PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadeniz Fırtınası Selçuk Aydın Gururumuzsun!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Serhat
12.07.2009, 01:58
Bu geceyide Unutulmazlar arasına yazdım!

Selçuk'un pkondisyon problemi gözle görülüyor. Fakat bu eksikliğinin yanında olağan üstü gücüde gözle görülür diğer e tken. Çok çevik ve güçlü olması bu açığını kapattı.

Teşekkürler Selçuk; başarılarının devamını dilerim. Allah yar ve yardımcın olsun !

CapoRegime61
12.07.2009, 02:00
Tebrikler Selcuk.

Zor bir macti. Fazla detay a girmeye gerek yok. Kisaca Kendini gelistirmesi lazim, yoksa Andre Berto Sugar jackson a benzemez selcugu mahveder.

Melek
12.07.2009, 02:06
Orda olmak canlı canlı izlemek başka bir güzeldi..

İlk defa canlı bir boks maçı izledim sesim tamamen kısıldı vur vur diye bütün salon inledi,harika bir bitiiriş oldu ...

tamuğ yamtar
12.07.2009, 02:09
Selçuk'u tebrik etmek lazım. Rakipler zorlaştıkça eksikler daha belirgin olur.

İnşallah bunların da çalışmalarını yaparlar ve varsa eksiklerini giderirler.

Bu maçtan çıkardığım bir başka sonuç ise bu tip organizayonların Türkiye de yapılmaması gerektiğidir.

Terzioğlu
12.07.2009, 02:09
12 Temmuz 2009

Selçuk Aydın Avrupa Şampiyonu!

Dünya Kıtalararası Orta Sıklet Boks Şampiyonu Selçuk Aydın, Belçikalı Sugar Jackson ile çıktığı unvan maçını kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/7/18_262006_selcuk.jpg

Beşiktaş Akatlar Spor Salonu'nda oynanan mücadelede 9. rauntta Bonsu'yu köşeye sıkıştıran Aydın, hakemin maçı durdurmasıyla şampiyonluğa ulaştı. Kıtalararası Şampiyonluk'tan sonra Avrupa Şampiyonu da olan Aydın, bu sonucun ardından Türk Boks tarihine geçmiş oldu.

fanatik.com.tr

Melek
12.07.2009, 02:11
Organizasyon olarak felakettik bu kadar olur herkes ringe huçum ettti nedir bir durun çoçuk doya doya sevinemedi bile sıcak desen bir yandan,ama ateştende olsa gitmrk orda olmak güzeldi...

Zafer Fidan
12.07.2009, 02:14
Cok güzel bir galibiyet. Devamini bekliyoruz!

tamuğ yamtar
12.07.2009, 02:17
http://www.htspor.com/2009/07/12/resim/haber_ic_158430.jpg

http://www.htspor.com/spor-haber/158430-Boksta-tarihi-basari.aspx

POYRAZ
12.07.2009, 02:19
Tebrikler Selcuk.

Zor bir macti. Fazla detay a girmeye gerek yok. Kisaca Kendini gelistirmesi lazim, yoksa Andre Berto Sugar jackson a benzemez selcugu mahveder.
Selcuk'un ciktigi her müsabaka sonrasinda "Rakip zayifti, rakip formsuzdu, bir sonraki karsilasmayi kaybeder " gibi lakirdilar yapildi ama Selcuk bunlarin üstesinden gelmesini bildi. Dünya boks otoritelerinin tüm zamanlarin en iyi agir siklet boksörü olarak kabul ettigi Muhammed Ali bile zamani gelince yenildi. Sonucta Selcuk da bir insan ve elbette günün birinde o da yenilecek. Ama mahvolmayarak.
Önündeki müsabakayi da kazanacagina yürekten inaniyorum.

Cem Akyüz
12.07.2009, 02:20
Maçın tamamını kaydeden arkadaş var mı

POYRAZ
12.07.2009, 02:21
http://img38.imageshack.us/img38/4999/capturedo.jpg

mehmets61
12.07.2009, 02:22
tebrikler selçuk aydın...

taroMİSAKİ
12.07.2009, 02:22
Helal sana karadeniz fırtınasıı..

POYRAZ
12.07.2009, 02:27
http://img29.imageshack.us/img29/4243/trabzonc.jpg

.....
12.07.2009, 02:31
Yani kelimelerle ifade edemeyecek kadar çok mutlu ettin bizi. Helal olsun sana gerçekten.

inşallah sampiyon olursun ve Trabzonsporun , Trabzonun ve en önemlisi TÜRKİYE nin adını göklere taşırsın. Dualarımız seninle.

POYRAZ
12.07.2009, 02:39
Rakibin yere son düsüsünden bir önceki düsüsten sonra ayaga kalktigi hali.

http://img16.imageshack.us/img16/5969/captureddgl.jpg

yorumsuz6117
12.07.2009, 02:41
yendiğimiz adamda ezik değildi 32 maçın 30unu kazanmış 24 nakavt kaybettiği 2 maçın biri nakavt selçukta ikincisine imza attı bugün..

Vural Kuyumcu
12.07.2009, 02:48
Kelimelerle anlatilmaz bu zafer hellal olsun sana selcuk aydin

Emre EFENDİOGLU
12.07.2009, 02:51
Helal olsun, boksu sevmem ama başarılı olanıda kutlarım.
Özellikle Trabzonlu bir kardeşimizin böyle bir başarı yakalaması daha çok mutlu ediyor insanı.

SDanışmaz
12.07.2009, 03:05
Tebrik ederim kendisi, fena yaptı adamı :)

Maçı izlerken amcamın çocukları heyecandan mahalleyi ayağa kaldırdı :D

.....
12.07.2009, 03:30
Rakibin yere son düsüsünden bir önceki düsüsten sonra ayaga kalktigi hali.

http://img16.imageshack.us/img16/5969/captureddgl.jpg

gözlere filan bak :)

Turgay 6161
12.07.2009, 03:30
Tek kelimeyle süper bir akşamdı. Gururumuz hep böyle devam eder inşallah.

Terzioğlu
12.07.2009, 03:34
http://www.sporx.com/digersporlar/boks/159687/

Sporx manset yapmis haberi.

İleli
12.07.2009, 04:07
tam oturdum tvnin basina amcam aldi yemege goturdu beni..

arkadaslar video yokmu lutfen.....

Kubilay ŞAHİN
12.07.2009, 04:12
Maçı Kazandığını Yayla Şenliğimizde Anons Edildiğinde Öğrendik.. İzleyemedik Ama Kazanması Yeter..:)

Helal Olsun...

Seviyoruz Seni..

TheRapZoNe
12.07.2009, 04:18
Helal olsun. Gurur duyduk. Bundan sonraki maçlarında da Allah (c.c) yardımcısı olur inşallah.

POYRAZ
12.07.2009, 04:58

Önceki sayfalarda var. Arkadaslar sagolsunlar yüklediler.

Yalçın1461
12.07.2009, 05:10
niye şov yapsın herşeye bi yorum adam o kadar emek verdi selçuk için sevinmesin mi yani

Haklısın !!!

Yalçın1461
12.07.2009, 05:35
Merhaba değerli arkadaşlar.
Sitemizdeki yorumları sabaha karşı takip etme fırsatı buldum.Üzüldüğüm bir kaç yorum oldu.Aslında yazılacak çok şey var ancak ben kısaca şunu belirteyim;
İbrahim Hacıosmanoğlu adam gibi adamdır.Bunu o kadar emin söylüyorum bunun sebebi de siz kamera arkasını göremiyorsunuz.Selçuğun müsabaka sırasında burnu kırıldı ve şuan hastanede ameliyat oldu, yanında refakatcı olarak bir kişi var sizde onu öğrendiniz artık.Müsabakaya gelince heycandan birşey anlamadım birkez daha izlemem lazım.Bir önemli bir nokta daha var salonda çogunluğu Trabzonlular olusturuyordu ancak istendiği taktirde Trabzonlular orayı tıka basa doldurabilirlerdi.Birdahaki müsabakayı yabancı bir ülkeden canlı olarak izleriz artık.
selamlar.

POYRAZ
12.07.2009, 06:28
Merhaba değerli arkadaşlar.
Sitemizdeki yorumları sabaha karşı takip etme fırsatı buldum.Üzüldüğüm bir kaç yorum oldu.Aslında yazılacak çok şey var ancak ben kısaca şunu belirteyim;
İbrahim Hacıosmanoğlu adam gibi adamdır.Bunu o kadar emin söylüyorum bunun sebebi de siz kamera arkasını göremiyorsunuz.Selçuğun müsabaka sırasında burnu kırıldı ve şuan hastanede ameliyat oldu, yanında refakatcı olarak bir kişi var sizde onu öğrendiniz artık.Müsabakaya gelince heycandan birşey anlamadım birkez daha izlemem lazım.Bir önemli bir nokta daha var salonda çogunluğu Trabzonlular olusturuyordu ancak istendiği taktirde Trabzonlular orayı tıka basa doldurabilirlerdi.Birdahaki müsabakayı yabancı bir ülkeden canlı olarak izleriz artık.
selamlar.

Gecmis olsun. Umarim ciddi bir seyi yoktur.

Yalçın1461
12.07.2009, 06:47
http://www.selcukaydin.net/uploads/278_maxi.jpg
Osmanlı Savaşçısı Tarih Yazdı

Dünya Kıtalar Arası Orta Sıklet Boks Şampiyonumuz Osmanlı Savaşçısı lakaplı Selçuk Aydın, ikici altın kemeri kazanarak İstanbul’da bir tarih yazdı

Ülkemize iki altın kemer hediye etti

İSTANBUL- Türk boks tarihinde bir ilke imza atan Selçuk Aydın, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük başarısını elde etti. Kıtalar Arası Şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa Şampiyonluk kemerini beline takan Aydın, Türk tarihine geçti. İstanbul Cola Turka Akatlar spor salonunda Belçikalı Jackson Osei Bonsu ile çetin bir mücadele veren boksörümüz, ilk rauntlarda rakibini tartarak maça başladı. Selçuk, özellikle vurduğu aparkatlarla rakibini bunalttı. Kıran kırana geçen mücadelede sporcumuzun burnu kırıldı. Bu haliyle maça asılan Osmanlı Savaşçısı, kırık buruna rağmen rakibine oranla çok üstün dövüştü. Dört defa yere düşen rakip aldığı darbelerle bilincini yitirince, orta hakem müsabakayı bitirme kararı verdi. Bu sonuçla sporcumuz müsabakayı nakavtla kazanmayı başardı.

Selçuk ameliyat oldu

Burnu kırılan sporcumuzu organizasyonun başından sonuna kadar büyük emek sarf eden başaralı işadamımız İbrahim Hacıosmanoğlu tarafından hastaneye kaldırdı. Yapılan testler sonucu acilen ameliyata alınan boksörümüz, Medikal Park Hastanesinde dinlenmeye çekildi. Müsabakaya dünya boks konseyi başkanı Jose Suleiman’ın yanı sıra Kadir İnanır, eski Futbol Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy ve birçok tanınmış isim de katılarak sporcumuza destek verdi. Dövüşün ardından bir açıklama yapan sporcumuzun antrenörü Bülent Başer, Selçuk Aydın’ın dünya şampiyonu olacağını belirterek, ‘Selçuk büyük bir yetenek. Verdiğim tüm programları eksiksiz yerine getirerek büyük bir disiplin içerisinde idmanlarını yaptı ve şimdi de bunun semeresini alıyoruz’ dedi.

E. Cumur61
12.07.2009, 07:20
gecmis olsun kral allah gotermesin bir daha ameliyat masasini.tesekkurler ibrahim haciosmanoglu iyi gununde degil kotu gununde de selcuk'un yaninda oldugun icin.

Atmaca
12.07.2009, 08:15
Sana helal olsun Selcuk Aydin.Bu zor zamanlarda bize yasatmis oldugun bu gurur gercekten cok önemliydi.Bütün islam alemine vermis oldugun moral hicbir maddi degerle ölcülemez.Sen rcekten ahlakli ve tam bi anadolu insanisin.Allahim inasllah bu halini bozmaz.

Uluç
12.07.2009, 08:17
Gururumuzsun Selçuk Aydın :)

Alpayer
12.07.2009, 09:18

http://www.facebook.com/video/video.php?v=113958069047&ref=nf (http://www.facebook.com/video/video.php?v=113958069047&ref=nf)

http://www.vimeo.com/5555769

Sümeyye Şahin
12.07.2009, 10:21
Bokstan anlamam ama spiker çok iyiydi, coşkuyu verdi :) Selçuk aydın bir kez daha bizi gururlandırdı... Tam yoruldu, kötü gidiyor derken bir anda üstüste güzel vuruşlarla spikerin de tarftarın da sesi yükseldi ve anlamadığım bir şekilde maç bitti. Kazanmak güzel. Kazandırdığın için teşekkürler Selçuk Aydın :alkış: Kazandıktan sonra ringin içi çok güzel görünüyordu :)

Muhammet*
12.07.2009, 10:29
Helal Olsun, gururumuzsun...

Erbay
12.07.2009, 10:31
Teşekkürler Selçuk Aydın, gururumuz olmaya devam ediyorsun.

Ömer Kaya
12.07.2009, 10:33
Heyecan ve gurur verici bir Akşam'ı geride bıraktık gururumuzsun selçuk:alkış::alkış::alkış:

Serdar Ersoy
12.07.2009, 10:43
teşekkürler selçuk aydın, harika bir maçtı spiker harikaydı ayrıca geçmiş olsun selçuk aydın.

Son olarak ben dün gece hariç hiçbir boks maçında hele ki şampiyonluk maçında maç bittikden sonra ring'in seyirciler tarafından tamamen dolduğunu hiç görmemiştim görmüş oldum...

ayrıca kadir inanırda gelmişti maça :D

Sessegnon61
12.07.2009, 10:45
adam müthişti ya 4-5 defa yıktı adamı hakem dayanamadı adama acıdı bitirdi:D

Süleyman Özcan
12.07.2009, 10:53
Adam ben bu iş yaratıldım diyor sanki, helal olsun Selçuk Aydın.. Dün gece tekrardan gururlandırdın bizi.. Başarıların devamını diliyorum ve sıradaki gelsin diyorum. :)

ONUR BEKAR
12.07.2009, 10:58
Selçuk AYDIN'ı tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum

ilhan
12.07.2009, 11:00
Türk boksör yine tarih yazdı

Dünya Kıtalararası Orta Sıklet Boks Şampiyonu Selçuk Aydın, Belçikalı Sugar Jackson ile çıktığı unvan maçını kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

Beşiktaş Akatlar Spor Salonu'nda oynanan mücadelede 9. rauntta Bonsu'yu köşeye sıkıştıran Aydın, hakemin maçı durdurmasıyla şampiyonluğa ulaştı. Kıtalararası Şampiyonluk'tan sonra Avrupa Şampiyonu da olan Aydın, bu sonucun ardından Türk Boks tarihine geçmiş oldu.

kaynak : http://www.internetspor.com/turk-boksor-yine-tarih-yazdi-news9642.html

Mayls
12.07.2009, 11:04
Tebrikler Selçuk.
:atki:

OFLU
12.07.2009, 11:06
Helal olsun SELCUK AYDIN!

LazAnisT
12.07.2009, 11:25
Selçukla bu maça hazırlık aşamasında istanbulda tanışma ve sohbet etme fırsatım oldu. Müthiş biri tanımanız lazım.Dün akşam selçuğun yediği her yumruğu sanki ben yemiş gibi rakip vurdukça kolduğa yığıldım .Maçın sonunda göz yaşlarımı tutamadım.Teşekkürler kardeşim.

İsmail Çavuşoğlu
12.07.2009, 11:32
Gururumuz Selçuğumuz yine ezdi geçti emeği geçen Antrenöründen kardeşine,Hacıosmanoğlundan annesine ve salona gelip Osmanlı savaşçısına destek olan herkesten Trabzonlu Selçuğumuzdan ALLAH razı olsun
Hayde şimdi sırada Dünya şampiyonu olmak var.

Ertuğrul Akgül_61
12.07.2009, 11:34
helal olsun dun gece harıl harıl agladım helal olsun selcuk orda bıde bıze heryer trabzon tezahuratını duyunca ayrı bı grurlandım :)

Halil Atalay
12.07.2009, 11:41
allah o yumruklarına daha fazla kuvvet versin vurduğu yerde gül çıksın

tebrik ediyor o kanlı anından öpüyorum

Serdar Dilekoğlu
12.07.2009, 11:54
ya arkadaşlar hepimiz ekran başında izledik guru duyduk peki bu şerefsiz Türk basını. internet olsun gazeteler olsun ne kadar yer verdiler bu habere. hemen hemen hiç. adamlar herşeyi futbol üzerine kurmuşlar. belki de bu ülke olarak kazanılmış en büyük zaferlerden biridir. ayıp ayıp.
Türk basınını KINIYORUM

TheCrow
Selçuk'un her rakibi bir öncekinden daha güçlü oluyor ve Selçuk her maçından daha da güçlenerek çıkıyor. Bu gidişle bir kaç sene sonra tamamen rakipsiz olacak İnşallah.

Taner Gündoğdu
tebrikler uşak! yine bizi gururlandırdın. biraz da korkuttun çünkü biz bu kadar uzun maçını seyretmeye alışık değildik :) emeği geçen herkese teşekkürler, karadenizin bağrından bir dünya şampiyonu geliyorrrrrrr

Napoli
Selçuk aydını tebrik ederim...Futbolda yaşayamadımızı,Boksta yaşattığı için..

Önce selçuk aydın sonra antronörü ve sonra İbrahım Hacıosmanoğlunu tebrik ederim..

Artık Bu adama Ciddi Ciddi ısınıyorum,tam bir amator ruhlu Trabzonsporlu..İlerde Başkan Gormek Dileği İle İbrahım Hacıosmanoğlunu

tuncay1984
12.07.2009, 11:59
bizans medyasi baya ilgi göstermis maca orhan ayhan bi gazete ve
dergi gelmsi diyor olsun biz kendi cocugumuza sahip cikariz sereffiz medya

Şahinoğlu
12.07.2009, 12:00
Allah (c.c.) bu topraklara bu coğrafyaya yetenek bahşetmiş böyle bir gururu yine bir Trabzon'lu tarafından gerçekleştirilmesi tesadüf olamaz şampiyon olmak kanımızda kaderimizde var futboldada olacak tekrar inşallah tebrikler Karadeniz Fırtınası Selçuk , Sinan Şamil gibi marangoz boksörleri yücelten istanbul medyasına balyoz gibi gibi indi o vurduğun yumruklar , Orhan Ayhan'a helal olsun baya eleştirdi basını ilgi gösternedi diye mükemmel bi geceydi Bize Her Yer Trabzon.:)

danger00
12.07.2009, 12:01
yok arkadaş biz sevinmesini bilemiyoruz
ringe girmemen lazım o adrenalinle giriyorsun anlamaya çalışıyorum

ne diye su şişeleri atarsın rakibe, zaten yiyeceğini yemiş adam.
mazallah ya ciddi bir yaralanma olsaydı.
zaten cisimleden bizim biraderde nasibini almış.

Ustaalioğlu
12.07.2009, 12:07
Selçuk büyük işler yapıyor ama tanıtım malesef yok, belki Trabzonlu olmasa ben de ilgilenmeyeceğim.
Daha çok tanınması için bence bu forumdaki herkesin kendi çevresine Selçuk'u bir şekilde anlatması gerek...

Gürkan
12.07.2009, 12:10
Süpersin.İnşallah Dünya şampiyonluğunuda görürüz.

Hürgün Aygün
12.07.2009, 12:12
böyle bişi olamaz yaa ayıp çoğu spor gaztesinde bu zaferden bassetmiyo

oskanonur
12.07.2009, 12:12
Dün gece bizlere bu büyük zaferi yaşatan herkese sonsuz teşekkür ederim. Allah (c.c) hepinizden razı olsun, başaınız daim olsun.

Erdogan
12.07.2009, 12:13
Merak ediyorumda bu adam istanbul spor kulüplerinin bünyesi altinda olsaydi medya bugün neler neler yazardi her yerde ilk sayfalarda yazilirdi kesin.

Ama Trabzonluyuzya yazmayin, ama bizi dünya yazdiginda bakalim siz ne yapacaksiniz.

_KaaN_
12.07.2009, 12:13
istanbul basını uyuyor ..adam tarihi başarı yakalıyor .önemli görmüyorlar..sonuçta bu istanbul basını aslında fazla söze gerek yok..helal sana mini tyson..onlar hatalarını anlayacaklar...

RepLay
12.07.2009, 12:14
Valla Selcuk Aydınla birlikte bende ekran başında bi sağ bi sol yumruklar saydırıyordum :) Helal olsunTürkiye'mizin Karadeniz'imizin gururr

deneme61
12.07.2009, 12:25
emegı gecen herkesten Allah razı olsun.macın sonlarına yetıstım ama helal olsun usaga..rıngı dar etmıs aslanım

ozgunhan
12.07.2009, 12:25
Bordomavinet yönetimine öncelikli olarak teşekkür ediyorum. Kendileri işlerini çok başarılı şekilde yürütüyorlar. Özellikle Can Basten'e teşekkürlerimi sunmak kendi adıma çok önemli. Belki benim eleştirilerimi sert veya çok sert bulan arkadaşlarımız olabilir. Sonuçta benim gibi boksa yılarını gönülle vermiş birçok arkadaşımız Selçuk Aydın'daki hala giderilemeyen ( Üstüne basa basa söylüyorum ) sorunların kaynağını biliyor ve neden giderilmediğini merak ediyoruz. Diyoruzki, Selçuk Aydın başarılı antrenörlerle çalışmalı. Arena Sinan Şamil Sam'ı zamanında Fritz Sdunek'e teslim etmişti. Sdunek kim? Dünya'nın 1 numarası Vitali Klitschko'nun antrenörü ve Dünya'nın 2. numarası Wladimir Klitschko'nun eski antrenörü. 46 yaşında olan ve ortalığı kasıp kavuran Bernard Hopkins'in ve Selçuk'un sikletinin en iyisi Shane Mosley'in antrenörü olan Nazım Richardson ile neden görüşülmüyor?

Nazım Richardson Müslüman bir antrenördür ve Selçuk Aydın için gelişim sürecini ve eksiklikleri tamamlayacak 3 antrenörden biridir. Diğer 2 isimden biri Dünya'nın 2 numaralı ağırsiklet boksörü Wladimir Klitschko'nun köşe adamı Emanuel Steward'dır. Steward ile Selçuk müdafasınıda çok geliştirir ve kondüsyon problemi yaşamaz. Bir diğer isim ise Selçuk'un sikletinin başbelası olan altsikletlerden gelen Manny Pacqouia'nun antrenörüdür.

Selçuk için defalarca eleştirilerde bulunduk ve her defasında Selçuk sorunlarını giderecektir dendi. Hayır efendim Selçuk sorunlarını gideremediği gibi şahsi fikrim daha kötü bir duruma doğru gidiyor. Selçuk ilk dönemler zayıf isimlerle ringe çıktığı için kolayca nakavt'lı galibiyetler alarak boksu tam bilmeyen arkadaşlarımızı mest etti. Oysa Selçuk zayıf rakiplerle karşılaşmıştı. Rakipler sağlamlaştıkça Selçuk'taki sorunlar kendini iyiden iyiye göstermeye başladı.

Said ve dünkü rakibi Jackson bu siklette Selçuk için hemen hemen eşdeğer rakipler. Selçuk her iki rakibe karşıda çok zorlandı. Jackson uzak mesafeli bir taktikle sonuda kadar rinde yer alsaydı açık puan farkıyla galip gelmesi kaçınılmazdı. Buradan Arena Box Promotions'a sesleniyorum " Boksörlerinizin kondüsyonu içler acısı bu durumu düzeltin ve doğru kenar yönetimleri seçin "

Sevgili Yalçın Aydın bana sitemde bulunuyor. Hiç bulunma sevgili Yalçın. Şu an herşey güllük gülistanlık. Selçuk istediği başarıları elde edemediği zaman bizler hep burada olup Selçuk'u desteklemeye devam edeceğiz. Lütfen bırakın eleştirilerimizi bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nde özgürce ifade edelim. Boks Arena adlı 1 ay kadar önce kapanan sitemizde Selçuk için her türlü desteği verdik. Biz destek olmak zorundayız, fakat destek olurken eleştiri hakkımızıda sonuda kadar kullanırız. Soruları olan arkadaşlar bana özelden mesaj atabilirler.

metronom61
12.07.2009, 12:30
Muhteşem bir geceydi, tribünler gerçekten çok destek verdi Selçuk'a. Biraz daha tanıtımı yapılsa daha çok kişi gelip destekleyebilirdi aslında ama medya hiç tanıtımını yapmadı, sadece bizim gibi bizim uşak olduğu için takip edenler biliyordu maçı.
Ama ordan olmak çok güzeldi, o sarı kafalı antrenörleride biraz daha sesi çıkarsaydı yiyecekti dayağı:)

Yalçın1461
12.07.2009, 12:34
Eğer Selçuğun burnu maç esnasında kırılmasaydı , rakibini daha cabuk nakaut edebilirdi. Burnunda sürekli kan geliiyor buyüzden Selçuk nefes almakta zorlanıyordu ara sıra eldiveniyle burnunu silmek isterken gereksiz yumruklar aldı.Ayrıca maç sayıyla bitecek olsa bile Selçuğun kaybetmesi imkansızdı çünkü rakibine üç kez saydırmıştı ( rakibin ona yetişmesi için altı raundu üstün tamamlaması gerekirdi ) Herşeye rağmen Selçuk Dünyanın zirvesindeki yerini aldı
http://www.boxrec.com/ratings.php?country=&sex=m&division=Welterweight&status=A&SUBMIT=Go

http://www.boxrec.com/ratings.php?country=EU&sex=m&division=Welterweight&status=A&SUBMIT=Go

Kaya
12.07.2009, 12:36
Selçuk'un her atağında insan ister istemez ringe yöneliyor... Gelen taraftarlar baya destek olmaya çalıştı kendisine... O da sağolsun galibiyetle cevap verdi...

Kendisine yoğun bir sevgi besliyor herkes...

Güvenimiz tam...

cihatöztürk
12.07.2009, 12:37
selçuğun bu adam karşısında işi çok zor

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/1c7ba6f813313bdf81a0d65b1b7c48ab00aaa8f1b651ea7ba3 f1119ade6890a7e705d678267a6f0215960

Yalçın1461
12.07.2009, 12:43
http://www.boxnews.com.ua/photos/1896/Selcuk-Aydin-Jackson-Osei-Bonsu.jpg

http://www.boxnews.com.ua/photos/1896/Selcuk-Aydin-Jackson-Osei-Bonsu2.jpg

ozgunhan
12.07.2009, 12:47
Selçuk rakibine 3 defa saydırdı ve 3 raunt'u 10-8 aldı. Buna rağmen diğer rauntların hemen hemen hepsinde Sugar Jackson daha iyiydi. Yıllar önce Wladimir Klitschko ve Samuel Peter arasında bir müsabaka yapıldı. Peter Klitschko'ya 3 defa saydırmasına rağmen müsabakadan galip ayrılan Klitschko olmuştu. 3 defa nakdavn büyük başarı olmasına rağmen Sugar Jackson'ın sol direklerle açtığı ve yıprattığı Selçuk karşısında çok daha net yumrukları olduğu ve Selçuk'tan neredeyse 2 kat daha fazla yumruk çıkardığı gerçeğini gözardı edemeyiz. Uluslararası kemer olan Wbc İneternational kemeri fazla önemsemeyin. Bu kemer Wbc'nin 2 numaralı kemeri olmasına rağmen biraz araştırdığımızda çokta önemli olmadığını rahatça görüyoruz. Ebu kemeri çok daha önemlidir. Avrupa şampiyonluk kemeridir.

Selçuk Aydın zirvede olabilir fakat bu haliyle Berto gibi çok hızlı yumruklara sahip bir isim karşısında bu köşeyle devam ederse şansı maalesef yok gibidir. Selçuk Aydın'ı beğenmeyen desteklemeyen insanlar sesini bile çıkarmaz. Ben Selçuk Aydın'ı destekliyor ve bu nedendendirki bu eleştirileri yazma ihtiyacı duyuyorum. Selçuk Aydın ülkemizin ilk gerçek profesyonel boks şampiyonu olma yolunda ilerliyor. Fırat Arslan gibi yurtdışında değil ülkemizden çıkmış bir değerdir.

Külünkoğlu
12.07.2009, 12:50
Her maçın kendine göre konjektürü var. Selçuğun burnunun kırılması şanssızlık.
Ringin hemen kenarındaydım. Burnuna dolan kandan nasıl kurtulmaya çalıştığına ve bu durumun onu nasıl etkilediğine yakından şahid oldum.

Burnunuz kırılsın, bırakın rakibinizden yumruk yemeği, rakibinize yumruk atmayı başınızı sağa sola sallayın bakalım neler oluyor. İnsan üstü bir efor sarfetti Selçuk.

Karşısındaki adamın kim olduğuna da ayrıca dikkatinizi çekerim.

Kondüsyonsuz diyenler yanılıyor. Bu maçın alınmasının en büyük etkenleri Selçuğun kondüsyonu ve gücüydü. Ha daha iyi olabilir mi ? elbetteki olabilir, olacaktır da. Bunu da Selçuk'dan iyi kimse bilemez.

İlgi alakaya gelince onu da daha sonra yazacağım.

Yalçın1461
12.07.2009, 12:51
http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111238513_1.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111238544_2.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111238544_4.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111238560_6.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111238591_10.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111322810_14.jpg

Yalçın1461
12.07.2009, 12:52
http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111322810_15.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111322810_16.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111322826_17.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111322841_18.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111322841_19.jpg

Adnankazaz
12.07.2009, 12:53
nede olsa trabzonlu

Yalçın1461
12.07.2009, 12:53
http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111348123_21.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111348138_22.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4231_20090712111348138_23.jpg

Erdogan
12.07.2009, 12:57

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/1c7ba6f813313bdf81a0d65b1b7c48ab00aaa8f1b651ea7ba3 f1119ade6890a7e705d678267a6f0215960

kolay rakip kalmadi.

yenilmeyecek birisine benzemiyor.

Özgür Öztürk
12.07.2009, 13:01
http://forum.bordomavi.net/images/bfoto.jpg
http://www.selcukaydin.net/images/bfoto.jpg
Aslen Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Çamlıca Köyünden olan Selçuk Aydın, 1983 yılında Akçaabat’ta dünyaya gözlerini açtı. Okul yaşantısı Trabzon’un 24 Şubat İlkokulu ile başlayan Aydın, sırasıyla Cumhuriyet Ortaokulu, Trabzon Lisesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi bölümlerinden başarıyla mezun oldu.

Üç kardeşin en büyüğü olan Selçuk Aydın’ın babası Ali Aydın,Trabzon Devlet Malzeme Ofisi’nde yönetici olarak görev yaparken, annesi Emine Aydın, emekli bir ev hanımıdır. Kendisinden bir yaş küçük olan (Benim en samimi arkadaşım ve hayattaki en büyük destekçim) dediği, Yalçın Aydın ise yine milli takımımız adına birçok uluslar arası organizasyonlarda dövüşmüş başarılı bir boksördür. Henüz ilkokula devam eden küçük kız kardeşi Sinem ise, dövüşleri sırasında abisi için dua ediyor.

On yaşındayken Trabzon’da kardeşi Yalçın ile birlikte boks hayatına başlayan Selçuk Aydın, bir gün dünyanın sayılı boksörleri arasına adını altın harflerle yazdıracağını tahayyül bile edememişti.

Ben burada Selçuk Aydın’ın kişilik özelliklerinden de bahsetmek istiyorum, ‘Kendisi bundan pek hoşlanmasa da’ okurların öğrenmesi amacıyla yazılmasının zaruri olduğunu düşünüyorum. Profesyonel boksta çok önemli bir felsefe vardır, ‘Dünya şampiyonu olabilmek için dünya şampiyonu gibi düşünmek gerek!’ şeklinde. Ben dünyanın en iyi boksörleri arasında gösterilen Arthur Abraham ile birlikte birçok kez kamplara katıldım. Dünya şampiyonu olmadan önce birçok maçını çektim ve samimi bir arkadaşlığımız oldu, bu vesileyle kişisel özelliklerini de analiz etme fırsatı buldum. Abraham, dünya şampiyonu olmadan önce şampiyon gibi düşünüyordu, bu benim çok dikkatimi çekmişti. Buradan aynı özelliklerin Selçuk Aydın’da da çok bariz bir şekilde olduğunu sezinlediğimin özellikle altını çizerek vurgulamak istiyorum. Kendisi henüz çocuk yaşta iken amatör boks yaşamı nedeniyle dünyada gitmediği ülke, yaşamadığı tecrübe kalmamış bu da zengin bir kişilik oluşmasına vesile olmuş.

Şampiyonun yaşadığı ilginç ve bir o kadar da insanı hayretlere düşüren anılarına ilerleyen bölümlerde yer vereceğiz, ancak şimdi şampiyonu başarıya götüren ender kişilik özelliklerinden bilhassa bahsetmek istiyorum.

Selçuk Aydın’ı yakından tanıyan herkes karakter yaşının fiziki yaşından birkaç kat daha yüksekte, olgun bir insan olduğunu iyi bilir. Şampiyonu, olayları çok hızlı-doğru analiz eden ve süratle kararlar verebilen, ayrıca verdiği kararların arkasında sonuna kadar durabilen bir insan olarak nitelendirirsek hata yapmış olmayız sanırım. Selçuk Aydın’ın karakterinin temelini ise ciddiyet ve cesaret oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Türk örf ve adetlerini iyi bilen ve bunları istisnasız olarak uygulayan olgun bir insan. İradesi inanılmayacak kadar sağlam ve dünyanın en hırslı insanlarından. Tıpkı boksta attığı usta yumruklar gibi, özel hayatında da her şeyi yerli yerinde yapan, ‘neyi ne zaman ve nerede’ yapacağını çok iyi bilen zeki bir insan. Savaşçı ve mücadeleci bir kişilik ancak bu savaşçılığın altında müthiş merhametli bir kalp olduğunu da özellikle belirtmeliyim. Şampiyonun özel zevkleri arasında ilk sırayı istisnasız olarak, ‘en yakın arkadaşım’ dediği dizüstü bilgisayarı gelmektedir. Boş zamanlarının büyük bir bölümü internette gazete okumak ve bilgi edinmekle geçmektedir. Bunun dışında sinema filmleri izlemek, kitap okumak ve dostlarıyla bir araya gelerek sohbet etmekten de oldukça büyük haz almaktadır.

Selçuk Aydın, çocukluk yıllarında Trabzonspor stadyumunun yakınında ikamet ediyordu. O dönemlerde futbola ilgi en az bugünkü kadar yoğundu bu yüzden kardeşi Yalçın ile ikiz gibi görünen Selçuk Aydın’ı futbolcu yapabilmek için birçok futbol antrenörü çeşitli hediyeler veriyor ve futbol oynattırmak istiyorlardı. Mahallesindeki hemen hemen tüm arkadaşlarının bir futbol kulübünde top koşturmasına rağmen Selçuk Aydın, kardeşi Yalçın ile birlikte boksu tercih etmişti. Şampiyon bunu şöyle açıklıyordu: “Futbol ve birçok diğer spor dalları bana sadece bir oyun gibi geliyordu. Oysaki boks sadece güçlülerin ayakta kalabildiği reel bir arenaydı. Ben çok hırslı bir çocuktum, kanım kıpır kıpırdı. Diğer sporlar beni tatmin edemezdi bu yüzden kendimi ringlere attım.”

Selçuk Aydın boksa henüz on yaşındayken memleketi Trabzon’da başladı. Kendisinden bir yaş küçük kardeşi Yalçın ile birlikte boksa sevdalandılar. 1993 yılında ilk eldiveni giydiklerinde dünyanın zirvesine isimlerini altın harflerle kazdıracaklarını düşünmemişler, hatta kısa bir süre sonra bu sporu bırakacaklarını sanmışlardı. Ta ki aynı yıl minikler 30 kiloda katıldığı Türkiye şampiyonasında Türkiye üçüncüsü oluncaya kadar. İşte elde ettiği bu başarı Selçuk Aydın’ı boksa bağladı ve motive etti, ateşledi, büyük rüyalar görmesini sağladı. Ardık Karadeniz’in sert çocuğu Selçuk Aydın geliyordu, onu kimse durduramazdı!

O günkü antrenman imkanları da çok ilginçti, gelin biz bunu en iyisi Selçuk Aydın’ın kendi ağzından dinleyelim… İmkanların çok kısıtlı olduğunun özellikle altını çizen Selçuk Aydın, “Küçük bir salonda antrenman yapıyorduk. Elimize giyeceğimiz boks eldiveni yoktu. Bir eldiveni on kişi sırayla giyiyorduk, eldivenler yırtık pırtıktı. Bu eldivenleri de bulduğumuz için kendimizi şanslı sayıyorduk. O dönemlerde Trabzon ve hatta Türkiye’de boks eldiveni bulmak çok zordu. Bu durum babamı rahatsız etmeye başladı ve konuya bir çözüm üretmek amacıyla araştırmalara başladı. Trabzon’daki Rus pazarından kalın eldivenler bulmuştu. Bu eldivenleri Ruslar soğuktan korunmak için kullanıyordu biraz boks eldivenini andırıyordu ancak bununla boks yapılmazdı çünkü vurduğun yeri şişiriyordu. Biz bunlarla idman yapıyoruz ama kum torbaları eldivenden beter. Brandadan yapılmış sağlıksız torbalardı. Neyse biz antrenmandan eve geliyoruz babam büyük bir merakla hadi oğlum gösterin bakalım bugün ne öğrendiniz. Biz çıkarıyoruz Rus eldivenlerimizi, kardeşim Yalçın’la başlıyoruz birbirimize vurmaya ama canımız çok yanıyor. Ben kardeşime kıyamıyorum vurmaya ancak o bana sağlam vuruşlar yapıyor ve vurduğu her yer ya kanıyor ya da şişiyor, çünkü eldivenlerin koruyucu hiç bir etkisi yok. Tabi ben de bazen sinirlenip kardeşime vuruyorum onun yaptığı etkileri de Yalçın’ın kendisine sorun en iyisi. İşte biz o günlerden buralara geldik. İçimizde memleket sevdası yüreğimizde kalıba sığmaz bir cesaret. Bana en çok zevk veren şey yabancı ülkelerde kazandığım başarının ardından ülkemin bayrağını göndere çektirerek, istiklal marşımızı dünyaya dinletmektir. Bu sevdayla ringlerde vuruyorum.”

Tüm bu olumsuzluklara rağmen 1994 yılında 54 kilo Yıldızlar Avrupa Şampiyonu olan Selçuk Aydın, dünyaya güçlü bir sinyal vermişti. Katıldığı ilk ciddi uluslararası turnuvada bu başarıyı gösteren bir sporcu ne kadar yetenekli olduğunu da tüm dünyaya ispatlamıştı. Bu arada şampiyonun babası Ali Aydın ve Kardeşi Yalçın’da şampiyona büyük destek veriyor ve başarılı olabilmesi için ellerinden gelen her türlü imkânı sunuyorlardı.

Bu başarı şampiyonu motive edecek yere bir boşluğa düşmesine neden olmuştu, çünkü Selçuk Aydın’ın en büyük hedefi Avrupa Şampiyonu olmaktı ve buna çok kısa bir sürede ulaşmıştı. Şampiyon kendisini tüm hedeflerine ulaşmış birisi gibi hissediyor ve boks yapma hevesi bulunmuyordu. İşte bu aşamada ailesi özellikle de babası Ali Aydın, devreye girerek oğlunu motive ediyor ve önüne yeni hedefler koyarak hem yönlendiriyor hem de boksa devam etmesini sağlıyordu. Şampiyon yeni ve daha büyük hedeflere yelken açmıştır artık. İlerleyen yıllarda gençler ve ardından büyükler kategorisinde ülkemize birçok madalyalar getirerek İstiklal Marşımızı dünya ringlerinde okutmayı başarmıştır.

Amatör boks yaşantısına birçok ulusal ve uluslar arası başarılar ekleyen Selçuk Aydın için şüphesiz en gurur verici olanı da Türk Milli Takım Kaptanlığına layık görülmesiydi. Lider ve idareci kişiliği kendisini Türk Milli Takım Kaptanlığına kadar yükseltmiş ve bu onur verici sorumluluğu uzun yıllar büyük bir başarıyla yerine getirmiştir.

Tabi ki bugünkü büyük şampiyon için amatör boks yaşantısında her şey güllük gülistanlık değildi şüphesiz. Şampiyon çok ciddi sorunlar da yaşadı amatör boks hayatında. Buradan açıklamak istemediği birçok olumsuzluğu başka kimse yaşamış olsaydı beklide boksu bırakır kaybolur giderdi. İşte şampiyonu diğer insanlardan ayıran faktörde buydu, hırs ve inanç! Şampiyon olumsuzluklar yaşadıkça antrenman yaptı ve boksa daha çok sarıldı. Olumsuzluklar onu adeta kamçıladı. İçindeki öfke ve haksızlığa uğramışlık duygusunu kum torbalarını döverek kustu ve torbaya her vurdukça daha da güçlendi. Ringde karşısına çıkan hiç kimseye acımayan şampiyon bunu şu şekilde açıklıyor: ‘Benim karşımda ringe çıkan kişi her şeyi göze almalıdır, çünkü benim için ring demek tüm toleransların bittiği yerdir. Orada hiç kimseye acımam, unvanına, gücüne, derecesine ve gözünün yaşına bakmam. Bunun için bana karşı yumruk sallayacak adam iyice düşünmelidir. Ring şanın-şerefin, geleceğin, unvanın ve paranın paylaşıldığı yerdir bunları kimseye kaptırmam.’

Amatör boks konseyi (AIBA’nın) almış olduğu son kural değişiklikleri şampiyonun hoşuna gitmemişti. O’na göre puanlama sistemindeki yeni kurallar boksu boks olmaktan çıkarmış, bir oyun haline sokmuştu. Beş yıl önceki korkaklar bugünün dünya şampiyonları olmaya başlamıştı. Çünkü yeni puanlama sisteminde dövüşenler değil de kaçanlar kazanmaya başlamıştı. Bu olumsuzluklar şampiyonun amatör boks yaşamının sonuna geldiğinin ilk işaretlerini de vermesine neden olmuştu.

2006 yılında İstanbul’da katıldığı bir uluslar arası turnuvada dünyaca ünlü Türk menajer Ahmet Öner, Selçuk Aydın’ın maçlarını izlemeye başlar ve bu turnuvada muhteşem bir başarı göstererek tüm rakiplerini yenen şampiyonun performansı Ahmet Öner’i büyüler. Bazı kişiler aracılığıyla şampiyona ulaşır. Öner, kendisini transfer etmek istediğini söyleyerek dünya starı olabilecek yeteneğinin olduğunu belirtir. Şampiyon kararsızdır, Aynı yıl Bulgaristan’da yapılan Avrupa Amatör Boks şampiyonasına katılır. Müsabakalar sırasında hakemler Türk boksörlere karşı sürekli olarak haksızlıklar yaparlar. Şampiyon’un ikinci maçında hakemlerin yaptıkları haksızlıklara dayanacak gücü kalmaz. Hakkıyla kazandığı maçı rakibine verirler. Aynı hakem kadrosu takım arkadaşına da aynı şekilde haksızlık yapar ve bu da bardağı taşıran son damla olur. Maçın ardından antrenörü dahil olmak üzere takım arkadaşları yapılan haksızlıkları protesto ederler. O günleri Selçuk Aydın şöyle anlatıyor: “Burada yapılan haksızlıkların nedeni, yakın zamanda yapılacak olan Boks Federasyonu Seçimlerinde federasyonumuzu yıpratma politikası olduğu apaçık ortadaydı. Birçok sorun yaşayan federasyonun seçimleri kaybedeceğine muhtemel gözle bakan hain insanlar medyaya yalan dolan haberler sızdırarak hedeflerine ulaşmaya çalıştılar, fakat bunda başarılı olamadılar. Tüm bu nedenlerden dolayı da hak etmediğimiz birçok iftiralara maruz kaldık. Maalesef amatör boks yaşantıma nefretle son vermek zorunda kaldım. Yıllarca ülkeme büyük bir gururla hizmet verdim. 14 yıllık başarılarla dolu amatör sporculuk hayatımı kötü niyetli insanlar yüzünden bir kalemde sildim ve Ahmet Öner’in teklifini kabul ettim.”

Artık yep yeni bir hayat başlamıştı. Selçuk Aydın, 2006 yılında ilk profesyonel dövüşüne çıkacaktı. Tarih 10.11.2006, rakip Marian Gabris, yer Almanya. Herkes profesyonelde ilk kez ringe çıkacak olan bu genç sporcuyu takibe almıştı. Bu ilk maçında Selçuk Aydın müthiş bir çıkış yaparak rakibini daha ilk saniyelerde nakavt etmiş dünya boks otoritelerine güçlü bir mesaj göndermişti. Amatör boks yaşantısının özellikle son dönemlerinde yapılan haksızlıklar şampiyonu daha da fazla hırslandırmıştı. Bu duygularla çıktığı her maçı nakavtla kazanıyor ve rakiplerinin korkulu rüyası haline geliyordu. Beşinci maçına gelmiştik ancak şampiyon her çıktığı maçı ilk rauntlarda nakavtla bitiriyordu. Ben Vedat Alyaz, onun basın danışmanı ve özel fotoğrafçısı olarak karşılaşmalardan sonra doğru dürüst resimler çekemiyordum nedeni ise: çok hızlı nakavtlar yapıyor, ben daha deklanşöre basmadan nakavt ediyor bu yüzden enstantane resimler yakalayamıyordum. Bu nedenle şampiyondan rica ettim, iyi resimler çekebilmem için maçı sayıyla bitirmesi ve dolayısıyla uzatmasını istedim. Sağ olsun kendisi beni kırmadı ve profesyonel hayatında ilk kez bir maçı nakavt etmeden sonlandırdı. Biz de kendisinin iyi pozlarına kavuşmuş olduk. Profesyonel boks yaşantısında kendisiyle sürekli beraber olduğum için birbirinden ilginç anılar yaşadım, bunları da ilerleyen dönemlerde buradan okuma fırsatı bulacaksınız. Şampiyon bir buçuk yıl içerisinde 14 maç yapmış ve bunların 12’sini nakavtla olmak üzere hepsini kazanmıştı. Sıra bir altın kemer ile bu başarıyı taçlandırmaya gelmişti. Dünya Kıtalar Arası Yarı Orta Sıklet kemerinin sahibi Selçuk ile ringe çıkmaya korkmuş ve kemeri boşa bırakmıştı. Dünya sıralamasına göre Selçuk Aydın ve Lucky Lewele bu kemer için dövüşme hakkına sahip olmuştu. Güney Afrikalı siyahi boksör Lucky daha önce Selçuk’un takım arkadaşı Alpaslan Ağüzüm’ü nakavtla yenerek kalitesini ispatlamıştı. Ancak bu durum Selçuk Aydın’ı hiç ilgilendirmiyordu. Lewele ile ringe çıkmak için sabırsızlanıyor ve karşılaşmanın memleketi Trabzon’da yapılmasını istiyordu.Selçuk Aydın’ı çok seven menajeri Ahmet Öner, bu isteğini kırmayarak büyük paralara dahi mal olsa organizasyonu Trabzon’da yapıyordu. Şehir tarihinde ilk kez düzenlenen profesyonel boks gecesinde salon ağzına kadar taraftarla doluyordu, sığmayan binlerce seyirci ise dışarıda kurulan dev ekranlardan dövüşü takip ediyordu. Rakip Lewele ringe çıkınca seyirciler yuhalamaya başladı bunun üzerine Lewele Trabzonspor forması giyidince tüm salon rakibi alkışlamaya başladı. Maç başlamıştı, böyle büyük bir dövüşe kalbimiz dayanmıyor bacaklarımız tir tir titriyordu. Doğrusunu isterseniz biz dövüşün ortada geçeceğini sanmıştık ancak Selçuk Aydın, ilk raunttan itibaren üstünlüğü ele geçirdi. Rakibi on birinci raunda kadar eze eze dövdü. On birinci rauntta rakibi nakavt pozisyonuna sokunca salon gök gürültüsünü andıran bir sesle gürledi. Şanssızlık sonucu Selçuk Aydın’ın ayağı kendi köşesinde yere dökülen su nedeniyle kaydı ve rakip son anda nakavt olmaktan kurtuldu, ancak yenilgiden kurtulamadı. Bitiş gongunun ardından ringdeki tüm hakemlerin oy birliği kararıyla Selçuk Aydın, yeni Dünya Kıtalar Arası Yarı Orta Sıklet Boks Şampiyonu oldu. Şehirdeki atmosfer görmeye değerdi. Gece saat ikide muhteşem bir araç konvoyuyla Trabzon sokaklarında zafer turları atıyorduk. Tüm kent ayaktaydı ve şampiyonlarını alkışlıyorlardı. Ben yanımdaki arkadaşlara ‘rüya mı görüyorum yoksa bu gerçek mi’ diye soracak kadar kendimden geçmiştim. Tüm bunların ardından unvan maçına da çıkmıştı şampiyon ve tecrübeli rakibi Marad Khuzuev’i ikinci rauntta öyle bir nakavt etmişti ki ringde beş dakika baygın yatmıştı Khuzuev. Bunu gören rakipleri birer birer ringlerden kaçmaya başlamıştı. Şu anda Selçuk Aydın, dünya şampiyonluğu yolunda büyük bir hızla ilerliyor. Şampiyonun mucizeleri ve tarihini buradan yazmaya devam edeceğiz.

“Amatör boks spordur, profesyonel boks ise dövüştür”
Selçuk Aydın

(Vedat Alyaz)

PROFESYONEL BOKS KARİYERİ

DÜNYA KITALAR ARASI YARI ORTA SIKLET BOKS SAMPIYONLUGU

17.4.2009 Said Ouali (Sayi ile)

6.03.2009 Luis Hernandez (1. Raund nakavt)

12.9.2008 Marad Khuzeev (2.Raund nakavt)

26.04.2008 Lucky Lewelle (Sayi ile)

2008-03-14 Farkhad Bakirov (sayi ile)

2008-02-15 Leonti Vorontsuk (2. raund nakavt)

2007-12-23 Jurijs Boreiko (2. raund nakavt)

2007-11-23 Sasha Shnip (1. raund nakavt)

2007-09-21 Sergey Starkov (6. raund nakavt)

2007-06-16 Yury Tsybenko (2. raund nakavt)

2007-04-27 Rastislav Kovac (3. raund nakavt)

2007-03-24 Diego Martin Alzugaray (2. raund nakavt)

2007-03-09 Vitali Martynov (1. raund nakavt)

2007-02-10 Sergejs Savrinovics (sayi ile)

2007-01-27 Denis Alekseevs (2. raund nakavt)

2006-12-15 Jonny Ibramov (2. raund nakavt)

2006-12-02 Marius Bugheata (1. raund nakavt)

2006-11-10 Marian Gabris (1. raund nakavt)

Külünkoğlu
12.07.2009, 13:07

O adamın işi daha da zor !

aaahmet61
12.07.2009, 13:08
selçuk aydının en zevkli maçlarından biriydi.hem maç uzun sürdü.hemde üç kere rakibini yere düşürdü.üstüne orhan ayhanın sunumu olunca değme keyfine.teşekkürler selçuk aydın ve show tv.

Erdogan
12.07.2009, 13:15
maci nerede tekrar izleyebiliriz, youtubeye eklenmedi galiba henüz.

Özgür Öztürk
12.07.2009, 13:17
maci nerede tekrar izleyebiliriz, youtubeye eklenmedi galiba henüz.

130. sayfada var

Erdem Keser
12.07.2009, 13:18
Futbolun F si , Sporun S ise zerre ilgilenmeyen annemim , Selçuk'un burnunun kırılıp kanların gelmesiyle ağlaması benide kötü yaptı.Annemin ve milyonlarcasının samimi dualarıda etkili oldu.Tebrikler Selçuk , Allah utandırmaısn...

|||OFLee|||61
12.07.2009, 13:19
işte trabzon ruhu helal olsun

aaahmet61
videoya baktımda selçuk aydının bundan sonraki rakibi hakikaten dişli.adam rakiplerine vurdukça vurmuş.rakip yumruklarından fazla etkilenmemiş.kısaca pis rakip Andre Berto.bayağı korktum şimdi.

Keleşoğlu
maçı izleyemediğime yanıyorum. tebrikler selçuk

Erdogan
12.07.2009, 13:23
130. sayfada var

Tesekkür ederim.

ensar6161
12.07.2009, 13:24
cihatöztürk tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2448427#post2448427)

http://www.ktunnel.com/index.php/101...8267a6f0215960

adam çok sağlam saydırıyor,çok seri..ALLAH'ın izniyle selçuka sökmez bunlar oda yerleri öper

Serhat
12.07.2009, 13:25

Selçuk'a karşı gardını bukadar düşürerek üstüne giderse bence asıl Berto'nun işi zorlaşır ;)

Ama adamın kombinasyonları çok seri... Direkleri ve Alttan çıkardığı yumrukları çok hızlı ve isabetli ... Zor maç olacağı kesin.

Selçuk'a başarılar... Duamız seninle ...

macka61
12.07.2009, 13:47
tebrikler selçuk senle gurur duyuyoruz

Sinem Yılmaz61
12.07.2009, 13:50
Dün Aksam süper di Minik Tyson, Helal olsun Adama. Cok zorlandi ama, ben nerdeyse bakamadim.O kadar kanadi ki Burnu, gine de devam etti Adam gibi Adam ve kazandi!!!
Süper di dün vallahi, cok heyecanli bir box maciydi, umarim bizi hep böyle sevindirir sonunda Trabzonun Gururu!!!

ceserdar
12.07.2009, 13:51
Zirveye hiç kimse tesadüfen çıkmıyor. Artık herkes iyi boksör. Selçuk bunun bilincinde olmalı. Fakat iyi bir antrenöre ihtiyacı olduğu apaçık ortadan bence. Bokstan çok anlamam ama az çok maçları takip ediyorum. İyi bir antrenör kesinlikle şart. Bu konuda Rus boksörleri falan biraz incelesinler neler yapıyorlar, kimlerle çalışıyorlar diye.

İskender66
12.07.2009, 13:56
Selçuk rakibine 3 defa saydırdı ve 3 raunt'u 10-8 aldı. Buna rağmen diğer rauntların hemen hemen hepsinde Sugar Jackson daha iyiydi. Yıllar önce Wladimir Klitschko ve Samuel Peter arasında bir müsabaka yapıldı. Peter Klitschko'ya 3 defa saydırmasına rağmen müsabakadan galip ayrılan Klitschko olmuştu. 3 defa nakdavn büyük başarı olmasına rağmen Sugar Jackson'ın sol direklerle açtığı ve yıprattığı Selçuk karşısında çok daha net yumrukları olduğu ve Selçuk'tan neredeyse 2 kat daha fazla yumruk çıkardığı gerçeğini gözardı edemeyiz. Uluslararası kemer olan Wbc İneternational kemeri fazla önemsemeyin. Bu kemer Wbc'nin 2 numaralı kemeri olmasına rağmen biraz araştırdığımızda çokta önemli olmadığını rahatça görüyoruz. Ebu kemeri çok daha önemlidir. Avrupa şampiyonluk kemeridir.

Selçuk Aydın zirvede olabilir fakat bu haliyle Berto gibi çok hızlı yumruklara sahip bir isim karşısında bu köşeyle devam ederse şansı maalesef yok gibidir. Selçuk Aydın'ı beğenmeyen desteklemeyen insanlar sesini bile çıkarmaz. Ben Selçuk Aydın'ı destekliyor ve bu nedendendirki bu eleştirileri yazma ihtiyacı duyuyorum. Selçuk Aydın ülkemizin ilk gerçek profesyonel boks şampiyonu olma yolunda ilerliyor. Fırat Arslan gibi yurtdışında değil ülkemizden çıkmış bir değerdir.
Çok karamsar bir tablo çizmişsin renkdaş. Başarıyı biraz küçümser gibisin. WBC çokda önemli değil demişsin. Sanırım amacın Selçuk Aydın'ın çok daha iyi yerlere gelmesi için yapıcı eleştiri yapmak. Neyse şimdi coşku yaşama zamanı. Coşkuyu doyasıya yaşayalım.

yorumsuz6117
12.07.2009, 13:59
rakip çok vurdu boş vurdu selçuk az vurdu öz vurdu...

tonyali_yildiz
12.07.2009, 14:01
Bordomavinet yönetimine öncelikli olarak teşekkür ediyorum. Kendileri işlerini çok başarılı şekilde yürütüyorlar. Özellikle Can Basten'e teşekkürlerimi sunmak kendi adıma çok önemli. Belki benim eleştirilerimi sert veya çok sert bulan arkadaşlarımız olabilir. Sonuçta benim gibi boksa yılarını gönülle vermiş birçok arkadaşımız Selçuk Aydın'daki hala giderilemeyen ( Üstüne basa basa söylüyorum ) sorunların kaynağını biliyor ve neden giderilmediğini merak ediyoruz. Diyoruzki, Selçuk Aydın başarılı antrenörlerle çalışmalı. Arena Sinan Şamil Sam'ı zamanında Fritz Sdunek'e teslim etmişti. Sdunek kim? Dünya'nın 1 numarası Vitali Klitschko'nun antrenörü ve Dünya'nın 2. numarası Wladimir Klitschko'nun eski antrenörü. 46 yaşında olan ve ortalığı kasıp kavuran Bernard Hopkins'in ve Selçuk'un sikletinin en iyisi Shane Mosley'in antrenörü olan Nazım Richardson ile neden görüşülmüyor?

Nazım Richardson Müslüman bir antrenördür ve Selçuk Aydın için gelişim sürecini ve eksiklikleri tamamlayacak 3 antrenörden biridir. Diğer 2 isimden biri Dünya'nın 2 numaralı ağırsiklet boksörü Wladimir Klitschko'nun köşe adamı Emanuel Steward'dır. Steward ile Selçuk müdafasınıda çok geliştirir ve kondüsyon problemi yaşamaz. Bir diğer isim ise Selçuk'un sikletinin başbelası olan altsikletlerden gelen Manny Pacqouia'nun antrenörüdür.

Selçuk için defalarca eleştirilerde bulunduk ve her defasında Selçuk sorunlarını giderecektir dendi. Hayır efendim Selçuk sorunlarını gideremediği gibi şahsi fikrim daha kötü bir duruma doğru gidiyor. Selçuk ilk dönemler zayıf isimlerle ringe çıktığı için kolayca nakavt'lı galibiyetler alarak boksu tam bilmeyen arkadaşlarımızı mest etti. Oysa Selçuk zayıf rakiplerle karşılaşmıştı. Rakipler sağlamlaştıkça Selçuk'taki sorunlar kendini iyiden iyiye göstermeye başladı.

Said ve dünkü rakibi Jackson bu siklette Selçuk için hemen hemen eşdeğer rakipler. Selçuk her iki rakibe karşıda çok zorlandı. Jackson uzak mesafeli bir taktikle sonuda kadar rinde yer alsaydı açık puan farkıyla galip gelmesi kaçınılmazdı. Buradan Arena Box Promotions'a sesleniyorum " Boksörlerinizin kondüsyonu içler acısı bu durumu düzeltin ve doğru kenar yönetimleri seçin "

Sevgili Yalçın Aydın bana sitemde bulunuyor. Hiç bulunma sevgili Yalçın. Şu an herşey güllük gülistanlık. Selçuk istediği başarıları elde edemediği zaman bizler hep burada olup Selçuk'u desteklemeye devam edeceğiz. Lütfen bırakın eleştirilerimizi bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nde özgürce ifade edelim. Boks Arena adlı 1 ay kadar önce kapanan sitemizde Selçuk için her türlü desteği verdik. Biz destek olmak zorundayız, fakat destek olurken eleştiri hakkımızıda sonuda kadar kullanırız. Soruları olan arkadaşlar bana özelden mesaj atabilirler.

Abi bu dediklerinden Selçuk Aydın , Ahmet Öner ve ekibinin haberi vardır diye düşünüyorum. Ya da bir şekilde onlara bu düşünceni ya da senin gibi böyle düşüncelerin düşüncelerini iletebildiniz mi?
Senin yazıların ilk başta kusur aramak gibi görünse de ben de senle aynı görüşteyim. Dün güzel bir galibiyet aldı Selçuk kardşeimiz, ama dünya şampiyonluğu için dünü kenara bırakmak lazım. Hele de Andre Berto nun videosunu izleyince artık Şampiyonlar ligi maçlarının başlayacağını gördüm.
Umarım Selçuk Aydın ve ekibi sizin görüşlerinizden gerekli olanları değerlendirir...

İskender Çakmak
12.07.2009, 14:07
helal olsun selçuk Allah yolunu açık etsin süper bir zafer

aaahmet61
12.07.2009, 14:08
NOPROGRAM ADıKANALRATING (%)SHARE (%)1AVRUPA SAMPIYONASI UNVAN MACISHOW4,50%23,15%
dün türkiyede en çok bu maç seyredilmiş.bu iyi haber.bundan sonraki maçları show tv verir.

danger00
12.07.2009, 14:17
noprogram adıkanalrating (%)share (%)1avrupa sampiyonasi unvan macishow4,50%23,15%
dün türkiyede en çok bu maç seyredilmiş.bu iyi haber.bundan sonraki maçları show tv verir.

evet sevindirici bir haber
en azından diğer müsabakaları yayınlamak için kanalları teşvik eder

11 temmuz 2009 cumartesi

no program adı kanal rating (%)share (%)
1 avrupa sampiyonasi unvan maci show 4,50% 23,15%
2 yemekteyiz-pt show 4,05% 18,18%
3 bir sarkisin sen. (sira gecesi) atv 3,65% 17,06%
4 bir sarkisin sen. (ozel) atv 3,42% 17,80%
5 genis aile (tkr) kand 3,01% 14,54%
6 kayip balik nemo (y.s) kand 2,72% 14,27%
7 yemekteyiz (basliyor)-pt show 2,30% 11,69%
8 samanyolu ana haber bulteni stv 2,22% 18,84%
9 organize isler (t.s) star 2,16% 10,46%
10 aile reisi (tkr) star 2,06% 12,86%

ceserdar
12.07.2009, 14:26
@ozgunhan Ağabey,

Boksun teknik özelliklerinden hiçbirisini bilmem ama severim bu sporu. Genel olarak defanstır, oyuncunun ringte duruşudur, bu konularda iyi boksörleri izleyerek çıkardığım gözlemlerim var. Şu başlıkta Selçuk Aydın'ın okuduğunda tek yararlanabileceği iletiler seninki. Selçuk dün akşam bir başarı elde etti ve herkesi mest etti. Fakat ben önceden Sinan Şamil Sam, şimdi de Selçuk'un iyi boksörlere nazaran çok eksik durduklarını bu konuda cahil olmama rağmen görüyorum. İkisinin de menajeri Ahmet Öner. Bu tesadüf olamaz bence. Sinan Şamil Sam'ın bir boksörden çok fok balığını andırdığını yıllarca gördük. Bir keresinde Özbek asıllı sağlam bir Rus boksör adamı eşek sudan gelinceye kadar dövdü.

Sizce önce Sinan'da şimdi de Selçuk da gördüğümüz bu eksikliklerin sebebi nedir? İkisi de Ahmet Öner'in boksörü. Bu işten anlamıyor mu bu adam?

ozgunhan
12.07.2009, 15:14
Sevgili Ceserdar öncelikle görüşlerini çok beğendim ve çok mutlu oldum. Belki birçoğunuz bilmiyor olabilirsiniz fakat Ahmet Öner eski bir profesyonel boksördür. Sinan Şamil Sam'la beraber Sauerland kulübünde güzel sayılabilecek başarılara imza attılar. Ahmet Öner o zamanlar Arena Box Promotions'u kurmamıştı. Sinan Şamil Sam Oleg Maskaev'e karşı çok başarısız bir müsabakadan sonra yenik ayrılınca bir anda Sauerland'dan ayrılmak zorunda kaldılar. Sauerland'dan kovulduklarıda söyleniyor. Sinan için o zamanlardada eleştirilerde bulunuyorduk. Sinan ilk ciddi rakibi olan Juan Carlos Gomez'e karşı açık ara puan farkıyla yenildi ve daha sonra gerek Luan Krasnigi gerekse Oleg Maskaev yenilgileri ile ciddi rakipler karşısında hiçbir başarı elde edemedi. Aynı sorun Selçuktada görülebilir.

Selçuk sikletinde en iyilerden biri fakat ilk on arasında esasen kesinlikle değildir. Wbc kemeri için ringlere çıkıyor Selçuk. Daha Ibf, Wbo ve Wba için ringlere çıkan boksörler var. Wbc çok popüler bir federasyon olduğu kendi kemeri için ringe çıkan boksörler daha üst sıralarda yer alıyorlar. Şimdi gelelim Ahmet Öner'e. Ahmet Öner maalesef beğenmediğim ve işini iyi yapamayan bir boks adamı. Kendisineforumlarda defalarca uyarılarda bulunmamıza rağmen gerçekleri görmemeye devam ediyor.

Sinan Şamil Sam bir programda Ahmet Öner'e karşı çok ciddi ağır sayılabilecek kelimler kullanmıştı. Kısaca Ahmet Öner'le ilgili problemler yaşandığı bir gerçek. Kendi boksörlerinden Airich'in Danny Williams ile yaptığı müsabakada bizleri şok eden bir davranışta bulundu. Airich Danny Williams karşısında çok zor duruma düştü ve Ahmet Öner daha çok zaman varken gong zilini çaldı!!! Öner'in Sinan Şamil Sam için ve diğer boksörleri için çok başarılı bulmadığım isimlerle çalıştığını rahatlıkla görüyoruz.

Forumlarda defalarca Öner'in boks piyasasında çok saygın konumdaki isimlerle çalışması gerektiğini ve boksörlerindeki sıkıntıları dile getirmemize rağmen hala ama hala aynı sıkıntıların devam etmesi Ahmet Öner'i destekleyen isimleride çileden çıkartmış durumda. Ne diyoruz iyi antrenörler ile çalışılmalı. İyi antrenörler boksörlerin gelişimine katkıda bulunduğu gibi çok ciddi eksiklikleri gidermekte sorunlar yaşamazlar. Selçuk hala bu saygın antrenörlerle çalışmıyor veya Ahmet Öner sayesinde çalışmasına fırsat yaratılmıyor. Sinan Şamil Sam bunun sıkıntısını çok çekti.

Sevgili Yalçın Aydın bana çok kızıyor. Bende kendisine diyorumki, her zaman Selçuk sorunlarını aşacaktır deniliyor ve neden hala aynı sorunlar devam ediyor. Selçuk çok sağlam amatör kariyeri olan bir sporcumuzken neden profesyonelde yerinde sayıyor. Wbc'de 1 numara demek kimseyi kandırmasın. Bakın Selçuk Aydın'ın daha karşılaşmadığı çok ciddi isimleri sizlere yazıyorum.
Shane Mosley: Welter'in en iyisi.
Antonio Margarito: Shane Mosley'e yenilerek 2. sıraya indi, tam bir ofans uzmanı ve sürekli baskı kuruyor.
Miguel Angel Cotto: Süperstar, Margarito'ya yenilerek tahtını kaptırmasına rağmen tekrar şampiyon oldu.
Andre Berto: Selçuk Aydın'ın finaldeki rakibi ve yukarıdaki isimlerden kalite olarak kesinlikte daha aşağıda olan bir isim.
Zab Judah: Bitmez tükenmez bir enerjiye sahip yapışkan bir boksör. Eski şampiyonlardan.
Manny Pacquiao: Şimdilik bir alt siklette fakat Cotto ile ringe çıkacak ve Oscar De La Hoya ile Ricky Hatton'u perişan etti.
Selçuk bu haliyle bu isimler karşısında ancak şanslı yumrukla galip gelir. Şanslı yumruk boksta Lucky Punch olarak adlandırılıyor. Yalçın Aydın'a buradan sesleniyorum. Sesimizi Ahmet Öner'e duyurmanı ve kardeşin Selçuk Aydın'a bu iyiliği yapmanı bekliyoruz. Selçuk'u kötü hallerde görmek istemiyoruz.
Son olarak Wbc'yi küçümsemedim. Wbc İnternational kemerini fazla büyütmeyelim dedim. Yoksa Wbc 1 numaralı federasyondur.

Birtan Karaman
12.07.2009, 15:27
Süpersin Selçuk !

Gururlandırdın Bizi , Helal Olsun .

Önce Rakibini Yoruyor . Genel'de Her Maç Böyle , Rakip Yorulduğu Anda Pat Küt Bitiriyor :D

tonyali_yildiz
12.07.2009, 15:47
Sevgili Ceserdar öncelikle görüşlerini çok beğendim ve çok mutlu oldum. Belki birçoğunuz bilmiyor olabilirsiniz fakat Ahmet Öner eski bir profesyonel boksördür. Sinan Şamil Sam'la beraber Sauerland kulübünde güzel sayılabilecek başarılara imza attılar. Ahmet Öner o zamanlar Arena Box Promotions'u kurmamıştı. Sinan Şamil Sam Oleg Maskaev'e karşı çok başarısız bir müsabakadan sonra yenik ayrılınca bir anda Sauerland'dan ayrılmak zorunda kaldılar. Sauerland'dan kovulduklarıda söyleniyor. Sinan için o zamanlardada eleştirilerde bulunuyorduk. Sinan ilk ciddi rakibi olan Juan Carlos Gomez'e karşı açık ara puan farkıyla yenildi ve daha sonra gerek Luan Krasnigi gerekse Oleg Maskaev yenilgileri ile ciddi rakipler karşısında hiçbir başarı elde edemedi. Aynı sorun Selçuktada görülebilir.

Selçuk sikletinde en iyilerden biri fakat ilk on arasında esasen kesinlikle değildir. Wbc kemeri için ringlere çıkıyor Selçuk. Daha Ibf, Wbo ve Wba için ringlere çıkan boksörler var. Wbc çok popüler bir federasyon olduğu kendi kemeri için ringe çıkan boksörler daha üst sıralarda yer alıyorlar. Şimdi gelelim Ahmet Öner'e. Ahmet Öner maalesef beğenmediğim ve işini iyi yapamayan bir boks adamı. Kendisineforumlarda defalarca uyarılarda bulunmamıza rağmen gerçekleri görmemeye devam ediyor.

Sinan Şamil Sam bir programda Ahmet Öner'e karşı çok ciddi ağır sayılabilecek kelimler kullanmıştı. Kısaca Ahmet Öner'le ilgili problemler yaşandığı bir gerçek. Kendi boksörlerinden Airich'in Danny Williams ile yaptığı müsabakada bizleri şok eden bir davranışta bulundu. Airich Danny Williams karşısında çok zor duruma düştü ve Ahmet Öner daha çok zaman varken gong zilini çaldı!!! Öner'in Sinan Şamil Sam için ve diğer boksörleri için çok başarılı bulmadığım isimlerle çalıştığını rahatlıkla görüyoruz.

Forumlarda defalarca Öner'in boks piyasasında çok saygın konumdaki isimlerle çalışması gerektiğini ve boksörlerindeki sıkıntıları dile getirmemize rağmen hala ama hala aynı sıkıntıların devam etmesi Ahmet Öner'i destekleyen isimleride çileden çıkartmış durumda. Ne diyoruz iyi antrenörler ile çalışılmalı. İyi antrenörler boksörlerin gelişimine katkıda bulunduğu gibi çok ciddi eksiklikleri gidermekte sorunlar yaşamazlar. Selçuk hala bu saygın antrenörlerle çalışmıyor veya Ahmet Öner sayesinde çalışmasına fırsat yaratılmıyor. Sinan Şamil Sam bunun sıkıntısını çok çekti.

Sevgili Yalçın Aydın bana çok kızıyor. Bende kendisine diyorumki, her zaman Selçuk sorunlarını aşacaktır deniliyor ve neden hala aynı sorunlar devam ediyor. Selçuk çok sağlam amatör kariyeri olan bir sporcumuzken neden profesyonelde yerinde sayıyor. Wbc'de 1 numara demek kimseyi kandırmasın. Bakın Selçuk Aydın'ın daha karşılaşmadığı çok ciddi isimleri sizlere yazıyorum.
Shane Mosley: Welter'in en iyisi.
Antonio Margarito: Shane Mosley'e yenilerek 2. sıraya indi, tam bir ofans uzmanı ve sürekli baskı kuruyor.
Miguel Angel Cotto: Süperstar, Margarito'ya yenilerek tahtını kaptırmasına rağmen tekrar şampiyon oldu.
Andre Berto: Selçuk Aydın'ın finaldeki rakibi ve yukarıdaki isimlerden kalite olarak kesinlikte daha aşağıda olan bir isim.
Zab Judah: Bitmez tükenmez bir enerjiye sahip yapışkan bir boksör. Eski şampiyonlardan.
Manny Pacquiao: Şimdilik bir alt siklette fakat Cotto ile ringe çıkacak ve Oscar De La Hoya ile Ricky Hatton'u perişan etti.
Selçuk bu haliyle bu isimler karşısında ancak şanslı yumrukla galip gelir. Şanslı yumruk boksta Lucky Punch olarak adlandırılıyor. Yalçın Aydın'a buradan sesleniyorum. Sesimizi Ahmet Öner'e duyurmanı ve kardeşin Selçuk Aydın'a bu iyiliği yapmanı bekliyoruz. Selçuk'u kötü hallerde görmek istemiyoruz.
Son olarak Wbc'yi küçümsemedim. Wbc İnternational kemerini fazla büyütmeyelim dedim. Yoksa Wbc 1 numaralı federasyondur.

Abi şu anda WBC welterweight 1 numarası ( resmi olarak ) kimdir ? Ve Selçuk Aydın ın sıradaki rakibi o mudur ?
Selçuk, Andre Berto ile karşılasacak diye okudum forumda , doğru mudur ve bu kişi yanılmıyorsam 1. sırada değil galiba.
Açıklaman mümkün müdür abi?Sağolasın...

irfan61
12.07.2009, 15:49
Andre Berto Milan'lı Clarence Seedorf'a benziyor.:)

Burak
12.07.2009, 16:00
Maç fazla uzamadı mı aslıdna gecen macı 2 dakıka olmadan kazanmıstı Selcuk :D

Şahinoğlu
12.07.2009, 16:02
Eyvahki eyvah futboldan anlar diye eleştirir Trabzon'lular ama hemen bir boks uzmanı arkadaşta çıkıvermiş Selçuk'un şampiyon olmasının üzerinden 24 saat biler geçmemiş eksik yönleri yok şurası eksik yok antrenörü kötü , bırakın bu işleri varmı Türkiye'de iyisi yok o zaman susun saygı duyun , sinan şamil marangozun tekiydi bide kıyaslama yapmış Selçuk'un sitili var kendine özgü eksisi artısı olacak elbette ozgunhan o karamsar bilgilerin sende kalsın biz Türkiye'de kimseye nasip olmamış şampiyonluğu kutluyoruz tavsiyem sende öyle yap güzel oluyor :)

Dursun Kaplan
12.07.2009, 16:04
Helal olsun.

Gururumuzsun Selçuk abi. :alkış:

mehmet özyüksel
12.07.2009, 16:11
selçuk aydın'ı ünlü olduktan sonra tv gösterilen maçlarını izledim.. boksu inanılmaz geliştirdi. eskisi gibi şuursuzca saldırmıyor. hep kontrollü boks yapıyor ve en sonunda vindiriyor rakibini... trabzonlu bu kardeşimizi hacıosmanoğlu destekliyor. büyük boksör, gerçek karadenizli ... bir trabzon aşığı... burda okuduğum bazı yorumlara şaşırdım açıkcası...bir arkadaş arkasında destek olsun diye hep trabzonspor bayrağı, kaşkolu kullanıyor demiş. artniyetli değildir arkadaşımız ama selçuk öyle biri değil... gerçek bir trabzonsporlu.. birde hiç tanımayanlar var. o da ilginç spor sadece futbol değil dostlar.,...

Volkan061
12.07.2009, 16:27
yarın medya yazacaktır avrupa fatihimiz selçuk aydınımızı. bizim gururumuz akşam bizi ağlattı sevince boğdu. sana helal olsun trabzonumuzun gururu.

Can basten
12.07.2009, 16:30
Abi şu anda WBC welterweight 1 numarası ( resmi olarak ) kimdir ? Ve Selçuk Aydın ın sıradaki rakibi o mudur ?
Selçuk, Andre Berto ile karşılasacak diye okudum forumda , doğru mudur ve bu kişi yanılmıyorsam 1. sırada değil galiba.
Açıklaman mümkün müdür abi?Sağolasın...

Doğru Haydar, WBC welterweight şampiyonu şu an Andre Berto. Selçuk da onunla kapışacak. :)

61zafer61
12.07.2009, 16:33
arkadaslarda birisi samil sam sivasli galiba demis samil sam karslidir arkadasim ayrica bi sivasli boyle sampiyon olsa hic sevinmem azi burnu kirilsin diye dua ederim

TrabzOnLy
12.07.2009, 16:36
helal olsun valla super dovusuoo :)

tonyali_yildiz
12.07.2009, 16:54
Doğru Haydar, WBC welterweight şampiyonu şu an Andre Berto. Selçuk da onunla kapışacak. :)

Sağol Can kardeşim... :)

Yasemin1967
12.07.2009, 16:56
Muthisti jah dun
kendisini tebrik ederim yani, güzel macti

öztürk_61
12.07.2009, 17:08
her maçında gururlandırıyor bizi dün akşam da öyleydi inşallah bundan sonra da öyle olur ve bordomavi atkısını her daim takar

Muhammed Ayaz
12.07.2009, 17:15
helal be sana mini tyson

Dincer29
12.07.2009, 17:39
İzleyemeyenler için
http://www.magazinmedya.com/yerli-magazin/selcuk-aydin-sugar-jackson-mac-videosu.html

http://www.torul.net/haber/selcuk-aydin-%e2%80%93-sugar-jackson-mac-videosu.html

Kubilay ŞAHİN
12.07.2009, 17:40
Güveniyoruz Sana Selçuk, Güveniyoruz..

61viya
12.07.2009, 17:46
Dün gece düğün ayağına izleyemedim maçı.Gururumuzsun Selçuk,yüreğine sağlık!

yorumsuz6117
12.07.2009, 17:51
orhan ayhanın anlatımı muhteşem ya inş sulçuğun diğer maçlarıda showda olur yine orhan ayhan anlatır..

ozgunhan
12.07.2009, 17:57
Selçuk Aydın Welter'in belkide bu siklette Berto ile şampiyonluk müsabakasına çıkan Juan Urango'yla beraber en sert yumruklarına sahip. Selçuk Aydın'ın en büyük avantajı iş bitirici diye tabir ettiğimiz yumruklarının olması ve sağlam çenesi. Boksta çene çok önemlidir. Selçuk çok net yumruklar almasına rağmen müthiş bir dayanıklılık gösterdi. Müsabakayı galip bitirmesindeki en önemli etlenler elbetteki nakavtçı bir yapısı olmasının yanında almış olduğu darbelere karşı göstermiş olduğu dayanıklılıktır.

Selçuk için en önemli artılar bunlar diyebiliriz. Selçuk'un amatörde birçok maçını izleme şansına sahip oldum. Amatörde adeta gövde gösterisi yapıyor ve birçok müsabakadan galip ayrılıyordu. Profesyonel olma kararından sonra Selçuk'un şampiyonluk yaşayabileceğini daha o zamanlar düşünüyordum. Amatör ve profesyonel boks çok büyük farklılıklar gösteriyor. Selçuk maalesef bunca zamanı heba etti. Her zaman söylediğim gibi yeteneklerini dahada ileriye taşımasını sağlayacak ve kendisine ekstra özellikler ekleyecek bir takımla beraber olma şansına Ahmet Öner sayesinde kavuşamadı.

Benim hakkımda bir iki arkadaşımız sanki ben Selçuk'un başarılı olmasını istemiyormuşum gibi yazılar gönderirken daha önceki yazılarımı nasıl dikkatlice okumadılar anlayamıyorum. Tabiri caizse dilimde tüy bitti. Eleştiri yaparken yanında yapılması gerekenleride yazan bir insan yazdığı kişinin daha iyi bir hale gelmesini ister. Oysa eleştiride bulunup çözüm sunmayan bir insan maalesef kötümser düşüncelere sahiptir. Selçuk'u eleştirirken şahsi düşüncelerim doğrultusunda çözümler önerdiğimi rahatlıkla görebilirsiniz.

Boks Arena adlı sitede Selçuk Aydın için açılan başlıklar genelde bana aitti. Yalçın Aydın ile o zamandan beri diyalog halindeydik. Selçuk'un artılarını her zaman dile getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Selçuk bu tabloda daha fazla ilerleyemez. Bakın Selçuk'u çok seven bir abimiz dünkü müsabakadan sonra adeta Selçuk'u yerden yere vurdu. Bunu neden yaptı? elbette Selçuk'u çok sevdiği ve desteklediği için. Selçuk'un görüntüsünü beğenmediği gibi bir önceki karşılaşmadan daha kötü olduğunu görmüş oldu.

İyi bir izleyici Selçuk'taki sorunları rahatlıkla görebilir. İlk iş Selçuk'un çok saygın profesyonel bir takıma emanet edilmesidir. İsimleri daha önce yazmıştım. Yazmış olduğum isimler olmasa bile onlar ayarında isimlerde gerçekten bulunabilir. Yazık günah, çok önemli bir sporcumuzu bu şekilde gelişimsiz bırakmaya kimsenin hakkı yok. Ahmet Öner'e bir daha sesleniyorum. Sayın Ahmet Öner, sesimizi duy ve Selçuk'u alanında iyi isimlerle buluştur ve hem kendin hem biz Selçuk severleri rahatlat.

Selçuk'un yeni rakibi Wbc'nin şampiyonu Andre Berto. Berto çene olarak pek güven veren bir isim değil. Selçuk Berto'ya net bir yumruk sonrası devamını getirebilirse çok ciddi sıkıntılar yaşatabilir ve Wbc Dünya Welterweight şampiyonluk kemerini alabilir. Berto iyi ama çene sağlam sayılmaz. Urango'da çok sağlam sert yumrukları olan bir boksördü ve Berto yakına girmeyerek hızlı yumruklarıyla galip gelmesini bildi. Berto mevcut şampiyonlar arasında Selçuk için en iyi rakiptir. Zaten Selçuk'ta bunun farkında olduğu için Berto'yla karşılaşmak istiyor.

Selçuk kendisinin henüz yeterli olmadığınıda kabul ediyor. Açıklamalarımızı kendi açıklamasıyla destekliyor. Dünkü maçta Wbc başkanı Jose Sulaiman'da vardı. Elbette kendisini birçok seyirci tanımadığı için yeterli ilgi gösterilmedi. Wbc başkanının Türkiye'de olması tahmin edileceği üzere gözlerden bilinmediği için kaçtı.

f1bekir
12.07.2009, 18:23
Selçuk Aydın Welter'in belkide bu siklette Berto ile şampiyonluk müsabakasına çıkan Juan Urango'yla beraber en sert yumruklarına sahip. Selçuk Aydın'ın en büyük avantajı iş bitirici diye tabir ettiğimiz yumruklarının olması ve sağlam çenesi. Boksta çene çok önemlidir. Selçuk çok net yumruklar almasına rağmen müthiş bir dayanıklılık gösterdi. Müsabakayı galip bitirmesindeki en önemli etlenler elbetteki nakavtçı bir yapısı olmasının yanında almış olduğu darbelere karşı göstermiş olduğu dayanıklılıktır.

Selçuk için en önemli artılar bunlar diyebiliriz. Selçuk'un amatörde birçok maçını izleme şansına sahip oldum. Amatörde adeta gövde gösterisi yapıyor ve birçok müsabakadan galip ayrılıyordu. Profesyonel olma kararından sonra Selçuk'un şampiyonluk yaşayabileceğini daha o zamanlar düşünüyordum. Amatör ve profesyonel boks çok büyük farklılıklar gösteriyor. Selçuk maalesef bunca zamanı heba etti. Her zaman söylediğim gibi yeteneklerini dahada ileriye taşımasını sağlayacak ve kendisine ekstra özellikler ekleyecek bir takımla beraber olma şansına Ahmet Öner sayesinde kavuşamadı.

Benim hakkımda bir iki arkadaşımız sanki ben Selçuk'un başarılı olmasını istemiyormuşum gibi yazılar gönderirken daha önceki yazılarımı nasıl dikkatlice okumadılar anlayamıyorum. Tabiri caizse dilimde tüy bitti. Eleştiri yaparken yanında yapılması gerekenleride yazan bir insan yazdığı kişinin daha iyi bir hale gelmesini ister. Oysa eleştiride bulunup çözüm sunmayan bir insan maalesef kötümser düşüncelere sahiptir. Selçuk'u eleştirirken şahsi düşüncelerim doğrultusunda çözümler önerdiğimi rahatlıkla görebilirsiniz.

Boks Arena adlı sitede Selçuk Aydın için açılan başlıklar genelde bana aitti. Yalçın Aydın ile o zamandan beri diyalog halindeydik. Selçuk'un artılarını her zaman dile getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Selçuk bu tabloda daha fazla ilerleyemez. Bakın Selçuk'u çok seven bir abimiz dünkü müsabakadan sonra adeta Selçuk'u yerden yere vurdu. Bunu neden yaptı? elbette Selçuk'u çok sevdiği ve desteklediği için. Selçuk'un görüntüsünü beğenmediği gibi bir önceki karşılaşmadan daha kötü olduğunu görmüş oldu.

İyi bir izleyici Selçuk'taki sorunları rahatlıkla görebilir. İlk iş Selçuk'un çok saygın profesyonel bir takıma emanet edilmesidir. İsimleri daha önce yazmıştım. Yazmış olduğum isimler olmasa bile onlar ayarında isimlerde gerçekten bulunabilir. Yazık günah, çok önemli bir sporcumuzu bu şekilde gelişimsiz bırakmaya kimsenin hakkı yok. Ahmet Öner'e bir daha sesleniyorum. Sayın Ahmet Öner, sesimizi duy ve Selçuk'u alanında iyi isimlerle buluştur ve hem kendin hem biz Selçuk severleri rahatlat.

Selçuk'un yeni rakibi Wbc'nin şampiyonu Andre Berto. Berto çene olarak pek güven veren bir isim değil. Selçuk Berto'ya net bir yumruk sonrası devamını getirebilirse çok ciddi sıkıntılar yaşatabilir ve Wbc Dünya Welterweight şampiyonluk kemerini alabilir. Berto iyi ama çene sağlam sayılmaz. Urango'da çok sağlam sert yumrukları olan bir boksördü ve Berto yakına girmeyerek hızlı yumruklarıyla galip gelmesini bildi. Berto mevcut şampiyonlar arasında Selçuk için en iyi rakiptir. Zaten Selçuk'ta bunun farkında olduğu için Berto'yla karşılaşmak istiyor.

Selçuk kendisinin henüz yeterli olmadığınıda kabul ediyor. Açıklamalarımızı kendi açıklamasıyla destekliyor. Dünkü maçta Wbc başkanı Jose Sulaiman'da vardı. Elbette kendisini birçok seyirci tanımadığı için yeterli ilgi gösterilmedi. Wbc başkanının Türkiye'de olması tahmin edileceği üzere gözlerden bilinmediği için kaçtı.

Abi ben bokstan anlamam. sadece seyrederim, kazanınca gururlanırım, yenilince üzülürüm. Selçuk'un eksikleri var diyorsun, muhtemelen doğrudur, boksla çok ilgilisin çünkü, bilgine güveniyorum.

Selçuk bugüne kadar çok iyi geldi, hepimizi sevince boğdu, gururlandırdı. benim öğrenmek istediğim, Selçuk'un sıkletinde dünyanın bir numarası olması için kaç maç daha kazanması gerek? Yani dünya sıralamasında Selçuk'un üstünde kaç boksör var? bi sürü şampiyonluk dolaşıyor ortada çünkü, kafa karıştırıyor. bilgilendirirsen sevinirim.

hamucera
12.07.2009, 18:31
maç sonu çok çok kötüydü doğru düzgün sevinemedi bile, çok bilenler yine atladı ringe, anonslar görvliler indirmekte çok zorlandı, yazık halen spor müsabakalarının nasıl seyredilmesi ve sonunad yapılması gerekenleri öğrenememişiz,

trabzonspor şampiyon olursa dilrim ki rakip sahada şampiyonluğunu ilan etsin avni akerde ilan ederse bu kadar sene sonunda tüm stad sahaya dolar

Kamil Çakmak
12.07.2009, 18:37
Tebrikler Selcuk. Helal olsun.
Maçın üzün sürmeside daha fazla keyif almamızı sağladı.

Mehmet Fatih Silik
12.07.2009, 18:46
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2449224#post2449224

Bi baki verin renkda$lar :)

ozgunhan
12.07.2009, 19:07
Sevgili F1Bekir. Hemen öğrenmek istediklerini cevaplim. Dünya'da 4 tane büyük federasyon var. Bunlar Wbc ( World Boxing Council ) Wbo ( World Boxing Organization ) Wba ( World Boxing Association ) ve Ibf ( İnternational Boxing Federation ) bu 4 federasyon haricinde birçok federasyon mevcut olmasına rağmen Dünya şampiyonu olarak kabul görmek için bu 4 federasyon'dan birinde şampiyonluk yaşamalısın. Diğer federasyonlar kısaca sönük kalıyor. Selçuk bu 4 federasyon arasından en önemlisi kabul edilen ve Muhammed Ali, George Foreman , Joe Frazier, Mike Tyson, Evander Holyfield ve Lennox Lewis'le anılan Wbc kemeri için ringe çıkıyor.

Selçuk şimdi Wbc'nin şampiyonu Andre Berto'nun zorunlu rakibi oldu. Kazanırsa tarihte ilk defa Türkiye'de yetişmiş bir boksörümüz Dünya şampiyonu olacak. Bir önemli hususta Selçuk'un sikleti ile ilgili. Welterweight günümüzde Dünya'nın en tehlikeli en zorlu sikleti konumunda. Eğer Selçuk Dünya şampiyonu olabilirse maddi manevi kimsenin aklına bile gelemeyecek başarılara ulaşır. Bu yüzden bizim önerilerimizin dikkate alınması gerekiyor. Selçuk'un şampiyonluğu ve akabinde şampiyonluğu birkaç maç bile devam ettirmesi hem ülkemizin tanıtımı için hemde Selçuk Aydın ve ekibi için maddi manevi büyük kazançlar demek.

Şimdi benim yazdıklarımın eleştirilerimin haklılığını umarım bazı arkadaşlarımız anlamışlardır. Selçuk bu şekilde boks hayatına devam ettirilirse bütün bu saydığım maddi manevi kazançlar yok olur. Kaybeden en başta kendisi olur. Wbc başkanının bile Türkiye'ye gelmesi büyük avantajdır.

Arena Box Promotions'a açık mesaj! Nazım Richardson, Emanuel Steward, Freddie Roach, Floyd Myweather sr bu isimlerle irtibata geçin ve Selçuk'un yolunu açın. Bu antrenörlerle Selçuk inanılmaz başarılar yakalayabilir. Haydi Yalçın Aydın, Haydi Selçuk Aydın, ağırlığınızı koyun ve Ahmet Öner'i bu konuda ikna edin. Büyük bir gelecek kaçırıyorsunuz.

Tolunay Abdioğlu
12.07.2009, 19:09
Helal Olsun Selçuk Abi..

Tebrikler..

yorumsuz6117
12.07.2009, 19:25
(http://video.fanatik.com.tr/Default.aspx?VideoID=26958)

f1bekir
12.07.2009, 19:37
Sevgili F1Bekir. Hemen öğrenmek istediklerini cevaplim. Dünya'da 4 tane büyük federasyon var. Bunlar Wbc ( World Boxing Council ) Wbo ( World Boxing Organization ) Wba ( World Boxing Association ) ve Ibf ( İnternational Boxing Federation ) bu 4 federasyon haricinde birçok federasyon mevcut olmasına rağmen Dünya şampiyonu olarak kabul görmek için bu 4 federasyon'dan birinde şampiyonluk yaşamalısın. Diğer federasyonlar kısaca sönük kalıyor. Selçuk bu 4 federasyon arasından en önemlisi kabul edilen ve Muhammed Ali, George Foreman , Joe Frazier, Mike Tyson, Evander Holyfield ve Lennox Lewis'le anılan Wbc kemeri için ringe çıkıyor.

Selçuk şimdi Wbc'nin şampiyonu Andre Berto'nun zorunlu rakibi oldu. Kazanırsa tarihte ilk defa Türkiye'de yetişmiş bir boksörümüz Dünya şampiyonu olacak. Bir önemli hususta Selçuk'un sikleti ile ilgili. Welterweight günümüzde Dünya'nın en tehlikeli en zorlu sikleti konumunda. Eğer Selçuk Dünya şampiyonu olabilirse maddi manevi kimsenin aklına bile gelemeyecek başarılara ulaşır. Bu yüzden bizim önerilerimizin dikkate alınması gerekiyor. Selçuk'un şampiyonluğu ve akabinde şampiyonluğu birkaç maç bile devam ettirmesi hem ülkemizin tanıtımı için hemde Selçuk Aydın ve ekibi için maddi manevi büyük kazançlar demek.

Şimdi benim yazdıklarımın eleştirilerimin haklılığını umarım bazı arkadaşlarımız anlamışlardır. Selçuk bu şekilde boks hayatına devam ettirilirse bütün bu saydığım maddi manevi kazançlar yok olur. Kaybeden en başta kendisi olur. Wbc başkanının bile Türkiye'ye gelmesi büyük avantajdır.

Arena Box Promotions'a açık mesaj! Nazım Richardson, Emanuel Steward, Freddie Roach, Floyd Myweather sr bu isimlerle irtibata geçin ve Selçuk'un yolunu açın. Bu antrenörlerle Selçuk inanılmaz başarılar yakalayabilir. Haydi Yalçın Aydın, Haydi Selçuk Aydın, ağırlığınızı koyun ve Ahmet Öner'i bu konuda ikna edin. Büyük bir gelecek kaçırıyorsunuz.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi.

Yani 1 maçımız kaldı öyle mi? Sandığımdan daha iyisini yapmış Selçuk. Orhan Ayhan boşuna ''Profesyonel boksta en büyük zafer!'' demiyomuş demek ki :)

peki bu diğer federasyonların şampiyonlarıyla maç yapmak gibi bir durum oluyor mu?

ozgunhan
12.07.2009, 19:42
Sevgili F1Bekir, evet şampiyonluk için tek bir maç kaldı. Selçuk diğer şampiyonlarla elbette karşılaşabilir. Eğer Selçuk Wbc şampiyonluğu kazanıp diğer 3 federasyon şampiyonluklarından 2 tanesini daha kazanabilirse Undisputed şampiyon yani tartışmasız şampiyon olurki bu ünvanı kazanan boksör sayısı tarihte çok azdır. Tek kemerle Dünya şampiyonu olursun fakat en az 3 kemerle undisputed yani tartışmasız Dünya şampiyonu olursun. Selçuk bu haliyle undisputed olamaz.

Volkan
12.07.2009, 19:45
:tsbayrak: BAŞARILAR

yorumsuz6117
12.07.2009, 19:45
Sevgili F1Bekir, evet şampiyonluk için tek bir maç kaldı. Selçuk diğer şampiyonlarla elbette karşılaşabilir. Eğer Selçuk Wbc şampiyonluğu kazanıp diğer 3 federasyon şampiyonluklarından 2 tanesini daha kazanabilirse Undisputed şampiyon yani tartışmasız şampiyon olurki bu ünvanı kazanan boksör sayısı tarihte çok azdır. Tek kemerle Dünya şampiyonu olursun fakat en az 3 kemerle undisputed yani tartışmasız Dünya şampiyonu olursun. Selçuk bu haliyle undisputed olamaz.
selçuğun beyenmediğin yönü neresi kondisyon problemi düzeltilebilir bişey..:rolleyes:

f1bekir
12.07.2009, 19:46

Anladım abi. peki bu Berto'nun, ya da diğer federasyon şampiyonlarının birden fazla kemeri var mı şu anda? ya da şu anki şampiyonlardan ''tartışmasız'' olan veya olmaya yaklaşan var mı diyeyim kısaca. Seni bulmuşken kafamdaki soru işaretlerini gidereyim :)

ozgunhan
12.07.2009, 20:11
Sevgili F1Bekir. Bu siklette 4 tane şampiyon var. Wbc şampiyonu Andre Berto, Wba şampiyonu Shane Mosley, Wbo şampiyonu Miguel Angel Cotto ve Ibf şampiyonu Joshue Clottey. 4 büyük federasyonunda ayrı ayrı şampiyonları var. Undisputed olan ve olmaya yakın kimse yok görüldüğü üzere. En az 3 kemere sahip olmak gerekiyor ve bu kemerler İnternational ve Ebu kemerleri olursa elbetteki mümkün olmuyor. En az 3 kemerinde Dünya şampiyonluk kemeri olması ve bu 4 federasyona ait olması gerekiyor.

Sevgili Yorumsuz6117, Sorun kondüsyonsa giderilebilir diyorsun fakat biz hala giderilebildiğini bir türlü göremedik. Kondüsyon sorunlardan sadece biri ve en önemlilerinden vede gerçekten giderilebilir, fakat bir türlü giderilemiyor ki bu sorun Selçuk'un bağlı olduğu Arena Box Promotions'un boksörlerindeki en büyük sıkıntı olarak göze çarpıyor. Selçuk'un sıkıntıları elbette giderilebilir, sadece teknik olarak fazla aşama kaydedebileceğini düşünmüyorum o açığınıda gücü ile kapatıyor. Zaten dört dörtlük boksör sayısı hemen hemen yok gibi.

ozgunhan
12.07.2009, 20:16
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d6/ShaneMosley.png

ozgunhan
12.07.2009, 20:18
http://static.boxrec.com/wiki/0/03/Antonio_margarito.jpg

ozgunhan
12.07.2009, 20:19
http://static.boxrec.com/wiki/4/4f/Cotto.Miguel.jpg

ozgunhan
12.07.2009, 20:21
http://static.boxrec.com/wiki/8/8c/Berto.Andre.jpg

yorumsuz6117
http://static.boxrec.com/wiki/4/4f/Cotto.Miguel.jpg

kardeş sen boksun kitabiını yazmışsında bu welter ne oluyo:) ayrıca selçuğun bu welter sıralamasına girmesi için napması lazım..:)

ozgunhan
http://static.boxrec.com/wiki/4/47/Clottey.Joshua.png

ozgunhan
12.07.2009, 20:22
http://static.boxrec.com/wiki/5/55/Selcuk-Aydin.jpg

yorumsuz6117
12.07.2009, 20:25
bildiğim kadarıyla berto hiç yenilmemiş peki 1.shana mosley kaç maç yapmış yenilmişmi hiç..

ozgunhan
12.07.2009, 20:28
Sevgili Yorumsuz6117. Welterweight yarı orta siklet anlamına geliyor diyebiliriz. Emin ol bu konu çok karışık. Federasyonlar bile bu konuda bir değil. Daha sonra uzun uzun yazarım.

irfan61
12.07.2009, 20:30
http://static.boxrec.com/wiki/8/8c/Berto.Andre.jpgClarence Seedorf :D:D

yorumsuz6117
12.07.2009, 20:30
Sevgili Yorumsuz6117. Welterweight yarı orta siklet anlamına geliyor diyebiliriz. Emin ol bu konu çok karışık. Federasyonlar bile bu konuda bir değil. Daha sonra uzun uzun yazarım.
peki son bişey sorucam bu shane mosley kaç maç yapmış yenilgisi varmı nakavt sayısı falan merak ettim son soru valla.:D

ozgunhan
12.07.2009, 20:32
Shane Mosley'in yenilgileri var. Fakat çok uzun yıllardır boks yapıyor ve tekrar 1. sıraya ilerleyen yaşına rağmen yükselmesi bildi. Shane Mosley 37 yaşında. 52 karşılaşmada 46 galibiyeti var. 5 mağlubiyet almış ve 1 sayılmayan maçı var. Nakavt ortalaması görüldüğü üzere çok yüksek. Selçuk Aydın'ın nakavt ortalaması şimdilik Mosley'den daha iyi fakat arada çok fazla maç farkı var. Mosley'in hiç nakavtlı yenilgi almadığınıda belirtmem gerekiyor.

yorumsuz6117
12.07.2009, 20:34
Shane Mosley'in yenilgileri var. Fakat çok uzun yıllardır boks yapıyor ve tekrar 1. sıraya ilerleyen yaşına rağmen yükselmesi bildi. Shane Mosley 37 yaşında. 52 karşılaşmada 46 galibiyeti var. 5 mağlubiyet almış ve 1 sayılmayan maçı var. Nakavt ortalaması görüldüğü üzere çok yüksek. Selçuk Aydın'ın nakavt ortalaması şimdilik Mosley'den daha iyi fakat arada çok fazla maç farkı var. Mosley'in hiç nakavtlı yenilgi almadığınıda belirtmem gerekiyor.
peki teşekkürler selçukta hiç yenilmedi bertoda hiç yenilmemiş bakalım nolucak..

tonyali_yildiz
12.07.2009, 21:01
Sevgili F1Bekir. Bu siklette 4 tane şampiyon var. Wbc şampiyonu Andre Berto, Wba şampiyonu Shane Mosley, Wbo şampiyonu Miguel Angel Cotto ve Ibf şampiyonu Joshue Clottey. 4 büyük federasyonunda ayrı ayrı şampiyonları var. Undisputed olan ve olmaya yakın kimse yok görüldüğü üzere. En az 3 kemere sahip olmak gerekiyor ve bu kemerler İnternational ve Ebu kemerleri olursa elbetteki mümkün olmuyor. En az 3 kemerinde Dünya şampiyonluk kemeri olması ve bu 4 federasyona ait olması gerekiyor.

Sevgili Yorumsuz6117, Sorun kondüsyonsa giderilebilir diyorsun fakat biz hala giderilebildiğini bir türlü göremedik. Kondüsyon sorunlardan sadece biri ve en önemlilerinden vede gerçekten giderilebilir, fakat bir türlü giderilemiyor ki bu sorun Selçuk'un bağlı olduğu Arena Box Promotions'un boksörlerindeki en büyük sıkıntı olarak göze çarpıyor. Selçuk'un sıkıntıları elbette giderilebilir, sadece teknik olarak fazla aşama kaydedebileceğini düşünmüyorum o açığınıda gücü ile kapatıyor. Zaten dört dörtlük boksör sayısı hemen hemen yok gibi.

Peki abi bu tartışmasız dünya şampiyonu olmaya çalışmıyor mu ilk sıralarda bulunan bu insanlar ? Ya da çalışıp başarısız mı oldular ?
Ayrıca şunu merak ediyorum , bir kişi istediği anda istediği kişiye meydan okuyabiliyor mu , bunun bir kıstası var mıdır ?
Ve mesela Selçuk (Allah göstermesin) Berto ya yenilirse , tekrar dünya şampiyonluğuna oynaması kolay mı zor mudur ? Süreç ten biraz bahsedebilir misin abi?

Acar Altan
12.07.2009, 23:32
Selcuk kardesimi tebrik ederim.Mükemmel bir mac cikardi.Dünya sampiyonlugu macinida kazanacagini ümit ediyorum.Tebrikler Selcuk Sahin.

LazAnisT
12.07.2009, 23:44
Eyvahki eyvah futboldan anlar diye eleştirir Trabzon'lular ama hemen bir boks uzmanı arkadaşta çıkıvermiş Selçuk'un şampiyon olmasının üzerinden 24 saat biler geçmemiş eksik yönleri yok şurası eksik yok antrenörü kötü , bırakın bu işleri varmı Türkiye'de iyisi yok o zaman susun saygı duyun , sinan şamil marangozun tekiydi bide kıyaslama yapmış Selçuk'un sitili var kendine özgü eksisi artısı olacak elbette ozgunhan o karamsar bilgilerin sende kalsın biz Türkiye'de kimseye nasip olmamış şampiyonluğu kutluyoruz tavsiyem sende öyle yap güzel oluyor :)Bence en acıverici olan özgünhanın yazdıklarından bunu çıkarmandır..

asem61
13.07.2009, 00:13
allahim sana kuvvet versin kardesim.bizi mutlu ettin. cok büyük basarilara imza atacaksin insallah. dualarimiz seninle

Yalçın1461
13.07.2009, 00:39
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253957769_1120759538_30542756_6185740_n.j pg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253477757_1120759538_30542744_5209481_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253517758_1120759538_30542745_1669013_n.j pg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253557759_1120759538_30542746_8385492_n.j pg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253597760_1120759538_30542747_3501551_n.j pg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253637761_1120759538_30542748_4831412_n.j pg

Mustafa
13.07.2009, 00:40
Yalçın tebriklerimizi Selçuk'a ilet lütfen :)

Yalçın1461
13.07.2009, 00:41
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253677762_1120759538_30542749_7233640_n.j pg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253717763_1120759538_30542750_1044567_n.j pg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253757764_1120759538_30542751_5140225_n.j pg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253797765_1120759538_30542752_8152526_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253837766_1120759538_30542753_4826672_n.j pg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253877767_1120759538_30542754_8275846_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:42
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253917768_1120759538_30542755_3798101_n.j pg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252957744_1120759538_30542731_844408_n.jp g

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252997745_1120759538_30542732_3194053_n.j pg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253037746_1120759538_30542733_5674505_n.j pg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253077747_1120759538_30542734_1824700_n.j pg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253117748_1120759538_30542735_3638096_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:44
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253157749_1120759538_30542736_2740272_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253197750_1120759538_30542737_4196745_n.j pg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253237751_1120759538_30542738_2820130_n.j pg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179253277752_1120759538_30542739_5285566_n.j pg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253357754_1120759538_30542741_120708_n.jp g

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253397755_1120759538_30542742_854658_n.jp g

Yalçın1461
13.07.2009, 00:45
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253437756_1120759538_30542743_7632087_n.j pg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252477732_1120759538_30542719_4196039_n.j pg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252517733_1120759538_30542720_3848266_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252557734_1120759538_30542721_7317004_n.j pg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252597735_1120759538_30542722_4681741_n.j pg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252637736_1120759538_30542723_2316447_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:46
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252677737_1120759538_30542724_4719842_n.j pg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252717738_1120759538_30542725_3073860_n.j pg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252757739_1120759538_30542726_1609206_n.j pg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252797740_1120759538_30542727_4842406_n.j pg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252837741_1120759538_30542728_2310217_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252877742_1120759538_30542729_6493566_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:47
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252917743_1120759538_30542730_6869505_n.j pg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251917718_1120759538_30542706_97741_n.jpg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251957719_1120759538_30542707_7557902_n.j pg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251997720_1120759538_30542708_4031495_n.j pg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252037721_1120759538_30542709_3344356_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:48
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252077722_1120759538_30542710_1089895_n.j pg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252117723_1120759538_30542711_3693484_n.j pg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252157724_1120759538_30542712_3237974_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252197725_1120759538_30542713_5700211_n.j pg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252237726_1120759538_30542714_1884197_n.j pg
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252277727_1120759538_30542715_3533336_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:49
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252317728_1120759538_30542716_1445487_n.j pg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252397730_1120759538_30542717_1691741_n.j pg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179252437731_1120759538_30542718_4343571_n.j pg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251397705_1120759538_30542693_6483387_n.j pg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251437706_1120759538_30542694_3251458_n.j pg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251477707_1120759538_30542695_4495696_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:50
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251517708_1120759538_30542696_4174180_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251557709_1120759538_30542697_3390408_n.j pg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251597710_1120759538_30542698_7505025_n.j pg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251637711_1120759538_30542699_131447_n.jp g

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251677712_1120759538_30542700_4563963_n.j pg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251757714_1120759538_30542702_3280140_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:51
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251797715_1120759538_30542703_1169847_n.j pg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251837716_1120759538_30542704_5605007_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251877717_1120759538_30542705_5619566_n.j pg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179250837691_1120759538_30542680_3434222_n.j pg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179250877692_1120759538_30542681_6865138_n.j pg
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179250917693_1120759538_30542682_1918263_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 00:53
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179250957694_1120759538_30542683_4580163_n.j pg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179250997695_1120759538_30542684_3455261_n.j pg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251037696_1120759538_30542685_6256691_n.j pg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251077697_1120759538_30542686_6245416_n.j pg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251117698_1120759538_30542687_5844681_n.j pg

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251197700_1120759538_30542688_922094_n.jp g

Yalçın1461
13.07.2009, 00:53
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251237701_1120759538_30542689_6450302_n.j pg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251277702_1120759538_30542690_1744167_n.j pg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251317703_1120759538_30542691_6955130_n.j pg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179251357704_1120759538_30542692_2372931_n.j pg

Terzioğlu
13.07.2009, 01:06
Resimler icin cok tesekkürler Yalcin abi.

Gercekten kelimelerle anlatilmayacak kadar büyük bir sevinc bu bizler icin. Seviyoruz seni Selcuk Aydin.

Yalçın1461
13.07.2009, 01:07
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1178960430431_1120759538_30540874_1773605_n.j pg

Bu resim kırılan burnuna rağmen maçı bırakmayarak dövüşe devam eden Türkün Trabzonlunun Dünya şampiyonluğu için ringde neler yapabileceğinin göstergesidir.
Selçuk hep der gün gelir bende kaybedebilirim ancak herkes ringde şavaşan bir Selçuk Aydın görecektir.

ozgunhan
13.07.2009, 01:10
Sevgili f1Bekir, Sorularına yanıt veriyorum. Selçuk diyelimki Andre Berto müsabakasını kaybetti. Selçuk'un bir daha şampiyonluk karşılaşmasına çıkması çok zor. Bunun nedeni Selçuk'un reytinginin düşük olması. Diyelimki Andre Berto Selçuk'a yenildi. Berto reytingi yüksek olduğu için 1,2 maç sonra tekrar Dünya şampiyonluğu maçına çıkabilir. Bu işler genelde reyting ile alakalıdır. Bir boksör diğer boksöre meydan okuyabilirmi demişsin. Evet bir boksör diğer bir boksöre meydan okuyabilir fakat bunun için federasyondan izin alması gerekiyor.

Undisputed yani tartışmasız Dünya şampiyonluğuna gelince. Bu iş özellikle bu siklette ciddi anlamda zor. Siklet çok büyük isimlerle dolu ve sikletin ilk 3 sırasındaki boksörler bile bunu başarabilecek durumda değiller diyorum bununda nedeni bu siklette bütün büyük boksörlerin birbirlerini yenme şansı var ve genelde öyle oluyor. Bu siklette undisputed şampiyon çıkması şimdilerde olanaksız.

Soruları olan arkadaşlar bana sorularını iletirlerse kendilerini bilgilendirir ve boksa daha farklı bir açıdan bakmalarını sağlamış oluruz. Fotoğraflar güzel olmuş sevgili Yalçın.

yorumsuz6117
13.07.2009, 01:13
Sevgili f1Bekir, Sorularına yanıt veriyorum. Selçuk diyelimki Andre Berto müsabakasını kaybetti. Selçuk'un bir daha şampiyonluk karşılaşmasına çıkması çok zor. Bunun nedeni Selçuk'un reytinginin düşük olması. Diyelimki Andre Berto Selçuk'a yenildi. Berto reytingi yüksek olduğu için 1,2 maç sonra tekrar Dünya şampiyonluğu maçına çıkabilir. Bu işler genelde reyting ile alakalıdır. Bir boksör diğer boksöre meydan okuyabilirmi demişsin. Evet bir boksör diğer bir boksöre meydan okuyabilir fakat bunun için federasyondan izin alması gerekiyor.

Undisputed yani tartışmasız Dünya şampiyonluğuna gelince. Bu iş özellikle bu siklette ciddi anlamda zor. Siklet çok büyük isimlerle dolu ve sikletin ilk 3 sırasındaki boksörler bile bunu başarabilecek durumda değiller diyorum bununda nedeni bu siklette bütün büyük boksörlerin birbirlerini yenme şansı var ve genelde öyle oluyor. Bu siklette undisputed şampiyon çıkması şimdilerde olanaksız.

Soruları olan arkadaşlar bana sorularını iletirlerse kendilerini bilgilendirir ve boksa daha farklı bir açıdan bakmalarını sağlamış oluruz. Fotoğraflar güzel olmuş sevgili Yalçın.

peki selçuk bertoyu yenerse kimle karşılaşıcak..

ozgunhan
13.07.2009, 01:17
Berto galibiyeti öncelikle Selçuk'u Wbc Dünya şampiyonu yapar ve Selçuk diğer federasyonların şampiyonları ile karşılaşmazsa Wbc'nin 1 numarası o zaman kimse onunla karşılaşır ve ilk defa kemerini savunmuş olur.

E. Cumur61
13.07.2009, 01:18
yalcin abi sampiyonluk macinin tarihi ne zaman belli olur

furkan emiroğlu
13.07.2009, 01:20
selçuk senlen gurur duyuyoruz bilki bu sene futbol takımımız sana karşılığını verecektir.

Yalçın1461
13.07.2009, 01:24
Selçuğun kaybetse bile tekrar dünya şampiyonluğuna cıkması neden zor olsunki.Tekrar elemeye girer yenerse cıkar dövüşür.

ozgunhan
13.07.2009, 01:30
Elbette tekrar elemeye girer ve Dünya şampiyonluğu için müsabaka yapmaya hak kazanır. Fakat bu yolun bu defa çok büyük zorlukları olacaktır. Tekrar Dünya şampiyonluğu müsabakasına çıkmak özellikle reytingi düşük boksörler için en az 5 maç demektirki bu 5 maç 2 sene demek. Bu sikletin zorluğunu düşünüp rakiplerin kalitesini gözönüne getirdiğimizde ikimizde işin zorluklarını çok iyi biliyoruz sevgili Yalçın. Selçuk bu şansını kullanmalı yoksa bir daha buralara gelmesi çok daha zorlu olacaktır.

Hazır seni yakalamışken özellikle Selçuk Aydın'ın bahsettiğimiz antrenörler ile çalışma şansını bize açıklamanı bekliyorum. Büyük antrenörlerle çalışmak Arena için çokmu zor? Bu konuda senden çok ciddi açıklamalar bekliyorum. Foreverlilya'da bazı yorumları okudum ve oradada eleştirilerin olduğunu gözlemledim.

Yalçın1461
13.07.2009, 01:34
Selçuk büyük ihtimal Amerikaya gidiyor.Orada yeni anrenörle çalışacak bende tam olark kim olduğunu bilmiyorum.

( adam dün avrupa şampiyonu oldu sanki üzerinden iki ay geçmiş gibi yazıyoruz )
selçuk dinlensin arenabox artık sağlıklı kararlar alınacaktır.

Colakoglu
13.07.2009, 01:37
Selçuğun kaybetse bile tekrar dünya şampiyonluğuna cıkması neden zor olsunki.Tekrar elemeye girer yenerse cıkar dövüşür.

Sen yalcin aydinmisin yoksa,kardesi yani :)

ozgunhan
13.07.2009, 01:47
Eh, artık çok kaliteli bir hoca ile anlaşılsın. Dünkü müsabakada Cutman bile yoktu Yalçın bunlar çok olumsuz gelişmelerdi. Uluslararası kemerini koruyor ve Avrupa şampiyonluk kemeri için ringe çıkacaksın ve Cutman'ın bile yok. Ben Ahmet Öner'e kızmayayımda kime kızayım. Selçuk ne yapsınki bu durumda. Selçuk için daha önce defalarca Türk boks tarihinin en başarılı boksörü dedim. Bu açıklamalarımın arkasındayım. Fakat siz bu cevheri işleyecek ustayı bulamıyorsanız ( Sözüm Öner'e ) sizin profesyonelliğinizden şüphe ederim. Ahmet Öner'i sevmiyorum ve Selçuk'un ileride bir şekilde Arena'dan ayrılmasını ve De La Hoya'nın yanında yer almasını istiyorum.

E. Cumur61
13.07.2009, 01:57
Sen yalcin aydinmisin yoksa,kardesi yani :)evet selcuk aydin'in kardesidir kendisi

E. Cumur61
13.07.2009, 02:00
az once youtube'da videolari izledim dengesizin biri yazmis bu mac ayarlanmis yoksa selcuk kazanamazdi. ne kadar adi dusunen insanlar var ya

yorumsuz6117
13.07.2009, 02:03
az once youtube'da videolari izledim dengesizin biri yazmis bu mac ayarlanmis yoksa selcuk kazanamazdi. ne kadar adi dusunen insanlar var ya
daha neler:D:D

E. Cumur61
13.07.2009, 02:40
Le titre vacant pour Aydin

Le Turc Selçuk Aydin a conquis ce samedi à Istanbul le titre vacant de champion d'Europe des welters en battant très largement aux points, à l'unanimité des trois juges, le Belge Jackson Osei Bonsu. Deux juges ont donné Aydin gagnant 118-110, le troisième 117-111.
bu fransizlar harbi asagilik insanlar yediremiyorlar kendilerine bir Turk'un maci KO ile kazanmasini puanla kazandi yaziyorlar. ne diyelim bizi cekemeyenler anten taksin

Yalçın1461
13.07.2009, 02:54
okadar resim attım arka sayfalarda kaldı:rolleyes:
görmeyen arkadaslar oradan bakabilir.

Külünkoğlu
13.07.2009, 08:51
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1178960430431_1120759538_30540874_1773605_n.j pg

Bu resim kırılan burnuna rağmen maçı bırakmayarak dövüşe devam eden Türkün Trabzonlunun Dünya şampiyonluğu için ringde neler yapabileceğinin göstergesidir.
Selçuk hep der gün gelir bende kaybedebilirim ancak herkes ringde şavaşan bir Selçuk Aydın görecektir.

Yalçın Allah seni inandırsın o esnada salonda Selçuğun o sözleri geldi aklıma. Kan revan içinde savaşıyor sözünü yerine getiriyor aslanım dedim.

Fotograflar için ayrıca teşekkürler.

tonyali_yildiz
13.07.2009, 09:04
Berto galibiyeti öncelikle Selçuk'u Wbc Dünya şampiyonu yapar ve Selçuk diğer federasyonların şampiyonları ile karşılaşmazsa Wbc'nin 1 numarası o zaman kimse onunla karşılaşır ve ilk defa kemerini savunmuş olur.

Abi, Wbs dünya şampiyonu demek Wbc'nin 1 numarası demek değil mi? Ayrıca reytingler neye göre belirleniyor, bir puanlama sietemi mi vardır? Şu reytingdeki kişiyle karşılaşıp yenersen şu kadar puan gibi.Ayrıca farzedelimki bir boksöre birisi meydan okudu, o boksör illa bu meydan okumayı kabul etmek zorunda mı? Belli bir süre zarfında bu meydan okumayı kabul etmezsen senden şu kadar puan kesecez gibi bir kısıtlama var mıdır boksta?..

Sorularım kimileri için özellikle boks ile çok ilgili olan kişiler için saçma gelebilir ama merak ediyorum, kusura bakmayın.

Ayrıca resimler için çok sağol Yalçın kardeşim, Selçuk kardeşimize de dünya şampiyonluğu yolunda çoook başarılar. Şuanlık maddi olarak birşey yapamasak ta dualarımız onla birlikte...

İsmail Çavuşoğlu
13.07.2009, 09:13
Resimler için çok saol Yalçın Teşekkür ederim bir kez daha yaşadım maçı..

ozgunhan
13.07.2009, 09:23
Şampiyonlar Dünya şampiyonu olarak lanse edilir, kemer sahibi olmayıp şampiyonluk maçına çıkacaklarda 1. sıradaki isim olarak lanse edilir. Şampiyon şampiyondur hemen arkasındaki 1. sıradadır.

peker61
13.07.2009, 09:36
Arkadaşlar izleyebileceğim bir link varmı bulamadımda ..

Ayşe Aygün
13.07.2009, 10:10
Metin abi geçen Selçuğa Raportahında boksorlar burnundaki kemiği alırırlarmı diye sormayı unuttuğunu yazmıştın.Benim 12 yaşındaki yeğenimde boks sporu yaptığından akşam ona sordum.Hocanınız sizeböyle bir şey dedimi sordunuzmu diye. Abim sormuş çocouğun burnundaki kemiği aldırmak gerekirmi diye.Hocanın cevabı eğer burnundaki kemik maç esnasında kırılır zara görüse alınıyormuş.Yoksa Zarar görmeden alınması sakıncalıymış.Bu konuda merağımızda gitmiş olsun.

karatasof
13.07.2009, 10:16
Ne yalan söyleyeyim ben bu maçtan çekindiğim için ve içimde SelçuK'un bu maçı kaybedeceğine dair şüphelerimi bastıramadığım için maçı izleyemedim bile.Neyse ki Selçuk bu maçını da kazanarak Türkiye'ye bir ilki yaşatmış oldu.Kendisine ve üzerinde emeği bulunan herkese sonsuz şükranlarımı sunarım.Selçuk Aydın'a bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim.Allah utandırmasın,yüreğine bileğine güç versin...

Fatih Öztürk
13.07.2009, 11:28
arkadaslarda birisi samil sam sivasli galiba demis samil sam karslidir arkadasim ayrica bi sivasli boyle sampiyon olsa hic sevinmem azi burnu kirilsin diye dua ederim

ççççççççç

aynen aynen.

Külünkoğlu
13.07.2009, 11:38
Metin abi geçen Selçuğa Raportahında boksorlar burnundaki kemiği alırırlarmı diye sormayı unuttuğunu yazmıştın.Benim 12 yaşındaki yeğenimde boks sporu yaptığından akşam ona sordum.Hocanınız sizeböyle bir şey dedimi sordunuzmu diye. Abim sormuş çocouğun burnundaki kemiği aldırmak gerekirmi diye.Hocanın cevabı eğer burnundaki kemik maç esnasında kırılır zara görüse alınıyormuş.Yoksa Zarar görmeden alınması sakıncalıymış.Bu konuda merağımızda gitmiş olsun.

Onu ben sormadım Ayşe Ahmet sormuştu galiba. Ama yine de bilgilendirme için teşekkürler.

ozturk
13.07.2009, 11:38
Tebrikler helal olsun..

Hotaman
13.07.2009, 11:39
Maçtan sonra annesiydi sanırım, bir yengemiz diyelim ona sarıldı. Yemin ederim ağlıyacak gibi oldum.
Helal olsun Selçuk. Tıpkı söz verdiğin gibi aslan gibi bir milleti aslan gibi temsil ediyorsun. Allah senden razı olsun.

Ali Tunahan Güllü
13.07.2009, 11:41
helal olsun selçuk bütün herkese TÜRKÜN gücünü gösterdin!!!

Badaloğlu
13.07.2009, 11:47
http://img8.imageshack.us/img8/4467/dsc080541195x800.jpg

Bu da Bursa'daki Koca Yayla şenliklerinde çekilmiş... Tebrikler Selçuk.

Tolunay Abdioğlu
13.07.2009, 11:49
Fotoğraflar için teşekkürler Yalçın abi..

altar61
13.07.2009, 12:17

Seni ayakta alkışlıyorum hepşerim. Bir trabzon delikanlısında nasıl bir yürek olduğunu tüm dünyaya gösterdin. Zeki çevik ve herşeyden önemlisi ahlaklısın. Böyle gidersen efsane olacağına inanıyorum. İnşallah çizgini bozmazsın. Bütün Türklerin yüreği seninle. Gururumuzsun.

İstanbul medyasını kınıyorum. Türk tarihinde boksta kazanılmış en büyük başarıya gözlerini kulaklarını kapadılar. Gazetelerinde sitelerinde tvlerde çok az yer verdiler kimisi hiç yer vermedi. Onlara gür bir yuuuuuuuuuhhhh çekiyorum ve adam değilsiniz diyorum. Avrupa amerika yalakacıları Türkiyenin yüz karaları.

Mehmet Zeki
13.07.2009, 12:35
Fotoğraflar için teşekkürler...

Volkan061
13.07.2009, 13:03
bugün bütün gazeteler selçuk aydınımızı yazıyor. bu arada selçuk aydınımız ameliyat olmuş gazetede yazıyor. geçmiş olsun dileklerimizle. bu büyük başarılarının devamını cenab-ı ALLAH tan dilerim. sen bizim trabzonumuzun türkiyemizin gururusun. ALLAH ım seni nazardan korusun maşallah.

Külünkoğlu
13.07.2009, 13:43
Sana "helal olsun" dan başka nedir.

Külünkoğlu
13.07.2009, 13:45
Boy dezavantajına rağmen, böyle bir adamı...

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179253917768_1120759538_30542755_3798101_n.j pg

Bu inancınla yıktın !

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs136.snc1/5812_1179251197700_1120759538_30542688_922094_n.jp g

ozgunhan
13.07.2009, 14:06
İstanbul medyası hakkında birkaç görüşümü burada paylaşmak istiyorum. Siz İstanbul Medyası neden Selçuk Aydın'a yer vermiyor sadece ufacık bir şekilde geçiştiriyor diyorsunuz. İstanbul medyasında bokstan anlayan kim varki geniş bir şekilde Selçuk'a yer versinler! Oysa yapmaları gereken boks forumları ile iletişime geçip kendilerinden izin alınıp alıntı yapmak veya güzel bir derleme yapmaktır. Bende İstanbul'da yaşıyorum ve İstanbul medyası'nın rezilliğini söylemeye gerek bile duymuyorum. ( Eyvah rezil dedim ) Boks'ta en büyük başarımızı daha önce Sinan Şamil Sam hem Wbc kıtalararası kemeri kazanıp birkaç defa koruyup daha sonra keybetmesine rağmen tekrar alarak kazandı, hemde 2 defa Avrupa şampiyonu olarak kazandı. Selçuk'un bu başarısına daha önce Sinan Şamil Sam 2'şer defa ulaştı. Selçuk Andre Berto'yu yener ve Wbc Dünya şampiyonu olursa işte o zaman bırakın boksu Türk spor tarihinin en başarılı işi gerçekleşmiş olur.

Sinan kıtalararası ve Avrupa şampiyonluğu kemerini ağırsiklet'te kazandı. Selçuk ise sikletlerin en zorlusu olan Welterweight'te kazandı. Bu yüzden Selçuk'un başarısı çok daha anlamlıdır. Birde Fırat Arslan Wba Dünya cruiserweight yani yarıağırsiklet'te Dünya şampiyonu oldu fakat Fırat Arslan Türkiye'de yetişip Türkiye adına ringe çıkan bir isim değil. Yalçın'ın söylediğine göre Sinan Amerika'ya gidecek ve yeni antrenörü ile beraber olacakmış. Umarım yeni antrenörü bildiğimiz kaliteli hocalardan biri olur. Küba'lı, Rus, Ukrayna'lı hocalarla ekiplerle çalışmakta Selçuk için çok önemli olur. Bülent Başer'le bu iş yürümez.

samet aslan
13.07.2009, 14:15
helal olsun sana selçuk yıne göğsümüzü kabarttın sadece rakıbını deil maçtan önce senın en ufak bı haberını vermeyen ıstanbul basınınıda nakavt ettın helal sana adamım..

Özge
13.07.2009, 15:04
Selçuk'la hop oturduk hop kalktık.Helal olsun sana Selçuk.Yine yaptın yapacağını tebrikler.

Yalçın1461
13.07.2009, 16:42
Şampiyon

Hala ismini duymayanlar var. Selçuk Aydın, Dünya Kıtalararası Boks Şampiyonu ve Avrupa Şampiyonu olarak iki kemerin sahibi oldu ve Dünya Şampiyonu olmasına ramak kaldı. Mini Tyson lakabı pek hoşuna gitmiyor, çünkü kendisiyle tanışmak için binlerce kilometre yol alan Tyson’dı. Sinan Şamil Sam’ın çok yaklaştığı ama kazanamadığı zaferleri kazandı, ve Türkiye’nin gurur kaynağı oldu. Olmasına oldu da, kimin haberi oldu? Hani şampiyonluklara alışkın olsak tamam diyeceğim de..

Uzun süredir şehirden şehre koşuşturuyordum, tesadüfen şampiyonluk maçına denk geldim. Nasıl haberim olmaz böyle bir maçtan diye vahlanıyordum. Yollarda olduğum için haberlerde denk gelmedim diye düşündüm. İki farklı ulusal (!) gazeteyi tekrar didik didik taradım ama Selçuk Aydın’ın şampiyonluk maçıyla ilgili en ufak bir şey bulamadım. Kime telefon ettimse maçtan haberi yok. Dahası dost sohbetlerimizde hala Selçuk’u tanımayan insanlar olduğunu gördüm. Acaba kabahat Selçuk’ta mıydı? Acaba şampiyonluk turlarını 61 numaralı şortu ve Trabzonspor kaşkolu yerine Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş formalarıyla kutlasaydı, o zaman Tüm Türkiye’nin gururu olabilir miydi? Bu benim kompleksim değil, kusura bakmayın. Tuncay Şanlının, Nihat Kahveci’nin attığı her golü ana haber bültenlerinde izledik ama Fatih Tekke’nin kaldırdığı Uefa Kupasıyla tek bir resmi yayınlanmadı memleketimde. Oysa Fatih, omuzlarında Türk bayrağı ile nasıl da gurur doluydu, poz veriyordu basına..

Selçuk Aydın şimdilik sadece Trabzon’un gururu. Şampiyonlukları sadece Trabzon’da kutlanıyor. Sadece Trabzon medyasında kendine yer bulabiliyor. Sadece Trabzonlu bir bakanın desteğini alıyor, sadece Trabzonlu bir işadamı destek oluyor. Allahtan ki genel müdürlüğünü Trabzonlu birinin yaptığı bir ulusal kanal var da, maçlarını naklen izleyebiliyoruz.

40 bin nüfusuyla bir başbakan çıkarmıştı Akçaabat. Nice büyük şehirlerin, milyonluk şehirlerin yapamadığını yapıp, süper lige bir takım vermişti Akçaabat. Bu şirin ilçenin artık bir de şampiyonu var. Bu gurur Akçaabat’ın. Bu gurur Trabzon’un.. Bu şehir Selçuk Aydın’a yeter, sahipsiz kalmaz Selçuk.

Sizin pek ilginizi çekmedi ama eğer sizler de paylaşmak isterseniz; bu gurur Türkiye’nin.. Selçuk Aydın’a hak ettiği değeri vermek, boynumuzun borcudur. Her gün şampiyonlar çıkmıyor bu memleketten.

Nicelerinin çıkması için, şampiyonlara hak ettiği değeri verin. Sen utanılacak bir şey yapmadın Selçuk; bu ayıp bizim.. Bu ayıp aynı zamanda neden şampiyonlar çıkaramadığımızın da cevabı.

Sen İstanbul medyasına sağ kroşe, sol direk ve aparkat atmaya devam et! Nicelerini devirdin sen. Eminim seni yazmak zorunda kalacaklar bir gün! En büyük galibiyetin olacak.. En güzel nakavtın..

Selçuk’tan maddi manevi hiçbir desteğini esirgemeyen ve en iyi koşullarda hazırlanması için elinden geleni yapan sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ve diğerlerine, bize bu gururu yaşattıkları için ve Türk bayrağını zirveye çıkartarak ülke tanıtımına katkıda bulundukları için bir sporsever olarak teşekkür ediyorum. ( http://www.internetspor.com/sampiyon-writer536.html )

Selçuk seninle gurur duyuyorum.. İlk önce bir Türk olarak.. Nice zaferlere Şampiyon! Hak ettiğin değeri görene kadar

Külünkoğlu
13.07.2009, 16:49
Sen yalcin aydinmisin yoksa,kardesi yani :)

Takım elbiseli Yalçın1461, yani Selçuk Aydın'ın kardeşi Yalçın Aydın'dır.

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs156.snc1/5812_1179252277727_1120759538_30542715_3533336_n.j pg

Yalçın1461
13.07.2009, 16:51
Selçuk Türkiyede yetişip Dünya şampiyonluğu finaline cıkan ilk Türk boksör ve şuandada Türk boks tarihinin en başarılı ismi olmuştur.
Sian abi yapabileceğinin en iyisini yapmıştır ancak , kazanması gereken iki elemeyide kaybetmiştir.Küçümsemiyorum o aolamasaydı Türkiye boksu tanımazdı , Onun aldığı bayrağıkaldığı yerden şimdi Selçuk taşıyor .Kim bilir belki daha başırılı bir boksör cıkarda bizde onu gururla izleriz.Ancak bu sistemle zor.Selçuk kaznıyorsa şavascı olduğundan dolayı kazanıyor.Buda onun Türk ve Trabzonlu kanı taşımasından kaynaklanıyor.
bence !!!

Külünkoğlu
13.07.2009, 17:00
Ozgunhan uzun yazıları okumaya pek vaktim yok ama arada kullandığın ifadelere dikkat etsen iyi olur. Yakışıksız ifadeler kullanıyorsun.

Selçuk bu maçı kazandı. Bırakın da bu zaferini yaşasın...

Bana göre rakibinden daha çok efor sarfederek kazandı. Kondüsyonu az şeklindeki mesajlara kesinlikle katılmıyorum. Oldukça sağlam bir rakip vardı karşısında ve bu rakibi 9. raunda yıktı, yıktı... Son raunda gelene kadar da 3 kere düşürdü, anlamayanlar için tekrar edelim 3 kere düşürdü... kime karşı yaptı bunları ? Avrupa Şampiyonuna karşı.. Bunlar kondüsyonsuz olabilecek şeyler mi ?

Yalçın1461
13.07.2009, 17:02
Rocky değil Osmanlı Savaşcısı

http://1.1.1.1/bmi/foto.fanatik.com.tr/GalleryNews/13FAN01BOKS-COK-BU.jpg

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/NewsGallery.aspx?aType=GalleryNews&gId=184&ItemOrder=1

Mollasalihoğlu
13.07.2009, 17:04
vurduğun kalkmasın Selçuk!
Bu yürekler seninle beraber..

ozgunhan
13.07.2009, 17:10
Bende sevgili Yalçın'ın söylediklerinin üstüne birkaç cümle kurmak istiyorum. İstanbul medyası bırakın boksu futbol harici diğer branşlarada yer vermiyor. Bu forumda ve gerek foreverlilya gerekse boks arena'da Selçuk Aydın'ın Türk boks tarihinin en başarılı ismi olduğunu defalarca yazdım. Özellikle Foreverlilya ve Bilgehan Demir ve Boks Arena Selçuk için ellerinden geleni yaptı. İstanbul medyası varsın Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş haberleriyle dönmeye devam etsin.

Yahu bir adam çıkıyor ve bırakın boksu Türk spor tarihinin en başarılı işine imza atıyor ve sizin sayfalarınızda minicik bir şekilde yer buluyor. Sizlere yazıklar olsun. Ondan sonra Trabzonlu'lar kendilerini çok beğenmiş diyorlar. Siz destek olun bakalım bizde teşekkür etmesini elbette biliriz. Yazık gerçekten.

Sevgili Yalçın'la maalesef ufak bir tartışmamız oldu fakat kendiside anlamıştırki herşey Selçuk Aydın için. Selçuk Aydın'ın başarılı olması için bizlerde yorumlarımızla Selçuk'u gündemde tutup bu şekilde destek verebiliyoruz. Müsabakadan sonra Selçuk'un annesinin ( Sanırım annesi ) Selçuk'a sarılması ve yüzünden gülücükler dökülmesi insanı duygulandıran anlardı. Babasıda yanına geldi ve elbette sevgili Yalçın her zamanki gibi Selçuk'un en büyük destekçisi oldu.

Çok gururluyuz çünkü Türk spor tarihinin en önemli olayına tartışmasız bir şekilde imza atılmasına çok ama çok az bir zaman kaldı. Bakın arkadaşlar, Selçuk Welterweight denilen günümüzün tartışılmayacak bir biçimde kabul gören en önemli en zor sikletinden ringlere çıkıyor. Bu çok ağır çok zorlu bir yol. Sizler birçoğunuz bu yolun zorluğunu tam anlamıyla bilmiyor olabilirsiniz fakat emin olun bu sikletin boksörleri en önemli boksörlerden oluşuyor. Hepiniz dua edin ve Selçuk'un çok iyi bir teknik ekiple çalışmasını Allah'tan dileyin.

Dünya Boks Konseyi Welterweight Dünya şampiyonu Selçuk Aydın of of of of of inanılır gibi değil. Allah yolunu ve tüm boksörlerimizin yolunu açık eylesin.

Not: Bu yazım Bordomavinet'teki son yazımdır hakkınızı helal edin.

peker61
13.07.2009, 17:40
Helal olsun Selçuk bide Orhan Ayhan anlatınca tadına doyulmuyo valla :)

Kaya
13.07.2009, 17:58
Maç esnasında Selçuk'un burnunun kırılması büyük şansızlıktı. Burnundan akan kan maalesef hiç durmadı ve sürekli Selçuk'u ekstra oyaladı. Böyle bir durum oluşmasaydı eminim maç daha erken biterdi.

:)

Başarılarının devamını dilerim... :)

İskender66
13.07.2009, 18:55
Resimlere bakınca maçı tekrar yaşadım. Harika resimler. Teşekkürler Yalçın ;)

Şahinoğlu
13.07.2009, 19:26
Şampiyon

Hala ismini duymayanlar var. Selçuk Aydın, Dünya Kıtalararası Boks Şampiyonu ve Avrupa Şampiyonu olarak iki kemerin sahibi oldu ve Dünya Şampiyonu olmasına ramak kaldı. Mini Tyson lakabı pek hoşuna gitmiyor, çünkü kendisiyle tanışmak için binlerce kilometre yol alan Tyson’dı. Sinan Şamil Sam’ın çok yaklaştığı ama kazanamadığı zaferleri kazandı, ve Türkiye’nin gurur kaynağı oldu. Olmasına oldu da, kimin haberi oldu? Hani şampiyonluklara alışkın olsak tamam diyeceğim de..

Uzun süredir şehirden şehre koşuşturuyordum, tesadüfen şampiyonluk maçına denk geldim. Nasıl haberim olmaz böyle bir maçtan diye vahlanıyordum. Yollarda olduğum için haberlerde denk gelmedim diye düşündüm. İki farklı ulusal (!) gazeteyi tekrar didik didik taradım ama Selçuk Aydın’ın şampiyonluk maçıyla ilgili en ufak bir şey bulamadım. Kime telefon ettimse maçtan haberi yok. Dahası dost sohbetlerimizde hala Selçuk’u tanımayan insanlar olduğunu gördüm. Acaba kabahat Selçuk’ta mıydı? Acaba şampiyonluk turlarını 61 numaralı şortu ve Trabzonspor kaşkolu yerine Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş formalarıyla kutlasaydı, o zaman Tüm Türkiye’nin gururu olabilir miydi? Bu benim kompleksim değil, kusura bakmayın. Tuncay Şanlının, Nihat Kahveci’nin attığı her golü ana haber bültenlerinde izledik ama Fatih Tekke’nin kaldırdığı Uefa Kupasıyla tek bir resmi yayınlanmadı memleketimde. Oysa Fatih, omuzlarında Türk bayrağı ile nasıl da gurur doluydu, poz veriyordu basına..

Selçuk Aydın şimdilik sadece Trabzon’un gururu. Şampiyonlukları sadece Trabzon’da kutlanıyor. Sadece Trabzon medyasında kendine yer bulabiliyor. Sadece Trabzonlu bir bakanın desteğini alıyor, sadece Trabzonlu bir işadamı destek oluyor. Allahtan ki genel müdürlüğünü Trabzonlu birinin yaptığı bir ulusal kanal var da, maçlarını naklen izleyebiliyoruz.

40 bin nüfusuyla bir başbakan çıkarmıştı Akçaabat. Nice büyük şehirlerin, milyonluk şehirlerin yapamadığını yapıp, süper lige bir takım vermişti Akçaabat. Bu şirin ilçenin artık bir de şampiyonu var. Bu gurur Akçaabat’ın. Bu gurur Trabzon’un.. Bu şehir Selçuk Aydın’a yeter, sahipsiz kalmaz Selçuk.

Sizin pek ilginizi çekmedi ama eğer sizler de paylaşmak isterseniz; bu gurur Türkiye’nin.. Selçuk Aydın’a hak ettiği değeri vermek, boynumuzun borcudur. Her gün şampiyonlar çıkmıyor bu memleketten.

Nicelerinin çıkması için, şampiyonlara hak ettiği değeri verin. Sen utanılacak bir şey yapmadın Selçuk; bu ayıp bizim.. Bu ayıp aynı zamanda neden şampiyonlar çıkaramadığımızın da cevabı.

Sen İstanbul medyasına sağ kroşe, sol direk ve aparkat atmaya devam et! Nicelerini devirdin sen. Eminim seni yazmak zorunda kalacaklar bir gün! En büyük galibiyetin olacak.. En güzel nakavtın..

Selçuk’tan maddi manevi hiçbir desteğini esirgemeyen ve en iyi koşullarda hazırlanması için elinden geleni yapan sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ve diğerlerine, bize bu gururu yaşattıkları için ve Türk bayrağını zirveye çıkartarak ülke tanıtımına katkıda bulundukları için bir sporsever olarak teşekkür ediyorum. ( http://www.internetspor.com/sampiyon-writer536.html )

Selçuk seninle gurur duyuyorum.. İlk önce bir Türk olarak.. Nice zaferlere Şampiyon! Hak ettiğin değeri görene kadar

Olay bu Trabzon bu ülkenin en nefret edilen şehri ne yazıkki keleşlerle askerlere sıkanlar irtiba görür meclise girer , Trabzon'lular heryerde en kıskanılan en çekilemeyen insanlar olmuşlardır , öyle büyüksünki Trabzonspor'um bunlar hep senin suçun ama inadına Trabzonspor , Yalçın kardeş senden ve Selçuk'tan ricamız Trabzonspor kaşkolunu çekinmeden maçlarda tekrar kaldırsın bizim bizden başka dostumuz yok başkalarının ne dediği önemli değil Selçuk'un hep arkasındayız .

Akif Gür
13.07.2009, 19:29
bu maçın tamamının izlenilebileceği bir yer varmı bildiğiniz?

OnOuR
13.07.2009, 21:36
Yalçın1461 resimler için çok saol... ;) Selçuk'un tarih yazışının karelerle ölümsüzleştiği o anları tekrar görmek iyi oldu...

yorumsuz6117
13.07.2009, 21:38
orhan ayhanın sözlerine katılmamak mümkün değil..futbolda böyle bi başarı yakaladığımızı düşünsenize avrupa şampiyonu olsak futbolda:D

Volkan
13.07.2009, 22:28
tek kelimeyle MUHTEŞEM

yorumsuz6117
13.07.2009, 22:30
maçın özetini en az 20 kere izledim valla keşke hakem bitirmeseydide selçuk tam paspas yapsaydı adamı..ama hakemde napsın adam ölücek diye korktu herhalde..

Terzioğlu
13.07.2009, 22:30
maçın özetini en az 20 kere izledim valla keşke hakem bitirmeseydide selçuk tam paspas yapsaydı adamı..ama hakemde napsın adam ölücek diye korktu herhalde..
Sorma hele 9.Roundu izlemeye doyamiyorum :)

Terzioğlu
13.07.2009, 22:31
Bu arada Selcuk'un muhtemel rakibi Andre Berto'nun Shane Mosley ile sene sonunda bir müsabaka yapacagi dedikodulari dolasmaya basladi.

annttiigs
13.07.2009, 23:37
ççççççççç

aynen aynen.

bizlere yakışmıyor !!!

annttiigs
13.07.2009, 23:49
Bu arada Selcuk'un muhtemel rakibi Andre Berto'nun Shane Mosley ile sene sonunda bir müsabaka yapacagi dedikodulari dolasmaya basladi.

berto'yu izledim, çok hızlı bir adam ama çok yumruk alıyor,
dayanıklı ancak "sağlam vuran birisi" bu adamı yıkar. sağlam vuran birisini tanıdınız değil mi :P

Fatih Kuloğlu
14.07.2009, 00:03
Helal be sana Osmanlı Savaşçısı. Egemenle bunu stopere koysak nası olur :D

steelturkTS
14.07.2009, 00:04
muhteşem bir bosor tam bir buzdolabı insan bu kadar soğukkanlı olur yaw.yumruklarına sağlık trabzonluların ve türkiynenin gururusun sen.ah birde ist yalaka medyası da sana sahiğ çıksaydı ama olsun.attığın her yumruk onların çenesinde patladı. OSMNANLI SAVAŞÇISI zirveye sadece bir adm kaldı....

Terzioğlu
14.07.2009, 00:09
berto'yu izledim, çok hızlı bir adam ama çok yumruk alıyor,
dayanıklı ancak "sağlam vuran birisi" bu adamı yıkar. sağlam vuran birisini tanıdınız değil mi :P
Luis Collazo'ya karsi bu yilin Ocak ayinda yaptigi müsabakayi komple izledim dün. Dedigin gibi cok hizli biri ama cok da acik veriyor. Ciddi rakiplere karsi (Collazo, Urango) henüz cok etkili maclar cikaramadi. Collazo müsabakasini puanla kazandi. Ama bir cok otoritenin gözünde Collazo kazanmisti maci. Yani cok da abartilacak bir rakip degil.

Bu arada ozgunhan abi burada yorumlarini zevkle okuyorum ve bokstan cok iyi anliyorsun. Elestirilerin yikici degil yapici. Yorumlarini gelecektede eksik etmemeni dilerim ama tabi sana kalmis.

mavidere
14.07.2009, 03:08
Ozgunhan'ın -özellikle- uzun yazılarını zevkle okuyan birisi olarak forumda devam etmesini diliyorum.. Bu konuyu en başından beri takip edenler boks konusunda ne kadar bilgili olduğunu ve Selçuk Aydın'ı nasıl desteklediğini biliyor. Ozgunhan tarafından yapılan eleştirilerin yıkıcı değil yapıcı olduğunu görüyor ve kendisini destekliyorum.

Bu arada; ŞAMPİYON'un medyada gereken ilgiyi görmemesi haliyle hepimizi üzdü. Bu durumun en önemli sebeplerinden birinin Selçuk'un ilk çıkışındaki "bölgesel boksör" izleniminden kaynaklandığını düşünüyorum. Tamam, maçlarına Trabzonspor formalarıyla çıkıp rakiplerini yere sermesi hepimizin gururunu okşadı ama bunun yansıması bu ilgisizlik olunca da sevincimiz buruk kaldı. Bundan sonra varsın maçlarında TS atkısı sallamasın, ben bundan gocunmam. Sonuçta onun içindeki Trabzon/Trabzonspor aşkını bütün Trabzon biliyor. Şöyle söyleyeyim, Selçuk Aydın yerine başka bir isim mesela Bursa'dan bir boksör bu başarıları yakalasa, kendisi hep Bursaspor'lu olarak lanse edilse bu belki beni rahatsız edebilir ve olayı sahiplenmek konusunda tereddüte düşürebilir. İnsanların bilinçaltından "Selçuk Aydın = Trabzonspor" düşüncesinin yıkılması gerekir diye düşünüyorum. O şu andan itibaren Trabzon'un değil Türkiye'nin boksörüdür. Bundan sonrası için tanıtımlar, reklam çalışmaları, halkla ilişkiler hep bu yönde olmalı. Bu işler çok profesyonel ekipler tarafından yürütülmeli. İşin maddi yönüne de bakarsak Selçuk Aydın milyon dolarlar kazanabileceği bir yola girmiştir. (Bir örnek vermek gerekirse bildiğim kadarıyla Selçuk ile aynı siklette dövüşmüş olan efsane "Oscar De La Hoya" kariyeri boyunca 500 milyon dolar'dan fazla para kazanmıştır. Tabi bu uç bir örnek ama bu paranın %10'unu kazansa bile yeter) Dolayısıyla hiçbirşey şansa bırakılmadan çok daha planlı-programlı yürütülmelidir.

Konu biraz dağıldı. Toparlarsak; Selçuk Aydın'ımız ulusal bir kahramandır ve Türk spor tarihinde EFSANE olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Cem Akyüz
14.07.2009, 03:12
Gururumuzsun Selçuk her zaman yanındayız

POYRAZ
14.07.2009, 04:36

Dünya sampiyonluk kemeri hic kimsenin beline
yakismadi sana yakisacagi kadar.
O kemeri de takacagin günü sabirsizlikla bekliyoruz sampiyon.

Ertuğrul ATALAY
14.07.2009, 14:40
Helal olsun...

Yalçın1461
15.07.2009, 02:17
Selçuk Aydın isyan etti

Cumartesi akşamı Belçikalı rakibi Sugar Jackson ‘ı mağlup ederek, orta siklet boksta ülkemize iki kemer kazandıran ve tarihe geçen Selçuk Aydın, isyan etti.

Radyospor’da “Özgür Sancar’la Haber Özel Programı”na katılan Selçuk Aydın, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğini hatırlatarak, “İki kemer birden kazandım. Ayrıca WBC madalyası kazanarak dünya şampiyonluğu şansı elde ettim. Ama cumartesi akşamı salon boştu. Bu ilgisizlik zoruma gidiyor” şeklinde konuştu.

İşte tarihi başarının kahramanı Selçuk Aydın’ın çarpıcı sözleri

GALİBİYETTEN HİÇ ŞÜPHEM YOKTU

Kazanacağımdan kuşkum yoktu, kendime inancım tamdı; her şey beyinde bitiyor. Burnum kırıldığı zaman, “Artık yavaşla, burnun kırıldı nasıl olsa, kimse sana niye kaybettin demez. Burnum kırık nasıl olsa” şeklinde düşünseydim, o maçı kesin olarak kaybederdim. Ama ben burnum kırıkken bile nasıl kazanacağımın hesaplarını yapıyordum. Çünkü üzerimde emeği olan çok sayıda insan var, beni izleyen milyonlarca insan vardı, onları mahçup edemezdim.

HER ŞEY DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN

Çok büyük bir emek harcamıştım bu şampiyonluğa hazırlanmak için… Her şey dünya şampiyonluğu içindi. Yarı finali kazandığım için bana WBC madalyası verdiler. Artık tüm düşüncem dünya şampiyonluğu için…
İbrahim Hacıosmanoğlu, bana öz ağabeyimden yakındır. En büyük destekçimdir. Bunu herkes böyle bilsin.

SON ROUNDLARIN ADAMIYIM

Bir takım eksikliklerimiz var, çalışma stilimizden kaynaklanıyor, ama bunları önümüzdeki dönemde kapatacağım. Kondüsyonum iyidir. Rakibimi, dengede tutabilmek için zaman zaman rölantiye aldım. Ama beni iyi tanıyanlar bilir ki ben son roundların adamıyım. Herkes ilk raundlarda knockout’u bulduğum için son roundlarda yorulacağımı düşünür; ama ben turbo gibi son roundlarda açılıyorum.

ASKER GİBİ YAŞIYORUM

Bana inananları hiçbir zaman mahçup etmeyeceğim. Ben bugünleri görebilmek için hayatımdan fedakârlık yaptım, kendi yaşantımdan fedakârlık yaptım. Bir kaç senedir askerlik hayatı yaşıyorum. Adeta askerlik yapıyorum. Çok ağır antrenmanlar yapıyorum. Bu maça çıkabilmek için 7 kilo vermek zorunda kaldım.

İLGİSİZLİK ZORUMA GİTTİ

Salonun yüzde 99’u Trabzonluydu. Ben Trabzonluyum ve memleketimi seviyorum, ama ben Trabzon’un başarısı için orada değildim. Türkiye’yi temsil ediyorum. Tabiî ki insanların mazeretleri olabilir, ama maç saat 23.00’te başlıyordu. İsteyen gelebilirdi. Gönül isterdi ki salon dolsun. Ben Kıtalararası Şampiyonluk için Trabzon’da bir maç yaptım. O maçı Trabzon’da yapabilmek için çok büyük fedakarlıklarda bulundum. Menajerim ve kulübümün büyük fedakârlığı oldu ve bize büyük külfetlere mâl olmuştu. Ama salon tıka basa dolmuştu. Hatta pek çok kişi dışarıda kalmış, salon dışında bizi desteklemişlerdi. Tamam anlıyorum, orası benim kalem gibiydi, ama ben Türk sporcusuyum ve Türkiye’yi temsil ediyorum.

İnanın salonun boş olması beni çok üzdü. Ben büyük fedakârlık yaptım. Türk insanı bu büyük zafere tanıklık etsin diye… Yoksa ben gidip bu maçı Belçika’da oynar daha fazla para kazanırdım. “Ağrısız kafam, dertsiz başım der”, çıkar maçımızı yapardık, benim için yerler çok önemli değil, telefon kulübesinde bile maç yapabilirim, yeter ki dövüşebileceğim bir adam olsun karşımda… Herkesi yenebilecek gücüm de var, ama atalarımızın dediği gibi “Marifet iltifata tabidir” böyle ilgisizlik gördüğümüz zaman zorumuza gidiyor.

.....
15.07.2009, 02:23
üstteki resim gerçekten bizi anlatır nitelikte. Ayrıca Türkiye evladına sahip çıkmıyor malesef

Gürkan özkan tutturmuşlar , tamam ona da lafım yok ama bu adam başarılamayanı başardı. El insaf yani emekleri karşılıksız kalmasın lütfen...

Ömer Kaya
15.07.2009, 02:45
Trabzon seninle gurur duyuyor

Volkan061
15.07.2009, 13:32
o bir efsane, o bir osmanlı savaşçısı. kimse nazar etmesin maşallah desin. trabzonumuzun gözbebeği selçuk aydın

Tunga
15.07.2009, 23:00
Olimpiyatlar ve Dünya Şampiyonaları dışında boksu takip etmem. En azından etmezdim. Selçuk yüzünden müptelası olduk gerçi.

Ben boksu seyretmekten anlarım sadece; ama kısas ve gözlemlerle bir değerlendirme yapmak çok da zor değil bence.

İnanç önemli midir?

Kendine güvenmek önemli midir?

Demir gibi kasların olması önemli midir?

Kondisyon önemli midir?

Hepsi de önemlidir. Ama "akıllı olmak" hepsinden önemlidir. Eğer bu saydıklarımın başında, onu işleten bir akıl yoksa hiç biri fayda etmez.

Gelelim maçın bana göre kısa özetine.

İki boksör ringte. Sonuçta sıkletleri bir olduğuna göre biri diğerinden güçlü demek kolay değil. Aynı zamanda ikisinin de çok değerli kemerleri var; ama rakibin profesyonellik tecrübesi Selçuk'tan fazla. Tüm bu şartlar altında az da olsa belki de rakip avantajlı gibiydi. Deneyim de akıl kadar değerli bu işte, onu anladım.

Rakibin "aman bittim, düşüyorum" hikayelerini gerçeğe dönüştürdü Selçuk. Başta numara yapan Şugar çocuk, sonunda pudra şekeri oldu zaten.

İyi de haydi gelin şöyle bir değerlendirme yapalım. Bu seviyede bir maçta, sondan 3 önceki 9. rauntta bir boksör diğerini hakem kararıyla (ki bence bu karar knock-out'dan beter) yeniyorsa, ona kondisyonu yok demek, sadece boks bilmekle açıklanamaz. Başka bir şey daha söylemek lazım. Rakip zayıftı demek için de boksu bilmek gerekmiyor çünkü. Hele burnundan oluk oluk kan gelirken, ağzında da o ağızlık varken, bu tempodaki bir maçta nefes bile alamaması doğalken, o rakibi erirken ayakta kaldı. Tüm bu veriler değerlendirildiğinde Selçuk kesinlikle kondisyonsuz demem, diyemem.

O raunda gelene kadar Selçuk rakibine 3 defa saydırdı. Aynı zamanda tribündekilerin gaz vermesine inat, Selçuk "Ya Allah bismillah..." diye saldırmadı. Vurdu, vurdu takipte kaldı. Çok akıllı dövüştü.

Güçlüydü, akıllıydı, taktiğine uydu ve maçı kazandı. Cemal Kamacı'dan sonra harika bir hemşerimiz daha oldu. Bireysel bir sporda olması gereken özgüven, Selçuk'ta kesinlikle bir kendini üstün görmeye dönüşmedi.

Alçak gönüllü, mütevazi; ama istikrarlı, tutarlı, güçlü ve akıllı.

Daha ne olsun?

Tüm Türk Sporcuları'na örnek olsun.

Boksu izlemiyor da olsam, sevmem diyemem. Bence boksörler, pek çok (oranı belki de %90'larda) futbolcuya göre çok daha centilmen, hoşgörü sahibi ve sportmen. Rakibin ayağını, kolunu, belini, burnunu kırmak için "futbol" oynayanlara inat, bu dövüş çok ciddi bir disiplin içinde ve rakibe çok büyük bir saygı duyarak yapılıyor.

O nedenle en mert sporlardan biri belki de. O sporun en tepesinde bir hemşerimin, bir Türk'ün olmasından daha büyük gurur verici ne olabilir ki?

Yaşa Selçuk! Çok yaşa!

Hasan Habip Özbay
16.07.2009, 03:58
helal olsun ama şu ezik medya malesef konu trabzon ve onunla ilgili bi şey olsa hemen sırt dönüyor yazık kendilerine tebrikler kardeşim

Hüseyin Çümen
16.07.2009, 04:45
dünya şampiyonluğu kemeri için rakibi andre berto ymuş sanırım adamın videolarını izledim çok sağlam bi rakip gerçekten ama selçuk onuda yenecektir inşallah

zeki gursoy
16.07.2009, 09:01
selçuk çok acı konuşmuş ama anlayana..
çıktığı forma gengi kırmızı beyaz, Türkiye..
adam Trabzonlu diye sadece Trabzonlulardanmı destek alacak, nasıl bir saçmalıktır bu?
ayıptır yazıktır..
sinanın maçı için ki oda çok önemli bir öaçtır ortalığı ayağa kaldıran medya, taa Almanyaya gidip orda magazinsel röpörtaj bile yapan medya Selçuktan bi haber..
tam tokatlık yani..
selçuktan medyayıda nakavt etmesini bekliyoruz....
saydırmadan..
tam gözünün üstüne..
hakediyolar çünkü bunu..

sarman61
16.07.2009, 10:19
Gürkan özkan show amaçlı maçlar yapan bir kişidir. Selçuk Aydınla aynı kefeye konulması çok büyük yanlıştır.

hamucera
16.07.2009, 13:08
Şöyle bir internette gezindim, haber sayfalarına spor sayfalarına baktım, varsa yoksa futbol haberleri, o onu almış bu şunu almış, şu ona yenilmiş, eksilkeri varmıi falan filna, yarısından çoğu yalan transfer haberleri,

daha geçen gün Türk spor tarihinin en büyük olaylarından birisi hatta en büyüğü gerçekleşti Kültür Başkentimiz İstanbul'da. Dünya Kıtalararası ağır siklet boks şampiyonu Sporcumuz Selçuk AYDIN iki kemer için çıktığı Beşiktaş Akatlar spor salonunda, az sayıdaki seyirci önünde her zaman yaptığı gibi rakibini nakavt ederek, iki kemerin de sahibi olmuştur. Oysaki ne maç öncesi nede maç sonrası ulusal basında bu başarı hakettiği yeri bulamamış, manşetten verilmesi gerekirken sadece spor sayfalarında küçük bir kare içinde küçük puntolarla yer almıştır,

Hatta bundan daha da kötü olan ulusal Tv kanalımız ve bizim vergilerimizle ayakta duran TRT Sedat Tunalı'ının da dediği gibi sadece Selçuk Aydın kıtalararası bok şampiyonu oldu diyerek haberi geçiştirdi, oysaki Selçuk Aydın kıtalararası boks şampiyonu olalı uzun zaman olmuştu.

Peki ya diğer basın kuruluşlarına ne demeli, maç boyunca Orhan Ayhan çok yazık sadece sporu futbol olarak görüyoruz oysaki böylesine önemli bir maç tüm ulusal medyada yer almalıydı bu sadece şhow tv nin çabası ile olmaz derken aslında kendi kanalınıda bu konuda uyarmalıydı, çünkü show tv nin canlı yayınladığı ve Selçuk Aydın'ın 2 kemeri kaldırdığı maçın sonucunda shıw tv de unutup gitmişti, ama aynı tv kanalı Amerika'da harikalar yaratan gururumuz Hidayet Türkoğlu'nun almış olduğu parayı haber yapmış ve ana haber bültenine canlı olarak bağlamıştı, çok iyi para aldın laflarını yaparken, Hidayet'in ben aldığım paranın başarımın önüne geçmesini istemiyorum sözünden hemen sonra zaten biz para ile ilgililenmiyoruz, biz başarın ile ilgileniyoruz diye kıvıran bir ana haber bülteni neden Selçuk Aydın'a da aynı ilgiyi göstermediğini çok merak ediyorum,

Ulusal medyamız artık internette tıklanma savaşına girmiş tv de ise insan bedenlerini ön plana atarak izlenme yarışına girmiştir, Yurt dışında bir okuldaki taciz veya bir bayanın bilerek verdiği edepsiz görüntüler manşet olurken, ünlü bayanların mayolu, bikinili görüntülerini uluslararası bir olay gibi ana haber bültenlerinde verirken, Türkiye'nin adını başarı ile temsil eden Dünya çağında bir başarı elde eden Sporcuyu neden bırakın ana haber bültenini spor bültenlerinde dahi konu etmemesinin sebebi sorulmalıdır,

Spor sadece futbol ve para değildir olgusunu halen daha anımsayamayan Türk halkına, Türk basınına bunu anımsatmak gerektiği bir gerçektir,

bir yandan ulusal basına kızarken bir yandan da, onlardan daha çok sahip çıkması gereken Trabzon halkına kızıyorum, sporu sadece futbol olarak görüp sadece futbol olarak algılayan o kadar çok insan varki, Trabzonspor denilince duran yönünü değiştiren, ama Trabzonspor dışında Trabzon ve milli amaç edinen spor branşlarına gereken önemi göstermeyenlere kızıyorum,

Bu cümleme çok kızan olacaktır ama bir Fatih Tekke başlığına bakıyorum, bir Selçuk Aydın başlığına bakıyorum, başarılarına bakıyorum sonuç olarak demekki halk olarak başarıya değil sadece odak noktasına yönlendiğimiz gerçeğini görüyorum, oysaki Selçuk Aydın'a ençok bizlerin sahip çıkması sahip çıkmayanlara da sahip çıkmaları gerçeğini göstermenin bizlerin bir borcu olduğunu düşünüyorum,

bu düşünceler ile ben şahsım olarak ulusal medya organlarına bir mail ile bu konu ile ilgili düşüncelerimi, özellikle TRT ye bu konudaki duyarsızlıklarından ötürü gerçek bir devlet Televizyonu olmanın sadece reyting olayından ibaret olmadığını yazacağımı söylüyorum ve herkesten aynı duyarlılığı göstermesini ve önce bizim sonra tüm Türkiye'nin değeri başarılı sporcusu Selçuk AYDIN'a sahip çıkmaya davet ediyorum

3 tane kulübün başkanlarının katıldıkları 1 saatlik programa tam sayfa ayırıp boks şampiyonunda 10*10 cm lik yer ayıranları kınıyorum. Onlara özel program hazırlayıp, Selçuk AYDIN'ı hiçbir programa çıkartmayanları, gerek yerel, gerek ulusal medya ayrımı yapmadan kınıyorum.

Volkan061
16.07.2009, 14:12
yazıklar olsun bu medyaya. gerçekten bende isyan ediyorum. bayrağımızı dalgalandıran, istiklal marşımızı dünyaya söylettiren selçuk aydınımız bu ilgisizlikten yakınır tabi. yazıklar olsun bu ilgisiz medyaya basına.

Mustafa ÖZDEMİR
16.07.2009, 19:35
selçuğa helal olsun .artık 1 maçı kaldı onuda aldımı dünya 1.si oluyor.ama bişe dikkatimi çekti texas taki maçta ve istanbuldaki maçta trabzonspor kaşkolunu sallamadı .bir problemmi var...

Murat'
16.07.2009, 20:27
Arkadaşlar Selçuk Aydın'ınımız Dünya Şampiyonu olması için kiminle karşılaşacak.

Yalçın1461
17.07.2009, 01:12
ŞAMPİYON SELCUK AYDIN 'a KARŞILAMA TÖRENİ

Dünya Kıtalararası ve Avrupa Profesyonel Boks Şampiyonluğu Ünvanını Kazanan Türkiyenin Gururu Selçuk AYDIN Cumartesi Saat 10 : 00 da Trabzon'a Gelecektir.
Kendisine Havalimanında Karşılama Töreni Yapılacaktır Tüm Spor Severler Davetlidir.

mashal61
17.07.2009, 01:21
Gereken ilgiyi göstermedi basın. Bu sık sık başarılan bir olay değildi. İnş. Dünya şampiyonu da olacak. Bakalım o zaman nasıl geçiştirecekler.

Badaloğlu
17.07.2009, 12:36

http://www.karadenizgazete.net/images/yazar/4.jpg

DEMİR YUMRUK SELÇUK / Aksal YAVUZ

Yıllardır horlanan-aşağılanan Türk gurbetçileri, şampiyonluğa hasret Trabzonsporluları aklına getirerek saldırdı Belçikalı rakibine.

Burnundan boşalan kan “ bu gece bordo-mavililerin değil sadece, ülkenin gururu olmalısın” sözünü getirdi aklına…
Giydiği 61 numaralı forma altında salladığı balyoz gibi yumruklarla, selam ile sitemi aynı anda gönderdi tüm dostlarına…

Türk’tü, Trabzonlu ve Trabzonsporlu idi.
Yaptığı, yapacağı koca ülkede bir ilkti.
Evet, Selçuk Aydın’dan, deyim yerindeyse yalnız adamdan bahsediyorum.

Akçaabatlı yiğidimiz maçın oynandığı gece, bulut misali gezindi ringde. Bazen şimşek gibi çaktı, bazen aslan kesildi, kükredi.

Burnu kırıldığında, Türklüğü düştü aklına, salonda dalgalanan dünyanın en güzel ay- yıldızlı bayrağı ilişti gözüne. Titreyip kendine geldiğinde, gururu kırılanların, horlananların ve ekran başında “ Türkiye Türkiye ” diye bağıranların yüzü suyu hürmetine, demir gibi yumruklarını bir avuç Trabzonspor taraftarının tezahüratları altında rakibinin suratına indirdi…

Tüm bunları yapan, yeri-göğü inleten, damarlarında Türk kanı dolaşan, rakiplerini genelde nakavt eden, gelecekte dünya boksunda adından ve Türkiye’den daha çok söz ettirecek Selçuk Aydın, ne yazık ki ülke basınında yeterli ilgiyi görmedi.

Ulusal basının gözünde, İstanbul takımlarında oynayan bazı yabancı futbolcuların köpekleri, bazı mankenlerin kilolu-yağlı göbekleri, rüküş etekleri kadar haber değeri olmadı Akçaabatlı Selçuk’un rakiplerine ettiği…

Türk boks tarihinde bir ilki gerçekleştiren bu yağız delikanlı Trabzonlu değil de yabancı uyruklu, ya da çakma Türk olsaydı acaba neler yazılırdı, neler çizilirdi ulusal basının renkli sayfalarında. Yer yerinden oynamaz mıydı acaba?

Ya Trabzonsporlu yöneticiler?
Trabzonspor yönetiminden hiç kimse, Trabzonspor aşkıyla yanan bu delikanlının yanında yer almadı; ne maç gecesi, ne de maç sonrası…

Hadi bundan vazgeçtik diyelim, kulübün internet sitesinde, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin destek olduğu sporcuya laik bir kutlama haberi yapılamaz mıydı?

Günahını almayalım web sitesi yöneticilerinin, haber yaptılar yapmasına ama, maçtan on iki saat sonra yapılan haberin ömrü ne yazık ki on iki saat sürdü…

Oysa bordo-mavili kulübü ziyaret eden Trabzonsporlu olmayan bazı siyasilerin, sanatçıların ve iş adamlarının tesislere geliş-gidiş haberi haftalarca okuyuculara duyurulur.

Öyle ya, ne gerek Selçuk Aydın’a; zira yalnız adam Selçuk’un kimselere küsmeye hakkı olamaz, çünkü onun nüfus kâğıdında Trabzon yazılı, yüreğinde Trabzonspor sevgisi kazılı, Trabzonsporlu ve Trabzonlu bazı sporcular, teknik adamlar, siyasiler, sanatçılar, yazarlar ve gurbetçiler gibi…

Ahmet Ocak
17.07.2009, 12:58
ya zencinin de suratı çarsamba pazarı gıbı ama sıyah tenı kapatıyor morlukları

Nebiye
17.07.2009, 13:17
ŞAMPİYON SELCUK AYDIN 'a KARŞILAMA TÖRENİ

Dünya Kıtalararası ve Avrupa Profesyonel Boks Şampiyonluğu Ünvanını Kazanan Türkiyenin Gururu Selçuk AYDIN Cumartesi Saat 10 : 00 da Trabzon'a Gelecektir.
Kendisine Havalimanında Karşılama Töreni Yapılacaktır Tüm Spor Severler Davetlidir.

Görmeyen bilmeyen kalmasın arkadaşlar :yattara:

Ilelioglu
17.07.2009, 18:26
Tebrikler ve basarilarin devamini diliyorum...