PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Murat61
22.01.2007, 00:35
olayı nasıl başka tarafa çektiler :mad:

hemde nasıl ulan bunlar warya harbiden isini biliyo ama helal bu hacıosmanogluna bu adamda baskan olmaz ama her yonetimde boyle bi trabzonlu lazım

Enes Berfin
22.01.2007, 00:37
Banane lan senin yardimindan sen o maci katlettin bizim sampiyonlugumuzu elimizden aldin, haciosmanoglu'na katiliyorum alsinlar kaseti oynatsinlar ve cem papila kendi yönettigi macinin önemli pozisyonlarina yorum getirsin, gerci bunu o senesi mactan iki gün sonra telegol programinda yapmislardi, ama ben yine yapilmasindan yanayim daha net ve daha düzgün sekilde pozisyonlari degerlendirsin.

spotreis
22.01.2007, 00:42
Banane lan senin yardimindan sen o maci katlettin bizim sampiyonlugumuzu elimizden aldin, haciosmanoglu'na katiliyorum alsinlar kaseti oynatsinlar ve cem papila kendi yönettigi macinin önemli pozisyonlarina yorum getirsin, gerci bunu o senesi mactan iki gün sonra telegol programinda yapmislardi, ama ben yine yapilmasindan yanayim daha net ve daha düzgün sekilde pozisyonlari degerlendirsin.

onada bır kılıf bulur bu cakallar ama trabzonsporumu yıkmaya kımsenın gucu yetmeyecek bızım yuzyıllık tarıhımız olsaydı sımdıye dunya klubu olmustuk :) bızımle serefsızlık yapmadan ugrasamazlar guclerını ancak boyle kancıklık yaparak yettırmeye calısıyorlar

Bülent Bayraktar
22.01.2007, 00:42
utanmadan birde trabzonluyum diyor ... dümdüz gidecem ama küfür yasak ...

Enes Berfin
22.01.2007, 00:49
onada bır kılıf bulur bu cakallar ama trabzonsporumu yıkmaya kımsenın gucu yetmeyecek bızım yuzyıllık tarıhımız olsaydı sımdıye dunya klubu olmustuk :) bızımle serefsızlık yapmadan ugrasamazlar guclerını ancak boyle kancıklık yaparak yettırmeye calısıyorlar

Haklisin ama yinede bu istanbul basini bizi cekemiyor, Trabzonlu diye onu aff edecek degilizya millet para icin neler yapiyor.

Bu arada Haciosmanoglu diyorki iste aramizda hic trabzonlu yok, tam cem papila araya giriyor ben trabzonluyum diyor, haciosmanoglu: ölemi bilmiyordum yüz ifadesi cok komikti, adam trabzonlu oldugunu duyunca sasirdi :D

Bülent Şirin
22.01.2007, 00:50
Arkadaşlar, lûtfen herkes sükûnet ve seviyesini muhafaza etsin... Burada küfürlü yazılar görüyorum. Kurallarımıza göre küfür ima eden kısaltmalar da yasaktır ve ceza-i müeyyede gerektirir. Şimdi vaktim yok, az sonra çıkmak zorundayım. Eğer yarın sabah bu yazılar yine yerinde kalırsa gereken cezalar tereddütsüz verilir.

Küfür ve hakaretle kimse daha fazla Trabzonsporlu olmuyor, bu söz ve davranışları yönelttiğiniz insanların itibarında da bir eksilme olmuyor. Bu ifadeler sizin ağzınızı ve BMN sayfalarını kirlettiğiyle kalıyor...

Yönetici olarak uyarım, ağabeyiniz olarak da acizane tavsiyemdir...

spotreis
22.01.2007, 00:51
Haklisin ama yinede bu istanbul basini bizi cekemiyor, Trabzonlu diye onu aff edecek degilizya millet para icin neler yapiyor.

Bu arada Haciosmanoglu diyorki iste aramizda hic trabzonlu yok, tam cem papila araya giriyor ben trabzonluyum diyor, haciosmanoglu: ölemi bilmiyordum yüz ifadesi cok komikti, adam trabzonlu oldugunu duyunca sasirdi :D

cem papılayı kesınlıkle affedelım demedım ona en buyuk hakaretlerı yakıstırıyorum sadece bıde kalkmıs trabzonluyum dıyor marıfet sayar gıbı ulan trabzonlu olan degerıne bunu yaparmı bıraksın o ıslerı

Vkgz
22.01.2007, 00:53
demekki hain papilayı biz beslemişiz yıllarca.

Barış
22.01.2007, 00:56
adam hukukçu,yıllar boyu sürüyle sahtekar,dolandırıcı insan görüp belki de onlarla iş yapmış bi zat

kolay kolay renk vermez

gerçi yüzünden sahtekarlık akıyor ya

neyse

ahmetansu61
22.01.2007, 01:02
İbrahim haciosmanoğlu böle izleyince kral adam. taraftarın sesi oluyo. dilimizden anlayan bi yönetici diyorum. sivas maçında önümüzde yıkılıp ağlarken tam bi trabzonsporlu diorum ama bu yönetim içinde haşim le fikir ayrılıklar. yani resmen sidik yarışları aklıma gelince deli oluyorum.
işallah bi şekilde düzelir. yoksa haşim olsun ibrahim olsun ikiside kral adamlar. futboldan anlayan adamlar.

nesta61
22.01.2007, 01:06
demin eziklerin formunu gezdim teker teker antu cok dikkatimi cekti oyle her onune gelen uye olamiyor. guzel calismaa

BiZiM COOOK CALISMAMIZ LAZIM COOOOK

Emre7
22.01.2007, 01:11
görüntüleri kaydedipte link gönderen yokmu izlesek yaw

Emre7
22.01.2007, 01:12
demin eziklerin formunu gezdim teker teker antu cok dikkatimi cekti oyle her onune gelen uye olamiyor. guzel calismaa

niye üye olurken nüfus cüzdan fotokobisi ile 3 fotoğraf mı istiyolar kuş kafalılar

Laz_61
22.01.2007, 01:30
niye üye olurken nüfus cüzdan fotokobisi ile 3 fotoğraf mı istiyolar kuş kafalılar

bak bu güzeldi iste ...:D:D:D:D sanki bankadan kredi aliyorsun...

Hüseyin Çümen
22.01.2007, 02:32

arkadaşım mesela ben üyeyim yavaştan aralarına girdim :D

Vkgz
22.01.2007, 02:34
alkaralardanda 1 haftadır uyelik onayı gelmedi bana. :)
15 gün yokum herkese mutlu başarılı ve ziya doğanlı günler diliyorum:)

6Şafak Aydın1
22.01.2007, 03:25
Gökdeniz G.Saray'a mı gelecek?

Ara transferde Yıldıray ve Hamit için girişimlerde bulunan ancak bu transferleri gerçekleştiremeyen Galatasaray'ın gelecek sezon için büyük bir hedefinin olduğu ortaya çıktı. Sarıkırmızılı yöneticilerin, eski asbaşkanları Ergun Gürsoy'un ısrarla "Alın" dediği Gökdeniz Karadeniz için Trabzon'a sezon sonunda astronomik bir ücret teklif edecekleri öğrenildi.

Gizli hedef

Sarı-kırmızılılar, yıldız oyuncuyu mutlaka transfer etmek istiyor G.Saray, Gökdeniz için beş milyon $ önerecek.

Galatasaray'ın ismi bu aralar sık sık Yıldıray ve Hamit ile anılsa da sarı-kırmızılı ekibin, Gökdeniz Karadeniz'e olan ilgisi hiç azalmıyor. Sezon başında Cimbom'a gelmesi için çalışmalarda bulunan eski yöneticilerden Ergun Gürsoy'un bu oyuncu için yine devrede olduğu ve Trabzonspor'u ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

SPONSORU HAZIR
Galatasaray'a yakınlığıyla bilinen Gökdeniz'in sarı-kırmızılı ekibe gelmeye sıcak baktığı belirtilirken, "Siz yeter ki kulübümü ikna edin" dediği ifade edildi. Riva'nın satılmasıyla düzlüğe çıkmayı hedefleyen Cimbom'un Gökdeniz için 5 milyon doları gözden çıkardığı bildirildi.

fotomac bildigimiz gibi degil, dahada igrenc

nesta61
22.01.2007, 04:25

bende aralarina dalayim dedim yapamadim parali email sarti koymuslar eziklerrr

ama ben napar ne eder aralarina dalarum

AYYILDIZ
22.01.2007, 07:21

Ara transferde Yıldıray ve Hamit için girişimlerde bulunan ancak bu transferleri gerçekleştiremeyen Galatasaray'ın gelecek sezon için büyük bir hedefinin olduğu ortaya çıktı. Sarıkırmızılı yöneticilerin, eski asbaşkanları Ergun Gürsoy'un ısrarla "Alın" dediği Gökdeniz Karadeniz için Trabzon'a sezon sonunda astronomik bir ücret teklif edecekleri öğrenildi.

Gizli hedef

Sarı-kırmızılılar, yıldız oyuncuyu mutlaka transfer etmek istiyor G.Saray, Gökdeniz için beş milyon $ önerecek.

Galatasaray'ın ismi bu aralar sık sık Yıldıray ve Hamit ile anılsa da sarı-kırmızılı ekibin, Gökdeniz Karadeniz'e olan ilgisi hiç azalmıyor. Sezon başında Cimbom'a gelmesi için çalışmalarda bulunan eski yöneticilerden Ergun Gürsoy'un bu oyuncu için yine devrede olduğu ve Trabzonspor'u ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

SPONSORU HAZIR
Galatasaray'a yakınlığıyla bilinen Gökdeniz'in sarı-kırmızılı ekibe gelmeye sıcak baktığı belirtilirken, "Siz yeter ki kulübümü ikna edin" dediği ifade edildi. Riva'nın satılmasıyla düzlüğe çıkmayı hedefleyen Cimbom'un Gökdeniz için 5 milyon doları gözden çıkardığı bildirildi.

fotomac bildigimiz gibi degil, dahada igrenc

Yine sallamışlar ayrıca biz gökdenizi vermiyoruzki bunlar kim ya.

poetricus
22.01.2007, 07:55
Gökdeniz'i hangi parayla alacaklar?
Yoksa Adnan Polat piyasaya mı düştü? Pardon piyasaya mı açıldı?

Erdinç Dilek
22.01.2007, 08:30
Hacıosmanoğlu iyi niyetli ama çok acemice çıkışlar yaptı, taraftar zihniyetiyle konuştu, doğrudur gerektiğinde amatörce düşünmek ve yaşamak doğrudur ama heryerde değil, orda bulundu yer için uygun bir davranış değil, orada taraftarın sesi olacağım diye ani çıkışlar yapmamalıydı, daha geride durup yavaş yavaş nabza göre şerbet vermeliydi, evet katletilmiş bir maç vardır ortada ama bu maçı katleden şahsiyete birşeyler isnat ederken şahsiyeti duruşuna ve zekasına göre elin ikolunu bağlayacak yerlerden başlayacaksın konuya -kaldıkı bunu papila da söyledi işte şöyle şöyle deseydiniz hiç ağzımı açmayacaktım diye-adam avukat adam ağzı iyi laf yapan saliselik düşünüp karar veren ve program çizebilen bir şahsiyet, mesleği icabı... bu programlarda bizi en iyi savunucak adam ahmet ağaoğludur, yada biraz daha pişmesi gerekiyor bu yönetimin bu tip programlara katılmak için, yönetirken pişmesi gerektiği gibi,bu benim şahsi düşüncemdir... birde şu paralel lafını çok az kullansın bu adam..

Erdinç Dilek
22.01.2007, 08:38
birkaç yerde ağzını payını verdi hacıosmanoğlu ama biraz daha donanımlı olması gerekiyor ve diksiyon uçok iyi eee aaa ııı diye lafları uzatmaması konuşmasını durulaştırıyor ve dinleme zevki veriyor, biraz daha genel durursa daha iyi olur yani nokta konulara değinip takıntı yapmamalı

Travelair
22.01.2007, 08:43
İtiraz edip lafını unutması da ilginçti :) Bence de fevri çıkışlardan çok, biraz daha yumuşak bir tavırla anlatabilirdi yapılanları

Evet arkadaşlar gs Gökdeniz'e astronomik teklif yapacakmış 5 milyon $ :D İşte günün eğlencesi yine fotomac'tan :)

Gizli hedef

SPONSORU HAZIR
Galatasaray'a yakınlığıyla bilinen Gökdeniz'in sarı-kırmızılı ekibe gelmeye sıcak baktığı belirtilirken, "Siz yeter ki kulübümü ikna edin" dediği ifade edildi. Riva'nın satılmasıyla düzlüğe çıkmayı hedefleyen Cimbom'un Gökdeniz için 5 milyon doları gözden çıkardığı bildirildi

Faik Yılmaz
22.01.2007, 09:01
yukardaki haberin mizah köşesine alınmasını talep ediyorum....

ahmetto
22.01.2007, 09:05
İtiraz edip lafını unutması da ilginçti :) Bence de fevri çıkışlardan çok, biraz daha yumuşak bir tavırla anlatabilirdi yapılanları

Evet arkadaşlar gs Gökdeniz'e astronomik teklif yapacakmış 5 milyon $ :D İşte günün eğlencesi yine fotomac'tan :)

Gizli hedef

SPONSORU HAZIR
Galatasaray'a yakınlığıyla bilinen Gökdeniz'in sarı-kırmızılı ekibe gelmeye sıcak baktığı belirtilirken, "Siz yeter ki kulübümü ikna edin" dediği ifade edildi. Riva'nın satılmasıyla düzlüğe çıkmayı hedefleyen Cimbom'un Gökdeniz için 5 milyon doları gözden çıkardığı bildirildi

Hani bir laf vardır Ayranı yok içmeye Tattıravalliyle Gider ... diye aklıma bu laf geldi bu haberi Okuyunca

Birde Ergün Gürsoy ismini duyunca Hazımsızlık geçiriyorum artık nedir Bu adamdan çektiğimiz ya:mad:

poetricus
22.01.2007, 09:26
Bir de Ergün Gürsoy ismini duyunca hazımsızlık geçiriyorum artık. Nedir bu adamdan çektiğimiz?

Adam mı? O kelimeyi lafın gelişi kullandınız değil mi?

My
22.01.2007, 09:53
Dili sürçmüş sadece :) Ben ufaktan bir mail döşendiydim. Aklıma her geldikçede döşeneceğim.

ergungursoy@gursoygroup.com.tr

ErayAkyüz
22.01.2007, 10:54
CEYHUN HAREKATI

ATAĞA GEÇİYORLAR
Trabzonspor'da Ceyhun harekatı başlıyor. Takımı yönlendirecek tecrübeli bir isim gerekliliğine karar vererek yönetime Ankaragücü'nden Ceyhun'un alınması yönünde rapor veren Teknik Patron Ziya Doğan, transferin kısa sürede bitirilmesini istiyor. Bu doğrultuda yönetimin, Ankaragücü'nün kapısını çalarak Ceyhun'u resmen isteyerek ve bu transfer için şartları sonuna kadar zorlayacağı ifade edildi.
CEMAL AYDIN FAKTÖRÜ
A.Gücü Başkanı Cemal Aydın'ın Trabzonspor'a yakınlığı transferin gerçekleşme ihtimalini güçlendirirken, Başkent ekibine para+takas teklifi götürüleceği ifade edildi. Trabzonspor'un önermeyi düşündüğü isimler arasında Mustafa Keçeli, Musa Büyük, Çağdaş ve Ferhat'ın olduğu, bu isimlerden 2'si ile birlikte 500 bin $'dan kapıyı açacağı sızan bilgiler arasında. Ceyhun'un transfer harekatını bizzat Başkan Nuri Albayrak'ın yürütüceği ifade e
dildi.
CEYHUN: KARAR A.GÜCÜ'NÜN
Trabzonspor'un kendisini transfer etmek istemesinin mutluluk verici olduğunu ifade eden Ceyhun, "Trabzonspor gibi büyük bir camiada her futbolcu oynamak ister. Ancak A.Gücü ile sözleşmem sürüyor. Eğer iki kulüp anlaşırsa seve seve Trabzonspor'a giderim" diyerek transfer için yeşil ışık yaktı.

pReN@_61
22.01.2007, 11:03
kuralar çekiliyor....hayırlısı olsun

My
22.01.2007, 11:03
Şu an kupa kurası canlı olarak LigTv'de.

Doğan BULAT
22.01.2007, 11:06
CEYHUN HAREKATI

ATAĞA GEÇİYORLAR
Trabzonspor'da Ceyhun harekatı başlıyor. Takımı yönlendirecek tecrübeli bir isim gerekliliğine karar vererek yönetime Ankaragücü'nden Ceyhun'un alınması yönünde rapor veren Teknik Patron Ziya Doğan, transferin kısa sürede bitirilmesini istiyor. Bu doğrultuda yönetimin, Ankaragücü'nün kapısını çalarak Ceyhun'u resmen isteyerek ve bu transfer için şartları sonuna kadar zorlayacağı ifade edildi.
CEMAL AYDIN FAKTÖRÜ
A.Gücü Başkanı Cemal Aydın'ın Trabzonspor'a yakınlığı transferin gerçekleşme ihtimalini güçlendirirken, Başkent ekibine para+takas teklifi götürüleceği ifade edildi. Trabzonspor'un önermeyi düşündüğü isimler arasında Mustafa Keçeli, Musa Büyük, Çağdaş ve Ferhat'ın olduğu, bu isimlerden 2'si ile birlikte 500 bin $'dan kapıyı açacağı sızan bilgiler arasında. Ceyhun'un transfer harekatını bizzat Başkan Nuri Albayrak'ın yürütüceği ifade e
dildi.
Trabzonspor'un kendisini transfer etmek istemesinin mutluluk verici olduğunu ifade eden Ceyhun, "Trabzonspor gibi büyük bir camiada her futbolcu oynamak ister. Ancak A.Gücü ile sözleşmem sürüyor. Eğer iki kulüp anlaşırsa seve seve Trabzonspor'a giderim" diyerek transfer için yeşil ışık yaktı.

Eminim balon haberdir..Bizimkiler futbolcu satmadan fıutbolcu alırlarmı hiç:mad:

pReN@_61
22.01.2007, 11:09
Şu an kupa kurası canlı olarak LigTv'de.

izleyen arkadaşlar haberdar ederse seviniriz ;)

My
22.01.2007, 11:10
TRABZONSPOR - Gaziantep

İlk maçımız 31 Ocakta ikinci maçımız 28 Şubatta. Hayırlı olsun.

emre sami
22.01.2007, 11:11
Rakip antep

Ahmet AYDIN-28
22.01.2007, 11:15
4 büyüklerin birbirine çıkma ihtimali yok muydu?

Dursun Ali Bahçekapılı
22.01.2007, 11:15
Kayseri Erciyesspor-Galatasaray
Fenerbahçe-Gençlerbirliği
Beşiktaş-Vestel Manisaspor
Trabzonspor-Gaziantepspor
4 büyük takımında bibirleriyle eşleşmemesi cok garip.Yarı finale 4 büyük takım da cıkabilir

Dursun Ali Bahçekapılı
22.01.2007, 11:16

Vardı ama kura şansı mı yoksa bir hinlik mi var anlayamadım

celaleddinozlu
22.01.2007, 11:16
iyi bir kura çekmişiz kesinlikle elememiz lazım

Burçak
22.01.2007, 11:17
MARCELİNHO GOLLE BAŞLADI
Marcelinho yeni takımı Wolfsburg formasıyla çıktığı ilk hazırlık maçında göz doldurdu. Takımını Avusturya Wien karşısında galibiyete taşıyan tek golü kaydeden Marcelinho, oynadığı futbolla da alkış topladı. Brezilyalı golcü futbolcu sahanın en iyi futbolcusu olarak gözükürken özellikle verdiği gollük paslarla dikkat çekti. Marcelinho için Alman basını, "İlk maç, ilk gol, Marcelinho'dan rüya gibi bir başlangıç" manşetiyle haber yaptı.

pReN@_61

galiba bilerek bunu yapmıyorlar...

My

Var idi ;)

Oğuuz
22.01.2007, 11:18
4 büyük takımında bibirleriyle eşleşmemesi cok garip.Yarı finale 4 büyük takım da cıkabilir
gerçekten garip :confused:

pReN@_61
22.01.2007, 11:18
gerçekten garip :confused:

bence kasıt var...

Oğuuz
22.01.2007, 11:19
bence kasıt var...
bence yok :)

marcelinhos100
22.01.2007, 11:36
AKALÉ, DEL AUXERRE, PUEDE SER EL SEGUNDOhttp://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/pitarch310506_ES.jpg
Fabiano Eller es el primer fichaje invernal del Atlético (http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/atletico/es/desarrollo/730876.html)

Javier Aguirre quería un central zurdo y ya lo tiene. Se trata de Fabiano Eller. La intención del Atlético era que Eller fichase para la 07-08, pero adelantará su llegada en el presente ejercicio por petición del ‘Vasco’. El jugador ha llegado a un acuerdo con el Atlético por tres años y sólo falta el acuerdo con el Trabzonspor, que puede cerrarse en las próximas horas. La operación se cerraría por 1 millón de euros y su presentación sería inminente.

trapezus61
22.01.2007, 11:38
İyi kura çektik. Şimdiden yarı finalde olduğumuzu söyleyebilirim...

Trabzon:0 - Antep:0
Antep:1- Trabzon:1
:)

marcelinhos100
22.01.2007, 11:39
Eller Atletico Madrid'te

Trabzonspor, Brezilyalı oyuncusu Fabiano Eller'i Atletico Madrid Kulübü'ne verdi. Kulüp genel sekreteri Zekai Dülger, yaptığı açıklamada, Atletico Madrid Kulübü ile yapılan transfer görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını belirterek, "Her şey bitti. Prensipte Atletico Madrid ile anlaşma sağladık" dedi.
Yurt dışında bulunan Fabiaono Eller'in imza atmasıyla bu transfer tamamen gerçekleşmiş olacak.
Trabzonspor Kulübü'nün Atletico Madrid'den 1 milyon avro peşin alacağı bildirildi.
Fabiano Eller, 2004-2005 sezonu öncesinde 920 bin dolar bonservis bedeliyle Trabzonspor'a transfer edilmişti.
Bordo-mavili kulüp, bir diğer Brezilyalı oyuncusu Marcelinho'yu da Almanya'nın Wolfsburg Kulubü'ne 2 milyon 750 bin avroya vermişti.
Trabzonspor'da, Fabiano Eller'in transferiyle Brezilyalı'dan tek oyuncu kaleci Jefferson kaldı.

pReN@_61
22.01.2007, 11:41
AKALÉ, DEL AUXERRE, PUEDE SER EL SEGUNDOhttp://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/pitarch310506_ES.jpg
Fabiano Eller es el primer fichaje invernal del Atlético (http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/atletico/es/desarrollo/730876.html)

Javier Aguirre quería un central zurdo y ya lo tiene. Se trata de Fabiano Eller. La intención del Atlético era que Eller fichase para la 07-08, pero adelantará su llegada en el presente ejercicio por petición del ‘Vasco’. El jugador ha llegado a un acuerdo con el Atlético por tres años y sólo falta el acuerdo con el Trabzonspor, que puede cerrarse en las próximas horas. La operación se cerraría por 1 millón de euros y su presentación sería inminente.

eller A.madridle anlaşmış ...

haber için sağoL

Burçak
22.01.2007, 11:43
edit_________

KuĞu
22.01.2007, 11:47
tuaf muaf kupa isteniyorsa çıkanı elememiz gerekiyor, 2 maçlı olması ve 2. maçın antepte olması avantaj değil gibi görünüyor, hayırlısı.

pReN@_61
22.01.2007, 11:56
bu sene uefaya gitmek zorundayız....

Murat'
22.01.2007, 12:06
eller sanki biraz ucuza gitti gibime geliyor yaaa....

bordoylamavi
22.01.2007, 12:35
eller sanki biraz ucuza gitti gibime geliyor yaaa....
valla aldığımızdan pahalıya gittiyse bence kar bile sayılır.

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 12:57
İlk sınavdan geçer not http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifKonyaspor maçında forma giyen ve 90 dakika oyunda kalan Ayman ve Risp, takımın iyileri arasındaydı. 22.01.2007
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/ayman120.jpg

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 12:58
Teknik direktör Ziya Doğan’ın yoğun ısrarları neticesinde Bordo-Mavili renklere bağlanan ve ilk kez dünkü Konyaspor maçında forma giyip 90 dakika oyunda kalan Ayman ve Risp, takımın iyileri arasındaydı. Risp, soğukkanlı ve risksiz oyun stiliyle ilk maçı olmasına rağmen Stepanov ile beraber iyi bir ikili olacağının sinyallerini verdi. Ayman da Trabzonspor’a olumlu katkılar yapacağını gösterdi. Ön liberodaki görevini aksatmamanın yanı sıra, zaman zaman hücuma da katkılar yaptı.
‘2. yarıdan memnunum’
Maçın ardından kısa bir değerlendirme yapan Doğan, özellikle 2. yarıdaki futbolu övdü ve “İlk yarıdaki mücadele, 2. yarıdaki oyun iyiydi. Rakibe çok az pozisyon verip, önemli gol fırsatları yakalamamız önemli ama hala bir takım eksiklerimiz var” dedi.

:bayrak:

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:00
Ve Eller Atletico Madrid'te! http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifTrabzonspor, Brezilyalı oyuncusu Fabiano Eller’i Atletico Madrid Kulübü’ne verdi. 22.01.2007
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/elle2.jpg
Kulüp genel sekreteri Zekai Dülger, yaptığı açıklamada, Atletico Madrid Kulübü ile yapılan transfer görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını
belirterek, "Her şey bitti. Prensipte Atletico Madrid ile anlaşma sağladık" dedi.
Yurt dışında bulunan Fabiaono Eller’in imza atmasıyla bu transfer tamamen gerçekleşmiş olacak.
Trabzonspor Kulübü’nün Atletico Madrid’den 1 milyon Euro peşin alacağı bildirildi.
Fabiano Eller, 2004-2005 sezonu öncesinde 920 bin dolar bonservis bedeliyle Trabzonspor’a transfer edilmişti.
Bordo-mavili kulüp, bir diğer Brezilyalı oyuncusu Marcelinho’yu da Almanya’nın Wolfsburg Kulubü’ne 2 milyon 750 bin Euro'ya vermişti.
Trabzonspor’da, Fabiano Eller’in transferiyle Brezilyalı’dan tek oyuncu kaleci Jefferson kaldı.

Fatih
22.01.2007, 13:01
Eller 1 milyon euro yani 1 buçuk milyon dolar a gitti 800 bin dolara almıştık zaten böyle bakıldığında kar edildi gibi görünüyo önemli olan bu paranın nasıl kullanılacağı!!!!!

Faik Yılmaz
22.01.2007, 13:03
Eller 1 milyon euro yani 1 buçuk milyon dolar a gitti 800 bin dolara almıştık zaten böyle bakıldığında kar edildi gibi görünüyo önemli olan bu paranın nasıl kullanılacağı!!!!!

AYMANI ALDIK YA..... :)

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:04
‘Yalancı Eller’ http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifEller’in Trabzonspor Yönetimi’ni hedef alan açıklamalarına sert yanıt geldi. 21.01.2007http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifhttp://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifhttp://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifhttp://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifhttp://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifhttp://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifhttp://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifhttp://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/eller2101.jpg
“Başkan benden kaçıyor. Kaderimle oynuyorlar. Sürekli fiyat artırıyor, sözlerinde durmuyorlar” diyen Brezilyalı’nın ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Bordo-Mavili takımın İkinci Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Eller yalan söylüyor. Kulüpte herkesle görüştü. Yönetimin, Trabzon’daki en yetkili ismi olan asbaşkanımızla 2-3 kez bir araya geldi. Atletico Madrid ile anlaştığını 1 milyon Euro getireceğini söyledi. Biz de ‘tamam’ dedik. Sonra Risp, Trabzon’a gelince aklı sıra bizi kontenjan konusunda zor duruma düşürdüğünü sandı, ‘bonservisimi bedava verin yoksa gitmem” dedi. Biz Szymek’i boşa çıkarmıştık, planı tutmadı. Menacer oyunlarına geliyor, yanlış yapıyor. Bu takımdan Marcelinho da ayrıldı ama adam gibi, ‘uygunsa gideyim” dedi. Bir ona bakın, bir de Eller’e” diye konuştu. Eller için A.Madrid’in 1 milyon Euro’ya çıktığı, ancak bu rakamı 2 taksitte ödemek istediği, Trabzon’un da bunu kabul etmediği öğrenildi.

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:06
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/01/22/im/3DB2554CAA5B2A4BB2CCF5EDb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifDoğan: Fark atmalıydık

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, "Oyunun genelinde iyiydik, çok pozisyon bulduk, fark atmalıydık" dedi. Tecrübeli teknik adam, "Son vuruşlarda yine biraz beceriksizdik. Çok sarı kart gördük. Uyarı yapacağım. Hakem de penaltımızı vermedi" diye konuştu. http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)

Faik Yılmaz
22.01.2007, 13:08
hakemin güzelliklerinden hiç bahsetmemiş......

yönetimi ne ki tdsi bahsetsin......

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:09
Haber Tarihi : 2007-01-22CEYHUN HAREKATI!
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/15226.jpg
ATAĞA GEÇİYORLAR
CEMAL AYDIN FAKTÖRÜ
dildi.

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:10
Haber Tarihi : 2007-01-22ERKAN DA BİTECEKG.BİRLİĞİ TAMAM
Trabzonspor, Ayman ve Risp'ten sonra G.Birliği'nin tecrübeli kaptanının da transferini bu hafta içerisinde bitirmeyi amaçlıyor. G.Birliği ile 400 bin EURO karşılığında anlaşan Bordo-Mavililer, yıllık 1 trilyon isteyen Erkan ile de pazarlıklarını sürdürüyor. Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Erkan'ın transferini de bir iki gün içerisinde bitirmeyi amaçladıklarını söyledi.

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:11
Haber Tarihi : 2007-01-22DOĞAN YİNE ZAMAN İSTEDİEKSİK VAR
?Kolay kazanabilecekleri bir maçı berabere bitirdiklerini ifade eden Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, "Çok net pozisyonlar bulup değerlendiremedik. Halbuki maçın ilk yarısında çok gol atabilirdik. Ancak rakibe önemli fırsat vermediğimiz bir maçı bu duruma getirmemeliydik. Bayağı eksiğimiz var, önümüzdeki haftalarda daha iyi oynayacağımıza inanıyorum" dedi.
YAKIŞMADI
?Ayman ve Risp'in kendi sistemlerini iyi bildiği için çabuk uyum sağladığını kaydeden tecrübeli teknik adam, "Yattara ve Musampa'nın da eksikleri var. Biraz zaman lazım, daha iyi olacağız" diye konuştu. Hakem Kuddusi Müftüoğlu'nun maç içinde yanlış kararlar verdiğini savunan Ziya Doğan, "Oyunun tansiyonunu düşüremedi" açıklamasını yaptı. Doğan, "Çok kart gördük. Pozisyon gereği olan kartlara tamam da bize yakışmayan kartlar olmamalıydı. Oyuncularımla bu konuda konuşacağım" dedi.

61viya
22.01.2007, 13:13
bence milan satılabilir satılsında tepkim olmaz çünkü kafasında hep gitmek var bence. kim istemezki adam öte tarafta milyonları veriyo ve sen üç kuruşa top oynuyorsun biraz düşünelim derim. geçen yıl defansta belkide bizi kurtaran oyuncuydu ama bu yıl alternatifleride var defans ta oyuncu bol hazırda para ediyo bence satılsın.

Chelsea den teklif aldığım doğru..Ancak burada mutluyum.yaşım daha küçük.Knedimi geliştirip kariyerime emin adımlarla devam etmek istiyorum." imza milan stepanov!

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:14
BU NE SEVGİ AH!SAHNE ALDILAR
Trabzonspor'da taraftarlar yeni transferler Ayman ve Risp'i bağrına bastı. Dün kupadaki Konyaspor maçında ilk kez Bordo-Mavili forma ile mücadele eden iki oyuncuyu tribüne çağıran taraftarlar, Ayman ve Risp lehinde uzun süre tezahürat yaptılar. Ayman ve Risp'in de bu sevgi gösterisi karşısında büyük mutululuk yaşadıkları gözlendi.
HEDEFİMİZ KUPA
Ayman ve Risp, taraftarın ilgisi ve desteğinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, "Bu sevgiye sahada en iyi şekilde karşılık vermek istiyoruz. Konyaspor karşısında tur atladığımız için mutluyuz. Ligde zirvenin oldukça uzağındayız, bu nedenle kupayı almak için elimizden geleni yapacağız. Bu yönde bir engeli daha aştığımız için mutluyuz" diye konuştular.

Haber Tarihi : 2007-01-22

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:15
ÖNCE O VURDU?Konyaspor maçının 90. dakikasında rakip oyuncuya tekme atıp penaltıya neden olan ve kırmızı kartla oyun dışı kalan Stepanov çok üzgün. Gelecek haftaki lig maçında Kayserispor karşısında forma giyemeyecek olan Sırp oyuncu, "Sedat önce bana dirsek vurdu, hakem ona kart göstermedi. Yine de sinirlerime hakim olmalıydım, çok üzgünüm" diye konuştu.

ahmetto
22.01.2007, 13:17
Haber Tarihi : 2007-01-22CEYHUN
ATAĞA GEÇİYORLAR
CEMAL AYDIN FAKTÖRÜ
dildi.

Musa ve Ferhat ı anladık ta bence Çagdaş ve Mustafa Keceli Takasta kullanılmamalı ve gönderilmemeli

Mehmet Fatih Yavuz
22.01.2007, 13:17
ZİYA DOĞAN KİMİ İSTİYOR
Transferde istediği oyuncuları bir bir takıma kazandırmaya başlayan Teknik Direktör Ziya Doğan şimdi de Ç.Rizespor’un ön liberosu Serhat Akyüz’deki ısrarını sürdürüyor. Yönetime verdiği 10 kişilik listede de yer alan Serhat için bordo-mavili takım Serhat’ı önerdi.Bu teklifi değerlendirmeye alan yeşil-mavili takımdan cevap bekleniyor.

trabzonhaber.net

bu haber doğru mu allah aşkına?
hala ön libero mu arıyoruz.?

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:18
Trabzonspor, burun farkıyla turladıTrabzonspor, yeni transferleri Ayman ve Risp'in de ilk 11'de oynadığı Fortis Türkiye Kupası maçında Konyaspor'la 1-1 berabere kalmasına rağmen çeyrek finale çıktı.http://medya.zaman.com.tr/2007/01/22/trabzon.jpgKaradeniz ekibinin gol umudu Ersen Martin, Konya defansını geçemedi.
İlk yarısı golsüz neticelenen maçın ikinci devresinde oyuna giren Yattara'nın golüyle öne geçen Bordo-Mavililer, Neca'nın penaltısına engel olamadı. 5. dakikada Musa'nın sağdan ortasında, Ersen Martin'in kafa ile indirdiği topu, uygun durumda önünde bulan Gökdeniz, kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda kötü bir vuruş yapınca Bordo-Mavili takım mutlak bir golden oldu. 6. dakikada ceza alanı içinden Ersen Martin'in şutunda, kaleci Oğuzhan ayaklarıyla topu kornere gönderebildi. İlk yarı 0-0 berabere sonuçlandı.
52. dakikada Umut'un pasında ceza alanı içinde uygun durumda topla buluşan Yattara, meşin yuvarlağı filelere gönderdi: 1-0. 86. dakikada Da Silva'nın kullandığı serbest vuruşta kaleci Tolga'nın müdahale edemediği top, direkten oyun alanına döndü. 90. dakikada Konyaspor'un sağ taraftan kullandığı korner atışında, Stepanov ceza alanı içindeki Sedat'ı tekmeyle durdurmak isteyince, hakem Kuddusi Müftüoğlu penaltı noktasını gösterdi. Bu pozisyonda Stepanov da kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Penaltı atışını kullanan Neca, topu kalecinin solundan filelere gönderdi ve maç 1-1 sona erdi.
Yattara büyük alkış aldı
Ligin ilk yarısının 4. haftasında Denizlispor maçında sakatlanarak sahalardan yaklaşık 150 gün uzak kalan Yattara, dünkü karşılaşmada yerini alarak takımına turu getirdi. Gineli yıldız, oynadığı futbolla taraftarlarından büyük alkış aldı. Sakat olan kaleci Jefferson'un yerine ise 2. kaleci Tolga Zengin görev yaptı.

TRABZONSPOR : 1 - KONYASPOR : 1
STAT: Hüseyin Avni Aker
TRABZONSPOR: Tolga 5, Musa 5, Risp 6, Stepanov 5, Çağdaş 5, Hüseyin 6, Ayman 5, Ferhat 4 (Dk. 47 Yattara 5), Gökdeniz 6, Umut 5, Ersen Martin 4 (Dk. 62 Musampa 3)
KONYASPOR: Oğuzhan 5, Fırat 4 (Dk. 62 Sedat 3), Ömer 5, El Saka 4, Erkan 5 (Dk. 83 Uğur ?), Da Silva 5, Mustafa 4, Erman 5, Volkan 4 (Dk. 62 Eren 3), Tayfun 4, Neca 6
GOLLER: Dk. 52 Yattara (Trabzonspor), Dk. 90 Neca (penaltıdan) (Konyaspor)
SARI KARTLAR: Ferhat, Musa, Umut, Musampa, Ayman, Çağdaş / Volkan
KIRMIZI KART: Dk. 90 Stepanov (Trabzon)
HAKEMLER: Kuddusi Müftüoğlu, Mustafa Emre Eyisoy, Nihat Mızrak
İbrahim Şahin, Trabzon

22/01/2007

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:22
Nuri Albayrak'ın Başkanlık OnuruTrabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak (http://www.haberler.com/nuri-albayrak/). Bordo-mavili Kulübe Başkanlık Yapmanın Onurunu Yaşadığını Belirterek, Camia Olarak Birlik İçinde Yeni Bir Sayfa Açmanın Zamanı Geldiğini Söyledi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak (http://www.haberler.com/nuri-albayrak/). Bordo-mavili kulübe başkanlık yapmanın onurunu yaşadığını belirterek, camia olarak birlik içinde yeni bir sayfa açmanın zamanı geldiğini söyledi.

Geçen yıl devraldıkları bayrağı yukarlara taşımak için var güçleri ile çalıştıklarını belirten Albayrak, Trabzonspor Dergisi'nde yer alan açıklamasında, bordo-mavili camiaya ya başkanlık etmenin onurunu yaşadığını belirterek, "Görev süremiz boyunca tüm imkanlarımızı 24 saat boyunca maddi ve manevi olarak kullandık. Bir yıllı hizmetimizde şeffaf, adil ve her konuda açık bir anlayış göstererek her taraftarımızın bilgi sahibi olmasının da kaçınılmaz takipçisi olduk. Bu doğrultuda yeniden bir yapılanma sürecine gitmemiz kaçınılmazdı. Çünkü futbolcu kadromuzun çoğu ruhunu kaybetmişti. Bunun içinde yeni bir ekip oluşturmak için kolları sıvadık. Bunun sonucunda da kaliteli bir ekibi bir araya getirdik. Ancak yeni bir takım olmanın verdiği sıkıntılardan olsa gerek, bazı istemeyeceğimiz sonuçlar aldık. Ama hiç bir zaman yılmadık ve sonuna kadar ekibimizin arkasında güvenimizi hisettirdik. Yaşadığımız saha dışı olayları ve hakem hataları bizim 2006 yılında başarısız olmamızı sağladı. Artık yeni bir sayfa açacağız. Eski başarılı günlerimize de hep beraber birlik olarak ulaşacağımızdan eminim" dedi.İkinci yarıda özlenen Trabzonspor'un geri döneceğine inandığını belirten Albayrak, "Artık yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi. Turkcell Süper Ligi'nde çıkışa geçmek ve Fortis Türkiye Kupası'nda da kupaya uzanmak içinde var gücümüzle savaşacağız. Takımımızın gerçek sahibi olan taraftarlarımızdan sabırlı olmalarını ve takımlarına birlik içinde destek olmalarını bekliyoruz. Sıkıntılı günleri el birliği ile aşacağımıza eminim" ifadelerini kullandı.

(GÖK-MFS-ÖK-S) (İhlas Haber Ajansı)

zeki gursoy
22.01.2007, 13:25
adam pul koleksiyonu yapar gibi ön libero koleksiyonu yapıyor..
bence bi tutku ...
ön liberosuz hayat düşünemiyo adam...
ıssız bi adaya düşse yanına alacağı 3 şeyden biri kesin ön libero..
lazım olur...
irana amerika vuracakmış, savaş çıkarsa kalmaz hemen git ön libero al ziya...
kalmaz markette sonra, karaborsaya düşer...
XXXXX

bu haber doğru mu allah aşkına?
hala ön libero mu arıyoruz.?

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 13:26
Trabzonspor Kart Rekoru Kırdı
Fortis Türkiye Kupası'nda Rakibi Konyaspor ile Kendi Saha ve Seyircisi Önünde 1-1 Berabere Kalarak Çeyrek Finale Yükselen Trabzonspor Kart Rekoru Kırdı. Bordo-mavili Takım 2003-2004 Sezonundan Buyana Oynadığı Maçlara Bakıldığından En Çok Kartı Yeşil-beyazlı Ekip ile Oynadığı Kupa Müsabakasında Gördü.
Fortis Türkiye Kupası'nda rakibi Konyaspor ile kendi saha ve seyircisi önünde 1-1 berabere kalarak çeyrek finale yükselen Trabzonspor kart rekoru kırdı. Bordo-mavili takım 2003-2004 sezonundan buyana oynadığı maçlara bakıldığından en çok kartı yeşil-beyazlı ekip ile oynadığı kupa müsabakasında gördü.

Fortis Türkiye Kupası maçında 6 sarı, 1 de kırmızı kart gören Trabzonspor son 2.5 yılın en çok kartını Konyaspor ile oynadığı müsabakada gördü. Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan (http://www.haberler.com/ziya-dogan/), oyuncularının görmüş olduğu gereksiz kartlara isyan ederken, kart alarmı verdi. Bordo-mavili futbolcuların 2. devrenin ilk maçına Kupa mesaisi ile başlarken rakibi Konyaspor karşısındaki sert bir oyun ortaya koydu. Oyuncuların gergin olmaları kartlara da yansıdı.
Konyaspor ile oynanan Fortis Türkiye Kupası maçında Ferhat, Musa, Umut, Musampa, Ayman, Çağdaş sarı kart görürken, maçın 89. dakikasında Milan Stepanov ise yaptığı hareket sonrası hem kırmızı kart gördü hem de rakibinin penaltı kazanmasını neden oldu ve Konyaspor son dakikada beraberlik golünü elde etti. Trabzonspor bu sezon en çok kartı İstanbul'da Beşiktaş İnönü Stadı'nda oynadığı ve 3-2 galip geldiği müsabakada görmüştü. Bordo-mavili takım bu karşılaşmada 5 sarı kart gördü.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan (http://www.haberler.com/ziya-dogan/) ise Konyaspor maçında görülen kartlara ise isyan etti. Müsabaka esnasında görülen lüzumsuz kartlar için oyuncularının dikkati çekeceğini dile getiren Doğan, "Eksiklerimiz var. Bu eksikleri gidermek için çalışacağız. Çok sarı kart gördük. Mücadele anında sarı kartlara tamam diyebiliriz ama itirazlar sonrası gördüğümüz sarı kartlar bize yakışmadı. Lüzumsuz gördüğümüz kartlar bize sıkıntı verebilir. Bu konuda çok dikkatle olmalıyız" dedi.

Öte yandan, Trabzonspor, Konyaspor maçı ile birlikte bu sezon oynadığı tüm resmi karşılaşmalarda toplam 58 sarı kart ve 2 de kırmızı kart gördü. Takımda en çok kartı ise 8 sarı ve 1 kırmızı kart ile Milan Stepanov görürken, bu oyuncuyu 7 sarı kart ile Hasan Üçüncü, 6 sarı kart ile Çağdaş Atan ve 5 sarı kart ile Musa Büyük izledi. Takım kaptanı Hüseyin Çimşir'in ise 3 sarı ve 1 de kırmızı kartı bulunuyor.

(GÖK-MFS-MFS-MEF-S) (İhlas Haber Ajansı)

Selçuk Baki
22.01.2007, 13:55
Albayrak'ın başkanlık onuru
22 Ocak 2007 Pazartesi 11:49

Geçen yıl devraldıkları bayrağı yukarlara taşımak için var güçleri ile çalıştıklarını belirten Albayrak, Trabzonspor Dergisi'nde yer alan açıklamasında, bordo-mavili camiaya ya başkanlık etmenin onurunu yaşadığını belirterek, "Görev süremiz boyunca tüm imkanlarımızı 24 saat boyunca maddi ve manevi olarak kullandık.

Bir yıllı hizmetimizde şeffaf, adil ve her konuda açık bir anlayış göstererek her taraftarımızın bilgi sahibi olmasının da kaçınılmaz takipçisi olduk. Bu doğrultuda yeniden bir yapılanma sürecine gitmemiz kaçınılmazdı. Çünkü futbolcu kadromuzun çoğu ruhunu kaybetmişti. Bunun içinde yeni bir ekip oluşturmak için kolları sıvadık. Bunun sonucunda da kaliteli bir ekibi bir araya getirdik. Ancak yeni bir takım olmanın verdiği sıkıntılardan olsa gerek, bazı istemeyeceğimiz sonuçlar aldık. Ama hiç bir zaman
yılmadık ve sonuna kadar ekibimizin arkasında güvenimizi hisettirdik.

Yaşadığımız saha dışı olayları ve hakem hataları bizim 2006 yılında başarısız olmamızı sağladı. Artık yeni bir sayfa açacağız. Eski başarılı günlerimize de hep beraber birlik olarak ulaşacağımızdan eminim" dedi

Burçak
22.01.2007, 13:57
güzel bi fıkra

Mehmet Fatih Yavuz
22.01.2007, 14:19
Albayrak'ın başkanlık onuru
22 Ocak 2007 Pazartesi 11:49

Geçen yıl devraldıkları bayrağı yukarlara taşımak için var güçleri ile çalıştıklarını belirten Albayrak, Trabzonspor Dergisi'nde yer alan açıklamasında, bordo-mavili camiaya ya başkanlık etmenin onurunu yaşadığını belirterek, "Görev süremiz boyunca tüm imkanlarımızı 24 saat boyunca maddi ve manevi olarak kullandık.

Bir yıllı hizmetimizde şeffaf, adil ve her konuda açık bir anlayış göstererek her taraftarımızın bilgi sahibi olmasının da kaçınılmaz takipçisi olduk. Bu doğrultuda yeniden bir yapılanma sürecine gitmemiz kaçınılmazdı. Çünkü futbolcu kadromuzun çoğu ruhunu kaybetmişti. Bunun içinde yeni bir ekip oluşturmak için kolları sıvadık. Bunun sonucunda da kaliteli bir ekibi bir araya getirdik. Ancak yeni bir takım olmanın verdiği sıkıntılardan olsa gerek, bazı istemeyeceğimiz sonuçlar aldık. Ama hiç bir zaman
yılmadık ve sonuna kadar ekibimizin arkasında güvenimizi hisettirdik.

Yaşadığımız saha dışı olayları ve hakem hataları bizim 2006 yılında başarısız olmamızı sağladı. Artık yeni bir sayfa açacağız. Eski başarılı günlerimize de hep beraber birlik olarak ulaşacağımızdan eminim" dedi

bu anlattığı masalı kimden almış..?
la fontain??

Murat'
22.01.2007, 14:24
bu anlattığı masalı kimden almış..?
la fontain??

yok yok dede korkuttan almış:)

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 14:32
Kayserispor, Trabzonspor Deplasmanına İddialı Hazırlanıyor
Kayserispor'da Trabzonspor'la Oynayacağı Maçın Hazırlıkları Bütün Hızıyla Sürerken, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Eksikleri Olduğunu Ancak Bunu Bir Mazeret Olamayacağını Belirterek, Trabzon Deplasmanından Mutlu Olacak Bir Sonuçla Döneceklerini Söyledi.
Kayserispor'da Trabzonspor'la oynayacağı maçın hazırlıkları bütün hızıyla sürerken, teknik direktör Ertuğrul Sağlam, eksikleri olduğunu ancak bunu bir mazeret olamayacağını belirterek, Trabzon deplasmanından mutlu olacak bir sonuçla döneceklerini söyledi.

Sağlam, "Trabzonspor ikinci yarı öncesi takviye yaparak kadrosunu güçlendirdi. İkinci yarının ilk maçı olması açısından da Trabzonspor evinde şanslı görünüyor. Noksanlarımızı mezaret olarak göstermiyoruz. Trabzon'dan mutlu olacak bir sonuç alacağız" dedi.
Kaptan Bülent Bölükbaşı'nın en az iki hafta sahalardan ayrı kalacağını, Toledo ve Fatih Ceylan'ın ise sarı kart cezalısı olduğunu hatırlatan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Cezaları mazeret olarak göstermiyoruz. Kadroda bu oyuncuların yerini dolduracak arkadaşlarımız var. Türkiye Kupası'ndan elenmemizin ardından ağırlığımızı Süper Lig'e vereceğiz. Trabzonspor karşısında hedefimiz 3 puan olacak" dedi.

Önce kapalı halı sahada idman yapan sarı kırmızılı futbolcular, daha sonra kondisyon salonuna geçerek, ağırlık çalıştı. Kayserispor'un Trabzonspor maçı için yaptığı ilk antrenmana sakatlığı nedeniyle kaptan Bülent Bölükbaşı ile Ümit Milli Takım kampına giden Özgürcan katılmadı. Hafif sakatlığı olan Kamber de sadece ağırlık antrenmanı yaptı. (Doğan Haber Ajansı)

Çetin
22.01.2007, 15:40
güzel bi fıkra

+ 1967 doğru söze ne denir

Can52
22.01.2007, 15:48
Haciosmanoglu Trabzonspor yönetiminden degilmi?
Yönetim istifa deniliyorsa , kendiside dahildir.
Simdi TV önünde 2 yil önceki olayi ve hicbir getirisi olmayan bir muhabbetmi alkislaniyor burda? Vallahi pes.

Yani genel olarak basarisiz ol ama Tv önünde baska konular üzerinde konus , o zaman basarilimi olundu??? Pes dogrusu...

Bu isler bu kadar basitse, Secimler TV önünde olsun, kim masaya en sert yumrugu koyarsa o baskan olsun...

Özge
22.01.2007, 15:51
Trabzonspor kart rekoru kırdı

Fortis Türkiye Kupası'nda rakibi Konyaspor ile kendi saha ve seyircisi önünde 1-1 berabere kalarak çeyrek finale yükselen Trabzonspor kart rekoru kırdı.

Bordo-mavili takım 2003-2004 sezonundan buyana oynadığı maçlara bakıldığından en çok kartı yeşil-beyazlı ekip ile oynadığı kupa müsabakasında gördü.

Fortis Türkiye Kupası maçında 6 sarı, 1 de kırmızı kart gören Trabzonspor son 2.5 yılın en çok kartını Konyaspor ile oynadığı müsabakada gördü. Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, oyuncularının görmüş olduğu gereksiz kartlara isyan ederken, kart alarmı verdi. Bordo-mavili futbolcuların 2. devrenin ilk maçına Kupa mesaisi ile başlarken rakibi Konyaspor karşısındaki sert bir oyun ortaya koydu. Oyuncuların gergin olmaları kartlara da yansıdı.

Konyaspor ile oynanan Fortis Türkiye Kupası maçında Ferhat, Musa, Umut, Musampa, Ayman, Çağdaş sarı kart görürken, maçın 89. dakikasında Milan Stepanov ise yaptığı hareket sonrası hem kırmızı kart gördü hem de rakibinin penaltı kazanmasını neden oldu ve Konyaspor son dakikada beraberlik golünü elde etti. Trabzonspor bu sezon en çok kartı İstanbul'da Beşiktaş İnönü Stadı'nda oynadığı ve 3-2 galip geldiği müsabakada görmüştü. Bordo-mavili takım bu karşılaşmada 5 sarı kart gördü.
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise Konyaspor maçında görülen kartlara ise isyan etti. Müsabaka esnasında görülen lüzumsuz kartlar için oyuncularının dikkati çekeceğini dile getiren Doğan, "Eksiklerimiz var. Bu eksikleri gidermek için çalışacağız. Çok sarı kart gördük. Mücadele anında sarı kartlara tamam diyebiliriz ama itirazlar sonrası gördüğümüz sarı kartlar bize yakışmadı. Lüzumsuz gördüğümüz kartlar bize sıkıntı verebilir. Bu konuda çok dikkatle olmalıyız" dedi.

Öte yandan, Trabzonspor, Konyaspor maçı ile birlikte bu sezon oynadığı tüm resmi karşılaşmalarda toplam 58 sarı kart ve 2 de kırmızı kart gördü. Takımda en çok kartı ise 8 sarı ve 1 kırmızı kart ile Milan Stepanov görürken, bu oyuncuyu 7 sarı kart ile Hasan Üçüncü, 6 sarı kart ile Çağdaş Atan ve 5 sarı kart ile Musa Büyük izledi. Takım kaptanı Hüseyin Çimşir'in ise 3 sarı ve 1 de kırmızı kartı bulunuyor.

maskeli61
22.01.2007, 16:02
Nuri Albayrak: "Yılmadık"
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak. Bordo-mavili kulübe başkanlık yapmanın onurunu yaşadığını belirterek, camia olarak birlik içinde yeni bir sayfa açmanın zamanı geldiğini söyledi.

Geçen yıl devraldıkları bayrağı yukarlara taşımak için var güçleri ile çalıştıklarını belirten Albayrak, Trabzonspor Dergisi'nde yer alan açıklamasında, bordo-mavili camiaya ya başkanlık etmenin onurunu yaşadığını belirterek, "Görev süremiz boyunca tüm imkanlarımızı 24 saat boyunca maddi ve manevi olarak kullandık. Bir yıllı hizmetimizde şeffaf, adil ve her konuda açık bir anlayış göstererek her taraftarımızın bilgi sahibi olmasının da kaçınılmaz takipçisi olduk. Bu doğrultuda yeniden bir yapılanma sürecine gitmemiz kaçınılmazdı. Çünkü futbolcu kadromuzun çoğu ruhunu kaybetmişti.Bunun içinde yeni bir ekip oluşturmak için kolları sıvadık. Bunun sonucunda da kaliteli bir ekibi bir araya getirdik. Ancak yeni bir takım olmanın verdiği sıkıntılardan olsa gerek, bazı istemeyeceğimiz sonuçlar aldık. Ama hiç bir zaman yılmadık ve sonuna kadar ekibimizin arkasında güvenimizi hisettirdik. Yaşadığımız saha dışı olayları ve hakem hataları bizim 2006 yılında başarısız olmamızı sağladı. Artık yeni bir sayfa açacağız. Eski başarılı günlerimize de hep beraber birlik olarak ulaşacağımızdan eminim" dedi.

İkinci yarıda özlenen Trabzonspor'un geri döneceğine inandığını belirten Albayrak, "Artık yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi. Turkcell Süper Ligi'nde çıkışa geçmek ve Fortis Türkiye Kupası'nda da kupaya uzanmak içinde var gücümüzle savaşacağız. Takımımızın gerçek sahibi olan taraftarlarımızdan sabırlı olmalarını ve takımlarına birlik içinde destek olmalarını bekliyoruz. Sıkıntılı günleri el birliği ile aşacağımıza eminim" ifadelerini kullandı.

22.01.2007

Kaynak : İHA

adamı hayatı yalan dolan şurda verdigin demeçte hangisine inanmammız gerekiyo bi cümle yok dogru olan sanki sen başka bi yerdesein biz başka birede ve 2-3 tane TRABZONSPOR var heralde sen hangi takımlısın ya ne anlatıyon ALLAHINI severse ya bi kop git daaa

celaleddinozlu
22.01.2007, 16:13
bu başlık trabzonspor son dakika haberleri olarak değiştirildi fakat hala trabzon dışındaki şeyler buraya konuluyor lütfen sadece trabzonumuz ile alakalı bilgileri haber olarak koyalım

Özge
22.01.2007, 16:23
Ziya Doğan: Rakiplerin hepsi güçlü
Teknik Direktörümüz Ziya Doğan Türkiye Kupası Çeyrek Final kurasıyla ilgili bir değerlendirme yaptı.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif
Kupada bu aşamaya gelmiş tüm ekiplerin gücünü gösterdiğini kaydeden Doğan, “Gaziantepspor da bu yönde kendini ispatlamış takımlardan biri. Bizim için önemli olan kendi takımımızın durumudur. Biz turu nasıl geçeceğimizin hesaplarını yapıyoruz. Hedef kupada şampiyonluksa önümüzdeki tüm rakipleri yenmemiz gerekli. Bu gerçekten hareketle hazırlıklarımızı o yönde sürdüreceğiz” dedi.

Doğan, Çeyrek final’in ilk müsabakasından avantajlı bir skorla ayrılmak istediklerinin de altını çizdi.

marcelinhos100
22.01.2007, 16:52
A.Gücü Başkanı Cemal Aydın'ın Trabzonspor'a yakınlığı transferin gerçekleşme ihtimalini güçlendirirken, Başkent ekibine para+takas teklifi götürüleceği ifade edildi. Trabzonspor'un önermeyi düşündüğü isimler arasında Mustafa Keçeli, Musa Büyük, Çağdaş ve Ferhat'ın olduğu, bu isimlerden 2'si ile birlikte 500 bin $'dan kapıyı açacağı sızan bilgiler arasında. Ceyhun'un transfer harekatını bizzat Başkan Nuri Albayrak'ın yürütüceği ifade edildi.
Trabzonspor'un kendisini transfer etmek istemesinin mutluluk verici olduğunu ifade eden Ceyhun, "Trabzonspor gibi büyük bir camiada her futbolcu oynamak ister. Ancak A.Gücü ile sözleşmem sürüyor. Eğer iki kulüp anlaşırsa seve seve Trabzonspor'a giderim" diyerek transfer
için yeşil ışık yaktı

marcelinhos100
22.01.2007, 16:57
MARTİNEZ TRABZON'A DOĞRU

http://www.spordabugun.com/images/haber/8634.jpg

kaynak

sporda bugün sitesi stv ile yakın yalan olacagını zannetmiyorum

jefferson61sefa
22.01.2007, 18:17
martinez için sakarya yönetimine jeff m.keçeli f.akyel i + 500 bin dolar teklif etmişler ancak sakarya erdinç meselesinden trabzona satmıcakmış martinezi

bordox
22.01.2007, 18:35
martinez için sakarya yönetimine jeff m.keçeli f.akyel i + 500 bin dolar teklif etmişler ancak sakarya erdinç meselesinden trabzona satmıcakmış martinezi

Bu kadar etmez bu adam ya?Kim neye göre veriyor bu kararı anlamıyorum.Sakarya yönetimi bu teklifi geri çevirdiyse enealiğine yanmasın derim.Sağolsunlar bize iyilik yapmışlar.
Konya'dan Oguzhan'ı alalım geleceği var bence.

Erdal
22.01.2007, 19:41
A.Gücü Başkanı Cemal Aydın'ın Trabzonspor'a yakınlığı transferin gerçekleşme ihtimalini güçlendirirken, Başkent ekibine para+takas teklifi götürüleceği ifade edildi. Trabzonspor'un önermeyi düşündüğü isimler arasında Mustafa Keçeli, Musa Büyük, Çağdaş ve Ferhat'ın olduğu, bu isimlerden 2'si ile birlikte 500 bin $'dan kapıyı açacağı sızan bilgiler arasında. Ceyhun'un transfer harekatını bizzat Başkan Nuri Albayrak'ın yürütüceği ifade edildi.
Trabzonspor'un kendisini transfer etmek istemesinin mutluluk verici olduğunu ifade eden Ceyhun, "Trabzonspor gibi büyük bir camiada her futbolcu oynamak ister. Ancak A.Gücü ile sözleşmem sürüyor. Eğer iki kulüp anlaşırsa seve seve Trabzonspor'a giderim" diyerek transfer
için yeşil ışık yaktı
ceyhun kaç yaşında yani yaş anlamında sıkıntı yoksa bana göre yusuf ve ceyhun milli takımda her zaman oynayabilecek iki yetenek .ama oynatabilirmiyiz onu bilmiyorum

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 21:18
Kupada Çeyrek Final İlk Maçlarının ProgramıFortis Türkiye Kupası'nda, Çeyrek Final İlk Maçlarının Programı Belli Oldu.

Fortis Türkiye Kupası'nda, çeyrek final ilk maçlarının programı belli oldu.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, kupada çeyrek final ilk maçlarının programı şöyle:

30 Ocak Salı:

20.00 Fenerbahçe-Gençlerbirliği (FB (http://www.haberler.com/fb/) Şükrü Saracoğlu)

31 Ocak Çarşamba:

17.00 Trabzonspor-Gaziantepspor (Hüseyin Avni Aker)

20.00 Beşiktaş-Vestel Manisaspor (BJK (http://www.haberler.com/bjk/) İnönü)

1 Şubat Perşembe:

20.00 Kayseri Erciyesspor-Galatasaray (Büyükşehir Belediyesi Atatürk) (Anadolu Ajansı)

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 21:20
18. ve 19. Hafta Maç ProgramıTurkcell Süper Lig'de 18. ve 19. Hafta Maçlarının Programı Belli Oldu.

Turkcell Süper Lig'de 18. ve 19. hafta maçlarının programı belli oldu.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, ligde 18. ve 19. hafta maçlarının programı şöyle:

-18. Hafta-

26 Ocak Cuma:

20.00 Kayseri Erciyesspor-Fenerbahçe (Büyükşehir Belediyesi Atatürk)

27 Ocak Cumartesi:

14.00 Gençlerbirliği-Sivasspor (Ankara 19 Mayıs)

14.00 Çaykur Rizespor-Antalyaspor (Rize Atatürk)

19.00 Galatasaray-Ankaraspor (Ali Sami Yen)

28 Ocak Pazar:

14.00 Sakaryaspor-Konyaspor (Adapazarı Atatürk)

14.00 Ankaragücü-Bursaspor (Ankara 19 Mayıs)

14.00 Denizlispor-Gaziantepspor (Denizli Atatürk)

16.00 Trabzonspor-Kayserispor (Hüseyin Avni Aker)

19.00 Beşiktaş-Vestel Manisaspor (BJK (http://www.haberler.com/bjk/) İnönü)

-19. Hafta:-

2 Şubat Cuma:

20.00 Fenerbahçe-Gençlerbirliği (İzmir Atatürk)

3 Şubat Cumartesi:

14.00 Antalyaspor-Sakaryaspor (Antalya Atatürk)

14.00 Konyaspor-Denizlispor (Konya Atatürk)

19.00 Vestel Manisaspor-Trabzonspor (Manisa 19 Mayıs)

4 Şubat Pazar:

14.00 Bursaspor-Kayseri Erciyesspor (Bursa Atatürk)

14.00 Sivasspor-Çaykur Rizespor (4 Eylül)

14.00 Ankaraspor-Ankaragücü (Ankara 19 Mayıs)

16.00 Gaziantepspor-Beşiktaş (Kamil Ocak)

19.00 Kayserispor-Galatasaray (Büyükşehir Belediyesi Atatürk) (Anadolu Ajansı)

DOĞA SARAÇ
22.01.2007, 21:24
http://www.internethaber.com/images/news/14789.jpg
Çeyrek finale çıkan Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan, Gaziantepspor kurasını değerlendirdi.
22 Ocak 2007 Pazartesi 16:23
Fortis Türkiye Kupası'nda Konyaspor ile 1-1 berabere kalarak çeyrek finale çıkan Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan, Gaziantepspor kurasını değerlendirdi. Kupa'da çeyrek final aşamasına gelmiş tüm takımların güçlü olduğunu belirten Doğan," Gaziantepspor da bu yönde kendini ispatlamış takımlardan biri. Bizim için önemli olan kendi
takımımızın durumudur. Biz turu nasıl geçeceğimizin hesaplarını yapıyoruz. Hedef kupada şampiyonluksa önümüzdeki tüm rakipleri yenmemiz gerekli. Bu gerçekten hareketle hazırlıklarımızı o yönde sürdüreceğiz"
dedi.

Ziya Doğan, Çeyrek Final'in ilk müsabakasında kendi sahalarında Gaziantepspor ile karşılaşacaklarını belirterek, ilk maçta avantajlı bir skor elde etmek istediklerini söyledi.

sulo61gun
22.01.2007, 22:18
Arkadaşlar Ziya hoca Kuzey tv de canlı yayında 1 veya 2 transfer daha yapılacağını söyledi.Başkan uğraş veriyormuş.Gelişmeler oldukça haber vermeye devam edecem.

bu oyuncu cehhun olabilir.çünkü ilerde top tutan bi oyuncu olduğunu söyledi ziya hoca .spiker ceyhun mu diye sorunca isim vermek istemiyorum dedi.

Bahtiyar
22.01.2007, 22:22
Arkadaşlar Ziya hoca Kuzey tv de canlı yayında 1 veya 2 transfer daha yapılacağını söyledi.Başkan uğraş veriyormuş.Gelişmeler oldukça haber vermeye devam edecem.

bu oyuncu cehhun olabilir.çünkü ilerde top tutan bi oyuncu olduğunu söyledi ziya hoca .spiker ceyhun mu diye sorunca isim vermek istemiyorum dedi.

çok güzel musampa yı da yedi ziya tam bir üçüncü lig takımı olduk.
tebrikler ziya
tebrikler hacıosmanoğlu
tebrikler isiin

kutoz
22.01.2007, 22:36
ÖNCE O VURDU?Konyaspor maçının 90. dakikasında rakip oyuncuya tekme atıp penaltıya neden olan ve kırmızı kartla oyun dışı kalan Stepanov çok üzgün. Gelecek haftaki lig maçında Kayserispor karşısında forma giyemeyecek olan Sırp oyuncu, "Sedat önce bana dirsek vurdu, hakem ona kart göstermedi. Yine de sinirlerime hakim olmalıydım, çok üzgünüm" diye konuştu.

Ah Stepano ah... Senin bu hareketin, sadece galibiyetten etmedi bizi. Ayrıca Trabzonsporumuz beraber kalarak, 400 YTL.lik kuponumu da yaktın... :o

A.Gökhan AKIN
22.01.2007, 23:11
www.kuzeymedya.com (http://www.kuzeymedya.com) da ziya doğan canlı yayında isteyen izleyebilir arkadaşlar

oguzkoc
22.01.2007, 23:28
ulan ilerde top tutabilen bi oyuncu istiosun madem oynat musampayi ya ceyhun kim!!!

ne bicim adamsin sen ziya anlamiorum ben seni yaa!!

Murat Hızal
22.01.2007, 23:34
Ceyhun Trabzonsporda oynayacak adam değil. hele Musampa gibi adamın varsa elinde hiç değil.
Sağbeke adam alsın yahu dilimizde tüy bitti:)

wien_ts
22.01.2007, 23:52
yayini izleyebilenler ziya doganin anlattiklarini kisaca yazarlarsa cok makbule gececek..

poetricus
23.01.2007, 09:38
Akşam Ziya Doğan Kuzey TV'deydi. Kendisine bir taraftar sorusu aktardılar:
-"Ersen, Umut, Yattara, Musampa ve Gökdeniz'i ne zaman ilk on birde göreceğiz?
Cevap:
-"Orta sahada kim koşacak?"
Bu durumda ne denir? Başka sorum yok Sayın Yargıç, pardon Sayın Doğan!

kudu_61
23.01.2007, 10:16
Cevap:
Trabzonun hiçbir kanalının uyduda olmadığı gibi kuzey tv de uyduda olmadığı için izleyemedim keşke o seyircimiz kadro verseydi ziya hocaya
jeff
ufukhan-risp-step-murat o
ayman-hüseyin
yattara-gökdeniz-kiki
umut
orta sahada ayman ile hüseyin koşacak gökdeniz yardımcı olacak ve kiki 1 sezon boyunca a.madrit te ön libero oynamış yani oda koşabilir yeter ki hazırlanabilsinler...

Faik Yılmaz
23.01.2007, 10:18
musampanın yattara ile ne kadr güzel ver-kaçlar yapabildiğini konya maçı ile gördük......

yeterki adamı 4-5 maç oynatalım takım arkadaşlarına ısınsın.....

Şuayip Aydın
23.01.2007, 10:18
musampa oynasın hem oynu kurar hemde gol atar tam ısınıyo mac sona eriyo olmaz bole cahillik

Şuayip Aydın
23.01.2007, 10:19
aynen katılıyom abi sana

KuĞu
23.01.2007, 10:25
ceyhun bence tam isabet olur ben bu transferin yapılmasını bekliyorum.

..................... umut........................

....................gökdeniz...................... .
.musampa ....................... yattara.....

.....................ceyhun.......................
..... hüseyin ........................ayman....

...........çağdaş stephanov risp ............

.......................martinez...................

ender77
23.01.2007, 10:32
Trabzonsporlu futbolcu arkadaşlar sizlere sesleniyorum

Sevgili futbolcu arkadaşlarım, lütfen yazdıkklarımı iyi okuyun ve okuduktan sonra iyice düşünün.

Sevgili okuyucularım, belki futbolcu arkadaşların benim yazımdan haberleri olmayabilir. Lütfen siz onları uyarın ve bu yazdıklarımı okusunlar.

Son günlerde Trabzon üstüne oynanan oyunlardan, Trabzonlu olarak canınız sıkılıyor biliyorum. Ama şöyle bir düşünün, Trabzon üstüne oynanan oyunlar bugün mü başladı?

2 sene üst üste Trabzonspor’a Kıbrıs Rum kesiminden rakip çıkması normal mi sizce?

Hele birincisi Türkiyenin Başbakanı ile İngiltere’nin Başbakanı, tamda İngiltere’de ikili görüşme yaparken!

Ya Mersin’de Türk bayrağının yere atılarak üstüne basıldığını gösteren görüntülerden sonra, sıcağı sıcağına TAYAD’lıların, Trabzon’da olmadığı halde, F tipi cezaevlerini protesto etmek için; şehrin en kalabalık yerinde ilk bakışta Trabzonluların tepkisini çekecek renkte bayrak açarak olay çıkmasına sebep verildiğini unuttunuz mu?

Peki, bu olay ne zaman yapıldı?

Ertesi hafta Trabzonspor’un, Diyarbakır’la maçı olduğu haftaya denk getirildi!

O maç ne oldu?

İki taraf futbolcuların sağduyusu ve emniyet ve silahlı kuvvetlerin iyi organize olmasından dolayı olaylar stat dışına taşmasına rağmen Trabzonsporlu futbolculara bir zarar vermeden atlatıldı!

Yani Türkiye’nin en köklü iki şehri Trabzon ve Diyarbakır karşı karşıya getirilmeye çalışıldı. Şükürler olsun ki sağ duyu galip geldi..

Trabzonlular, Türkiye’nin çimentosu olduklarının hiçbir zaman unutmadılar!

Bu tuzakları kuranlar, baktılar ki Türk toplumu kolaylıkla prokovasyonlara gelmiyor, bir müddet için geri çekilme kararı aldılar.

Ama geri çekilmek, onlar için bırakmak anlamına hiçbir zaman gelmez!

Önce Trabzon’daki çete kavgalarının ve cinayetlerinin gazete sütunlarında yer almasını sağladılar.

Halbuki bu olayları büyüttüklerinde istatistikler Türkiye’nin en az suç işlenen şehrinin Trabzon olduğunu yazıyordu, ama gazetelere bunu aksettirmediler.

Daha sonra Trabzonsporlu Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz’in kurşunlanması olayı ön plana çıktı!

Yaşı küçük bir Trabzonlu durup dururken bir papazı katletti!

Günlerce Trabzon şehrinden bahsedildi!

Şimdide yine Trabzonlu bir genç, Türk vatandaşı bir Ermeni kardeşimizi katletti!

Artık Trabzonlular, iyi yürekli insanlar vicdan azabı çekmeye başladılar. Her olayın altından çıkmaktan bıkıp usandılar.

Hâlbuki bunların altından Trabzonlunun çıkmasının tesadüf olmadığını, yukarda verdiğim örneklerden iyice anlamanız gerekir.

Peki, Trabzon’un üstüne bu oyunlar oynanırken, dost olduklarını söyleyenler ne yapıyorlar?

Fatih Altaylı diyor ki “Trabzon’da birilerinin bir grup oluşturmaya çalıştıkları net olarak ortada, kurtlar vadisi benzeri bir yapılanma oluşuyor. İşsiz güçsüz, ailevi durumları bozuk, psikolojik sorunları olan genç çocuklar.”

Ertuğrul Özkök diyor ki “küçük katiller üreten iklim”

analiz@HaberTürk diyor ki “Türkiye’nin kaderi iki tane cahil, yağlı saçlı yazarın doldurduğu küçük katillere bırakılmaz “ ( yağlı saçlı dediği Trabzonlu Yazar Nihat Genç)

Ben şimdi onlara soruyorum?

Ordu nereye mudahale etsin? diyorsunuz!

Ordu nereye mudahale etsin?

Ağzınızdan çıkan cümlenin nerelere gittiğini düşünüptemi söylüyorsunuz.

Siz Irak’la , Trabzonu karıştırdınız herhalde!

Nihat Genç’i beğenirsiniz veya beğenmezsiniz o sizin bileceğiniz bir şey. Ama alay edemezsiniz. Mademki Türkiye’yi bu kadar çok seviyorsunuz, teröriste gerilla diyen Yaşar kemal için ne yazdınız?

Öyle yüksek yerlerde büyük laflar etmek kolaydır.

Trabzon’un başına bu işler gelirken, hanginiz devlete Trabzon’daki işsizlikten bahsettiniz?

Başka şehirlerde, bir günde yüzlerce fabrika temeli atılırken, Trabzon’a hiç yatırım yapmayanlar için ne dediniz?

Bütün yoksulluğuna rağmen isyan etmeyip, Trabzonspor’uyla teselli bulan bu insanların elinden hakem tarafından şampiyonluğu alınırken nerelerdeydiniz?

Ne yazdınız?

Ne söylediniz?

Şimdi sizlere soruyorum.

Suçlu ekonomik sarsıntı geçiren Trabzon’mu?

Yoksa onun sorunlarını görmezden gelen sizlermisiniz?

Sevgili köşe yazarları!

Biz Trabzonlular sizden bir şey beklemiyoruz!

Bizler asil insanlarız, kendi işimizi kendimiz hallederiz,

FUTBOLCU ARKADAŞLAR!

sizlere sesleniyorum.elinize tarihi bir fırsat geçti,bunu kullanın. Bu şehrin moralmen çokmüş insanlarını, ancak siz güldürebilirsiniz. Bu sizin için tarihi bir fırsattır.

Bu şehri karanlıktan aydınlığa çıkaracak sizlersiniz. inanın bunu yapacak güçtesinz.

sevgili futbolcu arkadaşlar!

Sezon başından beri, bende dahil olmak üzere herkes sizleri eleştirdi, bazıları dozunu kaçırdı sizlerin futbolculuğu hakkında ileri geri konuştu; işte size bir fırsat daha o konuşanların(ben de dahil) agızlarının payını verecek olduğunuz fırsat. çıkın rakiplerinizi yenin ,hem şehri mutlu edin, hemde sizler için konuşanları utandırın. inanın bunu yapacak güçtesiniz!

Trabzon şehrini bu sıkıntıdan sizler çıkarabilirsiniz.

Esasında bu kargaşadan sizlerde nasibinizi fazlasıyla aldınız.

Bazen kötü oynadınız ama bazen de hakkınız gasp edildi. Trabzon hakkında kötü düşünenler, Trabzonspor için iyi düşünür mü?

Bakın Haluk Ulusoy Trabzonlu olmasa bu kadar yıpratılır mı?

Sizler iyi futbolcularsınız. Gelin bir araya, bu yazdıklarımı bir düşünün ve sizleri bekleyen mücadelenin ne kadar kutsal olduğunu anlayın.

Trabzonspor olarak alacağınız her iyi netice, arkasından daha iyi neticeleri getirecektir.

Trabzonluya biraz olsun moral verecek, onun hayata daha iyi bakmasını sağlayacak fırsat sizlerin elindedir. Lütfen bunu kullanın.

Eski Trabzonsporlu ağabeylerinize EFSANE denmesinin sebebi, zor zamanda olmayacak işler başarmasındandır.

İşte size fırsat, bunu kullanın.

İnanın bunu başarabilecek güçtesiniz.

Bir araya gelin, bu mücadeleyi gösterin, inanın herkes, her şeyi unutup sizlere sımsıkı sarılacaktır.

Trabzon’un üstündeki kara bulutları dağıtmanız dileğiyle, sizlere sevgilerimi sunuyorum!

Karadağ06
23.01.2007, 10:44
:alkış::alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Travelair
23.01.2007, 10:50
Güzel bir yazı

poetricus
23.01.2007, 10:55
Ziya Doğan'ın akşamki söylediklerinden sonra boşu boşuna Musampa ve Yattara'yı ilk on bir de görmeyi beklemesek iyi olur.

KuĞu
23.01.2007, 10:55
Gökdeniz için Zenit'tin müthiş teklifhttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/7886gokdeniz.jpg23 Ocak 2007 09:50

Trabzon ve Milli takımın yıldız futbolcusu Gökdeniz için Rus ekibi Zenit'den Bordo-Mavili yönetime müthiş bir teklif geldi... Transferin gerçekleşmesi an meselesi...http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Sezon başında Fatih Tekke’yi renklerine bağlayan Rus ekibi, Milli futbolcu için de Bordo-Mavililer’e 5 milyon dolar önerdi.

Gökdeniz Karadeniz, Rusya’nın Zenit Saint Petersburg takımına çok yakın... Bordo-Mavili kulübe 5 milyon dolar bonservis ücreti öneren Rus ekibinin yöneticileri bir an önce bu transferi bitirmek için Antalya’da Trabzonsporlu idarecilerle masaya oturdu. Kıran kırana pazarlık tüm hızıyla devam ederken, Fatih Tekke’nin de forma giydiği Zenit, iki futbolcunun saha içi ve dışında iyi anlaşmaları nedeniyle transferde ısrarcı bir tutum sergiliyor.

Gökdeniz’in isteği
Milli futbolcuya yakın çevreler, “Gökdeniz bu transferden kulübün de kârlı çıkmasını çok istiyor. Konuşulan rakam tatminkâr. Transfer gerçekleşirse Trabzonspor’un kasasına en az 5 milyon dolar girecek. Gökdeniz taraftar tepkisinden çekiniyor ama rahat kafayla futbol oynamak da kendisine cazip geliyor” ifadesini kullandı. Transfere son noktanın koyulması artık an meselesi. Diğer yandan Rusya’nın Rubin Kazan takımı da Gökhan için Kayseri’ye 3 milyon Euro önerdi.

Kaynak: Fanatik

leka
23.01.2007, 10:58
nedir bu pardon?
kim yazmış bunu?kim söylemiş?bu hamasi duygularla sadece bir oyun olan futbolu yine savaşın bir evresi gibi göstermişsiniz.ben de izledim haber programlarını.trabzona bir sosyal gözlem yapılıyor edasıyla yaklaşan tahtadan adamları ben de gördüm. ama blairle ikili görüşme esnasında rum takımı çıkıyor diye komplo teorilerine yaslanıp alttan goygoy vermek aklıma gelmedi doğrusu.bunlara rastlantı diyen yukarıdaki kanıtlara baksın gibi bişey söylenmiş. ben baktım göremedim. öyle kanıt olmaz. uydurmayın.
galeyana gelen, dolduruşa gelen kendi aklını kullanmaktan aciz gibi yakıştırmaları ibretle izliyoruz. diğer taraftan biz öyle değiliz diye çırpınmaları ve takımın arkasına geçip haydi aslanlar yenin herkesi diye bağırmaları anlamak mümkün değil. sevgili yazarımıza baksan takım yenilirse hepimiz katil ve de ahmak oluyoruz.
can dündar a bir mail attım.
ben dedim trabzonluyum. sen nerelisin? köyün nasıl? koyun var mı? koyun nasıl? sen nasılsın?
trabzon biraz daha anlayacak bu korkuyla karışık alaya alan hor gören ifadeyi. iyice anladığında da hatayı kendinde arayacak. lüzumsuz savunmalarında arayacak.
vali çıkıp cevap vermeliydi. baro başkanı. belediye başkanı. kulüp başkanına düşmez bunlar.
vali çıkacak:
trabzona akıl vermeye çalışan beyin fukaralarını görünce kendimden utanıyorum diyecek.
nerde?
valimiz interneti süpürgeyle kovalamakla meşgul!
radyasyondan koşarak kaçan adam gibi!
buluttan nem kapmayınız sevgili arkadaşlar. bana kimse bir şey demiyor. pelitlide mahallemdir bu arada!

EmrahYalçınalp
23.01.2007, 11:03
Cevap:
Zaten çok sabretmek zorunda kalacağız gibi de gelmiyor bana. Eli kulağındadır, yakında Giray Bulak ya da Samet Aybaba'dan birini duyarız. Sayitoğlu-Hacıosmanoğlu ikilisinden kimin galip geleceğine bağlı. Bunalr da çözüm olacak mı tartışılır ama hiç değilse ortasahada kim koşar kim koşmaz görürüz...

Emre7
23.01.2007, 11:06
ceyhun bence tam isabet olur ben bu transferin yapılmasını bekliyorum.

..................... umut........................

....................gökdeniz...................... .
.musampa ....................... yattara.....

.....................ceyhun.......................
..... hüseyin ........................ayman....

...........çağdaş stephanov risp ............

.......................martinez...................

zaten gol atamıyoz yeriz 40 tane bu kadroyla 3 lü defans bozar bizi:confused:

Gürkan
23.01.2007, 11:07
bence en iyi orta sahada samet koşar.:D

Mehdi
23.01.2007, 11:07
anketlerle ilgili bir başlık vardı ama bulamadım.zaten o başlığa ilginin gerektiğinden az olduğunu düşünüyorum.Trabzonsporumuzun sıralamasıyla ilgili önemli anketleri kendi aramızda bu şekilde paylaşmamızı sanırım yönetici arkadaşlar ve abilerim anlayışla karşılar.
www.maraton.com.tr sitesinden oy verin
http://img147.imageshack.us/img147/2882/anket8ys.png

bu arada kime oy vermeniz gerektiğini söylememe gerek yok sanırım:)

Emre7
23.01.2007, 11:09
anketlerle ilgili bir başlık vardı ama bulamadım.zaten o başlığa ilginin gerektiğinden az olduğunu düşünüyorum.Trabzonsporumuzun sıralamasıyla ilgili önemli anketleri kendi aramızda bu şekilde paylaşmamızı sanırım yönetici arkadaşlar ve abilerim anlayışla karşılar.
www.maraton.com.tr sitesinden oy verin
http://img147.imageshack.us/img147/2882/anket8ys.png

bu arada kime oy vermeniz gerektiğini söylememe gerek yok sanırım:)

SİZE GÖRE FORTIS TÜRKİYE KUPASI'NI KİM KAZANIR?
BEŞİKTAŞ
% 25
FENERBAHÇE
% 40
GALATASARAY
% 21
TRABZONSPOR
% 9
V.MANİSASPOR
% 3
GENÇLERBİRLİĞİ
% 0
K.ERCİYESSPOR
% 1
G.ANTEPSPOR
% 0
çok gerideyiz çokkk

leka
23.01.2007, 11:12
ilk yarı mücadeleden memnunum dedi ziya ikinci yarı oyundan.
maç biterken doğru kadroyu kuruyor hep. birincide bunun dersini almıştır artık bozmaz kadroyu diyoruz, hoop celalettin ve ömer rıza haftalar sonra ilk onbirde. hoop hasan solda. hoop gene yok musampa ama ferudun var bir diğer virtüöz olarak! hocanın anlayışı şu. teknik adamlar koşmaz. ben de çok korkuyorum annecim koşmazsak yeniliriz. evladım hem koşan hem teknik adam olsa? veya iki koşan yanına iki teknik yazsan? belli miolur sakata gelebiliriz. hepsi koşsun. top bi şekilde ileri gider.
aymandan başka ayağındaki topu önündeki oyuncuya veremeyen bir orta sahaya bir devre sabredeceksin. allahtan gol yemeyeceksin. sonra musampa ve yattara girecek de gol bulacaksın.hala ders almıyorsan musampa ve yattarayı on senede ancak hazırlarım diyorsan. arkadaşları izlerken ferhatın ilk onbirde çıkacağına kesin gözüyle bakıp musampanın arkadaşları merak içerisinde kadroyu bekliyorsa. burda bir hata vardır.
bir de gözlemimi aktarayım.
gökdeniz diye bir arkadaş var sahada. iyi de oynasa kötü de oynasa forma garanti. nerede hangi yetki hangi sorumlulukla oynadığını bilen var mı?böyle bir takım oyunu anlayışı var mı?
gökdeniz takım oyununa uyum sağlayacak bir alandan sorumlu olmalıdır artık.önündeki adamın içinden geçmek dışında da oyun kurma şeçeneklerinin olduğunu anlamalıdır. kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda da topun tekrar kaleciye çarpmaması durumunda arada kalmasıyla ancak gol olabileceğine inanan bizleri utandırmalıdır.bu kadar da şanssızlık olmaz canım, birazı yeteneksizlik bunun!

Özkan Erdem
23.01.2007, 11:12
Gökdeniz için Zenit'tin müthiş teklifhttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/7886gokdeniz.jpg23 Ocak 2007 09:50

Trabzon ve Milli takımın yıldız futbolcusu Gökdeniz için Rus ekibi Zenit'den Bordo-Mavili yönetime müthiş bir teklif geldi... Transferin gerçekleşmesi an meselesi...http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Sezon başında Fatih Tekke’yi renklerine bağlayan Rus ekibi, Milli futbolcu için de Bordo-Mavililer’e 5 milyon dolar önerdi.

Gökdeniz Karadeniz, Rusya’nın Zenit Saint Petersburg takımına çok yakın... Bordo-Mavili kulübe 5 milyon dolar bonservis ücreti öneren Rus ekibinin yöneticileri bir an önce bu transferi bitirmek için Antalya’da Trabzonsporlu idarecilerle masaya oturdu. Kıran kırana pazarlık tüm hızıyla devam ederken, Fatih Tekke’nin de forma giydiği Zenit, iki futbolcunun saha içi ve dışında iyi anlaşmaları nedeniyle transferde ısrarcı bir tutum sergiliyor.

Gökdeniz’in isteği
Milli futbolcuya yakın çevreler, “Gökdeniz bu transferden kulübün de kârlı çıkmasını çok istiyor. Konuşulan rakam tatminkâr. Transfer gerçekleşirse Trabzonspor’un kasasına en az 5 milyon dolar girecek. Gökdeniz taraftar tepkisinden çekiniyor ama rahat kafayla futbol oynamak da kendisine cazip geliyor” ifadesini kullandı. Transfere son noktanın koyulması artık an meselesi. Diğer yandan Rusya’nın Rubin Kazan takımı da Gökhan için Kayseri’ye 3 milyon Euro önerdi.

Kaynak: Fanatik

Fatih'i geri versinler Gökdeniz'i alsınlar..

Emre7
23.01.2007, 11:14
Fatih'i geri versinler Gökdeniz'i alsınlar..

bu kadar basit yane ama sana diyim gökdeniz fatihsiz fatih gökdenizsiz yarımdır... fatih buraya gelse eski performansını sergileyemez...

leka
23.01.2007, 11:17
gökdenizi de satalım. stepanovu da. gelen parayı da rincon la correanın önüne serelim.nasılsa fatihle gökdeniz hep buradalar. para kazanıp gelsinler. biz bu arada şampiyon olururz fena mı?
dur rüyaya yatıyorum. hahayt. gökdeniz gitmiş. correa onun yerinde oynuyor. neresiyse yeri artık(!)rincon da güm güm kaleye vuruyor yayın ordan!dan dan!

sismolog61
23.01.2007, 11:21
Cevap:

bende izledim dün akşam hatta bi maille soru geldi futbolcuları neden yerinde oynatmıyor diye soruyu soranda bankacıymış .ziya hocanın cevabı ben 15 yaşından beri futbolun içindeyim o arkadaşın mesleği neydi bankacımı?gidip bankacılık yapsın

böyle bir mantık varmı yaaa herkes merak ettiği şeyi soracak tabi sayın hocam tabi verecek cevap bulunamayınca böyle cevap verilmesi bence doğal

Travelair
23.01.2007, 11:22
leka katılıyorum Ziya hoca, kim koşacak diye soracağına bir zahmet sözünü geçirsin, koştursun bahsi geçen futbolcuları. Sözü geçmiyor diye takımı mı yenileyeceğiz anlamadım ki? Amaç biraz da takımları futbolcuları kazanabilmek olmalı artık!

Gürkan
23.01.2007, 11:24
Ziya doğan Bankada bir yanlışlık olsa yahu kardeşim havaleyi yanlış adama yollamışınız dese bankacı ona senin mesleiğin ne git td lik yapmı diyecek.

15 yaşınddan beri top oynayıp anlayamamakta meziyet.

Mehdi
23.01.2007, 11:25
Ziya doğan Bankada bir yanlışlık olsa yahu kardeşim havaleyi yanlış adama yollamışınız dese bankacı ona senin mesleiğin ne git td lik yapmı diyecek.

:alkış: :alkış: :alkış: süperdi

sismolog61
23.01.2007, 11:30

aynen öyle katılmamak mümkünmü :)

champions
23.01.2007, 11:31
hücum oyuncusu koşmaz efendim yürüsün yeter v.b düşüncelere anlam veremiyorum bi önlibero kadar değil elbet ama koşacak yeteri kadar yıldız falan hikaye chelsea de joe cole yıldız değil de sen misin yıldız yok ben yapamıyorum yolun açık olsun o zaman bu anlamda gökdeniz göze batıyor top rakipteyken genellikle saha içi teftiş yapmakla meşgul yattara bile zaman zaman geri geliyor adam kovalıyor gökdeniz kafasına göre takılıyor babasının takımı olsa ancak bu kadar rahat olabilir

Laz_61
23.01.2007, 11:33
haciosmanoglunun aciklamalarina göre bir sagbek birde forvet arkasi adam alinacakmis..

aytex
23.01.2007, 11:34
(Arkadaşlar başka bir başlıkta da yazdım. Burada da okunsun diye ekliyorum...)

Sevgili arkadaşlar;

fabiano Eller'i 1 milyon Avro gibi komik bir rakama satiyoruz ve bizden hicbir ses cikmiyor. Bunu kabullenemeyiz iste... Ellerin oynadığı takımdan başka biri bir yere transfer olsa - hele İspanya'ya- alt sınırı 2.5 Avro'dur... Yani biz Türk'üz, bizim malımız kıymetsiz. Öyle mi?
Eller'i almak istesek ne kadara alırdık sizce? 3 milyon Avro sayardık ona... İşte bu kafa bize yıllardır zarar veriyor. Elindeki en değerli madeni bile paraya ceviremiyorsun...

Dünyanın gözü önündeki 11 oyuncudan biri senin oyuncun ama Ayman kadar para ediyor. Lütfen ya, artık buna tahammül edemiyorum...

champions
23.01.2007, 11:39
YÖNETİMLE MARCELİNHO PAZARLIĞI
Yabancılar içinde Marcelinho'nun mantalite olarak en iyi durumdaki oyuncu olduğunu ifade eden Doğan, "Ama profesyonel takımda bir şey oluştururken şartlar iyi olursa yerine getirmen lazım. İyi teklif geldi. Yaşı belli bir yere gelmişti. Zaten ligin ilk yarısında pek verim alamadık, ama her maçta oynattım hemen hemen. Mantalite olarak çok beğendiğim oyuncuydu:D . Onu değerlendirip sattığımız zaman 4 mevkide güçlü duruma geleceğimizi hissettim. Yönetim 'teklif var'dedi, ben de 'şu oyuncular var alırsanız olur'dedim. 2 tane daha oyuncu var. Onları da alırsak sorunumuz kalmaz" diye konuştu.
Doğan, Trabzonspor'un iskelet kadrosunu kurmak üzere olduklarını, almak istedikleri 2 ismi daha kadrolarına katmaları halinde Temmuz'da çok transfere gerek kalmayacağını vurgulayarak, "Oyun kurucu eksiğimizi biliyorum ve alacağız. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. 1 - 2 tane belki nokta takviye yapabiliriz:confused: . Önümüzdeki senenin iskeleti de olur. 'Şu oyuncuları alın, sizden ekstra katkı istemeyeceğim, bu takım şampiyonluğa oynayacak'dedim. Bu sene iskeleti kuralım, 1 en fazla 2 tane transfer yapalım. İskelet böyle oluşur. 20 oyuncu göndermekle olmaz. Çok transfer çok şey değildir. Yaptığımız hangi transferde yanıldık. Yüzde 40 yanılma payı olur. Benim aldığım oyuncuları inceleyin. Ben buna inanarak bu kadroyu oluşturuyorum. Herkes takımını oturtmak isterken sen alıp vurur gidersin. Bu sene biz iskeletimizi hazırlarsak önümüzdeki sene çok önemli transfere gerek yok. 2 taneyi geçmez, para da harcamazsın. Başarılı olursun" dedi. Doğan, Cem ve Feridun'un kiralık olarak verilmesi için yönetime raporunu sunduğunu da sözlerine ekleyerek, "Yönetim de galiba A.Sebat'a sıcak bakıyor" dedi.
Kaynak : DHA

emre81
23.01.2007, 11:40
Ziya Hocanın her şeyi yanlış desek bile bence burada savunduğumuz bir durumu en azından kafa olarak faaliyete geçirecek bir şeyden bahsetmi konuşmasında gelecek yılın "takımını kurmak" yani geleceği düşünmek bu bence önemli bir konu ama bence seneye bu takımın 2 futbolcudan fazlasına ihtiyacı var şuan için forvet, oyun kurucu, sağ bek ve jeferson sezonu iyi geçirirse yedeğine 1 türk kaleci daha eğer kötü oynarsa yerine kaliteli bir yabancı oyuncu alınmalı.

metehan
23.01.2007, 11:42
Cevap:

Hocam, bu adamların ayakları yok mu, koşamıyorlar mı? Merak ettim şimdi :-))

Özkan Erdem
23.01.2007, 11:50
haciosmanoglunun aciklamalarina göre bir sagbek birde forvet arkasi adam alinacakmis..
erkan ve ceyhun..

Bahtiyar
23.01.2007, 11:53
mümkünse ziya daha fazla transfer yapmasın. resmen sıradan bir klüp olduk. ziya kimde büyükk takım kadrosu oluşturacak kaç kuruşluk adam bu zamana kadar neler yaptığını gördük. daha da devam edersek bu takımın itibarını daha kim kuracak.
o kadar biliyoduba malatyayı şampiyonmu yaptı.
sezonu bitirsin yeter.

boztepe61
23.01.2007, 12:04
gökdeniz e iyi para vveriyorlarmış..
bana ne yahu verdikleri paradan.
madem kâr eden bir yapı tutmak istenen, borsadan buluruz1-2 tane çok sağlam şirket. onlar çok kâr ediyorlar.
bana ne takımın kârından be. fatih in yerini nasıl doldurduğuna gözlerimle şahit olduğum bu yönetimin gökdeniz in yerine de başka bir sıra topçusu alacağından çok eminim.
yönetim mümkünse kendini satılığa çıkarsın. topçuları raha bıraksın özellikle yıldızlarımızı.

ziya hoca 15 yaşından beri futbolla haşır neşirmiş..
inanma istiyorum ama bu kadar tezatla yaşamak beni geriyor. 25 seneden fazla futbolun içinde olup bu kadar futboldan bihaber kalmak meziyet ister.

My
23.01.2007, 12:09
Cevap:

bende izledim dün akşam hatta bi maille soru geldi futbolcuları neden yerinde oynatmıyor diye soruyu soranda bankacıymış .ziya hocanın cevabı ben 15 yaşından beri futbolun içindeyim o arkadaşın mesleği neydi bankacımı?gidip bankacılık yapsın

böyle bir mantık varmı yaaa herkes merak ettiği şeyi soracak tabi sayın hocam tabi verecek cevap bulunamayınca böyle cevap verilmesi bence doğal
Allah aşkına yönetici arkadaşlar, hep diyorum ifadelere bir tanede kafasını duvara vuran adam koyun .

Belki bir şeyler farketmiştir diye umutlanmıştım vallaha ama bu adam mümkün değil inadından vazgeçmez. Kafaya bak ya yuh artık yani! Ben artık ssağ bekmiş kaleciymiş oyun kurucu istemiyorum arkadaş. İstediğim tek şey:

Ziya DOĞAN istifa!

canim TS
23.01.2007, 12:16
Hocam, bu adamların ayakları yok mu, koşamıyorlar mı? Merak ettim şimdi :-))

onlarin ayaklari bagli demek, kosamiyorlar.

Emorfo
23.01.2007, 12:17
(Arkadaşlar başka bir başlıkta da yazdım. Burada da okunsun diye ekliyorum...)

Sevgili arkadaşlar;

fabiano Eller'i 1 milyon Avro gibi komik bir rakama satiyoruz ve bizden hicbir ses cikmiyor. Bunu kabullenemeyiz iste... Ellerin oynadığı takımdan başka biri bir yere transfer olsa - hele İspanya'ya- alt sınırı 2.5 Avro'dur... Yani biz Türk'üz, bizim malımız kıymetsiz. Öyle mi?
Eller'i almak istesek ne kadara alırdık sizce? 3 milyon Avro sayardık ona... İşte bu kafa bize yıllardır zarar veriyor. Elindeki en değerli madeni bile paraya ceviremiyorsun...

Dünyanın gözü önündeki 11 oyuncudan biri senin oyuncun ama Ayman kadar para ediyor. Lütfen ya, artık buna tahammül edemiyorum...

Fazla veren var mı ki yönetim bu takliflere rağmen 1 milyon avroya satıyor. Adam Trabzon'da oynamak istemiyorum diyor. Gelen tekliflerde ortada. Fazla veren yok. Trabzonspor'da oynamak istemeyen adamı buna rağmen takımda tutup hatta ceza olsun diye paf takıma gönderince sezon sonunda daha da iyi bir fiyata satabilecek misin. İllede elimde tutacam diyorsan bu adamın da sonu Şimek gibi olacak. Ancak Ayman'ın bonservisine o kadar para verilmemeliydi o ayrı bir konu.

champions
23.01.2007, 12:19
SON TAARRUZ!

zHAREKETE GEÇİYORLAR Trabzonspor transferde yeniden taarruza geçiyor. Devre arasında G.Birliği?nden kadrosuna Ayman ve Risp?i dahil eden Bordo-Mavililer?in transferdeki son gözdeleri Ceyhun ve Erkan. Teknik Direktör Ziya Doğan?ın orta alana takımı yönlendirici bir isim isteği sonrasında gündeme gelen Ceyhun?un transferi için Trabzonspor resmen düğmeye basıyor. Başkan Nuri Albayrak ve Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Ankara?ya giderek Ceyhun?un işini bitirmeye çalışacak.
zERKAN İNDİRİM YAPINCA Trabzonspor, Ceyhun için A.Gücü?ne Ferhat, Mustafa Keçeli+para önerecek. Ceyhun?un transferinin bir iki gün içerisinde bitirilmesi amaçlanırken, Trabzonspor Erkan için de son noktaya geldi. G.Birliği ile 400 bin EURO?ya el sıkışan Bordo-Mavililer, oyuncunun yıllık 1 trilyon isteğinden 800 milyara inmesiyle transferde mutlu sona yaklaştı. Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu,
Ceyhun ve Erkan?ın gündemlerinde olduğunu belirterek, bu transferlerin bir iki gün içerisinde netlik kazanacağını söyledi.
n Ali ÖZTÜRK

Kasım Hilal
23.01.2007, 12:19
erkan ve ceyhun..

Yok artık..
Ne Ceyhun'u ya?
İnşallah doğru değildir!

Enes Berfin
23.01.2007, 12:24
"HİÇBİR ZAMAN KUKLA OLMADIM"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, bordo mavili takımda mutlu olduğunu ve başka hiçbir yere de aday olmadığını ifade ederek, "15 yaşından beri her şeyini Beşiktaş'a veren veren Ziya Doğan'dan rahatsız oldular. Onlar kukla istiyor. Ben hiçbir zaman kukla olmadım, olmayacağım" dedi..

Trabzon' da yerel yayın yapan Kuzey TV' de katıldığı spor programında çarpıcı açıklamalar yapan Doğan, ikinci yarıyla yepyeni bir başlangıç yapacaklarını ifade ederek, "İnsanların birbirini iyi anlaması lazım. Biz ikinci devre yeni sayfa açtık, beyaz sayfa açtık. Herkesin hatalarından ders alacağını düşünüyorum. Trabzonspor'da hep beraber çok ideal bir ortam yaratılacak. Olur olmaz. Ama niyetimiz bu. Kampta taktiksel anlamda az oyuncu olduğu için çalışmakta zorlandık. Karşılıklı çift kale yaptıracaksak oyuncu eksiğimiz vardı. Bu tür sıkıntılarımız oldu. Ama fiziksel anlamda çok iyi çalıştığımızı söyleyebiliriz. Birkaç oyuncu canımızı sıktı. Ablasının ölümü mesela Yattara'nın tam iyileşme döneminde onu 15 gün geri attı. Tendonlarında ister istemez problemler oldu. Böyle açıklarımız vardı. Milan'ın siyatiğinde problem vardı. Ama artık sakatımız yok" dedi.

Yabancılar içinde Marcelinho'nun mantalite olarak en iyi durumdaki oyuncu olduğunu ifade eden Doğan, "Ama profesyonel takımda bir şey oluştururken şartlar iyi olursa yerine getirmen lazım. İyi teklif geldi. Yaşı belli bir yere gelmişti. Zaten ligin ilk yarısında pek verim alamadık, ama her maçta oynattım hemen hemen. Mantalite olarak çok beğendiğim oyuncuydu. Onu değerlendirip sattığımız zaman 4 mevkide güçlü duruma geleceğimizi hissettim. Yönetim 'teklif var' dedi, ben de 'şu oyuncular var alırsanız olur' dedim. 2 tane daha oyuncu var. Onları da alırsak sorunumuz kalmaz" diye konuştu.

ARTIK İSKELETİMİZ VAR
Tüm çabalarının takımın iskeletini oluşturmak yönünde olduğunu kaydeden Doğan, "İskeleti olan takım değildik. Trabzonspor takım olarak iskeletini yeni kurmuştur. Dengeli takım değildik. Çift kalelerde simdi birbirine yakın oyuncuları oynatabileceğiz. Erdinç, Risp ve Ayman gelince dengeli uzun süre sonra ilk kez dengeli idman yaptık. Uğraşıyoruz, bir tane daha oyuncu aldığımız zaman her mevkinin eş değerde alternatifi olacak. Marcelinho da her idmanda çok iyi çalıştı. Ama Marcelinho dengeli takım olacağımızı hissettiğim için satıldı. Bu konuda rahatsız değilim. Brezilya'ya ve İtalya'ya bakın. İtalya onun için şampiyon oldu. Dengeli takım çünkü. İlk görev dönemimde Trabzonspor en çok gol atan ikinci takımdı ve en az gol yiyen takım oldu. Önce bir şeyleri inceleyip bakarak konuşmak lazım. Trabzonspor'da ilk yarıda verdiğimiz defans açıklarını daha önce verdiğimizi hatırlamıyorum. Demek ki bir dengesizlik vardı. Trabzonspor iyi yolda. Kimse merak etmesin. Biz taktiksel anlamda çalışamadık. Sıkıntımız buydu. Yönetim en kısa sürede kampa katmak istiyordu transferleri ama olmadı. Devre arasında futbolcu transferi kolay değil" ifadesini kullandı.

KARARLARI BEN VERİRİM
Doğan, takımın teknik direktörü olarak tüm sorumluluğun kendisinde olduğunun da altını çizerek, "Teknik anlamda benim ne düşündüğümü kimse bilemez. Bu takımın teknik direktörü benim. Takımın nasıl oynayacağına ben karar veririm. Buna da herkes saygı göstermeli. Hep olumsuz bakarsak, bu halkı da yanlış yönlendiririz. 'Eyvah yandık bittik' edebiyatı fazla yapılıyor. Çok iyi projelerimiz var gelecekle ilgili. Trabzonspor iskelet oluşturdu. 25 oyuncu vardı iskelet yoktu. Bazı mevkilerde sıkıntı bazı mevkilerde fazlalık vardı. Bu fazlalıkları dağıttık. Bugün 4 stoperim var. Galatasaray'a bakıyorsunuz, onlarda da Tolga, Emre, Tomas ve Song var. '7 tane stoperle oynuyor' diye eleştiri aldım. Dünyada stoperden kırma bekler var. Artık öğrenin. Çağdaş 4'lü defansın solunda oynadı. Ben de derim ki o zaman Fenerbahçe takımı 3 ön liberolu oynadığı zaman kimse birşey demiyor. Dengeli takım çünkü. Dengeli olduğun zaman sorun çıkmaz. Bu hafta 3 forvetle oynadım. 7 forvetle oynanır mı? Rakibe az pozisyon verip çok pozisyon üretiyor musunuz? Önemli olan bu. Trabzonspor öyle güzel geliyor ki, temeli oluşturarak. Ama herkesin bu konuda bize yardımcı olması lazım" dedi.

FUTBOL NASIL OYNANIR GÖSTERECEĞİZ
Trabzonspor'un bu sene sonuna kadar ve gelecek sene yapacaklarıyla Türkiye'ye futbolun nasıl oynandığını göstereceğini de iddia eden Doğan, "Daha önce gösterdiğimiz gibi yine göstereceğiz. Ama sistem kurulurken sabretmek lazım. Daha çalışmalara başlayalı dün bir bugün iki. Halkı da bu konuda iyi yönlendirmek lazım. bunun takıma faydası olacaktır. 25 kişilik kadrom var ve 11 kişi sahaya çıkıyor. O anda kimin oynaması gerektiğine inanırsam onu oynatırım. Herkes, 'şu oyuncuyu niye oynatmadın' diye eleştiri getiriyor. 25 kişilik kadronun 25'inin de hazır hale gelmesi profesyonel anlayış gereği. Bir oyuncunun oynamaması onun hazır olmadığı anlamına gelmez. Hepsi hazır olmak zorunda. Fiziksel sıkıntıların giderildiğini düşünüyorum. Sahada 11 kişi oynayacak, bu 11 kişiyi seçmek de benim görevim. Herkesin de buna saygı göstermesi gerekir. Seyirci zevk almak ister tabi fakat işin teknik boyutuna geldiğin zaman bazen hiç gösterişsiz oynayan ama belki en kaliteli yıldızın kadar faydalı olan oyuncular vardır. Onlar bu takımın gizli kahramanlarıdır. Her takımda bu tip oyuncular vardır. Onun için bu tür şeylere fazla saplanmayalım" dedi.

Doğan, programa soru gönderen ve oyuncu seçimini eleştiren bir seyirciye de, "Ben 15 yıldan bu yana futbolla ilgilendim ve bu benim mesleğim. Arkadaşımız bankacı galiba. O da paraları iyi saysın. Futbol ayrı bir kültür. Bu iş bizim mesleğimiz" şeklinde cevap verdi" diye konuştu.

YATTARA ÇOK GELİŞTİ
Doğan, Yattara'nın da ilk çalıştığı döneme nazaran kafa olarak çok geliştiğini ifade ederek, "Kasları tam güçlenmedi. Kolay değil 4 ay futboldan uzak kalmak. Rakip takım diri olunca zorlanıyor. Konya maçı öncesi onunla yaptığım görüşmede, "Başlangıçta mı sonradan mı faydalı olacağına inanıyorsun?' dedim. İkinci yarı daha faydalı olacağını söyledi. Onu tebrik ettim. Çünkü rakip maçın başında daha diri. Artık düşünerek iş yapıyor. Aklını kullanıyor. Doğal yetenekleri var, mantalitesi çok değişti. Ben de aynı düşüncedeydim ama onun bakış açısını öğrenmek istedim. Aynı doğrultuda düşünmesi beni çok sevindirdi. İlk yarıda golü bulamamış bir takım, ilk yarıda Yattara'yı oynatırsa, ikinci yarıda Yattara gibi bir silahtan gerektiği gibi yararlanamazdı. İlk dönemimde kendisine hedef koymuştuk. Milyon dolarlık oyuncu olacaktı. O hedefe ulaştı. Bazı eksikleri var. Teknik anlamda artısı var. Eksikleri de tamamlarsak artık hedef dünya yıldızı. Onunla bunları konuşuyoruz. Hedef belirliyoruz. Motive ediyoruz. Bugün doğruları görmesi büyük gelişme" diye konuştu.

KAYSERİ MAÇIYLA GÜVEN TAZELEYECEĞİZ
Kupadaki Konya maçının 4 - 5 farklı kazanabilecekleri bir karşılaşma oluğunu belirten Doğan, "Rakibin ise direkten dönen top dışında pozisyonu yok. Ama ben bir maça bakarak değerlendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Önemli olan devamlılığı sağlamak. Moral motivasyona ihtiyacımız var. Bu maç taraftarın bize bir nebze güvenmesini sağladı. Kayseri maçını alırsak hem havamızı yakalar hem de taraftarın güvenini tam anlamıyla kazanmış oluruz diye düşünüyorum" dedi.

ALDIĞIM BÜTÜN OYUNCULARA KEFİLİM
Ziya Doğan, transfer döneminin sonuna doğru her şeyin olabileceğini ifade ederek, "Yönetimin bir çalışma içinde olduğunu biliyorum. Olumlu olacak inşallah. Fazla konuşmak istemiyorum. 3 puanlık sistemde baktığınız zaman 3 - 4 maç üst üste aldığınızda nereye geleceğimizi hepimiz biliyoruz. Ama dediğim gibi bazı sıkıntılar yaşadık. Benim bıraktığım dönem takımdan 3 - 4 oyuncu var. 20 tane benim oyun anlayışımı, yapımı bilmeyen oyuncuyla işe başladık. Belirli süreçte başarısız olduk ama bundan sonra başarılı olmanın temellerini attık. Gol yollarında önemli oyuncularımız var. Ama ileride top tutan oyuncuya ihtiyacımız var. Bu konuda bir çalışmamız var. Yattara istenen seviyeye geldiğinde, Gökdeniz daha hareketli hareketlendiğinde onlara top atacak oyuncuya ihtiyacımız var. Benim yaptığım transfer, futbolcu kendini sahada takıma verebilecek karakterdedir. Vermeyen oyuncuyu almam. Aldığım oyunculara kefilim. Trabzon' un hedefi Avrupa olmalı. Türkiye' de başarılı olmak kolay. Avrupa' da iyi bir takım olmak da çok zor değil. Ama biz o coşkumuzu ve duygumuzu anlatmakta zorlanıyoruz. Anlamamalarını da normal karşılıyoruz. Biz hangi takımla ezildik Avrupa'da bugüne kadar" diye konuştu.

MÜCADELEDEN MEMNUNUM
Ziya Doğan, ikinci yarının ilk maçı olan Konya karşılaşmasında oyuncularının mücadele gücünden memnun olduğunu ifade ederek, "Herkesin arzusu iyiydi. Takımın mücadelesinden yüzde 90 memnunum. Memnun olmadığım şey; gol yollarında biraz daha becerikli olabilirdik. Bir takım pozisyona girmiyorsa düşünmek lazım. Bizim pozisyonumuz vardı. Benim beklerim rakibi önde karşılıyorlar. Defansif oynamıyorum. Kendi sahamıza çekilerek müdafaa yapmıyoruz biz. Çalıştığım her takım en çok gol atan takımlardan biri olmuştur. O zaman nasıl defansif olur oyun anlayışım. Bu insanların psikolojisine yerleştirilmiş. '7 tane defans oyuncusu' diyorlar. Artık defans ve atak oyuncusu yok. Dünya değişiyor. Brezilya' dan Avrupa' ya gidenler sisteme alışıyor. Türkiye ciddi lig. Mücadele gücü yüksek. Hem pas yüzdesi iyi hem de fizik gücü yüksek takım ortaya çıkarmak lazım. Trabzonspor' un hedefi büyükse böyle düşünmek zorunda" dedi.

YILDIZ ANLAYIŞI DEĞİŞTİ
Ziya Doğan, yıldız futbolcu anlayışının değiştiğini de savunarak, "Rakipten top kapan, kazandıran, gol atan, attıran, 90 dakika varını yoğunu sahada ortaya koyan oyuncular artık yıldız. Bir tane taşırsın bunları yapmayan oyuncuyu. Barcelona Ronaldinho'yu taşıyor ama o da çok koşuyor. Başka takım yok. Galatasaray UEFA şampiyonu olduğu zaman sadece Hagi'yi taşıyordu ama o da sonuna kadar koşuyordu. 3 -5 tane taşıyamaz bir takım. Fenerbahçe bile bu şeklini değiştirmek zorunda kaldı. Sonucu alan, koşan oyuncunun kalitesi yüksek olur. Ben her zaman Nedved'i ideal oyuncu olarak kabul ediyorum. Bu sene Anadolu takımları uyandı. Daha dengeli ve fizik seviyesi üst durumda oyunculara görev vermeye başladılar. Bu da mücadeleyi ve kaliteyi artırdı" ifadesini kullandı.

FATİH AKYEL İŞİ KAPANDI
Ziya Doğan, Fatih Akyel'in affedilip affedilmemesiyle ilgili olarak da, "Fatih Akyel çıktı çok şey konuştu. Ben hiç yorum yapmadım. Ben yine yorum yapmak istemiyorum. Öyle veya böyle çalıştık. Bir teknik adam olarak futbolcunun, şu anda düşünmediğim bir oyuncunun hakkında yorum yapmak istemiyorum. Bizzat kendisi de benimle çalışmak istemediğini söyledi. O iş kapandı artık. Ben bir futbolcuya zarar vermek istemiyorum. Ben raporumu verdim. Kimsenin futbol hayatını bitirme zihniyetim olmaz. Şu anda takımım içinde düşünmüyorum. Ufukhan, Risp, Milan, Çağdaş, Erdinç var o bölgede. Yaptığı hiçbir şeye kırgın değilim. O öyle bir tarzı seçti. Onun dışında yönetim derse ki; bizim oyuncumuzdur, gelsin. Ama ben onu oyun planı içinde düşünmediğimi söylerim. İdmana çıkması ne kadar doğru olur onu onlar düşünür" diye konuştu.

POZİTİF ENERJİ LAZIM
Trabzonspor'da doğruların yapılması halinde üst üste şampiyonlukların kazanılacağını da iddia eden Ziya Doğan, "Trabzonspor'da negatif enerji var. Pozitif enerjiyi yaymak lazım. Bu da birliktelikten geçer. Herkes otursun konuşalım. Takıntıları yok edelim. Ama samimi olsun herkes. Trabzonspor' un başarısını sözde değil kalben isteyen insanları toplayalım, birliktelik olsun bak nasıl başarı geliyor. Başarılı olduğu dönemlerdeki birlik ve beraberliğe bakın. Bu şu anda sağlanamıyor. Ben herkesin fikirlerine açığım, eski futbolcuların da fikirlerine açığım. Dedikoduyla hareket edersek, olmaz. Ben inanıyorum ki, Trabzonspor'un başarısına benim kadar inanmayanlar var. O kadar küçük şeylerle Trabzonspor'un başarısı engelleniyor ki; kahroluyorum. Bu kadar çok sevginin olduğu yerde birliktelik Avrupa' da başarı getirir" dedi.

KİMSEYE HİMMET BORCUM YOK
Ziya Doğan, Trabzonspor'da mutlu olduğunu ve başka hiçbir yere de aday olmadığını ifade ederek, "Ziya Doğan kompleksiyle, başka yerlere aday olur, düşüncesiyle hareket eden insanlar vardır. Bunlar İstanbul'da da var, başka yerde de var. Ziya Doğan'ın kimseye himmet borcu olmadan antrenörlük yapması bazı kişileri rahatsız etmiştir. Türk insanı zekidir. Bir şey söylenirken istatistiklere bakarak konuşsunlar. 27 maçın 24' ünü korkak takım kazanır mı? Ziya Doğan'ın nasıl çaba içinde olduğunu, nasıl çalıştığını halk biliyor. Kimse karalayamaz. Ben hiçbir yere aday değilim. Trabzonspor' da mutluyum. Büyük başarılara hizmet etmek istiyorum. Zamanı gelince onların isimlerini verecem. Kimseden korkmuyorum. Ama zamanı gelince açıklayacağım. 15 yaşından beri her şeyini BJK'ya veren veren Ziya Doğan'dan rahatsız oldular. Onlar kukla istiyor. Ben hiçbir zaman kukla olmadım, olmayacağım. Korkmayın. Hiçbir yere aday değilim. Bir yer boşaldığı zaman 50 kişi saldırıyor, bin kişiyi araya sokuyor. Ben kimseyi araya sokmam. Atay Aktuğ ilk dönemde beni alırken, 'istatistiklere baktık aldık' dedi. Böyle başka hoca var mı. Şimdi korkak futboldan başladılar. Trabzonspor'u başarısızlığa götürmek için, Ziya Doğan'ı yaralamak için bunu başlattılar. Ben sustukça sanıyorlar ki, ben hiçbir şey bilmiyorum. Onların bildiğini ben unuttum. Uydurma şeylerle bana gelmeyin. İstatistikler gerçekleri söyler" dedi.

MUTSUZLUK KAYNAĞIM
Doğan, Trabzon'da mutlu olduğunu tekrarlayarak, "Bize inanan insanları ben görüyorum. Sokakta gezdiğin zaman apaçık görünüyor. 6 - 7 kere kaybetmiş teknik adama halk güveniyor. Bu önemli. Ben bir şekilde mutsuz olurum. Onların o beklentilerine karşılık veremediğim zaman. Bana inananlara karşı mahcup olmak istemiyorum. Futbolcularla sıkıntı yaşamadım. Ama hep sıkıntılıymışım gibi gösterildi. Bunu yaparken de asla taviz vermedim. Kurallar hepsi için geçerlidir. İnanmadığım hiçbir şeyi söylemem. Trabzonspor büyük başarılara imza atar. Bu bazılarını rahatsız eder. Bunlar her yerde vardır. Ne kadar olumlu mesaj verirsek daha iyi olur. Mesela Ayman, Konya maçı sonrası, 'futbolcu olduğumu burada anladım' demiş arkadaşlarına. Seyirci çok. Biz niye büyük hesaplar yapıyoruz. Potansiyel var çünkü. Trabzonspor' un başarısı sokaktaki simitçiye de fayda sağlar. Birlikten dirlik doğar. Diğer büyüklerin bile hiçbirinde bu enerji yok. Hayal kurup düşündüğün zaman başarırsın. Belki biraz amatör ruhluyum. Başarıyı çok istiyorum. Başarıyı isterken de başarıya giden yollarda küçük engeller varsa, onları çok basit görüyorum ve onlara takılmamız camiaya zarar verirse sinirleniyorum" dedi.

SENEYE TRANSFERE GEREK KALMAYACAK
Doğan, Trabzonspor' un iskelet kadrosunu kurmak üzere olduklarını, almak istedikleri 2 ismi daha kadrolarına katmaları halinde Temmuz'da çok transfere gerek kalmayacağını vurgulayarak, "Oyun kurucu eksiğimizi biliyorum ve alacağız. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. 1 - 2 tane belki nokta takviye yapabiliriz. Önümüzdeki senenin iskeleti de olur. 'Şu oyuncuları alın, sizden ekstra katkı istemeyeceğim, bu takım şampiyonluğa oynayacak' dedim. Bu sene iskeleti kuralım, 1 en fazla 2 tane transfer yapalım. İskelet böyle oluşur. 20 oyuncu göndermekle olmaz. Çok transfer çok şey değildir. Yaptığımız hangi transferde yanıldık. Yüzde 40 yanılma payı olur. Benim aldığım oyuncuları inceleyin. Ben buna inanarak bu kadroyu oluşturuyorum. Herkes takımını oturtmak isterken sen alıp vurur gidersin. Bu sene biz iskeletimizi hazırlarsak önümüzdeki sene çok önemli transfere gerek yok. 2 taneyi geçmez, para da harcamazsın. Başarılı olursun" dedi.

Doğan, Cem ve Feridun'un kiralık olarak verilmesi için yönetime raporunu sunduğunu da sözlerine ekleyerek, "Yönetim de galiba A.Sebat'a sıcak bakıyor" dedi.

Ziya Dogan en sonunda patladi ve herseyini ortaya döktü :D

Ben ziya hocaya herzaman güvenmistim yilmamistim ama herkez onu karalamisti yönetim gibi, ama ben hala güveniyorum ziya hocaya bagzi zamanlar kizdigim oldu ona ama bu dogaldir, Teknik direktörümüzün kiymetini bilelim, sonra yine Pisman olmayalim.

poetricus
23.01.2007, 12:25
(...)Ben 15 yaşından beri futbolun içindeyim o arkadaşın mesleği neydi bankacımı? Gidip bankacılık yapsın!

Böyle bir mantık varmı ya? Herkes merak ettiği şeyi soracak tabiî sayın hocam. Tabiî verecek cevap bulunamayınca böyle cevap verilmesi bence doğal.

Bu durumda Sayın Doğan'ın mantığına göre yumurtadan bahsetmek için tavuk sütten bahsetmek için inek olmak lazım geliyor.

Karakter zaafı olan insanlar yetki bulursa böyle olur işte. Yanlışlarında inat ve ısrar ederler. Hatalarını söyleyenlere karşı küstahlaşırlar.

Zavallı, sefil ve acındırıcı bir mantık.

Gürkan
23.01.2007, 12:26
hani istanbul artıkları bize yaramazdı.hani biz istanbulun çöplüğü değildik. hani bize istanbulu görmemiş adam lazımdı.

poetricus
23.01.2007, 12:29
"27 maçın 24' ünü korkak takım kazanır mı?"
7 maçın altısını cesur takım kaybeder mi?

aytex
23.01.2007, 12:30
Eller'i 1 milyon avroya bile satamıyorlar.Atletico Madrid yarisi pesin diger yarisi temmuz'da diyor...

Bakar misin komiklige... Sorun malimizi pazarlayamamaktır. yoksa adam kalmiyormus, istemiyormus... Ben ona bakmam. Ben, bu adami kaca sattiniza bakarim. Cunku bilirim ki, bu adami biz Atletico Madrid'den 1 milyon avro'ya alamazdik...

Dunya Kulupler Sampiyonu takimindan bir oyuncu bizim malimizi ve biz onu 3-4 milyon Avro'ya satamiyoruz. 1 milyon avro'ya taksitle satabiliyoruz.

Bu konuyu onemseyin arkadaşlar...

cınar#7
23.01.2007, 12:32
BUNLAR MI LAZIM?
İLK İZLENİMLER Trabzonspor'un devre arasında transfer ettiği Ayman ve Risp, Konyaspor maçında ilk kez sahne alırken, biz de eski yıldızlara ilk izlenimlerini sorduk. Trabzonspor'un eski yıldızları Serdar Bali, Kadir Özcan ve Hami Mandıralı, ortak görüş olarak; Ayman ve Risp'i değerlendirmekten çok, 'Trabzon'a bunlar mı lazım?" sorusunu gündeme taşıdılar.
İşte eski yıldızların görüşleri:

MİLAN'I SATACAKLAR SERDAR BALİ: "Ayman iyiydi, özellikle savunma bakımından Ziya hocanın oyun mantalitesine uyuyor. Ancak şunu sorgulamak gerek; şampiyonluğa oynayan bir takımda Ayman ve Risp oynar mı ya da transfer edilir mi? Ferhat ve Hasan'a bakarak, Ayman alınabilir ama büyük hedefleri olan Trabzonspor'a Ayman alınmaz. Bir de bu kadar paraya değer mi? Risp acemilik çekti. Stoper mezarlığına döndük. Herhalde Stepanov'u göndermek için hazırlık yapılıyor."
BU YABANCILAR LÜKS KADİR ÖZCAN: "Ayman vasat bir oyuncu. Trabzonspor'un elinde bu yönde malzeme varsa, Ayman'ı almaya ne gerek var? Defansta iki yabancı bana göre lüks. Uche-Högh gibi bir ikili olursa tamam ama Milan'ın yanında yerli olsa en az bu kadar katkı yapar. Mesela Erdinç... Ben yabancı hakkımı Yattara gibi oyuncu olursa kullanırım, sıradan oyuncular için değil... Trabzonspor 4 büyükten biridir. 'Ya çıkarsa' diye bu takım böyle isimlerle küçültülemez."
BÖYLESİ Mİ GEREKLİ HAMİ MANDIRALI: "Ayman ve Risp?in mücadeleci yönleri başarılı. Ancak Trabzonspor'a bu tarz sadece savunmacı mı gerekli, bunu tartışmamız gerekli. Bu takıma '10 numara' tabir edilen, takımı yönlendirici isim lazım. Orta alanda herkes koşuyor ama üretkenlik çok az. Hep savunma ile bu iş olmaz. Trabzonspor'un futbol kimliği hücumdur, eldeki malzemesi de ona göre olmalı. Yeni alınanlar ise savunmaya yönelik... Soruyorum; bu tarz Trabzon'a yakışıyor mu?"

kaynak:karadeniz gazetesi

gerçekefsane
23.01.2007, 12:37
Ceyhuna gelene kadar Yordanov var;) Bonservis parasıda vermeyecen.;)

Murat'
23.01.2007, 12:38
dün ziya hoca bir oyuncu daha alabiliriz diyip duruyordu...acaba kim o.....

gerçekefsane
23.01.2007, 12:40
dün ziya hoca bir oyuncu daha alabiliriz diyip duruyordu...acaba kim o.....

iki yada üç oyuncu :rolleyes:

Emorfo
23.01.2007, 12:50
Eller'i 1 milyon avroya bile satamıyorlar.Atletico Madrid yarisi pesin diger yarisi temmuz'da diyor...

Bakar misin komiklige... Sorun malimizi pazarlayamamaktır. yoksa adam kalmiyormus, istemiyormus... Ben ona bakmam. Ben, bu adami kaca sattiniza bakarim. Cunku bilirim ki, bu adami biz Atletico Madrid'den 1 milyon avro'ya alamazdik...

Dunya Kulupler Sampiyonu takimindan bir oyuncu bizim malimizi ve biz onu 3-4 milyon Avro'ya satamiyoruz. 1 milyon avro'ya taksitle satabiliyoruz.

Bu konuyu onemseyin arkadaşlar...

Yani öyle yazdınki sanki Trabzonspor önceden süper yönetiliyordu 5 liralık adamları 10 liraya satabiliyorduk ta Eller'i 1 milyon avroya satılmasına şaşırıyoruz. Bu kulüp Aurelio gibi bir adamı 100 bin dolar yüzünden elinden kaçırdı. Hangi kulüpten bahsediyoruz Allah aşkına. Eller'i istediğin kadar cilala, parlat kimse 2 milyon avrodan fazla vermez.

h@msi61
23.01.2007, 12:56
ne ceyhunu Allah aşkına ya. elinde Musampa var kullanmıyorsun elin halı saha topçusunu alıp 11 e koyacaksın var mı böyle bir şey? Allah korusun....

Gürkan
23.01.2007, 13:08
Doğan, ileride top tutan bir oyuncuya ihtiyaçlarının bulunduğunu söyledi.
Bu konuda çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Doğan, ''Yattara, tam istediğimiz seviyeye geldiği, Gökdeniz hareketlendiğinde onlara top atacak, top tutan, gol yeteneğinde olan bir oyuncuya ihtiyacımız var.

alsan nolcak.yattaratı oynatmıyon.adam yedek klubesıne mı yollayacak topu.

Erdinç Dilek
23.01.2007, 13:13
Bu konuda çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Doğan, ''Yattara, tam istediğimiz seviyeye geldiği, Gökdeniz hareketlendiğinde onlara top atacak, top tutan, gol yeteneğinde olan bir oyuncuya ihtiyacımız var.

alsan nolcak.yattaratı oynatmıyon.adam yedek klubesıne mı yollayacak topu.
:):):)maç sonu istatistikleri
Topun oyunda kaldığı süre:10.00'':):)

Travelair
23.01.2007, 13:14
Eller kaçsa gitse yıllar süren davalar sonucunda yine maksimum o parayı alırdık. Ne yazık ki futbolcu seçimindeki hata

Ziya Hoca iyi konuşmuş da madem ileride top tutan adam istiyordun, neden Simek'i sola mahkum ettin, küstürdün derler adama. Trabzonspor'un en güçlü yeri ortasaha diyorduk, Hasan Hüseyin Ferhat göre göre Simek ile Marcelinho'nun gidişini kanıksar olduk. Zaten oynamıyorlar diyoruz şimdi. Sen bana ortasahanın resmini çizebilir misin Ziya Hoca? He?

Misina
23.01.2007, 13:16
sağ bek sağ bek sağ bek

boztepe61
23.01.2007, 13:16
Eller kaçsa gitse yıllar süren davalar sonucunda yine maksimum o parayı alırdık. Ne yazık ki futbolcu seçimindeki hata

Ziya Hoca iyi konuşmuş da madem ileride top tutan adam istiyordun, neden Simek'i sola mahkum ettin, küstürdün derler adama. Trabzonspor'un en güçlü yeri ortasaha diyorduk, Hasan Hüseyin Ferhat göre göre Simek ile Marcelinho'nun gidişini kanıksar olduk. Zaten oynamıyorlar diyoruz şimdi. Sen bana ortasahanın resmini çizebilir misin Ziya Hoca? He?

çizer çizer.. ama hep geriden bakarak..

61 baha
23.01.2007, 13:22
ceyhunu eleştiren arkadaşları anlamıyorum....
trabzonda onun gibi kaç tane futbolcu var...
alnırsa yılın en iyi transferi olur...

Enes Berfin
23.01.2007, 13:23
Trabzonspor çalışmalara başladı..

Trabzonspor, hafta sonu sahasında Kayserispor ile yapacağı maçın hazırlıklarına 1 günlük iznin ardından başladı.. Teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmana, sakatlığı bulunan Umut haricinde tüm futbolcular katıldı..

Teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmana, sakatlığı bulunan Umut haricinde tüm futbolcular katıldı.

Konyaspor maçında tendonuna darbe alan Umut'un tedavisinin sürdüğü ve tedaviye vereceği cevaba göre durumunun netlik kazanacağı bildirildi.

Bordo-mavili futbolcular, antrenmanda koşunun ardından yarım alanda çift kale maç yaptı.

Trabzonspor, bu akşam yapacağı idmanla Kayserispor maçının hazırlıklarını sürdürecek.

Gürkan
23.01.2007, 13:23
olmaması alınması anlamına gelmez.

boztepe61
23.01.2007, 13:25
ceyhunu eleştiren arkadaşları anlamıyorum....
trabzonda onun gibi kaç tane futbolcu var...
alnırsa yılın en iyi transferi olur...

ceyhun gibi adamlar sıra takımlarında yıldız olurlar.
bu adam kendisi gibi kaliteli adamlarla oy-na-ya-maz.
ispatı fenerde oynadığı zamandır.
yıldızlarla kavgalıdır her zaman.
ortega yı delirtenlerin de başında gelir.
beni kalitesi ilgilendirmiyor.
diğer kaliteli adamlarımı delirtip kaçırması ihtimali bile benim için alınmamasına yeterli sebep.

gerçekefsane
23.01.2007, 13:25
Trabzonspora gelmeyen Ceyhuna Trabzonsporun ihtiyacı yok. Ceyhun kaleyi gördüğünde şut çeker fazla özelliği yok. Ceyhuna gelene kadar Yordanovu alalım

boztepe61
23.01.2007, 13:27
Trabzonspora gelmeyen Ceyhuna Trabzonsporun ihtiyacı yok. Ceyhun kaleyi gördüğünde şut çeker fazla özelliği yok. Ceyhuna gelene kadar Yordanovu alalım

bak bu da diğer bir sebep.
zamanında biz isterken gitti fenere.
boyunun ölçüsünü aldı. tekmeyi yedi.

benim damak tadıma istanbul artıkları uymuyor. kusura bakmayın.

Erdem Keser
23.01.2007, 13:28
ceyhunun kalitesini kimse tartisamaz turkiyenin en yetenekli ortasahalarindan birisi cok farkli ozellikleri var ortasaha disindan topu kaleye sokamayacagi yer yok ama bizde marceliho bile o mevkide oynayamadiysa ceyhunu hic oynatmaz lar

sarman61
23.01.2007, 13:28
Şimdi ceyhun u aldık diyelim. Ziya hoca nasıl bir oyun yapısı ile sahaya çıkacak. Bunu sormak lazım. Ben bir tahminde bulunayım.
gökdeniz ceyhun umut ferhat ayman hüseyin musa step risp celo jeff. Bu kadroyu sahada göreceksek almasın lar. Ama yok ben böyle bir kadro oluşturacam alsınlar diyorsa o zaman Amenna alsınlar bende destekliyecem sonuna kadar

--------------JEFF
MUSA----STEP----RİSP----MURAT
------AYMAN-----HÜSEYİN
-----------CEYHUN
YATTARA-------------MUSAMPA
------------UMUT

Bu kadro ile oynasın sokakta yürüyüşe çıkacam Taksim meydanında pankart yaptırıp Ceyhu isteriz diye yürüyüş yapacam. Ama bu tarz bir sistem de ziya hocanın oynatması takımı Kırmızı kar yağması gibi bir olay olur.

boztepe61
23.01.2007, 13:31
Şimdi ceyhun u aldık diyelim. Ziya hoca nasıl bir oyun yapısı ile sahaya çıkacak. Bunu sormak lazım. Ben bir tahminde bulunayım.
gökdeniz ceyhun umut ferhat ayman hüseyin musa step risp celo jeff. Bu kadroyu sahada göreceksek almasın lar. Ama yok ben böyle bir kadro oluşturacam alsınlar diyorsa o zaman Amenna alsınlar bende destekliyecem sonuna kadar

--------------JEFF
MUSA----STEP----RİSP----MURAT
------AYMAN-----HÜSEYİN
-----------CEYHUN
YATTARA-------------MUSAMPA
------------UMUT

Bu kadro ile oynasın sokakta yürüyüşe çıkacam Taksim meydanında pankart yaptırıp Ceyhu isteriz diye yürüyüş yapacam. Ama bu tarz bir sistem de ziya hocanın oynatması takımı Kırmızı kar yağması gibi bir olay olur.

gökdenizi mi kesecek ceyhun.
la ilahe illellah ya.
bu kadar iyi demek.

sana şu kadarını söyleyeyim. gökdeniz = 5* ceyhun

tamuğ yamtar
23.01.2007, 13:32
Ceyhun mu?

Yapmayın arkadaşlar bencilin önde gidenidir.

Takımın zaten olmayan ahengini iyice bozar.

Takımı iyice küçültmeye gerek yok.

boztepe61
23.01.2007, 13:35
gökdeniz bu takımda her yerde oynadı. sağ açık, sol açık, orta saha, forwet arkası, forwet....
hiçbirinde de sırıtmadı.
bu kadar özellikli bi topçunu ceyhun gibi bir bencillik abidesine değişmenin kelime ile anlamını bulamadım ama "harakiri" fena değil...

macka61
23.01.2007, 13:48
ceyhun da tabiki iyi futbolcu ama ilk önce sen elinde ki futbolcyları kullan mesela musampayı musampa ceyhundan kat kat daha iyi futbolcu

Bahtiyar
23.01.2007, 13:55
elimizde musampa var biz ceyhun dan medet umuyoruz. bunun mantıklı bi açıklaması var herhalde.

sarman61
23.01.2007, 13:56
Hocam Ceyhun tabiki Gökdenizi kesemez Ama benim burada vurgulamak istediğim yattara ile musampanın her maç oynaması gerektiği are you understand ?. Hatta bu iki futbolcunun oynaması için gökdeniz ilk 11 den çıkması gerekiyorsa. Amenna derim. Konya maçında o kadar uyumluydularki hayran kaldım. Ama ziya hoca nın işine gelmez çünkü ona göre koşan adam lazım. Ama dur ben zaten anlamam bu işlerden nede olsa işim futbol değil. Kitap dışında ki konularda yorum yapamam galiba. Hey millet sizlerin ne işi var burda. Futbolcumuzun, Antrenor müsünüz futbol dışından bir sektör deyseniz lütfen burada Takımı eleştirmeyeniz. Herkez kendi mesleği hakkında eleştiride bulunsan. Allah ım yarabbim nasıl bir düşünce yapısına sahiptir bizim hocamız. Galiba türünün son örneği olsa gerek.

gerçekefsane
23.01.2007, 13:57
Suat Usta'nın mevkisi ne :confused:

boztepe61
23.01.2007, 13:59
Hocam Ceyhun tabiki Gökdenizi kesemez Ama benim burada vurgulamak istediğim yattara ile musampanın her maç oynaması gerektiği are you understand ?. Hatta bu iki futbolcunun oynaması için gökdeniz ilk 11 den çıkması gerekiyorsa. Amenna derim. Konya maçında o kadar uyumluydularki hayran kaldım. Ama ziya hoca nın işine gelmez çünkü ona göre koşan adam lazım. Ama dur ben zaten anlamam bu işlerden nede olsa işim futbol değil. Kitap dışında ki konularda yorum yapamam galiba. Hey millet sizlerin ne işi var burda. Futbolcumuzun, Antrenor müsünüz futbol dışından bir sektör deyseniz lütfen burada Takımı eleştirmeyeniz. Herkez kendi mesleği hakkında eleştiride bulunsan. Allah ım yarabbim nasıl bir düşünce yapısına sahiptir bizim hocamız. Galiba türünün son örneği olsa gerek.

o koyduğun takımda yattara musampa zaten oynuyor. kesilen adam gökdeniz. ceyhun için gökdeniz harcanmaz.
yattara ve musampa oynarsa kesilecek tonla adam sayarım sana. bunların içinde gökdeniz son sırada olur.
takımında 2.5 yıldız kalmış onları da harcayacaksak ne ala işimiz var.

Travelair
23.01.2007, 14:00
Ben İbrahim Akın ve Serkan Balcı transferlerini bekliyorum

boztepe61
23.01.2007, 14:02
serkan sezon sonuna kaldı sanırım..
ama ibrahim akın zor.. vermiyor bjk..

champions
23.01.2007, 14:04
bu takımda 10 numaraya yer yok alabiliyorsan ilk önce bi kaleci al sonra bir sağbek yabancı hakkı boş kalmayacak ise birde forvet alırsın bu işi bitirirsin

sarman61
23.01.2007, 14:06
o koyduğun takımda yattara musampa zaten oynuyor. kesilen adam gökdeniz. ceyhun için gökdeniz harcanmaz.
yattara ve musampa oynarsa kesilecek tonla adam sayarım sana. bunların içinde gökdeniz son sırada olur.
takımında 2.5 yıldız kalmış onları da harcayacaksak ne ala işimiz var.

Galiba aramızda bir iletişim sorunu var. Farkındaysan ilk yazdığım kadroda yattara ve musampa yoktu. Ama gökdeniz vardı. Bende olabilecek olanı yazıyorum. Yani biraz olsun kırmızı karın yağma ihtimalini hesap ederekten kadro yazıyorum yoksa bende bilirim güzel bir kadro yazmasını. Ama şunu unutma Trabzonspor için kadro yazarken. Ziya hoca faktörünü ön planda tutarak yazmak gerekiyor. Bu arada gökdeniz son zamanlarda takı oyunundan uzkalaşmışdır. Bunu da göz önüne alarak yazdım. Bu benim düşüncem

boztepe61
23.01.2007, 14:11
ziya beyi hesaba katarsak burada konuşmamız yanlış.
ben öğrenciyim sadece kitaplara bakmalıyım mesela. diğer konular benim kapsamım dışında.
takım içinde hesaba katarsak ziya hocanın takım kurgusunda yattara-gökdeniz-musampa birlikte oynatılamıyor zaten. ceyhun gelse kimi oynatacak. adam 3 tanesinden birini oynatıyor. ceyhun gelse 4 taneden biri oynayacak.

Burçak
23.01.2007, 14:47
www.yayinonline.com (http://www.yayinonline.com) hacıosmanoğlu canlı yayında. Best fm e tıklayın

Özkan Erdem
23.01.2007, 15:00
ziya beyi hesaba katarsak burada konuşmamız yanlış.
ben öğrenciyim sadece kitaplara bakmalıyım mesela. diğer konular benim kapsamım dışında.
takım içinde hesaba katarsak ziya hocanın takım kurgusunda yattara-gökdeniz-musampa birlikte oynatılamıyor zaten. ceyhun gelse kimi oynatacak. adam 3 tanesinden birini oynatıyor. ceyhun gelse 4 taneden biri oynayacak.

Musampa'ya şu görevi verse en iyisi aslında.. Acil ihtiyaç kaleci ve sağ bek ama 10 numara alınacaksa kulübeye transfer yapılacak diye düşünüyorum.. Çünkü direk oynatmaz ziya hoca, Yattara'yı oynatsın yeter bana zaten, fazlasını beklemiyorum ondan..

poetricus
23.01.2007, 15:01
Bordo-mavili futbolcular, antrenmanda koşunun ardından yarım alanda çift kale maç yaptı.

Ziya Doğan'ın antrenmanları bundan ibarettir. Haber yazmak için boşu boşuna tesislere gitmeye gerek yok. Sadece katılan futbolcuların listesi yeterli. Gerisine yukarıdaki cümleyi yapıştırırsınız olur biter.

ozcan_asanoglu
23.01.2007, 15:05
gökdeniz veya musampa'nın sakat veya cezalı olması durumunda alternatifleri hasan veya ferhat oluyor. kaldı ki, gerçek anlamda bir 10 numaramız zaten yok.dolayısıyla oraya bir transfer gerekli...gökdeniz veya musampa da arada yedek kalır, bu da gayet doğal...

boztepe61
23.01.2007, 15:05
bir kere şut çalıştırdığını, forwet oyunculara birebir gol çalışması yaptırdığını görmedim.
bikaç defa orta gol yaptırdı.
onun dışında koş koş koş- çift kale. başka birşey yok zaten antremanda.

EmrahYalçınalp
23.01.2007, 15:06

O zaman sahaya çıktığın zaman da çağır 15 yaşından beri bu işin içinde olan arkadaşlarını, otturttur tribüne, bağırsınlar... Madem anlamıyorum, ne gelip seyredeceğim senin futbolunu...

Erdinç Dilek
23.01.2007, 15:32
arkadaşlar tamam adam istenilen futbolu izlettiremiyor ama kimse işine başka birinin burnunu sokmasını istemez, mesela o bankacı arkadaşa da kendi iş beceresi ile ilgili olumsuz olarak soru sorsanız hemen savunmaya geçecektir, verdiği tepki bence normal ziyanın

EmrahYalçınalp
23.01.2007, 15:38
arkadaşlar tamam adam istenilen futbolu izlettiremiyor ama kimse işine başka birinin burnunu sokmasını istemez, mesela o bankacı arkadaşa da kendi iş beceresi ile ilgili olumsuz olarak soru sorsanız hemen savunmaya geçecektir, verdiği tepki bence normal ziyanın
Aslında yeri değil ama, madem lafı oldu, düşündüklerimi yazayım...

Bence bu tepki "kontrolü kaybetmekte olan adam" tepkisi. Haklı bile olsanız, ki bu iş mutlak doğrusu olmayan bir iş olsa da çoğunluk haksız olduğunu düşünüyorken, bu biçimde tepki vermek bir restleşmedir. Ne demek "o zaman sen bankacılık yap"? Ekmeğini beğenmediğim fırıncı bana "sen ne anlarsın ekmekten, git sınav kağıdı hazırla" mı diyecek şimdi? Adamın ürünü futbol değil mi? Evet. Bu ürününü bana satmıyor mu? Evet. Beğenmiyorum işte ekmeğini yahu. Başka fırınlar var, gayet güzel yapıyor diyorum... Bilet alıyorum, forma alıyorum, Digiturk'e dünyanın parasını ödüyorum. O halde ben herşeyden önce onun müşterisiyim. Ben onun takımını destekliyorum diye o maaş alıyor. Sen takım için paranı harca, zamanını harca, boğazını patlat, ama yorum yapma, çünkü kafan basmaz...!

Bravo...

Haşimoğlu
23.01.2007, 15:40
Ziya Doğan'dan birlik çağrısı
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, camiada birlik ve beraberliğin sağlanması halinde Trabzonspor'u sadece Türkiye Ligi'nde değil, Avrupa'da da kimsenin tutamayacağını iddia etti.

Anadolu Ajansı
Güncelleme: 12:25 TSİ 23 Ocak 2007 Salı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, bordo-mavili camiada birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini söyledi.

Doğan, Trabzonspor'un her zaman şampiyon olacak bir takım olduğunu belirterek, ''Bu sene şampiyonluk kolay değil. Ancak matematiksel şans varsa, mucize vardır. Bu yıl zor gözüküyor. Fakat biz o şansı yakalayamayacağız veya kovalayamayacağız diye bir düşünce içinde değiliz'' dedi.

Trabzonspor'da basit şeylerle büyük pozisyonların kaçırıldığını ifade eden Doğan, ''Takıntıları yok edelim. Eski yöneticiler, eski futbolcular, yerel basın hep beraber oturalım, toparlanalım. Ama art niyetli kimse olmayacak. Dedikodu yapılmayacak. Ne zaman çok seslilik, herkes bir kafadan konuşmaya başlamış o zaman sıkıntılar yaşanmış. Bir bütün olarak hareket edilirse camianın inanılmaz pozitif gücü var. Bu gücü kullanamıyoruz, harekete geçirmemiz lazım. Samimiyet olursa Trabzonspor'u çok rahatlıkla başarılara getiririz. Trabzonspor'un başarısını isteyen herkese görev düşüyor. Birlik beraberliği sağladığımız zaman Türkiye Ligi'nde değil, Avrupa'da da Trabzonspor'u tutamazlar. Trabzonspor'da birlik, beraberlik sağlanır, doğrular yapılırsa Trabzonspor ilk şampiyonluktan sonra 5 tane daha peşinden getirir'' diye konuştu.

''YATTARA, MİLYON DOLARLIK YILDIZ OLABİLİR''
Ziya Doğan, sakatlığının ardından uzun bir süre sonra Konyaspor maçında forma giyen ve gol atan Yattara'nın milyon dolarlık bir yıldız olabileceğini söyledi.

Bordo-mavili takımda, ilk görev yaptığı dönemde Yattara'nın mantalitesinin çok kötü olduğunu kaydeden Doğan, ''Şimdi gayet iyi çalışıyor, iyi bir profesyonel. İlk geldiğimde biz ona bazı şeyler yaptırmaya çalışıyorduk. Şimdi o kendisi bazı şeyleri görüyor ve istiyor. İlerde milyon dolarlık bir dünya yıldızı olabilir. Bu anlayışla çalışmaya devam ederse milyon dolarlık bir yıldız olabilir. Onun takıma geri dönmesi bizim için çok önemli. Şu anda gerçek kapasitesinin yüzde 50'sinde değil. Yattara'nın özelliklerini anlatmaya gerek yok. Daha iyi olacak'' diye konuştu.

''İLERDE TOP TUTAN OYUNCUYA İHTİYACIM VAR''

Bu konuda çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Doğan, ''Yattara, tam istediğimiz seviyeye geldiği, Gökdeniz hareketlendiğinde onlara top atacak, top tutan, gol yeteneğinde olan bir oyuncuya ihtiyacımız var. Yönetim kurulunun bu konuda çalışma içinde olduğunu biliyorum. Bu konuda yönetim çalışmaları sürdürüyor. İnşallah olumlu olacak'' dedi.

Doğan, Gençlerbirliği'nden Erkan ile de transfer görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.

''TRABZON'DA MUTLUYUM''
Doğan, Trabzonspor'da mutlu olduğuna ifade ederek, ''Ancak bir şekilde mutsuzum. Bize inanan insanları görüyorum. 6-7 maç kaybettik, halk yine bize inanıyor. Onların beklentisine cevap veremediğim zaman çok mutsuz olurum'' dedi.

Teknik direktörlük hayatında bir takıma gitmek için kimseyi devreye sokmadığını kaydeden Doğan, ''Hiç aracı kullanmadım. İlk dönemimde Atay Aktuğ'a söyledim. (Niye beni aldınız) dedim. 'İstatistiklerine baktık' dedi. Hiçbir yere aday değilim. Burada büyük başarılar elde etmek istiyorum'' diye konuştu.

MARCELİNHO'NUN SATILMASI

Doğan, Marcelinho'nun çok iyi çalışan profesyonel bir oyuncu olduğunu dile getirerek, ''Marcelinho sadece Antalya'da değil, burada da idmanların yıldızıydı. Yabancılar içerisinde mantalite olarak en memnun olduğum oyuncuydu. Ama şartlar ne gerekiyorsa onlar yapmak gerekiyor. Yönetim kurulu teklif geldiğini söyledi. Ben de ‘şu oyuncular alınırsa olabilir’ dedim. Gayet profesyonelce düşündük. 1 oyuncu daha var onu da alacağız inşallah. Trabzonspor iskeletini iyi kurmuştur. Takım olarak iskeleti olan bir takım olduk. 3-4 maç üst üste aldığımız zaman nereye geleceğimizi biliyoruz. Hedef daha üst sıralar çıkmak. İlk yarıda başarısız olduk ama başarılı olmanın temelini attık diye düşünüyorum'' dedi.

FATİH AKYEL'İN DURUMU
Doğan, Fatih Akyel'in kadro dışı kalmasından sonra çok şeyler konuştuğunu belirterek, ''Ben hiç yorum bile yapmadım. Yine yapmak istemiyorum. Bir teknik adam olarak şu anda düşünmediğim oyuncu hakkında yorum yapmak istemiyorum. Bizzat kendisi bana, kamuoyuna çalışmak istemediğini söyledi. Bu iş kapandı. Hiçbir futbolcuya zarar vermek gibi niyetim olmaz. Yönetim Kurulu’na bu konuda raporu verdim. Fatih'e kırgın değilim. Öyle bir tarzı seçti. Oyun planı içinde düşünmediğimi ona söyledim'' ifadelerini kullandı.

Haşimoğlu
23.01.2007, 15:42
ah be marsel tamda mantaliteye uymaya başlamışsın sol bekte yerin hazır forman garantiydi

Ahmet AYDIN-28
23.01.2007, 15:53
''YATTARA, MİLYON DOLARLIK YILDIZ OLABİLİR''
Ziya Doğan

???????????
Yattara'nın ölüsü milyonLARCA dolar eder daha olacağımı kalmış. Tek kusuru ön libero da pek başarılı olmaması.

marcelinhos100
23.01.2007, 16:11
YÖNETİM İMZA ŞOVLA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAK
Kayseri Erciyesspor'un, Fransa ikinci liginde top koşturan Gineli stoper Daouda Jabi, Kayserispor'un Sakaryaspor'a kiraya verdiği sol bek Ergün Teber ve Trabzonspor'dan Mustafa Keçeli ile prensip anlaşmasına varıldığı belirtildi. Jabi, Ergün ve Mustafa Keçeli'nin, takıma yeniden dönen Timuçin'le birlikte topluca imza atacağı ve Fenerbahçe maçı öncesi imza şovla yeni yönetimin gövde gösterisi yapacağı öğrenildi

erdal6167
23.01.2007, 16:20

Bence bu tepki "kontrolü kaybetmekte olan adam" tepkisi. Haklı bile olsanız, ki bu iş mutlak doğrusu olmayan bir iş olsa da çoğunluk haksız olduğunu düşünüyorken, bu biçimde tepki vermek bir restleşmedir. Ne demek "o zaman sen bankacılık yap"? Ekmeğini beğenmediğim fırıncı bana "sen ne anlarsın ekmekten, git sınav kağıdı hazırla" mı diyecek şimdi? Adamın ürünü futbol değil mi? Evet. Bu ürününü bana satmıyor mu? Evet. Beğenmiyorum işte ekmeğini yahu. Başka fırınlar var, gayet güzel yapıyor diyorum... Bilet alıyorum, forma alıyorum, Digiturk'e dünyanın parasını ödüyorum. O halde ben herşeyden önce onun müşterisiyim. Ben onun takımını destekliyorum diye o maaş alıyor. Sen takım için paranı harca, zamanını harca, boğazını patlat, ama yorum yapma, çünkü kafan basmaz...!

Bravo...

.................................................. ..................

erdal6167
23.01.2007, 16:21
birde ceyhun ve erkan transferlerini duydum haberi olan var mı

marcelinhos100
23.01.2007, 16:24
ceyhun bence soru işareti

erkan alınmalı sag bek yok

boztepe61
23.01.2007, 16:30
ya iyide senmisin bu takımın tek taraftarı, sen beğenmiyor olabilirsin bende beğeniyorum ve senin kadar bu takıma katkı sağlıyorum. kimin neye kafasının basacağına sen kara veremezsin, bu sitenin yöneticisi olmam sana hiç bir ayrıcalık sağlamaz, bu takım hepimizin takımıdır,

kimin neye kafasının basacağına ziya doğan mı karar verecekmiş...
beğenmeyen fikrini söyler. fikrini söylemesi için de konu hakkında expert olma gibi bir mecburiyeti yoktur.
bu söylendiği zaman da ziya hocanın dün yaptığı usülle terslenmesinin tek adı ziya beyin artık tahammülsüz hale geldiği, kafayı gömecek bi kum bulamadığıdır.
kimse sana senin fikrin olamaz kafan basmaz demedi.. bunu diyen ziya doğan.
aldı ki şu an taraftarın %kaçının nasıl düşündüğü yaklaşık olarak bellidir.

Haşimoğlu
23.01.2007, 16:32
emrah abiye katılıyorum o zaman sadece profesyonel olarak işin içinde olanlar yorum yapsına geliyo bu iş yani sadece teknik direktorler birbirleri hakkında yorum yapıcaklar.hepimiz futbol izliyoruz ve herkesin kendi düşüncesini saygı çerçevesinde belirtmeye hakkı var ve buna cevap almayada hakkı var bu soruyu bir bankacı değilde klüp başkanı sorsaydı ziya hoca başkanada sen bu işten anlamıyosun sadece başkanlık yap diyebilirmiydi

erdal6167
23.01.2007, 16:35
kimin neye kafasının basacağına ziya doğan mı karar verecekmiş...
beğenmeyen fikrini söyler. fikrini söylemesi için de konu hakkında expert olma gibi bir mecburiyeti yoktur.
bu söylendiği zaman da ziya hocanın dün yaptığı usülle terslenmesinin tek adı ziya beyin artık tahammülsüz hale geldiği, kafayı gömecek bi kum bulamadığıdır.
kimse sana senin fikrin olamaz kafan basmaz demedi.. bunu diyen ziya doğan.
aldı ki şu an taraftarın %kaçının nasıl düşündüğü yaklaşık olarak bellidir.

ha işte boztepe bende onu diyorum, herkes düşündüğünü söylesin millet SENİN KAFAN BASMAZ DEMESİN, anladın mı şimdi, o senin ve senin gibilerin düşüncesi, bana görede hoca iyi,

boztepe61
23.01.2007, 16:38
ha işte boztepe bende onu diyorum, herkes düşündüğünü söylesin millet SENİN KAFAN BASMAZ DEMESİN, anladın mı şimdi, o senin ve senin gibilerin düşüncesi, bana görede hoca iyi,

şu kısmı yanlış anlamışsın zannederim...

Sen takım için paranı harca, zamanını harca, boğazını patlat, ama yorum yapma, çünkü kafan basmaz...!

bunu kendine yönelik olarak söylüyor. aksini düşünenler için kendisi söylemiyor ki.
bana bunu söylüyorsunuz demiş adam:)

Erdinç Dilek
23.01.2007, 16:39

Bravo...
ilk önce erdal6167 kardeşim kafan basmaz diye bana veya birbaşkasına değil misal olarak kendi adına konuşuyor arkadaş orayı yanlış anladın sanırım, ikinci olarakta fırıncının sana git sınav kağıdı hazırla demesi içinilk olarak mesleğinin ne oldğunu sana sorması lazım, sonuçta fırıncı müneccim..... .....dı. oraları tıdlıyorum.:) bakın bunu hangi teknik adama sorsanız aynı tepkiyi alırsınız keza fırıncıya ekmeğini beğenmediğini söylediğinide mutlaka vereceği sert olabilecek bir tepkisi vardır, zamamnında fatih terimde şampiyonlar maçı sonrası spikerin buna yakın sorduğu bir soruya bu ne biçim soru diyerek röportaja son vermesi bu olayı desteklen tipteki bir davranış biçimidir. yaptığı doğru demiyorum-belkide doğrudur-ama normal bir davranıştır diyorum saygı vesevgiyle

Murat Altun
23.01.2007, 16:40
hocanı kafası okadar basıyorsa bu durumumuz ne böyle:)) bence ne yönetimin neden hocanın kafası basmıyor bir an önce istifa etmeleri gerek
benim fikrimde bu

erdal6167
23.01.2007, 16:40
o zaman hata bende aaynı düşünce olamamıza rağmen ben yalnış anlamadan dolayı hata yapmışım,

ÖZÜR DİLERİM O ZAMAN.

Erdinç Dilek
23.01.2007, 16:41
şu kısmı yanlış anlamışsın zannederim...

Sen takım için paranı harca, zamanını harca, boğazını patlat, ama yorum yapma, çünkü kafan basmaz...!

bunu kendine yönelik olarak söylüyor. aksini düşünenler için kendisi söylemiyor ki.
bana bunu söylüyorsunuz demiş adam:)
tamam rengdaşım ben açıklamıştım yinede saol

bordoylamavi
23.01.2007, 16:41
futbol oynayanlar bilir bir maç içerisinde belki de 90 dakkanın yarısından çoğunda oyuncular teknik direktörün dediğinden farklı şeyler yaparlar farklı bölgelere giderler. o yüzden oynanan oyunun tek belirleyicisi teknik direktör değildir.teknik direktörün en büyük özelliği takıma maçlara hazırlamak ve rakibi analiz etmektir.
ben de ferhatın ilk onbirde oynamasını istemiyorum ama teknik direktör değilim. oyun sadece sahaya çıkan ilk onbirden ibaret değildir. herhalde bu futbolcuları tv den izlediğimiz kadaryla teknik direktörden daha iyi tanıyacak değiliz ya. biz hep kendi izlemek istediğimiz oyuna göre herşeyi hayal ediyoruz. sonuçta teknik direktörün de ölçüsü başarıdır. ama yeni bir takım kurulacaksa başarı da hemen gelmez. gelse bile kalıcı olmaz. işte 2 sene üstüste şampiyonluğa oynayıp bu duruma düşüşümüze bakalım. takımda iskelet kurulmadığı içni bu hallerdeyiz 50 kişi takıma alınıp satıldığı içinde iskelet haliyle oluşmaz.

poetricus
23.01.2007, 16:48
Niye Ziya Doğan'ı benimseyen kadar Trabzonspor'u benimseyen yok?

Belki de var da sesleri çıkmıyor. Emrah Hoca'yı savunacak değilim. Zaten böyle bir şeye teşebbüs etmem ona saygısızlık olur. Akşam futbolcuları niye yerinde oynatmadığını soran kişiyi de savunacak değilim. Yalnız ortada garip bir şey var: Marcello Dos Santos! Ömrü boyu forvet arkası oynayan bir adam sol açık ya da sol bek olarak sahaya sürülüyorsa bunu soran birileri mutlaka olacaktır. Tıpkı Ziya Hoca yapıyorsa kesin bir hikmeti vardır diyenler olacağı gibi.

Meşhur fırıncı benzetmesine dönersek ben hamur teknesinin niye WC'nin önünde olduğunu soruyorum. Hamuru niye şöyle ya da böyle yoğurduğunu, filanca mayayı niye kullandığını değil.

Erdinç Dilek
23.01.2007, 16:56
Niye Ziya Doğan'ı benimseyen kadar Trabzonspor'u benimseyen yok?

Belki de var da sesleri çıkmıyor. Emrah Hoca'yı savunacak değilim. Zaten böyle bir şeye teşebbüs etmem ona saygısızlık olur. Akşam futbolcuları niye yerinde oynatmadığını soran kişiyi de savunacak değilim. Yalnız ortada garip bir şey var: Marcello Dos Santos! Ömrü boyu forvet arkası oynayan bir adam sol açık ya da sol bek olarak sahaya sürülüyorsa bunu soran birileri mutlaka olacaktır. Tıpkı Ziya Hoca yapıyorsa kesin bir hikmeti vardır diyenler olacağı gibi.

Meşhur fırıncı benzetmesine dönersek ben hamur teknesinin niye WC'nin önünde olduğunu soruyorum. Hamuru niye şöyle ya da böyle yoğurduğunu, filanca mayayı niye kullandığını değil.
bu iş bayağı sarpasaracak gibi,bende şöyle bir cevap vereyim, hamur teknesinin neden wc nin önünde olduğunu sorman için göz önünde olmayan ve hamurun işlendiği yere girmen lazım, oraya girip bu soruyu sorman içinde yetkin olması, zabıta vb. gibi, fırınlar bu kadar şeffaf değil sanırım, eğer yetkin olmadan oraya girip bu soruları sormaya kalkarsan adama nereye birader diye sorarlar, değilmi? ziya da bun uyapmıştır sanırım, tekra ediyorum yaptığı doğrudur demiyorum verdiği tepki normal bir davranış biçimidir, tekrar sevgi ve saygıyla

karayamayman
23.01.2007, 17:35
Gökdeniz Zenit’e koşuyor

Fanatik Gazetesi

Ruslar çok kararlı

Gökdeniz’in isteği
Milli futbolcuya yakın çevreler, “Gökdeniz bu transferden kulübün de kârlı çıkmasını çok istiyor. Konuşulan rakam tatminkâr. Transfer gerçekleşirse Trabzonspor’un kasasına en az 5 milyon dolar girecek. Gökdeniz taraftar tepkisinden çekiniyor ama rahat kafayla futbol oynamak da kendisine cazip geliyor'' ifadesini kullandı. Transfere son noktanın koyulması artık an meselesi. Diğer yandan Rusya’nın Rubin Kazan takımı da Gökhan için Kayseri’ye 3 milyon Euro önerdi.

Egemen Yılmaz
23.01.2007, 17:41
Ben demiştim... Gökdeniz'i de satar bunlar demiştim

+1AhmeT
23.01.2007, 17:48
Bunuda yaparlarsa yuh derim yani

boztepe61
23.01.2007, 17:50
ilk yarı fatih i marce yi bahane edip satmışlardı.
bu sefer kimi bahane edecekler.
ceyhun u mu?
tesislerde cam çerçeve bırakmamak vacip olacak yakında.

#10 Fietra
23.01.2007, 17:52
OooOO Gökdeniz güle güle OooOO Gökdeniz güle güle.(İnşallah lütfen)

Çetin
23.01.2007, 17:54
bence satmasınlat hem verdikleri az hemde biz kiminle hücum edeceğiz o zaman? şu ziya doğan a bir tane daha ön libero transferi yapmak için kontenjan açmayın

Enes Berfin
23.01.2007, 18:14
OooOO Gökdeniz güle güle OooOO Gökdeniz güle güle.(İnşallah lütfen)

Böle birsey Asla olmayacaktir.

Ömer SEVİNÇ
23.01.2007, 18:17
5 milyon dolar değil de 5 milyon euro verirlerse durması kabahat. Bu hareketin çookkk daha önce yapılması gerekiyordu ya neyse. Açmayalım eski mevzuları...

boztepe61
23.01.2007, 18:17
gökdeniz de giderse kiminle oynayacaksın merak ediyorum. inşallah çekiyorsun da??
tamamı defansif adamlardan kurulu bir orta saha ile erciyes e bile gol atarken ıkınırsın.
nasıl büyük takım olacağız büyük topçular olmadan anlayabilmiş değilim.
takımın yıldızları haraç mezat satılıyor, birileri de inşallah maşallah çekiyor.
küçük takım taraftarı olma yolunda büyük adımlar atmış görünüyorsunuz.
büyük oyuncular olmadan büyük takım olunmaz.

Enes Berfin
23.01.2007, 18:20
5 milyon dolar değil de 5 milyon euro verirlerse durması kabahat.

5 milyon dolarla 5 milyon euro'nun ne gibi farklari var anlamadim :D

Ömer SEVİNÇ
23.01.2007, 18:25
5 milyon dolarla 5 milyon euro'nun ne gibi farklari var anlamadim :D

5 milyon dolar-7 trilyon
5 milyon euro-9trilyon

boztepe61
23.01.2007, 18:27
gökdeniz ayarındaki adamı kaç paraya alacaksın ondan bahset bana.
o bahsettiğin para ile alabileceğini mi sanıyorsun.??

Egemen Yılmaz
23.01.2007, 18:28
Gökdeniz ASLA satılmamalı

boztepe61
23.01.2007, 18:30
bu yönetim yawaş yawaş alıştırmaya başladı bizim taraftarın bi kısmını.
iyi oyuncu sat düşük kalitedekini al.
sonra onu da uymadı diye sat.
ne güzel memleket be.
G.Birliği mi sandınız burayı. eldeki tüm yıldızları satacaksınız.

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 18:34
arkadaşım sen osmanlı torunu olmayı kabul edebilirsin ama ben etmiyorum burda biz yerine ben kullanman gerekirdi ve senin osmanlının hoşgörüsünüde biliyoruz neyi hoşgörü gittiği her yere savaş açmış korku salmış hoşgörü bumu
Tarih bilgisi zayıf olan arkadaşların bilgilerinin eksik olduğu konularda yorum yapmamaları daha akılcı bir hareket olur bence sırf muhalefet olmak için yorum yapılmaz sen kimin torunusun bilmem ama Osmanlı'nın hoş Görüsü tüm dünya tarafından kabul edilmiştir kimseyi zorla müslüman yapmamıştır din değiştirmeye zorlamamış hatta yabancı uyruklulardan alınan vergiyi bile en aza indirmiştir. Biraz okumak lazım Tabiki savaşlar olmuş insanlar ölmüştür ama bu savaşın bir gerçeği, Osmanlıyı sırtından vuranlarda o hoş görüyü gösterdiği toplumlar olmuştur, şimdi bende ben demiyor bizdiyorum biz osmanlı torunuyuz ne zaman hoşgörü göstereceğimizi nezaman tepki göstereceğimizi biliriz.

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 18:36
Kayserispor'da Eksik 6'ya ÇıktıKayseri-(dha Ek Haber) Kayserispor'da Trabzonspor Maçı Öncesi Santrfor Gökhan Ünal, Gaziantepspor'dan Transfer Edilen Erdal Güneş ve Yedek Kaleci Hasan'da Sakatlandı. Böylece Sakatlığı Nedeniyle Antrenmana Çıkamayan Bülent Bölükbaşı ve Kart Cezalısı Toledo ile Fatih Ceylan'a 3 Oyuncu da Eklendi.

KAYSERİ-(DHA EK HABER) Kayserispor'da Trabzonspor maçı öncesi santrfor Gökhan Ünal, Gaziantepspor'dan transfer edilen Erdal Güneş ve yedek kaleci Hasan'da sakatlandı. Böylece sakatlığı nedeniyle antrenmana çıkamayan Bülent Bölükbaşı ve kart cezalısı Toledo ile Fatih Ceylan'a 3 oyuncu da eklendi. (Doğan Haber Ajansı)

Erdem Keser
23.01.2007, 18:39
Tarih bilgisi zayıf olan arkadaşların bilgilerinin eksik olduğu konularda yorum yapmamaları daha akılcı bir hareket olur bence sırf muhalefet olmak için yorum yapılmaz sen kimin torunusun bilmem ama Osmanlı'nın hoş Görüsü tüm dünya tarafından kabul edilmiştir kimseyi zorla müslüman yapmamıştır din değiştirmeye zorlamamış hatta yabancı uyruklulardan alınan vergiyi bile en aza indirmiştir. Biraz okumak lazım Tabiki savaşlar olmuş insanlar ölmüştür ama bu savaşın bir gerçeği, Osmanlıyı sırtından vuranlarda o hoş görüyü gösterdiği toplumlar olmuştur, şimdi bende ben demiyor bizdiyorum biz osmanlı torunuyuz ne zaman hoşgörü göstereceğimizi nezaman tepki göstereceğimizi biliriz.

bosver be abi daha dedesinin kim oldugu belli olmayan adamlarla soyumuzu inkar eden cagdas gorunumlu kuklalarla bizim isimiz olmaz BIZ OSMANLININ TORUNLARIYIZ GURUR DUYUYORUZ atalarimizla

boztepe61
23.01.2007, 18:41
atasını inkâr edenin ne olduğunu ATALARIMIZ söylemiş zaten...

Ahmet Karaman
23.01.2007, 18:41
gün gelecek ve ziyan doğan denen varlık kovulacak ve ben bu son dakika haberlerine bu haberi çok büyük bir zevkle yazağım inşallah. ALLAH ım bana günleri göster 1 -2 hafta içinde

ErayAkyüz
23.01.2007, 18:42
Kayserispor'da Eksik 6'ya ÇıktıKayseri-(dha Ek Haber) Kayserispor'da Trabzonspor Maçı Öncesi Santrfor Gökhan Ünal, Gaziantepspor'dan Transfer Edilen Erdal Güneş ve Yedek Kaleci Hasan'da Sakatlandı. Böylece Sakatlığı Nedeniyle Antrenmana Çıkamayan Bülent Bölükbaşı ve Kart Cezalısı Toledo ile Fatih Ceylan'a 3 Oyuncu da Eklendi.

KAYSERİ-(DHA EK HABER) Kayserispor'da Trabzonspor maçı öncesi santrfor Gökhan Ünal, Gaziantepspor'dan transfer edilen Erdal Güneş ve yedek kaleci Hasan'da sakatlandı. Böylece sakatlığı nedeniyle antrenmana çıkamayan Bülent Bölükbaşı ve kart cezalısı Toledo ile Fatih Ceylan'a 3 oyuncu da eklendi. (Doğan Haber Ajansı)

oleyyyyyyyy gokhan insallah oynayamaz

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 18:43
Kayserispor Trabzonspor'a Bileniyorhttp://www.haberler.com/medya/haber/70/657170_95510_o.jpg (http://www.haberler.com/resim.asp?haber_id=657170)Resmi büyütmek için tıklayın (http://www.haberler.com/resim.asp?haber_id=657170) Kayserispor, İkinci Yarının İlk Haftasında Deplasmanda Trabzonspor ile Oynayacağı Maçın Hazırlıklarını Sürdürüyor.

Kayserispor, ikinci yarının ilk haftasında deplasmanda Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Karpuzatan Tesisleri'nde Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam yönetiminde yapılan antrenmana sakatlıkları devam eden Bülent Bölükbaşı, Gökhan Ünal ve Erdal Güneş katılmadı. Sarı-kırmızılı takımda cezalı olan Toledo ve Fatih Ceylan da Trabzonspor maçında forma giyemeyecek.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istediklerini söyleyerek, hiçbir maçtan önce takımdaki eksikliklerin arkasına sığınmadıklarını, ellerindeki en iyi kadroyu sahaya sürerek iyi bir sonuç alacaklarını belirtti. Trabzonspor ile kendi seyircisi önünde zorlu bir maça çıkacaklarını anlatan Sağlam, "Elimizdeki en iyi kadroyu sahaya süreceğiz. İkinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz" dedi.

Cengiz Çubukcu
23.01.2007, 18:44
oleyyyyyyyy gokhan insallah oynayamaz
oynamasın ama sakatlıktan dolayı değil...

ErayAkyüz
23.01.2007, 18:45
GÖKHAN ÜNAL 1 AY YOK

Akşam İdmanında kasığından sakatlanan Gökhan Ünal’ın, ilk muayenesinde kanama tespit edildi. Trabzonspor maçında oynayamayacak olan Gökhan Ünal’ın 1 ay sahalardan uzak kalabileceği bildirildi. Gökhan’ın durumu bir haftalık tedavi sonrasında netleşecek.

Sabah idmanında Kamber Aslan’ın sakatlığının ardından Akşam idmanında da Gökhan Ünal Sakatlandı. Ağrılarla idmandan ayrılan Kamber’in Trabzonspor maçına yetişeceği haberi teknik heyeti sevindirirken, Gökhan’ın akşam yaşanan sakatlığı Kayserispor camiasını üzdü.Ligin ilk yarısında Bursaspor maçında köprücük kemiği kırılarak 1.5 ay sahalardan uzak kalan Gökhan’ın ligin ikinci yarısının ilk maçı öncesi böylesine şanssız bir sakatlık geçirmesi Trabzonspor maçı öncesi teknik heyeti sıkıntıya soktu.Akşam idmanından ağrılarla ayrılan Gökhan’ın ilk kontrolünde kasığında yırtık ve kanama tespit edildi. Takımda kart cezalıları Toledo ve Fatih Ceylan’ın yanı sıra Kaptan Bülent’in de sakat olması nedeniyle kadroda revizyona gittiklerini belirten Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Gökhan’ın sakatlığının kendilerini üzdüğünü söyledi. Sağlam “Akşam idmanında bizim için şok eden bir gelişme oldu. Gökhan ağrıları nedeniyle idmandan ayrılmıştı. Doktor raporlarında kasığında kanama olduğu tespit edildi. Bu gelişme bizi Trabzonspor maçı öncesi kadro kurma konusunda sıkıntıya soktu. Ama şunu söylemek istiyorum. Direk 11’de oynayan 4 futbolcunun yokluğunu hissettirmemek için Trabzon deplasmanında elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

http://www.kayserispor.org/
superrrrrrrr

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 18:45
V.Manisaspor maçı 3 Şubat'ta
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/tff.jpgTurkcell Süper Ligi'nde takımımızın ligin 19.haftasında deplasmanda Vestel Manisaspor'la oynayacağı karşılaşmanın günü ve saati belli oldu.

Buna göre ekibimiz rakibiyle 3 Şubat 2007 Cumartesi günü Manisa 19 Mayıs Stadı'nda karşılaşacak ve mücadele saat 19.00'da başlayacak.

23.01.2007 18:28:00

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 18:49
"ÇOK ÖZEL BİR OYUNCU: YATTARA" http://www.gunebakis.com.tr/resim/cokizelbiroyuncu.jpg
Trabzonspor’dan 147 gün uzak kalınca ve takım tel tel dökülünce herkesin dilinde o vardı. Ve uzun bir aradan sonra çıktığı ilk resmi maçta Konyaspor’a karşı adeta şov yaptı. Bir gol attı, rakip savunmanın tüm dengesini bozdu, tribünleri coşturdu, arkadaşlarını motive etti… Tabii ki Yattara’dan söz ediyoruz. Bu özel oyuncuyu, Trabzon futbolunun bir dönemler yıldızları olmuş isimlerin yanında teknik direktörlere de sorduk. İşte aldığımız yanıtlar:
ZİYA DOĞAN: (Sorumluluk Alıyor) “İbrahima Yattara eskiye göre daha iyi ve daha da iyi olacak. Artık sorumluluk alıyor. Ama tek başına değil Yattara… Futbol takımında her şeyi Yattara’ya mal etmek doğru olmaz. Ancak çok özel yeteneklerinin olduğu da bir gerçektir. Benim için tüm oyuncular değerlidir.”
GİRAY BULAK: (Her Antrenör Onu İster) “Yattara bir takıma moral veren, rakibe baskı yapan, sahada duruşu ile kendi takım oyuncularına güç katan ekstra bir oyuncu. Yatara gibi bir oyuncu ile her teknik adam çalışmak ister. Sahada sonuca etki eden bir oyuncu yeteneklerini çok iyi zamanda kullanıyor.”
SERDAR BALİ: (Oynadığında Sorun Yok) “Yattara oynadığında Trabzonspor galip geliyor. Yavaş yavaş form yakalayacak. Bana göre eskisinden iyi olacaktır. Bir takım için Yattara önemli oyuncudur. Konyaspor maçında oyuna girdikten sonra takımı ateşledi ve Trabzonspor’un turu atlamasında en büyük etken oldu.”
ALİ KEMAL DENİZCİ: (Onun Gibisi Gelmez) “Yattara iyi olduğunda neler yaptığını gösteriyor. Türk futboluna onun gibisi gelmez. Ziya Hocanın ona Konyaspor maçında ikinci yarı görev vermesi doğruydu. Çünkü sakatlıktan yeni kurtulmuştu. Yattara kendi babasına bile çalım atan çok büyük bir yetenek.”
HAMİ MANDIRALI: (Geri Bile Gelmemeli)“Yattara iyiyse, Trabzonspor iyi demektir. Takımın en büyük silahı o’dur. Yattara maçlarda geri bile gelmemeli aslında… Taraftar da kendisini çok seviyor. Maçlarda her an skora etki edecek ekstra oyunculardan birisidir. Yattara Trabzonspor’un en büyük gücüdür.”
KADİR ÖZCAN: (Özel Bir Oyuncu) “Yattara, takım için özel bir oyuncu taraftarda onu çok seviyor. Sakat değilse oynadığında formanın hakkını fazlasıyla veriyor. Trabzonspor’a faydalı bir oyuncu yeteneklerini iyi kullanıyor. Ama bir takım için bir tek Yattara değil diğer oyuncuları da unutmamak lazım.”
HAMDİ ASLAN: ( Yatara’sız Olmuyor) “Hücumdaki en büyük güç Yattara’dır. O olmadığı zaman takımın gücü azalıyor. Çok farklı bir oyuncu, herkeste olmayan özelliklerin hepsi Yattara da var. Yeniden sahalara dönmesi Trabzonspor’un en büyük artısı olacaktır. Mutlaka oynaması gerekir.”

ErayAkyüz
23.01.2007, 18:52
GÖKHAN ÜNAL 1 AY YOK

Akşam İdmanında kasığından sakatlanan Gökhan Ünal’ın, ilk muayenesinde kanama tespit edildi. Trabzonspor maçında oynayamayacak olan Gökhan Ünal’ın 1 ay sahalardan uzak kalabileceği bildirildi. Gökhan’ın durumu bir haftalık tedavi sonrasında netleşecek.

Sabah idmanında Kamber Aslan’ın sakatlığının ardından Akşam idmanında da Gökhan Ünal Sakatlandı. Ağrılarla idmandan ayrılan Kamber’in Trabzonspor maçına yetişeceği haberi teknik heyeti sevindirirken, Gökhan’ın akşam yaşanan sakatlığı Kayserispor camiasını üzdü.Ligin ilk yarısında Bursaspor maçında köprücük kemiği kırılarak 1.5 ay sahalardan uzak kalan Gökhan’ın ligin ikinci yarısının ilk maçı öncesi böylesine şanssız bir sakatlık geçirmesi Trabzonspor maçı öncesi teknik heyeti sıkıntıya soktu.Akşam idmanından ağrılarla ayrılan Gökhan’ın ilk kontrolünde kasığında yırtık ve kanama tespit edildi. Takımda kart cezalıları Toledo ve Fatih Ceylan’ın yanı sıra Kaptan Bülent’in de sakat olması nedeniyle kadroda revizyona gittiklerini belirten Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Gökhan’ın sakatlığının kendilerini üzdüğünü söyledi. Sağlam “Akşam idmanında bizim için şok eden bir gelişme oldu. Gökhan ağrıları nedeniyle idmandan ayrılmıştı. Doktor raporlarında kasığında kanama olduğu tespit edildi. Bu gelişme bizi Trabzonspor maçı öncesi kadro kurma konusunda sıkıntıya soktu. Ama şunu söylemek istiyorum. Direk 11’de oynayan 4 futbolcunun yokluğunu hissettirmemek için Trabzon deplasmanında elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

http://www.kayserispor.org/
superrrrrrrr

allahın sevdigi kuluyum ben beee

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 18:54
Haber Tarihi : 2007-01-23BUNLAR MI LAZIM?zİLK İZLENİMLER Trabzonspor'un devre arasında transfer ettiği Ayman ve Risp, Konyaspor maçında ilk kez sahne alırken, biz de eski yıldızlara ilk izlenimlerini sorduk. Trabzonspor'un eski yıldızları Serdar Bali, Kadir Özcan ve Hami Mandıralı, ortak görüş olarak; Ayman ve Risp'i değerlendirmekten çok, 'Trabzon'a bunlar mı lazım?" sorusunu gündeme taşıdılar.
İşte eski yıldızların görüşleri:
zMİLAN'I SATACAKLAR SERDAR BALİ: "Ayman iyiydi, özellikle savunma bakımından Ziya hocanın oyun mantalitesine uyuyor. Ancak şunu sorgulamak gerek; şampiyonluğa oynayan bir takımda Ayman ve Risp oynar mı ya da transfer edilir mi? Ferhat ve Hasan'a bakarak, Ayman alınabilir ama büyük hedefleri olan Trabzonspor'a Ayman alınmaz. Bir de bu kadar paraya değer mi? Risp acemilik çekti. Stoper mezarlığına döndük. Herhalde Stepanov'u göndermek için hazırlık yapılıyor."
zBU YABANCILAR LÜKS KADİR ÖZCAN: "Ayman vasat bir oyuncu. Trabzonspor'un elinde bu yönde malzeme varsa, Ayman'ı almaya ne gerek var? Defansta iki yabancı bana göre lüks. Uche-Högh gibi bir ikili olursa tamam ama Milan'ın yanında yerli olsa en az bu kadar katkı yapar. Mesela Erdinç... Ben yabancı hakkımı Yattara gibi oyuncu olursa kullanırım, sıradan oyuncular için değil... Trabzonspor 4 büyükten biridir. 'Ya çıkarsa' diye bu takım böyle isimlerle küçültülemez."
zBÖYLESİ Mİ GEREKLİ HAMİ MANDIRALI: "Ayman ve Risp?in mücadeleci yönleri başarılı. Ancak Trabzonspor'a bu tarz sadece savunmacı mı gerekli, bunu tartışmamız gerekli. Bu takıma '10 numara' tabir edilen, takımı yönlendirici isim lazım. Orta alanda herkes koşuyor ama üretkenlik çok az. Hep savunma ile bu iş olmaz. Trabzonspor'un futbol kimliği hücumdur, eldeki malzemesi de ona göre olmalı. Yeni alınanlar ise savunmaya yönelik... Soruyorum; bu tarz Trabzon'a yakışıyor mu?" n Ali ÖZTÜRK

Erdem Keser
23.01.2007, 18:58
zBÖYLESİ Mİ GEREKLİ HAMİ MANDIRALI: "Ayman ve Risp?in mücadeleci yönleri başarılı. Ancak Trabzonspor'a bu tarz sadece savunmacı mı gerekli, bunu tartışmamız gerekli. Bu takıma '10 numara' tabir edilen, takımı yönlendirici isim lazım. Orta alanda herkes koşuyor ama üretkenlik çok az. Hep savunma ile bu iş olmaz. Trabzonspor'un futbol kimliği hücumdur, eldeki malzemesi de ona göre olmalı. Yeni alınanlar ise savunmaya yönelik... Soruyorum; bu tarz Trabzon'a yakışıyor mu?" n Ali ÖZTÜRK

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 18:59
http://www.takagazete.com/uploads/1838_karistirici.jpg

<SPAN lang=EN-US style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Verdana; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-ansi-language: EN-US">KUDDUSİ FORMSUZ

Punisher-61
23.01.2007, 19:00
Ziya Dogan:

Trabzon' da yerel yayın yapan Kuzey TV' de katıldığı spor programında çarpıcı açıklamalar yapan Doğan, ikinci yarıyla yepyeni bir başlangıç yapacaklarını ifade ederek, "İnsanların birbirini iyi anlaması lazım. Biz ikinci devre yeni sayfa açtık, beyaz sayfa açtık. Herkesin hatalarından ders alacağını düşünüyorum. Trabzonspor'da hep beraber çok ideal bir ortam yaratılacak. Olur olmaz. Ama niyetimiz bu. Kampta taktiksel anlamda az oyuncu olduğu için çalışmakta zorlandık. Karşılıklı çift kale yaptıracaksak oyuncu eksiğimiz vardı. Bu tür sıkıntılarımız oldu. Ama fiziksel anlamda çok iyi çalıştığımızı söyleyebiliriz. Birkaç oyuncu canımızı sıktı. Ablasının ölümü mesela Yattara'nın tam iyileşme döneminde onu 15 gün geri attı. Tendonlarında ister istemez problemler oldu. Böyle açıklarımız vardı. Milan'ın siyatiğinde problem vardı. Ama artık sakatımız yok" dedi.

Yabancılar içinde Marcelinho'nun mantalite olarak en iyi durumdaki oyuncu olduğunu ifade eden Doğan, "Ama profesyonel takımda bir şey oluştururken şartlar iyi olursa yerine getirmen lazım. İyi teklif geldi. Yaşı belli bir yere gelmişti. Zaten ligin ilk yarısında pek verim alamadık, ama her maçta oynattım hemen hemen. Mantalite olarak çok beğendiğim oyuncuydu. Onu değerlendirip sattığımız zaman 4 mevkide güçlü duruma geleceğimizi hissettim. Yönetim 'teklif var' dedi, ben de 'şu oyuncular var alırsanız olur' dedim. 2 tane daha oyuncu var. Onları da alırsak sorunumuz kalmaz" diye konuştu.

ARTIK İSKELETİMİZ VAR
Tüm çabalarının takımın iskeletini oluşturmak yönünde olduğunu kaydeden Doğan, "İskeleti olan takım değildik. Trabzonspor takım olarak iskeletini yeni kurmuştur. Dengeli takım değildik. Çift kalelerde simdi birbirine yakın oyuncuları oynatabileceğiz. Erdinç, Risp ve Ayman gelince dengeli uzun süre sonra ilk kez dengeli idman yaptık. Uğraşıyoruz, bir tane daha oyuncu aldığımız zaman her mevkinin eş değerde alternatifi olacak. Marcelinho da her idmanda çok iyi çalıştı. Ama Marcelinho dengeli takım olacağımızı hissettiğim için satıldı. Bu konuda rahatsız değilim. Brezilya'ya ve İtalya'ya bakın. İtalya onun için şampiyon oldu. Dengeli takım çünkü. İlk görev dönemimde Trabzonspor en çok gol atan ikinci takımdı ve en az gol yiyen takım oldu. Önce bir şeyleri inceleyip bakarak konuşmak lazım. Trabzonspor'da ilk yarıda verdiğimiz defans açıklarını daha önce verdiğimizi hatırlamıyorum. Demek ki bir dengesizlik vardı. Trabzonspor iyi yolda. Kimse merak etmesin. Biz taktiksel anlamda çalışamadık. Sıkıntımız buydu. Yönetim en kısa sürede kampa katmak istiyordu transferleri ama olmadı. Devre arasında futbolcu transferi kolay değil" ifadesini kullandı.

KARARLARI BEN VERİRİM
Doğan, takımın teknik direktörü olarak tüm sorumluluğun kendisinde olduğunun da altını çizerek, "Teknik anlamda benim ne düşündüğümü kimse bilemez. Bu takımın teknik direktörü benim. Takımın nasıl oynayacağına ben karar veririm. Buna da herkes saygı göstermeli. Hep olumsuz bakarsak, bu halkı da yanlış yönlendiririz. 'Eyvah yandık bittik' edebiyatı fazla yapılıyor. Çok iyi projelerimiz var gelecekle ilgili. Trabzonspor iskelet oluşturdu. 25 oyuncu vardı iskelet yoktu. Bazı mevkilerde sıkıntı bazı mevkilerde fazlalık vardı. Bu fazlalıkları dağıttık. Bugün 4 stoperim var. Galatasaray'a bakıyorsunuz, onlarda da Tolga, Emre, Tomas ve Song var. '7 tane stoperle oynuyor' diye eleştiri aldım. Dünyada stoperden kırma bekler var. Artık öğrenin. Çağdaş 4'lü defansın solunda oynadı. Ben de derim ki o zaman Fenerbahçe takımı 3 ön liberolu oynadığı zaman kimse birşey demiyor. Dengeli takım çünkü. Dengeli olduğun zaman sorun çıkmaz. Bu hafta 3 forvetle oynadım. 7 forvetle oynanır mı? Rakibe az pozisyon verip çok pozisyon üretiyor musunuz? Önemli olan bu. Trabzonspor öyle güzel geliyor ki, temeli oluşturarak. Ama herkesin bu konuda bize yardımcı olması lazım" dedi.

Trabzonspor'un bu sene sonuna kadar ve gelecek sene yapacaklarıyla Türkiye'ye futbolun nasıl oynandığını göstereceğini de iddia eden Doğan, "Daha önce gösterdiğimiz gibi yine göstereceğiz. Ama sistem kurulurken sabretmek lazım. Daha çalışmalara başlayalı dün bir bugün iki. Halkı da bu konuda iyi yönlendirmek lazım. bunun takıma faydası olacaktır. 25 kişilik kadrom var ve 11 kişi sahaya çıkıyor. O anda kimin oynaması gerektiğine inanırsam onu oynatırım. Herkes, 'şu oyuncuyu niye oynatmadın' diye eleştiri getiriyor. 25 kişilik kadronun 25'inin de hazır hale gelmesi profesyonel anlayış gereği. Bir oyuncunun oynamaması onun hazır olmadığı anlamına gelmez. Hepsi hazır olmak zorunda. Fiziksel sıkıntıların giderildiğini düşünüyorum. Sahada 11 kişi oynayacak, bu 11 kişiyi seçmek de benim görevim. Herkesin de buna saygı göstermesi gerekir. Seyirci zevk almak ister tabi fakat işin teknik boyutuna geldiğin zaman bazen hiç gösterişsiz oynayan ama belki en kaliteli yıldızın kadar faydalı olan oyuncular vardır. Onlar bu takımın gizli kahramanlarıdır. Her takımda bu tip oyuncular vardır. Onun için bu tür şeylere fazla saplanmayalım" dedi.

Doğan, programa soru gönderen ve oyuncu seçimini eleştiren bir seyirciye de, "Ben 15 yıldan bu yana futbolla ilgilendim ve bu benim mesleğim. Arkadaşımız bankacı galiba. O da paraları iyi saysın. Futbol ayrı bir kültür. Bu iş bizim mesleğimiz" şeklinde cevap verdi" diye konuştu.

YATTARA ÇOK GELİŞTİ
Doğan, Yattara'nın da ilk çalıştığı döneme nazaran kafa olarak çok geliştiğini ifade ederek, "Kasları tam güçlenmedi. Kolay değil 4 ay futboldan uzak kalmak. Rakip takım diri olunca zorlanıyor. Konya maçı öncesi onunla yaptığım görüşmede, "Başlangıçta mı sonradan mı faydalı olacağına inanıyorsun?' dedim. İkinci yarı daha faydalı olacağını söyledi. Onu tebrik ettim. Çünkü rakip maçın başında daha diri. Artık düşünerek iş yapıyor. Aklını kullanıyor. Doğal yetenekleri var, mantalitesi çok değişti. Ben de aynı düşüncedeydim ama onun bakış açısını öğrenmek istedim. Aynı doğrultuda düşünmesi beni çok sevindirdi. İlk yarıda golü bulamamış bir takım, ilk yarıda Yattara'yı oynatırsa, ikinci yarıda Yattara gibi bir silahtan gerektiği gibi yararlanamazdı. İlk dönemimde kendisine hedef koymuştuk. Milyon dolarlık oyuncu olacaktı. O hedefe ulaştı. Bazı eksikleri var. Teknik anlamda artısı var. Eksikleri de tamamlarsak artık hedef dünya yıldızı. Onunla bunları konuşuyoruz. Hedef belirliyoruz. Motive ediyoruz. Bugün doğruları görmesi büyük gelişme" diye konuştu.

Kupadaki Konya maçının 4 - 5 farklı kazanabilecekleri bir karşılaşma oluğunu belirten Doğan, "Rakibin ise direkten dönen top dışında pozisyonu yok. Ama ben bir maça bakarak değerlendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Önemli olan devamlılığı sağlamak. Moral motivasyona ihtiyacımız var. Bu maç taraftarın bize bir nebze güvenmesini sağladı. Kayseri maçını alırsak hem havamızı yakalar hem de taraftarın güvenini tam anlamıyla kazanmış oluruz diye düşünüyorum" dedi.

Ziya Doğan, transfer döneminin sonuna doğru her şeyin olabileceğini ifade ederek, "Yönetimin bir çalışma içinde olduğunu biliyorum. Olumlu olacak inşallah. Fazla konuşmak istemiyorum. 3 puanlık sistemde baktığınız zaman 3 - 4 maç üst üste aldığınızda nereye geleceğimizi hepimiz biliyoruz. Ama dediğim gibi bazı sıkıntılar yaşadık. Benim bıraktığım dönem takımdan 3 - 4 oyuncu var. 20 tane benim oyun anlayışımı, yapımı bilmeyen oyuncuyla işe başladık. Belirli süreçte başarısız olduk ama bundan sonra başarılı olmanın temellerini attık. Gol yollarında önemli oyuncularımız var. Ama ileride top tutan oyuncuya ihtiyacımız var. Bu konuda bir çalışmamız var. Yattara istenen seviyeye geldiğinde, Gökdeniz daha hareketli hareketlendiğinde onlara top atacak oyuncuya ihtiyacımız var. Benim yaptığım transfer, futbolcu kendini sahada takıma verebilecek karakterdedir. Vermeyen oyuncuyu almam. Aldığım oyunculara kefilim. Trabzon' un hedefi Avrupa olmalı. Türkiye' de başarılı olmak kolay. Avrupa' da iyi bir takım olmak da çok zor değil. Ama biz o coşkumuzu ve duygumuzu anlatmakta zorlanıyoruz. Anlamamalarını da normal karşılıyoruz. Biz hangi takımla ezildik Avrupa'da bugüne kadar" diye konuştu.

MÜCADELEDEN MEMNUNUM
Ziya Doğan, ikinci yarının ilk maçı olan Konya karşılaşmasında oyuncularının mücadele gücünden memnun olduğunu ifade ederek, "Herkesin arzusu iyiydi. Takımın mücadelesinden yüzde 90 memnunum. Memnun olmadığım şey; gol yollarında biraz daha becerikli olabilirdik. Bir takım pozisyona girmiyorsa düşünmek lazım. Bizim pozisyonumuz vardı. Benim beklerim rakibi önde karşılıyorlar. Defansif oynamıyorum. Kendi sahamıza çekilerek müdafaa yapmıyoruz biz. Çalıştığım her takım en çok gol atan takımlardan biri olmuştur. O zaman nasıl defansif olur oyun anlayışım. Bu insanların psikolojisine yerleştirilmiş. '7 tane defans oyuncusu' diyorlar. Artık defans ve atak oyuncusu yok. Dünya değişiyor. Brezilya' dan Avrupa' ya gidenler sisteme alışıyor. Türkiye ciddi lig. Mücadele gücü yüksek. Hem pas yüzdesi iyi hem de fizik gücü yüksek takım ortaya çıkarmak lazım. Trabzonspor' un hedefi büyükse böyle düşünmek zorunda" dedi.

YILDIZ ANLAYIŞI DEĞİŞTİ
Ziya Doğan, yıldız futbolcu anlayışının değiştiğini de savunarak, "Rakipten top kapan, kazandıran, gol atan, attıran, 90 dakika varını yoğunu sahada ortaya koyan oyuncular artık yıldız. Bir tane taşırsın bunları yapmayan oyuncuyu. Barcelona Ronaldinho'yu taşıyor ama o da çok koşuyor. Başka takım yok. Galatasaray UEFA şampiyonu olduğu zaman sadece Hagi'yi taşıyordu ama o da sonuna kadar koşuyordu. 3 -5 tane taşıyamaz bir takım. Fenerbahçe bile bu şeklini değiştirmek zorunda kaldı. Sonucu alan, koşan oyuncunun kalitesi yüksek olur. Ben her zaman Nedved'i ideal oyuncu olarak kabul ediyorum. Bu sene Anadolu takımları uyandı. Daha dengeli ve fizik seviyesi üst durumda oyunculara görev vermeye başladılar. Bu da mücadeleyi ve kaliteyi artırdı" ifadesini kullandı.

FATİH AKYEL İŞİ KAPANDI
Ziya Doğan, Fatih Akyel'in affedilip affedilmemesiyle ilgili olarak da, "Fatih Akyel çıktı çok şey konuştu. Ben hiç yorum yapmadım. Ben yine yorum yapmak istemiyorum. Öyle veya böyle çalıştık. Bir teknik adam olarak futbolcunun, şu anda düşünmediğim bir oyuncunun hakkında yorum yapmak istemiyorum. Bizzat kendisi de benimle çalışmak istemediğini söyledi. O iş kapandı artık. Ben bir futbolcuya zarar vermek istemiyorum. Ben raporumu verdim. Kimsenin futbol hayatını bitirme zihniyetim olmaz. Şu anda takımım içinde düşünmüyorum. Ufukhan, Risp, Milan, Çağdaş, Erdinç var o bölgede. Yaptığı hiçbir şeye kırgın değilim. O öyle bir tarzı seçti. Onun dışında yönetim derse ki; bizim oyuncumuzdur, gelsin. Ama ben onu oyun planı içinde düşünmediğimi söylerim. İdmana çıkması ne kadar doğru olur onu onlar düşünür" diye konuştu.

POZİTİF ENERJİ LAZIM
Trabzonspor'da doğruların yapılması halinde üst üste şampiyonlukların kazanılacağını da iddia eden Ziya Doğan, "Trabzonspor'da negatif enerji var. Pozitif enerjiyi yaymak lazım. Bu da birliktelikten geçer. Herkes otursun konuşalım. Takıntıları yok edelim. Ama samimi olsun herkes. Trabzonspor' un başarısını sözde değil kalben isteyen insanları toplayalım, birliktelik olsun bak nasıl başarı geliyor. Başarılı olduğu dönemlerdeki birlik ve beraberliğe bakın. Bu şu anda sağlanamıyor. Ben herkesin fikirlerine açığım, eski futbolcuların da fikirlerine açığım. Dedikoduyla hareket edersek, olmaz. Ben inanıyorum ki, Trabzonspor'un başarısına benim kadar inanmayanlar var. O kadar küçük şeylerle Trabzonspor'un başarısı engelleniyor ki; kahroluyorum. Bu kadar çok sevginin olduğu yerde birliktelik Avrupa' da başarı getirir" dedi.

Ziya Doğan, Trabzonspor'da mutlu olduğunu ve başka hiçbir yere de aday olmadığını ifade ederek, "Ziya Doğan kompleksiyle, başka yerlere aday olur, düşüncesiyle hareket eden insanlar vardır. Bunlar İstanbul'da da var, başka yerde de var. Ziya Doğan'ın kimseye himmet borcu olmadan antrenörlük yapması bazı kişileri rahatsız etmiştir. Türk insanı zekidir. Bir şey söylenirken istatistiklere bakarak konuşsunlar. 27 maçın 24' ünü korkak takım kazanır mı? Ziya Doğan'ın nasıl çaba içinde olduğunu, nasıl çalıştığını halk biliyor. Kimse karalayamaz. Ben hiçbir yere aday değilim. Trabzonspor' da mutluyum. Büyük başarılara hizmet etmek istiyorum. Zamanı gelince onların isimlerini verecem. Kimseden korkmuyorum. Ama zamanı gelince açıklayacağım. 15 yaşından beri her şeyini BJK'ya veren veren Ziya Doğan'dan rahatsız oldular. Onlar kukla istiyor. Ben hiçbir zaman kukla olmadım, olmayacağım. Korkmayın. Hiçbir yere aday değilim. Bir yer boşaldığı zaman 50 kişi saldırıyor, bin kişiyi araya sokuyor. Ben kimseyi araya sokmam. Atay Aktuğ ilk dönemde beni alırken, 'istatistiklere baktık aldık' dedi. Böyle başka hoca var mı. Şimdi korkak futboldan başladılar. Trabzonspor'u başarısızlığa götürmek için, Ziya Doğan'ı yaralamak için bunu başlattılar. Ben sustukça sanıyorlar ki, ben hiçbir şey bilmiyorum. Onların bildiğini ben unuttum. Uydurma şeylerle bana gelmeyin. İstatistikler gerçekleri söyler" dedi.

MUTSUZLUK KAYNAĞIM
Doğan, Trabzon'da mutlu olduğunu tekrarlayarak, "Bize inanan insanları ben görüyorum. Sokakta gezdiğin zaman apaçık görünüyor. 6 - 7 kere kaybetmiş teknik adama halk güveniyor. Bu önemli. Ben bir şekilde mutsuz olurum. Onların o beklentilerine karşılık veremediğim zaman. Bana inananlara karşı mahcup olmak istemiyorum. Futbolcularla sıkıntı yaşamadım. Ama hep sıkıntılıymışım gibi gösterildi. Bunu yaparken de asla taviz vermedim. Kurallar hepsi için geçerlidir. İnanmadığım hiçbir şeyi söylemem. Trabzonspor büyük başarılara imza atar. Bu bazılarını rahatsız eder. Bunlar her yerde vardır. Ne kadar olumlu mesaj verirsek daha iyi olur. Mesela Ayman, Konya maçı sonrası, 'futbolcu olduğumu burada anladım' demiş arkadaşlarına. Seyirci çok. Biz niye büyük hesaplar yapıyoruz. Potansiyel var çünkü. Trabzonspor' un başarısı sokaktaki simitçiye de fayda sağlar. Birlikten dirlik doğar. Diğer büyüklerin bile hiçbirinde bu enerji yok. Hayal kurup düşündüğün zaman başarırsın. Belki biraz amatör ruhluyum. Başarıyı çok istiyorum. Başarıyı isterken de başarıya giden yollarda küçük engeller varsa, onları çok basit görüyorum ve onlara takılmamız camiaya zarar verirse sinirleniyorum" dedi.

Doğan, Trabzonspor' un iskelet kadrosunu kurmak üzere olduklarını, almak istedikleri 2 ismi daha kadrolarına katmaları halinde Temmuz'da çok transfere gerek kalmayacağını vurgulayarak, "Oyun kurucu eksiğimizi biliyorum ve alacağız. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. 1 - 2 tane belki nokta takviye yapabiliriz. Önümüzdeki senenin iskeleti de olur. 'Şu oyuncuları alın, sizden ekstra katkı istemeyeceğim, bu takım şampiyonluğa oynayacak' dedim. Bu sene iskeleti kuralım, 1 en fazla 2 tane transfer yapalım. İskelet böyle oluşur. 20 oyuncu göndermekle olmaz. Çok transfer çok şey değildir. Yaptığımız hangi transferde yanıldık. Yüzde 40 yanılma payı olur. Benim aldığım oyuncuları inceleyin. Ben buna inanarak bu kadroyu oluşturuyorum. Herkes takımını oturtmak isterken sen alıp vurur gidersin. Bu sene biz iskeletimizi hazırlarsak önümüzdeki sene çok önemli transfere gerek yok. 2 taneyi geçmez, para da harcamazsın. Başarılı olursun" dedi.

Doğan, Cem ve Feridun'un kiralık olarak verilmesi için yönetime raporunu sunduğunu da sözlerine ekleyerek, "Yönetim de galiba A.Sebat'a sıcak bakıyor" dedi.

1.Marcelinhonun satilmasindan hebrim yok diyordu ...
2.Iskeleti kurmus...
3.Futbolun nasil oynandigini gösterecekmis
4.simdi 1-2 futbolcu daha alacaklarmis ve seneye transfere gerek kalmayacakmis...

Hepimizin simdiden basi sagolsun

boztepe61
23.01.2007, 19:00

yakışır yakışır..
sat fatih i sat marce yi sat symek i sat gökdeniz i(bu da yeni çıktı)...

biz hak ediyoruz hüseyinleri, ferhatları,hasanları izlemeyi.

Özge
23.01.2007, 19:01
PAF takımımızın maçı 13.00’de
PAF Takımımızın ligin ikinci yarısının ilk haftasında Kayserispor’la oynayacağı müsabakanın programı belli oldu. Buna göre ekibimiz rakibiyle 28 Ocak 2007 Pazar günü saat 13.00’de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde karşılaşacak.

Ligin ilk devresini 34 puanla dördüncü sırada tamamlayan takımımızın rakibi Kayserispor ise 7 puanla 18.durumda.

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 19:03
TRANSFER YOK

<SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Verdana">Konyaspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, tur atladıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Galip gelebileceğimiz bir maçtı. Ancak berabere ayrıldık önemli olan turu atlamaktı bunu başardığımız için mutluyuz. Stepanov’un kırmızı kartında hakem haklı ancak diğer pozisyonlarda maçın kaderini çok etkiledi” şeklinde konuştu.
Transfer yapmayı düşünüyor musunuz diye bir soru üzerine Kafkas, “Maçtan önce bir futbolcu ile temaslarımız sürüyordu. Bu mevki sağ taraftı. Görünen o ki sağ kanatta transfere ihtiyacımız yok. Bu yüzden şu anlık transfer yapmayı düşünmüyoruz. Önümüzdeki günler neler getirecek bakacağız. Hocamızın maçın ardından bize sunacağı raporu bekleyeceğiz” diye konuştu.

ErayAkyüz
23.01.2007, 19:05
http://www.takagazete.com/uploads/1838_karistirici.jpg

<SPAN lang=EN-US style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Verdana; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-ansi-language: EN-US">KUDDUSİ FORMSUZ

yaa hocam ha bu herifi buraya koyuyosun zor duruorum kufur etmemek için bizi forumdan attırcaksın yaa

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 19:07
Konyasporla 1-1 berabere kalarak tur atlayan Trabzonspor’da dün ilk 11’de 8 savunma ağırlıklı futbolcu mücadele etti. Savunmada 3 stoper ve sağ kanat oyuncusu, orta sahada 3 ön libero ile mücadele eden Trabzonspor, kaleci Tolga ile birlikte toplam 8 savunma ağırlıklı futbolcu ile mücadele etti. İleride Gökdeniz, Ersen ve Umut ile gol arayan bordo-mavililer, ilk yarıda sıkıntı çekti. İkinci yarıda oyuna Yattara’nın dahil olması ile rahat bir nefes alan Trabzonspor, Musampa’nın da oyuna girmesi ile rakip kalede bir çok pozisyon buldu. Teknik Direktör Ziya Doğan’ın savunmacı futbolu, takımdan ayrılan Szymek ve Marcelinho tarafından, çok kötü diye eleştirilmişti.

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 19:08
yaa hocam ha bu herifi buraya koyuyosun zor duruorum kufur etmemek için bizi forumdan attırcaksın yaa
Gördükce içimizden sevgimizi belirtelim diye

DOĞA SARAÇ
23.01.2007, 19:10
Trabzonspor’da Teknik Direktör Ziya Doğan, ilk 18’lik kadroya üç sol bek oyuncuyu aldı. Bu oyunculardan hiçbirini ilk 11’de sahaya sürmeyen Doğan, stoper Çağdaş’ı savunmanın solunda oynatmayı tercih etti. Mustafa Keçeli, Murat Ocak ve Celaleddin’in yedek kulübesinde oturması bir stoperin ise sol bek oynaması tepkilere yol açtı. Çağdaş ise sol kanatta oynamasına rağmen hiç açık vermeyerek iyi bir görüntü sergiledi.

boztepe61
23.01.2007, 19:11
maalesef kanatlarımızın açık vermeyişi ile avunuyoruz sadece.
beklerin hücuma destek vermesi gerekirken bizim ortasahanın ortasını bile geçmiyor adamlar.

cemka
23.01.2007, 19:25
Ziya Dogan:

ARTIK İSKELETİMİZ VAR

KARARLARI BEN VERİRİM

YATTARA ÇOK GELİŞTİ

MÜCADELEDEN MEMNUNUM

YILDIZ ANLAYIŞI DEĞİŞTİ

FATİH AKYEL İŞİ KAPANDI

POZİTİF ENERJİ LAZIM

MUTSUZLUK KAYNAĞIM

1.Marcelinhonun satilmasindan hebrim yok diyordu ...
2.Iskeleti kurmus...
3.Futbolun nasil oynandigini gösterecekmis
4.simdi 1-2 futbolcu daha alacaklarmis ve seneye transfere gerek kalmayacakmis...

Hepimizin simdiden basi sagolsun

Ben bu takımdan umutluyum... hele birde Ceyhun ve Erkan işi olursa o zaman çok daha iyi bir takım olacaak... Hocanında dediği gibi iskeleti oturtup, sne sonunda çok iyi bir orta saha ve çok düzeyli bir forvet aldığında bu takım tutulmaz o zaman...
Erkan-Step-Risp-Çağdaş dörtlüsünden oluşacak bir defansın kolay kolay gol yemeyeceğini düşünüyorum... Zaten yaşayacağımız kadar kötü şeeyler yaşadık...biraz daha sabredelim.. güzel günler çok yakın gözüküyoor... Kayseri maçı ile başlayacağız...

eren_61
23.01.2007, 19:28
TRANSFER YOK

Konyaspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, tur atladıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Galip gelebileceğimiz bir maçtı. Ancak berabere ayrıldık önemli olan turu atlamaktı bunu başardığımız için mutluyuz. Stepanov’un kırmızı kartında hakem haklı ancak diğer pozisyonlarda maçın kaderini çok etkiledi” şeklinde konuştu.
Transfer yapmayı düşünüyor musunuz diye bir soru üzerine Kafkas, “Maçtan önce bir futbolcu ile temaslarımız sürüyordu. Bu mevki sağ taraftı. Görünen o ki sağ kanatta transfere ihtiyacımız yok. Bu yüzden şu anlık transfer yapmayı düşünmüyoruz. Önümüzdeki günler neler getirecek bakacağız. Hocamızın maçın ardından bize sunacağı raporu bekleyeceğiz” diye konuştu.

transfer yapmayı düşünmüyolarmış.sanki aynı maçı izlemedik.bunların ya aklı yok yada futbolun f sinden anlamıyolar.ya takımın hücüm yönü eksik belli.takımı yöneten yok.golcü yok.Allahım sen bize sabır ver

cemka
23.01.2007, 19:36
kimin torunusun ??
söyle de senin soyunun hoşgörüsünü bilelim...
osmanlı sadece ordulara karşı savaştı. süpergüç olmasına rağmen fethettiği hiçbir yerde osmanlı bayrağı yakılmadı....
son zamanlarında o da batıl a benzeyince batıl ın başına gelenler onun da başına geldi.

bu arada korku ile düzen sağlanabilse idi bugün amerika sağlardı.
korku ile düzen sağlayamazsın. toprak fethi ile sadece gün kurtarılır. 600 sene topraklar üzerinde oturulmaz.

Kardeşim, sen yinede BİZ OSMANLI torunuyuz demeye devam et... Çünkü BİZ Osmanlı torunuyuz.... Hemde, Osmanlının en parlak dönemini yaşadığı Trabzonlu Kanuni'nin torunlarıyız...

boztepe61
23.01.2007, 19:39
Kardeşim, sen yinede BİZ OSMANLI torunuyuz demeye devam et... Çünkü BİZ Osmanlı torunuyuz.... Hemde, Osmanlının en parlak dönemini yaşadığı Trabzonlu Kanuni'nin torunlarıyız...

eywallah abi..
sapına kadar osmanlı torunuyum.
hem şehrimden hem de kanımdan doğduğum günden beri gurur duydum, ölene kadar da duyacağım.
duyamayan bu gururdan mahsur kalanlar düşünsün.

horoz1977
23.01.2007, 20:19
arkadaşlar ben maça gittim.canlı seyerettim innanın bu adamın akli dengesi bozuk maraton özeldeydim ilk yarı gözlerime inanamadım yanımızda otunlar bile bağırıyor sol taraf tan bir tane atak yok inanın konya bile boş bırakmış nasıl olsa kimse gelmiyor diye rezillik ALLAH'tan ikinci yarı musampagirdi gökdeniz sola geçti. ve inanın takım çok iyi oynamaya başladı.ben bu adamın zihniyetini hiç iyi bulmuyorum ilk yarı kazayen bir gol bulsaydık inanın ne yatttarayı nede musampayı alacaktı baktıki yürümüyo ondan sora aldı.

NOT:musampa inanın marselden bile iyi topçu inşallah bu adam onu harcamaz

Ömer SEVİNÇ
23.01.2007, 20:26
arkadaşlar ben maça gittim.canlı seyerettim innanın bu adamın akli dengesi bozuk maraton özeldeydim ilk yarı gözlerime inanamadım yanımızda otunlar bile bağırıyor sol taraf tan bir tane atak yok inanın konya bile boş bırakmış nasıl olsa kimse gelmiyor diye rezillik ALLAH'tan ikinci yarı musampagirdi gökdeniz sola geçti. ve inanın takım çok iyi oynamaya başladı.ben bu adamın zihniyetini hiç iyi bulmuyorum ilk yarı kazayen bir gol bulsaydık inanın ne yatttarayı nede musampayı alacaktı baktıki yürümüyo ondan sora aldı.

NOT:musampa inanın marselden bile iyi topçu inşallah bu adam onu harcamaz

İyi hoş kardeşim katılıyorum da bu son dakika haberi mi şimdi?

p.s:Gerçi bu da değil ama:D

EyüpKILIÇ61
23.01.2007, 20:26
bence Ziya hocanın Musampaya karşı gıcıklığı var o yüzden oynatmıyor onu...Taktı mı takıyor ...

macka61
23.01.2007, 20:27
evet musampa çok iyi bir futbolcu onu çok iyi kullanmalıyız

osman salih
23.01.2007, 20:37
aslasatılamaz onuda satarlarsa kimle oynayacaz?

ğ

horoz1977
23.01.2007, 20:53
bilmiyorum yazan varmı ama trabzon ceyhun'u alıyormuş.hemde kesinmiş.al bir sıkandal daha