PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

KuĞu
04.01.2007, 13:40
Bayramlaşmaya laf atan arkadaşlar siyaset yaptıklarının farkındalarmı acaba! BMN kaşkolu açılmış diye eleştirenler de siyasetin parçası olduklarının farkındalar mı acaba? Bayramlaşmaya x partisinin il binasına gidilmedi Trabzonspor kulüp binasına gidildi. Başkandan yönetimden rahatsız olanlar mali genel kurulda yapacaklarını yapsalardı ozaman! bayrama bile bu kadar siyaset bulaştırmak mide bulandırıyor! Ne mutlu ki kulüp binası içerisinde başkan ve yönetimden memnun değiliz ama biz bu takımın taraftarıyız ve bu mekana bu makama sevgimizden buradayız diyebilen sağduyulu insanlarla bir aradayım. Şunun da bilinmesinde fayda var fotoğraf sadece siteye koymak için düşünülmüştü (tesislere de gittik şeklinde olacaktı) o nedenle başkan dışarıya davet edildi sessiz sedasız halledecektik fakat basın hesapta yoktu : ) aniden önümüzü 10 15 tane basın mensubu arkadaş doldurdu ve o kalabalıkta çekilen yüzlerce fotoğraf varken sanırım gün ile ilgili en değerli fotoğraf olarak içinde bulunduğumuz kare görüldü ve gazetelere basıldı. Bazı siyasi kimlikli arkadaşların hoşuna gitmese de bence 2. yarı öncesi verilen en güzel mesajdı bu fotoğraf.

erdal6167
04.01.2007, 13:42
Onursal Başkan'ın 2007 yılının ilk gününde Tercüman Gazetesi'nde yayınlanan röportajı, Trabzon gündemine bomba gibi düştü. Tercüman Gazetesi'nde yayınlanan "Işte Trabzon'un Kurtarıcıları" adlı özel dosyanın tam metni:

Mehmet Ali Yılmaz, Bordo-Mavi fırtınanın eskisi gibi önüne gelen yıkıp geçmesi için 6 kişinin fedakarlığının şart olduğunu belirtiyor. Ve ekliyor: Onlar varda ben de varım Peki Trabzon’un kurtarıcıları kim: Özak, Kahraman, Algan, İskender, Önal, Usta Sohbetin konusu Trabzonspor olunca, Mehmet Ali Yılmaz’ın sözü, bizim de sorularımız bitmiyor. Tartışmasız futbol artık başlı başına bir endüstri. Böyle olunca da, ekonomi yine hayati önemli hale geliyor. Acaba Trabzonspor’un ekonomik tablosu ne durumda, Yılmaz’a soruyoruz: “Havuz sisteminin ardından futbol kulüpleri için yayın gelirleri çok önemli bir hale geldi. Ancak maalesef, yayın gelirleri Trabzonspor’a yetmiyor. Kulüpte çarkın dönmesi için, yönetimlerin kaynak üretmeleri gerek. Ya da kendileri para verecek. Ancak artık kulübe borç verip, geri almak benden sonra pek görülmüyor. Kimsenin bir şey bağışladığını zaten hiç duymadım! Ama buna rağmen, bazen benim için ‘Kulübü kötü bırakıp gitti’ diyenler de oluyor! Bunların nasıl söylenebildiğini anlamıyorum. Ama Allah’ın çeşitli yarattıkları vardır, aynaya baktıklarında onlar kendilerin benden iyi görüyorlar. Hoş görmek gerek!”

OFLU DİYE SUSTUK

Yılmaz’a, Başkan Nuri Albayrak için, “Hükümetin gölgesiyle göreve geldi” yorumunu yapmıştı. Peki neden kimse böyle bir harekete “dur” demedi. Yılmaz hemşehricilikten dem vuruyor: “Albayrak’ın daha önce Başbakan Tayyip Erdoğan ile birlikte çalışması dikkat çekti, kader birlikleri var gibi göründü. Hükümetin Trabzonspor’a bir desteği olur düşüncesi ağır bastı. Kongrede biz de destek verdik. Ama bizim desteğimizin sebebi, hemşehrilikti. Çünkü Albayrak da bizim gibi Oflu. Bir de Özkan Sümer utanmadan aday oldu. Rakip olduğu Başkan’ın yanında çalışıyor şimdi! Rakipti, şimdi personel. Ben 2000 yılındaki kongrede de Sümer için bunu demiştim. ‘Şimdi bu adam bana rakip oluyorsa, siz buna bir şey demiyorsanız, ben aday değilim’. dedim. Çünkü O benim yanımda çalışıyordu. Ben O’na ne diyeceğim. ‘Buna bir tepki gösterin’ dedim, o gün olmadı.

MAŞALARLA BU İŞ OLMAZ

Konumuz sadece geçmişi konuşmak değil tabi... Röportajın en kritik yerinde, Trabzonspor’un kurtuluşu için kimlere görev düştüğünü soruyoruz Onursal Başkan Yılmaz’a. Başlıyor anlatmaya... “Bugünkü hali geçmişe dönüştürmek için bazı arkadaşların fedakarlığı gerekiyor. Bunlar Faruk Özak, Besim Kahraman, Nizamettin Algan, Kenan İskender, İskender Önal, Hüseyin Usta... Böyle değerli arkadaşların işe el atması gerekiyor. Bunlar bu kulübün temelinden beri var olan insanlar. Bilinçlidirler, meseleye hakimdirler, yaptıkları işin üstünden gelirler. Trabzon’un öz kimliğini iyi bilirler. Adam gibi adamdırlar. Onlar varsa, ben de varım. Ancak yoğun işleri var, zamanları az. Kulübü yönetmeyi istemeyebilirler. Ancak eğer isterlerse, eğer el ele verirlerse, kulüp birden boyut değiştirir, sıçrama yapar. Maşalarla bu iş olmaz!”

erdal6167
04.01.2007, 13:43
BEN SON NOKTAYIM

Trabzonspor’u eski güzel günlere döndürecek isimler belli ise, o zaman bu ekibi harekete geçirmek gerek. Peki bunu kim yapacak? Cevabı yine Mehmet Ali Yılmaz veriyor: “Evet bu isimleri devreye sokmak biri düğmeye basmalı. Eskiden bu işleri İbrahim Cevahir yapardı. Ama şu an O da çok yoğun çalışıyor. Bu ekibi Nizamettin Algan harekete geçirebilir, Besim Kahraman harekete geçirebilir, Faruk Özak harekete geçirebilir. Ama ben harekete geçiremem. Çünkü ben fiiliyatçıyım. O arkadaşlarımın bu işi istediğinden emin olmam gerek. O ekip hazırsa, ‘Haydi başkan’ derlerse, o zaman sorun yok. Ama tabii ki, şu anda bir yönetim var. Yönetim kongre kararı alır ya da almaz. Mevcut gidişi düzelteceğine inanır, devam eder. Demokrasinin olduğu yerlerde kabalık olmaz. Ama yönetim ‘Biz bu işi yapamıyoruz’ derse, o zaman çözümün yolu bu arkadaşlardan geçer.”

OMURGADA EKSİK VAR

“Peki bugün başkanlık koltuğuna otursanız, nasıl bir operasyon yaparsınız” diyoruz Sayın Yılmaz’a. Cevap biraz politik oluyor: “Şimdi operasyonu söylemek doğru olmaz. Benim söylediğim ekip işin başına gelirse, zaten onlar nasıl bir operasyon yapılması gerektiğini iyi bilir. Benim Trabzon’a gitmeme bile gerek kalmaz. Zaten mevcut kadronun da yeri burası değil. Yönetimin şemsiye olamayışı, futbolcuların ahengi ve uyumu sahaya yansıtamaması takımı bu noktaya getirdi. At sahibine göre kişner. Ama şampiyonluk derseniz, tabii ki takviye gerek. Herkesin gönlünde bir aslan yatar. Benim de birkaç aslan var tabii aklımda. Takımın omurgasında, sağ ve sol kanatta eksikler var.”

BAKAN KONUŞMAZ, YAPAR

Söz Futbol Federasyonu’na geliyor. Mehmet Ali Yılmaz, Haluk Ulusoy hakkındaki görüşlerini aktarıyor: “Federasyon Başkanlığı’nı çok uzun süre yapmak doğru değil. Yıpranmamak mümkün değil. Ulusoy, aksi uyarılara karşın seçime girdi ve kazandı. Şimdi bakan, mahkemeye verdi. Federasyon istifa etmeyip, raporların yanlış olduğunu iddia etti. Bakan, kanunun verdiği yetkileri kullanmadı. Bu süreç, öyle devam ediyor. Ancak şu var ki, bir bakan konuştuğu zaman yapması, söylediğini yapması lazım.” Yılmaz’a veda etmeden önce son bir soru soruyoruz. Bu sene şampiyonluk için favorisini öğrenmek istiyoruz. Son cevabı da, kendisine has oluyor: “Eğer ikinci yarıda rakipler kuş kondurmazsa, F.Bahçe şampiyon olacak gibi görünüyor.”

Faik Yılmaz
04.01.2007, 13:55
Sayın Mehmet Ali Yılmaz ın söyledikleri maalesef doğru. bugün ona çamur atanlar kendi adını taşıyan tesisleri bir görsünler ondan sonra konuşsunlar. hem bazı şeyler lafla söylendiği gibi olmuyor....

evet her insan gibi onunda hataları olmuştur. ancak artılar eksilerinden çok daha fazladır....

Mehdi
04.01.2007, 14:01
arkadaşlar açıkçası ben bu topicteki iletileri ancak okudum.ne diyeceğimi bilemiyorum.şaşırdım.afalladım.ceza almayı göze alıp şu cümleyi rahatça söylüyorum.lütfen üstüne alan alsın.
adam satmak çok kolaymış.bunu anladım

o gün bayramlaşmak için halen Trabzonsporumuzun başkanlığını yapmakta olan Nuri Albayrak'ın Mübarek Kurban Bayramını kutladığım ve yanında BMN atkımı açtığım için kendimle gurur duyuyorum.(yanımda başkan olduğu için değil,dinimin gerektirdiğini yapmış olduğum için).şimdi beni dışlayan dışlasın

Hüda Topaloğlu
04.01.2007, 14:22
Eygidi M.Ali Yilmaz, hani geçmisini bilmesen inanacamda ne oldugunu dunya alem biliyor artik, konusmamasi gereken birisi varsa eger inanki bu senden baskasida degil, git fenerin olaylariyla ilgilen, elini ayagini cek Trabzonsporumuzdan, senin gibi kan emiciler getirdi bu takimi bu duruma, abartmayin artik

taraftar61a
04.01.2007, 14:39
Eygidi M.Ali Yilmaz, hani geçmisini bilmesen inanacamda ne oldugunu dunya alem biliyor artik, konusmamasi gereken birisi varsa eger inanki bu senden baskasida degil, git fenerin olaylariyla ilgilen, elini ayagini cek Trabzonsporumuzdan, senin gibi kan emiciler getirdi bu takimi bu duruma, abartmayin artik

Bence de en son konusması gereken hatta konusmaması gerekn birisi Mehmet Ali Yılmaz . Cunku zamannda Campelli kacırdı Sota Arcili sattı takımı borca soktu ve kactı . Daha ne konusuyor !

Kaan Dilek
04.01.2007, 14:44
arkadaslar daha yeni futbol gündeminde Trabzonsporumuzun haberi verildi ve yapilan antrenmanda yattara sag ayagindan sakatlandi durumu cekilecek mr dan sonra netlik kazanacakmis.
kaynak lig tv
insallah birsey cikmaz

Erbay
04.01.2007, 14:45
Şansa bak ya.:(Tam da iyileşmişti.İnşallah Mr'da bir şey çıkmaz.

champions
04.01.2007, 14:45
bu kulüpte dışarıda kalanlar güzel konuşurlar yani taraftarın hoşuna gidecek cinsten şeyler söylerler herşeyi bilirler ah bir göreve gelseler o zaman görün siz onları ,yapmadıkları şey kalmaz!nuri albayrağın seçim dönemini hatırlayın ne vaadler vardı çoğu hayal olarak devam ediyor ...

taraftar61a
04.01.2007, 14:48
Yattara ya cok üzüldm ağlayacaqım yaaa ... tam da iyilesmisken niye Allah'ım sen bize sabır wer ..

taraftar61a
04.01.2007, 14:49
bu kulüpte dışarıda kalanlar güzel konuşurlar yani taraftarın hoşuna gidecek cinsten şeyler söylerler herşeyi bilirler ah bir göreve gelseler o zaman görün siz onları ,yapmadıkları şey kalmaz!nuri albayrağın seçim dönemini hatırlayın ne vaadler vardı çoğu hayal olarak devam ediyor ...

Vaadleri Stad ve Yıldız dı Yıldızı aldı stadı yaptırıyor ... Baska da szü yok yapması qqereken tek bir sey war basarı oda qelir İnşallah

champions
04.01.2007, 15:04
Vaadleri Stad ve Yıldız dı Yıldızı aldı stadı yaptırıyor ... Baska da szü yok yapması qqereken tek bir sey war basarı oda qelir İnşallah

başkanın vaadlerinin hepsini bilmiyorum çünkü bi hayli fazla...
vaadler arasında trabzonspor başarılı bi takım haline getirmekde vardır değil mi
2 yıldız bi stad tamamdır bu iş yapılan o kadar yanlış varki...
yapılan bikaç yanlış;

bu takım fatih tekkeyi kaybetti (ki bence yapılan olumlu işlerden biriydi)ama kazanılan para onun boşluğunu doldurulması için kullanılması gerekiyorken nerde belli değil (takımın haftalarca gol atamadığını unutmayalım hocamız sorunu hala defansta arasada hücumda ciddi sıkıntılarımız var )
benim hatırladığım 12 milyon dolarlık biri brezilyalı diğeride arjantinli 2 yıldız vardı:D ne oldu onlara taraftarı oyalama politikası ...
marce evet bi yıldız uefa listelerin verildiği gece transfer edildi bu nası bi yöneticilik başarısıdır ...
musampa transferi tam bi komedidir kulübü küçük düşürdükleri bi vakıadır bana göre kikinin kalitesine bişey demem yıldız olup olmadığınıda benim için önemi yoktur ama maliyeti olmayan ve 3 aydır yatan bi futbolcuyu transferin son günlerinde yıldız diye alırsan buna gülerler işte ...ve bu futbolcu aldığı pesin paraya rağmen toplasan 2 maç oynamıştır yıldıza bak be aslında takımın başındaki hocaya bakmak gerek ama neyse

stad yapılıyorda biz mi bilmiyoruz :confused: 15 gün dediler 15 ay olacak(bende biraz abartayım)
lazo faciası ve nicelerini saymıyorum bile 3 senede şampiyonluk demişti benim çok da umrumda değil şampiyonluk ama bu sistemde (yada siztemsizlikte)başarı çok çok zor bir şeydir .

Cem Akyüz
04.01.2007, 15:26
Antrenmanın sabah bölümü sona erdi.

Topsuz ısınmayla başlayan antrenman,kendi vucüt ağırlığıyla yapılan kuvvet çalışmasıyla devam etti. Antrenmanın son bölümünde taktik ağırlıklı, yarı alanda çift kale maç yapıldı. Temposu yüksek olan bu maçta oyuncularımızın tümü hırslarıyla dikkat çekti. Maçı kaybeden takım antrenmanın sonunda ekstra koşu yaptı.

Yattara hafif bir sakatlık geçirdi. Fakat ciddi bir durumun olmadığı kaydedildi.

kaynak:www.trabzonspor.org.tr

Erdinç Dilek
04.01.2007, 16:23
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040107kamp7.jpg

Özge
04.01.2007, 16:24
Fabiano Eller geliyor..

Brezilya'nın Internacional takımında kiralık olarak forma giyen ve sözleşmesi sona eren Trabzonsporlu oyuncu Fabiano Eller'in, yarın Brezilya'dan yola çıkacağı ve hafta sonunda Trabzon'a geleceği bildirildi.

Kulüp profesyonel futbol işleri sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, yaptığı açıklamada, Fabiano Eller'in, yarın Brezilya'dan yola çıkacağını söyledi.

Ailesiyle birlikte gelecek olan Eller'in, büyük bir olasılıkla 6 Ocak Cumartesi günü Trabzon'da olacağını ifade eden Çuvalcıoğlu, ''Fabiona Eller, kulüp yönetim kuruluyla bir görüşme yapacak ve bu görüşmeden çıkacak karara göre kampa katılıp katılmayacağı da belli olacak'' diye konuştu. Çuvalcıoğlu, Musampa'nın ise Hollanda'dan yola çıktığını ve bu akşam Antalya'da olacağını kaydetti.

Özge
04.01.2007, 16:27
Yattara korkuttu..

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Trabzonspor'da sakatlıktan yeni kurtulan İbrahim Yattara, Ufukhan ile çarpışarak yeniden sakatlandı.. Gineli yıldızın durumunun ciddi olmadığı öğrenildi.

Belek'teki Adora Golf Otel'in sahasında, teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde yapılan antrenmandaki çift kale maçta, Ufukhan ile girdiği ikili mücadelede ayağına darbe alan İbrahim Yattara yerde kaldı. Ayağına buz tedavisi yapılan Gineli futbolcu antrenmanı tamamlayamadı.

Yattara'nın durumunun çok ciddi olmadığı ve akşam yapılacak antrenmana katılabileceği bildirildi.

Bordo-mavili takımın çalışmasına tedavisi süren Hasan Üçüncü katılmazken, Çağdaş ile Mustafa Keçeli ise takımdan ayrı koşu yaptı.

zeki gursoy
04.01.2007, 16:37
bazılarının Mehmet ali yılmaz antipatisi ali şen antipatisnden fazla burda galiba....

Ertan 51
04.01.2007, 16:50
bazı arkadaşlarda olmasa son dakka haberleri değilde kişisel çekişme yeri gibi oluyor bu başlık.sağolsunlar ellerin yola çıktığı yattaranın durumunu derken bizlerde bilgi sahibi oluyoruz. ottoman empire,özge ve erdinç67 ye teşekkürler.

wien_ts
04.01.2007, 17:10
ayman trabzonda..ilhan cavcav aymani trabzonspora verdiklerini .erkan ve risple ilgili gorusmelerinde devam ettigini lig tv muhabirine soylemis..ayrica lig tv muhabiri aymanla da görüsmüs ve ayman trabzonspora geldigi icin cok mutluymus..heralde ziya doganda simdi cifte telli oynuyodur mutluluktan..
kaynak lig tv

Murat61
04.01.2007, 17:16
allahım lutfen bu haber yalan olsun

erdal6167
04.01.2007, 17:27
DÜNYANIN EN İYİ TAKIMLARI

Sırası Önceki sıra TAKIMIN ADI Ülke Puan

1......1.......................Sevilla İspanya 308
2...... 4......................Milan İtalya 276
3.......8......................Roma İtalya 269
4.......5 .....................Inter İtalya 268
5........3.....................Liverpool İngiltere 260
6........5......................R. Bükreş Romanya 254
7........2......................Barcelona İspanya 251
8.......11.....................Sao Paulo Brezilya 246
9.........9......................Lyon Fransa 246
10......7......................Arsenal İngiltere 239
41......41....................Fenerbahçe Türkiye 177
42......50....................Beşiktaş Türkiye 165.5
97.......95...................Galatasaray Türkiye 122.5
103...103...................Kayserispor Türkiye 117.5
182....175.................Trabzonspor Türkiye 87.5

Erdal
04.01.2007, 17:45
kardeş allah aşkına sen cidden TRABZONSPORlumusun ..yani sana göre kulübün başında bize layık bir başkan var görevlerini hatta vaadlerini yerine getirdi öylemi ,valla ne diyeyim pesssss sizi ,hatta sizin alayınızı Allaha havale ediyorum hakkınızdan allah gelsin inşallah .................

keles76
04.01.2007, 17:46
le guen glasgowdan ayrılmış artık gazeteler yazar türk takımlarına tiganayla sorunlar yaşayan bejeke le guenle anlaştı gidilemesine kesin gözüyle bakılan geretsin yeri le guenle dolduruldu anlaşmayı canaydın ile yahudi iş ortağı haim beraber yaptı brezilya milli takımına gidmek isteyen zico yerini lyonun efsanevi hocası le guene bıraktı.le guenle görüşmeye fransaya giden sayitoğlu beklenmedik şok bir kararla geri döndü başkan safet susiçle anlaştı.

erdal6167
04.01.2007, 17:49
Trabzonspor'da ilk taransfer

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Mısırlı futbolcu Ayman Abdelaziz'i Trabzonspor'a verdiklerini açıkladı. Cavcav, Ziya Doğan'ın kadroda görmek istediği diğer futbolcularla ilgili ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Vkgz
04.01.2007, 17:51
Başkanda bir sorun yok. sorun taraftarlık mantalitesinde. sorun deansın sene basında kurulmamasında. . iyi sonuclar ikinci yarıda gelecektir. zaten baskanı eleştirenlerin %80i siyasi gorusunu sevmediği için eleştiriyor. Bundan onceki başkanlardan pek farkı yok artısı var, stad işlemlerini hızlandırdı. önceki başkanın yaptığı pardon yapmadığı transferleri vede onun yüzünden giremediğim şampiyonlar ligi yıllarını hatırlıyoruz. Başkan Kim olduysa sabırlı olunacak.

Sabırlı olunmadıda Ne oldu?

Aymana hoşgeldin diyoruz.

Lucreto
04.01.2007, 18:09
[quote=vkgz;591506zaten baskanı eleştirenlerin %80i siyasi gorusunu sevmediği için eleştiriyor. Bundan onceki başkanlardan pek farkı yok artısı var, stad işlemlerini hızlandırdı. önceki başkanın yaptığı pardon yapmadığı transferleri vede onun yüzünden giremediğim şampiyonlar ligi yıllarını hatırlıyoruz. Başkan Kim olduysa sabırlı olunacak.

Aymana hoşgeldin diyoruz.[/quote]
Bana kalırsa başkanı destekleyenlerin tamamı siyasi nedenlerden dolayı destekliyor.
Bu yönetimin öncekilerden ne artısı var onu somut olarak açıklasanız da BMN Camiası olarak aydınlansak.
Önceki yönetimler zamanında transfer yapamadığımız için Şampiyonlar Ligi kapısından dönüyorduk. Şimdi transfer yapabildiğimiz halde küme düşmemeye oynuyoruz. Bir yıl için çok çarpıcı bir gelişme.
Size Ayman'la bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Allah bir yastıkta kocatsın.

oflu_61_ts
04.01.2007, 18:46
Risp Trabzon'a mı gidiyor?
İsveç'in büyük spor gazetelerinden 'Sportbladet', Gençlerbirliği'nde forma giyen İsveçli oyuncu Fredrik Risp'in Trabzonspor'a transfer olacağını yazdı. Gazete, birinci sayfasından verdiği haberde İsveçli oyuncu Risp'in bu transferden 2 milyon Euro alacağını açıkladı.

İsveçli futbolcu Risp, Trabzonspor ile transfer görüşmelerinin sürdüğünü belirterek, "Gençlerbirliği ile sözleşmem devam ediyor. Trabzonspor, beni transfer etmek istiyor. Kulübümle görüşmeleri sürdürüyorlar. Herhalde Trabzonspor'a transfer olacağım" dedi.

İsveçli oyuncu Risp, 2005 yılında IFK Göteborg'dan Gençlerbirliği'ne transfer olmuştu. 26 yaşındaki orta saha futbolcusunun istikrarlı futbol oynaması yöneticilerin takdirini kazanmıştı.

04.01.2007

Kaynak : İHA

sbay
04.01.2007, 18:54
ZİYA DOĞAN İTİRAF ETTİ: "BAŞARISIZIM"
Çalıştırdığı takımların hep en az gol yiyen ekipler arasına girdiğini belirten tecrübeli hoca: Ama Trabzonspor'da bunu sağlayamadım.

Trabzonspor'da teknik direktör Ziya Doğan, ilgi çeken açıklamalarda bulundu. Doğan, ligin yarısında defansif hatalar yaptıkların ve bu nedenle istenmeyen sonuçlara imza attıklarını söyledi. Tecrübeli teknik adam, "Çalıştığım her takımda en az gol yiyen unvanını aldık. Geçen yıl Malatyaspor'daki dönem hariç. İlk defa bu konuda bu kadar
başarısızım. Defansif anlamdaki eksiği bir türlü tamamlayamadım. Savunmaya takviye yapmak lazım. Zaten yöneticilerimiz de bunu biliyor" şeklinde konuştu.

KAMP GAYET GÜZEL
Doğan, Antalya kampının çok iyi sürdüğünü de ifade etti. Bordo- mavili takımın hocası, "Tam dengeli bir takım değiliz. Bunun sıkıntılarını yaşadık. Yapılacak transferlerle bu sorunları ortadan kaldıracağız" yorumunu yaptı. Tecrübeli teknik adam, "Yönetim ile aramda sorun varmış gibi gösteriliyor. Hiçbir problem yok. İstifayı düşünmedim. Başarısızlıkta hep fatura teknik adamlara kesiliyor. Ama artık bu mantelitenin değişmesi gerek" dedi.

Vkgz
04.01.2007, 18:56
Bana kalırsa başkanı destekleyenlerin tamamı siyasi nedenlerden dolayı destekliyor.
Bu yönetimin öncekilerden ne artısı var onu somut olarak açıklasanız da BMN Camiası olarak aydınlansak.
Önceki yönetimler zamanında transfer yapamadığımız için Şampiyonlar Ligi kapısından dönüyorduk. Şimdi transfer yapabildiğimiz halde küme düşmemeye oynuyoruz. Bir yıl için çok çarpıcı bir gelişme.
Size Ayman'la bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Allah bir yastıkta kocatsın.

teşekkür ederiz

Erdem Keser
04.01.2007, 18:58
ZİYA DOĞAN İTİRAF ETTİ: "BAŞARISIZIM"
Çalıştırdığı takımların hep en az gol yiyen ekipler arasına girdiğini belirten tecrübeli hoca: Ama Trabzonspor'da bunu sağlayamadım.

Trabzonspor'da teknik direktör Ziya Doğan, ilgi çeken açıklamalarda bulundu. Doğan, ligin yarısında defansif hatalar yaptıkların ve bu nedenle istenmeyen sonuçlara imza attıklarını söyledi. Tecrübeli teknik adam, "Çalıştığım her takımda en az gol yiyen unvanını aldık. Geçen yıl Malatyaspor'daki dönem hariç. İlk defa bu konuda bu kadar
başarısızım. Defansif anlamdaki eksiği bir türlü tamamlayamadım. Savunmaya takviye yapmak lazım. Zaten yöneticilerimiz de bunu biliyor" şeklinde konuştu.

KAMP GAYET GÜZEL
Doğan, Antalya kampının çok iyi sürdüğünü de ifade etti. Bordo- mavili takımın hocası, "Tam dengeli bir takım değiliz. Bunun sıkıntılarını yaşadık. Yapılacak transferlerle bu sorunları ortadan kaldıracağız" yorumunu yaptı. Tecrübeli teknik adam, "Yönetim ile aramda sorun varmış gibi gösteriliyor. Hiçbir problem yok. İstifayı düşünmedim. Başarısızlıkta hep fatura teknik adamlara kesiliyor. Ama artık bu mantelitenin değişmesi gerek" dedi.

gol atmayi ne zaman dusunecek merak ediyorum her maca gol yememeyi dusunerek cikan bi insan var mi bundan baska

champions
04.01.2007, 19:04
biri bu adama takımın kendi sahasından çıkamadığı için 5 maç üst üste gol atamadığını söylesin gol atmadan nası kazanacaksın amacı beraberlikmidir nedir

salihismet
04.01.2007, 19:24
Bazi maclarda kaleye bir veya iki $ut atabildik, dogrudur, fakat bu ofansif oyuncularin yetersizligi anlamina gelmez, eger geriden veya ortadan ayaga pas yaparak cikamiyorsaniz, gol atmaniz $ansa kaliyor demektir. Ben Z. Doganin i$ine kari$miyorum, Aymanin alinmasiyla bu adam defans oynatacak diye bagirmaninda hic geregi yok diye dü$ünüyorum. Trabzonspora üst seviye oynayan oyuncu almak zordur, alinsada ondan üst seviye verim almak dahada zordur.

UFUKHAN
04.01.2007, 19:25
ben anlamiyorum bu takima iyi bir golcü lazim hemde yabanci yine cok aglariz cok gol kacti diye

poetricus
04.01.2007, 19:29
Trabzonspor'a üst seviye oynayan oyuncu almak zordur, alınsa da ondan üst seviye verim almak daha da zordur.

Aslında üst seviyedeki bu iki zorluk, üst seviyede yönetim ve üst seviyede hocamızın olmayışından kaynaklanıyor.

Üst seviyede taraftarımız var mı?..

salihismet
04.01.2007, 19:43
Bundan önce çocuk yuvası ziyaretine de gidilmiyordu. Zat-ı alinizin bu konudaki öngörüleri nelerdir?

Ben herhanki bir öngörüde bulunmadim, kimin kimle bayramla$masida beni pek fazla ilgilendirmiyor, ben Trabzonspor penceresinden bakarak bir fikir beyan ettim, cocuk yuvasinin ziyaret edilmesi cocuklar acisindan sevintirici bir durum olsa gerek, onlarin ilerde iyi birer Trabzonsporlu olacaklarini dü$ünerek iyi bir $ey yaptiginiz kanaatindeyim. Akcaabatin Cal beltesinde güzel bir magara var, orayida ziyaret ederseniz belki tanitilmasina vesile olursunuz, Trabzonspora nasil bir fayda getirir bilemem ama, turizim acisindan iyi bir $ey yapmi$ olursunuz dü$üncüsündeyim.

Ali Özcan
04.01.2007, 19:49
Musampa Antalya kampına katılmış ama antrenmana çıkmamış yorgun olduğu için...

Ali Özcan
04.01.2007, 19:50
Bu arada ilk hazırlık maçımızı Belçika 1.lig ekiplerinden biri ile 7 ocak pazar akşamı oynuyormuşuz...

EmrahYalçınalp
04.01.2007, 19:55
Akcaabatin Cal beltesinde güzel bir magara var, orayida ziyaret ederseniz belki tanitilmasina vesile olursunuz, Trabzonspora nasil bir fayda getirir bilemem ama, turizim acisindan iyi bir $ey yapmi$ olursunuz dü$üncüsündeyim.
Benim tez konum o, onu da yapıyoruz... ;) :)

Emre B.
04.01.2007, 20:11
DÜNYANIN EN İYİ TAKIMLARI

Sırası Önceki sıra TAKIMIN ADI Ülke Puan

1......1.......................Sevilla İspanya 308
2...... 4......................Milan İtalya 276
3.......8......................Roma İtalya 269
4.......5 .....................Inter İtalya 268
5........3.....................Liverpool İngiltere 260
6........5......................R. Bükreş Romanya 254
7........2......................Barcelona İspanya 251
8.......11.....................Sao Paulo Brezilya 246
9.........9......................Lyon Fransa 246
10......7......................Arsenal İngiltere 239
41......41....................Fenerbahçe Türkiye 177
42......50....................Beşiktaş Türkiye 165.5
97.......95...................Galatasaray Türkiye 122.5
103...103...................Kayserispor Türkiye 117.5
182....175.................Trabzonspor Türkiye 87.5
Kayseri nasıl bizi geçiyo?

littlebighorn
04.01.2007, 20:20
Ama tanıtımına katkıda bulunabilmek için sayın başkanı da oraya götürüp, ortaya alıp fotoğraf çektirmek lazım....

Adem CAKIR
04.01.2007, 20:23
Kayseri nasıl bizi geçiyo?
Sanki biz ikinci sıradayızda Kayseri nasıl birinci oldu gibi sormuşsun :)

Hatırladığım kadarıyla son bir iki yılda Kıta kupalarında alınan sonuçlar doğrudan sıralamayı etkiliyor...

Kaldıki Ahmet Çakar'ın reklamından benim çıkardığım yorum üzre; İlk beşteysen e bişeysin, ama değilsen sen kimsin ? Bizde listede oralarda olmadığımıza göre önümüzde Gayse olsa ne olur GS olsa ne ? Biz önce kendi yerimize bakalım, kendi göbeğimizi kendimiz keselim.. İkinci olduğumuzda Kayseri birinci olursa bunuda o zaman düşünelim :)

Travelair
04.01.2007, 20:35
Ali Zitouni Antalyaspor'da Forvet Tunus'lu. Afrikanın en çok gol atan oyuncuları arasında gösteriliyor

Orta saha oyuncuları 26 yaşındaki Tozo ile 23 yaşındaki Sandro Gençlerbirliği'ne transfer oldu

gerçekefsane
04.01.2007, 20:43
Ali Zitouni Antalyaspor'da Forvet Tunus'lu. Afrikanın en çok gol atan oyuncuları arasında gösteriliyor

Orta saha oyuncuları 26 yaşındaki Tozo ile 23 yaşındaki Sandro Gençlerbirliği'ne transfer oldu

7 yabancı oyuncuları oluyor Risp i bize mi veriyorlar :rolleyes: :(

Naim
04.01.2007, 20:53

Mağrayı Kimseye duyurmasak
Yönetime orada bir hamsi partisi düzenlesek
hamsileri içeride masanın üzerine koyup kapan susam kapan yapsak
kurtuluşumuza ve tanıtımımıza müthiş bir vesile olur

salihismet
04.01.2007, 21:13
Mağrayı Kimseye duyurmasak
Yönetime orada bir hamsi partisi düzenlesek
hamsileri içeride masanın üzerine koyup kapan susam kapan yapsak
kurtuluşumuza ve tanıtımımıza müthiş bir vesile olur

Taraftarin davet ettigi kapali alanlara yönetimin gelecegini hic sanmiyorum. Helede tek ciki$ kapisi olan bir yere asla girmezler.

Erdem Keser
04.01.2007, 21:22
Fatih Tekke, Hac'da rahatsızlandı
04 Ocak 2007 20:40

Rusya'nnı Zenit takımında forma giyen Milli Futbolcu Fatih Tekke, Hac için bulunduğu Medine'de rahatsızlık geçirdi... Yıldız isme ilaç tedavisi uygulandığı bildirildi.

Rusya'nın Zenit Saint Petersburg takımında oynayan milli futbolcu Fatih Tekke, Hac'da rahatsızlandı.

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gelen ve hacı olduğu öğrenilen milli futbolcu Fatih Tekke, Medine'de rahatsızlık geçirdi.

Rahatsızlığının gribal enfeksiyon nedeniyle ortaya çıktığı öğrenilen Tekke'nin, buradaki sağlık kontrolünün ardından ilaç tedavisine başladığı bildirildi.

kaynak internetspor

Mayls
04.01.2007, 22:00
gecmis olsun Kaptan

sbay
04.01.2007, 22:13
http://www.takagazete.com/uploads/1523_ensikionetici.jpg
En şık yönetici

Trabzonspor yönetiminin renkli ismi A.Uğur Zihni bayramlaşma törenlerine damgasını vurdu...

Trabzonspor yönetiminin renkli ismi A.Uğur Zihni bayramlaşma törenlerine damgasını vurdu.Bir Tv proğramında “Ziya gelirse ben giderim”diyen Uğur Zihni yaptığı karizmayla “En şık yönetici”seçildi. A.Uğur Zihni bu görüntüsüyle tartışılan yönetiminde imajını değiştirdi.Böyle renkli bir yönetici “Transferin kralını yapmalı”şeklinde de değerlendirildi.
taka

champions
04.01.2007, 22:19
sayitoğu risple ilgilenmediklerini açıklamış bu adam ne zaman doğru bi iş yapacak merak ediyorum doğrusu ziya doğan onuda istemiş aymanı alıyorsun rispi neden almıyorsun

Ömer SEVİNÇ
04.01.2007, 22:26
sayitoğu risple ilgilenmediklerini açıklamış bu adam ne zaman doğru bi iş yapacak merak ediyorum doğrusu ziya doğan onuda istemiş aymanı alıyorsun rispi neden almıyorsun

Ya ne Risp'i Allah aşkına ya.

Elimizde Eller gibi bir stoper varken gidip vasat adamları niye alalım...

sbay
04.01.2007, 22:28
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_9580_IbrahimHaciosman001.jpg
"Erkan ve Risp gündemimizde değil"

Trabzonspor'un, Gençlerbirliği'nden renklerine bağladığı Ayman Abdelaziz'in, yarın İstanbul'da sağlık kontrolünden geçeceği açıklanırken, Kulüp başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Gençlerbirliği'nin diğer oyuncuları Risp ve Erkan'ın ise şu an için gündemlerinde bulunmadığını söyledi.
Hacıosmanoğlu, Ayman konusunda Gençlerbirliği Kulübü ile anlaştıklarını belirterek, "Ayman, yarın İstanbul'da sağlık kontrolünden geçecek" dedi.
Sırasıyla Kocaelispor, Malatyaspor ve Gençlerbirliği'nde forma giyen Mısırlı oyuncunun, sağlık kontrolünde herhangi bir sorun çıkmaması durumunda Trabzonspor'un Antalya kampına katılacağı öğrenildi.
29 yaşındaki defansif orta saha oyuncusu, teknik direktör Ziya Doğan ile Malatyaspor ve Gençlerbirliği'nde birlikte çalışmıştı.
ligtv

Lapina
04.01.2007, 22:31

Trabzonspor'un, Gençlerbirliği'nden renklerine bağladığı Ayman Abdelaziz'in, yarın İstanbul'da sağlık kontrolünden geçeceği açıklanırken, Kulüp başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Gençlerbirliği'nin diğer oyuncuları Risp ve Erkan'ın ise şu an için gündemlerinde bulunmadığını söyledi.
Hacıosmanoğlu, Ayman konusunda Gençlerbirliği Kulübü ile anlaştıklarını belirterek, "Ayman, yarın İstanbul'da sağlık kontrolünden geçecek" dedi.
Sırasıyla Kocaelispor, Malatyaspor ve Gençlerbirliği'nde forma giyen Mısırlı oyuncunun, sağlık kontrolünde herhangi bir sorun çıkmaması durumunda Trabzonspor'un Antalya kampına katılacağı öğrenildi.
29 yaşındaki defansif orta saha oyuncusu, teknik direktör Ziya Doğan ile Malatyaspor ve Gençlerbirliği'nde birlikte çalışmıştı.

:mad: :mad:
Ya biz cok mu foduluz..

Naim
04.01.2007, 22:38
:mad: :mad:
Ya biz cok mu foduluz..

bizimkiler hem kel Hem fodul :mad:

Berk Eren
04.01.2007, 22:39
resmi sitede neden acıklama yok bu Ayman konusunda?

sbay
04.01.2007, 22:41
http://image.haber3.com/spor3/haber/51560.jpg
İbrahim Akın 10 Milyon $ !
Beşiktaş'ın menajeri Ali Gültiken, 'İbrahim Akın'a talip olanların 10 milyon doları gözden çıkarmalı' dedi.
Beşiktaş'ın menajeri Ali Gültiken, İbrahim Akın'a talip olanların 10 milyon doları gözden çıkarması gerektiğini söyledi. Gültiken, "İbrahim Akın geleceğin yıldızı. Onu takasta kullanmak gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Trabzonspor ya da başka bir kulüp İbrahim'i istiyorsa, 10 milyon dolar ödemesi gerekir" diye
fotomaç

Laz_61
04.01.2007, 22:45

ligtv

bu haciosmanoglunda birseyler var ne zaman görsem gözleri kip kirmizi bu adamda bi bagimlilik var herhalde...

BDiler61
04.01.2007, 22:49
Beşiktaş'ın menajeri Ali Gültiken, 'İbrahim Akın'a talip olanların 10 milyon doları gözden çıkarmalı' dedi.
Beşiktaş'ın menajeri Ali Gültiken, İbrahim Akın'a talip olanların 10 milyon doları gözden çıkarması gerektiğini söyledi. Gültiken, "İbrahim Akın geleceğin yıldızı. Onu takasta kullanmak gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Trabzonspor ya da başka bir kulüp İbrahim'i istiyorsa, 10 milyon dolar ödemesi gerekir" diye
fotomaç

şimdi bir şey derdim ya neyse

@FLU
04.01.2007, 22:50
Allahım sen bana bu haberi görmeyi nasip et :

Şok gayse Trabzonspor a şimekin karşılığında caruscayı verdi aynı zaman da 1 yıllığına da genç aydını kiralık verdi

Ömer SEVİNÇ
04.01.2007, 22:54
şimdi bir şey derdim ya neyse
Olur mu abi adamlar haklı. Sakarya bile yarım devre iyi oynamış kalecisinden 10 millyon euro istiyor. İbrahim Akın etmez mi o kadar. Adam geleceğin yıldızı(!).

Ortada bir mallık varsa bu Man. Utd'nin. Nistelrooy'u 10 milyon euro'ya sattı enayiler. Halbuki daha İ. Akın'ın değeri 10 milyon euro...

Berk Eren
04.01.2007, 22:59
Cristiano Ronaldo'ya 40 milyon euro!
Real Madrid'den, Manchester United'in yıldızı Cristiano Ronaldo için astronomik teklif

04.01.2007 16:47
Madrid'de yayınlanan ABC gazetesi, Real Madrid'in 21 yaşındaki kanat oyuncusu için 40 milyon Euro önerdiğini yazdı. Ancak gazete, İngiliz takımının Ronaldo'yu satmak gibi bir niyeti olmadığını belirtti.

Zaman

C.Ronaldo= 4 tane İ.AKIN:)
bence yonetımın de cok ustune gıdıyoruz,Türkıyedekı takımlar bu para olayını abartı..

İleli
04.01.2007, 22:59
fotomaç

yok 100 milyon hayret bise..

Lapina
04.01.2007, 23:05
fotomaç
Altin sirmasi mi kardesim..

GolaMTuRi
04.01.2007, 23:06
kaynak fotomac beyler yalandir haber..turkiyede 10 milyon euroluk turk futbolcusu yok su anda..

gerçekefsane
04.01.2007, 23:08
Le Mans 67 Efes Pilsen 71

tiredman
04.01.2007, 23:37
http://www.takagazete.com/uploads/1523_ensikionetici.jpg
En şık yönetici

Trabzonspor yönetiminin renkli ismi A.Uğur Zihni bayramlaşma törenlerine damgasını vurdu...

Trabzonspor yönetiminin renkli ismi A.Uğur Zihni bayramlaşma törenlerine damgasını vurdu.Bir Tv proğramında “Ziya gelirse ben giderim”diyen Uğur Zihni yaptığı karizmayla “En şık yönetici”seçildi. A.Uğur Zihni bu görüntüsüyle tartışılan yönetiminde imajını değiştirdi.Böyle renkli bir yönetici “Transferin kralını yapmalı”şeklinde de değerlendirildi.
taka
tam işbilmez yönetici profili.bak ve gör.bu tip sözümona yönetici kılıklı adamların yönettiği takım zor iflah olur.

Parolinho
04.01.2007, 23:39
bu haciosmanoglunda birseyler var ne zaman görsem gözleri kip kirmizi bu adamda bi bagimlilik var herhalde...kendisi iyi içicidir:D

TameRHan
04.01.2007, 23:41
Fatih Tekke, Hac'da rahatsızlandı
04 Ocak 2007 20:40

Rusya'nnı Zenit takımında forma giyen Milli Futbolcu Fatih Tekke, Hac için bulunduğu Medine'de rahatsızlık geçirdi... Yıldız isme ilaç tedavisi uygulandığı bildirildi.

Rusya'nın Zenit Saint Petersburg takımında oynayan milli futbolcu Fatih Tekke, Hac'da rahatsızlandı.

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gelen ve hacı olduğu öğrenilen milli futbolcu Fatih Tekke, Medine'de rahatsızlık geçirdi.

Rahatsızlığının gribal enfeksiyon nedeniyle ortaya çıktığı öğrenilen Tekke'nin, buradaki sağlık kontrolünün ardından ilaç tedavisine başladığı bildirildi.

kaynak internetspor

Kaptan'a büyük geçmiş olsun. Umarım malum medya kendisine hac görevini yerine getirmeye gittiği için şeriatçı,gerici,irticacı damgasını vurmaz.
Allah acil şifalar versin

HALİT KARAKAŞ
04.01.2007, 23:45
:tsbayrak: geçmiş olsun kaptan fatih tekke YÜCE MEVLAM haccını kabul etsin AMİN,,,

tbs1
05.01.2007, 00:02
aymanı almışız hayırlı olsun .bekleyip görelim şu durumda yapabileceğimiz birşey yok.sabırla bekleyecez.hep destek tam destek.

AKSOY_61
05.01.2007, 00:11
fotomaç

bjk al iboyu gözüne sok
bize lazım değil kardeşim ya

poetricus
05.01.2007, 00:29
Şimdi bir şey derdim ya neyse!..

Al benden de o kadar!
Nasrettin Hoca'nın dediği gibi: Bu adamlar sayı saymayı mı bilmiyor yoksa dayak mı yemediler?

Özgür Öztürk
05.01.2007, 01:23
@İbrahim Akın 10 Milyon $ !

1 Nisana daha çok var ama bunlar şakayı erken patlattılar.

vse61
05.01.2007, 01:26
fotomaç suyunu çıkarmaya devam ediyor

sbay
05.01.2007, 01:57
Feridun,Jefferson ve Murat'ın doğumgünü kutlandı
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/040107dogumgunu.jpgAkşam yemeğinden sonra Feridun,Jefferson ve Murat'ın doğumgünü için pasta kesildi.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif
Feridun 23,Jefferson 24 ve Murat 25 yaşına ayak bastı. 3 futbolcumuzunda doğumgününü kutluyoruz.

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/040107dogumgunu1.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/040107dogumgunu2.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/040107dogumgunu3.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/040107dogumgunu4.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/040107dogumgunu5.jpg

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/040107dogumgunu6.jpg

nesta61
05.01.2007, 05:00
ziya dogan nin ikinci donemi ve biri soylese sevincem ts ye kac tane topcu kazandirdi. halilodzic adam 5AY geldi bize kos koca stepanov verdi simdi PESINDEKI TAKIMLARI SAYMAK ISTEMIYORUM. biz neden guvenemiyoruz sabredemiyoruzzz .

littlebighorn
05.01.2007, 08:34
A&G araştırma şirketinin 32 ilde yaptığı geniş çaplı ankete göre, sarı-lacivertli taraftarlarda son altı yılda büyük artış gözleniyor. Galatasaray seyircisinde düşüş yaşanırken, Cim-Bom yüzde 26,7 ile ilk sıradaki yerini koruyor

A&G araştırma şirketinin 2006 yılı sonunda Türkiye genelinde yaptığı araştırma, Fenerbahçe taraftarının son altı yılda büyük bir artış gösterdiğini ortaya koydu.
Türkiye'nin yedi bölgesinde 32 il ve 112 ilçede 2 bin 385 kişiyle görüşülerek yapılan araştırmada, Galatasaray'ın 2000 yılından bu yana 1,4 oranında taraftar kaybettiği ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı takım 26,7'den, 25,3'e düşerken yine ilk sıradaki yerini korudu.
Tesisleşmedeki büyük başarısına son yıllarda şampiyonluklar da eklemeye başlayan ve her sezon kadrosuna kattığı dünya yıldızlarıyla sürekli konuşulan Fenerbahçe önemli bir sıçrama yaparak, yüzde 20,9'dan 23,1 yükseldi.
Beşiktaş ve Trabzon taraftarlar kitlesini hızla kaybederken, Milli Takımı'nı tutanların sayısı önemli artış gösterdi.

ÜNİVERSİTELİLER FENERLİ
TAKIM İLKOKUL ORTA-LİSE ÜNİ. TOPLAM
Galatasaray 20,0 31,9 24,6 25,3
Fenerbahçe 15,3 29,4 33,1 23,1
Beşiktaş 10,5 13,5 15,2 12,2
Trabzonspor 2,5 3,4 3,1 2,9
Türk Milli Takımı 5,8 3,3 6,3 4,6
Diğer Anadolu takımları 2,8 3,5 3,9 3,2
Futbolla ilgilenmiyorum 43,1 15,0 14,8 28,7

YAŞ ARTTIKÇA TARAFTAR AZALIYOR
TAKIM 18–28 28–43 44+ TOPLAM
Galatasaray 30,8 26,8 18,3 25,3
Fenerbahçe 27,6 25,4 16,0 23,1
Beşiktaş 13,7 11,8 10,9 12,2
Trabzonspor 3,2 3,0 2,5 2,9
Türk Milli Takımı 2,1 5,5 6,3 4,6
Diğer Anadolu takımları 3,5 3,9 2,2 3,2
Futbolla ilgilenmiyorum 19,1 23,6 43,8 28,7

EN ÇOK KADIN TARAFTAR ASLAN'DA
TakIm KadIn Erkek Toplam
Galatasaray 21,3 29,0 25,3
Fenerbahçe 16,7 28,9 23,1
Beşiktaş 11,0 13,2 12,1
Trabzonspor 1,9 3,9 2,9
Türk Milli Takımı 5,2 4,2 4,7
Diğer Anadolu takımları 1,0 5,3 3,2
Futbolla ilgilenmiyorum 42,9 15,5 28,7

FENERLİLER YABANCIDAN MEMNUN
TAKIM KATKIDA BULUNUYOR ENGELLİYOR CEVAP YOK
Galatasaray 40,7 42,0 17,3
Fenerbahçe 46,6 38,1 15,3
Beşiktaş 39,2 40,6 20,1
Trabzonspor 20,6 55,9 23,5
Türk Milli Takımı 17,4 35,8 46,8
Diğer Anadolu takımları 39,2 54,1 6,8
Futbolla ilgilenmiyorum 4,3 11,3 84,4

YABANCIYA SOĞUK BAKILIYOR
YABANCI OYUNCULAR %
Katkıda bulunuyor, olumlu 29,6
Türk futbol ve futbolcusunu engelliyor 32,6
Cevap yok 37,9

İşte en önemli konu: Çok düzgün kopyalayamadım ama milliyette yayınlanan bu araştırmaya göre taraftar oranımız %2,9 yani taraftar kaybetmişiz. Bu kadar olmasa da son 4-5 yılda benim de kişisel gözlemim bu yönde.

EmrahYalçınalp
05.01.2007, 09:07
Feridun,Jefferson ve Murat'ın doğumgünü kutlandı
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/040107dogumgunu.jpgAkşam yemeğinden sonra Feridun,Jefferson ve Murat'ın doğumgünü için pasta kesildi.

Feridun 23,Jefferson 24 ve Murat 25 yaşına ayak bastı.
:eek: Bu ne demek? :)

Cengiz Çubukcu
05.01.2007, 09:30
Fatih Tekke Hac'da rahatsızlandı

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gelen ve hacı olduğu öğrenilen milli futbolcu Fatih Tekke, Medine'de rahatsızlık geçirdi.

Bahtiyar
05.01.2007, 09:42
ziya dogan nin ikinci donemi ve biri soylese sevincem ts ye kac tane topcu kazandirdi. halilodzic adam 5AY geldi bize kos koca stepanov verdi simdi PESINDEKI TAKIMLARI SAYMAK ISTEMIYORUM. biz neden guvenemiyoruz sabredemiyoruzzz .

Halilodziç adamdı teknik direktördü. traktör değil. adam aynı zamanda disiplinliydi ve takımda kimsenin torpiline bakmadan kesebiliyordu. tabi işine gelmeyenler olunca istenmediğini o da anladı ve gitti. bence son yıllarda gördüğüm sabredilecek tek hocaydı.

pReN@_61
05.01.2007, 10:19
fotomaç suyunu çıkarmaya devam ediyor

isminden bile tiksinti geliyor
"fotomaç"
:mad:

bordoylamavi
05.01.2007, 11:37
o takımı da halilhodziç kurmadı şimdi takımı da ziya doğan kurmadı. o yüzden zaman geçmeden bir teknik direktörün takıma kazandırdığı oyuncuları görmek zor bence. ma ziya doğanın ilk geldiği yıl çok oyuncu hayatının en iyi dönemini geçirdi. tolga emrah erdinç volkan szymek mehmet yılmaz gibi

Ali Özcan
05.01.2007, 11:41
o takımı da halilhodziç kurmadı şimdi takımı da ziya doğan kurmadı. o yüzden zaman geçmeden bir teknik direktörün takıma kazandırdığı oyuncuları görmek zor bence. ma ziya doğanın ilk geldiği yıl çok oyuncu hayatının en iyi dönemini geçirdi. tolga emrah erdinç volkan szymek mehmet yılmaz gibi

szymekl e ziya bu yıl hariç hiç çalışmadı ki ....:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

TSelif
05.01.2007, 11:47
Cristiano Ronaldo'ya 40 milyon euro!

C.Ronaldo= 4 tane İ.AKIN:)
bence yonetımın de cok ustune gıdıyoruz,Türkıyedekı takımlar bu para olayını abartı..
Ne yani İ.Akın 10 milyon euro'mu oluyo:eek: Yoksa ben mi yanlış hesapladım? :rolleyes:

Berk Eren
05.01.2007, 11:56
Ne yani İ.Akın 10 milyon euro'mu oluyo:eek: Yoksa ben mi yanlış hesapladım? :rolleyes:
10mılyon $ dıye acıklamıslar,bız bıraz euroya cevırdık:)ama dogru hesapladın:)

champions
05.01.2007, 12:00
bjknin tüm kadrosunu satsan 10 milyon dolar eder (bende abartıyorum)
akının 10 milyon olduğu yerde yattarada herhalde bi 30 milyon dolarcık eder değilmi(o da yaklaşık 45 trilyoncuk ediyor oda paramı be )bunlar sadece gülünesi haberler

Ali Özcan
05.01.2007, 12:01
10 milyon $ abartılı ama 2-2.5 milyon dolar eder o adam...Çok genç ve yetenekli...tek negatif özelliği egoistlik...herşeyi ben yapayım diye uğraşıyor...

Berk Eren
05.01.2007, 12:04
ali bilgin,i.akından daha ıyı bır oyuncu oldugunun kanatındeyım..Ayrıca İ.akındakı gıbı egoisligı yok..ama onada 2 mılyon euro ıstıyolarmıs..

Travelair
05.01.2007, 12:19
İbrahim Akın'ın sorunu kafasında. Ahmet Dursun'un da sorunu kafasındaydı. Umarım akıllı olup bize gelir, yeni bir başlangıç yapar

Travelair
05.01.2007, 12:23
Almanya 2. Lig takımlarından FC Köln’ü çalıştıran Christoph Daum, Fenerbahçe’deyken eski öğrencisi olan Serhat Akın’ın transferini bitirdi.. Fenerbahçe’den sonra gittiği Belçika takımı Anderlecht’te sorunlar yaşayan milli futbolcu Serhat Akın’ın bugün Köln’e imza atacağı belirtildi.

Alman kulübünden sızan bilgilere göre Serhat Akın’ın yarı sezonluğuna kiralık olarak transferi gerçekleştirildi..

Alman 2. Ligi’nde şampiyonluğu hedefleyen FC Köln, Serhat Akın’dan sonra kadrosunu daha da güçlendirdiği iddia edildi..

Ali Özcan
05.01.2007, 12:26
Almanya 2. Lig takımlarından FC Köln’ü çalıştıran Christoph Daum, Fenerbahçe’deyken eski öğrencisi olan Serhat Akın’ın transferini bitirdi.. Fenerbahçe’den sonra gittiği Belçika takımı Anderlecht’te sorunlar yaşayan milli futbolcu Serhat Akın’ın bugün Köln’e imza atacağı belirtildi.

Alman kulübünden sızan bilgilere göre Serhat Akın’ın yarı sezonluğuna kiralık olarak transferi gerçekleştirildi..

Alman 2. Ligi’nde şampiyonluğu hedefleyen FC Köln, Serhat Akın’dan sonra kadrosunu daha da güçlendirdiği iddia edildi..

böylece serhat - eller takası yatmış oldu...geçmiş olsun...eller kalacak gibi görünüyor...Ama ben Eller in satılıp gelen parayla Risp i n alınması gerektiğini düşünüyorum...

Naim
05.01.2007, 12:33
Ayman Trabzon'u karıştırdı
Trabzonspor'un Gençlerbirliği'nin Mısırlı oyuncusu Ayman Abdelaziz'i transfer etmesi, yönetim kurulundaki bazı rahatsızlıkları da su yüzüne çıkardı. Ayman'ın transferi için Ziya Doğan'ın İlhan Cavcav'la birebir görüştüğü ve bu görüşmenin transferin bitirilmesinde önemli rol oynadığı da ileri sürüldü.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın Ayman'ın Trabzonspor'a verildiğini açıklamasının ardından, bordo mavili kulüpte de ilginç gelişmeler yaşandı. Ayman'ın transferini Trabzonspor kanadından da doğrulatmak isteyen gazeteciler, önce transferden sorumlu olan Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu'nu aradı. Sayitoğlu'nun, Cavcav'ın açıklamasından sadece yarım saat sonra, "Şu anda biten kesin bir şey yok. Görüşmelerimiz sürüyor. Zaten bitse açıklardık. Tam olarak hiçbir şey bitmedi" sözleri kafaları karıştırdı. Sayitoğlu'nun bu açıklamasına rağmen, Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ise, "Ayman'ı kesin olarak renklerimize kattık. Yarın sağlık kontrolünden geçecek ve sözleşme imzalayacak" dedi. Bu arada Başkan Nuri Albayrak ise, kendisini arayan gazetecilere, "Olaydan şu anda bilgim yok. Bu transferle Haşim Bey ilgileniyordu" açıklamasını yaptı. Yönetimin iki etkili isminin, Ayman'ın transferi için 5 dakika arayla yaptığı iki farklı açıklama, yönetimdeki rahatsızlıkları da su yüzüne çıkardı.

SAYİTOĞLU PARAYA KARŞI

Mali kongrede zor anlar yaşayan yönetimi yaptığı konuşmayla bir nebze rahatlatan ve ibra edilmesinde büyük rol oynayan Asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun, kulübün ekonomik dengelerinin gözetilmesi amacıyla ara transferde para yoluyla oyuncu alınmasına karşı olduğu ve takas formülleri üzerinde anlaşma yolları aradığı biliniyordu. Sayitoğlu'nun ayrıca Ziya Doğan'ın verdiği transfer listesindeki isimlerin bazılarına sıcak bakmadığı da vurgulandı. Sayitoğlu'nun bu tutumu nedeniyle, özellikle Ziya Doğan'ın listesine sadık kalınarak ve gerekirse para verilerek oyuncu alınmasını savunan Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu da, transferlerde etkin rol oynamaya başladı. İki ismin de tranfser görüşmesi yapması zaman zaman kopukluk yaşanmasına neden olurken, Ziya Doğan'ın Ayman'ın transferinde birebir devreye girdiği iddiası da yönetimdeki bazı isimlerde rahatsızlık yarattı.

CAVCAV DOĞAN'I ARADI

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın, Ayman'ın transferinin açıklanması öncesinde Ziya Doğan'la bir telefon görüşmesi yaptığı ve bu görüşmenin hemen ardından Ayman'ın transferinin açıklandığı iddia edilirken, Ziya Doğan'ın Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ile yaptığı görüşmede de, "Ayman'ı mutlaka istiyorum" dediği belirtildi. Doğan'ın ısrarlı tutumu sonrası, Başkan Nuri Albayrak ve Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Gençlerbirliği'nin para ısrarına karşı çıkmadıkları ve Ayman'ı bonservisiyle birlikte almaya razı oldukları ifade edildi. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun ise, son ana kadar bu transfere ve şartlarına sıcak bakmadığı ancak, Başkan Nuri Albayrak'ın telefonuyla ikna olduğu iddia edildi.

FATİH: "TRABZON DEFTERİ KAPANDI"

Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından Fenerbahçe maçı öncesi disiplinsiz hareketleri nedeniyle kadrodışı bırakılan Fatih Akyel, Trabzonspor'a dönmeyi düşünmediğini belirterek, "O defteri kapattım" dedi. Yönetim Kurulu'nun geçen hafta yaptığı toplantıda, Ziya Doğan'ın raporu doğrultusunda affedilmeyen ve kadrodışı cezası uzatılan Fatih Akyel, "Benim de zaten affedilme gibi bir beklentim yok. Ziya Doğan'la bir daha çalışmayı düşünmüyorum. Sadece yönetim kurulundan bir isteğim var. Başka bir takıma gidebilmem için şartlarımı belirlesinler ve ben de rahatça başka takımlarla görüşebileyim. Ziya Doğan'ın çalıştırdığı bir takımda, o düşünce yapısıyla, Trabzonspor'a katkı sağlamam mümkün değil. Benim suçlu olduğumu söylüyorlar. Hadi ben suçluyum, peki Szymkowiak niye kaçtı? Herkes suçlu, sadece Ziya Hoca mı haklı" dedi. Fatih, bu haftasonu Hollanda'ya giderek PSV yöneticileri ile masaya oturacağını ve anlaşmaları halinde Hollanda kulübünün kendisini Trabzonspor' dan resmen isteyeceğini de vurguladı.

MUSAMPA GELDİ, ELLER BEKLENİYOR

Trabzonspor'da 2 Ocak'ta kampa katılması beklenirken Teknik Direktör Ziya Doğan'dan 2 gün daha izin alan Hollandalı futbolcu Kzito Musampa'nın, dün akşam bordo mavililerin Antalya'daki kampına katılması teknik heyet ve yönetimi rahatlattı. Musampa ile bir görüşme yapan Teknik Direktör Ziya Doğan'ın, geç kalışının nedenlerini öğrendiği ve zamanında gelmesi nedeniyle Musampa'ya ceza verilmesi taraftarı olmadığı ifade edildi. Bu arada 5 Ocak'ta Türkiye'ye gelmesi beklenen Brezilyalı Eller'in de, yarın Türkiye'de olacağı ve yönetimle bir görüşme yaptıktan sonra Antalya'ya giderek Ziya Doğan'la da görüşeceği vurgulandı.

KAMPTA DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ

Trabzonspor'un genç oyuncuları Jefferson, Feridun ve Murat Ocak, dün gece Antalya kampında doğum günlerini kutladılar. Akşam yemeği sonrası kamp yapılan Adora Otel'in restoranında bir araya gelen futbolcular ve teknik heyetin önünde kendileri için hazırlanan pastayı kesen 3 futbolcudan Feridun 23, Jefferson 25, Murat Ocak da 25 yaşına girdi. Futbolcuların yeni yaşını ilk kutlayan Teknik Direktör Ziya Doğan oldu

Ünlü Circo Roma Şimdi Trabzonda
Seyretmesi Bedava
Yetişen Görüyor!

Bahtiyar
05.01.2007, 12:54
anam anam ne kadar sevindim allah senden razı olsun yoksa gelmeyecekmi.
bizim 29 yaşında kıtalararası kupayı kaldırmış sözleşmeli futbolcumuzu bırakıp aymanı alacaksan yerin dibine batsın o sistem, o mantalite,
29 yaşında ayman ellerden üstün oldu. ben ellerinde satılmasından yanayım yaşı dolayısıyla ama ayman gelecekse elleri gönderirsek söverler.

Onur
05.01.2007, 12:58
fotomaç

yoq canım hakkaten mi.. inanmam :)
demek 10 milyon $ ...
mauhauhauah

bordoylamavi
05.01.2007, 13:26
szymekl e ziya bu yıl hariç hiç çalışmadı ki ....:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
haklısın yanlış yazmışım

ErayAkyüz
05.01.2007, 13:29
martinez su anda tv 8 de acıklama yapıyor

Ertan1982
05.01.2007, 13:36
böylece serhat - eller takası yatmış oldu...geçmiş olsun...eller kalacak gibi görünüyor...Ama ben Eller in satılıp gelen parayla Risp i n alınması gerektiğini düşünüyorum...

http://www.rsca.be/index3.php?&subsite=/article.php?aid=16877,menu=1,submenu=2&width=1024&height=768

Burda Serhatin Köln ne gitmek istemedigini ve Türkiyeden bazi teklifler varmis ve türkiye döne bilirmis yaziyor.

Çetin
05.01.2007, 13:48
A&G araştırma şirketinin 2006 yılı sonunda Türkiye genelinde yaptığı araştırma, Fenerbahçe taraftarının son altı yılda büyük bir artış gösterdiğini ortaya koydu.
Türkiye'nin yedi bölgesinde 32 il ve 112 ilçede 2 bin 385 kişiyle görüşülerek yapılan araştırmada, Galatasaray'ın 2000 yılından bu yana 1,4 oranında taraftar kaybettiği ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı takım 26,7'den, 25,3'e düşerken yine ilk sıradaki yerini korudu.
Tesisleşmedeki büyük başarısına son yıllarda şampiyonluklar da eklemeye başlayan ve her sezon kadrosuna kattığı dünya yıldızlarıyla sürekli konuşulan Fenerbahçe önemli bir sıçrama yaparak, yüzde 20,9'dan 23,1 yükseldi.
Beşiktaş ve Trabzon taraftarlar kitlesini hızla kaybederken, Milli Takımı'nı tutanların sayısı önemli artış gösterdi.

siz_61
05.01.2007, 13:52
Trabzon 2006/2007 http://www.ekolay.net/fanatik/images/trans.gifEski yıl, Bordo-Mavililer’i saha içinde de, dışında da çok yordu... En büyük temenni herkesin tek tek ders alması. Aksi halde, Trabzonspor’un en kötüsünden ders çıkaramayanlar, bunun hesabını ne tarihe ne de Trabzonlulara verebilirler.
Kurşunlama olayları, UEFA faciası, hoca ve kadro değişiklikleri, kaptan Fatih Tekke’nin Rusya’ya gidişi... Aslında bir kulübün 10 yılda yaşayabileceği yoğunluğu bir sezona sığdırdı Bordo-Mavililer... Takım kadar şehir de yıprandı. Kim, kimi, ne için destekleyeceğini şaşırdı... Ama yeni sene yeni umutlar, yeni hedefler demektir.

Süper Lig’in ilk yarısında tarihinin en kötü performansını sergileyen, hatta küme düşme hattına kadar gerileyen Trabzonspor, kadro kalitesiyle ters orantılı konumuyla büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Açıkçası gelinen noktada yönetiminden teknik heyetine kadar herkesin ciddi hataları oldu. Şüphesiz ki, en büyük sıkıntıyı, her başarısız sonuçtan sonra koltuğu tartışılan yöneticiler yaşadı. Fakat Trabzonspor gibi büyük bir kulübü yönetmek de tüm bu sorumlulukları taşımayı gerektiriyordu.

Klasiktir ama Trabzonspor camiasının her ferdinin geçmişten çıkarması gereken çok ders var. Çünkü 2007 yılı Bordo-Mavili takımın geleceğinin şekillenmesinde çok önemli bir süreç olabilir. Ligin ilk yarısını 14. sırada tamamlayan Karadeniz ekibi için artık bir strateji belirleme zamanı gelmiştir. Sezonu Avrupa potasında bitirmek Trabzonspor için bir başarı olarak görülebilir. Ancak, 2007’nin ikinci yarısı ne yönetimin, ne futbolcuların ne de kalırsa bu teknik heyetin fazla bir kredisi söz konusu olmayacak.

Kaliteli yabancılar
Şampiyonluk hasretiyle yanıp tutuşan, lig ikincilikleriyle biraz olsun özgüven bulan Trabzonspor’un çıtayı düşürme gibi bir lüksü söz konusu olamaz. Burada şu bir gerçek ki, büyük kulüplerde asıl olan gidenlerin yerini doldurmaktır. Trabzonspor hala Fatih Tekke’yi arıyorsa burada bir sorun vardır. Ama taraftarın da her kaybedilen puandan sonra Rusya’ya mesajlar göndermesi doğru kabul edilemez. Çünkü gidene ağlamak, ağıt yakmak yerine kalanları desteklemek, omuz vermek zorundalar.
Trabzonspor’un mevcut kadro kalitesi Süper Lig’i çok kolay kaldırabilecek hatta sürekli zirveye oynayabilecek seviyede. Bugün Marcelinho, Yattara ve Gökdeniz gibi isimleri zaten kimse tartışamaz. Aslına bakılırsa diğerlerinin de tartışamaz... Musampa Premier Lig görmüş, altyapısı çok sağlam bir futbolcu, Trabzon’da basamak atlayan Stepanov, Avrupa’da bile her takımda oynayacak seviyeye ulaştı... Beğenilmeyip gönderilen Eller, Internacional, Dünya Kulüpler şampiyonluğunu kazanırken mutlu sona giden yoldaki her maçta ilk 11’de oynadı. Jefferson’un da geldiği günden bu yana kazandığı tecrübeyi ve kaydettiği aşamayı kimse inkar edemez.

Doğan’ın yükü ağır
Tüm verileri alt alta sıraladığımızda ortaya çıkan eldeki malzemenin iyi kullanımı... Bu da Ziya Doğan’ın sorumluluğunda... Şu ana kadar hep takımla birlikte uzun süre geçiremediğini söyledi, ‘ligin devre arasını bekleyin’ dedi. Ancak şimdiye kadarki programı tartışmaya açık. Herkes kadar Ziya hocanın da hatalarından dersler çıkarması gerekir. Oyuncu psikolojisini en iyi bilen teknik adamlardan biri olan Ziya Doğan’ın bu süreçte takımına katması gereken çok şey var. Bunlar teknik-taktik kadar psikolojik katkılar. Çünkü bu ekibin zedelenmiş bir özgüveni var. Fakat daha önceki başarılarını ve geçtiği yolları düşünecek olursak, Doğan bu kadroyla bu işi sırtlar.

Transfer politikası
Şu sıralar yine dört koldan transfer harekatı yürüten Trabzonspor Yönetimi’nin de çok titiz davranması gerekiyor. Çünkü transfer tüm dengeleri bozabilecek bir unsur. Özellikle ara dönemde takviye yapmanın ne kadar riskli ve zor bir iş olduğunu bilmeyen yoktur. Küme düşme riski olan takımdan iyi oyuncusunu alamazsınız, ‘koyun can derdindedir’. Zirve ya da Avrupa planları ile boğuşan bir ekipten de servet ödemezseniz istediği futbolcuyu kadronuza ekleyemezsiniz. Trabzonspor’un bütçesi, geliri ve hatta gelecekteki gelirleri dahi bellidir. Yani fazlaca uçma şansı yoktur. O nedenle bu sezonu mevcut kadrodan maksimum şekilde yararlanarak noktalamak ve en azından gelecek dönemin transferleri için düğmeye basıp düşünülen oyuncuları izlemek, beğenilenlerle şimdiden görüşmek en mantıklı seçenek gibi durmakta... 2006’da çok yıpranan, sıkıntı yaşayan Trabzonspor camiasının daha iyi, başarılar ve huzur dolu bir yıl geçirmesini temenni ederiz.

kaynak:fanatik

Özgür Öztürk
05.01.2007, 18:03
Luis Figo Al Ittihad'da
http://www.superspor.com/images/1/40/7125_B_figo-transfer001.jpg

Portekizli yıldız Luis Figo Suudi Arabistan takımlarından Al Ittihad ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Al Ittihad kulübü başkanı Mansour al Balwi tarafından yapılan açıklamada Figo'nun gelecek sezon takımlarının formasını giyeceği ve sözleşmenin 1 Temmuz 2007'den itibaren geçerli olacağını söyledi.

34 yaşındaki yıldız ismin daha önce Al Ittihad ile 5.9 milyon dolara anlaşmış olduğu kulübü Inter tarafından yalanlanmıştı.

Luis Figo Inter'e gelmeden önce Sporting Lisbon (1989-1995), Barcelona (1995-2000) ve Real Madrid (2000-2005) formaları giymişti.

Şuayip Aydın
05.01.2007, 18:13
İlk rakip St. Trudien
Antalya kampında üç hazırlık maçı yapmayı kararlaştıran Trabzonspor'un ilk rakibi St. Trudien oldu. Bordo-mavililer, 7 Ocak'ta Belçika Birinci Ligi takımı Truiden ile karşılaşacak. Saati ve yeri sonradan açıklanacak maçta Ziya Doğan birçok oyuncuya şans verecek.

mehmets29
05.01.2007, 18:16
EN AZINDAN BELÇİKA 1.LİGİ TAKIMIYLA MAÇ YAPACAZ.:rolleyes:ALMANYA 4.LİGİNDEN İYİDİR.

Emrah Aksoy
05.01.2007, 18:18
10 miljon dollar mi ?

10 miljon'a 5/6 tane ibrahim akin alirsin

Murat'
05.01.2007, 18:18

ya ne demek taraftar kaybetmek...gerçek taraftar takımını hiçbir zamn satmaz.......ancak ölümlerle taraftar sayısı azalabilişr...bu ne saçma araştırma

Şuayip Aydın
05.01.2007, 18:29
bu konuda yorum yok bende

+TS1967+
05.01.2007, 18:33
ya ne demek taraftar kaybetmek...gerçek taraftar takımını hiçbir zamn satmaz.......ancak ölümlerle taraftar sayısı azalabilişr...bu ne saçma araştırma

abi azimdan konustun

Çetin
05.01.2007, 18:43
inşallah öyledir. öyle olduğunu düşünsek bile yerlerine yenilerini koyamıyoruz bu da kötü.

erdal6167
05.01.2007, 19:10

trabzonlu ölür, terine doğan başka takımı tutarsa olur, ki böyledir yani, bu trabzon sadece bu sene kahırdan 100000 kişiyi götürmüştür

ErayAkyüz
05.01.2007, 19:26
http://www.fotomac.com.tr/2007/01/05/im/9990F19D277CD844B05D266Bb.jpg

Ayman: Hep kazanmak isterim

Trabzonspor ile prensipte anlaşan Gençlerbirliği'nin Mısırlı oyuncusu Ayman Abdelaziz, İstanbul'da MR çektirdi.

Memorial Hastanesi'nde diz bölgesinden MR'ı çekilen futbolcu, Trabzonspor ile anlaştığını açıklayarak, ''Çok heyecanlıyım ve mutluyum'' dedi.

Karadeniz ekibi ile 3,5 yıllığına anlaştığını belirten Ayman, Trabzonspor'da
çok iyi oyuncular bulunduğunu kaydederek, ''Onlarla beraber iyi çalışacağım. Eminim çok başarılı olacağız'' ifadesini kullandı.

Ayman, Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan'ı çok iyi tanıdığını da belirterek, ''Ziya hoca çok hırslı bir insan, her zaman kazanmak ister. Ben de aynı özelliklere sahibim, hap kazanmayı arzu ederim'' diye konuştu.

Ayman'ın diz bölgesinin yanı sıra öğleden sonra da kasık bölgesinden MR çektireceği açıklandı.

fotografta var hani yalan degil haber arkadaslar:trabzonspor:

Özge
05.01.2007, 19:32
Futbolcu Günlüğü'nün yeni konuğu Mustafa Keçeli
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/050107mustafa.jpgCola Turka ile Futbolcu Günlüğü köşesinin yeni konuğu Mustafa Keçeli. Futbolcumuz, Trabzon’a ilk geldiği günlerde yaşadıklarını, geleceğe yönelik görüşlerini www.trabzonspor.org.tr ziyaretçileri ile paylaşıyor.

Mustafa Keçeli'nin günlüğünü okumak için tıklayınız (http://www.trabzonspor.com/colaturkagunluk.asp?MainID=448&PID=600&HaberID=35396)

taraftar61a
05.01.2007, 19:39
hazırlık macı cok qüzel olcak hemde pazar gnü . organizasyon olacak mı olursa seve seve katılırım olmazsa biz yapabiliriz ?

Özgür Öztürk
05.01.2007, 19:44
Ayman, Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan'ı çok iyi tanıdığını da belirterek, ''Ziya hoca çok hırslı bir insan, her zaman kazanmak ister.

:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused:

Naim
05.01.2007, 19:45
Başkanda bir sorun yok. sorun taraftarlık mantalitesinde. sorun defansın sene basında kurulmamasında. . iyi sonuclar ikinci yarıda gelecektir. zaten baskanı eleştirenlerin %80i siyasi gorusunu sevmediği için eleştiriyor. Bundan onceki başkanlardan pek farkı yok artısı var, stad işlemlerini hızlandırdı. önceki başkanın yaptığı pardon yapmadığı transferleri vede onun yüzünden giremediğim şampiyonlar ligi yıllarını hatırlıyoruz. Başkan Kim olduysa sabırlı olunacak.

Aymana hoşgeldin diyoruz.

Bunları Not ederim
Tarihden utanmazsan Benden utanırsın

ama altı Çizili yerlere tek tek cevap vereyim
"Başkanda Sorun yok sorun Taraftarlık mantalitesinden Defansın Sene başında kullanılmasında"
Kendi Kendisini bir cümle içerisinde yalanlayan bir açıklama pek uğraşmaya gerek yok aslında başkanda Sorun yok ama Defansın erken kurulmamasında var
Ee Takımı bununla beraber defansı kadroyu teknik heyeti Sene başında kurma görevi BMN Taraftarlar grubunda olduğu için başkanımız buradan aklanmış olarak çıkar alkış alkış

Başkanı eleştrinlerin derdi siyasi diyorsun siyasi olarak bu işi yapan insanlar var
Telin ediyorum ceza alıyoruz papaz oluyoruz gerekirse
ama beni tanıyan bilen bir insan diyemezki sen başkanı siyasi amacınla eleştriyorsun Ya kargalar en müsait organlarıyla güler yada ben anlını karışlarım bununla beraber bir adım öteye gidiyorum başkanı memleti sebebiylede korumam hemşerim belkide yakınım olmasına rağmen

ama sen diyebiliyormusun Erkekce ben bu başkanı koruyorum ama siyasi amaçlarla değil yaptığı ve bizim göremediğimiz sebeplerle
Başkanın Temsil ettiği siyasi görüşlerden nefret ediyorum ama Başkanı başarıları için savunuyorum
diyebiliyormusun??
Ama ben Tam zıddını söyleyebiliyorum
Nasıl ?
iyimi böyle??

bundan Önceki başkandan başarılı demişsin
bundan önceki başkan bu takımı 2 sene üst üste 2. yaptı 1 tane kupa kazandırdı 2 defa ŞL ön elemelerinden elendi bu bir başarısızlıksa bu başkanın daha başarılı olduğunu iddia eden bir insanın biraz izanı birazda utanması ve aklı var ise 2 Şampiyonluk 2 ŞL gruplarına katılmak 2 tanede türkiye kupaso getirecek Kurumsal kazanımları konuşmuyorum bile birinin ülkeye yayılan mağzalar zinciri açmasını Bakkal zihniyetiyle anlamayıp kapatanlarla bu konu konuşulmaz bile

bu listeler uzar gider
varsa diyen Evet arkadaşım Ben bu başkanın Siyasi Görüşünün Tam zıddıyım ama bu başkanın Başarılı olduğuna inanıyorum bu yüzden savunuyorum
Gelsin konuşalım
Yoksa Al gülüm ver ampülümlerle uğraşmayalım

champions
05.01.2007, 21:18
forumu eski başlıklar bastı:)

Hekimoğlu
05.01.2007, 21:38
forumu eski başlıklar bastı:)doğanay61 sağolsun:)

Erdem Keser
05.01.2007, 21:40
forumu eski başlıklar bastı:)

hayir merak ettigim 46 .sayfadaki konuyu zahmet edipte nasil bulmus

Ali Özcan
05.01.2007, 21:46
hayir merak ettigim 46 .sayfadaki konuyu zahmet edipte nasil bulmus

aaa...abisi fikri gelmiş arkadaşın...yazmasın mı ? Trabzonspor u şampiyon yapma projesi başlığında kızmış bana hazret...ben demiştimki konuları dağıtma ama hem suçlu hem güölü bir arkadaş...:rolleyes:

Mehmet Fırat
05.01.2007, 21:51
doğanay61 alınma ama sırf msj sayısını artırmak için tek satırlık mesajlar yazmışsın.hadi onu anladık bari güncel konularda yazsaydın.cem papila taa ne zaman açıklama yapmış sen şimdi yazıyon.bütün güncel konular 2. hatta 3. sayfaya düştü..:mad:

Hüseyin Çümen
05.01.2007, 21:53
Luis Figo Al Ittihad'da
http://www.superspor.com/images/1/40/7125_B_figo-transfer001.jpg

Portekizli yıldız Luis Figo Suudi Arabistan takımlarından Al Ittihad ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Al Ittihad kulübü başkanı Mansour al Balwi tarafından yapılan açıklamada Figo'nun gelecek sezon takımlarının formasını giyeceği ve sözleşmenin 1 Temmuz 2007'den itibaren geçerli olacağını söyledi.

34 yaşındaki yıldız ismin daha önce Al Ittihad ile 5.9 milyon dolara anlaşmış olduğu kulübü Inter tarafından yalanlanmıştı.

Luis Figo Inter'e gelmeden önce Sporting Lisbon (1989-1995), Barcelona (1995-2000) ve Real Madrid (2000-2005) formaları giymişti.
yazık be bence gitmemeliydi

taraftar61a
05.01.2007, 21:55
doğanay_61 alınmasın ama sırf msj sayısını artırmak için tek satırlık mesajlar yazmış.hadi onu anladık bari güncel konularda yazsaydın.cem papila taa ne zaman açıklama yapmış sen şimdi yazıyon.bütün güncel konular 2. hatta 3. sayfaya düştü..:mad:

bi aralar bende forumlarda böyle şeyler yapıyordum . Sırf konu acabilmek icin tek satırlık hatta 2 kelimelik cümleler kurarak mesaj sayımı arttırıyordum ve eski konulara yazıyrdum . Doganay da öyle yapmıs qidip en ucta ki konulara msj yazmıs we arttırmıs :) ne war bunda o konuları öne almaya calısıyor da olabilir

Hüseyin Çümen
05.01.2007, 21:56
doğanay napmış öle tüm eski başlıkları bombalamış :D

Mehmet Fırat
05.01.2007, 21:58
bi aralar bende forumlarda böyle şeyler yapıyordum . Sırf konu acabilmek icin tek satırlık hatta 2 kelimelik cümleler kurarak mesaj sayımı arttırıyordum ve eski konulara yazıyrdum . Doganay da öyle yapmıs qidip en ucta ki konulara msj yazmıs we arttırmıs :) ne war bunda o konuları öne almaya calısıyor da olabilir

iyi de abi o konular güncelliğini yitirdi.ne gerek var öne almaya.bi de doğanayın yaşı senin dediklerin için biraz yaşlı değil mi??

Özgür Öztürk
05.01.2007, 22:27
Yattara takım ile çalıştı

Trabzonspor, ikinci yarı hazırlıklarını bugün yaptığı çift antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde Adora Golf Otel'de yapılan akşam antrenmanında futbolcular, 3 gruba ayrılarak yarı sahada maç yaptı.

Turnuva şeklinde yapılan maçlar sonunda birinci olan takım ödül olarak koşu yapmazken, ikinci ve üçüncü olan takımlar koşu yaptı.

Sakatlığı geçen Yattara, akşam antrenmanında takımla birlikte çalıştı.

Trabzonspor, 7 Ocak Pazar günü Ankaraspor ile hazırlık maçı yapacak. Bordo-mavililerin, 9 ve 11 Ocak tarihlerinde Alman ikinci lig takımlarıyla da hazırlık maçları yapacağı öğrenildi.

Bu arada, Brezilyalı Eller'in 7 Ocak Pazar günü kampa katılacağı bildirildi. Trabzonspor, yarın yapacağı çift antrenmanla hazırlıklarına devam edecek.

Halit Aydın
05.01.2007, 22:33
doğanay napmış öle tüm eski başlıkları bombalamış :D

bizim başlıkları bulana aşk olsun dedim nooluyo :D 3. sayfaya kadar düşmüşüz ama arkadaş sağolsun biraz nostalji de yaptık hani:D

sbay
06.01.2007, 01:10
.
TRABZON'A MİLLİ MAÇTrabzonspor?da Şubat ayında 2 milli maç oynanacak. Futbol Federasyonu tarafından Trabzonspor Kulübü?ne gönderilen yazıda Genç Milli takımın 14.03.2007 günü saat 13.30?da ve 16.03.2007 günü saat 13.30?da Çek Cumhuriyeti ile yapacağı karşılaşmaların Hüseyin Avni Aker Stadı?nda oynanmasına karar verildiği bildirildi.

Mustafa Mahmutoğlu
06.01.2007, 08:48
eh iyi iyi ne zamandır bizim stadda milli maç oynanmıyordu....

EmrahYalçınalp
06.01.2007, 09:21
Bence o zeminde milli maç oynanmaz. Gerek yok, dahası sakatlık vs olur, bizden bilinir. Halıfleks bile bizim zeminden daha mukavimdir. Devre arası top toplayıcı çocukların ellerindeki şişlerle zemini yerine oturtmaya çalışması gibi utanç verici bir görüntüyü uluslararası platforma taşımanın ve zemini ekstradan yıpratmanın anlamı yoktu.

6Şafak Aydın1
06.01.2007, 10:24
RİZE - Rize'de futbol sahasına yabancı madde attığı gerekçesiyle para cezasına çarptırılan fanatik taraftar, cezayı ödemeyince hapis cezasına çarptırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Çaykur Rizesporlu fanatik taraftar Ahmet Ç (25), 2005 yılında oynanan Çaykur Rizespor-Galatasaray maçında sahaya yabancı madde attığı gerekçesiyle bin 112 YTL para cezasına çarptırıldı. 5149 sayılı 'Sporda Şiddetin Önlenmesi Kanunu' kapsamında cezalandırılan Çeliker, verilen süre içerisinde bu cezayı ödeyemedi. Bunun üzerine para cezası hapis cezasına dönüştürülen Çeliker, 10 gün hapisle cezalandırıldı.
Kararı şaşkınlıkla karşılayan fanatik taraftar, hapis cezasıyla ilgili olarak, "Maç sırasında Galatasaray taraftarları bize ve yönetimimize yönelik küfürlü tezahüratta bulununca ben de elimdeki tırnak makasını onlara doğru fırlattım. Polis kameraları da bunu tespit etmiş. Bana daha sonra
para cezası geldi. İşsiz olduğum için bu parayı ödeyemedim. Şimdi 10 gün hapis yatmam gerekiyor. Burada adaletsizlik var. Bu cezalar sadece Rize'de kesiliyor" diye konuştu.

2007 model Marcefinho

KÖTÜ BİR DÖNEM
Trabzonspor?un büyük umutlarla transfer ettiği Marcelinho, ilk yarıda istenileni verememişti. Herkes Almanya?da esen fırtınanın neden Trabzon?da durduğunu bilemiyordu. Ancak bu fırtına ikinci yarıda Trabzonspor?da da eseceğinin sinyallerini vermeye başladı. Marcelinho, Antalya Kampı?nda hem fizik olarak en iyi durumda oyunculardan biri olurken hem de müthiş performansıyla ikinci yarıda Doğan?ın sahadaki en büyük kozlarından olacağını gösteriyor.
SERBEST OYNATIYOR
Çift kale maçlarda Doğan?ın çoğu zaman serbest oynatarak ikinci yarıda ?özgürsün? mesajı verdiği Marcelinho, klasını konuşturmaya başlarken, takımın lideri havasında arkadaşlarını yönlendirici özelliğini de kullanması "Trabzonspor?a iyice ısındı. Artık takımın lideri gibi" şeklinde yorumlanıyor. İnanılmaz bir hırsla çalışmalarda her şeyini ortaya koyan ve Doğan?ın da beğenisini kazanan Brezilyalı
yıldız, "Gerçek futbolumu ikinci yarı herkes görecek" dedi.

Ali Özcan
06.01.2007, 10:32
İspanya'dan talip var
Trabzonspor, kadrosunu güçlendirmeye çalışırken, İspanyol ekiplerinden Getafe, bordo - mavili takımın belkemiği Stepanov'a talip oldu.

23 yaşındaki Sırp savunma oyuncusunu transfer edebilmek için menejeriyle temasa geçtiği öğrenilen İspanyol ekibinin prensipte kendisinden onay aldığı bildirildi. İspanya Ligi'nde 22 puanla 9. sırada bulunan Gatefe'nin bordo - mavili kulüple 2010 yılına kadar sözleşmesi olan Stepanov'un transferinde ısrarlı olduğu kaydedildi.

Karadeniz ekibi, Stepanov'u satmaya karar verirse rotasını yeniden Gençlerbirliği'nin başarılı oyuncusu Risp'e çevirecek. Bilindiği gibi Ziya Doğan, Ayman'ın yanı sıra Başkent ekibinden Risp ve kaptan Erkan'ı da istemişti.

06.01.2007

Kaynak : Milliyet

şokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk....satarlar mı satarlar ????

Ali Özcan
06.01.2007, 10:33
Bence o zeminde milli maç oynanmaz. Gerek yok, dahası sakatlık vs olur, bizden bilinir. Halıfleks bile bizim zeminden daha mukavimdir. Devre arası top toplayıcı çocukların ellerindeki şişlerle zemini yerine oturtmaya çalışması gibi utanç verici bir görüntüyü uluslararası platforma taşımanın ve zemini ekstradan yıpratmanın anlamı yoktu.

stad zeminine bakım yapıldı diye biliyorum ben...çimler değiştirildi sanırım...

Özge
06.01.2007, 10:50
İlk hazırlık maçımız Ankaraspor'la

Takımımız yarın saat 16:30'da Adora Golf Resort Hotel'in sahasında Ankaraspor'la bir hazırlık maçı yapacak.

Şuayip Aydın
06.01.2007, 11:20
benden once davran mişin yaw....

sbay
06.01.2007, 12:33
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/5039trabzon.jpg

Trabzon Ankaraspor'la karşılaşacak

Antalya Belek'te ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor ilk hazırlık maçını Ankaraspor ile yapacak. Maçı yönetim kurulu üyeleri de izleyecek.http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
24 Aralık'da Antalya'da Teknik Direktör Ziya Doğan yönetiminde ikinci yarı hazırlıklarına başlayan Trabzonspor, hazırlık kampında ilk maçında ligin güçlü ekiplerinden Ankaraspor ile karşılaşacak. Yarın saat 16.30'da Adora Golf Resort Hotel'in sahasında yapılacak olan hazırlık karşılaşmasını Başkan Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri de izleyecek.

sbay
06.01.2007, 12:35
SZYMEK SAVAŞI

ALBAYRAK EL ATTI

Trabzonspor’da Başkan Nuri Albayrak belirsizliğini koruyan Szymkowiak konusuna el attı. Bu futbolcudan Trabzonspor’u en az zararla kurtarmayı planlayan başkan Albayrak, Teknik Direktör Ziya Doğan ile görüşüp Beşiktaş ve Galatasaray’ın verdiği teklifleri değerlendirme kararı aldı.Trabzonspor bu sorunu bir an önce çözüp kadrosuna yeni bir yabancı almanın planlarını yapıyor.
taka

sbay
06.01.2007, 14:14
Kamp Günlüğü
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/050107kamp.jpgKampın bu günü de yoğun tempoda geçen antremanlarla sona erdi.

Topsuz ısınmayla başlayan antrenman,kuvvet çalışmasıyla devam etti. Antrenmanın devamında taktik ağırlıklı, yarı alanda çift kale maç yapıldı. Temposu yüksek olan bu maçta oyuncularımızın tümü hırslarıyla dikkat çekti.

Yattara takımdan ayrı düz koşu yaparken, Murat ise salonda çalıştı.

Antenmanın akşam bölümü yine topsuz ısınmayla başlayıp teknik çalışmayla devam etti.Son bölümde ise takım 3 gruba ayrılıp turnuva şeklinde yarı alanda maç yaptı.Turnuvayı kazanan grup antrenmanı sonlandırırken kaybeden taraflar ise ceza koşusu yaptı.
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/050107kamp8.jpg

hayat61
06.01.2007, 14:20
Doğan: "Her şut gol olsun"
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, futbolcularını ceza sahasından atılan şutlar konusunda uyardı. "Attığınız her şut gol olsun" diyen Doğan, özellikle Gökdeniz ve Marcelinho ile ilgilendi.

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya Belek Adora Golf Resort Otel'de sürdüren Trabzonspor, sabah idmanında yarı sahada çift kale maç yaptı. Teknik direktör Ziya Doğan, oyuncularıyla tek tek ilgilendi.

Çift kale maçta ayağında topu fazla tutan Gökdeniz'i uyaran Ziya Doğan, saha etrafında bir tur koşu cezası verdi. Ziya Doğan, bordo- mavili futbolculara zaman zaman maçı durdurarak, sürekli pas yapmaları ve topu ayaklarından bir an önce çıkarmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Maçta, kaptan Hüseyin'in takımı, Ziya Doğan'ın oynadığı takımı 2-1 yendi. Musampa ve Marcelinho'nun attığı şık goller alkışlandı. Çift kale maçın ardından, Trabzonspor'un teknik patronu, oyuncuları Marcelinho, Gökdeniz, Musampa ve Ferudun'a ceza sahası dışından Jefferson'un koruduğu kaleye şut çalışması yaptırdı. Ferudun ve Gökdeniz'in isabetli şutları Ziya Doğan'ı memnun etti. Doğan, "Kaleye attığınız her şut gol olsun" diyerek futbolcularını uyardı.

Çağdaş sabah idmanına katılmazken, kondisyon salonunda çalıştı. Uzun süredir sakat olan ve 1 haftadır İstanbul'da tedavi gören Hasan Üçüncü ise sağlık ekibinin kontrolünde düz koşulara başladı.

Bu arada, Trabzonspor'un Belçika'nın St. Truiden takımı ile yapacağı hazırlık maçı iptal edildi. Bordo- mavililer, yarın Belek'te kamp yapan Ankaraspor'la saat 17.00'de Adora Golf Resort Otel'in sahasında bir hazırlık maçı yapacak

karayamayman
06.01.2007, 14:39
"Mustafa Keçeli: Fener'i şampiyonluktan ettiğimizi hemen kavrayamadık

Trabzonspor'a sezon başında Denizlispor'dan transfer olan Mustafa Keçeli, geçen sezon ligin son haftasında Fenerbahçe ile yaptıkları maçta golü attıktan sonra ligde kaldıkları için sevindiklerini, sarı-lacivertli takımı şampiyonluktan ettiklerini ise hemen kavrayamadıklarını söyledi.
Mustafa Keçeli, bordo-mavili kulübün internet sitesinde, Cola Turka ile Futbolcu Günlüğü köşesinde yaptığı açıklamada, geçen sezon Denizlispor'da ligde kalma mücadelesi verdiklerini belirterek, ''Son hafta Fenerbahçe ile karşılaşıyorduk. Ekonomik sıkıntı çeken bir kulüptük. Alacaklarımız vardı ve ne zaman ödeneceği belli değildi. Fakat takım o kadar iyi futbolculardan oluşuyordu ki (Para bizim için önemli değil, önemli olan başarı) diyerek ligin son maçında mücadele ettik)'' dedi.
Fenerbahçe'ye golü attıktan sonra 'Ligde kalmayı başardık' diye düşündüğünü ifade eden Mustafa Keçeli, şöyle devam etti:
''Benim için de önemli olan buydu. Fenerbahçe'yi şampiyonluktan ettiğimizi ise hemen kavrayamadık. Bu golün önemi ondan sonra anlaşıldı. Maçtan sonra baktık tüm Türkiye bu maçı izlemiş. Parasal sıkıntılara, primlerimizi bile almamamıza rağmen bu galibiyeti elde ettik. Çok gururlandık. Öylesine kenetlenmiştik ki 'Hele bir Denizlispor kümede kalsın, ondan sonra isteyen istediği yere gider' demiştik kendi kendimize. O maça iyi hazırlandık, Fenerbahçe o akşam anlayamadığım şekilde isteksiz bir oyun ortaya koydu. Maç boyunca rakibe boş alan bırakmadık, iyi kapandık. Gol bulmak için risk aldıkları son dakikalarda ben de golü attım.''

OYUNCU YETİŞMEME PROBLEMİ
Türkiye'de oyuncu yetişmeme probleminin sadece sol kanatla bir ilgisinin olmadığını ifade eden Mustafa Keçeli, ''Birçok bölgede sıkıntı var. Mesela, Hakan Şükür'ün veya Fatih Tekke'nin alternatifleri bulunamıyor. Orta sahada ön libero pozisyonunda denemeler sonuç vermedi. En sonunda Marco Aurelio Türk vatandaşı yapılıp Milli Takım'a alındı. Stoper bölgemiz de sorunlu. Can ile Gökhan Milli Takım'ın stoperleri yapılmaya çalışılıyor. Bu beraberlik de pek olacak gibi gözükmüyor. Çünkü Can kendi takımında oynamıyor. Gökhan'ın da biraz daha zamana ihtiyacı var gibi.
Bence kaleci sorunu da yaşanıyor. Rüştü'nün yerine Volkan geçecek gibi gözüküyor ama onun da tam kendini kanıtladığını düşünmüyorum. Yurt dışında ülkemizi temsil eden kaliteli futbolcularımız bulunuyor, onları da yadsımıyorum ancak sorunlarımızı görmezden gelemeyiz'' diye konuştu.
Keçeli, Trabzonspor'da düzenli oynaması ve başarılı olması halinde A Milli Takıma seçilebileceğini, yaşının da buna uygun olduğunu kaydetti.

''TRABZON'A ALIŞMAK ZOR''
Trabzonspor'da ilk sezonunu geçirdiğini dile getiren Mustafa, ''Öncelikle Trabzon'un havasına alışmaya çalışıyorum. Bir yağmur yağıyor, bir rüzgar çıkıyor, bir güneş açıyor. Kente de alışmak biraz zor. Çünkü taraftarlar sabırsız. Başarıyı bir anda bekliyorlar. Mağlubiyeti hazmedemiyorlar. Bir pas hatasında bile tepkileri çok çabuk oluyor. Bunlar Trabzon'un dezavantajı. Ama işler iyi gittiği zaman tüm bunların bir avantaja dönüşeceğini düşünüyorum çünkü burası futbolun çok sevildiği bir yer. Denizli'de belki bu ilginin 10'da 1'i bile yoktu. Oysa futbol burada bir hayat tarzı'' dedi.
Trabzonspor'un şampiyonluk potansiyelinin gerek oyuncusu gerekse seyircisiyle her zaman yüksek olduğunu ifade eden Mustafa Keçeli, ''Zaten geçmişte bu başarıldı. 1995-96 sezonunda ve Ziya Hoca'nın ilk döneminde de şampiyonluk kılpayı kaçırılmıştı. İyi bir hava yakalanırsa bu başarılar tekrar geri gelebilir. Aslında futbolcu kalitesi buna müsait'' diye konuştu.
Mustafa, Ronaldinho ve Fabio Cannavaro en beğendiğim futbolcular olduğunu da sözlerine ekledi."

Milliyet

Mustafa Önal
06.01.2007, 15:51
.
TRABZON'A MİLLİ MAÇTrabzonspor?da Şubat ayında 2 milli maç oynanacak. Futbol Federasyonu tarafından Trabzonspor Kulübü?ne gönderilen yazıda Genç Milli takımın 14.03.2007 günü saat 13.30?da ve 16.03.2007 günü saat 13.30?da Çek Cumhuriyeti ile yapacağı karşılaşmaların Hüseyin Avni Aker Stadı?nda oynanmasına karar verildiği bildirildi.

bence trabzona verilmiş çok güzel br ödül. genç yetenekleri çıplak gözle izleyip bu yaşta takım bünyesine kazandırılabilir. sadece yerli oyuncular açısından deil yabancı ve gelecek vaadeden gençleri görme fırsatı. izleme komitesinden adamların olması şart. yönetim takibe başla.

Faik Yılmaz
06.01.2007, 15:57

olsun Emrah hocam biz bu sene yıpranmaya alıştık zaten.......

Cem Akyüz
06.01.2007, 16:02
=#111111]KÖTÜ BİR DÖNEM
Trabzonspor?un büyük umutlarla transfer ettiği Marcelinho, ilk yarıda istenileni verememişti. Herkes Almanya?da esen fırtınanın neden Trabzon?da durduğunu bilemiyordu. Ancak bu fırtına ikinci yarıda Trabzonspor?da da eseceğinin sinyallerini vermeye başladı. Marcelinho, Antalya Kampı?nda hem fizik olarak en iyi durumda oyunculardan biri olurken hem de müthiş performansıyla ikinci yarıda Doğan?ın sahadaki en büyük kozlarından olacağını gösteriyor.
SERBEST OYNATIYOR
Çift kale maçlarda Doğan?ın çoğu zaman serbest oynatarak ikinci yarıda ?özgürsün? mesajı verdiği Marcelinho, klasını konuşturmaya başlarken, takımın lideri havasında arkadaşlarını yönlendirici özelliğini de kullanması "Trabzonspor?a iyice ısındı. Artık takımın lideri gibi" şeklinde yorumlanıyor. İnanılmaz bir hırsla çalışmalarda her şeyini ortaya koyan ve Doğan?ın da beğenisini kazanan Brezilyalı
yıldız, "Gerçek futbolumu ikinci yarı herkes görecek" dedi.
[/COLOR][/FONT][/QUOTE]

inşallah serbest oynatır şu adamı ziya sola hapsetmez

Özge
06.01.2007, 16:07
Başkanımız Antalya kampında

Başkanımız Nuri Albayrak yeni sezon hazırlıklarını Antalya Adora Otel’de sürdüren takımımızın kampını ziyaret etti.

Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, Başkan yardımcılarımız İbrahim Hacıosmanoğlu, Yusuf Şimşek’le birlikte Antalya’ya gelen Başkan Albayrak kampta Teknik Direktör Ziya Doğan ve Profesyonel Şube Menajeri Necmi Perekli’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Berk Eren
06.01.2007, 16:20
İdmanda misafir var
Trabzon’un dünkü idmanında misafir vardı. Bordo-Mavili ekiple aynı otelde kamp yapan Hollanda’nın NAC Breda takımının bazı futbolcuları idman dikkatle izledi. Hollanda ekibinin futbolcuları, basın mensuplarından Trabzonspor hakkında bilgi aldı.
KAYNAK:fanatık

NAC Breda takımında bır forvet var..adı leonardo..brezılyalı,bole bır oyuncu son senelerde gormedım..Fatıh tekkenın yaptıgı ıslerı yapıyor,ama Fatıhden daha ıyı..bukadar yakınınıza gelmısken gorun su adamı ve alın..yonetıme buyuk kıyak atıp ayaklarına kadar getırmısler adamı ıste:)

Travelair
06.01.2007, 16:39
Ayman geldi. Leonardo'ya yer kalmadı. Biraz anlayışlı olun. Bütün topların ön liberoda toplanması gerek. Gol mü? Gol basit Türkiye liginde başarılı olmak aslında çok kolay. Hatta Avrupa'da başarılı olursak keser anca Ziya Hocayı. Sinersin. Yersin 3 5 yumruk sonra ölü taklidi yaparsın. Sonra adam tam arkasını dönmüşken ensesine bir tekme. Tamam işte. Ayman değilse Hasan o değilse Hüseyin Ferhat. Böyle böyle golü de atarız. Maksat kör dövüşünü güzel yapan adamlar almak. Şampiyon yapacak bizi hocamız

maskeli61
06.01.2007, 16:47
evet görünen o ki bi transfer yaptık yattık :(

Halit Aydın
06.01.2007, 17:27
halaa bi haber yok resmi sitede...

Miraç Atalay Çiftçi
06.01.2007, 17:42
Sıcak saatler!

Trabzonspor'da Ayman'ın transferiyle yeniden karışan yönetim Antalya'daki zirvede bir araya geliyor. Başkan Nuri Albayrak, Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ve Asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun yanısıra yönetimden birçok ismin de bugün ve yarın kampa gideceği ve durum değerlendirmesi yapılacağı belirtildi.
Albayrak, Sayitoğlu ve Hacıosmanoğlu'nun Teknik Dirdektör Ziya Doğan ile yapacağı mini zirvede ise transferdeki son durumun masaya yatırılacağı öğrenildi. Ayman'ın transferinde karşı karşıya gelen Sayitoğlu - Hacıosmanoğlu ikilisinin bu toplantıda görüşlerini Başkan'a ve Doğan'a açıklayacağı ve transferde bundan sonra izlenecek yola karar verileceği vurgulandı.
Bu arada Ayman'ın sağlık kontrolleri bugün de sürdü. Dün kulübün iki doktoru Hakan Ayaz ve Murad Merdanlı ile Memorial Hastanesi'nde MR çektiren Ayman'ın, bugün de DR. Hakan Ayaz'ın kontrolünde bazı tetkiklere girdiği ve yine bazı bölgelere MR çektirdiği belirtildi. Ayman'ın sağlık kontrollerinin uzamasının spekülasyonlara neden olacağını belirten bordo - mavili yöneticiler, doktorlardan kontrollerin hızlandırılmasını istedikleri öğrenildi. Ayman'ın tüm tetkiklerinin bu akşam alınacağı ve Antalya kampına dönecek olan Hakan Ayaz'ın, sonuçları Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney ve Dr. Murad Merdanlı ile değerlendireceği ve sonucun Başkan Albayrak ve Teknik Direktör Doğan'a iletileceği vurgulandı. Bu arada Doğan'ın da Ayman'a bir an önce imza attırılması için Başkan Nuri Albayrak'la görüşeceği ifade edildi.
Öte yandan Ayman'a imza attırılmasının gecikmesinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterilen Asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun bu karara muhalefet etmesi de camia içinden destek görüyor. Sayitoğlu'nun devre arasında para vererek futbolcu alınmasını istememesi ve Ayman'ın 1 Haziran 2007'de sözleşmesinin bitecek olması bu transferin şu anda yapılmasına eleştirenlerin elinde en büyük koz olarak kendini gösterirken, yönetimin Trabzon kanadının, Ayman'ın bonservisine 800 bin Euro ve kendisine de sezon sonuna kadar 400 bin Euro olmak üzere toplam 1 milyon 250 bin Euro verilecek olmasının sıkıntısını yaşadığı belirtildi. Mali kongrede bütçenin denkleştirilmesi sözünü veren ve bu nedenle devre arasında büyük para vererek transfer yapmama taraftarı olduğu bilinen Haşim Sayitoğlu'nun bu nedenle transfere karşı çıktığı belirtildi.
Bu arada bordo - mavililerin Gençlerbirliği'nden Risp'in alınması için girişimlerini sürdürdüğü ancak yabancı kontenjanındaki sorunlar nedeniyle bu çalışmaların ağırdan alındığı vurgulandı. Risp'in transferinde yeniden hız kazanmak için Eller'le yapılacak görüşmeyi ve Szymkowiak'ın durumunu netleştirmesini bekleyen bordo - mavililerde, teknik direktör Ziya Doğan'ın Risp için yönetime "alınırsa savunmada sorunumuz kalmaz" raporunu verdriği belirtildi...

My
06.01.2007, 19:08
Çok ilginç doğrusu: MOSTUROĞLU Rüştü'nün milli maç sırasında sakatlanmasından dolayı transfer taksitlerini federasyonun karşılamasını talep ettiklerini söylemiş. Aziz'de bu onların en doğal haklarıymış diye açıklama yapmış.

Travelair
06.01.2007, 19:19
Ne kıytırık insanlar...

taraftar61a
06.01.2007, 19:36
Rüstü sene basında bize söz werdi imza atmadı Allah belasını werdi !

BDiler61
06.01.2007, 19:44
eller den haber varmı gelmişmi?

Mayls
06.01.2007, 19:46

Henüz Szymkowiak resmi olarak hala bizde. UEFA'ya yazi mi ne gönderilecekmis. Szymkowiak futbolu biraktigini UEFA'ya bildirince ve Yönetim kabul ederse kontenjan bosaliyor. Onu bekliyorlar.

skystar
06.01.2007, 19:48
uçak şirketleri iflas etmiş bu yüzden gelemiyor:)

taraftar61a
06.01.2007, 20:06
:) Otobusle qelsn o kadar para saydık ona

taraftar61a
06.01.2007, 20:09
Henüz Szymkowiak resmi olarak hala bizde. UEFA'ya yazi mi ne gönderilecekmis. Szymkowiak futbolu biraktigini UEFA'ya bildirince ve Yönetim kabul ederse kontenjan bosaliyor. Onu bekliyorlar.

ewt ama Szymkoviak ın keyfini beklemek zorundamıyız ?

28TS61
06.01.2007, 20:09
:) Otobusle qelsn o kadar para saydık ona

otobüs denizde nasil gitcekki kardesim
ama deniz otobüsüyle de gelebilir :)

taraftar61a
06.01.2007, 20:13
otobüs denizde nasil gitcekki kardesim
ama deniz otobüsüyle de gelebilir :)

evet :) gelmek istedikten sonra :))

OKTAY YILMAZ
06.01.2007, 20:19
Lig tv de alt yazı geçti Trabzonspor Adem koçak ile ciddi bir şekilde ilgileniyor diye

bordo_mavi_
06.01.2007, 20:21
uçak şirketleri iflas etmiş bu yüzden gelemiyor:)

Bence koşsun kondisyon kazanır:)

taraftar61a
06.01.2007, 20:22
Lig tv de alt yazı geçti Trabzonspor Adem koçak ile ciddi bir şekilde ilgileniyor diye

wayyy be ! LigTv Trabzonspor taraftarını kahretmek icn elnden qelni yapıoor habern doqruluqu ne kadar %5 ten fazla degildir.

bordo_mavi_
06.01.2007, 20:23
İspanya'dan talip var
Trabzonspor, kadrosunu güçlendirmeye çalışırken, İspanyol ekiplerinden Getafe, bordo - mavili takımın belkemiği Stepanov'a talip oldu.

23 yaşındaki Sırp savunma oyuncusunu transfer edebilmek için menejeriyle temasa geçtiği öğrenilen İspanyol ekibinin prensipte kendisinden onay aldığı bildirildi. İspanya Ligi'nde 22 puanla 9. sırada bulunan Gatefe'nin bordo - mavili kulüple 2010 yılına kadar sözleşmesi olan Stepanov'un transferinde ısrarlı olduğu kaydedildi.

Karadeniz ekibi, Stepanov'u satmaya karar verirse rotasını yeniden Gençlerbirliği'nin başarılı oyuncusu Risp'e çevirecek. Bilindiği gibi Ziya Doğan, Ayman'ın yanı sıra Başkent ekibinden Risp ve kaptan Erkan'ı da istemişti.

06.01.2007

Kaynak : Milliyet

şokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk....satarlar mı satarlar ????

O kadarda değil. Tamam takımı kötü yönetiyorlar ama bu kadarınada cesaret edemezler.

Remzi
06.01.2007, 20:25

inşallah doğrudur

taraftar61a
06.01.2007, 20:26
O kadarda değil. Tamam takımı kötü yönetiyorlar ama bu kadarınada cesaret edemezler.

getiren yönetim niye satmasın ki ? bence satlasalarda satmasalarda haklılar

bordo_mavi_
06.01.2007, 20:26

Ya bu haberler yüzünden sinir hastası oldum. Madem alacaktın niye sattınn..Nuriyi anlamak dünyanın en zor şeyi olsa gerek...(adamın beyninin farklı bir işleyişi var.Tıpçı arkadaşlara önerim inceleyin bu konuyu futbolda bir katkısı olmayan nuri başkanın bilime katkısı olsun:)) )

taraftar61a
06.01.2007, 20:30
Ya bu haberler yüzünden sinir hastası oldum. Madem alacaktın niye sattınn..Nuriyi anlamak dünyanın en zor şeyi olsa gerek...(adamın beyninin farklı bir işleyişi var.Tıpçı arkadaşlara önerim inceleyin bu konuyu futbolda bir katkısı olmayan nuri başkanın bilime katkısı olsun:)) )

Başkanla ne alakası var ? hoca degisti ve 2 hoca arasında fark war biri istiyor biri istemiyor(du)

bordo_mavi_
06.01.2007, 20:40
Başkanla ne alakası var ? hoca degisti ve 2 hoca arasında fark war biri istiyor biri istemiyor(du)

Allah aşkına lazaroni ne bilir ademi ne bilir koçağıda istemiyecek.Melih gökçeğin takımından toplu transfer yapmak için verdiler işte ankarasporun vadesi dolmuşlarını aldık...

taraftar61a
06.01.2007, 20:43
Allah aşkına lazaroni ne bilir ademi ne bilir koçağıda istemiyecek.Melih gökçeğin takımından toplu transfer yapmak için verdiler işte ankarasporun vadesi dolmuşlarını aldık...

o zaman Melih Gökcekten verdiqimiz fiyata alırız ama hocadaan kaynaklann bir sey Albayrak cok defansı sewmeyen bir baskan ziya sewen bi hoca fkr ayrılıkları dogal ama ben habern doqru olduquna inanmıyorum '!

bordo_mavi_
06.01.2007, 20:45
getiren yönetim niye satmasın ki ? bence satlasalarda satmasalarda haklılar

Ben yaptım ben satrım mantığı ha. O zaman işler döner arapsaçına boşuna fatih tekkeyi niye sattın demiyorlar. Farklı beyin yapılı nuri albayrak sattı fatihi aldı 7,5 milyon euroyu çar çur etti saçma sapan transferlerle. Bu yaptığım çıkarımlar ışığından senden nuri albayrağı bu konuda kınayan bir yazı bekliyorum sayın arkadaşım:)

salihismet
06.01.2007, 20:47
Transfer bekleyen arkada$lar, i$iniz gercekten cok zor, cünkü ortaya atilan bir habei dogrulayana kadar akla karayi secmek durumundasiniz, i$in en kötü tarafida, hoca ayri telden calar, futbol sorumlusu ayri, ba$kan ve ikinci ba$kan apayri tellerden calarlar. Allah herkesin yardimcisi olsun, amin.

taraftar61a
06.01.2007, 20:47
Ben yaptım ben satrım mantığı ha. O zaman işler döner arapsaçına boşuna fatih tekkeyi niye sattın demiyorlar. Farklı beyin yapılı nuri albayrak sattı fatihi aldı 7,5 milyon euroyu çar çur etti saçma sapan transferlerle. Bu yaptığım çıkarımlar ışığından senden nuri albayrağı bu konuda kınayan bir yazı bekliyorum sayın arkadaşım:)

kınanacak yerde kınarım :) da kınanacak tek durum war 7.5 milyon euronn neryee qittiqi .. oda borclara oyuncuların alacaklarına vs. harcanmıstr. 2.si F.Tekke durmak istemiyordu havaalanında qideciqm diyrodu we en iyi fiyata da qitti

bordo_mavi_
06.01.2007, 20:48
o zaman Melih Gökcekten verdiqimiz fiyata alırız ama hocadaan kaynaklann bir sey Albayrak cok defansı sewmeyen bir baskan ziya sewen bi hoca fkr ayrılıkları dogal ama ben habern doqru olduquna inanmıyorum '!

Nuri albayrağın defansı sevmediğine filan inanmıyorum. Nedeni ise futbolla alakası trabzonspora başkan seçildikten sonra başlamış birisinin futbola dair görüşü olmaz:)

taraftar61a
06.01.2007, 20:49
Transfer bekleyen arkada$lar, i$iniz gercekten cok zor, cünkü ortaya atilan bir habei dogrulayana kadar akla karayi secmek durumundasiniz, i$in en kötü tarafida, hoca ayri telden calar, futbol sorumlusu ayri, ba$kan ve ikinci ba$kan apayri tellerden calarlar. Allah herkesin yardimcisi olsun, amin.

Başkan Ziya Dogan ve İbrahim Hacıosmanoglu aynı , Hasim Sayitoglu farklı telden calıyor . yada Haşimin isine qelmiyor transfeerleri bilmek

bordo_mavi_
06.01.2007, 20:51
kınanacak yerde kınarım :) da kınanacak tek durum war 7.5 milyon euronn neryee qittiqi .. oda borclara oyuncuların alacaklarına vs. harcanmıstr. 2.si F.Tekke durmak istemiyordu havaalanında qideciqm diyrodu we en iyi fiyata da qitti

Fatih tekke nin zenite gittikten sonra yapmış olduğu o açıklamaların sebeplerini orada tek tek anlattı. Bence bu konuda bilgi sahibi olup daha sonra yorum yapsan daha iyi olur. Atay aktuğ satmadı takımının ihtiyacı vardı nuri albayrak sattı satışı tamammen anlamsız:))

Erdem Keser
06.01.2007, 20:52
Albayrak: “Ayman konusu netleşmedi“
İkinci yarı hazırlıklarını Antalya Belek'te sürdüren Trabzonspor'un Başkanı Nuri Albayrak, Ayman konusunun netlik kazanmadığını söyledi. Arada menajer futbolcu ve karşı kulübün olduğunu belirten Albayrak, "Ancak imza attığımızda Ayman bizim futbolcumuz olacak" dedi.

Trabzonspor'un kamp yaptığı Adoro Golf Resort Otel'e gelerek yöneticiler ve teknik heyetle görüşen Albayrak, takımın durumu ve yapılacak transferlerle ilgili görüş alış verişinde bulundukları söyledi. Belek kampının 13 Ocak'a süreceğini ve yapılacak yeni transferleri bu süre içinde takıma kazandırmaya çalıştıklarını ifade eden Albayrak, ''Ancak ay sonuna kadar süremiz var. Bu süreyi sonuna kadar değerlendirmeyi planlıyoruz'' dedi.

ELLER DE GELİYOR
Yeni transfer Brezilyalı Eller'in yakında kampa katılacağını bildiren Nuri Albayrak, Miroslaw Szymkowiak'ın durumunun da yakında belli olacağını söyledi. Szymkowiak'ın avukatı aracılığıyla bir mektup gönderdiğini belirten Albayrak, ''Bu oyununcunun onun dışında federasyona ya da başka bir kurula herhangi bir başvurusu söz konusu değil. Şu anda beklemedeyiz'' dedi. Bir gazetecinin Gençlerbirliği futbolcusu Ayman'ın transferiyle ilgili sorusu üzerine Albayrak, şunları söyledi:
''Ayman'ın durumu henüz netleşmedi. İç transferlerimizden kaynaklanan sorunlar yaşıyoruz. Ayman'ın transferi sadece Trabzonspor'la ilgili değil. Arada futbolcu, menajer ve karşı kulüp var. Ancak imzayı attığımızda herkes Ayman Trabzonspor'da diyebilir.'' Bir gazetecinin Ayman'ın transferinin yönetimini ikiye böldüğü ve Ayman'ın bonservisinin elinde olduğu iddialarına ise Albayrak,''Ayman, Gençlerbirliği'nin futbolcusudur. Biz Trabzonspor'un menfaatlerini elbetteki düşünürüz ayrıca bizi kimse bölemez'' karşılığını verdi.

Albayrak, Gençlerbirliği'nden Risp'in transferi ile ilgili olarak da ellerinde fazla futbolcu bulunduğunu, Risp konusunun önümüzdeki günlerde netleşeceğini söyledi.

ÇAĞDAŞ VE MURAT OCAK İDMANA KATILMADI
Trabzonspor'un akşam antrenmanına Çağdaş ve Murat Ocak katılmadı. Bu futbolcular salonda çalışırken sakatlığı süren Hasan da antrenmanı düz koşu yaparak tamamladı Teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde gerçekleştirilen idmanda futbolcular dar alanda kısa pas ve taktik çalışması yaptı.
Bordo-mavili ekip yarın saat 16.30'da başlayacak hazırlık maçında Ankaraspor'la karşılaşacak.

kaynak lig tv

taraftar61a
06.01.2007, 20:53
Fatih tekke nin zenite gittikten sonra yapmış olduğu o açıklamaların sebeplerini orada tek tek anlattı. Bence bu konuda bilgi sahibi olup daha sonra yorum yapsan daha iyi olur. Atay aktuğ satmadı takımının ihtiyacı vardı nuri albayrak sattı satışı tamammen anlamsız:))

Ata Aktug ihtiyactan ve 2sene sözlesmesi olduqundan satmadı Nuri Albayrak ise sene sonu szlesmesi bitecek olmasından dolayı sattı . ve Fatih Tekke birbirnden farklı acıklmamalar yaparak bizim aklımızı bulandırıyor ben btn konusmalarını okudum izledim vs. cok celiskililer ondn dolayı F.Tekke ye daha yorm yapmayayım :)

bordo_mavi_
06.01.2007, 20:56
Ata Aktug ihtiyactan ve 2sene sözlesmesi olduqundan satmadı Nuri Albayrak ise sene sonu szlesmesi bitecek olmasından dolayı sattı . ve Fatih Tekke birbirnden farklı acıklmamalar yaparak bizim aklımızı bulandırıyor ben btn konusmalarını okudum izledim vs. cok celiskililer ondn dolayı F.Tekke ye daha yorm yapmayayım :)

Fatihin trabzonspor sevgisini tartışmaya açacak değilim. Bu sebeple Trabzonsporu satacak insan değil fatih. Takımı satan kafamızda oturuyor

taraftar61a
06.01.2007, 20:58
Fatihin trabzonspor sevgisini tartışmaya açacak değilim. Bu sebeple Trabzonsporu satacak insan değil fatih. Takımı satan kafamızda oturuyor

Takımı satan mı sana soruyorum Fatih sene sonu imza atarmıydı bize ? atarmıydı ? hayır atmazdı ! onun icin ben tartısırım ama tartısmayacaqım

bordo_mavi_
06.01.2007, 21:07
Takımı satan mı sana soruyorum Fatih sene sonu imza atarmıydı bize ? atarmıydı ? hayır atmazdı ! onun icin ben tartısırım ama tartısmayacaqım

Fatih imzasını atardı bundan hiç şüphem yok.

Travelair
06.01.2007, 21:51
Fatih için verilen para iyiydi. Transferi o koşullar altında doğruydu. Ama yerinin doldurulmaması yanlıştı. Fatih transferim 7,4 milyon €'ya oldu diyor ardından başkan Trabzonspor dergisine 7,2'ye gitti diyor. Neden bu fark oluşuyor? Güven bu tip ufak olaylardan etkilenir. Taraftarın sağlıklı bilgilendirilmesi lazım

Bu arada Ayman transferinde radyospor'a göre;

"yönetimin Trabzon kanadının, Ayman’ın bonservisine 800 bin Euro ve kendisine de sezon sonuna kadar 400 bin Euro olmak üzere toplam 1 milyon 250 bin Euro verilecek olmasının sıkıntısını yaşadığı belirtildi..."

400 veya 450 bin € birde sezon sonuna kadar alacak bu kardeşimiz. Acaba Gençlerbirliği'nde yılda 900 bin €' mu kazanıyordu sormak lazım. Büyük kulüplerde oynayacak futbolcular bilhakis fiyatlarını aşırı arttıramazlar paralı kulübe gidiyorum diye çünkü oralarda oynamak zaten başlı başına bir ayrıcalıktır. Herkese 800-900 verecekse bu kulüp yandığımızın resmidir. Sonra borç. Olur tabi borç. Görüntü var ses yok :eek:

Murat61
06.01.2007, 21:52
eger bu hale dusecegimizi bilse atardı kesinlikle fatihin sonucta avrupada oynamak hayaliydi ve trabzonumuza bayada para kazandırıp gitti bunda bir problem yok don desen donermi bunu dusunelim

Travelair
06.01.2007, 21:58
KULÜP NASIL YÖNETİLİR

Ülkemizde uzun yıllardan beri sürekli şikayet edilen konulardan biri de kulüplerin kötü yönetilmeleridir. Başkanların sürekli gerçekleştiremeyeceği vaatlerle seçilmesi bu kısır döngünün sürekli tekrarlanmasına neden olmaktadır. Biz de bu konuda yaptığımız araştırmayla Bayern Münih’i masaya yatırdık. İşte gerçek anlamda dünya kulübü olmanın sırları ve anlayana bazı dersler.

Özellikle de büyük paralarla futbol dünyasının içinde olan üç ukala takımımız bjk, feybe ve gs bu kötü yönetimlerden nasiplerini almış kulüplerimizin başında gelmekteler. Sürekli “dünya kulübü” olmaktan söz eden bu kulüplerin gelmiş, geçmiş ve şimdiki tüm yöneticileri ne yazık ki bu vizyonda olan yönetici vasfı taşımadıklarını bizlere her fırsatta göstermektedirler. Bu kulüplerimizi yöneten yöneticiler hasbelkader bir takım tutan ve büyük çoğunlukla futbol ile alakası olmayan insanlardan oluşmakta. Diğer Anadolu kulüplerine ise hiç girmiyorum. Çünkü onlar zaten ait oldukları şehrin ileri gelenlerinin oyuncakları konumundalar ve bu nedenle kulüplerin herhangi bir şekilde ileri gitmek gibi bir dertleri de yok. İşte bu yazıda sizlere gerçek anlamda futbol adamlarınca yönetilen ve özelliklede çok zengin iş adamlarınca satın alınan kulüplerin yarattığı haksız rekabet ortamında hiçbir kişiye ve kuruma bağımlı olmadan varlığını tamamıyla kendi olanakları ile büyük bir başarı ile sürdüren Almanya’nın ve dünyanın en büyük kulüplerinden ve bence her dönemde dünyanın en iyi yönetilen kulübü Bayern Münih’i daha iyi tanıtmak istiyorum.

BAYERN MÜNİH NASIL KURULDU: 20. Yüzyılın hemen başında 1900 yılında Münih’te MTV 1879 München adlı bir kulüp faaliyet göstermekteydi. Ancak kulüp içinde kulübün yönetimi konusunda çıkan anlaşmazlık sonucu MTV 1879’un 11 futbolcusu 27. Şubat. 1900 yılında kulüplerinden ayrılarak Gisela adlı bir konaklama tesisinde Franz John başkanlığında Bayern Münih kulübünü kurdular. Ancak başlangıç yıllarındaki mali problemler nedeniyle kulüp 1906 yılında yine bir Münih kulübü olan Münchener SC ile birleşme kararı aldı ve kulübün adı “FC Bayern FA im SC München” (SC Münih’içinde FC Bayern futbol şubesi) oldu. Birinci Dünya savaşı’ndan sonra SC Münih kulübü ile uyuşmazlık baş gösterince FC Bayern SC Münih’ten ayrılarak “TSV Jahn München” kulübü ile birleşti ve adını da bu kulübün adını alarak değiştirdi. Ancak kulübün futbol şubesi maçlara yine de FC Bayern adı ile çıkmaya devam etti. Kulübün 1920 yılında üye sayısı ise 700’e ulaşmıştı. 1923’te o yıl TSV Jahn München içindeki Bayern uyuşmazlıklar nedeniyle bu kulüpten ayrılarak FC Bayern München adı altında kendi başına bir kulüp olarak yoluna devam etmeye karar verdi. 1926 ve 1928 yıllarında Güney Almanya şampiyonu olan Bayern Münih 1932 yılında da ilk Almanya şampiyonluğunu kazandı. Nazilerin iktidarı ele geçirmesinin ardından Bayern Münih’in parlak dönemi sona erdi. Yahudi olan Bayern Münih Başkanı Kurt Landauer Nazi baskısı ile istifa etmek zorunda kaldı. Aynı şekilde Yahudi olan teknik direktör Richard Dombi de kulüpten uzaklaşıp İsviçre’ye gitti. İkinci Dünya Savaşı’nın başlaması ile birlikte Bayern Münih kulübünün 243 üyesi askere alındı ve futbolsuz geçen yıllar başladı. İkinci Dünya Savaşı’nın futbolda yarattığı tahribatın büyüklüğü futbolun yeniden yapılanma sürecinin uzun sürmesine neden oldu. Bundesliga ancak 1963-1964 sezonu itibarı ile yeniden kuruldu ve bu zamana kadar sadece bölgesel ligler bazında maçlar oynandı. İlk yıl 2. Bundesliga’da oynayan Bayern Münih 1964-1965 sezonunda Bundesliga’ya çıktı. Bu çıkış Alman Futbol Tarihi’nin en başarılı takımı olma yolunda atılmış ilk adımdı.

FC BAYERN MÜNCHEN AG:
Bayern Münih A.Ş. Bayern Münih kulübü tarafından profesyonel futbol dünyasında daha iyi gelirler elde etmek ve Bayern Münih kulübüne yeni bir stadyum kazandırıp bu stadyumu işletmek amacı ile Bayern Münih kulübü tarafından futbol şubesinin bir parçası olarak 2002 yılında 25 Milyon Avro sermaye ile kuruldu. Bayern Münih şirketine kulübün lisanlı oyunculardan oluşan futbol şubesi bağlandı. Diğer spor branşları ise Bayern Münih kulübünün bünyesinde kaldılar. Kuruluşundan hemen sonra Adidas Bayern Münih A.Ş.’nin %10 hissesini 77 Milyon Avro’ya satın aldı. Futbol takımlarının işletmesinin yanı sıra şirket Allianz Arena Stadyum A.Ş. şirketini kurarak bu stadı 1860 Münih kulübü ile ortaklaşa inşa etti ve stat işletmesinin de sahibi oldu. 1860 Münih kulübü stadyumda olan %50 hissesini mali problemler nedeni ile 11 milyon Avro karşılığı 2010 yılına kadar Bayern Münih şirketine rehin etti. Burada alınan bu karar aslında Bayern Münih’in rekabete ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi idi. Bu karar alındığında Bayern Münih Başkanı Beckenbauer “1860 Münih bizim en büyük ezeli rakibimiz ama onların yaşaması ve bizimle rekabet edebilir durumda olması gerekiyor” diyerek yaptıkları bu yardımla hem kendisinin büyük bir spor adamı hem de kulübünün büyük bir kulüp olduğunu gösterdi.
Bayern Münih şirketinin mali yılı başlangıç olarak her yılın 1 Temmuz’u ve bitiş olarak da bir sonraki yılın 30 Haziran’ı olmak üzere futbol sezonuna göre ayarlandı. Bayern Münih bir çok kulübün aksine borsaya açılmadı ve bu nedenle şirket hisseleri Frankfurt Borsası’nda işlem görmemekte. Çünkü şirket yönetimi önümüzdeki yılları da içine almak kaydıyla borsaya girmeyi düşünmüyor. Ancak şirketin hisselerinin bir bölümünün güçlü bir partnere daha satılması planlanıyor. Bu partner büyük olasılıkla Deutsche Telekom olacak. Şirket halen Bayern Münih’in ana sponsoru konumunda ve şirketin danışma kurulunda da bir üyesi bulunuyor.
Bayern Münih A.Ş. başkanı futbol dünyasının çok yakından tanıdığı kulübün eski futbolcusu Karl Heinz Rummenigge. Şirketin ikinci başkanı ise yine bir futbol adamı ve aynı zamanda da Bayern Münih futbol takımının uzun yıllardır menajeri olan Uli Höness. Bayern Münih Şirketi’nin bir çok üyeden oluşan bir danışma kurulu mevcut ve bu kurulun başkanı Franz Beckenbauer. Danışma kurulunda ayrıca Adidas yönetim kurulu başkanı ile Deutsche Telekom yönetim kurulu başkan yardımcısı ve Hypo und Vereins Bank, Audi, Burda Media Holding gibi büyük şirketlerin üst düzey yöneticileri bulunmakta.

ŞİRKETİN MALİ BİLANÇOSU
Bayern Münih şirketinin öz sermayesi 159 milyon Avro. Bu da %72,2’lik bir öz sermaye oranına denk gelmekte. Şirketin likidesi ise 94,8 milyon Avro olup herhangi bir banka borcu bulunmamakta. Şirket 2006 mali yılında Almanya’da ilk kez 200 milyon Avro ciro barajını aşarak 204,7 milyon Avro’ya ulaştı. Bu cirodan kalan kar 27 milyon Avro. Operasyon karı 8,3 milyon vergisiz, vergiler çıktıktan sonra ise 4,8 milyon. Bayern Münih’in sponsorluk gelirleri 62,4 milyon Avro. Bu rakamla Bayern dünyada en çok sponsorluk geliri elde eden kulüp konumunda. Bayern Münih 2004-2005 sezonuna kadar olan bölümde Şampiyonlar Ligi kurulduğundan bu yana 128,7 milyon Avro bu organizasyonun en çok gelir elde eden kulübü. Stadyum gelirleri ise yıllık 72 milyon Avro’ya ulaşmış durumda. Televizyon gelirlerinde ise Barcelona, Real Madrid, Milan yada İngiliz kulüpleri ile karşılaştırıldığında Bayern Münih’in gelirleri çok düşük kalmakta. Bu kulüplerin 125-150 milyon Avro yıllık TV gelirlerine karşın Bayern Münih sadece 22,5 milyon Avro gelir elde edebilmekte. Bunun nedeni ise Bayern Münih’in havuz sisteminden pay alması. Diğer kulüpler ise kendi TV anlaşmalarını yapabiliyorlar. Şirket başkanı Rummenigge bu nedenle UEFA’yı TV gelirlerinde eşit koşullar yaratmaya çağırdı. Ürün gelirleri ise kulübün gelirlerinin %34,6’sını oluşturuyor. Elde edilen gelir yıllık 26,4 milyon Avro. Kulübün ürünleri tüm dünyada satılıyor. Kulüp ve şirkette 202 kişi çalışıyor. Son mali yıldan sonra Bavyera eyaletine ödenen vergi de rekor seviyeye ulaştı. 64,7 milyon Avro vergi ödeyen Bayern Münih elde ettiği her bir Avro’nun 31 Cent’ini vergi olarak ödemekte. Bu bilançonun ardından Karl Heinz Rummenigge çok sağlıklı bir yapıda olduklarını ve kulübün bunu sürdürmeye devam edeceğini söylüyor. Ancak tün bu sağlıklı yapıya rağmen çok büyük rakamlarla transfer yapacak durumlarının da olmadığını bunun beklenmemesi gerektiğini de ekliyor.

BAYERN MÜNİH’TE FUTBOL NASIL YÖNETİLİYOR:
Bayern Münih kulübü ve şirketi yazının içeriğinden de anlaşılacağı gibi kulübün kendi bünyesinden yetişmiş futbol adamları tarafından yönetilmekte. Bunlar tüm dünyanın yakından tanıdığı futbol adamları olan Franz Beckenbauer, Karl-Heinz Rummenigge ve Uli Höness. Kulübü ve kulübe ait şirketi futbolu çok iyi bilen, bunun yanında dünyadaki gelişmelere açık belli kültürleri olan insanlar yönetince tabii ki hem sportif hem de mali başarı kendiliğinden geliyor. Bu üç futbol adamının tüm futbol dünyasında etkisi de çok büyük. Her türlü demeçleri dünya spor basınında yer buluyor. Özellikle de Franz Beckenbauer’in karizmasında bir futbol adamı zaten dünyada yok. Kendisine geleceğin FIFA Başkanı gözü ile bakılıyor.
Bayern Münih’te futbolun tek patronu Uli Höness. Takımın menajeri konumundaki Höness sürekli takımla birlikte ve takımın teknik direktörü kim olursa olsun onunla uyum içinde çalışıp takımın başarısı için gerekli transfer politikalarını teknik direktöründe öneri ve onayını alarak belirlemekte. Bayern Münih’te transferde tek yetkili de Uli Höness. Ne başkan Franz Beckenbauer ne yönetim kurulu üyeleri ne de şirket Başkanı Rummenigge transfere karışmıyorlar. Onların hepsinin kulübü ve şirketi temsil edecekleri platformlar belli. Ama tabii ki fikirleri mutlaka alınıyor.
Bayern Münih’in transfer politikasında hiçbir zaman Chelsea ve Real Madrid örneklerinde olduğu şekilde astronomik transfer yok. Ama buna rağmen Bayern Münih sportif açıdan başarılı olmaya devam ediyor. Ayrıca kulüp öz kaynaklarına da çok önem veriyor ve her yıl kendi bünyesinden yetişen futbolcular kadrosunda mutlaka bulunuyor. Buna en iyi örnek ise şu an kadroda bulunan Schweinsteiger ve Lell olarak gösterilebilir. Bayern’de takıma aşırı pahalı olmayan ama daima yerinde ve dünya futboluna adını yazdıracak kapasitede oyuncular transfer edilmekte. Şu anki kadroda bulunan futbolcular buna çok iyi bir örnek. Yapılan transferlerde büyük bir isabet oranı var, uyum sağlayamadığı için giden futbolcu sayısı minimum seviyede. Bayern Münih kulübü ve şirketi için para kazanmak önemlidir ama bunu futbolcu satıp para kazanalım mantığı ile değil iyi takıma sahip olup, bu iyi takımın yarattığı potansiyelle gelen talepler doğrultusunda markadan para kazanma mantığı ile yaparlar. Çok taze bir örnek verecek olursak; Manchester United uzun süredir Bayern Münih’in mukavelesi 2009 yılına kadar devam eden İngiliz futbolcusu Owen Hargreaves’i transfer etmek istiyor. Bunun için 20 milyon Avro’dan teklife başlayan Manchester Uli Höness’in hayır demesiyle teklifini 25 milyona yükseltti. Bunun üzerine Bayern Münih Menajeri kendilerine “Bayern Münih bir banka değil, bir spor kulübü bizim için takımımızın ihtiyacı önemli” diyerek teklifi yine reddetti. Ancak Manchester teklifi yine de 30 milyona çıkardı. Bunun yanında Hargreaves’de mutlaka Manchester’a gitmek istediğini söylüyor. Fakat her şeye rağmen verilmiş bir evet cevabı yok. Yine de özellikle futbolcunun gitmek istemesi nedeni ile sonunda Höness ve Magath bu transfere onay verecekler gibi gözüküyor, tabii onun yerine bir futbolcu bulmak koşulu ile. Ayrıca kasaya girecek para azımsanacak gibi de değil.
Bayern Münih kulübünün futbolun içinden gelen yöneticileri özellikle de İngiltere’de baş gösteren zengin iş adamları ve şeyhlerin takım satın alıp rekabeti haksızlaştırılmasına dünyada en çok tepki veren spor kulübü yöneticileri. Hem Höness hem Rummenigge bu koşullar altında sadece futbolun kaynaklarından para kazanan başta Bayern Münih olmak üzere Alman takımlarının Avrupa’da başarılı olmasının hayal olmasını açıklamasından sonra G 14 üyesi olan Bayern Münih’i bu platformda temsil görevi olan Bayern Münih şirketi başkanı Rummennige’de G 14 kulüplerini suçlayarak bu kulüplerin bencilce davranıp futbolu değil sadece kulüplerini düşündüklerini ve gerekirse bu oluşumdan ayrılacaklarını açıkladı.
Tüm bu olumsuzluklara ve eşit olmayan rekabet ortamına rağmen Bayern Münih çok iyi bir yönetim anlayışı ile kendi doğru yolundan gidiyor ve kulübün gelirlerin günden güne artıyor. Tabii ki paralel olarak da sportif başarı beraberinde geliyor.

BAYERN MÜNİH’İN KÜNYESİ:

Tam adı: FC Bayern München e.V.
Kuruluş: 27. Şubat. 1900
Başkan : Franz Beckenbauer (1994’den bu yana)
Stadyum: Allianz Arena
Kapasite: 69.901
Branşlar: Futbol, basketbol, buz hokeyi, satranç, hentbol, masa tenisi, jimnastik, kegeln (bir tür bowling)

FUTBOL TAKIMI BAŞARI LİSTESİ:

Şampiyon Kulüpler Kupası: 3 (1974, 1975, 1976)
Şampiyon Kulüpler Kupası ikinciliği: 2 (1982, 1989)
Şampiyonlar Ligi: 1 (2001)
Şampiyonlar Ligi ikinciliği: 1 (1999)
UEFA Kupası: 1 (1996)
Kupa Galipleri Kupası: 1 (1967)
Kıtalararası Kupa: 2 (1976, 2001)
Almanya’da duble: 6 (1969, 1986, 2000, 2003, 2005, 2006)
Bundesliga Şampiyonluğu: 20 (1932, 1969, 1972, 1973, 1974, 1980, 1981, 1985, 1986, 1987, 1989, 1990, 1994, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006)
Bundesliga ikinciliği: 9 (1966, 1970, 1971, 1988, 1991, 1993, 1996, 1998, 2004)
Almanya Federasyon Kupası: 13 (1957 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1957), 1966 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1966), 1967 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1967), 1969 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1969), 1971 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1971), 1982 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1982), 1984 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1984), 1986 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1986), 1998 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_1998), 2000 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_2000), 2003 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_2003), 2005 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_2005), 2006 (http://de.wikipedia.org/wiki/DFB-Pokal_2006)
Kupa ikinciliği: 2
Almanya Süper Kupa: 3 (1983, 1987, 1990)
Almanya Lig Kupası: 5 1(997, 1998, 1999, 2000, 2004)
Güney Almanya Şampiyonluğu: 2 (1926, 1928)
Bavyera Şampiyonluğu: 5 (1905, 1910, 1911, 1926, 1928)
Güney Bavyera Şampiyonluğu: 12 (1910, 1916, 1917, 1918, 1920, 1923, 1929, 1930, 1931, 1932, 1933, 1944)
Yukarı Bavyera Şampiyonluğu: 4 (1908, 1917, 1918, 1945)

Hüseyin Özkök

zafer6161
06.01.2007, 21:58
fatih hamiden sonra boş mukaveleye imza atacak tek trabzonspoludur tartışmaya gerek yok

Halit Aydın
06.01.2007, 22:00
kardeş o yazıyı okuyan var mıdır acaba? ne kadar uzun öle:eek: bi özet geçseydin bari bea:D

Travelair
06.01.2007, 22:09
;) Yararı var zararı yok. Bir kopya da yönetimimize yollamayı düşünüyorum

Lucreto
06.01.2007, 22:17
Ben okudum ve çok beğendim. Zaten işe yarar birşeyler yazan çok az kişi var.
Teşekkürler ve de eline sağlık.

Halit Aydın
06.01.2007, 22:19

istatistiklere kadar okudum kardeşim. ve bunun yönetime gitmesi de çok iyi bir fikir fakat su yıllarda yönetim deyince bi kötü oluyom ya

Halit Aydın
06.01.2007, 22:23
FUTBOL TAKIMI BAŞARI LİSTESİ:

Şampiyon Kulüpler Kupası: 3 (1974, 1975, 1976)
Şampiyon Kulüpler Kupası ikinciliği: 2 (1982, 1989)
Şampiyonlar Ligi: 1 (2001)
Şampiyonlar Ligi ikinciliği: 1 (1999)
UEFA Kupası: 1 (1996)
Kupa Galipleri Kupası: 1 (1967)
Kıtalararası Kupa: 2 (1976, 2001)
Almanya’da duble: 6 (1969, 1986, 2000, 2003, 2005, 2006)
Bundesliga Şampiyonluğu: 20 (1932, 1969, 1972, 1973, 1974, 1980, 1981, 1985, 1986, 1987, 1989, 1990, 1994, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006)
Bundesliga ikinciliği: 9 (1966, 1970, 1971, 1988, 1991, 1993, 1996, 1998, 2004)
Almanya Federasyon Kupası: 13 (1957, 1966, 1967, 1969, 1971, 1982, 1984, 1986, 1998, 2000, 2003, 2005, 2006
Kupa ikinciliği: 2
Almanya Süper Kupa: 3 (1983, 1987, 1990)
Almanya Lig Kupası: 5 1(997, 1998, 1999, 2000, 2004)
Güney Almanya Şampiyonluğu: 2 (1926, 1928)
Bavyera Şampiyonluğu: 5 (1905, 1910, 1911, 1926, 1928)
Güney Bavyera Şampiyonluğu: 12 (1910, 1916, 1917, 1918, 1920, 1923, 1929, 1930, 1931, 1932, 1933, 1944)
Yukarı Bavyera Şampiyonluğu: 4 (1908, 1917, 1918, 1945)

diyecek bişey bulamıyorum:eek: inşallah çocuklarımız da bir gün Trabzonsporumuzun kupalarına da böle bakarlar...

sbay
07.01.2007, 00:48
http://www.ajansspor.com/resim/eller_tsidman01.jpg Fabiano Eller İstanbul'da..

Trabzonspor'un Brezilya'nın Internacional Kulübü'nde kiralık oynayan futbolcusu Fabiano Eller, Bordo-mavili takımın Antalya'daki ikinci yarı kampına katılmak üzere İstanbul'a geldi..

Atatürk Havalimanı'na inen Fabiano Eller, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, son durumunun Trabzonspor yönetimi ile yapacağı görüşmenin ardından netlik kazanacağını belirterek, "Kulübün düşüncesini bilmiyorum. Yönetim ile bir görüşme yapacağız. Önemli olan Trabzonspor Kulübü'nün düşüncesidir" dedi.

Kasım Hilal
07.01.2007, 00:51
Vallahi durup dururken Risp'e mispe para saymaya gerek yok bence..
Adam oynuyor işte iyi oyuncu..
Ne edip edip yerleştirmeliyiz Stef'in yanına..
O da Ziya Hocanın işi (inşallah benim yüzümü kara çıkarır da oturtur sistemi)..

AYYILDIZ
07.01.2007, 00:53
Vallahi durup dururken Risp'e mispe para saymaya gerek yok bence..
Adam oynuyor işte iyi oyuncu..
Ne edip edip yerleştirmeliyiz Stef'in yanına..
O da Ziya Hocanın işi (inşallah benim yüzümü kara çıkarır da oturtur sistemi)..

katılıyorum eller topu iyi kullanabilende bir oyuncu mutlaka oynamalı.

Emre7
07.01.2007, 02:53
Galatasaray'ın talep olduğu Wederson için önerdikleri takas futbolcu ve paranın fazla geldiği için bu transferden vazgeçilmesi üzerine bu dosyayı kapattıklarını belirten kulüp başkanı Hilmi Gökçınar, Adem Koçak'a da Trabzonspor'un talip olduğunu bildirdi.

bunlar ne diiy yaw :eek:
dalgageçiyler oki alacaktın niye sattın
celalettin le onu mu benzettin birbirine
offf ziya offff deli ettin beni nuri git gazate sat hadiiii.....

Emre7
07.01.2007, 02:56
http://www.ajansspor.com/resim/eller_tsidman01.jpg Fabiano Eller İstanbul'da..

Trabzonspor'un Brezilya'nın Internacional Kulübü'nde kiralık oynayan futbolcusu Fabiano Eller, Bordo-mavili takımın Antalya'daki ikinci yarı kampına katılmak üzere İstanbul'a geldi..

Atatürk Havalimanı'na inen Fabiano Eller, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, son durumunun Trabzonspor yönetimi ile yapacağı görüşmenin ardından netlik kazanacağını belirterek, "Kulübün düşüncesini bilmiyorum. Yönetim ile bir görüşme yapacağız. Önemli olan Trabzonspor Kulübü'nün düşüncesidir" dedi.

ne ayman ne de başkası
habu adamı elde tutsunlar

nesta61
07.01.2007, 04:14
1 SZYM'in YERINE AYMAN GELDI

2 ELLER ISTANBULA GELMIS HANGI YABANCI GIDECEK

3 BIDE RISP DIYE BIR ADAM GELCEKMIS ANLASILAN MILAN YOLCU GIBI ...

bu yonetim yildiz almaya degil yildiz satmaya gelmis

Volkan Yavuz
07.01.2007, 04:21
Bayern Mnohin B´si bile olamayiz Bayern Münih dünyanin en iyi kulüplerinden biri!

bordo_mavi_
07.01.2007, 05:18
1 SZYM'in YERINE AYMAN GELDI

2 ELLER ISTANBULA GELMIS HANGI YABANCI GIDECEK

3 BIDE RISP DIYE BIR ADAM GELCEKMIS ANLASILAN MILAN YOLCU GIBI ...

bu yonetim yildiz almaya degil yildiz satmaya gelmis

Ayman yabancı statüsünde değil türk statüsünde....

bordo_mavi_
07.01.2007, 05:22
Milan'a servet
Trabzonspor'un Sırp oyuncusu için Getafe'nin 6.5, Schalke'nin ise 5 milyon euro önerdiği dile getirildi.

Chelsea de İstedi
Daha önce Chelsea'nin talip olduğu Milan Stepanov'a iki kulüp daha kanca attı. İspanyol takımı Getafe'nin Milan için 6.5, Alman Schalke'nin ise 5 milyon euro önerdiği iddia ediliyor.

Başkan Görüştü
Dün oyuncu için gelen menajerle görüşen başkan Nuri Albayrak'ın konuyu yönetime sormak için süre istediği öğrenildi. 1983 doğumlu Stepanov, Sırp Vojvodina takımından geldi.

Hüseyin Çümen
07.01.2007, 09:02
stephanov bölebi para veriliosa gitmeli bence böle fırsat gelmez bu sene zaten bişe yapmadı

Emre7
07.01.2007, 09:53
stephanov bölebi para veriliosa gitmeli bence böle fırsat gelmez bu sene zaten bişe yapmadı

işte biz bu düşünceler yüzünden kaybediyoruz...

Travelair
07.01.2007, 11:03
Esrarengiz buluşma http://www.ekolay.net/fanatik/images/trans.gif Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ile Beşiktaş’ın patronu Yıldırım Demirören’in bir araya gelmesi; transfer söylentilerini doruğa çıkardı. 07.01.2007

Beşiktaş Eller ve Szymkowiak’ı istiyor, Trabzonspor’un listesinde ise Ali Güneş var... Dün Antalya’da Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ile Beşiktaş’ın patronu Yıldırım Demirören’in bir araya gelmesi; transfer söylentilerini doruğa çıkardı. Her iki tarafın da ‘gündemde transfer yok’ açıklamalarına karşın akıllarda soru işaretleri kaldı. Yakın ilişki içerisinde bulunan başkanların federasyon cephesinde yaşanan gelişmeleri de değerlendirdiği bildirildi.

///

Eyvah yine bize oyun oynayacak bu bjk

Hüseyin Çümen
07.01.2007, 11:08

senle kazanıyoruz kardeşim

sbay
07.01.2007, 11:11
Ayman: Risp de Trabzon'a gelecekhttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/11109aymann.jpg

Cavcav'ın 'Ayman'ı Trabzon'a verdik' açıklamasına rağmen henüz resmi sözleşmeyi imzaladığı Ayman, takım arkadaşı Risp'inde Karadeniz ekibine geleceğini söyledi.http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Trabzon'un G.Birliği'nden transfer ettiği Ayman SABAH'a konuştu. Mısır asıllı futbolcu "3 yıl önce de Trabzon beni istemişti ama o zaman kısmet olmamıştı. Umut, Ersen ve Gökdeniz'le iyi bir uyum yakalayıp üst sıraları zorlarız" dedi. Ayman G.Birliği'nden takım arkadaşı Risp için de, "Bize geleceğini biliyorum. Trabzon onu o da Trabzon'u istiyor. Büyük katkısı olur" diye konuştu.

Bu arada başkan Nuri Albayrak, Ayman transferinin henüz resmen sona ermediğini söyledi.

Mayls
07.01.2007, 11:24

Evet bencede. Fatih Tekke'ye de iyi para verdiler. Bu sezon kac gol attik?

Halit Aydın
07.01.2007, 11:38
VfL Wolfsburg soll Interesse an Marcelinho haben
Der VfL Wolfsburg soll bei der Suche
nach einem Spielmacher die Fühler in die Türkei ausstrecken. Der
Fußball-Bundesligaclub prüft nach Informationen der «Wolfsburger
Allgemeinen Zeitung» die Möglichkeit, den Brasilianer Marcelinho
zurück nach Deutschland zu holen. Der frühere Profi von Hertha BSC
spielt derzeit für den türkischen Erstligisten Trabzonspor, ist dort
aber nicht zufrieden. Die Wolfsburger, die sich derzeit im
Trainingslager in Portugal aufhalten, wollten am Samstag mögliche
Kontakte zu Marcelinho nicht bestätigen.

«Er war mal ein guter Spieler, aber zu Namen sage ich nichts»,
erklärte Trainer Klaus Augenthaler in Vale do Lobo. Manager Klaus
Fuchs war am Vormittag aus dem Trainingslager abgereist. Er soll am
Mittwoch nach Portugal zurückkommen. Nach dem Pech von VfL-Zugang
Julio dos Santos - der bisherige Bayern-Profi hatte einen Tag nach
der Vertragsunterzeichnung in Wolfsburg einen Wadenbeinbruch erlitten
- suchen die Niedersachsen einen offensiven Mittelfeldspieler.

KAYNAK: transfermarkt.de
__________________________________________________ _________

hayat61
07.01.2007, 11:41
Eller Trabzon'da..

Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Fabiano Eller, Bordo-mavili yöneticilerle görüşmek üzere gece geç saatlerde Trabzon'a gelirken, asbaşkan ve futbol şube sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Eller'i takımın kamp yaptığı Antalya Belek'e çağırdı..

7 Ocak 2007,

Türk Hava Yolları'na (THY) ait tarifeli uçakla saat 01.30 sıralarında Trabzon'a eşi ve menajeriyle gelen Brezilyalı oyuncuyu, bordo-mavili kulübün görevlileri karşıladı. Hayli yorgun ve gergin olduğu gözlenen Eller'in çok sayıda bavulla gelmesi ise dikkat çekti.

Brezilyalı oyuncu, havalimanında kendisine yöneltilen sorulara cevap vermezken, menajeri, Trabzonspor yönetimiyle yapacakları görüşmenin ardından Eller'in durumunun netlik kazanacağını belirterek, "Trabzonspor yönetimiyle bugün veya yarın bir görüşme yapacağız. Yapılacak olan bu görüşmenin ardından Fabıano Eller'in durumu netlik kazanacak. Şu anda Eller'in durumuyla ilgili bir şey söylememiz için çok erken, Trabzonspor'un Eller için ne düşündüğü çok önemli, bunda sonra ne olacağını hep birlikte göreceğiz" dedi.

Brezilyalı oyuncu Fabiano Eller'in, eşi ve menajeri, kulüp tarafından kendilerine tahsis edilen araçlara binerek kalacakları Zorlu Grand Hotel'de istirahat etmek üzere havalimanından ayrıldı.

Öte yandan asbaşkan ve futbol şube sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Fabiano Eller'i takımın kamp yaptığı Antalya Belek'e çağırdı. Brezilyalı oyuncunun bu akşam saatlerinde Trabzon'dan ayrılarak, Trabzonspor'un Antalya kampına katılacağı belirtildi. Eller'in bonservisinde indirim yapılmasını, böylece kendisini isteyen kulüplerin biriyle anlaşma yapmak istediği belirtildi.

erdal6167
07.01.2007, 11:42
Trabzon'da Ayman'ın transferi belirsizliğini koruyor... Teknik patron Ziya Doğan'ın ısrarla istediği futbolcu için Başkan Albayrak'ın yaptığı açıklama kafa karıştırdı...

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Ayman transferinin henüz netlik kazanmadığını söyledi. Brezilyalı Eller'in yakında kampa katılacağını bildiren Albayrak, Szymkowiak konusunda beklemede olduklarını belirtti.

Trabzonspor'un kamp yaptığı Adoro Golf Resort Otel'e gelerek yöneticiler ve teknik heyetle görüşen Nuri Albayrak, takımın durumu ve yapılacak transferlerle ilgili görüş alış verişinde bulundukları söyledi.

Mayls
07.01.2007, 11:49
VfL Wolfsburg soll Interesse an Marcelinho haben
Der VfL Wolfsburg soll bei der Suche
nach einem Spielmacher die Fühler in die Türkei ausstrecken. Der
Fußball-Bundesligaclub prüft nach Informationen der «Wolfsburger
Allgemeinen Zeitung» die Möglichkeit, den Brasilianer Marcelinho
zurück nach Deutschland zu holen. Der frühere Profi von Hertha BSC
spielt derzeit für den türkischen Erstligisten Trabzonspor, ist dort
aber nicht zufrieden. Die Wolfsburger, die sich derzeit im
Trainingslager in Portugal aufhalten, wollten am Samstag mögliche
Kontakte zu Marcelinho nicht bestätigen.

«Er war mal ein guter Spieler, aber zu Namen sage ich nichts»,
erklärte Trainer Klaus Augenthaler in Vale do Lobo. Manager Klaus
Fuchs war am Vormittag aus dem Trainingslager abgereist. Er soll am
Mittwoch nach Portugal zurückkommen. Nach dem Pech von VfL-Zugang
Julio dos Santos - der bisherige Bayern-Profi hatte einen Tag nach
der Vertragsunterzeichnung in Wolfsburg einen Wadenbeinbruch erlitten
- suchen die Niedersachsen einen offensiven Mittelfeldspieler.

KAYNAK: transfermarkt.de
__________________________________________________ _________

VfL Wolfsburg takimi Marcelinho'yu istiyormus. Marcelinho bizde mutsuzmus. Gerci Wolfsburg yönetimi isim vermemis. Bayern Münih'ten aldiklari Dos Santos'un biryeri kirilmis simdi yeni bir oyun kurucu ariyorlarmis.

bordo_mavi_
07.01.2007, 12:00
VfL Wolfsburg takimi Marcelinho'yu istiyormus. Marcelinho bizde mutsuzmus. Gerci Wolfsburg yönetimi isim vermemis. Bayern Münih'ten aldiklari Dos Santos'un biryeri kirilmis simdi yeni bir oyun kurucu ariyorlarmis.

Ona kimse bizim verdiğimiz parayı vermez.Buldu yağlı kapıyı gider mi:)

sbay
07.01.2007, 12:21
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/11110ayman.jpg

İşte Ayman'ın Trabzonspor'a maliyeti

Trabzonspor'un, sezon sonunda serbest kalacak Ayman için G.Birliği'ne bonservis bedeli ödeyecek olması, Bordo-Mavili camianın içinde büyük tepkilere yol açtı...http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Trabzonspor, sezon sonunda serbest kalacak Mısırlı futbolcu için tam 1 milyon 250 bin Euro ödeyecek. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, devre arasında büyük paralar verilerek yapılan bu transfere karşı çıkıyor.

Ayman Abdelaziz’in transferi Trabzonspor yönetimini karıştırdı. Sezon sonuna kadar bonservisiyle birlikte toplam 1 milyon 250 bin Euro ödenecek olan Mısırlı futbolcunun maliyeti tartışmalara neden olurken, yönetimin bugün Antalya’da bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacağı öğrenildi.

Başkan Nuri Albayrak, Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Asbaşkan Haşim Sayitoğlu’nun Teknik Direktör Ziya Doğan ile yapacağı mini zirvede, Ayman’ın transferi masaya yatırılacak.

Trabzon kanadı karşı
Ayman’a imza attırılmasının gecikmesinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterilen Asbaşkan Haşim Sayitoğlu’nun bu karara muhalefet etmesi de camia içinden destek görüyor.

Sayitoğlu’nun devre arasında para vererek futbolcu alınmasını istememesi ve Ayman’ın 1 Haziran 2007’de sözleşmesinin bitecek olması bu transferin şu anda yapılmasını eleştirenlerin elinde en büyük koz olarak kendini gösteriyor.

Yönetimin Trabzon kanadının, Ayman’ın bonservisine 800 bin Euro ve kendisine de sezon sonuna kadar 400 bin Euro olmak üzere toplam 1 milyon 250 bin Euro verilecek olmasının sıkıntısını yaşadığı belirtildi.

haber dogruysa ilk kez hasim sayitogluna hak verdim

Özsu
07.01.2007, 12:27
Trabzon'un yıldızına teklif yağıyor
07 Ocak 2007 10:30

Trabzonspor'un geçen sezon devre arasında Sırbistan'dan transfer ettiği Milan Stepanov'a Avrupa'dan gelen teklifler kulübünün başını döndürüyor...

Bordo-mavili ekibin Sırp futbolcusu Stepanov'a, Getafe ve Schalke kulüpleri talip oldu. 6.5 milyon euro'luk teklif yönetimin aklını çeliyor.

Daha önce de ismi Chelsea ile geçen ancak yönetimin vermek istemediği Sırp futbolcu için İspanyol Getafe kulübü, Trabzonspor'a 6.5 milyon euroluk teklifte bulundu.

Alman ekibi Schalke'nin de Stephanov için 5 milyon euro önerdiği iddia edildi. Fatih Tekke'yi Zenit'e sattıktan sonra bordo-mavili taraftarlardan büyük tepki alan başkan Nuri Albayrak ise, Stepanov için gelen tekliflere temkinli yaklaşıyor.

1983 doğumlu olan ve 460 bin euro alan Sırp oyuncu için Albayrak dün menajerlerle bir görüşme yaptı. Başkanın, Ziya Doğan ve yönetim ile yapacağı temaslar sonrası bu futbolcu ile ilgili son kararını vereceği bildirildi.

Kaynak: Sabah

TSelif
07.01.2007, 12:49
Trabzon'un yıldızına teklif yağıyor
07 Ocak 2007 10:30

Trabzonspor'un geçen sezon devre arasında Sırbistan'dan transfer ettiği Milan Stepanov'a Avrupa'dan gelen teklifler kulübünün başını döndürüyor...

Bordo-mavili ekibin Sırp futbolcusu Stepanov'a, Getafe ve Schalke kulüpleri talip oldu. 6.5 milyon euro'luk teklif yönetimin aklını çeliyor.
Daha önce de ismi Chelsea ile geçen ancak yönetimin vermek istemediği Sırp futbolcu için İspanyol Getafe kulübü, Trabzonspor'a 6.5 milyon euroluk teklifte bulundu.

Alman ekibi Schalke'nin de Stephanov için 5 milyon euro önerdiği iddia edildi. Fatih Tekke'yi Zenit'e sattıktan sonra bordo-mavili taraftarlardan büyük tepki alan başkan Nuri Albayrak ise, Stepanov için gelen tekliflere temkinli yaklaşıyor.

Oy oy başımız döndürüyomuş:mad: :mad:

sbay
07.01.2007, 13:00
http://www.ajansspor.com/resim/marcelinho_sivil.jpg

MARCELINHO GERİ Mİ DÖNÜYOR

Bundesliga takımlarından VfL Wolfsburg'un Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Marcelinho'nun peşinde olduğu iddia edildi.. Bild'in haberine göre, Wolfsburg'un Hertha'nın eski yıldızı Marcelinho'yu transfer etmek için, hem kendisiyle hem de bordo mavili kulüple görüşmelere başladığı ileri sürüldü..

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Bundesliga'da büyük bir transferin gerçekleşmek üzere olduğu iddiası ortaya atıldı.

Bild'in haberine göre Wolfsburg'un bacağı kırılan Dos Santos'un yerine, Trabzonspor'un 31 yaşındaki yıldızı Marcelinho'yu transfer etmek istediği ve hem kendisiyle hem de bordo mavili kulüple görüşmelerin başladığı ileri sürüldü.

Wolfsburg Menajeri Klaus Fox'un takımın kamp yaptığı Portekiz'den Almanya'ya uçtuğu belirtildi.

Her ne kadar teknik direktör Klaus Augenthaler "Marcelinho" ismini doğrulamasa da, konuyla ilgili yaptığı, "Transfer edeceğimiz oyuncunun Bundesliga tecrübesi var" açıklaması, bu futbolcunun Marcelinho olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

2001-2006 arası Bundesliga'da forma giyen Brezilyalı oyuncu 155 maçta, rakip fileleri 65 kez havalandırmıştı.

Bu durum hakkında görülen şey, Marcelinho'nun 27 Ocak günü Wolfsburg formasıyla ilk maçına eski takımı Hertha Berlin'e karşı çıkacağı

Vkgz
07.01.2007, 13:03
Trabzon Eller'e kavuştu
Brezilya'nın İnternacional takımında kiralık olarak forma giyen ve sözleşmesi sona eren Trabzonsporlu Fabiano Eller, Trabzon'a geldi.

Eşi ve menajeriyle birlikte dün gece Trabzon'a gelen bordo-mavili futbolcunun bu akşam bordo-mavili takımın kamp yaptığı Antalya'ya gideceği açıklandı.

Kulüp Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fabiano Eller'in Trabzonspor'un sözleşmeli oyuncusu olduğunu ve bu konuda futbolcuyla bir görüşme yapmaya gerek olmadığını kaydetti.

Fabiano Eller konusunda hiçbir kulüpten resmi bir öneri almadıklarını dile getiren Sayitoğlu, ''Fabiano Eller, bu gece Antalya'ya gelecek. Büyük olasılıkla da yarın takımla birlikte antrenmanlara başlayacak'' dedi.

Bu arada, Ayman'ın transferi konusunda tek yetkilinin kulüp başkanı Nuri Albayrak olduğu ve bu transferin her an netlik kazanabileceği kaydedildi.

erdal6167
07.01.2007, 13:07
Evet bencede. Fatih Tekke'ye de iyi para verdiler. Bu sezon kac gol attik?
evet bende kesinlikle katılıyorum, kim bilir o parayla kac tane capulcu getirecekler takıma

bordo_mavi_
07.01.2007, 13:09
Kartal'dan Szymkowiak harekâtıBeşiktaş Trabzonspor'un futbolu bıraktığını açıklayan futbolcusu Szymkowiak'ı renklerine katmak için harekete geçti. Başkan Demirören'le Albayrak bu transferi görüştü...07 Ocak 2007 12:24Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif http://image.haber7.com/haber/48982.jpg
Szymkowiak harekâtı
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, dün gece Trabzonspor'un kamp yaptığı otele giderek bordo-mavili kulübün başkanı Nuri Albayrak'la yemek yedi, takımıyla kopma noktasına gelen Polonyalı futbolcuyu istedi

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, dün gece yemekte bir araya geldiği Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'tan bordo-mavili kulüple yollarını ayırma noktasında olan Miroslav Szymkowiak'ı istedi. Trabzonspor'un kaldığı Adora Otel'deki yemekte gerçekleşen görüşmede Nuri Albayrak, Demirören'in bu teklifine olumlu yaklaşmasına rağmen transfer pazarlığından sonuç çıkmadı.
Albayrak'ın Polonyalı futbolcuya karşılık İbrahim Akın ile Ali Güneş'i istediği, Demirören'in ise bu öneriye karşı çıktığı öğrenildi.

Yeni teklif
Tarafların önümüzdeki günlerde yeniden bir araya geleceği ve Beşiktaş'ın bu futbolcuyu transfer etmek için bu kez para teklifi ile masaya oturacağı bildirildi. Trabzonspor'da mutsuz olan Miroslav Szymkowiak'ın da Beşiktaş'a gelmeye sıcak baktığı ifade edildi

salihismet
07.01.2007, 13:09
Esrarengiz buluşma http://www.ekolay.net/fanatik/images/trans.gif Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ile Beşiktaş’ın patronu Yıldırım Demirören’in bir araya gelmesi; transfer söylentilerini doruğa çıkardı. 07.01.2007

Beşiktaş Eller ve Szymkowiak’ı istiyor, Trabzonspor’un listesinde ise Ali Güneş var... Dün Antalya’da Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ile Beşiktaş’ın patronu Yıldırım Demirören’in bir araya gelmesi; transfer söylentilerini doruğa çıkardı. Her iki tarafın da ‘gündemde transfer yok’ açıklamalarına karşın akıllarda soru işaretleri kaldı. Yakın ilişki içerisinde bulunan başkanların federasyon cephesinde yaşanan gelişmeleri de değerlendirdiği bildirildi.

///

Eyvah yine bize oyun oynayacak bu bjk

Her oyuna müsait olan yöneticiler icin niye korkuyorsunki, sanki arada sirada dogru i$ler yapiyorlarda bu sefer yanli$ yapacaklar diye üzülüyorsun. Mutlaka bir ihale i$leri vardir. Emin olabilirsin ihale konusunda yanli$lik yapmazlar.

Vkgz
07.01.2007, 13:13
mercelinho bi türlü oturmadı takıma bence gitmesinin pek bi zararı olmaz . zarar etmemek kaydıyla

salihismet
07.01.2007, 13:16
Trabzonspor kanadi kari$mi$, yok istanbul kanadi transfere kar$iymi$, nasil bir yönetim bu karde$im, Trabzonsporu ku$a cevirdiniz be?

mehmets29
07.01.2007, 13:19
mercelinho bi türlü oturmadı takıma bence gitmesinin pek bi zararı olmaz . zarar etmemek kaydıyla

marcelo gidermi.bu parayı ona hangi klüp verir.

trapezus61
07.01.2007, 13:22
Trabzonspor tarihinin en beceriksiz ve en basiretsiz yönetimiyle karşı karşıyayız. Bu adamlar yüzünden cümle aleme rezil olduk. Herkes bizimle kafa buluyor. Ya kardeşim bir adam ya transfer edilir ya da edilmez. Nedir bu rezalet. Bıkmadınız mı Trabzonsporun onuruyla oynamaktan...

Teknik direktör konusunda aynı problemi yaşadık. Daha sonra Musampa... Şimdi de Ayman. Yeter artık...! Düşün artık yakamızdan...Hiçbir ortak noktada buluşmayı beceremeyen adamların aynı yönetimde ne işi var??? Ya başkan??? Senin hiçbir ağırlığın yok mu kardeşim??? Son versene artık şu ağız dalaşlarına....Trabzonsporu mahalle takımından beter hale getirdiniz... Utanmıyor musunuz???

YAVUZ_61
07.01.2007, 13:31
Ziya Digan Marcelinhoyu Serbest Oynatmaya Basladi Idmanlarda Anca Akillandi Bizim Hoca Marcelinho Idmanlarda Gollerini Siralamaya Basladi Takimi Artik O Yonlendiriyor Cok Iyi Calisyor Ben Onun Hertha Berlindeki Futbolunu Ikinci Yarida Sergileyecegine Inaniyorum Cunku Artik Serbest Oynuyor Bu Adam Boyle Asist Ve Gol Atardi Hertha Berlinde Onu Isteyen Istesin Ama Su Gercekki Gondermicekler Onu Takimin Yildizi Daha Ilk Senesi Biraz Sans Verin Marcelinhoya Yattarayla Marcelinho Bu Takimi Goturcekler Ikinci Yarida Hep Destek Tam Destek

Lucreto
07.01.2007, 13:39
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/11110ayman.jpg

İşte Ayman'ın Trabzonspor'a maliyeti

Yönetimin Trabzon kanadının, Ayman’ın bonservisine 800 bin Euro ve kendisine de sezon sonuna kadar 400 bin Euro olmak üzere toplam 1 milyon 250 bin Euro verilecek olmasının sıkıntısını yaşadığı belirtildi.

Hadi iki sayıyı akıldan toplayamıyorlar, bu adamların hesap makinesi de mi yok.
Neresine inanalım bu haberin.

pReN@_61
07.01.2007, 13:49
hala resmi imza atılmadı....bi sakatlık çıkacak gibi

Ömer SEVİNÇ
07.01.2007, 13:54
Ziya Digan Marcelinhoyu Serbest Oynatmaya Basladi Idmanlarda Anca Akillandi Bizim Hoca Marcelinho Idmanlarda Gollerini Siralamaya Basladi Takimi Artik O Yonlendiriyor Cok Iyi Calisyor Ben Onun Hertha Berlindeki Futbolunu Ikinci Yarida Sergileyecegine Inaniyorum Cunku Artik Serbest Oynuyor Bu Adam Boyle Asist Ve Gol Atardi Hertha Berlinde Onu Isteyen Istesin Ama Su Gercekki Gondermicekler Onu Takimin Yildizi Daha Ilk Senesi Biraz Sans Verin Marcelinhoya Yattarayla Marcelinho Bu Takimi Goturcekler Ikinci Yarida Hep Destek Tam Destek

Kardeşim sen Ziya Doğan'ın Marcelinho'yu serbest oynatacağını düşünüyor musun gerçekten? Yok antremanda serbest denemiş falan. Onlar sadece gazste uydurması.

28TS61
07.01.2007, 14:21
ALMAN 1.LIG TAKIMLARINDAN VFL WOLFSBURG MARCELINHO´NUN PESINDE

KAYNAK:
http://www.sport1.de/de/apps/news/news-meldung/news_739711.html

http://www.transfermarkt.de/de/news/14896/06012007_2137/news/anzeigen.html

bordolumavi61
07.01.2007, 14:32
Eller Antalya yolcusuBrezilya'nın İnternacional takımında kiralık olarak forma giyen ve sözleşmesi sona eren Trabzonsporlu Fabiano Eller, Trabzon'a geldi. Eller'in kamp için Bellek'e gideceği belirtildi...07 Ocak 2007 13:37Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif http://image.haber7.com/haber/49555.jpg
Trabzon Eller'e kavuştu
Brezilya'nın İnternacional takımında kiralık olarak forma giyen ve sözleşmesi sona eren Trabzonsporlu Fabiano Eller, Trabzon'a geldi.

Eşi ve menajeriyle birlikte dün gece Trabzon'a gelen bordo-mavili futbolcunun bu akşam bordo-mavili takımın kamp yaptığı Antalya'ya gideceği açıklandı.

Kulüp Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fabiano Eller'in Trabzonspor'un sözleşmeli oyuncusu olduğunu ve bu konuda futbolcuyla bir görüşme yapmaya gerek olmadığını kaydetti.

Fabiano Eller konusunda hiçbir kulüpten resmi bir öneri almadıklarını dile getiren Sayitoğlu, ''Fabiano Eller, bu gece Antalya'ya gelecek. Büyük olasılıkla da yarın takımla birlikte antrenmanlara başlayacak'' dedi.

Bu arada, Ayman'ın transferi konusunda tek yetkilinin kulüp başkanı Nuri Albayrak olduğu ve bu transferin her an netlik kazanabileceği kaydedildi.

AA

Semih GÜL
07.01.2007, 14:32
ALMAN 1.LIG TAKIMLARINDAN VFL WOLFSBURG MARCELINHO´NUN PESINDE

KAYNAK:
http://www.sport1.de/de/apps/news/news-meldung/news_739711.html

http://www.transfermarkt.de/de/news/14896/06012007_2137/news/anzeigen.html

Alsınlar vallahii...

Berk Eren
07.01.2007, 15:50
marcelınho ıkıncı yarıda gercek yuzunu gosterecek ve onu elestırenlere en ıyı cevabı verecek..marceyı satmak mı?bidaha bu karıyerde oyuncu almamız zor,helede bu yonetımle..marceyı bıle begenmıyoruz artık..vahıd hocanın sozlerı aklıma gelıyor...

champions
07.01.2007, 15:53
marcelınho ıkıncı yarıda gercek yuzunu gosterecek ve onu elestırenlere en ıyı cevabı verecek..marceyı satmak mı?bidaha bu karıyerde oyuncu almamız zor,helede bu yonetımle..marceyı bıle begenmıyoruz artık..vahıd hocanın sozlerı aklıma gelıyor...

bu kariyerde bi daha oyuncu alamayacağımıza katılıyorum marcenin normal oyununu oynaması takıma çok şey katar ben pek umutlu değilim ama ...inşaallah görürüz o günleride:)

Berk Eren
07.01.2007, 15:56
bu kariyerde bi daha oyuncu alamayacağımıza katılıyorum marcenin normal oyununu oynaması takıma çok şey katar ben pek umutlu değilim ama ...inşaallah görürüz o günleride:)

"MARCEL’E ALKIŞ VAR"
Trabzonspor’un büyük umutlarla transfer ettiği ancak ilk yarıda beklentilerden çok uzak bir görüntü veren Brezilyalı futbolcu Marcelinho, Antalya kampındaki çalışma temposuyla herkesi kendine hayran bıraktı. Bu futbolcunun istekli, arzulu ve lider özelliklerini gören Menajer Necmi Perekli de hayranlığını gizleyemedi. Perekli’nin Marcelinho ile özel bir görüşme yaparak, "Seni kutluyorum. Çok iyi çalışıyorsun. Bu çalışma temponu sonuna kadar sürdürmeni bekliyorum. Ve lig maçlarında da aynı başarılı grafiğini sürdürmeni istiyorum. Bunu tüm Trabzon senden bekliyor" dediği kaydedildi.

Kendimi Göstermem Gerekir

Marcelinho’nun da Perekli’ye teşekkür ettikten sonra, "Benden gerçekten büyük beklentilerin olduğunu biliyorum. İlk yarıda da çeşitli nedenlerle başarılı olamadım. Türkiye’ye gelip sıradan bir oyuncuymuşum gibi görülmemden rahatsızım. İkinci yarıda Brezilya ve Almanya’daki kimliğimle sahada olmak istiyorum. Sizlerin bu övgülerine layik futbol oynayacağım" şeklinde yanıt verdiği kaydedildi. Marcelinho’nun Almanya’da sorunlu oyuncu olarak kabul edilmesine karşın Trabzonspor’da sadece bir kez formayı yere atması krizi çıkarmış olması da önemli bir gelişme olarak kabul edildi.

kaynak:gunebakıs..

champıons;ıkıncı yarı dıleklerımız ve temenlılerımız gerceklesecek bu konuda inşallah..bıde sol kanada hapıs edılmese bu adam..
herneyse eger kampdan gelen haberler dogruysa ıkıncı yarı marce,musampa,yattara show ızleyecez..tabı ucu bır arada olursa!!

bordolumavi61
07.01.2007, 16:02
marce yattara musampa üçü bir arada oynayamaz keşke oynayabilse yani ziyanın sisteminde oynayamaz

marce yi sola aldıgına göre musampa oynayamaz yattara sagda oynar

ama aslında marce forvet arkasından musampa soldan yattara sagdan bindiricek işte ozaman süper olurdu

bu üç futbolcunun performansları çok yüksek olursa ozaman üçüni bir arada oynatır

Emre7
07.01.2007, 16:21
marce yattara musampa üçü bir arada oynayamaz keşke oynayabilse yani ziyanın sisteminde oynayamaz

marce yi sola aldıgına göre musampa oynayamaz yattara sagda oynar

ama aslında marce forvet arkasından musampa soldan yattara sagdan bindiricek işte ozaman süper olurdu

bu üç futbolcunun performansları çok yüksek olursa ozaman üçüni bir arada oynatır

basit bi soru gökdeniz nerde oynayacak ...

düşünemiyom solda musampa sağda yattara ortada marce ile gökdeniz ileri ersen veya umut ....de onlara kim top getirecek ?

Adem Erdoğan
07.01.2007, 16:24
Hadi iki sayıyı akıldan toplayamıyorlar, bu adamların hesap makinesi de mi yok.
Neresine inanalım bu haberin.

50binde bahşiş

Mustafa Mahmutoğlu
07.01.2007, 16:26
yattara geldi artık musampayı oynatmıcak yine şaban hüseyin çimşir i oynatacak..

eren_61
07.01.2007, 16:32
bizim hazırlık maçını herhangi bir kanal vermiyor mu????bilgisi olan var mı arkadaşlar?

28TS61
07.01.2007, 16:33
bizim hazırlık maçını herhangi bir kanal vermiyor mu????bilgisi olan var mı arkadaşlar?

ne yazikki vermiyorlar benim bildigim kadariyla
cunki biz istanbul takimlarindan degiliz oyuzden

Mustafa Mahmutoğlu
07.01.2007, 16:34
valla bunuda anlamıorum o ezik istanbulların ne özellii war..????!!!!!!!!

28TS61
07.01.2007, 16:40
valla bunuda anlamıorum o ezik istanbulların ne özellii war..????!!!!!!!!

onlar yeri geldiginde 3 buyuk
bazen 4 buyuk oluyorlar

TSelif
07.01.2007, 16:45
"MARCEL’E ALKIŞ VAR"
Trabzonspor’un büyük umutlarla transfer ettiği ancak ilk yarıda beklentilerden çok uzak bir görüntü veren Brezilyalı futbolcu Marcelinho, Antalya kampındaki çalışma temposuyla herkesi kendine hayran bıraktı. Bu futbolcunun istekli, arzulu ve lider özelliklerini gören Menajer Necmi Perekli de hayranlığını gizleyemedi. Perekli’nin Marcelinho ile özel bir görüşme yaparak, "Seni kutluyorum. Çok iyi çalışıyorsun. Bu çalışma temponu sonuna kadar sürdürmeni bekliyorum. Ve lig maçlarında da aynı başarılı grafiğini sürdürmeni istiyorum. Bunu tüm Trabzon senden bekliyor" dediği kaydedildi.
!!

Nedense hep hazırlık kamplarında fırtınalar estiriyoruz :mad: :mad:

Ömer SEVİNÇ
07.01.2007, 16:45
Türkiye’ye gelip sıradan bir oyuncuymuşum gibi görülmemden rahatsızım.

Bu lafı çok hoşuma gitti...

BDiler61
07.01.2007, 16:51
marcelinho inşallah daha iyi olacak

Travelair
07.01.2007, 17:03
Yüz akımız Aynur’a para ödülü takdim edildi
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/050107aynura.jpgKulübümüzün Dünya Şampiyonu sporcusu Aynur Samat’a Trabzonspor Kulübü Ödül Yönetmeliği’ne göre belirlenen para ödülü takdim edildi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Samat’a çekini Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin verdi. 26-27 Ağustos 2006 tarihlerinde Bakü’de düzenlenen Dünya Kupası judo müsabakalarında 52. kg.’da şampiyonluğu elde eden Samat’ın antrenörleri Murat Ak ile Mustafa Birinci de yine ödül yönetmeliğine göre ödüllendirildiler.

Genel Müdür Sinan Zengin, Aynur Samat’ın başarılarının tüm camiayı gururlandırdığını belirterek, “Kulüp olarak başarılı sporcularımızın her zaman arkasında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Aynur’un başarıları hepimizin göğsünü kabartmıştır.

Bundan sonra katılacağı organizasyonlarda da sporcumuzdan aynı dereceleri bekliyoruz” diye konuştu.

Genç sporcumuz ise hedefinin olimpiyatlarda Ay-Yıldızı göndere taşımak olduğunu ve bu yolda yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceğini vurguladı.

BASIN FOTOĞRAFI-1 (http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/050107aynurbasin.jpg)
BASIN FOTOĞRAFI-2 (http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/050107aynurbasin1.jpg)

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/050107aynur1.jpg

05.01.2007 16:14:00

Travelair
07.01.2007, 17:07
Kamp Günlüğü
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp.jpgTakımımız hazırlık maçı öncesi sabah saat 11:00 da otelin bahçesinde ısınma ve esnetme hareketleri yaptı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp3.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp4.jpg

07.01.2007 12:13:00

Sanki bahçe idman için yapılmamış gibi
http://www.trabzonspor.org.tr/images/black.gif

spotreis
07.01.2007, 17:11
Kamp Günlüğü
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp.jpgTakımımız hazırlık maçı öncesi sabah saat 11:00 da otelin bahçesinde ısınma ve esnetme hareketleri yaptı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp3.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/070107kamp4.jpg

07.01.2007 12:13:00

Sanki bahçe idman için yapılmamış gibi
http://www.trabzonspor.org.tr/images/black.gif

su fotograflara bakınca tuylerım dıken dıken oluyor bu farklı bı bag ınsallah yuzumu kara cıkarmazlar ıkıncı yarı buyuk seyler beklıyorum bu takımdan

vatandas61
07.01.2007, 17:33
ne diyelim, insallah iyi calisirlar.
sag da yattara solda musampa, ortada gökdeniz, marcelinho forvette umut ersen. hepsi iyi calisirsa bu kadro tr en iyi kadrosu olabilir.

Erdem Keser
07.01.2007, 17:34
yattara gokdeniz ersen martin umut marcelinho ve musampa turkiyenin tartismasiz en etkili hucum hatti elimizde ama degerlendiremiyoruzz en cokta buna yaniyorum

Salih Kara
07.01.2007, 17:37
hazırlık macının skorundan haberi olan var mı?

Serap
07.01.2007, 17:39
bahçemi yol kenarı mı sahi nasıl bi çalışma alanıdır bu.. :) bekliyoruz sizi herşeye rağmen özlemle..hadi gelin ve sevindirin bizleri artıkkkkkkk...

BDiler61
07.01.2007, 17:43
hazırlık macının skorundan haberi olan var mı?

bende onu soracaktım

of82lu
07.01.2007, 17:48
MArcelinho serbest oynasın musampa solda yattara sağda gökdeniz göbekte(gökdenizle musampa yerde değiştirebilir farketmez rakip sahaya çıkınca titrer zaten sayın ziya bey gör artık bunu bırak artık rakipler bizden korksunnn

Cem Akyüz
07.01.2007, 17:55
evet yav maçtan haberi olan var mı???

Şuayip Aydın
07.01.2007, 17:58
evet ya hazırlık macının sorunu bilen varmı ya