PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Hüseyin Çümen
22.02.2007, 19:19
hüseyin i veremeyiz kusura bakmasınlar çünkü hüseyin in gitmek istiyorum diye bi açıklması yok diğer rusyayagiden oyuncular gibi

WERTHeR
22.02.2007, 19:31
Hüseyini alana ersen martin bedava:)

nesta61
22.02.2007, 19:38
ilker yasin diyorki 3.5 SENE turkiyede trabzonsporda top kosturan sota cok iyi turkce konusuyor televolelere iyi malzeme cikaran sota bugun 35 YASINA basiyor yaw az gulmedim ben bunaa :D:D

WERTHeR
22.02.2007, 19:43
ilker yasin diyorki 3.5 SENE turkiyede trabzonsporda top kosturan sota cok iyi turkce konusuyor televolelere iyi malzeme cikaran sota bugun 35 YASINA basiyor yaw az gulmedim ben bunaa :D:D

İnşallah feneri şota bu akşam kadının sesi programlarına malzeme yapar:)

(yanlış anlaşılmasın mağduriyet manasında)

macka61
22.02.2007, 20:06
fener öne geçti tümer attı

antagonist
22.02.2007, 20:08
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_13147_FarukOzak001.jpg

"Birinci büyük Trabzonspor"

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor'un dördüncü değil, birinci büyük takım olduğunu söyledi.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde bugün başlayan ''Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri'' kapsamında düzenlenen ''Trabzon'da Spor'' konulu panelde bir konuşma yapan Bakan Özak, Trabzon'da sporun yaklaşık 100 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, ''Trabzonspor, 1967'de Türkiye'nin gündemine bir marka olarak girmiştir. 3 eski oyuncusunun kulüp başkanlığı yaptığı başka bir kulüp yoktur. Diğer kulüplerin kaynaklarına bakıldığı zaman Trabzonspor dördüncü değil, birinci büyük kulüptür'' diye konuştu.

2011 yılında düzenlenecek Karadeniz Spor Oyunları'na da değinen Bakan Özak, 20 dönüm arazi üzerine spor lisesi yapacaklarını ve kapalı spor salonu olmayan ilçelerinin kalmayacağını söyledi.
Trabzon'un bir spor şehri olduğunu vurgulayan Bakan Faruk Özak, ''Trabzonumuz bir spor, bir futbol şehridir. Futbol Trabzon'da camilere bile girdi. Trabzon hocası, hacısı ve ressamıyla Trabzonsporlu'dur'' diye konuştu.
Panele katılan Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor eski Başkanı Atay Aktuğ ve eski asbaşkanlardan Taylan Üner de yaptıkları konuşmada Trabzonspor'la ilgili anılarını anlattılar.

İlgili görüntüleri http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5859&page=8 sayfasından izleyebilirsiniz...

Erdal
22.02.2007, 20:50
Trabzon’a kanca!

Stepanov’u ısrarla transfer etmek isterken İngiliz ekibi Chelsea, şimdi de Gökdeniz Karadeniz için Trabzonspor’un kapısını çaldı. Menajerler, Chelsea’nin transfer teklifini Gökdeniz’e ilettiler. Durumu yönetime bildiren Gökdeniz, sezon sonuna kadar beklemelerini söyledi. Bu arada Rusya’nın Rubin Kazan takımı da Trabzonspor’un kaptanı Hüseyin’i transfer etmek için kesenin ağzını açtı. Manajerler, Kazan ekibinin Hüseyin’in bonservisine 3 buçuk milyon euro verileceğini bildirdi. Öte yandan Kore’nin Samsung kulübü de Ersen Martin’le yakından ilgilenmeye başladı. 2 milyon 200 bin dolarlık transfer teklifini geri çevirdiği öğrenilen golcü futbolcunun Güney Kore ekibinin teklifini geri çevirdiği belirtildi.

Vay vay....Uçmanın bu kadarı artık....
oh oh oh başkan acaip zevk alacak bu işten desenize seneye lig başkan için tam süper olacak ...gelen paralarla da gelsin yeni musalar ersenler keçeliler............

Kasım Hilal
22.02.2007, 21:41
Fener 2-2 berabere kalıp elendi..

TheCrow
22.02.2007, 21:43
Fener 2-2 berabere kalıp elendi..

Sorma yahu,bayağı bir ecel terleri döktük ama sonu iyi oldu :D

fteotdgs
22.02.2007, 21:44
Istanbul'un uc kucuklerinden, Avrupa Pasasi Fener'den bir baska Avrupa destani! daha. 2-0 one gectigi ve ilk yariyi bu skorla kapattigi macta 2-2 ile elenmeyi basardi! UEFA'dan. Ne mutlu ne mutlu! Kestane geri donduuuuuuuu....

champions
22.02.2007, 21:46
evet kupanın favorilerinden fenerbahçe elendi yastayız!
zaten uefayı istemiyorlardı canım neyse seneye şampiyonlar ligini alıp taraftara affettirirler kendilerini...
her sene bişeyleri alıyolar ama...

Kasım Hilal
22.02.2007, 21:48
Sorma yahu,bayağı bir ecel terleri döktük ama sonu iyi oldu :D

BEn maçı bir fenerli ile izledim..
Başı kötü sonu ise çok güzel oldu..
Bir de Şota gol atsaydı çok daha güzel olacaktı ama buna da şükür..

Neyse..
Darısı başımıza...
Biz de beşiktaşa gömeriz inşalah!

Hüseyin Çümen
22.02.2007, 21:49
febe takımının defansı nedir öle biz o hataları halı sahada yapmıyoruz az bile yediler biz bunlara kadıköyde bi çakalım da görsünler

Tevfik Kılıç
22.02.2007, 21:49
Ezikler Avrupa'ya veda etti iyide etti

Kasım Hilal
22.02.2007, 21:53
Neyse onları geçelim artık..
Biz ne yapacağız bu pazar?
Allah'Im yüzümüzü kara çıkarma..

sbay
22.02.2007, 21:57
http://haber61.net/images/news/bilet.jpg

Beşiktaş Maçı Biletlerine Büyük İlgi

Turkcell Süper Ligi'nin 22. haftasında oynanacak olan Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşmasına taraftarlar büyük ilgi gösteriyor. Bugün biletix gişelerinde satışa sunulan biletlere yoğun ilgi gösterildi.
Yağmur altında saatlerce Trabzonspor-Beşiktaş maçının biletlerini almak için kuyrukta bekleyen Bordo-mavili taraftarlar biletlerin çoğunu tüketirken, yarında bilet satışlarına devam edileceği öğrenildi. Maç gününe kadar biletlerin tamamının tükenmesi bekleniyor.
Trabzonspor yönetim kurulunun, Trabzonspor-Beşiktaş maçının bir derbi karşılaşması olmasına rağmen bilet fiyatlarında artışa gitmemesi maça olan ilgiyi de artırdı. Biletler, açık tribün 5 YTL, maraton tribün 10 YTL, maraton özel tribün 15 YTL, kapalı tribün 25 YTL VIP-2 tribün 50 YTL ve VIP-1 tribün 100 YTL olarak satışa çıkarılmıştı

antagonist
22.02.2007, 21:58

Hocam maç Cumartesi günü saat 19:00'da...

Tevfik Kılıç
22.02.2007, 22:00

AMİN ALLAH GÖNLÜMÜZE GÖRE VERSİN

sbay
22.02.2007, 22:05
Beşiktaş mı, Trabzon'mu? Derbiyi kim kazanır?

Beşiktaş, Yattara ve Ceyhun'u durdurmaya mecbur, yoksa işi çok zor. Kartal'ın en önemli silahları Rico, Bobo, Nobre'den oluşan sambacılar"

Top yıldızlarda

Beşiktaş, Yattara ve Ceyhun'u durdurmaya mecbur, yoksa işi çok zor. Kartal'ın en önemli silahları Rico, Bobo, Nobre'den oluşan sambacılar".

Yattara ve Ceyhun
Trabzon- Beşiktaş maçını mercek altına alan Beşiktaş yazarlarının hemen hepsi iki isim üzerinde duruyor; Yattara ve Ceyhun... İkisini de durdurmanın zorluğunun altı çiziliyor. İyi zemine sahip Avni Aker'deki randevuda, yıldızların sahne alması ve iyi futbol bekleniyor. Kartal'ın en önemli kozu olarak ise Ricardinho öne çıkıyor.

Otoriteler ne dedi

Kazım Kanat: Yattara'yı tutmak şart
Türkiye'de Yattara'yı durduracak bir oyuncu tanımıyorum. Biraz düşünüyorum, tutabilirse bir tek İbrahim Üzülmez diyorum. Çünkü o da çok çabuk ve süratli. Ya tutamazsa? Ayrıca o bölgeye Gökdeniz gelirse, orta sahada Ayman da hakemden hoşgörü görüp, sert futbol oynarsa; Beşiktaş şampiyonluk umudunu yitirir. Ama takım oyununu ön plana çıkartan siyah- beyazlılar, Beşiktaş gibi oynarsa; Avni Aker'de Trabzon'u farklı yener. Bu maçın kaderini ise hakem yorumları belirler.

İlker Ateş: Golsüz bitmez
Ligin en güzel maçlarından birisi olacağını sanıyorum. Çünkü kaybedecek bir şeyi olmayan iki takım da açık futbol oynayacak. İki takımın da bol pozisyon yakalayacağını tahmin ediyorum. Bu maçın golsüz bitme olasılığı çok zayıf. Beşiktaş, deplasman fobisini üstünden atmak için oynayacak. Trabzonspor'da da yeni kadro ile birlikte hissedilir bir değişim başladı. Saha güzel olduğu için, yıldızların maça damgasını vurma şansı yüksek. Örneğin Ricardinho ve Ceyhun, maçın yıldızları olabilir. Aynı şekilde Umut ve Bobo da hareketli bir maç yaşayacaklar. Kim kazanırsa kazansın, iki takım arasındaki geleneksel dostluk maça damgasını vuracak.

Turgay Demir: Kilit adam Ceyhun
Ziya hoca İnönü'deki Beşiktaş maçıyla göreve başlamıştı. Bana göre o maçta beraberliğe razıyken Tigana'nın hataları sonucu rahat bir galibiyet aldı. Benzer hatalar bu maçta yapılmayacaktır. Trabzonspor'un iyi forvetleri var fakat az gol yemelerine rağmen savunmaları çok iyi değil. Özellikle de kalecileri. Beşiktaş defansında Yattara ve Gökdeniz gibi yıldızlar için tedbirler var. Ceyhun için aynı şeyi söylemek kolay değil. Beşiktaş'ı en çok zorlayacak oyuncu olacaktır. Bu oyuncuyu etkisiz hale getirebilirse Beşiktaş'ın kazanacağını düşünüyorum. Kazanamadığı taktirde ise kaybetmeyeceğine inanıyorum.

Trabzon daha rahat
Trabzonspor yazarları da benzeri görüşlere sahip. İki takımın da savunmada sorun yaşadığına dikkat çeken otoriteler, G.Antepspor ve Denizlispor galibiyetlerinin motivasyonu ile taraftar desteğinin Trabzonspor'un işini kolaylaştıracağı görüşünde birleşiyor.

Otoriteler ne dedi

İskender Günen: Özgüven geri geldi
Son iki maçta 6 puan alan Trabzonspor, her ne kadar oyun bazında istenilen düzeyde olmasa da futbolcuların moral motivasyonlarının üst düzeye çıktığını ve özgüvenlerini yeniden kazandıklarını söyleyebiliriz. Avni Aker'de Trabzon'un, Beşiktaş'a oranla şanslı olduğu düşüncesindeyim. Özellikle Ceyhun, Yattara ve Gökdeniz'in gösterecekleri performans, Trabzonspor'un kaderini belirleyecektir. Beşiktaş'ta Ricardinho'ya çok dikkat edilmesi gerekiyor. Böylesi maçlarda oyuna daha iyi konsantrasyon sağlayan takımın, kazanma şansı yüksektir.

Bülent Gürkan: Tolga ve Bobo
Avni Aker'deki zorlu karşılaşma, kağıt üzerinde ortada görünüyor. Beşiktaş'ın Konya'ya yenilmesi, Trabzonspor'un Denizlispor'u zor da olsa yenmesi; bu maçın sonucunu asla etkilemez. Trabzonspor, ilk yarıda yaşadığı savunma sıkıntılarını Denizli maçına kadar büyük ölçüde halletmiş göründü. Ancak bordo-mavili takımın orta saha ve forvetinin pres yapmaması, takım savunmasını olumsuz etkiliyor. Ziya Doğan büyük maçlarda her zaman savunmayı ön planda tutarak oynuyor. Beşiktaş karşısında da önce gol yememeyi düşünecek. Maçın kilit isimleri kaleci Tolga ve Beşiktaş forveti Bobo olur.

Cevat Kol: Savunabilen kazanır
İki takım için de önemli maç. Bu maçın kaderini üç etken belirleyecektir. Birincisi, iki takımın da kalecileri zayıf. İkincisi, iki takımın da savunmaları kötü. Ayrıca her iki takımın da orta sahasında bireysel yetenekleri iyi oyuncular var. Kalecisi gününde olan, savunması az hata yapan, orta sahadaki üstünlüğü eline geçiren takım bu zorlu maçı kazanır. Trabzonspor, bugüne kadar kaybetme sıkıntısını çok yaşadı. Beşiktaş'ın ise, şampiyon olmak istiyorsa puan kaybı yaşamamalı. Bu nedenle siyah-beyazlılar biraz daha gergin olacak. Trabzon bu avantajı iyi kullanırsa seyirci desteğini de arkasına alarak rakibini mağlup edebilir.

düzceli_trabzon
22.02.2007, 22:19
:tsbayrak: TRABZON UN GALİP GELECEĞİN DEN EMİNİM TRABZONSPORLU OLDUĞUMDAN DEĞİL BEŞİKTAŞ TAN DAHA İİ OLDUĞUMUZ İÇİN BİZDE YATTRA GÖKDENİZ VE CEYHUN GİBİ ETKİLİ SİLAHLAR VAR BEŞİKTAŞTA DA VAR RİCO NOBRE BOBO AMA BİZE NAZARAN VE EVİMİXDE OYNUCAMIZ BU KARŞILAŞMAYI BELKİDE FARKLI KAZANACAK GÜÇTEYİZ EĞERKİ YATTARA VE CEYHUN DA GÜNÜNDE OLURSA Kİ OLMAMA LÜXLERİ YOK YANİ BU KARŞILAŞMADA DOYUMSUZ FUTBOL GOLLER VE YATTRA SEYREDECEĞİZ HERKESE HAYIRLI SEYİRLER............

yazım kurallarına uyalım.

lütfen

Hüseyin Kurt
23.02.2007, 08:44
Kazanırsak ilk 2’ye girebiliriz
Yunus Emre SEL / DHA 23 Şubat 2007 http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/2925332.jpgTrabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan dün Trabzon’da basın toplantısı düzenleyerek, takımının durumunu değerlendirdi.

Pazar günkü Beşiktaş maçının ardından, kupada Gaziantepspor, ligde de Konyaspor ve Galatasaray ile karşılaşacaklarını hatırlatan Doğan "Bu arayı az kayıpla kapatırsak yukarıların hesabını çok rahatlıkla yaparız. Kolay değil ama imkansız da değil. Önümüzdeki Beşiktaş, Konyaspor ve Galatasaray maçlarını alırsak, ilk 2’ye girebiliriz" diye konuştu. Trabzonspor’da asla yalnız kalmadığını söyleyen Doğan, "Türk futbolunda kötü sonuçlar alındığında antrenörler hep yalnız kalır ve suçlu olur. Ancak ben şu ana kadar Trabzonspor’da bunu asla yaşamadım. Yönetim ve taraftarlar hep arkamda durdu. Onlara teşekkür ediyorum" dedi. Bu arada, Ziya Doğan’ın burnundaki yara bandı dikkat çekti. Yaranın, Doğan’ın önceki akşamki idmanda Ersen’e hava topu mücadelesi gösterdiği sırada fırlayan kronomotrenin burnuna çarpması sonucu oluştuğu belirtildi.

Hüseyin Kurt
23.02.2007, 08:50
şu fotoğraftaki acizliğe ve korkuya bakarmısınız?!!!!
yazık!!!
trabzonun teknik direktörü böyle olamaz,olmamalı.

maskeli61
23.02.2007, 11:14
şu fotoğraftaki acizliğe ve korkuya bakarmısınız?!!!!
yazık!!!
trabzonun teknik direktörü böyle olamaz,olmamalı.

bence o fotoyu ordan kaldırın arkadfaşlar bu habere inadına koyulmuş bi fotodur kararımca . o yüzden bunu kaldıralım lütfen...

zeki gursoy
23.02.2007, 11:18
yok , o değilde akşam Lois Van Gaal hocaya nasıl canım ısındı..
onu bi an düşündüm Trabzonun başında..
adam ne güzel takım oyunu oynatıyor be, şu halde bi görsem Trabzonu...
takır takır oynarken ne olur yani..
al adamı yap 3-5 yıllık bi anlaşma..ilk iki yıl otursun kafasına göre takımı sonra ye ekmeğini on yıl..

trapesus
23.02.2007, 11:24
Ya arkadaşlar siz de ziya doğana saldıracağız diye ne yapacağınızı ne diyeceğinizi şaşırdınız. Adamın bir anını yakalayıp fotosunu çekmişler yok korkuyormuş da acizmiş de. Konuşmasını ben dinledim hiç de öyle aciz bir tarafı yoktu. zaten ziya doğan görünüş olarak da öyle fatih terim gibi artist değil ki. adam mütevazı bir adam. Teknik direktörlüğünü eleştirebilirsiniz (ki bence gayet iyi bir teknik direktör) ama adamın bir anlık pozuna bakıp da korkuyormuş acizmiş demek yanlış. Kaldı ki o fotoğraf da biraz photoshopla oynanmış gibi geldi ya bana neyse..

HALANİK
23.02.2007, 11:26
[quote=Hüseyin Kurt;662195]Kazanırsak ilk 2’ye girebiliriz
Yunus Emre SEL / DHA 23 Şubat 2007 http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/2925332.jpgTrabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan dün Trabzon’da basın toplantısı düzenleyerek, takımının durumunu değerlendirdi.

Pazar günkü Beşiktaş maçının ardından, kupada Gaziantepspor, ligde de Konyaspor ve Galatasaray ile karşılaşacaklarını hatırlatan Doğan "Bu arayı az kayıpla kapatırsak yukarıların hesabını çok rahatlıkla yaparız. Kolay değil ama imkansız da değil. Önümüzdeki Beşiktaş, Konyaspor ve Galatasaray maçlarını alırsak, ilk 2’ye girebiliriz" diye konuştu. Trabzonspor’da asla yalnız kalmadığını söyleyen Doğan, "Türk futbolunda kötü sonuçlar alındığında antrenörler hep yalnız kalır ve suçlu olur. Ancak ben şu ana kadar Trabzonspor’da bunu asla yaşamadım. Yönetim ve taraftarlar hep arkamda durdu. Onlara teşekkür ediyorum" dedi. Bu arada, Ziya Doğan’ın burnundaki yara bandı dikkat çekti. Yaranın, Doğan’ın önceki akşamki idmanda Ersen’e hava topu mücadelesi gösterdiği sırada fırlayan kronomotrenin burnuna çarpması sonucu oluştuğu belirtildi.[/quote

ne türkiyede nede dünyada bir yönetim ve hoca bukadar başarısız olsun ve takımın başında kalsın yok böyle bişey. ama malesef geldi bize çattı :))
adam zavallı ya utanmadan da ikinci olabiliriz diyo. neye dayanarak diyo anlamadım onuda. mantalite farkı galiba :))

emre81
23.02.2007, 11:33
[quote=Hüseyin Kurt;662195]Kazanırsak ilk 2’ye girebiliriz

Pazar günkü Beşiktaş maçının ardından, kupada Gaziantepspor, ligde de Konyaspor ve Galatasaray ile karşılaşacaklarını hatırlatan Doğan "Bu arayı az kayıpla kapatırsak yukarıların hesabını çok rahatlıkla yaparız. Kolay değil ama imkansız da değil. Önümüzdeki Beşiktaş, Konyaspor ve Galatasaray maçlarını alırsak, ilk 2’ye girebiliriz" diye konuştu. Trabzonspor’da asla yalnız kalmadığını söyleyen Doğan, "Türk futbolunda kötü sonuçlar alındığında antrenörler hep yalnız kalır ve suçlu olur. Ancak ben şu ana kadar Trabzonspor’da bunu asla yaşamadım. Yönetim ve taraftarlar hep arkamda durdu. Onlara teşekkür ediyorum" dedi. Bu arada, Ziya Doğan’ın burnundaki yara bandı dikkat çekti. Yaranın, Doğan’ın önceki akşamki idmanda Ersen’e hava topu mücadelesi gösterdiği sırada fırlayan kronomotrenin burnuna çarpması sonucu oluştuğu belirtildi.[/quote

ne türkiyede nede dünyada bir yönetim ve hoca bukadar başarısız olsun ve takımın başında kalsın yok böyle bişey. ama malesef geldi bize çattı :))
adam zavallı ya utanmadan da ikinci olabiliriz diyo. neye dayanarak diyo anlamadım onuda. mantalite farkı galiba :))

Ziya Hoca gitsin kalsın mevzu be değil ama hakikaten desteksizce saldırıyoruz inşallah sonumuz iyi olur , ne dünya da ne türkiye de yok böyle bir durum diyorsunuz ya yanlış bu arkadaşlar.

Alex Ferguson ilk 2 sezonunda Manchaster en kötü sezonlarını yaşadı adam kaç yıldır takımın başında ve yaptıkları ortada, David Moyes Everton'a ilk geldiği sezonlarda küme düşmekten zor kurtuldular geçen sezon şampiyonlar ligine katılıyorlardı Moyes 2002 den beri takımın başında, Rijkard ilk geldiği sezon Barcelona çok kötüydü gitmedi ikinci yarı toparladı geçen sene şampiyonlar ligini ve ispanya ligini aldılar bu örneklerin niceleri var yani tamam eleştirelim hocayı ama yazdıklarımızın desteği olsun lütfen.

Ayşe Aygün
23.02.2007, 11:38
Bayanlar birlik oluşturacak

TSİRA_Şimal Yıldızı Trabzonspor Bayan Taraftar Grubu, Beşiktaş karşılaşmasında birlik halkası oluşturacak. Yapılan yazılı açıklamada, Trabzon'un imajını yeniden güçlendirmek istediklerini ifade etti.

Takvim gazetesi

trapesus
23.02.2007, 11:43
emreye yürekten katılıyorum.

Murat Aydın
23.02.2007, 11:44
evet emrecim doğruları söylemişsin tebrikler

Hüseyin Kurt
23.02.2007, 11:53
[quote=HALANİK;662354]

Ziya Hoca gitsin kalsın mevzu be değil ama hakikaten desteksizce saldırıyoruz inşallah sonumuz iyi olur , ne dünya da ne türkiye de yok böyle bir durum diyorsunuz ya yanlış bu arkadaşlar.

Alex Ferguson ilk 2 sezonunda Manchaster en kötü sezonlarını yaşadı adam kaç yıldır takımın başında ve yaptıkları ortada, David Moyes Everton'a ilk geldiği sezonlarda küme düşmekten zor kurtuldular geçen sezon şampiyonlar ligine katılıyorlardı Moyes 2002 den beri takımın başında, Rijkard ilk geldiği sezon Barcelona çok kötüydü gitmedi ikinci yarı toparladı geçen sene şampiyonlar ligini ve ispanya ligini aldılar bu örneklerin niceleri var yani tamam eleştirelim hocayı ama yazdıklarımızın desteği olsun lütfen.

yazdıklarımızın desteğini istiyorsun ;

1.madem böyle örnekler verdin ozaman neden geçen sene şenol hoca gönderildi ki içimizden çıkan ve bizi en iyi anlıyacak biriydi.üstüne üstlük takım bundan çok daha iyi durumdaydı.
2.ortada görünen bariz hatalar ve inatlar varken neden destek olalım.(stepanov olayı,musampa olayı)
3.futboldan kopardığı trabzondan kopardığı adamlar vaken neden destek olalım.(szymek olayı,marcelinho olayı)
4.ha diyosunki daha iyi olacak.ziya hoca 17 haftadır takımın başında.aldığı puanlar ve takıma oynattığı futbol ortada.neden destek olalım.
5.yukarıda saydığın takımlar futbolcularına sahip çıkarak onları küstürmeyerek biyerlere gelmişlerdir.peki biz,daha doğrusu ziya doğan ne yapıyor.tam tersi onları küstürerek kaçırarak kendini devamlı önplanda tutarak bişeyler yapmaya çalışıyor.doğal olarak takımı bu hale getiriyor.
6.tamamen ezberci ve çağdışı olan trabzona yakışmayan futbol oynattığı için deolmuyorum.
7.maçlarda geri düştüğümüzde rakip takım taraftarları "trabzon kümeye" diye tempo tutuyorlar.ve o an sinirimden tv yi camdan atasım geliyor.işte bunları yaşattığı için ziya yı istemiyorum.
bunca sebepten sonra kusura bakmayın ne olursa olsun ben ziya doğanı bu takımın başında kesinlikle görmek istemiyorum.

Hüseyin Kurt
23.02.2007, 11:59
+
bu adamın kendini tekrar kanıtladıktan sonra beşiktaşa gitmeyeceği ne malum.öncesinde beşiktaşa gitmek için bizden istifa etmemişmiydi.1-1 berabere kaldığımız konya maçından sonra.beşiktaş onu istemeyince ortada kaldı.sonra malatya-gençler derken yine sıçrama tahtası olarak bizi kullanıyor.

serseerii
23.02.2007, 12:26
Türkiye'de Yattara'yı durduracak bir oyuncu tanımıyorum. Biraz düşünüyorum, tutabilirse bir tek İbrahim Üzülmez diyorum. Çünkü o da çok çabuk ve süratli. Ya tutamazsa? Ayrıca o bölgeye Gökdeniz gelirse, orta sahada Ayman da hakemden hoşgörü görüp, sert futbol oynarsa; Beşiktaş şampiyonluk umudunu yitirir. Ama takım oyununu ön plana çıkartan siyah- beyazlılar, Beşiktaş gibi oynarsa; Avni Aker'de Trabzon'u farklı yener. Bu maçın kaderini ise hakem yorumları belirler.

kazım kanata bak yaww şimdiden dioki kaybedersek hakeme yüklenecez beşiktaş Trabzona fark atar mıss :) inönüde adamları 7-0 yenecektik ya bide o zaman en kötü halimizdiii

Hüseyin Kurt
23.02.2007, 12:33

kazım kanata bak yaww şimdiden dioki kaybedersek hakeme yüklenecez beşiktaş Trabzona fark atar mıss :) inönüde adamları 7-0 yenecektik ya bide o zaman en kötü halimizdiii
adamların taktiği bu.
hatırlamıyormusun fener maçından önce nihat özdemirin yaptıklarını???

marcelinhos100
23.02.2007, 12:37
2004'DEN DAHA BAŞARILI OLACAĞIM
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/16991.jpg
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, gidişinden başarısızlığın nedenlerine, şampiyonluktan Stepanov’un oynatılmamasına, Beşiktaş maçından Trabzon’da futbolcuların neden gitmek istediğine kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Zigana TV’de Sadi Karakaş’ın hazırlayıp sunduğu ‘Spor Extra’ programına katılan Doğan, gündemdeki konuları değerlendirdi. İşte Doğan’ın açıklamaları:
DAHA BAŞARILI OLACAĞIM
“İlk gelişimdeki gibi başarılı olamadım şu ana kadar; ama inanıyorum ki ondan daha başarılı olacağım. Çok şey söylendi benim için. Üzüldüm, moralim bozuldu. Eleştiren hiç kimse sistemi sormadı, adaptasyon problemini konuşmadı. Evet, ilk yarı başarısız olduk, doğru... Ben samimi olayım ya da olmayayım ama bir iskelet kurulmuştur Trabzon’da. Artık bunun gönül rahatlığını yaşıyorum. İddia ediyorum; Trabzonspor 1-2 takviye ile şampiyonluğu yakalayacaktır."
SİSTEM OTURUYO
R
“Geldiğimde Trabzonspor’un sistemi üzerinde çok durduk ve bu sistem içerisinde alacağımız oyuncuları belirledik. Ekonomik zorluklar nedeniyle bazı oyuncuları alamadık. Ama istediğim oyuncuları aldım. Sistemi genele yayma ve adaptasyonu kazanma adına çok mücadele verdim. Ve sonunda sistemi yavaş yavaş oturtmayı başardık. Yani işin özü, Trabzonspor artık takım oldu."
BEN İLKESİZ YAŞAYAMAM
“Anadolu’nun diğer kulüplerinde üç-beş başarısız sonuçtan sonra hemen ayrıldığım, oysa Trabzon’da neden istifa etmediğim söyleniyor. İlkelerimi kaybettiğim zaman zaten çalışamam. Değer yargılarıma ve kendi çalışma potansiyelime hep inandım. Buna inanmak için en zor şehirlerden biri Trabzon. Çünkü burada duygusal baskı ve 23 yıldır gelmeyen bir şampiyonluk hasreti var."
FUTBOL TRABZON’DA OYNANIR!
“22-25 yaşındaki oyuncu bu baskının altında eziliyor, şehre çıkamıyor, korkuyor ve pasif kalıyor. Gelen, ‘Trabzon zor şehir. Burada futbol oynamak zor’ diyor ve gitmek istiyor. Ama ben ilkelerimden hiçbir zaman vazgeçmedim ve bu ilkelerimi futbolcularıma anlattım. ‘Eğer futbol oynayacaksanız bunun için en ideal yer Trabzon’dur’ dedim. Trabzon’da güzel günler var. Buna inanmazsam burada olmazdım."
KİMSE GERÇEĞİ SÖYLEMİYOR
Evet, şu bir gerçek ki; kimse benim gidişimle alakalı gerçeği söylemiyor. Hadi çıksın söylesinler, ben neden bırakıp gittim? Benim bunu şimdi açıklamam etik değil ama her yerde karşıma çıkıyor. Kamuoyu gereksiz yere bu tür saçmalıklarla oyalandırılıyor. Ben buradayım, gelsinler karşıma, söylesinler: ‘Ziya seni şu nedenden yolladık.’ Beni de ortaya atsınlar, çıkıp kamuoyuna doğruyu söyleyelim.

Ben gitmem gerektiğine inandığım için gittim. Ayrıldığı ya da istifa ettiği kulüpten tekrar teklif alan antrenörün ısrarla istendiği dünyanın neresinde görüldü? Benim ikinci kez gelişim de tamamıyla Trabzonspor yönetim kurulunun bizzat telefon irtibatı sonucu olmuştur. Başkan dahil herkes gelmem için bana teklifte bulundular ve ben de zaten yarım kalan bir işim olduğunu düşünüp hiç düşünmeden görevi kabul ettim.
9 PUANLA DEVLER LİGİ
"Öncelikle kupayı almak istiyoruz. Çünkü buna ihtiyacımız var. Ligde Beşiktaş, Konya ve G.Saray maçlarını kayıpsız atlatalım, Şampiyonlar Ligi’ne kalırız. Çünkü çok iddialı, iskeleti sağlam bir takım kurdum ve bu başarının geleceğine inanıyorum. Trabzonspor’un bu kapasitesi var. Ve göreceksiniz, bunu başaracağız. Ben 11 maç üst üste kazanırken de ‘ayaklarımızı yere daha sağlam basmalıyız’ diyordum; şimdi de aynı şeyi söylüyorum. Çok yakında çok farklı bir Trabzonspor seyrettireceğiz."
YATTARA ÖYLE DEĞİŞTİ Kİ!
"Geldiğim dönemde Yattara 10 metrekare alanda top oynuyor ve futbolu sadece çalım mantığı üzerine kuruluydu. Ama onun asist ve nokta pas özelliğini keşfettik. Buradaki bir maçta gelip 18 üzerinden top çıkartınca seyirci onu alkışladı. Fatih Akyel benim için konuşuyormuş. Vız gelir tırıs gider. ‘Bu takımda yerin yok, benim sistemimde seni düşünmüyorum’ dedim ona. Başka sebepler de benimle sır olacak şeyler... ‘Ziya Doğan olmazsa çoktan giderdim’ diyen Szymkowiak neden beni gülsün, anlamıyorum."
DEĞERİ DÜŞMÜŞ BANA NE
"Stepanov’a gelen bir teklif dahi yok. Tamamıyla menajerlerin yalanı... Bir gün ona bunu ispatladım ama ne oldu? Menajerler yine durmadı ve oyuncunun kafasını karıştırdı. Milan klas bir oyuncu. Niye oynatmıyorum? Efendim, Trabzonspor’un satış değerlerinden biriymiş. Bundan bana ne? Ben takımın kazanımına bakarım. Kim hak ederse formayı ona veririm. Yani adam 100 milyon dolar kazandıracak diye ben tercihlerimi asla değiştirmem. Milan’ın şu an kafası karışık ve formsuz, dolayısıyla da yeri yedek kulübesidir. Kendini düzelttiğinde formayı giyer."
BEŞİKTAŞ'I YENMELİYİZ
"Bu sezon ilk defa üst üste 2 maç kazandık. Ancak bu sonuçlar Trabzonspor için yeterli değil. Daha fazla galibiyet almamız lazım. Önümüzde Beşiktaş maçı var. Bu karşılaşmadan 3 puan alıp özgüvenimizin tam olarak yerine gelmesini istiyoruz. Bu nedenle Beşiktaş müsabakasına konsantre olmaya çalışıyoruz. Eğer galip gelirsek kupada karşılaşacağımız Gaziantepspor maçına moralli gidip turu geçeriz diye düşünüyorum. Bu kolay değil ama imkansız da değil."

marcelinhos100
23.02.2007, 12:41
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_13238_Sevinc013.jpg

Trabzon zafer istiyor

Turkcell Süper Lig'de yarın sahasında Beşiktaş ile karşılaşacak olan Trabzonspor, zorlu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor. Ligin son 2 haftasını Gaziantepspor ve Denizlispor galibiyetleriyle kapatan bordo-mavili takım, Beşiktaş'ı da yenerek çıkışını sürdürmek istiyor.

Teknik direktör Ziya Doğan'ın Denizlispor maçında Tolga, Musa, Risp, Erdinç, Celaleddin, Hüseyin, Ayman, Gökdeniz, Ceyhun, Umut ve Yattara'dan oluşan 11'e yarınki maçta da görev vermesi bekleniyor. Trabzonspor'da, 3'er sarı kartı bulunan Gökdeniz, Hüseyin ve Ferhat 1 sarı kart daha görmeleri halinde cezalı konumuna düşecekler. Trabzonspor, lig ve Fortis Türkiye Kupası'nda yaptığı toplam son 8 maçta yenilmedi. En son 1 Aralık'ta deplasmanda Bursaspor'a 2-1 mağlup olan Trabzonspor, son 8 maçta 4 galibiyet ve 4 beraberlik aldı.

CEYHUN: "SERİYİ SÜRDÜRECEĞİZ"
Trabzonspor'un orta alan oyuncusu Ceyhun Eriş, art arda aldıkları 2 galibiyet ile moral bulduklarını söyledi. Ligde üst sıralara çıkmayı hedeflediklerini ifade eden Ceyhun Eriş, ''Beşiktaş'ı yenerek galibiyet serimizi sürdürmek istiyoruz. Bu ve önümüzdeki maçları inşallah alacağız ve Trabzonspor olması gereken üst sıralarda yerini alacak'' diye konuştu.

Trabzonspor-Beşiktaş maçı nasıl sonuçlanır?
Trabzonspor kazanır:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %48
Beşiktaş kazanır:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %39
Berabere biter:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %13
Tümü (http://www.ligtv.com.tr/Anketler.aspx)

ankette öndeyiz inşallah maçı da alırız

marcelinhos100
23.02.2007, 12:49
Beşiktaş'a aynı kadro Trabzonspor yarın kendi evinde oynayacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarını dün yaptığı idmanla sürdürdü. Teknik direktör Ziya Doğan taktik ağırlıklı çift kale maçında as takım kadrosunda Gaziantep ve Denizlispor maçlarında ilk on birde yer verdiği futbolcuları oynattı. Tecrübeli teknik adam, 1.5 saat süren idman boyunca futbolcularını zorlu Beşiktaş maçına motive etmeye çalıştı

sweetrose
23.02.2007, 12:54
Ceyhun seriyi devam ettireceğiz diyor; bu maçta gol atarsa, bu çocuğa olan art-niyetim:):) ortadan kalkar

Erkan
23.02.2007, 12:58
lig tv de TSira, bmn vardi bitti.. bordomavi programinda..

marcelinhos100
23.02.2007, 13:02
Ersen dert etmiyor
Trabzonspor’un golcü futbolcularından Ersen Martin, oynamamanın kendisini üzdüğünü fakat Trabzonspor kazandığı sürece bunu dert etmediğini belirtti. Ersen ilk yarıda Trabzonspor adına önemli gollere imza atarken, ikinci yarıda oynamamasının sistem sorunu olduğunu belirterek, kendisinde her hangi bir farklılık olmadığını, aksine ilk yarıya göre daha da hazır olduğunu belirterek, “Sistemde ki farklılık şu anda Teknik Direktörümüze göre benim oynamama engel olabilir. Fakat ben her zaman hazırım ve oynadığımda da başarıya katkı sağlamak için bütün çabayı gösteririm” dedi

marcelinhos100
23.02.2007, 13:05
Trabzonspor 8 maçtır yenilmiyor

Trabzonspor ile Beşiktaş, yarın yapacakları maçla birlikte 99. kez karşı karşıya gelecek. Trabzonspor'un 2-0 galibiyetiyle başlayan 34 yıllık rekabette, bugüne dek yapılan 98 karşılaşmanın 40'ını Beşiktaş, 37'sini de Trabzonspor kazandı. İşte istatist 23 Şubat 2007 11:17Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif http://image.haber7.com/haber/39660.jpg
11 Ekim 1973 tarihinde Trabzonspor'un 2-0 galibiyetiyle başlayan 34 yıllık rekabette, bugüne dek yapılan 98 karşılaşmanın 40'ını Beşiktaş, 37'sini de Trabzonspor kazanırken, 21 maçta ise taraflar birbirine üstünlük sağlayamadı. Siyah-beyazlıların toplam 131 golüne, bordo-mavililer 109 golle karşılık verdi.

LİGDE TRABZONSPOR ÖNDE

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında ligde yapılan maçlarda ise bordo-mavili takımın 1 farkla üstünlüğü var.

İki takım arasında yapılan 65 lig maçında Trabzonspor 26, Beşiktaş ise 25 galibiyet alırken, 14 karşılaşma ise berabere sonuçlandı.

Ligde Beşiktaş'ın attığı 91 gole, Trabzonspor 73 golle karşılık verdi.İki takım arasında ligin ilk yarısında İstanbul'da yapılan maçı Trabzonspor 3-2'lik skorla kazanmıştı.

TRABZONSPOR, KENDİ EVİNDE ÜSTÜN

Trabzonspor, kendi evinde yaptığı lig maçlarında rakibine karşı büyük üstünlük kurdu.

İki takım şimdiye dek lig maçlarında Trabzon'da 31 kez karşı karşıya gelirken, Trabzonspor 18, Beşiktaş ise 7 kez sahadan galip ayrıldı. Taraflar 6 maçta ise eşitliği bozamadı.

Trabzon'da Trabzonspor 49, Beşiktaş ise 36 gol attı.

Öte yandan, iki takım arasında geçen sezon Trabzon'da yapılması gereken lig maçı, bordo-mavili takımın cezası nedeniyle İzmir'de oynanmış ve Beşiktaş 2-1 galip gelmişti.

BEŞİKTAŞ, TRABZON'DA SON 3 MAÇINI KAZANAMADI

Beşiktaş, Trabzonspor ile deplasmanda yaptığı son 3 maçında galibiyete ulaşamadı.

Rakibi karşısında Hüseyin Avni Aker Stadı'nda son galibiyetini 2001-2002 sezonun 18. haftasında, 5-0 öndeyken çıkan olaylar nedeniyle, hakem Serdar Tatlı'nın 85. dakikada oyunu tatil etmesi ve daha sonra Futbol Federasyonu tarafından hükmen 5-0 tescil edilmesiyle elde eden siyah-beyazlılar, 2002-2003 sezonunda 1-1 berabere kaldı. Beşiktaş, 2003-2004 sezonunda 3-0, 2004-2005 sezonunda ise 1-0 yenildiği Trabzonspor ile geçtiğimiz sezon ise bordo-mavili takımın cezası nedeniyle İzmir'de yaptığı maçı 2-1 kazanmıştı.

FARKLI SKORLAR

Beşiktaş, Trabzonspor karşısındaki en farklı skorlu galibiyetini 20 Kasım 1993'te İstanbul'da yapılan lig maçında 7-1'lik skorla aldı.

''Kara Kartallar'' ayrıca, 2001-2002 ve 2003-2004 sezonunun ilk yarısında 5-0, 19 Şubat 1995 tarihindeki lig maçında da rakibini 4-0 yenerek, sahadan farklı skorlu galibiyetle ayrıldı.

Trabzonspor ise Beşiktaş karşısındaki en farklı skorlu galibiyetlerini 7 Ağustos 1988'de Serdar Bali'nin jübile maçında 4-1 ve 2003-2004 sezonunda Trabzon'daki lig maçında 3-0'lık sonuçlarla aldı.

BEŞİKTAŞ DEPLASMAN FOBİSİNE SON VERMEK İSTİYOR

Beşiktaş, Turkcell Süper Lig'de bu sezon yaşadığı deplasman fobisine yarınki Trabzonspor maçıyla son vermek istiyor.

Deplasmanlarda bu sezon başarısız bir performans ortaya koyan ve dış sahada toplam 19 puan kaybeden siyah-beyazlılar, ligde tam 124 gündür deplasman galibiyetine hasret kalırken, en son galibiyetini 10. haftada, 22 Ekim'de Çaykur Rizespor karşısında elde etti. Bu karşılaşmayı 86. dakikada Bobo'nun attığı golle 1-0 kazanan Beşiktaş, daha sonra deplasmanda oynadığı 5 lig maçında galibiyet alamadı.

10 DEPLASMANDA 2 GALİBİYET

''Kara Kartallar'', ligde bu sezon deplasmanda 10 maç oynarken, bunların sadece 2'sinde sahadan galibiyetle ayrılabildi.

Siyah-beyazlılar, deplasmanlarda 5 kez berabere kalırken, 3 kez de mağlup oldu. Beşiktaş, deplasman maçlarında toplam 9 gol atarken, kalesinde de 9 gol gördü.

Deplasmanlarda sadece Denizlispor (Denizlispor'un cezası nedeniyle maç İzmir'de oynandı) ve Çaykur Rizespor'u mağlup edebilen siyah-beyazlılar, Vestel Manisaspor, Galatasaray ve son olarak da Konyaspor karşısında ise sahadan yenilgiyle ayrıldı.

DEPLASMAN MAÇLARI

Beşiktaş'ın bu sezon rakip sahalarda oynadığı lig maçları ve sonuçları şöyle:
Vestel Manisaspor - Beşiktaş..: 1-0
Denizlispor - Beşiktaş........: 0-2 (İzmir'de)
Galatasaray - Beşiktaş........: 1-0
Kayseri Erciyesspor - Beşiktaş: 1-1
Çaykur Rizespor - Beşiktaş....: 0-1
Antalyaspor - Beşiktaş........: 4-4
Fenerbahçe - Beşiktaş.........: 0-0
Ankaraspor - Beşiktaş.........: 0-0
Gaziantepspor - Beşiktaş......: 0-0
Konyaspor - Beşiktaş..........: 2-1

TRABZONSPOR'DA HEDEF GALİBİYET

Turkcell Süper Lig'de yarın sahasında Beşiktaş ile karşılaşacak olan Trabzonspor, zorlu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Ligin son 2 haftasını Gaziantepspor ve Denizlispor galibiyetleriyle kapatan bordo-mavili takım, Beşiktaş'ı da yenerek çıkışını sürdürmek istiyor.

Teknik direktör Ziya Doğan'ın Denizlispor maçında Tolga, Musa, Risp, Erdinç, Celaleddin, Hüseyin, Ayman, Gökdeniz, Ceyhun, Umut ve Yattara'dan oluşan 11'e yarınki maçta da görev vermesi bekleniyor.

Trabzonspor'da, 3'er sarı kartı bulunan Gökdeniz, Hüseyin ve Ferhat 1 sarı kart daha görmeleri halinde cezalı konumuna düşecekler.

8 MAÇTIR KAYBETMİYOR

Trabzonspor, lig ve Fortis Türkiye Kupası'nda yaptığı toplam son 8 maçta yenilmedi.

En son 1 Aralık'ta deplasmanda Bursaspor'a 2-1 mağlup olan Trabzonspor, son 8 maçta 4 galibiyet ve 4 beraberlik aldı.

CEYHUN'UN GÖRÜŞLERİ

Trabzonspor'un orta alan oyuncusu Ceyhun Eriş, art arda aldıkları 2 galibiyet ile moral bulduklarını söyledi.

Ligde üst sıralara çıkmayı hedeflediklerini ifade eden Ceyhun Eriş, ''Beşiktaş'ı yenerek galibiyet serimizi sürdürmek istiyoruz. Bu ve önümüzdeki maçları inşallah alacağız ve Trabzonspor olması gereken üst sıralarda yerini alacak'' diye konuştu.

AA

marcelinhos100
23.02.2007, 13:10
Fransızlar’ın ikinci Gökdeniz harekatı
Ülkenin tanınmış takımlarından Rennes’in yetkilileri, devre arasında alamadıkları yıldız futbolcu için sezon sonunda Türkiye’ye gelecek!..
FRANSA 1. Ligi’nden Rennes, golcü oyuncuyu mutlaka kadrosuna katmak istiyor. Ara transferde yapılan görüşmelerde Trabzonspor yönetimini ikna edemediği öğrenilen Fransızlar’ın, sezon sonu için Gökdeniz’den yeniden söz aldıkları belirtildi. Rennes’in bu kez yönetimle de anlaşması bekleniyor. Yıldızlar birer birer kayıyor GÖKDENİZ’İN artık yurt dışına çıkmak istediğini yönetime bildirdiği ve sezon sonunda yapılacak pazarlıklarda anlayış beklediğini ilettiği bildirildi... Fatih Tekke’nin Rusya’nın Zenit takımına transfer olmasının ardından Gökdeniz’i de Fransa’ya göndermesi söz konusu olan Trabzonspor’da yıldızlar birer birer kayıyor. Yönetimin, yeni sezonda yapacağı transferlerle taraftarların gönlünü alacağı belirtiliyor.
http://www.efsanefotospor.com/images_content/2007-02/23/ma/c3087.jpg

Erkan
23.02.2007, 13:10
Lig tv 2 ye bir de ceyhun var

marcelinhos100
23.02.2007, 13:15
STEPANOV YOLCU
Trabzonspor’da gözden düşen ve forma şansı bulamayan Sırp futbolcu, transferinde ısrarlı olan Chelsea’nin teklifini kabul etti
Sezon başında İngiliz Chelsea Kulübü’nün transfer önerdiği Sırp oyuncu Milan Stepanov, formasını Erdinç’e kaptırınca İngiltere’ye gitmeye karar verdi. İLK yarıda bordo-mavili takımın gözbebeği olan Milan Stepanov, kadroda yer bulamayınca İngiltere’den gelen teklifi kabul etti ve Chelsea’ye “Evet” dedi. Sezonun ikinci yarısında ilk 11’de oynama şansı bulamayan Sırp oyuncu Stepanov, oynamadığı takdirde piyasasının düşeceğini ve elindeki fırsatı değerlendirmek için tam zamanı olduğunu söyledi. TRABZONSPOR’DA oynamadığı takdirde milli takımda da görev alamayacağına inandığını belirten yıldız oyuncunun yakınlarına “Ne olduğunu anlayamadım. Ben İngiltere’ye gitmek için karar veremiyordum ama oynatılmamam gitme kararımda etkili oldu. Sezon sonunda Chelsea’de olacağım. Kararım kesin” diye konuştuğu bildirildi. STEPANOV, ligin ilk yarısında 17 lig maçının 16’sında ilk 11’de forma giydi. Bordo-mavili oyuncu, sadece ligin 9. haftasındaki Kayseri Erciyesspor maçında cezası nedeniyle forma giyememişti. Sırp oyuncu halen bin 530 dakika sahada kalarak bordo-mavili takımda 3. en fazla forma şansı bulan oyuncu olmuştu.
http://www.efsanefotospor.com/images_content/2007-02/22/ma/c2999.jpg

Hüseyin Kurt
23.02.2007, 13:16
Fransızlar’ın ikinci Gökdeniz harekatı
Ülkenin tanınmış takımlarından Rennes’in yetkilileri, devre arasında alamadıkları yıldız futbolcu için sezon sonunda Türkiye’ye gelecek!..
FRANSA 1. Ligi’nden Rennes, golcü oyuncuyu mutlaka kadrosuna katmak istiyor. Ara transferde yapılan görüşmelerde Trabzonspor yönetimini ikna edemediği öğrenilen Fransızlar’ın, sezon sonu için Gökdeniz’den yeniden söz aldıkları belirtildi. Rennes’in bu kez yönetimle de anlaşması bekleniyor. Yıldızlar birer birer kayıyor GÖKDENİZ’İN artık yurt dışına çıkmak istediğini yönetime bildirdiği ve sezon sonunda yapılacak pazarlıklarda anlayış beklediğini ilettiği bildirildi... Fatih Tekke’nin Rusya’nın Zenit takımına transfer olmasının ardından Gökdeniz’i de Fransa’ya göndermesi söz konusu olan Trabzonspor’da yıldızlar birer birer kayıyor. Yönetimin, yeni sezonda yapacağı transferlerle taraftarların gönlünü alacağı belirtiliyor.
http://www.efsanefotospor.com/images_content/2007-02/23/ma/c3087.jpg

bu sene gönlümüzü aldıkları gibi önümüzdeki senede kesin gönlümüzü alırlar yine.tabi tabi.
yaparlar.
bu yönetim fatih tekke nin yerini doldurduğu gibi gökdenizinde yerini doldurur kesinlikle.çünkü çok başarılılar.:mad: :mad:

marcelinhos100
23.02.2007, 13:20
http://www.superspor.com/images/1/29/9554_B_bobo-umutozel001.jpg

Umut mu Bobo mu?

Turkcell Süper Ligi'nin 22. haftasında oynanacak Trabzonspor- Beşiktaş karşılaşmasına forvet oyuncularının damga vurması bekleniyor. Ligde 8'er golleri bulunan Bordo-mavili takımın golcüsü Umut Bulut ile Beşiktaş'ın golcüsü Bobo, yarın karşılaşmada takımlarının kazanması adına mücadele ederken gol krallığı yolunda ise iddialı duruma gelmek için ter dökecekler.
Ligde Denizlispor'u deplasmanda 4-3 mağlup ederek haftayı moralli kapatan Trabzonspor 27 puanla 10. sırada yer alırken, yakaladığı çıkışı sürdürmek için konuk edeceği Siyah-beyazlı takım karşısında mutlaka 3 puan almak istiyor.
Beşiktaş ise Konyaspor karşısında deplasmanda 2-1'lik mağlubiyetin ardından haftayı moralsiz ve şampiyonluk yarışında rakiplerinin gerisinden takip ediyor. Beşiktaş, yarıştan uzaklaşmamak için Trabzon deplasmanından mutlak 3 puanla ayrılmanın hesaplarını yapıyor. İki takımında mutlaka kazanması gereken maça forvet oyuncular Umut Bulut ve Bobo'nun damga vurması bekleniyor.
Turkcell Süper Ligi'nde Fortis Türkiye Kupası ve Avrupa Kupası maçlarında takımları adına en çok golü atan Umut Bulut ve Bobo bu maçta takımlarının sahadan galip ayrılması adına bütün mücadelelerini vermenin yanında gol krallığı yarışında iddialı duruma gelmek için kozlarını paylaşacaklar.
Trabzonspor'un golcü oyuncusu Umut Bulut bu sezon ligde takımı adına 8 gol atarken, Beşiktaş'ın golcüsü Bobo da takımı adına 8 gol atma başarısı gösterdi.
Bordo-mavili takımın en golcü oyuncusu Umut Bulut Türkiye Fortis Kupası'nda 2, Avrupa Kupası maçında ise bir gol attı. Bobo ise Fortis Türkiye Kupası'nda 5, Avrupa Kupası maçlarında 2 gol kaydetti. İki oyuncu gol krallığı yarışında 12 golleri bulunan Fenerbahçeli Alex ve Galatasaraylı Ümit Karan'ı takip ediyor.

23.02.2007 http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : İHA

marcelinhos100
23.02.2007, 13:24
ceyhun u radyo ligden dinleyebilirsiniz

adam hala avrupa diyor kafayı yememek elde degil daha dün bir bugün iki ilk başta oyna bakalım

WERTHeR
23.02.2007, 13:41

adam hala avrupa diyor kafayı yememek elde degil daha dün bir bugün iki ilk başta oyna bakalım

Adamı Türkiyenin en büyük takımlarından birisine kurtarıcı olarak getirirseniz veya ona öyle hissettiriseniz olacağı budur. Abartmayın bence. Ceyhun Jübilesini Almanyada bir stadda yaparsa ancak avrupada top oynnar. Her yer Ankaragücü değil...

emre81
23.02.2007, 13:53
[quote=emre81;662365]

yazdıklarımızın desteğini istiyorsun ;

1.madem böyle örnekler verdin ozaman neden geçen sene şenol hoca gönderildi ki içimizden çıkan ve bizi en iyi anlıyacak biriydi.üstüne üstlük takım bundan çok daha iyi durumdaydı.
2.ortada görünen bariz hatalar ve inatlar varken neden destek olalım.(stepanov olayı,musampa olayı)
3.futboldan kopardığı trabzondan kopardığı adamlar vaken neden destek olalım.(szymek olayı,marcelinho olayı)
4.ha diyosunki daha iyi olacak.ziya hoca 17 haftadır takımın başında.aldığı puanlar ve takıma oynattığı futbol ortada.neden destek olalım.
5.yukarıda saydığın takımlar futbolcularına sahip çıkarak onları küstürmeyerek biyerlere gelmişlerdir.peki biz,daha doğrusu ziya doğan ne yapıyor.tam tersi onları küstürerek kaçırarak kendini devamlı önplanda tutarak bişeyler yapmaya çalışıyor.doğal olarak takımı bu hale getiriyor.
6.tamamen ezberci ve çağdışı olan trabzona yakışmayan futbol oynattığı için deolmuyorum.
7.maçlarda geri düştüğümüzde rakip takım taraftarları "trabzon kümeye" diye tempo tutuyorlar.ve o an sinirimden tv yi camdan atasım geliyor.işte bunları yaşattığı için ziya yı istemiyorum.
bunca sebepten sonra kusura bakmayın ne olursa olsun ben ziya doğanı bu takımın başında kesinlikle görmek istemiyorum.

Kusura bakma tekrar cevap veriyor gibi olacağım ama belirtmek gereği hissediyorum ben Ziya hoca kalsın gitsini geçtim sadece eleştirileriniz de somut veriler olsun dedim yukarıda dünya da başka bir durum sözkonusu değil dediniz bende olduğunu örneklerle anlattım sonraki cevabınız da da hocaların yıldızlara sahip çıktığından bahsettin ve ne yazık ki yine kendinle çeliştin;

Alex Ferguson (Beckham, Nistelroy, Stam ile kavga etti)

Rijkard : Eto olayını biliyorsundur sanırım.

Ve sorun da bu zaten bende Ziya doğanı çoğu konuda eleştiriyorum ama somut gerekçelerim var, adam neden ezik duruyormuş biz değilmiydik millet dünya 3. sü olduğunda karizması yok diyen Kazım Kanat'a demediğimizi bırakmayan. Benim mücadelem şu yarın bir başkası gelecek biz onu yine eleştireceğiz ama sonra o da gidecek ve ortada ne şampiyon olabilecek bir takım ne de efsane olacak bir hoca kalacak

Terzioğlu
23.02.2007, 13:58
arkadaslar bu stepanov haberi dogru mu? bana hic inandirici gelmedi?

Adem Erdoğan
23.02.2007, 14:01

öle düşünmese trabzonda oynamazdı zaten.yatardı aşşaa.

champions
23.02.2007, 14:05
avrupada oynamak istemesinin ne gibi bi sakıncası var gayet normal papağan gibi sürekli tekrarlamadıktan sonra sorun yok
tolga ve hasanın ölene kadar trabzonspordayız açıklaması bana daha bi anormal geliyor

sbay
23.02.2007, 14:28
"BİZ İYİ TAKIMIZ"
http://www.takagazete.com/haber_images/biziyi_23022007.100254.jpg
Trabzonsporlu futbolcular Umut Bulut, Erdinç Yavuz ve İbrahim Yattara ortak bir basın toplantısı düzenledi. Beşiktaş maçını kazanacaklarını söyleyen futbolcular, “Şimdi susuyoruz. Cumartesi günü çıkıp sahada konuşacağız” dediler

BÜYÜK SORUMLULUK
DENİZLİSPOR maçında attığı üç golle adeta yıldızlaşan ve alınan galibiyette önemli rol oynayan Umut Bulut, "Çok zor bir dönemden geçtik. Alınan galibiyetlerin bir anlamı olması için Beşiktaş maçını da kazanmak zorundayız. İnşallah Beşiktaş maçından galibiyetle ayrılırız ve hedeflediğimiz yere ulaşırız. Trabzonspor'un gücünü bu maçta göstereceğiz" diye konuştu.

GİTTİĞİME PİŞMAN OLMADIM
ERDİNÇ ise takımdan ayrılmasındaki nedenin zamanın teknik direktörü Lazaroni olduğunu belirterek, "Sakaryaspor' a gitmek kafamı dinlemem açısından çok iyi oldu. Çünkü sezon başı Lazaroni döneminde forma şansı bulamıyordum, kadroya bile giremiyordum. Trabzonspor' da kafa olarak bitmiştim. Lazaroni ile anlaşamadığım için ayrıldım Trabzonspor'dan. Şu anda ise her şey yolunda, inşallah hep böyle devam eder" diye konuştu.

YATTARA “ ÇOK MUTLUYUM”
BEŞİKTAŞ maçında sahada konuşacaklarını söyleyen Yattara, "Takım arkadaşlarımızla birlikte çok iyi çalışıyoruz. Sadece bu maçı düşünüyoruz. Şimdi susacağız cumartesi günü çıkıp sahada konuşacağız. Burada taraftar beni çok seviyor. Ben de onları seviyorum. dedi” Bu arada Yattara, röportajın sonunda, "Hangi sol beke karşı oynamak istemezsin" sorusuna, esprili şekilde, "Celaleddin" yanıtını verince, üç isim de adeta gülme krizine girdi

Adem Erdoğan
23.02.2007, 14:40
"BİZ İYİ TAKIMIZ"
Bu arada Yattara, röportajın sonunda, "Hangi sol beke karşı oynamak istemezsin" sorusuna, esprili şekilde, "Celaleddin" yanıtını verince, üç isim de adeta gülme krizine girdi

bunu gerçekten demişse helal olsun bu adama.demekki biz<den ayrlmak gibi bir niyeti yok.

sbay
23.02.2007, 14:57
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_13258_KafkasSeyitCelo01.jpg

“Beşiktaş düşüşe geçecek“

Ligtv.com.tr'de Trabzonspor haftası başlıyor !.. Ligtv.com.tr Haber Müdürü Erdem Erol ve Ligtv.com.tr Editörü Ahmet Sivaslı, Trabzon'da Trabzonspor camiasının önde gelen isimleriyle görüştü. Teknik Direktör Ziya Doğan'dan takımın yeni yıldızı Ceyhun'a, Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas'tan Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Seyitoğlu'na kadar pek çok futbolcu ve yöneticiyle gerçekleştirdiğimiz röportajlar, 26 Şubat Pazartesi'den itibaren Ligtv.com.tr'de, KAÇIRMAYIN !..

Ligtv.com.tr'de gelecek hafta okuyacağınız röportajlarda, Trabzonspor'u enine boyuna masaya yatırdığımızı göreceksiniz. Son yıllarda zaman zaman şampiyonluk zaman zaman kümede kalma savaşı veren, sürekli çalkantılar yaşayan bordo mavili camianın sorunlarını, kulübün önde gelen isimlerine sorduk. Ayrıca Trabzonsporlu oyuncularla hem futbolculuk yaşantılarını hem de kulüplerini konuştuk.

BEŞİKTAŞ MAÇI ÖNCESİ İLGİNÇ AÇIKLAMALAR
26 Şubat Pazartesi'den itibaren okuyacağınız bu röportajlar öncesi, hafta sonu oynanacak zorlu Beşiktaş maçını da konuştuk bordo mavililerle. Bu zorlu maç öncesi özellikle Trabzonspor basın sözcüsü Zeyyat Kafkas'ın görüşleri oldukça ilginç. Kafkas Beşiktaş'ın düşüşe geçeceğini, hatta bir dönem kendilerinin yaşadığı gibi dipe gideceğini savunuyor. İşte Beşiktaş maçı öncesi Trabzonspor cephesi:

HAŞİM SEYİTOĞLU: "4'LÜ ORGANİZASYONLA BEŞİKTAŞ'I YENERİZ"
-Trabzonspor ligin 2. yarısında bir ivme kazandı. Dolayısıyla Beşiktaş maçı olmak ya da olmamak maçı gibi görülüyor mu?
Hayır. Öyle kabul etmiyorum ama yıllardır 4 büyük diyoruz, Beşiktaş bizim 3 büyük rakibimizden bir tanesi. Her zaman bu müsabakalar üst düzeyde, heyecanlı ve tansiyonu yüksek olur. Her 2 takımın da kazanma arzusu üst düzeyde. Bizim ihtiyacımız var. Biz bir çıkıştayız. Beşiktaş özellikle 2. yarı sancılı başladı. Ama biz kendi saha ve seyircimiz önündeki avantajı iyi kullanmak istiyoruz.
-Futbolda neticeler dünyanın sonu değildir.
Değil.
-Mağlup da olabilirsiniz.
Evet. Şimdi bizim hazırlandığımız takımın kadrosuyla beraber biz bu müsabakada galibiz. Bizim bakış açımız o.
-Maç öncesi koşullar itibariyle "90 dakikaya önde başlıyoruz" mu diyorsunuz?
Her ne kadar futbolda 3 netice varsa dahi ama maç öncesi bütün yorumcular şunu yapar, “Bu maçtaki son 15 günlük değerlendirmeler, dengeler, birisi bir adım önde gibi görülür. Ama dediğiniz gibi 3 neticeli bir oyundur futbol. Ama biz çok daha iyi olduğumuzu, çok daha iyi hazırlandığımızı söylüyoruz ve bu müsabakadan 3 puanla ayrılacağımıza inanıyorum.
-Takımda bu hırsı görüyormusunuz?
O noktada bir eksiğimiz yok. Oyuncu arkadaşlarımızın, teknik heyetin, yönetimin, taraftarın bu maçta galip gelecek taraf olmamız noktasında sanki böyle bir ortak düşüncesi var. Pek şey gelmiyor yani bazı müsabakalarda zaman zaman “Şöyle şöyle eksiğimiz var. Şu olabilir, bu olabilir” gibi yorumlar geliyorsa da, bu müsabakada onu göremiyorum. Herkes aynı duyguda ve aynı heyecanda.
-Skor tahmininde bulunuyor musunuz? İçinizden geçiyor mu? Rüya falan gördünüz mü?
Rüyayı muhakkak her insan görür ama ben rüyayı tabirlemeyi sevmem yani. Skor olarak 3-1 gibi bir netice.
-Niye 3-1?
Niye 3-1, net olarak bir gol atacağımıza inanıyorum. Bunun da devamının geleceğine inanıyorum. Hele ki ilk 10-15 dakikada ilk golün olması durumunda skorun çok daha rahat olacağını biliyorum.
-Son 2 galibiyetin ilkinde Ceyhun ortaya çıktı. Sonra Umut çıktı. Şimdi kim çıkar?
Bu hafta da 4’lü çıkarlar. Gökdeniz, Yattara, Umut, Ceyhun. Ben son Denizlispor maçındaki kadromuzu baz alarak söylüyorum. Son maçlara baktığımız zaman bireysellikleri ön plana çıkmış gerek Ceyhun gerekse Umut'un. Ama bu müsabakada bireysel organizasyonun komple, yani 4'lü bir organizasyonla Beşiktaş'ı oyundan düşüreceğine inanıyorum. Hepsi yetenekli oyuncular. Ama oyun anlamında tam oturmuş değiliz. İşte özgüven anlamında birazcık zaafımız var. Onun için ilk 15-10 dakikada golü bulursak diyorum. Ne olursa olsun sonuçta rakip Beşiktaş, onu gözardı edemezsiniz ama belli zaafları var, o zaaflardan faydalanacağımıza inanıyorum. Çünkü onlar da kazanma arzusuyla gelecek. Bir başka rakip olsa belki savunma anlayışıyla oynar. Ama Beşiktaş kazanma arzusuyla sahaya çıkacak. Ama konsantrasyon anlamında biz çok daha hazırız onun için zevkli bir müsabaka, heyecanlı bir müsabaka izleyeceğiz.
-Bu maçta en büyük iş teknik adamlara mı yosa futbolculara mı düşüyor?
Ne olursa olsun teknik adamların düşüncesini sahaya yansıtan oyunculardır. Müdahaleler önemlidir ama ne kadar müdahale ederseniz edin oyuncu eğer sahada hocanın verdiği görevi yerine getiremiyorsa sıkıntı yaratır. Bence tabii ana yol haritası hoca. Ama sahada uygulayıcılar önemli. O gün kendilerine olan güvenleri, arkadaşlarına olan bakışlarıi, yardımlaşmaları, üst düzeye çıkarabildiğimiz an en iyisi olur.
-Bu noktada taraftar çok önemli. Pozitif anlamda Avni Aker cehennemini sormak istiyorum. Baskısıyla, sergilediği performansla onun da büyük katkısı var.
Futbol, fair play kuralları içerisinde oynanmalı, nerede olursa olsun. Çünkü bu görsel bir oyun. Adı üzerinde oyun. Futbolun keyfini çıkarmak için mücadele vermek lazım: Taraftar, yönetici, futbolcu, herkes... Çünkü ne ilk ne son. Beşiktaş ile ne ilk defa karşılaşacağız ne son defa. Bu ligler var olduğu sürece bu maçlar devam edecek. Onun için bu müsabakalarda kalıcı yaraların açılmaması önemli. Özellikle son aylarda futbolda şiddetin giderek arttığını, hem Türkiye'de hem Avrupa'da ve dünyada görüyoruz. Ama bunlar sorumlu yöneticilerin görevleri. Burayı frenlemek zoryundayız. Yani buradaki şiddeti frenlemek zorundayız. Ne olursa olsun şiddet, terör, futbolda yok: Futbol bir oyun. Bu çağda şiddet olmamalı. Ama hele futbolda, sporda hiç olmamalı.

ZEYYAT KAFKAS: "BEŞİKTAŞ DÜŞÜŞE GEÇECEK"
-Beşiktaş maçı Trabzonspor için bir dönüm noktası gibi mi?
Yani "Ölüm kalım maçı gibi mi" diyorsunuz.
-Çünkü ikinci yarı bir çıkış yakaladınız. Beşiktaş için de bir anlamda ligin zirvesi yolunda tamam mı devam mı maçı.
Tabii Beşiktaş, bizim Avrupa kupalarına katılma yolundaki hedefimizde rakibimiz herşeyden önce. Aramızda 9 puan var. Dolayısıyla biz bu maçı mutlak almak zorundayız. Bu anlamda bizim önemli bir maç ama bir ölüm kalım maçı mı; hayır değil. Trabzonspor her zamanki gibi sahaya çıkacak, futbol sınırları içerisinde başlayıp, futbol sınırları içerisinde biten müsabakada galip gelmeye çalışacak. Ama bir çıkış trendi yakaladık. Futbol anlamında göze hoş gelmese dahi ekip olma adına, takım olma adına Trabzonspor iyi mücadele eden hale geldi artık. Dolayısıyla bu çıkışta sekteye uğramak istemiyoruz. Bu anlamda Beşiktaş maçı bizim için önemli. Artı seyircimizin önünde oynayacağız. Artı biri kupa, 3 hafta deplasmana gideceğiz bu maçın ardından. 21 gün Trabzon'da olmayacağız. Fakat çok aşırı bir stres yaratacak bir baskı altında değiliz. Bu konuda hem camia hem taraftar artık bu takıma hoşgörüyle bakıyor. Bunu geçmişte yaşadığımız son 2-3 aylık sıkıntılarda da gördük. Bunları söylememdeki amaç şu: Bir baskı oluşturmaya gerek yok. Kazanmamız gereken bir maç ama futbolda 3 sonuç var. Bu bizim için bir yıkım olmaz mutlaka. Ama biz kazanmak zorunda olduğumuz ve kazanacağımıza inandığımız bir maça çıkıyoruz. Herşeyden önce bir yönetici olarak benim istedğim müsabakanın futbol sınırları içerisinde başlayıp bitmesi.
-Göze çok hoş gelen bir futbol sergilemesek de bir çıkış yaladakık dediniz. Bu bağlamda Beşiktaş'ı da değerlendirerek baktığınızda artıları eksileri terazinin kefelerine koyduğunuzda ne çıkıyor ortaya?
Trabzonspor biraz daha ağırlıklı çıkıyor.
-Neden?
Duygusal konuşmuyorum. Beşiktaş son haftalara baktığımız zaman bir düşüşe geçmek üzere. Ve bizim yaptığımız 4 hafta 5 hafta dibi, Beşiktaş yapacak gibi görüyorum. Bu belki kötü bir temenni oldu, tablo çizmek oldu ama Beşiktaş'ta böyle bir belirsiz futbol var. İstikrarı onlar da yakalayamamışlar. Ve şu anda karşı karşıya geldiğimiz noktada da biz uçağın kafasını yukarı doğru kaldırmış durumdayız. Gitmiyoruz henüz ama yukarı kaldırdık. Onlar da aşağı indirmiş durumdalar. Bu şekilde bir karşılaşmaya çıktığıumız zaman Trabzon'un daha artı olacağını düşünüyorum. Dolayısıyla Trabzonspor eğer sakin olursa maçı çok rahat kazanacağımıuzı düşünüyorum.
-Burada teknik adamlara mı büyük iş düşüyor yoksa futbolculara mı? Oyunun kaderini etkileyecek teknik adamlar mı futbolcular mı?
Bence oyunun kaderini etkileyecek etken teknik adamlarda. Çünkü teknik adamlar artık günümüz futbolunda, Dünya futbolunda 12. adam gibi sahanın içindeler zaten. Dolayısıyla bu maç bence çok iyi bir taktik anlayışı gerektiren bir maç. Bu konuda hocamızın da çok iyi hazırlandığına inanıyorum. Beşiktaş'ı da çok iyi tanıyor, Beşiktaş'ın zaaflarını da çok iyi biliyor. Beşiktaş'ta bir panik havası var bizse o paniği attık. Rahat ve sakin olan bu maçı kazanacak diye düşünüyorum.
"GÖKDENİZ PATLAMA YAPACAK"
-Kazanamıyorsak kaybetmeyelim maçı mı?
Bence her maçta bu anlayış olmalı. Gerçi o zaman hemen diyorlar ki bakın yönetici inanmıyor. Hayır değil. Biz kaybettiğimiz 7-8 maça baktığınmız zaman 5'inde berabere kalsak bugün ligde 4.'ydük. Kaybeceğiniz bir maçı berabere bitirmek tabii ki bir avantaj. Kaybetmemek istiyoruz ama kendi sahamızda da artık Trabzonspor'un puan kaybına çok kredisinin kaldığını düşünmüyorum. Dünyanın sonu değil, kaybedebiliriz de. Futbolda bu sonuç var. Ama ben bu maçta son 2 maçta patlama yapan oyuncularımız gibi patlama yapacağını düşünüyorum. İçime böyle doğuyor. Bu da Gökdeniz diyorum. Bu maçta Gökdeniz'in bir patlama yapacağını düşünüyorum. Bu bir his tabi. Hem gol adına, hem asist adına, oyun adına buna çok inanıyorum. Özellikle bu sezon Galatasaray'ı yendiğimiz maçta mükemmel işler yapmıştı. Yine öyle bir çıkış yapacak diye bekliyorum. Çünkü Gökdeniz ilk devre çok yalnız da kaldı. Şimdiyse öyle değil. Çok iyi bir arkadaşlıkları var. Şu anda iyi bir ekip olmuşlar. Ben bunu dışarıdan görüyorum. Biz geçen sene göreve geldiğimizde inanın birbirleriyle konuşmayan 5-6 oyuncu vardı. Şimdi öyle bir şey yok.
-İsim sorsam.
Yok isim söylemek doğru değil ama gruplaşmalar vardı.
-Şimdi kalktı mı?
Kalktı, kesinlikle kalktı. Zaten 20 oyuncu gönderdik. Olma şansı yok. Dolayısıyla Hüseyin, Gökdeniz bunlar Trabzonspor'da yeni gelenlere ve gençlere çok sahip çıkıyorlar. Bu anlamda bunun sahaya yansımasında bu hafta Gökdeniz'in patlama yapacağını hissediyorum.
-Gökdeniz ile bunları konuşuyormusunuz?
Tabii. Netice itibariyle şunu söliyeyim. Çok duygusal çocuklar ama Gökdeniz gerçekten yaşadığı olaylara baktığınız zaman şu anki durumu ve konumu da aslında çok üst düzeyde. Bu futbol anlamında saha sonucuna yansımayabilir ama Gökdeniz'in yaşadıklarını bir başka oyuncu yaşasaydı belki futbolu bırakırdı. Madem buraya kadar tutundu geldi bundan sonra yine patlayacaktır diye düşünüyorum. Çünkü Gökdeniz Türk futboluna lazım, sadece Trabzonspor'a lazım değil.
-Gökdeniz, Beşiktaş maçlarında iyi oynuyor genelde.
Gökdeniz iyi oynamadığı maçlarda da takıma faydalı. Rakibin çıkmasını engelliyor orada varlığı bile önemli. Neticede yıldız bir oyuncu. Ama bir de şu var ki maçı koparıp alacak. O özellikleri var. Ben bu maçta Gökdeniz'in Trabzonspor'u taşıyacağına inanıyorum. Bir tek futbolcunun taşımasını da istemiyorum onu da söyliyeyim: Keşke göze hoş gelen takım halinde bir oyun oynayalım, ama bu sadece son 2 maçta birer kişi öne çıktığı için benimki bir duygu.
-Beşiktaş karşısında çok takım oyunu sergileneceğini düşünemiyorsunuz.
Düşünüyorum çünkü takım oyunu oynamak zorundayız zaten. Beşiktaş'ı orta sahada durdurmamız gerekiyor. Bir kişi fırlasın gitsin diyorum yani bayrak yarışını düşünün. Onun için o kişinin Gökdeniz olacağını hissediyorum. İçimde böyle bir his var.
"3-1 YENERİZ"
-Skorla ilgili içinizde bir his var mı?
Skorla ilgili 3-1.
-O zaman ilk gol kimden gelecek diye sorayım? (Gülüyoruz)
Trabzonspor ilk 15-20 dakika 1 gol bulursa çok daha rahat bir maç çıkarır. Medyumluk yapacak halimiz yok içimdeki hisleri söylüyorum sadece. Beşiktaş'ı orta sahada kitleyebilirsek boğarız burada. Ama bizim düşmanımız yok rakiplerimiz var Beşiktaş da onlardan birisi.
RİSP: "BÜTÜN ÇABAYI SARFEDECEĞİZ"
-4 büyükler arasında oynanan maçlar çok özeldir. Beşiktaş maçı için neler düşünüyorsun? Heyecanlanıyor musun?
Futbolcular, zaten böyle müsabakalara hazır olmak zorundadırlar. Hele de böyle bir takımın formasını giyiyorsanız. Maçı kazanabilmemiz için elimizden gelen bütün çabayı sarfedeceğiz.
CELALATTİN: "TRABZON FARKLI BİR YER"
-Beşiktaş maçında oynayacak mısın?
Oynayacağım herhalde. İnşallah.
-Hocayla konuştun mu?
Bunu bilemezsin ama ben oynayacağım diye bekliyorum bu maç.
-Beşiktaş’a karşı oynayacak olmak sende neler düşündürüyor?
Beşiktaş'a karşı değil sadece, bütün takımlara karşı oynadığım zaman içimde hep şey vardır: Ekmek parası için mücadele edeceksin. Bu kim olursa olsun. İster Beşiktaş olsun, ister Fenerbahçe, ister Galatasaray. Ama tabii ki Beşiktaş karşılaşması çok büyük bir mücadele olacak. Bir çıkış maçı olacak. 3 maçı arka arkaya kazanmış olacağız. Ama tabii 3 ihtimalli olduğu için berabere de olur, yenilebilirsiniz de. Ama tabii Trabzonspor olarak takım olarak mücadele edeceğiz. En önemlisi de bu zaten.
-Ve sen bu maçta oynamak istiyorsun.
Tabii elbette.
-Bir de kazanırsanız?
O daha iyi olur.
-Zor mu bir maç olarak mı görüyorsun Beşiktaş maçını. Onlar için de zirveden kopmamak adına önemli. Bu sizde bir stres oluşturuyor mu?
Takım galip geldiği zaman bir stres olmuyor. Yenildiğin zaman stres oluyor. Şimdi kendi evimizde oynuyoruz. İleriki maçları düşünerek bu maça çıkmanız lazım ki bu maçı aldığımız zaman çok daha rahat olacak. Ve maçın içinde takım olarak istediğinizi yapabilirsiniz çünkü çok önemli bunlar. Trabzon'da top oynamak zordur yani.
-Neden?
Burası farklı bir yer.
-Taraftardan dolayı mı?
Burası çok farklı bir yer. İnsanlar hep geçmişe baktığı zaman, takım hiç yenilmezdi orta sahalar geçilmezdi diyorlar. Bugün de bunu görmek istiyorlar. Ama futbol çok değişti. Eskisi gibi oynanmıyor. Şimdi herkes birbirine karşı dişini gösteriyor. Önemli olan mücadele etmek. Mücadele etmediğin zaman orada bir sorun var demektir

marcelinhos100
23.02.2007, 15:06
çok konuşuyoruz çok bu kadar rakip küçümsenmez olmaz yani ayrıca benim ceyhunun hedefleri olmasına karşı değilim ama sürekli her röpartajda bunu demesi bence ilginç

antagonist
23.02.2007, 15:09
@marcelinhos100,

Seni bu sayfadan sorumlu üye yapalım :)

marcelinhos100
23.02.2007, 15:13
@marcelinhos100,

Seni bu sayfadan sorumlu üye yapalım :)

abi görev verilirse kaçmam tam görev adamıyım

hüseyin1975
23.02.2007, 15:14
abi görev verilirse kaçmam tam görev adamıyım

Karismak istemem ve araniza girmek istemem ama tam düsündügüm cevabi yazmissin. Bir Trabzonsporluyada bu yakisir. Devam et kardesim :)

marcelinhos100
23.02.2007, 15:16
Karismak istemem ve araniza girmek istemem ama tam düsündügüm cevabi yazmissin. Bir Trabzonsporluyada bu yakisir. Devam et kardesim :)

abi kafamda çok degişik kurgular var saat 16,00 da halı saha maçım var kendinize iyi bakın bordomavi.net de kalın

hüseyin1975
23.02.2007, 15:20
abi kafamda çok degişik kurgular var saat 16,00 da halı saha maçım var kendinize iyi bakın bordomavi.net de kalın

Bol sans. Trabzonspor - Bjk macinin provasini yapin :D

sbay
23.02.2007, 16:24
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/7850ib.jpg

İbrahim Üzülmez'den Trabzon itirafı

Beşiktaş Futbol Takımı Kaptanı İbrahim Üzülmez, Trabzonspor ile deplasmanda yaptıkları maçların kendileri için hep zor geçtiğini söyledi.http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Rakiplerinin de çıkışta olduğunu söyleyen İbrahim Üzülmez, ''Bizim son zamanlarda deplasmanda kazanamadığımızı da düşünürsek, bu maçın önemi daha da artıyor. Şampiyon olmak istiyorsak deplasmanda da maçlarımızı kazanmamız gerekiyor. Trabzon'dan iyi bir sonuçla döneceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Ayrıca, eski takım arkadaşı Tümer Metin'in Fenerbahçe'deki performası için, ''Fenerbahçe'de Tümer'in kalitesi tartışılmaz. Son haftalarda iyi bir çıkış yakaladı. Dün akşam da yaptıkları ortada'' derken, sarı-lacivertli takımın AZ Alkmaar'a elenmesiyle ilgili olarak da, ''Fenerbahçe adına üzüldüm. Tur atlayıp Türkiye'ye güzel şeyler yaşatmalarını isterdim. Yurt dışında Türk takımlarının artık bir çıkış yakalaması gerekiyor'' ifadesini kullandı.

Siyah-beyazlı takımdaki sakatlığı geçen Fahri Tatan ise açıklamasında, 10 gündür takımla birlikte çalıştığını kaydederken, teknik direktör Jean Tigana'nın görev vermesi halinde Trabzonspor karşısında görev alabilecek durumda olduğunu söyledi.

Öte yandan, ligde 3 sarı kartı bulunan Koray, Trabzonspor maçında da kart görmesi halinde, gelecek haftaki Galatasaray derbisinde cezalı duruma düşecek

sbay
23.02.2007, 16:29
http://www.ajansspor.com/resim/ts_taraftar_21.jpg ..
Trabzonspor - Beşiktaş maçına yoğun ilgi

Trabzonspor ile Beşiktaş arasında yarın yapılacak karşılaşmaya bordo-mavili taraftarlar yoğun ilgi gösteriyor. Karşılaşmanın dün satışa sunulan maraton ve kale arkası tribün biletlerinin bittiği, az sayıda kapalı tribün biletinin kaldığı bildirildi..

Yetkililer, kapalı tribün biletlerinin de bu akşama kadar bitmesini beklediklerini kaydettiler.

Bu arada Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Özal, karşılaşma önce tüm taraftarlar dernekleri birlikte 2 bin Trabzonspor, 3 bin Türk Bayrağı dağıtacaklarını söyledi

Çetin
23.02.2007, 17:11
bence iddialı açıklamalar hüsran getirecek bize, umarım getirmez ama

sbay
23.02.2007, 17:41
http://www.ajansspor.com/resim/nuri_albayrak_05.jpg ..''
''KURTULUŞ GÜNÜ ANISINA

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Beşiktaş maçını da kazanarak, yakaladıkları çıkışı sürdürmek istediklerini söylerken, ''Trabzon'un kurtuluş yıldönümüne denk gelen bugünde Trabzonlular'a iki bayramı birarada yaşatmak istiyoruz. İkinci yarı oluşturduğumuz yeni ve güçlü kadroyla hedeflerimize daha emin adımlarla ilerliyoruz'' dedi..

Albayrak, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un son 2 haftada hem kendi evinde hem de deplasmanda galip geldiğini belirterek, ''Her maç bizim için ayrı bir önem taşır. Ancak Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray müsabakalarının Trabzonspor için anlamı farklıdır. Futbolcularımıza ve teknik heyetimize her zaman olduğu gibi Beşiktaş karşısında da güveniyoruz. Bu maçı da kazanarak yakaladığımız çıkışı sürdürmek istiyoruz'' dedi.

Beşiktaş maçının, seri galibiyetlerin devamı olarak görüldüğüne işaret eden Başkan Albayrak, ''Gaziantepspor ve Denizlispor maçlarını kazandık. Yine sahadan 3 puanla ayrılarak, yolumuza devam etmek istiyoruz. Camiamızdan maça ilgi göstermelerini, taraftarlarımızdan da takımımıza 90 dakika boyunca destek vermelerini bekliyoruz'' diye konuştu.

Beşiktaş maçının ardından Fortis Türkiye Kupası'nda Gaziantepspor ile karşılaşacaklarını dile getiren Albayrak, ''İlk müsabakada avantajlı bir skor elde ettik. Rövanş maçında da alacağımız sonuçla yarı finale yükselmek istiyoruz. Kupada başlangıçtan bugüne, emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Hedefimiz finale kadar yükselerek, kupayı müzemize taşımak olacaktır'' dedi.

''KURTULUŞ GÜNÜ ANISINA''
Albayrak, 24 Şubat tarihinin kent için ayrı bir önem taşıdığını da belirterek, şunları söyledi:
''Trabzon'un kurtuluş yıldönümüne denk gelen bugünde Trabzonlular'a iki bayramı birarada yaşatmak istiyoruz. İkinci yarı oluşturduğumuz yeni ve güçlü kadroyla hedeflerimize daha emin adımlarla ilerliyoruz. Ancak bu yolda bütün taraftarlarımızın bir bütün olup, her zamanki gibi takımımızın arkasında olmaları gerekiyor. Taraftarlarımızın Beşiktaş maçında da fair-play'den ayrılmadan atkı, kaşkol ve bayraklarıyla Hüseyin Avni Aker Stadını adeta bir karnaval yerine çevireceğinden şüphem yok

Erdem Keser
23.02.2007, 17:56
Beşiktaş Trabzon'a geldi
Turkcell Süper Lig'de yarın deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak olan Beşiktaş, Trabzon'a geldi.

Özel uçak ile Trabzon'a gelen Beşiktaş kafilesini, bir grup siyah-beyazlı taraftar, tezahürat ve sevgi gösterileriyle karşıladı.

Siyah-beyazlı kafile, daha sonra otobüse binerek kamp yapacağı Büyük Sümela Oteli'ne hareket etti.

23.02.2007

Kaynak : AA
haber dogru mu acaba gelip trabzonda besiktası tezahuratlarla karsılamakta neyin nesi oluyor

salihismet
23.02.2007, 17:58
Stapanow Chelsea yerine istanbula falan gitmesin? Cünkü hicbir yerden resmi teklif alinmadigi söylenmi$ti. Böyle haberlere bayiliyorum; Stapanow yakin cevresine Ingiltereye gitmek istedigini söyledi, halasinin anlattigina göre Trabzonda mutlu deyilmi$, ayrica teyzeside Stapanowun durumuna cok üzülüyormu$, hatta üzüntüden cocuk dü$ürdügü söyleniyor.

Emorfo
23.02.2007, 18:11
haber dogru mu acaba gelip trabzonda besiktası tezahuratlarla karsılamakta neyin nesi oluyor

Doğru. üni öğrencilerine benziyorlar. Bir kaç tane de hatun vardı.

tsmusampa61
23.02.2007, 18:32
Emorfo senin yer ibaresi cezaalanı yerine havaalanı olmasın. :) nerden ögreniyonya bunları trabzonda kuş uçsa senden haber alınıyo heralde.

Küçükalioğlu
23.02.2007, 18:35
Emorfo senin yer ibaresi cezaalanı yerine havaalanı olmasın. :) nerden ögreniyonya bunları trabzonda kuş uçsa senden haber alınıyo heralde.
Adam bizans medyasında yer alıyor ne yapsın hem bed muncurlii hem ulusal basınımızda daha ne olsun. canım kardeşim benim. (Bide nutmadan yürümeyi çok seviyor:D) :ts:

Rasim İlham Kotancılar
23.02.2007, 18:55
STEPANOV YOLCU
Trabzonspor’da gözden düşen ve forma şansı bulamayan Sırp futbolcu, transferinde ısrarlı olan Chelsea’nin teklifini kabul etti
Sezon başında İngiliz Chelsea Kulübü’nün transfer önerdiği Sırp oyuncu Milan Stepanov, formasını Erdinç’e kaptırınca İngiltere’ye gitmeye karar verdi. İLK yarıda bordo-mavili takımın gözbebeği olan Milan Stepanov, kadroda yer bulamayınca İngiltere’den gelen teklifi kabul etti ve Chelsea’ye “Evet” dedi. Sezonun ikinci yarısında ilk 11’de oynama şansı bulamayan Sırp oyuncu Stepanov, oynamadığı takdirde piyasasının düşeceğini ve elindeki fırsatı değerlendirmek için tam zamanı olduğunu söyledi. TRABZONSPOR’DA oynamadığı takdirde milli takımda da görev alamayacağına inandığını belirten yıldız oyuncunun yakınlarına “Ne olduğunu anlayamadım. Ben İngiltere’ye gitmek için karar veremiyordum ama oynatılmamam gitme kararımda etkili oldu. Sezon sonunda Chelsea’de olacağım. Kararım kesin” diye konuştuğu bildirildi. STEPANOV, ligin ilk yarısında 17 lig maçının 16’sında ilk 11’de forma giydi. Bordo-mavili oyuncu, sadece ligin 9. haftasındaki Kayseri Erciyesspor maçında cezası nedeniyle forma giyememişti. Sırp oyuncu halen bin 530 dakika sahada kalarak bordo-mavili takımda 3. en fazla forma şansı bulan oyuncu olmuştu.
http://www.efsanefotospor.com/images_content/2007-02/22/ma/c2999.jpg
stephanovu oynatmayıp erdinçi oynatan tek kelimeyle gerizekalıdır okadar

Kaya
23.02.2007, 20:00
www.bordomavi.net (http://www.bordomavi.net)

Anasayfa anketimiz yenilenmiştir...

Soru: Futbolcumuz Musampa'nın Durumunu Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

tamuğ yamtar
23.02.2007, 21:19
Denizli 1-0 yaptı. Dakika 53: Yusuf Şimşek

İkincilik şansımız var yani. Üstümüzde çok rakip var ama.

Hedefimizin olması iyidir.

Gerçi daha çok var. Bakalım gs ne yapar.

Travelair
23.02.2007, 21:41
Albayrak'tan Destek Çağrısı / Radyospor

Trabzonspor başkanı Nuri Albayrak Beşiktaş maçı öncesinde bir açıklama yaparak, tüm taraftarları bu zorlu mücadelede takımı desteklemeye çağırdı.
Süper Lig'de son 2 haftada takımın galip geldiğinin altını çizen Albayrak, "Her maç bizim için ayrı bir önem taşır ancak Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray müsabakalarının Trabzonspor için anlamı farklıdır. Futbolcularımıza ve teknik heyetimize her zaman olduğu gibi Beşiktaş karşısında da güveniyoruz. Bu maçı da kazanarak yakaladığımız çıkışı sürdürmek istiyoruz" dedi.

Seri galibiyetlere devam
Beşiktaş maçının seri galibiyetlerin devamı olarak görüldüğüne işaret eden Başkan Albayrak şunları söyledi: "Gaziantepspor ve Denizlispor maçlarını kazandık. Yine sahadan 3 puanla ayrılarak, yoluna devam eden taraf biz olmak istiyoruz. Camiamızdan maça ilgi göstermelerini, taraftarlarımızdan da takımımıza 90 dakika boyunca destek vermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

Hedef kupayı müzeye taşımak
Beşiktaş maçının ardından Fortis Türkiye Kupası'nda ilk Gaziantepspor'la karşılaşacaklarına dikkat çeken Nuri Akbayrak, "İlk müsabakadan avantajlı bir skor elde ettik. Rövanş maçında da alacağımız sonuçla yarı finale yükselmek istiyoruz. Kupada başlangıçtan bugüne emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Hedefimiz finale kadar yükselerek, kupayı müzemize taşımak olacaktır" görüşünü seslendirdi.

Kurtuluş günü anısına
24 Şubat tarihinin kent için ayrı bir önem taşıdığına da değinen Albayrak, Trabzon'un kurtuluş yıldönümüne denk gelen bugünde Trabzonlular'a iki bayramı birarada yaşatmak istediklerini vurgularken sözlerini şöyle tamamladı: "İkinci yarı oluşturduğumuz yeni ve güçlü kadroyla hedeflerimize daha emin adımlarla ilerliyoruz. Ancak bu yolda bütün taraftarlarımızın bir bütün olup, her zamanki gibi takımımızın arkasında olmaları gerekiyor. Taraftarlarımızın Beşiktaş maçında da fair-playden ayrılmadan atkı, kaşkol ve bayraklarıyla Hüseyin Avni Aker Stadı'mızı adeta bir karnaval yerine çevireceğinden şüphem yok".

kelkitli29
23.02.2007, 21:46
Dakika 85 Gs 1-1 Denizli
Insallah böyle biter. Bu ligi ikinci itiririz gibi.

Can basten
23.02.2007, 21:56
Trabzonspor taraftarlarının % 62'lik kesmi topu ayağında bile tutamayan Musampa adlı adamın ilk 11'de oynaması gerektiği yönünde oy kullanmış... Yönetimin taraftara en büyük kazığı olan bu adam geldiğinden beri ne yaptı da taraftarımızın gözünde böylesine iyi bir imaj bıraktı anlayabilmek mümkün değil... 100 sene önce birkaç maç giydiği Hollanda milli takımı formasının hatırı var sanırım...

kelkitli29
23.02.2007, 21:59
Erciyes 1-0 Manisa
Galata 1-1 Denizli

Süper sonuclar. Haydi Trabzon hedef 2.

Mehmet Fatih Yavuz
23.02.2007, 21:59
GS - Denizli = 1-1
maç bitti.. yarınki maçı almak farz oldu artık.

Tolga_61
23.02.2007, 22:12
Bazı arkadaşlara göre Ligin en kötü oynayan iki takımı( antep ve denizli) gs den puan aldı böyle giderse önümüz açıktır. :tsmeşale:

Bu arada bugün ankaradaki etkinliklerdeydim ankarada olan arkadaşlara gitmediyseniz yarın son gün mutlaka bi uğrayın derim...

Gürkan
23.02.2007, 22:19
bu sene tüm takımlar berbat anlayın hangı takımların arasında 10 larda gezıyoruz.

bu gs bu fb bu bjk bırakın ıyıyı normal Trabzonspor olsaydı sımdı acık ara ondeydık.

Mehmet Fatih Yavuz
23.02.2007, 22:21
birilerinin kötülere kaybetmesini bahane olarak sunacaksanız işimiz var...
bizim pozisyon bulamadığımız vesteli lig sonuncusu evine paketledi derim işin içinden çıkamazsın ondan sonra..
denizlinin iki maçtaki oyunu arasında tek fark var. denizliye karşı biz kontra atak oynadık,denizli de Gs ye karşı kontra oynadı..
zaten senelerdir bunu oynuyorlardı..

gökhan abinin lafına aynen katılıyorum.. eğer normal bir takım olsaydık bu sene uzak ara çekmştik..

WERTHeR
23.02.2007, 22:23
[quote=Can basten;663229] quote]

WERTHeR
23.02.2007, 22:26
Erciyes 1-0 Manisa
Galata 1-1 Denizli

Süper sonuclar. Haydi Trabzon hedef 2.

Hedef konusunda sanırın yanlış anlaşılmalar var. Başkan açıkladı. Hedef kupa galipleri kupası:)

Can basten
23.02.2007, 22:48
[quote=Can basten;663229] quote]

Sağol WERTHeR, o senin harikalığın...;)

Ali Özcan
23.02.2007, 22:50
şans döndü...lig bize doğru çalışmaya başladı...ilginç şeyler olacak...ikincilik hayal değil...

bordox
23.02.2007, 22:54
Denizli çok iyi oynadı gerçekten,bir ara gs ye top göstermediler Yusuf inanılmaz iyi bir oyun çıkardı,önünde tutunan olmadı ama Güvenç Kurtar çok erken çıkardı oyundan Yusuf'u eğer biraz daha geç çıkarsa bence gs beraberliği de bulamayabilirdi.

Mehmet Fatih Yavuz
23.02.2007, 22:56
önümüzdeki 3 maçı 9 puanla kapatırsak, önümüzdeki hafta BJK-Gs birbirini kıracağından 2. ve 3. ile olan puan farkı 3-4 puan civarına geriler...
şu formanın ölüsü bile ilk 2 için çarpışabiliyor.. yarın 1. adım.. inşallah yüzümüzün akı ile çıkar uygun adım devam ederiz.

WERTHeR
23.02.2007, 22:58
Bu yazdıklarınız hep hayal ürünü bu takım ilk üçe giremez...

Ali Özcan
23.02.2007, 22:59

müthiş inanıyorsunuz takıma...bu inancınızla bize çok büyük moral ve ilham veriyorsunuz...görüşünüze saygılıyım ama biraz daha inansak mı acaba ?

Mehmet Fatih Yavuz
23.02.2007, 23:00

zaten şart var. önümüzdeki 3 maçtan 9 puan çıkarmak... eğer çıkaramazsak yatar...
kişisel düşüncem çıkmayacağıdır.. sadece gönül istiyor ki çıksın...

WERTHeR
23.02.2007, 23:02
zaten şart var. önümüzdeki 3 maçtan 9 puan çıkarmak... eğer çıkaramazsak yatar...
kişisel düşüncem çıkmayacağıdır.. sadece gönül istiyor ki çıksın...

Ya taraftar zaten bir yerden umut istiyor. Bu sözler söyleniyor şimdi üç maç olayı. Olmayınca(inşallah olur) bu tyaraftarı nasıl zaptedeceksiniz....

Mehmet Fatih Yavuz
23.02.2007, 23:03
Ya taraftar zaten bir yerden umut istiyor. Bu sözler söyleniyor şimdi üç maç olayı. Olmayınca(inşallah olur) bu tyaraftarı nasıl zaptedeceksiniz....

wallahi ben de taraftarım:)
önce biri beni zaptedecek öyle bir durumda:)

WERTHeR
23.02.2007, 23:05
wallahi ben de taraftarım:)
önce biri beni zaptedecek öyle bir durumda:)

Şimdiden kendimizi gazlamayalım o zaman. Bunların gideceğide yok. hep şizofren oluruz valla. Her an nuri ile ziyanın istifa ettiğini görürüz:))

HALİT KARAKAŞ
23.02.2007, 23:07
Bizim takım son 3 maçta full çeker kardeşim,biz kötü oynuyorduk ,meğer bizden kötüleri de var, hoşçakalın,,,,,

Ali Özcan
23.02.2007, 23:15
yarın ferhatlı bir kadro görürsek sahada kimse düşüp bayılmasın...sağlamcı bir anlayışla başlayabilir...

Can basten
23.02.2007, 23:20
müthiş inanıyorsunuz takıma...bu inancınızla bize çok büyük moral ve ilham veriyorsunuz...görüşünüze saygılıyım ama biraz daha inansak mı acaba ?

İnanmak mı? Bu futbolculara ha??? Güleyim bari...

Arkadaşlar Trabzonspor forması gayet tabi ki bizler için kutsaldır ama bu formayı giyen herkesi kendiniz gibi sanmayı bir an önce bıraksanız iyi edersiniz. Trabzonspor'un durumundan dolayı örneğin Erdinç'in, Musa Büyük'ün, Musampa'nın ya da Keçeli'nin uykularının kaçtığını, sizin gibi işi gücü bırakıp sadece buna kafa yorduğunu sanıyorsanız feci halde yanılıyorsunuz...

Mehmet Fatih Yavuz
23.02.2007, 23:21
yarın ferhatlı bir kadro görürsek sahada kimse düşüp bayılmasın...sağlamcı bir anlayışla başlayabilir...

o zaman cidden bursa karacabey e bi bilet alsın kendine...

Travelair
23.02.2007, 23:24
....edit....

TSezgin61
23.02.2007, 23:28
ey güzel allahim güldür yüzümüzü....arkadaslar cincon beraberligi zor kurtardi, biz 4 tane attigimiz maci begenmiyoruz, niye 3 tane yedik diye. bu kötü dönemde hayirlisi, hade bakalim bu kargalarida yenersek tamamdir, SAAAAMPIIYOOOONN :D yok yok ikincilik olsun:(

WERTHeR
23.02.2007, 23:30
Yarın stadda takımımı destekleyerek bir taraftar olarak görevimi yerine getireceğim. Olumsuz bir sonuçta yönetimi ve hocayı gerek stadda gerek burada istifaya davet etmekten kaçınmayacağım. Takımımızın şu anda kullanmış olduğu potansiyel verisi ortada. Bence çok fazla da güvenmeyin...

Mehmet Fatih Yavuz
23.02.2007, 23:31
Şimdiden kendimizi gazlamayalım o zaman. Bunların gideceğide yok. hep şizofren oluruz valla. Her an nuri ile ziyanın istifa ettiğini görürüz:))

la umutsuz yaşanır mı??
ziyaya nuriye rağmen bi umut işte...:)
olur mu olur...
gerçi küçük bir ihtimal lakin olsun. gene de diğer ihtimali düşünerek yaşamak bana keyif vermiyor..
küçük de olsa bir umut...

hele çok umutlu olan arkadaşlara cidden imreniyorum...
formülünü bulsam da ben de o kadar umutlanabilsem.
geçekten ihtiyacım var..

WERTHeR
23.02.2007, 23:32
la umutsuz yaşanır mı??
ziyaya nuriye rağmen bi umut işte...:)
olur mu olur...
gerçi küçük bir ihtimal lakin olsun. gene de diğer ihtimali düşünerek yaşamak bana keyif vermiyor..
küçük de olsa bir umut...

hele çok umutlu olan arkadaşlara cidden imreniyorum...
formülünü bulsam da ben de o kadar umutlanabilsem.
geçekten ihtiyacım var..

Fazla mı realistiz neyiz. Bu bize zarar veriyor. Ölümüne romantizm:)

sbay
24.02.2007, 00:06
http://www.trabzonhaber.net/images/guncel/.jpg (http://www.trabzonhaber.net/#)

Trabzonspor'la Alay Ettiler

Bir petrol istasyonu firmasının televizyonlarda yayınlanan reklamlarında Trabzonspor kulübü ile ilgili alay edici ifadelerin kullanılması üzerine Bordo Mavili Yönetim harekete geçerek firma nezdinde reklamın düzeltilmesi talebinde bulundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, sözkonusu petrol istasyonu firmasına başvurarak reklamda yeralan kulüpleriyle alay edici bu ifadelerin çıkartılmasını istediklerini ve firmanın da bu isteklerini kabul ederek kendilerinden özür dilediğini söyledi. Reklamın bundan sonraki yayınlarında sözkonusu alaycı kısmın yayınlanmayacağı ve önümüzdeki aydan itibaren de Trabzonsporlu eski futbolculardan birinin reklam filminde rol alacağını kaydeden Kafkas "Bu tarz reklamlar bizi olduğu gibi camiamızı da rahatsız etti. Bunun üzerine yaptığımız girişimler sonucunda alaycı ifadelerin yeraldığı bölüm yayından çıkartıldı. Firma yetkilileri gerçekten konuyla yakından ilgilendiler ve üzüntülerini dile getirdiler" dedi.

Bir petrol istasyonunun televizyonlarda yayınlanan çay bardağı promosyonunun anlatıldığı reklamında Fenerbahçe'yi temsilen gazeteci-yazar Ziya Şengül, Beşiktaş Kulübü'nü temsilen gazeteci-yazar Kazım Kanat, Galatasaray Kulübü'nü temsilen gazeteci-yazar Osman Tamburacı rol alırken, Trabzonspor Kulübü'nü ise bir tiyatro sanatçısı temsil ediyor. Reklamda Kazım Kanat, Osman Tamburacı ve Ziya Şengül arasında kulüplerinin armalarının bulunduğu çay bardaklarının konuşulurken, söze giren tiyatro sanatçısı dikkati çekiyor. Kazım Kanat'ın kendisini "Seni çıkartamadım, nerdensin ?" demesi üzerine reklamda söz alan tiyatro sanatçısı, Karadeniz şivesi ile "Avni Aker'i bildin mi ?, onun arkasından" ifadesini kullanıyor

TSezgin61
24.02.2007, 02:30

Bir petrol istasyonu firmasının televizyonlarda yayınlanan reklamlarında Trabzonspor kulübü ile ilgili alay edici ifadelerin kullanılması üzerine Bordo Mavili Yönetim harekete geçerek firma nezdinde reklamın düzeltilmesi talebinde bulundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, sözkonusu petrol istasyonu firmasına başvurarak reklamda yeralan kulüpleriyle alay edici bu ifadelerin çıkartılmasını istediklerini ve firmanın da bu isteklerini kabul ederek kendilerinden özür dilediğini söyledi. Reklamın bundan sonraki yayınlarında sözkonusu alaycı kısmın yayınlanmayacağı ve önümüzdeki aydan itibaren de Trabzonsporlu eski futbolculardan birinin reklam filminde rol alacağını kaydeden Kafkas "Bu tarz reklamlar bizi olduğu gibi camiamızı da rahatsız etti. Bunun üzerine yaptığımız girişimler sonucunda alaycı ifadelerin yeraldığı bölüm yayından çıkartıldı. Firma yetkilileri gerçekten konuyla yakından ilgilendiler ve üzüntülerini dile getirdiler" dedi.

Bir petrol istasyonunun televizyonlarda yayınlanan çay bardağı promosyonunun anlatıldığı reklamında Fenerbahçe'yi temsilen gazeteci-yazar Ziya Şengül, Beşiktaş Kulübü'nü temsilen gazeteci-yazar Kazım Kanat, Galatasaray Kulübü'nü temsilen gazeteci-yazar Osman Tamburacı rol alırken, Trabzonspor Kulübü'nü ise bir tiyatro sanatçısı temsil ediyor. Reklamda Kazım Kanat, Osman Tamburacı ve Ziya Şengül arasında kulüplerinin armalarının bulunduğu çay bardaklarının konuşulurken, söze giren tiyatro sanatçısı dikkati çekiyor. Kazım Kanat'ın kendisini "Seni çıkartamadım, nerdensin ?" demesi üzerine reklamda söz alan tiyatro sanatçısı, Karadeniz şivesi ile "Avni Aker'i bildin mi ?, onun arkasından" ifadesini kullanıyor

bu eziklerin a...s...

Hüseyin Çümen
24.02.2007, 02:58
şampiyonluğa oynadıını idda eden takımlar bizim beenmediimiz takımlara puan kaybediolar hayret

Travelair
24.02.2007, 09:12
Evet bizim yönetim de şampiyonluğa oynadığını söylüyordu ona da hayret o zaman

Travelair
24.02.2007, 09:17
Karadeniz’de büyük final http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gif 2007’nin ilk büyük maçında Trabzonspor, Beşiktaş’ı ağırlıyor. Zorlu 90 dakikada alınacak 3 puan, Bordo-Mavililer için çok şey, bjk için her şey anlamına geliyor... 24.02.2007
///

Bir motivasyon da fanatik gazetesinin Trabzonspor sayfasından. Ama motivasyon bjk'ye yapılmış bence. Bizim için çok şeymiş ama bjk için herşey...

Travelair
24.02.2007, 09:20
Tesadüf değil / fotomac

"Beşiktaş'tan çok daha iyiyiz" diyen teknik direktör Ziya Doğan "Onları 3 kez yenmemiz de rastlantı olamaz" açıklamasını yaptı.

YİNE ÇOK İDDİALI
Zorlu derbiye saatler kala Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, ligtv.com.tr'ye iddialı açıklamalar yaptı. Tecrübeli teknik adam, Beşiktaş'tan takım olarak daha iyi olduklarını savunarak, "Onları üç kez yenmemiz de tesadüf değil. Futbol bana göre bir bilimdir" ifadesini kullandı.

AVANTAJ BİZDE
Doğan, "Beşiktaş ile oynayacağımız maç için iyi bir mücadele olmasını diyorum. Biz içeride avantajlıyız. Seyircimiz önünde kazanmak istiyoruz" diye konuştu. Bordo-mavililerin hocası sözlerini şöyle tamamladı: "Rakibimizi yenip kupa rövanşına da moralli gitmek istiyoruz."

///

Evvelsi gün tesadüf diyordu, çevir kazı yanmasın mı oldu ne oldu??

Travelair
24.02.2007, 09:35

Firma Alpet. Gerçekten talihsiz bir reklam filmi yapmışlar. Sanki Trabzonspor'un büyüğüz demesine, Trabzonspor taraftarına soğuk bir isim olan Kazım Kanat'ın biz gördüğün gibi 3 ukalayız sen de nerden çıktın manasında bir yaklaşımda bulunması, o sırada bizi temsil eden insanı konuşturup, bizim sanki "En büyük biziz" söylemlerimize atfen, "En güzel bardak benimkidir daa" dedirtmeleri olmamış. Bazı bölümler çıkartılmasına karşın bu cümle hala reklamda

Naim
24.02.2007, 09:39
Dün 00:30 Haberlerinde Can karyağdı Lig Tv de Yattaranın son antremanda sakatlandığı kasıklarında oluşan ağrı sebebiyle oynayıp oynamayacağına maç saati karar verilecek diyordu.
Konu ile alakalı fazla bir bilgisi olan varmı aceba?

Travelair
24.02.2007, 09:46
Dün 00:30 Haberlerinde Can karyağdı Lig Tv de Yattaranın son antremanda sakatlandığı kasıklarında oluşan ağrı sebebiyle oynayıp oynamayacağına maç saati karar verilecek diyordu.

Ameliyat olduğu yer de orası. Bildiğim kadarıyla bu sakatlık ağır ve nüksetme ihtimali olan bir sakatlık. Tekrar nüksetmemesi için sürekli kuvvetli tutmak şart. Umarım ciddi birşey değildir.

serseerii
24.02.2007, 09:47

ya sabah sabah ta olmas kiii bu kadar kötü haber:(

dumanpub
24.02.2007, 11:54
ya sabah sabah ta olmas kiii bu kadar kötü haber:(

akşlam yattara oynuyorr

kaynak sağlam yerden:tsatkı:

sbay
24.02.2007, 12:00
http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/y/yb/baslik_1238.gif

Beşiktaş kazanır

Ligin ilk yarısında milyonlara kan kusturan, ikinci yarısında da umut dağıtan Trabzonspor için kritik bir gün bugün. Sıradan bir maç değil, beraberlik yetmiyor, mutlaka iki takımdan birinin kazanması gerek. Beraberlik yalnız Fenerbahçe'ye yarar. Trabzonspor, ligin alt sıralarındaki Denizlispor gibi bir takımdan 3 gol yedikten sonra kazandığı maçın havasından kurtulamamışsa, Beşiktaş kazanır. Sezon başından beri "Bana top atmıyorlar" diyen orta sahanın beyni Gökdeniz'in bu sıkıntısı devam ederse, Beşiktaş kazanır. Bordo-mavili futbolcular "Eyvah maçın hakemi Selçuk Dereli. Bu hakem bize iyi gelmiyor" saplantısından kurtulmazsa, Beşiktaş kazanır.

Maç 90 dakika
Hüseyin Avni Aker Stadı'nı dolduran bordo-mavili taraftarlar maçın 90 dakika olduğunu unutur, takımlarını son düdük çalana kadar desteklemezse Beşiktaş kazanır. Varlığı ile yokluğu tartışılan teknik direktör Ziya Doğan "Ben kazanırım" havasına girer ve en iyi onbiri sahaya sürmezse, Beşiktaş kazanır. F.Bahçe kalecisi Volkan gibi yediği hatalı gol sayısı çok olan Trabzon'un kalecisi Tolga, kendine güvensiz sahaya çıkarsa, Beşiktaş kazanır. Bordo-mavililer, savunmayı sağlam tutmaz, orta alanda boşluk verir ve ileriye golcülerin sevdiği topları yollamazsa, Beşiktaş kazanır. Savunmadaki oyunculardan bazıları oynadıkları sert futbolun "penaltı" ile sonuçlanabileceğini düşünemezse, Beşiktaş kazanır. Futbolcular, "Rakibimiz yaralı" saplantısına takılırsa, Beşiktaş kazanır. Ligde stresli bir durumda olan Trabzon'un futbolcuları sakin olmazlarsa, Beşiktaş kazanır. Tüm bunların tersi olursa o zaman da Beşiktaş kaybeder

Sufyu_41
24.02.2007, 12:01
inşallah oynar.Gazeteler'de yedek yazıyor'du hydy hayırLısI

sbay
24.02.2007, 12:06
DOĞAN'IN İMHA PLANI
http://www.takagazete.com/haber_images/doganin_24022007.100223.jpg

TRABZONSPOR Teknik Direktörü Ziya Doğan Beşiktaş’a karşı takımının zafer planını hazırladı.

Doğan, Trabzonspor da bu sezon çıktığı üç Derbi maçtan ikisini kazandı birini kaybetti.Bu maçlarda rakibe göre taktiksel bir oyun anlayışı uygulatan Doğan özellikle Beşiktaş’ın orta alandaki pas yüzdesini kırmak istiyor.Brezilyalı oyuncuların çoğunlukta olduğu Siyah-Beyazlı takımda Doğan yeni bir zafere daha imza atmak istiyor.

Travelair
24.02.2007, 12:16
Cengiz Tokgöz bey hala geceye davet edilmeyişinde kaldı galiba

sbay
24.02.2007, 12:19
Cengiz Tokgöz bey hala geceye davet edilmeyişinde kaldı galiba

iyi yakaladin bende sirf o yuzden koydum buraya yazisini....

sbay
24.02.2007, 12:27
Nazara önlem!
Uzun bir sakatlık döneminin ardından sahalara muhteşem bir dönüş yapan Yattara, kulüp binasındaki dev nazarlık önünde fotoğraf çektirip, Beşiktaş’ı yeneceklerini söyledi. Artık kendisine nazar değmeyeceğine inandığını belirten Yattara, “Bu sene benim adıma kötü geçti diyebilirim. Uzun bir sakatlık dönemim oldu ama şimdi çok iyiyim. Artık bana nazar değmeyeceğine inanıyorum. Batıl inançları olan bir insanım. Bu nazarlığın beni koruyacağına inanıyorum. Beşiktaş Konya’ya mağlup oldu. Biz de iki hafta üst üste kazandık. Çıkışımızı devam ettirip ligde ilk ikiye ulaşmayı amaçlıyoruz. Bu gücümüz var” dedi.

Beşiktaş-G.Saray 3 Mart’ta

Ligde önümüzdeki haftanın programı belli oldu. Beşiktaş-G.Saray derbisi 3 Mart Cumartesi günü oynanacak . Program şöyle:

2 Mart Cuma

20.00 Bursa-Antalya (Atatürk)

3 Mart Cumartesi

14.00 Kayseri-Ç.Rize (Atatürk)

14.00 Denizli-A.Gücü (Atatürk)

19.00 Beşiktaş-G.Saray (İnönü)

4 Mart Pazar

14.00 V.Manisa-G.Birliği (19 Mayıs)

14.00 Ankara-Sakarya (ASAŞ)

14.00 G.Antep-KErciyes (K.Ocak)

15.00 Konya-Trabzon (Atatürk)

19.00 F.Bahçe-Sivas (Ş.Saracoğlu)

marcelinhos100
24.02.2007, 12:52
Ziya Doğan: "Herşey yeni başlıyor"

"Sezon başında göreve gelseydim daha başarılı olurdum" diyen, teknik direktör Ziya Doğan, "Devre arası eksikleri giderdiklerini, şimdi göreve sezon başı başlamış gibi rahat olduğunu söyledi
Doğan, takımın yavaş yavaş oturmaya başladığını belirterek, "Her teknik adam sezon başı kurduğu takımla daha başarılı olur. Ben Trabzonspor'a sezon başı gelseydim daha başarılı olacağımı düşünüyorum.

Ama devre arası yaptığımız hazırlık kampında, eksiklerimizi giderdik ve takım şimdi benim istediğim seviyeye geldi. Şu anda her mevkide en az oynayan kadar kaliteli bir yedeği var. Ben bu futbolculara yedek olarak da bakmıyorum. Onlar benim için her zaman göreve hazır bir asker" diye konuştu.
HASAN'IN FORMA ÖZLEMİ
Sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdüren Hasan, yeşil sahalara döneceği günü iple çekiyor. Geçtiğimiz günlerde imzaladığı sözleşme ile kendisini üç yıllığına daha Trabzonspor'a bağlayan imzayı atan tecrübeli futbolcu, bir an önce eski sağlığına kavuşup sahalara dönmek istediğini söyledi.

Hasan, takımın son haftalarda aldığı başarılı sonuçların kendisini fazlası ile mutlu ettiğini ifade ederek, "Bende bu kazanan takımın içerisinde kendime yer açmak istiyorum. Bu çok zor olacak ancak çok çalışıp özlediğim formayı tekrar giymek istiyorum" dedi.
UFUKHAN GÖREVE HAZIR
Ligin ikinci yarısında forma giyme şansı bulan ancak deplasmanda oynanan Vestel Manisaspor maçında yaşadığı hafif sakatlık yüzünden formayı kaptıran genç futbolu, kendine tekrar 11' de yer açmak istiyor. Denizlispor maçında 18' lik kadroya dahi giremeyen genç futbolcu Teknik Direktör Ziya Doğan'ın gözüne girebilmek için çok çalışıyor.

Ziya Doğan ise son düzenlediği basın toplantısında Ufukhan için, "Çok yetenekli ve çok çalışıyor. Ama kadrodaki herkes çok iyi. Sırası gelince ondan da faydalanacağım" demişti.
FUTBOLCULARDA İMAJ YARIŞI
Trabzonsporlu bazı futbolcular haftada bir değiştikleri imajları ile dikkat çekiyor. Ömer Rıza'nın başını çektiği grupta Musampa, Stepanov ve Jefferson yer alıyor. Gökdeniz ve Hüseyin gibi futbolcular ise saç şekilleri ile hiç oynamıyorlar.

Son bir ay içerisinde üç kez imaj değiştiren Ömer Rıza ise, son kıvırcık saç stili ile ilgi odağı oluyor. Musampa uzun örgülü saçları ile göze batarken, Jefferson kısa ilginç kesim saçı ile dikkat çekiyor.
GÖZLER TÜRKİYE KUPASI'NDA
Ligde umduğunu bulamayan ve orta sıralarda mücadele eden Trabzonspor'da, teknik heyet ve futbolcular hedefi Türkiye Kupası olarak belirledi. Bordo mavili ekipte teknik direktör Ziya Doğan, bu sezonki en büyük hedeflerinin Türkiye Kupasını almak olduğunu vurgulayarak, "Ne yapıp edip bu kupayı Trabzon'a getirmek istiyoruz" dedi.

Futbolculardan Umut, Yattara ve Erdinç ise ligi bitirebilecekleri en iyi yerde bitirmek istediklerini belirterek, "Türkiye kupasını almak bizim en büyük hedefimiz. Bunun için çok istekliyiz ve çok çalışacağız" dediler.

24

marcelinhos100
24.02.2007, 12:54
Trabzon Beşikta'ı Yener Amahttp://www.haber61.net/images/news/cevat_ocak.jpg24 Şubat 2007

10:54Cevat Ocak, “Trabzon Beşiktaş’ı Yener, ama…hakemler ve Ziya Hoca adil olursa” başlıklı yazısını kaleme aldı. Trabzon Beşikta'ı Yener Ama
İlkhaber Gazetesi köşe yazarlarından Cevat Ocak, “Trabzon Beşiktaş’ı Yener, ama…” başlıklı yazısını köşesinde kaleme aldı.

Ocak, Trabzon Beşiktaş’ı yener ama diyerek devamını şöyle getirdi: “Hakemler ve Ziya Hoca adil olursa”

İşte Ocak’ın yazısı:

"Benim sezon başından beri bir iddiam vardı.. Trabzonspor’un en rahat yenebileceği takım Beşiktaştır..Bunu sezonun ilk yarısındaki maç öncesi de belirtmiş ve “Trabzon Beşiktaş’ı bombalar” diye başlık atmıştım..O dönem, Trabzonspor’un en kötü, Beşiktaş’ın da en iyi dönemi idi..Bugün o dönemin tam tersi Trabzonspor iyi, Beşiktaş kötü durumda..

Beşiktaş iyi oynuyor görünüyor ama defans zaaflarıyla kolay gol yiyor ve zor gol atıyor..Bekleri tam Yattaralık.. Bu maçta onların halini gerçekten merak ediyorum. Gününde bir Yattara onları yatırıp kaldırır..
Defansının en sert adamı Gökhan Zan’ın sakatlanması Umut, Gökdeniz, Ceyhun ve Yattara için çok önemli..Bu futbolcular önceki maçlardaki gibi bencilliğe kaçarlarsa işte o zaman durum kötü olur.

Bu maçta daha iyi top kullanma özellikleri olan Delgado ve Ricardinho ile orta saha üstünlüğü her ne kadar Beşiktaş da olacaksa da Bordo Mavililer arkada bulacakları boş alanlarla çok rahat sonuca giderler.. İşte bu noktada Gökdeniz ve Ceyhun’a büyük iş düşüyor. Onların form durumlarının yanısıra bencillikleri de önemli rol oynayacaktır.

Trabzonspor’un orta sahasındaki Hüseyin-Ayman ikilisi her ne kadar top yapamasa da savaşçı özellikleriyle rakiplerinin önüne geçebilirler.
Tabi ki ziya hocanın sahaya süreceği kadro yapısı da maç için ayrı bir önem taşıyor.. Borda Mavililer, ligin ilk yarısında Beşiktaş ve Galatasaray’ı yenerken, rakip sahada genellikle dört oyuncu bulundurmuştu. Bu demektir ki, rakip defansıyla, hatta ön liberolarıyla senin üzerine gelemez. Böyle bir oyun anlayışında Beşiktaş’ın defansı hata yapmaya meyilli..Defansın üzerine üzerine oynandığı zaman Trabzonspor rahat pozisyonlar bulacaktır.

Benim bu maçta Beşiktaş’dan çok hakemlerden korkum var. Her maçta Trabzonspor’un aleyhine kararlar veren hakemlerin bu maçta da görev başında olacakları endişesini taşıyorum..Çünkü, bu sezon Fenerbahçe’ye karşı Beşiktaş’a “Yürü ya kulum” deniliyor. Orta hakem Selçuk Dereli’nin de ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. Ters kararların hakemidir.

Sonuç;
Trabzon yener ama hakemler ve Ziya hoca adil olursa...!"

Cevat Ocak / İlkhaber

taraftar61a
XXXXX XXXXX

İzinsiz site reklamı yapmak kesinlikle yasaktır!..

marcelinhos100
Trabzonspor:
Tolga
Musa
Erdinç
Risp
Celaleddin
Hüseyin
Ayman
Ceyhun
Gökdeniz
Yattara
Umut
Beşiktaş:

Runje
İ.Üzülmez
Baki
İ.Toraman
A.Tandoğan
Ricardinho
Serdar
Koray
Delgado
Bobo
Nobre

marcelinhos100
24.02.2007, 12:58
Trabzonspor-Beşiktaş maçı nasıl sonuçlanır?

Trabzonspor kazanır:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %48
Beşiktaş kazanır:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %39
Berabere biter:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %13

6Şafak Aydın1
24.02.2007, 13:22
Türkiyeyi yildiz yapan 10 Neden

Türkiye bölgesel ve küresel bir güc

Ortaasya ve Ortadoğu'daki 200 milyon tüketiciye 1,5 saatlik mesafede olan Türkiye uluslararası sermayenin yatırım için sıraya girmesinin en büyük nedeni olarak görülüyor. Türkiye'nin geleceğine yatırım yapan global şirketler bu bölgeleri de Türkiye'den yönetmek istiyor. Global ekonomide 1 trilyon dolarlık sermayeyi yöneten uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri Türkiye'de yatırım imkanlarını görüşmek için YASED'in öncülüğünde İstanbul'da biraraya geldiler.

Uluslararası sermayenin üst düzey yöneticileri yatırım için neden Türkiye'yi seçtiklerini Yabancı Sermaye Derneği YASED'in İstanbul'da düzenlediği ve 2 gün boyunca sıraladılar. Türkiye'nin Ortaasya ve Ortadoğu ülkelerine olan yakınlığı, AB'nin kapısında oluşu, genç ve kaliteli insan kaynaklarına sahip olması, yabancı sermayeyi çeken en önemli nedenler olarak öne çıkıyor. CEO'ların vurguladıkları ortak noktalardan biri de Türkiye'nin dışarıda kendisini iyi anlatamaması oldu.

YÖNETİM TÜRKİYE'DEN
Türkiye'nin coğrafi konumundan faydalanmak isteyen birçok global şirket Ortaasya ve Ortadoğu ülkelerindeki yatırımlarını halen Türkiye'den yönetiyorlar. 79 ülkedeki yatırımlarının operasyon merkezini Türkiye olarak belirleyen Microsoft'un Türkiye biriminin başında da Çağlayan Arıkan adlı Türk yöneticisi var. Ahmet Bozer ile Muhtar Kent'in tepe yöneticiliğini yaptığı Coca Cola firmasının dünyadaki 6 merkezden biri Türkiye. Bu yıl Türkiye'de 100 milyon YTL yatırım yapacak olan dünya devi Unilever 8 ülkede operasyonları Türkiye'den yönetiyor. 23 marka pazarlayan ve bölgesel üretim yapan Procter Gamble, 10 ülkeyi buradan yönetiyor.den fazla ürün pazarlayan BASF AG, Türkiye'den Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki 18 ülkeyi yönetiyor.

Türkiye neden yatırım için cazip ülke?
Ekonomik ve siyasi istikrar
Ortadoğu, Ortaasya'ya 1,5 saat
Avrupa'nın kilit ve yükselen pazarı
Kalifiye yönetici eleman çokluğu
Kaliteli personelde dünyada 8'inci
Kaliteli ürün üretme imkanı
Dünyanın 17'inci, AB'nin 7. büyük ekonomisi
AB'ye göre işçi maliyeti hala ucuz
Nüfusunun yüzde 50'si 25 yaşın altında
AB üyesi olma yolunda

24.02.2007 ( Yasar Süngünün haberi)

http://www.yenisafak.com.tr/ekonomi/?t=24.02.2007&q=1&c=3&i=31587&Türkiyeyi/yıldız/yapan/10/neden/

Hemen hemen tüm güncel gazete bassayfalarini göz önünde bulundurmak icin http://www.netgazete.com/papers/all.asp (http://www.netgazete.com/papers/all.asp) ( netgazete.com`un hizmetidir, her gün güncellestirilir )

Son Bjk Macinin golleri (2-3)

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan: "Herşey Yeni Başlıyor"

"Sezon Başında Göreve Gelseydim Daha Başarılı Olurdum" Diyen, Teknik Direktör Dogan, "Devre Arası Eksikleri Giderdiklerini, Şimdi Göreve Sezon Başı Başlamış Gibi Rahat Olduğunu Söyledi

"Sezon başında göreve gelseydim daha başarılı olurdum" diyen, teknik direktör ZD, "Devre arası eksikleri giderdiklerini, şimdi göreve sezon başı başlamış gibi rahat olduğunu söyledi

Doğan, takımın yavaş yavaş oturmaya başladığını belirterek, "Her teknik adam sezon başı kurduğu takımla daha başarılı olur. Ben Trabzonspor'a sezon başı gelseydim daha başarılı olacağımı düşünüyorum. Ama devre arası yaptığımız hazırlık kampında, eksiklerimizi giderdik ve takım şimdi benim istediğim seviyeye geldi. Şu anda her mevkide en az oynayan kadar kaliteli bir yedeği var. Ben bu futbolculara yedek olarak da bakmıyorum. Onlar benim için her zaman göreve hazır bir asker" diye konuştu.

HASAN'IN FORMA ÖZLEMİ

Sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdüren Hasan, yeşil sahalara döneceği günü iple çekiyor. Geçtiğimiz günlerde imzaladığı sözleşme ile kendisini üç yıllığına daha Trabzonspor'a bağlayan imzayı atan tecrübeli futbolcu, bir an önce eski sağlığına kavuşup sahalara dönmek istediğini söyledi. Hasan, takımın son haftalarda aldığı başarılı sonuçların kendisini fazlası ile mutlu ettiğini ifade ederek, "Bende bu kazanan takımın içerisinde kendime yer açmak istiyorum. Bu çok zor olacak ancak çok çalışıp özlediğim formayı tekrar giymek istiyorum" dedi.

UFUKHAN GÖREVE HAZIR

Ligin ikinci yarısında forma giyme şansı bulan ancak deplasmanda oynanan Vestel Manisaspor maçında yaşadığı hafif sakatlık yüzünden formayı kaptıran genç futbolu, kendine tekrar 11' de yer açmak istiyor. Denizlispor maçında 18' lik kadroya dahi giremeyen genç futbolcu Teknik Direktör ZD 'ın gözüne girebilmek için çok çalışıyor. ZD ise son düzenlediği basın toplantısında Ufukhan için, "Çok yetenekli ve çok çalışıyor. Ama kadrodaki herkes çok iyi. Sırası gelince ondan da faydalanacağım" demişti.

FUTBOLCULARDA İMAJ YARIŞI

Trabzonsporlu bazı futbolcular haftada bir değiştikleri imajları ile dikkat çekiyor. Ömer Rıza'nın başını çektiği grupta Musampa, Stepanov ve Jefferson yer alıyor. Gökdeniz ve Hüseyin gibi futbolcular ise saç şekilleri ile hiç oynamıyorlar. Son bir ay içerisinde üç kez imaj değiştiren Ömer Rıza ise, son kıvırcık saç stili ile ilgi odağı oluyor. Musampa uzun örgülü saçları ile göze batarken, Jefferson kısa ilginç kesim saçı ile dikkat çekiyor.

GÖZLER TÜRKİYE KUPASI'NDA

Ligde umduğunu bulamayan ve orta sıralarda mücadele eden Trabzonspor'da, teknik heyet ve futbolcular hedefi Türkiye Kupası olarak belirledi. Bordo mavili ekipte teknik direktör ZD, bu sezonki en büyük hedeflerinin Türkiye Kupasını almak olduğunu vurgulayarak, "Ne yapıp edip bu kupayı Trabzon'a getirmek istiyoruz" dedi. Futbolculardan Umut, Yattara ve Erdinç ise ligi bitirebilecekleri en iyi yerde bitirmek istediklerini belirterek, "Türkiye kupasını almak bizim en büyük hedefimiz. Bunun için çok istekliyiz ve çok çalışacağız" dediler.

DHA
24 Subat 2007

:meşale2: :meşale2: :meşale2:

macka61
24.02.2007, 13:47
düşmandan kurtuluş günümüz kutku olsun inşallah bu anlamlı günde trabzonumuzda kazanırda iki bayram bir arada yaşarız

macka61
24.02.2007, 13:47
düşmandan kurtuluş günümüz kutku olsun inşallah bu anlamlı günde trabzonumuzda kazanırda iki bayram bir arada yaşarız

sazman34
24.02.2007, 16:00
Yattara sakatlanmış bu gün oynamayacakmış doğru mu arkadaşlar bilen var mı? Hürriyet öyle yazıyor.

sbay
24.02.2007, 16:03
Yattara sakatlanmış bu gün oynamayacakmış doğru mu arkadaşlar bilen var mı? Hürriyet öyle yazıyor.

doğru oynamayabilir...

sazman34
24.02.2007, 16:08
Çok kötü. Bune şanssızlık.

tiredman
24.02.2007, 16:12
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/10092yati.jpg 24 Şubat 2007 15:45

Kasıklarında ağrı hisseden ve MR'ı çekilen Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahima Yattara'nın, bu akşam oynanacak Beşiktaş maçında forma giyme olasılığı çok az. http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Dün akşam basına kapalı yapılan antrenmanda, serbest vuruş çalışması yaparken kasıklarında ağrı hisseden İbrahima Yattara'nın, sabah saatlerinde de ağrısının geçmemesi üzerine MR'ı çekildi.

Kulüp Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, çekilen MR sonucunda Yattara'nın kasıklarında çok hafif ödem bulguları tespit edildiğini belirterek, "Ağrısı sürüyor. Oynayıp oynamayacağına maç öncesi karar vereceğiz" dedi.

Gineli oyuncunun durumunun düzelmesi halinde dahi riske edilmeyebileceği öğrenildi.

Yattara, ligin ilk yarısındaki Beşiktaş maçı öncesi kasıklarından sakatlanmış ve siyah-beyazlı takım karşısında görev alamamıştı.

KENTTE KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Trabzon'da öğle saatlerinde başlayan kar yağışının aralıklarla iki gün süreceği bildirildi.

Meteoroloji yetkilileri, sabah 8 derece olan hava sıcaklığının öğle saatlerinde 1 dereceye kadar düştüğünü ve kar yağışının başladığını belirttiler. Maç sırasında da yağışın olabileceği bildirildi.

sazman34
24.02.2007, 16:15
:tsbayrak:
Türkiyeyi yildiz yapan 10 Neden

Türkiye bölgesel ve küresel bir güc

Ortaasya ve Ortadoğu'daki 200 milyon tüketiciye 1,5 saatlik mesafede olan Türkiye uluslararası sermayenin yatırım için sıraya girmesinin en büyük nedeni olarak görülüyor. Türkiye'nin geleceğine yatırım yapan global şirketler bu bölgeleri de Türkiye'den yönetmek istiyor. Global ekonomide 1 trilyon dolarlık sermayeyi yöneten uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri Türkiye'de yatırım imkanlarını görüşmek için YASED'in öncülüğünde İstanbul'da biraraya geldiler.

Uluslararası sermayenin üst düzey yöneticileri yatırım için neden Türkiye'yi seçtiklerini Yabancı Sermaye Derneği YASED'in İstanbul'da düzenlediği ve 2 gün boyunca sıraladılar. Türkiye'nin Ortaasya ve Ortadoğu ülkelerine olan yakınlığı, AB'nin kapısında oluşu, genç ve kaliteli insan kaynaklarına sahip olması, yabancı sermayeyi çeken en önemli nedenler olarak öne çıkıyor. CEO'ların vurguladıkları ortak noktalardan biri de Türkiye'nin dışarıda kendisini iyi anlatamaması oldu.

YÖNETİM TÜRKİYE'DEN
Türkiye'nin coğrafi konumundan faydalanmak isteyen birçok global şirket Ortaasya ve Ortadoğu ülkelerindeki yatırımlarını halen Türkiye'den yönetiyorlar. 79 ülkedeki yatırımlarının operasyon merkezini Türkiye olarak belirleyen Microsoft'un Türkiye biriminin başında da Çağlayan Arıkan adlı Türk yöneticisi var. Ahmet Bozer ile Muhtar Kent'in tepe yöneticiliğini yaptığı Coca Cola firmasının dünyadaki 6 merkezden biri Türkiye. Bu yıl Türkiye'de 100 milyon YTL yatırım yapacak olan dünya devi Unilever 8 ülkede operasyonları Türkiye'den yönetiyor. 23 marka pazarlayan ve bölgesel üretim yapan Procter Gamble, 10 ülkeyi buradan yönetiyor.den fazla ürün pazarlayan BASF AG, Türkiye'den Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki 18 ülkeyi yönetiyor.

Türkiye neden yatırım için cazip ülke?
Ekonomik ve siyasi istikrar
Ortadoğu, Ortaasya'ya 1,5 saat
Avrupa'nın kilit ve yükselen pazarı
Kalifiye yönetici eleman çokluğu
Kaliteli personelde dünyada 8'inci
Kaliteli ürün üretme imkanı
Dünyanın 17'inci, AB'nin 7. büyük ekonomisi
AB'ye göre işçi maliyeti hala ucuz
Nüfusunun yüzde 50'si 25 yaşın altında
AB üyesi olma yolunda

24.02.2007 ( Yasar Süngünün haberi)

http://www.yenisafak.com.tr/ekonomi/?t=24.02.2007&q=1&c=3&i=31587&Türkiyeyi/yıldız/yapan/10/neden/

:meşale2: :meşale2: :meşale2:

sazman34
24.02.2007, 16:18
:(
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/10092yati.jpg 24 Şubat 2007 15:45

Kasıklarında ağrı hisseden ve MR'ı çekilen Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahima Yattara'nın, bu akşam oynanacak Beşiktaş maçında forma giyme olasılığı çok az. http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Dün akşam basına kapalı yapılan antrenmanda, serbest vuruş çalışması yaparken kasıklarında ağrı hisseden İbrahima Yattara'nın, sabah saatlerinde de ağrısının geçmemesi üzerine MR'ı çekildi.

Kulüp Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, çekilen MR sonucunda Yattara'nın kasıklarında çok hafif ödem bulguları tespit edildiğini belirterek, "Ağrısı sürüyor. Oynayıp oynamayacağına maç öncesi karar vereceğiz" dedi.

Gineli oyuncunun durumunun düzelmesi halinde dahi riske edilmeyebileceği öğrenildi.

Yattara, ligin ilk yarısındaki Beşiktaş maçı öncesi kasıklarından sakatlanmış ve siyah-beyazlı takım karşısında görev alamamıştı.

Trabzon'da öğle saatlerinde başlayan kar yağışının aralıklarla iki gün süreceği bildirildi.

Meteoroloji yetkilileri, sabah 8 derece olan hava sıcaklığının öğle saatlerinde 1 dereceye kadar düştüğünü ve kar yağışının başladığını belirttiler. Maç sırasında da yağışın olabileceği bildirildi.

çok üzücü. Olsun biz Yattarasızda yeneriz.:tsbayrak:

sazman34
24.02.2007, 16:22
Trabzondaki arkadaşlar kar yağıyor mu orda? Hava nasıl?

Recep Çaltepe
24.02.2007, 16:23
http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/y/yb/baslik_1238.gif

Beşiktaş kazanır

Ligin ilk yarısında milyonlara kan kusturan, ikinci yarısında da umut dağıtan Trabzonspor için kritik bir gün bugün. Sıradan bir maç değil, beraberlik yetmiyor, mutlaka iki takımdan birinin kazanması gerek. Beraberlik yalnız Fenerbahçe'ye yarar. Trabzonspor, ligin alt sıralarındaki Denizlispor gibi bir takımdan 3 gol yedikten sonra kazandığı maçın havasından kurtulamamışsa, Beşiktaş kazanır. Sezon başından beri "Bana top atmıyorlar" diyen orta sahanın beyni Gökdeniz'in bu sıkıntısı devam ederse, Beşiktaş kazanır. Bordo-mavili futbolcular "Eyvah maçın hakemi Selçuk Dereli. Bu hakem bize iyi gelmiyor" saplantısından kurtulmazsa, Beşiktaş kazanır.

Maç 90 dakika
Hüseyin Avni Aker Stadı'nı dolduran bordo-mavili taraftarlar maçın 90 dakika olduğunu unutur, takımlarını son düdük çalana kadar desteklemezse Beşiktaş kazanır. Varlığı ile yokluğu tartışılan teknik direktör Ziya Doğan "Ben kazanırım" havasına girer ve en iyi onbiri sahaya sürmezse, Beşiktaş kazanır. F.Bahçe kalecisi Volkan gibi yediği hatalı gol sayısı çok olan Trabzon'un kalecisi Tolga, kendine güvensiz sahaya çıkarsa, Beşiktaş kazanır. Bordo-mavililer, savunmayı sağlam tutmaz, orta alanda boşluk verir ve ileriye golcülerin sevdiği topları yollamazsa, Beşiktaş kazanır. Savunmadaki oyunculardan bazıları oynadıkları sert futbolun "penaltı" ile sonuçlanabileceğini düşünemezse, Beşiktaş kazanır. Futbolcular, "Rakibimiz yaralı" saplantısına takılırsa, Beşiktaş kazanır. Ligde stresli bir durumda olan Trabzon'un futbolcuları sakin olmazlarsa, Beşiktaş kazanır. Tüm bunların tersi olursa o zaman da Beşiktaş kaybeder

...sen şu ağzını bir hayra açsan Trabzonspor kazanır.

sazman34
24.02.2007, 16:23
Yattara'nın durumu belirsiz, kentte kar yağışı başladı...
Turkcell Süper Lig'de bu akşam Trabzonspor ile Beşiktaş arasında yapılacak maçta, bordo-mavili futbolcu İbrahima Yattara'nın forma giymeme olasılığının bulunduğu öğrenildi.
Dün akşam basına kapalı olarak yapılan antrenmanda, serbest vuruş çalışması yaparken kasıklarında ağrı hisseden İbrahima Yattara'nın, sabah saatlerinde de ağrısının geçmemesi üzerine MR'ı çekildi.
Kulüp Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çekilen MR sonucunda Yattara'nın kasıklarında çok hafif ödem bulguları tespit edildiğini belirterek, ''Şu anda da ağrısı sürüyor. Maç saatine kadarki durumu önemli. Oynayıp oynamayacağına maç öncesi karar vereceğiz'' dedi.
Yattara'nın durumunun düzelmesi halinde dahi riske edilmeyebileceği öğrenildi.
Bordo-mavili takımın Gineli oyuncusu, ligin ilk yarısındaki Beşiktaş maçı öncesi kasıklarından sakatlanmış ve siyah-beyazlı takım karşısında görev alamamıştı.

Meteoroloji yetkilileri, sabah 8 derece olan hava sıcaklığının öğle saatlerinde 1 dereceye kadar düştüğünü ve kar yağışının başladığını belirttiler.
Yetkililer, maç sırasında da yağışın olabileceği bildirdiler.
TRABZONSPOR: Tolga, Musa, Erdinç, Risp, Celaleddin, Hüseyin, Ayman, Ceyhun, Gökdeniz, Yattara (belirsiz), Umut.
BEŞİKTAŞ: Runje, İ.Üzülmez, Baki, İ.Toraman, A.Tandoğan, Ricardinho, Serdar, Koray, Delgado, Bobo, Nobre.
STAT: H.Avni Aker.
SAAT: 19.00.
HAKEM: Selçuk Dereli.
YAYIN: Lig TV.

WERTHeR
24.02.2007, 16:27
Trabzondaki arkadaşlar kar yağıyor mu orda? Hava nasıl?

Aşırı derecede soğuk var. Kar yağışı şu anda durmuş durumda...

tiredman
24.02.2007, 16:44
kar durdu ve hava azıcık açıldı

28TS61
24.02.2007, 17:54
yattara sakat diye okudum internetsporda belki oynamicak diyorlar bu haberden bir bilgis olan varmi.
gerci ben inanmyiorum sakat olduguna

Özge
24.02.2007, 17:58
18 kişilik kadroda yok Yattara

28TS61
24.02.2007, 18:00
18 kişilik kadroda yok Yattara

yapma ya simdi gercekten yokmu yattara nerde yazdi ben daha bisey gormedim
en cok ona guveniyordum bugun

Özge
24.02.2007, 18:04
Lig Tv de söyledi biraz önce

Sefa Murat Dokuz
24.02.2007, 18:09
malesef tv de söledi yatatra yok kadroda

Fanatik28
24.02.2007, 22:03
Zaten Yattara oynamayacakti.

sbay
24.02.2007, 22:43
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_13343_NuriAlbayrak002.jpg

"Yükseliş dönemimiz başladı"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak Beşiktaş maçından sonra yaptığı açıklamada, "Bugün Trabzon'un kurtuluş günüydü. İnşallah sporumuzun da kurtuluş günü olacak" dedi.

Albayrak maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Bugün oynadığımız futbol ve aldığımız sonuç kadar, özellikle takıma yeni katılan futbolcuların ekip ruhuna adapte olmaları da bizi mutlu etti. Takım oyunu oynamaya çalıştık. İlk yarıda hakem arkadaşımızın da hataları vardı ancak ikinci yarıda ciddi bir farkı kaçırdık. Ben bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi. Henüz zirve hedefi yapmadıklarını belirten Albayrak, "Bu hafta içerisinde kupa maçımız var. Hedefimiz kupada da iddialı bir konuma gelmek. Şu anda Galatasaray ile aramızda 8 puanlık fark var. Konyaspor'la oynayacağımız maçtan sonra Galatasaray'la oynayacağımız maçın Turkcell Süper Lig'de ikinciyi tayin edeceğine inanıyorum" dedi.

Sezonun başından beri pek çok güçlüklere göğüs gerdiklerini belirten Albayrak, "Yılmadık inandık. mücadelemize devam ediyoruz. Trabzonspor'un yükseliş dönemi, inşallah bugünden sonra başlayacak" dedi.

sbay
24.02.2007, 22:44
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_13346_ZiyaDogan004.jpg

“Bu futbolla kim gelse yenerdik“

Trabzonspor teknik direktörü Ziya Doğan, Beşiktaş maçı sonrası yaptığı açıklamada "Anlamlı bir galibiyet aldık. Kazandığımız için çok mutluyum. Artık önümüze bakıyoruz” dedi.

Takımının oynadığı futboldan gayet memnun olduğunu belirten Doğan, “45 dakika uzun bir süre. 5 dakikada bile çok gol olabiliyor. İlk yarıda galip takım olarak soyunma odasına gitmemiz gerekiyordu ancak şok goller yedik. Devre arasında 'Maçı çevirebiliriz' dedik. Bu tempoyla çok daha farklı olabilirdi. Futbolcularımı kutluyorum, bizden desteğini esirgemeyen taraftarımıza da çok teşekkür ediyorum. Sadece bu maça takılıp kalmıyorum önümüzde kupa maçımız var, önemli bir takımla oynayacağız. İnşallah bu havadan kurtulur kupa maçına konsantre oluruz. Çok önemli bir galibiyet aldık. Özellikle karşılaşmanın ikinci yarısında takımımızın karşısında kim olsa galip gelebilirdik. Böyle oynadın mı kazanma şansın çok yüksek. Yattara’nın eksikliği vardı ama bütün oyuncularım önemli işler yaptı hepsini tebrik ediyorum" dedi.

sbay
24.02.2007, 22:45
http://www.ajansspor.com/resim/ts_bjk_2007_01.jpg

FIRTINA KARTAL'I YUTTU !..

Trabzonspor ile Beşiktaş'ın mücadelesi nefesleri kesti.. Avni Aker'de oynanan karşılaşmada ilk yarı Bobo ve Ricardinho ile 2 farkı yakalayan Kartal, ikinci yarıya adına yakışır şekilde fırtına gibi başlayan Trabzonspor'a 15 dakikada boyun eğdi.. Ersen ve Umut (2) attığı gollerle bordo mavilileri 3 puana taşıdı..

-NOTLAR.. NOTLAR.. NOTLAR-
Turkcell Süper Ligi'nde Trabzonspor ile Beşiktaş arasındaki maça her iki takım taraftarları da ilgi gösterdi.

Hüseyin Avni Aker Stadı'nın tribünlerinde yaklaşık 20 bin bordo-mavili taraftar yer alırken, yaklaşık 100 kişilik siyah-beyazlı taraftar grubu da kendilerine ayrılan bölümde takımına destek verdi.

-YATTARA, MAÇ KADROSUNDA YOK-
Trabzonspor'da, dünkü antrenmanda sakatlanan ve maç saatinde durumu belli olacağı açıklanan Yattara, 18 kişilik maç kadrosunda yer almadı.

Kasıklarında ağrı hisseden ve bugün MR'ı çekilen futbolcu, ligin ilk yarısında olduğu gibi yine Beşiktaş maçında takımdaki yerini alamadı.
Teknik direktör Ziya Doğan, Yattara'nın yerine Mustafa Keçeli'ye ilk 11'de şans verdi.

-BEŞİKTAŞ CEPHESİ-
Beşiktaş'da ise sakatlıkları bulunan Gökhan Zan ve Kleberson, Trabzonspor karşısında takımdaki yerlerini alamadılar.

Teknik direktör Jean Tigana, İbrahım Akın'ı da Trabzon'a götürmezken, sakatlığının ardından 3 hafta sonra kadroya alınan Fahri ise yedek kulübesinde oturdu.

Trabzonspor'da forvette Gökdeniz Karadeniz ile Umut Bulut görev alırken, Beşiktaş'da ise yabancı oyuncular Nobre ve Bobo görev yaptılar.

Karşılaşma öncesi Trabzonspor'un eski teknik direktörü Urbain Breams'a, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Caniloğlu tarafından 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nın Trabzon'a alınmasında gösterdiği katkıdan dolayı fahri hemşehrilik beratı verildi.

Trabzonspor Taraftarlar Derneği, maraton tribününün üst bölümünde Trabzonspor'un 6 kez şampiyonluk kazanan kadrolarının posterlerini astı.

Trabzonspor PAF ile Beşiktaş PAF takımları arasında Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan maç 2-2 beraberlikle sona erdi.

Karşılaşma öncesi Trabzonspor taraftarlar dernekleri, 2 bin adet Trabzonspor ve 3 bin adet Türk Bayrağı posteri dağıttılar. Atatürk resminin de bulunduğu Türk Bayrağı posterinin alt kısmında ise ''Biz Trabzonluyuz, Biz Türk'üz, Hepimiz Mustafa Kemal'iz'' yazısı dikkati çekti.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak da karşılaşmayı izleyenler arasında yer aldı.

Trabzonspor taraftarları stada, ''Cihan padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın ağabeyi, Beşiktaş'ın velisi, hoşgörü abidesi Yahya Efendinin vatanı Trabzon'a hoşgeldiniz'' yazılı pankart ve büyük bir bordo-mavi bayrak astılar

sbay
24.02.2007, 22:47
http://www.ajansspor.com/resim/ibrahim_uzulmez.jpg

"Bize yakışmayan bir sonuç.."

Beşiktaş kaptanı İbrahim Üzülmez, Trabzonspor yenilgisi sonrası "Bize yakışmayan bir sonuç. Şampiyonluk şansımız var ama 2-0'dan maçı veriyorsak şapkamızı önümüze alıp düşünmeliyiz" diye konuştu..

“Maalesef ikinci yarı bambaşka bir takım vardı sahada. İlk istediklerimizi yaptık. Devre arasında çizgi defans yapmayalım dedik ama yine de aynı şeyi yaptık. Bize yakışmayan bir sonuç. Demek ki sorun var. Kendi aramızda konuşup halletmeliyiz çünkü daha çok maç var. Çizgi defans yapmamız gerektiğini biz de konuştuk hoca da uyardı ama yine çizgi defans yaptık. İlk yarıda gol yemedik ama bariz belli oluyordu. Üzgünüz. Bu maçı unutup Vestel ve Galatasaray maçlarına konsantre olmalıyız. Şampiyonluk şansımız var ama 2-0’dan maçı veriyorsak şapkamızı önümüze alıp düşünmeliyiz.”

Kaya
24.02.2007, 23:15
www.bordomavi.net (http://www.bordomavi.net/)

Derbiden kısa kısa notlar & fotoğraflar...

http://www.bordomavi.net/images/haber/o_kisakisa.jpg

sweetrose
24.02.2007, 23:17
Kaya ayrıntılar için teşekkürler.. İyi zamanlama..

DOĞA SARAÇ
24.02.2007, 23:21
Ziya Doğan: "Futbolcular, Maçı Çevirmeyi Başardı"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan (http://www.haberler.com/ziya-dogan/), Bordo-mavili Takımın Futbolcularının, İkinci Yarıda Maçı Lehlerine Çevirmeyi Başardıklarını Söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan (http://www.haberler.com/ziya-dogan/), bordo-mavili takımın futbolcularının, ikinci yarıda maçı lehlerine çevirmeyi başardıklarını söyledi.

Ziya Doğan (http://www.haberler.com/ziya-dogan/), 3-2'lik galibiyetle sona eren maçın ardından yaptığı değerlendirmede, daha önceki basın toplantısında Beşiktaş, Konyaspor ve Galatasaray maçlarını kazanmaları durumunda ''üst sıraların hesabını çok rahatlıkla yapabiliriz'' dediğini ve bunun ilk ayağını gerçekleştirdiklerini hatırlattı.
İlk yarıda baskılı oynayıp gol beklerken 2 şok gol yediklerini ifade eden Doğan, ''Ama Trabzonsporlu futbolcular, ikinci yarıda maçı çevirmeyi başardılar. Çok daha farklı olabilirdi. Tabii ki maç kazandıktan sonra kazanmak çok kolay. Oynandı bitti ve galibiz'' dedi.

3 puanın çok anlamlı olduğunu ifade eden Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Maçı 2-0 dan çevirmek bana takım olduğumuzun çağrışımını yapıyor. Futbolda 45 dakikanın uzun süre olduğunu futbolculara söyledik. Onlar da maçı çevirdi. İlk 10 dakika gol bulmak önemliydi, golü bulduktan sonra Beşiktaş takımının psikolojik olarak tedirgin olacağını biliyorduk. İkinci gol de peşinden gelince çok farklı bir Trabzonspor'u sahada seyretmeye başladık. Rakibin üzerimize gelmesinden oluşan açıklarından iyi faydalandık ancak son vuruşları yapamadık. Bunu yapsaydık daha farklı galip gelebilirdik. Oyuncuları tebrik ediyorum. Ama ben Teknik Direktör olarak hiçbir zaman aşırı sevgiden ve aşırı sevinmeden yana değilim. Bir sonraki maçı düşünmek zorundayız.''

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana (http://www.haberler.com/tigana/) ise yenilgiden dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Trabzonspor karşısında çok iyi bir ilk yarı çıkardıklarını belirten Tigana (http://www.haberler.com/tigana/), ''Ama ikinci yarının başında, ilk 20 dakikada bunları yitirdik. Ersen Martin'in oyuna girmesi bizi olumsuz etkiledi'' dedi.

Savunmada yer tutma konusunda hatalar yaptıklarını dile getiren Tigana (http://www.haberler.com/tigana/), ''Özellikle çizgi olarak hatalar yaptık. İyi çizgilerde duramadık. Takımımızın kötü yanını ikinci yarıda görmüş olduk. Dışarıda çok gol yemeye başladık. Gol de atıyoruz aslında. Savunma olarak dışarıda oynadığımızda ikili mücadelelerde zorlanıyoruz. Hazırlanmamız gereken Vestel Manisaspor kupa maçı var. Sonra da Galatasaray'a karşı önemli derbi maçımız bulunuyor. Bunun için de yeniden toparlanıp gerçek gücümüzü göstermemiz gerekiyor. İlk yarıda gösterdiğimiz oyunu yeniden sergilememiz şart'' diye konuştu. (Anadolu Ajansı)

24 dakika önce.. [697212]

:bayrak:

Hüseyin Çümen
25.02.2007, 02:35
Ersen Martin, "İyi bir karşılamaydı. Buradan alacağımız sonuç bizim ligdeki yerimizi belirleyecekti. İkinci yarıda yakaladığımız gol pozisyonlarıyla 6-7 farka çıkabilirdi ama olmadı önemli olan kazanmaktı ve biz bunu başardık. :D
haksız deil :D

nesta61
25.02.2007, 03:18
--------------------------------------------------------------------------------

burdaa umut'u elestirenleri ben artik KINIYORUM adam super topcu daha gencecik topcu. fatih tekke 30 undan sonra yildiz oldu , fatih tekke elbette klas topcu ama herkez fatih tekke fatih tekke diyor, trabzonspor bu yuzden sampiyon olamiyor iste bizim insanimiz cok sabirsiz hersey hemen gelsin istiyor . BEN BU YAZIYI BURDA AYIN 19 UNDA YAZMISTIM HERKEZ UMUT YETERLU FORVET OLMADGINI SOYLIYORDU AMA BAKIYORUMDA SIMDI HERKEZZ UMUT IMPARATOR YAPTI , BENIM KIZDIGIM OLAY EGER BIR TOPCU FORMSUZSA HEMEN YIPRATMAMAK LAZIMM

Hüseyin Çümen
25.02.2007, 05:16
Beklenen efsane

Bizler futbolu skorundan dolayı sevmeyiz de... Yine de futbolun her şeyden önce bir skor oyunu olduğunu böyle maçlarda anlarsınız. Böyle, dünkü gibi bir maç kazanırsanız kimse size ilk yarıyı evinizde 2-0 yenik kapamanıza neyin yol açtığını sormaz? Kimse sizi suçlamaz. Oysa devre arasında yönetim hoca değişikliği yapmamıştır. 2-0 yenik olan da sizsinizdir, ikinci yarı 15 dakikada öne geçip küçük çaplı bir efsane yaratan da. Futbol insanları, haklı olarak bu durumdan şikayet ederler. Maç sonunda galip olanlar hariç tabii. Onlar mağrur çıkar halkın karşısına. Bir maçı 2-0'dan çevirmiş olmak, kafadan koparıp 4-0 almış olmaya yeğdir herkes için. Oyuncusu, taraftarı ve de özellikle hocası için. Halbuki ilk yarıdaki skorun da sorumlusu onlardır...

Anlamak güç
Dün Trabzonspor'un 2. yarıda Beşiktaş'ı nasıl tam anlamıyla felç ettiğini anlamak güç. Basit bir değişiklik mi her şeye yol açan? Ersen Martin girdi böyle oldu? Bu kadar mı? Kim bilir kaç sene evvel 'Beşiktaş'a yedek bile olamazsın' diye yollanmış bir oyuncu (ki bu yönüyle bile garip ve Hollywood filmlerine konu olabilecek bir hikayeyi içinde barındırıyor bu maç) oyuna girdi diye mi böyle döndü bu maç? Bunu söylemek güç. O ünlü 3-4'lük Galatasaray - Fenerbahçe maçında devre arası değişikliğini hatırlayan var mı? Veselinoviç takımın beyni Oğuz'u çıkarıp defansın sert adamı Taygun'u oyuna almıştı! Ve ilk yarıda sahada olanlar maçı çevirmişti.

Doğru hikaye
Dün Avni Aker'de Trabzon, Trabzonspor, Ziya Doğan, başkan, tüm oyuncular, tüm şehir halkı, ülke çapına yayılmış tüm Trabzon ve Trabzonsporlular düşlerinde bile kuramayacakları bir efsaneyi yaşadılar. Maçı 5-0 kazansalar bu kadar ateşleyici olamazdı. Tabii ki bu maçın teknik analizini yapabilirsiniz ama dün 2. yarıdaki geri dönüşü, oyunu ve girilen onca pozisyonu hiçbir şey anlatamaz.
Doğru zamanda, doğru yerde, doğru hikaye... Hepsi bu.
Beşiktaş için ise... Tam tersine çevirin bu yazıyı ve başlığı da 'Beklenmeyen Yıkım' atın. Budur!

mdemirkol@milliyet.com.tr

Hüseyin Çümen
25.02.2007, 05:25
Kartal’ın işi zor

Erman TOROĞLU

ÖNCELİKLE şunu söylemekte fayda var. İki takım da futbolseverlere mükemmel bir mücadele ve keyifli bir maç izletti. Futbolda hata var. Daha az yapan maçı kazanır. Maç başladı, Trabzonspor bütün hatlarıyla hücum ediyor. Bence gereksizdi. Çünkü kaybederse her şeyini kaybedecek takım Beşiktaş. O zaman bu hırs ve telaş niye?

Bunda Trabzon seyircisinin de faktörü var. O da çok sabırsız ve eski Trabzon’u bir an evvel görmek istiyor. Trabzon kalecisi Tolga sanki kalede yok. Hem seyirci hem de futbolcular çok tedirginler. Allah’ı var, o da bu tedirginliği boşa çıkarmadı. 5 tane geriye pas attılar, 4’ünü rakibe vardı. En az 5 pozisyonda arkadaşları mücadele ederken gereksiz yere topa çıktı.

Peki, Trabzon kalecisi böyle de, Beşiktaş defansı nasıl? Onlar da aynı hat üzerindeler. Her araya atılan top, kalelerinde büyük tehlike. İkinci yarı Trabzon belki 8 tane pozisyon kaçırdı. Yani pozisyonlar gol olsa basketbol maçı gibi olacak.

Trabzon biraz sert bastı. Ricardinho ve Delgado keklik gibi sekmeye başladılar. Tabi bunları görecek olan Tigana da olduğu gibi izledi. Ve Beşiktaş takriben 60 dakika 9 kişi oynadı. Demek ki ithal teknik direktörlerin gözlerinde bazı sorunlar var. Alayı böyle.

Trabzon’un ilk yediği golde Celaleddin bütün takım hücuma çıkarken, rakibe indirdi topu, gitti gol oldu. İkinci yediği golde bence pozisyon öncesinde Koray’ın rakibe yaptığı faul var.

Önce tutarlı olun

Bir hakem önce kendi içinde tutarlı olmalı. Bu gol pozisyonunu alın ve Selçuk Dereli’nin 48 ve 57. dakikada verdiği iki faul kararı ile karşılaştırın. Üçünü de arka arkaya oynatın. Ondan sonra da zaten söyleyecek ve yapacak fazla bir şey olmaz. Bu pozisyonda geçen hafta benim Ümit Karan için yaptığım yorumu hatırlatanlar çıkabilir. Onlara cevabım, "Burada yerim fazla değil, Maraton’u izleyin."

Türkiye’nin en iyisi geçinen Selçuk Dereli, acaba bir tane taç atışını yerinden attırdı mı? Hepsi 5-10 metre ileriden atıldı.

Trabzon’da, Yattara olsa ne olurdu? Mutlak bordo mavililer için çok daha iyi olurdu. Ayman takımın içinde, belki gösterişsiz ama müthiş yerlerde pres yapıyor ve rakibini bunaltıyor. Ve ikili mücadelelere korkusuzca giriyor. Tahmin ediyorum eski Trabzon yavaş yavaş gelecek.

Sorumlu başkandır

Ama seyircinin acele etmemesi lazım. Bu işler bir anda olmaz. Takımlarına zarar verirler. Çünkü dün gece takımlarının yaptığı mükemmel mücadeleye rağmen tribünlerden her şeyi attılar ve her türlü küfürü savurdular. Bari kendilerine acımıyorlar takımlarına acısınlar.

Tigana aldığı parayı, eğer kovulursa da alacağı tazminatı düşünüyor. Bazı futbolcular tabanı görünce oyundan kaçıyor. Acemi yönetim, eski teknik direktörün tazminatı başına belayken, Tigana’yı yollamayı düşünmüyor. Yani Beşiktaş’ın işi bundan sonra çok zor.

Ama şunu özellikle unutmamak lazım. Sahadaki takımın sorumlusu teknik adam gözükse de, baş sorumlu kulüp yönetimi ve başkanıdır. Sakın teknik direktörü aslanların önüne atıp kendilerini kurtarmaya çalışmasınlar. Şu anda 3 büyük kulübün başkanı da bu konuda çok hatalılar. Zaten biraz akıllı ve becerikli olsalardı, Avrupa’da takımımız kalırdı. Bütün takımlarımız "Annemizin Ligi"nde mücadele ediyor. Babalara da, annelerimizin ligi kafi geliyor.

Travelair
25.02.2007, 09:45
Yeni hedef Stepanov

Fransız hoca yöneticilere, "Trabzon onu düşünmüyorsa alabiliriz" dedi.

Zorlu Trabzon deplasmanından, savunma hataları nedeniyle puansız dönen Beşiktaş'ın teknik patronu Tigana, Trabzonspor'un başarılı savunma oyuncusu Stepanov'a talip oldu. İkinci yarıya başlarken oynanan kupa maçında rakibine tekme attığı için kırmızı kart gören ve ardından Ziya Doğan tarafından forma şansı verilmeyen Stepanov için siyah-beyazlı yöneticiler, Trabzonlu yöneticiler ile özel bir görüşme talep ettiler.

SIKINTILAR BİTMİYOR
Fransız teknik adam Tigana'nın, maç sonrasında Beşiktaşlı yöneticilere, "Savunmamızdaki sıkıntılardan ne yapsak kurtulamıyoruz. Sakatlıklar ve cezalar, istediğimiz kadroyu sahaya sürmemize engel oluyor. Stepanov'u çok beğeniyorum. Trabzon onu kadroya almıyor. Eğer oynatmayı düşünmüyorlarsa onu kadromda görmek isterim" talebinde bulunduğu ifade edildi.

Travelair
25.02.2007, 09:53
Tigana kıyağı!

Beşiktaş'ın hocası Tigana'nın daha önceki 2 Trabzon yenilgisinden ders almadığı maç başlar başlamaz görüldü. Defansın ortasındaki ağır adamlarına rağmen savunmayı orta sahada kurmayı tercih etmişti. Çizgi halinde oynayan hantal Beşiktaş savunmasının arkasına atılan her top Trabzonspor atağı oldu ilk yarıda. Futbolun cilvesi, ilk yarıda topa daha çok sahip olan, maçın temposunu ayarlayan ve pozisyonlar geliştiren taraf bordo-mavili ekip olmasına rağmen goller Beşiktaş'tan geldi. Ancak Bobove Ricardinho'nun gollerinden sonra bile oyunda üstün olan taraf Trabzonspor'du. Trabzonspor ikinci yarıya Ferhat ve Ersen Martin'i alarak başladı. Bordo-mavili takımın çift forvet oynamaya başlaması Beşiktaş savunmasının dengesini iyice bozdu. Önce Ersen Martin daha sonra da iki kez Umut, siyah-beyazlı savunmanın arkasına atılan topları gol yapmayı başardılar. Trabzonspor'un skor üstünlüğünü yakalamasından sonra bile Tigana, oyun sistemini değiştirmeyi ya da savunmaya takviye yapmayı düşünmedi.

Savunmayı toparladı
Trabzonspor on dakikada bulduğu üç golün ardından en az üç gol daha atabilirdi. Ama Beşiktaş'ın sezon başından bu yana eleştirilen kalecisi Runje maçın sonlarında yaptığı kurtarışlarla farkın açılmasını önledi. Trabzonspor'da maçın en başarılı isimleri iki gol atan Umut, orta sahada çok çalışan Hüseyin ve savunmayı toparlayan Risp'ti. Ama dün gece bordo-mavili takımda herkes görevini yaptı. Taraftarı mutlu eden ve gelecek haftalar için umutlandıran ise maçın başından sonuna kadar süren tempolu ve üretken futbol oldu. Denizlispor ve dünkü maçın ilk yarısında görülen savunma arızaları da giderilirse bu takımın önü açık görünüyor. Son söz Trabzon taraftarına. Statlarda gol sevinci yaşamak ne zaman yasaklandı? Beşiktaş kulübesine yabancı madde atmak, kenarda yatan rakip oyunculara plastik bardak yağdırmak hoş değildi.

Bülent Gürkan

Travelair
25.02.2007, 10:23
''BEŞİKTAŞ GALİBİYETLERİ DENK GELİYOR''

Turkcell Süper Lig’de Beşiktaş’ı 2-0 geriden gelerek mağlup eden Trabzonspor’da tarihi galibiyetin sevinci yaşanırken Başkan Nuri Albayrak maç sonrası yaptığı açıklamada, “Sporcularımızın 2. yarıdaki mücadelelerinden ötürü kutuluyorum. Hocamıza inandık. 2. yarıdaki transferlerimizi yerine oturdu ve takım oyunu oynamaya başladık” dedi.

Maçın ilk yarısında hakemin kötü yönetim gösterdiğini ifade eden Albayrak, ''İlk yarıda hakemin eksiklikleri vardı'' diye konuştu.

2. yarı farkı kaçırdıklarını vurgulayan Nuri Albayrak, hedefleriyle ilgili olarak şöyle konuştu: “Bu hafta içinde kupada turu atlamayı hedefliyoruz. Şu anda G.Saray’la aramızdaki puan farkı 8. G.Saray’la İstanbul’da 2 hafta sonra yapacağımız mücadele ligin 2.’sini tayin eder diye düşünüyorum.’’

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise maç sonu yaptığı değerlendirmede skorun 2-0’dan 3-2’ye gelmesini şöyle değerlendirdi:
''45 dakika uzun bir süre futbolda. Devre arasında ilk yarıda galip takım olarak içeriye girmemiz gerektiğini anlattım. 2-0’dan maçı çeviren oyuncularımı kutluyorum.''

Ziya Doğan, Trabzonspor’un başında Beşiktaş’a karşı kurduğu üstünlükle ilgili olarak da ''Başka takımlarda Beşiktaş’ı yenemedim ama Trabzon’da yenmeye başladık. Sadece denk geliyor diyebiliriz. 2. yarıdaki takımın karşısında kim olsa yenilirdi'' diye konuştu.

Trabzonspor’un defansa oyuncusu Çağdaş ise ligde 2.'liği hedeflediklerini belirterek, ''Bugün süper bir maç oldu. 2-0’dan sonra maçı bırakmadık ve 3-2 aldık maçı. Seri galibiyetler alarak ligi en kötü 2. sırada bitirmek istiyoruz'' dedi.

Trabzonspor’un ilk golünün atan Ersen Martin de maçtan sonra yaptığı konuşmada bu maçın ligdeki konumlarını belirleyecek bir maç olduğunu bildiklerini vurgulayarak, ‘2. yarı iyi oynadık 6-7 yapabilirdik’ diye konuştu

maraton.com.tr

jefferson61sefa
25.02.2007, 10:26
stepanov u biran önce alıştırsın şu takıma ya şampiyonluk hayali varsa stepanov o takımın baş mimarlarında biridir

Travelair
25.02.2007, 10:32
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/23820_2_070225093920.jpg

Arkadaşlar tribünde bu yabancı maddeleri atanları aramızdan ayıklayalım. Sevincimiz kursağımızda kalıyor her seferinde. Sahamız kapanacak yazık günah değil mi?

Şentürk
25.02.2007, 11:34
2'den 3-2 olurmu Yersen:D

Avni Aker'de unutulmayacak bir karşılaşma yaşandı.. Ligin ilk yarısındaki maçta da rakibini 3-2'lik skorla deviren Trabzonspor, dünkü mücadelede Bobo ve Ricardinho'nun golleriyle geriye düşmesine rağmen yılmadı.. Kaplan, 53'te Ersen Martin'le farkı 1'e indirirken, Umut 55'te önce skoru eşitledi, sonra da 59'da takımına 3 puan getiren golü attı... Geçen hafta Konya'ya yenilen Beşiktaş zirve yolunda ağır bir yara alırken, G.Saray'ı geçme fırsatını da kaçırdı.

Ziya Dogan dörtledi
Beşiktaş hiç bir şeyden çekmedi eski futbolcusu Ziya Doğan'dan çektiği kadar.. Kara Kartal'ı daha önce Malatya'yı çalıştırırken 1 kez, Trabzonspor'un başında da 2 kez deviren Doğan dün farkı 4'e çıkarttı.. Maça fırtına gibi başlayan Trabzonspor çok fırsat kaçırırken 24 ve 36'da yediği gollerle şok oldu... İkinci yarıya Ersen Martin'le başlayan Kaplan rakibini adeta dağıttı.. Fark daha da fazla olabilirdi.

Çifte bayram yaşadı
Trabzon kentinin dün 89'uncu kurtuluş yıldönümü de kutlanırken, Bordo-Mavililer çifte bayram yaşadı.. Ligde son 3 maçını da kazanan Karadeniz ekibi puanını 30'a yükseltti ve üst sıraları zorlamaya başladı. Son 9 karşılaşmada 5 galibiyet, 4 beraberlik elde eden Trabzon'da dünkü maçın yıldızı takımını ateşleyen Ersen Martin'le birlikte ikinci yarıda sahada basmadık yer bırakmayan Kaptan Hüseyin'di.

Takvim

eren_61
25.02.2007, 11:36
varya stephanovu eğer beşiktaşa falan satsınlar çıldırırım.zaten savunma rezalet.hemen oynaması lazım stepin.yeter yaa.her yıldızlaşan adamımızı satıcaklar mı?

Murat61
25.02.2007, 11:52
Ulusoy, Trabzonspor'un stadını kapatabilecek mi?

Beşiktaşlı yöneticiler, küfürlerin ve sahaya atılan cisimlerin ardından bu soruyu sordular.

Dün gece oynanan Trabzon-Beşiktaş maçında yine istenmeyen görüntüler vardı. Avni Aker'de edilen küfürler, maçı statta seyredenleri ve ekran başında izleyenleri rahatsız etti. Bordo-mavililerin yenik duruma düşmesiyle birlikte sahaya atılan çok sayıda yabancı madde de karşılaşmaya gölge düşürdü. Maç sonunda adının açıklanmasını istemeyen bazı siyah-beyazlı yöneticilerin, "Bakalım Haluk Ulusoy, Trabzon'un stadını kapatabilecek mi? Eğer bunu yapmazsa, Trabzon'a göbekten bağlı olduğunu bir kez daha gösterecek" dedikleri öğrenildi. Siyah-beyazlı kurmaylar, Avni Aker'in sabıkasının kabarık olduğunu ve buna rağmen ceza gelmezse kasıt unsuru aranması gerektiğini vurguladılar.
FATİH

DOĞAN

Şentürk
25.02.2007, 11:59
Ulusoy, Trabzonspor'un stadını kapatabilecek mi?

Beşiktaşlı yöneticiler, küfürlerin ve sahaya atılan cisimlerin ardından bu soruyu sordular.

Dün gece oynanan Trabzon-Beşiktaş maçında yine istenmeyen görüntüler vardı. Avni Aker'de edilen küfürler, maçı statta seyredenleri ve ekran başında izleyenleri rahatsız etti. Bordo-mavililerin yenik duruma düşmesiyle birlikte sahaya atılan çok sayıda yabancı madde de karşılaşmaya gölge düşürdü. Maç sonunda adının açıklanmasını istemeyen bazı siyah-beyazlı yöneticilerin, "Bakalım Haluk Ulusoy, Trabzon'un stadını kapatabilecek mi? Eğer bunu yapmazsa, Trabzon'a göbekten bağlı olduğunu bir kez daha gösterecek" dedikleri öğrenildi. Siyah-beyazlı kurmaylar, Avni Aker'in sabıkasının kabarık olduğunu ve buna rağmen ceza gelmezse kasıt unsuru aranması gerektiğini vurguladılar.
FATİH

DOĞAN
İlk yarıda seyircisiz oynadığımız maç vardı!
İlk yarı da Beşiktaş'ın sahasını sahası kapatıldı!!
Maç İzmir'de oynandı,
Ödül mü ceza mı!!
Ne konuşuyor bunlar:mad:

aaahmet61
25.02.2007, 12:02
trabzon kadırga kanalı türksatta yayına başladı 11878 v 3750 hayırlı olsun.inşallah maç sonu görüntülerini bu kanal verir

Travelair
25.02.2007, 12:16
Federasyon kime göbekten bağlı Fatih Doğan'a bir kez daha sormak lazım. Nasıl olsa bu yazılanları da büyük ihtimal kendisi yazmıştır. Mantıklı düşünebilirse tabiki

Murat61
25.02.2007, 12:20
Federasyon kime göbekten bağlı Fatih Doğan'a bir kez daha sormak lazım. Nasıl olsa bu yazılanları da büyük ihtimal kendisi yazmıştır. Mantıklı düşünebilirse tabiki

iste abi biz ne yapsakda hemen bisey ortaya atip karistirmayi biliyolar ismini aciklamak istemeyen yoneticymis hadi ya yazmis kendisi sonrada ustunu kapatmak icin oyle demis

sbay
25.02.2007, 12:41
http://img.sabah.com.tr/i/y/55.jpghttp://img.sabah.com.tr/i/y/yi/55.gif http://img.sabah.com.tr/i/1_pix_trans.gifhttp://img.sabah.com.tr/i/yazar_ikon_iletisim.gifhttp://img.sabah.com.tr/i/1_pix_trans.gifhttp://img.sabah.com.tr/i/1_pix_trans.gifhttp://img.sabah.com.tr/i/1_pix_trans.gif

Tigana'nın iflası

Bu özel maçın kaderini iki teknik adam belirledi. Yani oyuncular, kurşun asker gibiydiler. Maçı iki bölümde yorumlayalım.
Önce ilk 45 dakika: Mösyö Tigana kendi futbol felsefesini değiştirmedi. Trabzon'un futbol anlayışına değil, Beşiktaş'ın felsefesine sarıldı. (Büyük takım böyle oynar!)
Ziya Doğan da şunu yaptı:
Yüksek tempo ile maça başlamak gibi bir çılgın taktik denedi. Bu baskı ile 20 dakikada üç pozisyon buldu. Ama golü kim atacaktı? Yani, hücum edeceksen tek santrforla niye oynuyorsun? Böyle baskılı ve riskli futbol oynamak istiyorsan neden Umut BulutErsan Martin ikilisini sahaya sürmüyorsun? Dahası da şu: Bu yüksek tempo neden ve niçin 20. dakikadan sonra iflas etti. ( Demek ki Trabzon'un büyük takım kimliği mazide kalmış.)
Maçın iki önemli yanlışı da şuydu:
1-Trabzon baskılı oynarken, çizgi oyuncuları hep ofsayta düştü. Nedeni de savunmayı neredeyse santrada kuran Beşiktaş defansının mükemmel uyumuydu. İbrahim Toraman'ın zeki ve cesur futbolu önemliydi.
2-Beşiktaş'ın çok önemli iki oyuncusu Ricardinho ve Delgado hücumlarda hep içeri girdiler. Trabzon çizgi oyuncuları CelalettinMusa geri dönüşlerde geç kaldılar. Göbekte oynayan Ayman'ın sert futbolu kendi takımına zarar verdi.
İlk 45 dakikada 3 önemli pozisyon vardı:
1-Bobo'nun golünde top rakip oyuncunun ayağına çarptı. Bu biraz da şans golüydü. Ricardinho'nun golünü ise Beşiktaş üç pas ile takım halinde attı.
2-Beşiktaş 20 öndeyken Ali Tandoğan inanılmaz bir golü direk dibinden kornere attı. Bu maçın kader anıydı.
3-Nobre'nin topa her çıkışına faul çalındı. Bu Beşiktaş'ın hücum kalitesini etkiledi.
İkinci yarı Tigana-Doğan savaşıydı.
Ziya Doğan risk alarak Mustafa-Ersen değişikliği ile maça damga vurdu.
Tigana, bu hamleye tedbir almadı. Savunmada üzerlerine gelen MartinBulut ikilisini yakın markaja almadılar. Bu yarıda Beşiktaş peş peşe goller yedi. Bireysel değil takım halinde hata yapıldı. Tigana'nın hücuma çıkan Tandoğan'ı oyundan alıp, fark yememek için Mustafa Doğan'ı almasının yorumu da şuydu: O da korktu! İlk yarıda korkan Doğan ise ikinci yarıdaki mükemmel yorumu ile Trabzon'a hayat verdi.
MESAJ: Trabzonspor'un yaşayan efsanesi Hami Mandıralı'ya yapılanları içime sindiremedim. Dedim ki, " Ben de bir daha Avni Aker'e gitmem!"
Benim gibi düşünen Coşkun Özarı, Can Bartu, Hıncal Uluç ve Ziya Şengül de gitmiyorlar. Onların sorunu can güvenliği olmayışı. Asıl çözülmesi gereken sorun bu

sbay
25.02.2007, 12:43
http://www.aksam.com.tr/yazarfoto/sbuyuka.gif

İkram yarışı

Ligde oynadığın 11 deplasman maçının ancak ikisini kazanıyorsan, bu 11 deplasman maçında tam 22 puan kaybediyorsan, 2-0 önde olduğun bir maçta 7 dakikada üç gol yiyip kaybediyorsan sen nasıl şampiyon olacaksın arkadaş, nasıl olacaksın?

Anlamadığım şu: Bu Beşiktaş bu kadar iyi maçlarla, bu kadar kötü maçları arka arkaya nasıl oynayabiliyor? Bu işin bir ortası, bir ölçüsü yok mu?

Üstelik Ziya Doğan, Beşiktaş’ın gol atması, Beşiktaş’ın kazanması için özellikle ilk yarıda inanılmaz bir ev sahipliği yaptı. Müthiş ikramlarda bulundu. Beşiktaş öne geçerken kendi becerisinden çok Ziya Hoca’nın ikramlarından yararlandı.

Delgado’nun mutlak gol pozisyonu olan vuruşunu kaleci Tolga karşılarken, sağ kanadı savunmakla sorumlu olan Musa Büyük kendi yarı alanına yeni dönüyordu. Aynı Musa Büyük aklını hücuma takıp, savunmayı boş verince Beşiktaş’ın golü gecikmedi. O koskoca sağ kulvarı, o koskoca boş alanı kapatmak için koca bir ilk yarıyı boşa harcadı Ziya Hoca.

Daha bitmedi. “Beşiktaş’ı yeneceğim, aradaki puan farkını indireceğim” diyorsun; tek santrforla oyuna başlıyorsun. “Korkunun ecele faydası var mı Ziya Hoca?” Oradaki yanlışını anlamak için de koca bir ilk yarıyı çöpe attın Ziya Hoca.

İlk yarıda Beşiktaş’a maçı ikram eden Ziya Hoca, ikinci yarının başında yaptığı iki değişiklikle maçı çeviren adam oldu. Musa’nın yerine sağ kanada Ferhat’ı, hücuma da ilk yarıda öksüz kalan Umut’un yanına Ersen Martin’i alan Ziya Hoca kendi yıktığı takımı, kendisi ayağa kaldırdı.

Trabzon ayağa kalkarken, bu kez özellikle savunmada Beşiktaş’ın ikramları başladı. İbrahim Üzülmez’in oynadığı sol kulvarı özellikle Gökdeniz sanki yarış arabasında gidiyormuş gibi kullandı. Tam da Tigana’nın gözü önünde. Bu kez seyretme sırası Ziya Hoca’dan Tigana’ya geçmişti. Maçın bitiş düdüğüne kadar kılını kıpırdatmadı Tigana. Kabul edelim ki Beşiktaş kalesinde 7 dakikada üç gol görürken, savunmanın göbeği de başrole çıktı. Kenardan gelen her top Beşiktaş kalesinde mutlak gol tehlikesi yarattı. 2-0’dan 3-2 yenik duruma düşen Beşiktaş, aslında maçı 5-2, hatta 6-2 bile kaybedebilirdi.

Beşiktaşlı yöneticilere bir önerim var. Ricardinho ile Delgado’nun iyi oynaması için İnönü Stadı’nı deplasmana taşısınlar. Şaka bir yana bu Güney Amarikalılara deplasman beğendiremiyoruz. İnönü Stadı’nda “Paşa” diye anılanlar, deplasman maçlarında “acemi askere” dönüyorlar ve rakibin gollerini, rakibin galibiyetini paşa paşa seyrediyorlar .

Bu bir ikram yarışıydı. İlk yarıda Ziya Hoca, ikinci yarıda Tigana ve Beşiktaş savunması ikram etti. Ama bu ikram yarışından Trabzonspor’la birlikte maçı izleyenler de kârlı çıktı. Futbolun yanlışları çok, kalitesi az olsa bile büyük bir heyecanı vardı. O heyecan bize yetti. Unutmadan söyleyelim. Ziya Doğan İnönü’deki 3-2’lik Beşiktaş galibiyeti ile göreve başlamıştı. Yeni bir 3-2’ye daha imza attı. Görünen o ki Beşiktaş, Beşiktaş’ın evladından çektiğini kimseden çekmedi.

serseerii
25.02.2007, 12:43
Benim gibi düşünen Coşkun Özarı, Can Bartu, Hıncal Uluç ve Ziya Şengül de gitmiyorlar. Onların sorunu can güvenliği olmayışı. Asıl çözülmesi gereken sorun bu

ya bu adamın canı peş para etmeski alıp ne yapalım:)

erol-61
25.02.2007, 12:44
HEP DESTEK TAM DESTEK
‰ Trabzonspor'un Beşiktaş zaferinin hiç kuşkusuz gizli kahramanı taraftardı. Tribünleri tıklım tıklım dolduran Bordo-Mavili taraftarlar, takım 2-0 yenik soyunma odasına giderken bile müthiş desteğini sürdürürken, galibiyet sonrası A.Aker adeta bayram havası vardı. Takımı tribüne çağırarak bağrna basan taraftarlar, büyük bir coşku ile "En büyük Trabzon" diye dakikalarca tempo tuttu.
HEPiMiZ ATATÜRKÜZ
‰ Taraftarlar, sahadaki takımı desteklemenin yanında açtıkları pankartlar ve sloganlarla hem Trabzon'un kurtuluş gününü kutladı hem de şehrin üzerinde oynanmak istenen oyunlara tokat gibi yanıt verdi. Dağıtılan binlerce Atatürk posterini ile tribünleri süsleyen taraftarlar, Trabzonspor bayraklarının yanında şanlı ay-yıldızl bayrağımızı da dalgalandırak tüm Türkiye'ye adeta mesaj verdi.

Berk Eren
25.02.2007, 12:48
kazım kanat her seferınde Trabzon'da guvenlık sorunu var onun ıcın gelmıyorum dıyor..
5-0 yenıldıgımız mactan oncede aynı yazıyı yazmıs,mac da koltuklar sahaya ınınce gordunuz mu ben sıze demıstım,Trabzon da tellerı kaldırmak yerıne tellere elektrık verılmesı gerek demıstı!!

kazım kanat senın taraftarın oldugu kulubun stadında nerdeyse her mac bırı sahay ınıyor,adam olduruluyor..adam ol adam..

Bartuğ13
25.02.2007, 12:55
kazım efndi yien salak saçma konuşmalara imza atmış.önce ne yazdığına bakacaksın.trabzonu her konuşmanda küçük düşürmeyeceksin sonra oraya gidince bakacaksın bakalım o insanlar nasıl davranıyor.bizim kadar misafirperver adam var mı bu ülkede.ama bu misafirperverlik için önce adam olacaksın!

dumanpub
25.02.2007, 13:07
http://i.karakartal.com/images/haber/2005/stepanov001.jpg
Stepanov atağı

Zorlu Trabzon deplasmanından, savunma hataları nedeniyle puansız dönen Beşiktaş'ın teknik patronu Tigana, Trabzonspor'un başarılı savunma oyuncusu Stepanov'a talip oldu. İkinci yarıya başlarken oynanan kupa maçında rakibine tekme attığı için kırmızı kart gören ve ardından Ziya Doğan tarafından forma şansı verilmeyen Stepanov için siyah-beyazlı yöneticiler, Trabzonlu yöneticiler ile özel bir görüşme talep ettiler.
SIKINTILAR BİTMİYOR
Fransız teknik adam Tigana'nın, maç sonrasında Beşiktaşlı yöneticilere, "Savunmamızdaki sıkıntılardan ne yapsak kurtulamıyoruz. Sakatlıklar ve cezalar, istediğimiz kadroyu sahaya sürmemize engel oluyor. Stepanov'u çok beğeniyorum. Trabzon onu kadroya almıyor. Eğer oynatmayı düşünmüyorlarsa onu kadromda görmek isterim" talebinde bulunduğu ifade edildi.

gerçekefsane
25.02.2007, 13:18
Ntv'de futbol aktüelde ahmet ağaoğlu var

Laz_61
25.02.2007, 13:33
http://i.karakartal.com/images/haber/2005/stepanov001.jpg
Stepanov atağı

SIKINTILAR BİTMİYOR

besiktas kendini chelsea milan schalkemi zanediyor onu anliyamadim.....varsa 10 milyon dolariniz buyrun...ama siz ilk önce del bosque midir nedir onu tazminatini verin yoksa yazik olacak besiktasi batiracaksiniz...

Tahir
25.02.2007, 14:06
bzim orda bu kazım gibi boş konuşan adamlara(pardon) itlere ya afkurma derler.ama biz çok gördük onun gibileri....

verep
25.02.2007, 14:09
dumanpub tarafından yazılan

Stepanov atağı

SIKINTILAR BİTMİYOR

besiktas kendini chelsea milan schalkemi zanediyor onu anliyamadim.....varsa 10 milyon dolariniz buyrun...ama siz ilk önce del bosque midir nedir onu tazminatini verin yoksa yazik olacak besiktasi batiracaksiniz...

AYYILDIZ
25.02.2007, 14:14
kazım kanat her seferınde Trabzon'da guvenlık sorunu var onun ıcın gelmıyorum dıyor..
5-0 yenıldıgımız mactan oncede aynı yazıyı yazmıs,mac da koltuklar sahaya ınınce gordunuz mu ben sıze demıstım,Trabzon da tellerı kaldırmak yerıne tellere elektrık verılmesı gerek demıstı!!

kazım kanat senın taraftarın oldugu kulubun stadında nerdeyse her mac bırı sahay ınıyor,adam olduruluyor..adam ol adam..

abi boşverin gelmesin ya Trabzonuma gelmesin zaten yazılarını okurken gülüyorum

AYYILDIZ
25.02.2007, 14:17
Sezon başı ve ara transferde de İbrahim’i renklerine bağlamak isteyen, ancak Fransız teknik adamın ’olumsuz rapor’ vermesi nedeniyle bu isteğini gerçekleştiremeyen Trabzonspor’un, sezon sonu için Beşiktaş’tan transfer sözü aldığı belirtildi

Kaynak : VATAN

Berk Eren
25.02.2007, 14:20
bu hafta tum takımlarımız 10 dakıkada işi bitirmeye nıyetli:)

Arsinspor 45
3 - 0 Tarsus İdm.Y.

. (1 - 0) 30'
. (2 - 0) 35'
. (3 - 0) 40'

Ali Özcan
25.02.2007, 14:22
Kanatlı Kazım ın yorumunda Trabzon da katiller var iması var...dikkatlerden kaçmamasını dilerim...

lechiboy
25.02.2007, 14:24
( Demek ki Trabzon'un büyük takım kimliği mazide kalmış.)

ALLAH'TAN ümit kesilmez belki Kazım Kanat'tada zeka kırıntılarına rastlarız bi gün

Telha TANYILDIZI
25.02.2007, 14:27
.... ürür kervan yürür

6Şafak Aydın1
25.02.2007, 14:44
haydi Sebat ...1-0 gerideyiz dk. 56

marcelinhos100
25.02.2007, 14:44
STEPHANOV konusunda burada medya haberleri dışında bilgisi olan varmı yönetime yakın arkadaşlar mesela

yani herkesin begendiği milam erdinçin yüksek formu :mad: nedeniyle mi oynamıyor yoksa erdinç avrupa piyasasının gözönünde bir futbolcudamı ondan para kazanmaya mı çalışıyoruz ha şu da olabilirmi fatih terim bana erdinç lazım mı diyor milli takımda bize diyor oynatın diye bilen varmı arkadaşlar

ayrıca dün stedda olan abilerden biri yazarsa sevinirim milan tribünlere çağrıldımı geldimi ne gözlemlediniz

6Şafak Aydın1
25.02.2007, 14:46
Arsinspor- Tarsus IY 4-0 dk 57

6Şafak Aydın1
25.02.2007, 14:52
goooooooooool 1-1 oldu Sebat esitledi

Berk Eren
25.02.2007, 14:54
STEPHANOV konusunda burada medya haberleri dışında bilgisi olan varmı yönetime yakın arkadaşlar mesela

yani herkesin begendiği milam erdinçin yüksek formu :mad: nedeniyle mi oynamıyor yoksa erdinç avrupa piyasasının gözönünde bir futbolcudamı ondan para kazanmaya mı çalışıyoruz ha şu da olabilirmi fatih terim bana erdinç lazım mı diyor milli takımda bize diyor oynatın diye bilen varmı arkadaşlar

ayrıca dün stedda olan abilerden biri yazarsa sevinirim milan tribünlere çağrıldımı geldimi ne gözlemlediniz

degerli renkdasım;
bende sepanovu cok begenıyor ve oynaması gerektıgı dusunuyorum..ancak son 5 dakıkada bıle stepanovu degıl cagdas oyuna gırıyorsa,burda bıraz dusunmek gerek dıye dusunuyorum..hıcbır hoca bole bı oyuncusunu oynatmamak gıbı bı dusuncede olamaz..bu konuda bılmedıgımız seyler oldugu kanatındeyım,bekleyıp gorecegız..

pReN@_61
25.02.2007, 14:57
haydi Sebat ...1-0 gerideyiz dk. 56

1-1 oldu galiba...

:tsbayrak:

Bilâl ÇOBAN
25.02.2007, 14:58
Kanatlı Kazım ın yorumunda Trabzon da katiller var iması var...dikkatlerden kaçmamasını dilerim...

ben bu kazım kanata katil nasıl olurmuş göstereceğim ya da diyarbakıra göndereceğim onu ama adamdan sayarlar kendimi yakarım diye korkuyorum...

marcelinhos100
25.02.2007, 15:03
degerli renkdasım;
bende sepanovu cok begenıyor ve oynaması gerektıgı dusunuyorum..ancak son 5 dakıkada bıle stepanovu degıl cagdas oyuna gırıyorsa,burda bıraz dusunmek gerek dıye dusunuyorum..hıcbır hoca bole bı oyuncusunu oynatmamak gıbı bı dusuncede olamaz..bu konuda bılmedıgımız seyler oldugu kanatındeyım,bekleyıp gorecegız..

ya abi hiçbir hoca diyorsun da bu ziya işte kimleri harcadiğını emrah yalçınalp abi yazdı nedir vestel maçında oynadı defansif hata mı yaptı sattılarsa söylesinler rahatlayalım

pReN@_61
25.02.2007, 15:04
birşeyler dönüyor ama galiba yine enson TARAFTAR öğrenecek....:(

marcelinhos100
25.02.2007, 15:07
Beşiktaş Stepanov'u istiyor

Beşiktaş, Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan'ın kadrosunda düşünmediği ve yedek soyundurduğu Milan Stepanov'a talip oldu. Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana'nın daha önceden beğenisini kazanan defans oyuncusu için Beşiktaş yönetimi, Bordo-Mavili takıma teklifte bulundu.

Beşiktaş filelerine iki gol bırakarak takımının zaferinde büyük pay sahibi olan Umut, Ceyhun'la birlikte sevincini taraftarla paylaştı. Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot'un Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'a, "Şayet Ziya Doğan hocamız önümüzdeki sezon için Stepanov'u düşünmüyorsa biz kendisine talibiz ve kadromuza katmak istiyoruz. Bunun için bize gerekli kolaylıkları sağlayın." dediği öğrenildi.
Başkan Nuri Albayrak'ın ise, öncelikle bu konuyu Ziya hocanın bileceğini, yönetim kurullarında da tartıştıktan sonra bir karara varabileceklerini belirterek, "Şu an için bu oyuncu bizde fazla forma şansı bulamıyor; ancak sezon sonunda da hocamız düşünmez ve Stepanov'u kadromuzda tutmak istemez isek öncelik sırası Beşiktaş'a ait." sözünü verdiği belirtildi.
Beşiktaş yönetiminin Stepanov için girişimlerde bulunduğu haberine Teknik Direktör Jean Tigana çok sevindi. Başarılı çalıştırcının, genç ve gelecek vaadeden Stepanov'un tranasfer edilmesi halinde orta göbekte Gökhan Zan ile birlikte oynatmayı düşündüğü ifade edildi.
Öte yandan Beşiktaş Kulübü eski futbolcularından Güven Önüt'ün vefatının 4. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Siyah-Beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yayımlanan mesajda şöyle denildi: "Siyah-Beyazlı formamız altında iki Türkiye ligi şampiyonluğu yaşayan, 1960-69 yılları arasında 225 maçta oynayıp 94 gol atan, 1962-63 sezonunda 19 golle Beşiktaş'ımızın ilk Önüt'ünü saygıyla anıyoruz."

25.02.2007 http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : Zaman

gelecek vadeden bizde çok var erdinçi versek olmaz mı ne de olsa 29 yaşında geleceğin stoperi erdinç her maç bir gol garanti tabi YERSEN

marcelinhos100
25.02.2007, 15:10
İ. Akın Trabzon'a

Jean Tigana’nın ‘yetersiz’ diye kadroya almadığı genç yıldız için atağa kalkan Trabzon yönetimi, Beşiktaş’tan ‘sezon sonu’ için olumlu yanıt aldı... 25 Şubat
http://image.haber7.com/haber/52648.jpg
Trabzon’da dün oynanan Beşiktaş maçından önce Avni Aker Stadı’nda ilginç bir transfer görüşmesi gerçekleşti. Bordo-mavili yöneticiler, Beşiktaş’ta teknik direktör Jean Tigana tarafından yetersiz bulunduğu için Trabzon’a getirilmeyen ve sezon sonunda satışı gündemde olan İbrahim Akın için, bir görüşme gerçekleştirdi. Sezon başı ve ara transferde de İbrahim’i renklerine bağlamak isteyen, ancak Fransız teknik adamın ’olumsuz rapor’ vermesi nedeniyle bu isteğini gerçekleştiremeyen Trabzonspor’un, sezon sonu için Beşiktaş’tan transfer sözü aldığı belirtildi

vatan

pReN@_61
25.02.2007, 15:12
HABERLER İÇİN teşekkürler....

6Şafak Aydın1
25.02.2007, 15:55
seyiricisiz oynanan macta

Karsiyaka 1-1 Sebat

-Usak 0-0 Istanbul BSB

13 Eskisehir 22 27
14 Ordu 22 21
15 Mardin 22 21
16 Türk Telekom 22 21
17 Usak 22 20
18 Sebat 22 19

pReN@_61
25.02.2007, 15:57
sebatın oralardan krtulması lazım...hayde SEBAT!

antagonist
25.02.2007, 16:26
FT Rizespor 1 - 1 Ankaraspor
FT Sakaryaspor 1 - 3 Bursaspor
FT Sivasspor 1 - 3 Konyaspor
63' Genclerbirligi 2 - 1 Kayserispor

Bu sonuçlara göre puan durumu: (Kayseri-Gençlerbirliği maçı devam etmektedir.Bu takımların puanları eklenmemiştir.)

1. Fenerbahçe 44
2. Galatasaray 38
3. Beşiktaş 36
4. Kayserispor 34
5. Konyaspor 34
6. Gençlerbirliği 33
7. Bursaspor 32
8. Sivasspor 31
9. Trabzonspor 30
10. Vestel Manisa 29
11. Ankaragücü 29
12. Ankaraspor 27
13. Gaziantepspor 27
14. Antalyaspor 26
15. Çaykur Rizespor 25
16. Denizlispor 20
17. Erciyesspor 19
18. Sakaryaspor 16

Gençler-Kayseri berabere kalsa çok iyi olacak...

tsmusampa61
25.02.2007, 16:33
Stepanovu satanı bizde satarız.

Şevket KÜÇÜK
25.02.2007, 16:43
Stepanov bi şekilde bu takımda ilk onbirde oynamalıdır eminimki ne denizli maçında nede dünkü maçta bu kadar gol yemezdik şayet Stepanov oynamış olsaydı ...

selcuk
25.02.2007, 16:46
stepanov saaten sezon sonu gidecek ama jimnastige degil

fatihi satani satamiyan stepanovumu satani satacak

Remzi
25.02.2007, 16:52
gençler kayseri maçı 2-2 oldu

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 16:56
2-2 bitti gençler - kayseri maçı..
yukarısı komple bize çalışıyor. haftaya da gs-bjk berabere biterse çok bomba olacak:)
tabii bizim de kazanmamız lazım.

selcuk
25.02.2007, 16:57
evet harika oldu

antagonist
25.02.2007, 17:01
Gençler-Kayseri berabere kalsa çok iyi olacak...

Çok iyi oldu :D

Bu sonuçlara göre puan durumu:

1. Fenerbahçe 44
2. Galatasaray 38
3. Beşiktaş 36
4. Kayserispor 35
5. Konyaspor 34
6. Gençlerbirliği 34
7. Bursaspor 32
8. Sivasspor 31
9. Trabzonspor 30
10. Vestel Manisa 29
11. Ankaragücü 29
12. Ankaraspor 27
13. Gaziantepspor 27
14. Antalyaspor 26
15. Çaykur Rizespor 25
16. Denizlispor 20
17. Erciyesspor 19
18. Sakaryaspor 16

Sarıalibey
25.02.2007, 17:02
şuraya bir bakın herkesin yüzü gülüyor.galip gelmek ne güzel

http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=35782

sbay
25.02.2007, 17:04
http://www.trabzonspor.com/images/t_s.gif
Gaziantepspor maçı hazırlıkları başladı
Takımımız, Fortis Türkiye Kupası çeyrek final ikinci maçında deplasmanda karşılaşacağı Gaziantepspor maçının hazırlıklarına başladı.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/270207idman.jpgTeknik Direktörümüz Ziya Doğan yönetiminde yapılan çalışmada, Beşiktaş maçında ilk 11’de görev alan futbolcular düz koşunun ardından soyunma odasına giderken, diğer oyuncular yarı sahada tek pas çalışması gerçekleştirdi.

Sakatlıkları bulunan Yattara, Ceyhun Erdinç ve Musa ise salonda çalıştı.

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/270207idman2.jpg :tsbayrak: yattara ıdmanda demekki ciddi bişeyi yokmuş...

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/270207idman4.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/270207idman5.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/270207idman6.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/270207idman7.jpg

25.02.2007 13:44:00

Şevket KÜÇÜK
25.02.2007, 17:08
Arkadaşlar bu aralar ne istediysek oluyo şampiyonluk istesek çokmu abartmış oluruz acaba

sbay
25.02.2007, 17:10
http://www.ajansspor.com/resim/yattara_03.jpg '

'Yattara'yı riske etmedik..''

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, Gineli yıldız Yattara'nın ameliyat yerinde ödem oluştuğunu söyleyerek, Yattara'yı Fortis Türkiye Kupası'nda Gaziantepspor ile oynayacakları maça yetiştirmeye çalışacaklarını, yetişmezse Konyaspor maçında oynayacağını söyledi..

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, Yattara'nın ameliyat olduğu bölgede ağrısı olduğunu ve çekilen MR'da ameliyat yerinde hafif bir ödem tespit edildiğini belirterek, "Yattara'yı Beşiktaş karşısında risk etmek istemedik. Maç saatine kadar bekledik ama umduğumuz gelişme olmadı. O yüzden Yattara'yı Beşiktaş maçında oynatmadık. Umuyoruz Fortis Türkiye Kupası maçında Gaziantepspor ile oynanacak maça yetişir, eğer yetişmezse Konyaspor maçında oynayacak" dedi.

Gineli yıldız Yattara, Beşiktaş maçının hazırlıklarının sürdürüldüğü son taktik çalışmasında sakatlanıp kadrodan çıkarılmıştı

Erkan
25.02.2007, 17:10
Ezikbahceyle aramizda 14 puan fark var... bjk, gs ve biz yenersek onlari... ara da 5/8 puan fark kaliyor...

Zor, belki de kimilerine gore imkansiz, ama impossible is nothing ;) Reklamini hatirlatayim...

sbay
25.02.2007, 17:16
http://www.haber61.net/images/news/haluk_ulusoy_ibrahim_haciosmanoglu.jpg

Haluk Ulusoy Trabzon'da

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy, memleketi Trabzon'a geldi.

Dün gece geç saatlerde havayolu ile memleketi Trabzon'a gelen TFF Başkanı Haluk Ulusoy, pazartesi günü yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısını Trabzon'da gerçekleştirecek. TFF Kamp ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleşmesi planlanan toplantıda Ulusoy'un memleketi Trabzon'dan bir takım mesajlar göndermesi bekleniyor.
Trabzonspor-Beşiktaş maçının ardından Trabzon'a gelen ve Zorlu Grand Hotel'e yerleşen Ulusoy, Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ve teknik direktör Ziya Doğan ile sohbet ederken alınan 3-2'lik Beşiktaş galibiyeti sebebiyle Trabzonspor camiasını tebrik etti. TFF Başkanı Haluk Ulusoy'un bugün Trabzon'da bir takım geziler yapacağı öğrenildi.

Adem Erdoğan
25.02.2007, 17:19
fener bu akşam yenilirse süper olacak

Erkan
25.02.2007, 17:39
fener bu akşam yenilirse süper olacak

soyle bir yenilgi serisi alirsalar :D tam super olacak

Adem Erdoğan
25.02.2007, 18:14
trabzonspor için değil sadece ligimiz için fb nin yenilmesi lazım.

Remzi
25.02.2007, 18:19
şu anda tv 8 de chelsea arsenal maçı var terry yüzüne tekme yedi bayıldı ambulans bekliyolar

MarceloTS
25.02.2007, 19:09
Arkadaşlar bu aralar ne istediysek oluyo şampiyonluk istesek çokmu abartmış oluruz acaba

evet baya abartmış oluruz:D:D

Hüseyin Çümen
25.02.2007, 19:33
kara uşağımız gene neşe kaynağı iiki riske edilmedi bejeke maçında belkide ciddi bi sakatlık geçirirdi Allah korusun bize lazım ilerki maçlar için

http://img443.imageshack.us/img443/2115/270207idman2ix7.jpg

WERTHeR
25.02.2007, 20:10
http://www.haber61.net/images/news/haluk_ulusoy_ibrahim_haciosmanoglu.jpg

Haluk Ulusoy Trabzon'da

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy, memleketi Trabzon'a geldi.

Dün gece geç saatlerde havayolu ile memleketi Trabzon'a gelen TFF Başkanı Haluk Ulusoy, pazartesi günü yapılacak TFF Yönetim Kurulu toplantısını Trabzon'da gerçekleştirecek. TFF Kamp ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleşmesi planlanan toplantıda Ulusoy'un memleketi Trabzon'dan bir takım mesajlar göndermesi bekleniyor.

Trabzonspor-Beşiktaş maçının ardından Trabzon'a gelen ve Zorlu Grand Hotel'e yerleşen Ulusoy, Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ve teknik direktör Ziya Doğan ile sohbet ederken alınan 3-2'lik Beşiktaş galibiyeti sebebiyle Trabzonspor camiasını tebrik etti. TFF Başkanı Haluk Ulusoy'un bugün Trabzon'da bir takım geziler yapacağı öğrenildi.

Fotoğraftan iğrendim...

Mehmet Fatih Yavuz
25.02.2007, 20:11
biraz garip duracak ama şu ligde 15. haftaki fener maçına kadar kayıpsız gidelim şu ligde,ziyaya ve nuriye rağmen fener maçı şampiyonluk maçı olabilir:)
çok garip bir ligdeyiz:) büyüklerin hepsi kötü. kötünün bi kademe iyisi ezikler işte..

tabi bu küçük bi hayalden ibaret:) olacak bişe deil:)

WERTHeR
25.02.2007, 20:19
biraz garip duracak ama şu ligde 15. haftaki fener maçına kadar kayıpsız gidelim şu ligde,ziyaya ve nuriye rağmen fener maçı şampiyonluk maçı olabilir:)
çok garip bir ligdeyiz:) büyüklerin hepsi kötü. kötünün bi kademe iyisi ezikler işte..

tabi bu küçük bi hayalden ibaret:) olacak bişe deil:)

kadıköye gidiyormuyuz o zaman:) beraber ama:)

Uğur Aydın
25.02.2007, 20:23
Arkadaşlar trt demin bir anons yaptı yıllar öncesine gidicez Trabzonlular kızmasın ama,çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Trabzon Beşiktaş maçını vericez dedi,ben böyle işgüzarlık,böyle çekememezlik görmedim...

AYYILDIZ
25.02.2007, 20:29
Arkadaşlar trt demin bir anons yaptı yıllar öncesine gidicez Trabzonlular kızmasın ama,çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Trabzon Beşiktaş maçını vericez dedi,ben böyle işgüzarlık,böyle çekememezlik görmedim...

Yayınlasınlar yayınlasınlar hepsi çatlıyo

Uğur Aydın
25.02.2007, 20:30
Yazıklar olsun trtye başka bir şey demiyorum

attagümüshane
25.02.2007, 20:31
trt ye yuh!!antalya ya dua!!

Remzi
25.02.2007, 20:37
trtye mail atıyorum şu anda madem geçmiş olaylardan açtınız konuyu beşiktaşın stadındaki adam öldürmeyi de yayınlayın diye

stadyum@trt.net.tr

champions
25.02.2007, 20:44
yani bu taraftarı da anlamak güç daha bikaç haftaya kadar küme diyenler vardı ki ben böyle bişeyi hiç bi zaman kabul etmedim şimdi ufaktan şampiyonluktan bahsedenler var maç böyle biterse bile tam 14 puan varki ciddi bi fark bu mucize gerek 7 maçlık malum serinin 4 maçını kazansaydık şimdi nerdeydik siz yapın hesabını hep biyerlerde hata yapıp keşke diyoruz 2. olup şampiyonlar ligine gitmek ciddi bi başarı olur bence

Remzi
25.02.2007, 20:53
İzlemeyenler için TRABZONSPOR -bjk maçı Az sonra TRT Stadyumda

Hüseyin Çümen
26.02.2007, 01:10
Haberler

Hüseyin cezalı
Kaptanımız Hüseyin Beşiktaş maçında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düştü. Buna göre 4 sarı karta ulaşan oyuncumuz, takımımızın ligde önümüzdeki hafta Konyaspor'la oynayacağı müsabakada forma giyemeyecek.

26.02.2007 00:20:00

hüso antep maçında var konya da yok

Travelair
26.02.2007, 09:06
Kartal'dan dev takas!

Beşiktaş, Trabzonspor'dan Chelsea'nin de transfer listesinde yer alan Stepanov'u istedi. Bordo-mavililer de Stepanov'a karşılık Kartal'dan İbrahim Akın'ı talep etti.

Yedekler takası

Trabzon; İbrahim Akın'ı, Beşiktaş ise Stepanov'u istiyor. Sezon sonunda oyuncuların takasına her iki kulüp de sıcak bakıyor.

PRENSİPTE 'EVET'
Beşiktaş ve Trabzon sezon sonunda takas için prensip anlaşmasına vardı. Ziya Doğan'ın şans vermediği Stepanov ile Tigana'yla ters düşen İbrahim Akın'ın takas edileceği öğrenildi. Önceki günkü maçtan sonra yapılan görüşmede, "Hocamız isterse neden olmasın" kararı çıktı.

TİGANA İSTEMİŞTİ
Tigana'nın, "Stepanov'u isterim" demesinden sonra harekete geçen yöneticiler, Trabzonsporlu yöneticilerle görüştü. Görüşmede, bordo-mavili yöneticiler de İbrahim Akın'ı istedi. Takımlarında şans bulamayan iki oyuncu için son kararları hocaları verecek.

Travelair
26.02.2007, 09:09
Zaferin şifresi http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gif Devre bitti, 2-0 Beşiktaş öndeydi. Ziya Doğan soyunma odasına girdi, takımına söylediği sözlerle hava tamamen değişti. 26.02.2007
Devre bitti, 2-0 Beşiktaş öndeydi. Ziya Doğan soyunma odasına girdi, bu sözlerle hava tamamen değişti: Büyük takımda oynuyorsunuz, büyük oyuncularsınız. Üzerinizdeki Trabzonspor forması. Çıkın hakkını verin. 2. yarıda rakipten daha kaliteli daha iyi olduğunuzu gösterin. Topu 5 saniyeden fazla tutmalarına izin vermeyin. Maçı çevireceğinize ben inanıyorum, tribünler de. Buradan kimseyi boynu bükük yollamayın. Siz de inanın.

Rakip Beşiktaş’tı, Avni Aker tarihi anlarından birini yaşıyordu. Stada koşan herkes takımının galip geleceğine inanıyordu ama şüphesiz öyle bir geceyi de hayal etmiyordu. Ev sahibinin istediği gibi başladı maç, Trabzon bastırıyor, gol arıyordu. İstenen gibi oynuyordu ama dört gözle beklenen golü Beşiktaş buldu. Bobo ve Ricardinho’lu Samba keyifleri bir anda kaçırdı. Fakat ilginçtir, takımlarının kazandığı maçlarda dahi futbolu beğenmeyerek oyuncularını ıslıklayabilen Trabzonspor taraftarı, kısa sürede toparlandı, desteğe kaldığı yerden devam etti. Devre 2-0 bitip, takımlar soyunma odasına giderken tribünler, Trabzonspor’u zafere uğurluyordu sanki!

Destek hiç kesilmedi
Soyunma odası tüneli çabuk aşıldı, Ziya Doğan, takımı karşısına aldı... Taktik değişikliğe gidip oyunun kaderini değiştirmeden önce ilk olarak motivasyon silahını kullandı Ziya Doğan. “Trabzonspor büyük takım, siz de burada oynadığınıza göre büyük futbolcularsınız. Üzerinizde taşıdığınız Trabzonspor formasının hakkını verin” diyerek söze girdi başarılı hoca... Öne düşen başlar bir anda kalktı. Doğan devam etti: “Görüyorsunuz taraftarlar 2-0 yenik durumda olmamıza rağmen hala bize destek veriyor. İnanıyor. Ben de bu maçı çevirebileceğimize inanıyorum tıpkı onlar gibi. Geriye bir tek şey kalıyor; sizin de inanmanız. Beşiktaş’tan daha kaliteli bir takım olduğumuzu biliyorum. Sizlerin de bireysel olarak daha yetenekli olduğunuzdan kuşkum yok. İstediğiniz zaman her rakibi dize getirebiliriz. Ama şifre bu işte; istediğiniz zaman.”

Erken gol telkini
45 dakikada biten umutlar 15 dakikalık arada yerini inanca ve iddiaya bırakıyor, zaferin temelleri bu kısa sürede atılıyordu. Artık soyunma odasındaki herkes aynı dili konuşuyor, belki de kimse 2-0’lık motivasyon bozucu skoru düşünmüyordu. Süre azalmış, sahaya çıkma vakti yaklaşmıştı. Doğan son uyarıları yapmak zorundaydı; “Şimdi çıkın elinizden gelenin en iyisini yapın, mücadele edin. Beşiktaş’ın topla uzun süre oynayıp oyunu soğutmasına fırsat vermeyin, sahanın her yerinde pres yapın. Erken gol bulursak işin rengi değişir. Size inanan bu insanları stattan boynu bükük göndermeyin.”

‘Kurtuluş’ günü!
Doğan son sözlerini söyledi, Musa ve Mustafa’yı çıkarıp Ferhat ve Ersen’e forma verdi. Selçuk Dereli’nin ikinci yarıyı başlatan düdüğünün öncesinde herkes görevini biliyordu; Trabzonspor kazanacak. Öyle de oldu. Erken gelen ilk Trabzon golü Avni Aker’i şahlandırdı. Tribünler sanki Trabzonspor öne geçmişçesine bağırıyor, Bordo-Mavililer binlerce taraftarının desteğiyle adeta fazla oynuyormuş gibi mücadele ediyordu. Ve beklenen oldu, Trabzonspor 3 gol buldu. Kurtuluş gününde gelen çok anlamlı bu galibiyet Trabzonspor’u gelecek için daha da umutlandırdı.

Serhat DEMİRTAŞ / fanatik

Şuayip Aydın
26.02.2007, 09:19
stepanov gtmesi istemiyorum ziya hocada biraz akıl varsa stepanovu gondermez .......

sarman61
26.02.2007, 09:23
Bence İstanbul Medyasının masa başı yaptığı haberlerden biridir. Chelsa nin milyon euro verdiği bir futbolcuyu neden takasta kullansın ki. Saçma bir haber. Akıllarınca haber yapıyorlar işte. Türkeyinin en iyi defans oyuncusu nu kim verirki

F.Levent Yavuz
26.02.2007, 09:33
Puan tablosuna baktım da, liderle fark 14 puan. Ha bu diğer ezikler hala iddiamız var diyorlarsa, biz de onlardan aşağı kalmayız da! Haydi Trabzon'um her maçı sen kazan, sonrasının ne olacağı hiç belli olmaz. :yattara:

Şuayip Aydın
26.02.2007, 09:37
TÜRKİYE'NİN YURT DIŞINDA TANITIMINI SİZCE EN İYİ KİM YAPIYOR?
MİLLİ TAKIM
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
EFES PİLSEN
ÜLKER EMRE
TUGAY
HALİL
HAMİT
YILDIRAY
MEHMET
OKUR HİDAYET
hayde trabzonspora destek http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=23856

sbay
26.02.2007, 12:38
ERDİNÇ YAVUZ MİLLİ TAKIMA

TERİM ARADI
Sakaryaspor'dan devre arasında tekrar Trabzonspor'a dönen Erdinç, gösterdiği müthiş performansıyla Fatih Terim'in de gözüne girdi. Erdinç'i arayarak kendisine moral veren Terim'in tecrübeli oyuncuyu Türkiye'nin hayati Yunanistan maçı kadrosuna alacağını söylediği belirtildi. Trabzonspor'un başarısı için elinden geleni yaptığını belirten Erdinç, "Beşiktaş maçını da kazanarak ligde ne kadar iddialı olduğumuzu gösterdi" diye konuştu.

hayat61
26.02.2007, 16:28
''Trabzon'la yıldızım barıştı..''

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, ''7 maçı üst üste kazanamadık. O dönemde bile inanın Ziya Doğan'a güven fazlasıyla vardı. O anlamda çok şey yaptık yani yıldızımız barıştı Trabzon ile'' dedi..

26 Şubat 2007,
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, kendisine güvenenleri mahçup etmeyeceğini, önlerindeki iki lig maçını kazanmaları halinde Şampiyonlar Ligi hesapları yapabileceklerini söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, ligtv.com.tr'ye birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. Trabzon'da mutlu olduğunu ve insanların futbolu iyi bildiğini söyleyen Ziya Doğan, "Tüm eleştirilerin en üst seviyeye çıktığı dönemde halkın bize karşı ilgisi alakası ve güveni hiç sarsılmadı. Bu bir teknik direktör için gurur verici bir olay. 7 maçı üst üste kazanamadık. O dönemde bile inanın Ziya Doğan'a güven fazlasıyla vardı. O anlamda çok şey yaptık yani yıldızımız barıştı Trabzon ile. Benim 8 yaşında İstanbul'a gitmeme rağmen yöremden kopmamam, oradaki köylülerimle, halkın içinde beraber olmamın burada onları anlamam açısından bana çok önemli katkıları olduğunu düşünüyorum. Çünkü insan ayırt etmem, insanların hepsini severim. Sevmediğim insan tarzları var. Bunu da net olarak yüzlerine söylerim. Yanlışlarını ve sevmediğimi de çok rahatlıkla söylerim. Onun için burada ben mutluyum" dedi.

Trabzon'da teknik direktörlük yapmanın diğer şehirlere göre zor olduğunu söyleyen Doğan, şöyle konuştu: "İnsanlar çok şartlanıyor. 23 yıl şampiyon olunamıyorsa bu bir günde gelişen bir olay değil. Yıllara dayalı bir özlem var. 1996 yılında şanssız bir şekilde şampiyonluğu kaybettikten sonra bir moral çöküntüsü içerisine girdi Trabzonspor. Ondan sonra da her sene işte bu ilgi alaka karşısında Trabzon'da yeniden bir yapılanma dört dörtlük olmadı. Bugün Ajax takımına bakıyorsunuz zaman zaman Hollanda'da önce bir iskelet oluşturuyor, bu 3-4 sene bir süreç alıyor, ondan sonra da bir bakıyorsunuz Avrupa kupalarında piyasaya çıkıyor. Bunu yıllardır uyguluyor."

Türkiye'de insanların çok sabırsız olduğunu belirten Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Trabzonspor 6 kez şampiyon olduktan sonra hep çıta yüksek. Çıta yüksek olduğu için de her sezon başı transferde ne yapıp ne edip şampiyon olma parolasıyla giriyor. Çok şartlandırıyor halkını, medyasını. O günün şartlarında bazen insanlar kalkıp diyebilmeli ki biraz zamana ihtiyacımız var, bu zaman içerisinde efsane Trabzonspor tekrar gelecektir. Ama bunu demeye kimse cesaret edemiyor. Çünkü kamuoyu onu kabul etmiyor. Onun için de burada her şeyi ince eleyip sık dokuyup çok doğru kararlar verip hata yapmamak gerekiyor. Bu da bir kere yönetim, futbolcu ve teknik adamlar üzerinde büyük bir baskı oluşturuyor. Futbolcu bu baskıyı kaldıramıyor sonuçta bu süre zarfında çalkantılar oluyor. Bu çalkantılar da camiayı olumsuz etkiliyor. Bunun sebepleri bu. Yoksa Trabzonspor benim geldiğim dönemde de şampiyon olabilirdi. Ben bıraktıktan sonra Şenol Hoca zamanında şampiyonluğa çok yakındı. İkisinde de Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynamaya hak kazandı"

Bu sezon hakem hataları nedeniyle 9-10 puan kaybettiklerini, bu puanların şampiyonluk yolunda çok önemli olduğunu anlatan Ziya Doğan, şöyle konuştu: "Kötü dönemlerimizde soğukkanlı olup paniğe girmemiş olsaydık ve hakemler de 3-4 maçta net biçimde takımı etkilemeseydi. Bilerek asla etkilemiyor ama bazen denk geliyor. Şimdi bakın bu hatalarla 9 puan 10 puan etkileyen, kesinlikle alması gereken maçlar vardı. Bu kötü takım denilen Trabzonspor şampiyonluğun en iddialı takımlarından biri olabilirdi. Biraz da tesadüfler takımı o duruma getirdi. Trabzon'da ticaret hayatı duruyor Trabzonspor yenildiği zaman. Bu kadar gündemde olmanın sıkıntısını yaşıyor Trabzonspor camiası. 23 yaşındaki, 25 yaşındaki genç oyuncuların üzerine fazla gidiliyor. Önce bir soğukkanlı olmayı öğreneceğiz. Ama Karadeniz insanının yapısında heyecanlılık var. En idealin kısa sürede olma isteği var. Onun sıkıntılarını yaşıyoruz."

Gelecek sezonun hedeflerini konuşmak için erken olduğunu ve öncelikle bu sezonu en iyi yerde bitirmek istediklerini belirten Ziya Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şu an önümüzdeki senenin hedeflerini konuşmak için çok erken. Önce bu seneyi istediğimiz yerde bitirmek gerekir. İnsanlar bu seneye bakıyor önce. Teknik direktörlerin kaderi de o sezon yapacağı başarıya başarısızlığa göre belirlenecek. Onun için biz uzun yıllar çalışacakmışız gibi hazırlamak zorundayız kendimizi, çalışmamızı. Yarının ne getireceği Türk futbolunda belli değil. Kim ne derse desin saha sonuçları burada rol oynuyor. Bu arada biz mutlaka önümüzdeki senenin de planlarını da yapacağız ama bunu yapmak için bu sene başarılı olmak lazım. Başarılı geçmesi lazım. Dediğiniz gibi 1., 2., 3. olarak ya da Türkiye Kupası ile Avrupa'ya çıkmak. Burada bir hedef koymak da gerçekten zor. Şimdi önümüzde 2 tane deplasman var. Konyaspor ve Galatasaray. Bu maçları da kayıpsız atlatırken lig 2.'liği ve 3.'lüğünün hesaplarını yaparız. Hedef o. Takımıma güveniyorum"

Avrupa'da teknik adamların uzun yıllar takımlarında görev yaptıklarını, Türkiye'de bu konuda büyük sıkıntılar olduğunu anlatan Ziya Doğan, sözlerine şöyle devam etti:
"Türkiye'de son yıllarda belki bir örnek oldu Trabzonspor. Bana inandı ve sonuna kadar da yanımda oldu. Ben bir basın toplantısında 'Teknik adamlar Türkiye'de başarısız olduğu zaman yalnızdır, yalnız kalır, özellikle tek başına kalır' dedim. Ama ben bunu Trabzonspor'da yaşamadım. Bizi yalnız bırakmadılar. Yönetim Kurulu da o konuda istikrardan yana tavır aldı, bu bir gelişmeydi. İşte ben onun için diyorum ki 2. yarı çok başarılı olmamız lazım."

Galatasaray'ın bunu yaptığını belirten Doğan, şöyle konuştu:
"Fatih Terim'in çok başarısız olduğu dönemde aynı şekilde arkasında durdu ve sonra 4 yıl şampiyon oldu. Sonrasında da UEFA Kupası'nı aldı. Şimdi ben demek ki burada şanslılardan bir tanesiyim. Sağduyulu bir Yönetim Kurulu'na sahibiz, burada taraftar da bize destek oldu. Belki kredimiz onların gözünde fazlaydı, sağolsunlar. Çünkü daha önceki yıllarda çok önemli, yani 27 maçın 24'ünü kazanmış takımın teknik direktörüydüm. Oradaki kredimi ve benim çalışma şartlarımı, çalışma ortamımı ve özverimi görmüş olabilirler, bundan dolayı da olumlu bir şekilde taktir ettiler bizi. Biz de iyi sonuçlar almaya devam ederek bu güvene layık olmaya çalışacağız"

Medyada bir kısım insanların yalanla beslendiğini dile getiren Doğan, sözlerini şöyle tamamladı:
"Medyada yalan yanlış bazı insanlar var. Yalanla besleniyor. Attığı yalana kendileri bile inanıyor. Bunları sevmem. Aklı başında oturaklı, okuduğun zaman sana bir şeyler katabilen, doğru habercilik yapan bu işi saygı duyarak yapan insanlar da çok bu ülkede. Ama ben de hep isterim ki yalan yanlış insanlar, o kaliteli insanlara zarar vermesin. Medyanın içerisinde yanlış yapanlar kaliteli insanlara zarar veriyor. Bunun önüne geçilmesi lazım. Benim ağzımdan çıkmayan demeçler yazılıyor. O demeçleri beğenmeyen insanlar köşe yazısı yazıyor. Üzülüyorum"

hayat61
26.02.2007, 16:32
Ulusoy: ''Çiğ yemedik ki midemiz ağrısın"
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısı için Trabzon'da bulunan Başkan Haluk Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nu makamında ziyaret etti. Ulusoy, ''Geçmişteki başkanlık dönemimizde Trabzonspor'a ve Trabzon'a hizmetlerimiz oldu. Trabzon'da futbolun gelişmesinde herkesin emeği var. Biz de bir eser yapalım dedik ama mahkemede yargılanıyoruz. Olsun ne yapalım. Hep şunu söylüyorum, ''Çiğ yemedik ki midemiz ağrısın" diye konuştu..
Hizmeti mi olmuş?!!!!

hayat61
26.02.2007, 16:56
Konya deplasman masraflarımızı iki işadamı karşılayacak
Takımımızın hafta sonu Konyaspor’la oynayacağı deplasman karşılaşmasının masrafları hemşehrimiz iki işadamı tarafından karşılanacak. Buna göre Rixos Otel’de kalacak olan kafilemizin konaklama ücretleri Konya Toshiba Bölge Bayisi Trabzonlu işadamları Adem KÖSEOĞLU VE Yılmaz Yalçın YEŞİLYURT tarafından gerçekleştirilecek.

Değerli iki Trabzonsporlu hemşehrilerimize bu jestlerinden dolayı teşekkür eder, çalışma yaşamlarında da başarılar dileriz…

Ömer SEVİNÇ
26.02.2007, 17:06
Trabzonspor Teknik direktörü Ziya Doğan da Beşiktaş’ı nasıl devirdiğini Maraton.Com.Tr’ye anlattı.

İşte Ziya hocanın ağzından 0-2’den 3-2’ye dönen maçın hikayesi:
"Aslında ilk yarıda da iyi oynadık. Normalde ilk 15-20 dakikada gol bulup devreyi galip kapatmamız gerekiyordu. Olmadı. Talihsiz iki gol yedik. Devre arasında oyuncularıma pes etmemeleri gerektiğini anlattım. Delgado ve Ricardinho yorulacaklardı ve bu bizim işimizi kolaylaştıracaktı. İkinci yarının başlarında bir gol atabilirsek bu maçı alabilirdik, oyuncularıma bunu söyledim. Beşiktaş gol yediği anda skoru koruma telaşına düşecekti, öyle de oldu. Delgado ve Ricardinho çok önemli oyuncular, onlar yorulunca her şey daha kolay oldu.
Bizim gücümüz ortaya çıktı. Delgado ve Rico sıkışınca forvetlerin top almasının da önünü kestik, ilk yarıda bunu yapamamıştık. Daha farklı kazanabilirdik.“

Öte yandan üç yerli teknik adamın, üç büyüklerin başındaki üç yabancı teknik adama, aynı haftada üstünlük sağlamasıyla ilgili görüşlerini de sorduğumuz Ziya hoca bakın neler söyledi:
"Yabancı hocalar çok daha rahat imkanlarla çalışıyor. Onlara hoşgörü çok daha fazla. Biz Trabzon’da bir tek Marcelinho’yu gönderip 4 oyuncu aldık. Yani kulübün ekonomisini de düşünüyoruz. Takımın iskeleti yoktu, yepyeni bir iskelet oluşturduk. Takım olmak kolay değil. Biz her şeyi düşünüyoruz. Yabancılar bu detaylara kafa yormuyor, belki de o nedenle onlara daha çok hoşgörü gösteriliyor. Bilemiyorum.”

Bu arada her maçta olduğu gibi son Beşiktaş maçında da tribünlerden bazı çatlak sesler çıktığını sorduk ve Ziya hoca bu konuda da açık yüreklilikle cevap vererek şöyle konuştu:
“Bir kaç kendini bilmez dışında gerçek taraftar her zaman bizim arkamızda durdu. Çok açık ve net söylüyorum ki onların desteğiyle ayaktayız. Kötü günlerde hep yanımızdaydılar. Hepsine teşekkür ediyorum. Beşiktaş maçında da taraftar maç boyunca desteğini hiç kesmedi. Bir kaç kendini bilmez her kulüpte var, burada da olacaktır. Beş forvet oynatıyorum, zaten topu topu 7 forvet oyuncumuz var hala bana falanca neden oynamıyor diye sorabiliyorlar. Onları ayırmak lazım. Biz gerçek taraftara bakıyoruz, onların desteği olduğu müddetçe bizi kimse yıkamaz.“

--------------------------------------------

Adam 5 forvet oynatıyorum demiş. Ortasahaları da forvet saydığını düşünürsek Umut-Ceyhun-Gökdeniz-Yattara tamam. 5. kim? Ayman mı?

marcelinhos100
26.02.2007, 17:13
KARTAL IN BOMBASI STEPANOV
Beşiktaş yönetimi, Trabzon’un gözden çıkardığı Sırp yıldızla önümüzdeki sezon için el sıkıştı...
BEŞİKTAŞ yönetimi, Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan’ın Celalettin ve Ayman’ı takıma koyabilmek için gözden çıkardığı Milan Stepanov’un işini bitirdi. Siyah-beyazlı idarecilerin, Trabzonspor karşılaşması öncesi Karadeniz ekibinin başkanı Nuri Albayrak ile bir görüşme yaptığı ve tecrübeli futbolcuya resmen talip olduğu ileri sürüldü. Trabzonspor yönetiminin de, Ziya Doğan’ın istemediği Stepanov’u Beşiktaş’a vermeyi düşündüğü, para olarak en ciddi teklifin de şu ana kadar siyah-beyazlı ekipten geldiği ileri sürüldü. Bir sorun çıkmazsa Stepanov seneye Beşiktaş’ta oynayacak. SİYAH-BEYAZLI ekibin savunmasında uzun süredir yaşanan sıkıntı üzerine Beşiktaş’ın böyle bir girişimde bulunduğu öğrenildi. Seneye teknik direktör Jean Tigana’nın gitmesi veya kalması durumunda da tecrübeli futbolcunun Karakartal’da oynayacağı dile getirildi. SAVUNMANIN belkemiği olan Gökhan Zan ile birlikte oynayacak ikinci uzunu arayan idarecilerin, başkan Yıldırım Demirören’in onayı doğrultusunda bu girişimde bulundukları ileri sürüldü. Bu arada Stepanov da Beşiktaş forması giyeceği günü sabırsızlıkla beklediğini dile getirdi.

haberin doğruluğuna inanmıyorum ama ekleyeyim dedim

Mehdi
26.02.2007, 17:16
kaynak ne kardeş?anlarız yalanmı gerçekmi

dedim ama sonunu okuyunca anladım kaynağa bile gerek yok yalan haber.Stephanov bjk forması giymek içinmi sabırsızlanıyomuş?günün eğlencesine koyulur bu haber.

Ömer SEVİNÇ
26.02.2007, 17:17
Bu arada Stepanov da Beşiktaş forması giyeceği günü sabırsızlıkla beklediğini dile getirdi.

Adam Chelsea'nin teklifini reddetti Bjk'ninkini sabırsızlıkla mı bekliyor. Tabi:)

Murat'
26.02.2007, 17:17
bu stepanov işi varya yalanın daniskası

marcelinhos100
26.02.2007, 17:21
kaynak ne kardeş?anlarız yalanmı gerçekmi

dedim ama sonunu okuyunca anladım kaynağa bile gerek yok yalan haber.Stephanov bjk forması giymek içinmi sabırsızlanıyomuş?günün eğlencesine koyulur bu haber.

koyalım kardeş kaynak fotospor tam fotosporluk haber zaten bence stephanov yakında formasını alacaktır ziya varken zor ama oynamasa bile sene sonu avrupanın dev kulüplerine gider kargalar da kim

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2007, 17:28
beşiktaş önce del bosque nin borcunu ödesin. step i alacak para ne gezer onlarda. adamların 2014 e kadar tüm gelirleri temlikli stephanov u alacaklar!!! kuyruklu asparagas haber..:mad: :mad:

Adem Erdoğan
26.02.2007, 17:41
chelsea nın listesinde olan bir futbolcu bjk ye gidermi hiç.

Şentürk
26.02.2007, 17:48
Bu haberler neden BJK maçı sonrası çıktı!!
Zafer başlıklarının altında küçük bir satırda olsa 'milan BJK'ye mi?' diye yazdılar!
Bunu yıllardır yapıyorlar!
Geçin arkadarlar üzülmeyin boşuna;)

Jo-Ann
26.02.2007, 17:50
MuratDinc, senin avatarin seviyorum, çok iyi :alkış:
(but you have changed it now since I wrote this)

hayat61
26.02.2007, 18:27
İşte kupa hakemleri..

Fortis Türkiye Kupası Çeyrek Final rövanş karşılaşmalarının hakemleri belli oldu.. Rövanş maçlarının hakemleri şöyle;
Galatasaray - Kayseri Erciyes
Aytekin Durmaz
Alper Ulusoy
Erdinç Sezertam
Cemil Şensöz

Gaziantepspor - Trabzonspor
İsmet Arzuman
Serkan Ok
Alpaslan Dedeş
Mustafa Kamil Abitoğlu

Vestel Manisaspor - Beşiktaş
Özgüç Türkalp