PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Travelair
16.01.2007, 13:10
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/160107marce2.jpg

Artık plaketleri hava alanında mı veriyoruz... Yok mu bizim kulüp binamız...

Neden plaket veriyorlar? Neden havaalanında veriyorlar? Rezalet mi desem Komedi mi desem? Özrü kabahatinden büyük mü desem? Ne desem? Fıkra gibi yöneticilersiniz ben size ne edem?

EveRgLaDe
16.01.2007, 13:10
Bordomavi.net Fanatikte...

Haberin ayrıntısı Linkte :D

http://www.ekolay.net/fanatik/FutbolHaber.asp?PID=249&HID=6&HaberID=431276

gerçekefsane
16.01.2007, 13:18
Bizim başkanın dünya yıldızı sözü var. :(

ergin cesit
16.01.2007, 13:18
Neredesİn Trabzonum Nerede

EmrahYalçınalp
16.01.2007, 13:21
yeni gelmiş olduğu takımın ilk 3 ayında, hem de her hattı ile dökülürken üzerine de alakası olmayan kanada hapsedilmişken, ona rağmen belkide futbol hayatında yapmadığı kadar koştu pres yaptı.
işi olmayan şeyleri yükleyip bu kadar dökülen bir takımda adamı çizgiye hapsedip bi de ondan kalıcı ve iyi izleri bu kadar kısa sürede yapmasını beklemek bence doğru değil.
+
Trabzonspor'da en son kim attığı golden sonra formasındaki armayı öpmüştür?

gerçekefsane
16.01.2007, 13:21
O artık Rafet!

http://www.ekolay.net/fanatik/images/trans.gif. Manisaspor'un Brezilya asıllı oyuncusu Rafael Margues Mariano'nun Türk vatandaşı olmak için yaptığı başvuru kabul edildi.

Manisa Valiliğine Türk vatandaşı olabilmek için başvuruda bulunan Rafael, Bakanlar Kurulu Kararı sonrasında Rafet El adını da alarak resmen Türk vatandaşı oldu.

Takım arkadaşlarıyla birlikte pasta keserek Türk vatandaşı olmasını kutlayan Rafet El, ''Türk vatandaşı olduğum için çok mutluyum. Amacım uzun yıllar Türk futboluna hizmet vermek. Türk vatandaşlığına geçmemde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Rafet El, önce takım arkadaşlarının tebriklerini kabul etti, sonra da ay-yıldızlı bayrakla objektiflere poz verdi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da Rafet El'in vatandaşlığa geçmesinde katkı sağladığı bildirildi

fanatik.com.tr

Travelair
16.01.2007, 13:22

Bizim başkan uzaylı mı acaba?

gerçekefsane
16.01.2007, 13:24
Bizim başkan uzaylı mı acaba?

güneş sisteminde dünya gezegenlerden biri :D

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 13:26

o laftan sonra takımın başına geçince, takım içi dengeler demeye başladı...

takım içi dengeler yönetim dilinde : " pabuç pahalıymış kusura bakmayın" demek.

bu laf sadece iktidarı ele geçirmiş olmak için söylenen kuyruklu yalanmış. geç de olsa anladık.

yakında herkese 2 anahtar, her eve bir TS club gibi ucube vaatlerle gelirse şaşırmayacağım.
iktidar için her yol mübah.....

EveRgLaDe
16.01.2007, 13:35
http://www.ajansspor.com/resim/futbol04.jpg

Trabzonspor taraftarı yönetime sesleniyor..

Trabzonspor'un sanal alemdeki en büyük iki taraftar sitesi, yönetimi sert bir bildiriyle kınadı. Bordomavi.net ve Kalearkasi.net adli iki büyük taraftar oluşumu, Trabzonspor'un bu yönetimle vizyonsuz, misyonsuz, politikasız bir kulüp haline geldiğini savundu.

‘Trabzonspor yönetimine çağrı’ adını taşıyan bildiride kısaca şöyle denildi:

“Tahammül etmesi zor, göz ardı edilmesi de “taraftarlık ve camianın bir parçası olma” görevimize ihanet olacak bir dönemi geride bırakmaya çalışıyoruz. Bu nedenledir ki, artık Trabzonspor'u yönetenlere “uyarı” değil, doğrudan bir “çağrı” yapmak ihtiyacı duyuyoruz. Yapılan yanlışları görmemek için kör, duymamak için sağır olmanın bile mazeret olamayacağı günleri yaşatanlara sesleniyoruz,

Hiçbir transfer politikanız olmadığı gibi, kurumsallaşma hamleleri de sizlerin döneminde son buldu… TS Club’ları kapattınız, 100 bin üye kampanyasını unutturdunuz. Başarısızlığı örtmek için yeni stadyum yapılacak diye taraftarı oyaladınız. Sportif başarısızlıkta ise üç sezonda alınabilecek yenilgileri yarım sezona sığdırdınız. Kendi içinizde de ikinci adam kavgasını bitiremediniz. Bunların üzerine bir de taraftarın sesine kulak tıkadınız. En son da takımdan kaçmaya mecbur futbolcuları gördükten sonra dayanamadık. Bundan sonra sizden beklentimiz, seçimli kongre için karar almaktır. Başka da bir beklentimiz yoktur.”

Kaynak : http://www.ajansspor.com/haber/165645

Küçükalioğlu
16.01.2007, 13:41
Trabzonspor Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Kongo asıllı Hollandalı futbolcuları Kiki Musampa'nın transferinde maddi çıkar elde ettiği iddialarına büyük tepki göstererek, "Musampa transferinde maddi çıkar sağladığım konusundaki iddiaları ispatlasınlar, kendimi Meydan Parkı'nda asarım" dedi.

Trabzon'da Trabzon TV'de yayınlanan spor programının konuğu olan Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, transferden Yönetim Kurulu'ndaki gelişmelere kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gençlerbirliği ile Ayman'ın transferi için görüşmelerinin sürdüğünü belirten Sayitoğlu, "Erkan gündemimizde yok. Risp ise bizim bir yabancı oyuncu kontenjanımızı boşaltmamız halinde olabilir. Bu transferlerle ilgili olarak tüm yetki Nuri Albayrak ve İbrahim Hacıosamnoğlu'nda. Onlar temaslarını sürdürüyor. Tahmin ediyorum hem kulüp rakamları hem de oyuncuların rakamları kısa sürede netleşir. Ayman ismine karşı değilim. Ama o tarzdaki bir oyuncunun Trabzonspor'a ekonomik olarak daha düşük bir fiyata mal olması gerekiyor" dedi.

Orta sahada bir oyuncuya ihtiyaçları olduğunu kaydeden Sayitoğlu, "Hasan Üçüncü sakat, ameliyattan yeni çıktı ve henüz hazır değil. Ferhat'ın da gözlerinde çok ciddi bir problem var. Gece maçlarında sorun yaşıyor. Her an operasyon geçirebilir. Hasan iyileştikten sonra bu oyuncu, ameliyat olabilecek. Dolayısıyla acil olarak Hüseyin'in yanına destek olacak bir oyuncuya ihtiyaç var. Ziya Doğan da ısrarla oyun tarzına uyum sağlayabilecek Türkiye'deki en iyi oyuncunun Ayman olduğunu belirtiyor. Ayman, Türk statüsünde oynuyor. Hocamız için olmazsa olmaz bir oyuncu. Hoca kör topal oyuncu ister, benim ona fazla yorum yapma şansım yok. Hocamızın istediği oyuncuyu alacağız" diye konuştu.

Teknik Direktör Ziya Doğan'a güvenlerinin tam olduğunu, ancak 2-3 maç sonra ne olacağını kimsenin bilemeyeceğini kaydeden Sayitoğlu, "Hocamıza güvenmemiş olsak bugün burada olmazdı. Ama 2 maç kaybettiği zaman hocanın görevde kalıp-kalmayacağının garantisini kimse veremez. Bu bizim içinde geçerli. 2-3 maç sonrası veya 5 maç sonrası ne olacağı bilinmez Teknik direktör Ziya Doğan ile aramızda bir problem yok. Kritik durumda kritik bir dönemden geçiyorsunuz. Ziya Doğan ile ilgili olarak olumsuz bir raporumuz yok. Hocamıza güveniyoruz. Ziya Doğan'a güvenmesek bu işi nasıl yapacağız" ifadelerini kullandı.

"ERDİNÇ KONUSUNDA PROSEDÜR BELLİ"

Erdinç'in Trabzon'a dönüşü ile ilgili olarak da değerlendirmede bulunan Sayitoğlu, "Erdinç Sakaryaspor'a 1 yıllığına kiralık olarak verdiğimiz bir oyuncu. Sakaryaspor oyuncu ile arasında bir kopukluk olursa, sözleşmesi fesh olur ise Erdinç Trabzonspor'a döner. Sakaryaspor mali vecibelerini veya farklı sözleri, sözleşmede yazılmış herhangi bir sözü eğer atlamışsa problem doğar. Eğer atlamamış ise Sakaryaspor sözleşmeye bağlı sözlerini yerine getirmişse Erdinç'in değil Trabzonspor başka hiçbir kulübe gitme şansı yok. Trabzonspor'un da Erdinç'i bir başka kulübe kiralık olarak verme şansı da yok. Ancak bonservisi ile satabilir. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) transfer talimatlarına göre, 1 yıldan önce kiralık giden bir futbolcu kulüp değiştirmeye kalkarsa, ancak eski kulübüne dönebilir. Kiralık gidebilmesi için federasyondan özel izin alınması gerekiyor. O da her zaman çok kolay alınabilen bir şey değildir" şeklinde konuştu. "Marcelinho'yu gerçek anlamda satmayı düşünmüyorduk" diyen Sayitoğlu, "Ancak son 1.5 aydır sürekli rahatsızlıklarını, bir türlü Trabzon'a ve Trabzonspor'a uyum sağlayamadığını ifade ediyordu. Maddi anlamda bir sıkıntısı yoktu. Genel anlamda da bir rahatsızlığının bulunmadığını söyledi. Kendisi ile 2 saat görüştüm. Israrla uzun yıllar Almanya'da yaşadığı için Almanya'ya dönmek istediğini ve bir başka ülkeye gitmek istemediğini net olarak ifade etti. Marcelinho çok eleştirilmesine rağmen bence profesyonel bir futbolcu nasıl davranması gerekiyorsa o şekilde çalıştı. Kaldığı dönemde takım arkadaşlarına çok iyi bir örnek oldu. Ama son gelinen noktada bizim söylemiş olduğumuz rakamların kabullenebilirliği ortaya konulunca transferi gerçekleşti" dedi.

"ALİ GÜNEŞ TRANSFERİ OLMADI, SERKAN BALCI İÇİN BAŞKAN GÖRÜŞÜYOR"

Sayitoğlu, Beşiktaş'ın sağ kanat oyuncusu Ali Güneş'in transferini kendisinin takip ettiğini, ancak rakamlar yüksek olunca bu transferden vazgeçtiklerini belirterek, "Fenerbahçeli Serkan Balcı'nın transferi için görüşmeleri Başkan Nuri Albayrak yapıyor. Transfer görüşmelerini ben, başkanımız ve İbrahim bey yapıyor" açıklamasını yaptı.

Brezilyalı defans oyuncusu Fabiano Eller'in durumunu da değerlendiren Sayitoğlu, "Geçtiğimiz sene kiralık verileceğine keşke satılsaydı. Şimdi baktığımızda her iki taraf da sıkıntılı. Hiçbir kulüpten teklif yok oyuncuya. Cuma günü kendisiyle 2-3 saat bir görüşmemiz oldu. Bana ifadesi 'Ben Trabzonspor'a çok büyük hayallerle geldim. Ama gerek teknik ekip gerekse o günkü şartlar beni Trabzon'dan dışladı. Ben artık Trabzon'da soğudum. Ben Trabzon'da futbol oynamak istemiyorum. Burada mutsuzum' diyor. Biz ona gerekenleri izah ettik. Kalması gerektiğini söyledik" diye konuştu.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında transfer edilen Stepanov'un takıma çok faydalı olduğunu, ancak Djokaj'dan aynı verimi alamadıklarını kaydeden Sayitoğlu, "Sezon başında Stepanov için Chelsa'den teklif aldık. Şu anda bir teklif yok. Şimdi sadece menajerler hamle yapıyor. Yetkisini almak için hepsi oyuncuya şirin görünmek için yapyılan hamleler. Oyuncu nihayet bunun farkına vardı. Çünkü ciddi olarak sezon başında gelen resmi bir teklif var. Burada görüşme yaptık. Chelsa ile 4 saatlik bir görüşme yaptık. Tekliflerimiz verdik, ama sonuçta istemediler. Yabancı oyuncunun hem ekonomik hem de sayısal anlamda sıkıntısı var. Boşaltığın an uçuyor. Bir de boşaltman yetmiyor üstüne para veriyorsun. Biz de hata yaptık. Sezon sonu için Djokaj, geri dönecek. Bir kiralık oyuncumuz daha var Tomas Jun var. Bunu düzeltmeye çalışacağız. Kulübün bütçesini yormadan bu durumu aşmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

Futbolu bıraktığını açıklayan Szymkowiak konusunda yaşanan sorunla ilgili olarak ise Sayitoğlu, "Geri dönme şansı hiç yok. Dün en son avukatı ile konuştuk. Polonya Federasyonu'na futbolu bıraktığını resmi olarak bildireceklerini söyledi. Bizden de davacı olmamızı istediler. Bu futbolcu için de hiçbir takımdan bir teklif yok. Menajerini de Szymkowiak devre dışı bırakmış. Futbol oynamak istemediğini söylüyormuş. Bütün yasal haklarımızı elimize alarak yabancı kontenjanımızı boşaltmak istiyoruz" dedi.

Olağanüstü bir durum yaşamamaları halinde ligde ikinciliği zorlayacak durumda olduklarını belirten Sayitoğlu, "Bizim sezon başında 3 hedefimiz vardı. UEFA Kupası'ndan elendik. Şu an bizim için şampiyonluk için ise matematiksel olarak şansımız sürüyor, ama bu bize uzak görülüyor. Bu sezon bizim için en kötü hedef ise UEFA Kupası'na katılmak olur. Öncelikli hedef olağanüstü bir şey yaşamazsak ligdeki 2.'liği zorlayacak durumdayız. Ama bu 2. yarıya iyi başlamaya bağlı. Çünkü aramızdaki puan farkı fazla değil rakiplerimizle" diye konuştu.

"MUSAMPA TRANSFERİNDE BİR USULSÜZLÜK YOK"

Musampa transferinde kendisine yönelik yapılan dedikodular ve eleştirilerle ilgili olarak ise Sayitoğlu, "Musampa benim önerdiğim bir oyuncu değil. İstanbul'dan yönetici arkadaşların başkan vasıtasıyla bana gönderdiği bir oyuncu. Kiki Musampa'yı bunun üzerine getirdiler. Burada yapılan görüşmeleri Trabzonspor'un görevli personelleriyle yeminli tercümanları ile yaptık. Beni herkes tanıyor. Bir şey bilen insan çıkacak, gelecek şahidim var şuyum buyum var diyecek. Bizim banka hesaplarımız belli, kitaplarımız belli. İncelensin hepsi. Çocuklarımızın hesaplarının hepsi incelenebilir. Bizde her şey açık ve gizli saklı bir şey yok. Oyuncu geldi bizden 4.5 milyon Euro karşılığı 3 yıllığına sözleşme istedi. 500 bin Euro Atletico Madrid'e boşa çıkması için ve 250 Bin Euro da menajerlik ücreti olmak üzere 750 bin Euro istedi. İlk gelen teklifi budur, kulüp kayıtlarında var. Biz bunu kabul etmedik. Daha sonra tekrar görüşüldü. İstanbul'da bizimle görüşmek istediler. Damadım İstanbul'da olduğu ve Flemence konuştuğu için görüşmeye onu gönderdim. Çünkü bu konuda güveneceğimiz kimse yoktu. İstanbul'da yapılan görüşmede yıllık 1 milyon euro'ya indiler. Ondan sonra oyuncu bize farklı kanalarla tekrar geldi. Biz ilk yaptığımız 800 bin euro'luk teklifi yineledik. Oyuncu da bize 900 bin Euro verilirse geleceğini söyledi. 500'ü peşin gerisi maç başı olmak üzere anlaştık. İmzaladığı sözleşme belli. Trabzonspor kayıtlarında var. Menajerlerin aldığı komisyon ücreti bellidir. Bu transferden maddi çıkar sağladığımı iddia edenler, namuslu ve şerefli insanlarsa çıkar adam gibi konuşur. Bu kadar saygısızlık, haysiyetsizlik olmaz. Ben net söylüyorum belgesi olan gelsin karşıma çıksın. Şahidi olan gelsin. En ufak belgesi varsa gelsin, söylesin. Avrupa'nın 4 önemli ligi var. Almanya, İspanya, İngiltere ve İtalya. Bu oyuncuya İspanya'da ve İngiltere'de oynaması için torpil mi yaptılar ? İngiltere'de yılda 640 bin Euro alıyordu. Gideceği ülkeden fazla para alacak ki gelsin. Yoksa oyuncu rahatını bozar mı? Her kim namuslu şerefli erdemli ve haysiyetli ise evinde çocukları varsa o çocuklarının yüzüne bakarken utansın. Belgesi var da, bunları dedikodu şeklinde değil de bunları gelip burada adam gibi açıklamazsa bir tanesini ispat etsin, ben kendimi gider Meydan Parkı'nda asarım" dedi.
kaynak:ajansspor

Murat Hızal
16.01.2007, 14:03
''Her kim namuslu şerefli erdemli ve haysiyetli ise evinde çocukları varsa o çocuklarının yüzüne bakarken utansın. Belgesi var da, bunları dedikodu şeklinde değil de bunları gelip burada adam gibi açıklamazsa bir tanesini ispat etsin, ben kendimi gider Meydan Parkı'nda asarım" dedi.

En sonunda bu taraftar sizi asacak zaten meydan parkında:)

subay
16.01.2007, 14:08
+
Trabzonspor'da en son kim attığı golden sonra formasındaki armayı öpmüştür?

http://www.youtube.com/watch?v=slJJODtALfE

oflu_61_ts
16.01.2007, 14:09
Eller Trabzon'u terketti!
Brezilya'nın İnternacional Takımı'nda kiralık olarak forma giydikten sonra sözleşmesi sona eren ve Trabzon'a dönen Fabiano Eller, bordo-mavili takımın antrenmanlarına katılmayarak kentten ayrıldı.
Kulüp profesyonel futbol işleri sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, dün ve bugün yapılan çalışmalara katılmayan Fabiano Eller'in Trabzon'dan ayrıldığını ve yurt dışında bulunduğunu belirtti.

Fabiano Eller'in yurt dışında hem tatil yaptığını hem de bazı kulüplerle görüştüğünü ifade eden Çuvalcıoğlu, futbolcunun izinsiz olarak kentten ayrıldığını söyledi.

-KULÜBE RESMİ TEKLİF YAPILDI-

Bu arada, Fabiano Eller için bordo-mavili kulübe Atletico Madrid ile İnternacional kulüplerinin de aralarında bulunduğu 4-5 kulüpten resmi teklif geldiği öğrenildi.

Bordo-mavili kulübün de gelen teklifleri değerlendireceği ve buna göre karar vereceği belirtildi.

16.01.2007

Kaynak : AA

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 14:11
Brezilya'nın İnternacional Takımı'nda kiralık olarak forma giydikten sonra sözleşmesi sona eren ve Trabzon'a dönen Fabiano Eller, bordo-mavili takımın antrenmanlarına katılmayarak kentten ayrıldı.
Kulüp profesyonel futbol işleri sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, dün ve bugün yapılan çalışmalara katılmayan Fabiano Eller'in Trabzon'dan ayrıldığını ve yurt dışında bulunduğunu belirtti.

Fabiano Eller'in yurt dışında hem tatil yaptığını hem de bazı kulüplerle görüştüğünü ifade eden Çuvalcıoğlu, futbolcunun izinsiz olarak kentten ayrıldığını söyledi.

Bu arada, Fabiano Eller için bordo-mavili kulübe Atletico Madrid ile İnternacional kulüplerinin de aralarında bulunduğu 4-5 kulüpten resmi teklif geldiği öğrenildi.

Bordo-mavili kulübün de gelen teklifleri değerlendireceği ve buna göre karar vereceği belirtildi.

16.01.2007

ya daha dün hiçbir kulüpten resmi teklif yok denmedi mi?
1 günde 5 kulüp anlaşmalı mı saldırmışlar eller e.
bunların işine akıl sır erdiremiyorum.

Travelair
16.01.2007, 14:29
"Orta sahada bir oyuncuya ihtiyaçları olduğunu kaydeden Sayitoğlu, "Hasan Üçüncü sakat, ameliyattan yeni çıktı ve henüz hazır değil. Ferhat'ın da gözlerinde çok ciddi bir problem var. Gece maçlarında sorun yaşıyor. Her an operasyon geçirebilir. Hasan iyileştikten sonra bu oyuncu, ameliyat olabilecek. Dolayısıyla acil olarak Hüseyin'in yanına destek olacak bir oyuncuya ihtiyaç var. Ziya Doğan da ısrarla oyun tarzına uyum sağlayabilecek Türkiye'deki en iyi oyuncunun Ayman olduğunu belirtiyor. Ayman, Türk statüsünde oynuyor. Hocamız için olmazsa olmaz bir oyuncu. Hoca kör topal oyuncu ister, benim ona fazla yorum yapma şansım yok. Hocamızın istediği oyuncuyu alacağız" diye konuştu.

Teknik Direktör Ziya Doğan'a güvenlerinin tam olduğunu, ancak 2-3 maç sonra ne olacağını kimsenin bilemeyeceğini kaydeden Sayitoğlu, "Hocamıza güvenmemiş olsak bugün burada olmazdı. Ama 2 maç kaybettiği zaman hocanın görevde kalıp-kalmayacağının garantisini kimse veremez. Bu bizim içinde geçerli. 2-3 maç sonrası veya 5 maç sonrası ne olacağı bilinmez Teknik direktör Ziya Doğan ile aramızda bir problem yok. Kritik durumda kritik bir dönemden geçiyorsunuz. Ziya Doğan ile ilgili olarak olumsuz bir raporumuz yok. Hocamıza güveniyoruz. Ziya Doğan'a güvenmesek bu işi nasıl yapacağız" ifadelerini kullandı."

Burada bence Ziya hoca'ya güvenilmediği açık. Ayrıca eğer Ferhat ameliyat olacaksa, Hasan sakatsa, acil olarak Hüseyin'in yanına yardımcı ortasaha ihtiyacını anlamadım ben. Ortasahadan mı bahsediyoruz onu da anlamadım
Son olarak herhalde sene başı başkan ve Sayitoğlu "Transfer komitesi", devre arası "Başkan ve Hacıosmanoğlu" olarak değiştirilmiş ki herkes hevesini alsın. Hem ben ilgilenmiyorum diyor hem ondan sonra da Serkan Balcı transferinde üçümüz birlikteyiz diyor. Yani herşey karmakarışık

Travelair
16.01.2007, 14:38
gs Hamit'e iyi para teklif etmiş. Parayı da SPONSORU karşılayacakmış. Duyurulur...

Bu arada son dakika Rüyamda Appiah gsye transfer oluyor. Ne alaka bilmem hayırdır inşallah :)

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 14:40
"Hoca kör topal oyuncu ister, benim ona fazla yorum yapma şansım yok.
Hocamızın istediği oyuncuyu alacağız"

bu ne demek loooo...
sizin ne işiniz var o zaman orada. denetlemek sizin göreviniz. hoca takıma kazık atmaya kalksa "eywallah" mı diyeceksiniz.?
yani kör topal istese de alacaksınız.
iyi o zaman, engelliler futbol turnuvasına katılırız.

zaten bi fark kalmadı, zihinsel engelli olmaktansa fiziksel engelli olma evlâdır sanırım.

bu ifade, yayınlayan arkadaşın dediği gibi yönetim<->hoca güven bağının ne derece yamuk temeller üzerine kurulduğunun da bir ispatı..

gerçekefsane
16.01.2007, 14:41
Bizim ana sponsorumuzla anlaşmamız kaç yıllık

Fatih
16.01.2007, 14:48
AYMAN VE RISP TRABZONSPOR'DA!

Trabzonspor, daha önce prensipte anlaştığı fakat transfer etmekten vazgeçtiği Gençlerbirliği'nin Mısırlı futbolcusu Ayman Abdelaziz ve İsveçli defans oyuncusu Fredrick Risp'in transferi konusunda Başkent ekibi ile anlaşma sağladı.. Her iki futbolcunun da Trabzon'a gelerek imza atması bekleniyor..

Şentürk
16.01.2007, 14:52
Hoca kör topal oyuncu ister, benim ona fazla yorum yapma şansım yok.

:D :D
her gün yeni bir komedi,tamamen futboldan soğudum resmen,ilk kez kendimi böyle hissediyorum:(
Düşünüyorumda,bu sabrı başarı yakaladığımız yönetimlere gösterebilseydik,ben Trabzon taraftarını sabırsız biliirdim,çok yanıldığımı anladım:eek:

EveRgLaDe
16.01.2007, 14:53
http://www.youtube.com/watch?v=slJJODtALfE

Şu adam biLe bu yönetimden daha çok TrabzonSpor'Luydu.. YazıkLar oLsun bu yönetime..

Kaan Dilek

Trabzonspor, daha önce prensipte anlaştığı fakat transfer etmekten vazgeçtiği Gençlerbirliği'nin Mısırlı futbolcusu Ayman Abdelaziz ve İsveçli defans oyuncusu Fredrick Risp'in transferi konusunda Başkent ekibi ile anlaşma sağladı.. Her iki futbolcunun da Trabzon'a gelerek imza atması bekleniyor..

vallaha kardes lafi agzimdan aldin evet ayman risp Trabzonsporda ayrintilar az sonra
kaynak futbol gündemi lig tv

ErayAkyüz

kaynak????

Kaan Dilek
16.01.2007, 14:56
kaynak????

lig tv futbol gündemi

Fatih
16.01.2007, 14:58
ottoman empire benim kaynak ajansspor:D

ErayAkyüz
16.01.2007, 14:58
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_10450_ErkanOzbey002.jpg

Ayman ve Risp Trabzonspor'da!

Trabzonspor, Gençlerbirliği'nin Mısırlı oyuncusu Ayman Abdelaziz ve İsveçli futbolcu Fredrick Risp'in transferi konusunda Gençlerbirliği ile anlaşma sağladı.

Her iki kulübün transferlerle ilgili anlaşmaya vardığı ve 2 futbolcunun yarın 17.30 uçağıyla Trabzon'a giderek imza atmasının beklendiği bildirildi.

Ayman ve Risp'in bonservisiyle ilgili Gençlerbirliği Kulübü'nden açıklama yapılmadı. Öte yandan, Ankara ekibinin Fransız oyuncusu Michael Nicoise'nin, Belçika Birinci Ligi takımlarından Mouscron'a transfer olduğu kaydedildi.

gerçekefsane
16.01.2007, 15:01
Eller'le szymekin mukavelesi feshedin, risp'e imza attırın. Risp geliyosa Eller bu hafta içinde transfer oluyor.

Kaan Dilek
16.01.2007, 15:05
ottoman empire benim kaynak ajansspor:D

lig tv´de de ajansspor dediler ama birazdan can karyagdiya baglanacaklar ozaman ben ayrintilari yazarim

Özge
16.01.2007, 15:12
Cola Turka Futbol Günlüğünün konuğu Çağdaş Atan
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/160107cagdas.jpg Cola Turka ile Futbolcu Günlüğü bölümünün bu haftaki konuğu defans oyuncumuz Çağdaş Atan.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif
Başarılı oyuncumuz Trabzonspor’a transferinden güvendiği yönlerine kadar her şeyi “Cola Turka ile Futbolcu Günlüğü” ‘ne anlattı. Çağdaş’ın sizler için verdiği mesajlar için tıklayınız (http://www.trabzonspor.com/colaturkagunluk.asp?MainID=448&PID=600&HaberID=35481)

Kaan Dilek
16.01.2007, 15:24
can karyagdinin dedine göre aksam saatlerinde ayman ve risp trabzona gelip yarinda sözlesme imzalayacaklar,bu transferi necmi pereklide dogruladi ayrica istanbulda haciosmanoglu ve bir kac yönetici ellerin atl.madride transferini görüsüyorlarmis

Ertan 51
16.01.2007, 15:33
Başkan söylemedi transfer döneminde okuduklarımı yazdım. 31 ocak a kadar bu sözleri çok duyacağız ;)

söylediklerinde sonuna kadar haklısın bende senle aynı fikirdeyim.
yönetim acizlik gösterince basında yazar tabi.başkan söylemiyor ama alay konusu olmamız için elinden ne gelirse yapıyor.saygılar.

trapezus61
16.01.2007, 15:35
Hadi yaaaaa... Erkanı alamamış mıyız??? :))))

Erkan
16.01.2007, 15:38
Hadi yaaaaa... Erkanı alamamış mıyız??? :))))

Ben adasimi istiyorum:-) , hayal kurmustum formasini isterim diye....(Asmak icin odamda) ve kendim giyinmek icin de forma alirim tsclup ten diye ama olmadi :(..

Özge
16.01.2007, 16:01
Trabzonspor'da Akyel'e af geliyor

Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan Fatih Akyel'in affının söz konusu olduğu öğrenildi... Konuyla ilgili görüşmelersürüyor.

Disiplinsiz hareketleri nedeniyle Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan Fatih Akyel'in affına Bordo-mavili yönetim sıcak bakarken, bugün Ziya Doğan ile bir araya gelecek Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Fatih Akyel konusunda yumuşaması için tecrübeli teknik adamı ikna etmeye çalışacak.

Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu'nun Fatih Akyel'in tekrar takıma dönmesi için Ziya Doğan ile gerek Antalya kampında gerekse de telefonla sık sık görüşerek, savunma oyuncusunu affetmesi için ikna etmeye çalıştığı belirtildi.

Fatih Akyel ile de görüşen Sayitoğlu'nun tecrübeli oyuncuyu tekrar takıma dönmesi için ikna ettiği, ancak takımla antrenmanlara başlaması için Ziya Doğan'ın onayını bekledikleri öğrenildi.

Öte yandan Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası'nda karşılaşacağı Konyaspor maçının hazırlıklarını bugün yaptığı tek çalışma ile sürdürdü. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde teknik direktör Ziya Doğan tarafından yapılan çalışmaya izinsiz olarak Trabzon'dan ayrılan ve yurtdışında kendine kulüp aradığı öğrenilen Fabiano Eller, MR'ı çekilen Yattara ile Trabzon'a dönen Erdinç katılmadı.

Bu oyuncunun durumu ile ilgili olarak Trabzonspor'un Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) onay beklediği belirtildi. Sakatlıkları bulunan Stepanov, Ufukhan ve Hasan Üçüncü takımdan ayrı olarak koşu yaparken, dün gece İngiltere'den dönen Ömer Rıza ise takımla birlikte çalışmalara başladı.

İdmanda Trabzonspor teknik direktörü Ziya Doğan, söylediğini yapmayan oyuncularını sık sık uyarırken, saha içinde daha dikkatli olmalarını ve birbirleri ile sürekli konuşmalarını istedi.

Erdem Keser
16.01.2007, 16:03
delikanli adam fatih akyeli affetmez........

hay1699
16.01.2007, 16:12

16.01.2007

muratbesir61
16.01.2007, 16:16
sattsınlar....trabzonda oynamakk ıstemeyen bı adamın ne ısı war takımdaaaa....

Özge
16.01.2007, 16:21
Yattara'nın durumu şüpheli!

Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahim Yattara, kasık bölgesindeki ağrılar nedeniyle MR çektirdi. Dün yapılan antrenmanda kondisyon çalışması sırasında daha önce ameliyat olduğu kasık bölgesinde ağrı hisseden ve antrenmanı yarıda bırakan Yattara, bugün tedbir amaçlı MR çektirdi. Trabzon Ultra Karemar Merkezi'nde MR çektiren Yattara'nın sağlık durumunun daha sonra netlik kazanacağı öğrenildi. İbrahim Yattara ise kasık bölgesinde hafif bir ağrısı bulunduğunu ve tedbir amaçlı MR çektirdiğini belirterek "Doktorlar tedbir için MR çektirmemi uygun gördü. İnşallah ciddi bir şey yoktur" dedi.

http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : İHA

28TS61
16.01.2007, 16:22
sattsınlar....trabzonda oynamakk ıstemeyen bı adamın ne ısı war takımdaaaa....

bence satmicaksin surundureceksin takimda
adami 1 milyona satip ne geccek elimize

Nebiye
16.01.2007, 16:22
Özge,ağlamak istiyorumm.:mad: :confused:

Salih61
16.01.2007, 16:23
Arkadaslar gbnin taraftar forumu alkaralar.com da risp e gitmesi için ilhan cavcavın açıktan 50.000 dolar verdigi konuşuluyor ve kendi başkanlarına sahtekar ihtiyar diyorlar :) :) Helal olsun :) :)

volkanferhan
16.01.2007, 16:24

Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahim Yattara, kasık bölgesindeki ağrılar nedeniyle MR çektirdi. Dün yapılan antrenmanda kondisyon çalışması sırasında daha önce ameliyat olduğu kasık bölgesinde ağrı hisseden ve antrenmanı yarıda bırakan Yattara, bugün tedbir amaçlı MR çektirdi. Trabzon Ultra Karemar Merkezi'nde MR çektiren Yattara'nın sağlık durumunun daha sonra netlik kazanacağı öğrenildi. İbrahim Yattara ise kasık bölgesinde hafif bir ağrısı bulunduğunu ve tedbir amaçlı MR çektirdiğini belirterek "Doktorlar tedbir için MR çektirmemi uygun gördü. İnşallah ciddi bir şey yoktur" dedi.

http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : İHA

inşallah bir şeyi yoktur artık sahalarda görmek istiyoruz seni yattara..

Özge
16.01.2007, 16:24
Özge,ağlamak istiyorumm.:mad: :confused:
haberi duyunca bende şok oldum abla çok üzüldüm inşallah ciddi değildir:( :(

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 16:25
Arkadaslar gbnin taraftar forumu alkaralar.com da risp e gitmesi için ilhan cavcavın açıktan 50.000 dolar verdigi konuşuluyor ve kendi başkanlarına sahtekar ihtiyar diyorlar :) :) Helal olsun :) :)

cavcav bunu açıkladı zaten.
risp trabzon a güvenmediği için açıktan nakit vermiş göndermek için.
kıllanayım mı bu işten napayım, nerelere gideyim anlamıyorum...
bi bit yeniği çıkmaz inşallah sakatlık falan.

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 16:36
Abi düştügümüz hallere bak adamı bizde oynamak için rüşvet alıyor Allah belanızı versin daha ne diyim

saha sonuçları falan bi yere kadar tahammül edilebiliyor.
ama şerefimizi haysiyetimizi güvenilirliğimizi milletin diline düşürdüler.
adamın kanına dokunuyor.
cavcav kim trabzonspor kim.
bu rezilliği kendime anlatamıyorum.
düne kadar bizim arkabahçemiz olmaktan öte gidemeyen adamlar bize hamilik ediyor..
utanmaktan damarlarım çatlayacak.

Salih61
16.01.2007, 16:43
saha sonuçları falan bi yere kadar tahammül edilebiliyor.
ama şerefimizi haysiyetimizi güvenilirliğimizi milletin diline düşürdüler.
adamın kanına dokunuyor.
cavcav kim trabzonspor kim.
bu rezilliği kendime anlatamıyorum.
düne kadar bizim arkabahçemiz olmaktan öte gidemeyen adamlar bize hamilik ediyor..
utanmaktan damarlarım çatlayacak.Stishus diyordu bizi izliyorlar madem izliyorlar o zaman gitsinler yeter artık yakamızı bıraksınlar hergün bir transfer haberi beklerken hergün birinin satılması kulup zihniyetinden çok tüccar zihniyetinin hakim oldugu çok açık bir şekilde belli burası Trabzonspor bakkal dükkanı degil önüne geleni satamazsın şimdi soruyorum siz arkadaslarıma abilerime ilerde yattaraya ve gökdenize iyi bir teklif geldigi zaman satılırlar mı satılmazlar mı? Daha da kötüsü bizim 3 büzükler dedigimiz istanbul derebeyleri de bunlara güvenip elimizden istedikleri futbolcuları alamazlar mı? Zamanın da fatihi fenere satacak olanlar bunlar degil miydi? bilmiyorum ama sonumuzu hiç de iyi görmüyorum Allah yar ve yardımcımız olsun

Vkgz
16.01.2007, 17:19
Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahim Yattara, kasık bölgesindeki ağrılar nedeniyle MR çektirdi. Dün yapılan antrenmanda kondisyon çalışması sırasında daha önce ameliyat olduğu kasık bölgesinde ağrı hisseden ve antrenmanı yarıda bırakan Yattara, bugün tedbir amaçlı MR çektirdi. Trabzon Ultra Karemar Merkezi'nde MR çektiren Yattara'nın sağlık durumunun daha sonra netlik kazanacağı öğrenildi.

İbrahim Yattara ise kasık bölgesinde hafif bir ağrısı bulunduğunu ve tedbir amaçlı MR çektirdiğini belirterek "Doktorlar tedbir için MR çektirmemi uygun gördü. İnşallah ciddi bir şey yoktur" dedi.

Hüseyin Çümen
16.01.2007, 17:23
Trabzonspor'da Akyel'e af geliyor

Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan Fatih Akyel'in affının söz konusu olduğu öğrenildi... Konuyla ilgili görüşmelersürüyor.

Disiplinsiz hareketleri nedeniyle Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan Fatih Akyel'in affına Bordo-mavili yönetim sıcak bakarken, bugün Ziya Doğan ile bir araya gelecek Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Fatih Akyel konusunda yumuşaması için tecrübeli teknik adamı ikna etmeye çalışacak.

Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu'nun Fatih Akyel'in tekrar takıma dönmesi için Ziya Doğan ile gerek Antalya kampında gerekse de telefonla sık sık görüşerek, savunma oyuncusunu affetmesi için ikna etmeye çalıştığı belirtildi.

Fatih Akyel ile de görüşen Sayitoğlu'nun tecrübeli oyuncuyu tekrar takıma dönmesi için ikna ettiği, ancak takımla antrenmanlara başlaması için Ziya Doğan'ın onayını bekledikleri öğrenildi.

Öte yandan Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası'nda karşılaşacağı Konyaspor maçının hazırlıklarını bugün yaptığı tek çalışma ile sürdürdü. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde teknik direktör Ziya Doğan tarafından yapılan çalışmaya izinsiz olarak Trabzon'dan ayrılan ve yurtdışında kendine kulüp aradığı öğrenilen Fabiano Eller, MR'ı çekilen Yattara ile Trabzon'a dönen Erdinç katılmadı.

Bu oyuncunun durumu ile ilgili olarak Trabzonspor'un Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) onay beklediği belirtildi. Sakatlıkları bulunan Stepanov, Ufukhan ve Hasan Üçüncü takımdan ayrı olarak koşu yaparken, dün gece İngiltere'den dönen Ömer Rıza ise takımla birlikte çalışmalara başladı.

İdmanda Trabzonspor teknik direktörü Ziya Doğan, söylediğini yapmayan oyuncularını sık sık uyarırken, saha içinde daha dikkatli olmalarını ve birbirleri ile sürekli konuşmalarını istedi.
inşallah doğrudur çok sevindim bu habere

Hüseyin Çümen
16.01.2007, 17:41
Canaydın Rehberg'le Hamit için söz kesti...

Uğur DEMİRKIRDI / İSTANBUL (DHA)

GALATASARAY Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ile Schalke 04 Başkanı Gerhard Rehberg, dün gece geç saatlere kadar Hamit Altıntop’un transferini görüştü. Hamit’in devre arasında gitmesine izin vermeyen Rehberg, Canaydın’a sezon sonu için söz verdi.
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün’ün davetlisi olarak İstanbul’a gelen Schalke 04 Başkanı Gerhard Rehberg ile Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Büyükçekmece Kaya Ramada Otel’de bir araya geldiler. Toplantı boyunca Hamit Altıntop’un transferi, Galatasaray’ın Seyrantepe’ye yapacağı stadyum inşaatı ve gelecek yıl Schalke 04’ün Bolu’da kamp yapması konuları görüşüldü.

“HAMİT'İ SATMAK İSTEMİYORUZ“

Schalke 04 Başkanı Rehberg futbolcuları Hamit Altıntop’un sezon sonunda sözleşmesinin bittiğini, bunun için kendilerinin de Hamit ile sözleşme yapmak istediğini ancak eğer sezon sonu ayrılmak isterse de bunu kendi tercihine bırakacaklarını, Türkiye’de bir kulübe giderse bunun sadece Galatasaray olacağını, sezon sonunda Hamit ayrılmak isterse bunun için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi.

CANAYDIN:“HAMİT SEZON SONU GALATASARAY'DA“

Toplantı sonunda açıklama yapan Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın yaptıkları görüşmeler sonucunda "Hamit Altıntop’un sözleşmesi sürdüğü için şu an itibarı ile devre arasında Galatasaray’a gelmesi söz konusu değil. Rehberg bize Hamit’in formasını getirerek bir jest yaptı. Ancak söz verdiği gibi Hamit bir aksilik olmadığı taktirde sezon sonunda Galatasaray’da olacak. Ayrıca Türkiye’de de Galatasataray’dan başka hiçbir kulüpte oynamayacak" dedi.

SEYRANTEPE’YE ARENA

Yıllardır Galatasaray’ın en büyük hayali olan Seyrantepe projesinin artık hayata geçmek üzere olduğunu belirten Canaydın "Schalke Başkanı Rehberg ile görüşmelerimiz sırasında ki en önemli konu Seyrantepe’ye yapacağımız stadyum. Model olarak Schalke’nin stadı "ARENA" yı örnek aldık. Neler yapmamız gerektiğini Rehberg’den alıyoruz. En kısa zamanda camiamızın büyük sabırla beklediği Galatasarayımıza yakışır stadyumu Seyrantepe’ye yapacağız" şeklinde konuştu.

ALTINTOP’A ÖZEL SPONSOR

Hamit Altıntop’un gelecek sezon Galatasaray’da forma giyeceğini açıklayan Başkan Özhan Canaydın Hamit’in bonservis bedeli için sponsor bulduklarını da açıkladı. Canaydın, toplantının yapıldığı Kaya Ramada Otel’in sahibi Burhanettin Kaya’nın Hamit’in sponsoru olacağını söyledi.

SCHALKE VE GALATASARAY BOLU’DA KAMP YAPACAK

Öte yandan Türkiye’nin yaz sezonunda ve kış sezonunda tercih edilen turizm yöresi Bolu Abant, 2007’de Schalke ve Galatasaray’ı ağırlayacak. İki kulüp aynı anda Bolu’da kamp yapmak için anlaştı

macka61
16.01.2007, 17:45
Konyaspor maçının bilet fiyatları belli oldu
Takımımızın haftasonu Fortis Türkiye Kupası’nda oynayacağı Konyaspor maçının bilet fiyatları belli oldu.

Buna göre fiyatlar şöyle sıralandı:

Açık Tribün: 5 YTL.
Maraton Tribünü: 10 YTL.
Maraton Özel Tribünü: 15 YTL.
Kapalı Tribün: 25 YTL.
VIP-2 Tribünü: 50 YTL.
VIP-1 Tribünü: 100 YTL.

Bu arada kulübümüzden yapılan açıklamada kombine kartların da bu müsabaka geçerli olduğuna dikkat çekildi.

Salih61
16.01.2007, 18:02
Sayitoğlu'dan bölünme itirafı

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Trabzonspor lobisinin kendi içinde parçalanmış durumda olduğunu, gruplaşmaların ise başarısızlığın en önemli etkenlerinden biri olduğunu söyledi.

Sayitoğlu, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısındaki röportajında, bordo-mavili takımın 1984'den bu yana şampiyon olamamasıyla ilgili olarak, "Bu faktörleri sosyal, sportif ve ekonomik olarak üç başlık altında toplamak lazım. Özellikle 1984'ten bugüne Türkiye, ekonomik anlamda büyük değişimler ve krizler yaşadı. Bu süreçte Trabzon gibi ismi büyük, ama ticari hacmi küçük bir şehirde böyle bir kulübü yaşatmak kolay değil" dedi.

Türkiye'de yaşanan olaylardan en çok etkilenen kulüplerden birinin Trabzonspor olduğunu dile getiren Sayitoğlu, şöyle devam etti: "Bu da kendi öz kaynaklarının olmayışındandı. Büyük şehirlerde kulüplere yılda 10 milyon dolar verecek insan bulabilirsiniz, ama Trabzon'da bu hiç kolay değil. Sportif başlıkta İstanbul'u kopya etmeye başlayan, agresif transfer politikası izleyen bir Trabzonspor görüyoruz. Bunun olmadığı, yanlış bir politika olduğu da anlaşıldı. Sosyal anlamda ise Trabzonspor'un lobisi kendi içinde parçalanmış durumda. Gruplaşmalar başarısızlığın en önemli etkenlerinden birisi. Oysaki Trabzonspor bütünlüğüyle, tüm camianın el vermesiyle başarıları yakalamıştır."

Trabzonspor'un ligin ilk yarısında kötü performans çizdiğini ifade eden Sayitoğlu, şunları söyledi:
"Sezon öncesindeki yapılanmamızda bu yıl için hedefleri çok yüksek tutmuştuk. Özellikle Lazaroni'nin gelişi, daha sonra yaşanan değişim, değişim ardından gelen konsantrasyon ve güven kaybı maalesef bizi bu noktaya taşıdı. Oluşturulan kadronun sahaya dizilişi istediğimiz düzeyde olmadı. Oyuncuların da zaman zaman yaşadıkları sakatlıklar ve sosyal nedenlerden dolayı gösterdikleri performans düşüklüğü sonucu takımımız ister istemez yara aldı. Oysa, bireysel olarak bakarsak, yetenekli futbolculardan oluşan seçkin ve birkaç mevki dışında alternatifli bir kadromuz var."

"HAKEM HATALARIYLA PUANLAR KAYBETTİK"
Sayitoğlu, ilk yarı maçlarında hakem hatalarıyla kaybedilmiş puanlarının bulunduğunu iddia ederek, "Sezonun tümüne bakınca hakem hatalarıyla kaybettikleriniz ve kazandıklarınız arasında bir denge oluşur, ama ilk yarıda bizde hiçbir denge olmadı, hatalar tamamen aleyhimize gelişti. Bunu hatalarda kasıt unsuru aradığım için söylemiyorum, yapılanları talihsizlik olarak değerlendiriyorum, ancak öyle iki maç var ki bu maçları hakem arkadaşlarımızın yanlış kararları sebebiyle kaybettik" diye konuştu.

Bordo-mavili kulüpte futbol şube sorumluluğu görevine de getirilen Sayitoğlu, şunları söyledi: "Aslında bu benim için yeni bir görev sayılmaz. Çünkü seçildiğimiz dönemden bu yana zaten futbol şubesiyle ilgileniyordum, ama çok içinde değildim. Konumum itibariyle kulübün bütün yapılanmasıyla ilgileniyorduk ve profesyonel şube de bunlardan biriydi. Özellikle güven kaybı ve benzeri sosyal olaylardan sonra Trabzonspor ruhunu ve kimliğini yakalayabilmek için bir profesyonel çalışana ihtiyacımız oldu. Bu kişinin Trabzonspor'u iyi bilen ve Trabzonspor ile özdeşleşmiş biri olması gerekiyordu. Sonuçta ortak bir mutabakata vararak sayın Necmi Perekli'yi bu göreve getirdik. Bundan böyle kendisi bütün mesaisini profesyonel takıma verecek.
Bizler fahri yöneticileriz, kendi işlerimiz var. İster istemez olaylara zamanında vakıf olamıyoruz, olsak da gecikmeler yaşanabiliyor ya da çözüm bulamıyoruz. Artık profesyonel birinin bu şubede olması demek olayların daha süratli çözümlenmesi anlamına geliyor. Profesyonel Takım İdari Sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu ile birlikte iş birliği içerisinde teknik heyet ve oyuncularımızla ilgili güven sorununu ortadan kaldıracaklar. Devre arasını iyi bir şekilde geçirip ikinci yarıda hem saha sonuçları hem de ligdeki yerimiz bakımından rahat olmak istiyoruz. Bu bir inanma ve özgüven meselesi. Yeni yapılanmayla bu hususta sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. İnşallah düşündüklerimizi sahaya yansıtır ve istediğimiz noktaya geliriz."

"GENEL KURULDA MESAJI ALDIK"
Sayitoğlu, aralık ayında yapılan mali genel kurulda delegelerin mesajını aldıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Yönetim kurulu olarak olaya daha fazla vakıf olup sorunlara erken çözüm getirerek Trabzonspor'u hem saha içi hem de saha dışında dengeli tutmamız gerektiğinin mesajını aldık. Bizler eleştirilere açık insanlarız. Zaten toplumun ve taraftarın gözü sizin üzerinizde. Her türlü pozitif ve negatif hareketinizi inceleyip yorum yapıyorlar, yol gösteriyorlar. Fakat kimi zaman yapılan suçlamaları doğru bulmuyorum. Suçlamalarla bugüne kadar bir yere varılmamış, bundan sonra da varılacağına inanmıyorum. Maçta 90 dakika kontrollü ve konsantre olmuş biçimde oynarsanız tek gol atıp maçı kazanabilirsiniz. Futbol yöneticiliği de sahadaki futbol oyunu gibidir, belli bir sabrı gerektirir. Kendi tecrübemizle eleştirilerin hepsini alıyoruz. Bunun yanında haksız eleştiriler de geliyor. Yine de, Trabzonspor genel kurullarından çıkacak neticelere herkesin saygı duyması gerekirken, genel kurulların maksadı dışında belli yönlere çekilmemesi de şart. Eğer bu yapılırsa camia, toplum gözünde bir güven zaafına uğrar. Bu da takımın ve kulübün performansını aşağı düşürür."

Yönetim içinde fikir ayrılıklarının olmasının doğal olduğunu kaydeden Sayitoğlu, "Farklı fikirler düşünülüp tartışılmazsa doğruyu bulmak mümkün değildir. Fikirler tartışılır ve sonuçta bir karar alınır. Bu karara herkes saygılı olur ve bizler de yolumuza devam ederiz. Zaman içinde farklı fikirlerin seslendirilmesi kamuoyuna değişik şekilde yansıyabilir ama herkesin düşüncesine de saygı duymak gereklidir. Yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarımız bu esaslara riayet ediyorlar. Dolayısıyla bizim yönetimimizde herhangi bir ahenk sorunu yok" diye konuştu.

FEDERASYON KONUSU
Federasyon konusunda Trabzonspor'un duruşunda bir değişiklik olmayacağını kaydeden Sayitoğlu, şunları söyledi: "Demokrasinin gereği olarak mevcut yönetim kurulu çok büyük bir olumsuzluk olmadıkça veya mahkemece bir ceza almadığı sürece görev süresini doldurmalı. 1998'de Haluk Ulusoy?un göreve gelmesinden önce 6 ayda bir futbol federasyonu başkanları ve yönetimleri değişiyordu. Haluk beyden sonra seçimler süresinde yapılmaya başlandı. Bu noktadan sonra koltuğa oturan birisini seçime zorlamak kanımca kolay olmayacaktır. Seçimle gelenlerin kendilerini seçenler tarafından görevden alınması daha doğru olur. Bu federasyon 1 yıldır görevde ve bu süreç içerisinde büyük bir olumsuzluk yaşanmadı. Üstelik A Milli Takım da gayet başarılı gidiyor."

Özge
16.01.2007, 19:00
Sakatlık raporu
Sağlık Kurulu Başkanımız Dr. Köksal Güney, sakatlıklar devam eden oyuncularımızla ilgili detaylı bilgi verdi. Güney’in açıklamalarına göre sakat futbolcularımızın durumları söyle sıralandı.

Jefferson: Göğüs sol adalesinde ağrı var. Çekilen MR temiz çıktı. Konyaspor karşılaşmasına yetişecek.

Yattara: Ameliyat bölgesinde ağrı vardı. MR’da hafif derecede ödem tespit edildi. 1-2 Gün dinlenmeden sonra Konyaspor maçına yetişebilir.

Ufukhan: Sağ uyluk arka adalesinde ağrı var. Düz koşularla kontrol altına alındı. Maça yetişir.

Stepanov: Sağ ayak bileğinde zorlanma söz konusu. 1-2 gün düz koşularla tekrar bir değerlendirme yapılacak. Konyaspor maçına yetişme ihtimali yüksek.

Hasan: Düz koşulara devam ediyor. Konyaspor ve Kayserispor maçlarına yetişemeyecek.

Ömer Rıza: Kontrolden geçti. Sağlık durumu iyi. Pasif idmanlara başladı. 10-15 gün içerisinde takımla çalışmalara başlayabilir.

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 19:01
Sakatlık raporu
Sağlık Kurulu Başkanımız Dr. Köksal Güney, sakatlıklar devam eden oyuncularımızla ilgili detaylı bilgi verdi. Güney’in açıklamalarına göre sakat futbolcularımızın durumları söyle sıralandı.

Jefferson: Göğüs sol adalesinde ağrı var. Çekilen MR temiz çıktı. Konyaspor karşılaşmasına yetişecek.

Yattara: Ameliyat bölgesinde ağrı vardı. MR’da hafif derecede ödem tespit edildi. 1-2 Gün dinlenmeden sonra Konyaspor maçına yetişebilir.

Ufukhan: Sağ uyluk arka adalesinde ağrı var. Düz koşularla kontrol altına alındı. Maça yetişir.

Stepanov: Sağ ayak bileğinde zorlanma söz konusu. 1-2 gün düz koşularla tekrar bir değerlendirme yapılacak. Konyaspor maçına yetişme ihtimali yüksek.

Hasan: Düz koşulara devam ediyor. Konyaspor ve Kayserispor maçlarına yetişemeyecek.

Ömer Rıza: Kontrolden geçti. Sağlık durumu iyi. Pasif idmanlara başladı. 10-15 gün içerisinde takımla çalışmalara başlayabilir.

revire dönmüşüz bu ne yahu..
yattara ve step oynamazsa..
çok kötü olur. bi kupa kaldı elde zaten.

champions
16.01.2007, 19:31
alman milli takımı ve bayern munich oyuncusu sebastian deisler(27) futbolu bıraktığını açıklamış

Travelair
16.01.2007, 19:33
alman milli takımı ve bayern munich oyuncusu sebastian deisler(27) futbolu bıraktığını açıklamış

:eek: Sakatlıktır herhalde

champions
16.01.2007, 19:38
:eek: Sakatlıktır herhalde
sakatlığı nedeniyle uzun zamandır oynayamıyordu psikolojik sorunları falan varmış çok yetenekli bi oyuncuydu

coolank
16.01.2007, 19:40
şimek sanırım onun da aklını çelmiş ...ya da kıskanmış şimeki:)

Travelair
16.01.2007, 19:57
Vestel Manisaspor, Konyaspor ile yollarını ayıran Okan Koç ile anlaşmaya vardı.
Alınan bilgiye göre, Antalya Belek kampına dahil olan genç oyuncu, akşam yapılan antrenmana katıldı. Siyah-beyazlı ekibin uzun süredir peşinde olduğu Okan Koç’un yakın zaman içinde Vestel Manisaspor ile sözleşme imzalayacağı bildirildi.
Okan Koç, yaptığı açıklamada, daha önce Gençlerbirliği’nde Ersun Yanal ile çalışma fırsatı bulduğunu belirterek, "Vestel Manisaspor’da yeniden eski gücümü yakalayacağıma inanıyorum. Sakatlıklar yaşadığım için bir türlü kendimi gösterme fırsatını bulamadım. Umarım Vestel forması ile yeniden eski günlerime dönerim" dedi.
Kısa metre mesafelerde dripling özelliğine sahip olan Okan Koç’un, topu kontrolü altına aldığında savunma karşısında oyunu ile dikkat çektiği, penaltı ve serbest vuruşlarda etkili olduğu belirtildi.

sbay
16.01.2007, 20:02
http://www.ajansspor.com/resim/risp_havaalani.jpg
Risp Trabzon'a geldi !..

Trabzonspor'un Gençlerbirliği'nden transfer etmek için uğraş verdiği Fredrik Risp, bu akşam Trabzon'a gelirken, İsveçli oyuncuyu havalimanında Trabzonspor Kulübü Profesyonel İşler Sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu karşıladı..

16 Ocak 2007, 19:42

Ankara'dan Trabzon'a gelen İsveçli defans oyuncusu Risp'i havalimanında Trabzonspor Kulübü Profesyonel İşler Sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu karşıladı.

Risp ise, otele girerken yaptığı kısa açıklamada, "Görüşüyoruz, yarın büyük olasılıkla kesinlik kazanacak. Ayman'ın gelişi de çok güzel" dedi.

sbay
16.01.2007, 20:05
Birlik rüzgarı esmeye devam ediyor
“2006-07 Trabzon Futbol Gecesi” kapsamında yapılan ziyaretlere Onursal Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz’la devam edildi.

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/160107yilmazk.jpgTrabzon'da başlayıp Ankara'da süren ziyaretlerin son durağı İstandul oldu.

Başkanımız Nuri Albayrak ile Başkan Yardımcımız İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da bulunduğu heyette A.Sebatspor Başkan Yardımcısı Kaşif Ağaoğlu, Arsinspor Genel Sekreteri Derviş Köz, Araklıspor Başkanı Mustafa Danışmaz, Değirmenderespor Başkanı Serkan Kılıç, Ofspor Başkanı Ercan Saral, Sürmenespor Başkanı Hamza Üstün de yer aldılar.

Heyet Yılmaz’ı hem futbol gecesine davet etti hem de desteklerini istedi. Onursal Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz bu tür organizasyonların Trabzon’un birlik ve bütünlüğünü güçlendirmesi açısından son derece önemli olduğunu belirterek, gereken katkıyı yapacağını dile getirdi.

Yılmaz, Trabzon’un sorunları aşmasının yolunun bütünlükten geçtiğinin de altını çizdi. Başkanımız Nuri Albayrak ise 2006-07 Futbol Gecesi'nin Trabzon tarihinde bir ilk olduğunu kaydederek, "Trabzon'un güçlü futbol camiasının buluşacağı bu organizasyon ilerleyen süreçte çok daha ciddi birlikteliklerin ilk adımı olacaktır. Bu konuda herkezin desteğini bekliyoruz ve bu desteğin gelmesinden dolayı da büyük memnuniyet duyuyruz" dedi.

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/160107yilmaz1.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/160107yilmaz2.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/160107yilmaz3.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/160107yilmaz4.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/160107yilmaz5.jpg

taraftar61a
16.01.2007, 20:14
Son dakika .....

Tahsin Armutcu
16.01.2007, 20:19
su resimde hangisi baskan gibi duruyo:)

Murat Hızal
16.01.2007, 20:32
Tabikide hırkalı olan başkan gibi durmuyor.Daha çok çiftlik sahibi gibi duruyor.

İnsan biraz dikkat edecek madem bu kulübün onursal başkanısın! giydiklerine tavırlarına dikkat edeceksin.Herkes gayet düzgün gelmiş oturmuş karşısına bey oğlu beyde,elinde tesbihi üstünde cepkeni sanki kahvede oturmuş birazdan batak oynayacak.

Uluhan
16.01.2007, 20:42
Tabikide hırkalı olan başkan gibi durmuyor.Daha çok çiftlik sahibi gibi duruyor.

İnsan biraz dikkat edecek madem bu kulübün onursal başkanısın! giydiklerine tavırlarına dikkat edeceksin.Herkes gayet düzgün gelmiş oturmuş karşısına bey oğlu beyde,elinde tesbihi üstünde cepkeni sanki kahvede oturmuş birazdan batak oynayacak.

:) supersin abi yaaa

champions
16.01.2007, 20:43

:alkış: :alkış: :alkış: :D

Vkgz
16.01.2007, 20:49
OKAN KOÇ, VESTEL MANİSASPOR'DA

MANİSA - Vestel Manisaspor, Konyaspor ile yollarını ayıran Okan Koç ile anlaşmaya vardı. Alınan bilgiye göre, Antalya Belek kampına dahil olan genç oyuncu, akşam yapılan antrenmana katıldı. Siyah-beyazlı ekibin uzun süredir peşinde olduğu Okan Koç'un yakın zaman içinde Vestel Manisaspor ile sözleşme imzalayacağı bildirildi
aa

highlaz_61
16.01.2007, 20:49
Abi birakin Allah askina Mehmet Ali Yilmaz in yaninda usak gibi duruyor bizim baskan...
Bu Adamdan baskan olmazzzz.....

Vkgz
16.01.2007, 20:51
niye tiplemi başkan dediğinin tipi şöyle olmalı boyle olmalı diye kritermi var. Allah ona oyle kısa boylu bi tip vermiş o ne yapabilir acaba?

A.T.R
Biraz önce Kanal D akşam spor haberinde Ayman işinin tamam ,Risp te ise pürüzler bulunduğu söylendi. Umarım tam tersi olur

Punisher-61

abi BATAK dogru olabilir bizim yönetim batmada uzman unutma kesin oynadilar bundan eminim:D

hay1699
16.01.2007, 20:59
ŞİMDİ ONLAR İSTİYOR

Trabzonspor’un transfer gündemine yeniden Sakaryaspor girdi.Yeşil-Siyahlı Kulüp transfer yapamayınca kriz yaşamaya başladı ve teknik direktörleri Giray Bulak’ın ‘Bırakırım’ tehtidiyle karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine harekete geçen Sakaryaspor Bulak’ın özellikle istediği iki kenar oyuncu için Musa, Fatih Akyel ve Jefferson’a karşılık Martinez’i verebileceklerini bildirdi.
TRABZON GÜNDEME ALDI
Trabzonspor kulübü dün bu teklif karşısında olağanüstü saatler yaşadı. Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu gelişmeleri doğruladı. Sakaryaspor yönetiminin son anda yaptığı bu teklif değerlendirilmeye alındı. Özellikle daha önce başkan Nuri Albayrak’ın çok istediği Martinez de yaşanan bu sıcak gelişme üzerine her iki taraf bugün bir araya gelme kararı aldı.
TAKA

sbay
16.01.2007, 21:24
http://www.fanatik.com.tr/fanatik/images1/bbuyB.jpg (http://www.fanatik.com.tr/fanatik/FutbolHaber.asp?PID=249&HID=11&HaberID=431323)http://www.fanatik.com.tr/fanatik/images/trans.gif
http://www.fanatik.com.tr/fanatik/images/trans.gif http://www.fanatik.com.tr/fanatik/images/trans.gifFenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş’ın yıldızları Cola Turka için kamera karşısına geçti.
http://www.fanatik.com.tr/fanatik/images/trans.gifhttp://www.fanatik.com.tr/fanatik/images/trans.gifhttp://www.fanatik.com.tr/fanatik/images/trans.gifAntalya Stadı’nda dün bir araya gelen Tuncay Şanlı, Arda Turan, Gökdeniz Karadeniz ve Matias Delgado hayli neşeli geçen reklam çekimlerinde ikinci yarı öncesi centilmenlik mesajı verdi.

oguzkoc
16.01.2007, 21:26
ŞİMDİ ONLAR İSTİYOR

Trabzonspor’un transfer gündemine yeniden Sakaryaspor girdi.Yeşil-Siyahlı Kulüp transfer yapamayınca kriz yaşamaya başladı ve teknik direktörleri Giray Bulak’ın ‘Bırakırım’ tehtidiyle karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine harekete geçen Sakaryaspor Bulak’ın özellikle istediği iki kenar oyuncu için Musa, Fatih Akyel ve Jefferson’a karşılık Martinez’i verebileceklerini bildirdi.
TRABZON GÜNDEME ALDI
Trabzonspor kulübü dün bu teklif karşısında olağanüstü saatler yaşadı. Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu gelişmeleri doğruladı. Sakaryaspor yönetiminin son anda yaptığı bu teklif değerlendirilmeye alındı. Özellikle daha önce başkan Nuri Albayrak’ın çok istediği Martinez de yaşanan bu sıcak gelişme üzerine her iki taraf bugün bir araya gelme kararı aldı.
TAKA

bu haber doğru olsun yaw... inşallah...

Hekimoğlu
16.01.2007, 21:27
taka yazdı ise yalandır.

sbay
16.01.2007, 21:32
ÖZGÜRLÜĞÜM ALININCA BİTTİM!
SERBEST OYNADIM
Trabzonspor'dan 2.750 milyon EURO'luk bonservis ücreti ile Wolsfburg'a transfer olan Marcelinho, istenilen performansı gösterememesinde gerçek mevkisinde oynatılmamasının büyük etken olduğunu söyledi. İnsanın alıştığı bir ortamdan ayrıldığı zaman diğer bir yere uyum sağlamasının zor olduğunu ifade eden Marce, "5 yıl Almanya'da orta sahada serbest oynayıp başarılı oldum. Ancak burada kanada çekilmem beni etkiledi" dedi.
BİR ŞEYLER ARANIR
Takım kötü gittiği zamanlarda hep bunun altında bir şeyler arandığını dile getiren Marcelinho, "Aslında bu kötü tabloyu bir etkene bağlamak doğru değil. Aslında nedenini tam olarak biz de bilmiyoruz. Ancak kampta takım fizik olarak iyi bir noktaya geldi. Ben inanıyorum ki ikinci yarıda Trabzonspor zorlukların altından kalkacaktır. Çünkü bunu başaracak kaliteye sahip olduğunu düşünüyorum. Herkes takıma destek olmalı" diye konuştu.
AVRUPA'DA OYNARLAR
Trabzonspor'da Avrupa'da oynayacak kaliteli futbolcuların olduğuna işaret eden Brezilyalı oyuncu Marcelinho, "Başta Gökdeniz, Hüseyin ve Stepanov olmak üzere alttan gelen yetenekli gençler var. Türk oyuncusunda yetenek var ama kendine güven yok. Bu güven olsa, Avrupa'nın önde gelen takımlarında rahatlıkla oynarlar. Türk futbolcusunun yeteneği üst düzeyde... Başarısız olma korkusunu yenerlerse, başarılı olurlar Avrupa'da" dedi.

ÖNEMLİ OLAN, TAKIM
Yabancı oyuncuların ilk yarıdaki başarısızlıklarıyla ilgili olarak da Brezilyalı oyuncu, "Başarısızlıkta bireysel olarak etki olmaz. Takım başarılı olursa, bireysel olarak da futbolcular daha fazla katkı yapar. Çünkü her oyuncu birbirine zincir gibi bağlı. Zincirin yarısından çoğu kopuksa, diğerlerinin yapacağı fazla bir şey olamaz. Bu arada Szymkowiak?ın yaptığı 'defansif oynuyoruz' şeklindeki açıklamalarına ise katılmıyorum" diye konuştu.

Sacit
16.01.2007, 21:36
marcelinho sen kimsin ya ziyadan iyi mi bileceksin o sol dediyse sol bitmiştir mentalite nedir bilir misin ooo heralde yani.

sbay
16.01.2007, 23:16
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_10499_Risp_Ozel001.jpg

Risp: “Rüya gibi...!“

Ayman'ın ardından Trabzonspor'la anlaşan İsveçli stoper Lars Fredrik Risp, İsveç basınına yaptığı açıklamada Trabzonspor'la rüya gibi bir sözleşme imzaladığını belirterek, bu transferin kariyerindeki en önemli adımlardan birisi olduğunu söyledi.
Henüz Trabzonspor'la resmi sözleşme imzalamamasına rağmen, İsveç basınına açıklama yapan Risp, uzun süren görüşme maratonu sonunda Trabzonspor'la aralarındaki pürüzlerin giderildiğini açıkladı. Risp, 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3,5 yıllık sözleşme imzalayacağını açıklarken, yıllık 1.6 milyon Euro ücret alacağını, ücretinin maç primleri ile beraber yıllık 2 milyon Euroya yaklaşmasını beklediğini açıkladı.
HEDEF MİLLİ TAKIM
Trabzonspor'a transferini kariyerindeki önemli gelişmelerden birisi olarak kabul ettiğini belirten Risp, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisi olarak nitelediği Trabzonspor'da sergileyeceği performansla, hedefinin milli takıma yeniden yükselmek olduğunu belirtti.
İLK 10'A GİRDİ
Lars Fredrik Risp, Trabzonspor'dan alacağı yıllık ücretle, en çok kazanan İsveçli futbolcular listesine 7. sıradan giriş yapmış oldu.
SıraFutbolcuTakı 1Zlatan IbrahimovicInter2Fredrik LjungbergArsenal3Olof MellbergAston Villa4Kim KällströmO. Lyon5Andreas IsakssonManchester City6Christian WilhelmssonNantes (Roma'dan kiralık)7Lars Fredrik RispTrabzonspor 8Johan ElmanderToulouse9Mikael NilssonPanathinaikos10Erik EdmanRennes
TRABZONSPOR'DA ZİRVEYİ ALACAK
Risp eğer İsveç basınına yaptığı açıklamadaki ücreti alırsa, Trabzonspor'un en fazla ücret alan transferi olacak. Bordo mavili takımda bu sezon için kulüp tarafından açıklanan futbolcu ücretleri şöyle
Marcelinho 1 milyon 267 bin Euro
Musampa 1 milyon Euro
Gökdeniz Karadeniz 1 milyon 752 bin 960 YTL
Hüseyin Çimşir 1 milyon 274 bin 880 YTL
Celaleddin Koçak 1 milyon 62 bin YTL
Çağdaş Atan 1 milyon 300 bin YTL
Umut Bulut 1 milyon 100 bin YTL
Ersen Martin 1 milyon 50 bin YTL
Fatih Akyel 864 bin YTL
Musa Büyük 850 bin YTL
Mustafa Keçeli 800 bin YTL
Hasan Üçüncü 500 bin YTL
Szmykowiak 540 bin Euro
İbrahim Yattara 800 bin Dolar
Milan Stepanov 460 bin Euro
Ömer Rıza 403 bin Euro
Jefferson 400 bin Dolar,
Murat Ocak 550 bin YTL
Ferhat Çökmüş 200 bin Dolar
Tolga Zengin 265 bin 600 YTL
Ahmet Şahin 350 bin YTL
Feridun Sungur 150 bin YTL
Cem Demir 150 bin YTL
Enis Kahraman 150 bin YTL
2005-2006'NIN EN DEĞERLİ FUTBOLCUSU
Fredrik Risp, "www.gencler.org (http://www.gencler.org/)" sitesinde geçen sezon sonunda düzenlenen, "2005-2006'da en başarılı futbolcu kim?" konulu 4135 oyun kullanıldığı ankette topladığı 1404 oy ile toplam oyların % 33.95'ini alarak, Gençlerbirliği'nde yılın en başarılı futbolcusu seçilmişti.
GÜLE GÜLE RİSP!
Lars Fredrik Risp'in Gençlerbirliği'nden Trabzonspor'a transferi, Gençlerbirliği taraftarları arasında adeta infiale neden oldu. Bu transferden dolayı yönetimi suçlayan taraftarlar, www.gencler.org (http://www.gencler.org/) ve www.alkaralar.com (http://www.alkaralar.com/) internet sitelerinde yoğun olarak tartışılan ve tepkiyle karşılanan bu transferden sonra, "www.gencler.org (http://www.gencler.org/)" sitesinde yayınladıkları metinde transferi üzüntüyle karşıladıklarını belirttiler.
Yapılan açıklamada, "Geldiği günden bugüne, saha içi ve dışında yaptıkları ile taraftarlarımızın gönlünde taht kuran Lars Fredrik Risp'in takımımızdan ayrılmasını büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz. Taraftarlarımızın asla unutamayacağı Risp'e, yeni takımında ve futbol hayatında başarılar diliyoruz" denildi

Barış
16.01.2007, 23:17
yıllık 1.6 milyon euro mu alcak ne der la bu

Recep Çaltepe
16.01.2007, 23:22
Ayman'ın ardından Trabzonspor'la anlaşan İsveçli stoper Lars Fredrik Risp, İsveç basınına yaptığı açıklamada Trabzonspor'la rüya gibi bir sözleşme imzaladığını belirterek...
...Lars Fredrik Risp, Trabzonspor'dan alacağı yıllık ücretle, en çok kazanan İsveçli futbolcular listesine 7. sıradan giriş yapmış oldu...

http://img294.imageshack.us/img294/1084/resizeof1704uj3.jpg (http://imageshack.us)

YAĞLI KAZIK

Adem Erdoğan
16.01.2007, 23:25
1.6 milyon euro derken şu bizim bildiğimiz euromu

Recep Çaltepe
16.01.2007, 23:27
1.6 milyon euro derken şu bizim bildiğimiz euromu

Adem bizim bildiğimiz Euro ama görünen o ki yönetim bu euroları taso falan sanıyor galiba.

Vkgz
16.01.2007, 23:27
risp dondu koseyi. trabzonsporu bi an italyan liginde oynayıp transfer yapan bi takım zannettim

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 23:30
risp dondu koseyi. trabzonsporu bi an italyan liginde oynayıp transfer yapan bi takım zannettim

hani 600.000 euroydu bu..
nedir abicim bu.
1.6m euro extrası ile 2m.
milandan savunmacı mı alıyoruz.?
yawaş gelsinler.
koltukları kurtaracaz diye nedir bu savrukluk eğer böyle birşey varsa.

vatandas61
16.01.2007, 23:30
inanmiyorum, aeger öyleyse vay halimize. kaliteli futbolculara o parayi verecegimize, gidip elin adamina verip, yarim sene sonra satiyoruz. kasadaki paralar da güme gidiyor. insallah dogru degildir.

Hüseyin Çümen
16.01.2007, 23:31
abi insanların tipleriyle yargılamayın ayıp oluyor

sbay
16.01.2007, 23:33
bu haberde bence bi yanlislik olabilir arkadaslar...bu parayi tekke alamazken rispmi alacak...ama bu yonetimin ne yapacagi belli olmaz tabi

Vkgz
16.01.2007, 23:34
1.6 isveç basınında oyle geciyor valla. risp 1m euroluk adam hakkaten ama 1.6 çok ilginç tabi belkide yalan haberdir resmi acıklamayı beklemek lazım. 1.6 ise takım en fazla 10 gol yer ikinci yarıda . boru değil yani defans oyuncusuna 1.6 veriyoruz.

DOĞA SARAÇ
16.01.2007, 23:35
ÖLÜMÜZ BURADA OLMAMALIYDI!Trabzonspor Kaptanı Hüseyin, ikinci yarıda gerçek güçlerini sahaya yansıtacaklarını ifade ederek, "İlk yarıda 6 maç kaybetmemeliydik. Formamızın 1 puan alması lazım" dedi. Başarı için yönetim ve teknik kadroda istikrarın gerekli olduğunu ifade eden Hüseyin, Ziya Doğan ile bir önceki dönem gibi yine başarılı olacaklarını söyledi. Tecrübeli oyuncu, "Eleştiriler ve tepkiler beni etkilemiyor. Kimseye kendimi beğendirmek zorunda değilim" dedi.
:bayrak:

HALİT KARAKAŞ
Hayırlısı olur inşallah,ikiside takıma faydalı olur.bunca zahmete değer umarım,,,

Mehmet Fatih Yavuz
bu haberde bence bi yanlislik olabilir arkadaslar...bu parayi tekke alamazken rispmi alacak...ama bu yonetimin ne yapacagi belli olmaz tabi

bundan 4 saat önce 1.6m uydurma haber gerçeği 600 bin dolar dediler.
cool.. diye bi abi vardı. aynen yazdığı,
stephanov 450.000 yattara 900.000 alırken risp kim ki 1.6m alsın.(yönetime yakın sanırım bu abi de)....
şimdi gene 1.6 furyası mı çıktı.
bizi sakinleştirmek için adam mı salıyorlar buraya anlamadım.
ben acemisiyim buranın daha 4-5 gün oldu.
ama çözecem elbet:)

lopsang
16.01.2007, 23:36
O Rakam akla mantığa aykırı. Marchelinhonun maliyeti yüksek diye satsınsınlar sonra da o rakımı...akıl var mantık var, ya da var mı?

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 23:37
abi fenerde alex 1.8 m dolara oynuyor.
kim nerde kaybetmiş de risp edecek 1.6m euro..

Vkgz
16.01.2007, 23:37
git sınavına calıs kardesim. aaaa kalacaksın bak.:D

Bahtiyar
16.01.2007, 23:38
ben bu yönetimin o parayı vermeyeceğini biliyom:) herkes biliyo yalandır.

DOĞA SARAÇ
16.01.2007, 23:38
BUGÜN İDMANDA
Trabzonspor?un ara transferde kadrosuna kattığı ilk oyuncu Sakaryaspor?da kiralık olarak forma giyen Erdinç Yavuz oldu. Yeşil-Siyahlı takımda alacaklarını bir türlü temin edemeyen ve bu konudaki sıkıntısını Trabzonspor?a bildiren Erdinç, Bordo-Mavili yönetimin yaptığı girişimler sonucunda Trabzon?a geldi. Dün akşam Ziya Doğan ile birlikte Trabzon?a gelen Erdinç, bugün takımla birlikte idmana çıkacak.:bayrak:

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 23:39
git sınavına calıs kardesim. aaaa kalacaksın bak.:D

dur şimdi geldim zaten. bu mevzuyu çözdük kafamızda öyle gittik. 4 saat sonra geldim gene aynı mevzu:)
huzur yok mu abi yahu.:)

capa
16.01.2007, 23:39
yalandır yalan hee

biri yalan desin

o kadar para verilemez

Emre7
16.01.2007, 23:40
Tolga Zengin 265 bin 600 YTL
Ahmet Şahin 350 bin YTL

ben onu bunu bilmem kafam buraya takıldı nuri burda da nuriliğini göstermişsin ya eferin sana :mad:

volkanferhan
walla bu adama 1.6milyon euro veriyolarsa yazıkk ki ne yazıkk
sözleşmede 6 ay gibi bi ibare çıkıyor sen gel bu adama 1.6m euro wer hangi akla hizmet ediolarr

coolank
ya kardeşim adamın yıllıgı 600.000 euro ya şaşırdınız mı ya .......yattaranın da aldıgı 800 değil 900 bin euro .... adam 3 sene de ancak 2 milyon euro alır ...

Vkgz
16.01.2007, 23:41
okadar para vermezler. sanmıyorum. ama uefaya kalırsak milli takıma yedekten medekten sokulmaya baslar risp

Bahtiyar
16.01.2007, 23:41
sıkman canınızı bizim yönetim herşeyi yapar beklerim de bu adam 1.6 eu vermez. imkanı varmı böyle işeyin.

coolank
16.01.2007, 23:43
ayman 500 .000 euro hatta belki de dolar .. 500.000 oldugunu biliyorum ama dolar mı euro mu aymanı tam bilmiyorum .. arka sayfalarda yazdım .. böyle şaşırmayın arkadaşlar ....kesin rakamdır bunlar .. yahu haşim sayitoglunun oldugu yerde öle o kadar para mümkün değil ... başkan bir topçuya 1.5 milyon euro verecek hem de risp e .. ya bırakın allahınızı severseniz ....600.000 euro yıllık ücreti risp in

Vkgz
16.01.2007, 23:44
dur şimdi geldim zaten. bu mevzuyu çözdük kafamızda öyle gittik. 4 saat sonra geldim gene aynı mevzu:)
huzur yok mu abi yahu.:)

baba forum işi boyle aa bi haber aa baska bi haber :D rüzgar nereye gotururse. 6 aylık sozlesme 2.5 yıllık sozlesme 600.000e 1.6m e olay karısık. karısık olmayan birşey var oda Risp in bizde oldugu,şu anlık hayırlı olsun demek yeterli diğer kısımlar acıklıandıgında bakarız icabbına :)

AYYILDIZ
rispin o kadar para alacağı yalan haberdir 1.6 milyon euro vermez bizim yönetim

DOĞA SARAÇ
Sakaryaspor kulübü transfer yapamayınca teknik direktör Giray Bulak’ın ‘Bırakırım’tehtidiyle karşılaştı.Bunun üzerine harekete geçen yeşil-siyahlı takım bordo-mavili takımdan Fatih Akyel, Musa ve Jefferson’a karşılık Martinez’i verebileceğini bildirdi.:bayrak:

macka61
16.01.2007, 23:45
vallah helal osun ondan sonra acığı kapatmak için fatih gibi marcelinho gibi adamları satıyoruz yanlış hatırlamıyorsam 16 yıllık benzin istasyonu projesini 1 yıllık gelirde gösteriyoruz böyle kulüp yönetilmez ondan sonra biz albayraka destek olcaz yıllık rispe 2 milyon euro veren gider adam gibi adam alırdı mesala ricardinho aklımda kalan bizden yıllık 4 milyon euro istiyor demişti başkan hatta bjkde daha az paraya oynuyor babasının parası gibi sokağa dağırıyor o kadar para veriyorlar peki sonuç 19 puan 13 sıra albayrak hemen istifa et

sbay
ya kardeşim adamın yıllıgı 600.000 euro ya şaşırdınız mı ya .......yattaranın da aldıgı 800 değil 900 bin euro .... adam 3 sene de ancak 2 milyon euro alır ...

yattara yillik 800 bin dolar kazaniyo bu rakamda bi yanlislik yok...hatta digerlerinin hepsi dogru...:yattara:

geronimo_61
sıkman canınızı bizim yönetim herşeyi yapar beklerim de bu adam 1.6 eu vermez. imkanı varmı böyle işeyin.

emin misin? diye sorsam

hadi gönül rahatlığıyla

Evet Eminim deeeee

Mehmet Fatih Yavuz
16.01.2007, 23:46
neyse cool.. abi gene içimi cool etti...
rahat rahat kafamı yastığa atabilirim.

Bahtiyar
16.01.2007, 23:48
emin değilim ama o parayı vereceklerini rüyamda görsem inanmam vermezler hepsi tüccar parayı seven insanlar o konuda ellerini sıkı olduğunu tahmin ediyom yoksa bizim transfer topic leri niye 100 lerce sayfayı bulsun:)

sbay
16.01.2007, 23:54
az sonra ligtv de haberler var orda can baglanir yine anlatir durumun ne oldugunu

coolank
16.01.2007, 23:55
yattarayı yanlış yazmışım yıllık 900.000 dolar........ euro değil özür

Vkgz
16.01.2007, 23:57
ligtv haberlerinden haberdar edin beni.bizi :)

DOĞA SARAÇ
16.01.2007, 23:59
Trabzonspor 30 ayda 2 başkan, 7 teknik adam ve 50 farklı futbolcuya forma giydirerek, inanılması güç bir rekor kırdı.:alkış: :bayrak:

sbay
17.01.2007, 00:15
risple her konuda anlasilmis....fakat bir kac gun bekletilecekmis ellerin durumundan oturu...yonetim rispin fotograflarinin cekilmesini istememis....ayman yarin sabah imzalayip antremana cikacakmis...canin yalancisiyim..rakam konusunda da bisey solemedi..ama risp yonetimle anlasmissa 1.6 milyon avro haberi hikayedir....

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 00:17
Trabzonspor'da Fabiano Eller krizi devam ediyor. Bordo-Mavili takımda forma giymek istemediğini açıklayan ve yönetiminin de ısrarla resmi teklif gelmediğini belirttiği Fabiano Eller için İspanyol Atletico Madrid'in de devreye girdiği öğrenildi.Atletico Madrid'in Brezilyalı futbolcuya 3 yıllık bir sözleşme önereceği ve Trabzonspor'a da 1.5 milyon dolarlık teklifle geleceği belirtildi.habere göre Internacional Başkanı Vitório Piffero'nun da Brezilya basınına yaptığı açıklamalar bu transfer girişimini doğrularken, Başkan Piffero, "Atletico Madrid ile Eller konusunda bir yarış içerisindeyiz. Önemli miktarlar konuşuluyor. İspanyol kulübün teklifine yaklaşmamız zor görünüyor." açıklamasını yaparak Eller'in Internacional'in geri dönmesinin zor olduğunu açıkladı. Fabiano'nun adı daha önce Flamengo, Fluminense, Bordeaux ve Monaco gibi kulüplerle anılmıştı. Eller ise kulüpten aldığı izni doldurmasına karşın dün yapılan antrenmana katılmayarak dikkatleri yine üzerine çekti. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun, Eller'in hafta başından itibaren idmanlara çıkacağını belirtmesine karşılık, bu futbolcunun çalışmada yer almaması dikkat çekti. Bu arada Trabzonspor yönetimi, Eller'in idmana çıkmayışını noter kanalıyla onaylattı.
:bayrak:

Vkgz
17.01.2007, 00:20
arkadaşlar kaynak ve haber saati verirsek çok daha iyi olacak

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 00:30
arkadaşlar kaynak ve haber saati verirsek çok daha iyi olacak
Haber Zaman gazetesi yazarlarından Ahmet Şahin' e ait 16.01.2007

Gürkan
17.01.2007, 00:32
rispe o kadar para.yok canım daha neler.

Mehmet_Mercanlı
17.01.2007, 00:41
Sakaryaspor kulübü transfer yapamayınca teknik direktör Giray Bulak’ın ‘Bırakırım’tehtidiyle karşılaştı.Bunun üzerine harekete geçen yeşil-siyahlı takım bordo-mavili takımdan Fatih Akyel, Musa ve Jefferson’a karşılık Martinez’i verebileceğini bildirdi.:bayrak:
???????
bu haberin kayna ne nerde yazıyoo bulamadım

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 08:21
Yıldızımız düştü galiba!

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifBir nostalji: Çocukluğumuzun en ilginç anılarından biriydi. Yaz akşamları gökyüzünü izler, kayan yıldızlara bakardık. Ya gerçekten kayardı ya da göz yanılması olurdu.

Kaymışsa ya da o kanıya varmışsak, korkardık: Bir yıldız düştü, demek ki biri ölecek. Yakınımız olmasın diye dua ederdik.
Büyüklerimizden birini keyifsiz yorgun görsek, “Geçmiş olsun, neyiniz var?” sorusunun yanıtı genellikle, “Yıldızım düştü evladım! ” şeklinde olurdu. Hâlâ bizim yörelerde öyle denir ya!
Bir anımsatma: Trabzonspor’da 2005 genel kurul süreci. Gazetelerde haber: “Taraftarımıza süper bir transfer sözü veriyorum. Maliyeti on milyon dolara kadar olan bir futbolcuyu kendim alıp hediye edeceğim. Bir işadamı arkadaşım da aynı şekilde biz göreve gelirsek bir futbolcu hediye edecek. Stat projemiz hazır. Ben inşaatçıyım, bir yıl içinde yıkıp 24 saat yaşam olan yenisini hizmete sunacağız.”
Bir yalanlama: Bu vaatten iki gün sonra ima edilen iş adamından açıklama: Ben böyle bir söz vermedim.
Bir yıldız: “Yıldız hazır, 2 Ocak 2006’da imza atacak” sözüne karşın göreve gelince işler değişiyor; “Ara transferde kimse yıldızını bırakmıyor.” İş Haziran 2006’ya kalıyor. Sonra “Dünya yıldızı” sunumuyla Marselinho getiriliyor. Resmi internet sitesinden bonservis bedelinin Başkan tarafından ödeneceği açıklaması. Ardından mali genel kurulda sunulan raporda 625 bin Euro’luk ilk taksidin kulüp kasasından yapıldığı ortaya çıkıyor, başkanın sözünün “gelecekte tahsil edilecekler” arasında olduğu görülüyor.
Bir yalanlama daha: Aralık 2006 seçimsiz genel kurulunda başkan, bir yıl önce başkan adayı konumundaki kendini yalanlıyor: “Bir yıldız futbolcu alacağımızı söyledik. Alman Ligi’nin yıldızını aldık, onun bonservis bedelini aile olarak karşılayacağız, çeklerimiz kulüpte.” -10 milyon dolar, arkadaştan da yıldız sözü falan hak getire-
Bir büyük yanılgı: “Dünya yıldızı” tam form tutmuşken, Almanya’ya geri gönderildi. Zamanlama olarak alırken hata, gönderirken başka bir hata yani.
Bir yanıltma: El altından sızdırılan haberlerle bu transferden 400 bin Euro kâr edildiği söyleniyor. Hesap ortada: Bonservis bedeli 2 milyon 325 bin, menacer ücreti 100 bin, yıldıza verilen peşin ücret 1 milyon, aylık ücretler 85 binden 5 ay 425 bin olmak üzere maliyet toplam 3 milyon 850 bin Euro. Wolsburg’dan alındığı iddia edilen ücret 2 milyon 700 bin Euro. 400 bin Euro kâr hangi matematik hesaplamayla bulunuyor?
Bir merak: Miktar doğruysa, 2 milyon 700 bin Euro kulübün kasasına mı girecek, yoksa!
Bir garip durum: İkinci adamlık yarışması kıyasıya sürüyor. “Roma’yı yakıyorlar.” Biri “ak” diyorsa, öteki “kara” mutlak. “Kayan yıldız” işinde de anlaşamadılar. Biri “gitti”, diğeri “gitmedi” dedi, Ayman işinde olduğu gibi. Biri “geldi”, diğeri, gelmeyecek” demişti. “Yıldız gitti” ve “Ayman gelmeyecek” diyen taraf şimdilik 2 farkla öne geçti. Yarış kıyasıya sürüyor!
Bir öngörü: En doğrusu bu yönetimin gitmesi. Ama olmadı, en azından ya asbaşkan, ya da ikinci başkandan biri gitmeli. Eğer kalırlar da yakıp yıkmaya devam ederlerse, ne yazık ki Trabzonspor gidecek. Bizden söylemesi.
Offf ya! İçimiz sıktı bu öngörü, yorgun düştük, keyfimiz kaçtı, “yıldızımız düştü” galiba!

Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr)

kongrede yalanlarla başa gelen güzide yönetimimiz, 10m dolarlık(kalite olarak) 2 topçu sözü vermişti.. ama birden 10m dolarlık adamımızı sattılar.
sonra yerine biz 2+1=3 yıldız bekledik.
ama nerde hak getire.
marcelinho yu getirdiler, gene sustuk. ama devamı gelmedi.
devamı gelmediği gibi o da gitti.
şimdi başkan 10m dolarlık kaliteye sahip 3 yıldız borçlu bize.

ama sanırım bizim bildiğimiz pozitif ilim matematik ile başkanın ve ekibin hesaplama yaparken kullandığı matematik birbirini tutmuyor.

dün bi yerde yazılmış uyanınca okudum.
başkan asla kulüpten nemalanmaz vs.vs.
ne büyük meziyet..
bu kadar yalanı üst üste bana sıraladıktan sonra benim üzerimden yeterince nemalanmış zaten.(kulüpte nemalanacak ne kaldıysa)

stad projesini zaten anmıyoruz artık.

başkan siyasete olan yakınlığı sebebi ile yalan vaatlere alışmış demek. yazık etti hem takıma hem kendi itibarına.

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 08:31
http://www.yenisafak.com.tr/resim/buyuk/saym_byk0b2f6e730b1f9a25.jpg

Ayman Trabzon'da http://www.yenisafak.com.tr/spor/resim/bos.gifhttp://www.yenisafak.com.tr/spor/resim/bos.gifBordo-mavililerin G.Birliği ile bir süredir Ayman konusunda yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlandı. Mısırlı futbolcu, bugün Trabzon'a gelerek 2.5 yıllık sözleşmeye imza atacak. Kulüpten yapılan açıklamada Risp konusunda henüz anlaşma olmadığı bildirildi

KAMİL ANAHAR
Trabzonspor'un bir süredir transferi için girişimlerde bulunduğu Gençlerbirliği'nden Ayman Abdelaziz ile anlaşmaya vardığı bildirildi. Kulübün resmi internet sitesinden duyurulan haberde, bordo-mavili takımın Mısırlı oyuncu konusunda yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığı ifade edildi. Ayman Abdelaziz'in bugün sabah saatlerinde Trabzon'a geleceği ve bordo-mavili kulüple 2.5 yıllık sözleşme imladıktan sonra çalışmalara başlayacağı kaydedildi. Resmi sitede gündemdeki diğer oyuncu Frederik Risp'le ilgili olarak da henüz anlaşmaya varılmadığı duyuruldu.

ORTA SAHANIN BEYNİ Daha önce Zamalek, Kocaelispor, Malatyaspor ve son olarak da G.Birliği formasını giyen Mısırlı futbolcu, orta sahadaki başarılı performansıyla göz dolduruyor. Teknik direktör Mesut Bakkal'ın vazgeçilmez oyuncularından biri olan Ayman, bu sezon da takımının başarısında önemli rol oynadı. Mısırlı futbolcu ilk yarıda takımının yaptığı 16 maçın 14'ünde 90 dakika sahada kaldı. Ayman, sadece kırmızı kart gördüğü V. Manisa ve kupadaki Buca maçında 90 dakika görev yapmadı. Ligde hiç golü bulunmayan Ayman, isabetli ve forvetleri pozisyona sokan paslarıyla dikkat çekiyor.

bu da başkanın gazeteden..
aymanın ileri dikey paslarına ben pek rastlamadım.
ama varmış.
hayırlı olsun bakalım.

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 08:36
"Asarım kendimi"

17 Ocak 2007 Çarşamba

Bordo-mavili camiada kötü gidişin baş sorumlusu olarak gösterilen ve attığı her adım, söylediği her söz eleştiri konusu olan Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu bir konuştu, pir konuştu. Sayitoğlu, transfer konularında net açıklamalar yaparken takımın hedefinin kupada şampiyonluk, ligde 2.lik olduğunu söyledi. Musampa’nın transferinden maddi çıkar elde ettiği iddialarına “Böyle bir şey ispatlansın, kendimi Meydan Parkı’nda asarım” diye cevap veren Sayitoğlu, “Marcelinho kendi istediği için gitti. Erdinç için resmi prosedür işliyor” yorumunu yaptı. Ziya Doğan’ın takımın başında olduğunu söyleyen Sayitoğlu, “Ancak 2-3 maç sonra ne olacağını kimse bilemez” derken, G.Birliği’nden Erkan’ı istemediklerini belirtti. Ali Güneş’ten para yüzünden vazgeçtiklerini, şimdi Serkan Balcı’nın peşinde olduklarını dile getiren Sayitoğlu, Szymkowiak içinse “Geri dönme şansı yok” ifadesini kullandı.

Ayman’da mutlu son

17 Ocak 2007 Çarşamba

Bugün imza atacak
Trabzonspor’da yılan hikayesine dönen Ayman transferi mutlu son ile bitti. Bordo-mavili yöneticiler, Teknik Direktör Ziya Doğan’ın ısrarla istediği Mısırlı asıllı Türk oyuncu Ayman Abdelaziz ile kesin anlaşma sağladı. Trabzonspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Kulübümüz, bir süredir transfer görüşmeleri devam eden Gençlerbirliği Kulübü’nün oyuncusu Ayman Abdelaziz konusunda son noktayı koydu. Buna göre Ayman Abdelaziz yarın (bugün) sabah THY’nin 07.00 İstanbul-Trabzon seferini yapacak uçak ile Trabzon’a gelecek ve sözleşme imzaladıktan sonra takımımızla antrenmanlara başlayacak” denildi. G.Birliği’nin Belçikalı defans oyuncusu Fredrik Risp de dün akşam Trabzon’a geldi. Risp’in Trabzonspor ile 6 aylık opsiyonlu anlaşma yaptığı ve sezon sonunda sözleşmenin İsveçli futbolcunun isteğine göre uzatılabileceği öğrenildi.

bu da türkiye gazetesinden

hepsi risp için 6 ay sonra kararı isveçli oyuncu verecek diyor.
böyle bi sözleşme yaparlarsa harbiden yöneticilik kabiliyetleri konusunda duyduğum tüm şüpheler sona erecek.(olmadığı ispatlanınca şüpheye de mahal yok)

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 08:41
Sıra Martinez’de

Trabzonspor da transfer maratonu tüm hızıyla devam ediyor...

HER ŞEY BİTMEDİ
Trabzonspor da transfer maratonu tüm hızıyla devam ediyor.Sakaryaspor kulübü transfer yapamayınca teknik direktör Giray Bulak’ın ‘Bırakırım’tehtidiyle karşılaştı.Bunun üzerine harekete geçen yeşil-siyahlı takım bordo-mavili takımdan Fatih Akyel, Musa ve Jefferson’a karşılık Martinez’i verebileceğini bildirdi.Dün ilk kez TAKA nın kamu oyuna duyurduğu bu haber her iki kulüp yetkilileri tarafından doğrulandı.Trabzonspor yönetimi şimdide bu müthiş takasın değerlendirmesini yapıyor. Serkan Balcı için başkan Albayrak’ın Aziz Yıldırdım la yaptığı görüşmelerden henüz sonuç alınamadığı bilidirildi.

bu da deli takas gündemi.. TAKA nın haberi. ne kadar güvenlir bilmiyorum ama aynı istihbarat dün de gelmişti...

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 08:51
BİR İKİ ÜÇ YETMEZ

Trabzonspor, daha önce prensipte anlaştığı İsveçli defans oyuncusu Fredrick Risp'i dün akşam Trabzon’a getirdi. Ayman ise bugün Trabzon’da olacak. İmzalar ise yarın atılacak...

RİSP AİLESİYLE GELDİ
Trabzonspor uzun bir süreden beri pazarlık yaptığı Risp ve Ayman transferinde nihayet mutlu sona ulaştı. G.Birliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile dün yapılan son görüşmelerde bu iki transfer tatlıya bağlanırken Erkan’ın transferinde pürüz çıktı. Risp dün akşam ailesiyle birlikte Trabzon’a gelerek otele yerleşti. Ayman ise bugün Trabzon’da olacak ve bu iki futbolcuyla yarın sözleşme imzalanacak. Bugün dinlecek iki oyuncu çalışmalara yarın başlayacak.

ERKAN DA OLACAK
Ayman ve Risp'in bonservisiyle ilgili Gençlerbirliği Kulübü'nden açıklama yapılmadı. Bu transferleri paket olarak değerlendiren Trabzonspor’un aynı takımdan Erkan ile de anlaştığı ancak bu oyuncunun son anda geri adım atmasıyla bu transferden şimdilik vazgeçtiği öğrenildi. Dün akşam Trabzon’a gelen Risp ve bugün Trabzon’a olacak olan Ayman gecikmelide olsa Trabzonspor da oynayacak olmanın heyecanını ve sabırsızlığını yaşadıklarını ifade ettiler.T rabzonspor’un Ayman ve Risp için G.Birliğine 2 milyon Euro ödeyeceği öğrenildi. Bu arada yöneticiler bu rakama Erkan’ın da dahil olduğunu iddia ettiler

bu da takadan bi haberJ
erkan da dahil diyor.
Aynı paranın içine 3. sü de dahilse dadından yenmez..(kendimizi alıştırdık nasılsa o paraya 2 tane almayaJ)
Ama daha para vereceksek değmez bence 29-30 yaşındaki adam uğruna.

tiredman
17.01.2007, 09:53
Takımlarımız ara transferi boş geçirdi.Hatta eldeki yıldızlarını kaçıran takımlarımız da var.

Türk Spor basını, transfer dönemlerinde Shevchenko'yu, Drogba'yı, Kaka'yı, Figo'yu, Henry'yi ve daha birçok ünlü futbolcuyu dört büyüklere getirmeye ve futbolseverlere hayal pazarlamaya devam ededursun; zaten sayıları az olan yıldızlar ise ülkemizden bir bir kaçıyor.

Ortega, Ribery, Carew, Anelka, Ailton derken bunlara Szymkowiak ve Marcelinho da eklendi. Yabancı yıldızların birkaç sezon kalmadan terk ettiği Süper Lig'e yurtdışında forma giyen Türk futbolcular da sıcak bakmıyor. Halil, Hamit Altıntop kardeşler, Yıldıray Baştürk, Emre Belözoğlu gibi milli futbolcular, kariyerlerine gurbet ellerde devam etme niyetinde.

Zaman Gazetesinin haftalık spor eki Sporvizyon, kapak çalışmasında bu konuya da dikkat çekerek spor basınının hayal pazarlamasının getirdiği sonuçları masaya yatırıyor.

Faik Yılmaz
17.01.2007, 10:33
Trabzonspor'a iki müjde birden
6 aylığına anlaşılan İsveçli Risp dün ailesiyle Trabzon'a indi. Bu sabah Trabzon'a gidecek olan Ayman imza attıktan sonra idmana çıkacak
17 Ocak 2007 08:05
Yazı boyutunu büyütmek için

Çifte müjde

Transferi yılan hikayesine dönen Ayman Abdelaziz ile Risp nihayet Trabzonspor'da. Bordo-mavililer 10 gün önce sağlık testinden geçirip vazgeçtiğini açıkladığı Ayman'ı bugün Trabzon'a getirtip imza attıracak. Türk statüsünde olan Mısırlı futbolcu imza sonrasında bordo-mavili takımın antrenmanına çıkacak. Ayman'ın bonservisi için Trabzonspor, G.Birliği'ne 900 bin euro ödeyecek. Ayman'ın alacağı para ise açıklanmadı.

Açıklama yapmadı

G.Birliği'nin İsveçli defans oyuncusu Fredrik Risp ise dün akşam Trabzon'a indi. Ankara'dan Trabzon'a uçan defans oyuncusunu havalimanında Trabzonspor Profesyonel İşler Sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu karşıladı. İsveçli oyuncu, havalimanında herhangi bir açıklama yapmadı. Risp'in Trabzonspor ile 6 aylık opsiyonlu anlaşma yaptığı ve sezon sonunda sözleşmenin İsveçli futbolcunun isteğine göre uzatılabileceği öğrenildi.

Erdinç Dilek
17.01.2007, 10:49
Biz kazandık!

25'inci Dünya Üniversite 2011 Kış Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Erzurum'da bayram havası yaşanıyor.

İtalya'nın Torino kentindeki FISU heyetinin kararını açıklamasının ardından Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan yüzlerce vatandaş havai fişek gösterileri altında halaylar çekerek kutlama yaptı.
Geçtiğimiz yıl 2009 Kış Oyunları'nı Çin'in Harbin kentine kaptıran Erzurum, bu kez 2011 Kış Oyunları'na ev sahipliği yapacak. Oyunlara Slovenya'nın Maribor kenti ile birlikte aday olan Erzurum'un kazandığının açıklanması sonrasında kent adeta bayram yerine döndü.
Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in başkanlığında İtalya'nın Torino kentinde bulunan Erzurum heyetinin çalışmalarını dakika dakika TV'den izleyen vatandaşlar, kararın açıklanmasına az bir süre kala Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Torino'da bulunan Vali Celalettin Güvenç'in kararın açıklanmasını cep telefonuyla Erzurum'a bildirmesi üzerine kentte sevinç çığlıkları yükseldi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 15 derece olduğu Erzurum'da vatandaşlar havai fişek gösterileri altında halay çekerek, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendiler. 10'uncu Yıl Marşı'nı ellerinde Türk bayraklarıyla okuyan gençler, "Türk olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu oyunlar hakkımızdı" diye konuştular.
hayırlı olsun

h@msi61
17.01.2007, 10:58
Risp tabiki 1.6 milyon euro almıyacak, bu sayı gerçekse olsa olsa tüm sözleşmesi boyunca alacağı paradır. Marcelinho gibi bir adamın gönderilme sebeplerinden biri zaten 1.2 milyon euroluk yıllık kazancıydı...

Faik Yılmaz
17.01.2007, 11:25
Trabzonspor ile prensipte anlaşan Ayman Abdelaziz, bu sabah Trabzon'a geldi.

Menajerleriyle birlikte Trabzon'a gelen bordo-mavili futbolcu, Trabzonspor ile görüşmelerinin olumlu sonuçlanmasından mutluluk duyduğunu belirterek, ''Trabzonspor gibi büyük bir takıma geldim. Çok büyük futbolcuları var. Onların yanında oynamak benim için önemli. Trabzonspor'da birlik ve beraberlik içinde çok iyi şeyler yapmak istiyorum'' dedi.

Teknik direktör Ziya Doğan'ı tanıdığını ve daha önce birlikte çalıştıklarını ifade eden Ayman, ''Ziya Doğan çok iyi bir hoca. Antrenman olsun, oyun olsun, ondan çok fayda gördüm. O yüzden kendisine teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Ayman, Trabzonspor'a gelmeyeceği yönünde bir şey söylemediğini dile getirerek, ''İlk sağlık kontrolünden sonra kulüpler arasında problem oldu. Mecbur antrenmansız kalmamak için Gençlerbirliği'ne geri döndüm. Sonuçta profesyonel bir oyuncuyum. Sonra iki kulüp de anlaştı ve geldim'' dedi.

champions
17.01.2007, 11:26
habere bak szymek gurur tablosundaymış gülerim ben bu habere üsteki resimlerin gurur tablosu olduğu nerden çıkarmışlar kıçlarından sallamışlar resmen

Trabzonspor Kulübü’nün resmi internet sitesi trabzonspor.org.tr, her gün bordo-mavili bir oyuncunun fotografı altında taraftarının ve takip edenlerinin karşısına çıkıyor... Sitenin gurur köşesinin bu günkü konuğu, Karadeniz ekibiyle olaylı bir şekilde yollarını ayıran Miroslaw Szymkowiak oldu. Szymkowiak’ın, bordo-mavili yöneticilere gönderdiği mektupta futbolu bırakma noktasına geldiğini, bunun sebebinin de gerek teknik ekip, gerek kulübün idari kadrosunun olduğunu belirtmesiyle ipler kopmuş, bundan sonra hukuki süreç başlamıştı. Ancak Szymkowiak’ın fotografı, herşeye rağmen bugün, kulübün resmi internet sitesinin gurur köşesindeki yerini aldı Radyospor

selçukabi
17.01.2007, 11:27
[B]

bu da başkanın gazeteden..
aymanın ileri dikey paslarına ben pek rastlamadım.
ama varmış.
hayırlı olsun bakalım.

Var arkadaşım var, transferi sözkonusu olunca kupadaki bejeke ile ( hani 3-0 ) olan maçlarını izledim. Ancak şimdilik bu önyargılı ve bilgisizce yapılan yorumlara cevap yazmıyorum sonra konuşacam.

Faik Yılmaz
17.01.2007, 11:33
Var arkadaşım var, transferi sözkonusu olunca kupadaki bejeke ile ( hani 3-0 ) olan maçlarını izledim. Ancak şimdilik bu önyargılı ve bilgisizce yapılan yorumlara cevap yazmıyorum sonra konuşacam.

abicim iyi bir futbolcu olabilir ama symekle marcenin yerini asla tutamaz....

bide şu yönü var. sene sonu mukavelesi bitecek adama 1.8 trilyon vermenin mantığı ne onu anlamadım.....

Erdinç Dilek
17.01.2007, 11:43
blackseastorm arkadaşım bir tek senden duyuyorum 1.8 trilyon verildiğini bunları nereden biliyorsun, 600 lü 800 lü rakamlar geçerken 1.800 lü rakamı neye göre belirtiyorsun.. bu bir dayatma değil merak, seni dinliyorum

Faik Yılmaz
17.01.2007, 11:47
blackseastorm arkadaşım bir tek senden duyuyorum 1.8 trilyon verildiğini bunları nereden biliyorsun, 600 lü 800 lü rakamlar geçerken 1.800 lü rakamı neye göre belirtiyorsun.. bu bir dayatma değil merak, seni dinliyorum

arkadaşım 1 milyon euro 1.85 trilyon yapıyor.. verilen para risp içinde ayman içinde 1 milyon euro....

Doğan BULAT
17.01.2007, 12:22
Güle güle Risp!
gencler.org olarak, geldiği günden bugüne saha içi ve dışında yaptıkları ile taraftarlarımızın gönlünde taht kuran Lars Fredrik Risp'in takımımızdan ayrılmasını büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz.

Taraftarlarımızın asla unutamayacağı Risp'e, gencler.org olarak, yeni takımında ve futbol hayatında başarılar diliyoruz.

Kaynak : www.gencler.org

Arkadaşlar gençlerbirliği taraftarları Risp giitiği için çok üzülmüşler.. :D İnşallah bizler seviniriz. Bu yönetimle zor ama:(

FANATIK61
17.01.2007, 12:48
ÖZLEDİM TENİNİN KOKUSUNU ÖZLEDİM!
FİLM GİBİ TRANSFER
Trabzonspor'un devre arasında gerçekleştirdiği ilk transferi Erdinç Yavuz da konuşmak için Karadeniz'i seçerken, dünden bugüne bir çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Kiralık olarak gittiği Sakaryaspor'dan gidişi gibi dönüşü de maceralı olan Erdinç, önce bu 'film gibi transfer' hikayesini anlatırken, 'oldu, olmadı' şeklinde her gün değişen durum nedeniyle bunalımlı günler yaşadığını belirterek, "Bu dönem futbolu bile bırakmayı düşündüm" dedi.
Şimdi söz Erdinç Yavuz'da
ZOR OLAN YOLU SEÇTİM
"Trabzonspor'a dönmek için herşeyi yaptım. Önce yönetimimiz Sakarya ile görüştü ama beni vermediler. Gitmek istiyordum ama zorunlu olarak kaldım. Burada önümde iki yol vardı. Ya Sakarya'da kalacaktım ya da paramı alamadığım için sözleşmemi feshederek Trabzon'a dönmek. Ben Trabzonspor için zor olan yolu seçtim. 200 bin $ alacağım vardı ve bunu alamamıştım. Hukuki mücadeleye başladım ve Trabzon için bu yönde herşeyi yaptım"
FUTBOLU BIRAKACAKTIM
"Ziya hocam benim dönmemi çok istiyordu. Bu hukuki süreçte çok bunaldım. Gitmek istiyordum ama bu belli değildi. O nedenle bunalımlı günler yaşadım. Bir ara 'dönemezsem futbolu bırakırım" diye bile düşündüm. Ancak sonunda bu zor yolda başarılı olduk. Sakaryaspor ile sözleşmemi feshettim ve Trabzon'a döndüm. Şimdi federasyonun bir kaç gün içinde resmi onayıyla bu iş kesin bitecek. Gerçekten şuan çok mutluyum"
İSTEMEYEN BU YOLU SEÇMEZ!
"Benim için 'Trabzon'a dönmek istemiyor' deniliyor. Böyle biri böyle bunalımlı bir yolu tercih eder mi? Bunu herkesin iyi görmesi lazım. Trabzonspor'a sanki ilk kez geliyormuşum gibi hissediyorum. Tatlı bir heyecan var. Gerçekten Trabzonspor formasının kokusunu bile özledim. Bana güvenenleri başta Ziya hocamı mahçup etmemek için elimden gelen herşeyi yapacağım. Savunma ilk yarı çok eleştirildi. İnşaallah birlikte bu sorunu çözeceğiz"
TRABZON BURADA OLAMAZ
"Trabzonspor'u dışarıda olmam rağmen hep uzaktan takip ettim. Bana göre kaliteli bir kadromuz var. Ancak yaşanılan kötü dönemde istemediği noktaya geldi. Herkes 'hasta ayağa kalkacak' ümidini taşıyor. Birlikte bunu yapacağız. Trabzonspor'u layık olduğu yere çıkaracağız. Ligde ve kupada ikinci yarıda herkes farklı bir takım izleceğine inanıyorum. Trabzonspor'un ayağa kalkması için camia olarak kenetlenip, takıma sahip çıkılmalı"
ZİYA HOCA ÇOK FARKLI
"Ziya Doğan'ın Trabzonspor'a dönmem yolunda bana hep destek oldu. Kendisiyle bir önceki dönem çalıştım. O dönemde Trabzonspor, son yılların en başarılı görüntüsündeydi. Ziya hoca farklı biri. Onunla yeniden başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Ben de bu yönde hocamın güvenini boşa çıkartmamak adına elimden gelen herşeyi yapacağım. Bu kadar istendikten sonra onu asla hayal kırıklığına uğratmam"
YATTARAYI ÇOK ÖZLEDİM
"Takımdaki arkadaşlarımla her fırsatta görüşüyordum. Kendileride 'gel seni bekliyoruz' diyerek bana moral desteği verdiler. Böyle bir durumda sanki hiç ayrılmamışım gibi hissediyorum. Özellikle Yattara'yı çok özledim. Onun sahada yaptıklarının yanında saha dışında da dostluğu ve sıcaklığı herkes gibi benimde onu özel bir yere koymamı sağlıyor. Diğer arkadaşlarımla da iyi bir diyalogum var. Birlikte Trabzonspor'u hakettiği yere getireceğimize inanıyorum."
BENİ SİLİNCE..
"Sezon başında Lazaroni beni sildiğini göstermişti. Hazırlık maçlarında bile oynatmıyor, ligde kadroya dahi almıyordu. Yedekliğe hiç alışmamıştım. Bu beni çok etkiledi. Biraz da tez canlıyım. Hemen gitmeyi tercih ettim. Aslında kalıp, savaşmalıydım. Bu çok büyük hataydı. Zaten benden kısa bir süre sonra Lazaroni gitti. Kalsam, eminim ki oynayacaktım"
MİLAN İLE ANLAŞIYORDUK
"Milan Stepanov'un en iyi anlaştığı oyuncu bendim. Yeni dönemde kendisiyle birlikte savunmada sıkıntı kalmayacağına inanıyorum. Tabi ki bunun için öncelikle formamı geri almam gerekiyor. Bu kadar uğraştan sonra bu güvenin karşılığını vermek zorundayım. Bunun için de mutlaka sahada olmalıyım. Savunmanın artık en güvenilir yer olacağına inanıyorum"
TARAFTAR HAKLIDIR
"Ben tez canlı bir yapıya sahibim. O nedenle taraftar tepki gösterince buna aynı şekilde karşılık vermem hataydı. Onlardan özür diliyorum. Taraftarımız ne yaparsa haklıdır. Çünkü Trabzonspor büyük bir takım ve başarılı olmaya mecbur. Bu yoldaki en büyük güç olan taraftarda, başarısızlıkta tepki göstermesi normal".
"Sakarya'daki dönemde bunu iyi anladım. Üzgünüm ve bunun bir daha tekrarlanmayacağına inanıyorum. Amacım taraftarımızın gönlünü sahada bu forma için göstereceğim mücadele ile alacağım. Taraftarımızın da bana ve takıma ikinci yarıda destek vereceğine inanıyorum. Bu destekle başarılı olacağımıza inancım tam"

FANATIK61
17.01.2007, 13:00
Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, görevden uzaklaştırılmaları için kendisine ve delegelere çeşitli baskılar yapıldığını belirterek, "Asla pes etmeyeceğim. Bildiğim yolda sonuna kadar gideceğim. Dimdik ayaktayım. İmza toplanması için delegelere müthiş baskılar yapılıyor. Pek çok delege içi kan ağlaya ağlaya imza atıyor. Ama demokrasi mücadelesini kazanabilmek için sonuna kadar savaşacağım. Koltuk sevdalısı değil, futbol sevdalısıyım" dedi.

Hürriyet Gazetesinin 17 Ocak Çarşamba günkü sayısında Atilla Türker imzalı haberde Haluk Ulusoy'un açıklamalarına yer verildi.

Antalya Kemer’de dün yapılan federasyon yönetim kurulu toplantısı öncesi son derece sert açıklamalarda bulunan Ulusoy, olağanüstü genel kurul için toplanan imza sayısının 58’de kaldığını ve bunların da henüz incelenmediğini vurgulayarak şöyle konuştu:

Yalan söylüyorlar

"Her kim 110 imza topladım diyorsa yalan söylüyor. Gönderilen imzaların önemli bölümü, hür irade ile verilmiş değil. Benim çekilmemi isteyen kişiler, kendi güçleri ile imza toplamadılar. İmza atanların yarısı beni aradı ve ’Sayın Başkanım, bize baskı yapıldığı için içimiz kan ağlaya ağlaya imza attık. Büyük baskı altındayız’ dediler.

Seçimle gideriz

Hukuki bir yol kullanılmıyor. Ama ben hukuki yol kullanacağım. Herkesi sağduyuya davet ediyorum. Sert tavırlar içinde değilim. Futbol kavgası değil, demokrasi mücadelesi veriyorum. Bilsem ki, inanan 110 kişi imza vermiş, başkanlığı hemen bırakırım. Koltuk sevdalısı değil, futbol ve demokrasi sevdalısıyım. Delege arkadaşların baskı görmesi beni son derece üzüyor. Biz seçimle geldik, seçimle gideceğiz. Bizim karakterimizde pes etmek olamaz.

Ben de toplarım

Ayakta kalmak ve mücadele etmek zorundayız. Türk futbolu adına bir misyon üstlendik. Teslim olmamız söz konusu değil. Kesinlikle çekilmeyeceğiz. Eğer böyle bir çekilme olursa, Türk futbolu adına yazık olur. Bunun önü açılır. Diyelim ki imzalar sonrası seçim oldu. Ben de hemen 90 imza toplarsam, ne olacak. Üstelik ben imzaları çok daha kolay toplarım. Futbolu kaosa sürüklemeye kimsenin hakkı yok".

Hükümet beni istemiyor

Futbola hizmet etmek için tüm gücü ile çalıştığını kaydeden Haluk Ulusoy, şöyle devam etti: "Hükümet artık beni istemiyor. Bu son derece açık. Ama ben Türk futbolu ve demokrasi adına korkmadan, çekinmeden, inandığım yolda devam edeceğim. Toplanan imzalar doğrultusunda hukuki süreci başlatırız. Ama bu imzalar önümüzdeki hafta toplansa bile, olağanüstü genel kurul için 60 gün gerekir. Bu da önemli milli maçlar ile aynı tarihlere denk geliyor. Herkes Milli Takımımız’ın maçlarını düşünmek zorunda. Yunanistan ve Norveç ile karşılaşacağız. Bunları kazanırsak grup birincisi olacağız. İşte bu nedenle biz mali genel kurulda seçim kararı alalım diyoruz.

Bakan Şahin neden sustu?

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’e de göndermede bulunmaktan çekinmeyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, "Şunu da önemle belirtmek isterim ki, önceki dönemlerde şike ve bahis gibi çok sayıda çirkin iddialar gündeme geldi. O zaman sesini çıkartmayan Sayın Bakan, şimdi bizim için teftiş kurulu raporu hazırlatıyor. O dönem acaba nerelerdeydi? Niye sesini çıkartmadı? Şimdi biz yasal olmayan neler yaptık? Herkes bu soruların cevabını vermeli ve vicdanının sesini dinlemelidir" ifadelerini kullandı.

Adam gibi geldim, adam gibi gideceğim

Geçmiş dönemde federasyon olarak büyük başarılara imza attıklarını ifade eden Haluk Ulusoy, "Futbolumuzu müthiş bir noktaya getirdim. İnanılmaz bir bütçeye ulaştık. Vatandaşlarımızı sevinçten sokağa döktüm. Şimdi soruyorum, bana bu yapılanlar reva mı? O kadar ilginç ki, beni suçlayacak bir şey bulamadılar, ama çıkarta çıkarta 19 bin liralık alacak davası çıkardılar. Gerçekten ayıp ve üzüntü verici. İsteseydim bu parayı öder, davayı düşürürdüm. Ama benim için adamlık önemli. Adam geldim, adam gideceğim. Her zaman temiz oldum, temiz kalacağım. Bunu herkes böyle bilsin" dedi.

Jübile fotoğrafı mı?

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Kemer’de yaptığı toplantıdan önce toplu fotoğraf çektirirken bazı üyelerin aralarında, "Jübile fotoğrafı mı bu?" diye şakalaştıkları dikkati çekti.

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 13:01

tek çiçekle baha gelseydi....
hasan ın da geçen sene GS maçında gökdenize sergeni kıskandıracak güzellikte sol ayağı ile attığı bir pası vardı golle sonuçlanan. ama hasan bunu ömrü boyunca 2. kez akalım yapabilecek mi?
ayman bi tek BJK maçında pas yapmış olmasıyla alınabilir topçu statüsüne mi giriyor.?
ben ligdeki nerdeyse tüm maçları izledim, yayınlanan g.birliği maçı da az değil. göremedik o dediğin meziyetten.
hele izlemeye devam edelim bakalım.(bakalım kaç maç ceza alacak. kart görmeyi pek sever de)

FANATIK61
17.01.2007, 13:11
Ayman: ''Hedefimiz Sampiyonlar Ligi''

Görüntülü Haber : http://www.superspor.com/video/test.php?frm_id=4435

FANATIK61
17.01.2007, 13:17
Çağdaş'ın şampiyonluk özlemi
Trabzonspor'un savunma oyuncusu Çağdaş Atan, hedefinin kısa vadede Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamak uzun vadede ise mutlaka bir Avrupa takımında forma giymek olduğunu söyledi.

Trabzonspor'un resmi internet sitesinde Cola Turka futbolcu günlüğü köşesine konuk olan Çağdaş Atan, Beşiktaş'ta oynarken Anderlecht iki antrenörünü ve futbolcu izleme komitesinden bir görevliyi Fenerbahçe'yle yaptıkları maça kendisini izlemek için gönderdiğini belirterek, "O maç 2-2 berabere sonuçlandı ve ben yine sol bekte oynamıştım. Maçtan sonra benimle görüştüler ve çok beğendiklerini ifade ettiler. Daha sonra, Kayserispor maçına transfer komitesinden bir yetkiliyi yolladılar. Hatta Ahmed Hassan'ı da o maçta beğenip ikimizin transferini birlikte tamamlamak istediler. Maddi konularda da Belçika kulübüyle anlaşmama rağmen Beşiktaş'la yaptığım sözleşmede kulüp lehine bir opsiyon mevcuttu ve kulübüm bu opsiyonu kullandı. Dolayısıyla Anderlecht'in benim için bonservis bedeli ödemesi gerekecekti. Yıldırım Demirören bu konuyla ilgili benimle konuştu ve 'Kendini diğer gidenlerle bir tutma. Sen iyi bir futbolcusun ve takımdan gidersen senden para kazanmalıyız' dedi. Anderlecht Beşiktaş'la şartlar konusunda pazarlık yaptığı sırada Trabzonspor'un teklifi geldi. Trabzonspor'un teklifini de çok düşünmeme gerek yoktu. Büyüklüğü zaten ortadaydı. Beşiktaş için de kazançlı olan bu teklif sonrası anlaşıldı ve böylelikle Türkiye'de kaldım"

Beşiktaş'a gelirken olduğu gibi Trabzonspor'a transfer olurken de Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğu hedeflediğini belirten Çağdaş, sözlerine şöyle devam etti: "Milli takımlarda çeşitli seviyelerde oynadım, büyük takımlarda forma giydim ama şampiyonluğa hasretim. Beşiktaş'ta tadamadığım bu sevinci Trabzonspor'da yaşamak istiyorum" dedi

"2. YARIDA 3- 4 MAÇ SERİ GALİBİYET ALMAMIZ GEREKLİ"

İkinci devrenin başında 3- 4 maç seri galibiyet elde etmeleri gerektiğini belirten Çağdaş, şöyle konuştu: "Maçlarda erken gol bulabilsek birçok takımı rahatlıkla yenebiliriz. Ancak, biz gol atamayınca rakip takımlar da bir süre sonra cesaretleniyorlar. Hele bir de gol atmışlarsa iyice defansa çekiliyorlar, işimizi zorlaştırıyorlar. Takımda adaptasyon açısından bir sorun yok. Özellikle kendi sahamızda iyi konsantre olduğumuz taktirde her takımı yenecek güce sahibiz. Türkiye Kupası'nda da kendimizi en büyük favori arasında görüyorum" ifadelerini kullandı.

Hiçbir zaman rekabetten çekinmediğini ifade eden Çağdaş, şöyle konuştu: "Oynamadığım zaman küsmedim. Kimin oynayacağı hocanın takdiridir ve ben her zaman rekabete açığım. Çünkü rekabet Trabzonspor'a yarar sağlıyor. Kısa vadede Trabzonspor'da oynayıp şampiyonluk yaşamak sonra bir Avrupa takımında forma giymek istiyorum" dedi.

maskeli61
17.01.2007, 13:23
şu ergün ata ya bayılırım adam dobra dobra dogruyu yazıyo dogruyu savunuyo her zmana tek geçerim seni ergün abi böyle devam et bizde arkadandayız merak etme .. şu senin yazdıgın yazıları BÜYÜK BAŞKAN! okumuyomu acaba çok erak ediyorum yada küçükken çok polyanacılık oynamış hala öyle sanıyo bu kadar yala dolan olmaz ya işlerin yolunda gitmez BÜYÜK BAŞKAN! çarpılırsın bak yukarda ALLAH var.....

maskeli61
17.01.2007, 13:37
Yattara 'oh' çektirdi!
Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, dün MR'ı çekilen İbrahim Yattara'nın ameliyat bölgesinde hafif derecede ödem tespit ettiklerini belirterek, 1- 2 gün dinlenmeden sonra Konyaspor maçına yetişebileceğini söyledi.

Köksal Güney, kaleci Jefferson'nun göğüs sol adalesinde ağrı bulunduğunu ancak çekilen MR'ın temiz çıktığını ve Konyaspor maçında forma giyebileceğini belirtti. Ufukhan'ın ise sağ uyluk arka adalesinde ağrı olduğunu anlatan Güney, şöyle konuştu: "Düz koşularla kontrol altına alındı. Maça yetişir. Sağ ayak bileğinde zorlama söz konusu olan Milan Stepanov 1- 2 gün düz koşularla tekrar bir değerlendirme yapılacak. Konyaspor maçına yetişme ihtimali yüksek" dedi

Köksal Güney, Hasan Üçüncü'nün ise düz koşulara devam ettiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Düz koşulara devam ediyor. Konyaspor ve Kayserispor maçlarına yetişemeyecek. İngiltere'den dönen Ömer Rıza'yı ise kontrolden geçirdik. Sağlık durumu iyi. Pasif idmanlara başladı. 10-15 gün içerisinde takımla çalışmalara başlayabilir."

17.01.2007

Hüseyin Çümen
17.01.2007, 14:12
Yattara 'oh' çektirdi!
Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, dün MR'ı çekilen İbrahim Yattara'nın ameliyat bölgesinde hafif derecede ödem tespit ettiklerini belirterek, 1- 2 gün dinlenmeden sonra Konyaspor maçına yetişebileceğini söyledi.

Köksal Güney, kaleci Jefferson'nun göğüs sol adalesinde ağrı bulunduğunu ancak çekilen MR'ın temiz çıktığını ve Konyaspor maçında forma giyebileceğini belirtti. Ufukhan'ın ise sağ uyluk arka adalesinde ağrı olduğunu anlatan Güney, şöyle konuştu: "Düz koşularla kontrol altına alındı. Maça yetişir. Sağ ayak bileğinde zorlama söz konusu olan Milan Stepanov 1- 2 gün düz koşularla tekrar bir değerlendirme yapılacak. Konyaspor maçına yetişme ihtimali yüksek" dedi

Köksal Güney, Hasan Üçüncü'nün ise düz koşulara devam ettiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Düz koşulara devam ediyor. Konyaspor ve Kayserispor maçlarına yetişemeyecek. İngiltere'den dönen Ömer Rıza'yı ise kontrolden geçirdik. Sağlık durumu iyi. Pasif idmanlara başladı. 10-15 gün içerisinde takımla çalışmalara başlayabilir."

17.01.2007

vallaha oh yattara sevindirdi inşallah bu sakatlığı kronikleşmez

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 14:35
Ayman Trabzon’a geldi
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/170107aymang.jpgKulübümüzün anlaşmaya vardığı Ayman Abdelaziz, bu sabah Trabzon'a geldi.Trabzonspor'a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Ayman yaptığı ilk açıklamada, “Trabzonspor büyük bir camia. Elimden geleni yapıp bu büyük camiayı arkadaşlarımla birlikte en iyi yerlere getirmeye çalışacağız" dedi.

Teknik Direktör Ziya Doğan’la karakterlerinin uyduğunu ve O’nun gibi hırslı bir yapıya sahip olduğun kaydeden Ayman, “Ziya Doğan iyi bir teknik adam. Kendisiyle Malatyaspor ve Gençlerbirliği'nde birlikte çalıştım. Karakterlerimiz uyuyor. Beni tercih etmesi sevindirici. Ben de onun gibi hırslıyım" diye konuştu.

Ayman, “Trabzonspor'a artık gitmem” gibi bir açıklamasının olmadığını da önemle vurguladı.:bayrak:

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 14:38
Sakatlık raporu
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/051006koksal.jpgSağlık Kurulu Başkanımız Dr. Köksal Güney, sakatlıklar devam eden oyuncularımızla ilgili detaylı bilgi verdi. Güney’in açıklamalarına göre sakat futbolcularımızın durumları söyle sıralandı.

Ömer Rıza: Kontrolden geçti. Sağlık durumu iyi. Pasif idmanlara başladı. 10-15 gün içerisinde takımla çalışmalara başlayabilir.:bayrak:

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 14:40
Konyaspor maçının bilet fiyatları belli oldu
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/logo2.gifTakımımızın haftasonu Fortis Türkiye Kupası’nda oynayacağı Konyaspor maçının bilet fiyatları belli oldu.

Buna göre fiyatlar şöyle sıralandı:

Açık Tribün: 5 YTL.
Maraton Tribünü: 10 YTL.
Maraton Özel Tribünü: 15 YTL.
Kapalı Tribün: 25 YTL.
VIP-2 Tribünü: 50 YTL.
VIP-1 Tribünü: 100 YTL.

Bu arada kulübümüzden yapılan açıklamada kombine kartların da bu müsabaka geçerli olduğuna dikkat çekildi:bayrak:

FANATIK61
17.01.2007, 14:45
Ayman ve Risp yarin imza atiyorlar. Sayitoglu transferlere karsi cikiyor...

Yönetim cok amatörce bir yaklasim sergiliyormus...

Kaynak: Lig TV (Canli Baglanti Trabzon'dan)

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 14:47
http://www.sabah.com.tr/2007/01/17/im//874DC049670C5140A170B649b.jpg

Ayman Trabzon'a geldi

Trabzonspor ile prensipte anlaşan Ayman Abdelaziz, bu sabah Trabzon'a geldi. Menajerleriyle birlikte Trabzon'a gelen bordo-mavili futbolcu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ayman, Trabzonspor ile görüşmelerinin olumlu sonuçlanmasından mutluluk duyduğunu belirterek, ''Trabzonspor gibi büyük bir takıma geldim. Büyük bir camia. Çok büyük futbolcuları var. Onların yanında oynamak benim için önemli. Benim performansım da onlarla artabilir. Trabzonspor'da birlik ve beraberlik içinde çok iyi şeyler yapmak istiyorum'' dedi.

Teknik
http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjE5NyZhbXA7bj1hZjJkZjQ0Mw%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af2df443)
direktör Ziya Doğan'ı tanıdığını ve daha önce birlikte çalıştıklarını ifade eden Ayman, ''Ziya Doğan çok iyi bir hoca. Antrenman olsun, oyun olsun, ondan çok fayda gördüm. O yüzden kendisine teşekkür ediyorum. Antrenmanda bile kazanmayı istiyorum. O da kazanmayı çok isteyen, hırslı bir hoca. Karakterlerimiz birbirine çok benziyor. Birbirimizi tanıyoruz. Onunla çalışmak benim için çok kolay'' diye konuştu.

Ayman, Trabzonspor'a gelmeyeceği yönünde bir şey söylemediğini dile getirerek, ''İlk sağlık kontrolünden sonra kulüpler arasında problem oldu. Mecbur antrenmansız kalmamak için Gençlerbirliği'ne geri döndüm. Sonuçta profesyonel bir oyuncuyum. Sonra iki kulüp de anlaştı ve geldim'' diye konuştu.Trabzonspor'un ligde bulunduğu yerden kurtulabilecek bir takım olduğunu belirten Ayman, şöyle konuştu:

''Trabzonspor, büyük bir camia. Bu dönemi de atlatacaktır. Zaten fikstüre baktığımız zaman puanlar birbirine yakın. Bir maçı kazanan puan cetvelinde yukarı çıkıyor, kaybeden aşağı iniyor. Trabzonspor, 2-3 maç kazanabilir ve ligin yukarısında kendine yer bulabilir. Böylece takıma da bir güven gelir ve iyi işler yaparız. Hüseyin, Gökdeniz, Yattara gibi oyuncularla Trabzonspor, çok kaliteli bir kadroya sahip. Onlar bu ligde çok şey yapıyorlar ama biraz güven ve destek lazım.''

''RİSP, ÇOK ŞEY VERECEK''

Ayman, Risp ile 1,5 yıldır Gençlerbirliği'nde forma giydiğini belirterek, ''Trabzonspor, çok iyi bir transfer yaptı. İyi, sağlam, karakterli, profesyonel bir oyuncu. Trabzonspor'a bence çok şey verecek. Çok iyi bir stoper'' dedi.Erkan'ın gelmesinin bordo-mavili takım için iyi olabileceğini kaydeden Ayman, bu futbolcunun tecrübeli olduğunu ve Rizeli oluşundan dolayı Trabzon'daki atmosferi bildiğini belirtti.

Ayman ile 2,5 yıllık sözleşme imzalanacağı açıklandı.:bayrak:

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 14:50
Ayman ve Risp yarin imza atiyorlar. Sayitoglu transferlere karsi cikiyor...

Yönetim cok amatörce bir yaklasim sergiliyormus...

Kaynak: Lig TV (Canli Baglanti Trabzon'dan)

yeter sıktı artık sayitoğlu hacıosmanoğlu bazen doğan bazen başkan.
ya birşey yapmayın ya da çenenizi kapatın..allah allah ya..
her trnsfer gelişmesinde çene çene.
bu admlar bu saatten sonra geri gider mi sayitoğlu?
bu rezilliğin altından kalkılır mı?
ama doğru sizin için bi önemi yok.

madem mani olma niyetindeydin topçuyu alıp getirmeden olacaksın.
kimsenin kendi işbilmezliği yüzündne takımın adını kötülemeye hakkı yok.

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 14:58
yeter sıktı artık sayitoğlu hacıosmanoğlu bazen doğan bazen başkan.
ya birşey yapmayın ya da çenenizi kapatın..allah allah ya..
her trnsfer gelişmesinde çene çene.
bu admlar bu saatten sonra geri gider mi sayitoğlu?
bu rezilliğin altından kalkılır mı?
ama doğru sizin için bi önemi yok.

madem mani olma niyetindeydin topçuyu alıp getirmeden olacaksın.
kimsenin kendi işbilmezliği yüzündne takımın adını kötülemeye hakkı yok.
Sana katılıyorum kardeş butip açıklamalar yönetim içinde sorun çıkarmaktan ve takımımızı küçük düşürmekten başka bir işe yaramaz böyle bir düşüncesi varsa bile sayın Sayitoğlu' nun bunu basına duyurmadan yönetim içinde dile getirmesi ve halletmesi yapacağı en doğru hareket olur:bayrak:

Vkgz
17.01.2007, 15:00
İstifa Sayitoğlu. burası senin vitrine çıkacağın yer değil burası Trabzonspor

volkanferhan
17.01.2007, 15:04
istafa etmek yeterli olmaz sayitoğluna bunu nasıl trabzondan uzaklaştırmamız lazım onuda düşünmeliyiz...bu adam herşeye muhalefet yahu.

Vkgz
17.01.2007, 15:05
meşhur olma derdinde

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 15:07
http://www.ilkhabergazete.com/foto/trk.gif (http://www.ilkhabergazete.com/dersmaddedevam.asp?islem=ders&yid=1290)
Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Musampa transferinde maddi çıkarlar elde ettiği yönündeki iddilara sert bir tepki gösterirken, “Bunu ispatlasınlar, kendimi Meydan Parkı’nda asarım. Musampa transferine açıklık getiren Haşim Sayitoğlu, “Bizden 4.5 milyon Euro karşılığı 3 yıllığına sözleşme istedi. 500 bin Euro Atletico Madrid'e boşa çıkması için ve 250 Bin Euro da menajerlik ücreti olmak üzere 750 bin Euro istedi. İlk gelen teklifi budur, kulüp kayıtlarında var. Daha sonra tekrar görüşüldü. 900 bin Euro’ya anlaştık. 500'ü peşin gerisi maç başı olmak üzere anlaştık. Menajerlerin aldığı komisyon ücreti bellidir” dedi.

İSPAT ETSİNLER
Sayitoğlu, “Bu transferden maddi çıkar sağladığımı iddia edenler, namuslu ve şerefli insanlarsa çıkar adam gibi konuşur. Bu kadar saygısızlık, haysiyetsizlik olmaz. En ufak belgesi varsa gelsin, söylesin. Her kim namuslu şerefli erdemli ve haysiyetli ise evinde çocukları varsa o çocuklarının yüzüne bakarken utansın. Bunları ispat etsinler, ben kendimi gider Meydan Parkı'nda asarım” dedi.:bayrak:

Kaynak: İlkhaber 17.12.2007

Vkgz
17.01.2007, 15:12
ne zaman asacak acaba 4 gozle bekliyorum tovbe tovbe. kendini asmasında istifa etsin yeter

Rıza ÇOLAK
17.01.2007, 15:13
Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Musampa transferinde maddi çıkarlar elde ettiği yönündeki iddilara sert bir tepki gösterirken, “Bunu ispatlasınlar, kendimi Meydan Parkı’nda asarım. Musampa transferine açıklık getiren Haşim Sayitoğlu, “Bizden 4.5 milyon Euro karşılığı 3 yıllığına sözleşme istedi. 500 bin Euro Atletico Madrid'e boşa çıkması için ve 250 Bin Euro da menajerlik ücreti olmak üzere 750 bin Euro istedi. İlk gelen teklifi budur, kulüp kayıtlarında var. Daha sonra tekrar görüşüldü. 900 bin Euro’ya anlaştık. 500'ü peşin gerisi maç başı olmak üzere anlaştık. Menajerlerin aldığı komisyon ücreti bellidir” dedi.

İSPAT ETSİNLER
Sayitoğlu, “Bu transferden maddi çıkar sağladığımı iddia edenler, namuslu ve şerefli insanlarsa çıkar adam gibi konuşur. Bu kadar saygısızlık, haysiyetsizlik olmaz. En ufak belgesi varsa gelsin, söylesin. Her kim namuslu şerefli erdemli ve haysiyetli ise evinde çocukları varsa o çocuklarının yüzüne bakarken utansın. Bunları ispat etsinler, ben kendimi gider Meydan Parkı'nda asarım” dedi.:bayrak:

Kaynak: İlkhaber 17.12.2007
Sayın Sayitoğlu
Her ne kadar yönetim bazında sizden hoşlanmasakta İNSAN HAYATI bizim için değerlidir. Ne o öyle kendini asmalar filan. Onu yapmayın sakında
LÜTFEN TRABZONSPOR YÖNETİMİ OLARAK İSTİFA Edin.
İnanın bu hem sizin hem bizim hemde aslolan TRABZONSPOR için çok çok daha iyi olacaktır.:tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak:

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 15:14
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Trabzonspor lobisinin kendi içinde parçalanmış durumda olduğunu, gruplaşmaların ise başarısızlığın en önemli etkenlerinden biri olduğunu söyledi

Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, Trabzonspor Dergisi’nin bu ayki sayısındaki röportajında, bordo–mavili takımın 1984’den bu yana şampiyon olamamasıyla ilgili olarak, ‘’Bu faktörleri sosyal, sportif ve ekonomik olarak üç başlık altında toplamak lazım. Özellikle 1984’ten bugüne Türkiye, ekonomik anlamda büyük değişimler ve krizler yaşadı. Bu süreçte Trabzon gibi ismi büyük, ama ticari hacmi küçük bir şehirde böyle bir kulübü yaşatmak kolay değil’’ dedi.

Kurum unutuldu bireyler ön plana çıktı
Türkiye’de yaşanan olaylardan en çok etkilenen kulüplerden birinin Trabzonspor olduğunu dile getiren Sayitoğlu, şöyle devam etti: ‘’Sportif başlıkta İstanbul’u kopya etmeye başlayan, agresif transfer politikası izleyen bir Trabzonspor görüyoruz. Bunun olmadığı, yanlış bir politika olduğu da anlaşıldı. Sosyal anlamda ise Trabzonspor’un lobisi kendi içinde parçalanmış durumda. Gruplaşmalar başarısızlığın en önemli etkenlerinden birisi. Oysaki Trabzonspor bütünlüğüyle, tüm camianın el vermesiyle başarıları yakalamıştır.’’

İstikrarı yakalayamadık
Trabzonspor’un ligin ilk yarısında kötü performans çizdiğini ifade eden Sayitoğlu, şunları söyledi:
‘’Özellikle Lazaroni’nin gelişi, daha sonra yaşanan değişim, değişim ardından gelen konsantrasyon ve güven kaybı maalesef bizi bu noktaya taşıdı. Oyuncuların da zaman zaman yaşadıkları sakatlıklar ve sosyal nedenlerden dolayı gösterdikleri performans düşüklüğü sonucu takımımız ister istemez yara aldı. Oysa, bireysel olarak bakarsak, yetenekli futbolculardan oluşan seçkin ve birkaç mevki dışında alternatifli bir kadromuz var.’’

Eller, Trabzon’dan ayrıldı
Brezilya’nın İnternacional Takımı’nda kiralık olarak forma giydikten sonra sözleşmesi sona eren ve Trabzon’a dönen Fabiano Eller, bordo–mavili takımın antrenmanlarına katılmayarak kentten ayrıldı. Kulüp profesyonel futbol işleri sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, önceki gün ve dün yapılan çalışmalara katılmayan Fabiano Eller’in Trabzon’dan ayrıldığını ve yurt dışında bulunduğunu belirtti. Bu arada, Fabiano Eller için bordo–mavili kulübe Atletico Madrid ile İnternacional kulüplerinin de aralarında bulunduğu 4–5 kulüpten resmi teklif geldiği öğrenildi. Bordo–mavili kulübün de gelen teklifleri değerlendireceği ve buna göre karar vereceği belirtildi.:bayrak:

Kaynak: Yeni Mesaj 17.01.2007

Salih61
17.01.2007, 15:14
ne zaman asacak acaba 4 gozle bekliyorum tovbe tovbe. kendini asmasında istifa etsin yeter
Ziya kalsın haşim sayitoglu gitsin yaşını bilmiyorum ama bırak ziyayı ya bize bizden fayda var yapma sonra sen rezil olursun burda

Vkgz
17.01.2007, 15:19
savundugum olay belli, biraz radikal kacıyor sonunda rezil olmak var tabi ama cesur olmak lazım bazen

Salih61
17.01.2007, 15:23
savundugum olay belli, biraz radikal kacıyor sonunda rezil olmak var tabi ama cesur olmak lazım bazenBenim sende anlayamadıgım şu sen Trabzonspor taraftarısın ve bu adam sonunda gidecek(Konyaspor maçında ki hezimetten sonra istifasını bekliyorum)neden takım degilde sahış tamam bu adama sempati duyabilirsin belki kel oldugu için belki tipi kayık oldugu için belki de başka nedenlerden ama burası TRABZONSPOR takım kalıcı digerleri gidicidir bunu izah etmeye ugraşıyorum

Vkgz
17.01.2007, 15:26
şahsı değil hocam futbol mantalitesini seviyorum. Sağlam diri Sahanın her yerinde adama basan defansı oncelikli ele alan bir hoca ayrıca kendisi

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 15:26
Marcelinho'ya plaket
Trabzonspor'un Almanya'nın Wolfsburg Kulübü'ne verdiği Marcelinho, Almanya'ya gitti. Brezilyalıfutbolcuyu uğurlayan Profesyonel İşler So-rumlusu Caner Çuvalcıoğlu, Marcelinho'ya yönetim adına plaket verdi.
Kaynak:Takvim:bayrak:

Emirhan Ömeroğlu
17.01.2007, 15:27
bence sayitoğlu istmemekte haklı bunlar fulbolcumu ya..

serseerii
17.01.2007, 15:29
Marcelinho'ya plaket
Trabzonspor'un Almanya'nın Wolfsburg Kulübü'ne verdiği Marcelinho, Almanya'ya gitti. Brezilyalıfutbolcuyu uğurlayan Profesyonel İşler So-rumlusu Caner Çuvalcıoğlu, Marcelinho'ya yönetim adına plaket verdi.

neden plaket aldı ya bu yönetimle takımdan ayrıldıktan sonra hakkımızda iyi bahseten tek futbolcu oldugundan mı :)

Vkgz
17.01.2007, 15:30
hocam istemezsinde yonetimdeki arkadaşlarını basın onunde arkasından vurmazsın. mertliğe sıgmaz bu. bi hesabın varsa toplantında gorursun

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 15:31
Benim sende anlayamadıgım şu sen Trabzonspor taraftarısın ve bu adam sonunda gidecek(Konyaspor maçında ki hezimetten sonra istifasını bekliyorum)neden takım degilde sahış tamam bu adama sempati duyabilirsin belki kel oldugu için belki tipi kayık oldugu için belki de başka nedenlerden ama burası TRABZONSPOR takım kalıcı digerleri gidicidir bunu izah etmeye ugraşıyorum

Sana katılmamak mümkün değil ama şu dönemde ziya hocanın gitmesi takıma nekadar katkı sağlar tartışılır yada ziya hoca gitse sorunlar çözülürmü :bayrak:

Salih61
17.01.2007, 15:33
Marcelinho'ya plaket
Tam komedi ya :) :) adama 6 ay bizim kahrımızı iyi çektin diye plaket verdiler ya bazen diyorum gülmek istiyorsak bizim yönetimin icraatlarına bakalım tüm stresimiz gitsin
Bu arada Szymek de plaket yolluyalım biz satmadan sen kaçtın diye :)

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 15:37
Fatih Akyel’e af yolu

Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan Fatih Akyel'in affının söz konusu olduğu öğrenildi. Disiplinsiz hareketleri nedeniyle Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan Fatih Akyel'in affına Bordo-mavili yönetim sıcak bakarken, bugün Ziya Doğan ile bir araya gelecek Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Fatih Akyel konusunda yumuşaması için tecrübeli teknik adamı ikna etmeye çalışacak. Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu'nun Fatih Akyel'in tekrar takıma dönmesi için Ziya Doğan ile gerek Antalya kampında gerekse de telefonla sık sık görüşerek, savunma oyuncusunu affetmesi için ikna etmeye çalıştığı belirtildi. Fatih Akyel ile de görüşen Sayitoğlu'nun tecrübeli oyuncuyu tekrar takıma dönmesi için ikna ettiği, ancak takımla antrenmanlara başlaması için Ziya Doğan'ın onayını bekledikleri öğrenildi.

16.01.2007

Kaynak:Türksesi:bayrak:

Vkgz
17.01.2007, 15:56
Yattara'dan müjdeli haber

Köksal Güney, kaleci Jefferson'nun göğüs sol adalesinde ağrı bulunduğunu ancak çekilen MR'ın temiz çıktığını ve Konyaspor maçında forma giyebileceğini belirtti. Ufukhan'ın ise sağ uyluk arka adalesinde ağrı olduğunu anlatan Güney, şöyle konuştu: "Düz koşularla kontrol altına alındı. Maça yetişir. Sağ ayak bileğinde zorlama söz konusu olan Milan Stepanov 1- 2 gün düz koşularla tekrar bir değerlendirme yapılacak. Konyaspor maçına yetişme ihtimali yüksek"

ligtv

Hüseyin Çümen
17.01.2007, 16:09
allam fotomac ne diodu hasan ve ömer maç da oynayabilecek benmi yanlış biliorum :D

Cem Yavuz
17.01.2007, 16:17
Aydın 1. Amatör Kümede mücadele eden Astaşspor'un 41 yaşındaki futbolcusu Recep Dalman, 15 maçta attığı 27 gol ile gol krallığında rakipsiz kaldı.
Dalman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 yıldır amatör liglerde futbol oynadığını belirterek, bugüne kadar 867 gol attığını söyledi.
Evli ve iki çocuk babası olduğunu, asıl mesleğinin emlakçılık olmasına karşın futboldan kopamadığını ve bu yaşına kadar futbol oynadığını ifade eden Dalman, şöyle konuştu:
''28 yıllık futbol yaşantımda sadece 5 takımda futbol oynadım. Bugüne kadar 14 kez şampiyonluk yaşadım. Geçen yıl Aydın Tekstil'de 23 gol atıp gol kralı oldum. Futbolu bırakmayı düşünüyordum, ancak Astaşspor'dan teklif gelince bir yıl erteledim. Fakat teknik direktörüm Muzaffer Yılmaz, benden memnun olduğunu söylüyor. Bu nedenle sağlığım elverdiği sürece futbol oynamaya karar verdim.'' Bu yıl amatör ligin ilk yarısındaki 15 maçta 27 gol attığını dile getiren Dalman, ''Bu sezonki hedefim, yaşımın 41 olması nedeniyle 41 gol atmak, ancak grubumuzun zorlu olması nedeniyle bunu gerçekleştiremeyeceğimi düşünüyorum. Yine de gol krallığında rakibim yok'' diye konuştu.
Maçlarda gol atarak, takımının başarılı olması için yılmadan mücadele edeceğini bildiren Dalman, maç içinde centilmenlik kuralları içinde davrandığını ve bugüne kadar sadece iki kere kırmızı kart gördüğünü söyledi.
Astaşspor Teknik Direktörü Muzaffer Yılmaz da Recep Dalman'ın gösterdiği performanstan oldukça memnun olduğunu belirterek, ''Recep'in takımımıza çok fazla katkısı oldu. Önümüzdeki uzun yıllar boyunca kendisinden hem futbolcu hem de teknik adam olarak yararlanacağız'' dedi.
Eski Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Yılmaz ise Recep Dalman'a gösterdiği başarı ve centilmenliğinden ötürü nazar boncuğu taktı.

aha...
Tam albayrak ın adamı...
Ver simdi bu adama 1 milyon euro
Yıldız daha..
Ha dünya yıldızı..
Ha aydın yıldızı....
Ne oynar bizde bu adam....
ALBAYRAK KAÇIRMA...
VER HEMEN MENECER AYHAN AKBİN E VEKALET YARIN İMZA ATSIN...
haa Unutmadan,
sayitoğlu ile hacıosmanoğluna ben haber veririmmm...
yarın problem olmasın...

Murat61
17.01.2007, 16:50
Aydın 1. Amatör Kümede mücadele eden Astaşspor'un 41 yaşındaki futbolcusu Recep Dalman, 15 maçta attığı 27 gol ile gol krallığında rakipsiz kaldı.
Dalman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 yıldır amatör liglerde futbol oynadığını belirterek, bugüne kadar 867 gol attığını söyledi.
Evli ve iki çocuk babası olduğunu, asıl mesleğinin emlakçılık olmasına karşın futboldan kopamadığını ve bu yaşına kadar futbol oynadığını ifade eden Dalman, şöyle konuştu:
''28 yıllık futbol yaşantımda sadece 5 takımda futbol oynadım. Bugüne kadar 14 kez şampiyonluk yaşadım. Geçen yıl Aydın Tekstil'de 23 gol atıp gol kralı oldum. Futbolu bırakmayı düşünüyordum, ancak Astaşspor'dan teklif gelince bir yıl erteledim. Fakat teknik direktörüm Muzaffer Yılmaz, benden memnun olduğunu söylüyor. Bu nedenle sağlığım elverdiği sürece futbol oynamaya karar verdim.'' Bu yıl amatör ligin ilk yarısındaki 15 maçta 27 gol attığını dile getiren Dalman, ''Bu sezonki hedefim, yaşımın 41 olması nedeniyle 41 gol atmak, ancak grubumuzun zorlu olması nedeniyle bunu gerçekleştiremeyeceğimi düşünüyorum. Yine de gol krallığında rakibim yok'' diye konuştu.
Maçlarda gol atarak, takımının başarılı olması için yılmadan mücadele edeceğini bildiren Dalman, maç içinde centilmenlik kuralları içinde davrandığını ve bugüne kadar sadece iki kere kırmızı kart gördüğünü söyledi.
Astaşspor Teknik Direktörü Muzaffer Yılmaz da Recep Dalman'ın gösterdiği performanstan oldukça memnun olduğunu belirterek, ''Recep'in takımımıza çok fazla katkısı oldu. Önümüzdeki uzun yıllar boyunca kendisinden hem futbolcu hem de teknik adam olarak yararlanacağız'' dedi.
Eski Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Yılmaz ise Recep Dalman'a gösterdiği başarı ve centilmenliğinden ötürü nazar boncuğu taktı.

aha...
Tam albayrak ın adamı...
Ver simdi bu adama 1 milyon euro
Yıldız daha..
Ha dünya yıldızı..
Ha aydın yıldızı....
Ne oynar bizde bu adam....
ALBAYRAK KAÇIRMA...
VER HEMEN MENECER AYHAN AKBİN E VEKALET YARIN İMZA ATSIN...
haa Unutmadan,
sayitoğlu ile hacıosmanoğluna ben haber veririmmm...
yarın problem olmasın...

iste bizim takımda islerin nasıl yurudugunu bilen biri yazık ki yonetim hala bi bozukluk oldugunun farknda degil takımı oyle bi ucuruma getirdilerki secim olsa sececek kimse kalmayacak yakında

Vkgz
17.01.2007, 16:52
yönetici arkadaş bana mesaj atabilirmi acaba konuyla ilgili

spotreis
17.01.2007, 16:53
aman kardes susu duymasınlar bıde 40 yasındakı adamla ugrasmayalım gıder alırlar nemıze lazım

serseerii
17.01.2007, 16:54
abi bunu fotomac duyarsa varya aboo bi hafta da bunu yazarlar hee:)

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 17:01
Bu adamı mutlaka alalım takımın ihtiyaç duyduğu taze kan:bayrak:

Kaan Dilek
17.01.2007, 17:15
arkadaslar lig tv ye can karyagdi baglandi ve ayman risp transferinin yilan hikayesine döndünü aksamki antrenmana katilmadiklarini ve hasim sayitoglunun yaptigi aciklamada daha iki futbolculan anlasmadiklarini maddi konularda sikinti yasadaíklarini büyük ihtimalle yarin anlasabileceklerini söylemis
kaynak lig tv can karyagdi
bu isden birsey anlamadim

coolank
17.01.2007, 17:17
eller ve şimekin durumu çözülmedi demek ki hala

Kaan Dilek
17.01.2007, 17:19
eller ve şimekin durumu çözülmedi demek ki hala

abi eller büyük ihtimalle ispanyaya gidecek symekten bi haber yok daha

Soner Kurt
17.01.2007, 17:37
şahsı değil hocam futbol mantalitesini seviyorum. Sağlam diri Sahanın her yerinde adama basan defansı oncelikli ele alan bir hoca ayrıca kendisi

Ya abi iyi diyosun hoş diyosun da bu nasıl bir sağlam defanstırki yediğimiz goLLerin yarısı ilk 10 dk da gerçekleşiyor. Tamam defans oynayacaksak oynayalım. nitekimde oynadık. bi ton goL yedik ya. :(

Gürkan
17.01.2007, 18:00
Ya abi iyi diyosun hoş diyosun da bu nasıl bir sağlam defanstırki yediğimiz goLLerin yarısı ilk 10 dk da gerçekleşiyor. Tamam defans oynayacaksak oynayalım. nitekimde oynadık. bi ton goL yedik ya. :(

bizimkiler maça geç ısınıyo galiba ısınana kadar da golü yiyoruz.

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 18:03
wllahi sağlam ve diri bir takım değildik ilk yarı. bakacaz ne kadar dirildik.
sahanın her yerinde basmaksa hak getire. sadece kendi yarı sahamızın etrafında bastık. rakip sahaya geçen topçu sayımız kaçtı ki rakibe baskı yapsın zaten.

Soner Kurt
17.01.2007, 18:12
bizimkiler maça geç ısınıyo galiba ısınana kadar da golü yiyoruz.

2. yarıda artık ilk devrede kırdığımız en erken gol yeme rekorunu tekrar egale ederiz. sürekli okuruyum buranın. belkide en sabırlı üyenizim. bağırmıyorum çağırmıyorum. kızmıyorum küfür etmiyorum. beddua etmiyorum. ben Trabzonspor'a layık olmaya çalışıyorum. Transferde ayman ı alcaklarmış (yada almışlar farketmez.) bu adam Trabzonspora yakışmıyor bence. Ama ayağına çağırdığın adamı geri göndermekte acizlikten başka birşey değildir. Başımızı eğiyorLar habire. Bakıyorum herkes sinir harbinde. Sinir sistemimiz çökme noktasında taraftar olarak. yazık oluyor bize. Bu yönetimden tek birşey istiyorum. Artık Bizi rezil etmekten vazgeçin. Ayman'ımı alacaksınız Alın. Basın sözLeşmeyi. Gelen adamı geri göndermeyin. 3 kuruşluk topçuların bile güveni kalmadı takımımıza. neyse susayım artık off of.:tsbayrak:

gurkankyildiz
17.01.2007, 18:32
ya gülüyorum artık bu yönetime valla.Aç komedi filmi niyetine izle yaptıklarını.

Gürkan
17.01.2007, 18:51
ya gülüyorum artık bu yönetime valla.Aç komedi filmi niyetine izle yaptıklarını.

komedi değil dram.:D

marcelinhos100
17.01.2007, 19:06
Trabzonspor'da yabancı krizihttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/11380risp.jpg17 Ocak 2007 19:00

Trabzonspor'un Gençlerbirliği ile bonservisleri konusunda anlaştığı Ayman Abdelaziz ve Feredrik Rispin'in transferleri resmiyet kazanmadı.http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Trabzonspor'un yabancı kontenjanı dolu olduğu için Risp'in transferini resmiyet kazandıramadığı öğrenildi. Fabiano Eller ve Szymkowiak'ın durumlarından birinin netleşmesinin ardından Ayman ve Risp ile birlikte sözleşme imzalanacağı kaydedildi.

-SAYİTOĞLU, SORULARI YANITLADI-

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Ayman ve Risp konusunda Gençlerbirliği ile anlaşmaya vardıklarını, bu konuda herhangi bir sorunun bulunmadığını belirtti. Ayman ve Risp'in kendileriyle küçük sorunların bulunduğunu ifade eden Sayitoğlu, ''Onlarla konuştuktan sonra yarın transferler olur'' dedi.

Yabancı kontenjanı sorununu da aşacaklarını belirten Sayitoğlu, ''Szymkowiak'ın avukatından bu akşam yazı bekliyoruz. O yazı geldikten sonra hakları Trabzonspor'a saklı kalmak koşuluyla bu futbolcunun sözleşmesini feshedeceğiz. Fabiano Eller, konusunda da resmi teklif var. Bunları değerlendiriyoruz'' diye konuştu. Sayitoğlu, kiralık olarak forma giydiği Sakaryaspor ile sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden ve Trabzonspor'a dönen Erdinç konusunda da Futbol Federasyonun vereceği kararın önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Travelair
17.01.2007, 19:11
Eski kafa yönetici tipleriyle ilerlememiz çok zor

gurkankyildiz
17.01.2007, 19:25
komedi değil dram.:D
evet abi gülüyorum ağlanacak halimize

kudu_61
17.01.2007, 21:29
Bir transfer ancak bu kadar Arap saçına döndürülebilirdi rezil yönetim takımı ne hallere getirdin...

since1967_
17.01.2007, 21:34
yahu rezil ettiniz bizi cümle aleme bırakın gidin artık şu koltuğu. yazıklar olsun size.

macka61
17.01.2007, 21:40
böyle transfer politikası olmaz ya ömrümde ilk defa böyle rezil transfer politikası görmedim

HALİT KARAKAŞ
17.01.2007, 21:44
Arkadaşlar,böyle transfer olmaz.adamları aldık diyoruz ortada bir şey yok....ALLAH aşkına gidin artık,,,,,

Punisher-61
17.01.2007, 21:47
Asbaşkan Sayitoğlu’nun açıklamaları
Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, transferle ilgili gelişmeler konusunda açıklamalarda bulundu.

Sayitoğlu, “Ayman`la büyük oranda anlaşmaya vardık. Bu akşam menaceri gelecek. Onunla görüşeceğiz. Büyük olasılıkla anlaşacağız. Yarın imza olabilir``dedi.

Asbaşkanımız Sayitoğlu, şunları söyledi: ``Risp konusunda Gençlerbirliği`yle anlaştık. Ancak kendisiyle henüz anlaşmadık. Ayrıca kendisiyle anlaşsak bile sözleşme imzalamamız için elimizdeki yabancı kontenjanını açmamız gerekiyor. Onunla şu anda sözleşme imzalamamız gündemde değil. Gelişmelere göre davranacağız``

Erdinç`in geri dönüşüyle ilgili de görüşlerini dile getiren Sayitoğlu,
``Erdinç bizim oyuncumuz. Yıl sonuna kadar Sakaryaspor`a kiralamıştık. Ama bir takım sorunlar yaşadı. Şu anda Trabzon`da. Kulübüyle problemleri var. Bunlar henüz sonuçlanmadı. Trabzonspor`a döndüğünü söyleyemeyiz. Eller konusunda ise çalışmalarımız sürüyor. Şu ana kadar bu oyuncuya bir tane resmi teklif geldi. Onun dışında menacerler vasıtasıyla gelen teklifler var. Szymkowiak`tan bu akşam bir yazı bekliyoruz. O yazı gelirse yabancı kontenjanını boşaltmış olacağız. Erkan ise hiç gündemimizde değil``

17.01.2007 18:46:00

kaynak resmi site

Egemen Yılmaz
17.01.2007, 21:54
arkadaslar lig tv ye can karyagdi baglandi ve ayman risp transferinin yilan hikayesine döndünü aksamki antrenmana katilmadiklarini ve hasim sayitoglunun yaptigi aciklamada daha iki futbolculan anlasmadiklarini maddi konularda sikinti yasadaíklarini büyük ihtimalle yarin anlasabileceklerini söylemis

evet ben de izledim.... gerçekten tam bir yılan hikayesi oldu.....

Punisher-61
17.01.2007, 22:21
evet ben de izledim.... gerçekten tam bir yılan hikayesi oldu.....

yilan hikayesi degil beceriksizligin kaniti

bordoylamavi
17.01.2007, 22:23
musampa gibi bir iki kere gidip gelmeden olmaz

Enes Berfin
17.01.2007, 22:27

Kaancim, Ayman ve risp trabzona geldiler bile aksilik cikmaz diye düsünüyorum gerci musampayida getirtdiler sonra analasmayip geri döndü, ayman bana göre kessin gibi görünüyor ki zaten resmi sitede onun aciklamasi vardi insallah imzalayip takimda yer alacagim diye bi aciklamasi var, risp cok kaliteli oyuncu hepimiz biliyoruz umarim bi aksilik cikmaz gerci bu bizim Saflardan hersey beklenir, hayirlisi ne ise o olsun.

28TS61
17.01.2007, 23:00
supersport ta suan ts-bjk maci var
hangi sezon oldugunu tam hatirlamiyorum heralde 94-95 yada 95-96 olmasi lazim

sotada oynuyor

hey gidi eski gunler hey

Uluhan
17.01.2007, 23:04
supersport ta suan ts-bjk maci var
hangi sezon oldugunu tam hatirlamiyorum heralde 94-95 yada 95-96 olmasi lazim

sotada oynuyor

hey gidi eski gunler hey

hey be...o kadro aklima geldikce icip icip aglamak istiyorum

28TS61
17.01.2007, 23:07
hey be...o kadro aklima geldikce icip icip aglamak istiyorum

yalniz o kadro degil o taraftarin ve stadin dolu olmasi da etkileyici
simdiki halimize bakiyorum ve cok uzuluyorum

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 23:16
yalniz o kadro degil o taraftarin ve stadin dolu olmasi da etkileyici
simdiki halimize bakiyorum ve cok uzuluyorum
O dönemlerde stadı dolduracak güzellikte futbol oynuyorduk hepimiz üzülüyoruz bu halimize umarım o günler geri döner:bayrak:

28TS61
17.01.2007, 23:19
O dönemlerde stadı dolduracak güzellikte futbol oynuyorduk hepimiz üzülüyoruz bu halimize umarım o günler geri döner:bayrak:

evet haklisin
ama bizim kaderimiz bu heralde
ilk yari 3-1 yenik bitirdik
umarim ikinci yari aliirz maci :)
ikinci yari basladi

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 23:19
top oynansın stad gene dolar....
bi tek marcelinho nun alınışı bile sene başı kombinelerini çok etkilemişti.
yeter ki biraz umudumuz olsun...amma melankolik yaptı bizi bu yönetim ya...

28TS61
17.01.2007, 23:22
top oynansın stad gene dolar....
bi tek marcelinho nun alınışı bile sene başı kombinelerini çok etkilemişti.
yeter ki biraz umudumuz olsun...amma melankolik yaptı bizi bu yönetim ya...

takim suan 3-1 yenilio ama taraftar halen destekliyor
ama bu sezona bakiyorum taraftar yuh cekiyor

28TS61
17.01.2007, 23:23

yanilmisim taraftarlar sirtini donmus protesto ediyorlar alkislayara
yönetim istifa diye bagiriyorlar

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 23:24

o maçta tribündeydim eğer 3-3 lük maçtan bahsediyorsan.
ve ogün golleri atarken tribün arkası gelmez dertlerimin diye ağıt yakıyordu:)
çabuk parlar çabuk sakinleşiriz. :)

28TS61
17.01.2007, 23:26
o maçta tribündeydim eğer 3-3 lük maçtan bahsediyorsan.
ve ogün golleri atarken tribün arkası gelmez dertlerimin diye ağıt yakıyordu:)
çabuk parlar çabuk sakinleşiriz. :)

evet 3-3 lük mac ogun gol atti top aglari deldi gecti:)

28TS61
17.01.2007, 23:47
gol gol gol

ts 3-3 bjk

gol ogün

artik kendimizi bu eski maclarla avutuyoruz

supersportta yayinda

DOĞA SARAÇ
17.01.2007, 23:55
http://www.youtube.com/watch?v=AhyoS40bNOk
Trabzon-Barcelona Güzel günlerdi

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 23:56
loo burası güncel haberlerin yeri:) biraz maziye kaçmış haberler bunlar:)

28TS61
17.01.2007, 23:58

napalim kardes o gunleri guncel gibi yasiyorum suan

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 00:02
Avunuyoruz işte ne yapalım:)

Berat
18.01.2007, 00:04
Son Dakika Haberleri'ne bakmıştım ama??

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 00:06
Son Dakika Haberleri'ne bakmıştım ama??

bahsettiğim buydu:)
forum düzeni için...
şeriatın kestiği parmak acımaz:)

28TS61
18.01.2007, 00:07

kardes mac bitti artik güncel hayata dönüyoruz ve üzüntüden kahroluyoruz

Travelair
18.01.2007, 00:10
Sakaryaspor, devre arasında göreve getirdiği teknik direktör Giray Bulak ile yollarını ayırdı. Yeni teknik direktörün kısa süre içinde belirleneceği belirtildi. Sakaryaspor Kulübü Basın Sözcüsü Orhan Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, teknik direktör Giray Bulak’ın görevine son verildiğini bildirdi.

Ekici, açıklamasında şunları kaydetti:
"Sakaryaspor Kulübü yönetimi, 20 Aralık 2007 tarihinden bugüne kadar geçen süreçte ve yaşanmış olan hadiseler ışığında 2006-2007 sezonu ikinci devresindeki hedefine Giray Bulak ve ekibiyle ulaşamayacağı kanaatine varmış olup bugün itibarıyla yollarını ayırmıştır. Bulak ve ekibine bu kısa dönem zarfında kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Takımımızın yeni teknik direktörünü kısa süre içinde belirleyeceğiz."

Travelair
18.01.2007, 00:12
http://www.radyospor.com/pic_lib/17.01.2007_neca.jpg http://www.radyospor.com/resimler/clear_pixel.gif http://www.radyospor.com/resimler/clear_pixel.gif ana sayfa (http://www.radyospor.com/index.asp) http://www.radyospor.com/resimler/clear_pixel.gif Konyaspor, Portekiz’in Maritimo takımından ’’Neca’’ takma adıyla bilinen Alexandre Duarte Ferreira Fernandes ile ön anlaşma imzaladı. Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Memduh Oğuz, ara transferde ilk anlaşmayı Portekizli golcü futbolcu Fernandes ile yaptıklarını açıkladı.

Oyuncunun futbol çevreleri tarafından ’’Neca’’ takma adıyla bilindiğini ifade eden Oğuz, futbolcu ile 31 Mayısa kadar sözleşme imzalayacaklarını belirtti.

BATİSTA ONAYLANIRSA NECA, TRABZONSPOR MAÇINA YETİŞECEK

Neca’nın ofansif özellikler taşıyan, gol yollarında da etkili olan bir orta saha oyuncusu olduğunu ifade eden Oğuz, şunları kaydetti:

’’Bu oyuncuyla yaklaşık bir yıldır görüşüyorduk. Sezon sonuna kadar transfer opsiyonu bizde olmak üzere kendisini 6 aylığına kiraladık. Batista, Mertol Karatay adını alarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçti, ancak Futbol Federasyonu buna henüz onay vermediği için yabancı kontenjanımız boşalmadı. Bu nedenle bu oyuncuyla ön anlaşma imzaladık. Neca’yı Trabzonspor maçında oynatmaya çalışacağımız için, Futbol Federasyonu’nun Mertol Karatay’ın vatandaşlığa geçiş işlemi konusundaki onayını bekliyoruz.’’

Oğuz, Neca’nın bugün Antalya Belek’teki kampa geleceğini sözlerine ekledi.

Erdem Keser
18.01.2007, 00:12
al iste sana hoca bu ben olsam bu geceden ziyayla sozlesmeyi fesh eder giray bulakla 5 yillik direk kontrat yapardim ama nerde bizde o cesaret is bilirlik

kutoz
18.01.2007, 00:13
Sakaryaspor, devre arasında göreve getirdiği teknik direktör Giray Bulak ile yollarını ayırdı. Yeni teknik direktörün kısa süre içinde belirleneceği belirtildi. Sakaryaspor Kulübü Basın Sözcüsü Orhan Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, teknik direktör Giray Bulak’ın görevine son verildiğini bildirdi.

Ekici, açıklamasında şunları kaydetti:
"Sakaryaspor Kulübü yönetimi, 20 Aralık 2007 tarihinden bugüne kadar geçen süreçte ve yaşanmış olan hadiseler ışığında 2006-2007 sezonu ikinci devresindeki hedefine Giray Bulak ve ekibiyle ulaşamayacağı kanaatine varmış olup bugün itibarıyla yollarını ayırmıştır. Bulak ve ekibine bu kısa dönem zarfında kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Takımımızın yeni teknik direktörünü kısa süre içinde belirleyeceğiz."

Giray Hoca için hayırlı olsun...

Sakaryaspor maddi olarak ciddi dar boğazda. Martinezi heran Caner Çuvalcıoğlu, havaalanında karşılayabilir. ;)

Adem Erdoğan
18.01.2007, 00:15
daha yani küçük oranıda var.ne günlere kaldık beaa.

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 00:16

Sakaryaspor maddi olarak ciddi dar boğazda. Martinezi heran Caner Çuvalcıoğlu, havaalanında karşılayabilir. ;)

tez zamanda inşallah.
milletin zaaflarından faydalanmak gibi oluyor ama...
profosyonel dünya ..
acımasız maalesef.
sakaryayı severim..
inşallah toparlarlar..
tabi biz istediğimizi aldıktan sonra:D .

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 00:20
Haklısınız arkadaşlar formatı aştık ama şu görüntüleri izlediğinizde ne düşünüyorsunuz.Daha göndermiyce söz
http://www.youtube.com/watch?v=PrtTI29nH6g&NR

maçkaloji
18.01.2007, 00:20
2 maç sonra giray bulak bizde merak etmeyin bu ziyayla olcak iş değil..

Erdem Keser
18.01.2007, 00:21

zaten paso karsiliyolar baska bi ise yaradiklari yok ya ugurlarlar ya karsilarlar

DOĞA SARAÇ
18.01.2007, 00:29
2 maç sonra giray bulak bizde merak etmeyin bu ziyayla olcak iş değil..
Giraylada olacağını sanmıyorum:bayrak:

maçkaloji
18.01.2007, 00:32
girayda hiç değilse zenci veya yabancı egosu yok, 15 maçtır ne musampayı gördük ne symeki, 7 maç yenilen kadroda ısrar eden hocaya ben ne desem boş. giray gelirde bu herfileri oynatır hiç değilse bunlarlada olmuyo denir. ziyada o nerdeeeeeeee

Can52
18.01.2007, 00:45
Giray ne yapmisti daha önce?
Neden ayrilmisti Trabzonspordan?

Cok kaprisli ve kendini dev aynasinda gören birisi.

salihismet
18.01.2007, 00:47
al iste sana hoca bu ben olsam bu geceden ziyayla sozlesmeyi fesh eder giray bulakla 5 yillik direk kontrat yapardim ama nerde bizde o cesaret is bilirlik

Bu i$i sezon sonu yapsak daha iyi olmaz mi?

tiredman
18.01.2007, 00:51
son transferlerle takımımızda 7 adet stoper futbolcumuz oldu.takımızın adını trabzon stoperspor yapsak yeridir.

maçkaloji
18.01.2007, 00:53
Giray ne yapmisti daha önce?
Neden ayrilmisti Trabzonspordan?

Cok kaprisli ve kendini dev aynasinda gören birisi.

Ziya ne yapmıştı önceden niye ayrılmıştı bunlar niye incelenmeden alındı.
Ziya yattarayı oynatmıyodu gene oynatmaz. Anlıyacağın türkçe bilmeyenlerle anlaşamıyo galiba global bi t.d değil. giray hoca bence hakedene formayı verir. Hüseyini de kesebilecek kişi bence o.

salihismet
18.01.2007, 00:53
girayda hiç değilse zenci veya yabancı egosu yok, 15 maçtır ne musampayı gördük ne symeki, 7 maç yenilen kadroda ısrar eden hocaya ben ne desem boş. giray gelirde bu herfileri oynatır hiç değilse bunlarlada olmuyo denir. ziyada o nerdeeeeeeee

Bu hocayi fazla gaza getirmeyin, takimin durumu zaten iyi deyil, demekki sizce bu haca bu i$i hic bilmiyor. Size bu sorumluluk verilse daha mi iyi olur acaba?

maçkaloji
18.01.2007, 00:55
bana bu sorunluluk verilse ferhat,hüseyin,musa yı 7 maç banko oynatıp malup olmazdım ama bunları kesebilecek hoca değil ziya

salihismet
18.01.2007, 00:59
Ziya yattarayı oynatmıyodu gene oynatmaz. Anlıyacağın türkçe bilmeyenlerle anlaşamıyo galiba global bi t.d değil. giray hoca bence hakedene formayı verir. Hüseyini de kesebilecek kişi bence o.

Marcelinho bize göre iyi bir futbolcu, Hüseyini ise cok az ki$i futbocudan sayar, fakat bu Marcelinho, Hüseyin icin Avrupada oynayacak bir futbolcu diyor, ya bu Marcelinho futbolu bilmiyor yada Hüseyini futbolcu saymayanlar bilmiyor.

maçkaloji
18.01.2007, 01:01
her takım arkadaşı diğerini över unutma. onlar futbolcu ve bu işten para kazanıyolar kimse kimsenin ekmeğiyle oynamak istemez. Ama biz taraftarız ve futbolda güzel oynıyanları görmek istiyoruz. diğerlerine tahammülümüz olmaz. eğer tahammül edersek halimiz ortada.

Can52
18.01.2007, 01:11

Ben konuyu Ziya-Giray acisindan söylemedimki?
Ziya kötü diye Giray daha iyi diye bir kural yoktur.
Girayin karieride ortada , onu sadece aciklamak istedim o kadar.
Teknik konular benim haddim degil. Girayin sakaryadan ayrilmasini Trabzon acisindan bir cözüm gibi görme olayindan cevap verdim o kadar.

Cabri61
18.01.2007, 07:37
Aniden karar değiştirdi
Trabzonspor’un Internacional’e kiralık olarak gönderdiği Brezilyalı Eller, burada sergilediği müthiş performansla bir anda transferin gözdesi olmuş, kıymete binmişti. Türkiye’ye geldiğinde de yöneticilere artık yurt dışında oynamayı düşündüğünü, Trabzonspor formasını giymeyi istemediğini söyleyerek tepki çekmişti. Ancak Sambacı dün bir anda fikir değiştirdi ve kulüp yetkililerini arayarak Bordo-Mavili ekibe geri döneceğini bildirdi.

Fırsat bu fırsat!
Karadeniz ekibinin Gençlerbirliği’nin İsveçli oyuncusu Risp ile anlaşmasını fırsat bilerek, bonservisini bedelsiz olarak almayı planlayan Eller’in tutumu Bordo-Mavili yöneticileri iyice kızdırdı. Gelişme üzerine Szymkowiak’ın tüm alacaklarını ödeyip yabancı kontenjanında yer açan yönetim, Eller’in de bir an önce gelmesini istedi. Sambacı’ya ciddi yaptırımlar uygulanmsı beklenirken, Szymkowiak’ın da başka bir takıma gitmesi halinde girişimlere başlanacak.

fanatik

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 07:42
Aniden karar değiştirdi
Trabzonspor’un Internacional’e kiralık olarak gönderdiği Brezilyalı Eller, burada sergilediği müthiş performansla bir anda transferin gözdesi olmuş, kıymete binmişti. Türkiye’ye geldiğinde de yöneticilere artık yurt dışında oynamayı düşündüğünü, Trabzonspor formasını giymeyi istemediğini söyleyerek tepki çekmişti. Ancak Sambacı dün bir anda fikir değiştirdi ve kulüp yetkililerini arayarak Bordo-Mavili ekibe geri döneceğini bildirdi.

Fırsat bu fırsat!
Karadeniz ekibinin Gençlerbirliği’nin İsveçli oyuncusu Risp ile anlaşmasını fırsat bilerek, bonservisini bedelsiz olarak almayı planlayan Eller’in tutumu Bordo-Mavili yöneticileri iyice kızdırdı. Gelişme üzerine Szymkowiak’ın tüm alacaklarını ödeyip yabancı kontenjanında yer açan yönetim, Eller’in de bir an önce gelmesini istedi. Sambacı’ya ciddi yaptırımlar uygulanmsı beklenirken, Szymkowiak’ın da başka bir takıma gitmesi halinde girişimlere başlanacak.

fanatik

paf takımında süründürsünler fırsatçı herifi.
kurnaz ya...
1.5 sene sürünsün ibreti alem için.

Faik Yılmaz
18.01.2007, 08:37
EE ADAMI GÖNDERİP TAYFUNU ERDİNCİ KADRODA TUTARSAN TABİKİ OYNAMAZ...

valla bende oynamazdım adam haklı.....

ErayAkyüz
18.01.2007, 09:01
giray hoca trabzona gelmez kendisini cok yakınım ve adım gibi eminim trabzona gelmeyecek. simdi veya sonra

KuĞu
18.01.2007, 09:04
Martinezi unutun erdinç olayından sonra bizde artık bir çivi bile alamazlar diyorlar

ErayAkyüz
18.01.2007, 09:05
Eller Madrid'de

Bordo-mavililer, sambacı için 1 milyon dolar istedi. İspanyollar 900 bin dolarda ısrar ettiler. Son pürüzler bugün giderilecek

Eller Madrid'de

Trabzonspor, Fabiano Eller'i Atletico Madrid'e verdi. Trabzon'da oynamak istemeyen Brezilyalı oyuncu için dün İspanyol ekibi ile Trabzonspor arasında üç saati aşan bir pazarlık yapıldı. Bordo mavili yönetim 1 milyon dolardan kapıyı açtı. Atletico Madrid ise 900 bin dolarda ısrar etti. Trabzonspor, yeni teklifinde Eller'in Atletico Madrid'ten başka bir
kulübe satışında yüzde onluk pay istedi. İspanyol kulübünün bu yüzde onluk pay konusunda uzun sure direndiği öğrenildi.

fotomac

Ertan 51
18.01.2007, 09:17
pafta süründürelim felan değilde bir an önce madrit le aradaki ufak tefek pürüzlerin giderilip satılması lazım yoksa adamın süksesi 10 numarayken 1 milyon dolara satamıyoruz vede ne ilginçtirki ayman ve risp e eller den daha fazla para ödüyoruz birisinin başarıları ortada ve diğerlerini sorsan avrupadan kim tanır.netice olarak yönetimde bi arıza var ama anlayamadım en popüler futbolcusunu satmakta çaresizlik içerisinde.

cubukcuenginTS
18.01.2007, 09:22
Dort iyi haber http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifTrabzonspor'da, Yattara, Stepanov, Jefferson ve Ufukhan, Konya maçına yetişiyor.
Büyük kulübe geldim http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifUzun uğraşların ardından Trabzon’a gelip imza için saatleri sayan Ayman, artık çok mutlu. 18.01.2007Sorun çıkarmadım’
Trabzonspor ile anlaşan ve kariyerine Bordo-Mavili takımda devam etmek için geri sayıma geçen Ayman, mutluluktan uçuyor. Sabah Trabzon’a ayak basan ve Karadeniz ekibinin diğer gözdesi, takım arkadaşı Risp ile birlikte Zorlu Otel’e yerleşen Mısırlı futbolcu, Trabzonspor’u yere göğe sığdıramadı. Yönetimler bazındaki sorunlar nedeniyle transferin geciktiğini belirten deneyimli oyuncu, “Şimdi her şey çözüldü. Artık Trabzonspor’un başarısı için savaşacak oyunculardan biriyim” diye konuştu.

Yine buluştular
Bordo-Mavili takımın teklifini kabul etmesindeki en önemli nedenlerden birinin teknik direktör Ziya Doğan olduğuna dikkat çeken Ayman, daha önce Malatya ve Gençlerbirliği’nde beraber çalıştığı tecrübeli hocayla aynı futbol mantalitesini paylaştıklarını söyledi. Doğan’ın performansına doğrudan olumlu etkiler yapacağını belirten Karadeniz temsilcisinin gözdesi, “Büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Taraftarlar şampiyonluk bekliyor, bunu da biliyorum. Benim de hedeflerim büyük. Kariyerimin doruk noktasına çıkıp, UEFA ve Şampiyonlar Ligi heyecanı tatmak istiyorum” dedi.

‘Bunu hak etmiyor’
Teknik direktör Ziya Doğan’ın ısrarla istediği bir başka Gençlerbirliği oyuncusu Risp hakkında da bilgiler aktarmayı ihmal etmeyen Ayman, “Kumaşı ve oyun zekası üst düzeyde bir oyuncu. Onun da Trabzonspor’a ciddi katkılar sağlayabileceği düşüncesindeyim” ifadesini kullandı. Takımın içinde bulunduğu sıkıntıların da abartılmaması gerektiğini kaydeden Mısırlı şöyle devam etti: “Takımın potansiyeliyle örtüşmeyen bir konumdayız. Burada inanılmaz yetenekli oyuncular var. Ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapmamız halinde istenen seviyelere kısa sürede ulaşabiliriz.”

Erdinç karşıladı
Bir süredir Trabzon’da bulunan ve futbol federasyonundan gelecek, ‘serbestsin’ yanıtını bekleyen Erdinç Yavuz, Ayman’ı ilk karşılayanlar arasındaydı. Otelde bir araya gelen iki futbolcu, bir süre sohbet etti. Gerekli belgeleri federasyona verdiklerini ve üzerine düşen kısmı tamamladıklarını söyleyen Erdinç, “Bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Ancak prosedür gereği bekliyoruz. Bu sürecin uzaması da elbette ki hoş değil” açıklamasını yaptı.

Nasıl yani Haşim bey!
Kulübün resmi internet sitesi, Ayman ile anlaşıldığını açıkladı, diğer yetkililer, Risp’in de bugün mukavele imzalayacağını duyurdu... Bu haberler, taraftarı biraz olsun rahatlatırken, asbaşkan Haşim Sayitoğlu’nun sözleri kafa karıştırdı. Konuyu soran basın mensuplarına, “Evet geldiler, görüşüyoruz ama bitmiş birşey yok. Menacerleri gelecek, görüşeceğiz. Trabzon’a herkes gelebilir, misafir olabilir” yorumunu yapınca, gazeteciler büyük şaşkınlık yaşadı. Sayitoğlu’nun gelinen noktada böyle bir ifade kullanmasının altında yatan neden merak konusu.

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images/trans.gif

Cem Yavuz
18.01.2007, 09:27
Giray Trabzon a gelmezmiş...
Gelmesin zaten....
Ne işi var....
Trabzondan çıkan gelmiş geçmiş en kaprisli adamdır giray...
Zamanında MALUM NEDENLERDEN Hami ile polemiklere girmiş....
Kongre döneminde zorlu otel de MAY adına kulis yapmış adamdır...
Düşünün takımın hocası takımı işini gücünü bırakıyor...
Otel odalarınada kulis yapıyor...
Bunlara kendi gözlerimle sahit oldum....

Ayrıca Denizlispor hocası iken, TRABZON HAVAALANINDA HAKEM ÖZGÜRÇ TÜRKALP LE SOHBET EDERKEN....
" HOCAM BAK BU SEREFSİZLERDE 1 MİLYON MARK PARAM KALDI "
DİYECEK KADAR DA TRABZONLUDUR...

GELMEYECEKMİŞ...
GELMESİN ZATEN..
GELMEYE YÜZÜ VAR MI...

Faik Yılmaz
18.01.2007, 09:50
En kestirme yol kupa!

Gençlerbirliği savunmasındaki istikrarlı futbolu ile dikkat çeken Risp, Kuzey Avrupa futbolunun disiplin, soğukkanlılık ve mücadele özelliklerini sahaya yansıtarak ligin göze batan savunmacıları arasına girdi. Ardından da Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından Trabzonspor defansına kurtarıcı olarak tercih edildi.
Trabzonspor gibi büyük bir camiaya geldiği için çok mutlu olduğunu belirten 28 yaşındaki Risp görüşlerini şöyle dile getirdi: "Bordo-mavili ekip ilk yarıda kötü bir performans gösterdi. Ancak hep birlikte üst sıralara doğru tırmanmaya çalışacağız. UEFA'ya katılmak için Türkiye Kupası gibi önümüzde bir hedef var. Trabzon taraftarı takımını çok seviyor. Tribünlerin dolu olması performansımı çok olumlu etkileyecektir. Böyle bir taraftarın önünde oynamak ayrı bir duygu."

Yabancı rötarı

Trabzonspor, Risp'e imza attırmak için yabancı kontenjanının boşalmasını bekliyor. Bordo - mavililerin dün akşamki antrenmanına noter getiren yönetim, Szymkowiak ve Eller'in çalışmaya çıkmadığına dair tutanak tutturdu. Tesislere gelen noter, antrenman sahasının tel örgülerinin arkasından bakarak tespitini yaptı. Gerekirse konuyu FIFA'ya taşıyacak olan Karadeniz ekibi, sorunun hallolmasının ardından Risp ile sözleşme imzalayacak.
Risp konusunda opsiyonla ilgili küçük bir sorun yaşayan Trabzonspor, Asbaşkan Haşim Sayitoğlu aracılığıyla bunu da halletti ve imzası için problem kalmadı.

Ayman imzalıyor

Trabzonspor ile anlaşan Ayman, dün Trabzon'a geldi, bugün de imza atacak. Teknik Direktör Ziya Doğan ile Malatyaspor'dan bu yana birlikte olduğunu ifade eden Mısırlı oyuncu, "Trabzonspor'un büyük taraftarı var. Hedefim Trabzon formasıyla Şampiyonlar Ligi'ne katılmak" dedi.

Yattara'da sorun yok

Ameliyat bölgesinde hafif ödem tespit edilen Yattara'nın MR'ında sorun çıkmadı. Gineli oyuncunun 1-2 günlük dinlenmenin ardından Konyaspor maçına yetişebileceği belirtildi.
Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, kaleci Jefferson'nun göğüs sol adalesinde ağrı bulunduğunu ancak çekilen MR'ın temiz çıktığını, onun da Konyaspor maçında forma giyebileceğini belirtti. Güney, Hasan Üçüncü'nün ise düz koşulara devam ettiğini belirterek, Konyaspor ve Kayserispor maçlarına yetişemeyeceğini açıkladı.

Cem Yavuz
18.01.2007, 09:54
Kulübümüzün transferde her konuda anlaşmaya vardığı Ayman ve Risp bugün sözleşme imzalayacaklar. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki imza töreni saat 11.30’da başlayacak.
Resmi site de böyle yazıyor amabelli de olmaz..
Bizim yönetim simdi çıkar derki şaka yaptık sakaa...
Birde ALTUĞ ATALAY bu haberleri oraya yazıyosun da Marcelinho yu satttık haberini hala oraya neden yazmadın...
İlkeli gazeteci seni......

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif

Emorfo
18.01.2007, 10:10
- TRABZON'DAKİ KAMU İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRMA DAVASI ERZURUM'DA GÖRÜLDÜ
- TRABZONSPOR KULÜBÜ ESKİ BAŞKANI ATAY AKTUĞ, DURUŞMA ÇIKIŞINDA SORULARI CEVAPSIZ BIRAKTI
- DURUŞMAYI ESKİ BAKAN EYÜP AŞIK DA İZLEDİ

ERZURUM - Trabzon'daki kamu ihalelerine fesat karıştırdıkları iddiasıyla yargılanan 3'ü tutuklu 29 sanıkla ilgili dava, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
Duruşmaya, tutuklu sanıklar Ali Nazmi Başkan, Efkan Başkan, Necati Başkan ve tutuksuz yargılanan Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Atay Aktuğ, Ali Kazancı, Mustafa Üçüncü, Gökhan Bankoğlu, Hasan Güven, Koşman Köroğlu, Halis Özyurt, Mustafa Keleş, Zekeriya Aydın, Selahattin Eyüpoğlu, Hamit Batır, Halit Velioğlu, Dursun Ali Kurban, Sinan Aydin, Eyüp Kul, Hakan Albayrak, Sibel Çağlar Kul, İsmail Çiçek, Murat Bağtepe, Ali Rıza Kar, Oğuz Elbistan, Mustafa Öksüz, Zafer Erdem, İsmail Serinbilgin, Muhammet Özyurt ile Hasan Uzunca ve sanıkların avukatları katıldı. Duruşmada okunan iddianamede, sanıkların Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü Vakfı Kebir Spor Salonu inşaatı, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün Of-Hayrat Yolu yapımı ve DSİ Trabzon Bölge Müdürlüğü'nün taşkından koruma işi ihalelerine, bir oluşum içerisinde bulunarak ihale bedellerini düşürmek suretiyle fesat karıştırdıkları ileri sürüldü. Daha sonra, sanıkların 2005 yılında düzenlenen ihale öncesi ve sonrasında aralarında yaptıkları ve metin haline getirilen telefon görüşmelerindeki diyaloglar okundu. Duruşmada dinlenen sanıklar suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, beraat talebinde bulundu.
Sanıklardan Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Atay Aktuğ, duruşmada, Arsin-Işıklı İçme Suyu İnşaatı ihalesi için dosya verdiğini, ihaleye katılmakta da o dönemde kararlı olduğunu, ancak daha sonra hesap analizleri sonucunda mali gücünün yetersiz kalması nedeniyle ihaleye teklif veremediğini savundu. Başkalarına ya da kendisine menfaat sağlamak için bir oluşum içinde bulunmadığını söyleyen Aktuğ, ''Hakkımda isnat edilen suçlamaları kabul etmiyorum. Bu dava sosyal konumum nedeniyle de basının ilgisini çekmiş bulunuyor. Mağdur ediliyorum. Beraatımı talep ediyorum'' diye konuştu.
Mahkeme heyeti, sanıkların avukatlarının savunmalarını yapmalarının ardından Ali Nazmi, Efkan ve Necati Başkan'ın tutukluluk hallerinin devamına; Hasan Uzunca, Sibel Çağlar Kul, Mustafa Üçüncü, Mustafa Keleş, Ali Rıza Kar ve İsmail Çiçek'in tutuklanmasına karar verdi. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için 15 Mart 2007 tarihine ertelendi.
Öte yandan eski Bakan Eyüp Aşık da duruşmaya izleyici olarak katıldı. Sanıklardan Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Atay Aktuğ, duruşma çıkışında gazetecilere görüş belirtmedi.