PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadeniz Fırtınası Selçuk Aydın Gururumuzsun!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Terzioğlu
18.07.2009, 01:49
http://www.boxingscene.com/?m=show&id=21074 (http://www.boxingscene.com/?m=show&id=21074)

Mosley Berto'ya 750.000 $ önerdi ancak bu miktar daha önce Collazo ve Urango'dan aldigindan daha düsük. Collazo'ya karsi tekrar dövüsmeside düsük ihtimal, cünkü HBO bu müsabakaya ilkine verdiginden daha az para öneriyor. Bu durumda ibre Selcuk Aydin'a dönüyor. Mac Türkiye'de oldugu takdirde Berto'ya cok daha fazla para verilecekmis. Yani bu müsabakanin Türkiye'de olmasi icin ugrasiliyormus.

Yalcin abi bu haber dogru mudur bilgin var mi?

Nebiye
18.07.2009, 11:33
ŞAMPİYON SELCUK AYDIN 'a KARŞILAMA TÖRENİ

Dünya Kıtalararası ve Avrupa Profesyonel Boks Şampiyonluğu Ünvanını Kazanan Türkiyenin Gururu Selçuk AYDIN Cumartesi Saat 10 : 00 da Trabzon'a Gelecektir.
Kendisine Havalimanında Karşılama Töreni Yapılacaktır Tüm Spor Severler Davetlidir.

Yok mu bi haber???

Remzi
18.07.2009, 14:10
http://www.haber61.net/images/news/16518.jpg
Selçuk Aydın Trabzon'da!
18 Temmuz 2009 / 12:33

Trabzonlu boksör Selçuk Aydın Trabzon'a geldi.

Avrupa şampiyonluğu unvan maçında Gana asıllı Belçika vatandaşı Jackson Osei Bonsu'yu 9 rauntta teknik nakavtla mağlup ederek şampiyonluk kemerini kazanan Selçuk Aydın, memleketi Trabzon'da coşkulu bir şekilde karşılandı.
http://www.haber61.net/images/news/selcuk_aydin1.20090718124515..jpg

İstanbul'dan geldiği Trabzon Havalimanı'nda kalabalık ve coşkulu bir grup tarafından çiçeklerle karşılanan Selçuk Aydın, kendisine yapılan tezahüratlara selamla karşılık verdi. Bir süre omuzlarda gezdirilen şampiyon boksör, daha sonra kalabalık bir konvoy eşliğinde şehir turu attı. Basında kendisiyle ilgili çıkan haberleri kayıp ilanına benzeterek sitem eden Selçuk Aydın, boks sporunun giderek daha fazla ilgi görmeye başladığını belirterek, kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

http://www.haber61.net/images/news/selcuk_aydin2.20090718124557..jpg
Bir süre dinlendikten sonra dünya şampiyonluğu için çalışmalara başlayacağını kaydeden Selçuk Aydın, "Çok mutluyum. Evime böyle mutlu ve gururlu döndüğüm için çok mutluyum. İnşallah bu başarılarım devam edecek. Bu başarımdan dolayı beni destekleyenlerden Allah razı olsun. Başta antrenörlerim olmak üzere ekibime, sayın İbrahim Hacıosmanoğlu'na çok teşekkür ederim. Artık bundan sonra sırada dünya şampiyonluğu var. Yaklaşık 1 ay dinlendikten sonra tekrar çalışmalarıma başlayacağım.

Eski gücümü toplayıp ABD'li şampiyonu nakavt ederek dünya şampiyonu olacağım ve bir Türk'ün neler yapabileceğini bütün dünyaya göstereceğim" dedi.

Boksun Türkiye'de fazla izlenmeyen bir spor dalı olduğunu ancak bunun giderek kırıldığını dile getiren Selçuk Aydın, "İnsanlar bizim sayemizde boksu giderek daha fazla tanımaya ve sevmeye başladılar" diye konuştu.

aaahmet61
18.07.2009, 14:49
o göz ne zaman düzelecek krala yakışmıyor :)

Mustafa ÖZDEMİR
18.07.2009, 19:51
sana amerikalı dayanamaz .sen şampiyonsun ...

Yalçın1461
18.07.2009, 23:47
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1182585801063_1120759538_30554250_2319088_n.j pg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1182583641009_1120759538_30554246_5417900_n.j pg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1182583601008_1120759538_30554245_8352237_n.j pg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1182583521006_1120759538_30554243_3134947_n.j pg

POYRAZ
19.07.2009, 03:27
Cok güzel fotograflar bunlar.
Tesekkürler paylasim icin.:)

mustafadmrc
19.07.2009, 04:41
Forumun bir yerinde gördüm. Boks'un B' sinden anlamadığını düşndüğüm bazı kişiler Gürkan Özkan diye bir kickboksçu ile Selçuk Aydın'ı karşılaştırıyorlarmış. Selçuk da zaten bir röportajında kendi başarısının Türkiye'de hakkının verilmediğini, bir takım dövüş organizasyonlarının bile daha fazla takip edildiğini söylemişti.
Ben televizyonlarda yayınlanmaya başladığından beri kickboks maçlarını seyrediyorum. Yetmedi Youtube daki neredeyse tüm kickboks maçlarını seyrettim.
Bir ara Türkiye' de Tarık Solak'ın organize ettiği A1 adı verilen organizasyonlarla biz kickboksu tanıdık ki bu organizasyonları Dünya'da kimse bilmez. O zamanlarda ben dahil pek çok insan kendi kendimize ooo Gürkan sen neymişsin derdik ordaki maçları görünce. Sonra ya bi de youtube da aratayım dedim de Gürkan Özkan'ın ne kadar boş olduğunu Mike Zambidis isimli bir yunanlı kickboksçu ile yaptığı iki maçı izleyince anladım. İki maçta da Zambidis'e yenildi Gürkan. Hatta birinde feci nakavt oldu. Gelelim Mike Zambidis'e o da K1 adlı organizasyonlarda iyi yeri olan ama asla şampiyon olamamış bir kickboksçu. K1 Tarık Solak'ın A1'i nerden kopyaladığını gösteriyor. Neyse biz K1'in en iyi boksörünü bile alsak (Ki şu anda bana göre Petrosyan diye bir ermeni.) Selçuk gibi bir profesyonel boksörün eline su dökemez. Neden mi?

Birincisi boksta en önemli şey kondüsyondur, yediğiniz yumrukları bir kenara bırakın, 12 round yuruk sallamak bile en az 10 kilometre koşmak gibidir. K1 ve dandik A1 de kickboks maçları ise 3 rounddur. Hadi tekme de sallıyorlar diye iki misli yoruldular diyelim etti 6 round. K1 deki boksörler kondüsyon olarak bu maçları zorla çıkarıyor. Belki bilek kuvveti olarak Gürkan Zambidisle yarışabilir ama kondüsyonu kötü oladuğu için yenildi.

İkincisi eskizler boksta ve kickboksta önemlidir. K1 deki kickboksçular dan dun dövüşüyorlar. Yani Allah ne verdiyse yumruk tekme sallıyorlar. Profesyonel boksta ise boksörler yumruklardan çok güzel eskizlerle kaçarlar. Selçuk Aydın'ın Hernandezle yaptığı maçı kickboksçular ders olarak izlemeli. Önemli olan gelen yumruklardan kaçıp doğru zamanlama ile doğru yumruğu doğru yere atabilmek.

Sonuç olarak sadece Selçuk Aydın'la değil iyi bir profesyonel boksörle, K1 kickboksçularını karşılaştırmaya kalkanlar tövbe desinler. Hala inanmayanlar varsa youtube'a baksın. Profesyonel boksun yanında kickboks kız dövüşü gibi kalır.

Can basten
19.07.2009, 16:30

Selçuk'taki göz morluğunun sebebi aldığı darbeler değil sanırım, burnunun kırılması.

alan
19.07.2009, 16:32
Selçuk'taki göz morluğunun sebebi aldığı darbeler değil sanırım, burnunun kırılması.

Kırılan burun dediğin gibi bütün yüzde morluklar oluşturabileceği gibi gözaltı torbalarında da morarmalar yapabilir.

Kazım Uzunboy
19.07.2009, 16:32

Öyle daha karizma duruyor. :cool:

isimsiz_61
20.07.2009, 09:14
selçuk aydın seni çok seviyoruz başarılarının devamını diliyoruz

Volkan061
20.07.2009, 12:31
fotolar, görüntüler çok güzel. hoşgeldin yuvana selçuk aydınım.

İsmail Çavuşoğlu
20.07.2009, 12:36
Harika görüntüler teşekkürler.
dünya şampiyonu Trabzonlu Selçuk AYDIN.

Volkan061
20.07.2009, 12:58
sıradaki rakibimizi yakından tanıyalım. bunu da devireceğiz ALLAH ın izniyle. videodan izleyebilirsiniz.

http://www.fandome.com/video/107346/andre-berto/

Ilelioglu
20.07.2009, 13:33
Fotolar icin Tesekkürler...Insallah Dünya Sampiyonu olarakta onu görecegiz...Bu arada Araba'da güzelmis...:D

Terzioğlu
20.07.2009, 14:52
Andre Berto'nun bu sene basinda Luis Collazo'yla müsabakasinin tamami:

http://www.youtube.com/watch?v=EdSHpMTgDBA (1.Kisim)
http://www.youtube.com/watch?v=e71hL9rgAS4&feature=related (2.Kisim)
http://www.youtube.com/watch?v=XCuh4DlPieY&feature=related (3.Kisim)
http://www.youtube.com/watch?v=ng6XmP_5fUU&feature=related (4.Kisim)
http://www.youtube.com/watch?v=TYUMJBbK7IA&feature=related (5.Kisim)
http://www.youtube.com/watch?v=Yhn2vUOYHBw&feature=related (6. ve son kisim)

Tahsin Ağaoğlu
20.07.2009, 15:06
ya selçuk aydının şugar jaksonla oynadığı maçı indirmem lazım nerden indirebilirim yardım olursanız

Volkan061
20.07.2009, 15:13
andre bertonun çoğu maçını izledim. selçuk bunu da nakavt edeceğinden şüphem yok. berto hızlı ama zayıf yönleride var. darbe aldığında hemen kendini kaybediyor toparlayamıyor.

Ilelioglu
20.07.2009, 15:22
andre bertonun çoğu maçını izledim. selçuk bunu da nakavt edeceğinden şüphem yok. berto hızlı ama zayıf yönleride var. darbe aldığında hemen kendini kaybediyor toparlayamıyor.

Benim gördügüm kadariyla cok acik veriyor ve bu aciklari Selcuk Aydin iyi degerlendirir...

ozgunhan
20.07.2009, 21:43
Forumda yazmama kararı almıştım. Sağolsunlar arkadaşlarımız beni tekrar aralarında görmek istediklerini söylediler. Bu düşünceler gerçekten kendi adıma çok sevindirici. Andre Berto hakkında bizlerin içini ferahlatacak birşeyler söylemek istiyorum. Öncelikle Andre Berto karşısına ben çok daha farklı bir Selçuk Aydın'ın çıkacağını düşünüyorum. Sevgili Yalçın Aydın Selçuk'un Amerika'da yeni antrenörle olacağını yazdı. Andre Berto gerçekten çok hızlı yumruklara sahip. Bakın çok hızlı olduğunu yazmıyorum çok hızlı yumruklara sahip olduğunu yazıyorum ve bu konuya dikkat çekmek istiyorum.

Berto Luis Collazo karşısında çok zorlandı. Collazo Berto'nun karşılaşmış olduğu en ciddi rakipti ve Berto'daki eksikler kendini gösterdi. Birkere Berto sağlam çene değil. Collazo ile yapmış olduğu müsabakayı izleyenler Berto'daki bu sorunları farketmişlerdir. Berto iyi hazırlanmış ve yumruklarının şiddetini rahatlıkla anlayabildiğimiz Selçuk Aydın karşısında tıpku Urango'da olduğu gibi çok dikkatli olmak zorunda. Berto'nun bir sorunuda kaliteli rakipler geldikçe nakavt yüzdesinin düşmesidir. Berto sert yumruklara sahip değil. Sert yumruklara sahip olmaması ve ciddi anlamda çene problemi yaşayabilecek olması Berto'nun avantajının her zamanki gibi hızlı yumrukları olduğunu gösteriyor.

Değerli arkadaşım Terzioğlu'nun söylediği gibi Berto son iki maçında değil özellikle Collazo karşısında çok fazla problem yaşadı. Urango ise beklediğimiz gibi değildi ve o güçlü yumruklarını bir türlü konuşturamadı. Daha önceki yorumlarımı okuyanlar Berto'nun mevcut şampiyonlar arasında en zayıfı olduğunu yazdığımı hatırlayacaklardır. Fakat Berto'nun çok önemli yönleride var. En başta çok hızlı çıkardığı yumruklar ve tabiiki rakibi yıpratan mücadeleci tarzı. Yinede bunlar yeterli sebebler değil. Berto diğer şampiyonlar karşısında bu haliyle galibiyet çıkaramaz düşüncesindeyim ve iyi hazırlanmış ve müsabaka içinde taktiksel değişimleri pozitif yönde verebilecek bir antrenörle Selçuk Aydın welter sikletin David Tua'sı olur ve Berto'yu yener diye düşünüyorum.

Can basten
20.07.2009, 23:32
Özgünhan, "Berto'nun hızlı yumrukları"ndan kastın onun yumruk gücü mü, yoksa kombine yumruklar atabilme yeteneği mi?

POYRAZ
21.07.2009, 06:01
Forumda yazmama kararı almıştım. Sağolsunlar arkadaşlarımız beni tekrar aralarında görmek istediklerini söylediler. Bu düşünceler gerçekten kendi adıma çok sevindirici. Andre Berto hakkında bizlerin içini ferahlatacak birşeyler söylemek istiyorum. Öncelikle Andre Berto karşısına ben çok daha farklı bir Selçuk Aydın'ın çıkacağını düşünüyorum. Sevgili Yalçın Aydın Selçuk'un Amerika'da yeni antrenörle olacağını yazdı. Andre Berto gerçekten çok hızlı yumruklara sahip. Bakın çok hızlı olduğunu yazmıyorum çok hızlı yumruklara sahip olduğunu yazıyorum ve bu konuya dikkat çekmek istiyorum.

Berto Luis Collazo karşısında çok zorlandı. Collazo Berto'nun karşılaşmış olduğu en ciddi rakipti ve Berto'daki eksikler kendini gösterdi. Birkere Berto sağlam çene değil. Collazo ile yapmış olduğu müsabakayı izleyenler Berto'daki bu sorunları farketmişlerdir. Berto iyi hazırlanmış ve yumruklarının şiddetini rahatlıkla anlayabildiğimiz Selçuk Aydın karşısında tıpku Urango'da olduğu gibi çok dikkatli olmak zorunda. Berto'nun bir sorunuda kaliteli rakipler geldikçe nakavt yüzdesinin düşmesidir. Berto sert yumruklara sahip değil. Sert yumruklara sahip olmaması ve ciddi anlamda çene problemi yaşayabilecek olması Berto'nun avantajının her zamanki gibi hızlı yumrukları olduğunu gösteriyor.

Değerli arkadaşım Terzioğlu'nun söylediği gibi Berto son iki maçında değil özellikle Collazo karşısında çok fazla problem yaşadı. Urango ise beklediğimiz gibi değildi ve o güçlü yumruklarını bir türlü konuşturamadı. Daha önceki yorumlarımı okuyanlar Berto'nun mevcut şampiyonlar arasında en zayıfı olduğunu yazdığımı hatırlayacaklardır. Fakat Berto'nun çok önemli yönleride var. En başta çok hızlı çıkardığı yumruklar ve tabiiki rakibi yıpratan mücadeleci tarzı. Yinede bunlar yeterli sebebler değil. Berto diğer şampiyonlar karşısında bu haliyle galibiyet çıkaramaz düşüncesindeyim ve iyi hazırlanmış ve müsabaka içinde taktiksel değişimleri pozitif yönde verebilecek bir antrenörle Selçuk Aydın welter sikletin David Tua'sı olur ve Berto'yu yener diye düşünüyorum.
Sevgili arkadasim, tekrar yazdigini okuyunca gercekten sevindim.
Yazilarini okudukca boks hakkinda oldukca bilgili birisi oldugun kanaatine vardim.
Bana göre bu topigin sana ihtiyaci var.
Boks hakkindaki engin bilgilerini bizimle paylasmaya devam et lütfen.
Boks sporunu bildigin her halinden belli oluyor ve bilgilerini bizimle paylas.
Tesekkürler.:)

isimsiz_61
21.07.2009, 13:19
selçuk dün akşam ziganatvdeydi izleyen varmı

Terzioğlu
21.07.2009, 13:29
Özgünhan abi seni tekrar aramizda görmek gercekten sevindirici yorumlarini esirgemezsin insallah bundan sonra.

Yorumuna katiliyorum bu arada. Berto bencede cok fazla abartilacak bir isim degil.

izmeski
21.07.2009, 13:39
arkadaşlar bildiğiniz gibi ts tırı yola çıkmışş durumda...izmirde hangi tarihte nerde olacak bu tır?Bileniniz varsa çok makbule geçer bi yazıversinn!!!

ozgunhan
22.07.2009, 00:00
http://www.goldenboypromotions.com/media/2008/dec/12.09.08_mosley_pc/1.JPGBerto'nun gerek kroşe gerekse direkt yumruklarını vücudundan iyi bir
hızda ayırdığı ve bunları başarılı bir kombinasyonla rakiplerine uyguladığı ve uygularken müthiş bir hızla yaptığı gerçeği gözümüzün önünde duruyor. Berto'nun çok başarılı aparkat çıkardığınıda es geçmeyelim. Berto'nun en başarılı olduğu işler, bu seri çeşitlilik gösteren ve bunların kombine olarak rakibe sunulmasını sağlarken kondüsyonunu son rauntta kadar tavanda vermiş olmasıdır. Burada Selçuk'un Berto'nun bu zenginliğini minimum seviyede tutması için yapacağı taktik ve Berto'yu zayıf özelliğinden avlayacak sert yumruklarını konuşturması, problemsiz ve başarılı bir ekip çalışmasına bağlıdır.

Umarım Ahmet Öner Selçuk Aydın'a yine kendi boksörü olan Yuriorkis Gamboa'nın başarılı çalıştırıcısı ( adını hatırlıyamıyorum ) gibi özel bir isim verir. Nazım Richardson gibi bir çalıştırıcı Selçuk için bana göre en iyisidir. Hem Müslümandır ve birçok yönden Selçuk için avantajı vardır hemde 46 yaşındaki Bernard Hopkins'e bu yaşta en iyi zamanlarını yaşatmıştır ve hala yaşatıyor. Birde Selçuk'un sikletinin en iyisi kabul edilen Shane Mosley'inde çalıştırıcısı Nazım Richardson'dur. Resimdeki sakallı abimiz Selçuk'u çalıştırmasını hayal ettiğim Nazım Richardson'dur.

POYRAZ
22.07.2009, 05:24
Fotografina bakilirsa cenesi saglam görünüyor ve nakavt edilmesi, hatta yenilmesi bile oldukca zor bir rakibe benziyor.
Zaten yanilmiyorsam 23 profeyonel macin 23 ünü de kazanmis ama karsisinda 19 profesyonel macin 19 unu da kazanmis bir Selcuk var. Parantez acacak olursak Selcuk maclarinin tamamina yakinini nakavt ile kazanmis ve bir cok macini da 1. ve 2. raundlarda bitirmis.
Rakip kim olursa olsun ben sampiyona güveniyorum.
Insallah bu isi bitirecek.
Ozgunhan, benim bir sorum olacak.
Su anda Selcuk yanilmiyorsam dünya siralamasinda 6. sirada. Bu rakibi yenerse kacinci siraya cikar? Bir de, Selcuk'un dünyanin tartismasiz en büyügünün olmasi icin neler yapmasi gerekiyor? Yani bu maci kazanip dünya sampiyonlugu kemerini taktiktan sonra baska neler yapmasi gerekiyor?
Bu sorulari ayrica Yalcin kardesimiz de cevaplayabilir.

Fatih Özkan
22.07.2009, 07:36
Rakip çok iyi...
Selçuk'un çok çalışması gerekecek ki bu da onun farkında...
Biz her zaman olduğu gibi Selçuk'a güveniyoruz!
Allah yardımcısı olsun!

ozgunhan
22.07.2009, 10:52
Fotografina bakilirsa cenesi saglam görünüyor ve nakavt edilmesi, hatta yenilmesi bile oldukca zor bir rakibe benziyor.
Zaten yanilmiyorsam 23 profeyonel macin 23 ünü de kazanmis ama karsisinda 19 profesyonel macin 19 unu da kazanmis bir Selcuk var. Parantez acacak olursak Selcuk maclarinin tamamina yakinini nakavt ile kazanmis ve bir cok macini da 1. ve 2. raundlarda bitirmis.
Su anda Selcuk yanilmiyorsam dünya siralamasinda 6. sirada. Bu rakibi yenerse kacinci siraya cikar? Bir de, Selcuk'un dünyanin tartismasiz en büyügünün olmasi icin neler yapmasi gerekiyor? Yani bu maci kazanip dünya sampiyonlugu kemerini taktiktan sonra baska neler yapmasi gerekiyor?
Sevgili arkadaşım Poyraz'a resimdeki ismin Shane Mosley olduğunu Berto olmadığını söylemek isterim. Selçuk genel sıralamada ki bu Boxrec sıralaması, şu anda 6. sırada. Berto'yu yenip daha üst sıraya çıkma şansı elbette var fakat sadece çok büyük ihtimalle Berto, Cotto'ye yenilen Clottey ve belkide Shane Mosley'e yenilen Antonio Margarito'nun üstüne çıkabilir. 6. sıradan 3. sıraya yükselme şansı var. Tartışmasız şampiyon olması için Wba, Wbo ve Ibf federasyonlarının en az ikisinin kemerlerini alması gerekiyor.

POYRAZ
22.07.2009, 16:07
Sevgili arkadaşım Poyraz'a resimdeki ismin Shane Mosley olduğunu Berto olmadığını söylemek isterim. Selçuk genel sıralamada ki bu Boxrec sıralaması, şu anda 6. sırada. Berto'yu yenip daha üst sıraya çıkma şansı elbette var fakat sadece çok büyük ihtimalle Berto, Cotto'ye yenilen Clottey ve belkide Shane Mosley'e yenilen Antonio Margarito'nun üstüne çıkabilir. 6. sıradan 3. sıraya yükselme şansı var. Tartışmasız şampiyon olması için Wba, Wbo ve Ibf federasyonlarının en az ikisinin kemerlerini alması gerekiyor.
Bilgiler icin tesekkür ederim.

mavidere
22.07.2009, 16:28
ozgunhan; bir antrenör aynı anda birkaç isim birden çalıştırabilir mi? çalıştırabiliyorsa aynı sikletteki iki boksörü nasıl maç yapabilir?

isimsiz_61
22.07.2009, 16:53
selçuk sana güveniyoruz her zaman arkandayız seni çok seviyoruz

ozgunhan
22.07.2009, 18:54
ozgunhan; bir antrenör aynı anda birkaç isim birden çalıştırabilir mi? çalıştırabiliyorsa aynı sikletteki iki boksörü nasıl maç yapabilir?
Elbette çalıştırabilir. Eğer çalıştırmış olduğu 2 boksörün birbirleri ile karşılaşma olasılığı çıkarsa, bu durumda tercih hakkını kullanmak zorunda kalıyor.

POYRAZ
22.07.2009, 21:08
Peki Selcuk diyelimki Wba sampiyonu oldu, Wbo sampiyonu olmasi icin direkt olarak Wbo kemer macina mi cikmali yoksa teker teker rakipleri devirip mi Wbo kemer macina cikmali ozgunhan kardes?

Volkan061
22.07.2009, 21:09
istediğim selçuk aydın resimli tişörte ulaştım ve de çok güzel. sağolsun yalçın ve erhan kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum burdan kırmadılar gönderdiler istanbuldan. trabzon ve artvinde selçuk aydın tişörtiyle dolaşırken gerçekten çok dikkatini çekiyor insanların herkesin gözü tişörtte ve de herkesin ağzından selçuk aydın çıkıyor.

Mustafa ÖZDEMİR
22.07.2009, 21:13
bu adamı yenince zaten en büyük olacak...

ozgunhan
22.07.2009, 22:22
Peki Selcuk diyelimki Wba sampiyonu oldu, Wbo sampiyonu olmasi icin direkt olarak Wbo kemer macina mi cikmali yoksa teker teker rakipleri devirip mi Wbo kemer macina cikmali ozgunhan kardes?
Kemer birleştirme maçları son zamanlarda tekrar moda olmaya başladı. Selçuk Wbc şampiyonu olursa sırada kim varsa onunla karşılaşır. Zaman zaman boksörlerin bazı nedenlerden dolayı kendi tercihleride oluyor tabiiki. Kemer birleştirme maçları 2 tarafın anlaşması ve en önemlisi organizasyonların iznine bağlıdır. Boksörler için birden fazla kemer demek yıl içinde daha fazla müsabakaya çıkmak dolayısıyla yorulmak demek. Birçok boksör sahip olduğu birden fazla kemerden birini bu nedenlerden dolayı boşa çıkarıyor. Özellikle belli yaşlardan sonra boksörler için önemli ve akıllıca olanı tek kemeri korumak.

Mustafa ÖZDEMİR
22.07.2009, 22:34
o ringlerde ne adamlar düştü yerlere .bu adamı selçuk dümdüz edecek inşallah...

Hekimoğlu
22.07.2009, 22:47
Berto Selçuk için bir şans diğer federasyonların şampiyonları daha tecrübeli ve bence daha iyi Selçuk görece kolayından başlayıp kemeri ve güveni kazanınca dünyaya nam salmaya başladıkça o boksörlere de sıra gelecek.Selçuk ne kadar çok sevmese de Mini Tyson lakabı ilgi çekici ve ürkütücü.Selçuk'un şampiyon olacağına inanıyorum onun yumrukları kimsede yok eksiklerini giderirse efsane olur yaşı da genç sıkletinde 6. sıraya sadece 3 senede çıktı bu büyük bir başarı Selçuk geleceğin büyük şampiyonu olacak inşallah.

mavidere
23.07.2009, 14:25
Elbette çalıştırabilir. Eğer çalıştırmış olduğu 2 boksörün birbirleri ile karşılaşma olasılığı çıkarsa, bu durumda tercih hakkını kullanmak zorunda kalıyor.

teşekkürler..

isimsiz_61
24.07.2009, 15:23
o ringlerde ne adamlar düştü yerlere .bu adamı selçuk dümdüz edecek inşallah...
inşallah...

Volkan061
24.07.2009, 16:50
andre berto video sunu izleyebilirsiniz. adam da müthiş ciğer var bitmek bilmiyor. hatta rakibe aman bile vermiyor. dersin makine gibi yorulmak bilmiyor. tabiki ne olursa olsun bunun üstesinden selçuk gelecektir. çünkü bu azimle bu inançla yıkamayacağı hiç bir rakip görmüyorum. trabzonun türkiyenin gururu selçuk aydın. video izle
http://video.google.com/videosearch?q=andre+berto&emb=0&aq=f#

magicyattara
24.07.2009, 17:08
Bu videodaki son maçı Selçuk için bir ipucu olabilir.
Son maçtaki adam hırpalamış Berto'yu.Sayıyla kazanmış yine de ama adam düşürmüş onu.Pek etkili yumrukta atamamış ona.
Bu maç sayıyla biter gibime geliyor.Ortada bir maç.

POYRAZ
25.07.2009, 04:52
andre berto video sunu izleyebilirsiniz. adam da müthiş ciğer var bitmek bilmiyor. hatta rakibe aman bile vermiyor. dersin makine gibi yorulmak bilmiyor. tabiki ne olursa olsun bunun üstesinden selçuk gelecektir. çünkü bu azimle bu inançla yıkamayacağı hiç bir rakip görmüyorum. trabzonun türkiyenin gururu selçuk aydın. video izle
http://video.google.com/videosearch?q=andre+berto&emb=0&aq=f#
Videoyu izledim.
Hakikatten tehlikeli bir adam. Acik vereni affetmez indirir vallahi.
Korunmaya önem vermiyor ama bunun karsiliginda sert ve seri yumruklar atiyor.
Oldukca hizli bir boksör. Karsisindakine nefes aldirmiyor ve yorulmuyor.
...... Karsisinda en az onun kadar sert yumruk atan bir Selcuk olacak.
Selcuk kardesim icin söyleyecegim tek sey bu boksörün karsisinda
kondüsyon, kondüsyon ve yine kondüsyon. Adam yorulmak bilmiyor. Eger Selcuk bu adamin karsisinda yorulursa can SIKICI sonuclar cikabilir.
O yüzden Selcuk'un belkide bugüne kadar ki maclarinda en cok cigere ihtiyaci olacagi mac bu mac olacak.
Göreyim seni Selcuk. Kondüsyonunu iyi tutarsan senin karsinda bu degil, kimse dayanamaz.
Dünyanin en büyügü olmak senin gibi bir Müslüman Türk evladina cok yakisacak.

E. Cumur61
25.07.2009, 04:56
Selçuk dünya listelerini alt üst etti

TRABZON- Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaptığı muhteşem bir dövüşle çifte şampiyonluk yaşayan boksörümüz Selçuk Aydın, iki kemeri birden beline takarak ülkemiz tarihinde bir ilke daha imza atmıştı. Aynı gece hem Kıtalar Arası şampiyonluğunu beşinci kez koruyan ve hem de Avrupa şampiyonu olan boksörümüz, Dünya Boks Konseyi WBC’nin sıralamasında birinciliğe yükseldi. Boxrec’te de altıncı sıraya çıkan Selçuk, bu derecesiyle Boxrec tarihinde en üst sıralara yükselmiş Türk boksörü olarak tarihe geçti.

Dünyanın zirvesine tek maç kaldı
Boks dünyasında bayrağımızı gururla dalgalandıran Selçuk, bundan sonraki maçını da dünya şampiyonluğu için yapacak! Dünya devleriyle aynı kategoride yer alan Osmanlı Savaşçısı lakaplı sporcumuz, rakiplerinin de korkulu rüyası haline geldi. Özellikle güçlü yumrukları ve ringdeki cesaretiyle dünya boks otoritelerinin saygısını kazanan Selçuk Aydın, şu anda memleketi Trabzon’da dinlenerek güç topluyor. Selçuk, Kıtalar Arası Şampiyonluğu en çok koruyan Türk boksörü unvanını da taşıyor.

Volkan061
25.07.2009, 08:11
http://www.fandome.com/video/107346/andre-berto/ video izle.
bu musabakada rakip karşısında çok zorlandı berto. benim izlediğim ve kanatime göre bu maçtaki kondisyonunu hiç beğenmedim bertonun. eğer selçuğun karşısına böyle çıkarsa selçuk parçalar, yıpratır bertoyu diye düşünüyorum. bu maçta sonlara doğru yaptığı maçmış.

Canİlker
25.07.2009, 16:22
berto ile döğüşeceği nerede yazıyor arkadaşalar? tahminmi ediyorsunuz yoksa resmiyet kazandı mı?

ozgunhan
25.07.2009, 17:28
Benim çok özel bir ricam olacak. Selçuk Aydın sadece Trabzon'un değil Türkiye'nin gururudur. Sadece Trabzon'un gururudur demek birçok insana antipatik gelebilir. Varsın Selçuk Aydın İstanbul basınında yer bulmasın. İstanbul basını zaten futboldan başka birşey bilmiyor. Gazetelerinde futbol harici verdiği haberlerde büyük hatalar yapıyorlar. Selçuk'a bizim desteğimiz yorumlarımız çok daha önemli. Allah Selçuk Aydın'ın yolunu açık eylesin. Çok çalıştığını biliyorum. Umarım çok büyük paralar kazanır ve çok büyük yardımlar yaparak insancıl yönünüde tüm Dünya'ya duyurur. Selçuk Aydın'ın Klitschko kardeşler gibi büyük yardımlar yapması öncelikle şampiyonluk ve büyük maçlara çıkmasını gerektiriyor.

Bu vatanın evlatlarını seviyor ve uluslararası arenada destekliyoruz. Türkiye'yi hala yanlış ve yetersiz tanıyorlar. Selçuk Dünya'nın tartışmasız en zorlu sikletinde, üstelik en prestijli organizasyon olan Wbc ( Dünya Boks Konseyi ) şampiyonluk kemerini takarsa Türk spor tarihinin açık ara gelmiş geçmiş en önemli işine imza atar. Bu yol çok dikenli. Selçuk Aydın'a inanıyor çok güveniyorum. Buradan Yalçın'a bir açık mesaj atıyorum. " Yalçın ne olur Selçuk bildiğimiz kaliteli bir ekiple çalışsın bu konuda yardımlarını bekliyoruz "

Foruma yazmaya başladığımdan beri Bordo Mavi Net'teki boksseverlerin çok daha farklı yorumlar gönderdiğini görüyorum. Boksu hep beraber öğreniyoruz. Çok daha bilinçli yorumlar gelmeye başladı. El ele beraberce Türkiye'de boksu sevdiğimizi gösterelim. Selçuk Aydın buraya kadar büyük zahmetlerle geldi bu noktadan sonra geri dönüş olmamalı. Artık Ahmet Öner'e çok büyük görevler düşüyor.

irfan61
25.07.2009, 17:42
Benim çok özel bir ricam olacak. Selçuk Aydın sadece Trabzon'un değil Türkiye'nin gururudur. Sadece Trabzon'un gururudur demek birçok insana antipatik gelebilir. Varsın Selçuk Aydın İstanbul basınında yer bulmasın. İstanbul basını zaten futboldan başka birşey bilmiyor. Gazetelerinde futbol harici verdiği haberlerde büyük hatalar yapıyorlar. Selçuk'a bizim desteğimiz yorumlarımız çok daha önemli. Allah Selçuk Aydın'ın yolunu açık eylesin. Çok çalıştığını biliyorum. Umarım çok büyük paralar kazanır ve çok büyük yardımlar yaparak insancıl yönünüde tüm Dünya'ya duyurur. Selçuk Aydın'ın Klitschko kardeşler gibi büyük yardımlar yapması öncelikle şampiyonluk ve büyük maçlara çıkmasını gerektiriyor.

Bu vatanın evlatlarını seviyor ve uluslararası arenada destekliyoruz. Türkiye'yi hala yanlış ve yetersiz tanıyorlar. Selçuk Dünya'nın tartışmasız en zorlu sikletinde, üstelik en prestijli organizasyon olan Wbc ( Dünya Boks Konseyi ) şampiyonluk kemerini takarsa Türk spor tarihinin açık ara gelmiş geçmiş en önemli işine imza atar. Bu yol çok dikenli. Selçuk Aydın'a inanıyor çok güveniyorum. Buradan Yalçın'a bir açık mesaj atıyorum. " Yalçın ne olur Selçuk bildiğimiz kaliteli bir ekiple çalışsın bu konuda yardımlarını bekliyoruz "

Foruma yazmaya başladığımdan beri Bordo Mavi Net'teki boksseverlerin çok daha farklı yorumlar gönderdiğini görüyorum. Boksu hep beraber öğreniyoruz. Çok daha bilinçli yorumlar gelmeye başladı. El ele beraberce Türkiye'de boksu sevdiğimizi gösterelim. Selçuk Aydın buraya kadar büyük zahmetlerle geldi bu noktadan sonra geri dönüş olmamalı. Artık Ahmet Öner'e çok büyük görevler düşüyor.http://www.goldenboypromotions.com/media/2008/dec/12.09.08_mosley_pc/1.JPG

Oğuzhan abi bu resimdeki Shane Mosley değil mi ?

ozgunhan
25.07.2009, 17:45
http://www.goldenboypromotions.com/media/2008/dec/12.09.08_mosley_pc/1.JPG

Oğuzhan abi bu resimdeki Shane Mosley değil mi ?
Evet ta kendisi.

irfan61
25.07.2009, 17:47
Evet ta kendisi.Shane Mosley yanlış bilmiyorsam 37 yada 38 yaşında orta siklet de bir yaş sınırlaması var mı?

ozgunhan
25.07.2009, 17:52
Shane Mosley yanlış bilmiyorsam 37 yada 38 yaşında orta siklet de bir yaş sınırlaması var mı?
Elbette yok. Mesela Shane Mosley'in çalıştırıcısı Nazım Richardson'un bir diğer boksörü Bernard Hopkins 46-47 yaşlarında. Fakat sağlıksız boksörler ringe çıkamazlar.

POYRAZ
27.07.2009, 05:02
Youtube'de görünce sizlerle paylasmak istedim.
Hazirlayanin emegine saglik.

8Pbr5OtzL4I&feature=related

Gökçebey
27.07.2009, 12:08
Selçuk Aydın'ın maçını izlerken ha vurdu ha vuracak, şimdi nakavt yapacak, kombine yumruklara geçecek diye bekledim durdum. Olayın bir de görsel şov tarafı var tabi. Daha 1. dakikasında biten bir maçtan kimse zevk almaz. Selçuk Aydın da dövdükçe dövdü. Eline sağlık :D

zafercalikoglu
27.07.2009, 17:25
helal olsun

obalı
27.07.2009, 17:40
istediğim selçuk aydın resimli tişörte ulaştım ve de çok güzel. sağolsun yalçın ve erhan kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum burdan kırmadılar gönderdiler istanbuldan. trabzon ve artvinde selçuk aydın tişörtiyle dolaşırken gerçekten çok dikkatini çekiyor insanların herkesin gözü tişörtte ve de herkesin ağzından selçuk aydın çıkıyor.

Arkadaşlar şuan Selçuk abimin milli takımdaki hocasıyla calısıyorum tam anlamıyla Selçuk Aydın hayranıyım aynı tişörtü banada temin edebilirmisiniz parası hiç sorun değil...

ugurTS1989
27.07.2009, 18:52
Arkadaşlar şuan Selçuk abimin milli takımdaki hocasıyla calısıyorum tam anlamıyla Selçuk Aydın hayranıyım aynı tişörtü banada temin edebilirmisiniz parası hiç sorun değil...
su t-shırt u bı de bız gorseydık:cool:

Mustafa K. Demirbaş
27.07.2009, 21:34
Selçuk aydın ve İbrahim hacıosmanoğlu şu anda kadırga tv de canlı yayında..

SüRMeNe_6161
27.07.2009, 22:17
Tisortu Tc clupte Varmi Acaba????

Terzioğlu
27.07.2009, 22:55
T-Shirt varsa bende almak isterim kesinlikle.

POYRAZ
27.07.2009, 23:54
Selcuk Aydin'in karsilacak oldugu Andre Berto'nun videosu.

DfKE9VSQMPM

Gökçebey
28.07.2009, 13:25
Selçuk Aydın'ın bir sonraki maçı ne zaman? Bilen var mı?

matalar
28.07.2009, 14:50
Şampiyondan Vali'ye ziyaret
28 Temmuz 2009 / 14:33
Selçuk Aydın Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'ı makamında kabul etti.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Dünya Kıtalararası Orta Sıklet Boks Şampiyonu Selçuk Aydın'ı makamında kabul etti.
Kabulde Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür ile Selçuk Aydın'ın sponsoru işadamı İbrahim Hacıosmanoğlu'da bulundu.

Vali Kızılcık Aydın'ın zaten adını boks tarihine yazdırdığını, yazdırmaya da devam ettiğini belirterek, "Eskilerin güzel bir deyimi var. 'Marifet iltifata tabidir', bunun anlamı da şu; Başarı alkışlanmalı ve takdir edilmelidir. Gerçi başarılı olan insanlar mütevazi oldukları için pek bunu göstermek istemezler ama, her başarı alkışlanmalı, takdir edilmeli ve teşvik edilmelidir. Biz de bu amaçla daha başarılı olması için kendisini destekliyoruz, teşvik ediyoruz" şeklinde konuştu.

Selçuk Aydın ise kendisini makamında kabul eden Vali Kızılcık'a, kendine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, "Valimiz şehrimize yeni gelmesine rağmen bizi es geçmedi. Sağolsun bizi kabul etti. Memnun olduk, onur duyduk. Böyle şeyler bizi daha çok motive ediyor ve daha çok çalışmak zorunda olduğumuzu hissettiriyor. Önümüzde dünya şampiyonluğu için tek maç kaldı. İnşallah halkımın da desteği ile beraber onu da kazanıp Türk Boks tarihine adımı altın harflerle yazdırmak istiyorum. Kesinlikle bu moralle dünya şampiyonluğunu kazanacağıma inanıyorum. Ve Sayın Valimize söz veriyorum, çok çalışıp dünya şampiyonu olacağım” dedi.

Öte yandan Vali Kızılcık Sporun bütün alanlarında başarılı olmak istediklerini ifade ederek “Neticede biz sporun bütün alanlarında başarılı olmayı istiyoruz. Futbolundan, jimnastiğine ve boksundan diğer alanlara kadar… Tampare'de de gördük, gerçekten sporun bütün alanlarında yetenekli sporcularımız var” şeklinde konuştu ve ardından altınların Selçuk'un başarısına denk olmadığını fakat manevi yönden böyle bir düşünceleri olduğunu belirterek Selçuk Aydın'a 5 kıtayı temsilen 5 tam cumhuriyet altını hediye etti.

haber 61

Volkan061
28.07.2009, 14:54
selçuk aydın hıdırnebi yayla şenliğinde trabzon halkı tarafından çok güzel karşılandı. 26.07.2009 video izle. uzun süre omuzlardan inmedi. selçuğumuzu heryerde görmek bizi gururlandırıyor. selçuğun her anını izlenmekten keyif duyuyoruz. seni ne kadar izlesek te senle o kadar daha mutlu oluyoruz. osmanlı savaşçısı, seni heryerde görmek seyretmek istiyoruz seninle gurur duyuyoruz.

Hekimoğlu
28.07.2009, 15:42
Selçuk Aydın Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'ı makamında kabul etti.

Başlık bomba olmuş haber61. :)

Gökçebey
28.07.2009, 15:48
Ringde mi kabul etmiş acaba :)

Badaloğlu
28.07.2009, 17:09
selçuk aydın hıdırnebi yayla şenliğinde trabzon halkı tarafından çok güzel karşılandı. 26.07.2009 video izle.

Kardeş,
Verdiğin linkte, Selçuk aydından başka her şey var.O yüzden silmek zorunda kaldım.

deepmavi
28.07.2009, 17:18
Helal Olsun Selçuk Aydın Fırtına sadece Ligde değil her yerde bu başarı bunun en büyük kanıtı....

Volkan061
28.07.2009, 23:12
Kardeş,
Verdiğin linkte, Selçuk aydından başka her şey var.O yüzden silmek zorunda kaldım.

silinecek bir tarafı yoktu video nun zorunda kalmakta anlamsız bence bi alakası yok. youtubeden kadırga tv selçuk aydın yazarak izleyebilirsiniz videoyu. üyeliğimi de istersen silebilirsin bu siteden kardeş.
saygılarımla.

Fatih Efe
28.07.2009, 23:42
paylaşım için teşekkürler @Volkan

POYRAZ
29.07.2009, 05:16
Volkan, bu kadar alinmaya gerek yok be güzel kardesim. :)

Volkan061
29.07.2009, 08:12
paylaşım için teşekkürler @Volkan
ben teşekkür ederim. sağlıcakla kal.

Badaloğlu
29.07.2009, 08:45
silinecek bir tarafı yoktu video nun zorunda kalmakta anlamsız bence bi alakası yok. youtubeden kadırga tv selçuk aydın yazarak izleyebilirsiniz videoyu. üyeliğimi de istersen silebilirsin bu siteden kardeş.
saygılarımla.

Ne alaka?:eek: Verdiğin linkte erotik sitelerin reklamı vardı.Bunu silmek mi kabahat? Bu ne alınganlık? Ben anlamadım...

Nasılki buraya üye olurken bana sormadın, şimdi gitmek istediğinde de benden izin almana gerek yok.Senin üyeliğini ben silmem, istemiyorsan BMN'ye girmezsin...

Volkan061
29.07.2009, 09:13
ne erotiği neden bahsediyorsun ??? arkadaşların çoğu izledi video yu!!!
en iyisi bu konu dışına çıkmayalım.

Badaloğlu
29.07.2009, 09:38
ne erotiği neden bahsediyorsun ??? arkadaşların çoğu izledi video yu!!!
en iyisi bu konu dışına çıkmayalım.
http://img91.imageshack.us/img91/1863/slck8.jpg

Konu dışına çıkan ben değilim...Verdiğin linkte arkadaşlık siteleri, ayrıca yukarda yazdığım tarzda filmlerin reklamı olduğundan, silmek zorunda kaldım.Yoksa neden sileyim? Yani kısacası videoyu ben izleyemedim.

Burçak
29.07.2009, 10:50
Volkan'ın eklediği video yu bende izledim. Artvinde ev arkadaşım kendisi. Videoda hiçbir sakınca yok.

Konuya aydınlık getirmek için şunu söyleyebilirim.

Youtube direk açılmadığı için Vtunnelden girip izlenebiliyor videolar.
VTunnelden açılıp izlenen videoların linkleri sayfaya eklendiğinde ilk başta sorunsuz izleniyor.
ama birsüre geçtikten sonra alaksız başka bir video çıkabiliyor. Sanırım burdada aynı durum oluştu.
Vtunnel linkinden video eklendiği için birsüre sonra başka bir video yada herneyse o görüntü çıkmış.

uzun zaman önce aynı olay benim başımada gelmişti.
Vtunnelden eklediğim bir videoyu yarınsı gün izlemek için burada tıkladığımda izleyememiş yada farklı bi video ile karşılaşmıştım.

Burda Volkan da haklı (videoda hiçbi sakınca yok yanımda ekledi)
Ahmet abide haklı (çünkü aradan bi süre geçtikden sonra eklenen linkteki asıl video yerine alakasız birşey çıkmış)

Volkan061
29.07.2009, 11:54
sorun anlaşıldı sanırım.

Yalçın1461
30.07.2009, 16:23
Ben Almanyadan direk girdigim icin sorunsuz izleyebildim , Volkan darilma yok ortada yanlis anlasilma var, sonucta amac ayni.
selamlar

Sümeyye Şahin
30.07.2009, 20:50
Selçuk Bir İlke İmza Atacak
30 Temmuz 2009 / 20:16
Selçuk Aydın'ın yılsonu Dünya şampiyonu maçı Türkiye'de olabilir.

Avrupa Şampiyonluğu ve Kıtalar Arası Şampiyonluk kemerini elinde bulunduran çifte şampiyonumuz Selçuk Aydın'ın dünya şampiyonluğu için yapacağı karşılaşmanın pazarlıkları başladı.
Taka'yı ziyaret ederek teşekkür eden Selçuk Aydın, “Bana yayınlarınızla büyük moral ve güç verdiniz. Sizlere teşekkür borcumu ödemek için buraya geldim.” dedi.

Selçuk Aydın'ın yılsonu Dünya şampiyonu Amerikalı Andere Berto ile yapacağı dev maçın Türkiye'de oynanması gündeme geldi. Bu organizasyonun ülkemizde yapılması durumunda, profesyonel boks tarihimizde ilk kez dünya şampiyonluğu düzenlemiş olacağız. Selçuk bu maçı alması durumunda ise dünya şampiyonluğunu kazanmış ilk Türk olarak tarihe geçecek.

http://www.trabzonunsesi.com/news_detail.php?id=41181

Volkan061
31.07.2009, 13:32
Ben Almanyadan direk girdigim icin sorunsuz izleyebildim , Volkan darilma yok ortada yanlis anlasilma var, sonucta amac ayni.
selamlar
evet yalçın, link ten kaynaklanan sorun oldu. bende anlayamadım hemen, arkadaşlarda izlemiş ama onlarda öyle bir sorun çıkmadı. darılmak olmaz bizde. biz burda selçuk aydın için varız onun başarısı için burdayız.

Yalçın1461
31.07.2009, 15:41
Bizi Kimse Durduramaz

http://www.takagazete.com/haber_images/manset_30072009.080700.jpg

Amerikalı Dünya Şampiyonu Andre Berto ile yapacağı maçı düşünen şampiyon boksör Selçuk Aydın, Dünya şampiyonluğu ünvanını ele geçirip 30 yaşında boksu bırakmak istiyor.
26 Yaşına Büyük Başarılar Sığdırdı

1983 Akçaabat doğumlu olan Selçuk Aydın okul hayatına Trabzon 24 Şubat İlköğretim Okulunda başlayarak sırasıyla Cumhuriyet Ortaokulu, Trabzon lisesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi bölümlerini başarıyla bitirdi. Üç çocuklu ailenin en büyüğü olan Aydın, 10 yaşında başladığı boks hayatına 1994 yılında Konya’da yapılan minikler kategorisi Türkiye Şampiyonası’nda elde etiği üçüncülük ile ilk defa kürsüye çıkma başarısı gösterdi. 2006 yılına kadar Amatör boksla uğraşan Selçuk Aydın Almanya’nın Hamburg kentinde çıkmış olduğu maçla profesyonelliğe ilk adımını atmış ve daha sonra oynadığı bütün maçları kazanma başarısı göstermiştir.

http://www.takagazete.com/haber_images/gaziselcuk.jpg

Aydın, Amerikalı Dünya Şampiyonu Andre Berto ile yapacak olduğu Dünya Şampiyonluğu maçını kazanması durumunda Orta Sıklette Avrupa Kıtası’nda tarihe geçmiş olacak ve Avrupa kıtasında bu güne kadar böyle bir şampiyon bulunmamasından dolayı bir ilki de gerçekleştirmiş olacaktır. .

Hayallerini Dünya Şampiyonluğu süsleyen Aydın, adını boks tarihine yazdırıp 30 yaşında ringlere veda etmek istiyor. Amerikalı boksörle maçın nerede oynanacağı konusunda menajerler arasında görüşmeler sürmektedir. Bu maçı en az 200 ülkenin yayınlayacağını belirten Aydın, maçın Türkiye’de oynanması için devletin desteği gerektiğini ve. ülke tanıtımı fonundan destek beklediğini dile getiriyor. Elde ettiği başarıda İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kendisine verdiği desteği çok önemseyen Aydın, ayrıca ailesinin yakın ilgisine teşekkür ediyor.

TAKA: Avrupa Şampiyonluğu maçına çıktın ama ilgi yok gibiydi. Bu konuda kırgınlıkların var mı?

SELÇUK AYDIN: İlgisizliğe kırgınım. Başarım küçümsenemez. Ancak ulusal basının bana karşı olan ilgisizliğine bir anlam veremiyorum. Buna karşın bu maçtan sonra geldiğim memleketim de gördüğüm ilgi beni duygulandırdı. Örneğin geçtiğimiz günlerde Of’taki bir camide kıldığımız Cuma namazından sonra cami imamının hutbede cemaate, “Değerli cemaat aramızda büyük bir şampiyon var. Allah onunu yolunu açık etsin” demesi beni çok etkiledi. Ayrıca benim Of’a gideceğimi duyan 80 yaşındaki bir amcanın bana gösterdiğini sevgisini ve ilgisini asla unutamam.

TAKA: Dünya Şampiyonluğu maçını Türkiye’de yapmak ister misin?

SELÇUK AYDIN: Devlet bize destek verirse biz bu maçı Türkiye’de yapabiliriz. Tabi, bu tür maçların külfeti oldukça çok ağır. Rakibi buraya getirebilmek için kesenin ağzını açmak gerekiyor. Devlet bize destek çıkarsa biz bu maçı burada yapabiliriz. Bu bizim maça 1–0 galip başlamamızı sağlar. Amerika’ya gidersek 1–0 yenik başlarız. Ama şartlar ne olursa olsun, maç nerde olursa olsun ben kendime güveniyorum. Türk halkının desteğiyle Dünya Şampiyonu olacağıma inanıyorum. Türk tarihine, boks tarihine adımı altın harflerle yazdırmak istiyorum.

TAKA: Avrupa şampiyonu olmandaki en büyük ekten neydi?

SELÇUK AYDIN: Buralara gelebilmek için çok fedakârlık yaptım. Başta hayatımdan, ailemde ve sevdiklerimden fedakârlık yaptım. Bu mücadele için kilo vermek zorunda kaldım. Ama sonunda bunun karşılığını aldım. Bir şey başarabilmek için fedakârlık yapmak gerekiyor. Şimdi karşınızda Profesyonel Avrupa Boks Şampiyonu olarak yer alıyorum. Bunları yaptığım fedakârlıklara borçluyum.

http://www.takagazete.com/haber_images/aldigeldi.jpg

TAKA: Antrenörünle yolları ayırmanın sebepleri nedir?

SELÇUK AYDIN: Avrupa Şampiyonluğu maçındaki antrenörüm eski Dünya Boks Şampiyonuydu ama bu sporcuya maç kazandırmıyor. İmaj çok önemli, sporcuya yaklaşma tarzı da çok önemli. Biraz sinirli davranışları vardı. Ben de Trabzonlu olduğum için anlaşamadığımız bazı noktalar vardı. İkimizin kariyeri açısından ayrılmamız gerekiyordu. Verdiği emekler için teşekkür ederim.

TAKA: Belçikalı Sugar Jackson ile çok önemli bir maça çıktın. Onunla dövüşmeyi sen mi istedin?

SELÇUK AYDIN: Onunla dövüşmeyi ben istiyordum. Herkes onunla dövüşmek istemiyordu. Ama biz profesyonel olduğumuz için enin de sonun da karşılaşacaktık. Çünkü şampiyon olabilmek için şampiyon yenmek gerekiyordu. Basın toplantısındaki konuşmalarında maça çok iyi hazırlandığını anlamıştım. Çok güçlü bir ekiple İstanbul’a gelmişti. Kondisyon antrenörü eski olimpiyat şampiyonu. Antrenörü eski Dünya Şampiyonu. İkisi de önemli kişilerdi.

Ben de ikimizin dövüşeceğini yanımızdaki insanların sadece izleyici olduklarını söyledim. Sonunda maçı biz kazandık. Maça iyi hazırlanmıştı ama başarması için yetmedi. Biz de bu Trabzon kanı, hırsı, inadı olduğu sürece bizi kimse yenemez. Bizi kimse durduramaz. Zaten bizim sloganımız ‘Bizi kimse durduramaz’. Bu sloganla maça hazırlandık, bu sloganla devam edeceğiz. Bizi Allah’tan başka kimse durduramaz. Şimdiki hedefim Dünya Şampiyonluğumu ilan etmek istiyorum. Bütün dünyaya Türkün gücün, Türklerin neler yapabileceğini duyurmak istiyorum

TAKA: Bundan sonra çalışmalarını Kübalı Antrenör İsmail Salas ile sürdüreceğin. Salas’ı seçmendeki en büyük etken neydi.

SELÇUK AYDIN: Önümüzde çok önemli bir maç var konsantrasyon, antrenman ve imaj çok önemli. Bu özellikleri bünyesinde bulunduran biriyle çalışmalarımızı sürdürmek istiyorduk. O yüzden profesyonel boks Antrenörü Kübalı İsmail Salas ile yolumuza devam edeceğiz. İki hafta sonra Miami’ye gideceğim ve çalışmalara başlayacağız

TAKA: İbrahim Hacısalihoğlu’nun sana desteği her zaman dillerde. Hacısalihoğlu’nun Selçuk’un sponsoru gibi lanse edilmesine ne demek istersin?

SELÇUK AYDIN: İbrahim Hacıosmanoğlu’nun öz ağabeyimden daha yakın olduğunu belirtmek isterim. Üzerimde büyük emekleri söz konusudur. Hacıosmanoğlu’nun Selçuk’un sponsoru gibi konular konuşuluyor. Kulağıma bu tür laflar geliyor. İbrahim Hacıosmanoğlu’na sponsorum demek büyük ayıp olur. Benim en büyük destekçimdir. Benden maddi manevi hiçbir şeyini esirgememiştir. Yeri geldi menajerim oldu. Yeri geldi ağabeyim oldu. Yeri geldi başkanım oldu. Benim için her türlü fedakârlığı yaptı. İstanbul’da kazanmış olduğum başarıyı önce ona armağan etmek istiyorum

TAKA: Trabzonspor sevgini her maç sonrası belli ediyorsun. Bordo-Mavi denince seni heyecanlandıran ne oluyor?

SELÇUK AYDIN: Bordo-Mavili formayı çok seviyorum. Bordo-Mavi denince Trabzonspor değil Trabzon heyecanı yaşıyorum. Burada Trabzonspor tabi çok önemli bunun yanlış anlaşılmasını istemem. Gönül ister ki, bizi de Trabzonspor gibi sahiplensinler yoksa bizi sahiplenmek isteyen çok kişiler var. Ben Trabzon’a mal olmak istiyorum.

TAKA: Profesyonel boksu spor olarak mı görüyorsun?

SELÇUK AYDIN: Öncelikle profesyonel boks yapmakla ekonomik olarak çok rahatladım.
Profesyonel boksun sporla alakası yok. Biz dövüşüyoruz, oyun değil resmen savaşıyoruz. Geldiğim nokta itibariyle artık şöhretli bir futbolcu gibi çok ilgi görüyorum. Basından tek dileğim, beni sevenlerime ulaştırsınlar.

http://www.takagazete.com/haber_images/kanliomuzlarda.jpg

TAKA: Futbolla aran nasıl? En beğendiğin futbolcu kim?

SELÇUK AYDIN: Futbolu da çok seviyorum, en beğendiğim futbolcu, Yattara. Ancak mücadele ve savaşçı özelliği ile Hüseyin Çimşir’i de çok beğendiğimi ifade etmek isterim. Onun mücadelesini kendime benzetiyorum. Yürekten oynuyor.

TAKA: Hangi yemeği daha çok seviyorsun?

SELÇUK AYDIN: Yemekler desek daha doğru olur. Ama en çok Akçaabat köftesini seviyorum.

TAKA: Trabzon’da nerede zaman geçiriyorsun?

SELÇUK AYDIN: Atatürk köşkünün çay bahçesinde ve Akçaabat’ta Cemil Usta’da köfte yemeyi çok seviyorum. Yaylaları çok seviyorum. Benim için Reina’lar değil yaylalar önemli.

TAKA: Hiç âşık oldun mu?

SELÇUK AYDIN: Gölgesiz ağaç olur mu? İllaki âşık oldum. Ancak iki yıl sonra evlenmeyi düşünüyorum.

TAKA: Çok teşekkür ederiz… Son maçınızda barılar diliyoruz..

SELÇUK AYDIN: Ben teşekkür ederim…

Kaynak : Taka Gazete

Hekimoğlu
31.07.2009, 15:55
30 yaşında boks bırakılır mı Selçuk, Shane Mosley 38 yaşında hala zirvede.

Volkan061
31.07.2009, 16:40
biz selçuk aydın ımızdan herşeyden önce aklımızda hayal ettiğimiz düş kurduğumuz dünya şampiyonluğunu bize yaşatmasını canı gönülden istiyoruz. ve de bunun hayaliyle yaşıyoruz.

E. Cumur61
31.07.2009, 19:52
Selcuk'un yenı antrenoru ısmaıl salas kımdır ne gıbı basarıları vardır hakkında bılgısı olan varsa yazarsa sevınırım

ozgunhan
31.07.2009, 22:00
İsmail Salas yanılmıyorsam Yuriorkis Gamboa'nında çalıştırıcısı. Sevgili Yalçın bu konuda bizi aydınlatacaktır. Eğer Salas gerçekten Gamboa'nın çalıştırıcısıysa, Selçuk için endişelerim artık son bulacaktır. Selçuk 30 yaşında boksu bırakabilirim diyor. Beyaz boksörler siyahi boksörler gibi ilerleyen yaşlarda performans düşüklüğünü minimum değil maalesef maksimum seviyede yaşıyorlar. Beyaz tenli boksörlerin boksu bırakma yaşları bu yüzden daha erken oluyor. Selçuk'un sitiline baktığımızda almış olduğu bu kararın erken olduğunu düşünmekle birlikte sanki olumlu olduğu kanısındayım.

POYRAZ
02.08.2009, 01:30
Benim düsünceme göre 30 yasina geldigi zaman birakmamali.
30 Yasindaki insan cok rahat boks yapar bana göre.

Terzioğlu
05.08.2009, 01:02
a0k6UQKIlNM
http://www.youtube.com/watch?v=a0k6UQKIlNM

Selcuk Aydin vs. Andre Berto videosu.

Yalçın1461
10.08.2009, 15:51
Selçuk Aydın, Erdoğan'dan Destek Bekliyor!

http://www.takagazete.com/haber_images/bekliyi_09082009.080811.jpg

Selçuk Aydın Başbakan Erdoğan'dan destek bekliyor.
Avrupa Şampiyonu Türk boksör Selçuk Aydın, dünya şampiyonluğu maçını da kazanacağına inandığını belirterek, maçın Türkiye'de oynanması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan destek beklediğini söyledi.

Aydın, yaptığı açıklamada, ''Dünya şampiyonu olacağıma inanıyorum. En iyi şekilde maça hazırlanacağım. Rakibimi biliyorum ve ona göre hazırlık yapacağım. Bu maçta hataya yer yok. Dünya Boks Konseyi (WBC) şu anda maçın nerede yapılacağı konusunda görüşmeler yapıyor. Benim gönlüm Türkiye'de oynanmasından yana. Kendi ülkemde dövüşmek isterim. Bu konuda başbakanımızdan ve devlet büyüklerimizden destek bekliyorum. Bu tarihi bir maç olacak. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmek gerekir'' diye konuştu.

Antrenörü Bülent Başer'in yanı sıra Kübalı antrenör İsmael Salad'ın da gelecek günlerde ekibine katılmasının gündemde olduğunu ifade eden Aydın, dünya şampiyonluğu için Amerikalı rakibi Andre Berto'yla maç yapacağını, ancak maçın tarihinin ve nerede oynanacağının henüz belli olmadığını söyledi.

İstanbul'da oynanan Avrupa şampiyonluğu maçına aylar öncesinden hazırlık yaptığını anlatan Aydın, ''Önce kıtalararası şampiyonluk, daha sonra da Avrupa şampiyonluğu gibi zorlu maçlara çok iyi hazırlandım. Beş kere kemerimi, yani unvanımı korudum. İstanbul maçı benim için hayatımın dönüm noktası oldu. 9. rauntta Belçikalı rakibim Sugar Jackson'a karşı unvan maçını kazanarak Avrupa Şampiyonu oldum. Şimdi hedefim dünya şampiyonu olmak'' diye konuştu.

Avrupa şampiyonluk maçına eski antrenörü Gracciano Rocchigiani'yle hazırlandığını, ancak maçtan iki hafta önce Rocchigiani'yle yollarını ayırdığını kaydeden Aydın, olayı şöyle anlattı:

''Yılbaşından bu yana maça hazırlanıyordum. İtalyan asıllı Alman antrenörüm Rocchigiani'nin disiplinli olduğunu düşünmüştüm. Gerek Almanya, gerekse İstanbul müsabakalarına beraber hazırlandık. Ancak İstanbul karşılaşmasından önce teknik olarak çok gerilediğimi hissetmeye başladım. Çok alkol alan birisiydi. Agresif hareketleri vardı ve idmanda bağırıp, çağırıyordu. Bu benim imajım açısından da önemliydi. Maça 2 hafta kala Bülent Başer ile çalışmaya başladım ve Rocchigiani'yle yollarımı ayırdım. Yeni antrenörümün Türk olması ve benimle aynı psikolojiyi paylaşması bana büyük avantaj sağladı ve sonunda maçı kazandım. Eğer maçı kaybetseydim ömür boyu başımı taşlara vururdum.''

Antrenör Başer de, Aydın'ın oynayacağı dünya şampiyonluğu maçının Türkiye'de gerçekleşmesini çok istediklerini belirterek, ''Devlet büyükleri bizi yalnız bırakmasın. Şu an görüşmeler devam ediyor. Las Vegas'ta nasıl İstiklal Marşı'nı söylettiysek aynı şekilde kendi ülkemizde de söyletmek istiyoruz. Bu konuda Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan destek bekliyoruz ve kendisinin bizi yalnız bırakmayacağını ümit ediyoruz'' dedi.

Başer ayrıca maçın Türkiye'de yapılması için WBC'nin 2 milyon Dolar talep ettiğini ve bu paranın karşılanması halinde maçın Türkiye'de oynanabileceğini ifade ederek, ''Böylesine tarihi bir maçın Türkiye'de, Ay-yıldızın gölgesinde gerçekleşmesini arzuluyoruz'' şeklinde konuştu

Oğuzhan
10.08.2009, 15:54
sinan şamil samı gazelet televizyonlar gündemlerinden düşürmüyorlardı bizim aslan gibi boksörümüzün maçını bir gazete doğru dürüst yazmıyor

bekir61
10.08.2009, 17:02
mac kesinlille türkiyede ve trabzonda oynanmasi lazim

Yalçın1461
10.08.2009, 17:57
Bu maçın Türkiye de olması için devletin en az beş milyon dolar bütçe ayırması lazım

ceserdar
10.08.2009, 18:18
Antrenör işi ne oldu sahi?

turkish0061
10.08.2009, 18:52
insallah dunya sampiyonu olcak

Yunus Güneş
10.08.2009, 19:23
Yumruğuyla birlikte karadenzin hırçın denizini ,fırtınasını vuruyor adeta...:alkış:..

Volkan061
13.08.2009, 10:52
selçuğun önünde çok önemli bir dünya şampiyonluğu maçı var. belkide bir daha ömür boyunca böyle şey göremeyiz rastlayamayız.

POYRAZ
13.08.2009, 16:14
Volkan, avatarindaki boksör sen misin?
Yanilmiyorsam sen de boks yapiyordun. O yüzden sordum.

Can basten
13.08.2009, 16:24
Antrenör işi ne oldu sahi?

Selçuk'un antrenörlüğünü eski milli boksörlerimizden Bülent Başer yapıyor...

Volkan061
14.08.2009, 15:12
Volkan, avatarindaki boksör sen misin?
Yanilmiyorsam sen de boks yapiyordun. O yüzden sordum.
evet benim. zamanında gitmedik boksa ama 5 seneden beri uğraşıyoruz.artvinde hem alttan sporcu yetiştiriyoruz hemde spor amaçlı maçlar yapıyoruz. tabi isterdim boksör olmayı.

murat_08
16.08.2009, 14:28
selcugun seri olmasını vede kondisynunu düzeltmesi gerekir bertoya karsı

murat_08
16.08.2009, 14:32
selcuk bertoya karsı önlemini alacaktır cunkü berto hızlı ve yorulmak bılmıyor ama acık verıyor bazen selcugun bundan faydalanacagını sanıyorum.ve indici yumruklarını konusturacaktır selcuk.

Volkan061
17.08.2009, 09:04
dün gazetelere bi bakıyım dedim birde trabzonsporun yeni resmi dergisinde selçuk aydın için 2 sayfalık dev fotosu ve iddalı konuşmaları yazıyordu. her bayide var dergi.

Volkan061
17.08.2009, 13:40
andre bertonun yaptığı bütün maçlarını izledim vede son yaptığı maçlarını da. benim kanaatim ve düşüncelerime göre ; selçuğun bu perfonmasına bakılırsa berto, selçuğun biraz gerisinde kalıyor. selçuk, berto' yu ilerleyen raundlarda nakavt edeceğini düşünüyorum.

Yalçın1461
18.08.2009, 02:10
Volkan merek ettim şimdi acaba neler yazılmış dergide ?

POYRAZ
18.08.2009, 04:58
http://img199.imageshack.us/img199/9875/286maxi.jpg

POYRAZ
18.08.2009, 05:08
a0k6UQKIlNM
http://www.youtube.com/watch?v=a0k6UQKIlNM

Selcuk Aydin vs. Andre Berto videosu.

Videoyu defalarca seyrettim.
Selcuk, yumruklarinin sertligi ile bir adim daha önde duruyor ama rakibin son derece cevik olusunu ve yorulmamasini da göz ardi etmemek gerekiyor asla.
Rakip, Selcuk'tan ard arda 3 veya 4 tane saglam yumruk alirsa yeri görür. Bana göre Selcuk'un, kondüsyonu oldukca iyi olan rakibine karsi ekstra kondüsyon yapmasi gerekiyor. Zira müsabakanin uzamasi halinde kondüsyona ihtiyaci olacak gibime geliyor.
Videodan izledigim kadari ile rakibin kondüsyonu iyi.
Insallah bunlarin hic birisine gerek kalmadan indirir onu Selcuk.
Birde ben Selcuk kardesimizi su yönden avantajli buluyorum. Rakip korunmaktan ziyade vurmayi seven bir boksör. Korunmamak demek Selcuk'tan darbe almak demek. Selcuk'tan sert darbeler almak ise rakip icin yeri görmeyi kacinilmaz kilar.
Biz boksörümüze güveniyoruz.
Allah'in izni ile boks tarihine ismi altin harflerle yazilacaktir.

Volkan061
18.08.2009, 08:22
Volkan merek ettim şimdi acaba neler yazılmış dergide ?

DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR
trabzonspor resmi dergisinde selçuk aydın çok büyük başarıya imza attığını, tarih yazdığını ve '' türkiyenin,trabzonun altın çocuğu selçuk aydın'' olarak yazıldı.
selçuk aydın trabzonspor resmi dergisine yaptığı konuşmasında, '' avrupa şampiyonluğu öncesi trabzona sessiz sedasız gelip yine sessiz sedasız olarak trabzondan gittiğini. medyanın, basının ilgisiz olması beni daha çok hırslandırdığını ve bu şampiyonada yine galip gelmemle trabzona dönüşüm muhteşem oldu. beni sevenler öncelikle ailemin bana büyük desteğini ve beni yalnız bırakmayan dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum''ifadesine yer verdi. dünya şampiyonluğu öncesi andre berto ile karşı karşıya gelecek olan selçuk aydın '' dünya şampiyonluğu kemerinide alıp 3 kemerinde sahibi olacağım ve bir tarihe imza atacağını'' ifade etti.

http://img149.imageshack.us/img149/803/fotoraf0106z.jpg

Yalçın1461
18.08.2009, 19:12
Saol volkan ,süpersin.
Selamlar

Hekimoğlu
18.08.2009, 19:23
Berto maçı tarihi ve yeri belli değil sanırım, bu maç kesin mi??

Mustafa ÖZDEMİR
18.08.2009, 19:54
her zaman en iyi olacağına inanıyorum...

Volkan061
18.08.2009, 20:38
Saol volkan ,süpersin.
Selamlar
bende teşekkür ederim yalçın, iyiki varsınız. sizinle trabzon, türkiye gurur duyuyor. yolunuz açık olsun herzaman.
selamlar.

Mehmet S. Pervan
18.08.2009, 21:24
Biz bu adamı forvete transfer etsekya, rakip savunmaların korkulu rüyası olur :D

Yalçın1461
18.08.2009, 22:05
Berto maçı tarihi ve yeri belli değil sanırım, bu maç kesin mi??

Berto Selçukla dövüşmeyi kabul etmezse ,WBC de birinci sıradaki Collazo ile Selçuk Dünya şampiyonluğu için dövüşecek.

Hekimoğlu
19.08.2009, 20:14
Berto Selçukla dövüşmeyi kabul etmezse ,WBC de birinci sıradaki Collazo ile Selçuk Dünya şampiyonluğu için dövüşecek.Selçuk şampiyonluk maçına kesin çıkacak demek ki bu iyi Berto kabul eder herhalde, kemeri boşa çıkaracağını sanmıyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
19.08.2009, 20:24
selçuğa her zaman güvenirim . ona rakip yok...

pReN@_61
19.08.2009, 21:02
Helal olsun...

Yalçın1461
20.08.2009, 15:58
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs155.snc1/5774_62833314980_57909874980_556198_7529136_n.jpg

Volkan061
20.08.2009, 16:01
trabzonumuzun yakışıklı boksörü. karizması yeter!!!

Volkan
20.08.2009, 16:02
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs155.snc1/5774_62833314980_57909874980_556198_7529136_n.jpg

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

LazAnisT
20.08.2009, 16:09
Selçuk Aydını BMN'den aldığı ödülden dolayı kutluyorum.Bence çok daha fazlasını hakediyor.

Cengiz Çubukcu
20.08.2009, 16:11
İnşallah ödül törenine gelir ....

Külünkoğlu
20.08.2009, 16:49
Gelemezse de onun canı sağolsun.

Yalçın1461
21.08.2009, 01:11
Gelemezse de onun canı sağolsun.

Abi Selçuğun haberi varmı ?

Volkan061
23.08.2009, 01:03
az önce fox tv de çorluda yapılan kick box maçını seyrediyordum. ringe ığdırlı sporcu ismi Erkan VAROL bir trabzon spor hayranı. ringe çıkmadan trabzonspor kaşkoluyla ringe girdi ve sunucu olan Bilgehan DEMİR de aklımıza selçuk aydını getirdi ifadesini kullandı. selçuk AYDIN hakkında epey yorum yaptı. dünya şamponluğunun nerde yapılacağı ve büyük hasılatlı bir maç olacağını dile getirdi. selçuk aydına selam da gönderdi fox tv den bilgehan demir. selçuk aydına buradan canlı yayında selamlarımızı iletiyoruz. dedi.

Yalçın1461
23.08.2009, 19:44
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs155.snc1/5774_63463674980_57909874980_557651_4013448_n.jpg

Yalçın1461
23.08.2009, 19:45
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs155.snc1/5774_63744854980_57909874980_558903_8333520_n.jpg

Canİlker
23.08.2009, 20:02
bu maçta selçukun herzamankinden daha fazla kondisyona ihtiyacı olacak. zira butür maçlar KO'tan çok sayı ile bitiyor. selçuk gücüyle, berto kondisyonu ve seriliği ile ön planda. bana göre selçuk kondisyonunu geliştirmezse çok zorlanır.

Volkan061
23.08.2009, 22:14
yalçın; fotomontajların harika!!!
Selçuk AYDIN ; Gerçek hayatımızı ve rüyalarımızı süsleyen bir osmanlı savaşçısı olarak gurur kaynağı olmuştur. yolun açık olsun imparator!!!

Külünkoğlu
24.08.2009, 16:59
Abi Selçuğun haberi varmı ?
Telefonda konuşup haber verdim kardeşim. ;)

Yalçın1461
26.08.2009, 03:39
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs193.snc1/6494_64712119980_57909874980_562568_1427572_n.jpg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs193.snc1/6494_64723839980_57909874980_562575_1926129_n.jpg

tamuğ yamtar
26.08.2009, 14:14
http://www.haberturk.com/2009/08/26/kuturesim/kursunyagmurukucukk.jpg

Eski boksör ve Sinan Şamil Sam'ın Menajeri Ahmet Öner ölümden döndü. Hamburg'da kurşun yağmuruna tutulan Öner ameliyata alındı.

Ahmet Öner Selçuk'un da menajeri bildiğim kadarıyla.

Osman Pervaneli
26.08.2009, 14:26
Andre Berto ile Luis Collazo dögüstü diye hatirliyorum ve sayiyla luis Collazo kazanmisti o maci
youtubede videolari mevcut

Andre Berto vs Luis Collazo yazmaniz yeterli

Volkan061
26.08.2009, 16:12
http://www.haberfx.net/images/contents/0.jpg
Ahmet öner'e Silahlı Saldırı
Ünlü boks kulübü Arena Box Promotion'un sahibi Ahmet Öner, Salı gecesi ofisinin önünde uğradığı saldırı sonucu bacağından vuruldu.

26 Ağustos 2009 14:41

Ünlü boks kulübü Arena Box Promotion'un sahibi Ahmet Öner, Salı gecesi ofisinin önünde uğradığı saldırı sonucu bacağından vuruldu.

Bacağından bir kurşun çıkarılan Öner'in sağlık durumunun iyiye gittiği açıklandı. Olayla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Öner ise, saldırgan ya da saldırganları göremediğini belirterek, "Saat 23.00'de ofisimden çıkıp arabama doğru yürürken birden silahlar patladı. Aynı anda ofisimin güvenlik ışıkları yanıp Kangal cinsi köpeklerim de havlamaya başlayınca saldırganlar kaçtılar. Sıktıkları 4-5 kurşunun bir tanesi sol üst bacağıma isabet etti" dedi. Kurşunun vücuda girince dağılan cinsten bir kurşun

olduğunu belirten Öner, "Kurşun kemiğe saplanıp orada dağılmış. Ette dağılsa çok kötü olurdu. Doktor kas yapımın sağlam olduğunu ve şanslı olduğumu söyledi" diye konuştu.

İlk müdahaleyi arkadaşları ve şoförünün yaptığını belirten Öner, "Ofis komşum Erol Ceylan, arkadaşım Chiko ve şoförüm Nurullah Demircan beni koruyarak ilk müdahaleyi yaptılar. Sonra da ilk yardım ekibi ve polisler geldi" dedi. Kriminal polisin soruşturma başlattığını belirten Öner, "Ben alın teriyle işini yapan bir işadamıyım. Kimse ile şahsi bir problemim ya da husumetim yok. Mahir Oral, Sinan Şamil Sam, Selçuk Aydın gibi ünlü ve başarılı boksörler yetiştirdiğim için doğal olarak çok göz önündeyim"

dedi. Öner'i hastanede ailesi ve dostları da bir an olsun yalnız bırakmıyorlar.

Kriminal polisler Çarşamba sabahı Öner'i hasta yatağında ziyaret ederek ifadesini aldılar.

Orhan Kahraman
26.08.2009, 16:27
1 maçı kaldı sanırım iki kemeri aldıktan sonra o maç oynandı mı ?

Yalçın1461
27.08.2009, 13:49
Şimdi sıra dünya Şampiyonluğunda.
Selçuk Aydın Türkiyeden yetişip Dünya Şampiyonluğu final müsabasına çıkan ilk Türk boksördür. Kazandığı taktirde yine bir ilki başaracaktır..
Tüm Türk halkı olarak Selçuk Aydını bu zorlu arenada yalnız bırakmayalım.

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs199.snc1/6734_65071499980_57909874980_563423_2877832_n.jpg

Selçuk Aydın & Luis Collazo müsabakası kesinleşti.
Ancak müsabakanın tarihi ve yeri konusunda menejerler arasındaki pazarlık hala sürüyor.
WBC Federasyonunda birinci sırada bulunan Luis Collazo oldukca tehlikeli bir isim , şidiye kadar 34 müsabaya çıktı 15 i nakaut ile olmak üzere 30 unu kazandı.
Kaybettiği 4 müsabakanında 3 ündede Dünya şampiyonlarına mağlup oldu ( Shane Mosley ,Ricky Hatton, Andre Berto ) şimdi Selçuk ile tekrar Dünya şampiyonluğu için dövüşecek.
Selçuk ise WBC de Collazonun ardından ikinci sırada bulunuyor.Şimdiye kadar 19 maç yapıp 15 i nakaut olmak üzere hepsini kazandı.
Geçtiğimiz aylarda Sugar Jackson ile yapmış olduğu yarı final müsabakasını da kazanıp aynı zamanda Avrupa şampiyonluğu kemerinide beline takmıştı.

http://4.bp.blogspot.com/_wdn-J2fyyn0/SkRDO_2qgoI/AAAAAAAAAJA/3-EUUzFCDuE/s400/box_g_hatton_collazo_300.jpg

http://www.boxnews.com.ua/photos/467/Jose%20Antonio%20Rivera%20-%20Luis%20Collazo4.jpg

http://l.b5z.net/i/u/6056253/i/LuisCollazo_ezr.jpg

Külünkoğlu
27.08.2009, 14:01
Allah yar ve yardımcısı olsun. Bütün kalbimizle yanındayız aslanların aslanı, sen bunu da yıkarsın.

Gökçebey
27.08.2009, 14:03
Hadi bakalım Selçuk, göster gücünü.

OLCAY ÇAKIR
27.08.2009, 14:06
Selçuk,şu Luis tam dayaklık ha.:)

UğuR
27.08.2009, 14:06
Sırada dünya şampiyonluğu var....
Başarılar....Selçuk....

Burçak
27.08.2009, 14:12
Güveniyoruz inanıyoruz.
Dünya Şampiyonuda olacaksın.

Tolunay Abdioğlu
27.08.2009, 14:17
Dünya Şampiyonluğu da yakışır Selçuk abime.

Volkan061
27.08.2009, 14:18
trabzonumuzun bir dünya şampiyonu var deme zamanı geldi artık. hadi selçuk arkandayız her zaman seninleyiz. ALLAH ım sana güç kuvvet versin.

İsmail Çavuşoğlu
27.08.2009, 14:18
Kesinlikle bu maçıda alacaktır ALLAH yardımcın olsun kardeşim..

aaahmet61
27.08.2009, 14:21
maçın tarihi ne zaman.

Volkan061
27.08.2009, 14:30
http://www.reviewjournal.com/lvrj_home/2007/Feb-08-Thu-2007/photos/2collazo.jpg

Volkan061
27.08.2009, 14:31
http://www.lvboxing.com/images/mainpagepic/Collazo.jpg

Volkan061
27.08.2009, 14:31
http://www.boxnews.com.ua/photos/467/Luis-Collazo5.jpg

SERDAR-61
27.08.2009, 14:43
Selçuk kardeşimiz bu maçı kazanırsa sikletinde dünya 1.si olacak mı?
yoksa başka maç yapacak mı?

Külünkoğlu
27.08.2009, 15:07
Selçuk kardeşimiz bu maçı kazanırsa sikletinde dünya 1.si olacak mı?
yoksa başka maç yapacak mı?

Başka maç yapmasına gerek yok. Dünya şampiyonu oluyor. İsterse kemer koruma maçları yapar ondan sonra.

Gökçebey
27.08.2009, 15:12
http://www.reviewjournal.com/lvrj_home/2007/Feb-08-Thu-2007/photos/2collazo.jpg

Artist, dayak yerken görürüz o bakışları.

Külünkoğlu
27.08.2009, 15:16
Ya yeminle şu uyuz tipi Selçuk fena yapar. Bu işler tiple pek belli olmaz ama Osei'yi halleden bildiğimiz Selçuk bunu dağıtır.
Yarım saat uğraşırlar bunu ayıltmak için. :) Selçuk kibar davran şu keltoşa. :)

Hekimoğlu
27.08.2009, 15:24
Şaşırdım valla Andre Berto değilmiydi şampiyon korktu mu ne oldu??

Yalçın1461
27.08.2009, 15:46
Şaşırdım valla Andre Berto değilmiydi şampiyon korktu mu ne oldu??

Bunun iki açıklaması var birincisi müsabaka için hazır olmayabilir yada iyi hazırlanamayacağını düşünür ,ikincisi de Selçuk ile dövüşmenin kendi acısından tehlikeli olabileceğini düşünebilir.Kaybetmesi halinde kariyeri zedelenebilir.
Herkes Selçuk gibi karşıma kimi verseler dövüşürüm demiyor ..

Hekimoğlu
27.08.2009, 15:47
Bunun iki açıklaması var birincisi müsabaka için hazır olmayabilir yada iyi hazırlanamayacağını düşünür ,ikincisi de Selçuk ile dövüşmenin kendi acısından tehlikeli olabileceğini düşünebilir.Kaybetmesi halinde kariyeri zedelenebilir.
Herkes Selçuk gibi karşıma kimi verseler dövüşürüm demiyor ..Kemeri bırakmış mı oluyor bu durumda??

Yalçın1461
27.08.2009, 15:55
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs199.snc1/6734_65204559980_57909874980_563726_4347066_n.jpg

POYRAZ
27.08.2009, 18:44
Bu eleman da zorlu bir rakip. Zaten kolay rakip yok.
Bu eleman Berto ile yaptigi müsabakayi kaybetti ama
bir ara Berto'yu indiriyordu yere neredeyse. Bertonun yere düsmesini
engelleyen ring ipleriydi.
Selcuk'un bu rakibi de gececegini düsünüyorum Insallah.

Mustafa ÖZDEMİR
27.08.2009, 21:06
bu rakibi selçuk dümdüz eder...

E. Cumur61
28.08.2009, 03:26
her zaman arkandayiz ve kaybetmeyecegine yurekten inaniyoruz

Terzioğlu
29.08.2009, 05:59
Luis Collazo demek. Iyi bir secim olmus. Hemen Berto'ya karsi dövüsse Allah korusun olasi bir maglubiyette Yalcin abinin de dedigi gibi kariyeri zedelenebilirdi. Yalniz Collazo'da cok zorlu bir rakip. Berto'ya cok ciddi sorunlar yaratmisti ve müsabakayi 12 round sonunda cok tartisilacak bir sekilde kaybetti. Cogu boks otoritesi macin hakkinin Collazo'nun oldugunu söylüyordu. Yani rakip öyle böyle degil gercekten ciddi bir rakip. Saglam cenesi ve cok iyi kondisyonu var. Sürekli olarak antrenman yapiyor ve her zaman hazir durumda diyebiliriz.

Ama Selcuk abimiz üstesinden gelecektir diye düsünüyorum. Maca cok iyi hazirlanmali ve kondisyonunu üst düzeyde tutmali. O müthis sert yumruklariyla rakibi yere bile indirebilir. Allah yardimcisi olsun.

POYRAZ
30.08.2009, 15:08
ozgunhan, Rakip hakkinda sen ne düsünüyorsun acaba kardesim?:)

ozgunhan
30.08.2009, 17:17
Çok uzun bir zamandan sonra tekrar merhaba. Çok enteresandır Bordomavinet'e çok uzun zaman sonra ilk defa şimdi giriyorum ve sevgili Poyraz'ın yazısıda tam denk geliyor:) Luis Collazo'ya geçmeden önce neden Berto müsabakası olmadı bunu biraz açmak gerek. Elbette Shane Mosley cephesinden Berto'ya yapılan teklif çok daha cazip geldi. İşin maddi boyutları çok yüksek olduğundan Selçuk Aydın'ın Berto müsabakasının olmaması gayet normal. Fakat Luis Collazo Selçuk Aydın'ın artık kesinlikle son rakibi bununda nedeni bu iki boksörün Wbc'de 1 ve 2 nolu yerde olmaları. Luis Collazo kimdir ve Selçuk bu kondüsyon uzmanı rakip karşısında neler yapabilir? Luis Collazo bu güne kadar 3 büyük starla ringe çıkmış ve aslında çokta başarılı olmuş bir isim.

İlk ciddi müsabasını İngilizlerin hırçın ve tehlikeli boksörü Ricky Hatton karşısında yapıyor ve Muhteşem kondüsyon avantajını Ricky Hatton'ın meşhur sarılmaları karşısında yitirerek Hatton'ın star olma dezavantajınıda yaşayarak puanla mağlup ayrılıyor. Luis Collazo'nun gerek Hatton gerekse önceki müsabakalarına baktığımızda karşımıza, bütün sikletlerin boksörlerini gözönüne getirdiğimizde kondüsyon olarak belkide ilk 10 arasında olan ve aynı zamanda solak olan çeneside çok sağlam bir boksör profili geliyor. Hatton karşısında puanla mağlup ayrılan Luis Collazo 2. büyük müsabakası için bu defa Shane Mosley ile karşılaşıyor ve Welterweight'in şimdilik bu en büyük yıldızı karşısında pek bir varlık gösteremeyerek fakat yine harika kondüsyonu ve mücadele isteği ile dikkatleri üstüne çekmekte zorluk çekmiyor. Luis Collazo'nun 3. ve son ciddi rakibi bilindiği üzere Andre Berto. Bu müsabakayı sanırım birçoğunuz izlediğiniz için detaya girmiyorum.

Selçuk kariyerinin en ciddi sınavında hiç şüphesiz. Rakipleri karşısında hiç sarılmayan ve çok zevkli müsabakaları rakip boksörde sarılmadığı müddetçe bizlere izleten Luis Collazo kondüsyon avantajı ve sık kombineler ve yumrukları ile beni düşündürmüyor değil. Burada düşünülmesi gereken Luis Collazo'nunda Selçuk gibi çok sert ve devamlı baskı kuran ve oyunu çirkinleştirmeyen ve kendisi gibi sağlam çeneye sahip olan fakat kendisinden kat kat güçlü ve iş bitirici yumruklara sahip bir boksörle karşılaşmadığıdır.

Luis Collazo'nun gerçekten takdir edilmesi gerekilen kondüsyonu ve hırsı Selçuk için dezavantaj olmasına rağmen
teknik olarak zayıf olması ve iş bitirici yumruklara sahip olamaması ve daha önce nakdavn yaşaması Selçuk'un Luis Collazo karşısında rakibe ilk defa bir nakavt veya teknik nakavt'lı yenilgi yaşatabilmesi ihtimalinide getiriyor. Benim görüşüm kondüsyonu daha iyi bir hale gelen Selçuk'un müsabakada çirkinleşmeyen ve açık dövüşen Luis Collazo'yu nakavt veya teknik nakavt'la yeneceğidir. Luis Collazo'nun belkide ilk defa daha önceki müsabakalarının aksine bu defa sarılmalara başvurması beklenilebilir. Selçuk alacağı bir galibiyetle kesin olarak şampiyonluk müsabakasına çıkabileceği gibi bu defa hem maddi hem manevi anlamda çıta yükseltip star isimlerin gözdesi haline gelecektir. Olası Shane Mosley vs Andre Berto müsabakasıda gerçekleşir ve bu iki rakipte kemerlerini ortaya koyarsa Selçuk bu defa sırf Wbc değil Wba şampiyonluğu içinde ringe çıkmış olur ve iki kemeri birden beline takar. Bir durumada açıklık getirmeliyim. Selçuk Dünya şampiyonluğunu aldığı taktirde şu an sahip olduğu kemerlerin hiç bir anlamı kalmıyor ve onları boşa çıkarıyor. Dünya şampiyonluk kemerleri varken Avrupa ve Kıtalararası kemerlerinin kesinlikle değeri olmuyor.

Bordomavinet'te Terzioğlu 61 gibi bir uzmanında olduğunu görüyorum ve çok seviniyorum. Kendisi efsane isim Roy Jones Jr hayranı ve buradan selamlarımı gönderiyorum.

E. Cumur61
31.08.2009, 01:15
sizin gibi egitici ve ogretici kisilerin aramizda olmasi bizlerin buyuk sansi

POYRAZ
31.08.2009, 03:02
Verdigin bilgiler icin tesekkür ederim ozgunhan.
Bir solukta okudum yazini ve bilgi sahibi oldum.

Terzioğlu
01.09.2009, 02:13
Murat abi eyvallah cok sagol. Senden okuya okuya ögreniyoruz.

E. Cumur61
04.09.2009, 02:55
dogum gunun kutlu olsun buyuk sampiyon

Yalçın1461
04.09.2009, 03:55
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs242.snc1/8924_67965204980_57909874980_572305_4931907_n.jpg

POYRAZ
04.09.2009, 04:46
Allah mutlu ve saglikli bir ömür nasip etsin kral.

Kazım Uzunboy
04.09.2009, 04:46
İyi ki doğdun Selçuk. :) :)

Bizlere bu gururu yaşattığın ve inşallah yine yaşatacağın için teşekkürler.

Külünkoğlu
04.09.2009, 08:31
Nice senelere Şampiyon. :)

.....
04.09.2009, 08:33
İyi ki Doğdun Selçuk Aydın.

Trabzonun ve Türkiyenin gruru oldun. Allahın izniyle Türkiyenin en büyüğü olacaksın. buna inanıyoruz. başarılarının devamını diliyoruz...

Gökçebey
04.09.2009, 08:46
Doğum günün kutlu olsun medar-i iftiharımız :)

Hekimoğlu
04.09.2009, 10:13
Nice senelere Şampiyon.

Badaloğlu
04.09.2009, 10:27
Nice senelere Dünya şampiyonu... Seninle gurur duyuyoruz...

ozgunhan
04.09.2009, 21:38
Şampiyon boksörümüze Allah sağlık ve sıhhatli bir yaşam nasip eyler umarım.

Remzi
04.09.2009, 21:44
İyi ki Doğdun Şampiyon.:)

Özge
04.09.2009, 21:45
Doğum günün kutlu olsun Selçuk Aydın:)

Mustafa Önder
04.09.2009, 21:59
Doğum günün kutlu olsun Şampiyon dualarımız seninle.

Terzioğlu
04.09.2009, 22:01
Iyiki dogdun Selcuk Aydin.

Dualarimiz seninle.

Can basten
04.09.2009, 23:37
Doğum günün kutlu olsun Selçuk. Şampiyonluğu göreceğimiz nice senelere. ;)

Yalçın1461
05.09.2009, 16:44
Selçuk Aydın 27. yaşını kutladı

http://www.medyatrabzon.com/images/other/iftar3.jpg

Selçuk Aydın dün akşam Darıca’da bulunan Saray köfte, balık restaurant’ında sevenleri ile bir iftar yemeğinde buluştu.ve burada iftardan sonra 27.yaş günü pastasını kesti
Kıtalararası boks şampiyonu ,gururumuz Selçuk Aydın dün akşam Darıca’da bulunan Saray köfte, balık restaurant’ında sevenleri ile bir iftar yemeğinde buluştu.ve burada iftardan sonra 27.yaş günü pastasını kesti

Selçuk Aydın iftar sonrası yaptığı açıklama’da”Burada yakınlarımla beraber iftar yemeği yemeği düşündüm. Yaklaşık 3 yıldır ramazan ayını Trabzon da memleketimde yaşayamıyordum. Ramazanım hep gurbette geçti. Özlemim vardı memleketimde ramazan geçirmek adına. Razaman ayları hep kamp dönemimde geldi. Sırf bu özlemi yaşamak o ramazan ayının maneviyatını yaşamak için Trabzon’a geldim. Allah kabul etsin işte orucumuz tutuyoruz. Huzurluyuz ramazanın manevi havasını yaşıyoruz. Çok mutluyum evimde olduğum için, dinimiz açısından önemli günlerde memleketimde olduğumdan. İnşallah ramazan bayramından sonra çalışmalarımıza başlayacağız. Önümüzde bizim için bir maç kaldı O da dünya şampiyonluk maçı! İnşallah yeni yaşımda yeni şampiyonluğumu kutlayacağım! Dedi
http://www.medyatrabzon.com/images/other/iftar1.jpg

Başarımın sırrı..
Bugün burada aramızda gördüğün insanlar,Yakınların aile dostlarım spordaki en büyük dostlarım. Başarımda her zaman yanımda olan ve desteğini bir gün eksik etmeyen İbrahim Hacıosmanoğlu abim ve Kürşat Başkan ağabeyim dir.onlarda beni yalnız bırakmadılar.Bu başarımda kendilerinin de emekleri var Her zaman beni desteklediler. Manevi olarak çok destek verdiler. Başarılarımın en baş kahramanı burada aramızda. Ben maç yaparken ring de her zaman kenarda durur.

Saygıdeğer babam Ali aydın. Benim bu günlere gelmemin en büyük pay sahini şüphesiz babamdır! İnşallah dünya şampiyonluk maçını kazanıp bunca emeğimizin karşılığını Başta ülkemize sevenlerimize o güzel mutluluğu sevinci yaşatmak istiyoruz. saygıdeğer Halkla beraber ve basın mensuplarıyla beraber en kısa zaman da başarıya ulaşacağız, dedi

HABER-FOTOĞRAFLAR: Özgür ÖZDEMİR

ozgunhan
06.09.2009, 00:40
Sevgili Yalçın Luis Collazo müsabakası sanırım hala görüşme aşamasında. Bu müsabaka hala Boxrec'te ilan edilmiş değil. Bu konuda bizleri aydınlatırsan çok seviniriz. Birde İsmail Salas hakkındaki düşüncelerini öğrenmek istiyorum. Salas hala Gamboa'ylamı beraber bunları açarsan çok seviniriz.

Nebiye
06.09.2009, 00:43
Daha önceden yazmış olsaydın bu gün sorardık ona belkim .)
Tekrardan katılımı için çoooook teşekkürler ederiz.Severim kendisini zaten.Tatlı uşak :) Her zamanki gibiydi,bizim gibiydi.
Tekrardan doğum günün kutlu olsun.Allah yolunu açık etsin :)

Serhat
06.09.2009, 02:24
Yeni yaşında Yeni Şampiyonluklara Selçuk...
İnşallah hedeflerini tutturursun Şampiyon...

Yalçın1461
06.09.2009, 02:24
Ozgunhan Bu ayın içinde Meksikada müsabaka ihalesi var , sanırım en geç ay sonunda müsabaka yeri ve tarihi belli olur.
Salas hala Gamboa ile çalışıyor ama şuan ne aşamada bilmiyorum.Onlar Amerikada ,Selçuğunda oraya gitmesi gündemde ancak Selçuk gitmek yerine onların gelmesini istiyor.Bakalımm bazı gelişmeler var ancak şimdilik bişey söylemek doğru olmaz.

Fatih BALTA
06.09.2009, 06:49
İftardaki tavırları çok samimiydi."Bende sizler gibiyim,bu sokaklarda büyüdüm,aranızdan biriyim.Bunun için sizlerle birlikte olmak ve bu şehri temsil ediyor olmaktan mutluyum." dedi.Seviyoruz seni Selçuk.

Kazım Uzunboy
06.09.2009, 09:37
İftara katılacağını bilsem, samimi söylüyorum Ankara'dan gelirdim.

Ertan 51
06.09.2009, 12:18
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs199.snc1/6734_65204559980_57909874980_563726_4347066_n.jpg

Eğer verilen bilgileri okumasak rakibi sokakta görsen gözün keser,ben bunu döverim dersin:)
ama belli ki çok sağlam bir boksörmüş.Selçuk gardaşımız bunun da üstesinden gelecek,
o mangal yüreği ile abd liyi de yıkacaktır.Kondisyonunu biraz artırsın Selçuğun özgüveni karşısında kimsenin durabileceğini zannetmiyrum.

Bu arada,
Doğum günün de kutlu olsun,Allahım nazardan,sakatlıktan korusun,nice yıllara ailenle birlikte sağlıklı ve huzurlu şekilde erişmeni dilerim.
Yalçınım dileklerimizi ilet sana zahmet,dualarımız sizinle,Allahım esirgesin.

Çetin
06.09.2009, 22:59
selçuk aydın'ın bmn yemeğindeki konuşması

mAPxx_Rk4Yw

Yalçın1461
07.09.2009, 03:36
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs209.snc1/7627_127129083850_582808850_2465519_6940813_n.jpg

ozgunhan
07.09.2009, 15:25
Yalçın, Selçuk'un sitesinin yeni hali bence çok kötü olmuş. Çok daha iyi bir site yapılabilirdi. Mesela bu konuda çok iyi örnekler var.
Lennox Lewis: http://www.lennoxlewis.com/lennox/
Samuel Peter: http://www.samuel-peter.com/
Vitali ve Wladimir Klitschko: http://www.klitschko.com/eng/Home.html
Özellikle Lewis'in sitesi çok profesyonelce.

Ramon Ayhan
07.09.2009, 19:51
Herkese önce selam!Ben ramon ayhan http://www.boxing-international.com (http://www.boxing-international.com/) sitesinden.
Collazo kimdir!
Berto yerine Luis Collazo finali türkiye adina büyük bir sans´dir.
Nezaman ve nerde daha belli degil.Son mac´a bakarak´dan ben bu macin Türkiyede olmasina kesinlikle karsiyim.Rezillik yasanmisti metrepol Istanbul´da.Organize amatör´ce bile denmez,"kepazelik´di" Seyirciye gelince iyi bir Organize olsaydi yinede sanmiyorum salon dolduracaklarini.
ABD bu welter karsilasmasi icin tam yeridir.Boks dünyasi orda oluyor ve ünlüler kameraya havasini atiyorlar.Luis Collazo gibi bir kondisyon uzmani´ni orda sahane bir mac´da yenmek Selcuk`ún kariyerini daha´da hizlatir.
Ahmet Öner neden acaba Gamboa´yi orda ringe cikartiyor,cünkü orada böyle sitili olanlar göze batiyorlar.Selcuk Aydin´da bu seyirciye zevk veren dövüs sitili var.Türkiye´de olursa bu karsilasma ABD´den hic bir yayin olmiyacaktir.Ordan yayin olmazsa tüm dünyanin´da seyredemiyecegi kesinlesiyor.Ben inaniyorum ABD´de Selcuk cok iyi hazirlanirsa Collazo ýu ko eder ve daha sonra welter´in starlarindan telefonlar gelir.2009 Türkiye adina büyük bir tarih olabilir.Bir Türk genci kisa bir sürede profesyonel boks´da ismini duyurmayi basardi.WBC dünya sampiyonu 25 yasindaki ABD´li Andre Berto ile pazarliklar iyi gitmedigin´den,gündeme simdide 28 yasindaki Puerto Rico asilli ABD´li Luis Collazo geldi.Collazo bir Star boksör hic olamadi,ama Star boksörlerinde korkulu rüyasi haline geldi.Bunlari en fazla 12 round sonunda Berto ve Ricky Hatton his etmisti,suratlarindaki aldiklari darbeler´le.Ikisi´de Collazo kondisyonu´nu tatmislardi,Hatton 12. round´da herzamanki yaptigi cirkin sarilisiyla bir ko´dan kendini zor kurtarmisti.
Collazo,caliskanligi ve disiplinligi ile bir kondisyon uzmani profesyonel boks aleminde.Genelde boksörler bir kac ay önce kamp dönemi gecirirler ve hazirliklarini yaparlar.Collazo ise izin tanimaz,antramansiz kalmaz ve devamli hazirdir.Bu yüzden Collazo kisa süre önce iptal olan karsilasmalara cagrilir,bunu Shane Mosley vs Berto iptal olunca´da ile yapmisti.
Özellikleri nelerdir!Tabiki Collazo karsisinda Selcuk Aydin kendini bir 12 round icin hazirlamasi lazim.Inanilmaz cok yumruk atiyor,solak bir boksör düz sag ardindan solunu vuruyor ve yakindan sol uppercut.Asla sarilmaz ve iyi bir ceneye sahip.
Eksikleri nelerdir!Süper teknik biri degildir,diger welter boksörler gibi güclü bir yumruk sahibi´de degil.Berto´mu yoksa Collazo´mu sorusuna ben sahsen tabiki Collazo derim!Neden Collazo,Berto gibi bir dev´i yense daha iyi olmazmi sorusuna:"Selcuk bukadar kisa bir sürede buraya kadar gelmis,tecrübe kazanmasi lazim.Onu bir Berto veya Mosley´le mac yaptirmak daha erken.Selcugun sitiline uymuyor,cok hizlilar ve distans´dan dövüsüyorlar.Hiz bugünden yarina gelen bir sey degildir.Andre Berto en iyi Handspeed´e (yumruk hizi) sahibi´dir welter´de.Böyle bir sans´i iyi kullanmak lazim Türkiye ve tarih adina.Herzaman gelen bir firsat degildir,yenilirsen temiz karnen´de bir leke olacak,arka siralara atiliyorsun ve uzun bir süre geciyor oraya gelmek icin.4 kemer ve 4 dünya sampiyonu vardir,bunlar´dan mesela kimse Ukrayna´li WBA dünya sampiyonu´nu tanimiyor, Vyacheslav Senchenko!Maclarini daima kendi memleketinde yapmis ve hic önmeli bir boksör ile ringe cikmamis.Önemli olan sonuc 31 yasinda dünya sampiyonu olmus Senchenko ve bize´de Türkiye adina bu lazimdir," Türk dünya sampiyonu " Selcuk icin´de Collazo sitili cok daha uygundur,ring´de pesinden kosmasina gerek yok.Selcuk eger bu mac gerceklesirse cok iyi hazir olmasi lazim kondisyon bakimindan.Collazo simdiye kadar önemli rakipler´le mac yapdi ama bir Selcuk Aydin yumrugu´da tatmadi.Belki ikinci ko´sunu Selcuk karsisinda alabilir.Eger neden güclü yumrugu olan Shane Mosley yapamadi ve Selcuk yapsin sorusuna.Shane Mosley az ve öz yumruk atiyor,sariliyor ve hizina güveniyor,oysa devamli saldirsa daha cok basarili olurdu ve Cotto´yu rahat ko ederdi.Welter´de en iyi cene ve yumruk sahibidir.Ben sevindim Collazo adi gündeme gelmesinden.
Böyle düsünmek gerek,merdivenler´e yukari adim adim cikilir,atlarsan zorlanirsin!

Can basten
07.09.2009, 20:02
Özgünhan'dan sonra boks konusunda bilgisine oldukça güvendiğim diğer bir isim de BMN'ye katılmış. Arkadaşlarımız bilginizden istifade edecektir. ;)

POYRAZ
07.09.2009, 21:44
Bilgilendirici bir yazi yazdigin icin tesekkürler Ramon Ayhan.
Ozgunhan rumuzlu arkadasimizla birlikte senin de yazilarini
dikkatle okuyacagim bundan sonra.
Su anda Selcuk Aydin ile yaptigin konusmayi izliyorum linkini verdigin sitede.
Hosgeldin.

Ramon Ayhan
07.09.2009, 22:26
Sagol´un hosbulduk!Evet Selcuk ve Yalcin ile tanismistim Duisburg´da.Ikiside cok sicak insanlar.:)

ozgunhan
08.09.2009, 01:31
Ramon'la tanışıklığımız bir zamanlar editörlük yaptığım bir boks sitesinde olmuştu. Bizler özellikle ağırsiklet 'le ilgili başlıklar açıp bilgiler verirken Ramon ise orta ve hafif sikletler konusunda başlıklar açarak sadece ağırsiklet'te kalmamamızı sağlamıştır. Kendisi ile zaman zaman tartışmalar yaşamamıza rağmen artık kendi sitelerimize sahip 2 dostuz. Ramon'da birçok konuda sizleri aydınlatacaktır. Yanlız Selçuk Aydın ile ilgili Amerika'daki seyirci Selçuk gibi boksörleri sever derken biraz açmak gerekiyor. Selçuk gibi agresif ve sert vuran nakavtçı boksörler Dünya'nın her yerinde sevilmesine rağmen Amerikalı'lar agresifliğin dozunu kaçıran boksörleri ıslıklamasınıda bilirler. Selçuk özellikle son müsabakalarında bu tutumunu biraz azalttı ve kendini geliştirmesi bildi. Said müsabakasında ise Amerikalılara kendini beğendirdiğini düşünmüyorum çünkü seyircinin müsabaka sonrası tutumu pek pozitif değildi. Selçuk bana göre ilk Amerika macerasında tutuk kaldı. Bundan sonra Selçuk'un Collazo'ya kilitlenmesi gerekiyor yoksa alınacak bir mağlubiyet Selçuk için çok büyük bir kayıp ve geri dönüşü dikenlerle döşenmiş bir yol demek. Arena'nın profesyonel köşe adamlarıyla çalışmaması veya çalışamaması büyük eksiklik. Birde Selçuk'un çok başarılı kondüsyonerlerle çalışması gerekiyor. Köşe adamlığı ve kondüsyon uzmanları tamamen farklıdır. Köşe adamları kondüsyon vermez verirsede kapasitesi uzmanlara nazaran daha azdır.

61baron61
08.09.2009, 01:35
mac nezaman ?

E. Cumur61
08.09.2009, 02:38
Herkese önce selam!Ben ramon ayhan http://www.boxing-international.com (http://www.boxing-international.com/) sitesinden.
Collazo kimdir!
Berto yerine Luis Collazo finali türkiye adina büyük bir sans´dir.
Nezaman ve nerde daha belli degil.Son mac´a bakarak´dan ben bu macin Türkiyede olmasina kesinlikle karsiyim.Rezillik yasanmisti metrepol Istanbul´da.Organize amatör´ce bile denmez,"kepazelik´di" Seyirciye gelince iyi bir Organize olsaydi yinede sanmiyorum salon dolduracaklarini.
ABD bu welter karsilasmasi icin tam yeridir.Boks dünyasi orda oluyor ve ünlüler kameraya havasini atiyorlar.Luis Collazo gibi bir kondisyon uzmani´ni orda sahane bir mac´da yenmek Selcuk`ún kariyerini daha´da hizlatir.
Ahmet Öner neden acaba Gamboa´yi orda ringe cikartiyor,cünkü orada böyle sitili olanlar göze batiyorlar.Selcuk Aydin´da bu seyirciye zevk veren dövüs sitili var.Türkiye´de olursa bu karsilasma ABD´den hic bir yayin olmiyacaktir.Ordan yayin olmazsa tüm dünyanin´da seyredemiyecegi kesinlesiyor.Ben inaniyorum ABD´de Selcuk cok iyi hazirlanirsa Collazo ýu ko eder ve daha sonra welter´in starlarindan telefonlar gelir.2009 Türkiye adina büyük bir tarih olabilir.Bir Türk genci kisa bir sürede profesyonel boks´da ismini duyurmayi basardi.WBC dünya sampiyonu 25 yasindaki ABD´li Andre Berto ile pazarliklar iyi gitmedigin´den,gündeme simdide 28 yasindaki Puerto Rico asilli ABD´li Luis Collazo geldi.Collazo bir Star boksör hic olamadi,ama Star boksörlerinde korkulu rüyasi haline geldi.Bunlari en fazla 12 round sonunda Berto ve Ricky Hatton his etmisti,suratlarindaki aldiklari darbeler´le.Ikisi´de Collazo kondisyonu´nu tatmislardi,Hatton 12. round´da herzamanki yaptigi cirkin sarilisiyla bir ko´dan kendini zor kurtarmisti.
Collazo,caliskanligi ve disiplinligi ile bir kondisyon uzmani profesyonel boks aleminde.Genelde boksörler bir kac ay önce kamp dönemi gecirirler ve hazirliklarini yaparlar.Collazo ise izin tanimaz,antramansiz kalmaz ve devamli hazirdir.Bu yüzden Collazo kisa süre önce iptal olan karsilasmalara cagrilir,bunu Shane Mosley vs Berto iptal olunca´da ile yapmisti.
Özellikleri nelerdir!Tabiki Collazo karsisinda Selcuk Aydin kendini bir 12 round icin hazirlamasi lazim.Inanilmaz cok yumruk atiyor,solak bir boksör düz sag ardindan solunu vuruyor ve yakindan sol uppercut.Asla sarilmaz ve iyi bir ceneye sahip.
Eksikleri nelerdir!Süper teknik biri degildir,diger welter boksörler gibi güclü bir yumruk sahibi´de degil.Berto´mu yoksa Collazo´mu sorusuna ben sahsen tabiki Collazo derim!Neden Collazo,Berto gibi bir dev´i yense daha iyi olmazmi sorusuna:"Selcuk bukadar kisa bir sürede buraya kadar gelmis,tecrübe kazanmasi lazim.Onu bir Berto veya Mosley´le mac yaptirmak daha erken.Selcugun sitiline uymuyor,cok hizlilar ve distans´dan dövüsüyorlar.Hiz bugünden yarina gelen bir sey degildir.Andre Berto en iyi Handspeed´e (yumruk hizi) sahibi´dir welter´de.Böyle bir sans´i iyi kullanmak lazim Türkiye ve tarih adina.Herzaman gelen bir firsat degildir,yenilirsen temiz karnen´de bir leke olacak,arka siralara atiliyorsun ve uzun bir süre geciyor oraya gelmek icin.4 kemer ve 4 dünya sampiyonu vardir,bunlar´dan mesela kimse Ukrayna´li WBA dünya sampiyonu´nu tanimiyor, Vyacheslav Senchenko!Maclarini daima kendi memleketinde yapmis ve hic önmeli bir boksör ile ringe cikmamis.Önemli olan sonuc 31 yasinda dünya sampiyonu olmus Senchenko ve bize´de Türkiye adina bu lazimdir," Türk dünya sampiyonu " Selcuk icin´de Collazo sitili cok daha uygundur,ring´de pesinden kosmasina gerek yok.Selcuk eger bu mac gerceklesirse cok iyi hazir olmasi lazim kondisyon bakimindan.Collazo simdiye kadar önemli rakipler´le mac yapdi ama bir Selcuk Aydin yumrugu´da tatmadi.Belki ikinci ko´sunu Selcuk karsisinda alabilir.Eger neden güclü yumrugu olan Shane Mosley yapamadi ve Selcuk yapsin sorusuna.Shane Mosley az ve öz yumruk atiyor,sariliyor ve hizina güveniyor,oysa devamli saldirsa daha cok basarili olurdu ve Cotto´yu rahat ko ederdi.Welter´de en iyi cene ve yumruk sahibidir.Ben sevindim Collazo adi gündeme gelmesinden.
Böyle düsünmek gerek,merdivenler´e yukari adim adim cikilir,atlarsan zorlanirsin! halletmisin kayit sorununu tekrar hosgeldin aramiza

Terzioğlu
08.09.2009, 03:14
Ramon Ayhan abi bendende sana bir hosgeldin :)

Sizin gibi üyeler arttikca bizde boks hakkinda dahada bilgilenecegiz. Yorumlarinizi esirgememeniz dilegiyle.

samutra61
08.09.2009, 09:42
İşte Gerçek Trabzonlu ve Trabzonsporlu

Helal olsun sana be sendekiduygunun yarısı futbolcularda olsa keşke

Yalçın1461
08.09.2009, 10:15
:Bayrağımız:Ramon Hoşgeldin !!!

ozgunhan
09.09.2009, 03:36
Müsabaka başlığı kardeş siteniz Boks Arena'da açılmış durumda.
http://boksarena.blogspot.com/2009/09/selcuk-aydn-vs-luis-collazo.html

ozgunhan
09.09.2009, 03:45
İstatistiklerde görülen bir durumda Selçuk'un boy ve uzanma mesafesinin çok düşük olması. Kısa boksörler güç olarak uzun boksörlerden daha iyi görünmelerine rağmen kendilerinden uzun boksörler karşısında her zaman direkt yumruklara maruz kalıyorlar. Tabii boy avantajını kullanmasını bilen boksörlerden bahsediyorum. Bonsu bu avantajını zaman zaman çok iyi kullanmasına rağmen gereksiz yere sokularak kendine tehtid oluşturmuş ve taktiksel hatasınında etkisiyle Selçuk'a mağlup olmuştu. Kısa boylu olup çok büyük başarılar elde etmiş boksörler olduğunu bildiğimizden Selçuk'un bu dezavantajını sertliğiyle kapatıp dengeleyeceğini düşünüyorum.

Yalçın1461
09.09.2009, 15:09
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs262.snc1/8924_69585744980_57909874980_576423_5750481_n.jpg

Ramon Ayhan
09.09.2009, 15:29
Sagol Yalcin!
Ahmet Öner´in Arena kulübünde olan elmas´i Yurokis Gamboa ile bir sorum var Yalcin.Haberlere göre 2004 Olimpiyat sampiyonu Gamboa ile Promoter Henry Rivalta Miami´de kendilerine bir Firma "Ciclon Promotions kurmuslar".3 Kübali amatör boksör´de yeni Promotiyonu´na getirmisler.
I).Bunlardan biri Humberto Savigne 491 amatör boks yapmis.
II).Sullivan Barrera yari agir´da 400´den fazla amatör boks maclari yapmis.
III).ve son olarak´da Yurokis Gamboa´nin kücük kardesi Yoelvis Gamboa Süper-Tüg sikleti 79 kez amatör´de ringe cikmis.
Öner bu boksörün üzerinde cok durdu ve ihanet sayilmazmi yaptigi.Öner bu kübalilari ne zorluklarla Küba´dan kacirtti.Kimseni yapamadigini Öner yapti ve akil almaz sekilde dünyanin en iyi boksörlerini Arena´ya getirdi.Castro Öneri Devlet düsmani 1 ilan etmisti.Arena´da bir durgunluk var bu sene.Yeni profesyonel olan boksörler normalda baslangicda 7 ile 10 arasi mac´a cikiyor fakat Atagün Yalcinkaya bu sene bir mac yapmadi ve 4 mac´da kaldi.Bu normal degildir.Ayni gecerli olan´da Mustafa Karagöllü icin oda bu sene hic bir karsilasma yapmadi.Bunlarin bir nedeni olmasi lazim ve belki sen acikliyabilirsin bizlere!
Saygilar Ramon
http://boxing-international.com/lang2/
http://www.boxing-international.com/lang2/forum/index.php?board=1.0

ozgunhan
09.09.2009, 19:02
Kübalı boksörler hakkında daha önce çok uzun bir açıklamam olmuştu. Bu ülkenin boksörlerine genel anlamda güvenilmemesi gerektiğini nedenleri ile açıklamıştım. Ahmet Öner'in daha çok Türk boksörlerin yanında olması ve desteklemesi gerekiyor. Özellikle Kübalılardan uzak kalmalı. Gamboa'yı kaybetmesi Ahmet Öner için çok büyük bir yıkım olacaktır. Sevgili Yalçın işin kamera arkasını maalesef bu sitede pek açıklamıyor. Oysa açıklaması bizler için çok faydalı olacaktır. Sonuçta bizler gazeteci değiliz:))))

Yalçın1461
10.09.2009, 14:26
S.A
Arkadaşlar yaşanan olumsuz gelişmeler var ancak , bilinmesi gerekenlerin gerektiği taktirde basın yoluyla insanlara duyurulması daha uygun olur. Zaten biz Selçuk Aydın destekcileri olarak , onun moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla yazdığımız iyi dilek ve kutlama mesajlarını bu siteden, bordomavi.net aracılığıyla ona iletiyoruz.Bizi bu şekilde samimi bir şekilde buluşturan ortak noktamız ise çoğunluğu Trabzonlu olan Trabzonsopor taraftarı olmamızdır.
Selçuğun müsabaka sonrası bordo mavi renklerle yapmış olduğu şovlar her nekadar bir spor takımına ait olsada , bir okadar da Trabzonu temsil etmektedir.Bu ay içinde Meksika da yapılacak olan müsabaka ihalesi sonrası müsabaka yeri ve tarihi belirlenecektir.Türkiye den yıllar sonra Dünya Profesyonel boks arenasında şampiyonluğa aday olan bir sporcu çıktı.Ona sahip çıkarız diye fazla düşünmemize gerek yok bazen küçük bir söz ve tebessüm herşeyi anlatmaya yeter.
Selamlar.

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs262.snc1/8924_68719159980_57909874980_574252_4748934_n.jpg

Ramon Ayhan
10.09.2009, 16:11
Unutmamak gerek Trabzonlu Selcuk Aydin´in basarisi Ahmet Öner´in kulübü Arenaya´da baglidir.Boksseverlerin bilmek istedigi önemli sorular cevapsiz kaliyor.Almanya´da boks forumlarinda dedikodular bitmiyor.Arena sorularimizi cevaplamiyor burda.Bu sene bir temizlik yapilmis kulüb´de,sekreterler bile gönderilmis.Frau Schulz diye bir sekreter atilmis,o sorularima cevap gönderirdi,hatta bana bir CD yollamisti bakamadigim bir Arena gecesi maclari icin.Dünyanin gelmis gecmis en iyi amatör boksörü,rekortmen 142 mac arka arkaya kazanan 4 sene boyunca yenilmeyen (243-4)Guillermo Rigondeaux`u, Ahmet Öner kaptirmis.Bu boksör Gamboa´dan daha iyi deniliyor.Guillermo Rigondeaux ve Yudel Johnson ABD´de Küba kulübünde „Caribe Promotions“ imza atmislar,Promoter Luis DeCubas!Pacman´in ünlü antrönörü Freddie Roach gecmis baslarina.Ne oldu,neden kaptirildi bu boksörler?Bilgisiz oldugumuz icin aklima bu yüzden sunlar geliyor.Kübada siradan hayatlari vardi,hatta Gamboa Olimpiyat madalyasini satmisti parasizlikdan.Kübadan cikar cikmaz Öner tarafindan simartildilar.Rap giyimleri,altinlar bogazlarini doldurmus.Solis Hummer arabasi ve söför ile Hamburglarda geziniyordu.Daha bir kac mac yapmasina ragmen Gamboa´ya pahali araba hediye Öner´den.Sükür etmesini bilmeyen Kübalilar sonunda ihanetmi ettiler?Diger Kübalilar Johnson,Y. Despaigen ve Dorticos Dritter hangi Kulüp´deler?

ozgunhan
10.09.2009, 17:49
http://www.boxnews.com.ua/photos/474/Freddie-Roach1.jpgSevgili Ramon biliyorsun bir arada Juan Carlos Gomez Ahmet Öner'e ihanet etmiş ve daha sonra umduğunu bulamayınca geri dönmüştü. Ben bu Küba'lı boksörlerin ihanetleri ve Ahmet Öner'in onları desteklemesine çok şaşırıyorum. Ahmet Öner bir an önce bu Küba'lılardan kurtulmalı. Sadece Gamboa gibi bir cevheri var ve onu ne yapabilir buna kafa yormalı. Yine ne varsa bizim Türk boksörlerde var. Maalesef bizim boks sitelerimizdeki yorumcularda sırf müslüman olduğu için Juan Carlos Gomez'i desteklemişlerdi. Boksta dinin yeri yoktur önemli olan saygıdır. Ahmet Öner bana göre en büyük cevheri olan Selçuk Aydın'la ilgilenmeli ve onu en iyi köşe adamlarıyla çalıştırmayı düşünmelidir. Tekrar ediyorum ne varsa bizim Türk boksörlerde var. Ahmet Öner bundan sonra yeni bir sayfa açmalı ve elindeki başarılı Türk boksörlerle bir yerlere gelmelidir. Başta Selçuk Aydın olmak üzere Mahir Oral, Mustafa Karagöllü ve diğer boksörlerimiz gerçekten çok başarılılar.

Benim isteğim Selçuk'un gerçekten çok iyi bir antrenörle çalışması. Freddie Roach'ın Selçuk Aydın'ı çalıştırması gerektiğini bundan 2 sene önce söylemiştim. Gelin görünkü Ahmet Öner çok başarısız antrenörlere Selçuk'u emanet etti. Bülent Başer'de Selçuk için yetersiz kalan bir isim. Yalçın bu konularda bizlere eminim önemli detayları aktaracaktır. Bizim çırpınışlarımız kendi boksörlerimizin başarısı içindir.. Yukarıdaki isim Freddie Roach. Kendisi geçen sene en iyi köşe adamı seçildi ve çalıştırdığı isimler arasında
Mike Tyson, Virgil Hill, James Toney, Manny Pacquiao, Michael Moorer, Oscar De La Hoya ve bir dönem olmak üzere Wladimir Klitschko'nun yardımcı antrenörlüğünü yapmıştır. Freddie Roach ile anlaşmak belki zor olsada imkansız diye birşey yoktur.. Çalıştırdığı isimler şampiyon isimlerdir.

Mustafa ÖZDEMİR
10.09.2009, 18:10
selçuk son hamleyi yaparak dünyanın en büyüğü olacak ve bir dahada o kemerleri vermeyecek...

Yalçın1461
10.09.2009, 18:41
Ramon Selçuk Aydının başarısı arenaya bağlıdır evet ama Selçuk çıkıp dayak yese arena mı onu şampiyon yapacaktı.
Selçuk kendi göstermiş olduğu üstün performans ve fedakarlıkla bukadar çabuk yükseldi.
Üç yılda 19 maç yaptı ve ismi listelerde ilk sıralarda görünmeye başladı.Sen iyibir ortasiklet takipcisi olarak daha iyi biliyorsun
boksörlerin nekadar zamanda Dünya şampiyonluk maçına cıkabiliceklerini.
Ahmet Önerinde hakkını yememek lazım onunda yapmış olduğu işi geregi Selçuğun yükselmesi için gerekli olan rakipleri bulmasıydı.
Ancak .................................................. ....................................!!

Ramon Ayhan
10.09.2009, 23:44
Demek istedigim önemli olan Promoterin kim.Ahmet Öner akilli bir Promoter,herseyin icine girip cikma ve konusma özelligi olan biri.Nekadar iyi olursa Promoterin okadar cabuk ünvan maclarina cikabilirsin.Ahmet Öner olmasa Sinan Samil Sam birak ünvan maclarini,bir kulüp bulamazdi.Öner Fritz Sydunek´in damadi oldugu icin Universum Kulübünde Maskajev ile final macina cikti.Sinan kimi yendi Danny Williams`den haric o hakki kazandi.Ayni gecerli olan Mchall ve Vidoz maclari.Gamboa kisa bir sürede dünya sampiyonu oldu.Selcuk Aydin`da iyi bir Promteri olmasa kolay kolay oraya gelemezdi.Bunlar gercek!Said ve Bonsu bir dev degiller welterde ve kisa süre icinde Bonsu ile WBC eliminatör maci hakki kazandi.Mahir Oral´da bunlardan biri Abraham ile mac yapti,oysa kimi yendi. Devamli ayni kulüp arkadasi Sipos ile ringe cikiyor ve karnesini temiz tutuyor.Yakinda Mahir vs Sipos III var,sacma karsilasma!

Can basten
10.09.2009, 23:51
Ahmet Öner olmasa Sinan Samil Sam birak ünvan maclarini,bir kulüp bulamazdi.Öner Fritz Sydunek´in damadi oldugu icin Universum Kulübünde Maskajev ile final macina cikti.Sinan kimi yendi Danny Williams`den haric o hakki kazandi.

Sinan Saleta, Williams, Francis'i üst üste hem de nakavtla yenince herkes tamam demişti ilk profesyonel Türk boks şampiyonu geliyor. Nerede ama, saldı sonra kendisini, kaybetti bütün şanslarını.

Selçuk'un o hataları yapmayacağına eminiz tabi ki.

Ramon Ayhan
11.09.2009, 01:02
Az önce Arena Kulübü Malte Müller-Michaelis´den cevap aldim!Söyle yazmis:
http://www.boxing-international.com/lang2/forum/index.php?topic=9.15

Yalçın1461
12.09.2009, 03:08
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs242.snc1/8924_70927074980_57909874980_579794_6208691_n.jpg

Ramon Ayhan
12.09.2009, 05:13
Collazo tabiki caliskan bir boksör ve Selcuk´un gücünü Videolar´da izliyecek.Rakibe göre bazi boksörler sitilini degistire biliyorlar.Bunu en kötü Mahir Oral yapmisti Abraham karsisinda.Eski güzel savunmasina güvenmiyerek,kivrak olmaya calisti.Mahir´in Antrönörü Abrahamin yumruklari Mahir´in gardindan´da etkili olur diye hizli bir Mahir sergilemek istedi.Acik´da olan Mahir bir keklik gibi devamli vuruldu.Selcuk puanla kazanamaz diye birsey yok.Collazo puan almak icin yaptigi aktiyonlar ile göze batamaz hakemlerde,cünkü Hanspeed(Yumruk hizi) yok Collazo´da.Eger Collazo´da Said gibi iyi hazirlanip güzel kapansa bile Selcugun hircin sitili daha etkili görünür hakemlerin gözünde.Selcugun´da avantaji buydu ABD´de Said karsisinda,temiz karnesi ve gardi bile zorlayan sert kombinatiyonlari.ABD´de hakemler temiz karnesi olana´da bakiyorlar,Selcuk yeterki iyi kapansin ve arasira kovalayip aktiyonlarini yapsin.Öyle bir cok mac´da gördüm ben yenilgi görmeyeni bonuslu oldugunu.Selcugun Said karsisindaki kondisyonu mükemmel´di,eger ayni nefes ile Collazo karsisinda performans gösterirse bir sorun görmiyorum bu engelde.Yaptigi son Bonsu karsilasmadaki gibi cikarsa ringe tabiki iyi görünmez Selcuk.Tahminim belkide Türkiye´de Kamp(hava degisimi) yapmasi iyi gelmedi boksörümüze.Hayrilsi diyelim ve bu mac insallah gerceklesir.Tabiki unutmamak gerek Andre Berto´da var daha kenarda.Mosley Clottey ile maci kabul etmesi Berto´yu simdi daha´da düsündürür.Piyasada cünkü iyi isimler Berto icin kalmadi.Mosley vs Clottey,Pacman vs Cotto,Mayweather vs Marquez ve Margarito daha cezali.
http://www.boxing-international.com/lang2/forum/index.php?board=1.0

Volkan061
14.09.2009, 12:26
cumartesi akşamı trabzonda fox tv de kickbox uçan fight arena musabakalarında selçuk aydın davet edildi. selçuk aydın uzun süre maçları izledi ve bütün seyirciler selçuğa ilgi gösterdi selçuk aydınla fotoğraf çektirmek için hayranları sıraya dizildi. bu ilgiden selçuk aydın memnun kaldı.

LazAnisT
19.09.2009, 02:51
http://farm4.static.flickr.com/3104/2446025154_a7795bdf47.jpg?v=0

Selçuk Aydın
19.09.2009, 17:12
Selamlar Değerli Trabzonsporlular,
Dünya şampiyonluğu için giriştiğimiz uzun ve meşakatli yolda beni yanlız bırakmayan tüm gönül dostlarıma, sevenlerime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hep beraber engelleri aşacağız ve şampiyon olacağız, kimsenin endişesi şüphesi olmasın. Yarın bayram, tüm İslam aleminin ve Bmn ailesinin ramazan bayramını kutluyor bu zamana kadar olan desteklerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum.

selamlar sevgiler sizlere,

Selçuk Aydın

Terzioğlu
19.09.2009, 17:28
Dünya şampiyonluğu için giriştiğimiz uzun ve meşakatli yolda beni yanlız bırakmayan tüm gönül dostlarıma, sevenlerime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hep beraber engelleri aşacağız ve şampiyon olacağız, kimsenin endişesi şüphesi olmasın. Yarın bayram, tüm İslam aleminin ve Bmn ailesinin ramazan bayramını kutluyor bu zamana kadar olan desteklerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum.

Selçuk Aydın
Seninde Ramazan bayramin simdiden mübarek olsun Selcuk abi. Sana güveniyoruz ve inaniyoruz. Dünya sampiyonluguna ulasmana az kaldi umarim bizlere bu sevinci bu gururu yasatirsin. Seni bu yolda her zaman destekliyoruz.

Bu arada foruma girip yazman gercekten cok sevindirici. Bunun icin de ayri bir tesekkür etmek istiyorum sana.

Hekimoğlu
19.09.2009, 18:57
Selçuk kardeşim tekrar aramıza hoşgeldin seninde mübarek Ramazan bayramını kutlarım Dünya şampiyonu olacağına yürekten inanıyorum.Forum üyeliğin hayırlı olsun fırsat buldukça düşüncelerini bizimle paylaşırsan çok sevinirim, selamlar.

OFLU
19.09.2009, 20:38
Allah utandirmasin,Dunya Sampiyonlugu gelsin insallah..

İskender
19.09.2009, 20:42

Selçuk Aydın

Çok nezaketli bir davranış,üyeliğiniz hayırlı bayramıız mübarek olsun...

Gökhan Döner
19.09.2009, 20:55
Sizin ve ailenizinde ramazan bayramını kutlar BMN üyeliğinizde hayırlı olsun.

Murat 61
19.09.2009, 21:05

Selçuk Aydın

Üyeliğinizin hayırlı, sizinde Ramazan Bayram ' ınız mübarek olsun.

BMN ailesine hoşgeldiniz.
Başarılar.

POYRAZ
20.09.2009, 02:10

Selçuk Aydın

Merhaba Selcuk.
Endisemiz ve süphemiz yok zaten.
Insallah dünya sampiyonu bir Selcuk geliyor.
Daha önce de dedigim gibi, kimseye yakismadi dünya
sampiyonluk kemeri, sana yakisacagi kadar.
Senin ve ailenin Ramazan Bayraminiz Mübarek olsun.

Cem Akyüz
20.09.2009, 02:16
Abi hoşgeldin aramıza..Ara Ara yazarsanız çok seviniriz

Yalçın1461
20.09.2009, 02:46
Selçuk Aydın herzaman aramızdaydı.. ;)

Emre EFENDİOGLU
20.09.2009, 03:00
Başarılar Selçuk abi, şimdiye kadar yaptıkların bile bize yeter (ama sana yeteceğini sanmıyorum :) ), inşallah önündeki maçlarıda alırsın.

LazAnisT
20.09.2009, 09:59
BMN vesilesiyle kendisini tanımış oldum.

Tam bir karadenizli ve tam bir Trabzonlu.Tertemiz bir insan evladı.Allah anne ve babasından böyle bir evlat yetiştirdikleri için bin kere razı olsun.Alçakgönüllü,mütevazi inanın kendisi için buralara ne yazılırsa yazılsın ona az gelir.Çok çok daha fazlasını hakediyor.

Dünya şampiyonluğu yolunuda yolu açık olsun.BMN ailesinin bir ferdi olarak imkanlar dahilinde elimizden ne gelirse yapmaya hazırız.

Bu arada bu forumlara yazılan herşeyi okuyor ama kendisininde bir iki satır karalması bizim için ayrı bir gururdur.

Bu arada kardeşi yalçınada Selçukla alakalı haberleri herkesten önce bizi haberdar ettiği için çok teşekkür ederim.İnşallah onunlada en kısa zamanda tanışma fırsatımız olur.

Yalçın senide İstanbula bekliyoruz.İşi gücü bitirmeye çalışırsan çok beklersin. Bu dünyanın işi bitmez atla gel:)

Engin Türkyılmaz
20.09.2009, 16:15
Önce rüya göruyorum sandım sonra bidaha baktım ahmet abının uyarmasıyla anladımkı karşımdaki Selçuk Aydın.onu şampiyonluğa goturen elini sıktım. Sürekli baktım hayretler ve sevinç içinde karşımdaki kahramana.BordoMavi.Net e uye olduğum gune benı o yola surukleyen olaylara sükür ettım. ve BordoMavi.Net in buyukluğunu Selcuk Aydın'ın, Metin abiyle olan samimiyetiyle tekrar kavradım... ve anladımkı Selcuk Aydın kimseye benzemıyor, mütevaziliği alçak gönulluğu Anlayışı. O hem Karadenızın içinden geliyor, Hemde içinden Karadeniz geliyor...

resımler kıssa sure içersinde sayfada olacak...

Can basten
20.09.2009, 20:10
Hemşehrimiz ve renktaşımız Selçuk'a Dünya Şampiyonluğu çok yakışacak, şüphemiz yok. :)

İskender66
21.09.2009, 13:03
Trabzon'un ve Türkiye'nin gururu Selçuk Aydın sizinde bayramınız mübarek olsun. Bizlerle beraber olman bize güç veriyor. İnşallah başarıların devam eder. Seninle gurur duyuyoruz ve seni çok seviyoruz.

Volkan061
23.09.2009, 10:08

Selçuk Aydın
bmn de mesajını okuyunca çok mutlu oldum selçuk, senin ve ailenizin mübarek ramazan bayramını kutlar sağlıklı günler dilerim. sen bizim gönlümüzün şampiyonusun. başarılar dileriz.

Volkan061
23.09.2009, 11:08
bunu kim düşünmüşse çok güzel tasarlamış ellerine sağlık. http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs199.snc1/6736_1148200995516_1542313492_30376204_8117046_n.j pg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=2241745&id=686888620&op=1&view=all&subj=13159082851&aid=-1&oid=13159082851)

Külünkoğlu
23.09.2009, 11:34
"Selçuk Aydın, hem Karadeniz'in içinden geliyor hem de içinden Karadeniz geliyor" Aynen öyle. Yüksek ego gerektiren sporlardan birisini yapıp bu kadar ahlaklı ve tertemiz kalabilmiş insanların sayısı oldukça azdır. Bu özelliği sayesinde bizde nefesimizin yettiği yere kadar onunlayız biriz, beraberiz. Onu yetiştiren ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. O da, ne ülkesinin, ne ailesinin ne de bizlerin yüzünü kara çıkartmamıştır çıkartmayacaktır Allah'ın izniyle.

Mesajın için teşekkürler kardeşim. Kardeşi Yalçın'ın da dediği gibi "o hep bizimleydi" bizde onunlayız.

Hotaman
23.09.2009, 13:29
Karadeniz fırtınası çok yakışıyor hemşerime. Yolu açık olsun...
Belirtmeden geçemeyeceğim, malum Trabzonspor'umuz yıllardan beri istediğimiz çizgide değil. Geçen bir zat-ı muhterem şampiyonluklarımıza dem vurdu aklınca. Bende kendisine Selçuk Aydın ismiyle cevap verdim. Sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar dedim. Bizim gibi gurbette yaşanlar için Selçuk Aydın can simidimiz oldu. Trabzonspor büyük, en büyük her alanda en yukarıyı istediği, onun için mücadele ettiği için büyük.
Teşekkürler Selçuk Aydın, bunu bir Türk olarak yazdım. Ancak seninle aynı çatı altında olmamız beni ayıca gururlandırıyor. Başta da söylediğim gibi yolun açık olsun...

stormtiger61
23.09.2009, 22:10
http://www.boxnews.com.ua/photos/474/Freddie-Roach1.jpgSevgili Ramon biliyorsun bir arada Juan Carlos Gomez Ahmet Öner'e ihanet etmiş ve daha sonra umduğunu bulamayınca geri dönmüştü. Ben bu Küba'lı boksörlerin ihanetleri ve Ahmet Öner'in onları desteklemesine çok şaşırıyorum. Ahmet Öner bir an önce bu Küba'lılardan kurtulmalı. Sadece Gamboa gibi bir cevheri var ve onu ne yapabilir buna kafa yormalı. Yine ne varsa bizim Türk boksörlerde var. Maalesef bizim boks sitelerimizdeki yorumcularda sırf müslüman olduğu için Juan Carlos Gomez'i desteklemişlerdi. Boksta dinin yeri yoktur önemli olan saygıdır. Ahmet Öner bana göre en büyük cevheri olan Selçuk Aydın'la ilgilenmeli ve onu en iyi köşe adamlarıyla çalıştırmayı düşünmelidir. Tekrar ediyorum ne varsa bizim Türk boksörlerde var. Ahmet Öner bundan sonra yeni bir sayfa açmalı ve elindeki başarılı Türk boksörlerle bir yerlere gelmelidir. Başta Selçuk Aydın olmak üzere Mahir Oral, Mustafa Karagöllü ve diğer boksörlerimiz gerçekten çok başarılılar.

Benim isteğim Selçuk'un gerçekten çok iyi bir antrenörle çalışması. Freddie Roach'ın Selçuk Aydın'ı çalıştırması gerektiğini bundan 2 sene önce söylemiştim. Gelin görünkü Ahmet Öner çok başarısız antrenörlere Selçuk'u emanet etti. Bülent Başer'de Selçuk için yetersiz kalan bir isim. Yalçın bu konularda bizlere eminim önemli detayları aktaracaktır. Bizim çırpınışlarımız kendi boksörlerimizin başarısı içindir.. Yukarıdaki isim Freddie Roach. Kendisi geçen sene en iyi köşe adamı seçildi ve çalıştırdığı isimler arasında
Mike Tyson, Virgil Hill, James Toney, Manny Pacquiao, Michael Moorer, Oscar De La Hoya ve bir dönem olmak üzere Wladimir Klitschko'nun yardımcı antrenörlüğünü yapmıştır. Freddie Roach ile anlaşmak belki zor olsada imkansız diye birşey yoktur.. Çalıştırdığı isimler şampiyon isimlerdir.

Kardesim cok onemli bir noktaya parmak basmissin. Freddie Roach gercekten iyi bir boks antrenoru. O olabilir ama o olmazsa, Emmanuel Steward yada su anda cok da fazla boks ile ilgilenmese bile Kevin Rooney (Mike Tyson'in antrenoru) olabilir. Bu isimlerden ozellikle Kevin Rooney e dikkat cekmek istiyorum cunku kendisi Constantine Cus D'amato (dunya boks tarihinin gelmis gecmis en iyi hocasi) ekolunden geliyor. Peek a boo stilini en iyi uygulatan antrenor kendisidir. Mike Tyson onun zamaninda onune gelen herkesi ama herkesi devirdi. Onunla kalsaydi belki de bugun hala daha Mike Tyson i izliyor olacaktik. Umarim birileri soylenilenlere kulak asar cunku Selcuk Aydin en iyi hoca ile calismayi hak ediyor.

Badaloğlu
24.09.2009, 08:38
Selçuk Aydın gibi bir isimle tanışmış olmaktan büyük onur duydum.Ben hayatımda böyle bir şampiyonun bu kadar mütevazi olabileceğini bana anlatsalarda inanmazdım...

Bu mütevazilik kendisinde olduğu sürece, halkla içiçe olduğu sürece, işine bu kadar saygılı olduğu sürece, büyük Türk milletinin hayır dualarını aldığı sürece, şampiyon senin sırtın yere gelmeyecektir.Allah yolunu ve bahtını açık eylesin.Hayır dualarımız seninledir.

ozgunhan
24.09.2009, 17:35
Kardesim cok onemli bir noktaya parmak basmissin. Freddie Roach gercekten iyi bir boks antrenoru. O olabilir ama o olmazsa, Emmanuel Steward yada su anda cok da fazla boks ile ilgilenmese bile Kevin Rooney (Mike Tyson'in antrenoru) olabilir. Bu isimlerden ozellikle Kevin Rooney e dikkat cekmek istiyorum cunku kendisi Constantine Cus D'amato (dunya boks tarihinin gelmis gecmis en iyi hocasi) ekolunden geliyor. Peek a boo stilini en iyi uygulatan antrenor kendisidir. Mike Tyson onun zamaninda onune gelen herkesi ama herkesi devirdi. Onunla kalsaydi belki de bugun hala daha Mike Tyson i izliyor olacaktik. Umarim birileri soylenilenlere kulak asar cunku Selcuk Aydin en iyi hoca ile calismayi hak ediyor.
Kevin Rooney her zaman beni hüzünlendiren bir isim olmuştur. Öncelikle bu harika bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu eski bilgilere sahip olan bokssever arkadaşlarımız artık maalesef kalmadı. Kevin Rooney aslında Teddy Atlas'tan sonra Cus Da'mato'nun özel isteğiyle gelmiştir. Gerçekten Peek a boo stili aslında Selçuk Aydın için harika olabilir olmasınada, Selçuk gibi ağır bir boksör bu sitille ne kadar başarılı olabilir o da tartışma konusu.

Emanuel Steward'a gelince, kendisi genelde artık ağırsiklet'e ağırlık veriyor. Orta siklet boksörü Jermain Taylor'un 2 kere üst üste Kelly Pavlik'e mağlup olmasından sonra bu sikletleri bıraktı ve şimdilik sadece yanlış bilmiyorsam Wladimir Klitschko'yu çalıştırıyor. Freddie Roach ise günümüzün en popüler boksörü Pacman'in antrenörlüğünü yapıyor. Roach seçimi çok ama çok zor olsada harika olur. Kevin Rooney ise çok kilo almış durumda ve bu haliyle antrenörlük yapabilirmi orasıda meçhul.

Volkan061
25.09.2009, 09:35
selçuk (http://www.uludagsozluk.com/k/selçuk/) aydın (http://www.uludagsozluk.com/k/aydın/) vs (http://www.uludagsozluk.com/k/vs/) luis (http://www.uludagsozluk.com/k/luis/) collazo (http://www.uludagsozluk.com/k/collazo/)

Wbc ( World Boxing Council ) Uluslararası ve Ebu ( Boxing European Union ) Avrupa şampiyonluğu kemerlerinin sahibi Eski Milli boksörümüz Selçuk Aydın bir aksilik olmaz ise Welterweight'in kaliteli ismi Luis Collazo ile ringe çıkacak. Selçuk Aydın'ın Dünya şampiyonluğuna giden yoldaki son engeli olarak görülen müsabaka çok büyük bir ihtimalle yakında resmiyet kazanacak. Luis Collazo bu güne kadar Ricky Hatton, Shane Mosley ve son olarak Wbc'nin şampiyonu Andre Berto ile ringe çıkma başarısı göstermiş, kondüsyon ve dayanıklılık olarak ön plana çıkarken teknik olarak biraz geri planda kalmış bir boksör. Solak bir boksör olan Collazo bu güne kadar 34 müsabakada yer almış, toplam 30 galibiyet alırken bunların 15 tanesi nakavtlı galibiyetler olarak neticelenmiş. Müsabaka bir aksilik olmazsa Amerika'da yapılabilir veya sonraki ihtimal Almanya'da düşünülebilir. Her iki boksörün karnesi şu şekilde kayıtlara geçmiş durumda.

Selçuk Aydın: won 19 (KO 15) + lost 0 (KO 0) + drawn 0 = 19 rounds boxed 75 : KO% 78.95
Selçuk 1.70 boyunda uzanma mesafesi 1.65

Luis Collazo: won 30 (KO 15) + lost 4 (KO 1) + drawn 0 = 34 rounds boxed 198 : KO% 44.12

POYRAZ
25.09.2009, 14:41
Insallah anlinin akiyla cikacaktir.
Basarilar dilerim.

Yalçın1461
27.09.2009, 00:26
Selçuk Aydın’dan mektup var

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs262.snc1/8924_77147989980_57909874980_593870_8196336_n.jpg
Vedat Alyaz

STUTTGART- Türk tarihinin en başarılı boksörü olarak literatürlerimize geçen Avrupa ve Dünya Kıtalar Arası Şampiyonumuz Selçuk Aydın, kısa bir tatilin ardından yeniden eldiven başı yapıyor. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan sporcumuzu menajeri Ahmet Öner, Selçuk’un dünya şampiyonluğu için ringe çıkacağını ve bunun da Türk tarihinde bir ilk olduğunu belirterek, ‘Şu an orta sıklette dünya şampiyonu olan Amerikalı Andre Berto, Çifte şampiyonumuz Selçuk’tan korktu ve onunla ringe çıkmak istemedi bu yüzden ünlü menajer Don King’in sıralama birincisi boksörü Luis Collazo ile dünya şampiyonluk maçı yapacak’ dedi. Geçtiğimiz günlerde Hamburg’da silahlı saldırıya uğrayan ünlü menajer bacağına saplanan kurşun nedeniyle bir süre hastanede kalmış ve ringlerden uzak durmuştu.

Efsane Hamburg’a dönüyor

Efsane boksörümüz Selçuk Aydın, ramazan boyunca memleketi Trabzon’da kalmış ve burada dinlemişti. Yaklaşık üç ay önce İstanbul’da muhteşem bir nakavtla kazandığı Avrupa Şampiyonluğunun ardından dinlenmeye çekilen boksörümüz iki hafta sonra Hamburg’a dönüyor. Trabzon’da da antrenmanlarına ara vermeyen sporcumuz Hamburg’da yeniden kampa girecek. Menajer Ahmet Öner, dünya şampiyonluğu maçına çıkacak ilk Türk olan Selçuk Aydın’ın bu karşılaşmasının ülkemizin tanıtımında büyük rol oynayacağını belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığının konuyla ilgilenmesini de istedi. Selçuk’un dünya şampiyonu olacağına inancının tam olduğunu belirten Öner, tüm Türkiye’nin buna hazırlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Volkan061
27.09.2009, 01:00
bu gece fox tv de saat 04:00 da vitali klistcho nun dünya şampiyonluğu ünvan maçı var hemde canlı yayında amerikada. bu maç kaçmaz.

yorumsuz6117
27.09.2009, 01:02
Türkiye'demi olucak maç..

zeki gursoy
27.09.2009, 12:34
şampiyon...
seni seviyoruz...

Mustafa ÖZDEMİR
27.09.2009, 13:52
her zamanki gibi zafer bekliyoruz senden...

Sinem Yılmaz61
27.09.2009, 13:54
Tükiyenin ve Bordo Mavi Trabzonun Gururu, seni cok seviyoruz, ve sana hep sonsuza kadar güveniyoruz....

Volkan061
28.09.2009, 10:20
http://www.boxnews.com.ua/photos/467/Luis-Collazo4.jpg (http://www.boxnews.com.ua/en/photo/9669/Luis-Collazo)

Volkan061
28.09.2009, 10:21
http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41405000/jpg/_41405721_collazoentry.jpghttp://farm1.static.flickr.com/48/147118862_767ba79730.jpg

Volkan061
28.09.2009, 10:23
http://graphics8.nytimes.com/images/2007/02/10/sports/10boxing.2.600.jpg