PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

efulim67
18.01.2007, 10:29
Ziya ne yapmıştı önceden niye ayrılmıştı bunlar niye incelenmeden alındı.
Ziya yattarayı oynatmıyodu gene oynatmaz. Anlıyacağın türkçe bilmeyenlerle anlaşamıyo galiba global bi t.d değil. giray hoca bence hakedene formayı verir. Hüseyini de kesebilecek kişi bence o.

Şimdi herşey tamam olduda Hüseyin'i kesmemize sıra geldi.
Beğenmesenizde hakkını verin. Ligin son 8 haftasında Gökdeniz-stepanov-Hüseyin den başka takıma zaman mazanda olsa faydalı kim oldu.
Yaptığınızda iş şimdi !
Bu berbat kadroda Hüseyin en iyi 1-2 futbolcudan biri.
Ha kadro top oynadığı zaman al kenara oturt bir sezon!
Ama haksızlıkta etmeyin yahu!
(Babamın oğlu olmadığı gibi Amcamın dayımın oğluda değildir)

tskolik34
18.01.2007, 10:32
[quote=Cem Yavuz;610801]Kulübümüzün transferde her konuda anlaşmaya vardığı Ayman ve Risp bugün sözleşme imzalayacaklar. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki imza töreni saat 11.30’da başlayacak.
Resmi site de böyle yazıyor amabelli de olmaz..
Bizim yönetim simdi çıkar derki şaka yaptık sakaa...
Birde ALTUĞ ATALAY bu haberleri oraya yazıyosun da Marcelinho yu satttık haberini hala oraya neden yazmadın...
İlkeli gazeteci seni......

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif

ya yanlış biliyosam düzeltinde bu risp nasıl imza atacak symek ve eller olaylarını hallettikmi

Cem Yavuz
18.01.2007, 10:36
vallahi,
ben resmi sitedeki haberi aktardım...
herhalde halletmişlerdir...
Zaten bunlar için problem değil ki,
Bırakırlar adamı serbest...
Ne olacak....
Babalarının parası ne de olsa......

ErayAkyüz
18.01.2007, 10:38
[quote=Cem Yavuz;610801]Kulübümüzün transferde her konuda anlaşmaya vardığı Ayman ve Risp bugün sözleşme imzalayacaklar. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki imza töreni saat 11.30’da başlayacak.
Resmi site de böyle yazıyor amabelli de olmaz..
Bizim yönetim simdi çıkar derki şaka yaptık sakaa...
Birde ALTUĞ ATALAY bu haberleri oraya yazıyosun da Marcelinho yu satttık haberini hala oraya neden yazmadın...
İlkeli gazeteci seni......

ya yanlış biliyosam düzeltinde bu risp nasıl imza atacak symek ve eller olaylarını hallettikmi

abicim Trabzonspor yonetimi bu akıl sır ermez bilmezmisin:confused:

ErayAkyüz
18.01.2007, 10:46
FERHAT-SERHAT TAKASI

Trabzonspor, Ç.Rizespor’un ön liberosu Serhat Akyüz için yeni teklifte bulundu...DOĞAN İSTİYOR

Transferde istediği oyuncuları bir bir takıma kazandırmaya başlayan Teknik Direktör Ziya Doğan şimdi de Ç.Rizespor’un ön liberosu Serhat Akyüz’deki ısrarını sürdürüyor. Yönetime verdiği 10 kişilik listede de yer alan Serhat için bordo-mavili takım Serhat’ı önerdi.Bu teklifi değerlendirmeye alan yeşil-mavili takımdan cevap bekleniyor.

ÜÇ ÖN LİBERO

Teknik Direktör Ziya Doğan’ın oyun sisteminde üç ön libero yer alıyor.Bunun için Hüseyin’in yanına Ayman’ı monte edecek olan Doğan üçüncü ön libero için ise Serhat’ın mutlaka alınmasını istiyor. F.Bahçe teknik direktörü Zico da üç ön liberoyla takımını oynatıyor.Doğan’ın Serhat planı tutarsa transfere nokta koyulacak.

Cem Yavuz
18.01.2007, 10:49
BASLARI SIKIŞTIĞINDA TRABZON U HATIRLAYANLARI ÇOK GÜZEL İZAH EDEN BİR YAZI OLDUĞUİÇİN ALINTI YAPTIM...
BU ADAMLARI MAZLUM VE DOST GÖREN ARKADASLAR LÜTFEN OKUYUNUZ

H.Ulusoy ve E.Gürsoy Trabzonlu mu!?
Haluk Ulusoy’a karşı Fenerbahçe odaklı ve çoğu zaman akla uygun temellere dayanmayan saldırılar olduğunu bilmeyenimiz yok. Bunun yanında, Fenerbahçelileri haklı olarak “şüphelendiren” Ulusoy uygulamaları da olmadı değil. Devam ederiz.

Ergun Gürsoy’u da; Galatasaray “geleneğiyle” pek örtüşmeyen ama profesyonel liglerde oyunu kuralına göre oynamak için gerekli olan adam rollerinde izledik durduk yıllardır. Ona da devam ederiz.

Ulusoy ailesinin Trabzon’da pek sevilmediğini Trabzonla ilişkilerini şöyle veya böyle sürdüren herkes bilir. Siz bakmayın aklı evvel Fenerbahçelilerin zeka ve bilgiden yoksun “ima”larına. Nihat Genç’in , Ulusoy otobuslerindeki ses kayıtlarından derlediği iki küçük notla devem edelim.

“Sayın yolcularımız otobüsümüz Terme Toğanay tesilerinde yarım saat çay ve ihtiyaç molası vermiştir, ahanda ezduk köpeği”

“Sayın yolcularımız otobüsümüz Susurluk Tağ desisilerinde yemek molası vermiştir, Ula Dursun yoksa önce penzun mi alsayduk”

Önümüzdeki Haluk Ulusoy portresinin algılanışı şudur;

Popüler kültürün sunduğu “nimetlerden” yararlanır ve taşıdığı sıfatın manevi hazzını yaşarken alabildiğine “kentli” ve çağdaş! bir portre çizen Haluk Ulusoy; haklı veya haksız eleştirilere maruz kalıp iktidarı sallanmaya başladığında birdenbire Trabzonlu olduğunu hatırlıyor. Ve başı sıkışmadığı zamanlarda aklına bile gelmeyen Trabzon’da , parayla tutulduğu herkesçe “konuşulan” bir grup “mazlum Ulusoy” adına yürüyüş yapıyor. Rezillik..

Gerçeklerden habersiz iyi niyetli bir grup Trabzonlu için Ulusoy; Trabzon’a yatırım yaptığı için Trabzon düşmanları tarafından sevilmiyormuş!. Bu iddia sahiplerine sormak lazım; Bu ülkede futbol dendiğinde ilk akla gelen şehir İstanbul sa, ikincisi her zaman Trabzon değil midir? Hatta , aklı medya kiriyle lekelenmemiş her sağlıklı birey için çoğu zaman ilk sırada bile görülebilir Trabzon.

Hal böyleyken Trabzon’a yatırım yapmayıp da nereye yapacaktı Federasyon? Bilmeyen de, çok büyük tesis zanneder! Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni “eşsiz” diye nasıl yutturdularsa, Federasyon tesisleri de aynı. Gençlerbirliği veya Gaziantep veya bir başka Anadolu takımının tesislerini görmeyenler M. A. Yılmaz tesislerini “piyade tüfeği” zannediyor. Hasılı Haluk Ulusoy portresinin Trabzonsporla örtüşen hiçbir yanı yoktur, kandırmayın milleti.

Galatasaray’ın “profesyonel” işler sorumlusu Ergun Gürsoy, İstanbul’daki Trabzonlular Derneğinin başkanıdır, hem de yıllardır ..Şahsen ben Trabzon kültürüne ne tür katkı yaptıkları hakkında fikir sahibi değilim, bu benim eksikliğim de olabilir . Ergun Gürsoy’un spor dünyasında ne tür roller aldığını ve Trabzonsporla ilgisini de Hasan Şaş’ın Ankaragücü’nden Trabzon’a transferini “engellerken” ve bağlı olduğu yere, Galatasaraya’a, kazandırırken öğrenmiştim. Günahı söyleyenlerin boynuna, ama herkesin ortak kanısı odur ki; Hasan Şaş, Ergun Gürsoy olmasaydı Trabzonsporlu olacaktı. Galatasaray’a “kasamadığı” Fatih Akyel’i Trabzonlu yaparken ne kadar iştahlıysa, Şaş’ı kaçırırken de o derece Galatasaraylıydı. Alın size Trabzonlu Gürsoy… İki yıl önceki şampiyonluk mücadelesinde Galatasaray’ın Trabzon’u 4-2 yendiği maç öncesi yarattığı spekülasyonlarla da Fenerbahçe’ye hizmet etmişliği ortadayken, Trabzonluluğuyla övünmesi şaşılacak bir durumdur.

Bu iki portreyi nasıl yorumlamalı şimdi?
Bu nasıl bir Trabzonluluktur ki; doğduğunuz ve “beslendiğiniz” kentin takımı bu ülkede devrimler yaparken, siz hala bir İstanbul takımına “eklemlenmeyi” yeğliyor ve bunu içinize sindirebiliyorsunuz? Eğer bu durumu “ekonomik” gerekçelerle rasyonalize etmeye kalkarsanız komik olursunuz. Yok daha da ileri gidip “ İstanbul takımına dahlolarak kentli olabileceğinizi” sanıyorsanız, bu daha da kötü..Acınılası..

Trabzonluluk nüfus kağıdına düşen birkaç kelimeyle olsaydı; Adıyamanlı Berat, Arnavut Reha ve Çankırılı Harun’la simgeleşen “dik duruşlu insanlara” söyleyecek sözümüz olmazdı. Şükür ki; 10. köyün “değişmez” yolcusu Trabzonsporumuzu sahiplenen milyonlarca onurlu insana sahibiz..Ulusoy’la Gürsoy eksik olsun.

tskolik34
18.01.2007, 10:50
heralde sadece aymana imza attıracaklar baktım haberlere ama ne eller nede symek de bi gelişme yok eğer rispe imza attırırlarsa ellere ve symeke koz verilir diyolardı önceki sayfalarda detaylı bilgiye sahip olanlar yazabilirmi

marcelinhos100
18.01.2007, 10:55
http://image.haber3.com/spor3/haber/67833.jpg
Risp taraftara seslendi !
Trabzonspor’la el sıkışan Risp, taraftara gönderme yaptı.

18 Ocak 2007 09:15
Gençlerbirliği savunmasındaki istikrarlı futbolu ile dikkat çeken Risp, Kuzey Avrupa futbolunun disiplin, soğukkanlılık ve mücadele özelliklerini sahaya yansıtarak ligin göze batan savunmacıları arasına girdi. Ardından da Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından Trabzonspor defansına kurtarıcı olarak tercih edildi.

Trabzonspor gibi büyük bir camiaya geldiği için çok mutlu olduğunu belirten 28 yaşındaki Risp görüşlerini şöyle dile getirdi: "Bordo-mavili ekip ilk yarıda kötü bir performans gösterdi. Ancak hep birlikte üst sıralara doğru tırmanmaya çalışacağız. UEFA'ya katılmak için Türkiye Kupası gibi önümüzde bir hedef var. Trabzon taraftarı takımını çok seviyor. Tribünlerin dolu olması performansımı çok olumlu etkileyecektir. Böyle bir taraftarın önünde oynamak ayrı bir duygu."

Milliyet / İlhan Güler

marcelinhos100
18.01.2007, 10:58
Eller geri dönüyor http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifBrezilyalı oyuncu Eller, Risp’in alınması üzerine
Trabzonspor’un Internacional’e kiralık olarak gönderdiği Brezilyalı Eller, burada sergilediği müthiş performansla bir anda transferin gözdesi olmuş, kıymete binmişti. Türkiye’ye geldiğinde de yöneticilere artık yurt dışında oynamayı düşündüğünü, Trabzonspor formasını giymeyi istemediğini söyleyerek tepki çekmişti. Ancak Sambacı dün bir anda fikir değiştirdi ve kulüp yetkililerini arayarak Bordo-Mavili ekibe geri döneceğini bildirdi.

Fırsat bu fırsat!
Karadeniz ekibinin Gençlerbirliği’nin İsveçli oyuncusu Risp ile anlaşmasını fırsat bilerek, bonservisini bedelsiz olarak almayı planlayan Eller’in tutumu Bordo-Mavili yöneticileri iyice kızdırdı. Gelişme üzerine Szymkowiak’ın tüm alacaklarını ödeyip yabancı kontenjanında yer açan yönetim, Eller’in de bir an önce gelmesini istedi. Sambacı’ya ciddi yaptırımlar uygulanmsı beklenirken, Szymkowiak’ın da başka bir takıma gitmesi halinde girişimlere başlanacak.

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gif

uşaklar şu eller de adam degilmiş yanihttp://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gif

maskeli61
18.01.2007, 11:02
bunların yapacagı iş bu kadar olur hep kaş yapayım derken göz çıkarır bunların hangi işi düzgünki bu düzgün olsun bu demektirki smek gözden çıktı hiçbirşekilde dönüşü yok. zaten allahtan arıyodular böyle bişey yani smek futbola dönse bile trabzonsapora dönemicek .. elleride mecburen yollıcaklar zaten . yani anlıcanız bi yabancı kontejanımız daha var :) BÜYÜK YÖNETİM ! iş başında bunuda anıllarının akıyla hallettiler..... HELAL OLSUN ! (dimi)

Travelair
18.01.2007, 11:02
Bu işlerin arkasında Internacional var. Bunlar satıyor futbolcularını sonra oyuncunun aklını çelip geri istiyorlar. Wagner'i 9 milyona satıp 1 milyona geri almak gibi. Futbolda hile yapmanın futbolun içinde olduğunu iddia eden Güney Amerika felsefesinin uzantıları bu olaylar

champions
18.01.2007, 11:06
Eller'in fiyatı belli oldu!

Fredrik Risp'i transfer edebilmek için Fabiano Eller'i göndermek zorunda olan Trabzonspor, Brezilyalı futbolcunun fiyatını belirledi. Eller'i transfer etmek isteyen Atletico Madrid, Real Betis ve Internacional'den Trabzonspor 2 milyon Euro istedi.
Cuma gününe kadar netleşmesi beklenen bu transfer girişimlerinde, Trabzonspor'un istediği rakama sadece Atletico Madrid yaklaşabildi. 2 milyon Euro isteyen Trabzonspor'a Atletico Madrid'in 1.5 milyon Euro önerdiği öğrenildi.
Öte yandan Eller'in de İspanya'ya sıcak baktığı belirtilirken eşi Cristina'nın Madrid'de yaşamak istemediği ve Eller'in de ikna çabalarında olduğu belirtildi.
Öte yandan Eller'in kiralık olarak oynadığı Internacional Kulübü Trabzonspor'un belirlediği fiyattan dolayı Eller'i alamayacağını taraftarlarına duyurdu.
Haber: Ahmet Sivaslı - Ligtv.com.tr
ahmet.sivasli@ligtv.com.tr (ahmet.sivasli@ligtv.com.tr)
ellerin geri döneceğini hiç sanmıyorum madride gitmesi olası

marcelinhos100
18.01.2007, 11:07
Gençlerbirliği stoper arıyor
http://www.sporyolu.com/icerikarastir.php?name=gelismishaber&MediaOp=show&idMediaAss=s2888&MediaName=kursat.jpg&MediaNum=1&ImgWs=250&ImgHs=250 (http://www.sporyolu.com/icerikarastir.php?name=gelismishaber&MediaOp=show&idMediaAss=s2888&MediaName=kursat.jpg&MediaNum=1) Gençlerbirliği, İsveçli oyuncusu Lars Fredrik Risp’in Trabzonspor’a gitmesinin ardından, savunmadaki açığı gidermek için Kürşat Duymuş’u takibe aldı.

Kırmızı-siyahlılar, Ankaraspor’da teknik direktör Aykut Kocaman’ın raporu doğrultusunda kadro dışı bırakılan Kürşat için, mavi-beyazlıların nabzını yokladı. Teknik direktör Mesut Bakkal’ın oyuncu transferi konusunda çok fazla ısrarcı olmadığı, ancak Trabzonspor’un Erkan Özbey için pusuda beklmesi nedeniyle, yönetimin alternatif isimleri transfer için hazırda tuttuğu ileri sürüldü.
Gençlerbirliği Oftaş’ta oynayan Giray’ın da ikinci yarı öncesinde A Takım’a alınabileceği öğrenildi

arkadaşlar erkan özbey de gelecek herhalde ama o zaman bizim keçeli fatih akyeli ne yapacagız

selçukabi
18.01.2007, 11:27
BASLARI SIKIŞTIĞINDA TRABZON U HATIRLAYANLARI ÇOK GÜZEL İZAH EDEN BİR YAZI OLDUĞUİÇİN ALINTI YAPTIM...

Haluk Ulusoy’a karşı Fenerbahçe odaklı ve çoğu zaman akla uygun temellere dayanmayan saldırılar olduğunu bilmeyenimiz yok. Bunun yanında, Fenerbahçelileri haklı olarak “şüphelendiren” Ulusoy uygulamaları da olmadı değil. Devam ederiz.

Ergun Gürsoy’u da; Galatasaray “geleneğiyle” pek örtüşmeyen ama profesyonel liglerde oyunu kuralına göre oynamak için gerekli olan adam rollerinde izledik durduk yıllardır. Ona da devam ederiz.

Ulusoy ailesinin Trabzon’da pek sevilmediğini Trabzonla ilişkilerini şöyle veya böyle sürdüren herkes bilir. Siz bakmayın aklı evvel Fenerbahçelilerin zeka ve bilgiden yoksun “ima”larına. Nihat Genç’in , Ulusoy otobuslerindeki ses kayıtlarından derlediği iki küçük notla devem edelim.

“Sayın yolcularımız otobüsümüz Terme Toğanay tesilerinde yarım saat çay ve ihtiyaç molası vermiştir, ahanda ezduk köpeği”

“Sayın yolcularımız otobüsümüz Susurluk Tağ desisilerinde yemek molası vermiştir, Ula Dursun yoksa önce penzun mi alsayduk”

Önümüzdeki Haluk Ulusoy portresinin algılanışı şudur;

Popüler kültürün sunduğu “nimetlerden” yararlanır ve taşıdığı sıfatın manevi hazzını yaşarken alabildiğine “kentli” ve çağdaş! bir portre çizen Haluk Ulusoy; haklı veya haksız eleştirilere maruz kalıp iktidarı sallanmaya başladığında birdenbire Trabzonlu olduğunu hatırlıyor. Ve başı sıkışmadığı zamanlarda aklına bile gelmeyen Trabzon’da , parayla tutulduğu herkesçe “konuşulan” bir grup “mazlum Ulusoy” adına yürüyüş yapıyor. Rezillik..

Gerçeklerden habersiz iyi niyetli bir grup Trabzonlu için Ulusoy; Trabzon’a yatırım yaptığı için Trabzon düşmanları tarafından sevilmiyormuş!. Bu iddia sahiplerine sormak lazım; Bu ülkede futbol dendiğinde ilk akla gelen şehir İstanbul sa, ikincisi her zaman Trabzon değil midir? Hatta , aklı medya kiriyle lekelenmemiş her sağlıklı birey için çoğu zaman ilk sırada bile görülebilir Trabzon.

Hal böyleyken Trabzon’a yatırım yapmayıp da nereye yapacaktı Federasyon? Bilmeyen de, çok büyük tesis zanneder! Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni “eşsiz” diye nasıl yutturdularsa, Federasyon tesisleri de aynı. Gençlerbirliği veya Gaziantep veya bir başka Anadolu takımının tesislerini görmeyenler M. A. Yılmaz tesislerini “piyade tüfeği” zannediyor. Hasılı Haluk Ulusoy portresinin Trabzonsporla örtüşen hiçbir yanı yoktur, kandırmayın milleti.

Galatasaray’ın “profesyonel” işler sorumlusu Ergun Gürsoy, İstanbul’daki Trabzonlular Derneğinin başkanıdır, hem de yıllardır ..Şahsen ben Trabzon kültürüne ne tür katkı yaptıkları hakkında fikir sahibi değilim, bu benim eksikliğim de olabilir . Ergun Gürsoy’un spor dünyasında ne tür roller aldığını ve Trabzonsporla ilgisini de Hasan Şaş’ın Ankaragücü’nden Trabzon’a transferini “engellerken” ve bağlı olduğu yere, Galatasaraya’a, kazandırırken öğrenmiştim. Günahı söyleyenlerin boynuna, ama herkesin ortak kanısı odur ki; Hasan Şaş, Ergun Gürsoy olmasaydı Trabzonsporlu olacaktı. Galatasaray’a “kasamadığı” Fatih Akyel’i Trabzonlu yaparken ne kadar iştahlıysa, Şaş’ı kaçırırken de o derece Galatasaraylıydı. Alın size Trabzonlu Gürsoy… İki yıl önceki şampiyonluk mücadelesinde Galatasaray’ın Trabzon’u 4-2 yendiği maç öncesi yarattığı spekülasyonlarla da Fenerbahçe’ye hizmet etmişliği ortadayken, Trabzonluluğuyla övünmesi şaşılacak bir durumdur.

Bu iki portreyi nasıl yorumlamalı şimdi?
Bu nasıl bir Trabzonluluktur ki; doğduğunuz ve “beslendiğiniz” kentin takımı bu ülkede devrimler yaparken, siz hala bir İstanbul takımına “eklemlenmeyi” yeğliyor ve bunu içinize sindirebiliyorsunuz? Eğer bu durumu “ekonomik” gerekçelerle rasyonalize etmeye kalkarsanız komik olursunuz. Yok daha da ileri gidip “ İstanbul takımına dahlolarak kentli olabileceğinizi” sanıyorsanız, bu daha da kötü..Acınılası..

Trabzonluluk nüfus kağıdına düşen birkaç kelimeyle olsaydı; Adıyamanlı Berat, Arnavut Reha ve Çankırılı Harun’la simgeleşen “dik duruşlu insanlara” söyleyecek sözümüz olmazdı. Şükür ki; 10. köyün “değişmez” yolcusu Trabzonsporumuzu sahiplenen milyonlarca onurlu insana sahibiz..Ulusoy’la Gürsoy eksik olsun.

Mükemmel bir yazı olmuş, kim yazmış nerede yazmış onu da belirtseydin dostum keşke...

Rıza ÇOLAK
18.01.2007, 11:33
İnternetspor.com da Sedat TUNALI yazdı

EmrahYalçınalp
18.01.2007, 11:36
Mükemmel bir yazı olmuş, kim yazmış nerede yazmış onu da belirtseydin dostum keşke...
Hakkatten güzelmiş, ben de merak ettim... ( Yazdıktan sonra öğrendim. Yiğidi öldür, hakkını ver, güzel yazılmış )

Emorfo
18.01.2007, 11:37
BMn düşmanı sedat efendi yazdı. bazen bir şeyler karalıyor gerçi ben kendisinin yazdığından da şüpheliyim ya neyse.

marcelinhos100
18.01.2007, 11:38
http://www.medyaspor.com/res/thm/9473_233629_Milan%20STEPANOV%20-Trabzonspor.jpghttp://www.medyaspor.com/res/thm/269_234523_Lars%20Frederik%20RISP.jpg

sarman61
18.01.2007, 11:42
Haberleri bende okudum. Ama ben ön yargılı okumadım Haberleri. Haberlerden anladığım şu Şimek ile Eller trabzonun zaafından faydalanmak istiyor. Bu yüzden risp imza atamadı. Çünkü kontejyan sorunu var. Bu sorunu çözmek için yönetim polonya federasyonundan beklenen yazı bugün gelecek diye bir haber okudum bu yazı gelince tarbzonspor klubü şimekin sözleşmesini fest edecek. Bonservisi elimizde olacak. Futbola başlamak istesede bizim iznimiz olmadan başlayamayacak. Şimdi bu şekilde açılan kontejyan sayesinde risp imza atacak anladığım. Ve eller için kontejyanımız olacak. Eller de bizim durumuzdan istifade edemiyeceği gibi. Hapıda yutacak gibi.

Harun
18.01.2007, 11:45
Saat 11:30'u geçti resmi sitede tık yok.

sarman61
18.01.2007, 11:49
Bu arada yazı süper. İnşallah herkez ulusoyun ne menen bir adam olduğunu anlar . Özkan Sümer Klüp başkanıyken bu ilk yarı yaşadığımız kabusu yaşamışdık. Hatırlarsanız. Küme düşme gibi bir tehlike yaşamışdık . Sebebi ise Liman kavgasi yüzünden. Trabzonspor liman için başvurmuştu. Sayın Ulusoyda başvurmuşdu. Sırf limanı alamadı diye Trabzonspor umuza yapmadığını bırakmadı. O zamanın İktidarındaki Mesut Yılmaz ı araya sokulmuş tu. Filan. Yoksa ULUSOY O sene kafaya koymuş tu. Trabzonsporu kümeye düşürecekti. Bunu bana birisi anlatmıştı. Trabzondayken. Ne kadarı doğrudur bilmem ama ben inandım. Bu habere.

marcelinhos100
18.01.2007, 11:55
Sakarya'da sular durulmuyor

Sakaryaspor'da Futbol Şube Sorumlusu Ergün Özkan görevinden istifa etti. Yeşil siyahlı ekipte Teknik Direktör Giray Bulak ile yolların ayrılmasından sonra Futbol Şube Sorumlusu Ergün Özkan da görevinden istifa etti. Özkan, yaptığı açıklamada yaşanan son gelişmelerden sonra Sakaryaspor'a faydalı olamayacağına inandığı için istifa ettiğini kaydetti.

marcelinhos100
18.01.2007, 12:03
Her şey güzel olacak

Trabzonspor’un yeni yıldızı Ayman, “Trabzonspor, ligde bulunduğu yerden kurtulabilecek bir takımdır, büyük bir camiadır” dedi. Mısırlı futbolcu, Ziya Doğan’la Malatya ve Gençlerbirliği’nde çalıştıklarını da hatırlatıp “O beni, ben onu çok iyi anlıyoruz. Mantalitemiz aynı. Dolayısıyla birbirimizi anlama süreci hiç olmayacak. Takım arkadaşlarımızla da uyum sorunu yaşacağımı sanmıyorum” dedi. Ayman sözlerini şöyle sürdürdü: Trabzonspor, 2-3 maç kazanır ve ligin yukarısında kendine yer bulabilir. Takıma da güven gelir. Hüseyin, Gökdeniz ve Yattara gibi oyuncularla Trabzonspor kaliteli bir kadroya sahiptir. Bu arada önceki gün Trabzon’dan kaçan Eller dün şehre geldi. Eller’e 50 bin dolar ceza geleceği öğrenildi.

Lucreto
18.01.2007, 12:07
Her şey güzel olacak

Trabzonspor’un yeni yıldızı Ayman, “Trabzonspor, ligde bulunduğu yerden kurtulabilecek bir takımdır, büyük bir camiadır” dedi. Mısırlı futbolcu, Ziya Doğan’la Malatya ve Gençlerbirliği’nde çalıştıklarını da hatırlatıp “O beni, ben onu çok iyi anlıyoruz. Mantalitemiz aynı. Dolayısıyla birbirimizi anlama süreci hiç olmayacak. Takım arkadaşlarımızla da uyum sorunu yaşacağımı sanmıyorum” dedi. Ayman sözlerini şöyle sürdürdü: Trabzonspor, 2-3 maç kazanır ve ligin yukarısında kendine yer bulabilir. Takıma da güven gelir. Hüseyin, Gökdeniz ve Yattara gibi oyuncularla Trabzonspor kaliteli bir kadroya sahiptir. Bu arada önceki gün Trabzon’dan kaçan Eller dün şehre geldi. Eller’e 50 bin dolar ceza geleceği öğrenildi.

Mantalitemiz aynı??

champions
18.01.2007, 12:08
Düşene bile 30 milyon sterlin!

İngiltere Premier League neden dünyanın en prestijli ligi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ada ekipleri çeşitli sponsorluk anlaşmaları, kombine bilet ve ürün satışları ve borsa gelirlerinin yanında televizyon gelirlerinden de telafi etmesi zor rakamlar elde etmeye devam ediyor.
Düşen bile zengin olacak...
Premier League Genel Direktörü Richard Scudamore yaptığı açıklamada yeni yapılan televizyon anlaşmasıyla birlikte bu sezon Premier League'de şampiyonluğa uzanan takıma 50 milyon sterlin :eek: , küme düşen takıma ise 30 milyon sterlin:eek: para verileceğini açıkladı.

Chelsea 30 milyon sterlin almıştı...
Geçtiğimiz yıl Chelsea Premier League'de şampiyonluğa uzanmış ve 30 milyon sterlin para almıştı. Öte yandan İngiltere Premier League'in yayınları konusunda geniş bant yayıncılık ve internet lisansı konusunda da çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Scumadore, 625 milyon sterlinlik:eek: bir teklifin değerlendirme aşamasında olduğunu söyledi.

18.01.2007 http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : SuperSpor.com dış haberler

marcelinhos100
18.01.2007, 12:20
Sakaryaspor'da neler oluyor?

Süper Lig'de 17. sırada bulunan ve kümede kalma mücadelesi veren Sakaryaspor'da kazan kaynıyor. Devre arasında göreve getirilen teknik direktör Giray Bulak'ın henüz resmi bir maç bile yapmadan karşılıklı sözleşmesinin feshedilmesi Sakaryaspor camiasında neler oluyor sorularını gündeme getirdi.

Superspor.com olarak Sakarya yerel medyasından görüştüğümüz Metin Çerlik ve Oktay Sarı, Yeşil-Siyahlı kulüpte yaşanan perde arkası gelişmeleri ve Giray Bulak'ın istifası ile ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptılar.

İşte Yönetim ile Giray Bulak arasında yaşanan görüş ayrıklıkları;

- Transferler

Giray Bulak kümede kalabilmek için takıma takviye istedi. İstediği oyuncular doğu bloku ülkelerinde oynayan disiplinli, sisteme uyabilecek futbolculardı. Çünkü Bulak, Arjantin ve Brezilyalı futbolcuları disiplinsiz buluyor ve pek sıcak bakmıyordu. Ancak yönetim bu transferde ağır davrandı. Ya da bilerek gerçekleştirmedi. Daha ucuz bulabilecekleri Latin Amerika kökenli futbolculara yöneldi. Bu da iki tarafta görüş ayrılığa neden oldu.

- Basına verilen açıklamalar

Bulak hoca, transferlerin gecikmesi ve istediği oyuncuların alınmaması üzerine basına ve medyaya Sakarya Yönetimi'ni eleştiren sitem dolu açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar Yönetim ile Bulak arasını iyice açtı.

- Ekonomik nedenler

Sakaryaspor'un en gözde futbolcusu olan kaleci Martinez'e verilen çeklerin karşılıksız çıkması ve birçok futbolcunun paralarını alamaması nedeniyle Antalya kampı oldukça gergin geçti. Bu da Giray Bulak'ın takımı istediği gibi hazırlayamamasına ve Yönetim ile olan gerginliğin tırmanmasına neden oldu.

- Futbolcuların kaçması

Congolu tecrübeli oyuncu Marcel M'Bayo'nun Antalya kampına gelmemesi, Erdinç'in sözleşmesini feshedip Trabzonspor'a gitmesi takım içinde yaşanan sorunların artık bardağı taşıran son noktasıydı.

- Turnuva krizi

Yönetim ve Giray Bulak arasında yaşanan diğer görüş ayrılığı ise Antalya kampında oynanan hazırlık maçları idi. Yönetim Bilyoner'in düzenlediği 'paralı' turnuvalara katılmayı arzu ediyordu ancak Bulak bu turnuvadaki rakiplerin güçsüz olduğunu belirterek takımı daha dişli ve güçlü ekiplerle hazırlık maçı yaptırmak istiyordu.

Şimdi ne olacak?

Giray Bulak ile Sakaryaspor'un yollarının ayrılmasından sonra camiiada konuşulan isimlerin başında daha önce Sakaryaspor'da başarılı işlere imza atmış olan Şaban Yıldırım ve Hikmet Sevil var. Sakarya kökenli bu isimlerin Sakaryaspor'u bu kaostan kurtarıp kurtaramayacağı ise meçhul. Sakaryaspor taraftarları ve camia yaşanan bu kaostan her zamanki gibi en fazla endişe duyan kesim.

Kılıç: "Karşılıklı olarak feshedildi"

Bulak ile yolların ayrılmasının ardından hoca arayışını sıklandıran ekipte takımın Futbol Şube Sorumlusu Fevzi Kılıç, Superspor.com'a açıklamalarda bulundu.

Kılıç Giray Bulak olan sözleşmelerinin karşılıklı olarak feshedildiğini ve Bulak'ın görevine tek taraflı son verilmediğini söyledi. Takımın yeni hocası konusunda arayışlarının sürdüğünü belirten Kılıç, transfer komitesinin yakında bir açıklama yapacağını belirtti.
Giray Bulak'ın Sakaryaspor ile olan anlaşması sezon sonuna kadar devam ediyordu. Öte yandan Sakaryaspor'un teknik direktörlüğü için Sivasspor'un eski hocası Werner Lorant'ın adı geçiyor.
Önemli Not: Giray Bulak'ın istifa etmeden önce Superspor.com Antalya ekibe yaptığı son röportaj saat 14:00'de yayında olacak.

eren_61
18.01.2007, 13:21
Ayman ve Risp imzaladı
Ayman ve Risp bugün saat 11:30'da kendilerini 2.5 yıllığına Trabzonspor'a bağlayan imzayı M.Ali Yılmaz Tesisleri'nde attılar.Detaylar birazdan...

Erdinç Dilek
18.01.2007, 13:29
BREZİLYALI FUTBOLCU ELLER, TRABZON'A GELDİ
Bu arada Bordo-mavili takımda Ayman'ın 12, Risp'in ise 33 numaralı formayı giyeceği öğrenildi. Öte yandan Trabzonspor'da forma giymek istemediğini belirten ve geçtiğimiz günlerde izinsiz olarak Trabzon'dan ayrılan Brezilyalı Fabiano Eller ise, bugün eşi ile Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelerek Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu ile görüştü.
süper spor com

Burçak
18.01.2007, 13:31
Ayman ve Risp imzaladı
Ayman ve Risp bugün saat 11:30'da kendilerini 2.5 yıllığına Trabzonspor'a bağlayan imzayı M.Ali Yılmaz Tesisleri'nde attılar.Detaylar birazdan...
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/180107aymanrisp6.jpg

Vkgz
18.01.2007, 13:32
Onlar resmen Trabzonsporlu !

Ayman ve Risp kendilerini 2,5 yıllığına Bordo-Mavili renklere bağlayan imzayı attı.18 Ocak 2007 13:14Arap saçına dönen transfer sonunda tamamlandı ve Trabzonspor, Mısırlı orta saha oyuncusu Ayman Abdelaziz ve İsveçli defans oyuncusu Fredrik Risp ile 2.5'ar yıllık sözleşme imzaladı. Trabzonspor'un yeni futbolcularından Ayman 12, Risp ise 33 numaralı formayı giyecek.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve Yönetim Kurulu Üyesi Kahraman Altuntaş'ın da hazır bulunduğu imza töreninde Ayman ve Risp, kendilerini 2.5'ar yıllığına Trabzonsporlu yapan sözleşmeye imza attı.

Yönetim Kurulu Üyesi Kahraman Altuntaş, imza töreninde yaptığı açıklamada, Teknik Direktör Ziya Doğan'ın ısrarla istediği 2 oyuncuyu kadrolarına kattıklarını belirterek, "Yaklaşık 15-20 gün önce İlhan Cavcav'ın açıklamaları üzerine bu transferler duyuldu. O dönemde sözleşmeyi imzalayacak ortam oluşmamıştı. Bugüne nasip oldu. Hocamızın ısrarla istediği 2 oyuncuyu kadromuza kattık. Hayırlı uğurlu olsun. Başarılı olacaklarına inanıyoruz" dedi.

Yabancı kontenjanı ile ilgili sorulan soru üzerine ise Altuntaş, "Trabzonspor bu konuda gerekli tedbirleri almıştır. Kulübümüzün 1 lirasını bile sokağa atma durumumuz yok. Szymkowiak'ın kulübümüze gönderdiği bir yazı var. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Yabancı kontenjanı konusunda bir sıkıntımız yok şu an" diye konuştu.

Mısırlı futbolcu Ayman ise, Trabzonspor'un çok büyük bir camia olduğunu söyleyerek, "Çok heyecanlıyım. Herkesin bizden beklentileri var. İnşallah bu beklentilere cevap vereceğiz. Trabzonspor'u en iyi yerlere getirmek için çalışacağız. Ziya Hoca'nın eski öğrencisiyim. 4 sezon onunla çalıştım. Onunla birlikte Trabzonspor'da da çalışacak olmak gurur verici" ifadelerini kullandı.

İsveçli defans oyuncusu Risp de, Trabzonspor'da olmaktan mutluluk duyduğunu kaydederek, "Trabzonspor Türkiye'nin büyük kulüplerinden biri. Bu benim için çok büyük bir şans olacak. Takımın açığını kapatmak için çalışacağız. Trabzon'a geldiğim süre içinde buranın güzel bir kent olduğunu gördüm. Burada iyi vakit geçireceğimi düşünüyorum" diye konuştu.

Ailesi ile ilgili problemleri bulunduğu iddialarına tepki gösteren Risp, "Bu yazılanlar doğru değil. Eşimin bakışı da iyi. Sadece çocuklarım Ankara'da İngilizce eğitim görüyordu. Onu da burada çözdük" açıklamasını yaptı.

Bu arada Bordo-mavili takımda Ayman'ın 12, Risp'in ise 33 numaralı formayı giyeceği öğrenildi.

Öte yandan Trabzonspor'da forma giymek istemediğini belirten ve geçtiğimiz günlerde izinsiz olarak Trabzon'dan ayrılan Brezilyalı Fabiano Eller ise, bugün eşi ile Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelerek Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu ile görüştü

spor3

Vkgz
18.01.2007, 13:34
Ayman ve Risp imzaladı
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/180107aymanrisp6.jpg

adam korkuyor bunları gorunce forvetler ne yapacak bilmiyorum

Harun
18.01.2007, 13:37
Hayırlı uğurlu olsun.İnşallah beklentilerimizi karşılayacak performans gösterirler.Hoş geldiniz tekrar...

Murat'
18.01.2007, 13:40
hayırlı uğğurlu olsun diyelim

Canİlker
18.01.2007, 13:41
hoşgeldiler arkadaşlar inşalllah başarılı olurlar takımımıza yakışan futbolu oynarlar

KuĞu
18.01.2007, 13:43
başarılı olacaklardır ben buna inanıyorum.

şimdi çözülmesi gereken sorun OYUNU KİM KURACAK! rakip takımların hucum organizasyonlarını geliştirmeye çalıştırdıkları idman takımımı olacağız!

Faik Yılmaz
18.01.2007, 13:48
ofansif anlamda hücuma çıkabilecek yatttara ile gökdeniz var.. rakipler bunları kilitlerse hiç bir şekilde gol atamayız..... işte asıl sorun burda....

Gürkan
18.01.2007, 14:13
11de2

daha ne diyim

Fatih
18.01.2007, 14:17
oyunu kurucu bi adam trazbonspora yıllardır lazım ama nedense gelen teknik direktörler bunu göremiyor

diskus
18.01.2007, 14:26
oyunu kurucu bi adam trazbonspora yıllardır lazım ama nedense gelen teknik direktörler bunu göremiyor

kardes oyun kurucumuz vardi da ne oldu.marcelinho dan daha iyisinimi bulacagiz.

Sinan Akyıldız
18.01.2007, 14:36
fanatikte bir haber vardı 4 iyi habre diye :D

haberi okumadım ama alt başlığına hasan ve ömer yok yazıyodu sanırım iyi olan 4 haberden 2 si hasanla ömerin olmayışıydı :D:D

uquR Ayaz
18.01.2007, 15:10
Trabzonluluk nüfus kağıdına düşen birkaç kelimeyle olsaydı;Adıyamanlı Berat, Arnavut Reha ve Çankırılı Harun’la simgeleşen “dik duruşlu insanlara” söyleyecek sözümüz olmazdı. Şükür ki; 10. köyün “değişmez” yolcusu Trabzonsporumuzu sahiplenen milyonlarca onurlu insana sahibiz..[B]Ulusoy’la Gürsoy eksik olsun

Sanki bu isimleri bir yerden hatırlıyorum ama nerden??? :D:D:D

macka61
18.01.2007, 15:33
Konyaspor maçını Müftüoğlu yönetecek
Fortis Türkiye Kupası'nda son hafta maçlarını yönetecek hakemler belli oldu. Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, takımımızın B Grubu’nda 21 Ocak Pazar günü saat 16.00’da H.Avni Aker Stadı’nda Konyaspor ile oynayacağı müsabakayı Kuddusi Müftüoğlu’nun yöneteceği belirtildi.

Grubumuzda aynı gün aynı saatte başlayacak olan Ankaraspor-Vestel Manisaspor karşılaşmasını da Süleyman Abay’ın yöneteceği açıklandı.

Hüseyin Çümen
18.01.2007, 15:53
musmpa da var beyler yapmayın oda ileride etkili baya dua edin de tek gökdeni le çıkmasın ziya hatırlayın bi maçta marce szymek musampa yedek ti yani

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 15:56
musmpa da var beyler yapmayın oda ileride etkili baya dua edin de tek gökdeni le çıkmasın ziya hatırlayın bi maçta marce szymek musampa yedek ti yani

musampa kapalı kutu.. ne yapacağını allah bilir.
umarım beklediğimizi verir de bi hayal kırıklığı daha yaşamayız.
ama 1.5 senedir maç yapmıyor bizde de kenarda oturduğunu hesaba katarsak. işi zor.
bu kadar süre oynamamış adama çok da umut bağlanmaz.
kalitesi tartışılmaz orası başka...

mhayri
18.01.2007, 15:59
Eller'e resmen talip!
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Brezilyalı futbolcuları Fabiano Eller için İspanya'nın Atletico Madrid takımından resmi teklif aldıklarını açıkladı.

Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Trabzon'a dönen ve bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde görüştükleri Brezilyalı oyuncu Eller için Atletico Madrid Kulübü'nden resmi teklif aldıklarını ifade ederek, "Biz de kendilerine teklif ettikleri rakam karşısında bir rakam sunduk. Atletico Madrid Kulübü'nden cevap bekliyoruz" diye konuştu.

Futbolu bıraktığını açıklayan Polonyalı futbolcuları Szymkowiak ile ilgili yaşadıkları sorunu şimdilik dondurduklarını ifade eden Sayitoğlu, "Yabancı kontenjanı konusunda şu an bir sıkıntımız yok. Transfer mevsiminin bitmesiyle bir sıkıntı olursa da sözleşmelerin karşılıklı feshedilmesi yoluna gidebiliriz" diye konuştu.

Öte yandan bugün sözleşme imzalayan Risp ile birlikte Bordo-mavili kulüple sözleşmesi bulunan yabancı futbolcu sayısı 9'a çıktı. Bordo-mavili takımda Jefferson, Stepanov, Yattara, Musampa ve Risp kadroda yer alırken, kiralık sözleşmesi sona eren Eller, Sparta Prag'da kiralık oynayan Tomas Jun, Ankaraspor'a sezon başında kiralanan Djokaj ve futbolu bıraktığını açıklayan ve ülkesinden dönmeyen Szymkowiak sıkıntı oluşturan yabancı futbolcular arasında bulunuyor. Sezon sonunda bu oyunculardan en az 3 tanesi ile Bordo-mavili ekibin yabancı kontenjanına göre yollarını ayırması gerekiyor.

18.01.2007

Kaynak : İHA

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 16:03
TFF yabancı statüsünü değiştirdihttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/2406eller.jpg18 Ocak 2007 15:45

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yabancı uyruklu futbolcuları ile ihtilaf yaşayan kulüplerin şikayetlerini gözönünde bulundurarak yeni düzenleme yaptıhttp://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, yabancı uyruklu futbolcuları ile ihtilaf yaşayan kulüplerin 'Ülkemizdeki yabancı uyruklu futbolcu kontenjanının 6 ile sınırlandırılmış olması aleyhimize kullanılmaya çalışılıyor' yolundaki şikayetlerinin artması üzerine yeni bir düzenlemeye gidilmesi kararını aldı.

Kulüplerin ekonomik kayıplarının önüne geçilmesini de hedefleyen karar uyarınca, kulübüyle ihtilaf sürecinde bulunan yabancı uyruklu futbolcular, tarafların sözleşmeye dayalı sair tüm hakları saklı kalmak koşuluyla, kulübün yabancı uyruklu futbolcu kontenjanına dahil edilmeyecek. Bu konumdaki yabancı uyruklu futbolcular, sezon sonuna kadar kadroya alınmayacak.

FIFA'nın futbolcuların statüleri ve transferlerini düzenleyen sirkülerinin 15. maddesi gereğince bir sezon süresince müsabakaların yüzde 10'undan daha azında oynatılması halinde bu kapsamda olan yabancı uyruklu futbolcular sezon sonunda sözleşmelerini sportif haklı sebeple feshedebilecek.

bak bu çok iyi oldu. canımıza tak etmişti artık.

FANATIK61
18.01.2007, 16:08
Trabzonspor’u yöneten ve teknik anlamda idare edenlerin bu iş için ne kadar bilgili ve donanımlı olduğu artık iyice tartışılır duruma geldi. Ceplerindeki 10 liranın, uçuşlarda bile uçak milinin hesaplarını yapanlar Bordo mavili takımın parasını har vurup harman savururken hiçte vicdanlarının sızladığı söylenemez.

Meydan parkında kendimi yakarım diye mahalle ağzı ile nara atan taraftarın gönlüne damardan girmeye çalışıyor. Yöneticisi böyle ifadeler kullanırken oyuncusu da ondan aşağı kalacak değil ya… Parasını kurtarma adına hülle yoluyla tekrar Bordo mavili takıma dönen Erdinç de ” Trabzonspor için kendimi feda ettim” diyor. Bir futbolcunun ‘’Paramı kurtarmaya çalışıyorum’’ deme yerine ‘’feda ettim’’ sözleri ile yöneticisi gibi damardan girmeyi tercih etmesini yadırgamadım. Bu; İmam cemaat misali olmuş.

Ayman’nın Trabzonspor aşkı ise gözlerimi yaşarttı. 10 gün önce sağlık kontrolünden geçirileceksin formayı öpeceksin sonrada bu iş yattı diye geri gönderileceksin.Şimdi de koşarak geleceksin.. Hani onur, hani saygınlık, en önemlisi de ilke..!!!!

Bu transfer için, yönetimin açıklaması çok daha ilginçti.”Biz Risp, Erkan ve Ayman üçlüsünü paket olarak transfer etmeyi düşünüyorduk.” Yani bonuslu bir transfer olarak görmüştük Ayman’ı… Ve bu oyuncu da imzaya koşa koşa geliyor... Bu Trabzonspor aşkımıdır yoksa dağıtılan çil çil dolarlardan pay kapma yarışımıdır? Hocasının gitmesi an meselesi olan bir kulüpte oyuncuya uzun vadeli iş bulma garantisi vermek hangi akla hizmettir merak ediyorum.

O kadar çok yanlış var ki ; Hangisine öncelik vereyim derken yazı da uzadı.. Brezilyalı kaleci Jefferson’a yapılanlar yetim çocuğa yapılmaz. Konuşabileceği derdini anlatabileceği bütün dostlarını kaybetti Trabzonspor’a birlikte geldikleri arkadaşı Fabiano Eller geri döndü. Ligin başında Teknik Direktör Lazaroni gitti. Marcelinho ise Almanya’ya kaçarcasına geri döndü.. Yönetim 24 yaşına iki hafta önce giren bu delikanlıyı şimdi takasla kullanmanın yolunu arıyor. Eğer satamazsa ikinci yarı ise Jefferson’dan başarılı bir performans bekliyor. Bu futbolcu, bu aşamadan sonra hangi moralle Trabzonspor’a hizmet edecek ? Bunu da sormak gerekir.

Şimdi sorumlulara sormak gerekir... Yaptığınız yanlışlarla milyonlarca insanı yaktınız. Sizin çocuğunuz olsaydı bırakın kalecilik yapmayı sokağa çıkabilir miydi. Kendinizi yakmayı, atlayıp zıplamayı bırakın. Sadece insanı idare etmeyi bilin yeter.

Travelair
18.01.2007, 16:30
Yabancı statüsü değişti derken bile bizim futbolcumuzun resmini koymalarını manidar ve cüretkar buluyorum. Sanki federasyon bize çalışıyor gibi gösteriyorlar

serseerii
18.01.2007, 16:34
Yabancı statüsü değişti derken bile bizim futbolcumuzun resmini koymalarını manidar ve cüretkar buluyorum. Sanki federasyon bize çalışıyor gibi gösteriyorlar

ee bizim dernekler toplanır haluk ulusoya yalakalık yaparsalar sonu budur işte

FANATIK61
18.01.2007, 17:01
Beşiktaş defansının yıldızı, "Türkiye’de en çekindiğim forvet Fatih Tekke’ydi, Allah’tan gitti. İdolüm olmadı, ama yıldız olmayı aklıma koymuştum" dedi.

Baki, "Türkiye’de çekindiğim forvet oyuncusu yok. Fatih Tekke forvetler içerisinde en tehlikelisiydi Allah’tan gitti. Türkiye’de korktuğum forvet oyuncusu bulunmuyor. Ben Of’luyum benden şeytan bile korkar. Beşiktaş defansına ikinci yarıda kolay kolay gol atamazlar" dedi.

Futbola 5 yaşında başladığını belirten Baki, "1.5 yaşındayken babamı kaybettim. Amcam Murat Mercimek benim babam, arkadaşım, her şeyim oldu" dedi ve başladı anlatmaya...

"5 yaşında DWV Amsterdam’da amatör takımda futbola başladım. 8 yaşına geldiğimde Ajax’a istediler. 18 yaşına kadar Ajax’ta oynadım. 18 yaşımda Haarlem’e 6 aylığına transfer oldum. Ardından Sunderland’a geçtim. Defans ve orta alanda joker gibi oynadım. Beni keşfeden Danimarka Milli Takımı’nın yıldız oyuncusu Lerby’di.

zanoylu
18.01.2007, 17:12
Kazım Kanatlınında ilginç bir lafı vardı Baki hakkında.....''Gökdeniz bugün nemi yaptı Bakinin sağından solundan o da yetmedi iç organlarından da geçti.'' :D:D:D

champions
18.01.2007, 17:17
Ben Of’luyum benden şeytan bile korkar.
ofluysa hemen transfer edelim

EmrahYalçınalp
18.01.2007, 17:25
Beşiktaş defansının yıldızı, "Türkiye’de en çekindiğim forvet Fatih Tekke’ydi, Allah’tan gitti. İdolüm olmadı, ama yıldız olmayı aklıma koymuştum" dedi.
E ol da ondan sonra konuş da o zaman :D

EmrahYalçınalp
18.01.2007, 17:34

Galatasaray’ın “profesyonel” işler sorumlusu Ergun Gürsoy, İstanbul’daki Trabzonlular Derneğinin başkanıdır, hem de yıllardır ..Şahsen ben Trabzon kültürüne ne tür katkı yaptıkları hakkında fikir sahibi değilim, bu benim eksikliğim de olabilir ..........
Yahu bu Trabzonlular Derneği'nin ne ulvi görevleri varmış böyle... gs'lilerin toplantı salonu olmuş Trabzonlunar Derneği. Başka yer mi yok? Ya da 15 milyonluk İstanbul'da şu derneğe talip olacak Trabzon'lu mu kalmadı?
http://www.sabah.com.tr/yaz02-10-130.html

Cem Yavuz
18.01.2007, 17:46
çok doğru diyosun da eksik diyosun...
Oranın misyonu var...
özel bir yer bizim için...
ve oranın hıncal uluç gibi azılı trabzon (sadece Trabzonspor DEMİYORUM KOMPLE Trabzon) düşmanına açılması yürek yaralayıcı ve mide bulantırıcı...

Buna tepki koymalı ve gerekeni yapmalıyız,
ama,
FENER DENİZLİMACINDAN SONRA MEYDAN DA SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATANLARI ,gürsoy Trabzon a geldiğinde OOOO BASKANIM HOŞGELDİNİZ DİYENLERİ EVVELA HALLETMEMEİZ LAZIM....

kuzey_lee
18.01.2007, 18:03
bahsi geçen derneğin adı ''trabzonlu iş adamları derneği''..o derneğe üye olan trabzonlu iş adamları ergundan rahatsız değilse,derneğe üye olmayan iş adamları da rahatsız değilse bize ne,bana ne..rahatsız olan üye olur derneğe alır ergunu görevden.

büyük kralın dediği gibi bu kadar basit.

Hüseyin Çümen
18.01.2007, 18:05
bu baki ne adam çok ağır bu heriften hayatta defans olmaz aslında malesef futbolcu olmaz kendisinden bide konuşuo

Vkgz
18.01.2007, 18:16
Ayman ve Risp ilk antrenmanına çıktı..

Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası'nda sahasında Konyaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken, Teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde yapılan antrenmana yeni transferler Ayman ve Risp de katıldı..

Antrenmana Sakaryaspor ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Erdinç ve daha önce bordo-mavili takımda oynamak istemediğini açıklayan, ancak bugün Trabzon'a dönen Fabiano da katıldı.

Kulüp asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Erdinç'in Sakaryaspor ile sorunu bulunduğunu, idmansız kalmaması için de Futbol Federasyonu'ndan bu oyuncunun idmana çıkması için izin aldıklarını söyledi.

Sayitoğlu, Atletico Madrid'in istediği Fabiano Eller ile bugün bir görüşme yaptığını belirterek, ''Kendisi bize Trabzonspor'dan gitmek istediğini beyan etti. Biz de gitme şekillerini anlattık. Antrenmanlara çıkmasının zorunluluğunu söyledik. O da antrenmana çıkmayı tercih etti'' dedi.

Gençlerbirliği'nden Erkan'ın transfer gündemlerinde bulunmadığını ifade eden Sayitoğlu, ''Transferi kapattık diyemeyiz. Hocamızla tekrar görüşeceğiz. Eksiklik olursa, gerekeni yaparız'' diye konuştu.

Sayitoğlu, kadrolarında 7 yabancı oyuncu bulunduğunu, ancak Futbol Federasyonu'nun bugün aldığı karar sonrası futbolu bıraktığını bildiren Szymkowiak'ın sözleşmesinin feshine gerek kalmadığını söyledi. Sayitoğlu, Risp'in ise teknik direktör Doğan'ın görev vermesi halinde Konyaspor maçında oynayabileceğini kaydetti.

Taktik ağırlıklı bir antrenman gerçekleştiren bordo-mavili takım, yarın yapacağı antrenmanla Konyaspor maçının hazırlıklarını sürdürecek.

redflag
18.01.2007, 18:25
XXXXX XXXXX

Vkgz
18.01.2007, 18:31

duruma bakılırsa ilk defa bize çalıştı federasyon. durum oyle gosteriyor

Can Tuna Kurt
18.01.2007, 18:48
Merak etme Baki, Yattara var. (:

marcelinhos100
18.01.2007, 19:35
Ulusoy'dan Futbol Gecesi'ne destek
2006-2007 Futbol Gecesi nedeniyle yapılan ziyaretlere Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'la devam edildi. Başkanımız Nuri Albayrak'ın da katıldığı ziyarette Ulusoy geceye davet edildi ve kendisinden destek talebinde bulundu.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/180107halukulusoyk.jpgUlusoy kendisini ziyarete gelen heyete teşekkür ederken, geceye gereken tüm desteği vereceğinin altını çizdi.

Ulusoy gece için 300 milyar YTL değerinde 150 bilet aldı. Başkanımız Nuri Albayrak, Trabzon'un profesyonel kulüplerinin öncülüğünde gerçekleştirilen bu gecede tüm futbol değerlerinin bütünleşeceğine dikkat çekerek, oranizasyonun bu anlamda büyük önem taşıdığını vurguladı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/180107halukulusoy1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/180107halukulusoy2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/180107halukulusoy3.jpg

Salih61
18.01.2007, 19:38
ellerde katılmış acaba onu kime satacaklar ya da satamazlarsa sadece defans oyuncularından kurulu bir takım ayıptır yaaaa

A.Gökhan AKIN
18.01.2007, 19:56
ellerde katılmış acaba onu kime satacaklar ya da satamazlarsa sadece defans oyuncularından kurulu bir takım ayıptır yaaaa

nasılla gol atamıyoruz şimdi tümden defasla çıkar golde yemeyiz 1 puan 1 puandır :))

sbay
18.01.2007, 20:02
Tesis günlüğü
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman.jpgTakımımızın bugünkü çalışmaları sona erdi. Saat 16:00' da başlayan antrenmana yeni transferlerimiz Ayman ve Risp de katıldı.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif
Düz koşuyla başlayan antrenman dayanıklılık çalışmasıyla devam etti. Daha sonra ise takımımız, teknik ve taktik ağırlıklı ikili top çalışması yaptıktan sonra yarı saha çift kale maç yaptı. Antrenmanın son bölümünde ise orta ve şut çalışması yapıldı.

Hasan, Ömer Rıza, Yattara ve Gökdeniz takımdan ayrı çalıştı.

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman1.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman2.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman3.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman4.jpg

Selman
18.01.2007, 20:04
Beşiktaş defansının yıldızı, "Türkiye’de en çekindiğim forvet Fatih Tekke’ydi, Allah’tan gitti.

Geri geleceği günü bizde iple çekiyoruz Baki, tasalanma sen.

marcelinhos100
18.01.2007, 20:06
Inter aguarda novidades sobre Eller Fabiano Eller completa uma semana em terras turcas tentando definir a sua situação e até agora conseguiu muito pouco.

http://www.goal.com/images/177_thumb.jpg zoom (http://wwwr2.goal.com/UserControls/#) - galleria (http://wwwr2.goal.com/br/MediaImagesGallery.aspx?Id=13121)

http://goal.adbureau.net/IMPCNT/ccid=145/acc_random=26047505/SITE=BR.GOAL/AREA=2L/LANG=BR/AAMSZ=300x250/pageid=58614914

O Internacional espera avançar na negociação para a permanência de Fabiano Eller no Beira-Rio. As novidades poderão surgir a partir desta segunda-feira quando ocorrerá uma reunião entre o jogador, seus representantes e a direção do Trabzonspor, da Turquia. Fabiano Eller completa uma semana em terras turcas tentando definir a sua situação e até agora conseguiu muito pouco. Ele afirmou que não quer mais jogar na Turquia e que o seu desejo é continuar no Inter. O Trabzonspor exige que o Inter pague pelo menos US$ 1 milhão (cerca de R$ 2,1milhões) para seguir com o jogador. Porém existe um complicador que é o interesse de clubes europeus pelo jogador, o que poderá provocar um leilão pelo atleta. O time gaúcho apresentou uma proposta que não agradou aos dirigentes turcos: US$ 500 mil (cerca de R$ 1,05 milhão) mais 40% do valor de uma futura venda. E apesar do insucesso nesta primeira tentativa, o vice de futebol do Inter, Giovanni Luigi, garante que o clube está mobilizado para garantir a presença de Fabiano Eller no Beira-Rio:
- A nossa maior contratação é sem dúvida o Fabiano Eller. Até o momento o Internacional não anunciou nenhuma contratação para adisputa do Gauchão e da Libertadores e o dirigente justifica:
- O grupo do Inter é excelente, prova disso são os títulos importantes que conquistamos no ano passado. Por isso, não estamos pensando em contratações. Apesar disso, sabe-se que o Inter está negociando com o atacante Dagoberto. O Atlético Paranaense tem garantias legais de que detém o vínculo do atleta por pelo menos mais oito meses e se algum clube quiser contratá-lo, precisará desembolsar uma boa quantia.

Travelair
18.01.2007, 20:10
"Ulusoy gece için 300 milyar YTL değerinde 150 bilet aldı..." Güzel bir gelişme, Trabzon'un kulüplerine katkı sonuçta

Arkadaşlar Trabzonspor Dergisini alın güzel şeyler yazılmış. Birçok yanlış anlaşılmaya açıklık getirilmiş tavsiye ederim

capa
18.01.2007, 20:10
İyi hoş da bunun Türkçesi yok mu?

Ayrıca Eller idmana çıkmış starsporda söyledi son dakka diye

Travelair
18.01.2007, 20:16
Önceki tercümelerimle aynı şeyi söylüyor. Internacional'i istiyor Eller, Inter 1 milyon dolar+%40 gelecek transferden bonservis payı diyor, Trabzonspor 2 milyon $ istiyor. Avrupa kulüpleri detalipler arasında. Bir hafta içinde belli olur

kuzey_lee
18.01.2007, 20:19
Inter aguarda novidades sobre Eller Fabiano Eller completa uma semana em terras turcas tentando definir a sua situação e até agora conseguiu muito pouco.

http://www.goal.com/images/177_thumb.jpg zoom (http://wwwr2.goal.com/UserControls/#) - galleria (http://wwwr2.goal.com/br/MediaImagesGallery.aspx?Id=13121)

http://goal.adbureau.net/IMPCNT/ccid=145/acc_random=26047505/SITE=BR.GOAL/AREA=2L/LANG=BR/AAMSZ=300x250/pageid=58614914

O Internacional espera avançar na negociação para a permanência de Fabiano Eller no Beira-Rio. As novidades poderão surgir a partir desta segunda-feira quando ocorrerá uma reunião entre o jogador, seus representantes e a direção do Trabzonspor, da Turquia. Fabiano Eller completa uma semana em terras turcas tentando definir a sua situação e até agora conseguiu muito pouco. Ele afirmou que não quer mais jogar na Turquia e que o seu desejo é continuar no Inter. O Trabzonspor exige que o Inter pague pelo menos US$ 1 milhão (cerca de R$ 2,1milhões) para seguir com o jogador. Porém existe um complicador que é o interesse de clubes europeus pelo jogador, o que poderá provocar um leilão pelo atleta. O time gaúcho apresentou uma proposta que não agradou aos dirigentes turcos: US$ 500 mil (cerca de R$ 1,05 milhão) mais 40% do valor de uma futura venda. E apesar do insucesso nesta primeira tentativa, o vice de futebol do Inter, Giovanni Luigi, garante que o clube está mobilizado para garantir a presença de Fabiano Eller no Beira-Rio:
- A nossa maior contratação é sem dúvida o Fabiano Eller. Até o momento o Internacional não anunciou nenhuma contratação para adisputa do Gauchão e da Libertadores e o dirigente justifica:
- O grupo do Inter é excelente, prova disso são os títulos importantes que conquistamos no ano passado. Por isso, não estamos pensando em contratações. Apesar disso, sabe-se que o Inter está negociando com o atacante Dagoberto. O Atlético Paranaense tem garantias legais de que detém o vínculo do atleta por pelo menos mais oito meses e se algum clube quiser contratá-lo, precisará desembolsar uma boa quantia.

eee?ne anladın?ya da herhangi bir üye ne anladı

Erkin
18.01.2007, 20:25
Bence de bir şey anlamadık.. Portekizce çevirebilecek varsa yazar mı lütfen :D

Travelair
18.01.2007, 20:31
Bir önceki sayfada yazdım. Portekizce yanılmıyorsam

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Brezilyalı futbolcuları Fabiano Eller için İspanya’nın Atletico Madrid takımından resmi teklif aldıklarını açıkladı.
Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Trabzon’a dönen ve bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde görüştükleri Brezilyalı oyuncu Eller için Atletico Madrid Kulübü’nden resmi teklif aldıklarını ifade ederek, "Biz de kendilerine teklif ettikleri rakam karşısında bir rakam sunduk. Atletico Madrid Kulübü’nden cevap bekliyoruz" diye konuştu.
Futbolu bıraktığını açıklayan Polonyalı futbolcuları Szymkowiak ile ilgili yaşadıkları sorunu şimdilik dondurduklarını ifade eden Sayitoğlu, "Yabancı kontenjanı konusunda şu an bir sıkıntımız yok. Transfer mevsiminin bitmesiyle bir sıkıntı olursa da sözleşmelerin karşılıklı feshedilmesi yoluna gidebiliriz" diye konuştu.
Öte yandan bugün sözleşme imzalayan Risp ile birlikte Bordo-mavili kulüple sözleşmesi bulunan yabancı futbolcu sayısı 9’a çıktı. Bordo-mavili takımda Jefferson, Stepanov, Yattara, Musampa ve Risp kadroda yer alırken, kiralık sözleşmesi sona eren Eller, Sparta Prag’da kiralık oynayan Tomas Jun, Ankaraspor’a sezon başında kiralanan Djokaj ve futbolu bıraktığını açıklayan ve ülkesinden dönmeyen Szymkowiak sıkıntı oluşturan yabancı futbolcular arasında bulunuyor. Sezon sonunda bu oyunculardan en az 3 tanesi ile Bordo-mavili ekibin yabancı kontenjanına göre yollarını ayırması gerekiyor.

Erkin
18.01.2007, 20:31
Tercüme sitesinden çevirttiğim kadarıyla İngilizcesi Portekizceden daha anlaşılır olmuştur umarım..

----------------------------------
Inter awaits news about Eller Fabiano Eller complete a week in Turkish lands trying defined to its situation and so far obtained very little.

Internacional wait advance in the negotiation for the permanence of Fabiano Eller in the Brink-Laugh. The news will be able to arise from this Monday when will occur a meeting between the player, his representatives and the direction of the Trabzonspor, of the Turkey. Fabiano Eller complete a week in Turkish lands trying defined to its situation and so far obtained very little. He affirmed that do not want play more in the Turkey and that his desire is going to continue in the Inter. The Trabzonspor requires that the Inter pay at least OR$ 1 million (around R$ 2,1milhões) for follow with the player. However a complicador exists that is the interest of European clubs by the player, what will be able to provoke an auction by the athlete. The team native of Rio Grande do Sul presented a proposal that did not please the Turkish managers: OR$ 500 thousand (around R$ 1,05 million) more 40% of the value of a future sell. And despite of the failure in this first attempt, the vice of soccer of the Inter, Giovanni Luigi, guarantees that the club is mobilized for guarantee the presence of Fabiano Eller in the Brink-Laugh: - TO ours bigger contracting is doubtless the Fabiano Eller. To the moment the International one did not announce no contracting for adisputa of the Gauchão and of the Liberators and the manager justifies: - THE group of the Inter is excellent, test of that are the important titles that conquer last year. By that, we are not thinking of contractings. Despite of that, knows itself that the Inter is negotiating with the attacking one Dagoberto. The Athletic of Paraná one has lawful guarantees of that detém the bond of the athlete by at least more eight months and itself some club will want to hire him, will be necessary disburse a good amount.

tamuğ yamtar
18.01.2007, 20:41
Abdullah'ın şampiyonluk adayları

Milli takımlarda görev yapan
antrenörler Ünal Karaman, Ogün Temizkanoğlu ve Hami Mandıralı, Abdullah Ercan'ın eşi Nazan Ercan'a ait oto galerinin açılışını yaptı.
http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Futbolda çeşitli milli takımlarda görev yapan antrenörler Ünal Karaman, Ogün Temizkanoğlu ve Hami Mandıralı, Abdullah Ercan'ın eşi Nazan Ercan'a ait oto galerinin açılışını yaptı.

Tarabya'daki ''UTKUMOTOR'S'' oto galerisinin açılışında, Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Ünal Karaman, 20 Yaşaltı Milli Takım Antrenörü Hami Mandıralı, 18 Yaşaltı Milli Takım Antrenörü Ogün Temikzanoğlu ve 19 Yaşaltı Milli Takım Antrenörü Abdullah Ercan, şarkıcılar Hakan Peker ve Yaşar İpek ile birlikte kurdelayı kestiler.

Açılışta gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Abdullah Ercan, lig şampiyonluğunda Fenerbahçe ve Galatasaray'ı şanslı gördüğünü belirterek, ''Şampiyonluk yarışının bu sene Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçeceğine inanıyorum. Beşiktaş'ın veya Trabzonspor'un çok zorlayacağını sanmıyorum'' dedi.

Trabzonspor'un yaşadığı kötü günleri atlatacağına inandığını vurgulayan Abdullah, şöyle konuştu: ''Trabzonspor gibi büyük camialarda böyle olaylar olabilir. Büyük camiaların özelliği böyle olayları kolay atlatmalarıdır. Gerçi bu biraz uzun oldu. Trabzonspor'un tarihinde böyle bir şey yok. Toparlanacaklarını tahmin ediyorum. Trabzonspor'a bu gibi durumlar yakışmıyor.''

Abdullah, ''Fatih Tekke'nin gitmesi doğru muydu?'' şeklindeki bir soru üzerine, ''Aslında futbolcu olarak yeri doldurulamadığı bir gerçek. Takım başarısız oldu. Fatih Tekke'nin yerine kim gelseydi soru işareti olacaktı. Şu anda o devam ediyor. Bir de yönetim tarafından değerlendirmek lazım. Transferi ekonomik anlamda Trabzonspor'a büyük katkı oldu. O yüzden de gerçekleşti. Trabzonspor'un şu andaki genel konumu çok iyi olmadığı için bu gibi konular devamlı gündemde tutuluyor. Eğer takım başarılı olsa biraz daha az konuşulur'' şeklinde konuştu.

tamuğ yamtar
18.01.2007, 20:46
Tarihe geçtiler !
Trabzonspor’la masaya oturan Ayman ve Risp, kulüp tarihine geçti.

Trabzonspor'da bugüne kadar 5 kıta, 28 ülkeden 63 yabancı oyuncu görev yaptı. Bordo-mavili Karadeniz temsilcisi, bugüne kadar yaptığı yabancı transferlerin çoğunu 8 oyuncu ile Brezilya'dan yaptı. Bordo-mavililer, Ayman Abdelaziz'i kadrosuna katarak tarihinde ilk kez Mısırlı bir oyuncu ile sözleşme imzaladı. Ayman'ın Türk vatandaşı olması ve Türk statüsünde forma giyecek olmasına rağmen Bordo-mavili ekipte Ayman ve Risp'in transferi ile bugüne kadar transfer edilen yabancı futbolcu sayısı 65'e yükseldi.

Trabzonspor 39 yıllık tarihinde ise en çok oyuncu transferini Brezilya'dan yaptı. Bordo-mavili takım 8 oyuncu ile en çok transferi Güney Amerika ülkesi olan Brezilya'dan yaparken, bu ülkeyi 6'şar oyuncu ile Gürcistan ve Yugoslavya takip etti. Bordo-mavili takımda 5'er Belçikalı ve Ukraynalı, 3'er Makedon ve Ganalı, 2'şer Alman, Çek, Nijeryalı, Polanyalı, Sırp ve Bulgar ve birer tane de Rumen, Danimarkalı, Azeri, Kamerunlu, Hırvat, İngiliz, Norveçli, Perulu, Arnavut, Avustralyalı, Fransız, Güney Koreli, Gineli, Belaruslu, Mısırlı ve İsveçli futbolcu transfer edildi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın görevi döneminde ise Ayman Abdelaziz ve Risp transferi ile yapılan yabancı oyuncu transferi 6 olarak gerçekleşti. Nuri Albayrak döneminde Trabzonspor, Sırp Milan Stepanov ve Djokaj ile sözleşme imzalarken, Brezilyalı Marcelinho, Kongo asıllı Hollandalı Kiki Musampa ve son olarak da Türk statüsünde oynayan Mısırlı oyuncu Ayman ve İsveçli oyuncu Risp ile anlaştı.

Emorfo
18.01.2007, 20:50
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_10630_EskiFutbolcular001.jpg

Eski Trabzonsporlular açılışta buluştu

Milli takımların çeşitli kademelerinde teknik direktörlük ve antrenörlük yapan Trabzonspor'un eski futbolcuları Ünal Karaman, Ogün Temizkanoğlu ve Hami Mandıralı, Abdullah Ercan'ın eşi Nazan Ercan'a ait oto galerisinin açılışına katıldı.
19 Yaş Altı Milli Takım Antrenörü olan Abdullah Ercan'ın eşi Nazan Ercan'a ait Tarabya'daki 'Utkumotor's' oto galerisinin açılışını, Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Ünal Karaman, 20 Yaş Altı Milli Takım Antrenörü Hami Mandıralı, 18 Yaş Altı Milli Takım Antrenörü Ogün Temizkanoğlu, ünlü sanatçılar Hakan Peker ve Yaşar İpek birlikte yaptı. Açılışta basın mensuplarının sorularını cevaplayan Abdullah Ercan, ligde şampiyonluk yarışının Fenerbahçe ve Galatasaray arasında geçeceğini belirterek, Beşiktaş ve Trabzonspor'un bu takımları pek zorlayamayacağını savundu.
Trabzonspor'un yaşadığı kötü günleri atlatacağına inandığını belirten Abdullah, "Trabzonspor gibi büyük camialarda böyle olaylar olabilir. Büyük camiaların özelliği böyle olayları kolay atlatmalarıdır. Gerçi bu biraz uzun oldu. Trabzonspor'un tarihinde böyle bir şey yok. Toparlanacaklarını tahmin ediyorum. Trabzonspor'a bu gibi durumlar yakışmıyor" ifadelerini kullandı.
Fatih Tekke'nin takımdan ayrılması ile ilgili olarak ise Abdullah, "Aslında futbolcu olarak yeri doldurulamadığı bir gerçek. Takım başarısız oldu. Fatih Tekke'nin yerine kim gelseydi soru işareti olacaktı. Bir de yönetim tarafından değerlendirmek lazım. Transferi ekonomik anlamda Trabzonspor'a büyük katkı oldu. Trabzonspor'un şu andaki genel konumu çok iyi olmadığı için bu gibi konular devamlı gündemde tutuluyor. Eğer takım başarılı olsa bu konular biraz daha az konuşulur" dedi.

Haber Foto: Emorfo

Travelair
18.01.2007, 21:26
Trabzonspor Dergisi'nden Haber başlıkları: (Ocak ayı)

Başkan:

*4 büyük kulübün reklam hizmeti karşılığı aldığı anlaşmanın aynısını Ülker ile imzaladık

*Stadyum projesinde ön fizibilite, taslak ve Konsept aşamaları tamamlandı. 2007'de ihale aşamasına geçeceğiz

*Kartal'da 25 yıllık kullanım haklı arazimizin 9 yılı heba olmuştur. Benzinci projemizde katkısı olan herkese teşekkür ederim

Özkan Sümer:

*Altyapı için Almanya 3. veya 4. liginden takım almayı düşünüyoruz. Tercihen 3.lig

*Futbol okulları kuracağız. Normal tedrisatın yanında futbol da öğretilecek

*1990 jenerasyonundan çok umutluyum. Şu anda Trabzon Lisesi'ndeler ve Türkiye ardından Dünya şampiyonluğu'nu hedefliyorlar. Bence de bu güçleri var

Fatih Kavlak:

*Ziya hoca gününün her dakikasını futbolla geçiren, daha iyisini isteyen bir hoca. Hatta bazen rüyasında bile futbol düşündüğünü düşünüyorum

Hüseyin:

*Lazaroni döneminde sistemimiz farklıydı. Geride blok oluşturup kontra-ataklarla atağa çıkmamızı istiyordu. Ziya Hocanın gelmesiyle bu sistemi terk ettik. Ziya Hoca sahanın neresinde olursak olalım topa basmamızı istiyor

Ve unuttuğum birçok anektod Trabzonspor Dergisi Ocak sayısında

Misina
18.01.2007, 21:40
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/180107idman2.jpg

eller idmanda galiba en soldaki eller değil mi?

adam kaçtı diyorlar gelip idmana çıkıyor resmi siteden hiçbir bilgilendirme yok

Bahtiyar
18.01.2007, 21:43
ziyanın yalağı isiin heryerde kendini belli ediyo zaten gelmesini isteyenlerden biri de o değilmiydi.

Vkgz
18.01.2007, 21:56
Şuanki yabancılarımız

1: Jefferson
2: Risp
3: Milan
4: Yattara
5: Musampa
6:

Yani 1 yabancı transferi yapabilecek durumdayız

tiredman
18.01.2007, 21:56
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/180107idman2.jpg

eller idmanda galiba en soldaki eller değil mi?

adam kaçtı diyorlar gelip idmana çıkıyor resmi siteden hiçbir bilgilendirme yok
Ayman, Risp ve Eller İdmandahttp://www.haber61.net/images/news/eller_jefferson.jpg18 Ocak 2007 18:33Trabzonspor'un yeni transferleri Ayman ve Risp, Bordo-mavili formayla ilk idmanına çıktı.
Trabzonspor'un yeni transferleri Ayman ve Risp, Bordo-mavili formayla ilk idmanına çıktı. Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, transfer defterinin kapanmadığını ve ihtiyaç duyulan mevkilere yeni transferler yapabileceklerini söyledi.
Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası'nda kendi sahasında Konyaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Teknik Direktör Ziya Doğan nezaretinde yapılan antrenmanda yeni transferler Ayman ve Risp de takımla birlikte çalışırken, Brezilyalı futbolcu Eller takımdan ayrı düz koşu yaptı. Sakatlığı süren Hasan Üçüncü ile hafif sakatlığı bulunan Yattara da takımdan ayrı düz koşu yaptı. Kondisyon ağırlıklı idman, çift kale maçla sona erdi.
Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, antrenman sonrası yaptığı açıklamada, yeni transferlerin ardından takımdaki yabancı futbolcu sayısının 7'ye ulaşmasıyla ilgili olarak, Türkiye futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu'nun kulüplerin problemli yabancı futbolcularla ilgili ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesi yönünde bugün bir karar aldığını hatırlattı. Bu karar uyarınca takımda 7 yabancı futbolcunun bulunmasında bir sakınca olmadığını kaydeden Sayitoğlu, ancak bu futbolcuların hepsinin oynatılamayacağını söyledi.
Brezilyalı futbolcu Eller ile bugün bir görüşme yaptıklarını açıklayan Sayitoğlu, bu futbolcunun gitmek istediğini, kendilerinin Eller'e kulüpten ayrılmanın belli bir prosedürü olduğunu hatırlattıklarını dile getirdi.
Futbolu bıraktığını açıklayan Szymkowiak ile ilgili hakların kulüpte saklı olduğunun altını çizen Sayitoğlu, Symkowiak ile ilgili bütün maddi vecibelerin yerine getirildiğini, ancak bunun da belli bir müddet devam edeceğini ifade etti. Sakaryaspor ile kiralık sözleşmesi feshedilen Erdinç Yavuz'un da TFF'den alınan izinle idmana çıktığını belirten Sayitoğlu, yeni transferlerden İsveçli defans oyuncusu Risp'in de Konyaspor ile yapılacak kupa maçında oynamamasıyla ilgili hiçbir nedenin bulunmadığını ifade etti. Transfer defterini kapatmadıklarına da dikkat çeken Sayitoğlu, şu anda mevcut futbolcularla yollarına devam ettiklerini, ancak ihtiyaç duyulması halinde Teknik Direktör Ziya Doğan'ın isteği doğrultusunda yeni transferlerin de yapılabileceğini söyledi.

Bu Haber Toplam 372 Defa

FirtinaTS
18.01.2007, 22:03
(Trabzonsporun tarihindeki en yürekten oynayan orta saha oyuncusu)

Szymkowiak ın geçmişteki açıklamaları keşke sana istediğin ortamı yaratacak zihniyette yöneticilere sahip olabilseydik.Ne yazık ki sokağa atacak beş paramız yok deyip milyon dolarları görmeyen amotör yönetimlerin tutsağı olduk.
16.03.2006 - 11:08:00 |

Trabzonspor'un Polonyalı futbolcusu Miroslaw Szymkowiak, transfer söylentilerinden, Trabzonspor' un şampiyonluk şansına kadar bir çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.
Szymkowiak, sezon başında büyük problemler karşılaştıklarını, Fatih, Hüseyin, Gökdeniz gibi oyuncuların çeşitli nedenlerle takımdan uzak kalmasının oyunlarını büyük ölçüde etkilediğini belirterek, "Benim de sakatlığım vardı. Bazı maçlarda A takımda oynaması gereken 6 - 7 kişi oynamadı. Takım kadrosunda da bazı problemler vardı. Şu anda sakatımız yok. En iyi kadromuzu sahaya sürme şansına sahibiz. Bu nedenle oyunumuz da, sonuçlar da iyileşti. Gökdeniz' in dönüşü tabii ki takıma büyük katkı sağlayacak. Galatasaray maçında zaten bu görüldü. Benim oyunumu rahatlatıp rahatlatmayacağına gelince, bunu bekleyip göreceğiz. Çünkü birlikte oynamayalı neredeyse bir yıl oldu. Aynı performansı gösterip gösteremeyeceğimizi şu anda bilmiyorum" dedi. Szymkowiak, forma giyen her futbolcunun kendini yüzde 100 sahaya koyması gerektiğini de vurgulayarak, "Herkes bu şekilde oynarsa, tüm arkadaşlarının işini kolaylaştırır. Ben kendimi yüzde 100 sahaya koymaya çalışıyorum. Takımın içinde eğer birkaç oyuncu bile mücadele yönünden eksik kalırsa takım kötü gözükür" diye konuştu.

SABRİ AYAĞIMI KIRMAK İÇİN VURDU
Ligin 5. haftasında oynanan Gaziantepspor maçının son dakikasında sol ayak bileğinde kırık meydana gelen ve yaklaşık 2.5 ay sahalardan uzak kalan Szymkowiak, sakatlığının psikolojik ve fizyolojik etkilerini atlattığını vurgulayarak, "Ama en büyük rahatsızlığım rakiplerimin sakatlığımı biliyor ve bunu kullanıyor olması. Faullerin yüzde 90' ı sakatlık geçirdiğim ayağıma yapılıyor. Ben psikolojik olarak rahatım ancak rakiplerimin beni yeniden sakatlamak için büyük çabası var. Son Galatasaray maçında da Sabri' nin bana yaptığı faul, ayağımı kırmak içindi. Doğrusu o faulden çok korktum. Bilerek ayağımı kırmak istedi" diye konuştu.

PERFORMANSIM DÜŞMEDİ
Szymkowiak, performansının düştüğü eleştirilerine katılmadığını da ifade ederek, "30 yaşına giriyorum. Bugüne kadar hocanın ve benim kendi kendime yaptığım eleştirilerimin haricindeki hiçbir eleştiriyi dikkate almadım. Geçen sene geldiğimde sürpriz oyuncuydum ve futbol hayatımda yapmadığım bir şekilde yarım sezonda 9 gol attım. Daha önce bir sezonda iki golden fazla atmamıştım. Yeniydim, iyi bir kadromuz vardı. Bu sene sakatlıklar, büyük problemler oldu. Bu sene artık bize karşı oynayan takımlar da beni oynatmıyorlar. Her maçta yanımda bir oyuncu görüyorum. Benim uzun pasları verebileceğim adamları da kapatıyorlar. Artık benim oyun stilimi biliyorlar ve bu sezon oynamak daha zor. Bütün maçlarda görüyorsunuz takımın en iyi oyuncusu benim üstümde. Gazeteciler çok görsel şeylere ilgi gösteriyorlar. Ben oyunun yüzde 70 - 80' inde zorluk çekiyorum, kapatılıyorum. Ama atılan gollerin bazıları benim ara paslarımla atılmış goller. Gol atmam veya gösterişli oynamam değil, benim için önemli olan takıma verdiğim gol katkısı. Son 11 haftada çok sıkı maçlar yaptık, boşluklarda da milli takıma gittik. Bu kadar maçı oynayan oyuncuların performans düşüklüğü bence gündeme gelmemeli. Sadece 3 - 4 adamın iyi oynamasıyla birşey yapılamaz. Takım iyi oynadığında sen de boş kalırsın, ileri gidersin, geri gelirsin, pas yaparsın" dedi.
Szymkowiak, şu anda takımın sıralamadaki yerine bakarak iyi oynadığını söylemenin mümkün olmadığını ifade ederek, "Son haftalarda iyi sonuçlar alıyor olabiliriz. Ama son iki sezonu ikinci bitiren bir takımın şu anda ligde bulunduğu sıralama itibarıyla çok başarılı olduğu söylenemez. Devre arasında gelen adamlarla takım daha iyi oldu tabii ki. Ama sezon sonuna ve sezon sonunda sıralamadaki yerimize bakmamız lazım" diye konuştu.

BENDEN BAŞKA HERKES TRANSFERİMİ KONUŞUYOR
Szymkowiak, son dönemlerde özellikle Lazio ve Juventus' a transfer olacağı yönündeki iddiaları da değerlendirirken, "Benden başka herkes duyuyor bu transfer haberlerini. Herkes beni bir yerlere tranfser ediyor. Babam ve annem bile, 'Şu takıma transfer oluyormuşsun' diye telefon açıyorlar. Onlar Polonya gazetelerinden okuyor, siz de buradaki gazetelerden böyle haberleri veriyorsunuz. Ben oranın gazetelerini görmüyorum, buradakileri de okumuyor. Bana gelecek olan ilk teklifi size söyleyeceğim. Ama şunu söyleyebilirim ki, beni büyük ihtimalle sadece Celtic ister. Ben buraya geldiğimde Zurawski' yi çağırdım, o da beni çağırır tabii ki oraya. Ama böyle futbolcuların birbirini çağırması ile olacak bir şey değil bu. Hatta menacerlerin görüşmesiyle de olacak bir şey değil. Eğer iki kulüp başkanı oturur ve tranfseri konuşursa o zaman ciddi bir olay olarak değerlendiririm ben durumu" dedi.

JUVENTUS İÇİN DİZ BİLE ÇÖKERİM
Szymkowiak, her futbolcunun hayalinde Avrupa' nın ünlü kulüplerine transfer olmanın yattığını da vurgulayarak, "Türkiye' de gidin sorun futbolculara, hangi oyuncu yarın Juventus onu almak için gelirse, 'hayır ben gitmiyorum' diyebilir. Böyle bir oyuncu ismi veremezsiniz bana. Eğer Juventus gelip, 'Seni almak istiyoruz' derse, gitmek için Başkan' ın önünde gerekirse diz çökerim. Futbol kariyerimin sonuna geldim ve böyle büyük bir kulüpte oynamak çocukluktan bu yana en büyük hayalim. Büyük bir kulübe, dünya kulübüne gitmek istemeyen bir oyuncu olduğuna inanmıyorum" dedi.

Szymkowiak, Türkiye' de üç takımın zengin olduğunu, bunlardan birinin diğerlerine göre çok daha zengin olduğunu ifade ederek, "Zengin kulüp büyük kadro kurar, istediği oyuncuyu getirir. Şampiyonluğu kulüp değil, süper futbolcular alır. İyi oyuncular alırsanız, şampiyon da olursunuz. Kayseri takımı bize bu sene ders verdi. Orta oyuncularla lider takımların içine girdi. Bu olur. Biz de iki yıl ikinci olduk. Ama şampiyon olmak farklı bir şey. Başkan devre arasındaki açıklamalarında iyi oyuncular alacağımızı söyledi. Yaz dönemi gelsin bakacağız. İyi oyuncular alırsak bizim de şampiyonuk şansımız tabii ki olur" diye konuştu.
Szymkowiak, aldığı ücret konusunda bir rahatsızlığı olmadığını da ifade ederek, "Profesyonel futbolda attığın imzayı bilerek atarsın. Hiç kimse başkasının aldığı parayı bilmemelidir. Bu çok gizli olmalıdır. İmzayı atmışsan oynamalısın. Bir futbolcu patlama yaptıysa, Başkan' la oturur artırma konusunu konuşur. Ama 'o çok alıyor ben niye almıyorum' demek olmaz. Çünkü imza atarken düşünüyorsun, karar veriyorsun öyle atıyorsun" dedi.

Trabzon'da fazla arkadaşı olmadığın ve bu nedenle canının sıkıldığını da vurgulayan Szymkowiak, "Polonya'da da içine kapalı bir insandım. Evde oturuyordum, çok az sokağa çıkardım. Burda çıkman zaten mümkün değil. Halkın büyük ilgisi var. Dikkat merkezinde olduğum için çıkmak istemiyorum. Fazla gittiğim bir yer yok. Arkadaşlarımın olmaması, tek olmam sıkıcı geliyor bana" ifadelerini kullandı.

Szymkowiak son olarak, Celtic'de oynayan Zurawski' nin performansını çok başarılı bulduğunu ifade ederek, "Oynuyor, gol atıyor, attırıyor. Bir maçta 4 gol attı geçenlerde. O adamlar gelseydi zamanında şimdi zirvede olacağımıza inanıyorum. Eğer beni dinleseydiler ve o adamlar alınsaydı şimdi çok farklı yerlerde, zirvede olacaktık. Bundan öyle eminim ki, onlar gelseydi ve başarılı olamasaydık sağ kolumu bile verirdim" ifadesini kullandı.

EmrahYalçınalp
18.01.2007, 22:05
bahsi geçen derneğin adı ''trabzonlu iş adamları derneği''..o derneğe üye olan trabzonlu iş adamları ergundan rahatsız değilse,derneğe üye olmayan iş adamları da rahatsız değilse bize ne,bana ne..rahatsız olan üye olur derneğe alır ergunu görevden.

büyük kralın dediği gibi bu kadar basit.
Trabzonlu İş adamları Derneği ile Ergun Gürsoy'un alakası yok.
http://www.tiad.net/member/member_detail.asp?sid=610320038619897974597992#

Onun başkanı olduğu dernek Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği.

kuzey_lee
18.01.2007, 22:08
Trabzonlu İş adamları Derneği ile Ergun Gürsoy'un alakası yok.
http://www.tiad.net/member/member_detail.asp?sid=610320038619897974597992#

hangi dernekle alakası var?yani konusu geçen dernek hangisi?

ben TİAD başkanı olduğunu biliyordum.

artı neticede demek istediğim yine aynı şey..ergundan rahatsız olan başkan olduğu derneğe üye olur,devirir onu..

trabzonspor taraftarının bu konuyla ilgili özellikle organize olması mantıklı gelmiyor bana

Gürkan
18.01.2007, 22:09
Gürsoy Trabzonlular Derneği başkanı galiba.

Salih61
18.01.2007, 22:24
Nuri Albayak'la Haluk Ulsoy el ele

Ulusoy ile Bakan Mehmet Ali Şahin arasında yaşanan gerginlik gündeme damgasını vururken, Ulusoy'un Başbakan'a yakınlığı ile bilinen Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'la bir araya gelmesi dikkat çekti.

Haluk Ulusoy Albayrak'la neden bir araya geldi?

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak Trabzonspor'un 2006-2007 Futbol Gecesi nedeniyle Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'u ziyaret etti. Ulusoy kendisini ziyarete gelen heyete teşekkür ederken, geceye gereken tüm desteği vereceğinin altını çizdi. Ulusoy'un gece için 300 milyar YTL değerinde 150 bilet aldığı belirtildi. Albayrak ve Ulusoy'un Federasyon seçimleriyle ilgili de görüştüğüde öğrenildi.

Spordabugun.com

Ulan bir de müslümanız diye geçiniyorsunuz sizin içiniz dışınız fesat yalan ve sadece fenere yalakalık başka hiçbir şey yok

EmrahYalçınalp
18.01.2007, 22:28
hangi dernekle alakası var?yani konusu geçen dernek hangisi?

ben TİAD başkanı olduğunu biliyordum.

artı neticede demek istediğim yine aynı şey..ergundan rahatsız olan başkan olduğu derneğe üye olur,devirir onu..

trabzonspor taraftarının bu konuyla ilgili özellikle organize olması mantıklı gelmiyor bana
Ben de öle bişey demedim ki. Ergun'dan önemli işler var tabi... Yine de benim şehrimi temsil eden bir derneğin başkanının gs'liliği ön planda olan bi adamda olması çok şık değil. Yapılacak bir şey var mı bilmiyorum. Adında Trabzon geçen en az 30 dernek var. Bir tane de o kurup başkan olur pekala. Belki ben pek hazmedemiyorum. Allah gönlüne göre versin de, Trabzonspor'la gs aynı cümlede bile iyi durmuyor.

kuzey_lee
18.01.2007, 22:33
bildiğim kadarıyla istanbulda trabzonla alakalı 42 adet dernek var..bu dernekler arasında gerçekten söz sahibi olan,ismini duyuran dernekler (xxxx ilçe trabzonlular derneği) arasında hiçbirinde ergun gürsoyun başkanlık yaptığını duymadım..dernekler birliği federasyonu başkanı olmadığını da biliyorum..ben önceden tiad başkanı olduğunu duymuştum,onun da doğru olmadığı görüldü..tutup da xxx köyü derneği başkanıysa ergun ona zaten hiçbişey yapmamak gerekir bence..onun etrafındaki yalaka trabzonlular düşünsün..

şahsen beni hiç rahatsız etmiyo,yani ediyo da bunun için endişelenecek değilim..

konu son dakika haberleri,çok meşgul etmeyeyim buraları..

Gürkan
18.01.2007, 22:40
başkan değil galiba yönetiminde.

alıntı
.....Kendisiyle 20 yıldır başkanı olduğu İstanbul’daki Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde buluştuk.

kutoz
18.01.2007, 22:49
başkan değil galiba yönetiminde.

alıntı
.....Kendisiyle 20 yıldır başkanı olduğu İstanbul’daki Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde buluştuk.

Bende Ergun Gürsoy'u Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olarak biliyorum. Hatta, İstanbul'da ve Almanya'da geleneksel şenlikler düzenlediğini Yaşar Miraç'tan duymuştum. Almanya'ya da bikaç kez beraber gitmişlerdi.

sbay
18.01.2007, 22:55
Trabzonlular'ın unutamadıkları maç!http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/11451hami.jpg18 Ocak 2007 22:30

Trabzonspor'un eski futbolcuları, Hami Mandıralı, Ogün Temizkanoğlu ve Abdullah Ercan futbol yaşamlarında unutamadıkları maçı açıkladılar. İşte o maç:http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Bordo-mavili takımın unutulmaz isimlerinden Hami, "F.Bahçe maçı bizi 15-20 yıl geriye attı" dedi.

Trabzonspor camiasının önemli isimleri, Abdullah Ercan'ın eşi Nazan Ercan"a ait Utkumotor's Oto Galerisinin açılışında bir araya geldi. Abdullah'ın Trabzonspor'dan eski takım arkadaşları olan Ünal Karaman, Ogün Temizkanoğlu ve Hami Mandıralı, Ercan çiftini bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.

HAMİ: FENERBAHÇE MAÇI BİZİ 15-20 YIL GERİYE ATTI

Hami Mandıralı, 1995-96 sezonunda Avni Aker Stadı'nda oynadıkları Fenerbahçe maçının ve daha sonra kaybedilen şampiyonluğun Trabzonspor'u 15- 20 sene geriye attığını belirterek, "Trabzonspor en büyük darbeyi orada aldı. Belki o sene başarılı olsak Galatasaray'ın yakaladığı büyük başarıları biz yakalayabilirdik. Bu olumsuzluk bizi 15-20 sene geriye attı" diye konuştu.

TRABZON BİRLİK BERABİRLİK İÇİNDE OLMALI

Bordo-mavili takımın bu sezonki performansına değinen Hami, "Trabzonspor sezon başındaki yanlışlıklardan dolayı istediği ortamı bulamadı. Giden önemli oyuncuların yerleri doldurulamadı. Trabzonspor alınan transferler ve galibiyetler ile tekrar zirvede oynayacaktır. Trabzon birlik beraberlik içinde olmalı ve bu birlik beraberlik takıma yansımalı" dedi.

TRABZONSPOR’DA GÖREV ALABİLİRİM

Hami, şartların oluşması halinde Trabzonspor'da görev alabileceğini ifade ederek, "Ben Trabzonluyum. Kendimizi hazırladığımız zaman Trabzonspor"da görev almaktan gurur duyarım" şeklinde konuştu.

AVRUPA’DA HEM FUTBOLCU HEM İNSAN OLDUĞUNU ANLIYORSUN

Futbolculuk döneminde Schalke 04'de 1 yıl top koşturan Hami Mandıralı, şu anda Schalke forması giyen Altıntop kardeşlerin Türkiye'ye transferiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Hami Mandıralı, "Zaten onlar Türkiye'ye gelmeye sıcak bakmıyorlar. Bir Türk'ün Avrupa'da oynaması muhtaşem olay. Almanya’da futbol oynama şansı buldum. Orada aldığım hazzı hiçbir yerde almadım. Hem futbolcu hem insan olduğunu anlıyorsun. Burada yerden yere vuruyorlar. Türk futbolcusu Avrupa'da oynasın. Oradaki oyuncuların buraya gelmemesini abartmak doğru değil" dedi.

OGÜN: FENERBAHÇE MAÇININ ACISI HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEK

Trabzonspor'un bir diğer eski futbolcusu Ogün Temizkanoğlu ise bordo-mavili takımın başarısızlığını aytyapıdan futbolcu çıkmamasına bağlayarak, "Yapılan transferlerin ne kadar katkı sağladığı ortada. Gidenlerin yerine iyi takviye yapmak lazım" dedi.

Ogün de 1995-96 yılındaki Fenerbahçe maçına değinerek, "Acımız sürüyor. Fenerbahçe maçınını acısı hiçbir zaman bitmeyecek. Şampiyon alsaydık çok farklı olurdu" diye konuştu.

FATİH KALİTESİNDE BİRİNİ ALMANIZ GEREKİYOR

Ogün, Fatih Tekke'nin Rusya’ya transferiyle ilgili soruya, "Fatih'i gönderiyorsanız onun kalitesinde birini almanız gerekiyor. Bunu yapamıyorsanız göndermeyeceksiniz" yanıtını verdi.

ABDULLAH: TRABZONSPOR'A BU DURUM YAKIŞMIYOR

Trabzonspor'un eski sol kanat oyuncusu Abdullah Ercan, Trabzonspor'a içinde bulunduğu durumun yakışmadığını vurgulayarak, "Özgüven eksikliği var. Büyük camialarda böyle olaylar olabilir. Ama bunu kolay atlatmaları gerekir. Bu durum biraz uzun oldu" dedi.

Abdullah, şampiyonluk mücadelesinin Fenerbahçe ve Galatasaray arasında geçeceğini ifade ederek, "Beşiktaş ve Trabzonspor'un zirveyi zorlayacağını düşünmüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Gürkan
18.01.2007, 23:00
bu ogun ne yuzle Trabzonpordan bahsedıyoki.

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 23:02
http://www.ilkhabergazete.com/foto/aymani.gif (http://www.ilkhabergazete.com/dersmaddedevam.asp?islem=ders&yid=1307) Daha önce anlaşmaya varılmasına rağmen direkten dönen Mısırlı oyuncu Ayman ile birlikte Ziya Doğan’ın çok istediği Risp ile de dün 2,5 yıllık anlaşma imzalandı.Arap saçına dönen transfer sonunda tamamlandı ve Trabzonspor, Mısırlı orta saha oyuncusu Ayman ve İsveçli defans oyuncusu Risp ile 2.5'ar yıllık sözleşme imzaladı. Uzun süredir Trabzonspor’un gündemini meşgul eden Gençlerbirliği’nin iki oyuncusu Ayman ve Risp, dün attıkları resmi imzalarla birlikte resmen Trabzonsporlu olurken, her iki oyuncu ile birlikte 2,5 yıllık sözleşme yapıldığı açıklandı. Sağlık kontrolünden geçmeyen her iki oyuncunun da ilerleyen günlerde bazı testlerden geçeceği açıklandı.

BUGÜNE NASİP
Yönetim Kurulu Üyesi Kahraman Altuntaş, imza töreninde yaptığı açıklamada, Teknik Direktör Ziya Doğan'ın ısrarla istediği 2 oyuncuyu kadrolarına kattıklarını belirterek, "Yaklaşık 15-20 gün önce İlhan Cavcav'ın açıklamaları üzerine bu transferler duyuldu. O dönemde sözleşmeyi imzalayacak ortam oluşmamıştı. Bugüne nasip oldu. Hocamızın ısrarla istediği 2 oyuncuyu kadromuza kattık. Hayırlı uğurlu olsun. Başarılı olacaklarına inanıyoruz" dedi. Bu arada Ayman 12, Risp ise 33 numaralı formayı giyecek.

HOCAM BENİ TANIR
Mısırlı futbolcu Ayman, Trabzonspor'un çok büyük bir camia olduğunu söyleyerek, "Çok heyecanlıyım. Herkesin bizden beklentileri var. İnşallah bu beklentilere cevap vereceğiz. Trabzonspor'u en iyi yerlere getirmek için çalışacağız. Ziya Hoca'nın eski öğrencisiyim. 4 sezon onunla çalıştım. Onunla birlikte Trabzonspor'da da çalışacak olmak gurur verici" ifadelerini kullandı.

BENİM İÇİN ŞANS
İsveçli defans oyuncusu Risp de, Trabzonspor'da olmaktan mutluluk duyduğunu kaydederek, "Trabzonspor Türkiye'nin büyük kulüplerinden biri. Bu benim için çok büyük bir şans olacak. Takımın açığını kapatmak için çalışacağız. Trabzon'a geldiğim süre içinde buranın güzel bir kent olduğunu gördüm. Burada iyi vakit geçireceğimi düşünüyorum" diye konuştu. :bayrak:

Erkin
18.01.2007, 23:10
Bende Ergun Gürsoy'u Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olarak biliyorum. Hatta, İstanbul'da ve Almanya'da geleneksel şenlikler düzenlediğini Yaşar Miraç'tan duymuştum. Almanya'ya da bikaç kez beraber gitmişlerdi.

TİAD'ı veya diğer dernekleri bilmiyorum ama abi merkezi Beylerbeyi'nde boğaz manzaralı yeri olan Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin başkanı diye biliyorum ben de..

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 23:12
DEĞİL MARTİNEZ ÇİVİ SÖKEMEZLERBÜYÜK TEPKİ
Sakaryaspor'da, Erdinç olayı nedeniyle Trabzonspor'a büyük tepki var. Yönetici Osman Kaya, Erdinç konusunda Trabzonspor'un yanlış yaptığını belirterek, "Artık Trabzon ile ilişkimiz olamaz. Martinez için bize yeniden teklif gelmedi. Ancak Martinez'i değil, Sakarya'dan artık çivi bile alamazlar" dedi

Kaynak:Karadeniz Gazetesi:bayrak:

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 23:14
ERKAN DA YOLDASIKI PAZARLIK
Trabzonspor?da transferde hareketli günler yaşanmaya başladı. Gençlerbirliği?nden Risp ve Ayman?ın işini bitiren Bordo-Mavililer, Başkent ekibinin bir diğer oyuncusu Erkan için girişimlerini sürdürüyor. Erkan için Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav 400 bin euro bonsersis ücreti isterken, Bordo-Mavililer bu fiyatı biraz daha aşağıya çekmeye çalışıyor.
ERKAN DA İSTİYOR
Teknik Direktör Ziya Doğan?ın ısrarla alınmasını istediği Erkan da Trabzonspor?a gelmeye sıcak bakıyor. Tecrübeli oyuncunun transferinin 1-2 gün içerisinde netleşmesi bekleniyor. Bordo-Mavililer, Fenerbahçeli Serkan?ın da peşini bırakmıyor. Serkan için Başkan Nuri Albayrak, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile bir kez daha bir araya gelecek.

Abdallı61
18.01.2007, 23:18
DEĞİL MARTİNEZ ÇİVİ SÖKEMEZLERBÜYÜK TEPKİ
Sakaryaspor'da, Erdinç olayı nedeniyle Trabzonspor'a büyük tepki var. Yönetici Osman Kaya, Erdinç konusunda Trabzonspor'un yanlış yaptığını belirterek, "Artık Trabzon ile ilişkimiz olamaz. Martinez için bize yeniden teklif gelmedi. Ancak Martinez'i değil, Sakarya'dan artık çivi bile alamazlar" dedi

XXXXX sakaryanın paçavralarına kaldıydık zaten:mad:

salihismet
18.01.2007, 23:19
Hami olsun veya ba$ka bir Trabzonsporlu olsun, yanli$ veya dogru hepsinin kafasinda Trabzonspor gercegi yatiyor, ben birazda bu yüzden Trabzonsporu cok seviyorum. Bu takim Türkiyede bir devrimi gercekle$tirdi, eger dogru yönetilirse Avrupaya acilimdada bu ba$ariyi yakalayacagina inaniyorum, yeterki dogru yönetilsin. Hic sevmedigim Aziz Yildirimin gs hakkinda söyledikleri dogruydu, hicbir alt yapisiz bir uefa kupasini aldilar, yani zorlamayla, yani Fatih Terimin verdigi gazla.

Erkin
18.01.2007, 23:21
Martinez iyi kaleci güzel de laf mı bu şimdi. Profesyonel yöneticilik anlayışıyla uzaktan yakından alakası olmayan saçma sapan bir açıklama yapmış, cevap vermeye bile değmez .

Misina
ERKAN DA YOLDASIKI PAZARLIK
Trabzonspor?da transferde hareketli günler yaşanmaya başladı. Gençlerbirliği?nden Risp ve Ayman?ın işini bitiren Bordo-Mavililer, Başkent ekibinin bir diğer oyuncusu Erkan için girişimlerini sürdürüyor. Erkan için Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav 400 bin euro bonsersis ücreti isterken, Bordo-Mavililer bu fiyatı biraz daha aşağıya çekmeye çalışıyor.
ERKAN DA İSTİYOR
Teknik Direktör Ziya Doğan?ın ısrarla alınmasını istediği Erkan da Trabzonspor?a gelmeye sıcak bakıyor. Tecrübeli oyuncunun transferinin 1-2 gün içerisinde netleşmesi bekleniyor. Bordo-Mavililer, Fenerbahçeli Serkan?ın da peşini bırakmıyor. Serkan için Başkan Nuri Albayrak, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile bir kez daha bir araya gelecek.

bize en çok lazım olan erkan yani bir ağ bekti ve ilk alınması gereken oyuncu hala alınmış değil

DOĞA SARAÇ
21 Ocak Pazar:

16.00 Trabzonspor-Konyaspor: Kuddusi Müftüoğlu (http://www.haberler.com/kuddusi-muftuoglu/)

:bayrak:

Uğur Aydın
18.01.2007, 23:22
g.tü b.klu sakaryanın paçavralarına kaldıydık zaten:mad:
Hiç sorma kardeş sakarya kim yaa,çiviymiş komple şehri söker gideriz ruhları duymaz:)

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 23:25
Hiç sorma kardeş sakarya kim yaa,çiviymiş komple şehri söker gideriz ruhları duymaz:)
Sakarya bana yakın TATANGALARIN bitarafı kalkmış anlaşılan:) :bayrak:

İslam Sezer
18.01.2007, 23:26
sakaryanın yarısı trabzonlu,kalanıda rizeli zaten:)

zanoylu
18.01.2007, 23:33
Budur.. :D

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 23:53
Asbaşkan Sayitoğlu: Kontenjan sorunumuz kalmadı
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/261206mhasimk.jpgAsbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, Futbol Federasyonu'nun yeni aldığı kararla birlikte Szymkoviak'ın yabancı kontenjanında yer kaplamadığını açıkladı.

Yabancı oyuncular konusunda bir sorun olmadığını dile getiren Sayitoğlu, "Eller'le bugün yaptığımız görüşmede gitmek isteğini tekrarladı. Bizde nasıl gidebileceğini anlattık. Antrenmanlara çıkmasının zorunluluğunu belirttik. O da antrenmanaya çıkmayı tercih etti'' diye konuştu.

Szymkoviak konusunda ise federasyonun problemli oyuncular için kulüplerin mağduriyetlerini önleyici bir karar aldığına işaret eden Sayitoğlu, ''Oyuncu bir mazeret göstermiyor, keyfi olarak kampa katılmıyorsa kulüp bu yönde oyuncu boşaltması yapabiliyor. Biz de bunu uyguladık. Yani Risp Konyaspor maçında oynayabilir. Erdinç konusunda ise özel izinle antrenmana çıkmasını sağladık. Ama herhangi bir karşılmaşmada forma giyemez" dedi.

18.01.2007 23:21:00

Murat Hızal
18.01.2007, 23:53
Hadi yöneticileri anladıkta, taraftar söylemlerimizde yavaş yavaş Fenerbahçeye benzemeye başladı hakkımızda hayırlısı.

salihismet
18.01.2007, 23:54
21 Ocak Pazar:

16.00 Trabzonspor-Konyaspor: Kuddusi Müftüoğlu (http://www.haberler.com/kuddusi-muftuoglu/)

Hic beklemedigim bir hakem, kesin maci aldik, Kuddisinin sayesinde deyil yani, cok ttürüst hakemlerimizden oldugu icin.

coolank
18.01.2007, 23:57
"F.Bahçe maçını unutamadık"
Trabzonspor camiasının önemli isimleri Abdullah Ercan'ın eşi Nazan Ercan'a ait olan Utkumotor's Oto Galerisinin açılışında bir araya geldi.

Abdullah Ercan'nın Trabzonspor'dan eski takım arkadaşları Ünal Karaman, Ogün Temizkanoğlu, Hami Mandıralı, Nazan Ercan'ı bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.

HAMİ MANDIRALI:

"1995-96 SEZONUNDAKİ FENERBAHÇE MAÇI BİZİ 15-20 YIL GERİYE ATTI"

Açılışta yer alan Trabzonspor'un efsane isimlerinden Hami Mandıralı, 1995-96 sezonunda ligin 32. haftasında Trabzon Avni Aker Stadı'nda Fenerbahçe maçının ve daha sonra şampiyonluğun kaybedilmesienin Trabzonspor'u 15- 20 sene geriye attığını söyledi.

Mandıralı" En büyük darbeyi orada aldı. Belki de Trabzonspor'un en önemli kadrosu o kadroydu. Belki biz o sene başarılı olsak Galatasaray'ın yakaladığı büyük başarıları biz yakalayabilirdik. Çok güçlüydük. Bu olumsuzluk bizi 15 - 20 sene geriye attı. Bu maçı kaybetmemiz bu sonuçlara büyük etken oldu" diye konuştu.

"TRABZON BİRLİK BERABİRLİK İÇİNDE OLMALI BU BİRLİK BERABERLİKTE TAKIMA YANSIMALI"

Trabzonspor'un bu sezonki performansına da değinen Hami Mandıralı "Trabzonspor sezon başındaki yanlışlıklardan dolayı istediği ortamı bulamadı. Giden önemli oyuncular vardı yerleri doldurulamadı. Sakatlıklar vardı. Trabzonspor alınan transferler ve galibiyetler ile tekrar zirvede oynayacaktır. Trabzonspor camiası büyük bir camiadır. Trabzon birlik berabirlik içinde olmalı bu birlik beraberlikte takıma yansımalı" diye konuştu.

"TRABZONSPOR'DA GÖREV ALABİLİRİM"

Hami ayrıca şartların oluşması halinde Trabzonspor'da görev alabileceğini söyledi. Mandıralı " Ben Trabzonluyum yarın öbür gün konumumuz müsait olduğu zaman kendimizi hazırladığımız zaman Trabzonsopr'da görev almaktan gurur duyarım" şeklinde konuştu.

"AVRUPA'DA HEM FUTBOLCU HEM İNSAN OLDUĞUNU ANLIYOSUN"

Futbolculuk döneminde Schalke'de 1 yıl top koşturan Hami Mandıralı şuan Schalke 04 forması giyen Halil ve Hamit Altıntop kardeşlerin Türkiye'ye transfer ile ilgili de açıklamalrda bulundu. Hami Mandıralı " Zaten onlar buraya gelmeye sıcak bakmıyorlar. Onların verdikleri karar en doğru karardır. Bir Türk'ün Avrupa'da oynaması muhtaşem olay. Ben Almanya'da futbol oynama şansı buldum. Orada aldığım hazzı hiçbiryerde almadım. Hem futbolcu hem insan olduğunu anlıyosun. Burada yerden yere vuruyorlar. Türk futbolcusu Avrupa'da oynasın. Oradaki oyuncuların buraya gelmemesini abartmak çok doğru değil" diye konuştu.

OGÜN TEMİZKANOĞLU:

"FENERBAHÇE MAÇININ ACISI HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEK"

Trabzonspor'un bir diğer eski futbolcusu Ogün Temizkanoğlu ise Trbzonspor'un başarısızlığının aytyapıdan futbolcu çıkmamasına bağladı. Temizkanoğlu "En büyük etken altyapıdan futbolcu çıkmaması. Yapılan transferlerde ne kadar katkı sağladığı ortada. Bu gidenlerin yerine iyi takviye yapmak lazım" dedi.

Ogün Temizkanoğlu'da 1995-96 yılındaki Fenerbahçe maçına değinerek " Bizimde acımız sürüyor. Fenerbahçe maçınını acısı hiçbir zaman bitmeyecek. Şampiyon alsaydık çok farklı olurdu" diye konuştu.

"FATİH'İ GÖNDERİYORSANIZ ONUN KALİTESİNDE BİRİNİ ALMANIZ GEREKİYOR. BUNU YAPAMIYORSANIZ GÖNDERMEYECEKSİNİZ"

Ogün ayrıca Fatih Tekke'nin Rusya'ya transfer ile ilgili ise "Fatih'i gönderiyorsanız onun kalitesinde birini almanız gerekiyor. Bunu yapamıyorsanız göndermeyeceksiniz" yorumunu yaptı.

"TRABZONSPOR'A BU DURUM YAKIŞMIYOR"

Trabzonspor'un eski sol kanat oyuncusu Abdullah Ercan ise Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumun Trabzon'a yakışmadığını söyledi. Abdullah "Bir özgüven eksikliği var. Büyük camialarda böyle olaylar olabilir. Ama bunu kolay atlatmaları gerekir. Bu durum biraz uzun oldu. Trabzonspor'a bu durum yakışmıyor" dedi.

Fatih Tekke'nin transferi içinde konuşan Abdullah "Fatih'in yeri doldurulmadı. Fatih Tekke özel bir oyuncu. Yerine kim gelseydi soru işareti olacaktı. Transferi ekonomik anlamda büyük bir katkı oldu. Takım başarılı olsa bu tip olaylar az konuşulur" dedi.

Abdullah ayrıca şampiyonluk mücadelesinin Fenerbahçe ve Galatasaray arasında geçeceğini fida ederek "Fenerbahçe ve Galatasaary arasında geçer. Beşiktaş ve Trabzonspor'un zorlayacağını düşünmüyorum" dedi.

BİZDE O MAÇI HALA UNUTAMADIK !!!!!

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 23:57
Tesis günlüğü
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman.jpgTakımımızın bugünkü çalışmaları sona erdi. Saat 16:00' da başlayan antrenmana yeni transferlerimiz Ayman ve Risp de katıldı.

Düz koşuyla başlayan antrenman dayanıklılık çalışmasıyla devam etti. Daha sonra ise takımımız, teknik ve taktik ağırlıklı ikili top çalışması yaptıktan sonra yarı saha çift kale maç yaptı. Antrenmanın son bölümünde ise orta ve şut çalışması yapıldı.

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 23:59
Tesis günlüğü

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman2.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman3.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/180107idman4.jpg

Emiroğlu
19.01.2007, 00:10
Şaka maka aldık adamları yaa...Gülsemmi ağlasam mı...

Vkgz
19.01.2007, 00:14
yattara gene sakat, olmazki be kardeşim iyileş artık , özledik seni

Mehmet Fatih Yavuz
19.01.2007, 07:46
İş bitirci Trabzon
http://www.yenisafak.com.tr/spor/resim/bos.gifhttp://www.yenisafak.com.tr/spor/resim/bos.gifAra transferde kadrosuna yıldız oyuncular katma vaadinde bulunan kulüpler havanda su dövdü. G.Saray, Hamit'in formasıyla avundu. F.Bahçe, Carlos hayalini 101. yıla bıraktı.

Ara transferde, son yılların en durgun dönemini yaşıyoruz. Gazete sayfalarında onlarca isme, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın formaları giydirildi. Ama geçen 18 transfer gününde, üç İstanbul büyüğü tarafından Futbol Federasyonu'na taze bir sözleşme ulaştırılmadı. Beşiktaş'ta dedikodular Antalyasporlu Ali Bilgin'le başladı, Kayserisporlu Mehmet Topuz'la devam etti. Aynı isimlerin adı, Galatasaray'la da anıldı. Kulüplerinin yüksek bonservis bedelleri, bu girişimleri sonuçsuz bıraktı. Derken, Beşiktaş'ta Aston Villalı Djemba Djemba, Evertonlu Yobo telafuz edilmeye başlandı ama bunlar da lafta kaldı. F.Bahçe'de ise Roberto Carlos rüyası hep sürdü. Beklenen yıldızla büyük buluşma teknik direktör Zico'nun “Transfere ihtiyacım yok. Yabancılarım iyi” açıklamasıyla 101. yıla ertelendi.

HAMİT'İN FORMASI GELDİ
Galatasaray en ciddi transfer girişimini Hamit Altıntop konusunda yaptı. İkinci Başkan Adnan Polat, Almanya'ya gitti. Schalke 04 Kulübü'nün onursal başkanı Rehberg, tatil için geldiği İstanbul'da, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'la biraraya gelince gazete manşetlerini günlerce Hamit'in Galatasaraylı olduğu haberleri süsledi. Alman Başkan Hamit'i veremeyeceğini söylediği ikinci görüşmede, Canaydın'a gurbetçi futbolcunun Schalke takımında giydiği formasını hediye etti. 'Dört Büyükler'de transferin tek hareketli kulübü Trabzonspor'du. Bordo-mavililer aralık sonunda beri gündemde olan G.Birliği'nden Risp ile Ayman'ı renklerine katarak, sessizliği bozdu. İki futbolcu dün kendilerini 2.5 yıllığına bordo-mavili renklere bağlayan sözleşmelere imza attı.

İlk Mısırlı ve İsveçli
Ayman Trabzonspor'un ilk Mısırlı, Risp de ilk İsveçli futbolcusu oldu. Ayman imza töreni sonrası, “Beklentileri biliyoruz, elimizden geleni yapacacağız” derken, Risp “Trabzon güzel bir kent. Burada iyi vakit geçireceğimi düşünüyorum. Trabzonspor ligde hedefleri olan bir takım. İlk yarıda puan açıkları oldu. Bunu kapatmaya çalışacağız” diye konuştu.

Yeni transferler idmanda Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası'nda sahasında Konyaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Antrenmana yeni transferler Ayman ve Risp'in yanı sıra Sakaryaspor ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Erdinç ve daha önce bordo-mavili takımda oynamak istemediğini açıklayan, ancak dün Trabzon'a dönen Fabiano da katıldı.

bu başkanın gazetesine bitiyorum....
sanki çok büyük yıldız aldık.. 2 si de birbirinden büyük transferlermiş gibi ..
peeh...
sözü verilen yıldızları cebinden almadığı sürece isterse bütün ligin sıra topçularını alsın.

Ali Özcan
19.01.2007, 08:34
Taraftardan seçim çağrısı

Trabzon taraftarı yönetimin yaptığı büyük hatalardan bunalmış olacak ki dün bordomavi.net' adlı siteden yönetime bir ultimatom yayınladı. Bildiride, "Trabzon'un artık kan kaybına dayanacak değiliz. Görev başında olan yönetim, var olan durumu düzeltmek adına hiç bir şey yapıyor. Transfer politikası diye bir şey göremedik!. Yıldız transfer göremedik!. Mevcut oyuncular da bir bir yönetimden kaçıyor!. İcraatler 70-80'li yıllardan kalma!.. Seçimli kongre en kısada yapılmalı" ifadeleri yer aldı.

marcelinhos100
19.01.2007, 12:00
ERKAN BORDO-MAVİ
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/15063.jpg
KONYA'DA SAHADA
Ve Trabzonspor Erkan'ı da bitirdi. Teknik Patron Ziye Doğan'ın sağ kanat için ısrarla istediği G.Birliği'nin kaptanı Erkan için yapılan görüşmeler de olumlu sonuçlandı. G.Birliği'nin istediği 400 bin EURO'luk bonservis ücretini kabul eden Bordo-Mavililer, Erkan'ı imza için bir iki gün içerisinde Trabzon'a getirip, Konyaspor maçına yetiştirmeyi amaçlıyor.
DAHA ÖNCE BİTMİŞ
Aslında Ayman ve Risp ile birlikte Erkan'ın da işinin bitirildiği ancak Başkan Nuri Albayrak'ın Serkan Balcı konusunda girişimlerinin sonuçlanmasını bekleme düşüncesiyle transferin bir süre dondurulduğu öğrenildi. Ziya Doğan'ın Erkan'da ısrarcı olması üzerine Albayrak'da transfer için yumuşadı ve Erkan Trabzonsporlu oldu.

ahmetto
19.01.2007, 12:11
ERKAN BORDO-MAVİ

KONYA'DA SAHADA
Ve Trabzonspor Erkan'ı da bitirdi. Teknik Patron Ziye Doğan'ın sağ kanat için ısrarla istediği G.Birliği'nin kaptanı Erkan için yapılan görüşmeler de olumlu sonuçlandı. G.Birliği'nin istediği 400 bin EURO'luk bonservis ücretini kabul eden Bordo-Mavililer, Erkan'ı imza için bir iki gün içerisinde Trabzon'a getirip, Konyaspor maçına yetiştirmeyi amaçlıyor.
DAHA ÖNCE BİTMİŞ
Aslında Ayman ve Risp ile birlikte Erkan'ın da işinin bitirildiği ancak Başkan Nuri Albayrak'ın Serkan Balcı konusunda girişimlerinin sonuçlanmasını bekleme düşüncesiyle transferin bir süre dondurulduğu öğrenildi. Ziya Doğan'ın Erkan'da ısrarcı olması üzerine Albayrak'da transfer için yumuşadı ve Erkan Trabzonsporlu oldu.

ne diyelim bunun üstüne hayırlı olur inşallah

Şentürk
19.01.2007, 12:12
ERKAN BORDO-MAVİ
KONYA'DA SAHADA
DAHA ÖNCE BİTMİŞ

Bu arkadaş ben çocukluktan beri gsliyim,hedeflerimden biri gsde oynamak dememişmiydi geçen yıl!!:mad:

hay1699
19.01.2007, 12:15
Bu arkadaş ben çocukluktan beri gsliyim,hedeflerimden biri gsde oynamak dememişmiydi geçen yıl!!:mad:

sanki takımdaki herkes doğuştan trabzonlu!

poetricus
19.01.2007, 12:17
21 Ocak Pazar:
Eşhedüenlailaheillellah!

Erdem Keser
19.01.2007, 12:18
yau daha demın bıtane deneme 1*2 dıe bı baslık vardı sımdı yok neyın nesıydı o yau

Şentürk
19.01.2007, 12:25
sanki takımdaki herkes doğuştan trabzonlu!

Trabzonlu olup olmaması önemli değil,küçükken hangi takımı tuttuğuda önemli değil tabiki,sen bir Trabzonsporlu olarak böyle bir beyanat veren bir futbolcunun Trabzonsporda oynamasından rahatsızlık duymuyorsan o zaman sıradan bir anadolu takımıyla eşit değerde tutuyorsundur Trabzonsporu,burada başarılı olup İstanbula gitme amacı taşıyan futbolcular biz şampiyonluk beklerken Trabzonspora ne verebilirlerki!
Ben oldukça rahatsızlık duyarım böyle bir transfer gerçekleşirse ama bu yönmetimle olmayacak işte değil hani!
Öncelik değerlerimizi koruya verilmiyor çünkü!

poetricus
19.01.2007, 12:33
Bu arkadaş ben çocukluktan beri gsliyim,hedeflerimden biri GS'de oynamak dememişmiydi geçen yıl!!:mad:
Bizim yıllarca kaptanlığımızı yapan biri de doğuştan FB'li olduğunu söylemişti. Sonra Sebat'a dönünce kıvırdı. Ama hatırlarsanız çocuğunun sünnet merasiminde her yer sari lacivertti.

Önemli olan çocukken hangi takımı tuttuğu değil, formamızı giydiği sürece hakkını verip vermediği.

Travelair
19.01.2007, 12:33
İçindekini açıklayandan değil, saklayandan korkacaksın. Bazıları gibi diğer camialara terbiye sınırlarını zorlayacak açıklamalarda bulunmamış; bildik, zamanında transfer olacağı camiaya kabul çabaları paralelinde bir demeç vermiş. Bence çok bir etkisi olmaz

tiredman
19.01.2007, 12:35
trabzonspor'da transfer rekoru
19 Ocak 2007 Cuma 12:31
Turkcell Süper Ligi'nde her sezon şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor, 2003-2004 sezonundan bu yana oyuncu sirkülasyonu yaşayan kulüpler arasında ilk sırada yer alarak bir rekora imza attı.

1984 yılından bu yana şampiyonluk hasreti yaşayan Trabzonspor, yaptığı transferlerle lig şampiyonu olamadı ama son dönemlerde yaptığı transferlerle transfer şampiyonu oldu. Bordo-mavili kulüp, 2003-2004 sezonundan bu yana 30 isme imza attırırken, 29 ismi gönderdi. 6 oyuncusunu kiralık, bir oyuncusunu ise kadro dışı bıraktı.
Bordo-mavili takımda 50 üzerinde oyuncu forma giyerken, Atay Aktuğ ve Nuri Albayrak dönemlerinde 7 kez teknik adam değişikliği yaşandı. Ziya Doğan, 2 kez takımın başına getirilirken, bu dönemde Şenol Güneş, Ziya Doğan, İhsan Derelioğlu, Orhan Çıkrıkçı, Vahid Halilhodziç ve Lazaroni takımın başında görev yapan isimler oldu.

2003-2004 sezonundaki kadrodan 2006-2007 sezona 4 isim kaldı. Takım kaptanı Hüseyin Çimşir, Gökdeniz Karadeniz, Hasan Üçüncü ve İbrahim Yattara, takımda kalmayı başardı. Bordo-mavili kulüp ayrıca zaman zaman sıkıntı yaşayan oyuncuları Tayfun Cora, Erdinç Yavuz ve kaleci Hasan Sönmez'i kiralık olarak başka kulüplere verdi.
Atay Aktuğ ve Nuri Albayrak'ın başkanlık yaptığı dönemlerde Trabzonspor biri Türk statüsünde oynamak üzere 12 yabancı oyuncu ile sözleşme imzaladı. Atay Aktuğ, Bernd Thjis, Jefferson, Fabiano Eller, Tomas Jun, Szymkowiak ve yeniden Trabzonspor'a dönen Lee Yong ile sözleşme imzaladı.

Şentürk
19.01.2007, 12:36
anlatmaya çalıştığım kimin hangi takımı tuttuğu değil,futbolcunun kariyerindeki amacından bahsetmiş ve ilerde gs forması giymek istiyorum demiş,ben sahada Trabzonspor formasıyla bu düşüncede bir futbolcuyu görürsem rahatsız olurum,siz olmuyorsanız, beni alakadar etmez.

Ertan 51
19.01.2007, 12:40
gereksiz polemikler adamın icraatına bakmak lazım bunlar yanlış işler.allahtan febe li değilmiş bunada şükür.

tiredman
anlatmaya çalıştığım kimin hangi takımı tuttuğu değil,futbolcunun kariyerindeki amacından bahsetmiş ve ilerde gs forması giymek istiyorum demiş,ben sahada Trabzonspor formasıyla bu düşüncede bir futbolcuyu görürsem rahatsız olurum,siz olmuyorsanız, beni alakadar etmez.
kardeş duygularına saygı duyuyorum fakat artık futbol eski futbol değil.trabzonsporda oynıyan trabzonlu olmıyan her oyuncu gençliğinde 3 istanbul takımının birisinin hayaliyle yaşamıştır.

EmrahYalçınalp
Bizim yıllarca kaptanlığımızı yapan biri de doğuştan FB'li olduğunu söylemişti. Sonra Sebat'a dönünce kıvırdı. Ama hatırlarsanız çocuğunun sünnet merasiminde her yer sari lacivertti.

Önemli olan çocukken hangi takımı tuttuğu değil, formamızı giydiği sürece hakkını verip vermediği.
Kesinlikle katılıyorum... Sıkı Trabzonspor'lu Suat Usta'nın bizi şampiyonluktan ettiği maçtan sonra "abi ne yapayım, vuruyorum giriyor, vuruyorum giriyor" dediğini duymuştum :) Ben de olsam Trabzonspor istemiyorsa gider parayı veren kulüpte terimin son damlasına kadar oynarım. Rakip Trabzonspor olunca da becerebiliyorsam 8 tane atıp, sonra akşam yatağımda hüngür hüngür ağlar mıyım, gece uyuyamaz mıyım bilemem... Ne olursa artık... Aldığın paranın hakkını vermek Trabzonspor sevgisinden daha az şerefli bir olay değil.

Rıza ÇOLAK
19.01.2007, 12:48
Eşhedüenlailaheillellah!
Barı tamamınıda getirseydin kardeş
Ve eşhedü enne muhammeden Abdühü ve Resülü

Tamam şimdi bi erkan eksikti

Şentürk
19.01.2007, 12:48
bir profesyonel futbolcunun kesinlikle hangi takımı tuttuğu önemli değildir ,geçen yıl röportajında ben küçükten beri gsliyim, kariyerimdeki hedeflerimden biri galatasarayda forma giymek demişti,beni rahatsız eden sadece bu,yanlış yönden değerlendiriyorsunuz.

KuĞu
19.01.2007, 12:53
firarinin haklı olduğu nokta bizde çok başarılı olup gs den teklif aldığında takınacağı tutumla ilgili, gerçi erkanın transferinin doğruluğu şüpheli havanda su dövmesek diyorum. Gençler erkanı bırakmaz ellerinde alternatifi olmayan tek futbolcuları çünkü.

zisinoli
19.01.2007, 12:53
Yazmayacaktım ama yine yazmak zorunda kaldım. Arkadaşlarım güzel arkadaşlarım Sakaryasporlu yöneticinin fevri ve sadece kendisini, bağlayan Sakaryasporluları ilgilendirmeyen, bağlamayan açıklamaları için tüm Sakaryasporu ve şehrini karalamaya hiçbirimizin hakkı yok. Bu konuda bazı arkadaşlar ayıp ediyor. Nuri Başkan bazen konuşuyor ya da başka bir yöneticimiz söylediklerinin hepsi doğru mu ya da söylemleri ile bizleri ne kadar temsil ediyorlar. Biz başka söylüyoruz onlar başka değil mi? O nedenle Sakaryasporlu kendinibilmez bir yöneticinin açıklamasını da lütfen tüm Sakaryasporlulalar mal etmeyelim. Sakaryaspor bir şehir takımıdır. Bizim gibi/Ve ilişkilerimiz iyidir ve iyi olarak devam edecekti. O yönetici ve bizim yöneticiler def olup gideceklerdir. Bizler kalacağız. Takımını karşılıksız sevenler. Dost olalım ama dost olamıyorsak düşman da olmayalım, karalamaya hiçbirimizin hakkı yoktur. Bu net.
Ogün açıklama yapmış. Doğruysa öyle diyor. 95-96 yılının acısını unutmayacağız. İnanmayın arkadaşlar. Yalan söylüyor. Daha öncekiler ve şimdikiler gibi aklısıra bzileri kandıracak Ogün Bey de. Ona Fenerliler hocalık görevi vermezler. Yine hocalık emellerine en iyi Trabzonsporda ulaşacağını çok iyi biliyor. Ayak yapıyor/Bizi yiyecek ya. Yemezler Ogün. Sen omaçı unuttun biz çok iyi biliyoruz. Fener formasıyla Trabzon maçında bordo mavi formalıların üzerine yürüdün sen. Ben bunu unutmam. Herkezi kandırabilirsin ama bizi kandıramazsın. Gerçi Fatih AKYEL'ide 2. kaptan yapmadılar mı bu takıma. Sna da verirler hocalık görevi. Bilmem ne yapılmaya alıştık artık. Trabzonsporun orospuları olduk evet.
95-96 yılını her yıl önümüze koyup ağlamayı da bırakalım artık. Ders alalım önümüze bakalım. 10 yılda bu takım 10 kere şampiyon olurdu. Olmaz mıydı? Tamam 1 kere olurdu/O da bize 20 sene daha yeterdi. Ama hep bilmemne çocuklarının eline baktık 25 yıldır. Şimdikilerin de daha öncekilerin de topunun... Herkes gidecek/BİZ BURDAYIZ...

Ertan 51
19.01.2007, 12:56
bir profesyonel futbolcunun kesinlikle hangi takımı tuttuğu önemli değildir ,geçen yıl röportajında ben küçükten beri gsliyim, kariyerimdeki hedeflerimden biri galatasarayda forma giymek demişti,beni rahatsız eden sadece bu,yanlış yönden değerlendiriyorsunuz.

firari sıkma canını biz seni anladık hassasiyetini iyi anlıyorum ama büyütülecek kafa yorulacak bi mevzu değil.inşallah Erkan takıma faydalı olurda hepimizde menmun oluruz sende onu affedersin.g.s ye transferi döneminde oraya yaranmak için söylenmiş olabilir. formasını giydiği takımın hakkını verecek kalitede bi kişiliğe sahiptir erkan yoksa bu kulübün kapısından içeri giremez.sen rahat ol.

Şentürk
19.01.2007, 12:57
firarinin haklı olduğu nokta bizde çok başarılı olup gs den teklif aldığında takınacağı tutumla ilgili, gerçi erkanın transferinin doğruluğu şüpheli havanda su dövmesek diyorum. Gençler erkanı bırakmaz ellerinde alternatifi olmayan tek futbolcuları çünkü.

evet işin somut yönü bu ve tabiki işin içinde Trabzonspor olunca duygusal yönü de var bu olayın yani böyle bir amaç taşıyan bir futbolcuyu Trabzonspor formasına yakıştıramam.

sulo61gun
19.01.2007, 13:00
Trabzon yerel gaztelelerinden İlk Haberin haberine göre Serkan ile anlaşmaya varılmış 2 gün içinde sözleşme imzalanacakmış.(büyük ihtimal yalan haberdir)

Şentürk
19.01.2007, 13:01
Trabzon yerel gaztelelerinden İlk Haberin haberine göre Serkan ile anlaşmaya varılmış 2 gün içinde sözleşme imzalanacakmış.(büyük ihtimal yalan haberdir)
taka mı:) ...

sulo61gun
19.01.2007, 13:04
taka mı:) ...
Hayır taka değil İLK HABER
Başlık atmış SON bomba diye

Harun-61
Kesinlikle katılıyorum... Sıkı Trabzonspor'lu Suat Usta'nın bizi şampiyonluktan ettiği maçtan sonra "abi ne yapayım, vuruyorum giriyor, vuruyorum giriyor" dediğini duymuştum :) Ben de olsam Trabzonspor istemiyorsa gider parayı veren kulüpte terimin son damlasına kadar oynarım. Rakip Trabzonspor olunca da becerebiliyorsam 8 tane atıp, sonra akşam yatağımda hüngür hüngür ağlar mıyım, gece uyuyamaz mıyım bilemem... Ne olursa artık... Aldığın paranın hakkını vermek Trabzonspor sevgisinden daha az şerefli bir olay değil.

Emrah abi, Suat Usta derken eski GS'li, yeni Antalya'li Suat'mi ???

Şentürk
Hayır taka değil İLK HABER
farketmez:)

Cabri61
19.01.2007, 13:07
Galatasaray'ın eski golcüsü Brezilyalı Mario Jardel, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden Anorthosis Famagusta takımıyla 5 aylık sözleşme imzaladı.

champions
19.01.2007, 13:15
Ayman ve Risp’i renklerine katan Trabzonspor, son olarak Fenerbahçeli Serkan Balcı ile de anlaşmaya varırken, bu oyuncuya iki gün içerisinde resmi imzanın attırılacağı öğrenildi.Trabzonspor, devre arası transferde son bombasını Fenerbahçeli Serkan Balcı ile anlaşarak patlattı. Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın bu transfere onay verdiği ve tecrübeli oyuncu ile de her konuda anlaşmaya varıldığı öğrenilirken, İstanbul’da bulunan Başkan Nuri Albayrak’ın bu transferle ilgili uzun süredir görüşmelerde bulunduğu belirlendi.

İMZA AŞAMASINDA
Serkan Balcı ile anlaşmaya varan Bordo-Mavililer, Fenerbahçe’nin de bu transfere onay vermesi ile birlikte, resmi imza için gün saymaya başladı. Tecrübeli oyuncunun iki gün içerisinde Trabzon’a gelerek resmi sözleşmeyi imzalaması bekleniyor. Trabzonspor, Serkan Balcı ile transfer defterini kapatmayı düşünürken, devre arasında toplam üç transfer yapmış olacak.
Güngör KAYA

sarman61
19.01.2007, 13:27
@champions

Yanlış anlaşılmazsam bir sorum olacak Güngör Kaya kim. Cahilliğime ver bu soruyu güvenilir bir kaynak mı. Şahsen ben serkan balcıyı takımda görmek isterim. Gökdeniz ile iyi ikili olurlar. Ben onun kadar çok koşan başka futbolcu görmedim. Adam 90 dk koşuyor. Bu kadar yetenekli biri ni Trabzonspor forması ile mücadele etmesi bana gurur verir.

KuĞu
19.01.2007, 13:28
hala oyunkurucu konusunda ses yok sanırım oyunu sıkıştırıp kontra ataka birde kanatlardan yapılan ortalarla goller arayacağız, maçlarımız çok sıkıcı geçecek gibi görünüyor gol at üstüne yat maçı kazan taktik bu olacak gibi.

Erdem Keser
19.01.2007, 13:31
eger serkanida alirsak yuh diyorum bu kadar olmaz yaa

champions
19.01.2007, 13:34
sarman61 ;tanısam söylerim ama bende tanımıyorum gazetecenin biri olmalı
kuğu;oyun kurucu almaya gerek yok neden mi 2 önlibero yer garanti (hüseyin ayman)iki kanat yer garanti(gökdeniz yattara)birde musampa var forvetsizde çıkamayacağımıza göre oyun kurucuya yer kalmadı :) musampa bana göre bu mevkide denenmeli oyunu kurabilecek yeteneklere sahip yani boşalan kontenjana bence forvet transferi daha iyi olur

Murat Hızal
19.01.2007, 13:35
Bende, eğer Serkan'ı alırsak hele şükür ihtiyacımız olan bölgeye transfer yapıldı diyorum:)

Mehmet Fatih Yavuz
19.01.2007, 13:39
sarman61 ;tanısam söylerim ama bende tanımıyorum gazetecenin biri olmalı
kuğu;oyun kurucu almaya gerek yok neden mi 2 önlibero yer garanti (hüseyin ayman)iki kanat yer garanti(gökdeniz yattara)birde musampa var forvetsizde çıkamayacağımıza göre oyun kurucuya yer kalmadı :) musampa bana göre bu mevkide denenmeli oyunu kurabilecek yeteneklere sahip yani boşalan kontenjana bence forvet transferi daha iyi olur

oyunu kuracak bi öniberomuz olmalı.
önlibero dediğimiz sadece korkuluk vazifesini görmemeli.
al topu sağa sola ver.
ne adam eksiltme özellikleri var ne derin ne uzun pas.. takımı atağa kaldıramayan adamı düz libero bile yapmıyorlar. olsa olsa stoper olur...
oyun kurucu dediğimiz orta sahada oynayacak zaten. orta sahamız fındık işçileri ile dolu. bi tane kalfa alsalar da işi biri idare etse...

Cüneyt Canlıca
19.01.2007, 13:42
En son 27 Ağustos'da forma giyen Yattara, 13 lig maçında bordo-mavili takımda yer alamadı.

GÜNEY: ''OYNAMASINA ENGEL YOK''
Trabzonspor Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, Yattara'nın şu anki durumuna göre hafta sonu Konyaspor maçında oynamasına bir engel bulunmadığını söyledi.

Güney, Yattara'nın hafta içinde daha çok kontrol amaçlı MR'ının çekildiğini belirterek, ''Şuan da bir ağrısı yok. 1-2 gün dinlendirdik. Şu anki durumuna göre Konyaspor maçında oynamasına bir engel yok. Teknik heyetin görev vermesi halinde sahada olacak'' diye konuştu.

keşke liğ başlayana kadar dinlenip tamamen iyiylesip sonra dönse..tekrar sakatlanması belki ziya yı rahatlatır ama bizi üzer

champions
19.01.2007, 13:52
oyunu kuracak bi öniberomuz olmalı.
önlibero dediğimiz sadece korkuluk vazifesini görmemeli.
al topu sağa sola ver.
ne adam eksiltme özellikleri var ne derin ne uzun pas.. takımı atağa kaldıramayan adamı düz libero bile yapmıyorlar. olsa olsa stoper olur...
oyun kurucu dediğimiz orta sahada oynayacak zaten. orta sahamız fındık işçileri ile dolu. bi tane kalfa alsalar da işi biri idare etse...

ben olabilecek şeylerden bahsediyorum sen olması gerekenlerden tabi ki sana katılıyorum önliberolardan biri şöyle yetenekli falan olsa güzel olur şöyle olabilir mesela hüseyin rusyaya gider onun yerine musampa geçer aymanla birlikte oynarlar hem oyun kurma sorunu ortadan kalkar hemde çift forvet oynarız böylece yada tek forvet ve forvet arkasıyla birlikte keşke olsa

gerekli olan herşey yapılacak diye bişey yok ki ne derece gerekli ona bakmak gerek

Mehmet Fatih Yavuz
19.01.2007, 13:57
ben olabilecek şeylerden bahsediyorum sen olması gerekenlerden tabi ki sana katılıyorum önliberolardan biri şöyle yetenekli falan olsa güzel olur şöyle olabilir mesela hüseyin rusyaya gider onun yerine musampa geçer aymanla birlikte oynarlar hem oyun kurma sorunu ortadan kalkar hemde çift forvet oynarız böylece yada tek forvet ve forvet arkasıyla birlikte keşke olsa

olanların yetersiz olması demek, transfer gerekli demekle aynı şey değil mi??

hem orta sahamız yetersiz hem adam almayalım o zaman..

olabilecek ne demek.. oyun kurucu orta saha alırlarsa olabilecekler değişir.
gidip amele toplarlarsa olabilecekler gene değişir.

melihkuzey
19.01.2007, 14:12

kardeş ben senin bu cevabını ayakta alkışlıyorum. yeminle söylüyorum espri anlayışında bu ülkenin en kaliteli insanına sahibiz. vallahi gülmekten gözlerimden yaş geldi, koptum yahu...

EmrahYalçınalp
19.01.2007, 14:14
Emrah abi, Suat Usta derken eski GS'li, yeni Antalya'li Suat'mi ???
Evet, o... Yanılmıyorsam Tonya'lı. Ama Trabzonspor'lu olduğunu çok yakınen biliyorum.

owusu
19.01.2007, 14:15
L'Atletico Madrid a proposé un contrat de trois ans au défenseur de Trabzonspor Fabiano Eller (29 ans). Actuellement prêté à l'Internacional, il devrait signer très prochainement.
kaynak: http://www.sambafoot.com/fr/
a.madrid eller e 3 senelik bir kontart önermi$ ve çok yakinda imzayi ataçakmi$

Erdem Keser
19.01.2007, 14:15
Evet, o... Yanılmıyorsam Tonya'lı. Ama Trabzonspor'lu olduğunu çok yakınen biliyorum.emrah abi bende oflu die biliyorum ama fanatik trabzonsorlu oldugundan yuzde yuz eminim keske alinsa ve bizdede cok rahat forma giyer musa ferhat keceli oynuyosa suat bin kez oynar hemde yuregiyle oynar

poetricus
19.01.2007, 14:26
Evet, o... Yanılmıyorsam Tonya'lı. Ama Trabzonspor'lu olduğunu çok yakınen biliyorum.

Suat ve Fuat Usta kardeşler. Hollanda'da yaşayan Sürmeneli bir ailenin futbolcu çocukları. Vaktiyle büyük kardeş Fuat bize gelmişti ama bir yöneticimizin marifetiyle, antrenamana bile çıkarılmadan Beşiktaş' yollandı. Şu anki durmunu bilmiyorum. Suat küçük kardeş. Fena bir futbolcu da değil ama..

poetricus
19.01.2007, 14:29
(...)
Güney, Yattara'nın hafta içinde daha çok kontrol amaçlı MR'ının çekildiğini belirterek, ''Şuan da bir ağrısı yok. 1-2 gün dinlendirdik. Şu anki durumuna göre Konyaspor maçında oynamasına bir engel yok. Teknik heyetin görev vermesi halinde sahada olacak'' diye konuştu.

Tamam işte, oynatmamak için Sayın Doğan'a güzel bir mazeret: "Riske atmak istemedim." diyip çıkar işin içinden.

EmrahYalçınalp
19.01.2007, 14:47
Suat ve Fuat Usta kardeşler. Hollanda'da yaşayan Sürmeneli bir ailenin futbolcu çocukları. Vaktiyle büyük kardeş Fuat bize gelmişti ama bir yöneticimizin marifetiyle, antrenamana bile çıkarılmadan Beşiktaş' yollandı. Şu anki durmunu bilmiyorum. Suat küçük kardeş. Fena bir futbolcu da değil ama..
Fuat Usta bi ara Japonya'daydı hocam. 2001-2 ya da 3'te, tam hatırlamıyorum. Bi Kansai takımıydı ama onu da hatırlamıyorum. Seyretmeye gitmiştim bi kez. Şimdi ne yapar bilmem. Ön liberoda iyiyse belki de alırız adamı :)

Emorfo
19.01.2007, 15:16
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, İstanbul'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

ozcan_asanoglu
19.01.2007, 15:18
ülkeyi sıkıntıya sokacak yeni bir provakasyon.kahretsin!

Özgür Öztürk
19.01.2007, 15:19
Sadık İlhan'a ikinci kez kelepçe!

Daha öncede hakkında şike iddiaları çıkan eski hakem Sadık İlhan ve beraberin de bulunduğu 4 kişi suçüstü yakalandı. Mekan ise Yozgat'ın Kızılca köyü...

Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde, aralarında FIFA kokartlı eski hakemlerden Sadık İlhan'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi, kaçak kazı yaparken suçüstü yakalandı.

Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Jandarma kaçak kazı yaptıkları iddia edilen zanlıları Şefaatli ilçesinin Kızılcakoca köyündeki Koçtaşağı Höyüğü'nde yakaladı. Yapılan aramada, bir adet bronz tencere, gümüş kadeh ile bazı küçük tarihi eser parçaları ele geçirildi.

Eski hakem Sadık İlhan, avukatı İbrahim Durmuş aracılığı ile yaptığı açıklamada, olayla ilgisinin bulunmadığını savundu. İlhan'ın şunları söylediği öğrenildi: "Olayla benim ilgim yok. Tesadüfen bulduğum eserleri müzeye teslim ettim. Kazı yapılan bölgeden geçerken yanlışlıkla gözaltına alınıp, mahkemece tutuklandım. Karara itiraz edeceğim."

ŞİKEYLE SUÇLANMIŞTI

Eski hakem Sadık İlhan 2002 yılında telefon dinleme ile ortaya çıkan "şike ve bahis" davasında tutuklanmış bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olmuştu..

muratbesir61
19.01.2007, 15:28
walaa karıstırmak ıcın ellerınden gelenı yapıolarr yaa...kahretsınn?!

hay1699
19.01.2007, 15:33
lanet olsun ya, üç kuruşluk huzur vermeyecekler, lanet olsun, lanet olsun, lanet olsun!!!

Kaya
19.01.2007, 15:38
ülkeyi sıkıntıya sokacak yeni bir provakasyon.kahretsin!

Kesinlikle, katilin bulunup hemen sorguya çekilmesi lazım. Resmen Türkiye zararına yapılmış bir olay...

Zeyno Tomar
19.01.2007, 15:39
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, İstanbul'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

ülkeyi karıştırmak isteyenler iş başında!

hay1699
19.01.2007, 15:39
Gazeteci yazar Hrant Dink, Agos Gazetesi'nin önünde uğradığı silahlı saldırıcı sonucu hayatını kaybetti.

Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınan ilk bilgilere göre, Dink’in, gazetenin önünde kafasına aldığı iki kurşunla hayatını kaybetti. Görgü tanıkları beyaz paltolu ve şapkalı birinin ateş ettiği bilgisini verdi. Emniyet yetkilileri ise saldırganın eşgalinin belirlendiğini ve 18-19 yaşlarında kot pantolonlu olduğunu bildirdi. Olay yerinde dört kovan bulundu.
Uluslararası haber ajansları haberi flaş olarak verdi.

EmrahYalçınalp
19.01.2007, 15:54
"Ortamı koklamayı" bilen bir çok kişiden bu dönemde ve yakın gelecekte benzer haberleri sık sık duyacağımıza dair şeyler duymuştum. "Birileri" yine çalışıyor...

tiredman
19.01.2007, 15:54
şu güzelim memleketi karıştırmak için bu tür olaylar yapanlar asla ve asla vatansever olamazlar.adamı Allah ermeni yarattı diye ölmesimi gerekiyor.eğer yasalara karşı gelirse türk adaleti adamın iflahını keser.fevri hareketler sadece ülkeye zarar verir.yaşasın trabzonspor :)

Cem Yavuz
19.01.2007, 15:55
Gene provakatif amaçlı bie eylem...
Bu durumbüyük sıkıntı yaratacak...
Avrupa daki ikiyüzlüler bunu malzeme yapacak...
Neyse ...
Tanrı günahlarını affetsin...

KuĞu
19.01.2007, 15:58
Olay yerinden ilk görüntülerSaat 15 civarında gazeteden çıkışı sırasında vurularak hayatını kaybeden Hırant Dink'le ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. Polisin olay yerinden 4 kurşun topladığı belirtiliyor.

http://image.haber7.com/haber/50819.jpg
Ceset hala olay yerinde. Başına iki kurşun isabet ettiği belirtiliyor. Polislerin yerden 4 kurşun topladığı belirtiliyor. Harbiye'den Osmanbey'e gidiş yolu üzerinde etraf çerildi. Hırant Dink'in 15. 00 sıralarında gazeteden çıkarken vurulduğu belirtiliyor. Hırant Dink'in ceseti gazete binasının önünde olduğu belirtiliyor. Metronun girişi tamamen kapatılmış durumda Metro 'da ulaşım durduruldu.

Saldırgan kot pantolonlu kişinin 18-19 yaşlarında kot pantolonlu olduğu söyleniyor. Şişli'deki tüm toplu taşıma araçları durudurulduğu ve araçların arandığı söyleniyor.

İLİŞKİLİ HABERLER
Fehmi Koru: Hrant en uygun hedefti (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=212898)
"Hrant Dinkli Türkiye sorunlarının altından Hrant Dinksiz Türkiye’ye nazaran daha kolay kalkardı" dişen Fehmi Koru, Hrant Dink'e sıkılan kurşunu şu şekilde yorumladı:
2007-01-19 15:46:00

Dink'i öldürenin eşgali belirlendi (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=212897)
Hrant Dink'e silahlı saldırıda bulunduğu öne sürülen saldırganın eşgali belirlendi. Saldırganın, 18-19 yaşlarında, kot pantolonlu ve beyaz şapkalı olduğu bildirildi.
2007-01-19 15:37:00

Taha Akyol: Bu kurşun Türkiye'ye sıkıldı (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=212896)
Gazeteci yazar Taha Akyol, Hrant Dink'e yapılan saldırıyı alçakça olarak nitelendirdi ve "Türkiye'ye yapılabilecek en büyük kötülük ancak bu saldırı olabilirdi. Kendini vatansever sanan bir manyak yapmış olabilir" dedi.
2007-01-19 15:34:00

Olay yerinden ilk görüntüler / Video (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=212895)
Saat 15 civarında gazeteden çıkışı sırasında vurularak hayatını kaybeden Hırant Dink'le ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. Polisin olay yerinden 4 kurşun topladığı belirtiliyor.
2007-01-19 15:33:00

Gazeteci Hırant Dink kimdir? (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=212894)
Hrant Dink Ermeni asıllı Türk vatandaşı yazardır. Ekim 2005'de Türk'lüğe hakaretten dolayı 301'den yargılanan ve 6 ay ceza alan Dink Agos Gazetesi Genel Yayın yönetmeniydi...
2007-01-19 15:30:00

En son cümlesi: Son kararınız mı? (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=212893)
Ermeni asıllı Türk vatandaşı Hrant Dink, katledilen son türk gazeteci oldu. Dink'in son yazısı 'tarihin cilvesi' başlığı yayınlanmıştı ve ilginç bir soru ile bitiyordu: Emin misiniz?
2007-01-19 15:23:00

Gazeteci Hırant Dink öldürüldü (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=212892)
Ermeni asıllı gazeteci Hırant Dink, Genel Yayın Müdürlüğü'nü yaptığı Agos Gazetesi girişinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. Polis üç el ateş eden saldırganı arıyor.
2007-01-19 15:10:00

coolank
19.01.2007, 15:59
Martinez'den vazgeçilmedi

Trabzonspor, kaleci Martinez için Sakaryaspor yönetimi ile bir görüşme daha yaptı. Sakaryaspor'un Kolombiyalı kaleci için Musa Büyük, Mustafa ve Jefferson'ı istediği öğrenildi. Teknik direktor Giray Bulak'ın Sakaryaspor'dan ayrılmasıyla bu transferin gerçekleşme şansı da yükseldi.

karayamayman
19.01.2007, 16:01
Toprağı bol olsun. Çok üzüldüm.

Zeki ve ılımlı bir insandı.

Burçak
19.01.2007, 16:05
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Bordo-mavili kulübün dergisine yaptığı açıklamada, ligin ilk yarısında aldıkları sonuçlardan dolayı tüm camia gibi kendisininde memnun olmadığını belirterek, "Bu dönem hep birlikte üzüldük. Ama ligin ikinci yarısında hep söylediğim gibi bizden beklenilen sonuçları alacağımıza tüm kalbimle inanıyorum" dedi.

Pazar günü kendi sahalarında oynayacakları Konyaspor maçı ile Fortis Türkiye Kupası'nda ne kadar iddialı olduklarını göstereceklerini belirten Doğan, şöyle konuştu: "Fortis Türkiye Kupası'nda oynayacağımız Konyaspor maçında ne kadar iddialı olduğumuzu göstereceğiz. Konyaspor müsabakasının ardından zorlu lig maçları başlayacak. İlk maçı Kayserispor ile oynayacağız. Bu bilinçle hazırlanan oyuncularımız hazırlık döneminde oldukça istekli ve gayretli çalışmaları performanslarını da üst seviyeye çıkarttı. Zaman zaman bazı sakatlıklarda yaşadık"

Yeni gelen oyuncularla iyi bir ekip olup Trabzonspor'u iyi günlere taşıyacaklarını ifade eden Ziya Doğan, sözlerini şöyle tamamladı: "Antalya'da çalışma şartlarımız oldukça iyiydi. Otel personelinden antrenman koşullarına kadar her şey yolunda gitti. Sadece bazı oyuncularımız yılbaşı tatili dolayısıyla kampa geç katıldı. Umutlu olduğumuz 2. yarıda tüm Trabzonsporlular ile el ele vererek bizi desteklemesini bekliyoruz."
Ajansspor

Külünkoğlu
19.01.2007, 16:17
Ne Türklere nede Ermenilere yaranabildi. Bu yüzden düşmanı çoktur. Olayın zamanlamasına dikkat derim. Zaten ne demek istediğim anlaşılır. Katil'de 16 yaşında çıkar birilerine mal edilir bitti gitti.

Gündem, Ekonomi,Ab, Irak, Kerkük siz geçin şöyle bir kenara bakıim.

Özgür Öztürk
19.01.2007, 16:18
Hırant Dink gitti, sırada kim var Leon Panos Dabakyanmı ? :mad::mad:

Yazık bu ülkeye yazık....:(

Ayşe Aygün
19.01.2007, 16:20
Gündemi değiştirmenin en iyi yolu buydu.Şimdi uzun süre uğraşırız bu olay üstünde. Arkada kalan olaylarde gelrişir gider.

poetricus
19.01.2007, 16:28
Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşıyor.
Yanıbaşımızda Kerkük'te işler karışık. Bir techih yapmak zorundayız.
Ermeni lobisinin faaliyetler...Avrupa Birliği...Kıbrıs Meselesi...Amerika'nın Menfaatleri... Derin, .ok çok derin devletimizin planları...

Tam zamanında işlenmiş bir cinayet. Gerçek bir komplo asla tespit ve ispat edilemez. Edilebiliyorsa hatalı ve eksiktir.
Hırant Dink sevdiğim biri değildi. Özellikle mahkeme kapılarına düşmesine sebep olan yazıdaki ifadeler yenir yutulur cinsten değildi. İftiralar hakaretler ve aşağılamalarla doluydu. Bazı arkadaşların son derece hüsn-i niyetle ifade ettikleri gibi, ılımlı falan da değildi. Aksine hem içerde hem de dışarıda Türkiye'ye ve Türklüğe karşı kin kusan bir Ermeni ırkçısıydı.

Ama insandı ve insanoğlunun en temel hakkı olan yaşama hakkı vardı. Hiçbir insanın bir diğerini öldürmeye hakkı yoktur ve olmamalıdır da. Fâil ve arkasındaki gizli öznenin bir an önce ortaya çıkarılmasını diliyorum. Belki fail bulunur ama...

Yapabileceğim tek şeyi yapıyorum: Cinayeti nefretle kınıyor, ailesi ve yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Toprağı bol olsun!
Bu ülkemizdeki son cinayet olsun!

Mehmet Fatih Yavuz
19.01.2007, 16:30
Ne Türklere nede Ermenilere yaranabildi. Bu yüzden düşmanı çoktur. Olayın zamanlamasına dikkat derim. Zaten ne demek istediğim anlaşılır. Katil'de 16 yaşında çıkar birilerine mal edilir bitti gitti.

bence en önemlisi ABD kongresinde sözde soykırım ın oylanmasına kısa bir süre kala böyle bir cinayetin işlenmesi.
yazık oldu. kim olursa olsun fikrine ırkına dinine bakarak katledilmesi acı..
katil zaten 18-19 yaşlarında biriymiş.

Faik Yılmaz
19.01.2007, 16:33
muhtemel bir piyondu amabu cinayet başımız açok işler açacak....

faiilerini arıyorsam b cinayetten kim nemalacaksa onlara bakmalıyız....

coolank
19.01.2007, 16:33
sadece tahmin ama sanırım derin devlet işbaşında ....sözlerini bu vatanı bayragı seven birinin kabul etmesi mümkün değildi ama ...........................

ozcan_asanoglu
19.01.2007, 16:35
birazcık diklenmeye çalışan, bunu birazcık aklından geçiren Türkiye'ye, "otur oturduğun yerde bak başına öyle işler açarımki feleğini şaşırırsın" mesajını veren cinayet...

dünyada bu tür işleri yapabilen kaç örgüt/teşkilat var ki? 1 bilemedin 2.....hiç şüphem yok...

Erkan
19.01.2007, 16:48
off boyle adamlarin dirilerinden cok ölulerinden cekiyorsun...

Erman
19.01.2007, 17:03
Aksine hem içerde hem de dışarıda Türkiye'ye ve Türklüğe karşı kin kusan bir Ermeni ırkçısıydı. Ama insandı ve insanoğlunun en temel hakkı olan yaşama hakkı vardı. Hiçbir insanın bir diğerini öldürmeye hakkı yoktur ve olmamalıdır da. Fâil ve arkasındaki gizli öznenin bir an önce ortaya çıkarılmasını diliyorum. Belki fail bulunur ama...

Poetricious Üstad,

Tartisma baslatmak istemiyorum ama Almanya'da iki konferansta canli canli diaspora Ermenilerine karsi Türkiye'yi, hem de güya Türk olan bazilarinin sustugu anlarda can havliyle nasil savunduguna sahit oldum. Küfreden birine de "Sus, köpek! Türkiye benim memleketim, küfredemezsin" diye bagirisina da.

Hakkinda dava acilan o sözlere karsi yaptigi savunmayi okumadiysaniz lütfen bilgi sahibi olmadan düsünce sahibi olmayiniz. O savunmayi lütfen okuyunuz. Nitekim o dava sonucunda yaptigi beyani okuyalim, görelim:

- Hapis yatmak degil ama yillardir dertlerimi sikintilarimi, mutluluklarimi paylastigim Türklere hakaret ettigimin iddia edilmesi ve mahkemece kabul edilmesidir beni kahreden.

Sevgili Hrant,

"Evet biz Ermeniler'in bu topraklarda gözü var, ama söküp götürmek icin degil; gelip bu topragin ta dibine girmek icin!" demistin. Girdin iste o topraga, su catlagini buldu, hep huzurda olursun insallah.

Şahinoğlu
19.01.2007, 17:07
birazcık diklenmeye çalışan, bunu birazcık aklından geçiren Türkiye'ye, "otur oturduğun yerde bak başına öyle işler açarımki feleğini şaşırırsın" mesajını veren cinayet...

dünyada bu tür işleri yapabilen kaç örgüt/teşkilat var ki? 1 bilemedin 2.....hiç şüphem yok...

Bravo Özcan iyi yakaladın Başbakan ABD ye Irak pkk ve Kerkük konusunda rest çekişinin ardından bize oyalanmamız ve uğraşmamız için konu buldu uğraş dur şimdi bi kansız için.

Mehmet Fatih Yavuz
19.01.2007, 17:09
ermeni diasporasının türkiyede en nefret ettiği adamlardan birisidir...
neyse yeri burası değil ama türkiyeye sövdüğüne şahit olmadım. hatta çok yerde en milliyetçiden daha ağır söylemleri vardı.
velev ki aksi olsun..
özgürlüğünü terör e taşımayan biriydi. öldürülmesi kesinlikle skandal.

Emorfo
19.01.2007, 17:17
hayde meydanlara faşizme karşı omuz omuza

çok fena tezgah çok. Bu cinayet bir çok bakımdan çok önemli,
ABD'de sözde soykırım yasa tasarısının temcilsciler meclisinde onaylanacak olması, Irak'ın durumu, PKK sorunu, son yıllara nazaran iç huzurun biraz olsun sağlanışı, Türkiye'de yükselişe geçen Milliyetçiliğin bu cinayetle baskı altına alınması.

Yemeyiz artık başka bi şey var mı?

Murat Hızal
19.01.2007, 17:23
Yine yetkililerden aynı beylik lafları dinleyeceğiz''Bilmemkime sıkılan bu kurşun ülkemize sıkılmıştır,failleri bulunacak,hesap verecekler vs vs''

Yine iki yüzlü batılılar bu saldırılardan kendilerine pay çıkaracaklar.Her zaman ki gibi kanla beslenecekler.

Yıllardır oynanan oyun aynı olmasına rağmen, kendi ülkesini,insanını acımasızca eleştiren dalkavuklar ağızlarından salya saçarak saldırmaya başlayacaklar.

Her şey bu kadar açık olmasına rağmen,ancak üçüncü dünya ülkelerine yakışacak orta oyununun, basit bir figüranı olmaya devam edeceğiz.

Bu da bizim tarafımızdan unutulacak.Basit münferit bir olay ,cinayeti işleyen çocuk tinerciydi zaten deyip geçeceğiz.

Yine dost gözüken düşmanlarımız ülkemizi arka bahçeleri gibi kullanabilecek.''Bizi kızdırmasınlar yoksa çok fena olur''lafından başka bir şey duyamayacağız.

Günlerce açık oturumlar düzenlenecek,iki yüzlü yüzsüzlerimize konuşacak konu doğacak.Etliye sütlüye karışanlar susturulacak.

Susacağız, en fazla kahvehanelerde,okul kantinlerinde, sen kızılsın sen yeşilsin diye birbirimize küfredeceğiz,satırlarla mertlik yapacağız!

hukuk adına, özgürlük adına, demokrasi adına.
batı uygarlığı adına, bizleri bir şafak vakti ipe çektiler.
korkmadan öldük ey halkım, unutma bizi...

Son sözde Uğur Mumcudan olsun.

Ertan 51
19.01.2007, 17:26
gene bi deli kuyuya taş attı tümTürkiye çıkarmaya çalışacak.desertstrom un dediği gibi abd'deki sözde ermeni soykırımının oylanmasına kısa bir süre kala cinayetin işlenmesi manidar.Türkiye Cumhuriyetinin dışında herkezden şüphe edilebilir başta ermeni lobisi ve abd olmak üzere.hiç suçu olmayan bizler ama en çok sıkıntı çekecek olan gene bizler olacağız.

kutoz
19.01.2007, 17:29

Muhtemelen, cinayete karışan silahda Glocak Marka'dır...

Travelair
19.01.2007, 17:37
Toprağı bol olsun. Bizim yabancılar kaçmasınlar şimdi bunlar yanıbaşımızda Ermenistan ile savaşacaklar diye? Olur mu olur. Milletçe çok bahtsızız. Bu bahtsızlığımız da güçsüzlüğümüz yüzünden. Yapanların, yaptıranların elleri kırılsın, bizi dış politikada güçsüz düşürmek isteyenler var. İlişkilerde pek uzakta da değiller

..sen''e..
19.01.2007, 17:41
oynayın bakalım son oyunlarınızı oynayın güzel ülkem düşmanları, sonunuz yakındır oynayın...

Vkgz
19.01.2007, 17:42
çok başımız ağrır bu olaydan

BDiler61
19.01.2007, 17:47
yine basit bir şekilde gündemi değiştirdiler

littlebighorn
19.01.2007, 17:55
Her cinayet gibi bu cinayeti de kınıyorum... Toprağı bol olsun... Umarım yapanlar ve yaptıranlar yakalanıp cezalandırırlar...

Emre7
19.01.2007, 18:01
..........edit.........

poetricus
19.01.2007, 18:39
Poetricious Üstad,

Tartisma baslatmak istemiyorum ama Almanya'da iki konferansta canli canli diaspora Ermenilerine karsi Türkiye'yi, hem de güya Türk olan bazilarinin sustugu anlarda can havliyle nasil savunduguna sahit oldum. Küfreden birine de "Sus, köpek! Türkiye benim memleketim, küfredemezsin" diye bagirisina da.

Hakkinda dava acilan o sözlere karsi yaptigi savunmayi okumadiysaniz lütfen bilgi sahibi olmadan düsünce sahibi olmayiniz. O savunmayi lütfen okuyunuz. Nitekim o dava sonucunda yaptigi beyani okuyalim, görelim:

- Hapis yatmak degil ama yillardir dertlerimi sikintilarimi, mutluluklarimi paylastigim Türklere hakaret ettigimin iddia edilmesi ve mahkemece kabul edilmesidir beni kahreden.

Sevgili Hrant,

"Evet biz Ermeniler'in bu topraklarda gözü var, ama söküp götürmek icin degil; gelip bu topragin ta dibine girmek icin!" demistin. Girdin iste o topraga, su catlagini buldu, hep huzurda olursun insallah.

Özel mesaj gönderdim Sevgili Erman.

poetricus
19.01.2007, 18:41
(...)Uğraş dur şimdi bir kansız için.
Her insan saygıdeğerdir. Biz lutfettiğimiz için değil insan oluşu itibariyle kendisi hakettiği için. Lütfen böyle bir üslup kullanmayalım. Ne bizlere ne de foruma yakışmıyor.

Özer Öztekin
19.01.2007, 18:57
11 Eylül gibi bir bilim kurgu filmini canlı yayınla tüm dünyaya izleten ve dünyayı hipnotize eden bir gizli örgüt için bu olay pek de zor bi olay olmasa gerek.... Tam da Irak , Kerkük vs. derken, (ABD kongresi öncesine denk gelişine dikkat), birileri bize ''Otur oturduğun yerde, bu çöplüğün tek horozu var'' mı demek istiyor acaba?

sümela61
19.01.2007, 19:36
toprağı bol olsun... bunlar nereden buluyorlar bu hakkı kendilerinde?... Ermeni haklarını savunuyormuş da, kılmış da tüymüş de... vay anasını be... demek Türk olmayı biz seçtik, benim hiç haberim yoktu bundan... doğmadan önce ana rahminde bir form getirmişler bize... hangi ırktan doğmak istersin, hangi ten rengi istersin, annen-baban hangi dinden olsun (ve hatta baban belli olsunmu-olmasın mı) gibi sorular varmış meğer bu formda... herkes kendisi tayin etmiş yani yukarda saydığım özellikleri... mesela kör doğanlar kendileri istemişler kör doğmayı...

sonra bunlarla üstünlük taslar olmuşuz... eee, ne de olsa biz seçmişiz...

yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun...

benim çocukluğum Kumkapı'da geçti... ev sahibimiz Ermeni idi (rahmetli Sarkis Amca), karşı komşumuz Rum'du (Rum Amca derdik, oğulları üniversiteye başladığında ben 5-6 yaşlarındayken oğullarının bütün oyuncaklarını abimle bana vermişlerdi), kahvaltı malzemeleri satan esnafımız (biz mezeci derdik) Arnavut'tu, bakkalımız Süryani... aa bir de Madam Teyze'miz vardı, ismini bilmiyorum, biz Madam Teyze derdik... "Mehmet'ime sakın bir şey demeyin" dermiş, annem öyle diyor... hepsi harika insanlardı... aramızda sorun olduğu bir dönem hatırlamıyorum, kaldı ki aynı dine, ırka, renge sahip insanların arasında da sorun yaşanabilmekte...

Allah bu hain cinayeti işleyenlerden bunun hesabını sorsun, asla bu oyuna gelmeyeceğim, Ermeniler de, Rumlar da benim kardeşim... cenaze töreninde yer alıp ruhuna dualar göndereceğim Allah izin verirse...

Eyüphan
19.01.2007, 20:01
Onu bunu bilmem ama "Kardeşlerimi" Karabağda boğazlayan bir milletin uşağına başşağlığı dilemem

zanoylu
19.01.2007, 20:03
işin açıkçası üzüldüm. Ülkemizin şöyle bir zamanda iken bu olayla dikkatleri başka yerlere çekmek ve gündemimi soğutmak istiyorlar veya yakın bir zamanda ABD nin gündemine gelecek sözde ermeni yasasının tanınmasına zemin mi hazırlıyorlar anlamadım.
Gelelim öldürülen şahsa.Öyle medyada anlatıldığı üzere Türk düşmanı olduğu kanısında da değilim.Katıldığı açık oturumları ve tv proğramlarını hep takip edmişimdir.Kendisi hep zamanında Ermeni ve Osmanlı tarafının yaptığı yanlışları ve hataları gündeme taşımıştır.Aylar önce biz bu forumda Fransız ürünlerine protesto yapalımı tartışıyorken kendiside bu kanun Fransada çıkarsa ertesi gün gider orada Türkler soykırım Yapmamıştır deme cesaretinide göstermiştir.
Ermeni ismini telafuz ederken hemen hemen herkesin aklına gelenler acılar,eziyetler,katliyamlar....vs doğrudur katılıyorum da.
...Ama konu Hrant Dink olunca bu şekilde bir ölümü hak etmiyordu derim...Yazık

Mehmet Fatih Yavuz
19.01.2007, 20:05
ayrım yaparken şu milletten bu milletten diye ayırmamaktır bildiğim geleneğimiz.
işimiz iyiyi kötüden ayırmaktır.

insanları seçemeyecekleri şeylerden dolayı suçlamak bebeği doğuştan günahkâr saymaktan farksız.

sümela61
19.01.2007, 20:06
aklıma Sezen'in bir şarkısından bir bölüm geldi:

"masum değiliz, hiç birimiz..."

Eyüphan
19.01.2007, 20:13
hiçbirimiz masum değiliz. Ama biz de katil değiliz

Erman
19.01.2007, 20:34
Onu bunu bilmem ama "Kardeşlerimi" Karabağda boğazlayan bir milletin uşağına başşağlığı dilemem

Eyüphan,

Hrant Dink bir Türkiye Cumhuriyeti vatandasiydi ve bunla gurur duyuyordu. Sen, Almanya'da yasayan Türklere biri "onu bunu kesen milletin usaklari" dese, ne tepki verirdin? Böyle okuyunca nasil, güzel gözüküyor mu yazdiklarin? Her seyden önce "insan" kimligini öne cikaracaksin.

Bir de H. Dink, Karabag konusunda onca yazi yazdi, bunlarin birini dahi okudun mu? Onun nasil eletiriler getirdigini bilir misin?

Bir "insan" hunharca katledildi. Onun tasla tutturulmis kagitlar altinda, iki pabucunun gözüktügü resim seni hic üzmüyor mu? Icinden gercekten de "topragi bol olsun, yazik" demiyor musun?

Lütfen...

A.Alper
19.01.2007, 20:39
önemli olan kimin yaptığı değil bu olaydan kimin yarar gördüğüdür...

Ayşe Aygün
19.01.2007, 20:40
Hoşgörülü bir İmparatorluğun Torunları olmamıza rağmen biz aynı hoşgörüyü gösteremiyoruz.Ölen kim olursa olsun onun cezasını vermek veya yargılamak bize düşmez.Din, dil,ırk ayrımı yapmak Türk toplumuna yakışmaz.Bu olayın TC alaksı olmadığını gündemin değiştrilmek için yapıldığını herkes anladı. o zaman Trabzonda yaşayan rum komuşlarımızı , balatta yaşayan ermeni konşularımızda vuralım.Olayı siyası yönden neden ele alıyoruz ki hep.zaten bunu yaptıranların istediğide bu.Siaysı yönden ele alıp ortalığı karıştırmak.Çıkarı olanların istediğini alması.

Cabri61
19.01.2007, 20:42
Sakaryaspor Kulübü Onursal Başkanı Aziz Duran, Sakaryaspor’u satın aldıkları fiyata vermeye hazır olduklarını belirterek, “Sözde Sakaryaspor sevdalısı olarak ortalıkta dolaşanlara açık teklif sunuyorum. Gelin bu takımı devralın ve bu iş nasıl yapılırmış, hem bize hem de kamuoyuna gösterme fırsatı bulun” dedi.
Duran, yaptığı yazılı açıklamada, Sakaryaspor’un deprem sonrası zor durumda iken, belediyenin sahip çıkmasıyla ayakta kaldığını belirtti. Sakarya ile ilgisi olmayan şehir dışındaki bir şirkete satılan kulübün, yeniden bu şehre kazandırıldığını kaydeden Duran, açıklamasında şunlara yer verdi: “Kulübü devraldığımız günden bu güne kadar ya 2. Lig A kategorisinde üst sıralarda ya da Süper Ligde yer aldık. Sakaryaspor’u şehrin ortak bir değeri olarak gördük ve tüm enerjimizle, bu ortak değerimizin başarısı için mücadele ettik. Sakaryaspor’u hiçbir zaman siyasete alet etmedik. Sakaryaspor sebebiyle hiçbir zaman hiçbir siyasi beklenti içine girmedik. Sakaryaspor’un iyi gününde de kötü gününde de yanında olduk. Fakat, Sakaryaspor’u önce il dışına satıp, sonra anahtarı bizim önümüze koyduranlar ellerini hiçbir zaman taşın altına koymayıp
oturdukları yerden birilerine suflörlük yaptılar ve bizleri eleştirdiler.”
Kanun gereği, belediye başkanlarının kulüp başkanı olmasının yasak olduğunu hatırlatan Duran, buna rağmen mücadeleye devam ettirdiklerini bildirerek açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Sözde Sakaryaspor sevdalısı olarak ortalıkta dolaşanlara açık teklif sunuyorum. Gelin bu takımı devralın ve bu iş nasıl yapılırmış hem bize hem de kamuoyuna gösterme fırsatı bulun.”

Kaya
19.01.2007, 20:47
toprağı bol olsun... bunlar nereden buluyorlar bu hakkı kendilerinde?... Ermeni haklarını savunuyormuş da, kılmış da tüymüş de... vay anasını be... demek Türk olmayı biz seçtik, benim hiç haberim yoktu bundan... doğmadan önce ana rahminde bir form getirmişler bize... hangi ırktan doğmak istersin, hangi ten rengi istersin, annen-baban hangi dinden olsun (ve hatta baban belli olsunmu-olmasın mı) gibi sorular varmış meğer bu formda... herkes kendisi tayin etmiş yani yukarda saydığım özellikleri... mesela kör doğanlar kendileri istemişler kör doğmayı...

sonra bunlarla üstünlük taslar olmuşuz... eee, ne de olsa biz seçmişiz...

yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun...

benim çocukluğum Kumkapı'da geçti... ev sahibimiz Ermeni idi (rahmetli Sarkis Amca), karşı komşumuz Rum'du (Rum Amca derdik, oğulları üniversiteye başladığında ben 5-6 yaşlarındayken oğullarının bütün oyuncaklarını abimle bana vermişlerdi), kahvaltı malzemeleri satan esnafımız (biz mezeci derdik) Arnavut'tu, bakkalımız Süryani... aa bir de Madam Teyze'miz vardı, ismini bilmiyorum, biz Madam Teyze derdik... "Mehmet'ime sakın bir şey demeyin" dermiş, annem öyle diyor... hepsi harika insanlardı... aramızda sorun olduğu bir dönem hatırlamıyorum, kaldı ki aynı dine, ırka, renge sahip insanların arasında da sorun yaşanabilmekte...

Allah bu hain cinayeti işleyenlerden bunun hesabını sorsun, asla bu oyuna gelmeyeceğim, Ermeniler de, Rumlar da benim kardeşim... cenaze töreninde yer alıp ruhuna dualar göndereceğim Allah izin verirse...

Evet, belki Türk ve Müslüman doğmayı biz kendimiz seçemedik fakat böyle olduğu için Yüce Allah'a sonsuz şükür ediyorum ve herkes etmek zorundadır. Bunun herkes kıymetini bilsin, bilmeye çalışsın.

Sloganvari konuşmak istemem ama Türk milletinin dostu ve kardeşi olamayacağı açıktır. Olacaksa kardeşim "müslümandır". Rumlar mı bizim kardeşimiz olacak. Pkk eğitim kamplarının hesabını versinler önce.

Arkadaşlar bir gazeteci/yazar öldürüldü. Yazık ve günah. Bu işten Türkiye'nin zarar göreceği açıktır ve %99 bu nedenle yapıldığı ortadır. Gündem sözde soykırım saçmalığı ile bu kadar gergin iken bu olay iyi olmadı. Olay bundan ibaret.

Ömer SEVİNÇ
19.01.2007, 21:02
Evet, belki Türk ve Müslüman doğmayı biz kendimiz seçemedik fakat böyle olduğu için Yüce Allah'a sonsuz şükür ediyorum ve herkes etmek zorundadır. Bunun herkesin kıymetini bilsin, bilmeye çalışsın.

Sloganvari konuşmak istemem ama Türk milletinin dostu ve kardeşi olamayacağı açıktır. Olacaksa kardeşim "müslümandır". Rumlar mı bizim kardeşimiz olacak. Pkk eğitim kamplarının hesabını versinler önce.

Arkadaşlar bir gazeteci/yazar öldürüldü. Yazık ve günah. Bu işten Türkiye'nin zarar göreceği açıktır ve %99 bu nedenle yapıldığı ortadır. Gündem sözde soykırım saçmalığı ile bu kadar gergin iken bu olay iyi olmadı. Olay bundan ibaret.

uzun uzun yazmayayım. Aynen katılmaktayım.

Claret&Blue
19.01.2007, 21:02
Hangi Müslüman?

Sinada Binlerce Türk Askerini öldüren Müslüman mı?
Yoksa
Arap yarım adasında bir yüzün ingilizlere savaşırken sırtına hançerini saplayan Müslüman mı?
Yoksa
Bekaa da Lübnanda Kamplarda 60 ların TKPML-Devsol-Dhkpc Örgütlerini besleyen Müslüman mı?
Yada
35 bin kişinin katilini villalarda besleyen güney komşu Müslüman mı?

Yoksa
250 bin kişilik bir mahalle kadar ve sadece senin tanıdığın bir ülkeyi tanımamak için bin dereden su getiren 1.5 milyar müslüman ve 400 milyon Türk-Müslüman mı?

Kardeşleriniz Hangi Müslümanlar

Devletlerin Dış politikada Dostları Kardeşleri Yoktur
Sadece Çıkarları vardır

Şu iki gündür Nazım hikmet ve Hrank Dinke karşı başlatılan Kin kusmaları Esefle Seyrediyorum
4000 bin yıllık şehrin kültürünün
Azınlık Yaşamın En büyük coğrafyasının Vucuda erdiği bir şehrin futbol takımının konuşulduğu ortamlara bu tarz kin ve nefret dolu mesajları hiç yakıştırmıyor ve esefle kınıyorum!

Enes Berfin
19.01.2007, 21:05
FEYENOORD UEFA'DAN İHRAÇ EDİLDİ!

UEFA Kupası'nda Tottenham ile çeyrek final mücadelesi verecek olan Feyenoord'a Nancy ile oynanan grup maçında çıkan olayların faturası ağır oldu.. UEFA, kupadan ihraç ettiği Hollanda ekibine, 200 bin İsviçre frangı para cezası da verdi...

Feyenoord'a 30 Kasım'da UEFA Kupası Nancy ile deplasmanda oynanan maçta taraftarların çıkardığı olaylar ağır fatura getirdi.
Maçta Feyenoord taraftarları sahaya inmiş, polis, olayları biber gazı kullanarak güçlükle önlemişti

UEFA, İngiltere'nin Tottenham takımı ile çeyrek final mücadelesi yapacak olan Hollanda takımını kupadan ihraç ederken, 200 bin İsviçre frangı para cezası da verdi.

Bu gelişmenin ardından Tottenham ya doğrudan yarı finale yükselecek ya da Feyenoord'un grubunda 4. olan Wisla Krakow ile yarı final mücadelesi verecek. Bu konuda kararı UEFA Komitesi verecek.

Ayrıca Feyenoordlu yöneticiler CAS'a gideceklerini ve karara itirazda bulunacaklarını açıkladılar.

Kaynak: http://www.ajansspor.com/haber/166108
:eek:

Rıza ÇOLAK
19.01.2007, 21:08
[quote=sümela61;612841]

benim çocukluğum Kumkapı'da geçti...

[quote]

Vay beaaa Kumkapı demek üsdat...
2 yılım geçti orada ve işim gereği sokak sokak biliyom
yeri değil ama ismini duyunca dayanamadım
Bu arada her zaman dediğim gibi aslolan İNSAN HAYATIdır. İnsan hayatına SAVAŞ hali hariç nasıl ve ne şekilde kast eden varsa Allah onu Kahrı Perişan etsin

Lapina
19.01.2007, 21:14
Evet Kaya kardeşimizinde dediği gibi olay bundan ibarettir.Bir arkadaşımızda yazmış yukarıda affettsin alıntı yapamadım , rumuzuda kalmadı aklımda.Bu olaydan kimin yarar sağlayacağı önemli.

Türk vatandaşıda olsa şahsım adına ''Bu ülke içinin canını toprağa sermiş , kanını Ay - Yildiza renk yapmış şehitlerimizin ruhlarının rahat olması için başsağlığı bile dilemem.'' Sadece ülkemiz adına kötü bir intibadır.

EmrahYalçınalp
19.01.2007, 21:17
Arkadaşlar yavaş yavaş Trabzonspor'la ilgili son dakika haberlerine kayalım mı?

(Konunun Trabzonspor'dan çok daha önemli olduğunu düşünüyorum ama bu platform bunun için yok ki. En azından bu başlığı rahat bırakıp serbest kürsüde ilgili bir başlığı kullansak??? )

Lapina
19.01.2007, 21:18
Arkadaşlar yavaş yavaş Trabzonspor'la ilgili son dakika haberlerine kayalım mı?

(Konunun Trabzonspor'dan çok daha önemli olduğunu düşünüyorum ama bu platform bunun için yok ki. En azından bu başlığı rahat bırakıp serbest kürsüde ilgili bir başlığı kullansak??? )
Bencede .. Bizim tek derdimiz bu olsun bu ara..Yeri geldi mi Bordo-Mavi ye gönül verenler bu ülke için en iyisini yapar.

:tsbayrak:

Ayşe Aygün
19.01.2007, 21:38
Türkün Türkten başka Dostu yoktur. Ne başak müslumanlar nede diğer din mensupları. Biz hepsiyle tarihte karşılaştık nasıl davrandıklarını gördük. Dostuda düşmanıda.

tiredman
19.01.2007, 21:40
sayın dostum.sen Allaha sipariş mi verdin de türk anne babadan doğdun.ırkçılığın her türlüsünü yüce dinimiz yasak etmiştir.elbette tarihteki kahramanlıklarımızla bizler asil bir milletiz ve osmanlıda bize en sadık millet ermenilerdi.ermeni milletini bir türk olarak sevmiyorum ama iyi ahlaklı bir ermeni kötü ahlaklı bir türkten daha üstündür.tırcılara sorun bakın ermenistan topraklarına girince oh rüşvet ve gasp tehkilemiz yok deyip derin bir oh çekerler.en büyük sıkıntıyıda türk dediğimiz azerbaycanda çekerler.burda tabi ermeni dostu gibi görünmek istemem.ben osmanlıyım türküm.kanım canım herşeyim ama

Mehmet Fatih Yavuz
19.01.2007, 21:48
aynen katılıyorum...
türk ve müslüman olarak bu dünyaya gelmemize şükretmemiz tabii ki lazım.
onur duyarım hem damarımdaki kandan hem de yüreğimdeki islamdan.
lakin yüreğinize koyduğunuz dinin yasak ettiği ırkçılık tuzağına düşüyoruz.
iyi ve kötü var. doğru var yanlış var. güzel var çirkin var.
bunlar birbirine zıt kavramlar.
ayırt edilirler.
ama insan ayırt edilmez.iyi insan-kötü insan ayırt edilir.
herkesi turnusol kağıdı ile birbirinden ayırmaya çalışmak bu memlekete yapılacak en büyük ihanet. anadolu binlerce yıldır farklı ırktan insanları barış içinde yaşatmış.
sağında solunda küçücük kıvılcımlarla parlayan ayrımcılık, bu topraklarda görülmedi.
trabzon gibi rumca konuşanların dahi olduğu(ben de bilirim çaykaralıım), milliyetçiliğin devlete itaat olduğu bir memleketin güzel insanlarının bu tuzağa düşmesine cidden üzülürüm.

tiredman
19.01.2007, 21:58
trabzonsporda sessizlik hakim.en ufak bir haber yaprağı dahi kımıldamıyor.fırtına öncesi sessizlik ola bu umarız

Vkgz
19.01.2007, 22:00
bayagı dalgalı gunler yasadık hoca dinlenelim biraz yani :)

Ömer SEVİNÇ
19.01.2007, 22:03
trabzonsporda sessizlik hakim.en ufak bir haber yaprağı dahi kımıldamıyor.fırtına öncesi sessizlik ola bu umarız

Valla fırtınayı Pazar günü yaşayacağız gibi geliyor bana ama hadi hayırlısı...

mahmuter61
19.01.2007, 22:16
Trabzonsporla ilgili bir forum bir anda ermeni yanlısı foruma döndü!!Vah vah ya bu soytarılar bu güne kadar öldürdükleri TÜRK lerin özellikle diplomatlarımızın hesabını versinler!Gerçi büyük hesap aşağıda versin hesapları iyi adamsa yırtar.Banane ya elin !!!Bana Trabzonsporun başarısı lazım.O kadar...

Ömer SEVİNÇ
19.01.2007, 22:17
Trabzonsporla ilgili bir forum bir anda ermeni yanlısı foruma döndü!!Vah vah ya bu soytarılar bu güne kadar öldürdükleri TÜRK lerin özellikle diplomatlarımızın hesabını versinler!Gerçi büyük hesap aşağıda versin hesapları iyi adamsa yırtar.Banane ya elin pis ermenisinden!!!Bana Trabzonsporun başarısı lazım.O kadar...

O kadar sert konuşma be hocam. Ben de günahım kadar sevmem onları ama yine de saygı duymak gerekir.

Enes Berfin
19.01.2007, 22:18
Trabzonsporla ilgili bir forum bir anda ermeni yanlısı foruma döndü!!Vah vah ya bu soytarılar bu güne kadar öldürdükleri TÜRK lerin özellikle diplomatlarımızın hesabını versinler!Gerçi büyük hesap aşağıda versin hesapları iyi adamsa yırtar.Banane ya elin pis ermenisinden!!!Bana Trabzonsporun başarısı lazım.O kadar...

Evet haklisin konu uzadikca uzadi, trabzonumuzla ilgili haberlerle devam etsek iyi olacak.

EmrahYalçınalp
19.01.2007, 22:29
Konu uzarsa ilgili tüm mesajlar silinecektir, bilgilerinize...

Eyüphan
19.01.2007, 22:30
Eyüphan,

Hrant Dink bir Türkiye Cumhuriyeti vatandasiydi ve bunla gurur duyuyordu. Sen, Almanya'da yasayan Türklere biri "onu bunu kesen milletin usaklari" dese, ne tepki verirdin? Böyle okuyunca nasil, güzel gözüküyor mu yazdiklarin? Her seyden önce "insan" kimligini öne cikaracaksin.

Bir de H. Dink, Karabag konusunda onca yazi yazdi, bunlarin birini dahi okudun mu? Onun nasil eletiriler getirdigini bilir misin?

Bir "insan" hunharca katledildi. Onun tasla tutturulmis kagitlar altinda, iki pabucunun gözüktügü resim seni hic üzmüyor mu? Icinden gercekten de "topragi bol olsun, yazik" demiyor musun?

Lütfen...

Bence gayet hoş gözüküyo söylemlerim. İçimde bir nebze bile acı hissi uyanmadı ne yalan söyleyeyim

Şahinoğlu
19.01.2007, 22:31
[QUOTE=Poetricus;612765]Her insan saygıdeğerdir. Biz lutfettiğimiz için değil insan oluşu itibariyle kendisi hakettiği için. Lütfen böyle bir üslup kullanmayalım. Ne bizlere ne de foruma yakışmıyor.[/Q

Hrant Dink benim ülkem için bu ülkede binlerce ermeni katledilerek soykırıma uğramıştır diyecek benim atalarıma katil yakıştırması yapacak bununda adı özgür düşünce olacak bazı arkadaşlarda burda Nazım Hikmet'le filan bir tutmuş Hırat Dink'i pes yani , aynı Hrant Dink doğuda köylerde insanlar ölürken nerdeydi bunlardan bahsettimi hayır Orhan Pamuk o kadar insanımız ölürken kürtler ve pkk bu kadar insanımız öldürdü dedimi hayır, en ucuz kahramanlık örneği ekmeğini yediğin yere ihanet etmek onu kötülemek va aşşağlamaktır böyle yaparak çabuk meşhur olursun düşmanlarında bu insanları alır kendi himayesine ve sana karşı kullanır , öldüğü için hiç üzülmedim fakat öldürenlerde kendisinin çok güvendiği insanlar olduğu için gene bize 1 gol daha atmış bulundular , böyle kansızlara acıycak ne duygu ne üslup bende yok kardeş kusura bakma.

muharrem demirc
19.01.2007, 22:45
arkadaşlar şu jefferson'a kalsın diyenlerin aklından zorumu var Allah aşkına! Yahu bizde takas yapılacak sürüyle adam var verin bir kaç tanesini alın Martinezi... Buna karşı çıkanlar nasıl futbol izliyor, Trabzonspor'u nerde görüyor? Musa, Mustafa, Fatih Akyel, Ferhat, Feridun, Enis, Ufukhan, Murat Ocak bunların hiçbiri Trabzonsporda oynayacak adam değiller. Bizim formayı bu kadar ucuzlatmayalım. Bu kadar sıradan futbolcuları ne yapacağız. Martinezi Sakarya verirse bu saydıklarımdan istediklerini seçmelerine izin vererek almalıyız. Jefferson kaleci değildir saatli bombadır, kalsın diyenler Trabzonsporluluklarını bir daha düşünsünler lütfen...İyi geceler...

volkanferhan
19.01.2007, 23:16
arkadaşlar şu jefferson'a kalsın diyenlerin aklından zorumu var Allah aşkına! Yahu bizde takas yapılacak sürüyle adam var verin bir kaç tanesini alın Martinezi... Buna karşı çıkanlar nasıl futbol izliyor, Trabzonspor'u nerde görüyor? Musa, Mustafa, Fatih Akyel, Ferhat, Feridun, Enis, Ufukhan, Murat Ocak bunların hiçbiri Trabzonsporda oynayacak adam değiller. Bizim formayı bu kadar ucuzlatmayalım. Bu kadar sıradan futbolcuları ne yapacağız. Martinezi Sakarya verirse bu saydıklarımdan istediklerini seçmelerine izin vererek almalıyız. Jefferson kaleci değildir saatli bombadır, kalsın diyenler Trabzonsporluluklarını bir daha düşünsünler lütfen...İyi geceler...

bir kaleci hakkındaki yorular nedeniyle kimsenin TRABZONSPOR luluğunu sorguluyamassın...
ayrıca enis feridun ufukhan hariç diğerleri takasta kullanılmalıdır..

Enes Berfin
19.01.2007, 23:22
Türkiye Kupasi'nda bugün:

Karsiyaka 0 : 2 (http://www4.soccerstand.com/goals.php?f=23) Kayserispor

Bursasspor 2 : 4 (http://www4.soccerstand.com/goals.php?f=22) Erciyesspor

Enes Berfin
19.01.2007, 23:24
bir kaleci hakkındaki yorular nedeniyle kimsenin TRABZONSPOR luluğunu sorguluyamassın...
ayrıca enis feridun ufukhan hariç diğerleri takasta kullanılmalıdır..

Aynen Volkan abi
sana katiliyorum.

zanoylu
19.01.2007, 23:32
[QUOTE=Poetricus;612765]Her insan saygıdeğerdir. Biz lutfettiğimiz için değil insan oluşu itibariyle kendisi hakettiği için. Lütfen böyle bir üslup kullanmayalım. Ne bizlere ne de foruma yakışmıyor.[/Q

Hrant Dink benim ülkem için bu ülkede binlerce ermeni katledilerek soykırıma uğramıştır diyecek benim atalarıma katil yakıştırması yapacak bununda adı özgür düşünce olacak bazı arkadaşlarda burda Nazım Hikmet'le filan bir tutmuş Hırat Dink'i pes yani , aynı Hrant Dink doğuda köylerde insanlar ölürken nerdeydi bunlardan bahsettimi hayır Orhan Pamuk o kadar insanımız ölürken kürtler ve pkk bu kadar insanımız öldürdü dedimi hayır, en ucuz kahramanlık örneği ekmeğini yediğin yere ihanet etmek onu kötülemek va aşşağlamaktır böyle yaparak çabuk meşhur olursun düşmanlarında bu insanları alır kendi himayesine ve sana karşı kullanır , öldüğü için hiç üzülmedim fakat öldürenlerde kendisinin çok güvendiği insanlar olduğu için gene bize 1 gol daha atmış bulundular , böyle kansızlara acıycak ne duygu ne üslup bende yok kardeş kusura bakma.
Kardeş şimdi bize adamın avukatlığını yapma pozisyonuna sokma ama yanlış konuşuyorsun.Bu zat Ermenilerin şuralarda türkleri katlettiğinide söyledi karabağa girilerek yanlış yapıldığınıda belirtti,Fransızların soykırım yasasını meslise sunmalarınıda ikiyüzlülük veyobazlık olarak yorumladı bunları bizzat ben duydumBir ermeni olarak daha ne yapabilirdi merak ediyorum.Düşünsene sen bir Türkün bu ülke insanları bilmem şu kadar ermeniyi katletmişti ve ermenistan topraklarını zorla zaptetmiştir dediğini.Bu adamda onu yaptı.Bu gibi insanların varlığı Türkiyenin elini kuvvetlendirir.Haaa Osmalıda şu şu yanlışları yapmıştır dedi buda var.
Yani olaylara tek yönlü bakmayalım sırf bir ermeni olması insan olmadığı manasına gelmez.Bu izah etmeye çalışyım.

ozturk
20.01.2007, 00:15
boşverin siyaseti :) Trabzonspora bakın siz...

tamuğ yamtar
20.01.2007, 02:53
Jardel Kıbrıs Rum Kesimi'nde!
G.Saray'ın eski golcüsü Jardel, Anorthosis'le 5 aylık sözleşme imzaladı.

Brezilyalı yıldız, en az 10 gol atıp takımı şampiyon yapmak istediğini söyledi. Jardel, 2000'deki Süper Kupa finalinde R.Madrid'e 2 gol atıp Cimbom'a kupayı getirmişti.

Vkgz
20.01.2007, 02:55
arkkadaşlar bu konuları konuşalım ama serbestte konusalım bence

tamuğ yamtar
20.01.2007, 03:37
http://image.haber3.com/spor3/haber/44314.jpg

Trabzon'a yeni sponsor !
Trabzonspor, Inter Global Kargo Ticaret'le sponsorluk sözleşmesi imzaladı.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret'ten İMKB'ye gönderilen açıklamada, Inter Global Kargo Ticaret'le yıl sonuna kadar sürecek bir sponsorluk sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

tamuğ yamtar
20.01.2007, 03:40
http://image.haber3.com/spor3/haber/44955.jpg
Yattara şov başlıyor!

13 maçta yer alamayan Gineli golcü 147 gün sonra sahaya çıkmış olacak.

Trabzonspor taraftarına Yattara müjdesi. İlk yarıda sakatlanarak ameliyat olan ve uzun süredir sahalardan uzak kalan Yattara, Konyaspor maçi ile sahalara dönüyor. Hafta içinde ameliyat bölgesinde hafif ödem oluşan İbrahima Yattara için doktorlar "Oynar" raporu verdi. Teknik direktör Ziya Doğan'ın dünkü çalışmadaki performansını beğendiği Gine'liye Konya
maçında forma vermesi bekleniyor.

DOĞAN'A BAĞLI

Ligin 4. haftasındaki Denizlispor maçından sonra kasıklarında yırtık ve kanama tespit edildiği için ameliyat olan Gineli futbolcu, Konyaspor maçında hocası Ziya Doğan'ın oynatması halinde 147 gün sonra forma şansı bulacak. En son 27 Ağustos'da forma giyen Yattara, 13 lig maçında bordo-mavili takımda yer alamadı.

Hüseyin Çümen
20.01.2007, 04:28
Haydi gel benimle ol, yeniden Şampiyon ol
Gülelim seninle o İstanbul'a
Hasret dolu yılları silelim birer birer
Gün olur geri döner güzel günler

Ölümüne bir sevda bu duysun tüm dünya bunu
Ne Fener'i ne Cimbom'u, sevdik biz Trabzon'u
Ne zaman gelecek bu büyük hasretliğin sonu
Görelim seni Türkiye'nin şampiyonu

Kolay mı göğüs germek her derde senelerce?
Kolay mı sabahlamak uykusuz gecelerce?
Kolay mı şampiyonluk görmeden ölmek sence?
Kolay mı Trabzon'um kolay mı söyle?

Bu şehir senle yatıp kalkıyor
23 yıldır senden tek şey istiyor
Bordoyla mavi kefenim olsun
Trabzon'um bu sene şampiyon olsun

Kalbim senden, senden vazgeçmeyecek
Korkma içimde aşkın hiç bitmeyecek
Bu büyük aşk sonsuza dek sürecek
Elbet bir gün şampiyonluk gelecek

Yemin edin, yemin edin
Bu sene şampiyonluğa
Sabredemez bu taraftar
Bekleyemez bir yıl daha

Denizin kenarında, yağmur altında
Yürürken sokakta gün batımında
Kafamı yastığa her koyuşumda
Aklımdaki tek şey sensin Trabzon

Hani ağlar ya insan derdi olur da
Hani güler ya insan mutluluğunda
Dertlendiren de sensin mutlu yapan da
Aklımdaki tek şey sensin Trabzon

ErayAkyüz
20.01.2007, 09:06
Erkan'ı veremeyiz

Trabzonspor'un Gençlerbirliği'nden savunma oyuncusu Erkan'ı da istemesi Başkent ekibinin hocası Mesut Bakkal'ı kızdırdı. Bakkal "İki oyuncu verdik. OIanlardan etkilenmeyiz ama Erkan'ı da verirsek savunmada büyük sıkıntı çekeriz. Erkan'ın verilmesi mümkün değil" diye konuştu.

ErayAkyüz
20.01.2007, 09:08
Haber Tarihi : 2007-01-20
SAKATLANIRSAM PARA VERMEYİN!
Trabzonspor?un yeni transferi Risp, yöneticiler ile yaptığı pazarlıklar esnasında söylediği "İsterseniz sözleşmeme 'sakatlanırsa para alamaz' maddesini koyun" sözü ile takdir topladı. Risp, profesyonel futbolcu olarak çıkıp sahada işini yapmak zorunda olduğunu belirtirken, "Bu nedenle güçlü olup kendime bakmak zorundayım. Bugüne kadar da böyle yaptım. Aldığım paranın karşılığını sahada vereceğim. İsterseniz, sözlememe sakatlanırsa para alamaz? maddesini de koyun" teklifini yaptı. Yönetim ise bu teklifi geri çevirdi.

Ertan 51
20.01.2007, 10:10
risp hakkında düşünceler hep olumlu yönde inşallah kupa maçında konyaya karşıda iyi oynar ve 2.yarıya moralli başlarız.

macka61
20.01.2007, 10:51
inşallah ladeş ve yulardaki slogan süper stadda hep bir ağızdan söylesek süper olur

Bahtiyar
20.01.2007, 11:25
bugün posta gazetesinde sayitoğlu demişki iki maç sonra ziyanın ne olcağı belli değil.
aslanım sayitoğlu. bunu tekmele peşinden kendinde git.

kutoz
20.01.2007, 11:44
Erkan'ı veremeyiz

Trabzonspor'un Gençlerbirliği'nden savunma oyuncusu Erkan'ı da istemesi Başkent ekibinin hocası Mesut Bakkal'ı kızdırdı. Bakkal "İki oyuncu verdik. OIanlardan etkilenmeyiz ama Erkan'ı da verirsek savunmada büyük sıkıntı çekeriz. Erkan'ın verilmesi mümkün değil" diye konuştu.

İki gündür Karadeniz gazeteside Erkan ile anlaşma sağlandığından bahsediyor. Aşağıdaki habede, bugünki Karadeniz'den...

ERKAN İLE KAPANIYOR
1 TRİLYON İSTEDİ
Trabzonspor, Erkan için G.Birliği ile anlaşırken, oyuncu ile pazarlıklarla ufak pürüzlerin kaldığı belirtildi. 400 bin EURO'ya Başkent ekibi ile anlaşan Trabzonspor, yıllık 1 trilyon isteyen Erkan'a 650 milyar önerdi. Erkan'ın kupadaki Konya maçına yetişemeyeceği için yönetim, gelecek hafta oyuncunun da işini bitirip, imzaya Trabzon'a getirmek amacında.

marcelinhos100
20.01.2007, 11:52
Kaptan Cimşir’e Rusya’dan teklif

Trabzonspor kaptanı ve milli takımın değişmezlerinden Hüseyin Cimşir’e Rusya’nın Robin Kazan takımından resmi teklif geldi. Fatih Tekke’nin sezon başında Zenit takımına transferinden sonra bu kez de Ruslar kaptan Hüseyin Cimşir’e talip oldu. Aynı ülkenin Robin Kazan takımının yaptığı 3 buçuk milyon euroluk transfer teklifine Bordo-Mavililer olumsuz cevap verdi . Rus ekibinin menajerleri araya sokmadan yaptığı teklif, önceki gün Trabzonspor Kulübü’ne ulaştı. Ancak Trabzonspor yönetimi Ruslar’a, “Satış listemizde Hüseyin yok” cevabını verdi. Bu arada Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana’nın da Hüseyin’in mutlaka transfer edilmesi yönünde Siyah-Beyazlı yöneticilere rapor verdiği de öğrenildi.

yalan yazda bu kadar da degil

Travelair
20.01.2007, 11:53
Çözmek için gelmiştim’
Trabzonspor’un bir türlü elinden çıkaramadığı ve son dönemin en büyük sorunlarından biri haline gelen Fabiano Eller, Brezilya basınına yönetimi hedef alan, zehir zemberek açıklamalar yaptı. Futbola mutlaka ülkesinde devam etmek istediğini belirterek konuşmasına başlayan tecrübeli savunma oyuncusu, gündeme gelen Atletico Madrid ilişkisinin de kendisi açısından gerçeği yansıtmadığını belirtti. “Türkiye’ye sorunları çözmek için geldim ve kolaylık sözü aldım ama durum ortada” diyen Eller, “Başkanla sadece bir kez görüşebildik, sonucunu merakla bekliyorum” ifadesini kullandı.

‘Fiyat hep katlandı’
İlk etapta kendisine 1 milyon dolar getirmesi halinde serbest kalabileceğinin söylendiğini vurgulayan Sambacı, kiralık olarak forma giydiği Internacional’in bu yönde büyük aşama kaydettiğini ileri sürdü. Brezilya kulübünün istenen rakama kadar çıktığını iddia eden Eller, “Sonra fiyat birden bire 1.2 milyona, ardından da 1.6 milyona çıktı. Internacional bu paraları da kabul etmek üzereyken, rakam bu kez 2.2 milyon Euro gibi çok üst düzey bir noktaya taşındı. Dolayısıyla da bir hafta içerisinde her şey birbirine karıştı” açıklamasını yaptı.

‘Kaderimle oynuyorlar’
Şu an itibarıyla Euro ya da dolar hesabı yapmadığını, bir an önce Trabzonspor’dan ayrılmak istediğini kaydeden Fabiano Eller, şunları söyledi: “Kaderimle oynuyorlar. Başkanımız ile yaptığım görüşmenin olumlu sonuçlanmasını ve bana da anlayış gösterilmesini bekliyorum. Bu sorun çözülene kadar Türkiye’de kalacağım. Zaten sadece bir günlüğüne gündemdeki kulüp Atletico Madrid’in teklifini dinlemek için İspanya’ya gidip geri dönmüştüm. Bunun dışındaki söylemler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.”

Evren ALANLI

Travelair
20.01.2007, 11:57
Kim ne kazanıyor?

Inamoto: 200 bin dolar (280 bin YTL)
Tomas:1.4 milyon Euro (2 milyon 590 bin YTL
Song: 1.4 milyon Euro (2 milyon 590 bin YTL
Mondragon: 1 milyon dolar (1 milyon 400 bin YTL)
Orhan AK: 400 bin Euro (740 bin YTL)
Cihan:400 bin Euro (740 bin YTL)
Sabri:400 bin Euro (740 bin YTL)
Arda :350 bin YTL
Hakan Şükür: 1 milyon dolar
Ümit: 800 bin €
Necati: 900 bin €

------

Bizimkilerden pek farkları yok. Hatta yedeklerimiz daha pahalıdır muhtemelen

GeZeGeN
20.01.2007, 12:06
Yordanov Konyasporla sözlesmesini karsilikli olarak fesh etti bu adami iste alsinlir bonservisi elinde para dökmeye gerek yok