PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Şuayip Aydın
20.03.2007, 17:16
Yattara'dan iyi haber

Trabzonspor Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, Belçika'ya kontrol amaçlı giden Yattara'da sorun olmadığını belirterek, Gineli oyuncunun ligde oynanacak Kayseri Erciyesspor maçında forma giyebileceğini söyledi. Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada Belçika'da ameliyat olduğu doktoruna kontrole giden Gineli yıldız İbrahim Yattara'nın raporları Trabzonspor Kulübü'ne geldi. Trabzonspor Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, Yattara'nın yapılan kontrollerinde her şeyin kendi söylemleri gibi gelişitiğini belirterek, "Yattara'da her hangi bir sorun yok. Ağırılarının ameliyat olduğu yerle bir ilgisi yok.
Kalça kemiği (Fubis) yapışma yerinde ödem var. Yattara'nın daha önce ameliyat olduğu doktoru, her futbolcuda bunun olabileceğini söyledi. Yattara, 1 haftalık bir dinlenmeden sonra antrenmanlara başlayabilecek. Ligde oynanacak olan Kayseri Erciyesspor maçında oynamasına bir engel yok" dedi.

nesta61
20.03.2007, 17:31
boyle bısey olsun bızzat kendım sahsen yonetım bınasının onune gıder eylem yaparımbalon haber

Cabri61
20.03.2007, 17:31
Bu hafta sonu başlayan Rusya liginin zirveye oynayan takımlarından Zenit Saint Petersburg, Gökhan Ünal için müthiş bir teklifle tekrar harekete geçti.

Bu sezon başı ve devre arası transferi sırasında Gökhan için Kayserispor’un kapısını çalan Rusya liginin güçlü takımlarından Zenit Saint Petersburg, yine golcü oyuncu için sarı-kırmızılı takımın kapısını çaldı.

Gökhan için Kayserispor’a sezon başında 3 Milyon Euro ile gelen ardından da bu teklifi 4 Milyon Euro’ya kadar çıkartan Zenit ekibi, devre arasında da bu teklifi 5 milyon Euro gibi bir rakamla tekrar çalmıştı.

Böylesi astronomik tekliflere rağmen Gökhan’ın transferine onay vermeyen Kayserispor’a şu sıralar Zenit takımının 6 buçuk milyon Euro’luk teklifi ile karşı karşıya kaldı.

Turkcell Süper Ligi’nin bitmesiyle birlikte Gökhan’ı Rusya’ya götürmek isteyen Zenit’li yöneticilerin hem Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ı hem de Başkan Recep Mamur’u ikna turlarına başlamaya hazırlandıkları öğrenildi.

Öte yandan Gökhan’ı ikna etme işini ise milli takım arkadaşı Zenit’te top koşturan Fatih Tekke’nin üstleneceği gelen bilgiler arasında.

Şuayip Aydın
20.03.2007, 18:05
Ziya Doğan tepkili
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Ankaragücü maçında Ceyhun ile aralarında bir gerginlik yaşandığı biçiminde çıkan haberleri komik bulduğunu söyledi.

Doğan, ligde ve Fortis Türkiye Kupası'nda zorlu maçların kendilerini beklediğini ve milli maçlar nedeniyle verilen aradan sonra oyunculara dinlenmeleri için 3 gün izin verdiklerini belirtti.

Ankaragücü'ne 1-0 yenildikleri karşılaşmadan sonra Ceyhun ile aralarında gerginlik yaşandığı biçimindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Doğan, ''Bu haberleri çok komik buluyorum. Maçın ne devre arasında ne sonunda ne de başında böyle bir diyalog olmadı. Bu tür haberlere ülke adına ve gelecek adına üzülüyorum. Çıkan bu tür haberler insanı düşündürüyor'' dedi.

Geçen hafta Yattara ile ilgili çıkan habere de çok üzüldüğünü dile getiren Doğan, ''Bu konuları konuştukça üzülüyor ve sıkılıyorum. Bunlar tamamen yalan haberler. Trabzonspor, büyük bir kulüp, büyük bir camia. Çok basit şeylerle kamuoyunu neden yanıltmaya çalışıyorlar, amaç nedir, bilmiyorum'' diye konuştu.

Bordo-mavili futbolcuların paralarını almakta sıkıntı yaşadığı biçimindeki iddialar ile ilgili olarak ise Doğan, şunları söyledi:

''Bu tür haberlerle kamuoyunun meşgul edilmemesi lazım. Trabzonspor'un hedefleri var. Bu hedeflerinden Trabzonspor'u saptırmaya çalışıyorlar. Türkiye'nin şartları belli. Her kulüpte olduğu gibi zaman zaman ekonomik anlamda sıkıntılar olabiliyor. Trabzonspor'da kimsenin parası kalmamıştır. Yazılanlar ve söylenenler doğru değil.''

coolank
20.03.2007, 19:43
sevgili fatih tekke boş ver gökhan ünalı ikna etmeyi .. asıl şu rusları ikna et de şu hüseyinden kurtulalım .. hadi kaptan yap bir iyilik daha ..3 4 kaça alırlarsa alsınlar hatta senin için 2.5 bile olur ...:)

Erdem Keser
20.03.2007, 19:47
Millilerde Fatih Tekke Şoku
A Milli Futbol Takımımızdan, kritik Yunanistan ve Norveç maçları öncesinde kötü haberler gelmeye devam ediyor. Nuri Şahin'den sonra bugün de Fatih Tekke'nin sakatlandığı bildirildi.

A) Milli Takım Doktoru Cengiz Dinç yaptığı açıklamada, milli takımın bugün yaptığı antrenmanın basına kapalı bölümünde sakatlık geçiren Fatih'in idmanı yarıda bıraktığını söyledi.

Dr. Dinç, Fatih'in durumunun yapılacak kontrollerden sonra kesinlik kazanacağını belirterek, ''Fatih'in antrenmanda sol arka adalesinde zorlanma oldu. Tedbir amaçlı olarak, çalışmaya devam etmedi. Fatih'in durumu yapılacak kontrollerden sonra kesinlik kazanacak'' dedi.

Lig tv
bi milli mactada sakatlanmasa olmaz

forza61ts
20.03.2007, 19:48
Şubat ayında yükseldik
Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikçileri Federasyonu'nun (IFFHS) Şubat ayı değerlendirmesinde takımımız 17 sıra biren yükseldi. Buna göre Ocak ayı değerlendirmesinde 91.5 puanla 164. sırada yer alan Bordo-Mavililer, Şubat ayı değerlendirmesinde 99.5 puanla 147. sırada yer aldılar
ziya hocayla cıkısımız sürecek..

Enes Berfin
20.03.2007, 20:47
ziya hocayla cıkısımız sürecek..

Aynen öle gelecek sezonda, Insallah Ziya doganla Rüya Takimi olacagiz, Karadeniz FIRTINASI.

Ali Sırrı
20.03.2007, 20:49
Ziya Doğan iyi de bu yönetim çok pasif kalıyor.

Erkin
20.03.2007, 20:52
Son zamanlarda bu Yattara haberleri oldukça çıkmaya başladı. İstanbul basını ve uzantıları akıllarınca Yattara'yı Trabzonspor'dan koparmak için zemin hazırlamaya çalışıyor. :mad:

Enes Berfin
20.03.2007, 20:52
Ziya Doğan iyi de bu yönetim çok pasif kalıyor.

Yönetimi zaten gözden cikardik.

sbay
20.03.2007, 21:25
http://www.haber61.net/images/news/ibrahim_haciosmanoglu.20061010155954.jpg

Seneyede Hoca Ziya Doğan

Hacıosmanoğlu, "Doğan'ın 1.5 yıllık sözleşmesi var ve o sözleşmesi bitene kadar bu takımın başında kalacak. Seneyede Hoca Ziya Doğan
Trabzonspor'da Ankaragücü maçı sonrası çıkan istifa seslerine İkinci Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu cevap verdi. Hacıosmanoğlu, gelecek sezonda Ziya Doğan' la devam edeceklerini belirterek, "Doğan'ın 1.5 yıllık sözleşmesi var ve o sözleşmesi bitene kadar bu takımın başında kalacak. Bunu herkes böyle bilsin.
Bizim bunlarla değil, saha dışındaki etkenlerle uğraşmamız lazım. Çoğu takım alın teri ile değil de, emek hırsılızlığı ile maç kazanmaya çalışıyor. Bunların önüne geçmemiz lazım" şeklinde konuştu.
AĞITLAR YAKMAYA GEREK YOK
Trabzonspor'da İkinci Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kaybedilen maçlardan sonra ağıt yakılmaması gerektiğini söyledi. Hacıosmanoğlu şöyle konuştu; "Bu tür söylemklerin Trabzonspor'a zararı vardır. Anakaragücü maçında atak yapamadık evet ama Galatasaray maçında ise iyi oynamamıza rağmen kazanamamıştık.
Nasıl kazanılan maçlardan sonra nağra atmamız gerekmiyorsa kaybedilen maçlardan sonra da ağıtlar yakmamamız gerekiyor. Oynamazsan yenilirsin. Bugünleri mantıklı düşünürek ve mantıklı davranarak atlatmamız gerekiyor. Alınması gereken dersleri aldık"
DOĞAN BU TAKIMDA KALACAK
Hacıosmanoğlu, Ziya Doğan'ın takımdan gönderileceği yönünde çıkan haberlere sert tepki göstererek, "Ziya Doğan'ın bir buçuk yıllık sözleşmesi var. Ziya doğganm bütün maçlarını kaybetsede, zirveye de oynasa kümeye de oynasa bu takımın başındadır. Trabzonspor'un hocası Ziya Doğan'dır ve bu takımın başındadır.
Biz şimdiden önümüzdeki sezon için hocamızın isteği doğrultusunda çalışmalar yapmaya başladık. Bunları dillendirenler Trabzonspor'a ihanet ediyor" diye konuştu. Hacıosmanoğlu, Erdinç ve Ceyhun'a da arka çıkarak, "Oynamıdılar ve bile bile sart gördüler deniliyor. Bu futbolcular buradan ekmek yiyor. Bunlar çok çirkin sözler" diye konuştu.
30'U GEÇMİŞ FUTBOLCU İSTEMİYORUZ
Musampa'nın ikinci bir Tomas Jun vakası olmadığını söyleyen Hacıosmanoğlu, "Tomas Jun'un bonservisine yüklü bir miktar para verilmişti, ancak Musampa'nın bonservisine para vermedik. Tomas Jun, Musampa ile kıyaslanamaz bile.

Ancak ben her zaman söylüyorum. Trabzonspor'un böyle 30 yaşını geçmiş futbolculara ihtiyacı yok. Bunlar yıldız bile olsa. Bizim Trabzonspor'da kendini gösteribelecek, kariyer yapmak isteyen yıldız adayı futbolculara ihtiyacımız var.
Bu tranfserlerde yalnış yaptığımızı biliyoruz. Ancak Musampa şu anda Trabzonspor'un bir futbolcusudur ve bu takıma verebileceği çok şey var" dedi.

Alt yapıdan futbolcu alınmıyor konundaki eleştirilere ise Hacıosmanoğlu, "Demirel'in çok sevdiğim bir sözü var, "Benzin vardı da biz mi içtik" şu anda alt yapıdan direk takımda oynayacak futbolcular yok. Şu anda da gençlere şans verecek durumda değiliz" dedi.
HIRSIZ OLMAYAN ŞAMPİYON OLSUN
Trabzonspor dışındaki kimin şampiyon olacağının kendisini hiç ilgilendirmediğini söyleyen Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu: "Ben Trabzonlu doğdum, Trabzonlu öleceğim. Trabzonspor şampiyon olmadıktan sonra kimin şampiyon olacağı benim umrumda değil. Ben sadece şunu istiyorum.

Şampiyonluklar sahada kazanılsın. Saha dışında değil. Bu söylentilerin oluşmasında etken olanlarıda şiddetle kınıyorum. Emek hırsızlığı yapmadan kim hak ediyorsa şampiyon o olsun.
HAKEMLERE ÇOK BASKI YAPILIYOR
Hakemlerin çok baskı altında kaldığını söyleyen Hacıosmanoğlu, "Bence hiç bir hakem bilerek yalnış karar vermiyor. Kapalı kapılar arkasında herkes hakemlerden kendi lehlerine karar vermesini istiyor. Bu tür organizasyonları yapanlar Türk futbolunun kaosa gitmesinde önemli rol oynuyor.

Ben hiç bir yöneticinin veya başkanın kulübü dürüst bir şekilde yönettiğine inanmıyorum. Maçlarda hakemlerin hata yapmasında ki en önemli etkenler kulüp yöneticileri ve başkanlarıdır. En az suçlu olanlar ise Futbol Federasyonu ve hakemlerdir.
Bir kulüp yöneticisi maçtan önce hakemen yanına inip dese ki, "Benim için kendi aleyhime ve ya lehime vereceğin kararların hiç bir farkı yok" bakın o zaman bu hakem arkadaşlarımız bunu yapıyor mu.

Ama kimse bunu yapmıyor. Herkes çarkı kendine çevirmeye çalışıyor. Yöneticiler hakemlere sizden sadece adalet istiyoruz deseler onlarda maça çıkıp, "Bak sizin lehinize bir karar verdim" demezler.
Hakemlerin hata yapmasındaki en büyük etken kulüp yönetici ve başkanlarının baskısıdır. Bu tür illegallikler yapıldıktan sonra başarılı olup Avrupa'da rezil olup döneceğimize biz şunu diyoruz, "Trabzonspor için bir hakemen lehine ve ya aleyhine vereceği her karar aynıdır".

Türk futbolunun kaosa gitmesindeki en büyük etken o kapıların arkasında organizasyonları yürüten insanlardır" şeklinde ifadeler kullandı.
YÖNETİCİLERİN AHLAKLI OLMASI LAZIM
Hacıosmanoğlu sözlerine şöyle devam etti, "Ulu önder Mustafa Kemal Atatür'ün çok önümli bir sözü vardır. "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim" Keşke bu güzel sözün başında yöneticinin de zeki, çevik ve ahlaklı olanı ibaresi olsa.

Ancak bunu biz yapmalıyız. Yöneticinin de ahlaklı ve dürüst olması gerekiyor. Bunu biz yapmalıyız"
TAKIM YARIN TOPLANIYOR
Trabzonspor'da Milli maç nedeniyle Ankaragücü maçının ardından futbolculara verilen üç günlük izin yarın sona eriyor. Çarşamba günü yapılacak olan ilk idmanda bir araya gelecek olan Trabzonspor'da sakatlıkları bulunan Musa, Risp ve Jefferson idmanlarda yer almayacak.

Bu futbolcular dışındaki tüm futbolcuların katılması beklenen idmanda Teknik Direktör Ziya Doğan'ın futbolcuları Ankaragücü maçında yapılan hatalar nedeniyle uyarması bekleniyor.

Şuayip Aydın
20.03.2007, 21:52
kahrolsun dunya seneye de ziya doganla ugrasa anlasılan...

Çebi
20.03.2007, 21:53
EDIT

4 kişi silahlı saldırıya uğramış fakat yaralanan Yusuf Ziya Yılmaz'ın eski yöneticimiz olmadığı yalnızca isim benzerliği olduğu bilgisi verildi şuan...

Şuayip Aydın
20.03.2007, 22:00
Trabzon havalimanında bu akşam meydana gelen olayda 4 kişi ağır yaralandı
Trabzon Havaalanında Saldırı
Bu akşam saatlerinde Trabzon Havalimanı oto parkında meydana gelen olayda, Yusuf Ziya Yılmaz, Temel Mertekoğlu, İsmail Sezgin, İsmet Sezgin silahla vurularak ağır yaralandı. Zanlı ise firar etti.
Vurulan ve Ağır Yaralı Olan Yusuf Ziya Yılmaz Trabzonspor eski yöneticisi Yusuf Ziya Yılmaz'la ilgisi olmayıp sadece isim benzerliği bulunmaktadır.
Gelişmeler gelecek...

Çebi
20.03.2007, 22:01
Yusuf Ziya Yılmaz ismini görünce ekleyim dedim ama haber güncellenince bildiğimiz Y.Ziya Yılmaz'ın ilgisi olmadığı bilgisi geldi...

haber61

Trabzon Havaalanında Saldırı
Bu akşam saatlerinde Trabzon Havalimanı oto parkında meydana gelen olayda, Yusuf Ziya Yılmaz, Temel Mertekoğlu, İsmail Sezgin, İsmet Sezgin silahla vurularak ağır yaralandı. Zanlı ise firar etti.

Vurulan ve Ağır Yaralı Olan Yusuf Ziya Yılmaz Trabzonspor eski yöneticisi Yusuf Ziya Yılmaz'la ilgisi olmayıp sadece isim benzerliği bulunmaktadır.

Şuayip Aydın
20.03.2007, 22:02
Trabzon Valisi Nuri Okutan ile ilgili merak edilen konular.... document.write('')

Trabzon Valisi ile Merak Edilenler
Trabzon Valisi Nuri Okutan ile çok samimi bir röportaj, İşte Vali Okutan ile ilgili merak edilenler....

-Trabzon'a atanmak herkesin harcı değil. Atandığınız yeri öğrendiğinizde ilk kiminle paylaştınız?
- Yerimde kalmayı bekliyor, bunun yanında Trabzon ihtimalini de düşünüyordum. Trabzon olduğunu duyunca bunu öncelikle eşimle paylaştım, daha sonra da babamı aradım.

-Babanızın büyük bir çiftliği varmış...
-Dedemin, babamın, amcalarımın ve bizim... Biz aslen Antalyalıyız, ama Isparta'da yerleşmiş durumdayız. Ben Isparta-Eğirdir doğumluyum. Çocukken Eğirdir'de dedemin büyük bir çiftlik evi vardı. Arazimiz çok geniş ve içinde yabancı kimsenin arazisi yok. Benim de orada arazim, traktörüm, işçim var. Elmacılık ya pıyorum.

-Çiftçi çocukluğun tadı damağınızda mı hâlâ?
- Öyle tabii... Çocukluğumda okula gittiğim köyle aramızda bir vadi vardı. Dağ kenarından yürürdük, aradan da bir kanal geçerdi. Tehlikeli bir yol... Kar, kış olduğu zaman eve dönemezdik. Okulun orada yaşayan yakınlarımız vardı. Eve dönemeyince hüzünlenir, karşıda gidemediğim köyümü seyrederdim. Bir gece bile ayrı kalsam özlemini çekerdim. Zaten 12 yaşında da öğretmen okuluna yatılı gittim.

- Orada daha büyük bir özlem mi yaşadınız?
- Hakikaten özlem duygularımın tavan yaptığı yıllar oldu onlar. Belki her yatılı çocuk gibi ışıklar sönünce, yorganı başıma çekip gözyaşı dökerdim.

- Kitap sevgisini o yıllarda mı kazandınız?
- Aslında bizim Manavgat'taki yakınlarımızın soyadı Okutan. Eğirdir'e gelmeden önce, Cumhuriyet yıllarında okutma işiyle meşgullermiş.

- Soyadınız Tilki iken, siz de Okutan yaptırmışsınız. Buna neden gerek duydunuz?
- Dedem kurnaz bir adam, Eğirdir'de kaldığı süre içinde de ona Tilki Ahmet diyorlar. Tam o sıra soyadı kanunu çıkıyor. Telefon da yok, diğer akrabalarının hangi soyadını aldığını öğrenemiyor, nüfus müdürlüğüne lakabını soy ismi olarak yazdırıyor. Çok geçmeden de vefat ediyor. Babam saygısından ötürü değiştirmedi soyadını fakat bizim jenerasyon Manavgat'taki sülalemizle bütünleşmek istedi. Şimdi ailenin yüzde 80'i teker teker dava açarak Tilki soyadından Okutan'a geçti.

- Üniversite sonrası dilinizi geliştirmek için İngiltere'de bulunmuşsunuz. Oradaki öğrenciliğiniz nasıl geçti?
- 23-24 yaşlarındaydım. Yalnız başıma 3-4 tane farklı İngiliz ailenin evinde kaldım. Hepsi çok kibar insanlardı, Türk olduğum için bana doğu kökenli yemekler yapmaya çalışırlardı. Mısır, patates, Hint yemekleri pişirirlerdi. Dostluğumuz sürdü, ilk vali olduğumda bile görüştük, yazıştık, fakat o en sevdiğim yaşlı çift vefat etti.
'
BEN BALIKÇIYIM'
- Sizi hayatta en etkileyen kitap hangisi?
- Ahmet Lütfü Kazancı'nın Üvey Anne'si... Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu ve bütün Kemalettin Tuğcular...
-
Ne yer, ne içersiniz?
- Ben balıkçıyım. Çok balık yerim. Ancak her gün olsa yiyeceğim şey bulgurdur. Hanımım çok sıkışmış, yemek yapamamışsa hemen bir bulgur pilavı ve yoğurt isterim.

- Yemeği ille eşiniz mi yapsın istersiniz?
- Evet, yardımcısı var ama ben onun elinden yemek isterim ve eşimin yapmadığı yemeği derhal anlarım. Hani bazen tarif edip de yaptırmışsa, ne kadar katkısı olduğunu bile anlarım, elini bilirim, o yüzden eşim yapsın isterim.

- Hangi takımı tutarsınız?
- Yatılı okulda 12 yaşından itibaren Anadolu takımı diye Trabzonsporluydum. Sınıftaki arkadaşlarım da Galatasaray ya da Fenerbahçe'yi tutarlardı. Birkaç arkadaşımla kavgaya tutuştuk. Trabzonspor için çok dövüştüm. Büyük bir kavganın ardından kırıcı olduğumu fark ettim.
Üzüldüm ve arkadaşlarla karar aldık, takım tutma işini askıya aldık. Sonraları Trabzon'a biri laf ederse, "Artık ben takım tutmuyorum" deme noktasına geldim. Çünkü resmen dövüşüyordum. Bu halimi beğenmedim. Taraftarlığımı dondurdum. Okuldan sonra da göz ucuyla ama sürekli dikkatli davranarak, bir sürtüşmeye meydan vermeden Trabzon'u takip ettim. Şimdi de güzel bir tesadüf oldu.

- Soruları rahatlıkla yanıtlamanızdan anlıyorum ki tanınmaktan çekinmiyor, belki de istiyorsunuz?
- O kadar doğal yaşarım ki... Saklamam, gizlemem, çekinmem. Her şeyde doğallığı tercih ederim. Doğal sabunla yıkanır, doğal yiyecekleri tercih ederim. Hareketlerimde de ekolojik tarım gibi doğalım.

Oy Trabzon Trabzon!

- Sakarya Osmanlı posası, kozmopolit bir yapı... Trabzon kışkırtılmaya müsait... Sizi zora mı çağırıyorlar?
- Şahsen Sakarya'da hem güvenlik, hem eğitim, hem de diğer sosyal ilişkiler bakımından müthiş tecrübeler kazandım. Sakarya zorlu bir sınavdı hakikaten. Başarıyla atlattığımı düşünüyorum. Trabzon'a giderken Sakarya'daki deneyimlerimi bir avantaj olarak görüyorum.

- Trabzon'da sizi ne bekliyor?
- Risk...

- Risk derken gözleriniz parladı, riski seviyor musunuz?
- Evet riski severim. Fakat ben oranın insanına güveniyorum. Bütün gücüm o.

- Sizin eğitimci içgüdünüzle orada kaçan kuşağı yakalamak mümkün olacak mı dersiniz?
- Okul öncesi, ilköğretim, lise ve üniversite... Herbirinde yeni ve güzel gelişmeler yapacağımıza inanıyorum. Ben tek başına istediğim kadar enerji sağlayayım; halkı, yerel yöneticileri, sivil toplumcuları, basın yayını, eğitim camiasını bu işin içine çekemezsem sonuç almam mümkün olmaz.

- Nasıl bir milliyetçilik hoşnut edecektir sizi?
- Trabzon'da milli bir refleksin olduğunu biliyorum. Bu milli refleksin kaba güçle görüntülenmesinin, o milli reflekse uygun düşmediğini düşünüyorum. Sözünü ettiğim refleksin kaba güce dönüşmesi Trabzon'a denk düşmüyor, kesinlikle düşmüyor.

ANNE ADINA OKUL
- Göreve başladığınız ilk aylarda sizi tedirgin etmek babında aşırılıklar bekliyor musunuz?
- Olabilir mi? Olabilir belki ama ben Trabzon'un buna destek vermeyeceğine inanıyorum.

- Karadenizlilik mefhumuyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?
- Şimdiden konuşmam erken ama kanaatimce Karadeniz insanı zeki, belki beslendikleri proteinden, belki coğrafi konumlarının etkisiyle daha hareketli, daha esprili insanlar...

- Bir vali olarak memurlarınıza nasıl kızarsınız? Onu da öğrenelim?
- Giderayak, kızma yönümle gündeme gelmek istemem.

- Anneniz okuma yazma bilmezmiş ama okuyanı severmiş. Koç grubundan büyük eğitim ödülünü aldığınızda size ne dedi?
- O çok tuhaf bir anı... Bizim evde bazı akşamlar toplanır, annemle babamı arardık. Bizde iki tarafın da telefonu megafonludur. 15-20 dakika sanki karşılıklı, bir odadaymışızcasına sohbet ederiz. Herkes lafa karışır, birinin cevabını öteki verir. Annem ödülü aldığım akşam beni telefonda çocuklarımın ve eşimin yanında bebekleri sever gibi sevmiş, sevgi sözcükleri söylemişti. Ben de bu yüzden biraz şımarmış, fazladan neşelenmiştim galiba. Telefonu kapattıktan sonra çocuklarım bana takılmıştı. Fakat annemi o konuşmadan iki gün sonra kaybettik. Şimdi ailemin de desteğini alarak annemin adına bir okul yaptırıyorum. Annemin başsağlığı sebebiyle Kıraç'larla da görüştüm, projeyi beğendiler, kararımı da ondan sonra kamuoyuyla paylaştım, şu an inşaatı devam ediyor.

Yaşam felsefenizin 'Öğren, öğret' üzerine kurulu olduğunu okudum. Trabzon'a ne öğreteceksiniz?
- Şu aşamada ulaşılmaz biri olmaktan çok, onlara onlardan biri olduğumu göstereceğime inanıyorum.

- Sizin bilinmeyen yüzünüz nasıldır?
- Çok sert görünümlü biriyim, ama ben çok duygusal bir adamım.

- En sevdiğiniz şiir kimindir, hangisidir?
- Onu söylemeyeyim müsaadenizle.

- Sebep?...
- Şiir benim de ondan...
- Şair bir vali, çok güzel...
- Yok, öyle demeyelim. Hepsi hepsi, eşimin hoşuna gitmiş birkaç dize...

- Peki eşinize en son ne zaman şiir yazdınız?
- Öyle eşine sürekli şiir yazan biri değilim. Şimdi dört buçuk yaşında olan oğlumuzun doğumunu beklediğimiz sıralardaydı. O bebek beklerken, ben valiyken...

Eşi, 18 yıllık emanet...

-Aldığım duyumlara göre sizin üzerinizde 18 yıllık bir emanet varmış. Eşinizden bahsediyorum. Hikayenin aslını anlatır mısınız?
- Biliyorsunuz, öğretmenler okulunda öğretmenler ana baba gibidir. Ben o zamanlar eşimi tanımıyordum, ama okurken aslında okuluma bile gelmiş, kalmış. Rastlaşmamışız. Eşimin ablası ve bacanağım benim öğretmenlerim. Ben Siyasal'da okurken, eşim de Hukuk Fakültesi'ni kazanmış. Ankara'ya onu okula kayıt ettirmeye bu iki öğretmenim gelmiş, bana da uğradılar. Biz beraber gittik ve eşimin kaydını yaptırdık. Aynı kampus içindeyiz, dönerken "Sana emanet... Ona göz kulak ol!" dediler. Ben de bu emaneti galiba biraz fazla ciddiye almışım ki, hâlâ devam ettiriyorum.

- Okulda nişanlandınız mı?
- Nişanlandık tabii. Dolayısıyla ben iki okul birden bitirdim sayılır! Dersim boşsa Hukuk'a gider, eşimin derslerine girerdim. Amfide onunla değilse de arkada arkadaşlarımla otururdum, onların kütüphanesini kullanırdım. Bizim okulda hiç sınıftan atılmadım ama Hukuk Fakültesi'nde gürültü yaptığım için bir keresinde hoca beni sınıftan atmıştı. Tabii ben çok bozuldum. Nişanlım ön sırada arkadaşlarıyla oturuyor. Utanmıştım.

Şuayip Aydın
20.03.2007, 22:17
REZVİZYON

Trabzonspor Kulübünün Başkanlığına1,5 yıl önce, ‘şampiyonluk, stat ve istikrar’ vaadiyle gelen ancak bu süre içinde olumlu sayılabilecek hiçbir icraata imza atamayan Nuri Albayrak ve ekibinin gelecek sezon için de yeni planlamaya gitme eğilimi içinde olduğu kaydedildi. Göreve geldikten sonra geçen 3 transfer mevsiminde 22 futbolcu alan, 25’in üzerinde de isimle yollarını ayıran Albayrak yönetiminin, yeni sürede takıma kaliteli takviyeler yapmayı ve mevcut oyunculardan da 7-8 tanesini göndermeyi düşündüğü belirtildi. Trabzonspor Başkanlığı süresince 3 teknik adamla çalıştıkları için bu sezon Ziya Doğan’a sabreden Albayrak ve ekibinin Haziran ayında bu anlamda da değişikliğe gidebileceği vurgulanıyor.
‘Yattara da Gidebilir’ İddiası
Başkan Nuri Albayrak ve ekibinin takıma kendi dönemlerinde aldıkları ama beklenenlere yanıt veremeyen Kiki Musampa, Ömer Rıza, Ceyhun, Mustafa Keçeli ve Çağdaş Atan gibi oyuncuların yanı sıra kaleci Jefferson’u da gönderebileceği dile getiriliyor. Bu isimlerin yanında İbrahima Yattara’nın da bırakılmasının söz konusu olduğuna işaret edildi. Bu isimlerden gelecek parayla da yeni ve kaliteli transfer yapmaya çalışacakları kaydedildi. Kaleye tecrübeli bir ismin alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanında savunmanın sağına ve soluna 2 takviye düşünülüyor. Orta alanda hücuma dönük 2 oyuncu alınacak. Forvete de 2 transfer yapılacak. Tamamlayıcı nitelikte oyuncular da gündemde bulunuyor.
Bir de Kendileri Değişse
Trabzonspor’da görev yaptıkları süre içinde yapılan 22 transferden sadece Stepanov, Ayman, Umut Bulut ve Ferhat gibi gençler bir ölçüde takıma yararlı olurken, diğer oyuncular sıradan kaldı. Aldıkları ücretlerin ve ödenen bonservis bedellerinin yanında ürettikleri ‘devede kulak’ olarak kabul edildi. Buna rağmen yönetimin hala daha teknik kadro değişiminin yanında, 7-8 futbolcu gönderip, yine aynı sayıda transferi düşünmesi tepkiyle karşılandı. Trabzonspor’u yakından tanıyanlar, “Nuri Albayrak ve ekibinin yapabileceği en güzel hizmet Mayıs ayının sonunda kongreye gitmeleridir. Bunu da hemen açıklamalarıdır. Gelecek yönetim buna göre hazırlıklarını yapar, teknik adamını seçer, transferlerini de belirlerler” yorumunu yapıyorlar.

Gökdeniz’e Hertha kancası

Trabzonspor’un milli futbolcusu Gökdeniz Karadeniz’e Almanların ünlü kulübü Hertha Berlin talip oldu. Bordo-Mavili ekibin sezon başında Hertha Berlin’den transfer ettiği ve devre arasında Wolfsburg’a sattığı Marcelinho ‘Süper Bücür’ için olumlu referans verirken, Alman kulübü yöneticileri sezon sonunda Trabzonlu yöneticilerle anlaşma masasına oturarak transferi bitirmeye çalışacaklar

Şuayip Aydın
20.03.2007, 22:31
Son iki haftada alınan Galatasaray ve Ankaragücü mağlubiyetleri sorunları da beraberinde getirdi. Maddi sorundan, takım içindeki problemlere kadar iddialar bitmek bilmiyor. Trabzonspor’da son iki haftada alınan mağlubiyetler, belli sıkıntıları da beraberinde getirdi. Futbolcuların alacaklarını tahsil edememesi ile ilgili olarak maddi pürüzlerin ortaya çıktığı iddia edilirken, yönetim böyle bir durumun olmadığını söylüyor. Yönetimin yanı sıra Teknik Direktör Ziya Doğan da futbolcuların alacaklarını tahsil edemediği için idmana çıkmak istemediklerine diar bir olayla karşılaşmadığını söylüyor.

CİDDİ UYARILAR
Bunun yanı sıra takım içerisinde de huzursuzlukların yaşandığı iddia edilirken, Ankaragücü yenilgisi sonrası, Teknik Direktör Ziya Doğan’ın oyuncularını soyunma odasında ciddi anlamda uyardığı ve futbolcuların sessiz kalmayı tercih ettiği belirtildi. Doğan, Ceyhun ile tartıştığı iddiaları karşısında ise, “Benim ile tartışan bir oyuncu bu kulübün kapısından bile içeriye giremez. Böyle bir şey yoktur” dedi.
************************************************** *************************************

SZYMEK SÜPRİZİ!
Ülkesine döndükten sonra futbolu bıraktığını açıklayan ve Trabzonspor’a faks çeken tecrübeli oyuncu ile ilgili dün sürpriz bir gelişme yaşanırken, Bordo-Mavili yönetim de harekete geçti.Devre arasında ülkesine giden ve kamp başında Trabzonspor’a faks çekerek futbolu bıraktığını bildiren Polonyalı oyuncu Miroslaw Szymkowiak ile ilgili Trabzonspor’un uzun zamandan beri sıkıntı çekmesinin ardından, bu oyuncunun, eski takımı Wisla Krakow ile görüştüğü öğrenildi. Tecrübeli oyuncunun, eski takımına geri dönmek istediği ve bu kulüple görüşme yaptığı belirlendi.

HAREKETE GEÇTİLER
Bu durumu öğrenen Trabzonspor’da yönetimin, hemen harekete geçtiği ve bu oyuncu ile ilgili Polonya Futbol Federasyonu’na bir yazı göndererek, resmi imza atması halinde, Trabzonspor’un bonservis hakkını istediği belirlendi. Yönetimin bu konu ile ilgili olarak bir yöneticiyi görevlendirdiği ve gelişmeleri yakından takip etme kararı aldığı belirlendi. Başkan Nuri Albayrak konu ile ilgili olarak “Trabzonspor’un menfaatleri neyi gerektiriyorsa o yapılacaktır” dedi.

eyhun, Trabzon'da unutulmazlar arasına girmek istiyor. Devre arasında A.Gücü'nden alınan ve "İşte Trabzon'un 10 numarası" denilen yıldız oyuncu, belki şu an kötü futbolu ve Ziya Doğan ile yaşadığı olayla gündemde olsa da Trabzon'da şampiyonluk yaşamayı çok istiyor. "Gelecek yıl şampiyonluğa oynayacak kadroda yer almak çok istiyorum" diyerek şampiyonluk isteğini dışa vuran Ceyhun, "Trabzon iyi olacak" temennisiyle umut verdi.
Şimdi söz gündemdeki adam Ceyhun Eriş'te:
4 YILDIR İSTENİYORDUM
"Trabzonspor beni 4-5 senedir hep istiyordu ama yarım kalıyordu. Bu biraz imajımla alakalı bir olay... Sorunlu veya kavgacı diye sunuluyorum, bundan dolayı Trabzon'a gelişimin önceki yıllarda gerçekleşmediğini düşünüyorum. Aman işte sorunlu falan ve vazgeçiyorlar. Sonra bir daha ertesi sene yine vazgeçiyorlar. Bir daha, bir daha derken bu yıla geldik. Bu kez istek fazlaydı
ve buradayım."
BAŞARISIZLIK ETKİLİYOR
"Taraftarın beni hemen kabullenmesi güzel... O ilgi ve sevgiye layık olmak adına elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Trabzon insanı biraz daha hırçın, stresli ama o da uzun süredir başarısız olmaktan kaynaklanıyor. Bu da gayet normal. Bu başarı isteği aslında motivasyon açısından da itici güç olarak düşünülebilir"

HER ŞEY TRABZON İÇİN
"Şu an Trabzonspor'un başarısını düşünüyorum, onun için çalışıyorum. Herkes benim gibi düşündüğü zaman otomatikmen ortaya bir sinerji çıkıyor, o başarı kendiliğinden zaten geliyor. 23 senedir şampiyon olmamış ve seneye şampiyonluğa oynarken kadroda olmayı çok isterim. Trabzonspor'da şampiyonluğu uzun yıllar sonra yaşatan kadro asla unutulmaz. O unutulmazların arasında ben de olmak çok istiyorum. Süper Lig'de şampiyonluk yaşamadım. Nasıl bir duygu bilmiyorum. Yaşayıp görmek isterim."
AVRUPA HEDEFİM VAR
"Avrupa hedefim hala var, niye olmasın. Tugay abi 32 yaşında gitti. Benim her zaman hedefim vardır. Her zaman uzanabileceğim hedefleri, yakın hedefleri hesaplıyorum. O yüzden her zaman yakın tutarım hedefleri, yakın tuttuğun zaman ulaşması daha kolay... Göz önünde olduğu zaman daha kolay ulaşması ama tabii ileriye dönük de olsa ufak da olsa hedefleriniz oluyor mutlaka. Mesela şöyle bir hedefim var, futbolu bıraktığım zaman hocalık yapmayı düşünüyorum, en uzak hedefim bu şu an."
SORUN TÜRK OYUNCUDA
"Yabancı oyuncu Türk vatandaşı olduktan sonra milli takımda oynayabilir. Aurelio mesela; Türk olduktan sonra bu tercihi yapmak teknik insanların görevi, Fatih hocamızın tercihi. İstediği tercihleri yapmada özgürdür kendisi. Kimse ona hesap soramaz, eleştirebilir insanlar ama hesap soramaz. Eğer Marco milli takımda oynuyorsa Türk oyuncusu hatayı kendisinde arayacak. Kestirmeyeceksin önünü."
BENDEN FAZLA EVLİYA ÇELEBİ VAR!
“Çok takım değiştirmem dolayısıyla ‘Futbolun Evliya Çelebi’si’ olarak görülmemi fazla takmıyorum. Aslında benden daha Evliya Çelebi var! İnsanlar diyor ki; ‘Sorunlu futbolcu olduğun için mi çok takım değiştirdin?’ Ben bunu çok kaale almıyorum zaten, öyle olmadığını bildiğim için. 13 senedir futbol oynuyorum. 13 senede 10 tane takımda futbol oynamışım. Bu çok mu abartılı yani?"
KALİTELİ YABANCI FUTBOLCU GELSİN
“Şu anlamda yabancıya karşıyım, karşı olmak derken milli takım seviyesinde değil, yabancı sınırlamasının olması kanaatindeyim. Hatta daha da aza indirilmesinden yanayım. Neden? Baktığımızda Türkiye’de yabancı transferlerine, 3-4 takım haricinde sıradan transferler, sırf o kontenjanı doldurmak için yapılan transferler... Böyle olduğu zaman ben ‘Niye yabancı geliyor, gelmesin’ derim."
YİNE O OLUMSUZ TABLO OLMAMALI
“Trabzonspor'a geldiğimde hem takım hem de camia olarak güzel karşılandım. Bu mutluluk verici... Zaten gündemde olan bir insan olduğum için sağ olsun takımdaki arkadaşlarım, kardeşlerim çok saygılılar bana karşı, çok yakınlar. Bu nedenle herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Sadece şöyle bir olumsuzluk söz konusu; ilk yarının performansının vermiş olduğu olumsuzluklar sıkıntı yarattı bir ara. İyi sonuçlarla biraz giderdik bu sıkıntıyı ama yine sıkıntılıyız. Eski tabloya dönmemeliyiz takım olarak."
YİNE Mİ BU DİYORLAR...
“30'un geldiğinde 'Artık bıraksın' deniliyor. Aslında 30, futbolcunun her açıdan olgunlaştığı çağ, futbol olarak da. Tecrübe diyoruz ya; işte 10 senenin verdiği bir tecrübe var. İnsanlar belli bir süreden sonra hep aynı yüzleri görmekten sıkılıyor, ‘Yine mi bu’ diyorlar. Ben kendimi iyi hissediyorum ve en olgun dönemde geldiğim Trabzonspor'da iyi işler yapacağıma inanıyorum." dedi.
MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILMAMAM TERCİH MESELESİ
"Milli Takım’a çağrılmamam tercih meselesi... Bu tercih teknik adamlar tarafından yapılıyor. Benim de en büyük amacım, bu tercihlerden biri olmak. Bu yönde çalışıyorum. Hala eksiklerim var ki; o tercihlerden biri değilim. Çağrılırsam büyük keyif alırım, çok güzel olur. Fiziksel anlamda hazırım ama başındaki insanların seni hazır görmesi önemli... Ama beni çağırmadıkları zaman da ‘Yahu beni niye çağırmıyorlar? Aurelio’yu çağırıyorlar...’ demem. Kim çağırılırsa ona destek vereceksin. O zaman bu ülke bir şeyleri aşmış olacak. Bizde herkesin önünü kesme çabası var."

Yattara görüştü mü?

Sakatlığının kontrolü için İstanbul aktarmalı olarak Belçika’ya gönderilen bu futbolcunun Atatürk havalimanında Fenerbahçeli yöneticilerle transfer pazarlığı yaptığı iddiaları Trabzon’u karıştırdı. Trabzonspor’da huzursuz günler geçiren Yattara’nın yakın çevresine Trabzon’da huzursuz olduğunu ve ayrılmak istediğini söylediği iddia edildi.

AYYILDIZ
20.03.2007, 23:31
http://www.spordabugun.com/index.php arkadaşlar bu siteye girip Trabzonsporumuza oy verelim

Terzioğlu
21.03.2007, 00:27
ya bu ceyhun her repörtajda papagan gibi hedefim avrupa diyor ya kil oluyorum....zaten imza atarken bile hedefim avrupa diye sayiklayip duruyordu....yok cocuklugundan beri fenerbahceliymisde bilmem ne...nerden buldular bu adami geldigi yere geri gitsi

nesta61
21.03.2007, 01:31
ya bu ceyhun her repörtajda papagan gibi hedefim avrupa diyor ya kil oluyorum....zaten imza atarken bile hedefim avrupa diye sayiklayip duruyordu....yok cocuklugundan beri fenerbahceliymisde bilmem ne...nerden buldular bu adami geldigi yere geri gitsi

ceyhun gibi topcu nerden bulcan sen ,

nesta61
21.03.2007, 02:09
Fatih Tekke sakatlandi cumartesi oynamiyor !!!!

sismolog61
21.03.2007, 08:33
İkisinin de renkleri Bordo-Mavi... Taraftarlarca kardeş kulüpler ilan edilen Trabzonspor ve Drogheda’dan bahsediyoruz.
21.03.2007

Türkiye’den çok uzakta olan İrlanda’da, renkleri Bordo-Mavi ve amblemi Ay-Yıldız olan bir takım var: Drogheda United... Yeni sezon ve Setanta Cup için İspanya’da kamp yapan Drogheda, sonunda bir Trabzonsporlu ile buluşmayı dahi başardı. Aynı bölgede çalışan Fatih Tekke’nin takımı Zenit ile İrlanda temsilcisi sonucu 0-0 biten bir dostluk maçına imza attı. Drogheda United ile Trabzonspor arasında renklerinin dışında da önemli bir benzerlik var. Her iki takımın bulunduğu şehir, ülkelerinin Kuzey doğusunda bulunuyor. Öte yandan İrlandalı ve Trabzonlu taraftarlar, bordomavi.net’de de dostluklarını iyice ilerletmiş durumdalar. Birbirlerine forma, atkı ve bayrak gönderen taraftarlar, bir yandan da birbirlerinin maçlarını da takip ediyorlar. Hatta, İrlandalılar’ın, Trabzonspor’un bir maçını izlemek için Türkiye’ye gelmek konusunda istekli oldukları öğrenildi. Drogheda United, ülkesinde halkın da sevgilisi durumunda. United’lı oyuncuların sporsorları da bir hayli ilginç. Kaleci Dan Connor’ın sponsoru taraftarlar derneği, defans oyuncusu Graham Gartland’ın avukat Paddy Goodwin ve forvet oyuncusu Shane Barrett’in ise bir jeans markası olan Jack&Jones. Sevdiğiniz bir oyuncunun sponsoru olmak için ise 800 Euro ödüyorsunuz. Bu sayede hem tanıtım kitapçığında reklamınız yapılıyor hem de sezonluk bilet ve forma kazanıyorsunuz. İrlanda Premier Ligi diğer liglerden farklı olarak martta başlıyor ve kasımda sona eriyor.

Çağrı DAVRAN
fanatik

Şuayip Aydın
21.03.2007, 09:05
Şampiyonluğa 2,5 Sene Kaldı

Türk Telekom Lig A' da son haftalara yaklaştıkça Turkcell super ligine çıkma yarışı kızışıyor.Gençlerbirliğ Oftaş spor 52 puanla 1. sıradaki yerini korurken 2.sıraya İstanbul Büyükşehir Belediyespor Yerleşti.
İstanbul Büyükşehir Belediye spor yıllardan beri şampiyonluk parolası ile lige başlamış fakat bırakın şampiyon olmayı çok kötü sezonlarda geçirmişti.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor 1990 yılında dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen tarafından kurulmuştu.
Şimdi neden İstanbul Büyükşehir Belediyespor, ne alaka diye içinizden geçiriyorsunuz. Neden Olmasın bizim Başkandaşımız bir kulüp değilmi. Ya hakikaten nereden çıktı Bu başkandaş. Yahu Bizim başkanımız orada da başkanlık yaptı ya, o kulüpte de şampiyonluk parolalarıyla sezonlara başlayıp hüsranla gelen sonuçlar yaşadı ya, belki kader arkadaşımız diyecektim Başkandaş dedim.
Her neyse işte 1990 yılında kurulan bu kulübün, 1994-2005 yılları arasında başkanı Nuri Albayrak'tı Yani bizim başkanımız, yani şu anki Trabzonspor başkanı.
Bu kulüp Nuri Albayrak'ın başkalığı bırakmasından Yazı ile (iki) Rakam ile (2) sene sonra kendini toplayabildi ve bu sene şampiyonluğa koşuyor, büyük bir ihtimalle de seneye Turkcell super liginde olacak.
Bu iki sene çok kısa bir süre geldi bana, umutlarım arttı, moralim düzeldi. Ya sizin... Sizde heyecanlandınız değil mi ? Eminim ki benimle aynı duyguları paylaşıyorsunuz. Trabzonsporlu iseniz tabiii..
Nasıl heyecanlanmazsınız Şampiyonluğa şunun şurasında en fazla 2,5 sene kaldı...Haydi gözümüz aydın..

var tmp; tmp = document.getElementById("news_content").getElementsByTagName("a"); for(i=0; i

Şuayip Aydın
21.03.2007, 09:11
Marcelinho şov yaptı

Trabzon'un eski futbolcusu Marcelinho, Wolfsburg'un Bochum'u 3-1 yendiği maçta alkışlandı. Kornerden asist yapan Brezilyalı oyuncu takımının 3. golünü de attı. Oynadığı süper oyunla ayakta alkışlanan Marcelinho değişik saç modeliyle de ilgi çekti.

sweetrose
21.03.2007, 09:13
Marcelinho, için bizim iklim mi ters etki yaptı acaba?

6Şafak Aydın1
21.03.2007, 09:14
Marcelinho şov yaptı

Trabzon'un eski futbolcusu Marcelinho, Wolfsburg'un Bochum'u 3-1 yendiği maçta alkışlandı. Kornerden asist yapan Brezilyalı oyuncu takımının 3. golünü de attı. Oynadığı süper oyunla ayakta alkışlanan Marcelinho değişik saç modeliyle de ilgi çekti.

abarttilar ama nasil. Asisti kornerden golu kale cizgisinin üstünden kalece gec kalarak dokundu. Aldanmiyasiniz sakin.

Mehmet Fatih Yavuz
21.03.2007, 09:17
abarttilar ama nasil. Asisti kornerden golu kale cizgisinin üstünden kalece gec kalarak dokundu. Aldanmiyasiniz sakin.

bizde onu da yapamıyordu...
4-5 kişiyi çalımlayıp 30 metreden çatala vurması falan deildi zaten bu adamın özelliği.. adam skora tesir eden topçu..9 maç oynadı 8 golde ya asist ya gol olarak imzası var... :)
bizde bu kadarını yapmasına izin verilse idi şu an en az 5-6 sıra yukarda olurduk.

6Şafak Aydın1
21.03.2007, 09:19
ya kardesim ben performansinla ilgili birseymi söyledim . haber abartili dedim.

Travelair
21.03.2007, 10:31
Trabzonspor iç transferde rahat

BORDO-MAVİLİLER sezon sonu iç transferde rahat bir dönem geçirecek. 23 kişilik kadroya sahip bordo-mavili takımda, sezon sonu sözleşmesi sona erecek futbolcu bulunmuyor. Kulübün, sözleşmesi süren, ancak başka takımlarda kiralık olarak oynayan Tomas Jun, Murat Ocak, Tayfun Cora ve Ardijan Djokaj gibi oyuncuları da bulunuyor. Trabzonspor’un internet sitesinde yer alan bilgilere göre, bordo- mavili takımın 23 kişilik kadrosunda bulunan oyuncuların sözleşme bitiş süreleri şöyle: 2008 yılında bitenler: Celaleddin, Ceyhun, Çağdaş, Ersen, Hüseyin ve Musa. Ahmet Şahin, Ayman, Cem, Erdinç, Gökdeniz, Yattara, Jefferson, Musampa, Risp, 2009 yılında bitenler: Mustafa Keçeli ve Ömer Rıza. 2010 yılında bitenler: Fertah Çökmüş, Hasan Üçüncü, Milan Stepanov, Tolga, Ufukhan ve Umut Bulut

----

Kadir Keleş milli takıma alındı

TRABZONSPOR’DA Kadir Keleş U-19 Milli Takımı’nın haftaya çarşamba günü Antalya’da Hollanda ile oynayacağı özel maçın kadrosuna davet edildi. Keleş, 24 Mart Cumartesi günü saat 18.30’da Antalya WOW Topkapı Palace Otel’de başlayacak olan kampa katılacak.

fotospor

sbay
21.03.2007, 11:25
http://www.ajansspor.com/resim/ceyhun_ts_sev03.jpg

Trabzonspor'un kaybı 42 puan..

Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nin 25. haftası itibarıyla iç saha ve dış sahada oynadığı maçlarda 33 puan toplarken, 42 puan kaybetti..

Bu sezon tarihinin en kötü günlerinden birini geçiren Trabzonspor oynadığı 25 maç sonunda 33 puan toplarken, kaybettiği puan 42 oldu. Trabzonspor'un kaybettiği puanların sayısı kazandığı puanları geçince ligin alt sıralarına demir attı.

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor, ligin ilk yarısını 19 puan ile 13. sırada tamamlarken, oynadığı 17 maçta 5 galibiyet, 4 beraberlik ve 8'de yenilgi aldı. Bordo-mavili takım aldığı bu sonuçlar sonrası en çok puan kaybını ilk yarıda yaşadı. Sezonun ilk yarısında 32 puan kaybeden Trabzonspor ligin ikinci yarısında ise 10 puan kaybederek toplamda 42 puan kaybetmiş oldu.

Trabzonspor, 2006-2007 sezonunda kendi evinde oynadığı 13 maçta 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 3'de mağlubiyet aldı. Kendi evinde 22 puan toplayan Trabzonspor 17 puan kaybetti. Bordo-mavili takım dış sahada ise oynadığı 12 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 7 yenilgi aldı. Deplasman maçlarında 11 puan toplayan Trabzonspor 25 puan kaybetti

marcelinhos100
21.03.2007, 12:58
Kupa Maçı Programı Açıklandı
Fortis Türkiye Kupası'nda yarı final maçlarının programı belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, Fortis Türkiye Kupası'nda yarı final maçlarının programı şöyle:
"1. Maçlar:
4 Nisan Çarşamba:
20.00 Trabzonspor - Kayseri Erciyesspor: Hüseyin Avni Aker
11 Nisan Çarşamba:
20.00 Beşiktaş - Fenerbahçe: BJK İnönü

2. Maçlar:
18 Nisan Çarşamba:
20.00 Kayseri Erciyespor - Trabzonspor: Büyükşehir Belediyesi Atatürk
25 Nisan Çarşamba:
20.00 Fenerbahçe - Beşiktaş: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu"

marcelinhos100
21.03.2007, 12:59
Yattara bilmecesi
Kısa bir süre öncesine kadar Trabzonspor'un en iyi, Türkiye'nin ise birkaç yıldızından biri olarak gösteriliyordu. Bu sezon ise ona bir haller oldu.

İlk yarıda sakatlığının ardından geçirdiği ameliyat nedeniyle ortalıkta yoktu. İyileşmesini dört gözle bekleyen teknik heyet ikinci yarıda da ondan bir türlü faydalanamadı. Kasığındaki sakatlığının nüksettiği ve kaburgasında ağrıların bulunduğu açıklandı. Fakat sebep ne olursa olsun bir gerçek var ki; İbrahima Yattara her geçen gün kötüye gidiyor. Bu gidiş, doğal olarak beraberinde çeşitli iddiaları da getiriyor. Bir iddiaya göre Gineli 2003’ten beri formasını giydiği Trabzonspor defterini kapadı, tekliflere açık. Aynı iddia ile örtüşen bir başka söylenti ise, yönetimin de özellikle kafa olarak çok yıpranan yıldızla yollarını sezon sonunda ayırmayı planladığı yönünde. Tüm bu konuların da önümüzdeki günlerde yönetim-teknik heyet zirvesinde masaya yatırılacağı öğrenildi.
(Fanatik)

marcelinhos100
21.03.2007, 13:00
Taraftar Dostluğu Bordomavi.net'tehttp://www.haber61.net/images/news/trabzonspor_bayan_taraftar.jpg21 Mart

2007 10:12

Biri Türkiye’nin, diğeri İrlanda’nın kuzey doğusunda... İkisinin de renkleri Bordo-Mavi...

Taraftar Dostluğu Bordomavi.net'te
Türkiye’den çok uzakta olan İrlanda’da, renkleri Bordo-Mavi ve amblemi Ay-Yıldız olan bir takım var: Drogheda United... Yeni sezon ve Setanta Cup için İspanya’da kamp yapan Drogheda, sonunda bir Trabzonsporlu ile buluşmayı dahi başardı.
Aynı bölgede çalışan Fatih Tekke’nin takımı Zenit ile İrlanda temsilcisi sonucu 0-0 biten bir dostluk maçına imza attı. Drogheda United ile Trabzonspor arasında renklerinin dışında da önemli bir benzerlik var. Her iki takımın bulunduğu şehir, ülkelerinin Kuzey doğusunda bulunuyor. Öte yandan İrlandalı ve Trabzonlu taraftarlar, bordomavi.net’de de dostluklarını iyice ilerletmiş durumdalar. Birbirlerine forma, atkı ve bayrak gönderen taraftarlar, bir yandan da birbirlerinin maçlarını da takip ediyorlar. Hatta, İrlandalılar’ın, Trabzonspor’un bir maçını izlemek için Türkiye’ye gelmek konusunda istekli oldukları öğrenildi. Drogheda United, ülkesinde halkın da sevgilisi durumunda. United’lı oyuncuların sporsorları da bir hayli ilginç.
Kaleci Dan Connor’ın sponsoru taraftarlar derneği, defans oyuncusu Graham Gartland’ın avukat Paddy Goodwin ve forvet oyuncusu Shane Barrett’in ise bir jeans markası olan Jack&Jones. Sevdiğiniz bir oyuncunun sponsoru olmak için ise 800 Euro ödüyorsunuz. Bu sayede hem tanıtım kitapçığında reklamınız yapılıyor hem de sezonluk bilet ve forma kazanıyorsunuz. İrlanda Premier Ligi diğer liglerden farklı olarak martta başlıyor ve kasımda sona eriyor.

Fanatik

antagonist
21.03.2007, 13:06
Burası magazin yeri mi yahu,anlayamadım yani?Lütfen Takvim'in haberine güvenip insanları zan altında bırakmayalım!!!Ayıptır...

Laz_61
21.03.2007, 13:10
helal celo...top iskamaladi ve capkinlikta 1 numaraymisin..bende 1 top oynamadan 1 trilyon 50 milyar lira alsam o arabayi bende sürerim..senin gibi top oynama kabiliyeti sifir olanlarin bu kulüpte isi yok kocum...stepanov 450milyar alirken bu kazma nasil 2 kattini alir hayret birsey ya...

marcelinhos100
21.03.2007, 13:10
Burası magazin yeri mi yahu,anlayamadım yani?Lütfen Takvim'in haberine güvenip insanları zan altında bırakmayalım!!!Ayıptır...

anlayamadın herhalde bu son dakika haberi değilmi trabzonsporla ilgili doğru olduğunu kim söyledi sadece ekledik

antagonist
21.03.2007, 13:14
anlayamadın herhalde bu son dakika haberi değilmi trabzonsporla ilgili doğru olduğunu kim söyledi sadece ekledik

Senin mesajının üstündeki yorumu bi oku,sonra gel...Hemen suçlamalar vs..Ben de Celaleddin'i pek sevmem ama bu haberden gaza gelip de hemen adama laf atmam...

Doğru olsun olmasın,her bulduğumuz haberi buraya eklemek zorunda mıyız???

marcelinhos100
21.03.2007, 13:16
Senin mesajının üstündeki yorumu bi oku,sonra gel...Hemen suçlamalar vs..Ben de Celaleddin'i pek sevmem ama bu haberden gaza gelip de hemen adama laf atmam...

Doğru olsun olmasın,her bulduğumuz haberi buraya eklemek zorunda mıyız???

tamam da bende birşey söylemedim celalettine ama senin gösterdiğin hassasiyeti keşke celalettin de göstermiş :) olsa siliyorum eklediğim haberi

hayat61
21.03.2007, 13:54
Yattara dönüyor..
Trabzonspor, Kayseri Erciyesspor ile yapacağı maçın hazırlıklarına, 3 günlük iznin ardından 8 eksikle başlarken, Yattara'nın Belçika'da doktor kontrolünden geçtiği, durumunun iyi olduğu ve 25 Mart Pazar günü Trabzon'a geleceği bildirildi..
Teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan ve yaklaşık 1,5 saat süren antrenmana, 8 futbolcu katılmadı.

Antrenmanda, sakatlıkları bulunan Musa, Risp, Jefferson, Yattara, gribal enfeksiyon geçiren Ceyhun ile milli oyuncular Gökdeniz, Hüseyin ve Stepanov yer almadılar.

Profesyonel şube menajeri Necmi Perekli, Yattara'nın Belçika'da doktor kontrolünden geçtiğini, durumunun iyi olduğunu ve 25 Mart Pazar günü Trabzon'a geleceğini söyledi.

Gribal enfeksiyon geçiren Ceyhun'a ise kaldığı otelde serum ve ilaç tedavisi yapıldığı belirtildi. Bordo-mavili futbolcular, antrenmanda koşunun ardından yarı sahada çift kale maç yaptılar. Çift kale maçta teknik direktör Doğan da oynadı. Karadeniz ekibinin, pazar gününe kadar günde çift antrenmanla hazırlıklarını sürdüreceği ve 1 hazırlık maçı oynamayı planladığı da kaydedildi.

hayat61
21.03.2007, 16:03
Yarı finalin ilk maçı 4 Nisan'da
Takımımızın Fortis Türkiye Kupası'nda oynayacağı Kayseri Erciyesspor maçlarının programı belli oldu.
Buna göre ekibimiz yari finalin ilk ayağında rakibiyle 4 Nisan Çarşamba akşamı saat 20.00'de H.Avni Aker Stadı'nda karşılaşacak.

Bu müsabakanın rövanşı ise 18 Nisan Çarşamba akşamı yine saat 20.00'de Kayseri büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadı'nda oynanacak.

hayat61
21.03.2007, 16:03
Turkcell Süper Lig programı belli oldu
Turkcell Süper Lig’in 26, 27, 28 ve 29. Hafta maçları program belli oldu.

Buna göre ekibimiz ligin 26. haftasında 31 Mart Cumartesi günü saat 19.00'da Kayseri Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadı'nda Kayseri Erciesspor'la karşı karşıya gelecek.

Ligin 27. haftasında 8 Nisan Pazar günü saat 15.00'de H.Avni Aker Stadyumu'nda başlayacak maçta rakibimiz Gençlerbirliği olacak.

Takımımız 28.haftada 13 Nisan Cuma günü saat 20.00'de Rize Atatürk Stadı'nda Ç.Rizespor'la, 29.haftada da 22 Nisan Pazar günü saat 15.00'de H.Avni Aker Stadı'nda Sakaryaspor'la mücadele edecek

TSelif
21.03.2007, 16:06
[B]
Buna göre ekibimiz yari finalin ilk ayağında rakibiyle 4 Nisan Çarşamba akşamı saat 20.00'de H.Avni Aker Stadı'nda karşılaşacak.

Hayret ki ne hayret .Nasıl oldu da saat 20:00 de oldu maç ....:eek: :eek: :rolleyes:

6Şafak Aydın1
21.03.2007, 16:28
TRABZONSPOR 2. BAŞKANI GARANTİ VERDİ

Doğan'a açık çek

İbrahim Hacıosmanoğlu, "Ziya Doğan, bütün maçlarını kaybetse de, zirveye de oynasa bu takımın başındadır" ifadesini kullandı

YUNUS EMRE SEL / DHA

Ankaragücü maçının ardından taraftarların "Doğan istifa" diye tempo tutması, Trabzonspor 2. Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu sinirlendirdi.
Hacıosmanoğlu, "Ziya Doğan'la 1.5 yıllık sözleşmesinin bitimine kadar devam edeceğiz. Bütün maçlarını kaybetse de, zirveye de oynasa, kümeye de oynasa, Doğan bu takımın başındadır. Biz şimdiden önümüzdeki sezon için onun isteği doğrultusunda çalışmalar yapmaya başladık. Bunları dillendirenler Trabzonspor'a ihanet ediyor" dedi.
Trabzonspor'un bundan böyle 30 yaşını geçmiş futbolculara ihtiyacı olmadığını da vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Bizim kendini gösterebilecek, kariyer yapmak isteyen yıldız adayı futbolculara ihtiyacımız var" ifadesini kullandı.
Trabzonspor dışındaki kimin şampiyon olacağının kendisini hiç ilgilendirmediğini de vurgulayan İbrahim Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
"Sadece şunu istiyorum. Şampiyonluklar sahada kazanılsın, saha dışında değil. Bu söylentilerin oluşmasında etken olanları da şiddetle kınıyorum. Emek hırsızlığı yapmadan, kim hak ediyorsa şampiyon o olsun.

Trabzon'un kadrosu hazır!

Bordo-mavililer bu sezon çok rahat bir iç transfer dönemi geçirecek. Trabzonspor'da sezon sonunda sözleşmesi sona erecek futbolcu bulunmuyor. Karadeniz ekibinin 23 kişilik kadrosunda bulunan oyuncuların sözleşme bitiş süreleri şöyle: 2008: Celaleddin, Ceyhun, Çağdaş, Ersen, Hüseyin, Musa. 2009: Ahmet Şahin, Ayman, Cem, Erdinç, Gökdeniz, Yattara, Jefferson, Musampa, Risp, Mustafa, Ömer Rıza. 2010: Ferhat, Hasan, Stepanov, Tolga, Ufukhan ve Umut.

http://www.milliyet.com.tr/2007/03/21/spor/spo04.html

allah yardimcimiz olsun

Hekimoğlu
21.03.2007, 17:00
hacıosmanoğlu sinirlenmiş demek kime sinirlenmiş bu vatandaş?taraftara kim bu taraftar bu zerzevatı yönetici yapan genel kurul üyelerinin bulunduğu taraftar.haddini bil hacıosmanoğlu haddini.babanızın tekkesi mi Trabzonspor.

FANATIK61
21.03.2007, 17:16
Yalnız adam Musampa
Trabzonspor'un sezon başında kadrosuna kattığı Kiki Musampa, Bordo-mavili takımda forma şansı bulamıyor.

Teknik Direktör Ziya Doğan'ın forma şansı vermediği Kongo asıllı Hollandalı oyuncu, bu sezon 13 maçta forma giyebildi. Sadece Bursaspor maçında 90 dakika sahada kalabilen oyuncu, antrenmanlardaki haliyle yanlız adam görüntüsü veriyor.

Trabzonspor'da bu sezon ligde 13 maçta forma giyen oyuncu, sadece 1 maçta ilk 11'de sahaya çıktı ve 90 dakika sahada kaldı. 13 maçta toplam 348 dakika sahada kalan oyuncunun Bordo-mavili formayla golü bulunmuyor ve 1 de kırmızı kartı var.

Trabzonspor'a gelmeden önce Avrupa'nın köklü kulüplerinde forma giyen Kiki Musampa oynadığı takımlarda teknik direktörler tarafından sahada tutulan bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. 1994-97 sezonunda Ajax'ta 42 maçta 6 gol, 1997-99 sezonunda Bordeaux'ta 33 maçta 5 gol, 1999-2003 sezonunda Malaga'da 96 maçta 22 gol, 2003-04 sezonunda Athletico Madrid'de 34 maçta 2 gol, 2005-06 sezonunda Manchester City'de 41 maçta 3 gol atan oyuncu, Trabzonspor forması altında kendisinden beklenen performansı sergileyemedi. Musampa, Trabzonspor forması altında adeta çöken ve kaybolan bir yıldız oyuncu görüntüsü veriyor. Fortis Türkiye Kupası maçlarında ise Musampa 3 maçta 138 dakika forma giyebildi. Kiki Musampa'nın bu sezon
Trabzonspor forması altında oynadığı maçlar ve sahada kaldığı dakikalar ise şöyle:

"Ankaragücü maçı 18 dakika, Kayseri Erciyesspor maçı 4 dakika, Gençlerbirliği maçı 33 dakika, Sakaryaspor maçı 6 dakika, Antalyaspor maçı 33 dakika, Sivasspor maçı 32 dakika, Fenerbahçe maçı 25 dakika, Bursaspor maçı 90 dakika, Ankaraspor maçı 17 dakika, Kayserispor maçı 45 dakika, Denizlispor maçı 33 dakika, Konyaspor maçı 14 dakika, Ankaragücü maçı 17 dakika"

nesta61
21.03.2007, 17:41
KOMŞUDAN SICAK GELİŞMELER!

Yunanistan-Türkiye maçında, Yunan taraftarlar maçın başında 52 metrelik bir bayrak açacak. Teknik Direktör Otto Rehhagel, Karagounis, Dellas ile Charisteas'ı maça yetiştirmeye çalışıyor. Maç saatinde yağış beklenirken, 4-3-3 şeklinde sahaya çıkacak olan komşuda bir gün sonraki ulusal bayramın heyecanı yaşanıyor.

ADAMLAR CILDIRMIS 4-3-3 cikicaklarr 5tane atarlar herhaldee

Can
21.03.2007, 18:04
AB sürecinde Türk futbolu önemli değişiklikler yaşayacak

Denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetlerinde büyük bir kuruluş olan Deloitte'nin, Avrupa Birliği'nin, üyelik sürecinde Türk futbolu üzerindeki etkilerini değerlendiren raporunda, Türk futbolunu önemli değişikliklerin beklediği belirtildi.
Yaklaşık 140 ülkede ve 135 bin personeli ile faaliyet gösteren Deloitte'un raporuna göre, Avrupa müktesebatına uyumla birlikte, Türk futbolu da önemli değişiklikler yaşayacak. Müzakereler tamamlandıktan sonra AB vatandaşı futbolcuların Türkiye'de Türk statüsü ile oynamalarının mümkün olacağı kaydedilen raporda, üç büyüklerin ve onlara futbolcu satan Anadolu kulüplerinin yeni döneme uyum için gelir kaynaklarını çeşitlendirmeleri ve artırmaları gerektiği ifade edildi.

''YERLİ OYUNCULARIN DEĞERİ DÜŞECEK''
Türkiye'de futbol kulüplerinin AB'ye uyum sürecinin sonuçlarına hazırlanması gerektiğine dikkat çekilen raporda, şu görüşlere yer verildi:
''Türkiye'nin AB üyesi ülkelerden gelen futbolculara yerli futbolcularla aynı koşullarda forma giyme hakkı tanıması gerekiyor, ancak bu yapılmıyor. Üyelik müzakereleri sonucunda bu durum değişecek. AB ülkeleri futbolcularının yerli statüde oynamaya başlamasıyla birlikte yerli futbolcuların değeri düşerken, üç büyüklere oyuncu satarak gelir sağlayan Anadolu kulüpleri de zor durumda kalacak. Dolayısıyla Anadolu kulüplerinin de üç büyüklerin de gelirlerini çeşitlendirmeleri ve artırmaları gerekiyor.'' Türk futbolunun önemli bir dönemece yaklaştığını vurgulayan Deloitte Denetim Ortağı Ömer Tanrıöver, AB sürecinin kulüpler açısından önemli risk ve fırsatlar sunduğunu söyledi.
Risklerin ne kadar iyi yönetilebildiği ve fırsatlardan ne oranda yararlanılabildiği Türk futbolunun geleceğini belirleyeceğini ifade eden Tanrıöver, ''Bosman yasası ile AB üyesi ülkelerden gelen futbolcuların serbest dolaşımının yürürlüğe girmesi Avrupa'da dengeleri büyük kulüpler lehine çevirdi. Bonservis uygulamasının da benzer bir akıbete uğraması futbol kulüplerini önemli bir gelirden mahrum bırakabilir. UEFA'nın bütçe konusunda getirdiği yeni kısıtlama ve kriterlerle birlikte değerlendirdiğimizde, Türk kulüplerinin yeni gelir kaynakları yaratmalarının ne denli önemli olduğu daha iyi anlaşılıyor. Kulüplerimizin gerek Türkiye'de, gerekse Avrupa'da rekabet güçlerini artırmaları için başka yol bulunmuyor'' diye konuştu.

''TÜRK KULÜPLERİ FİNANSAL YAPILARINI DEĞİŞTİRMELİ''
Raporda, ayrıca ''Türk kulüplerinin finansal yapılarını değiştirmesi gerekiyor'' görüşüne yer verildi.
Deloitte'a göre, Türkiye'nin AB sürecinde Türk futbolunun yaşayacağı önemli gelişmelerin başında yabancı oyuncu kısıtlanmasında yapılması gerekecek değişiklikler geldiği vurgulanarak, şu görüşlere yer verildi:
''Halen Türk futbolcular Avrupa takımlarında AB vatandaşı statüsünde oynayabilirken aynı durum Türkiye'de top koşturan Avrupalı futbolcular için geçerli değil. Mütekabiliyet ilkesi doğrultusunda, Türk takımlarındaki AB vatandaşı oyuncuların da Türk statüsünde oynamaları gerekecek. Bu durum en çok finansal yapılarını, yetiştirdikleri Türk futbolcuları büyük kulüplere satmak üzerine kuran Anadolu kulüplerini etkileyecek. Futbolcu transferini ana gelir modeli olarak belirlemiş kulüpleri bekleyen bir diğer tehdit ise Avrupa Toplulukları Adalet Divanı'nın, bonservis sisteminin serbest dolaşım ilkesini ihlal ettiğine hükmetmesi ihtimalidir.'' Deloitte, yeni düzenlemeleri 2006 yılından itibaren yürürlüğe giren UEFA lisans kuralları doğrultusunda bütçelerini disiplin altına almak zorunda olan Türk kulüplerini, gelirlerini artırmak için başka formüller bulmaya iteceğine dikkat çekti.
Türkiye'de de naklen yayın haklarının Almanya örneğinde olduğu gibi birden çok pakete bölünmesini öneren Deloitte'in raporunda, internet ve cep telefonu üzerinden yayın haklarının satılmasını sağlayacak ve kulüplerin kendi sahalarında oynanan maçların görüntülerini maç bittikten belirli bir süre sonra satabilmesini sağlayacak düzenlemelerin yapılması da kuruluşun tavsiyeleri arasında yer alıyor.
Bu arada futbol kulüplerinin stat sahipliği, statların yenilenerek eğlence merkezi haline dönüştürülmesi, kulüp markasının farklı ürünlerle birleştirilerek daha değişik ortamlarda kullanılması, forma satışlarının artırılması ve sahte ve taklit formalarla daha etkin mücadele edilmesi de gelirleri artıracak önlemler arasında gösteriliyor.

''AVRUPA'DA BİRKAÇ KULÜP BAŞARIYI TEKELİNE ALDI''
Raporda, Avrupa'da birkaç zengin kulübün başarıyı tekellerine almaya başladığı ve liglerde rekabetin azaldığı ifade edildi.
Özellikle naklen yayın gelirlerindeki artışın ve sponsorlukların Avrupa'da futbol kulüplerini zenginleştirdiği, talep olan önemli futbolcuların transfer ücretlerinin de yükseldiği vurgulanırken, ''2010 yılı Dünya Kupası'ndan 2.5 milyar dolar yayın geliri bekleniyor. Real Madrid'in 2005-2006 cirosu 292.2 milyon Avro'ya ulaştı. Zengin kulüplerin başarıyı tekellerine alması yönünde Avrupa'da çözüm geliştirmek için çalışmalar yapılıyor'' görüşleri raporda yer aldı.
Internet ve cep telefonlarının yeni yayın ortamları olarak gündeme girmesiyle birlikte, konunun AB'de yeniden değerlendirildiği raporda, ayrıca şu görüşler yer aldı:
''Yayın haklarının her bir medya için ayrı satılması ve televizyonla ilgili yayın haklarının da tek bir yayıncı kuruluşa verilmemesi yönünde bir eğilim oluşuyor. Yayın haklarının paketlere bölünerek farklı yayın kuruluşlarına satılmaya başlandığı Almanya ve Avrupa Komisyonu'nun müdahalesi ile Premier League'in yayın haklarının 6 pakete bölünerek 2 farklı şirkete satıldığı İngiltere örnek gösterilebilir. Son dönemde, spor kulüpleri de kendi sahalarındaki maçların yayın hakkını maç bitiminden 24 saat sonra satma ve maçların belirli bölümlerini cep telefonu ve İnternet üzerinden yayınlama hakkını elde ettiler.''

yabancı sınırlaması kalkabilir

Semih Kırsüleymanoğlu
21.03.2007, 18:06

Yunanistan-Türkiye maçında, Yunan taraftarlar maçın başında 52 metrelik bir bayrak açacak. Teknik Direktör Otto Rehhagel, Karagounis, Dellas ile Charisteas'ı maça yetiştirmeye çalışıyor. Maç saatinde yağış beklenirken, 4-3-3 şeklinde sahaya çıkacak olan komşuda bir gün sonraki ulusal bayramın heyecanı yaşanıyor.

5tane kim kime atar? yunanlar bize MI???
Böyle düsnüyorsan vallah yazik!

Ne zaman yenmisler ki bizi de simdi yensinler?

6Şafak Aydın1
21.03.2007, 19:01
Trabzonspor Genel Sayman'ı Emin Kahmaran, Olay Çıkaran Taraftarlara Sitem Etti
-SPOR-

Yunus Emre (http://www.haberler.com/yunus-emre/) SEL - TRABZON / DHA

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu' nun (PFDK (http://www.haberler.com/pfdk/)) kestiği cezalar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan Trabzonspor' da son Galatasaray maçında kesilen 10 bin YTL' lik cezanın ardından Federasyon'a ödenen toplam ceza tutarının 165 bin YTL' ye ulaştığı açıklandı. 100 bin YTL de tribüne verilen hasar nedeniyle harcadıklarını söyleyen Genel Sayman Emin Kahraman taraftarları duyarlı olmaya çağırdı.

TARAFTARLARIMIZ BİRAZ DUYARLI OLMALI

Trabzonspor'da taraftarların yaptığı taşkınlık ve olaylar yüzünden yenilen cezaların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Galatasaray maçında çıkan olaylar nedeniyle 10 Bin YTL ceza ödeyen Trabzonspor'da Genel Sayman Emin Kahraman, taraftarların biraz daha duyarlı olması gerektiğini söyledi. Kahraman, bugüne kadar taraftarların çıkardığı olaylar yüzünden Futbol Federasyonu'na 165 bin YTL ödediklerini belirterek, "Bunlara bir de tribündeki tahribatlar eklenince 265 bin YTL gibi bir zarar ortaya çıkıyor. Bu para hiç yoktan gidiyor. Taraftarlarımızdan biraz daha duyarla ve sakin olmalarını istiyoruz" dedi.

TRİBÜN GELİRİMİZ 852 BİN YTL

Kombine biletler hariç şu ana kadar oynanan maçlarda tribün gelirlerinin 852 bin YTL olduğunu söyleyen Emin Kahraman, şöyde devam etti, "Bu paranın üçte birini ceza olarak Federasyon'a ödüyoruz. Trabzonspor'un yok yere harcayacak parası yoktur. Bu tür olaylar Trabzonspor'a maddi zarar verdiği gibi manevi açıdan da büyük zararlar veriyor" diye konuştu.

FUTBOLCULARIN ALACAKLI OLDUĞU DOĞRU

Kahraman futbolcularının içeride alacaklarının olduğunun doğru olduğunu belirterek, "Ancak bunlar aksaklıktan kaynaklanan alacaklar değil. Günü geldiğinde biz ödemelerin hepsini yapıyoruz. Şu anda futbolcuların içeride maç başları ve son iki maçın paraları var. Futbolcular üç aydır para almıyor deniliyor. En son 15 gün övce kendilerine ödemelerini yaptım. Bu ödeme sistemini sadece Trabzonspor değil bütün kulüpler aynı şekilde uyguluyor" dedi. Borsadaki hisselerinde çıkan haberlerden olumsuz etkilendiğini söyleyen Kahraman, 'Trabzonspor'un hisselerini alanlar günü birlik işlem için değil, Trabzonspor'dan bir beklentisi olduğu için alıyor. Ancak yinede bu çıkan haberler hisseleri olumsuz etkiliyor" diye konuştu.

ERCİYES MAÇI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Trabzonspor'da Ankaragücü maçının ardından Milli maç nedeniyle futbolculara verilen üç günlük izin bugün bitti. Mehmet Ali Yılmaz (http://www.haberler.com/ali-yilmaz/) Tesisleri'nde çalışmalarına başlayan bordo-mavililerde idmana Milli takım kamplarında bulunan Hüseyin, Gökdeniz, Stepanov, sakatlıkları süren Musa ve Risp idmana katılmazken, gripal enfeksiyon geçiren Ceyhun'da otelde doktor kontrolünde dinlendirildi. Jefferson ise takımdan ayrı olarak salonda çalışırken, sakatlığı nedeniyle Belçika'da ki doktoruna kontrole giden Yattara'ya ise istiharat etmesi için Pazar gününe kadar izin verildi. Teknik Direktör Ziya Doğan (http://www.haberler.com/ziya-dogan/) nezaretinde yapılan idmanda futbolcular düz koşunun ardından yarı sahada çift kale maç yaparak idmanı tamamladı. Yapılan çift kale maçta Teknik Direktör Ziya Doğan (http://www.haberler.com/ziya-dogan/)'da oynadı.

MUSA PAZARTESİ GELECEK

Galatasaray maçında yaşadığı talihsiz sakatlıkla ayağı kırılan ve sahalardan 6 ay uzak kalacağı açıklanan Musa Büyük'ün Pazartesi Trabzon'a gelmesi bekleniyor. İstanbul' da ailesinin yanında bulunan genç futbolcunun, Trabzon'a gelip takım arkadaşları ile hasret giderecek ve doktor kontrolünden geçecek. (Doğan Haber Ajansı)

pReN@_61
21.03.2007, 19:02
Yarı finalin ilk maçı 4 Nisan'da
Takımımızın Fortis Türkiye Kupası'nda oynayacağı Kayseri Erciyesspor maçlarının programı belli oldu.

Bu müsabakanın rövanşı ise 18 Nisan Çarşamba akşamı yine saat 20.00'de Kayseri büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadı'nda oynanacak.

turu ilk maçta atlamalıyız...deplasmana bırakmamak lazım.

pReN@_61
21.03.2007, 19:03

ulusal bayramlarını zehir edicez onlara...!
:tr:

Terzioğlu
21.03.2007, 19:09
ya kardesim ben performansinla ilgili birseymi söyledim . haber abartili dedim.

hemde ne abartili...maci canli izledim...asisti kornerden yapti golü ise bos kaleye atti...acayip abartiyorlar olayi

Terzioğlu
21.03.2007, 19:12
Yalnız adam Musampa
Trabzonspor'un sezon başında kadrosuna kattığı Kiki Musampa, Bordo-mavili takımda forma şansı bulamıyor.

Teknik Direktör Ziya Doğan'ın forma şansı vermediği Kongo asıllı Hollandalı oyuncu, bu sezon 13 maçta forma giyebildi. Sadece Bursaspor maçında 90 dakika sahada kalabilen oyuncu, antrenmanlardaki haliyle yanlız adam görüntüsü veriyor.

Trabzonspor'da bu sezon ligde 13 maçta forma giyen oyuncu, sadece 1 maçta ilk 11'de sahaya çıktı ve 90 dakika sahada kaldı. 13 maçta toplam 348 dakika sahada kalan oyuncunun Bordo-mavili formayla golü bulunmuyor ve 1 de kırmızı kartı var.

Trabzonspor'a gelmeden önce Avrupa'nın köklü kulüplerinde forma giyen Kiki Musampa oynadığı takımlarda teknik direktörler tarafından sahada tutulan bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. 1994-97 sezonunda Ajax'ta 42 maçta 6 gol, 1997-99 sezonunda Bordeaux'ta 33 maçta 5 gol, 1999-2003 sezonunda Malaga'da 96 maçta 22 gol, 2003-04 sezonunda Athletico Madrid'de 34 maçta 2 gol, 2005-06 sezonunda Manchester City'de 41 maçta 3 gol atan oyuncu, Trabzonspor forması altında kendisinden beklenen performansı sergileyemedi. Musampa, Trabzonspor forması altında adeta çöken ve kaybolan bir yıldız oyuncu görüntüsü veriyor. Fortis Türkiye Kupası maçlarında ise Musampa 3 maçta 138 dakika forma giyebildi. Kiki Musampa'nın bu sezon
Trabzonspor forması altında oynadığı maçlar ve sahada kaldığı dakikalar ise şöyle:

"Ankaragücü maçı 18 dakika, Kayseri Erciyesspor maçı 4 dakika, Gençlerbirliği maçı 33 dakika, Sakaryaspor maçı 6 dakika, Antalyaspor maçı 33 dakika, Sivasspor maçı 32 dakika, Fenerbahçe maçı 25 dakika, Bursaspor maçı 90 dakika, Ankaraspor maçı 17 dakika, Kayserispor maçı 45 dakika, Denizlispor maçı 33 dakika, Konyaspor maçı 14 dakika, Ankaragücü maçı 17 dakika"

bu adama büyük haksizlik yapiliyor...

Drizzts
21.03.2007, 19:19
2007 den tek bir beklentim var oda 2006-2005 ... farklı olmasıydı!!!ama olmadı...

1- Profosyonel idarecilere ihtiyacımız var.
2- Televizyonlarda gözüken değil icraat peşinde,koşan ,iş bitirici yönetilere ihtiyacımız var.
3- Hırslı,dünya futbolunu bilen ve takip eden bir teknik Ekibe ihtiyacımız var.
4- Bu teknik ekiple en az 5 senelik antlaşma yapılmalı. (Ünal KARAMAN)
5- Taraftara dürüst olunmalı.Başkan ve teknik patron taraftara yapılanmayı anlatıp,3-4 sene beklenmesi gerektiğini ifade edip Genç,iskeleti sağlam savaşan bir takım oluşturulmalı.
6- Taraftardan bu 3-4 senelik dilim zarfında kombine almaları ve takıma destek olması konusunda ricada bulunulmalı.(bu taraftar bunu kabul eder.Yeterki inansın:confused: )
7- Camianın büyük isimlerinden saygıyı küçüklerinden de sevgiyi ihmal etmeyen bir yönetim olmalı.
8- Teknik ekibin belli bir transfer bütçesini teknik ekibe verip transferi takım menejerine teslim edilmeli.
9-Trabzon kentindeki tüm amatör futbol takımları için ayrı bir ödenek ayırılıp burdaki genç futbolcuları kazanıp.Futbol endüstrisi oluşturulmalıdır.

Bunlar sadece benim görüşlerim katılan ve katılmayan bütün büyük trabzonspor taraftarına saygı duyuyorum. :)

Drizzts
21.03.2007, 19:21
dün best fm de Hacıosmanoğlu konuşuyordu.Adam 10 dk boyunca Fenerbahçeyi yorumladı taraftarını övdü..Trabzonspordan tek cümle bassetti.
ya arkadaş bu millet ne kadar yüzsğz olmuş sen fenerbahçe taraftarını övene kadar yönetimini biraz ders al.
Yada çık o radyoya deki biz bu işi bilmiyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

marcelinhos100
21.03.2007, 19:44
"Martinez mi Hasagiç mi?" http://www.gunebakis.com.tr/resim/martinezmi.jpg Trabzonspor Yönetimi, Teknik Direktör Ziya Doğan’ın da raporu doğrultusunda gelecek sezon kalesini emanet edeceği yetenekli bir kaleci arayışına başladı. Kale için yabancı olarak düşünülen geçen en önemli isimlerin Sakaryaspor kalecisi Martinez ile Gaziantepspor kalecisi Hasagiç olduğu dile getirildi. Jefforson’ un yeni sezonda takımdan ayrılacak olması nedeniyle Tolga’ya partner aranırken, en çok istenen kalecinin Hasagiç olduğu ve kendisiyle de görüşme yapıldığı vurgulandı. Martinez’in biraz daha ikinci plana kaydığı belirtilirken, yine de gündemdeki yerini koruduğu ifade edildi. Yerli kaleci olarak ise Ankaraspor’un kalecisi Hakan Arıkan ve Ankaragücü’ ün genç ismi Serkan Kırıntılı’nın gündemde olduğu belirtildi

Murat61
21.03.2007, 19:46
Fatih tekke sakatlanmis bir bilgisi olan varmi?

Drizzts
21.03.2007, 19:58
"Martinez mi Hasagiç mi?" http://www.gunebakis.com.tr/resim/martinezmi.jpg Trabzonspor Yönetimi, Teknik Direktör Ziya Doğan’ın da raporu doğrultusunda gelecek sezon kalesini emanet edeceği yetenekli bir kaleci arayışına başladı. Kale için yabancı olarak düşünülen geçen en önemli isimlerin Sakaryaspor kalecisi Martinez ile Gaziantepspor kalecisi Hasagiç olduğu dile getirildi. Jefforson’ un yeni sezonda takımdan ayrılacak olması nedeniyle Tolga’ya partner aranırken, en çok istenen kalecinin Hasagiç olduğu ve kendisiyle de görüşme yapıldığı vurgulandı. Martinez’in biraz daha ikinci plana kaydığı belirtilirken, yine de gündemdeki yerini koruduğu ifade edildi. Yerli kaleci olarak ise Ankaraspor’un kalecisi Hakan Arıkan ve Ankaragücü’ ün genç ismi Serkan Kırıntılı’nın gündemde olduğu belirtildi
bence hiç biri başarılı olamaz...Bu ziya doğana sen Lehman ı versen o yine yedek bırakıp başkasını oynatır.Alt yapıda tolga dan daha kötüsünü bulsa onu oynatıcak adam..
kompilekslerinin altında ezilesin ziya ağzınla kuş tutsan gözüme giremezsin...KORKAKKKKK

Erdem Keser
21.03.2007, 19:59
hala gelecek sene diyolar ya

hüseyin toraman
21.03.2007, 20:05

antalyaspordan cordoba niye düşünülmüyo bence en iyisi cordobadır

bilemiyorum yani

Bahtiyar
21.03.2007, 20:13
bu açıklamalar midemi bulandırdı bu adam hergün açıklamamı yapıyor ya. ayrıyeten musampa yada acıyorum ne yalan söylim.

Drizzts
21.03.2007, 20:19
cordoba mı abi yapma.cordobayı getirene kadar Şenol Güneşi geçir kaleye daha iyi efsane olur :)

Drizzts
21.03.2007, 20:21
eee masal anlatıp uyutucağını zannediyor bizi..Gerçi biz hiç uyumuyoruz ama saflığımızdan hersene kandırıyorlar bizi ya...Musamba da yakında futbolu bırakıp köfteci olur...
simkolac ülkesinde radyo programı yapmaya başladı :))

Şuayip Aydın
21.03.2007, 20:25
Fatih tekke sakatlanmis bir bilgisi olan varmi?

sakatlan masmis sadece konral amaclı antemana cıkmamıs

EmrahYalçınalp
21.03.2007, 20:30

Doğan'a açık çek

İbrahim Hacıosmanoğlu, "Ziya Doğan, bütün maçlarını kaybetse de, zirveye de oynasa bu takımın başındadır" ifadesini kullandı

Yönetimin ne garantisi var da birine garanti veriliyor onu anlamadım. Babasının çiftliğiydi zaten, bütün maçları kaybedip yine orda duracak. Hacıosmanoğlu ve ZD kadar "taraftarın inadına" konuşan iki kişi daha görmedim ben. ZD ile kıyamete kadar anlaşma yapmış olsan dahi durumu analiz edip daha yuvarlak konuşamaz mısın? Biri futboldan bi tek kendi anlar, biri "siz ıkının durun, ZD ile gerekirse küme düşeceğiz" demeye getirir...
Samimiyetlerinden şüphem olmayan -katılmayabilirsiniz, görüştür- başkan ve Sayitoğlu'na da "kusura bakmayın" deyip bir an önce toptan gitmelerini diliyorum. ZD olduğu müddetçe de şimdi olduğu gibi kombinemi cebime koyar önümde Lig Tv, sağımda stadyum manzarası, paşa paşa seyrederim maçımı. Şeref tribünü de üçlü çeker artık güzel güzel...

Travelair
21.03.2007, 20:41
radyospor

AZİZ YILDIRIM'DAN DERSİNİ İYİ ÖĞRENMİŞ
Trabzonspor başkan yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu da Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç'a tepki göstererek, "Seçkin bir ailenin evladı, iyi bir işadamı olmak ayrı, topluma mesaj verecek yerlerde yöneticilik yapmak ayrı konulardır. Böyle bir konuşma yaptığınızda son paragrafta konuştuklarınıza dikkat etmeniz lazım. Evet camiasıyla ilgili güzel mesajlar vermesini camiası ondan bekler. Ancak hem işadamı kimliğiyle hem yönetici kimliğiyle konuşmasına dikkat etmesi gerek." dedi.
"Ali Koç Fenerbahçe gibi kulüpte Asbaşkan kimliğiyle konuşma yaparken dikkatli konuşması gerekiyor." ifadelerini kullanan Hacıosmanoğlu sözlerine şöyle devam etti, "Futbolda böylesine çirkinliklerin ve kaosun yaşandığı zamanda verilecek mesajların uzlaştırıcı olması gerekiyor. Ben uluslararası üniversitelerde değil, Türkiye'de kısıtlı imkanlarla eğitim almış bir insanım. Ama bunların hiç birisi vizyon ve misyon sahibi olmayı değil samimiyet gerektiriyor. Uzlaşı kültürünü benimsemiş insanları gerektiriyor."
-FENERBAHÇE TARAFTARI ŞAMPİYONLUĞU HAKEDİYOR-
Fenerbahçe taraftarının şampiyonluğu hakettiğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Fenerbahçe'nin şampiyonluğu hakeden taraftarı var. Maddi ve manevi hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyorlar. Fenerbahçe'nin bir maçta aldığı hasılatı, biz Trabzonspor olarak bir sezonda alıyoruz. Fenerbahçe ürünlerinin satıldığı mağazalar ünlü markalar gibi çalışıyor. Trabzonspor yöneticisi olarak şunu vurgulayarak söylüyorum ki, Fenerbahçe taraftarı her sene şampiyonluğu hakediyor.
-FENERBAHÇE YÖNETİMİ FUTBOLU ZAN ALTINDA BIRAKIYOR-
Fenerbahçe yönetiminin futbolu zan altında bıraktığını kaydeden Trabzonspor başkan yardımcısı, "Bütün bu olumlu yanların olduğu bu kadar güzelliklerin yaşandığı bir dönemde, bir asbaşkanın çıkıp da son dört haftaya dokuz puanla girmezsek bizi şampiyon yapmazlar ifadeleri son derece yalnış. Bu hem sizin kimliğinizle, hem de Fenerbahçe'nin kimliğiyle çakışır. Fenerbahçe'nin ismini küçültmek Fenerbahçe yöneticisinin ismine yakışır mı. Bu kimin haddine, eğer bunlar orman kanunların uygulandığı ortamlardan bahsediyorsa ve sözlerle puanlar alınıyorsa, bu sözlerin altında kalırsınız. Şahsınız da değil, kulübünüzü de zan altına alırsınız. Futbolu karanlık yarınlara taşırsınız" dedi.
Ali Koç'un açıklamalarının açılımını yapmak zorunda olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Geçmiş dönemde söylenen sözler ve eylemlere baktığınız zaman Fenerbahçe başkanı da yöneticisi de "Biz şampiyonlukların sana da değil, saha dışında kazanıldığını da öğrendik" deme cesaretini göstermişlerdir. Sayın Koç bunu yeni yönetimde görüp de endişeye mi kapıldı. Endişenin kaynağını söylemek zorunda. Hiç kimsenin hiç kimsenin emeğini çalmaya hakkı yoktur. Söylesin haksızın üzerine birlikte gidelim." şeklinde konuştu.
Fenerbahçe'nin üç derbi oynayacağına dikkat çeken Hacıosmanoğlu, "Oynayacakları üç derbi öncesi zemin hazırlıyorsa, onlar hakkında yalnış düşünürüm. Bildiği bir şeyler varsa söylesin gerekli işlemler yapılsın. Yoksa Beşiktaş İnönü'de Fenerbahçe'yi yenemez mi? Şükrü Saraçoğlu'nda, İncir Bosna'yla değil Trabzon'la oynayacaksınız. Sonra Ali Sami Yen'de Galatasaray'la karşı karşıya geleceksiniz. Yenildiğiniz de bunları bir takım etkenlere mi bağlayacaksınız. Demek ki bu tür konuşmaları yapmak için Sayın Yıldırım'dan çok iyi ders almış olmalı ki, derbileri kazanamazsak komplo teorisi üretiyor." şeklinde tepki gösterdi.

serseerii
21.03.2007, 20:51
Yunanistan ve Norveç ile yapacağı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçları öncesi sakatlıklar bakımından oldukça sıkıntılı bir dönem geçiren (A) Milli Takım'a, bir kötü haber de İbrahim Toraman'dan geldi.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Beşiktaş'ın savunma oyuncusu İbrahim Toraman, sakatlığı nedeniyle aday kadrodan çıkarıldı.

Açıklamada, sol arka adalesinde problem olduğunu beyan eden İbrahim Toraman'ın aday kadrodan çıkarıldığı vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

''İbrahim Toraman'ın beyanı üzerine sağlık ekibi tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında, Milli Takımlar Teknik Heyeti bu oyuncunun kamp kadrosundan çıkartılmasına karar verdi.''

Erdem Keser
21.03.2007, 21:11
senin basinda oldugun tsclub adam akilli hicbisey uretemesin sonra cik basina fener taraftari hakediyo bizim taraftar almiyo sanki adam gibi bi sey yaptilarda almadik

Travelair
21.03.2007, 21:36
Çok dengesiz açıklamalar. Ben bu açıklamaları tasvip etmiyorum

antagonist
21.03.2007, 21:40
Çok dengesiz yöneticilere sahibiz. Ben bu açıklamaları tasvip etmiyorum

İşin ilginci "dengesiz" yönetimin en hassas olduğu konu,takım içi dengeler :)

Allah denge noktamızı kaydırmasın,aklımıza mukayyet olsun :)

Ali Özcan
21.03.2007, 22:04
başkan yardımcılarımız saçmalamaya devam ediyor...umarım yeni yönetimde olmaz ikisi de...fener taraftarını övüyor adam...iyice dengeyi kaybetti...

pReN@_61
21.03.2007, 22:07
bu kadarı da olmaz...bunlar adamı çıldırtır.

artık bunları Defetmemizin zamanı geldi de geçiyor bile...

fteotdgs
21.03.2007, 22:08
Bir de bizi hic ilgilendirmemesi gereken Fenerbahce-Federasyon gerginligi, atismasi sayin Haciosmanoglu'nu niye bu kadar rahatsiz ediyor anlamak zor. Tarihimizin en utanc dolu, kotu sezonlarindan birini geciriyoruz. Basimizi onumuze egip kendi isimize bakacagimiza, nerde hata yapiyoruz onu sorusturacagimiza sunun bunun avukatligini yapiyoruz. Ne guzel, ne guzel! Ziya Dogan'la her macini kaybetse de sonuna kadar birlikteymisiz zaten. Boyle yonetime boyle teknik direktor zaten.

jefferson61sefa
21.03.2007, 22:11
ya fenerle ilgili ne açıklama yapın nede konuşun bırakın ne halleri varsa yaptıklarını yapıolar sonra yok son 4 hafat aynı bahane hep
neyse bizimkiler kendilerini övecek yan bulamadı başkalarına dalıolar

pReN@_61
21.03.2007, 22:13
iyice saçmalamaya başladılar...

AYYILDIZ
21.03.2007, 22:23
Hacıosmanoğluda başbakandan daha çok açıklama yapıyor ya

Ali Özcan
21.03.2007, 22:34
hergün bir tv kanalında mr Hacıosmanoğlu...çok para kazandı çooookkk...

KUTADGU
21.03.2007, 22:39
hergün bir tv kanalında mr Hacıosmanoğlu...çok para kazandı çooookkk...

paradan ziyade oturduğu koltuğun gücünden adamlık kazanma peşinde.

Ne yazık ki verdiği zarar makamını ve temsil ettiği yüce kurumu zor durumda bırakmakta...

kellesinin istendiğinin farkında olmakla beraber saltanat günlerinin sonuna kadar tanınmak uğraşında da sanırsam..

velhasılı kelam..

Trabzonspor adam olmayanı adam yapacak kurum görülüyor,
Aksine
Adam olabilen Trabzonspora bir şeyler verebilmeli..

tuhaf zamanlardan geçiyoruz.
Akıllı vede özgüvenli olmalıyız..

mahalle de balkon altı sohbet yapmaktan hoşlananların yerini de yakında göreceğiz, umulur ki aklı selim galip gelsin de hakettikleri bataklıklarda boğulsunlar.

tsanimer
21.03.2007, 22:42
ipraaam ile haşin efendi medya üzerinden sidik yarışı yapıyorlar
ne konuştuklarını biliyorlar ise insanlığımı inkar edeyim
başkan yok
yönetim yok
muhalefet yok
kulağınızdan tutup sizi bağırtan yok
meydan boş
atın anasını satayım
buldunuz trabzonspor sayesinde mikrofonları
karnınızdan konuşuyorsunuz
nemlioğlunun tüfeği
nemlioğlunun barutu
atın

AYYILDIZ
21.03.2007, 22:45
www.spordabugun.com da Trabzonsporumuza oy verin arkadaşlar

macka61
21.03.2007, 23:17
Hacıosmanoğlu beyfendi işine baksın ilk önce açıklama yapacığına çok güzel ürünler ürettiler biz almadık taraftarın verdiği destek kadar onlar Trabzonspora destek oluyolar mı cevahir gibi yerdeki Ts Clubın bile açık kalmasını sağlayamadılar ondan sonra konuşuyor ben yönetici olsaydım gösterirdim İbrahim beye ama değilim işte

Ferşat Balcı
21.03.2007, 23:40
21 Mart 2007 21:30

nesta61
22.03.2007, 00:23
5tane kim kime atar? yunanlar bize MI???
Böyle düsnüyorsan vallah yazik!

Ne zaman yenmisler ki bizi de simdi yensinler?

INSSALLAH YENERIZ AMAAA , COK ZOR BU TAKIMLAAA

Enes Berfin
22.03.2007, 00:25
Yahu takimin sistemi aniden degisti bundan önceki sene bütün oyunculariyla resmen savunma taktigi uyguluyordular, simdi ise tam tersi full hucüm adamlar 3 forvertle cikacak karsimiza acikcasi cok sasirdim hic beklemezdim bunu Otto Rehagel'den, dikkatli oynarsak aliriz bu maci cok eksiklerimizin olmasina ragmen bile.

Özkan
22.03.2007, 00:27

Doğan'a açık çek

"Ziya Doğan bütün maçlarını kaybederse başımızın üstündedir, amaç takımı ligden düşürmek. Zirveye oynamaya kalkarsa ânında kovarız." demeliydi sanırım.

Cenkhan
22.03.2007, 01:22
Dün yönetim içindeki tek doğru, bildiğini söyleyen adam gibi adam deniliyordu. Şimdi herkes ağzının payını vermeye çalışır olmuş Hacıosmanoğlu'na. Hayret..

6Şafak Aydın1
22.03.2007, 08:37
Trabzonspor'da kader zirvesi

Yeni sezon öncesinde kolları sıvayan yönetimin teknik heyet ile yapacağı görüşme birçok oyuncunun Trabzonspor'da kalıp kalmayacağını belirleyecek.
22.03.2007

Revizyon olabilir
Önümüzdeki günler Trabzonspor’da ciddi hareketliliklere sahne olacak. Gelecek sezon için kolları erkenden sıvamayı planlayan yönetim, ilk kritik görüşmeyi teknik direktör Ziya Doğan ile yapacak. Neredeyse göreve geldiği ilk günlerden bu yana yeni dönemin transferleri için çalışan, yurt içinde ve dışında futbolcu izleyen tecrübeli hocanın hazırlayacağı rapor masaya yatırılacak. Gündemin bir başka önemli maddesi ise mevcut kadroda yapılması planlanan revizyon olacak.

Bütçe yapılacak
Bazı önemli yıldızlarıyla dahi yollarını ayırmayı düşünen Trabzonspor’da yönetim-Doğan zirvesi, birçok konuyu netleştirecek. Yabancı transferinde bu kez hata yapmamakta kararlı olan Karadeniz ekibinin idarecileri, şimdiye kadar istediği verimi alamadığı yabancıları ise uygun koşullarla elden çıkarmanın yollarını arayacak. Toplantıda transferlere ayrılması gereken bütçe de şekillendirilecek ve yönetimin diğer üyeleriyle de paylaşılacak.

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/yeni/Trabzonspor/HaberDetay.aspx?hId=436011

Gürkan
22.03.2007, 08:42
Bence Hacıosmanoğlu Tv kurulsun.

Hüseyin Kurt
22.03.2007, 08:58
Bence Hacıosmanoğlu Tv kurulsun.
olmazsa bi dizide oynasın.yazık.bu kadar emek boşa gitmesin.

Mehmet Fatih Yavuz
22.03.2007, 09:06

Yeni sezon öncesinde kolları sıvayan yönetimin teknik heyet ile yapacağı görüşme birçok oyuncunun Trabzonspor'da kalıp kalmayacağını belirleyecek.
22.03.2007

Revizyon olabilir
Önümüzdeki günler Trabzonspor’da ciddi hareketliliklere sahne olacak. Gelecek sezon için kolları erkenden sıvamayı planlayan yönetim, ilk kritik görüşmeyi teknik direktör Ziya Doğan ile yapacak. Neredeyse göreve geldiği ilk günlerden bu yana yeni dönemin transferleri için çalışan, yurt içinde ve dışında futbolcu izleyen tecrübeli hocanın hazırlayacağı rapor masaya yatırılacak. Gündemin bir başka önemli maddesi ise mevcut kadroda yapılması planlanan revizyon olacak.

Bütçe yapılacak
Bazı önemli yıldızlarıyla dahi yollarını ayırmayı düşünen Trabzonspor’da yönetim-Doğan zirvesi, birçok konuyu netleştirecek. Yabancı transferinde bu kez hata yapmamakta kararlı olan Karadeniz ekibinin idarecileri, şimdiye kadar istediği verimi alamadığı yabancıları ise uygun koşullarla elden çıkarmanın yollarını arayacak. Toplantıda transferlere ayrılması gereken bütçe de şekillendirilecek ve yönetimin diğer üyeleriyle de paylaşılacak.

önemli kısım burası..bazı önemli yıldızları postalayacak beylerim...
transferde ne olacak..?
yarı kalitesinde adam alınacak satılanların..
önemli yıldız satıp önemsiz adam almaya devam edeceğiz..
para bozdurmaya devam..
100 lük banknot ver yerine 10 tane 10luk al...
yakında bozuk paraya mahkum kalacağız ondan korkuyorum...

hele de ziya efendi ile devam etmek falan.. geçsinler bu işleri..sistemsiz bi adamla kendi boyunlarındaki ilmeği sıkmış olurlar..

Hüseyin Kurt
22.03.2007, 09:30

22.03.2007

Revizyon olabilir

Bütçe yapılacak

işte gelecek senede de çökeceğimizin kanıtı.
şifre şudur:gökdeniz,stepanov,yattara gidecek.
yerlerine sanal yıldızlar alınacak.
yazık!
koca trabzonspor camiası bu adamlara mecbur sanki.ne diyim.
çırpındıkça batıyoruz.

zeki gursoy
22.03.2007, 09:34
kimse demiyormuki : hocam TSClublardaki mallarımız çok kalitesiz, işporta tezgahından beter bunları tabi seyirci almaz diye..yada demiyolarmıki febe trnasferde milyon dolarlık isim peşinde koşuyor kalitesiz topçu peşinde değil hani belki bu yüzden mallar satılıyordur diye...
yada biz bu kalitesiz malları almadık diye niye şampiyonluğu haketmeyelim her sene febe haktesinki diye...
sormuyolarmı bu dengesizlik sende nerden geliyor kafanı duvaramı vurdun diye..
demiyolarmı bu yazını okuyan taraftar seni içinden hoş kelamlarla anmazlar diye..
demiyolarmı ya...yokmu böyle bi danışmanı akıl vereni..hadi başkası demiyo, adam kendi kendinedemi düşünmez akıl fakiri insan...
taraftar kendini heba etti, hepsi kahrediyor artık kendi evinde 90 dakka tek bi atak seyretmeden eve gitmek 3. sınıf takımlara rezil rüsva olmak istemiyor diye düşünmüyormu bu adam..aklı sadece febenin her sene şampiyonluğu hakettiğinemi çalışıyor bunun, görevi ne bu adamın...
dengesiz.

Ayşe Aygün
22.03.2007, 09:47
Acaba bırakın bu adamı bir yönetici olarak değilde bir TS Taraftarı olarak TSCLUPlerden şöle bir gün gidip alışveriş yaptımı kendi acaba. ordaki ürünlerin kalitesiz olduğunu görüp o kalitesizliğe rağmen bizim sıksık ordan alişveriş yaptığımızı göremez beyefendi. Kimse bizi ürün almamakla suçlayıp başka klüp taraftarını övemez. Sultanbeyliğinde oturan adam bahçelievleremi gelip ürün alacak.Trabzona gitse daha çabuk alışveriş yapar.
Hade biz taraftar olarak alışveriş yapmamakla suçlanırkan. siz oyuncu alışverişinde ne yapıyorsunuz. önce kendinize bakın. ve sonra taraftarı suçlayın.FB Taraftarı hak ediyo şampiyonluğu doğru biz haketmediğimziden 23 yıldır bekliyoruz. o zaman söyleyin nasıl hakedecğimizde bizde öyle davranalım sizde şampiyon olun.Allahım akklıma mukayet ol rabbim.Bunlar adamı delirtir. Hocası oyuncusu yöneticisi hiçmi akıllı bulmayacak bizi.

TSelif
22.03.2007, 09:51
Herkes babasının çiftiliği gibi kullanmaya başladı kulübümüzü arkadaşlar. Sadece seven biz kaldık ....yazık :(:(:mad:

bordoylamavi
22.03.2007, 09:54
Trabzonspor ceza tahtasına döndü!

Bordo - mavili kulüp bu sezon 852 bin YTL hasılat elde ederken, bunun 165 bin YTL'si cezalara gitti
YUNUS EMRE SEL/DHA
Trabzonspor adeta ceza tahtasına döndü. Son olarak Galatasaray maçındaki saha olayları yüzünden 10 bin YTL ceza verilen Karadeniz ekibinin, Futbol Federasyonu'na bu sezon ödediği ceza tutarının 165 bin YTL'ye ulaştığı açıklandı.
Bordo - mavili kulübün Genel Saymanı Emin Kahraman, şimdiye kadar tribünlerde oluşan hasarlar nedeniyle de 100 bin YTL harcadıklarını belirterek, bordo-mavili taraftarları daha duyarlı davranmaya çağırdı.
Kahraman, "Cezalar nedeniyle şimdiye kadar 165 bin YTL ödedik. Bunlara tribündeki tahribatlar da eklenince 265 bin YTL gibi bir kayıp ortaya çıkıyor. Taraftarımızdan biraz daha duyarlı ve sakin olmalarını istiyoruz" dedi.
Kombine biletler hariç şu ana kadar oynanan maçlarda tribün gelirlerinin 852 bin YTL olduğunu vurgulayan Emin Kahraman, "Bu paranın neredeyse üçte birini kaybettik. Trabzonspor'un yok yere harcayacak parası yoktur" ifadelerini kullandı.
Bordo - mavili idareci, futbolcuların kulüpten ekstra alacaklarının bulunmadığını da açıkladı. Kahraman, "Günü geldiğinde ödemeleri yapıyoruz. Futbolcular 3 aydır para almıyor deniliyor. En son 15 gün önce ödemelerini yaptım" diyerek iddialara tepki gösterdi.

vay be demek Trabzonun çöpe atılacak parası öyle mi. marcelinhoya musampaya lazaroniye verilen paralar çöp olmuyo da 265 bin ytl çöp oluyo öyle mi. demek seyircileri duyarlı olmaya çağırıyorsunuz öylemi. biz de taraftar olarak sizleri duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Travelair
22.03.2007, 10:09
feybe'nin taraftarını öveceğinize onların yönetimi gibi taraftarı nasıl takıma katkıda bulunmaya çalışırsınız buna çalışın. Yöneticisiniz değil mi? Dükkan kapatmakla olmuyor. Marifetli yöneticilik böyle olmaz

6Şafak Aydın1
22.03.2007, 10:13
arkalarinda birileri varki böyle konusabiliyorlar,böyle davranabiliyolar. bunlarin kim olduklarini da cok iyi düsünebiliyorum.

Sonucta Trabzonsporumuzun menfaati ayaklar altina alinmis , cignenip duruluyor. Ne yazikki.

Ayşe Aygün
22.03.2007, 10:14
Mail atalım tepki verelim. 23 yıldır şampiyon oalmıyoz bir kere demedilerki bu taraftar şampiyonluğu gerçekten hak ediyo. Allahın eziklerini övüyo bize.zaten gıcığım hepsine.

Vkgz
22.03.2007, 10:16
işte gelecek senede de çökeceğimizin kanıtı.
şifre şudur:gökdeniz,stepanov,yattara gidecek.
yerlerine sanal yıldızlar alınacak.
yazık!
koca trabzonspor camiası bu adamlara mecbur sanki.ne diyim.
çırpındıkça batıyoruz.

gökdeniz zaten gitmek istiyor o gidecektirde diğerlerinin gideceğini sanmam

Mehmet Fatih Yavuz
22.03.2007, 10:20
bunlar alıcı ayarlasınlar stadı tesisleri bile satarlar..
gökdeniz gitmek istiyor, fatih de gitmek istiyordu.. yattara da ister...
bu işler o kadar kolay olsaydı kongre toplayıp başkan yönetim seçmezdik..

yönetimi hocası sistemi yerlerde sürünen bir takımda hangi yıldız kalmak isteyecek.. önemli olan onları burada tutacak şartları sağlamak.. herşeyi berbat edeceksin sonra suç gitmek isteyende olacak.

gökdenizi satacaklar yerine kim gelecek??
sarı çizmelimehmet ağa..

Sevgi
22.03.2007, 10:21
-FENERBAHÇE TARAFTARI ŞAMPİYONLUĞU HAKEDİYOR-
Fenerbahçe taraftarının şampiyonluğu hakettiğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Fenerbahçe'nin şampiyonluğu hakeden taraftarı var. Maddi ve manevi hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyorlar. Fenerbahçe'nin bir maçta aldığı hasılatı, biz Trabzonspor olarak bir sezonda alıyoruz. Fenerbahçe ürünlerinin satıldığı mağazalar ünlü markalar gibi çalışıyor. Trabzonspor yöneticisi olarak şunu vurgulayarak söylüyorum ki, Fenerbahçe taraftarı her sene şampiyonluğu hakediyor.

Bugünkü Hürriyette ayınlanan bir araştırmanın ilginç sonuçlarıını aşağıda görebilirsiniz.

Trabzonspor taraftarlarının ilk sırada tek çıktığı kritere dikkat edelim
Taraftar ürünlerini en çok satın alan taraftar Trabzonspor taraftarı.
Ama esas önemli olan bu ürünlerin lyüzde kaçının isanslı olup olup olmadığıdır.
Lisanslı ürün kullanalım. Teşvik edelim. Hediye edelim.

Hürriyet Gazetesi

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4788702.asp?gid=52

Fenerli ’en zengin’ çıktı yoksulluk Trabzon’a düştü

Mustafa KUTLAY

FSTATS ve Allstats tarafından 20 ilde yapılan ’Türkiye’de Taraftar Profili’ adlı ankete göre aylık geliri 1500 YTL’den fazla olan taraftar en fazla Fenerbahçe’de. Fenerbahçeli taraftarın yüzde 25.71’i bu gelir grubunda iken, 1500 YTL’den fazla kazancı olan en az taraftar yüzde 12.81 ile Trabzonspor’da.

TÜM yayın kuruluşları için spor istatistikleri hazırlayan FSTATS ile Allstats, Türkiye’nin en geniş kapsamlı taraftar araştırmalarından birini tamamladı. Mart, nisan ve mayıs aylarında toplam 20 ilde 5 bin kişi ile yapılan ’Türkiye’de Taraftar Profili’ anketinin sonuçlarına göre, 4 büyükler içinde aylık geliri 1500 YTL ve üzerinde taraftarın en fazla bulunduğu takım Fenerbahçe. Fenerbahçeli taraftarın yüzde 25.71’i, Beşiktaş taraftarının yüzde 22.99’u, Galatasaray taraftarının yüzde 22.02’si, Trabzonspor taraftarının ise yüzde 12.8’i bu gelir grubu içinde. FSTATS, anket çalışmasında 30 soru ile taraftarın ekonomik ve sosyal profili çıkarıldı. Sorular arasında tutulan takımın galibiyet veya mağlubiyetinin cinsel hayatı etkileyip etkilemediği bile yer aldı.

LİSANSLI ÜRÜN:

Anket sonuçlarına göre, taraftarların yüzde 32.94’ü lisanslı takım ürünü almanın çok önemli olduğunu, yüzde 32.32’si ise önemli olduğunu düşünüyor. Araştırmaya göre, Türkiye’de taraftarların yüzde 51’i tuttukları takımın lisanslı ürünlerini satın alıyor. Tuttuğu takımın lisanslı ürünlerine 250-500 YTL harcayan taraftar oranı en yüksek takım Trabzonspor. Trabzonsporlu taraftarın yüzde 2.89’u, Galatasaraylı taraftarların yüzde 2.47’si, Beşiktaşlı taraftarların yüzde 2.46’sı ve Fenerbahçeli taraftarların da yüzde 2.33’ü lisanslı ürün almak için 250-500 YTL arasında para harcıyor.

AİDAT ÖDEMESİ:

Lisanslı ürün konusundaki bu hassasiyet kulüp üyelerinin aidat ödemeleri konusunda gösterilmiyor. Ankete katılan taraftarlar içinde tuttukları takımın kulübüne üye olanlardan yüzde 11’i aidatlarını ödediğini, yüzde 4’ü ise ödemediğini açıkladı. Kulüp üyesi taraftarların yüzde 85’i ise, "Aidat ödüyor musunuz" sorusuna yanıt vermemeyi tercih etti.

NASIL YAPILDI:

Araştırma, 6 kişilik bir proje ekibinin yönetiminde 20 ilde toplam 5 bin kişilik bir kitle ile 1 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında yüz yüze yapıldı. Anket yapılırken iller, 7 coğrafi bölgedeki il nüfuslarına göre belirlendi ve anketlerin tamamı şehir merkezlerinde gerçekleştirildi. Anket çalışmasında, İstanbul, İzmir ve Ankara nüfusları ile doğru orantılı, kendi kendilerini temsil eden bölgeler olarak doğrudan örneklemeye dahil edildi.

EL BİLGİSAYARI İLE:

FSTATS CEO’su Mehmet Selçuk Ergin, taraftar anketinin 20 ilde anketörlerin elinde bulunan küçük el bilgisayarları ile yapıldığını söyledi. Ergin, bu bilgisayarların GPRS üzerinden merkezdeki bir ana bilgisayara bağlandığını ve anket verilerini buraya gönderdiklerini belirtti. Anketin bugüne kadar futbol taraftarlığı konusunda yapılan en kapsamlı çalışma olduğunu belirten Ergin, bu çalışmanın 6 ayda bir tekrarlanacağını belirtti.

Başarısızlıkta hakem sorumluluğu yüzde 6

TARAFTAR tuttuğu takımın başarısızlığında en fazla oyuncuları suçluyor. Yüzde 32.7’si başarısızlığın sorumlusu olarak oyuncuları görürken, yüzde 19’u teknik direktörü, yüzde 17’si ise külup yönetimini kusurlu görüyor.

Sadık taraftar yüzde 82

FSTATS anketinde, taraftarlara, ’tuttuğunuz takımı değiştirdiniz mi’ sorusu da yöneltildi. Yüzde 11’i soruyu yanıtlamazken, yüzde 5’lik kesim daha önce başka bir takımı tuttuğunu söyledi. Ankete katılanların yüzde 82’si ise tuttuğu takımı hiç değiştirmediğini belirtti.

Yüzde 33’ü ikinci bir takım tutuyor

ANKET, Türk futbol taraftarının ilginç bir özelliğini de ortaay koydu. Türkiye’de takım tutan insanların yüzde 33’ü ikinci bir takımı daha tutuyor. İkinci takım olarak en çok tercih edilen takım ise yüzde 2.81 ile Galatasaray. Galatasaray’ı yüzde 2.49 ile Beşiktaş, yüzde 1.78 ile Fenerbahçe izliyor.

Tutulan takım, cinsel hayatı bile etkiliyor

FSTATS ve Allstats tarafından yapılan anket, tutulan takımın sahadaki başarısının taraftarların cinsel hayatları üzerinde bile etkisi olduğunu ortaya koydu. Anket çalışmasına göre, "Tuttuğunuz takımın galibiyet veya mağlubiyeti cinsel hayatınızı etkiliyor mu" sorusuna, taraftarların yüzde 75’i ’hayır etkilemiyor’ yanıtını verirken, yüzde 10’u ’bazen etkiliyor’, yüzde 3’ü ise ’etkiliyor’ yanıtını verdi.

Ankete gençler katıldı Rıdvan ’efsane’ çıktı

ANKET çalışmasında 20 ildeki taraftarlara, Türkiye’nin efsane futbolcusunun kim olduğu sorusu da yöneltildi. Anket sonuçlarına göre taraftarların yüzde 7.94’ü Rıdvan Dilmen, yüzde 7.22’si ise Hagi’yi ’efsane’ olarak görüyor. Bu iki ismi yüzde 6.48 ile Hakan Şükür, yüzde 4.55 ile Sergen Yalçın, yüzde 3.93 ile de Metin Oktay izliyor. Ankete katılanların büyük bölümü 15-34 yaş grubunda olduğu için, Rıdvan, Hakan, Sergen gibi yeni isimler, Metin Oktay ve Lefter gibi isimlerin önüne geçti.

Takım seçmede aile etkisi yüzde 19.9

ANKETTE, taraftarların tutacakları takımı seçme kriterleri de ele alındı. Ankete katılanların yüzde 39’u tutacakları takımı seçerken ’başarı’ya bakıyor. Yüzde 19.91’i aile etkisi ile tutacağı takımı seçerken, yüzde 13.43’ünde tutulacak takımı belirleyen unsur arkadaş ve çevre etkisi. Yüzde 1’lik bir kesim ise ’renklerini beğeniyorum’ gerekçesi ile takım tutuyor.

En çok taraftar Galatasaray’ın

FSTATS anketinin sonuçlarına göre, Türkiye’nin yüzde 27.4’ü Galatasaraylı, yüzde 26.54’ü Fenerbahçeli, yüzde 18.66’sı Beşiktaşlı ve yüzde 4.83’ü de Trabzonsporlu. Taraftarlık oranına il bazında bakıldığında ise, İstanbulluların yüzde 32’si Fenerbahçeli, yüzde 26.5’i Galatasaraylı, yüzde 21.6’sı Beşiktaşlı, yüzde 5.23’ü ise Trabzonsporlu. Ankaralıların ise yüzde 24’ü Galatasaraylı, yüzde 21.25’i Fenerbahçeli, yüzde 17.73’ü Beşiktaşlı, yüzde 4.95’i Trabzonsporlu.

En çok kadın ve eğitimli taraftar Beşiktaş’ta

FSTATS ve Allstats tarafından yapılan ankette, futbol taraftarların takım bazında eğitim ve cinsiyetleri de belirlendi. Kadın taraftar ve üniversite mezunu taraftar oranı sıralamasında Beşiktoş ilk sırada yer aldı. Ankete göre, Beşiktaşlı taraftarların yüzde 28.02’si üniversite mezunu ve yine yüzde 28.02’si kadın.

100 taraftardan 16’sı ’fanatik’

ANKET çalışması, Türk futbol taraftarının takımını nasıl tuttuğunu da araştırdı. Buna göre, ankete katılanların yüzde 16.18’i kendini ’fanatik’, yüzde 19.63’ü ’ateşli’, yüzde 44.81’i ise ’sakin’ taraftar olarak nitelendiriyor. Ankete katılanların yüzde 5.79’u ise takım tutarken ’kontrolümü kaybederim’ yanıtını veriyor.

Taraftar şike olduğuna inanıyor

ANKET çalışmasına göre, Türkiye’de taraftarların çok büyük bir bölümü futbolda şike olduğuna inanıyor. Ankete katılan taraftarların yüzde 34’ü futbolda şike olmadığını düşünürken, yüzde 67’lik bir kesim ise futbolda şikenin bulunduğu görüşünde.

okuma yazman varsa oku Hacıosmanoğlu oku ve lütfen Trabzonspor dan uzak dur sen ve senin gibiler değil Trabzonspor da yöneticilik yapmak Trabzonspor kulübünden içeri bakmamalı bile.Bu bir şekilde engellenmeli.Ayrıca bu araştırmanın yapıldığı iller arasında TRABZON yok.

Vkgz
22.03.2007, 10:28
bunlar alıcı ayarlasınlar stadı tesisleri bile satarlar..
gökdeniz gitmek istiyor, fatih de gitmek istiyordu.. yattara da ister...
bu işler o kadar kolay olsaydı kongre toplayıp başkan yönetim seçmezdik..

yönetimi hocası sistemi yerlerde sürünen bir takımda hangi yıldız kalmak isteyecek.. önemli olan onları burada tutacak şartları sağlamak.. herşeyi berbat edeceksin sonra suç gitmek isteyende olacak.

gökdenizi satacaklar yerine kim gelecek??
sarı çizmelimehmet ağa..

sen gökdenizin yerinde olsan her gittiğin stadda şahsına küfür edildiği bir ülkede dururmusun... objektif olmak lazım lazım bu adamlar robot değil...Fatih te değildi

Travelair
22.03.2007, 10:32
Şampiyonluk kadrosu kurarsan neden gitsin? Ama Fatih'i satıp Ersen'i alırsan tabiki gitmek ister

Vkgz
22.03.2007, 10:33
Oyuncuları robot gibi goruyorsunuz arkadaşlar....
Aynı şeyleri szymek olayındada çok duyduk ama bunlarda insan

Vkgz
22.03.2007, 10:35
Bu arada bizim yönetimin mart nisan mayıs aylarında izlemeye alacağı gogua iskoç heartsla anlaşmıs galiba : )

Mehmet Fatih Yavuz
22.03.2007, 10:37
Oyuncuları robot gibi goruyorsunuz arkadaşlar....
Aynı şeyleri szymek olayındada çok duyduk ama bunlarda insan

evet bi tek trabzondakiler nedense insan.. diğerleri makina..
nasıl oluyorda diğerleri adamları tutuyor bilinmez..
kayseri dahi elindeki yıldızları tutmayı becerirken sen kendi altyapıdan çıkardığın adamları elinde tutamayacaksın..sonra da onlar da insan diyeceksin..
ne merem insanlıkmış sadece bizim topçularda var.

sazman34
22.03.2007, 10:38
Yahu bizi uğraştırmasınlar. Takımı komple satsınlar bari. Böylece bizde bu dertten kurtuluruz. Bu nasıl bir mantıktır. Her sene takım silbaştan yenileniyor. Tabii başarı gelmiyor. Gelmezde. Şahsen ben artık ümitlerimi kaybetmeye başladım. Bu gidişle ve bu mantıkla bir daha şampiyon olamayacağız. Hatta ligde kalmamız bile tehlikeye girecek. Bana kızmayın, dost acı söyler. Bunları görmemiz lazım.:tsbayrak:

skystar
22.03.2007, 10:39
Bu arada bizim yönetimin mart nisan mayıs aylarında izlemeye alacağı gogua iskoç heartsla anlaşmıs galiba : )
Yanlış bilgi, Rus ligi takımlarından satürne imza attı:)

Vkgz
22.03.2007, 10:42
Trazbzonspor bir yönetimin hatalarıyla dibe vurmaz küllerinden doğar gene doğar... Malesef Trabzonsporumuz böyle ya takım yeniden kuruluyor hersene yada çapsız yabancı oyuncular toplanıp geliyor... ikiside başarıyı mümkün kılmıyor... bir yönetim gider bir yönetim gelir 25 yıl daha beklesek hep Aşkımız devam edecek sazman abi

Vkgz
22.03.2007, 10:43
Yanlış bilgi, Rus ligi takımlarından satürne imza attı:)

saturnde şuanda oynuyor zaten ama sezon sonu için anlaşmıslar galiba heartsla

Vkgz
22.03.2007, 10:45
ayrıca sky umarım dediğin gibidir... saturnden almak heartstan almaktan daha kolay olur

6Şafak Aydın1
22.03.2007, 10:45
Fatih Akyeli kaptan yapan zihniyeti temizlemek cok zor. Sonraki yönetimler cokmu degisik olacak ? Bu ne kadar mümkündür. Mümkün ise hangi yollarla ve hangi yöntemlerle.

Bi kerre "yamukluk" (malum degisik de adlandirabilirdim ) girmis klubün icine, ortalikta "son savascilardan" ve saskin bir taraftardan haric birsey kalmamis.

Hüseyin Kurt
22.03.2007, 10:47
sen gökdenizin yerinde olsan her gittiğin stadda şahsına küfür edildiği bir ülkede dururmusun... objektif olmak lazım lazım bu adamlar robot değil...Fatih te değildi
türkiye de küfür edilmeyen fubolcu varmı?
ozaman hepsinin gitmesi lazım.

sazman34
22.03.2007, 10:48
Elbette, değil 25 sene 225 sene geçsede Trabzonspor aşkımız bitmez. Ama artık üzülmek istemiyoruz. Ben 35 yaşındayın 1 şampiyonluk hatırlıyorum. Sanırım sizler hiç. Yazık değilmi. Yönetici arkadaşların iyi niyetli olduklarından şüphem yok ancak işi bilmeyen veya siyaseten oraya gelenlere sormak lazım. Bu sorumluluğun hesabını nasıl vereceksiniz. Allah'tan korkun. Bu insanların kendilerini kötü hissetmelerine hakkınız yok. Yapamıyorsanız lütfen bırakın gidin.

Gönlümüzn daimi şampiyonu Trabzonspor.:bmn1:

Mehmet Fatih Yavuz
22.03.2007, 10:49
her stadta kendi topçusu dahil herkese sövülüyor..
bahane aramanın alemi yok..
yönetimin beceriksiz olursa gökdeniz de gider, fatih de, milan da,yattara da..
ondan sonra kalırsın 3 kuruşluk adamlara...

skystar
22.03.2007, 10:51
saturnde şuanda oynuyor zaten ama sezon sonu için anlaşmıslar galiba heartsla
Spartak nalchikde oynuyodu ordan geçti satürne daha yeni oldu bu olay hearts yalan oldu anlayacağın :)

sazman34
22.03.2007, 10:53

Katılıyorum. Gökdeniz eğer bunun için gidecekse gitsin, ancak onun bu takıma herşeyden önce vefa borcu var. Onu ödemeden gitmemeli. Ama gerçekten ödeyerek. Öyle sahada dolaşark değil.:tsbayrak:

bordolumavi61
22.03.2007, 10:57
Kayıp takım

21.03.2007

Kimisi futbolu bıraktı, kimisi sezonu kapattı. Yaz kampını Trabzon formasıyla yapmasına rağmen şu an Karadeniz’den uzak olan ya da unutulmaya yüz tutan oyuncu sayısı neredeyse bir takım oluşturacak kadar fazla

Sezona büyük umutlarla girmesine rağmen bir hayli çalkantılı günler geçiren Trabzonspor’da yaşanan oyuncu erezyonu da hiç hafife alınmayacak kadar fazla, gelen-gidenlerin sayısı akıllarda tutulamayacak kadar çok. Öyle ki, 2006’nın Temmuz ayında ve Almanya’nın Oberstaufen kasabasında büyük umutlarla çalışan, o günlerde Bordo-Mavili formayı terleten isimlerin kimisi futbolu bıraktı, kimisi lejyoner oldu, kimisi unutulmaya yüz tuttu... Evet kesinlikle az değil, hatta bir alternatif kadro kuracak kadar çok oyuncudan bahsediyoruz. Okuyunca siz de hak vereceksiniz.

Fatih Tekke
Fenerbahçe’ye mi, Beşiktaş’a mı gidecek söylentileri günlerce medyayı meşgul etti. Ancak hiç hesapta olmayan bir gelişme yaşandı, Fatih Tekke artık Zenit’in kralı. Oynamadığı ilk maçtan bu yana, “Yeri doldu mu?” tartışması sürüyor. Belki asıl hata onu birileriyle kıyaslamak. Çünkü o özeldi.

Szymek
Asabiydi, gergindi ama Trabzonspor taraftarı onu çok severdi. Böyle bir ayrılık kimsenin aklına gelmezdi. Sakatlık mı, küskünlük mü, ailevi sebepler mi bilinmez ama Szymek futbolu bıraktı. Trabzon’un en iyi yabancıları arasında gösterilen Polonyalı, kariyerine ülkesinde televizyon yorumcusu olarak devam edecek.

Tomas Jun
Gelişi pahalıya mal oldu, kariyerindeki ilk yurt dışı macerası da hem Trabzon hem kendisi için kabus... Şimdi altyapısından yetiştiği S.Prag’da kiralık oynuyor. Tabii ona da oynamak denirse. Muhtemeldir ki, sezon sonunda yine sorun olacak, bakalım bu kez nereye, nasıl kiralanacak!

Djokaj
İşte unutulmaya yüz tutan isimlerden biri... Beraber geldiği Stepanov formuyla büyüleyip, teklif üzerine teklif alırken, o Ankaraspor’a gitti. Başkent ekibinde sadece 6 maç oynayabildi, bundan sonra ne olacağı belirsiz.

Murat Ocak
A Milli formayı giyince Türk futbolunun yeni gözdesi olarak lanse edildi. Gelişi olay oldu. Onu İstanbul Belediye’den almak Başkan Nuri Albayrak’ın eski kulübü olmasına rağmen zordu. Sonuçta imzayı attı ama takımda tutunamadı. Ceyhun’a karşılık Ankaragücü’ne yollandı.

Marcelinho
Trabzonspor, ‘olmaz’ deneni başardı, Marcelinho’yu aldı. Türkiye’ye gelen en kariyerli yabancılardan biriydi, başkanın da sözü. Yarım sezon kaldı ama açıkcası hiç iz bırakmadı. Ne akılda kalan golü ne de kazandırdığı puanlar var. Belli ki o da sıkıldı, soluğu yeniden Almanya’da aldı. O Trabzonlular’ın aklında pek hatıra bırakmadı ama Trabzon onun için şüphesiz güzel bir anı.

Fatih Akyel
Sahaya ilk çıktığı maçlarda Galatasaray’da yıldızlaştığı günlerden örnekler verdi. O formu sürse, belki şimdi milli takımdaydı. Ziya Doğan ile yıldızı barışmadı, önce uzun süre kadro dışı kaldı. Son ‘büyük’ fırsatı iyi kullanamadı, şimdi Gençlerbirliği’nde.

Jefferson
Halilhodziç’in de Lazaroni’nin de vazgeçilmeziydi. Ama Antalya kampında Ziya Doğan, Tolga’yı adeta yeniden keşfedince, kulübeye demir attı. Aksilik bu ya idmanda sakatlandı, 2 aya yakın uzak kalacağı açıklandı. Yani sezonu kapadı! Yeni sezonda nerede olur bilinmez.

Musa Büyük
Tam form tuttu, Fatih Terim’e göz kırptı ki, Arda’ya çarptı. Talihsiz şekilde ayağı kırıldı, en az 4 ay yok. Sezonu istem dışı kapatanlardan oldu.
Onunla ilk röportajı FANATİK olarak biz yaptık, Gaziantep maçından sonra kullanacaktık. Ancak 22. dakikada sakatlanıp çıktı, sezonu kapattı. Bu İsveçli’nin öyküsünü onu unutturmadan yayınlayacağız.

Genç yıldızlar
Son dönemlerde onların kaderi aslında hep aynı. Yaz ve sezon arası kamplarının çalışkan, en çok ceza alan (!) isimleri onlar... Ama kadroda hazırlık maçları dışında yer bulamadılar. Mümkün olduğunca Karadeniz tercihi kullanan Feridun Samsun’a, Enis Sebat’a gitti, Ergin ise Sakaryaspor’u seçti

6Şafak Aydın1
22.03.2007, 11:10
Kulübümüzün bütün durumlarini (mali durum, oynanan futbol, taraftarin bütünlügü kisacasi birligi ve beraberligi su an oldugu gibi, kazandirilan gencler yada kazandirilan yeni yildizlar vs. ) tesbit edersek HA CAN VERDIK HA VeRIYORUZ. Cokmu karamsar oldu ? Keske olsaydi.

Yönetim degisse ne olacak ? hadi birakin futbolda biraz tirmandik mali durumu nasil kaldiracak ve bunu cabuk kaldiracakki futbol tirmansin.

Bu yönetim bizi 10 yil + bu 10 yili kazanmak icin 10 yil toplam 20 yil geriye atti. Hala uyuyoruz misil, misil. Oh ne güzel.

Mehmet Fatih Yavuz
22.03.2007, 11:15
trabzon tarihinin en berbat yönetim+hoca ikilileri bu dönemde gerçekleşti..
lazaroni ve beteri ziya doğan..
bu yönetimle beraber görev yapınca doğal olarak feci halde hasar verdiler....

Adem Erdoğan
22.03.2007, 11:17

Mali YILMAZ Vural dönemini unutmamak lazım.

6Şafak Aydın1
22.03.2007, 11:19
birde kasanin durumunu düsünün genel sayman 254 bin YTL tutarinda cezalardan bahsediyor onca para har vurup .... neyse

Vkgz
22.03.2007, 11:25

gökdenizle diğerlerinin aynı kefede olmadığını sende biliyorsun

Vkgz
22.03.2007, 11:25

sakin sakin okadar değil

Mehmet Fatih Yavuz
22.03.2007, 11:27
sakin sakin okadar değil

gelinen durumda harcanan para, saha içindeki futbol ve kurumsallaşmayı göz önüne aldığımızda bu kadar berbat bir süreçben hatırlamıyorum..
hatırlayan varsa anlatsın ben de bileyim...

Vkgz
22.03.2007, 11:30
Kayıp takım

21.03.2007

Kimisi futbolu bıraktı, kimisi sezonu kapattı. Yaz kampını Trabzon formasıyla yapmasına rağmen şu an Karadeniz’den uzak olan ya da unutulmaya yüz tutan oyuncu sayısı neredeyse bir takım oluşturacak kadar fazla

Sezona büyük umutlarla girmesine rağmen bir hayli çalkantılı günler geçiren Trabzonspor’da yaşanan oyuncu erezyonu da hiç hafife alınmayacak kadar fazla, gelen-gidenlerin sayısı akıllarda tutulamayacak kadar çok. Öyle ki, 2006’nın Temmuz ayında ve Almanya’nın Oberstaufen kasabasında büyük umutlarla çalışan, o günlerde Bordo-Mavili formayı terleten isimlerin kimisi futbolu bıraktı, kimisi lejyoner oldu, kimisi unutulmaya yüz tuttu... Evet kesinlikle az değil, hatta bir alternatif kadro kuracak kadar çok oyuncudan bahsediyoruz. Okuyunca siz de hak vereceksiniz.

Fatih Tekke +
Fenerbahçe’ye mi, Beşiktaş’a mı gidecek söylentileri günlerce medyayı meşgul etti. Ancak hiç hesapta olmayan bir gelişme yaşandı, Fatih Tekke artık Zenit’in kralı. Oynamadığı ilk maçtan bu yana, “Yeri doldu mu?” tartışması sürüyor. Belki asıl hata onu birileriyle kıyaslamak. Çünkü o özeldi.

Szymek
Asabiydi, gergindi ama Trabzonspor taraftarı onu çok severdi. Böyle bir ayrılık kimsenin aklına gelmezdi. Sakatlık mı, küskünlük mü, ailevi sebepler mi bilinmez ama Szymek futbolu bıraktı. Trabzon’un en iyi yabancıları arasında gösterilen Polonyalı, kariyerine ülkesinde televizyon yorumcusu olarak devam edecek.

Tomas Jun bende merak ediyorum alanlara yazıklar olsun zurawskinin yerine alınan adama bakın
Gelişi pahalıya mal oldu, kariyerindeki ilk yurt dışı macerası da hem Trabzon hem kendisi için kabus... Şimdi altyapısından yetiştiği S.Prag’da kiralık oynuyor. Tabii ona da oynamak denirse. Muhtemeldir ki, sezon sonunda yine sorun olacak, bakalım bu kez nereye, nasıl kiralanacak!

Djokaj fos bir transfer daha
İşte unutulmaya yüz tutan isimlerden biri... Beraber geldiği Stepanov formuyla büyüleyip, teklif üzerine teklif alırken, o Ankaraspor’a gitti. Başkent ekibinde sadece 6 maç oynayabildi, bundan sonra ne olacağı belirsiz.

Murat Ocak yetişmesi lazım
A Milli formayı giyince Türk futbolunun yeni gözdesi olarak lanse edildi. Gelişi olay oldu. Onu İstanbul Belediye’den almak Başkan Nuri Albayrak’ın eski kulübü olmasına rağmen zordu. Sonuçta imzayı attı ama takımda tutunamadı. Ceyhun’a karşılık Ankaragücü’ne yollandı.

Marcelinho evet hiç iz bırakmadı
Trabzonspor, ‘olmaz’ deneni başardı, Marcelinho’yu aldı. Türkiye’ye gelen en kariyerli yabancılardan biriydi, başkanın da sözü. Yarım sezon kaldı ama açıkcası hiç iz bırakmadı. Ne akılda kalan golü ne de kazandırdığı puanlar var. Belli ki o da sıkıldı, soluğu yeniden Almanya’da aldı. O Trabzonlular’ın aklında pek hatıra bırakmadı ama Trabzon onun için şüphesiz güzel bir anı.

Fatih Akyel her takımdan sorunlu ayrılıyor
Sahaya ilk çıktığı maçlarda Galatasaray’da yıldızlaştığı günlerden örnekler verdi. O formu sürse, belki şimdi milli takımdaydı. Ziya Doğan ile yıldızı barışmadı, önce uzun süre kadro dışı kaldı. Son ‘büyük’ fırsatı iyi kullanamadı, şimdi Gençlerbirliği’nde.

Jefferson umutluyduk ama olmadı
Halilhodziç’in de Lazaroni’nin de vazgeçilmeziydi. Ama Antalya kampında Ziya Doğan, Tolga’yı adeta yeniden keşfedince, kulübeye demir attı. Aksilik bu ya idmanda sakatlandı, 2 aya yakın uzak kalacağı açıklandı. Yani sezonu kapadı! Yeni sezonda nerede olur bilinmez.

Musa Büyük trabzonsporun çapında değil
Tam form tuttu, Fatih Terim’e göz kırptı ki, Arda’ya çarptı. Talihsiz şekilde ayağı kırıldı, en az 4 ay yok. Sezonu istem dışı kapatanlardan oldu.
Onunla ilk röportajı FANATİK olarak biz yaptık, Gaziantep maçından sonra kullanacaktık. Ancak 22. dakikada sakatlanıp çıktı, sezonu kapattı. Bu İsveçli’nin öyküsünü onu unutturmadan yayınlayacağız.

Genç yıldızlar
Son dönemlerde onların kaderi aslında hep aynı. Yaz ve sezon arası kamplarının çalışkan, en çok ceza alan (!) isimleri onlar... Ama kadroda hazırlık maçları dışında yer bulamadılar. Mümkün olduğunca Karadeniz tercihi kullanan Feridun Samsun’a, Enis Sebat’a gitti, Ergin ise Sakaryaspor’u seçti

fdgfdgdffddfs

sbay
22.03.2007, 11:34
http://www.haber61.net/images/news/senol_gunes.20070322004341.jpg

Seoul'de Güneş Kasırgası
Şenol Güneş FC.Seoul takımıyla bugün çıktığı kupa maçından 4-1 galip ayrıldı.
Kupa maçında Suwon takımıyla oynadıkları derbi maçında 1-0 yenik durumdayken maçı 4-1 gibi farklı bir sonuçla kazanan Güneş'in takımı Fc Seoul taraftarları maçtan sonra büyük sevinç yaşayarak Şenol Güneş'e sevgi gösterilerinde bulundular.
Maç sonrası yapılan basın toplantısında Tecrübeli hoca ,rakibe az pozisyon verdiklerini, hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi. Bir anlık hatalarından dolayı 1-0 yenik duruma düştüklerini, fakat yenilen bu golden sonra 4 gol atarak maçı almalarını bildiklerini söyleyen Güneş takımının iyi yolda olduğunu belirtti.
Oyuncularını iyi oyunlarından dolayı kutlayan Güneş, seyircileride kutlatarak kendilerine olağan üstü bir tablo yarattıklarını söyledi
3-1 gaip durumdayken durmadınız ve yine atak yaptınız şeklinde kendisine yöneltilen soruya Güneş Şöyle cevap verdi "Biz oyunumuzu oynamaya çalıştık, sonuç ne olursa olsun 1-0 mağlubiyet galibiyet, futbolculara hep onu söylemeye çalışıyorum kendi futbollarınızı oynayın bu sahaya gelen seyircilere güzel futbol seyrettirin, bugünde güzel maç oldu ve seyircide keyif aldı."dedi.

marcelinhos100
22.03.2007, 11:44
KARA LİSTETarih: 22.03.2007, 09:10:09 (223 okuma)
http://www.takagazete.com/haber_images/kara_22032007.090316.jpg Yönetimden güvenoyu alan Ziya Doğan’ın, yeni sezonda kadrosunda istemediği futbolcuların listesini bizzat Başkan Albayrak’a verdiği öğrenildi

YOLLAR AYRILACAK
Trabzonspor’da da çok kelle kopacak. Gelecek sezonun hazırlıkları için kollar sıvanırken, gönderilecek futbolcular da yavaş yavaş belli oldu. Ziya Doğan’ın gönderilmesini istediği futbolcular arasında Kaleci Jefferson, Musampa, Yattara, Ömer Rıza ve Murat Ocak yer alıyor. Güven tazeleyen Ziya Doğan’ın yeni sezonda kadrosunda görmek istemediği futbolcuların listesini bizzat Başkan Nuri Albayrak’a verdiği öğrenildi. Listede Bordo-Mavili takımın 6 futbolcusunun ismi bulunuyor. Trabzonspor’la sözleşmesi bulunmasına karşın, bu futbolculardan kendilerine kulüp bulmaları istenecek ya da kiralık olarak verilecek.

adamın tepesini attırmayın yattarayı sa satarsınız o stad yıkılır başınıza:mad:

mustafa keçeli yok listede görüyormusunuz:mad:

marcelinhos100
22.03.2007, 11:47
SOL’A GOGUA
http://www.takagazete.com/haber_images/gogua_22032007.090310.jpg Gürcistan-Türkiye maçında oynadığı futbolla Trabzonspor’un gündemine giren Gogua için Bordo-Mavili kulüp ilk hamlesini yaparak Arçil den yardım istedi.

Başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu nun bizzat ilgilendiği bu transferle ilgili önce Gogua ile görüşülecek ve ardından İsveç’in Hearts kulübünün kapısı çalınacak.Hacıosmanoğlu,Gogua yı almak istediklerini ve ayrıca yine Gürcistan milli takımında beğenip takip ettikleri iki oyuncunun daha olduğunu söyledi.

yazık ya adamlar gazete çıkarıyor yazılanların çoğu yanlış hearts isveçin kulubümü yoksa iskoçya mı gogua orada mı oynuyor yoksa saturn demi ?

bahadır2561
KARA LİSTETarih: 22.03.2007, 09:10:09 (223 okuma)
http://www.takagazete.com/haber_images/kara_22032007.090316.jpg Yönetimden güvenoyu alan Ziya Doğan’ın, yeni sezonda kadrosunda istemediği futbolcuların listesini bizzat Başkan Albayrak’a verdiği öğrenildi

YOLLAR AYRILACAK
Trabzonspor’da da çok kelle kopacak. Gelecek sezonun hazırlıkları için kollar sıvanırken, gönderilecek futbolcular da yavaş yavaş belli oldu. Ziya Doğan’ın gönderilmesini istediği futbolcular arasında Kaleci Jefferson, Musampa, Yattara, Ömer Rıza ve Murat Ocak yer alıyor. Güven tazeleyen Ziya Doğan’ın yeni sezonda kadrosunda görmek istemediği futbolcuların listesini bizzat Başkan Nuri Albayrak’a verdiği öğrenildi. Listede Bordo-Mavili takımın 6 futbolcusunun ismi bulunuyor. Trabzonspor’la sözleşmesi bulunmasına karşın, bu futbolculardan kendilerine kulüp bulmaları istenecek ya da kiralık olarak verilecek.

mustafa keçeli yok listede görüyormusunuz:mad:

ziyaaaaaaaaaaaa

TSelif
Ne diyo bu ya . Ne saçmalamaya başladı ...Lanet olsun yaaa:mad:
Sattır o Yattara'yı bakalım neler olucak :mad:

Sacit
22.03.2007, 11:49
ulan bu sefer harbi den gider limanı basarım

şakanın da bi yeri var :mad:

ziya bırak bizi ziyaaaaa :mad:

Vkgz
22.03.2007, 11:53
Spartak nalchikde oynuyodu ordan geçti satürne daha yeni oldu bu olay hearts yalan oldu anlayacağın :)

evet öyleymiş bende bi araştırdım... anlaşması 2009a kadarmış saturnde yani uzun vadeli düşünmüyor anlaşılan saturnu ama almaya kalkarsak gene yüklü bir para ödememiz gerekebilir

Mustafa AYDIN
22.03.2007, 11:54
Ziya Doğan Nevruz u 1 Nisan la karıştırmış olmalı,yoksa öyle şaka yapmaz dimi.

Vkgz
22.03.2007, 11:54
SOL’A GOGUA
http://www.takagazete.com/haber_images/gogua_22032007.090310.jpg Gürcistan-Türkiye maçında oynadığı futbolla Trabzonspor’un gündemine giren Gogua için Bordo-Mavili kulüp ilk hamlesini yaparak Arçil den yardım istedi.

Başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu nun bizzat ilgilendiği bu transferle ilgili önce Gogua ile görüşülecek ve ardından İsveç’in Hearts kulübünün kapısı çalınacak.Hacıosmanoğlu,Gogua yı almak istediklerini ve ayrıca yine Gürcistan milli takımında beğenip takip ettikleri iki oyuncunun daha olduğunu söyledi.

yazık ya adamlar gazete çıkarıyor yazılanların çoğu yanlış hearts isveçin kulubümü yoksa iskoçya mı gogua orada mı oynuyor yoksa saturn demi ?

bu haberi hangi akıllı gazete yapmış arkadaşlar

marcelinhos100
22.03.2007, 11:56
Gogua transferred to Saturn

http://www.saturn-fc.ru/files/engnews/7561_.jpg 23-year-old former midfielder of Spartak Nalchik Gogita Gogua (174 cm, 72 kilos) was signed by Saturn. The Sport-Express newspaper awarded him the best young player of the last season, when he played 24 matches and scored 2 goals.

“Saturn have great ambition, good players and fantastic conditions for work. Besides, Vladimir Weiss prefers attack football and I like it. I think the Moscow Region team can finish this season in the fifth”, - Gogua said after the signing.

gogua satürne imza atmış bizim gazeteler hala hearts yazsın ama benim bildiğim gogua ön liberoda oynuyor sol açık değil

marcelinhos100
22.03.2007, 11:59
.Özellikle Gogua geleceğin yıldızlarından biri olarak göze çarpıyor.Sol ayaklı olmasının avantajını iyi kullanan genç futbolcu sol bekten tutunda, orta sahanın göbeğinde ,solunda ve sol açıkta da görev yapabiliyor.

http://pic20.picturetrail.com/VOL176/1937894/3743477/225138492.jpg sola açık oynayabiliyormuş gogua 04.10.1983 doğumlu bayağıda genç

Ba®ış
22.03.2007, 12:00
Gogua transferred to Saturn

http://www.saturn-fc.ru/files/engnews/7561_.jpg 23-year-old former midfielder of Spartak Nalchik Gogita Gogua (174 cm, 72 kilos) was signed by Saturn. The Sport-Express newspaper awarded him the best young player of the last season, when he played 24 matches and scored 2 goals.

“Saturn have great ambition, good players and fantastic conditions for work. Besides, Vladimir Weiss prefers attack football and I like it. I think the Moscow Region team can finish this season in the fifth”, - Gogua said after the signing.

gogua satürne imza atmış bizim gazeteler hala hearts yazsın ama benim bildiğim gogua ön liberoda oynuyor sol açık değil
fark etmez ziya doğan kalırsa sol açık olsada gene ön libero da oynatır :D

Vkgz
22.03.2007, 12:00
Hearts are poised to sign Georgia midfielder Gogita Gogua on a short-term deal for the rest of the season. The 23-year-old was playing for Spartak Nalchik in their last domestic season and was voted best newcomer of 2006.

The Edinburgh side have beaten off competition from Lokomotiv Moscow and Galatasaray to sign the player on a six-month contract with a view to a permanent transfer.

"We've been watching Gogua for some a long time and believe he can strengthen Hearts," head coach Valdas Ivanauskas said.

"He will play for us until the end of the current season and then both sides will decide whether his contract should be extended.

"The arrangement suits the club and Gogia. He needs t adapt to a new environment, he needs time to see if he likes it and establish himself in the Hearts team."

Gogua - who has collected 11 yellow cards and one red in 16 international appearances - is not owned by a club but Russian businessman Andriy Chervichenko.

He decided to leave former club Nalchik after finding out he was being paid less than his team-mates.

Gogua can also play on the left of midfield and defence as well as centrally.

"Although I'm a midfielder sometimes I have to work all along my flank," the player said.

hem left hem center anlaşılan

6Şafak Aydın1
22.03.2007, 12:04
16 macta 11 sari kart 1 de kirmizi ... oha be ..kasapmi ne

Hüseyin Kurt
22.03.2007, 12:06
gökdenizle diğerlerinin aynı kefede olmadığını sende biliyorsun

küfür her yerde küfür.aynı kefede yada değil ne fark eder.

SDanışmaz
22.03.2007, 12:17

Bu takıma yararı oLmayan herkes gider, Yattara biLe oLsa...

Ba®ış
22.03.2007, 12:18
aynen katılıyorum:alkış: :alkış:

6Şafak Aydın1
22.03.2007, 12:28
Yattara sakatliktan tam kurtulamis durumunda satilsin 10 taraftarin 4 ünü kaybeder bu klüp

marcelinhos100
22.03.2007, 12:40
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_15179_Ceyhun002.jpg

Hedefler hiçbir şartta bitmiyor"

Trabzonsporlu Ceyhun Eriş, "Hedefimiz ligi ilk 5 arasında bitirip, Türkiye Kupası'na da sahip olmak" dedi. Futbolun Başkenti Dergisi tarafından yılın futbolcusu dalında ödül kazanan Eriş, törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Turkcell Süper Lig'de oynadıkları son karşılaşmada Ankaragücü'ne 1-0 mağlup olmalarına ilişkin yöneltilen soruları yanıtlayan golcü futbolcu, takımlarda bazen her şeyin yolunda gitmeyeceği dönemler yaşanabildiğini belirterek, "Eski takımım Ankaragücü'ne yenildik diye hedeflerimizden vazgeçmedik. Benim ya da Trabzonspor'un hedefleri bir mağlubiyetle değişmez. Hedeflerimizden şaştığımız söylenemez. Yenilgi aldı diye hiçbir takım hedeflerinden vazgeçmez. Ligde daha 9 hafta var ve her an her şey olabilir" diye konuştu.

Son yılların en değişik liglerinden birisine şahit olduğunu söyleyen Ceyhun Eriş, şöyle konuştu: "Puanlar ve takımlar birbirlerine çok yakınlar. 2 galibiyet alınca üst sıralara çıkabiliyor, arka arkaya alınan yenilgilerle alt sıralara inebiliyorsunuz. Bizim hedefimizde, ilk 3 veya 5 takım arasında ligi bitirip, Türkiye Kupası'na da sahip olmak var. Bu nedenle, hedefler hiçbir şartta bitmiyor. Aşağıda bile olsan, düşmemeyi hedefliyorsun. Aksine üstlerdeysen yerini korumaya çalışıyorsun. Trabzonspor'un hedefleri de öyle 2-3 maçla bitecek türden değil. Biz hedeflerine ulaşabilecek güçte bir takımız."
MİLLİ TAKIM
Yunanistan maçı hazırlıklarını sürdüren (A) Milli Futbol Takımı aday kadrosuna çağrılmamasına ilişkin soruyu ise bordo-mavili futbolcu, "Kadroya çağrılmadığım için herhangi bir kırgınlığım yok. Davet almadığım için başka duygular içinde olmak gibi bir düşünce de taşımıyorum" şeklinde yanıtladı.

marcelinhos100
22.03.2007, 12:42
"Sakatlıklardan etkilendik"

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, 4 haftalık galibiyet serisinin ardından yenilgiyle sonuçlanan Galatasaray maçı sonrası sporcular üzerinde hedefi kaybetme duygusu yaşandığını ve o duygunun da Ankaragücü maçına yansıdığını söyledi.

Sayitoğlu, ikinci yarıya başladıklarında daha üst sıraları hedeflediklerini belirterek, "İlk yarıda yaşadığımız olumsuzluklar bizi epeyce yormuştu. Çok ciddi sorunlar vardı. Devre arası kampında bunu belli oranda giderdik. O gün de söylediğimiz, 'kadromuz yeterli, birkaç eksiğimiz olabilir' şeklindeydi, ama oyuncu, yönetim ve teknik ekipte özgüven eksikliği var. Bu özgüveni sağlarsak, 'ikinci yarı iyi bir çıkış yakalarız' dedik. O düşünceyle başladık ikinci yarıya" diye konuştu.

İkinci yarıda 4 hafta üst üste galibiyetler aldıklarını ifade eden Sayitoğlu, "Galatasaray maçında mağlubiyeti hak edecek bir oyun ortaya koymadık, ancak sonuçta mağlup olduk. Mağlup olunca, o tırmanmanın beklentisi olan üst sıralar hedefi kayboldu. Sporcular üzerinde hedefi kaybetme duygusu oluştu. O duygu Ankaragücü maçına yansıdı. Sanki tüm hedefler bitmiş kupaya yönelinmiş gibi oldu" dedi.
Ligin son 9 haftasına girildiği dönemde daha dikkatli olup, sağlıklı bir şekilde hazırlanarak sonuca gitmeleri gerektiğini kaydeden Sayitoğlu, şunları söyledi: "Çünkü çok rahat bir yerde değiliz. Futbolda olmaz diye bir şey yok. Her şey olur. Nicelerini yaşadık bu anlamda. Sakatlıklardan etkilendik. İnanıyorum arkadaşlar bundan sonraki maçlarda tüm gayreti ortaya koyacaklar ve en iyi şekilde bu dönemi atlatacağız. Bu yıl enteresan bir lig yaşıyoruz. Kimin ne zaman kopacağı belli değil. Şu an puan olarak üst sıralardan koptuk gibi görünüyoruz, ama başlanmamış 27 puan var. Yapacağımız başarı ligdeki seyri değiştirebilir. Bunun anlamı sadece yukarı sıralar değil, alt sıralarda da her şey olabilir. Önemli olan 9 maçımıza da iyi motive olup onları kazanabilmek. O zaman ligdeki seyir değişebilir."
"TEKNİK HEYET ARAYIŞIMIZ YOK"
Sayitoğlu, bordo-mavili takımın şu anda mevcut bir teknik direktörü olduğunu belirterek, "Kendisi ile 2 yıllık sözleşmemiz vardı. Birinci yılı bu sezon bitiyor. Onun için şu anda teknik direktör arayışımız söz konusu değil. Çünkü öyle bir durum şu an ortada yok" dedi.
Gelecek sezon ile ilgili ne yapacakları konusunda herhangi bir program yapmadıklarını ifade eden Sayitoğlu, "Bunu ancak 15 Nisandan veya Fortis Türkiye Kupası'ndaki yarı final maçından sonra hoca ile oturup konuşacağız. Şu ana kadar gelecek vadeden futbolcular haricinde sporcu izlettirilmesi söz konusu değil. Sadece gelecek vaat eden oyuncular izleniyor. Hocadan şu ana kadar, şu oyuncuyu izleyelim alalım raporu yok, ama çalışmaların olduğunu biliyorum. Nisan ayının ortasından sonra bu konular netleşecek" diye konuştu.
Hem idari, hem teknik, hem de sporcu kadrosu anlamında özellikle yeni sezonla ilgili yapılanmanın, bütçenin oluşturulması gerektiğini kaydeden Sayitoğlu, "Bu bütçeyi de nisan ayı sonunda oluşturabiliriz. Bunu da oluşturmak için teknik heyetin raporu önemli. Ziya hoca gidecek, kalacak oyuncular, alınması düşünülen oyuncular konusunda raporunu verecek. Bu rapor 15 Nisandan önce olmaz, 30 Nisandan öteye de raporun geçeceğini sanmıyorum. O raporlara göre kulübün genel kurul ile ilgili hem idari, hem de sporcu bütçesi oluşturulacak."
GENEL KURUL ARALIKTA
Sayitoğlu, mayıs ayında olağanüstü genel kurulun yapıp yapmayacakları yönündeki bir soruyla ilgili olarak da "Olağan genel kurullar yasalara göre nettir. Olağan genel kurulları hiçbir şekilde erteleyemezsiniz. Dolayısıyla Trabzonspor'un 2007 Aralıkta olağan genel kurulu var. Bu genel kurula kadar 3 tane olağanüstü genel kurul yapsanız da aralıkta olağan genel kurul yapmak zorundasınız" dedi.
Hiçbir şeyin aralıktaki olağan genel kurulun yapılmasını engelleyemeyeceğini kaydeden Sayitoğlu, şunları söyledi:
"Sezon sonuna bakmak, Türkiye'de bir mantık. Sezon bitince bakarız mantığı var. Hep yeniden yapılanma sözü var ya, onun için. 'Mayıs ayını da görelim' denir. Onun anlamı da, 'ligdeki durumu görelim, sonucu görelim, ona göre konuşalım, ona göre şunu yaparızdır'. Her kulüp içinde geçerli bu. Mayıs ayına düşelim, orada bakarız. Birilerinin aday olması için bir neden yok, ama eğer çok programlı birileri bir şey düşünüyorlarsa bugünden, özellikle mayıstan hazırlık yapıp, aralık ayındaki genel kurula hazır olmalı. Oraya kadar ekonomisini, programını, alt yapısını, çalışanını, profesyonelini her şeyini hazırlamalı. Böyle bir düşüncesi olanlar, hazırlanıp da aralık genel kuruluna girerse, listesini de son 15 günde oluşturmazsa, Trabzonspor, daha sağlıklı bir şekilde yolunda yürür diye düşünüyorum."
OYUNCULARIN İDMANA ÇIKMAK İSTEMEDİĞİ İDDİASI
Ankaragücü maçı öncesinde futbolcuların paralarını alamadıkları için idmana çıkmak istemedikleri biçimindeki iddiaların doğru olmadığını ifade eden Sayitoğlu, "Kesinlikle öyle bir şey söz konusu değil. Oyuncuların bu şekilde hiçbirinin eylemi de, söylemi de söz konusu değil. Her profesyonel kulüpteki gibi parasal anlamda konuşmalar olabilir, ama idmana çıkmama bir olay söz konusu değil. Değil toplu, ferdi bile böyle bir hareket söz konusu değil" diye konuştu.
İç transferde bir sorunlarının olmadığını belirten Sayitoğlu, "İki sorunumuz vardı. Kaleci Tolga ve Hasan. Onların ocak ayında sözleşmeleri uzattık. Sözleşme biten oyuncu olmadığı göre konuşacak çok fazla şey yok diye düşünüyorum. Ama Oyunculardan gitme ve farklı bir talep gelirse, onu oturur konuşuruz" dedi.

6Şafak Aydın1
22.03.2007, 13:14
SOL’A GOGUA

haber dogru olup olmadigini konu yapmiyacagm. 16 macta 11 sari kart 1 kirmizi kart aklima takildi.
gecen sezon Hannoverde ve su an Bremende oynayan genc alman milli stoperi Mertesacker bir stoper olarak ilk FOULÜNÜ 8. yada 9. haftada yapmisti. Olaganüstü birsey olabilir ama kiyaslarsak ...

szymeks
22.03.2007, 13:19
arklar biz trabzonsporun en geniş kapsamlı taraftar sitesiyiz ama herkesinde gördüğü gibi trabzonspor çöküşe gidiyor dünya yıldızları stat diyerek başa gelenler önce fatih tekkeyi sattı taraftar te4pki göstermesin diye marcelinhoyu aldı ardından oınuda sattı yani ceplerinden para çıkmadı eskiden bir mağlubiyette yada üçüncüyken bunu hazmedimiyorduk şimdi öyle uyşturuldukki takım 98 cu sırada acıda olsa gerçek iki mağlubiyet aldığında dibe yaklaşır arka arkaya 6 mağlubiyet almışız ve bunların mimarı açık sölüorum ziya doğan hani mustafa keçeliye gösterdiği sabrın binde birini musampaya göstermeyen szymeki futboldan soğutan yattarayı forvet sol kanat oynatarak taraftarın önünde ıslıklatan 20 hafta geçmesine rağmen hala iki pas yapamayan orta saha ve elinde yattara ceyhun gökdeniz varken kombine bi atağımız yok çünkü sistem yok bunca başarısızlık üstüne ikinci başkanımız küme düşsede ziya doğan diyor bu takımın gerçek sahibinin taraftar olduğunu gözetmeksizin seneye kaynak die gidicekler belli stepanov yattara belkide gökdeniz yerine anadoludan döküntü adamlar özelliklede önlibero sizcede artık bişiler yapmamız gerekmiormu trabzonspor taraftarının kim olduğunu dosta düşmana göstermemiz gerekmiormu başka trabzonspor yok arklar harcanıp gidicez bu yönetim ve teknik direktörle sıradan bir anadolu takımı olucaz ben bunu hazmedemem ikinciliklerin başarısız sayıldığı senelerden sonra takım top oynamayıp 9 sırada ve yönetim koltuğunda rahat adamların umrunda diil gidişat kötü ne yaparsak yine biz yaparız allaha emanet olun

Travelair
22.03.2007, 13:23
Yattara'nın yerine koyabilecekleri, işini yapabileceği, fazlasını yapabileceği bir adam bulurlarsa Yattara'nın satılmasına kimse karşı çıkmaz. Ama bizde öyle değil ki. Yerine adam al sonra sat

Bu arada ben yönetimin Ziya hocayı desteklediğine inanıyorum. Çünkü transfer sezonunda fazla futbolcu isteyip yönetimin başını ağrıtmayacak. Neydi? En fazla bir veya iki idi değil mi? Kendin çal kendin oyna oldu bu. Taraftarın hayallerini dikkate alan yok

marcelinhos100
22.03.2007, 13:39
Doğan kondisyon yüklüyor

Trabzonspor, Kayseri Erciyesspor maçı hazırlıklarını bu sabah yaptığı çalışmayla sürdürdü. Teknik Direktör Ziya Doğan, aşırı sıcak havaya rağmen oyuncularına kondisyon yüklemesi yaparken, çift kale maçta rakip takımın gollerini saymamasına rağmen takımını yenilgiden kurtaramadı. Bordo - mavililerin antrenmanına sakat Musa ve Risp, kontrol için Belçika' da bulunan Yattara, milli takım kamplarındaki Gökdeniz, Hüseyin ve Stepanov katılmazken, sakatlığı süren Jefferson salonda çalıştı. Yine sakat olan Ufukhan düz koşu yaparken, antrenmanın çift kale bölümünde sakatlanan Musampa çalışmayı yarıda bıraktı.
Bordo - mavililerin düz koşu ile başlayan antrenmanı küçük sahadaki istasyon çalışmasıyla sürdü. Aşırı sıcak hava futbolcuları zorlarken, daha sonra yarı sahada çift kale maç yapıldı. Teknik Direktör Ziya Doğan kırmızı takımda yer alırken, maçın başında Musampa' nın sakatlanması üzerine kaleci antrenörü Hakan Polat da sarı takımın kaptanlığını yaptı. Ziya Doğan' ın sürekli kendi takımı lehine kararlar vermesi ve sarı takımın attığı golleri ofsayt gerekçesiyle saymaması başta Ceyhun ve Ersen olmak üzere futbolcuların sitem etmesine yol açtı. Doğan, "Hakem benim" diyerek Ceyhun' a 2 tur koşu cezası verdi, rakip takımın kalecisi Ahmet' i de bir tur koşuyla cezalandırdı. Doğan' ın uyguladığı tüm bu taktiklere rağmen, sarı takım Doğan' ın kırmızı takımını 6 - 5 yendi. Kaleci antrenörü Hakan Polat oynadığı futbol ve yaptığı asistlerle göz doldururken futbolculardan büyük övgü aldı.
Ziya Doğan, gol atamayan kendi takımının forvet oyuncuları Umut ve Ömer Rıza' ya çapraz koşu yapmadıkları için kızarken, birçok topu da kendisi kullanmak isteyince oyuncularının eleştirilerine hedef oldu. Doğan, "Size pas atsam nasılsa gol atamayacaksınız" diyerek oyuncularına takılırken, maç sonunda yenilen kırmızı takım ceza olarak kısa bir koşu yaptı. Trabzonspor, hazırlıklarını bu akşam yapacağı çalışmayla sürdürecek.

kondisyon yüklemesi gereken ziya doğan mı yoksa yattara mı ama yattara izinli niye anlamadım vallahi birşeyler dönüyor gerçekten:mad:

marcelinhos100
22.03.2007, 13:41
Fatih Tekke de kadrodan çıkartıldı

Sakatlık kabusu millilerin yakasını bırakmıyor. Nuri Şahin ve İbrahim Toraman'ın ardından salı günü sol arka adalesindeki sakatlığı nükseden Fatih Tekke de kadrodan çıkartıldı.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri C Grubu 4. maçında, 24 Mart Cumartesi günü deplasmanda Yunanistan ile karşılaşacak A Milli Takımımız, İstanbul'daki son antrenmanını tamamladı. Son antrenmanda sol arka adalesindeki sakatlığı nükseden Fatih Tekke kamp kadrosundan çıkartıldı.

AYYILDIZ
22.03.2007, 13:42
yattarayı satamazlar olurmu öle şey ya Türkiyenin en tekik oyuncusunu ziya yüzünden mi satıcaz.Adam sakatlıktan yeni çıktı tabi kötü oynar.

Travelair
22.03.2007, 13:51
Adam biraz kuvvetten düştü diye yapılanlar ayıp. Sözleşme yenilesin diye "Alex" taktiği yapıyorlarsa bu da ayıp

maskeli61
22.03.2007, 13:53
Trabzonsporlu futbolcular paralandı!
Trabzonspor Yönetim Kurulu, futbolculara 1 milyon 900 bin YTL'lik ödeme yaptı. Bordo-mavili kulübün genel saymanı Emin Kahraman, günü geldiğinde ödemelerin yapılmasına azami özeni gösterdiklerini söyledi.

Trabzonspor Genel Saymanı Emin Kahraman, söz konusu ödemelerin 3. periyot maç başları ile aralık, ocak ve şubat aylarının maaşlarını kapsadığını belirterek, "Futbolculara 1 milyon 900 bin YTL ödeme yaptık. Yönetim kurulunun temel prensibi, oyunculara karşı taahhütlerin zaman geçirilmeden yerine getirilmesidir. Günü geldiğinde ödemelerin yapılmasına azami özeni gösteriyoruz. Sezon başından bu yana gerçekleştirdiğimiz ödemeler, bu konudaki hassasiyetimizi ve güvenilirliğimizi ortaya koymaktadır" dedi.

22.03.2007

Kaynak : İHA

maskeli61
22.03.2007, 13:54
Yattarayi Kİmse Satamaz Rahat Olun. Ve İyİ Bİr Yattaraya Her An İhtİyacimiz Var...

pReN@_61
22.03.2007, 14:03

Sakatlık kabusu millilerin yakasını bırakmıyor. Nuri Şahin ve İbrahim Toraman'ın ardından salı günü sol arka adalesindeki sakatlığı nükseden Fatih Tekke de kadrodan çıkartıldı.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri C Grubu 4. maçında, 24 Mart Cumartesi günü deplasmanda Yunanistan ile karşılaşacak A Milli Takımımız, İstanbul'daki son antrenmanını tamamladı. Son antrenmanda sol arka adalesindeki sakatlığı nükseden Fatih Tekke kamp kadrosundan çıkartıldı.

bu çok kötü oldu...
inşallah citti bir sorunu yoktur

Hüseyin Kurt
22.03.2007, 14:15
işte bizim yönetimin yattara konusunda bize empoze etmeye uygulamaya çalıştığı düşünce.yönetim ve ziya,yaptıklarıyla yattara konusunda bize bunu söyletmeyi başarmış.kısaca bu oyunu yedik.bravo yönetime.bizi yattaradan koparmayı başarıyorlar.

forza61ts
22.03.2007, 14:21
fenere göz kırpıyomuşşşş...

forza61ts
22.03.2007, 14:25
Yalnız Adam Kiki Musampa

Trabzonspor'da bu sezon ligde 13 maçta forma giyen oyuncu, sadece 1 maçta ilk 11'de sahaya çıktı ve 90 dakika sahada kaldı. 13 maçta toplam 348 dakika sahada kalan oyuncunun Bordo-mavili formayla golü bulunmuyor ve 1 de kırmızı kartı var. Trabzonspor'a gelmeden önce Avrupa'nın köklü kulüplerinde forma giyen Kiki Musampa oynadığı takımlarda teknik direktörler tarafından sahada tutulan bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. 1994-97 sezonunda Ajax'ta 42 maçta 6 gol, 1997-99 sezonunda Bordeaux'ta 33 maçta 5 gol, 1999-2003 sezonunda Malaga'da 96 maçta 22 gol, 2003-04 sezonunda Athletico Madrid'de 34 maçta 2 gol, 2005-06 sezonunda Manchester City'de 41 maçta 3 gol atan oyuncu, Trabzonspor forması altında kendisinden beklenen performansı sergileyemedi. Musampa, Trabzonspor forması altında adeta çöken ve kaybolan bir yıldız oyuncu görüntüsü veriyor. Fortis Türkiye Kupası maçlarında ise Musampa 3 maçta 138 dakika forma giyebildi. Kiki Musampa'nın bu sezon Trabzonspor forması altında oynadığı maçlar ve sahada kaldığı dakikalar ise şöyle:

forza61ts
22.03.2007, 14:28
http://www.haber61.net/images/haber_resim/trabzonspor_01.jpg

ziya hocam dinlenırken bile trabzonsporun başarısnı düşünüyo..

selçukabi
22.03.2007, 14:34

Arkadaşlar Fatih Tekke'de bel fıtığı rahatsızlığı vardır. Kendisinin MR sonucunu gören bir doktor arkadaşla tanışmıştık geçen yaz ve o söylemişti.Kendisinin bel ve karın kaslarının ( malum sporcu olması dolayısıyla) çok gelişmiş olmasından dolayı vucudunun normal insanlar gibi tepki vermediği ve böylelikle "idare edebildiği"ni söylemişti. Dikkat ederseniz kendisi hemen hemen bütün idmanlarda düz koşu yapar maçlarda da elini beline sık sık koyar.

Hüseyin Kurt
22.03.2007, 14:46

kendimi zorluyorum seni ciddiye almamak için ama tutamıyorum kendimi.sen şaka gibisin.
dinlenirken bile trabzonsporu düşünüyormuş.hay allahım yaa.sen sabır ver.
allah bilir hangi futbolcunun hayatını karartacağını düşünüyordur.

FANATIK61
22.03.2007, 17:27
Zeyyat Kafkas: Tolga bizim geleceğimizdir
Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas bir açıklama yaparak genç kalecimiz Tolga’ya sahip çıktı.

Tolga’nın Trabzonspor’un geleceği olduğunu kaydeden Kafkas, “Yönetim olarak 30-35 yaşlarında tecrübeli bir kaleci alarak günü kurtarabiliriz. Ancak biz Tolga gibi bir kaleciye sahip çıkıp şans vererek kulübün 10 yılını kurtarmayı tercih ediyoruz” dedi.

Genç kaleciyle ilgili zaman zaman kamuoyuna olumsuz fikirlerin aşılanmaya çalışıldığına işaret eden Kafkas, “Burada dikkat edilmesi gereken Tolga’nın üstlendiği misyondur. Bugün ülkenin en önemli kalecisi kendi arkadaşları dururken bu genç sporcumuzu yerine veliaht olarak gösteriyorsa burada düşünülmesi gereken son derece önemli mesajlar vardır. Ayrıca Tolga altyapımızdan yetişen, bu genç yaşta ikinci kaptanlık sorumluluğu verilen simgesel ve önemli bir oyuncumuzdur” yorumunu yaptı.

Tolga’nın milli takım seçicileri tarafından A Milli takıma layık görüldüğünü de hatırlatan Zeyyat Kafkas, “Trabzonspor gibi bir takımın kalesini korumak elbette kolay değildir. Bu noktada bize ve sağduyulu herkese düşen genç kalecimize destek ve moral vermektir. Eğer Tolga’yı kazanabilirsek bundan en büyük faydayı kuşkusuz Trabzonspor görecektir . Tolga kişiliğiyle ve yetenekleriyle bu şansın kendisine tanınmasını fazlasıyla hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Enes Berfin
22.03.2007, 18:12

Ya bitirdin beni renkdas, alemsin ya ne alakasi varsa :D

nesta61
22.03.2007, 18:24

ts 'nin basarisini mi dusunuyo yoksa gelecegini mi dusunuyooo , :D:D

denizgrsy
22.03.2007, 18:32
Tolga’nın Trabzonspor’un geleceği olduğunu kaydeden Kafkas, “Yönetim olarak 30-35 yaşlarında tecrübeli bir kaleci alarak günü kurtarabiliriz. Ancak biz Tolga gibi bir kaleciye sahip çıkıp şans vererek kulübün 10 yılını kurtarmayı tercih ediyoruz” dedi.
zafer kafkas söylemişte ancak inandırıcı değil , 30-35 yaşlarında kaleci alır günü kurtarırız demiş,alamzsınıızzzz.....tolgaya güvendiğinizden değil yokluktan oynatıyorsunuz...ayrıca bende tolgaya güveniyorum ancak lütfen yalan yok...umarım Tolganın yanına tecrübe alırsınız da o çocukta biraz pişer..saldınız kurtların önüne...bi iki hata daha yaparsa harcarsınız

My
22.03.2007, 19:00
Buraya haber eklerken birde hangi gazete, hangi site diye eklesenizde ona göre yorum yapsa millet. Bir tarafta bilmemne gazetesi alan Trabzonsporlu değildir derken öte taraftan tuvalet kağıdı dediklerimizin gazıyla burada haybeye moralimizi bozmasak.

denizgrsy
22.03.2007, 19:08
ben böyle bişey söylenmişse diyerek yorum yaptım..sakın yanlış anlaşılmasın...

My
22.03.2007, 19:31
Ligtv'den Can KARYAĞDI Musampa antrenmanda sakatlandığını akşam antremanına da çıkmadığını söyledi. Gerçi adam sağda olsa sakatta olsa fark etmiyor Ziya DOĞAN için ya.

Bu arada maç sırasında ciddi ciddi gole sevinen bir hakemi gösterdi Ligtv :D Hollanda ligi, gördüğüm kadarıyla PSV olabilir golü yiyen. Hakem çaktırmadan kol hareketi yapıyor sona çaktırmadan devam. Gizli fanatik :D

Travelair
22.03.2007, 19:41
Bu arada maç sırasında ciddi ciddi gole sevinen bir hakemi gösterdi Ligtv :D Hollanda ligi, gördüğüm kadarıyla PSV olabilir golü yiyen. Hakem çaktırmadan kol hareketi yapıyor sona çaktırmadan devam. Gizli fanatik :D

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=25141

Şuayip Aydın
22.03.2007, 19:46
1. İstanbul saltanatını 6 kez yıktık yine yıkacağız bordo kanımızla mavi göklere şampiyon Trabzon yazacağız 2. Hiç bir şeyde gözümüz yok Trabzonum yeter bize

3. Özün özüne futbolun kendine has seni İstanbul değil Avrupa durduramaz

4. Ölüm nereden gelirse gelsin cenazeme bordo mavi çiçek atılacaksa mezar taşıma Trabzonsporlu yazılacaksa ölüm hoş gelsin sefa gelsin
5. Saldırın durmadan bu taraftar arkanızda her zaman ölmek var
dönmek yok şampiyon olmadan ooo ooooo oooooo ooooo oooo ooo lalala lalala

6. Sabahları okullarda aksamları disko barda bazı bazı karakolda
biz ARAKLILI AVARELERIZ

7. SEN SAMPIYON OLMASANDA KUPALARI ALMASINDA ISTANBUL TAKIMLARINA
KOYMASANDA SEVIYORUM ISTE VARMI DİYECEĞİN
8. VARMI BU ALEMDE BİZDEN BAHSETMEK VARMI BU ALEMDE TRABZONU
YENMEK...

9. TENİM TOPRAK OLSADA RUHUM DAİMA TRABZONU SEVECEK BİZE ÖYLEBİR
KARŞILIK VERINKI KALBİM YANLIZ AMA YANLIZ TRABZONU SEVSIN
10. KIMSE CANIM TRABZONUMLAN BASA CIKAMAZ, DAHA 37 YASSINDA AMA 100 YASINDAKI TAKIMLARA KAFA TUTUYORUZ, KORKUN BIZ SIZIDE ASACAGIZ.
(Zavallı Fenerim)
11. MILYONLARCA TARAFTAR , YALNIZ SENLE COŞUYOR OLMASA DA PARASI , BİR TEK SANA KOŞUYOR.. LAAAY LA LAY LAY LAY LAY LAY LAAAAY LA LAY LAY LAY LAY LAY BİR TEK SANA VURGUNUM , HEY ŞANLI TRABZONUM , GAZA GELMEM NE BOŞUM , BEN AŞKINDAN SARHOŞUM... LAAAY LA LAY LAY LAY LAY LAY LAAAAY LA LAY LAY LAY LAY LAY... İŞTE SANA BİR BESTE , SÖYLÜYORUZ BİRLİKTE , BUNCA ÇEKİLEN ÇİLE , BİTSİN ARTIK BU SENE .... LAAAY LA LAY LAY LAY LAY LAY LAAAAY LA LAY LAY LAY LAY LAY DAİMA HEP BERABER , ÖLÜMÜNE SEVERLER , KARŞINIZDA SELAM VER , İŞTE GURBETÇİ GENÇLER ... LAAAY LA LAY LAY LAY LAY LAY LAAAAY LA LAY LAY LAY LAY LAY
(Gurbetçi gençler)
12. BİTSİN ARTIK BU HASRET BİTSİN BU SENE, DÖNELİM YENİDEN ESKİ GÜNLEREEEEE BİTSÝN ARTIK BU HASRET BİTSİN BU SENE, DÖNELİM YENİDEN ESKİ GÜNLEREEEEEEE BORDO KANIMIZLA MAVİ GÖKLEREEEE, YAZALIM ŞAMPİYON TRABZON DİYEEEEEE YAZALIM ŞAMPÝYON TRABZON DİYEEE.....

İSTANBUL KARTELİNİ YIKTIK KAÇKEREEE, HAYDİ ARTIK KULAK VER HAYDİ BU SESEEEE İSTANBUL KARTELİNİ YIKTIK KAÇKEREEE,HAYDÝ ARTIK KULAK VER HAYDÝ BU SESEEE BORDO KANIMIZLA MAVÝ GÖKLEREEEE,YAZALIM ŞAMPİYON TRABZON DİYEEEE YAZALIM ŞAMPİYON TRABZON DİYEEE...

NİCE KANLAR DÖKÜLDÜ NİCE DENİZEEE, DENİZİN MAVİLİĞİ YÜKSELDİ GÖĞEEE NİCE KANLAR DÖKÜLDÜ NİCE DENİZEEE, DENİZİN MAVİLİĞÝ YÜKSELDİ GÖĞEEE BORDO KANIMIZLA MAVİ GÖKLEREEEE, YAZALIM ŞAMPİYON TRABZON DİYEEE YAZALIM ŞAMPİYON TRABZON DİYEEEE.

Melodi:Hakkýný helal et askerim ana (Gurbetçi gençler)
13. SANA ÖYLESİNE VURGUNUM Kİ EY ŞANLI TRABZON ALEMDE TEKSİN NE FENER NE KARTAL NE CİM BOM DÜNYADA GERÇEK OLAN TEK HAK DİN İSLAM DÜNYADA GERÇEK OLAN TEK HAK TAKIM TRABZON (Gurbetçi gençler)

14. BU ŞEHİR SENLE YATIP KALKIYO YİRMİ YILDIR SENDEN TEK ŞEY İSTİYO BORDOLA MAVİ KEFENİM OLSUN TRABZONUM BU SENE ŞAMPİYON OLSUN LAYLAYLAY LAYLAY (Miraç)
15.GECE OLSA GÜNDÜZ OLSA BURSA OLSA İZMIR OLSA TRABZONDA İSTANBULDA BU TRAFTAR HEP YANINDA KARA KARTAL CİMBOM FENER ALAYIDA HEP ****** BU KRAL VARSA ODA TRABZONLU GENÇLER
(VaKfIkEbÝr KaNkAlAr......)

16.TRABZONSUN SEN BİZİM CANIMIZ BORDOYLA MAVİ AKAR KANIMIZ SEVİYORUZ SENİ CANİ GÖNÜLDEN TRABZONSUN SEN BİZİM CANIMIZ (VaKfIkEbÝr KaNkAlAr......)

17.SEVDİM SENİ BİR KERE BAŞKASINI SEVEMEM DELİ DİYORLAR BANA DESİNLER DEĞİŞEMEM DESİNLER DEĞİŞEMEM OOOOO OOOOO
(VaKfIkEbÝr KaNkAlAr.....MUTTI&EMRE.)
18. MILYONLARCA TARAFTARIYLA YANYANA BAGRIYORLAR HEP BERABER KOL KOLA ADIYLA SANIYLA TARAFTARIYLA SAPMIYON SENSIN TRABZON TRABZONUM SEN COK YASA CANIM FEDA OLSUN SANA HIC BIRSEYE DEGISILMEZ SENIN SEVGIN BU DUNYADA (Emre Demir dj isyankar)
19. SAMPİYONLUK HASRETİYLE ÇOK ÇİLE ÇEKTİK
GECELERİ UYUMADAN SABAHLAT ETTİK
UÇURUMLARA DÜŞMEDEN TUT ELİMİZİ
ŞAMPİYON OL TRABZON UM MESUT ET BİZİ
(Emre Demir dj isyankar)

iste size slogan

Travelair
22.03.2007, 19:54
Kaç tane taraftar grubu var. Bu kadar bölünmüşlük iyi değil

nesta61
22.03.2007, 20:05
benfica nin yaptigi show izleyin harikaaa

http://www.youtube.com/watch?v=cSu7b7oUjeg&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Emaraton%2Ecom%2Etr%2Fnews% 2Ephp%3Fnews%5Fid%3D25139

sweetrose
22.03.2007, 20:16
gerçekten harika....

tsanimer
22.03.2007, 20:26
bizim sembollerimiden olan kaplana da böyle bir gösteri yapsak hayvanı bir hafta aç bıraksak
sonrada önüne

ziya
hacıosman
haşim
nuri
ve diğer avanesini atsak

lazın gösterisi de böyle olmalı di mi ama

Terzioğlu
22.03.2007, 20:56
bizim sembollerimiden olan kaplana da böyle bir gösteri yapsak hayvanı bir hafta aç bıraksak
sonrada önüne

ziya
hacıosman
haşim
nuri
ve diğer avanesini atsak

yuhahahahahahaah kardes pis güldürdün beni :D :D :D

Ba®ış
22.03.2007, 20:58
sonrada önüne

ziya
hacıosman
haşim
nuri
ve diğer avanesini atsak

kaplanlara yazık olmaz mı nuri,haşim,hacıosmanoğlu,ziya doğan..... baş edemezler hepsiyle azar azar :D

Şahinoğlu
22.03.2007, 21:11
eski celoyu neden sahalarda görememizin sebebi:
http://www.takvim.com.tr/2007/03/21/spo107.html
http://www.takagazete.com/haber.php?id=1064

Takımı sezonbaşı Almanta dönüşü karşılamaya gitmiştik Bmn olarak takımı beklerken sarışın bir bayanda bizim hemen arkamızda beklemeye başladı elinde cep telefonu dikkatimizi çekti acaba kimi bekliyor dedik aklıma ÇAğdaş geldi onun kız arkadaşı olabilir dedim , takım havalanına indiğini haber aldık 5 dakka geçmedi sarışın bayanın telefonu çaldı sizi bekliyolar burda dedi iyice meraklandım kim diye futbolcular tek tek çıkıyo bi baktım Celalettin hızla sarışın bayanın yanına gitti geliyom dedi taraftarları atlatim dercesine milletle 2 resim çekti sonra sarışın bayanla kapıdan çıktı takım Trabzon'a giderken o İstanbulda alemlere aktı anlıycanız

pReN@_61
22.03.2007, 21:55
sonrada önüne

ziya
hacıosman
haşim
nuri
ve diğer avanesini atsak

bu durumda Kaplana acırım...:D

Hüseyin Çümen
23.03.2007, 00:16
hakem in sevinci muhteşem gerçekten de ama anlamadığım orda ajax 5. golünü atıyor psv ye ve durum 5-1 oluyor sevineceksen ilk gole falan sevin bari :D

ben hakem olsam heralde beni hiç bi :tsamblem: maçına vermezlerdi valla biz gol atsak futbolculara sarılırdım taraftara koşup yumruk şov falan yapardım :D

6Şafak Aydın1
23.03.2007, 04:08
hakem in sevinci muhteşem gerçekten de ama anlamadığım orda ajax 5. golünü atıyor psv ye ve durum 5-1 oluyor sevineceksen ilk gole falan sevin bari :D

ben hakem olsam heralde beni hiç bi :tsamblem: maçına vermezlerdi valla biz gol atsak futbolculara sarılırdım taraftara koşup yumruk şov falan yapardım :D

herhalde "5 ledik iste" diye yumruk atti . Haha

Hüseyin Kurt
23.03.2007, 09:06
sonrada önüne

ziya
hacıosman
haşim
nuri
ve diğer avanesini atsak

hayvanları zehirlemeyelim!!!

Badaloğlu
23.03.2007, 09:55
Bu stat bitmez!
araftarların buluştuğu bordomavi.net isimli internet sitesindeki ankette, stat konusu masaya yatırıldı. Seyircilere sunulan, “Yönetimin stat projesi için somut bir adım atacağına inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 61’lik dilim ‘hayır’ dedi, yüzde 29 ise olumlu görüş belirtti. Ankete 8 bine yakın taraftar katıldı

FANATİK GAZETESİ

zeki gursoy
23.03.2007, 10:14
süperdi be...
sabah sabah koptum gülmekten...
Allahta seni güldürsün emi..
:alkış:

sonrada önüne

ziya
hacıosman
haşim
nuri
ve diğer avanesini atsak

6Şafak Aydın1
23.03.2007, 11:25
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan'dan Golcülere Uyarı: "Bol Gol İstiyorum"

Yunus Emre (http://www.haberler.com/yunus-emre/) Sel - Trabzon / Dha

Yunus Emre (http://www.haberler.com/yunus-emre/) SEL - TRABZON / DHA

Kayseri Erciyesspor maçı hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan (http://www.haberler.com/ziya-dogan/), Erciyesspor maçı öncesi golcüleri uyardı. "Benim başında olduğum takım her zaman çok atıp az gol yemiştir" diyen Doğan, Kayseri Erciyesspor'un güçlü bir rakip olduğunu belirterek, "Kazanmak için çok çalışmamız gerekecek" dedi

ÇOK GOL ATIP AZ GOL YEMELİYİZ

Son haftalarda çok iyi bir çıkış yakalayan ancak cezalı olması nedeniyle Ankaragücü maçında forma giyemeyen Umut'a bu konuda çok güvenen Doğan, Ersen Martin ve Ömer Rıza ile de sürekle kısa toplantılar yapıyor. Doğan'ın gol yollarındaki etkili silahları arasında ise asist krallığında 10 asist ile zirveyi paylaşan Ceyhun ve Gökdeniz. Sakatlığı büyük ölçüde geçen Yattara'dan da faydalanmak isteyen Doğan, her idmanda futbolculara sürekli gol çalışması yaptırmayı ihmal etmiyor. Savunmayı ve kaleyi de gol yememe konusunda uyaran Doğan'ın bu mevkideki en büyük sıkıntısı ise sakat ve cezalı futbolcular.

MİLLİ FORMA BEKLENTİLERİ ARTIYOR

Trabzonspor'da bu sezon başarılı performans sergileyen ve Milli takımda oynamayak isteyen Erdinç, Umut ve Ceyhun, Fatih Terim (http://www.haberler.com/fatih-terim/)'in açıkladığı aday kadroda kendi isimlerinin olmadığını görünce hayal kırıklığı yaşamışlardı. Milli takımda ardı ardına yaşanan Arda, İbrahim Toraman, Nuri ve son olarak ta Fatih Tekke (http://www.haberler.com/fatih-tekke/)'nin sakatlanması bu futbolcularda yeni bir heyecan yarattı. Üç futbolcu Yunanistan maçından sonra oynanacak olan Norveç maçında Milli Takım Teknik Patronu Fatih Terim (http://www.haberler.com/fatih-terim/)'den davet bekliyor.

UFUKHAN FORMUNA KAVUŞTU

Ligin ikinci yarısına iyi başlayan ve Musa Büyük'ten formayı kapan ancak Vestel Manisaspor maçında yaşadığı hafif sakatlıkla formayı kaptıran Ufukhan, Erciyesspor maçında oynamak istiyor. Ankaragücü maçında da ağrıları olduğu için oynayamayan genç futbolcu, yapılan idmanlardaki performansı ile dikkat çekiyor. Kulüp doktoru Hakan Ayaz ve Ufukhan'la birlikte kısa bir toplantı yapan Doğan, genç futbolcuya oynayıp oynayamayacağını sordu. Ufukhan ise, her zaman forma giymeye hazır olduğunu söyledi.

SOL CELALEDDİN'E EMANET

Trabzonspor'da en çok oyuncu değişikliği yapılan bölge olan sol kanat Celaleddin ile sağlamlaştı. Sezonun ilk yarısında Murat Ocak, Mustafa Keçeli ve Çağdaş arasında değişen sol kanat ikinci yarıda Celaleddin'in iyileşmesi ile sağlamlaştı. İkinci yarıda ilk maç hariç tüm maçlarda savunmanın solunda görev yapan Celaleddin, Doğan' ın vazgeçilmezleri arasında yer aldı. (Doğan Haber Ajansı)

2 dakika önce..

Vkgz
23.03.2007, 11:49
Trabzon Jun'un borcunu bitirdi
Trabzonspor, 2005-2006 sezonu öncesinde Çek Cumhuriyeti'nin Sparta Prag Kulübü'nden transfer ettiği Tomas Jun'un bonservis borcunu ödedi. Atay Aktuğ'un kulüp başkanlığı döneminde 5 yıllık sözleşme yapılan Tomas Jun'un bonservis bedeli olan 3 milyon 450 bin avroluk ücretin son taksitinin de bu ay Sparta Prag'a ödendiği bildirildi.

Futbolcunun transferindeki 200 bin avroluk menajerlik ücretinin ise az bir kısmının kaldığı bildirildi. 27 Temmuz 2005'de alınan futbolcunun borcu 20 aylık bir süre içerisinde ödenmiş oldu. Kulüp Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tomas Jun'un bonservis bedelinin son taksitini ödediklerini ve Sparta Prag Kulübü'ne borçlarının kalmadığını söyledi. Tomas Jun'un 4 milyon avroyu bulan bir maliyetinin olduğunu kaydeden Sayitoğlu, mayıs ayında bu futbolcu ve diğer yabancıları Djokaj ile ilgili teknik heyetin isteği doğrultusunda bir karar vereceklerini belirtti.

-TRABZONSPOR'DA GOLÜ YOK-

2004-2005 sezonunda Sparta Prag'da 14 golle gol kralı olan Tomas Jun, Trabzonspor'da ise gol atamadı. 2005-2006 sezonunun ilk yarısında Trabzonspor forması giyen Tomas Jun, 16 karşılaşmada toplam 478 dakika sahada kalırken gol atma başarısı gösteremedi ve Beşiktaş'a kiralandı. Tomas Jun, ligin ikinci yarısında siyah-beyazlı takımda 1 gol kaydetti.
Sezon öncesi bordo-mavili takımın hazırlık kampına katılan Tomas Jun, daha sonra eski kulübü Sparta Prag takımına kiralandı. Tomas Jun, Sparta Prag'da bu sezon gol atamadı.

__________________________________________________ ______

Yoktan yere ödenen şu paraya bakın yazıklar olsun bunu yapanlara, yönetici diye başımıza geçenlere bakın, zurawski 3.5 m euro alınmıyor neden pahalı bu adam 14 golle gol kralı olmus 3.4 m euro veriliyor neden çünkü yöneticiyim diye ortada gezinenler trabzona futbolcu parası falan derken 5m euro zarar vermeye niyetlenmişler, şampiyonlar ligimi sallaaaaa demişlerr..... Tek kelimeyle yazıklar olsun ATAY AKTUĞ yazıklar olsun.... bu adamlar başımıza yönetici geliyor sonrada sırf siyasetten dolayı adamları savunanlar çıkıyor... trabzonun ntam gömlek atlayacağı dönemde içine ettiler takımın...

TSelif
23.03.2007, 12:20
Şu adama verilen paraya içim gitti valla :mad:

Hekimoğlu
23.03.2007, 12:22
vkgz musampa içinde bir yorum alalım senden.nedersin musampa kaç milyon euro alacak 15 dakika maç ortalamasıyla.

marcelinhos100
23.03.2007, 12:50
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/03/23/im/EACDDE0F3717F943BCE108AEb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifJefferson Brezilya'ya

Sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan Jefferson'ın sezon sonunda Brezilya'ya döneceği öğrenildi. Bordomavililerin kalede yabancı düşünmemeleri üzerine Brezilyalı oyuncunun şimdiden ülkesinde arayışa başladığı öğrenildi. Sakat olan Jefferson'ın tedavisi sürüyor.

marcelinhos100
23.03.2007, 12:51
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/03/23/im/B1EA3A2214BB0F4CBCE79EABb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifErsen siyatik

Trabzonspor'da üst üste gelen sakatlıklara Ersen Martin de eklendi. Golcü futbolcu, belindeki ağrılan nedeniyle dünkü idmana katılamadı. Siyatik teşhisi konulan Ersen, kontrol için bugün Almanya'ya gidecek ve pazartesi günü Trabzon'a dönecek. koskoca ülkemde siyatik tedavisi yapacak doktorumuz yok mu adam almanyaya gidiyor

marcelinhos100
23.03.2007, 12:53
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/03/23/im/56A504E937C86E49A35841FFb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifEn kralını alacağız

Trabzonspor'un hocası Ziya Doğan "En iyi transferleri gerçekleştirmek için ayrıntılı bir araştırma yapıyoruz" dedi

En kralını alacağız

Trabzonspor'un hocası Ziya Doğan "En iyi transferleri gerçekleştirmek için ayrıntılı bir araştırma yapıyoruz" dedi.

Tek Sızan Gürcüler
Sır gibi saklanan transfer çalışmalarında tek bilinen bordo-mavili takımın Gürcistan'da arayışta olduğu. Daha önce de adı geçen Gogua için izleme komitesinin önümüzdeki hafta harekete geçeceği ve bu oyuncuyla birlikte iki milli Gürcü futbolcuyu daha takip edeceği belirtiliyor. Bu oyuncularda son kararı Doğan verecek.

Hataya Yer Yok
Gelecek sezon Trabzonspor'da kalmasına kesin gözüyle bakılan teknik direktör Ziya Doğan, transfer için şimdiden kolları sıvadı. Transfer komitesiyle görüşüp, izlenen futbolcuların raporlarını veren tecrübeli teknik adam "Hata yapmayıp yeni sezonda daha çabuk ama daha araştırılmış oyuncuları alacağız" dedi.

emre sami
23.03.2007, 12:59
Kabus gibi bisey ziya dogan seneyede takimin basinda olacak gibi..

marcelinhos100
23.03.2007, 13:00
KİM BU 10 NUMARA ?Tarih: 23.03.2007, 09:09:02 (622 okuma)
http://www.takagazete.com/haber_images/kim_23032007.090313.jpg Trabzonspor yönetimi ismini sır gibi sakladığı yabancı bir golcüyle kontrat imzaladı. Sadece Nuri Albayrak ve İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ilgilendiği bu transfer için Haziran ayı bekleniyor

PES ETMEK YOK
Trabzonspor yönetimi bir taraftan takımı lige ve kupaya motive etmeğe çalışırken diğer taraftan gelecek yılın kadrosunu da şekillendirmeye çalışıyor. 6 futbolcuyu gözden çıkaran Bordo-Mavili takım da hafta içerisinde sürpriz bir gelişmede yaşandı. Sadece Başkan Nuri Albayrak ve Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bilgisi dahilinde yabancı bir golcüyle kontrat imzalandığı öğrenildi. Haziran ayında bu oyuncuyla sözleşme imzalamayı planlayan yönetim kurulu önemli bir kaleci konusunda da çalışmalara başladığı bilgisine ulaşıldı.

KALECİ ÇOK ÖNEMLİ
Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu şuanda tek hedeflerinin ligde üst sıralar ve Kupayı almak olduğunu belirterek “Bütün oyuncularımızı kalan maçlara en iyi şekilde motive etmeliyiz. Çok sıkıntılı bir sezon yaşadık, yönetim olarak hatalarda yaptık. Fakat bütün bunları bugün yargılamak ve tartışmak camiaya daha çok zarar verir. Hocamız Ziya Doğan’ın raporları doğrultusunda sıkıntı yaşadığımız mevkilere transfer yapacağız,bunun içinde elbette kaleci de olabilir” diye konuştu.

(javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');)[/URL] (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');)[URL="javascript:popImage('haber_images/','viewresults');"] (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');)

TSelif
23.03.2007, 13:08
Çok duyduk gördük biz böyle haberleriii.Gelenler belli gidenlerde.....Sayın ! Albayrak ...

marcelinhos100
23.03.2007, 13:10
http://www.ilkhabergazete.com/foto/apo.jpg (http://www.ilkhabergazete.com/dersmaddedevam.asp?islem=ders&yid=1831)

Sezon sonu için transfer arayışlarına şimdiden başlayan Trabzonspor, ilk olarak Ankaragücü’nün tecrübeli sol kanat oyuncusu Abdurrahman Dereli ile anlaşmaya vardı. Ankaragücü ile oynanan maçtan sonra Başkent ekibinin Başkanı Cemal Aydın ile görüşen Bordo-Mavili yönetimin, bu konuda olumlu yanıt aldığı, oyuncunun ise Trabzonspor’a gelmeye çok sıcak baktığı belirlendi.

Daha önce Akçaabat Sebatspor’da da top koşturan genç oyuncunun, Trabzonlu oluşu ve Trabzonspor’a gelmeye sıcak bakması da yönetimi rahatlatırken, bu oyuncu ile gizli olarak ön anlaşma imzalandığı da sızan bilgiler arasında yer aldı. Kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, Ankaragücü ile sözleşmesi devam eden oyuncu için Ankaragücü’nün de kolaylık yapacağı öğrenildi

la bilmesek kandıracak bu gazeteler bizi de sag bekde ufukhan musa büyük var birde tayfun gelecek kayseriden ilginç bir haber

Ad Soyad: Abdurrahman DereliDoğum Tarihi: 15.02.1981Doğum Yeri:TrabzonMevki:DefansBoy:172 cm Kilo:66 kg Forma Numarası: 61Oynadığı Klüpler:A.Sebatspor

WERTHeR
23.03.2007, 13:13
Başladı transfer haberleri takriben 40-50 futbolcu alır bize bu gazeteciler:)

Murat'
23.03.2007, 13:14
yaaa bdurrahman sağ kanat değil mi ne sol kanatı

marcelinhos100
23.03.2007, 13:16
Aman dikkat edin bahar çarpmasın!TRABZONSPOR artık zorlu bir döneme girdi. Bordo-Mavili takım iki hafta önce zirve yarışı yaparken şimdi kümede kalmanın hesaplarını yapıyor.

Takımın içinde bulunduğu durum zenginlikten fakirliğe düşen bir insanın durumunu anlatıyor. Bu durumları aşmak kolay değil. Bunlar bunalımlı günlerdir. Hele başınızda işi bilen, işin ehli uzmanlar yoksa bu tablodan yara almadan kurtulmak zordur.

Kupa ve fikstüre bakınca insanın içinden bu takıma ne teknik direktör ne de başkan olası gelmiyor. Kayseri Erciyes ile Fortis Türkiye Kupası’nda iki kez ligde ise bir kez oynayacak. Kelimenin tam anlamı ise sabah, öğle, akşam maç yapacak. Ligde ise 3 puan alan taraf nefes alacak. Ateş çemberi içindeki Erciyes galip gelirse Trabzonspor’u da o cehennemin içine çekecek. İnsanın yazarken bile içi daralıyor. Avni Aker’de Gençlerbirliği ile oynadıktan sonra arkasında komşusu Rizespor’a misafir olacak. Rize’nin durumu ortada. Komşu komşunun külüne olduğu gibi, puanına da muhtaç olacak. Tabii ki o zamana kadar alınacak sonuçlar her iki takım içinde önem taşıyor.

Sezon başından bu yana yazmaktan yoruldum. Bu takımda sevgi, ve rekabet ortamı yok diye. Kadro bir bir eriyip sakat ve cezalılar artınca Ziya Doğan devre arasında stoper mevkiinde çalıştırdığı Cem Demir’i golcü olarak sahaya kurtarıcı olarak sürer, Musampa’ya da çık ve beni kurtar diye yapışırsa biz daha çok saç yolarız. Şimdi hesap görme zamanı değil.. Ama K.Erciyes ile oynanacak olan üç maç, kredisi olmayan yönetimin ve de teknik heyetin sonu olur. Trabzon delegeleri, sandıkta verdikleri anahtarı, elleri ile geri almalı.

Bir çift sözde Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’na söylemek istiyorum. Trabzonspor’un tarihini bilmediğiniz belli. Tribünlere oynarken ağzınızdan çıkanlara dikkat etseniz iyi olur.

Kayseri maçlarını alamazsanız havaya attığınız o paralar, siz ve hocanızın uçak bileti olabilir. Mevsim bahar dikkat edin çarpmasın.

CEVAT KOL

zeki gursoy
23.03.2007, 13:37
valla aklıma gordon milne geldi...
hani Trabzondan adamı kovduk, kesin gönderildi artık yöneticiler bile harıl harıl açık seçik hoca arıyo..
gordon hoca atmış ağacın altına sandelyesini gelecek gidecek topçuların listesini hazırlıyodu..
odur budur böyle başka bi kabus yaşamamıştım..
vah beni vah..

Kabus gibi bisey ziya dogan seneyede takimin basinda olacak gibi..

poetricus
23.03.2007, 13:37
En kralını alacağız.
Trabzonspor'un hocası Ziya Doğan "En iyi transferleri gerçekleştirmek için ayrıntılı bir araştırma yapıyoruz" dedi.
Bir cümlede iki kara haber:
1. Ziya Doğan seneye de başımızda,
2. Alınacak futbolcuları Ziya Doğan ve bu yönetim belirleyecek.

Ateşlere yandığımızın resmidir.

zeki gursoy
23.03.2007, 13:39
şaka demi...
şaka şaka...
ulen sizi şakacılar, az kaldı yüreğime inecekti yaw!

Bir cümlede iki kara haber:
1. Ziya Doğan seneye de başımızda,
2. Alınacak futbolcuları Ziya Doğan ve bu yönetim belirleyecek.

Ateşlere yandığımızın resmidir.

AYYILDIZ
23.03.2007, 14:20
abdurrahmanı bjk ve bizim maçta izledim bu haftada izleyeceğim hucuma çok çabuk kalkabilen bir oyuncu kademe anlayışıda iyi yalnız ortalarda biraz sorunu var gibi.Alınırsa faydalı olur sağbek için.Bir artı yönüde Trabzonlu olması.

marcelinhos100
23.03.2007, 15:43
"KAYSERİ VERMİYOR!" http://www.gunebakis.com.tr/resim/kayserivermiyor.jpg
Trabzonspor’un son 3 sezondur peşinde koştuğu Kayserispor’un iki başarılı oyuncusu Gökhan Ünal ile Mehmet Topuz için bu kulüpten olumlu yanıt alınamıyor. Tayfun Cora’yı bu kulübe bedava kiralık veren Trabzonspor’a şimdi iki oyuncuyla ilgili olarak olumsuz yanıt vermesi, ‘Vefasızlık’ olarak nitelendirildi. Kayserispor onursal Başkanı Mehmet Özhaseki’nin daha önce Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’a, “Gökhan ve Mehmet’i satarsak ilk planda sizinle görüşeceğiz. Bu oyuncuları size vereceğiz” demesine karşın, şimdi görüş değiştirdiği ve uzlaşmaz bir tutum takındığı kaydedildi.

Gerekirse Başbakan
Önümüzdeki sezon kadrosunu güçlendirme kararı veren Kayserispor yönetimi, Gökhan ve Mehmet’i de ellerinde tutmayı planlıyor. Kulüp Menajeri Süleyman Hurma’da, Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz’u önümüzdeki sezon da kadrolarında tutmaya kararlı olduklarını ve transferlerinin söz konusu olmadığını dile getirdi. Buna karşın yine de Trabzonspor yönetiminin bu iki oyuncuyu almak için son ana kadar mücadele vereceği ifade edildi. Başkan Nuri Albayrak’ın bu oyuncuları almak için gerekirse Başbakan Recep Tayyıp Erdoğan’ı bile devreye sokmayı planladığı dile getirildi.

oldu bizde yedik sen yaparsın yattara ile milanı satıp denizliden fatih egedik ankaragücünden sedatı alırsın:mad:

Erdal
23.03.2007, 15:44
abdurrahmanı bjk ve bizim maçta izledim bu haftada izleyeceğim hucuma çok çabuk kalkabilen bir oyuncu kademe anlayışıda iyi yalnız ortalarda biraz sorunu var gibi.Alınırsa faydalı olur sağbek için.Bir artı yönüde Trabzonlu olması.

Kişisel kanaatim abdurrahman ikinci bir keçeli vaka sı olur ......"Orta konusunda biraz sorun var "çok iyimser bir ifade olmuş ABDURRAHMAN ORTA YAPAMIYOR .....

Burçak
23.03.2007, 15:50
Bu haberler hiç ama hiç inandırıcı gelmiyor bana. hele yukarda adını sadece başkan ve hacıosmanoğlunun bildiği söylenen10 numara haberi tam bir bomba :)
BU yönetimden bu şekilde gizli kapaklı kaliteli transfer beklemek hayalciliktir...

Erdal
23.03.2007, 15:50
"KAYSERİ VERMİYOR!" http://www.gunebakis.com.tr/resim/kayserivermiyor.jpg
Trabzonspor’un son 3 sezondur peşinde koştuğu Kayserispor’un iki başarılı oyuncusu Gökhan Ünal ile Mehmet Topuz için bu kulüpten olumlu yanıt alınamıyor. Tayfun Cora’yı bu kulübe bedava kiralık veren Trabzonspor’a şimdi iki oyuncuyla ilgili olarak olumsuz yanıt vermesi, ‘Vefasızlık’ olarak nitelendirildi. Kayserispor onursal Başkanı Mehmet Özhaseki’nin daha önce Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’a, “Gökhan ve Mehmet’i satarsak ilk planda sizinle görüşeceğiz. Bu oyuncuları size vereceğiz” demesine karşın, şimdi görüş değiştirdiği ve uzlaşmaz bir tutum takındığı kaydedildi.

Gerekirse Başbakan
Önümüzdeki sezon kadrosunu güçlendirme kararı veren Kayserispor yönetimi, Gökhan ve Mehmet’i de ellerinde tutmayı planlıyor. Kulüp Menajeri Süleyman Hurma’da, Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz’u önümüzdeki sezon da kadrolarında tutmaya kararlı olduklarını ve transferlerinin söz konusu olmadığını dile getirdi. Buna karşın yine de Trabzonspor yönetiminin bu iki oyuncuyu almak için son ana kadar mücadele vereceği ifade edildi. Başkan Nuri Albayrak’ın bu oyuncuları almak için gerekirse Başbakan Recep Tayyıp Erdoğan’ı bile devreye sokmayı planladığı dile getirildi.

oldu bizde yedik sen yaparsın yattara ile milanı satıp denizliden fatih egedik ankaragücünden sedatı alırsın:mad:

yiyoruz kardeşim yiyoruz . nasıl oluyo neden oluyo bilmiyorum ama yiyoruz ..yönetime hocaya en sinir olduğum anımda bile bir haber okuyunca ( mesela yukardaki gürcü oyuncu haberi.,) heyecanlanıp acaba mı diyoruz .yada biri gelip başkanla konuştum seneye şöyle olacak böyle olacak deyince salak gibi heyecanlanıyoruz ( kendimi kasdettim kimse alınmasın) .... sebebi basit ÇOK AÇIZ daha çok yeriz ......

Hüseyin Çümen
23.03.2007, 15:52
ne abdurrahmanı ya yalandır o haber o adam oynayamaz mümkün deil

Hüseyin Kurt
23.03.2007, 15:57
Bu haberler hiç ama hiç inandırıcı gelmiyor bana. hele yukarda adını sadece başkan ve hacıosmanoğlunun bildiği söylenen10 numara haberi tam bir bomba :)
BU yönetimden bu şekilde gizli kapaklı kaliteli transfer beklemek hayalciliktir...

bunları alacağı 10 numara olsa olsa sütaş ayraniç olur:)

Erdinç Dilek
23.03.2007, 16:02
ha bak o konuda hakkını verin yönetimin bazı tranferlerini imza atılma aşamasında öğrenmiştik sezarın hakkı sezara

salihismet
23.03.2007, 17:09
M. Topuz ve G. Ünali almak icin gerekirse Recep Tayip Erdogani araya sokacakmi$ bizim ba$kan ( atma Recep), bari Cumhur ba$kani olmadan araya soksunlar onu, yoksa Cumhurba$kani secildikten sonra araya falan sokmayalim onu arada SIKI$IP kalir, sonrada derlerki Trabzonspor Cumhurba$kanini araya SIKI$TIRDI. R.T. Erdoganin bel fitigi proplemi var zaten elimizde kalir diye korkuyorum, en iyisi biz onu aradan cikartip kendi transferimizi kendimiz yapalim.Gerci fenerden dolayi bir saha kapatma borcu var bize R.T. erdoganin ama neyse. in$allah ahrete kalmada bu dünyada tekrar hesapla$iriz.

macka61
23.03.2007, 17:48
siyaset bizim başkanın işi zaten hemen sokardı araya başbakanı

Cengiz Çubukcu
23.03.2007, 17:56
Bastırdınmı parayı bizim kayserili hemşerilerimiz veriverirler en iyi topçularını :)
Siyaseti bilmem ama başkan ne yapıp edip bu iki ismi transfer etmeli..

salihismet
23.03.2007, 18:29
Bastırdınmı parayı bizim kayserili hemşerilerimiz veriverirler en iyi topçularını :)
Siyaseti bilmem ama başkan ne yapıp edip bu iki ismi transfer etmeli..

Parayi bastirabilsek araciya gerek kalmiyacakta parayi bastiramiyoruz, sikinti orada. Yanliz elimizi cabuk tutmaliyiz, eger Gül ba$bakan olursa araya Amerikayida koysak alamayiz onlari. Gerci Amerikaninda i$i ba$indan a$mi$ Iraklami ugra$sin Topuzlami?

nesta61
23.03.2007, 18:40
şaka demi...
şaka şaka...
ulen sizi şakacılar, az kaldı yüreğime inecekti yaw!

TARAFTARMI BELIRLIYECEKTI TRANSFERII ???? :D :D :D

tabi yonetim ve ziya yapcak

6Şafak Aydın1
23.03.2007, 18:54
19 Yaş Altı Milli Takımı, Hollanda ile 28 Mart Çarşamba günü özel maç yapacak.

19 Yaş Altı Milli Takımı aday kadrosu, yarın saat 18.30'da Antalya Wow Topkapı Palace Otel'de toplanacak. Tolunay Kafkas yönetimindeki 19 Yaş Altı Milli Takımı'nın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

"Anıl Karaer (Galatasaray A.Ş.), Uğur Demirok (Gaziantepspor), Ferhat Kiraz (Gençlerbirliği), Murat Duruer (MKE Ankaragücü), Kadir Keleş (Trabzonspor A.Ş.), Emre Balak (Samsunspor), Samet Kılıç (Samsunspor), Atilla Özmen (Altay), Uğur Akdemir (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Mahmut Tekdemir (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Onur Recep Kıvrak (Karşıyaka), Zeki Korkmaz (Pendikspor), Mustafa Pektemek (Sarıyer), Ferhat Bıkmaz (Hannover 96), Umut Koçin (A.Bielefeld), Tevfik Köse (Bayer Leverkusen), Deniz Yılmaz (http://www.haberler.com/deniz-yilmaz/) (Bayern Münih), Aykut Demir (Nac Breda)"

kadir keles - ergin keles ?

u 19 antrenörleri tolunay kafkas, abdullah ercan

erdal6167
23.03.2007, 19:21
adam oldugu için soyunma odasına bile girmeden besiktasa gitme sevdasıa sattı bizi dimi neyin adamlıgından bahsediyoruz bugün besiktas teklif yapsa yine gidecek hangi adamlık takımı yarı yolda bırakıp gitme adamlıgımı kusura bakma ama adamlık ziyaya kalmadı

ya ziya öyle mi yapmış ama niyeyse ersunun fener için milli takımı bir staj yeri bir tecrübe kazanma yeri olarak görmesi kimsenin gözüne gelmiyor, olan hakkında yorum yapmak kolay bu futbol dünyasında capello bile yanlış yapıyor, gelsin ersun da bakalım ne yapacak.

WERTHeR
23.03.2007, 19:29
ya ziya öyle mi yapmış ama niyeyse ersunun fener için milli takımı bir staj yeri bir tecrübe kazanma yeri olarak görmesi kimsenin gözüne gelmiyor, olan hakkında yorum yapmak kolay bu futbol dünyasında capello bile yanlış yapıyor, gelsin ersun da bakalım ne yapacak.

Kötünün iyilerini karşılaştırmak bize ne fayda sağlayacak...

erdal6167
23.03.2007, 19:30
Kötünün iyilerini karşılaştırmak bize ne fayda sağlayacak...

onu bana sorma ersun yanalı isteyenlere sor bende sana benzer bir görüş bildirdim,

WERTHeR
23.03.2007, 19:34
onu bana sorma ersun yanalı isteyenlere sor bende sana benzer bir görüş bildirdim,

Ben en son senin yazını okudum o yüzden senden alıntı yaptım. Kişisel bir durum sözkonusu değil. Ayrıca ersun ziya benzerliğinde al birini vur ötekine mantığı var bence. Birisi çok cesur ama sonuç hezimet oluyor. Diğeri çok tedbirli sonuç için adlandırma yapmıyorum lig tablosuna bakın:)

erdal6167
23.03.2007, 19:43
Ben en son senin yazını okudum o yüzden senden alıntı yaptım. Kişisel bir durum sözkonusu değil. Ayrıca ersun ziya benzerliğinde al birini vur ötekine mantığı var bence. Birisi çok cesur ama sonuç hezimet oluyor. Diğeri çok tedbirli sonuç için adlandırma yapmıyorum lig tablosuna bakın:)

YO ANLADIM ÖYLE OLDUĞUNU ZATEN bende sana zaten az cok seninle aynı görüşte olduğumu belirtmek istedim o yüzden hep soruyorum hep te soaracam tamam ziya gitsin ama kim gelsin. . .

WERTHeR
23.03.2007, 19:48
YO ANLADIM ÖYLE OLDUĞUNU ZATEN bende sana zaten az cok seninle aynı görüşte olduğumu belirtmek istedim o yüzden hep soruyorum hep te soaracam tamam ziya gitsin ama kim gelsin. . .

Yabancı hoca gelsin ama iyice araştırılsın

Şuayip Aydın
23.03.2007, 21:52
http://www.youtube.com/watch?v=Mi6buY0SXjA

ben bu trabzonsporu istiyom mac fener trabzon

skor fener 1 trabzonspor 4

pReN@_61
23.03.2007, 21:57
süper video için teşekkürler..

poetricus
23.03.2007, 22:03
http://www.youtube.com/watch?v=Mi6buY0SXjA
Ben bu Trabzonsporu istiyorum. Maç: Fener-Trabzon.
Skor: Fener 1 - Trabzonspor 4
Video için çok teşekkürler. Bu arada, Trabzonspor'la ilgili her videoda şimal yıldızı damgası var. Yakında başına ödül koyacağım.

Orhan'ın o aradan geçişi neydi öyle?

Şuayip Aydın
23.03.2007, 22:29
onemli degil ama ben artık video izlmekten bıktım artık canlı olarak izlemek istiyorum costur bizm trabzonum

Gürkan
23.03.2007, 22:39
pardon tam olarak o macta kac on libero vardı ben 5 ten sonrasını sayamadım.

Vkgz
24.03.2007, 01:59
Parayi bastirabilsek araciya gerek kalmiyacakta parayi bastiramiyoruz, sikinti orada. Yanliz elimizi cabuk tutmaliyiz, eger Gül ba$bakan olursa araya Amerikayida koysak alamayiz onlari. Gerci Amerikaninda i$i ba$indan a$mi$ Iraklami ugra$sin Topuzlami?

kayseri şuanki mantalitesiyle devam ederse, bizde son 3 seneki mantalitemizle devam edersek bizi çok kötü günler bekliyor demektir...

Travelair
24.03.2007, 10:07
Cengiz Tokgöz

Valla mı?

Valla kimse beni ikna edemez. Hâlâ bir yığın maç, hatıra gönüle gidiyor. Hele hele bu berbat zamanda daha da çirkin gidiyor. Kimse alınmasın ama Trabzonspor'un Ankaragücü maçında ortaya koyduğu futbol sonrasında içimden "Acaba" sorusu geçti. Bordo-mavililere toz da kondurmak istemiyorum ama bu yazmayı bile istemediğim "ŞİKE" illeti kafamda dolaşmadı değil. Sonra yine kendi kendime "Trabzonspor yapmaz" dedim. Baksanıza Ziya Doğan "Haram puanımız yok" demiş. Trabzon'daki meslekdaşlarımız "Kimin var?" diye sordular mı merak ettim. Yine Ziya Doğan "Eleştirileri önemsemiyorum" buyurmuş. Bence, önemsese iyi olur. Önemsemediği için Trabzonspor kötü değil, çok kötü. Ziya Doğan "10-12 puanımızı elimizden aldılar" demiş. Vah vah vah... O hesaba göre, Doğan da 10-15 puanı elleriyle verdi Trabzonspor'un rakiplerine. Bordo- mavililerin bugün 33 puanı var. Ellerle verilen ve alınanlar için ekleyin Trabzonspor'a 20 puan. 51 puanlı lider Fenerbahçe bile 53 puanlı Trabzonspor'un arkasında kalırdı. Baktım, takımda sözleşmesi devam edenler çoğunlukta. Kiminin 2008, kimisinin 2009 veya 2010'a kadar anlaşmaları mevcut. Çok iyi biliyorum, bu yığılmanın içinden iyi bir takım çıkmaz. Bazı futbolcular, kendilerini vazgeçilmez sanıyor. Bu her kulüpte var. Ziya Doğan için "Daha 1.5 yıl beraberiz" diyen yönetime şu soruyu sormadan geçemeyeceğim: "Valla mı?"

marcelinhos100
24.03.2007, 12:12
Zeyyat Kafkas’tan Tolga’ya övgü
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/zeyyatKafBB.jpg Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, kaleci Tolga için övgü dolu sözler sarfetti.
24.03.2007

“Tolga bizim geleceğimiz” diyen Kafkas, başarılı maçlar çıkaran genç file bekçisinin kendileri için büyük şans olduğunu söyledi. Onun gibi bir kaleciye sahip olmalarının büyük avantaj olduğunu da kaydeden Kafkaf, sözlerini şöyle tamamladı: “10 yıllık bir süreçte kaleci sorunu yaşamayacağımızı düşünüyorum. Böylelikle bir yabancı kontenjanını kaleciden yana kullanmamış olacağız.”

biz başka maçları syrediyoruz herhalde

marcelinhos100
24.03.2007, 12:15
Doğan'ın aklında bin tilki
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/24FAN9ZIYA-B-Y280.jpg Ziya Doğan, Erciyes maçlarında sahaya çıkaracağı kadro için çalışıyor. Tecrübeli hoca, savunmada çözümü bulurken, orta alan ve hücumda kararsız kaldı.
24.03.2007

Çağdaş’a gün doğdu
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, kendileri için büyük önem taşıyan Erciyes maçları öncesi geri sayıma geçti. Ligde ve kupada karşılaşacakları rakipleri için çalışmalarına ara vermeyen Bordo-Mavililer’de, Doğan’ı kadro telaşı sardı. Karadeniz ekibi için önemli olan bu sınavlar öncesi savunmaya çözüm bulan tecrübeli hoca, orta alan ve hücumda ise kararsız kaldı. Erdinç’in cezası nedeniyle sıkıntıya giren Doğan, Stepanov’un yanında Çağdaş’a forma şansı verecek.

Plase Ömer Rıza!
Vestel Manisaspor maçında yaşadığı hafif sakatlıkla formayı kaptıran Ufukhan’ı sağda Musa’nın yerine oynatmayı planlayan deneyimli teknik adam, kalabalık tutmayı düşündüğü orta sahada da Ferhat ile Hasan Üçüncü arasında kararsız kaldı. Doğan, en zor kararı ise hücum hattında verecek. Takımı tek forvetle sahaya çıkartacak olan Ziya Doğan’ın, Ersen’in formsuzluğundan dolayı Umut’u sahaya sürebileceği, ayrıca Ömer Rıza’yı da düşündüğü öğrenildi.

Doğan’ın emri var!
Futbolcularıyla görüşme yapan Bordo-Mavililer’in teknik patronu Ziya Doğan, takıma uyarılarda bulundu. “Başında olduğum takım her zaman çok atıp az gol yemiştir” diyen Doğan, “Bol gol istiyorum. Kazanmak için çok çalışmamız gerekiyor” dedi. Umut, Ersen Martin ve Ömer Rıza’yla sürekli görüşen tecrübeli çalıştırıcının, her antrenmanda 3 oyuncuya sürekli gol idmanı yaptırdığı gözlendi.

yani arkadaşlar bu maçta hüseyin ayman ferhat ortada oynar ceyhun gökdeniz umut ileride oynar anlayacağınız bu adam yattarayı yine oynatmaz

marcelinhos100
24.03.2007, 12:16
Trabzon'da milli hüsran
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/ceyhun280.jpg Erdinç, Umut ve Ceyhun, eksiklerin çokluğunda Norveç sınavı öncesi milli davet bekliyor.
24.03.2007

Umutları var
Trabzonspor’un yıldız isimleri, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in açıkladığı kadroya giremeyince hüsran yaşadı. Ay-Yıldızlı ekibe katılmayı bekleyen Bordo-Mavili oyunculardan Erdinç, Umut ve Ceyhun, başarılı maçlar çıkardıkları dönemde büyük hayal kırıklığına uğradı. Milli takımda üst üste yaşanan sakatlıklar ise üç futbolcuyu umutlandırdı.

Sakatlar çoğalınca...
Arda, İbrahim Toraman, Nuri ve Fatih Tekke’nin sakatlıkları, 3 yıldız futbolcu için yeni bir şans yarattı. Bugün Yunanistan ile oynanacak maçın ardından pazar günü Almanya’ya geçecek olan milli takımın Norveç ile karşılaşacağı müsabakada, kadroya çağırılmayı umut eden Erdinç, Umut ve Ceyhun, Fatih Terim’den gelecek haberi beklemeye başladı.

terim çağırırmı hiç Trabzonsporlu ya çağırmaz

marcelinhos100
24.03.2007, 12:18
Çağdaş: Ben hazırım

Kayseri Erciyesspor maçında Erdinç'in kart cezalısı olması nedeniyle ilk 11 şansı artan Çağdaş "Ben hazırım" dedi. Savunmada Stepanov ile birlikte görev yapacak olan Çağdaş "Bizim için mutlaka kazanılması gereken maç. Zaten artık her maçımızı kazanarak Trabzonspor'u olması gereken noktaya taşımayı hedefliyoruz. Bunun için de çok çalışıyoruz" dedi. http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)

http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/03/24/im/3E8C4F223DE15245A83FAC51b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifŞükür, Jun'un borcu bitti!

Trabzonspor'un gol atamayan golcüsü (!) Tomas Jun'un bonservis borcu nihayet bitti. Atay Aktuğ'un başkanlığı döneminde 5 yıllık sözleşme yapılan Tomas Jun'un bonservis bedeli olan 3 milyon 450 bin euro'luk ücretin son taksiti de ödendi. Jun kiralık oynadığı Prag'da da gol atamadı. http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)

http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/03/24/im/05C3D3EA9CC60949AB98EA17b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifDakikası 5 milyar

Musampa, Trabzonspor'a çok pahalıya mal oldu. Suskun futbolcu lig, kupa ve Avrupa kupaları olmak üzere 13 maçta toplam 348 dakika oynayabildi. 1 milyon 870 bin YTL'ye alınan siyahi oyuncunun dakikası 5 bin 373 YTL'ye geldi. Büyük umutlarla alınan Musampa bu haliyle şu an Trabzonspor'da en çok para kazanan oyuncuların başında yer alıyor. http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)

marcelinhos100
24.03.2007, 12:53
Doğan futbolcularına Erciyes'i ezberletiyor

KAMİL ANAHAR
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan lig ve kupada önemli maçlar oynayacaklarına dikkat çekerek, futbolcularının gerçek performanslarına ulaşmalarını istedi. Tecrübeli hoca, hem Türkiye Kupası'nda hem de ligde karşılaşacakları Erciyespor maçında görev vereceği futbolcularını sürekli motive ediyor. Takımın yıldız futbolcusu Ceyhun ile özel ilgilenen Doğan bu futbolcuya sürekli moral veriyor. Doğan, tedavi amacıyla Belçika'da bulunan Yatara ile bir görüşme yaptığı ve görüşmede “Bir an önce sahalara dönmeni bekliyorum, Zorlu ve çekişmeli maçlar oynayacağız. Seni de aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Çağdaş görev bekliyor
En son Kayserispor ile oynanan lig maçında forma giyen Trabzonsporlu Çağdaş, Erciyesspor'a karşı oynamaya hazır olduğunu söyledi. Erdinç'in cezası nedeniyle K. Erciyaspor maçında savunmada yer alması beklenen tecrübeli futbolcu, “Hocamdan görev bekliyorum. Oynarsam yakaladığım fırsatı iyi kullanıp, formamı geri vermemeyi hedefliyorum” dedi.

24.03.2007

sbay
24.03.2007, 13:11
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_15287_NuriAlbayrak002.jpg

Trabzonspor destek arayışında

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den yapmayı planladıkları yeni stat için destek istedi.

Bakan Mehmet Ali Şahin'i işletmeciliğini yaptığı Trabzon Limanı'nda konuk eden Başkan Nuri Albayrak, en büyük hayali olarak nitelendirdiği yeni stat projesini ilk defa Bakan Şahin ve basın mensupları ile paylaştı. Trabzon'un Akyazı mevkiinde sahile dolgu yapılarak yapılması planlanan yeni stat hakkında Bakan Şahin'e bilgi veren Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ermiş, Trabzon Havalimanı'nın alt kısmında Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin bulunduğunu hatırlatarak, "Trabzon Havalimanı'nın genişlemeye ihtiyacı var. Havalimanının altında da Trabzonspor'un tesisleri bulunuyor. Biz bu nedenle tesisleri boşaltmak zorundayız. Akyazı Sahili hem Trabzon'un içinde hem de Trabzon'un dışında, Trabzon'un vizyonu, misyonu ve ufkunun geliştirecek bir proje. Bu anlamda çok önemli. Bu alanda yeni stadın yanı sıra takımımızın idman sahası ve tesisleri ile birlikte alışveriş merkezleri ve hedeflediğimiz Spor Lisesi'ni bu alanda yapmayı planlıyoruz" dedi.

Bakan Şahin'in kıyı kanunları yönetmenliğinin incelenmesi gerektiğini hatırlatması üzerine Ermiş, Galata-Port Projesi'ndeki yönetmelik değişikliğinin burada da baz alınabileceğini kaydetti. Bakan Şahin ise, bunun üzerine yönetmenliğin yetmediğini, yasa değişikliği olması gerektiğini belirtti.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ise, kıyı kanunu gereğince hükümetin gerekli düzenlemeleri yapması halinde yeni stadı 2 yıl içinde bitireceklerini ve 2011 olimpiyatlarına da hazır hale getireceklerini söyleyerek, "Trabzonspor'un şuanki tesislerinin tamamını yeni stadyumun yapılacağı alana taşıyacağız. Hem şehri rahatlatmak hem de şu anki otogar binasını bu alanda yaparak Trabzonspor'a gelir getirmesini planlıyoruz. Sayın başbakanımızda projeyi gördü ve çok heyecanlandı. 'Proje için gerekli arkadaşlara talimat verip ne gerekiyorsa bir an önce yapacağız' desteğini verdi. Trabzonspor'un İstanbul takımları ile yarışabilmesi için bize uzun vadede gelir getirecek bu tür projeler gerekiyor. Şu anki mevcut stadyumu, yeni stadyumu yapacak olan Hollanda firmasına kat karşılığı vererek yeni stadyumun yapımını karşılayabiliyoruz. Mevcut stadyumun yeri için Hollanda firması 50 milyon euro veriyor. Yeni stadyumun ise 100 milyon dolara mal etmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
Stadı şehrin içinden çıkartmayı hedeflediklerini ifade eden Albayrak, "Stadın şehrin içinden çıkması gerekiyor. Hükümetimizin gerekli desteği vermesi halinde 2 yılda yeni stadı bitirmeyi planlıyoruz. Akyazı Sahili'ni 4-5 ay içinde doldurarak bu projeyi başlayabileceğiz. Yeterki hükümetimiz buna müsaade versin" diye konuştu.
Toplantı sonrasında Başkan Nuri Albayrak, ziyaretin anısına Bakan Şahin'e gümüş maket gemi hediye etti.

marcelinhos100
24.03.2007, 13:12
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_15293_KenanHasagic002.jpg

“Hasagic bizimle kalıyor“

Gaziantepspor Futbol Şube Sorumlusu Bülent Mamatoğlu, Boşnak asıllı başarılı file bekçileri Kenan Hasagiç'in sezon sonunda takımdan ayrılacağını belirten açıklamalarla ilgili olarak, "Kenan Hasagiç ile 2 yıllık sözleşmemiz var. Şu anda bir futbolcunun transferini konuşmak ne Gaziantepspor'a ne de futbolcuya hiçbir şey kazandırmaz, bıraksınlar işimizi yapalım" dedi.

Mamatoğlu yaptığı açıklamada, kaleci Hasagiç'in önceki gün yayımlanan açıklamaları ile ilgili olarak, "Kendisi ile 2 yıllık sözleşmemiz var. Sezon sonunda yönetim kurulu da uygun görürse gelen teklifleri değerlendireceğini söylüyor. Biz de sezon sonu oturur birlikte düşünürüz. Kulübün ve futbolcunun menfaati neyi gerektiriyorsa ona göre hareket ederiz. Ama şu anda çok erken" diye konuştu.
Hasagiç'in Türkiye'de ve Gaziantep'te mutlu olduğuna, kulübün de bu futbolcudan çok memnun olduğuna işaret eden Mamatoğlu, şöyle konuştu:

"İlk yarıda yaşadığımız sıkıntılı günleri ikinci yarıda yaşamak istemiyoruz. Lig görüldüğü gibi çok zorlu geçiyor. Önümüzde çok zorlu Sakaryaspor ve Antalyaspor maçları bizi bekliyor. Kulübü zor şartlar altında yönetiyoruz. Yönetim kurulunda olan herkes iyi niyetle elinden geleni yapıyor. Birinci lig kulüpleri içinde en az bütçeye sahip olan kulüplerden biriyiz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kulübün ve futbolcunun menfaatleri doğrultusunda transfer görüşmelerini sürdüreceğiz. Tüm futbolcularımız için bu kuralımız geçerlidir.
Daha sezon bitmeden başarılı bir futbolcumuzun gidip gitmeyeceğini tartışmak kimseye bir fayda getirmez. Konsantrasyonu bozmadan önümüzde oynayacağımız zorlu maçları düşünmemiz gerek. Sezon sonunda oturur konuşuruz. Bunların şimdi ne yeri ne de zamanı."

bizimkiler herhaldebu kez bir kaleci alacak kenan hasagiç bu ligin en iyi kalecisi diyebilirim mondiden sonra:)

Terzioğlu
24.03.2007, 13:26
kaleci alinacaksa bu kesinlike martinez olmali...zaten sakaraya ligden düsüyor...

Şuayip Aydın
24.03.2007, 13:38
Doğan'dan gol emri!

Erciyesspor maçının hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor’un teknik direktörü Ziya Doğan, golcülerini uyardı ve "Başında olduğum takım her zaman çok atıp az gol yemiştir. Bol gol istiyorum" dedi. Hürriyet Gazetesi'nin 24 Mart 2007 tarihli haberine göre, güçlü bir rakiple karşılaşacaklarını belirten Doğan, kazanmak için çok çalışmaları gerekeceğini söyledi. Cezalı olması nedeniyle Ankaragücü maçında forma giyemeyen Umut, Ersen Martin ve Ömer Rıza’yla sürekli görüşen Doğan’ın her antrenmanda 3 oyuncuya sürekli gol çalıştırması yaptırdığı gözlendi.

Doğan, bu arada savunma oyuncularının da rakiplerine pozisyon vermemeleri konusunda dikkatlerini çekti. Trabzon’da en çok oyuncu değişikliği yapılan sol kanat, Celaleddin’e kaldı. Sezonun ilk yarısında Murat Ocak, Mustafa Keçeli ve Çağdaş arasında değişen sol kanat, ikinci yarıda Celaleddin’e kaldı. 2. yarıda ilk maç hariç tüm maçlarda savunmanın solunda görev yapan Celaleddin, Doğan’ın vazgeçilmezleri arasında yer aldı.

eyvah ziya hoca gol emri vermis ne yapcaz biz demek gi bu zamn kadar gol emri vermemis

salihismet
24.03.2007, 14:01
Bu Cengiz Tokgözün yazdiklari biraz kafa kari$tirsada, hicbir iddiasi kalmayan bir takimin $ike olmasabile iddaa oyunlarindan cok iyi para kazanma $ansi vardir, örnegin Ankaragücü galibiyetine Almanyada 5 euronun üzerinde para veren iddaa $irketleri vardi, neden olmasin. Eger gs 1 ve 2. siraya cikma $ansini kaybetsin cok ters sonuclar alacagini herkes görecek, ayni $ekilde Trabzonsporda dü$me potasina girmezse cok sürpriz sonuclar alacaktir. Cünkü büyük maclar haric bu takimlar her maca favori cikarlar ve iddaa $irketleri favori gösterilen takimlarin rakiplerinin galipiyet ve beraberliklerine daha fazla para öder.

Mehmet_Mercanlı
24.03.2007, 14:09
:D Gebzespor: 2 - Fenerbahçe: 1 :D

Fenerbahçe, Lig B 3. Klasman Grubu takımlarından Gebzespor ile Gebze'de yaptığı hazırlık maçında 2-1 yenildi.

Fenerbahçe: Serdar xx, Can xx, Önder xx, Selçuk xx, Uğur xx, Kemal x, Olcan xx, Serkan Balcı xx, Mehmet Yozgatlı xx, Deivid xxx Semih xx

bu kadro ile yenilmişler... :D .......:D

Gebzespor: Celal xx (Dk. 46 Cihan xx), Savaş xxx (Dk. 46 Yüksel xx), Özkan xx, Murat Türkkan xxx, Fikret xx, Sinan xx (Dk. 46 Oğuz xx), Ersin xxx (Dk. 77 Olcay x), Koray xx (Dk. 46 İlker xx), Murat Dilek xxx (Dk. 46 Serkan xxx), Hasan xx (Dk. 46 Yaşar xx), Hakan xx.

salihismet
24.03.2007, 14:29
Benim kafami kari$tiran bir diger konuda Ziya Dogan konusudur, istikrar adina kalmasindan yana idim, fakat onunla bu istikrarin yakalanacagina inanmiyorum. Bana göre bir sürü hatalari var, mesela kendiini hic yenilemedi, bir diger hatasida Ankaragücü macindan sonra yaptigi konu$mada aynen $öyle diyor; herkes gördüki fazla forvet oynatmayla gol atilmiyor, hücüm futbolu sirf forvetle oynanmaz bunu kendiside biliyor, fakat taraftar hücüm futbolu oynatmasini istedigi icin onlara diyorki bakin 3 forvet oynattim yinede gol atamadik demekki benim yaptigim fazla ön liberolu sistem dogrudur. Bunlari artik kimse yemiyor fakat öyle görülüyorki bununla devam edilecek, cünkü büyük yönetici i.E. Haciosmanoglu böyle buyuruyor.

pReN@_61
24.03.2007, 14:49
:D Gebzespor: 2 - Fenerbahçe: 1 :D

Fenerbahçe, Lig B 3. Klasman Grubu takımlarından Gebzespor ile Gebze'de yaptığı hazırlık maçında 2-1 yenildi.

Fenerbahçe: Serdar xx, Can xx, Önder xx, Selçuk xx, Uğur xx, Kemal x, Olcan xx, Serkan Balcı xx, Mehmet Yozgatlı xx, Deivid xxx Semih xx

bu kadro ile yenilmişler... :D .......:D

Gebzespor: Celal xx (Dk. 46 Cihan xx), Savaş xxx (Dk. 46 Yüksel xx), Özkan xx, Murat Türkkan xxx, Fikret xx, Sinan xx (Dk. 46 Oğuz xx), Ersin xxx (Dk. 77 Olcay x), Koray xx (Dk. 46 İlker xx), Murat Dilek xxx (Dk. 46 Serkan xxx), Hasan xx (Dk. 46 Yaşar xx), Hakan xx.

haber için teşekkürler...Trabzon yenmiş kadar sevindim..iyi oldu ezikbahçeye :D

:tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak:

marcelinhos100
24.03.2007, 15:27
TRABZON KAFAYI TAKTI
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/18356.jpg
SONUNA KADAR
Trabzonspor'un gelecek yıl için şimdiden transfer çalışmalarına başladığı ve bu yönde liste başında Gökhan Ünal, Mehmet Topuz ve Ali Bilgin'in olduğu ifade edildi. Kayserispor'un vermemekte direnmesine rağmen Gökhan ve M.Topuz'u alma yönünde ısrarcı olan bordo-Mavililer'in takas+para ile şartları sonuna kadar zorlamaya kararlı.
ALİ BİLGİN HAZIR
Antalyasporlu Ali Bilgin'in transferinde ise Trabzon'un F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş'ın bir adım önünde olduğu belirtildi. Trabzonlu olan Ali Bilgin'in Trabzonspor'a gelmek çok istediği, bu yönde kulübüne isteğini belirttiği öğrenildi. Bordo-Mavililer'in gündeminde F.Bahçe'den Mehmet Yozgatlı'nın da bulunduğu ifade edildi.

inşallah ali bilgini alırlar diğer ikisine verilecek euroları fazla buluyorum avrupada fransada ne oyuncular var

marcelinhos100
24.03.2007, 15:30
ÖNCE YABANCILAR
Trabzonspor'da 2008'in planı masaya yatırılıyor. Nisan ayı sonunda bu yılki konumun belli olacağını planlayan Başkan Nuri Albayrak ve ekibi, Teknik Patron Ziya Doğan ile biraraya gelerek, gelecek yıl için düğmeye basacak. İlk etapta gidecek ve kalacak oyuncuların masaya yatırılacağı ifade edilirken, önceliğin bu yönde yabancılarda olduğu ifade edildi. Musampa ve Jefferson'un topun ağzında olduğu sızan bilgiler arasında.
BÜTÇE 5-7 MİLYON $
Toplantıdaki diğer ana gündem hiç kuşkusuz transfer olacak. Şimdiden bu yönde çalışmalara başlayan Bordo-Mavililer'de yönetim öncelikle Doğan ile görüşerek transfer bütçesini belirleyecek. 5 ila 7 milyon $ arasında planlayan bütçe ile transferde hızlı ve etkin bir şekilde harekete geçilmenin hesapları yapılıyor. Yönetimin, Doğan ile futbolcuların transfer ücretlerini de gözden geçirmeyi ve yeni bir düzenleme yapmayı pl
anladığı da ifade edildi.

selcjK
24.03.2007, 15:37
arkadaşlar burası doğru yeri değil belki ama buraya daha fazla bakılır diye buraya yazma gereği duydum. gollerimizin vsmizin bulundugu download kısmına noldu acaba? bmn video bölümü boş. goller nerde? çok acele ihtiyacım varda; acaba başka bir sitede bulabilirmiyim yardımcı olabilecek olan var mı?

#10 Fietra
24.03.2007, 15:40
arkadaşlar burası doğru yeri değil belki ama buraya daha fazla bakılır diye buraya yazma gereği duydum. gollerimizin vsmizin bulundugu download kısmına noldu acaba? bmn video bölümü boş. goller nerde? çok acele ihtiyacım varda; acaba başka bir sitede bulabilirmiyim yardımcı olabilecek olan var mı?
Digitürk'ten dolayı kaldırıldı.

selcjK
24.03.2007, 16:30
peki bana 04-05 sezonu son maç istanbulspor maçındaki tribün fotoları ve fatih sultan tekke posterlerini bulmakta yardımcı olacak birileri var mı?

Sefa Murat Dokuz
24.03.2007, 16:44
peki bana 04-05 sezonu son maç istanbulspor maçındaki tribün fotoları ve fatih sultan tekke posterlerini bulmakta yardımcı olacak birileri var mı?
http://claquesportugal.proboards57.com/index.cgi?board=claquesinternacionais&action=display&thread=1139675183 maçla ilgilifotoğrafları burdan bulabilirisn

Mehmet_Mercanlı
24.03.2007, 16:52
16:50 Türkiye: 2 - İsviçre: 1

Stat: Atatürk
Hakemler: Fariz Yusifov xxx, Ramiz Asadov xxx, Mekhman Makhmudov xxx (Azerbaycan)
Türkiye: Ufuk xx, Uğur Uçar xx (Dk. 46 İbrahim xx), Ferhat xxx, Ceyhun xxx, Orhan xxx, Mehmet Topal xxx, Zafer xxx (Dk. 79 Barış xx), Colin Kazım xxx, İlhan xxx, Özer xxx (Dk. 62 Alp xx), Gürhan xxx (Dk. 62 Serdar xx)
İsviçre: Djuik xx, Lambert xx (Dk. 87 Gezim x), Ziegler xx, Ferati xxx,
Barmettler xx, Kollar xx, Abdi xx, Schwegler xxx, Esteban xx (Dk. 70 Blumer xx), Rakitic xx, Zambrella xxx
Goller: Dk. 35 Colin Kazım, Dk. 39. Zafer, Dk. 44 Zambrella

Türkiye Ümit Milli Takımı, özel maçta İsviçre Ümit Milli Takımı'nı 2-1 yendi.Maçın ikinci yarısı orta saha mücadelesi şekilinde geçti. Her iki takım da rakip kalelere etkili atak yapamadı. Takımlar defanslarında açık vermemek için temkinli oynadı.
Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana'nın da izlediği maçın ikinci yarısında
kalecileri rahatsız eden gollük pozisyon olmadı. İkinci yarıda her iki takım da
gol atamayınca, maç ilk yarıda atılan gollerle Türkiye'nin 2-1 üstünlüğüyle sona erdi.