiriye karşı değiliz ancak eleşti yaparken göz önünde tutulması gereken davranışları unutmmak gerekir.Bilgisayar başından yazmak kolay oluyor.Herşeyden önce akan tere harcanan emeğe saygımız olmalı.Selçuk Trabzonda doğdu ve bir Türkün neler yapabileceğini boks camiasında herkese gösterdi.Bundan rahatsızlık duyanların taşıdığı kandan şüpe etmemek elde değil.

Elimden geldiğince birşeyler yazmak istedim yazım yaznlışı ve imla hatalarımdan dolayı kusura bakmayın.

O kadar güzel anlatmışsınız ki,
Selçuk Aydın sonuna kadar hak etti her zaman arkasındayız bizler.

Cengiz Çubukcu
09.06.2010, 18:30
Yalçın kardeşim maçtaki seyirci sayısı hakkında pek yorum yapmadınız... beklediğiniz rakam oldu mu ? şahsen ben bu kadar beklemiyordum, bir kere daha maç yapmak istenirse yine Türkiyede olma olasılığı % kçtır?

Çağatay_
09.06.2010, 18:34
Avrupa Şampiyonu ve Kıtalar Arası Şampiyonluğu'nun yanına Dünya Şampiyonluğu'nu da ekleyen Selçuk Aydın, İHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

11 AY SONRA RİNGE ÇIKTI

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda çok güzel bir atmosferde ringe çıktığını belirten Aydın, "Bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Başta Başbakanımız, Spor Bakanımız, Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Zor bir müsabakaydı. Uzun bir ara vermiştim. Yaklaşık 11 ay sonra ringe çıktım. Bu ara benden çok şey alıp götürdü. Çok eksiklerimiz vardı. Önemli olan kazanmaktı. Çok şükür kazandık" dedi.

Bir hafta istirahat edip, Pazartesi gününden itibaren antrenmanlara başlayacağını kaydeden Selçuk Aydın, "Yaklaşık 3- 4 ay içinde tekrar ringe çıkmayı düşünüyoruz. Sevenlerim, benim nakavtlı galibiyetlerime alıştılar. Ama bütün maçlar 3-0, 5-0 bitmiyor. Romen rakibim, çok kaliteli boksördü. Maç kıran kırana geçti ama bu benim eksikliğimden kaynaklandı. Maça tam manasıyla hazırlanabilseydim rakibimin ömrü uzun olmazdı. Maç, 12 raunt sürmezdi. Bir sonraki maçımda gerçek Selçuk Aydın'ı herkes daha iyi görecek" dedi.

Gözünü artık altın kemere diktiğini söyleyen Aydın, altın kemer sahibi Haitili boksör Andre Berto'nun karşısına çıkmasını istedi. Haiti'deki deprem sebebiyle maçtan çekilen Berto'nun ringe çıkmak zorunda olduğunu belirten Selçuk Aydın, "Berto, bana 3 ay içinde maç tarihi vermek zorunda. Vermezse hükmen kaybetmiş olacak. Böylece gümüş kemerim, altın kemer olacak. Berto'nun benimle dövüşme mecburiyeti var. Bana maç tarihi vermesini bekliyorum" ifadelerini kullandı.

"İSRAİLLİLER ŞANSLI"

Son kazandığı maçın ardından galibiyeti İskenderun'da şehit düşen askerlere ve Gazze'ye yardım götüren gemilerde hayatını kaybeden Türk vatandaşlarına hediye ettiğini hatırlatan Selçuk Aydın, "Hepimizin canı yandı. Savaş olmayan bir dünya istiyoruz. Güçlünün zayıfı ezdiği bir dünyada yaşamak bizi rahatsız ediyor. İsrail, belki politikada güçlü olabilir ama spor aktivitelerinde bize rakip olacak sporcuları yok. Karşımızda durma şansları bulunmuyor. Karşıma çıkabilecek İsrailli boksör yok. Bu yüzden şanslılar" şeklinde konuştu.

Selçuk Aydın, ayrıca Ionut Dan Ion ile yaptığı maçtan dönen bazı hayranlarının trafik kazası geçirdiğini yeni öğrendiğini belirterek, "Haberi öğrenince çok üzüldüm. Hepsine geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. En yakında ziyaretlerine gideceğim" dedi.

Selçuk'a tebriklerimizi ilet tekrar tekrar.. Yaşadığı sıkıntıları okuyunca daha da gurur duydum.

2 tane şampiyon onunla maç yapacakken caymış.. Umarım o boksörleri de yenerek kilosunda rakipsiz olduğunu gösterecektir.

Selçuk eğer Berto ile bir maç yaparsa bunun muhtemel tarihi ne olacaktır ?

Yalçın1461
09.06.2010, 19:08
Yalçın kardeşim maçtaki seyirci sayısı hakkında pek yorum yapmadınız... beklediğiniz rakam oldu mu ? şahsen ben bu kadar beklemiyordum, bir kere daha maç yapmak istenirse yine Türkiyede olma olasılığı % kçtır?

Müsabakada 7500 kişi olduğu söyleniyor ancak ben salondaydım 11500 kişilik salonda sadece bir kösede biraz boşluk vardı.Bence o salonda 9500- 10000 arası seyirci vardı.Çünkü biletlilerin dışında biletsiz salona gelenlerde baya fazlaydı.Ben Abdi ipekciyi duyunca biraz tereddüt etim ama o gün salonu görünce coşmamak elde değildi.
Facebookta kendi yönettiğim Boksör Selçuk Aydın sayfasının istatistiklerinde.
ilk üç sıra ;
Istanbul 4.831 üye
Ankara 3.750 üye
Trabzon 1.885 üye
Yani Istanbulda diğer illere göre Selçuk Aydın destekcileri oldukca fazla.

tonyali_yildiz
09.06.2010, 19:25
Yalçın, Selçuk Amerika ya gidecek diye okuduk ama müsabakalarının Türkiye de oynanma olasılığı sence nedir ?
Şayet Türkiye de müsabakalar olursa bundan sonra 2-3 Abdi İpekçi de dolar...

Hotaman
09.06.2010, 19:34
...

Bir hafta istirahat edip, Pazartesi gününden itibaren antrenmanlara başlayacağını kaydeden Selçuk Aydın, "Yaklaşık 3- 4 ay içinde tekrar ringe çıkmayı düşünüyoruz. Sevenlerim, benim nakavtlı galibiyetlerime alıştılar. Ama bütün maçlar 3-0, 5-0 bitmiyor. Romen rakibim, çok kaliteli boksördü. Maç kıran kırana geçti ama bu benim eksikliğimden kaynaklandı. Maça tam manasıyla hazırlanabilseydim rakibimin ömrü uzun olmazdı. Maç, 12 raunt sürmezdi. Bir sonraki maçımda gerçek Selçuk Aydın'ı herkes daha iyi görecek" dedi....

Benim anlatmak istediğimi Selçuk zaten fark etmiş. Bence potansiyelini tam olarak kullanamadığı fark etmesi çok iyi...

Ben Selçuk'un TV'lerde yayınlanan tüm maçlarını izledim. Son maçı dahil hepsini hakkıyla kazandı. Ancak son maçı dışında tüm maçlarında kazanacağı apaçık ortadaydı. Allah için o gün maçın biran önce bitmesini istedim. İlk kez Selçuk'un adına endişelendim...

Biz ondan eze eze galibiyetler bekliyoruz. Bunu yapabilecek potansiyeli kendisinde fazlasıyla görüyoruz...
"Aslan gibi bir milleti aslan gibi temsil ettiği" için bir hemşerisi olarak ayrıca mutluyuz.

Yolu açık olsun.
Desteğimiz baki!

Yalçın1461
10.06.2010, 04:27
Yalçın, Selçuk Amerika ya gidecek diye okuduk ama müsabakalarının Türkiye de oynanma olasılığı sence nedir ?
Şayet Türkiye de müsabakalar olursa bundan sonra 2-3 Abdi İpekçi de dolar...

Müsabakanın Türkiye de oynanması tamamen maddi destekle alakalıdır .Destek yoksa müsabakada yoktur.Selçuk eldivenini alır gidip rakibin istediği yerde dövüşür.Adam nerdeyse bir yıldır devletten gelecek desteği bekledi bu yüzden bir sürü olumsuzlular yaşadı.

E. Cumur61
10.06.2010, 04:57
sahsen bundan sonra ki maclarini amerikada yapmasindan yanayim. Benim gibi dusunenler eminim cogunluktadir

Yalçın1461
10.06.2010, 17:27
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs657.snc3/32467_280046744980_57909874980_856350_6244144_n.jp g

Son maçında Rumen rakibi Ionut Dan Ion’u devirerek dünya şampiyonu olan Trabzonlu boksörümüz Selçuk Aydın, yarın Trabzon’a geliyor.

Trabzon Havalimanı’na saat 17.30’da inecek olan Aydın burada görkemli bir tören ile karşılanacak. Daha sonra dünya şampiyonluğunun simgesi olan kemeriyle şehir turu yapacak olan Selçuk Aydın, saat 20.30’da da Trabzon Belediye Mehter ekibinin gösterisi ile karşılanacak. Aydın daha sonra, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu makamında ziyaret edecek.

Külünkoğlu
10.06.2010, 17:38
http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=3466

Fatih BALTA
11.06.2010, 04:33
Şimdi görüyorum Selçuk un yarın Trabzon'a geleceği haberini.
Yarın 20:30 da Meydan'da olacağım bende Selçuk'u alkışlamak için.
Trabzon'da olup gelmeyi düşünen arkadaşlar haberleşelim.

Enes Ünal Kaya
11.06.2010, 11:42
Selçuk'a Güzel Destek Büyük Moral oLur.. : ) O Bizi Sevindirdi Bizde Onu Sevindirelim

Hekimoğlu
11.06.2010, 12:44
Selçuk'un artık tek kemeri var sanırım.Diğer kemerlerden daha önemli olduğu için yeni kemeri diğerlerine ihtiyacı yok.

Atmaca
11.06.2010, 18:30
Benim anlamadigim neden 11 ay mac yapmadan bekliyor.Yani o arada kendini formda tutmak icin ünvanini ortaya koymadan hazirlik maclari pekala yapilabilir.

Yalçın1461
12.06.2010, 09:07
Benim anlamadigim neden 11 ay mac yapmadan bekliyor.Yani o arada kendini formda tutmak icin ünvanini ortaya koymadan hazirlik maclari pekala yapilabilir.

Son maçta burnu kırılmıştı o yüzden biraz ara gerkliydi ama son altı ay tamamen hayal kırıklığı.

Hekimoğlu
12.06.2010, 10:59
Selçuk'un artık tek kemeri var sanırım.Diğer kemerlerden daha önemli olduğu için yeni kemeri diğerlerine ihtiyacı yok.Böyle dedim ama akşam Trabzon'a geldi Selçuk ve 3 kemerde ondaydı boşa çıkarmadı herhalde kemerleri bir de Selçuk'un geleceğinden kimsenin haberi yoktu o yüzden kalabalık bir kitle yoktu.Daha iyi organize etmek lazım duyurular herkese ulaşmalı.

trbznluAbdrrhmn
12.06.2010, 11:09
helal olsun selçuk aydın yürü be bütün tarbzon ve türkiye arkandadır

E. Cumur61
12.06.2010, 15:57
Böyle dedim ama akşam Trabzon'a geldi Selçuk ve 3 kemerde ondaydı boşa çıkarmadı herhalde kemerleri bir de Selçuk'un geleceğinden kimsenin haberi yoktu o yüzden kalabalık bir kitle yoktu.Daha iyi organize etmek lazım duyurular herkese ulaşmalı. gordugum kadariyla kemerler iade edilmiyor, cunku Kitalararasi dunya sampiyonu su anda Eric morales

Yalçın1461
12.06.2010, 18:03
Federasyon kemer koruma zamanı gelince teklif sunar eğer sen dövüşmezsen sıralamadki diğer iki kişi kemer için mücadele eder.Sende yenilmediğin için şampiyonluğu kaybetmiş sayılmazsın ve kemeri vermezsin.Şuanda WBC Kıtalar arası şampiyonu Eric Morales dir.

Terzioğlu
12.06.2010, 19:26
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs657.snc3/32467_280140224980_57909874980_858311_6194526_n.jp g (http://www.facebook.com/photo.php?pid=858311&op=1&view=all&subj=401358732308&aid=-1&auser=0&oid=401358732308&id=57909874980)

Karizma 10 numara :)

Mustafa AYDIN
12.06.2010, 20:44
Sıra altın kemerde.

E. Cumur61
15.06.2010, 05:14
Selçuk Aydın Avrupa’nın en iyisi boksörü seçildi

STUTTGART- Ülkemize ilkleri yaşatan boksör Selçuk Aydın, bizi bir kez daha onurlandırdı. Boksörümüzün 2009 yılında İstanbul’da yaptığı (EBU) Avrupa Şampiyonluğu maçı Avrupa’da yılın en iyi dövüşü olarak seçildi.

Şu an elinde dünya şampiyonluğu dâhil üç kemeri birden bulunduran Selçuk, Avrupa Şampiyonluk maçında Gana asıllı Belçikalı Jackson Osei Bonsu’yu nakavt ederek, Avrupa Şampiyonluğunu kazanmıştı. Madrid’de toplanan Avrupa Boks Birliği yöneticileri, çoğunluğun kararıyla bu dövüş EBU tarafından yılın en iyi maçı olarak ilan ederken boksörümüzü 2009 yılının en iyi dövüşçüsü olarak seçti. İspanya’nın başkenti Madrid’de yapılan ödül törenine Selçuk Aydın yoğun programı nedeniyle katılamadı. Madrid’de ödül töreninin yapıldığı gün Trabzon’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Selçuk Aydın ile görüşerek plaket ile ödüllendirdi. Selçuk Aydın ile kısa bir konuşma yapan Başbakan, en kısa zamanda makamında beklediğini belirtti. Başbakan Erdoğan, ‘Bir dahaki maçın nerede olursa olsun izlemeye geleceğim’ dedi.

EBU Başkanı: Avrupa Selçuk ile gurur duyuyor

5 Haziran’da İstanbul’da Dünya Şampiyonluğunu kazanan boksörümüze verilen bu ödül Türk profesyonel boksunun bu kategoride dünya tarihinde aldığı ilk ödül olarak ta tarihteki yerini aldı. Şampiyonumuzun Başbakan R. Tayyip Erdoğan ile görüşmesi nedeniyle katılamadığı ödül töreninde konuşan Europäischen Box-Union (EBU) başkanı Bob Logist, ‘Selçuk Aydın, şu an Avrupa’da bulunan en iyi ve muhteşem boksördür. İstanbul’da yaptığı karşılaşmada dünya tarihinde yaşanmış olan en ender maçlardan birisidir. Selçuk burada kendi kalitesini en iyi şekilde ispatlamıştır. Böyle bir boksöre sahip olan Avrupa ne kadar gurur duysa azdır. Kendisine boks yaşamında başarılar diliyoruz bu ödülü fazlasıyla hak etmiştir’ dedi.

Selçuk ödülü almaya gidemedi

5 Haziran Cumartesi İstanbul’da kazandığı dünya şampiyonluğunun ardından oldukça yoğun bir programı olan Selçuk Aydın, ödülünü almaya gidemediğini belirterek, ‘Başbakanımızın bana verdiği ödül de benim için anlamlıydı ve bir tercih yapmak zorundaydım. Profesyonel boksa başlayalı henüz üç yıl gibi kısa bir süre oldu. Bu süre içerisinde, Dünya Kıtalar Arası Şampiyonluğu ardından Avrupa Şampiyonluğu ve en büyük kemer olan Dünya Şampiyonluğunu da geçtiğimiz hafta kazanarak üç yıla üç şampiyonluk sığdırdım. Daha bunun mutluğunu tamamlayamamışken gelen yeni bir ödülle Avrupa’nın en iyi boksörü seçildim. Bu ödülün benim için ayrı bir anlamı var. Profesyonel arenada ülkemi en iyi biçimde temsil ettiğimi düşündüğüm için de çok mutluyum. Maalesef ödülümü almaya gidemedim çünkü Başbakanımızla da daha önceden yapılmış bir randevum vardı. Ayrıca dünya şampiyonluğunu kazanalı bir hafta oldu ve bu yüzden çok yoğunum, kulübümden bir yetkiliyi gönderdim en kısa zamanda bu ödlü de büyük bir gururla ülkemize getireceğiz’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

ramon34
15.06.2010, 20:43
Andre Berto daha yeni WBC kemerini korudu 10.04 tarihinde.Bu yüzden isler biraz karisik.3 ay mühletine pek güvenmeyin.Bu sene Carlos Quintana´yi ko ile yendi.Kurallar geregi senede bir kez koruyacaksin kemerini ve bunu yapti Berto.Hersey olabilir daha,ama Berto kesin az bir rakama ringe cikmaz.WBC´de Berto´nun üstüne yük olmaz cünkü adamlar ABD´de mac yapmak istiyorlar orda iyi para cikiyor TV´den Payperview..

E. Cumur61
16.06.2010, 03:00
Andre Berto daha yeni WBC kemerini korudu 10.04 tarihinde.Bu yüzden isler biraz karisik.3 ay mühletine pek güvenmeyin.Bu sene Carlos Quintana´yi ko ile yendi.Kurallar geregi senede bir kez koruyacaksin kemerini ve bunu yapti Berto.Hersey olabilir daha,ama Berto kesin az bir rakama ringe cikmaz.WBC´de Berto´nun üstüne yük olmaz cünkü adamlar ABD´de mac yapmak istiyorlar orda iyi para cikiyor TV´den Payperview..

Bence de ABD 'de yapilmali mac. Bundan sonraki butun maclarini ABD 'de yapmasindan yanayim Selcuk'un

Gökçebey
17.06.2010, 09:53
Milli Boksör Selçuk Aydın, Çarşıbaşı İlçesi’ni Ziyaret Etti

http://img405.imageshack.us/img405/1128/selukay2.jpg

Selçuk Aydın’a Sevgi Seli

http://img709.imageshack.us/img709/8612/68554553.jpg

Dünya Boks Konseyi (WBC) Dünya Velter Sıklet Gümüş Kemer mücadelesinde Rumen Ionut Dan Ion'u puanla yenerek gümüş kemerin sahibi olan boksör Selçuk Aydın’ı, Çarşıbaşılılar bağrına bastı.

Çarşıbaşı Kültür ve Hizmet Derneği’nin (KHD) organizasyonuyla ilçeye getirilen Selçuk Aydın için Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen törene Çarşıbaşı Kaymakamı Özkan Demir, Garnizon Komutanı Jandarma Astsubay Başçavuş Ömer Erhan, Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Zekeriya Karaçengel, Çarşıbaşı KHD Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Öztürk, İl Genel Meclisi Üyesi Halil Kul, Çarşıbaşı Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal Çağlar, YAVUZ-DER Başkan Vekili Selim Kaya, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Emekli öğretmen Eyüp Sultan Ertuğral’ın sunuculuğunu yaptığı program Selçuk Aydın’ın parka girişi sırasında vatandaşların dört bir yandan salladığı dev Türk bayrağı ve 100.yıl marşıyla birlikte parka girişi görülmeye değerdi.

http://img9.imageshack.us/img9/6403/27362602.jpg

Selçuk Aydın, burada yaptığı konuşmada, Çarşıbaşı’nda sevenleriyle birarada olmaktan, onlarla kucaklaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ''Tabi ki kazandığımız başarı çok büyük. Aslanlar gibi mücadele ettik ve kazandık. Önümüze bakacağız. En kısa zamanda çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Beni bağrına basan Çarşıbaşı halkına teşekkür ediyorum'' dedi.

http://img205.imageshack.us/img205/4352/62620379.jpg

"KULAKLARIMDA HASAR OLUŞTU"
Antrenmanlara yeniden başladığını kaydeden Selçuk Aydın, "Yaklaşık 3- 4 ay içinde tekrar ringe çıkmayı düşünüyoruz. Sevenlerim, benim nakavtlı galibiyetlerime alıştılar. Ama bütün maçlar 3-0, 5-0 bitmiyor. Romen rakibim, çok kaliteli boksördü. Maç kıran kırana geçti ama bu benim eksikliğimden kaynaklandı. Maçın ortasında kulak zarımda bir hasar oluştu. Maça tam manasıyla hazırlanabilseydim rakibimin ömrü uzun olmazdı. Maç, 12 raunt sürmezdi. Bir sonraki maçımda gerçek Selçuk Aydın'ı herkes daha iyi görecek" dedi.

http://img42.imageshack.us/img42/1550/35308898.jpg

Aydın’dan sonra birer konuşma yapan Kaymakam Demir, Başkan Yılmaz, Çarşıbaşı KHD Başkanı Öztürk, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Çağlar, YAVUZ-DER Başkan Vekili Kaya başarılarından dolayı tebrik ederek keşan ürünleri, plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.
Törene katılanlar boksör Aydın’la fotoğraf çektirmek için yarış içine girerken alanda adeta izdiham oluştu.

NURETTİN AKINTÜRK

Külünkoğlu
17.06.2010, 10:45
Yakışır kardeşimize, tebrikler Çarşıbaşılılara.

Badaloğlu
17.06.2010, 11:24
Spor'un ve sporcunun kıymetini bilen İskefelilere teşekkürler. Trabzon'un bütün ilçeleri Selçuk'u misafir edip, şampiyonu bağırlarına basmalılar.Zira Selçuk, bunların hepsini hak ediyor...

Bu arada Sultan hocamızıda 25 sene uzunca bir zamandan sonra, fotoğrafta da olsa görmek çok güzel...

Onemsa
17.06.2010, 11:49
Sadece son maçını izlemek nasip oldu , haberlerini netten takip ettim .
Son maçında o kadar aham şaham bir maç çıkaramadı , çok savunmada oynuyor gıbı geldı bana. Pek anlamam ama öyle geldi .
Ve helal olsun selçuk aydına ..

Melek
17.06.2010, 12:39
Trabzon halkının çok büyük sevgisini kazandı bu sevgiyi her fırsatda göstermek lazım,keşke bizimde yanında olup ağırlayabiliceğimiz maç dışında bir organizasyon olsa İstanbul'da belki ilerde bir organizasyonda aramızda görmek çok isterim.

alihan61
17.06.2010, 17:37
geçen yıl bmn selçuk aydınla yemek düzenlemişti bu senede öle bişe yapıp sevenleriyle onu buluştursa ne güsel olur:))

Yalçın1461
18.06.2010, 05:26
Helal olsun Çarşıbaşılı hemşerilerimize ,fotoğraflara bakarken bu güzel manzara karşısında insan istemeden gülümsüyor.

Gökçebey
18.06.2010, 09:57
geçen yıl bmn selçuk aydınla yemek düzenlemişti bu senede öle bişe yapıp sevenleriyle onu buluştursa ne güsel olur:))

Geçen sene BMN Trabzon'un iftar yemeğine Selçuk Aydın katılmıştı. Şartlar uygun olursa tabiki bu sene de Dünya Şampiyonunu aramızda görmek isteriz. :)

alihan61
18.06.2010, 12:28
şimdi düzenlense öle bi organisazyon olmazmı şampiyonluğu kutlanma gibi bişey.:alkış:

Yalçın1461
18.06.2010, 14:51
Helal olsun Çarşıbaşılı hemşerilerimize ,fotoğraflara bakarken bu güzel manzara karşısında insan istemeden gülümsüyor.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs082.snc4/35442_280420519980_57909874980_866492_4094082_n.jp g

Kazım Uzunboy
18.06.2010, 22:08
İçimizden biri şampiyon oldu, hemde Dünya Şampiyonu.

Buna sevinmeyeceğiz de neye sevineceğiz yahu. :)

E. Cumur61
19.06.2010, 05:44
Selcuk Aydin was honored by the Prime Minister of Turkey

Selcuk Aydin was honored by the Prime Minister of Turkey, Recep Tayyip Erdogan for winning the WBC Silver belt in a exiting battle against Ionut Dan Ion june 5. Selcuk Aydin is considered a sporting hero in that country:

Recep Tayyip Erdogan is hopping to see Selcuk Aydin facing Andre Berto in a World Title bout in Turkey if possible.

(www.wbcboxing.com'dan (http://www.wbcboxing.com'dan) alintidir)

SEDAT
20.06.2010, 13:29
- Helal olsun sana Selçuk , Bertoyu yeneceğinede inanıyoruz..

- Allah yardımcın olsun..

E. Cumur61
29.06.2010, 06:27
DEV MAC AMERIKA'DA OLACAK

Bildiginiz uzere Selçuk AYDN son maçinda Abdi Ipekçi Arena'da yaptigi Jo Jo Dan unvan macinda kazanmis ve WBC Dunya Sampiyonluk Kemerine ortak olmustu. Kemerin bir diger ortagi hatta sahibi olarak bilinen 26 macta yenilgisi olmayan Haitili Andre Berto ile Selcuk arasindak mac icin calismalar d...evam ediyor. Turk boksor Selcuk Aydin'in menajerive promotoru Ahmet Oner yaptigi aciklamada karsilasmanin Kasim ya da Aralik ayinda ABD'de yapilma ihtimalinin yuksek oldugunu belirtti. Bu mac icin Berto'ya odenecek paranin miktari hakkinda pazarliklarin devam ettigini one suren Oner maç ihalesinin de kisa zaman icinde tamamlanacagini dile getirdi. Bu maçta WBC Kemeri resmen ortaya konulacak ve bu karsilasmanin galibi tartismasiz dunyanin en buyug olacak.

Selcuk Aydin ise su siralarda Trabzon'un temiz havanin bolca bulundugu Karadeniz yaylalarinda antremanlarini surduruyor
(kaynak: www.bilgehandemir.com (http://www.bilgehandemir.com) )

fatihselim
03.07.2010, 13:19
dualarımız seninle Selçuk Aydın inş. Berto'yu da yeneceksin

Melek
03.07.2010, 13:31
Maç keşke Türkiye'de İstanbul'da yapılsa düşüncesi bile beni heycanlandırdı :)
Son maçtaki yoğun katılım güzeldi ama bo zor sanırım..olsun Bize her yer Trabzon nasılsa :)
Bu kemeri almak lazım,Trabzon'lu bir genç bu kemeri çıkıcak ve alıcak bütün dünyanın en büyğü olucak inşallah.

Terzioğlu
27.07.2010, 17:53
Yeni haberler yok mu? Duyduguma göre Arena Box Promotions zor günler yasiyor. Gomez ve Mahir Oral ayrilmis.

bekir61
27.07.2010, 18:16
bidahaki mac nezaman????

ramon34
27.07.2010, 18:31
Arena zaten yikildi sayilir!Boksörlerin paralarini veremiyormus Öner.Gomez´in ayrilmasi ve Universuma geri dönmesi Ahmet Öner´in 1,5 milyon€ borcu ona olmasi.Bosuna topladigi boksörler ve harcadigi paralari simdi arar oldu Öner.Sponsorlardan para gelmiyor artik.Bacaklardan bosuna vurulmadi.Suan Öner sadece Gamboa´dan para kazaniyor.Solis suana kadar sadece para yedi ama kazandirmadi,kilosundan belli oluyor.Mahir´i göndermemesi lazimdi,birkez daha deneyebilirdi Sylverster yada Zbik ile.

Terzioğlu
27.07.2010, 19:24
Elinde para kazanabilecegi Selcuk Aydin, Solis, Gamboa ve E.Lara kaldi sadece. Bu gidisle onlarida kaybedecek.

E. Cumur61
28.07.2010, 01:06
Benimde duyduguma gore berto ve pacman siklet degismis

E. Cumur61
28.07.2010, 04:31
Selçuk için 'Kral' ortaklık

Şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın'a müjde. Menacer Ahmet Öner, Selçuk'un bundan sonra yapacağı maçları, Mike Tyson efsanesinin yaratıcısı dünyaca ünlü Don King ile birlikte organize edeceğini açıkladı...

Kıtalararası, Dünya ve Avrupa Şampiyonu boksörümüz Selçuk Aydın, zirveye emin adımlarla ilerliyor. Las Vegas’ta Quali ve İstanbul’da Bonsu ve İon Dan’ı yenerek 3 kemerin de sahibi olan sporcumuz bundan sonra dünyayı sarsacak. Menaceri Ahmet Öner’in katkılarıyla Amerika’da herkesin beğenisi kazanan Selçuk, bundan böyle bu ülkede, dünyaca ünlü boks menaceri Don King tarafından da temsil edilecek.

Herkes bu ortaklığı konuşuyor...
Arena Boks’un sahibi Selçuk’un menaceri Ahmet Öner, ABD’de herkesin bu ortaklığı konuştuğunu söylerken “Dong King ile uzun süredir bu projeyi konuşuyoruz. Başka şirketlerden de Selçuk için teklif geldi, fakat biz dünyanın en iyileriyle çalışmak istiyoruz. Selçuk da zirve yolunda en iyilerle çalışmak zorunda. Dong King ile bu işi birlikte yapmaya karar verdik. Bundan sonraki maçları King ile birlikte organize edeceğiz” şeklinde konuştu...

Aralık ayında ringe çıkabilir
Selçuk Aydın da bu müthiş ortalık için görüşlerini belirtirken “Beni artık Ahmet Öner ile birlikte Dong King temsil edecek. Herkes biliyor. Don King Mike Tyson efsanesini yaratan isimdir. ABD’de boks denince ilk o akla gelir. Umarım bu işbirliği benim için hayırlı olur. Artık daha büyük isimlerle kapışmak istiyorum. Büyük bir olasılıkla aralık ayında Amerika’da dövüşeceğim. Rakip henüz belli değil ancak kimseden korkum yok. Andre Berto, Luis Calazzo ve Floyd Mayweather hatta Manny Pacquiao ile bile maç yapmaya hazırım” ifadesini kullandı. (Fanatik)

ramon34
28.07.2010, 15:56
Fazla promoter demek fazla kesinti demek!Selcuk eskiden 3 ´de birini alirken simdi daha´da fazla kasasindan paylasacak.1 boksörün arkasindan masallah kac kisi sebebleniyor!