PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Adem Erdoğan
24.12.2006, 16:32
jeferson+musa+keçeli+3milyoneuro ==== 1.5 milyon euro

ii bi pazarlık olur.

fincher
24.12.2006, 16:39
herkes elindeki döküntüleri takasta kullanıp iyi bir adamı almanın derdinde Türk futbolunda.bjk bizden gökdeniz'i istese takasta ali güneşi önerir.gs emre aşıkı,fb de kemali.herkes çok uyanık ya ondan !
iyi kaleci takımın yarısıdır.jeff bize son 2 yılda kaç maç kazandırdı.rüştü fb ye kaç şampiyonlukkazandırdı bi bakmak gerekir.Yönetim becerebiliyorsa Martinez'i rakiplere kaptırmadan,kaç para gerekiyorsa verip almalıdır...

Travelair
24.12.2006, 16:40
jeferson+musa+keçeli+3milyoneuro ==== 1.5 milyon euro

ii bi pazarlık olur.

:) Bu iyiydi. İlk önce gözlerini korkuturuz diyorsun yani :)

Adem Erdoğan
24.12.2006, 16:42
:) Bu iyiydi. İlk önce gözlerini korkuturuz diyorsun yani :)

yanlış anladın.daha açık bi şekilde yazayım.

jeferson+musa+keçeli = -1.5 milyon euro.

sbay
24.12.2006, 16:44
"Siyasetçi futbola müdahele etmek istemez"

Bayındırlık ve İskan Bakanı, Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Faruk Nafiz Özak, TFF'nin olağanüstü genel kurula götürülmesi tartışmalarıyla ilgili olarak, siyasetçilerin futbola müdahale etmek istemeyeceğini belirterek, kulüplerin bu konuda en sağlıklı kararı kendilerinin alacaklarına inandığını söyledi.

24 Aralık 2006, 12:04

Gazi Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Akçaabat Sebatspor Birlik ve Dayanışma Gecesi'ne katılan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, çıkışta gazetecilerin TFF'nin olağanüstü genel kurula götürülmesi tartışmalarıyla ilgili olarak sorularını cevapladı. Bakan Özak, Türk Futbolu'nda bir arayışın olduğunu ifade ederek, "Bakan Şahin ve Haluk Ulusoy'un açıklamalarını gazetelerden takip ediyorum. Bir arayış var. Belki bir genel kurul olacak. Futbol kulüplerimizin federasonudur. Bu yüzden, futbol kulüplerimiz en sağlıklı kararı vereceklerdir diye düşünüyorum" diye konuştu.

TFF Başkanı Haluk Ulusoy'un hakkında açılan davalarla ilgili bir sonuca ulaşılmadığını belirten Bakan Özak, ortada bir delil olmadan kimse hakkında konuşulmaması gerektiğini kaydetti. Siyasetçilerin futbola müdahale etmek istemeyeceklerinin altını çizen Bakan Özak, konuyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdogan'ın da gerekli açıklamaları yaptığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sporda demokrasiyi getiren de, bu şini sağlıklı yürümesini isteyen de siyasetçiler. Hiçbir siyasetçi futbola müdahale etmek istemez. Sayın Başbakanımız bu konulara bizim girmememiz gerektiğini söyledi. Sayın Başbakan, kimin Futbol Federasyonu Başkanı olabileceğine dair 'şu olur, şu olmaz' diye bir ifade kullanıp kullanmadığını bilmiyorum. Zaten kimin başkan adayı olabileceği belli. Kimin başkan adayı olacağı ya da olamayacağı yasal olarak açık durumda. Sayın Başbakan, bir sporsever, bir futbolsever olarak, Türk Futbolu'nun yukarılara çıkmasını ve çıtayı yükseltmek istiyor. Bu konuda yasal ve finansman olarak kulüplerimize her türlü yardımı yapmaya çalışıyoruz."

gerçekefsane
24.12.2006, 16:47
Mustafayı verdik celoya kaldık :(

FANATIK61
24.12.2006, 16:54
Nedense her sene biz 2-3 Futbolcu verip karsiliginda 1 Futbolcu aliyoruz.

Örnek: Gecen sezon Malatyaspor'a Volkan ve Emrah'i verdik, karsiliginda Bilal ile anlastik oda Fatih/Gökdeniz olaylari yüzünden ara transferde gelmek istemedi. Simdi Ankaraspor'da oynuyor ne oldu bizim Emrah/Volkan = Bilal takasi ???

Sakaryada Erdinc ve Ergin oynuyor bizden. Bunlarin ikisi yerine alsinlar iste Martinez'i bu kadar zormu yaniiii...

gerçekefsane
24.12.2006, 16:57
ayman hangi statüde oynuyor:( sözleşmesi sezon sonu bitiyor :eek:

Adem Erdoğan
24.12.2006, 17:00
@FANATİK61

Kıymete bindi şoparlar.fb gs istese alırlar 2 tane takoz onlardan sonra ver gitsin.

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 17:08
bana da martinez haberi giç inandırıcı gelmedi 3 futbolcu + 3 milyon euro nedemektir 6 milyon euro gibi bi para demek bu dünyanın en pahalı kalecisi olur çıkar bu fiyatla böle bişe olabilirmi yuh artık

hüseyin1975
24.12.2006, 17:25
bana da martinez haberi giç inandırıcı gelmedi 3 futbolcu + 3 milyon euro nedemektir 6 milyon euro gibi bi para demek bu dünyanın en pahalı kalecisi olur çıkar bu fiyatla böle bişe olabilirmi yuh artık

dünyanin sayili kalecilerini alabilmek icin 6 milyon yetmez! hadi 6 milyona alsana buffonu :D

Adem Erdoğan
24.12.2006, 17:29
bu martinez in memleketi neresiydi yaa.

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 17:32
galiba doru bu haber kanald spor da demiş martinez TRABZONSPOR da die sakaryaspor sitesindede herkes kesin gözüyle bakıyor transfere ama yinede bu fiyata almak bi başarı deil martinez i bukadar fırsatı sunan herkes alabilirdi matinezi i hayırlı olur inşallah ne bileim
martinez çok mükemmel bi kalecimi ona emin deilim aşırı medyatik olduu için çok mükmmmelmiş imajı verior olabilir kaleden kaleye attı gol onu zirveye taşıdı
dediim gibi hayırlı olsun inşallah

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 17:36
bu martinez in memleketi neresiydi yaa.

kolombiyalı dır kendisi

Adem Erdoğan
24.12.2006, 17:37
alacaklar sa hemen alsınlar kaç paraysa.Yine geldi gitti yan yatttı çamura battı muhabbetine dönmesin transfer sezonu.

Adem Erdoğan
24.12.2006, 17:39
kolombiyalı dır kendisi

Kolombiyadan sağlam kaleciler çıkar bildiğim kadarıyla.Ama sonra bu şopar bizimkileri ota .oka alıştırmasın.

Emre7
24.12.2006, 17:41
kolombiyalı dır kendisi

çok fazla para ve de çok fazla oyuncu veriyoruz bu adamlar boş değil önce yaptıkları ve bize geliş paraları var 3 milyon ne ya saçma buluyorum kaleciyi tanımıyorum tanımıyor derken maçlarını izlemedim demek istedim bana kalırsa çok veriyoruz

Emre7
24.12.2006, 17:42
alacaklar sa hemen alsınlar kaç paraysa.Yine geldi gitti yan yatttı çamura battı muhabbetine dönmesin transfer sezonu.

takımla hemen çalışmalara başlasın olacaksadaa dediğin gibi

Salih61
24.12.2006, 17:49
Arkadaslar adam daha imza atmadı biraz sakin olalım ya hemen de gaza geliyoz bakalım herifçeoglu bir imza atsın Formayı bir öpsün kaleye geçsin ondan sonra

canim TS
24.12.2006, 17:52
Arkadaslar adam daha imza atmadı biraz sakin olalım ya hemen de gaza geliyoz bakalım herifçeoglu bir imza atsın Formayı bir öpsün kaleye geçsin ondan sonra

bencede bir imza atsin ondan sonra bakalim neler oluyor

Enes Berfin
24.12.2006, 17:53
kimse jefferson musa ve mustafa'yı beğenmiyor.başka takımda olsalar burda yazanların çoğu üçüne 1 m euro vermez.ama iş başka takıma vermeye gelince bu adamlar birden değerleniyor gözümüzde.bende bunu anlamıyorum.o kadar iyiyseler kalsınlar takımda.bunlarla lig 13.süyüz işte.
kırk yılın başı yönetim doğru bir transferin peşine düşmüş.yok 500 yetermiş,yok sezon sonu bedava alırmışız falan filan.adamı fenere veya bjk'ye kaptırırsak çok ah vah ederiz ama iş işten geçer.3 m çok geliyor herkeze,sonra da yönetimi transfere para ayırmıyor diye eleştiriyorsunuz.Allah aşkına siz ne istiyorsunuz?başkanın biraz para harcayarak iyi transfer yapmasını mı,yoksa Trabzonspor'un sokağa atacak parası yoktur zihniyetiyle tırt topçuları almasını mı?

Sakaryada oturduguna göre seninde sakaryasporlu taraftarlardan hic farkli bi düsüncen yok, martinez sence cok ünlü bi kalecimi? veya daha önce duyulmus bi kalecimi? kötü kaleci demiyorum bu sezon cok iyi kalecilik yapti diyebilirim hatta iyilikten ötesi mükemmeldi süperligin en iyi kalecisi bana göre.

Ama asil abartiyor olan kisi sensin, yarim sezon bi kaleci parliyorsa sence onun degeri 3 milyon ve üstüne 3 oyuncu verilebilirmi konustuklarin bana cok ama cok sacma geliyor,bu kalecinin degerini ölcer olursak 1milyondan yukari degeri olmaz, biraz mantikli düsün ondan sonra yorumunu yap.

Ben olsam bu martinez veya baska bir kaleci almam jefferson iyi bir kalecidir bazi maclarda büyük veya kücük hatalar yapmis olabilir, ama eger kalirsa takimda, cok dahah iyi ve bu hatalari yapmayacagina inaniyorum.

bordoomavii
24.12.2006, 18:15
3 futbolcu + 3 milyon dolar bence çok iyi.

martinezi izleyenler konuşsun. kendisi gerçekten iyi kaleci.

verilen 3 milyon dolara gelince. zaten 3 oyuncu veriyoruz. bu 3 oyuncu kesinlikle işimize yaramayan isimler olucağı kesin. satmaya kalksan yüksek para verilmiyeceğide kesin. bu üç oyuncuyu en iyi yol takas ile elden çıkartmak olur. zaten üç oyuncunun bizden senelik aldığı ücretlerde nerden bakılırsa bakılsın en az 1 1,5 milyon dolardır. Yani oyunculara hemde sana faydası olmayan oyunculara verilicek olan trilyonları sağlam bir kaleci almak için vermek bence çok mantıklı.

Ayrıca hala jefferson kaliteli kalecidir, ilerde daha iyi olucak diyenleri gördükce gülüyorum. Trabzonspor çocuk yetiştirme kurumu değildir. Başka bölgeler tamamda kaleci konusunda yok yetişicek yok bazı maçlarda çok iyi lafları çok saçma. Benim için jeffersonun tuttuğu topların hiç önemi yopk. Bir kalecinin görevi zaten top kurtarmaktır. beni alakadar eden onun yediği o saçma sapan gollerdir.

Hekimoğlu
24.12.2006, 18:47
yok mu bir transfer haberi ya.gene uykusuz geceler mi yoksa?

Dursun Kaplan
24.12.2006, 19:23
devre arası bişeler yapcaz diyen yönetim hala UYUYO ...

UYUYUN BİZE FUTBOLCU KALIRSA ALIRSINIZ !!

Tansu Onur Erdoğan
24.12.2006, 19:32
kusura bakmayında bu doğruysa iyi bi kazık yiyoruz haa keceli ve musa süper oyuncu diye düsündüğü m anlasılmasın

jefferson a üzülüyorum arkasından cok ağlicaz biz bu adamın cefasını cektik sefasını sakarya sürer görün bakın

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 19:35
Kolombiyadan sağlam kaleciler çıkar bildiğim kadarıyla.Ama sonra bu şopar bizimkileri ota .oka alıştırmasın.

cordoba ve mondragon 2 side mükemmel kaleci ama milli takımda martinez oynuyor diğerleri onun yedeği :D :tsbayrak:
:yattara:

Ömer SEVİNÇ
24.12.2006, 19:39
cordoba ve mondragon 2 side mükemmel kaleci ama milli takımda martinez oynuyor diğerleri onun yedeği :D :tsbayrak:
:yattara:

Bence bunun nedeni onun mükemmelliği değil. Her ülkede bizim gibi 38 yaşına gelmiş adamlar milli takımda oynamıyor. Gençlerin önünü açıyorlar.

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 19:45
kolombiyada ne düşünür bunu yaa geçen seneye kadar mondragon du işte bide bizde böle dedin gibi bi adam yok karıştırıyosun sanırım en yaşlı hakan şükür dür oda okadar değil

sbay
24.12.2006, 19:49
ali bilgin'in az önce lig tv de röportajı vardı...kendisi trabzonsporu tutuyomuş....aileside trabzonluymuş....bu adamı galatsaray ve beşiktaş istiyodu bildiğim kadarıyla

Adem Erdoğan
24.12.2006, 19:50
ali bilgin kim yaw.

Ömer SEVİNÇ
24.12.2006, 19:51
kolombiyada ne düşünür bunu yaa geçen seneye kadar mondragon du işte bide bizde böle dedin gibi bi adam yok karıştırıyosun sanırım en yaşlı hakan şükür dür oda okadar değil

Niye düşünmesin? Kolombiya ülke değil mi? Daha geçen Mondragon açıkladı gençlerin önünü açmak için milli takımı bıraktım diye. Cordoba ondan daha önce bırakmıştı zaten.
Yani şuan Martinez'in arkasında ne Mondragon var ne Cordoba. Dolayısıyla onlardan daha iyi demek doğru olmaz bence...

Özge
24.12.2006, 19:51
Antalyaspor da oynuyor

Mehmet Fırat
24.12.2006, 19:56
“En büyük Türk Atatürk“

Fenerbahçeli Mehmet Aurelio, eşinin ve kendisinin uzun zamandır Türkçe dersleri aldığını söyleyerek, "Trabzon'a geldiğimde öğrendiğim tek Türkçe cümle 'En büyük Türk Atatürk olmuştu" dedi.

Tatilini geçirdiği memleketi Brezilya'da öğretmeni tarafından verilen Türkçe ödevlerini yapmaya devam eden Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Aurelio, R'leri rahatlıkla söyleyen Brezilyalı bir Türk olmaktan gurur duyduğunu açıkladı.

ligtv.com.tr...

bu adam da her fırsatta trabzona laf konduruyor.ancak unutmamalıki türkiyede ünlü olmasını trabzona borçludur...:tr: :ata:

Abdallı61
24.12.2006, 20:04
noldu almışlarmı martinezi musayı keçeliyi verin gitsin bari bir işe yarasınlar hatta fırsat varken ahmet şahinide göndersinler ama sadece kaleciyle olmaz orta sahaya bizi ateşleyecek birini getirsinlder keitayı alsınlar birde şu belleti diye biri var bize faydası dokunabilir onuda alsınlar szmekle takas ederük

sbay
24.12.2006, 20:05
ali bilgin kim yaw.

antalyasporda oynuyo hiç duymadınmı.bu sene bjk ve gs nin peşinde koştuğu adam....hatta bizim içinde haberleri çıktı...ne kadar doğru bilemem

Hüseyin Çümen
“En büyük Türk Atatürk“

Fenerbahçeli Mehmet Aurelio, eşinin ve kendisinin uzun zamandır Türkçe dersleri aldığını söyleyerek, "Trabzon'a geldiğimde öğrendiğim tek Türkçe cümle 'En büyük Türk Atatürk olmuştu" dedi.

Tatilini geçirdiği memleketi Brezilya'da öğretmeni tarafından verilen Türkçe ödevlerini yapmaya devam eden Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Aurelio, R'leri rahatlıkla söyleyen Brezilyalı bir Türk olmaktan gurur duyduğunu açıkladı.

ligtv.com.tr...

bu adam da her fırsatta trabzona laf konduruyor.ancak unutmamalıki türkiyede ünlü olmasını trabzona borçludur...:tr: :ata:
aurelio trabzon öpsün tüm brezilyadaki yakınlarını bizi azına alıp ta kirletme yeter artık

miragef
Transfer Ne Zaman BaŞlayacak

Adem Erdoğan
24.12.2006, 20:07
antalyasporda oynuyo hiç duymadınmı.bu sene bjk ve gs nin peşinde koştuğu adam....hatta bizim içinde haberleri çıktı...ne kadar doğru bilemem

gereksiz bi futbolcuymuş demekki.

Ömer SEVİNÇ
24.12.2006, 20:11
noldu almışlarmı martinezi musayı keçeliyi verin gitsin bari bir işe yarasınlar hatta fırsat varken ahmet şahinide göndersinler ama sadece kaleciyle olmaz orta sahaya bizi ateşleyecek birini getirsinlder keitayı alsınlar birde şu belleti diye biri var bize faydası dokunabilir onuda alsınlar szmekle takas ederük

Barcelona da hemen verir bize Belletti'yi. Szymek'i bekliyorlardı dört gözle zaten:D

Gürkan
24.12.2006, 20:21
“En büyük Türk Atatürk“

ligtv.com.tr...

tek demedi ilk dedi.

ilk öğrendiğim dedi.

mkmsas
24.12.2006, 20:22

hazır belletti yi almışken musampayı verip ronaldinhoyu alsak o da verimli olur mu acaba?

Erol Karadeniz
24.12.2006, 20:25
trabzona iyi bir kaleci gerektiği bi gerçek ama ilk öncelikli sorun degil kendi içindeki sorunlar yaşananlar.tempo tv de bi yorumcunun musampa nın niçin oynamadıgı veya oynatlmadıgı ile ilgili söylediklerini izleyen var mı?

Mehmet Fırat
24.12.2006, 20:28
tek demedi ilk dedi.

ilk öğrendiğim dedi.

ben haberi direk kopyala-yapıştır yaptım..yani üzerinde hiç oynamadım..ve orda tek yazıyordu...:tr:

bordoylamavi
24.12.2006, 20:32
sanki en büyük sorunumuz kaleciymiş gibi hareket ediliyor orta saha yok gol pası yok savunma yok o yüzden gol yiyoruz. sanki acaip süper oynuyoruz maçları goller atıyoruz savunma mükemmel orta saha inanımlaz paslar veriyor da jefferson un yüzünden yeniliyormuşuz gibi

AYYILDIZ
24.12.2006, 20:40
Martinez imza atmadan inanmamak lazım bizim yönetim zamanında kimleri alıyoduda son anda olmadı.

Bahtiyar
24.12.2006, 20:44
trabzona iyi bir kaleci gerektiği bi gerçek ama ilk öncelikli sorun degil kendi içindeki sorunlar yaşananlar.tempo tv de bi yorumcunun musampa nın niçin oynamadıgı veya oynatlmadıgı ile ilgili söylediklerini izleyen var mı?

izlemedim biraz bilgi verirsen seviniriz.

Abdallı61
24.12.2006, 20:45
haçan almişlarmuuu almamişlarmuu ha oni deyin bağa

h@msi61
24.12.2006, 20:47
gereksiz bi futbolcuymuş demekki.

Ali Bilgin geleceğin yıldızlarından biridir, sağ kanatta oynuyor, Trabzonspor-Anyalyaspor maçında karşısında oynayan Mustafa Keçeliyi ilk yarı sonunda duşa gönderdi, Keçelinin onu durdurabildiği pozisyonlar yakalayıp düşürdükleriydi. 2. yarı sol beke geçen Hasanı da perişan etti, Hasana sarıyı göstertti, oyundan attırmadan Hasan oyundan alındı.
genç, gelecek vadeden ve Trabzonsporlu bi oyuncu, bu sebeple bizim yönetimin alıcağını zannetmiyorum...

vse61
24.12.2006, 21:04
Tatangalar.com'da Martinez Trabzon'a gitme diye konu war...Ama 3 topçu artı 3 milyon çok bence...

Gürkan
24.12.2006, 21:18
ben haberi direk kopyala-yapıştır yaptım..yani üzerinde hiç oynamadım..ve orda tek yazıyordu...:tr:

ben lig tv de izledim.

Gürkan
24.12.2006, 21:19
Ali Bilgin geleceğin yıldızlarından biridir, sağ kanatta oynuyor, Trabzonspor-Anyalyaspor maçında karşısında oynayan Mustafa Keçeliyi ilk yarı sonunda duşa gönderdi, Keçelinin onu durdurabildiği pozisyonlar yakalayıp düşürdükleriydi. 2. yarı sol beke geçen Hasanı da perişan etti, Hasana sarıyı göstertti, oyundan attırmadan Hasan oyundan alındı.
genç, gelecek vadeden ve Trabzonsporlu bi oyuncu, bu sebeple bizim yönetimin alıcağını zannetmiyorum...

Trabzonlu mu Trabzonsporlu mu,bu arada bu ikisi çok karıstırılıyo.

Erdem Keser
24.12.2006, 21:20
babasi ali bilgin icin trabzonsporda oynamasini istiyorum demisti ailesi trabzonlu ve ali bilginin kendiside trabzonsporlu

Enes Berfin
24.12.2006, 21:23
Martinez trabzona transfer edilecek gelecek, bunlar gercek disi olan haberler yani dogru olsa bile bu transfer gerceklesmiyecek.

Adem Erdoğan
24.12.2006, 21:23
ali bilgin deyip duruyoruzda peki transfer için herhangi bi girişim varmı acaba.

HALİT KARAKAŞ
24.12.2006, 21:24
:tsbayrak: :tsmeşale: :dansmuz: ArkadaŞlar,eskİye RaĞbet Olsa Bİt Pazarina Nur YaĞardi,,,,anlayana,,,,,

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 21:48
sanki en büyük sorunumuz kaleciymiş gibi hareket ediliyor orta saha yok gol pası yok savunma yok o yüzden gol yiyoruz. sanki acaip süper oynuyoruz maçları goller atıyoruz savunma mükemmel orta saha inanımlaz paslar veriyor da jefferson un yüzünden yeniliyormuşuz gibi

orta sahamız kusra bakmada gerçekten çok iyi onlarıu oyantamayan a bakacaksın marcelinho yattara gökdeniz musampa bu orta sahaya kötü denebilirmi yoksa bu orta saha türkiyenin en iyi orta sahası ama en kötü olmaya birileri tarafından mahkum ediliyormu denmeli bizim sorunumuz defans kaleci teknik direktör
kaleci büyük sorun değil diyosunda her maça yenik başladık nerdeyse jeff sayesinde bursa maçını kendisi teslim etti resmen bukadar basit gol yenirmi yedğimiz gollerin yarısının mimarı jeff tir

bordoomavii
24.12.2006, 22:16
martinez büyük ihtimalle bitti galiba. sakarya foruma baktım bütün mesajları okudum yorum yazan herkesin kaynakları güvendiği biri. sakaryalılar resmen ağlıyor adamın satılmasına. 3 topçu + 3 milyon dolar yada euro çok iyi. zaten 3 oyuncunun bizden aldığı ücret 1 1,5 milyon dolardan aşşağı değildir. bu fiyata güzel bir takas olucak. hemde çook güzel.

pReN@_61
24.12.2006, 22:18
martinez büyük ihtimalle bitti galiba. sakarya foruma baktım bütün mesajları okudum yorum yazan herkesin kaynakları güvendiği biri. sakaryalılar resmen ağlıyor adamın satılmasına. 3 topçu + 3 milyon dolar yada euro çok iyi. zaten 3 oyuncunun bizden aldığı ücret 1 1,5 milyon dolardan aşşağı değildir. bu fiyata güzel bir takas olucak. hemde çook güzel.

hayırlı olsn....

h@msi61
24.12.2006, 22:25
valla tatangalar sitelerinde martinez bizim için Trabzona gitme, martinez için yürüyüş gibi başlıklar açmışlar. demekki durum bizim sandığımızdan daha öte. zaten eğer musa+keçeli+jeferson+3 milyon euro gibi bir teklif varsa ortada küme düşmemeye oynıyan bir takım buna balıklama atlıyacaktır.

aytex
24.12.2006, 22:27
Aynen başlıkta yazdığım gibidir arkadaşlar... Trabzonspor Dergisi sayı 23, sayfa 94'de Ali Bilgin ile söyleşi var. Söyleşiyi Almanya temsillcimiz çağlayan Aktürk yapıyor...Trabzon Surmeneli Ali Bilgin'i haber yapiyoruz. Neden mi? O kadar çok mail mesaj geliyor ki onunla ilgili. Ayrıca Çağlayan da övgüyle söz ediyor... Ali Bilgin ne mi diyor? Bir gün Avni Aker'in soyunma odası koridorlarından bordo-mavili formayla sahaya çıkabilecek miyim?

Biz bu haberi yaptığımızda Trabzon'da bize ne demişlerdi bilyor musunuz? Hatır gönül için bu adamları neden haber yapıyorsunuz?

Trabzonspor'un hatrından abi, Trabzonspor'un...

Hüseyin Çümen
24.12.2006, 22:28
habere yalan dien sakaryanın dier elemanları na kaynağı gösterdiklerin de herkes yalan sözünü geri almış
konuyu söleen elemean sakarya da otelde çelışan bi çocuk olaya direk şahit olmuş durum kesin gibi görünüyor da söledii rakam bence yanlış 3 oyuncu +3 milyon euro yalan dır biraz atrrız bişiler

Adem Erdoğan
24.12.2006, 22:30
bence sonunda balon olup patlayacaktır bu haber.Basında alakalı ciddi bi haber göremedim.

bordoomavii
24.12.2006, 22:31
Aynen başlıkta yazdığım gibidir arkadaşlar... Trabzonspor Dergisi sayı 23, sayfa 94'de Ali Bilgin ile söyleşi var. Söyleşiyi Almanya temsillcimiz çağlayan Aktürk yapıyor...Trabzon Surmeneli Ali Bilgin'i haber yapiyoruz. Neden mi? O kadar çok mail mesaj geliyor ki onunla ilgili. Ayrıca Çağlayan da övgüyle söz ediyor... Ali Bilgin ne mi diyor? Bir gün Avni Aker'in soyunma odası koridorlarından bordo-mavili formayla sahaya çıkabilecek miyim?

Biz bu haberi yaptığımızda Trabzon'da bize ne demişlerdi bilyor musunuz? Hatır gönül için bu adamları neden haber yapıyorsunuz?

Trabzonspor'un hatrından abi, Trabzonspor'un...

abi klübümüz ne zaman sağlıklı düşünen kişiler tarafından yönetilmeye başlanırsa buna teknik heyette dahil. O zaman başarı gelicektir. cemleri cartları curtları alan yönetim bu aliyede alsaydı ver kiraya oynasın. sanki milyon dolarlar ödenicekti. Şimdi uğraşırlar almak için.

pReN@_61
24.12.2006, 22:33
bence sonunda balon olup patlayacaktır bu haber.Basında alakalı ciddi bi haber göremedim.

haber asılsız mı acaba

bordoomavii
24.12.2006, 22:33

bütün gazeteler martinez trabzonda diyor, sakaryalılar gerçekten konuda ciddi anlaşmaya şahit olduklarını söylüyorlar. ciddi bir haber arıyorsan imzanın atılmasını bekliyceksin. ali bilginide tanımıyorum falan dedin. son günlerde futboldan uzak kaldın sanırım.

6Şafak Aydın1
24.12.2006, 22:35
Ali Bilgin gibi daha niceleri var burda ......

Adem Erdoğan
24.12.2006, 22:35
bütün gazeteler martinez trabzonda diyor, sakaryalılar gerçekten konuda ciddi anlaşmaya şahit olduklarını söylüyorlar. ciddi bir haber arıyorsan imzanın atılmasını bekliyceksin. ali bilginide tanımıyorum falan dedin. son günlerde futboldan uzak kaldın sanırım.

sanırım biraz öyle.

pReN@_61
24.12.2006, 22:37
hayırlısı olsn....ne diyeliM

AYYILDIZ
24.12.2006, 22:39
İnşallah martinez olur ama imza atılmadan inanmamak lazım.

pReN@_61
24.12.2006, 22:42
İnşallah martinez olur ama imza atılmadan inanmamak lazım.

haklısın , bu kolpa basından herşey beklenir

Adem Erdoğan
24.12.2006, 22:48
resmi sitede henüz bişe yok.Vefat haberleri başsağlığı falan..

6Şafak Aydın1
24.12.2006, 22:49
eee sol kanat ? keceli de yolcu...

pReN@_61
24.12.2006, 22:54
keceli de yolcu...
kaynaK?

..

.

Terzioğlu
24.12.2006, 22:54
eee sol kanat ? keceli de yolcu...

musampa ne güne duruyor

AYYILDIZ
24.12.2006, 22:56

Öle kardeş daha 2 gün önce Trabzon kralını aldı diye duyurmuşlardı o yüzden çok inanmıyorum.

6Şafak Aydın1
musampa ne güne duruyor

musampami marcelinhomu

Terzioğlu
http://www.youtube.com/watch?v=Gd7UFv0DLRs

evet martinez kaleyi korumakla kalmiyor ayni zamanda golde atiyor...videoyu seyredin arkadaslar forvettede sorunumuz kalmadi artik:D :D

TABI GERCEKTEN ALDIYSAK.............

Adem Erdoğan
24.12.2006, 22:57
keçeli gitsin kel musa da gitsin üstüne para verelim.Hesap öle bi hesap oluyo zaten.dida pardon jeff len martinezi takas ediyoruz.keçeli ve musa yıda üstüne 3 milyon euro verip sakaryaya postalıyoruz.

6Şafak Aydın1
24.12.2006, 22:57
kaynaK?

..

.

fotomac....

Terzioğlu
24.12.2006, 22:59
musampami marcelinhomu

eehh ne yapalim artik ziya hoca böyle uygun görüyor adami harcadik resmen...hem musampayi hem marcelinhoyu...marcelinho musampanin yerinde oynadigi icin musampa yedek kaliyor oysaki marcelinhonun gercek yeri iki forvetin arkasi ne garip olay

Adem Erdoğan
24.12.2006, 22:59
fotomac....

kaynak baya sağlammış:D

Recep Çaltepe
24.12.2006, 23:02
kaynak baya sağlammış:D

Fotomaç yazıyorsa doğrudur :D

6Şafak Aydın1
24.12.2006, 23:03
Fotomaç yazıyorsa doğrudur :D

yoo pardon fotospor

Recep Çaltepe
24.12.2006, 23:09
yoo pardon fotospor
Oy oy oy, o daha beter ya :D

Terzioğlu
24.12.2006, 23:19
Sakaryaspor Forumundan Alinti:

Dün gece X Hotel'de öyle bir pazarlık yapıldıki kimsenin ruhu duymadı.
Martinezi Trabzonspor'a kazandırmak için Sakaryaspor Kulübü yöneticileriyle Trabzondan gelen 2. Başkan İbrahim Ethem HACIOSMANOĞLU ile X Hotel'de görüştüler.

Trabzonsporlu yöneticilerin ilk önerisi Martinezin Bonservisi karşılığı ; Jefferson,
Musa Büyük, Mustafa Keçeli + 3 Milyon Euro oldu.

Sakaryaspor Cephesi ise bu teklifi hiç düşünmeden EVET kabul dedi.

Masada bu pazarlıklar konuşulduktan sonra sırayla Sakaryasporlu yöneticiler masadan kalkıyor.
Fakat bu kalkışta el sıkışma olayı yok.

Ömer Kahveci ve arkasından Ayhan Akman otelden ayrıldılar.

Osman Kaya ve adını bilmediğim diğer Sakaryasporlu Yöneticiyle birlikte Trabzonsporlu yöneticiler 1 saat daha oturduktan sonra '' Hayırlı Olsun '' dilekleriyle masadan ayrıldılar.

Kaynak : Melih İlikhan

irfanköse276
24.12.2006, 23:22
o kadar para verdiysek yazık bu kulübün parasına

6Şafak Aydın1
24.12.2006, 23:30

allah allah

Adem Erdoğan
24.12.2006, 23:30

kaleciye verilen paraya yazık olmaz.İyi bir kaleci her zaman iyidir.Kötü bir kaleci ise her zaman sorun oluşturur.

6Şafak Aydın1
24.12.2006, 23:31
kaleciye verilen paraya yazık olmaz.İyi bir kaleci her zaman iyidir.Kötü bir kaleci ise her zaman sorun oluşturur.

heyyyyyt :) ben ne martinezden ne jefften yanayim ama yinede jefften olumlu olur düsünüyorum eger asli varsa

Recep Çaltepe
24.12.2006, 23:33
Para mühim değil hakkaten, şöyle ki: Musa ve Keçeli'den kurtuluyoruz, üstüne bir de kaleci veriyorlar :D :D

6Şafak Aydın1
24.12.2006, 23:35
nedense genel konusmim ama kolombiyalilarda uyum sorunu az oluyo gibi gözüküyo ne hikmetse...

sbay
24.12.2006, 23:37
Trabzon Antalya'da kampa girdi
Turkcell Süper Ligi'nde devre arası hazırlıklarına en erken başlayan takım olan Trabzonspor, Antalya'da kampa girdi.
Belek'teki Gloria Golf Otel futbol sahasında saat 18.00'de ilk antrenmana çıkan bordo mavililer, oldukça soğuk bir havada düz koşu ve egzersiz çalışması yaptı. Teknik Direktör Ziya Doğan, 16 kişilik kadroyla Antalya kampına başladıklarını söyleyerek, diğer futbolcuların da önümüzdeki günlerde kampa dahil olacağını belirtti.

Trabzonspor'un kampa erken gelmesinden dolayı Antalya'da hazırlık maçı yapacak takım bulmakta zorlandığı gözlendi.

6 Ocak'a kadar Antalya'da kampta kalacak olan Trabzonspor'un, 2 hazırlık maçı yapması bekleniyor.

fincher
24.12.2006, 23:47
Sakaryada oturduguna göre seninde sakaryasporlu taraftarlardan hic farkli bi düsüncen yok, martinez sence cok ünlü bi kalecimi? veya daha önce duyulmus bi kalecimi? kötü kaleci demiyorum bu sezon cok iyi kalecilik yapti diyebilirim hatta iyilikten ötesi mükemmeldi süperligin en iyi kalecisi bana göre.

Ama asil abartiyor olan kisi sensin, yarim sezon bi kaleci parliyorsa sence onun degeri 3 milyon ve üstüne 3 oyuncu verilebilirmi konustuklarin bana cok ama cok sacma geliyor,bu kalecinin degerini ölcer olursak 1milyondan yukari degeri olmaz, biraz mantikli düsün ondan sonra yorumunu yap.

Ben olsam bu martinez veya baska bir kaleci almam jefferson iyi bir kalecidir bazi maclarda büyük veya kücük hatalar yapmis olabilir, ama eger kalirsa takimda, cok dahah iyi ve bu hatalari yapmayacagina inaniyorum.
bu adam yarım sezonda parlamadı.gelmeden önce de milli takım kalecisiydi.ayrıca canlı izleyen herkes bu adamın dünya futbolunda çok iyi yerlere geleceğinde hemfikir.ayrıca bazı adamlar birden tavan yapar ki sonra arkasından bakar kalırsın.frank ribery gs ye kaç paraya geldi,şuan değeri kaç para haberin var mı?sen martinez 1 m dan yukarı değeri olmaz ve jeff yeterli diyorsan bişey diyemem ve seni jeff ten dolayı olan ümitvarlığından dolayı kutlarım,sen inanmaya ve beklemeye devam et,belki 35 indan sonra iyi bir kaleci olur.ama Türk ve dünya futbolunda kötü bir kaleciyle(kendisi jefferson olur) iyi bir yerlere gelebilen bir takım yok.96 da ve sonraki yıllarda feneri şampiyon yapan da rüştüdür.vasat kaleciyle takımının başka mevkileri iyi olsa da vasat takım olursun.
yazdıklarım sana saçma gelebilir,ama senin yazdıkların da bana saçma geliyor.objektif olmak gerekir.bu adam bizim kalemizde olsaydı ve x bir kulüp kapımızı çalsaydı sen de dahil burdaki herkes 10 m euro dan kapıyı açardı.imzayı attıktan sonra da ki inşallah atar sen de dahil burda 1 m eder diyen herkes biranda martinez'e fiyat biçemez olacak.bi adam bizde oldumu değeri çok yüksek,başkasında oldumu beş para etmez.bu zihniyet sağlıklı değil.
lafı uzatmaya lüzum yok,bu adam 3 m eder ve alan zarar etmez...

irfanköse276
24.12.2006, 23:55
allah allah

1euro=1,88 ytl :D

gerçekten çok para 5.7 trilyon... takasa verdiğimiz oyuncuların bize maliyetini de eklersek bence çok uçuk bi rakam ortaya çıkıyor

yağız61
25.12.2006, 00:01
eğer doğruysa bu haber.mustafa keçeliyi çok ararız çooookkkkk.kim bilir musa büyüğü bile arayacağız.EVET ALINACAK KALECİ İYİ AMA BU ŞARTLARDA HELE MUSTAFA VERİLECEKSE YAZIKLAR OLSUN BU YÖNETİME.

sbay
25.12.2006, 00:04
Korktuğum yine başıma geldi

Trabzonspor'la lige iyi başlayamadıklarını ifade eden Çağdaş, aynı sıkıntıyı Beşiktaş'ta da yaşadığını hatırlattı. Milli oyuncu, Türkiye Kupası'nda ise favori olduklarını belirtti.

KAMİL ANAHAR
Trabzonspor'un savunmadaki tecrübeli futbolcusu Çağdaş Atan, lige iyi başlayamamanın kendisi için en korktuğu durumlardan biri olduğunu söyledi. Aynı sıkıntıları Beşiktaş'ta da yaşadığını ifade eden Çağdaş, “Kaliteli oyunculardan oluşan bir kadro kuruldu. Ligin favorisi olarak gösterildik ama lige iyi başlayamadık. Daha sonra toparlanmamıza rağmen bunun üstesinden tam olarak gelemedik. Çünkü puan olarak geriye düşmüştük. Trabzonspor'da da aslında takım olarak iyi oynuyor, çok pozisyona giriyoruz. Ancak, yakaladığımız fırsatları gole çeviremiyoruz. Gol sorununu en kısa şekilde halletmeliyiz. Kadromuz bunun için fazlasıyla yeterli” dedi.
GENÇLER YETERSİZ

Çağdaş Atan, Trabzonspor gibi güçlü bir takımın kupada grubundan çıkması gerektiğini belirterek, “Türkiye Kupası'nda oynadığımız 3 maç sonunda 5 puan topladık. İkinci yarı öncesi kendi sahamızda Konyaspor ile yapacağımız son maçı kazanıp 8 puanla kupada bir üst gruba kalmayı arzuluyoruz. Kendi sahamızda iyi konsantre olduğumuz zaman her takımı yenecek güçteyiz. Eğer ikinci yarıda galibiyet serisi yakalayabilirsek Avrupa'ya gidebiliriz. Zaten Avrupa Kupası'na katılmak için Türkiye Kupası'nı kazanmamız yeterli olacak” dedi. Türk futbolunda bir anda yapılacak gençleştirmenin faydalı sonuçlar vermeyeceğinin altını çizen Çağdaş, “Bir takımı fazla gençleştirmenin faydalı olacağına inanmıyorum. Genç oyuncular, deneyimli oyunculara takviye edilebilir. Şu anda gençlerin yüzde 60'a yakını yetersiz” diye konuştu.

Yenişafak

6Şafak Aydın1
25.12.2006, 00:04
1euro=1,88 ytl :D

gerçekten çok para 5.7 trilyon... takasa verdiğimiz oyuncuların bize maliyetini de eklersek bence çok uçuk bi rakam ortaya çıkıyor

bana degil takas politikasi diye bas bas bagiran asbaskana anlativer kardesimbenim

Berk Eren
25.12.2006, 00:16
martıneze musa,jeff,kecelı+3mılyon euro cok..
Ali bilgin de mutlaka transfer edılmelı..

Berk Eren
25.12.2006, 00:16
Henüz 15 yaşında... 1.81 boyunda ve solak... 33 maçta 77 gol attı... Cem Sultan, şimdiden geleceğin süperstarı olarak gösteriliyor.

24.12.2006 19:14
Sarı-Kırmızılı kulübün tarihinde profesyonel sözleşme imzalanan en genç oyuncu Cem Sultan... 15 yaşındaki süper yetenek, gerek tekniği, gerek bitiriciliği, gerekse fizik üstünlüğü ile şimdiden hocalarının bile hayranlığını kazanmış durumda. 1.81 boyundaki Cem, Süper Genç takımda 9 numaralı formayı sırtında taşıyor. Onu canlı izleyenlerin yorumu ortak: En az bir Metin Oktay, bir Tanju Çolak, bir Hakan Şükür kadar büyük golcü olur, adını Avrupa’ya duyurur.

‘Yolun başındayım’

Çıktığı 33 maçta tam 77 kez ağları havalandıran Cem Sultan, özellikle sol ayağını iyi kullanmasıyla biliniyor. Cem, en büyük hayalinin Galatasaray’da A takım forması giymek ve A Milli Takım’a kadar yükselmek olduğunu belirtti. Hocası Recep Yazıcı ise, “Tabii ki eksikleri var. Özel çalıştırıyoruz. 2-3 sene içinde Galatasaray’ın vazgeçilmez golcüsü olacaktır. Kendine güveniyor. Ve sürekli yeteneklerini geliştirmeye çabalıyor'' diye konuştu.

Milliyet

Hüseyin Çümen
25.12.2006, 00:25

kaynak basın deil busefer ama sakaryaspor taraftarları :D
:tsbayrak:

İleli
25.12.2006, 00:50
Sakaryaspor Forumundan Alinti:

Dün gece X Hotel'de öyle bir pazarlık yapıldıki kimsenin ruhu duymadı.
Martinezi Trabzonspor'a kazandırmak için Sakaryaspor Kulübü yöneticileriyle Trabzondan gelen 2. Başkan İbrahim Ethem HACIOSMANOĞLU ile X Hotel'de görüştüler.

Trabzonsporlu yöneticilerin ilk önerisi Martinezin Bonservisi karşılığı ; Jefferson,
Musa Büyük, Mustafa Keçeli + 3 Milyon Euro oldu.

Sakaryaspor Cephesi ise bu teklifi hiç düşünmeden EVET kabul dedi.

Masada bu pazarlıklar konuşulduktan sonra sırayla Sakaryasporlu yöneticiler masadan kalkıyor.
Fakat bu kalkışta el sıkışma olayı yok.

Ömer Kahveci ve arkasından Ayhan Akman otelden ayrıldılar.

Osman Kaya ve adını bilmediğim diğer Sakaryasporlu Yöneticiyle birlikte Trabzonsporlu yöneticiler 1 saat daha oturduktan sonra '' Hayırlı Olsun '' dilekleriyle masadan ayrıldılar.

Kaynak : Melih İlikhan

oldu canim yattara gokdeniz ve stepanovuda sezon sonu verelim :)

Volkan Yavuz
25.12.2006, 02:09
bir alman sayfasinda marcelinhonun manejariyle reportaj yapildi!!

Meanajer Nothdurft:

Marcelinho sürekli internette surf yapiyor!! almanyada hep barlarda gezerdi!

Lazaroniyle iyi anlasiyordu!

Ziya DOgan onu yanis pozisyon da oynatiyor!! SOl kanatta oynayinca arkayada yardim etmesi lazim!

Taraftar cok bekliyor

bonservis 2,5 million euro

malubiyetten sonra meydana gitmek iyi olmaz!

http://www.sport1.de/de/sport/artikel_707774.html

salihismet
25.12.2006, 02:17
Trabzonspor taraftarlarindan bir transfer komitesi kursak, anla$ma $ansimiz yüzde kactir acaba? Bu taraftar Trabzonlu bir cok futbolcuyu o takimdan uzakla$tirdi. Oysa Trabzonspor $ampiyonluklarini yerli futbolcu agirlikli oldugu zamanlar kazandi, bunu kimse inkar edemez,
Eller cok iyi futbolcuymu$, niye gönderdiler? Uyum denen bir$ey var futbolda, bunu herkes biliyor, bize uyum saglayamadigi icin gönderildi.
Musampa neden oynatilmiyor? Cok basit, adam oynayamiyor, önceden iyi futbolcu olmu$olabilir, ama $imdi iyi oynayamiyor.
Ziya Dogan takimi iyi kuramiyormu$, oda dogrudur, cünkü transferleri kendisi yapmadi, bundan önce geldiginde takima birkac transfer yaparak iyi $eyler yapti, 11-12 mac maglup olmadi, devler liginin kapisindan döndü. Adami yarim sezon daha birakalim, bakalim ne yapacak? Olmasa degi$tiririz, nasil olsa Trabzonsporu deneme tahtasina cevirdik.
Anket yapilmi$ % 85 Z.D demi$. $imdi bu % 85 ne diyecek? Pardon, biz yanildik, bunu istemiyoruz, gönderin ba$kasi gelsin. Zaten Trabzonspor 22 senedir yaniliyor. Ben Z. dogani savunmuyorum, zaten onun kadar futboldenda anlamiyorum, eger istikrar istiyorsak onun devam etmesi gerek, yok eger biz macera ariyorsak, devamli birilerini kovalim.
Benim kafamin almadigi bir$ey daha var, maglup olduktan sonra futbolculari ta$layinca bir sonraki macta daha iyi verim mi aliniyor? Dünyada bu $ekilde ba$arili olmu$ takimlar var mi acaba?

6Şafak Aydın1
25.12.2006, 02:52
Bu arada Trabzon'un uzun zamandan beri transfer etmek istediği Sakarya'nın kalecisi Martinez için Yeşil-Siyahlı takım, bu oyuncuya karşılık olarak Ufukhan ve Mustafa Keçeli'yi vermeyi düşünüyor. Trabzonspor'un paylaşılamayan oyuncusu Eller'e ise Beşiktaş'tan sonra Anderleth'in de talip. Belçika ekibinin, Eller için 6,5 milyon Euro teklif ettiği, Trabzon'un ise 8 milyon Euro istediği iddia edildi. İbrahim Şahin, Antalya

http://medya.zaman.com.tr/2006/12/25/ts.jpg

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=477536

hüseyin1975
25.12.2006, 03:21
Bu arada Trabzon'un uzun zamandan beri transfer etmek istediği Sakarya'nın kalecisi Martinez için Yeşil-Siyahlı takım, bu oyuncuya karşılık olarak Ufukhan ve Mustafa Keçeli'yi vermeyi düşünüyor. Trabzonspor'un paylaşılamayan oyuncusu Eller'e ise Beşiktaş'tan sonra Anderleth'in de talip. Belçika ekibinin, Eller için 6,5 milyon Euro teklif ettiği, Trabzon'un ise 8 milyon Euro istediği iddia edildi. İbrahim Şahin, Antalya

http://medya.zaman.com.tr/2006/12/25/ts.jpg

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=477536

Anderlecht den bence serhati alsinlar. iyi bir takas olur. üsünede biraz para alabilirlerse daha iyi olur :D

6Şafak Aydın1
25.12.2006, 03:31
ben martinez icin jeff+keceli+büyük+3milyon euro nun dogru haber olduguna inanmiyorum ....

nesta61
25.12.2006, 06:10
Haddini aşma

TFF Başkanı’nın “vatandaş da erken seçim istiyor” sözlerine Devlet Bakanı sert çıktı: Özerklik Ali kıran baş kesenlik değildir. Hafta sonuna kadar gereken yapılmazsa, yetkimi kullanıp genel kurulu toplayacağım.
25.12.2006

Haluk Ulusoy’un hükümeti hedef alan açıklamalarına Şahin’den tepki geldi…

‘Ulusoy siyasete hazırlanıyor’
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ateş püskürdü... Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy’un, “Bugün sokaktaki vatandaş da, bazı kurumlar da siyasette erken seçim istiyor. O zaman siyasette de bu yapılsın. Haklarında soruşturma açılmış, ama dokunulmazlık zırhına sığınanlar var. Öyleyse onlar da istifa etsin ve erken seçime gidilsin” sözlerine, Şahin büyük tepki gösterdi. Haluk Ulusoy’un, federasyonunu, TBMM ile kıyaslayamayacağını belirten Şahin, “Bu haddini aşmak, kendisini Kaf Dağı’nın üzerinde görmek olur” dedi. TBMM’nin ne zaman seçime gideceğinin ya da götürüleceğinin Anayasa’da belirlendiğini ifade eden Bakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Geri sayım...
“Özerklik Türkiye’de bir sporun gelişmesi için mali ve idari bakımdan kolaylık olsun diye federasyonlara verilmiştir. Özerklik hiçbir zaman Ali kıran baş kesenlik, hatta krallık değildir. Federasyonların birilerinin krallığı olmadığını bu ülkede yetkili kurullar mutlaka göstereceklerdir. Sanırım sayın Ulusoy siyasete hazırlanıyor. Siyasi amaçlarına ulaşmak için de Futbol Federasyonu’ndaki başkanlık sürecini kullanıyor. Takip edin, göreceksiniz sayın Ulusoy siyasete atılacak.” Öte yandan Şahin, Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun bakanlığa verdiği olağanüstü kongrenin çağrılması yönündeki 2 raporla ilgili hafta sonuna kadar gelişme olmaması halinde yetkilerini kullanacağını söyledi.

suna bakk yaa devlet bile EZiK FENERIN ONUNU ACMAK ICIN NELER YAPIYORLAR TURK FUTBOLU SURDA 5 yil sonra icinden cikilmaz bir hale girip avrupa kupalarina bile gidemicezzz ...

sweetrose
25.12.2006, 07:02
Ulusoy siyasete atılıyormuş; büyük lobi oluşturmuş!!! zaten galatasaraydan yeterince üye oy verdi i yeter onar...!

UZLU
25.12.2006, 10:13
Aslan başkan ve yönetim !!!!!!
Sizdeki bu vizyon ve işbilirlik olduğu sürece bizim sırtımız yere gelmez!!!!!

Geçen sene zorla millete sattığımız, sahada rakipleri karşısında nal toplayan, yeteneksiz, yıllarca Trabzonspor'un formasını bedavadan giymiş nerede bir kazma var, sen git onları yeniden bu takıma hesapta kazandırmaya çalış!!!!!! Bu yönetim başta olduğu sürece ne adam gibi transfer, ne başarı ne de rahat nefes alacak bir anımız olur. Artık yorum bile yapmayacağım, bu yönetim varken "o'mu alınacak, bu'mu alınacak, başarı nasıl gelir???" gibi anlamsız sorunların cevaplarını arayan tüm hemşerilerime ve Trabzonspor'lulara sabır diliyor, Allah (c.c.) kurtarsın diyorum, Saygılarımla

coolank
25.12.2006, 10:13
Ve Martinez BİZİM
Jefferson ve Erdinç’i verdik...
Currently 3.75/5 1 2 3 4 5 3.8 puan / 8 oy

Trabzonspor transfer bombasını kaleci Martinez le patlattı. Kaleci arayışlarını son günlerde Martinez üzerinde yoğunlaştıran bordo-mavili takım Sakaryaspor’un başarılı file bekçisini Jefferson ve Erdinç’i vererek renklerine bağladı.Martinez transferi dün bordo-mavili camiada bomba etkisi yarattı. Türkiyenin ilk yarıda en başarılı kalecisi olan Martinez 2 Aralık ta Antalya kampına giderek kafileye dahil olacak.

Martinez kimdir?

Martinez 1982 yılında Colombia’nın Necooli Antiogu kasabasında dünyaya geldi. Luis Martinez. bonservisiyle birlikte Sakaryaspor’a 250.000 dolar gibi çok düşük bir fiyata mal oldu. 1,86 cm boyundaki kaleci Sakaryaspor forması altında çıktığı 15 resmi lig maçında kalesinde 20 gol gördü. Sergilediği performans ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan genç file bekçisi geleceğin en iyi kalecileri arasında gösteriliyor.
Bu haber 210 defa okundu.

ErayAkyüz
25.12.2006, 10:22
Ve Martinez BİZİM

Trabzonspor transfer bombasını kaleci Martinez le patlattı. Kaleci arayışlarını son günlerde Martinez üzerinde yoğunlaştıran bordo-mavili takım Sakaryaspor’un başarılı file bekçisini Jefferson ve Erdinç’i vererek renklerine bağladı.Martinez transferi dün bordo-mavili camiada bomba etkisi yarattı. Türkiyenin ilk yarıda en başarılı kalecisi olan Martinez 2 Aralık ta Antalya kampına giderek kafileye dahil olacak.

Martinez kimdir?

Martinez 1982 yılında Colombia’nın Necooli Antiogu kasabasında dünyaya geldi. Luis Martinez. bonservisiyle birlikte Sakaryaspor’a 250.000 dolar gibi çok düşük bir fiyata mal oldu. 1,86 cm boyundaki kaleci Sakaryaspor forması altında çıktığı 15 resmi lig maçında kalesinde 20 gol gördü. Sergilediği performans ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan genç file bekçisi geleceğin en iyi kalecileri arasında gösteriliyor.

kaynak?:tsbayrak:

champions
25.12.2006, 10:22
kaynak :taka tuka

yaw alemsin ha kim neyi yemiş bi soru sordun bizde cevap verdik bu yemiş anlamına geliyosa bi daha vermeyiz olur biter benim bişeye inandığım yok

ErayAkyüz
25.12.2006, 10:23
kaynak :taka tuka

sende yedin hocam yalan haber buda

demokles
25.12.2006, 10:58
Ve Martinez BİZİM

Martinez kimdir?

Valla bu kaleci alındıysa harika olur ama birde defanstaki sorunları halledebilirsek...

Travelair
25.12.2006, 11:02
Doğan köpürdü
Ziya Doğan, Antalya’daki otelde çalışmalarını sürdürecekleri salonda koşu bandının olmadığını görünce çileden çıktı. Doğan’ın bu durumu yetkililere bildirmesi üzerine, bugün otele 2 adet koşu bandının getirileceği öğrenildi...

///

Bu otel bol yıldızlı değil mi? Spor salonu yok mu? Garip...

A.Gökhan AKIN
25.12.2006, 11:36
arkadaşlar alındımı bilmem ama bakın taka gazetesinde bugün aynen bu satırlar yeralıyor.

kaynak taka gazetesi

Erdinç Dilek
25.12.2006, 11:44
ciddi mi? hadi hayırlısı

Nebiye
25.12.2006, 11:46
Ayyy gerçek mi acaba.:confused: Kesin mi?Resmi sitede okumadıktan sonra inanmıyorum genelde.:confused:
Ama bu habere inanmak istiyorummm.:tsmeşale: :tsmeşale: :tsmeşale:

Harun
25.12.2006, 11:50
Sadece yerel basında geçiyor bu haber.Henüz başka yerde görmedim hiç.İnşallah doğru bir haberdir.

TSelif
25.12.2006, 11:53
Taka gazetesi.Nebiş inanma canım.Yok böyle bişey :(

The Londoner
25.12.2006, 12:02
"Istatistik" icin sayilarla yalan soyleme sanati diyenler vardir. Hani bazen haksiz da degillerdir.

Mesela-Milliyet`in ilk yari raporuna gore-takimin pas yuzdesi en yuksek ve en cok top calan oyuncusu Huseyin Cimsir! Bilin bakalim pas yuzdesi kategorisinde ikinci kim? -Hasan Ucuncu!

Yani istatistikler, Ziya Dogan`in bu oyunculardaki israrini hakli cikariyor (!)

Hatta bu istatistiklere gore takimin gol yuzdesi en yuksek olan oyuncusu Cagdas Atan. 2 kez pozisyona girmis ve ikisini de gole cevirmis. Yani gol yuzdesi % 100. Alin size ikinci yari takimin gol sorununu cozecek bir golcu (!) Ustelik transfer yapip para da harcanmayacak. Ziya Dogan duymasin :)

Terzioğlu
25.12.2006, 12:06
aldik mi martinezi arkadaslar bu gece uyuyamadim !!!!!!!!!!!!!!????????????

Mehmet Fırat
25.12.2006, 12:12
cska ankaragücünden emreye de kancayı takmış.bari bunu alalım valla yetenekler elden gidiyor...

emre81
25.12.2006, 12:23
Emre Güngör kesinlikle alınmalı adam 1-2 sene sonra emin olun milli takımın değişmezi olacak çok iyi oyuncu

KuĞu
25.12.2006, 12:38
martinez işi arapsaçı arkadaşlar bence fazla önemsemeyelim bu transfer haberlerini ;)

AYYILDIZ
25.12.2006, 12:41
fanatik martinez işi yattı diyor taka martinezi aldık diyor fotomaç martinez beklemede diyor,bence martinez falan doğru değil ayrıca biz devrearası almamızda zor.

salihismet
25.12.2006, 12:48
aldik mi martinezi arkadaslar bu gece uyuyamadim !!!!!!!!!!!!!!????????????

Rahat uyuyabilirsin, Giray Bulagin söylemesine göre, bu saatten sonra eger bir sorun cikacaksa Trabzon kaynakli olur, cünkü Sakarya adina hicbir sorun kalmadi.

Cabri61
25.12.2006, 12:52
Rahat uyuyabilirsin, Giray Bulagin söylemesine göre, bu saatten sonra eger bir sorun cikacaksa Trabzon kaynakli olur, cünkü Sakarya adina hicbir sorun kalmadi.

bunun kaynağı neresi?
bu iş de yavaşça öncekilere benzemeye başladı.

salihismet
25.12.2006, 13:03
bunun kaynağı neresi?
bu iş de yavaşça öncekilere benzemeye başladı.

Kaynak Giray Bulak, aynen bu $ekilde söyledi, Trabzonspordan ba$ka bir kulüpte Sakaryaya resmen ba$vurmadi.Trabzon adina pazarlik yapan ki$ilerle tam olarak anla$ma saglandi, pazarlik yapanlarin kimler oldugunu söylemedi.

Terzioğlu
25.12.2006, 13:39
Trabzon'da transfer çıkmazı

Trabzonspor'un talip olduğu futbolcuların kulüplerinin öne sürdüğü şartlar bordo - mavilileri transferde çıkmaza doğru sürüklüyor. Servet'ten yüksek bonservis bedeli, Yasin ve Emrah'tan da Rıza Çalımbay'ın vetosu nedeniyle vazgeçmek zorunda kalan Trabzonspor, Sakaryaspor kalecisi Martinez için de Giray Bulak engeline takıldı.

3 İSİM İSTEDİ

Bir dönem Trabzonspor' u da çalıştıran ve Trabzonlu olan Giray Bulak'ın, Martinez'e karşılık Trabzonspor'dan 3 futbolcu istemesi yönetimin elini bağlarken, bordo - mavililer bu transferden vazgeçme noktasına geldi. Sakaryaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, Trabzonspor' un Martinez'i kendilerinden istediğini belirterek, "Ben de onlardan Jefferson, Musa Büyük ve Fatih Akyel'i istedim. Farklı isimlere açık değiliz. Bu üç ismi verirlerse Martinez'i verebiliriz. Çünkü ben en önemli oyuncumu verirken, takımın eksiklerini de gidermeliyim. Versinler 3 oyuncuyu alsınlar Martinez i" dedi. Bulak ayrıca, Trabzon'dan bazı kişilerin Erdinç Yavuz'u arayıp aklını çelmeye çalıştığını da ileri sürerek, "Yönetimle konuş ve buraya dönmek için onları zorla diyorlar. Böyle bir şey yapmasınlar. Başka birileri arayıp Trabzonsporlu oyuncuların kafasını karıştırdığı zaman ne hissederler. O nedenle böyle olaylara girmesinler. Erdinç'i kesinlikle vermemiz söz konusu değil" diye konuştu. Bu arada bordo - mavili yöneticilerin Sakaryasporlu yöneticilerle yaptığı görüşmede, Martinez'e karşılık Jefferson artı 2 milyon euro teklifinin de masaya yatırıldığı ancak bu teklifin de Trabzon kanadından onay bulmadığı ifade edildi.
Öte yandan Trabzonspor Teknik Direktör Ziya Doğan'ın, Martinez konusunda yapılan girişimlerin sonuç vermemesi üzerine, kaleci transferinden vazgeçilmesi yömünde yönetime görüş bildirdiği ve "Jefferson ve Tolga' ya moral verelim. Konsantrasyonlarını üstü düzeyde tutarsak kalede fazla sorun yaşamayız" dediği ifade edildi.

AYMAN ISRARI

Trabzonspor, Martinez ve Servet konusunda yaşadığı hayal kırıklığı sonrası ibreyi Teknik Direktör Ziya Doğan'ın çok istediği Gençlerbirliği'nin Mısırlı oyuncusu Ayman'a çevirdi. Ayman'ın da Ziya Doğan'la tekrar çalışmak adına Trabzonspor'a gelmeye çok istekli olduğu ifade edilirken, Gençlerbirliği ile bugün ya da yarın görüşmelerin olgunlaştırılacağı ve nihai kararın alınmasının beklendiği öğrenildi. Özellikle orta sahada Hüseyin'in yanına kaliteli bir oyuncu arayan bordo - mavililerde, Doğan'ın Ayman'ın bu bölgeye çözüm olacağını söylediği ve mutlaka alınmasını istediği vurgulandı. Bu arada Ayman'ın Türk statüsünde oynamasının da transferini kolaylaştıran etkenler arasında yer aldığı, Gençlerbirliği kulubünün de bu transferde takas yerine para istediği ifade edildi.

BEŞİKTAŞ'A ÜÇLÜ TAKAS TEKLİFİ

Eller konusunda ısrarcı olan fakat şu ana kadar anlaşma sağlanamayan Beşiktaş' la yapılan görüşmelerde yeni bir teklif masaya getirildi. Beşiktaş'tan Eller ve Fatih Akyel'e karşılık Ali Güneş, İbrahim Akın ve Mehmet Sedef'i isteyen Trabzonspor, bu konuda Tigana'nın kararını bekliyor. Noel tatili sonrası İstanbul'a dönecek olan Tigana' nın, özellikle İbrahim Akın' ın gönderilmesi konusuna sıcak bakmadığı ve kesin sonucun Fransız hocanın kararı sonrası alınacağı vurgulandı. Bu arada Ankaragücü' nün genç stoperi Emre Güngör de alternatifler arasına alındı.

PEREKLİ KOLLARI SIVADI

Antalya kampından bir gün önce Profesyonel Takım Menacerliğine getirilen ve takımla birlikte Antalya' ya giden Necmi Perekli kolları sıvadı. Daha önce Antalya kampı boyunca futbolcularla birlikte olacağı belirtilen Asbaşkan ve Futbol şubesi Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Perekli' nin göreve gelmesinin ardından Antalya' ya gitmezken, takımın tüm sorumluluğunu üstlenen Perekli çalışmalara başladı. Öncelikle sezonun ilk yarısında kötü bir dönem geçiren Trabzonsporlu futbolcuların sorunlarını anlamaya yönelik bir çalışma yaptığı belirtilen Perekli' nin, başta kaptan Hüseyin olmak üzere tüm futbolcularla teke tek ve toplu görüşmeler yaptığı ifade edildi.

25.12.2006

http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : DHA

Bluefire
25.12.2006, 14:03
arkadaşlar alındımı bilmem ama bakın taka gazetesinde bugün aynen bu satırlar yeralıyor.

kaynak taka gazetesi

2 Aralikdami???

A.Gökhan AKIN
25.12.2006, 14:09
2 Aralikdami???

ne 2 aralığı oda nerde çıktı tarih bugüne ait ve martinez bizim diye bir başlık var spor haberleri bölümünde

tıkla ve gör (http://www.takagazete.com/newsdetails.php?newsId=1535)

Burçak
25.12.2006, 14:11
EMRE AYGÜN SORULARINIZI BEKLİYOR
Neden devre arasında da bir futbolcuyu konuk etmeyelim dedik ve Emre Aygün'ü sizlerle buluşturmaya karar verdik... Ümit Ozan Kazmaz'dan sonraki konuğumuz genç forvetimiz Emre AYGÜN olacak... Trabzonspor alt yapısında yetişen ve A Takım kadrosuna kadar yükselen Emre Aygün yarım sezonluk Yozgatspor macerası sonrasında ikinci kez Akçaabat Sebatspor forması giyen genç oyuncumuza sorularınızı yöneltebilirsiniz.... Sorularınız bir hafta içerisinde topluca cevaplanacaktır...
www.sebat1923.com (http://www.sebat1923.com/)
http://img151.imageshack.us/img151/7276/emreforumjq7.jpg

www.sebat1923.com (http://www.sebat1923.com/)

Bluefire
25.12.2006, 14:21
ne 2 aralığı oda nerde çıktı tarih bugüne ait ve martinez bizim diye bir başlık var spor haberleri bölümünde

tıkla ve gör (http://www.takagazete.com/newsdetails.php?newsId=1535)

Kardesim orayi anladik benim söylemem Martinez 2 Aralikda Kampa katilacagini yaziyor.

oflu_61_ts
25.12.2006, 14:41
ya martinez olayını bir araştırın arakadaşlar özelikle yönetime yakın arkadaşlar bu olayın aslını öğrenin

Salih61
25.12.2006, 14:42
Walla bu yönetimin ne yaptıgı belli degil taka zaten yalan haber yapıyor fanatik Trabzonspor düşmanı fotomac desen zaten kaale alınmaz biz en iyisi resmi siteye bakalım en iyi haber ordan çıkar

Murat'
25.12.2006, 14:49
bence yalan haber...çünkü bizim yönetimin almak için uğraştığı erdinçi neden bir anda sakaryaya vererek böyle bir transfer gerçekleşsin.....

Özge
25.12.2006, 15:35
Hasan : “Amacımız taraftarı mutlu etmek”
Takımımızın orta saha oyuncusu Hasan Üçüncü, ilk yarıda çok üzdükleri taraftarları ikinci yarıda sevindirmek istediklerini söyledi.

Antalya’da iyi bir hazırlık dönemi geçirerek belirterek, ikinci yarıya iyi başlamak istediklerini kaydeden Hasan, “Her şeyin güzel olmasını istiyoruz. Bayramı Antalya'da kampta geçireceğiz ama bizim işimiz futbol. İyi sonuçlar alacağımız bir hazırlık dönemi geçirmek amacındayız. Bizim bayramımız sahada. Hedefimiz üzdüğümüz taraftarımızı mutlu etmek" dedi.

AYYILDIZ
25.12.2006, 16:29
giray bulak teklifi verdik bekliyoruz demiş bakalım ne olacak.

AKSOY_61
25.12.2006, 16:33
http://www.sonsayfa.com/news_detail.php?id=30851
burada anlaştık diyor

AYYILDIZ
25.12.2006, 16:37
arkadaşlar emre güngörü rus klup alıyomuş,emrahı ve yasini klupleri bırakmıyor,martinez transferindede 3 takasa bizim yönetim izin vermez bu yüzden biz ancak aymanı alabiliriz.

Enes Berfin
25.12.2006, 16:39
http://www.sonsayfa.com/news_detail.php?id=30851
burada anlaştık diyor

Martinez'in ismi dogru yazilmayan bir haberemi inanacagiz. (Martines)

diskus
25.12.2006, 16:39
arkadaşlar emre güngörü rus klup alıyomuş,emrahı ve yasini klupleri bırakmıyor,martinez transferindede 3 takasa bizim yönetim izin vermez bu yüzden biz ancak aymanı alabiliriz.

keske aymani alabilsek bizim ön libero diye oynayan futbolculardan daha iyi.

yaranozlu
25.12.2006, 17:00
m.büyük giderse üzülürüm. ben bu çocuğu seviyorum. adı geçen isimler de komik geliyor bana. Erdinçtir, M.Sedeftir, Ali Güneştir, Aymandır, Emrahtır... Çok sıradan hatta bazıları vasatın altında oyuncular.... Yine transferde havlu atcaz gibi.. Bi bırakmadılar yakamızı yaaa... Bırakın gidin daha fazla zarar vermeden...... Martinezin de Jeffersondan bir iki gömlek üstün olduğunu düşünüyorum. Bu da bize kesinlikle yetmez

Terzioğlu
25.12.2006, 17:09
Martinez'in ismi dogru yazilmayan bir haberemi inanacagiz. (Martines)

sadece martinezin ismini degil jeffersonunda ismini yanlis yazmislar(jeferson)

yaranozlu
25.12.2006, 17:12
bu arada 3 milyon euro gibi laflar geçiyo. Eğer 3 futbolcunun üstüne 3 milyon euro para verceklerse derhal vurulmalı bunlar... O kaleci ne kadar iyi olursa olsun 1 milyon dolar yapar. Ben yetkili kişi olsam, Erdinç+Jefferson+OmerRIza,Celalettin,Keçeliden birini veririm... Para olarak da max 300 bin dolar veririm....

karayamayman
25.12.2006, 17:13
Sakaryaspor, Trabzon'dan Martinez'e karşılık 3 oyuncu istedi...

Sakaryaspor, kaleci Martinez'e karşılık Trabzonspor'dan 3 futbolcu istiyor.
Sakaryaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalecileri Martinez'in transferine karşılık Trabzonspor'dan, Jefferson, Musa Büyük ve Mustafa Keçeli'yi istediklerini söyledi.
Bulak, bu konudaki tekliflerini bordo-mavili kulübe sunduklarını ve beklemede olduklarını belirtti.
Martinez konusunda kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini ifade eden Bulak, şu ana dek bordo-mavili kulüpten kendilerine yanıt gelmediğini de kaydetti.
Trabzonspor yönetiminin ise Sakaryaspor'un teklifini düşündüğü öğrenildi.
Bu arada, teknik direktör Ziya Doğan'ın Sakaryaspor'da kiralık olarak oynayan bordo-mavili takımın oyuncusu Erdinç'i de istediği, ancak bu transfer konusunda olumlu yanıt alınamadığı öğrenildi.

Milliyet

Erdinç Dilek
25.12.2006, 17:15
Trabzonspor kondisyon depoluyor

Ligin ilk yarısının tamamlanmasıyla birlikte dün Belek'e gelen Trabzonspor, kampın ikinci gününde ormanda kondisyon çalışması yaptı.
Dün Antalya'ya gelen bordo mavililer, Serik İlçesi'ndeki Belek Turizm Bölgesi'nde bulunan 5 yıldızlı Gloria Golf Resort Otel'e kampa girdi. Dün ilk idmanlarını yapan Trabzonsporlular, bugün de asırlık çam ağaçlarının bulunduğu Belek ormanlarında antrenman yaptı. Kampa bu sabah katılan Gökdeniz ile hafif sakatlığı olan kaptan Hüseyin'in katılmadığı ormandaki kros, yaklaşık 2 saat sürdü. Teknik direktör Ziya Doğan'ın futbolcuları çok zorlamasına rağmen neşeli görüntülerin yaşandığı krosta, sakatlıktan yeni çıkan Yattara kampın yine neşe kaynağı oldu. Ligin ilk yarısında istediği sonuçları alamayan ve ligin son sıralarına demir atan Trabzonspor, ikinci yarı hazırlıklarına erken başladı. 5 Ocak'a kadar sürecek kamp sırasında takım buldukları takdirde hazırlık maçları oynayacaklarını belirten Doğan, "Takım olarak iyi oynadığımız maçlarda bile şanssızlık eseri sahadan galip ayrılamadık. Bu nedenle kampa biraz erken başladık. Bütün eksiklerimizi tamamlayıp ikinci yarıda bambaşka bir Trabzonspor olarak taraftarlarımızın karşısına çıkacağız" diye konuştu. Doğan ayrıca Gökdeniz ile Hüseyin'in salon antrenmanı yaptıklarını söyledi. Bordo mavililer, akşam saat 18.30'da da konakladıkları otelin sahasında akşam idmanı yapacak.
KÜÇÜK AJANLARA DİKKAT
Trabzonspor'un ormandaki çalışmasını ilköğretim okulu öğrencileri de yakından takip etti. Trabzonspor menejeri Necmi Perekli ile konuşan minikler, Perekli'nin hangi takımı tuttuklarını sorması üzerine hep bir ağızdan, "ezikbahçe" (burayı ben değiştirdim:))diye yanıt verdi. Perekli de oyuncularına dönerek, "Dikkat! Minik ajanlara dikkat edin" diye espiri yaptı.

champions
25.12.2006, 17:15
allah bizim yönetime ve teknik traktöre akıl fikir versin amin(son dakika duasıdır )

Terzioğlu
25.12.2006, 17:23
Martinez = 3 futbolcuhttp://www.superspor.com/images/1/29/2704_B_martinez_penaltı001.jpg

Sakaryaspor, kaleci Martinez'e karşılık Trabzonspor'dan 3 futbolcu istiyor. Sakaryaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalecileri Martinez'in transferine karşılık Trabzonspor'dan, Jefferson, Musa Büyük ve Mustafa Keçeli'yi istediklerini söyledi. Bulak, bu konudaki tekliflerini bordo-mavili kulübe sunduklarını ve beklemede olduklarını belirtti.
Martinez konusunda kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini ifade eden Bulak, şu ana dek bordo-mavili kulüpten kendilerine yanıt gelmediğini de kaydetti.
Bu arada, teknik direktör Ziya Doğan'ın Sakaryaspor'da kiralık olarak oynayan bordo-mavili takımın oyuncusu Erdinç'i de istediği, ancak bu transfer konusunda olumlu yanıt alınamadığı öğrenildi.

25.12.2006 http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : AA

pReN@_61
25.12.2006, 17:29
Martinez = 3 futbolcuhttp://www.superspor.com/images/1/29/2704_B_martinez_penalt%C4%B1001.jpg

Sakaryaspor, kaleci Martinez'e karşılık Trabzonspor'dan 3 futbolcu istiyor. Sakaryaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalecileri Martinez'in transferine karşılık Trabzonspor'dan, Jefferson, Musa Büyük ve Mustafa Keçeli'yi istediklerini söyledi. Bulak, bu konudaki tekliflerini bordo-mavili kulübe sunduklarını ve beklemede olduklarını belirtti.

25.12.2006 http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : AA

hayırlısı olsun...

Travelair
25.12.2006, 17:36
Kaptanlarımıza geçmiş olsun. Kros antremanı zordur ama önemlidir. Kaçırmaları yazık oldu

tacon
25.12.2006, 17:37
bize ARSİNSPOR yönetimi gibi bir yönetim lazım. adamlar gruptan çıktıklarında planları hazır birşekilde hemen 4-5 futbolcu alacaz dediler ve şimdiden 3 futbolcu aldılar bile. 2 oyuncu ilede görüşüyoruz ve transferler bitme aşamasında diyorlar. adamlar son derece planlı çalışıyorlar ve planlarını uyguluyorlar. her dediklerinide yaptılar.

nesta61
25.12.2006, 17:40
Spor basınının hiç sevmediği dönem, ligin tatile girmesidir..

Çünkü kışın 1.5 yazın da 3 ay boyunca sayfaları doldurmak hayli zorlaşır..

Ne antreman vardır ne de maç?

Muhabirler yana döne futbolcuları ve yöneticileri arayarak gazetelerine haber verme telaşına düşerler..

İşte böylesi dönemlerde spor basının imdadına transfer haberleri yetişir..

Doğru olsun olmasın önemli değildir..

Ya kulaktan dolma bilgiler ışığında ya da masa başlarında hayali transfer haberleri üretilir..

Şimdi yine o dönemdeyiz..

Bakalım Fortis Türkiye Kupası 4. maçlarının oynanacağı 24 gün sonrasına kadar ne balonlar uçurulacak? Ne yalan bombalar patlayacak?

pReN@_61
25.12.2006, 17:45
bize ARSİNSPOR yönetimi gibi bir yönetim lazım. adamlar gruptan çıktıklarında planları hazır birşekilde hemen 4-5 futbolcu alacaz dediler ve şimdiden 3 futbolcu aldılar bile. 2 oyuncu ilede görüşüyoruz ve transferler bitme aşamasında diyorlar. adamlar son derece planlı çalışıyorlar ve planlarını uyguluyorlar. her dediklerinide yaptılar.

bize böyle bir yönetim lazıM

jefferson61sefa
25.12.2006, 17:47
son dk beyler
galatasaydan hasan kabzeyle yıllık kiralık anlaşmış bizimkiler

pReN@_61
25.12.2006, 17:49
son dk beyler

kaynak???

__

Analyzer
25.12.2006, 17:49
Kaptanlarımıza geçmiş olsun. Kros antremanı zordur ama önemlidir. Kaçırmaları yazık oldu

Hiç unutmam, Feldkamp'ın gs ye geldiği ilk zamanlar. Gs'nin sezon öncesi kampını takip eden gazeteciler Feldkamp'ın hiç kros idmanı yaptırmadığını farkediyorlar. Soruyorlar Feldkamp'a neden kros idmanı yaptırmadığını. "Krosçu değil futbolcu çalıştırıyoruz" cevabını veriyor hoca. O sezon gs inanılmaz tempolu bir futbol oynamıştı. Hatta bize karşı 9 kişiyle bizden daha iyi oynayıp beraberlik aldıkları bir maç da oynamışlardı o sezon.

cakir28
25.12.2006, 17:52
Simdi okudum ..Taka da yaziyor..Martineze karsilik Erdinc le Jeffersonu vermisler..Haydi Hayirlisi...umarim basimiz bu sefer kalleciden yana agrimaz

jefferson61sefa
25.12.2006, 17:54
trabzondan bir arkadaşımla konustum yönetimle arası ii dedi ki 1 e birsöylüyrum
hasan kabzeyi 1 seneliğine kiralıyorlarmış bu arada gs nin wederson işi yatmış

Travelair
25.12.2006, 17:55
Aslında dikkat çekmek istediğim mevzu başkaydı. Bir idman oluyorsa buna parlak veya sönük tüm futbolcularımız katılmak zorunda. Geçmişte aynı olaylar Hami, Fatih bjk'de Sergen... yaşandı. Üstelik bunlar kaptanlarımız. Örnek sporcular. Umarım sakatlıkları çabuk iyileşir

Terzioğlu
25.12.2006, 17:55
son dk beyler

usta haberin kaynagini versen?!

AYYILDIZ
25.12.2006, 17:56
trabzondan bir arkadaşımla konustum yönetimle arası ii dedi ki 1 e birsöylüyrum
hasan kabzeyi 1 seneliğine kiralıyorlarmış bu arada gs nin wederson işi yatmış

Kardeşim martinezide bi sorabilirmisin?

pReN@_61
25.12.2006, 17:56
Simdi okudum ..Taka da yaziyor..Martineze karsilik Erdinc le Jeffersonu vermisler..Haydi Hayirlisi...umarim basimiz bu sefer kalleciden yana agrimaz

hayırlı olsun...

6Şafak Aydın1
25.12.2006, 17:58
kaynak???

fotospor....

pReN@_61
25.12.2006, 18:01
fotospor....

fotospor pek sağlam değil ama hadi hayırlısı :)

jefferson61sefa
25.12.2006, 18:07
2 saat sonra msn de konuşcam arkadaşla sorarım beyler

karatasof
25.12.2006, 18:10
Hasan Kabze; bence gereksiz bir kiralama.Karşılığında gese'ye ne verilmiş buda önemli.TS forveti şimdi kaç kişiden oluşacak sayabilirmisiniz.Umut,Ersen,Hasan Kabze,Cem Demir,Yattara,Marcelinho,Ömer Rıza,Gökdeniz..Benim ilk anda aklıma gelenler bunlar.İleri dönük oynayan Şimek,Musa Büyük,Musampa.

golebshera
25.12.2006, 18:13
Her ne kadar bu haberlere itimat etmemek gerekse de, merak ediyoruz sonuçta. En sağlam haber kaynağı gene BMN. Çünkü herkes aynı kaygıyı taşıyor. Hadi hayırlısı..

BDiler61
25.12.2006, 18:16
Sakarya'dan Martinez açıklaması
25 Aralık 2006 18:03

Sakaryaspor Kulübü Başkan Vekili Rıdvan Duran, kaleci Martinez'in Trabzonspor'a transfer olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Duran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaleci Martinez'le ilgili birçok kulüpten transfer teklifleri aldıklarını belirtti.

Martinez'in transferi konusunda herhangi bir gelişme olmadığını kaydeden Duran, ''Kaleci Martinez'in Trabzonspor'a transfer olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Martinez halen Sakaryaspor'un oyuncusudur. Oyuncumuzun başka bir takıma gitmesi söz konusu değildir'' dedi.

turkercan
25.12.2006, 18:18
bu yönetim anca elleri satar parasıyla iki kazma alır ara transfer biter :mad:

hay1699
25.12.2006, 18:19
gs'nin pilot takımı mıyız biz, hasan kabze'yi kiralık alıyoruz; alacaksak bonservisiyle alalım, almayacaksak umut bulut var 3 trilyon verdik de aldık mundar oldu şimdi.

Murat Hızal
25.12.2006, 18:21
Arkadaşlar kaymağını yiyin kaynağını sormayın:)

Ben en çok bir arkadaş kaymağını seviyorum.

Enes Berfin
25.12.2006, 18:21
Sakarya'dan Martinez açıklaması
25 Aralık 2006 18:03

Sakaryaspor Kulübü Başkan Vekili Rıdvan Duran, kaleci Martinez'in Trabzonspor'a transfer olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Duran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaleci Martinez'le ilgili birçok kulüpten transfer teklifleri aldıklarını belirtti.

Martinez'in transferi konusunda herhangi bir gelişme olmadığını kaydeden Duran, ''Kaleci Martinez'in Trabzonspor'a transfer olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Martinez halen Sakaryaspor'un oyuncusudur. Oyuncumuzun başka bir takıma gitmesi söz konusu değildir'' dedi.

Budur Dogrusu!

Rasim YILMAZ
25.12.2006, 18:22
Böyle acemi, kabiliyetsiz yönetimimiz olduktan sonra,daha çok istanbul medyasının oyuncağı oluruz..Onu alır bunu satarız!!!!!

BDiler61
25.12.2006, 18:25
ya bizde sorun forvetten daha çok orta saha forvet o kadar sorunlu değil hasan kabzeyi ne yapacağız

Salih Kara
25.12.2006, 18:26
hasan kabzeyi almazlar inşallah çok gereksiz bir transfer olur cemden hiçbir farkı yok hatta cem daha iyi.Tamam gol atıyor ama başka bir şey yok adamda teknik falan yok pas bile atamıyor.Biz zaten en az 2 önliberoyla oynuyoz bizde gol de atamaz.Hem zaten bizde iyi oynasa ne olacak ki pişirip de galatasaraya mı verelim.

bordoomavii
25.12.2006, 18:27
Budur Dogrusu!

Aynı AA muhabirinin giray bulak ile ilgili yazısınıda oku. Ondan sonra karar ver hangisi doğru.

bordoomavii
25.12.2006, 18:32
Hasan Kabze; bence gereksiz bir kiralama.Karşılığında gese'ye ne verilmiş buda önemli.TS forveti şimdi kaç kişiden oluşacak sayabilirmisiniz.Umut,Ersen,Hasan Kabze,Cem Demir,Yattara,Marcelinho,Ömer Rıza,Gökdeniz..Benim ilk anda aklıma gelenler bunlar.İleri dönük oynayan Şimek,Musa Büyük,Musampa.

20 tane forvet olsa nolurki. bir futbol dehası olan ziya nasıl olsa 8 defansif oıyuncuyla çıkıcak.

nesta61
25.12.2006, 18:35
bizi musa,keceli ve jefferson mu sampiyon yapacak verin ucunu alin martinezi cokmu zor yaaa

Sefa Murat Dokuz
25.12.2006, 18:41
bizi musa,keceli ve jefferson mu sampiyon yapacak verin ucunu alin martinezi cokmu zor yaaa
ya martinez 3 kişilik adam değil her ne kadar mustafa ve musa bişeye yaramasada zaraları var bize ii olurda jefferson ilerde ii kaleci olcakmış gibi gelio bana 1-2 yıl içinde çoşar brezilyaya gitse oda eller gibi olur

eren_61
25.12.2006, 18:42
taka gazetede bitti falan demiş martinez için ama güven olmaz

karatasof
25.12.2006, 18:45
20 tane forvet olsa nolurki. bir futbol dehası olan ziya nasıl olsa 8 defansif oıyuncuyla çıkıcak.
Kardeş aynı şeyi tekrar etmemek adına zaten bu yazdıklarım.Biz ZD hakkında ilgili başlıkta gerekenleri yazıyoruz.Şimdi ikinci yarıda bu ZD'a katlanmak zorunda olduğumuza göre sen forvete Adriano'yu alsan ,ortasahanı Ronaldinho'yu koysan farketmez.ZD Adriano'yu ilk beş hafta rakibi basmıyor diye yedeğe çeker ondan sonra baskılara dayanamayıp son 15 dakika sol kanatta oynatır.İşte bu sebeplerle H.Kabze gereksiz bir kiralama olur zaten.

cemka
25.12.2006, 18:46
son dk beyler

çok gereksiz bir transfer.....İnşallah doğru değildir...
Umut Bulut, Ergin Keleş, Cem demir gibi gençlerimizi yetiştirmek varken ne diye Gaysenin futbolcusunu yetiştirelim ya....
İnşaallah yanlaış bir duyumdur...

Rasim YILMAZ
25.12.2006, 18:46
Bende hep jeffersonun arkasındaydım..Ama çok yıprattık çocuğu..Bi düşünün bakalım her tarnsfer döneminde kaleci arandı??Ama acemi yönetimimiz sadece aramakla kaldı!! Bu transfer dönemindede tüm medya bunu yazıyor..Kaleci aranıyor diye..Eğer alamazssak, jeffersonu motive etmek çok zor olacak..Kafası iyice karışmıştır..Şu andan sonra acemi yönetimimiz kendinden beklenmiyecek bir hareket yapıp, olursa martinez olmazsa iyi bir kaleci transfer etmesi lazım..yoksa ikinci yarı tolga ve ahmet şahine kaldık bile!!!

cemka
25.12.2006, 18:51
ya martinez 3 kişilik adam değil her ne kadar mustafa ve musa bişeye yaramasada zaraları var bize ii olurda jefferson ilerde ii kaleci olcakmış gibi gelio bana 1-2 yıl içinde çoşar brezilyaya gitse oda eller gibi olur
haklısın ama bize hazır futbolcu lazım...biz yetiştirme yurdu değiliz yaaa... ne bu... kalecilik mantalitesi sıfır olan ve bu açığını çevikliğive gücü ile kapatmaya çalışan bir kaleci Jefferson.. Tabi ilerde iyi kaleci olabilir...kendini mantalite olarak geliştirise...Ama çok zaman lazım... Ne zaman topa çıkacağını bile bilmiyor adam yaa...çok şey öğrenmesi lazım çooook....
Martinez biraz daha işi biliyor... Martinez ileride çok iyi bir kaleci olacaktır... jeefff ona hiçbirzaman yetişemez... o nedenle Martinezin transferi doğru bir yoldur... Alabilirsek emeği geçen herkese teşekkür ederim şimdiden...

Sefa Murat Dokuz
25.12.2006, 18:52
haklısın ama bize hazır futbolcu lazım...biz yetiştirme yurdu değiliz yaaa... ne bu... kalecilik mantalitesi sıfır olan ve bu açığını çevikliğive gücü ile kapatmaya çalışan bir kaleci Jefferson.. Tabi ilerde iyi kaleci olabilir...kendini mantalite olarak geliştirise...Ama çok zaman lazım... Ne zaman topa çıkacağını bile bilmiyor adam yaa...çok şey öğrenmesi lazım çooook....
Martinez biraz daha işi biliyor... Martinez ileride çok iyi bir kaleci olacaktır... jeefff ona hiçbirzaman yetişemez... o nedenle Martinezin transferi doğru bir yoldur... Alabilirsek emeği geçen herkese teşekkür ederim şimdiden...
senın görüşündür saygı duyarım ama jeff martinezden daha ii

Enes Berfin
25.12.2006, 18:53
Aynı AA muhabirinin giray bulak ile ilgili yazısınıda oku. Ondan sonra karar ver hangisi doğru.

Haberin dogru veya yalan oldugunu aciklamadim, sadece budur dogrusu yani en dogrusu bizim icin bölesi daha iyidir demek istedim.

Enes Berfin
25.12.2006, 18:56
senın görüşündür saygı duyarım ama jeff martinezden daha ii

Bende öle düsünüyorum, bir türlü formunu yakalayamadi iyi bi havasini yakalarsa bak ozaman neler yapiyor.

Sefa Murat Dokuz
25.12.2006, 19:03
arkadaşlar ingilterede kuzenler var benim italyada trabzonsporu sporla ilgilenen çok kişi biliomuş özellikle yaşı 35 ün üstünde olanlar o takımını soruncalar ona trabzon demiş kimse ona o kim dememiş :D

Terzioğlu
25.12.2006, 19:05
Arkadaslar ben hic bisey anlamadim bu isten.....,
önce Sakaryasporun antrenörü Giray Bulak AA muhabiri ile röpörtaj yapiyor , Trabzonspora teklif gönderdik beklemedeyiz diyor , ardindanda Sakaryaspor baskan vekili Ridvan Duran yine AA muhabirine Martinez transferini yalanliyor! Hadi hayirlisi , insallah sonunda aliriz!

A.T.R
25.12.2006, 19:05
Aslında dikkat çekmek istediğim mevzu başkaydı. Bir idman oluyorsa buna parlak veya sönük tüm futbolcularımız katılmak zorunda. Geçmişte aynı olaylar Hami, Fatih bjk'de Sergen... yaşandı. Üstelik bunlar kaptanlarımız. Örnek sporcular. Umarım sakatlıkları çabuk iyileşir

Benim asıl anlamadığım performansı düşük olduğu iddia edilen yabancı futbolcuların kiminin aralık sonunda kimisinin de ocak 2 takıma katılacak olmaları. Bu ne perhiz ne lahana turşusudur anlayan beri gelsin. Senin derdin zaten bu futbolcuların form durmu değil miydi Ziya Bey Hocam? Ne diye bu adamlara böyle izin verirsin hadi verdin, ne diye kampı bu kadar erken tarihe alırsın? Kim kime uyum saglayacak Hasan hüseyine , Gökdeniz Yattara'ya mı? Yahu evet beni kınayacaksınız biliyorum ama ben bu güne kadar hep Ziya Bey Hocanın bu işin altından kalkacağına inanıyordum ama artık hiç ümidim yok. Eğer bu takım ikinci devre bir yerlere gelir ya da kupayı alırsa - ki benim hiç umudum yok- inanın ki bu futbolcuların gayreti rakiplerin saçmalaması ile olcaktır. Allah sonumuzu hayretsin.

Erdem Keser
25.12.2006, 19:16
cok acik soyluyorum martinezin hem kor hemde topal hali bizim jeffersondan iyidir ve ben acikcasi yonetimin martinezi getirebilecegine inanmiyorum umarim yanilirimda jefferson denen kaleci bozuntusuna muhtac olmayiz yine

6Şafak Aydın1
25.12.2006, 19:17
o3sNGQmBB9Q

Şuayip Aydın
25.12.2006, 19:56
kakından dolayı teskurler abi sagollasın abi...

Şuayip Aydın
25.12.2006, 19:57
Yattara tek yabancı!

Bordo-mavililer Antalya'da çalışmalara başlamaya hazırlanırken, yabancılardan sadece İbrahima Yattara kampta bulunuyor. Jefferson ve Marcelinho'nun 28 Aralık, Milan Stepanov, Musampa ve Szymkowiak'ın ise 2 Ocak tarihinde idmanlara çıkacakları ifade edildi.

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifMartinez için salı son gün

Trabzonspor'un Sakaryaspor ile Martinez pazarlığı dün de sürdü. Sakaryaspor yönetiminin son teklifi verip salı gününe kadar bekleyeceklerini bildirdikleri öğrenildi. Sakarya, Kolombiyalı kaleci için Jefferson'u lisansıyla, Mustafa ve Musa'yı kiralık ve 500 bin dolar da nakit para istediği belirtildi.

Trabzonspor farklı olacak

Bordo-mavili takımın kaptanı Hüseyin Çimşir, ikinci yarı öncesi umutlu konuştu. Hüseyin, "İlk yarıyı çok kötü geçirdik. Ama önümüze bakacağız. Önümüzde çalışaçağımız uzun bir süre var. İnşallah iyi çalışıp ikinci yarıya iyi başlarız. Taraftarlarımıza farklı Trabzonspor izlettireceğimize inanıyorum" dedi.

Hekimoğlu
25.12.2006, 20:01
iyi bir kaleci alalım yeter jeff'le bu iş olmaz,martinez'de aman aman bir kaleci değil abartılıyor.sakaryalı'ya sorsan dünyanın en iyi kalecisi!!!

Bluefire
25.12.2006, 20:03
Reinaldo Vestel'de!

Vestel Manisa Brezilyalı Reinaldo'yu renklerine bağladı
25.12.2006

Super Lig ekiplerinden Vestel Manisaspor’un Botafogo’dan renklerine bağladığı Brezilyalı santrfor Reinaldo De Souza, Türkiye’de forma giyecek olmasının kendisi için bir fırsat olduğunu söyledi.
Vestel Manisaspor’un devre arasındaki ilk transferi Reinaldo De Souza, Brezilya’nın önde gelen spor gazetelerinden Globe Esporte’ye, Vestel Manisaspor’a olan transferini değerlendirdi.
Bir çok Brezilyalı oyuncunun bulunduğu Türkiye’de forma giyecek olmasının kendisi için bir fırsat olduğunu belirten futbolcu, şunları kaydetti: "Botafogolu yöneticiler, taraftar baskısından çekindiği için Vestel Manisaspor’un bana olan teklifine sıcak bakmıyordu. Ama ben Vestel Manisaspor’da oynamayı çok istediğimi belirttim. Transferimin gerçekleşmesi ile birlikte, taraftarlar takımda kalmam yönünde yürüyüş yaptılar ve yönetime tepki gösterdiler. Artık bunlar geride kaldı. Şimdi Vestel Manisaspor’da geçireceğim günleri düşünüyorum. Yeni takımımın Avrupa kupalarında oynama hedefi var ve buna da çok yakın. Türkiye’yi tercih etmemdeki en büyük nedenlerden birisi de bu."
Reinaldo De Souza, 28 Aralık’ta, Antalya kampında takımla birlikte olacak.

TSKara61
Ulan Vestel 2 yildan beri en iyi transferleri yapiyor

Çetin
ya böyle bir trnasfer olur mu? hadi martinez e karşılık jeff i verdin. ya diğerleri de ne oluyor? amaç sakarya ligden düşmesin Trabzon mu düşsün!?

Hüseyin Çümen
25.12.2006, 20:31
Bende öle düsünüyorum, bir türlü formunu yakalayamadi iyi bi havasini yakalarsa bak ozaman neler yapiyor.

peki siz diyosunuz foröunu bulamadı kendini arıyor falan diosunuzda sanki bu adamın gerçekmuhteşem formunu izledinizmi ben hiç zanetmiorum trabzonspor da ben jefferon değil çok ii bi performansı vasatın üstüne çıktığını hatırlamıyorum martinezin türkiyede yapttı işler de ortada ozman siz nasıl diyorsunuzki jeff daha iidir eski muhteşem performanslarını biliosanız onu bilemicem eer eski performansından haberiniz yoksa bence biraz atıyorsunuz

Sefa Murat Dokuz
25.12.2006, 20:36
peki siz diyosunuz foröunu bulamadı kendini arıyor falan diosunuzda sanki bu adamın gerçekmuhteşem formunu izledinizmi ben hiç zanetmiorum trabzonspor da ben jefferon değil çok ii bi performansı vasatın üstüne çıktığını hatırlamıyorum martinezin türkiyede yapttı işler de ortada ozman siz nasıl diyorsunuzki jeff daha iidir eski muhteşem performanslarını biliosanız onu bilemicem eer eski performansından haberiniz yoksa bence biraz atıyorsunuz
ya allah aşkına martinez ne yapmış martinezin yaptıgı işler ortadaymış ne yapmış bu kaleci sakaryayayı şampişyon falan mı yaptı çok harika ötesi bir maç mı çıkardı rize gençler

Bluefire
25.12.2006, 20:38
ya arkadaslar Transfermarkt forumundan 2 Haber aklima takildi ve buraya koyayim dedim. Acaba bunlar mi Faruk beyin Brezilya gezisinde pardon arastirmasinda olan Futbolcularmidir.

- Carlos Alberto
(Werder Bremen, Porto ve CSKA Talip)
Kaynak: http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1363156-4282,00.html

- Mineiro
(Bayern München ve Bayer Leverkusen Talip)
Kaynak: http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1398433-4286,00.html

Bu da Forum Kaynagi:

Carlos Alberto: http://www.transfermarkt.de/de/forum/7/geruechtekueche/thread/53616/anzeige.html

Mineiro: http://www.transfermarkt.de/de/forum/7/geruechtekueche/thread/56125/anzeige.html

umraniye34
25.12.2006, 20:39
en azından jeffersindan iyi kaleci...

champions
25.12.2006, 20:41
anlaşılan o ki olurda martinez bize gelirse onu eleştirmeye hazır bi kitle mevcut yediği her golde jefferson hayranlarının jeff olsa bu şutu tutardı vb.sözlerini çok duyarız

bluefire

mineiro evet bizim ilgilendiğimiz oyunculardan biriydi ama diğeri değil bizde carlos albertoyla ilgilendik ama o başka carlos albertoydu:)

Lapina
25.12.2006, 20:46
Reinaldo Vestel'de!

Vestel Manisa Brezilyalı Reinaldo'yu renklerine bağladı
25.12.2006

Super Lig ekiplerinden Vestel Manisaspor’un Botafogo’dan renklerine bağladığı Brezilyalı santrfor Reinaldo De Souza, Türkiye’de forma giyecek olmasının kendisi için bir fırsat olduğunu söyledi.
Vestel Manisaspor’un devre arasındaki ilk transferi Reinaldo De Souza, Brezilya’nın önde gelen spor gazetelerinden Globe Esporte’ye, Vestel Manisaspor’a olan transferini değerlendirdi.
Bir çok Brezilyalı oyuncunun bulunduğu Türkiye’de forma giyecek olmasının kendisi için bir fırsat olduğunu belirten futbolcu, şunları kaydetti: "Botafogolu yöneticiler, taraftar baskısından çekindiği için Vestel Manisaspor’un bana olan teklifine sıcak bakmıyordu. Ama ben Vestel Manisaspor’da oynamayı çok istediğimi belirttim. Transferimin gerçekleşmesi ile birlikte, taraftarlar takımda kalmam yönünde yürüyüş yaptılar ve yönetime tepki gösterdiler. Artık bunlar geride kaldı. Şimdi Vestel Manisaspor’da geçireceğim günleri düşünüyorum. Yeni takımımın Avrupa kupalarında oynama hedefi var ve buna da çok yakın. Türkiye’yi tercih etmemdeki en büyük nedenlerden birisi de bu."
Reinaldo De Souza, 28 Aralık’ta, Antalya kampında takımla birlikte olacak.

Jefferson icinde yurumuslerdi bunlar ya :D

Bluefire
25.12.2006, 20:57
anlaşılan o ki olurda martinez bize gelirse onu eleştirmeye hazır bi kitle mevcut yediği her golde jefferson hayranlarının jeff olsa bu şutu tutardı vb.sözlerini çok duyarız

bluefire

mineiro evet bizim ilgilendiğimiz oyunculardan biriydi ama diğeri değil bizde carlos albertoyla ilgilendik ama o başka carlos albertoydu:)

bilgi icin Tesekkürler Champions

Hüseyin Çümen
25.12.2006, 21:10
ya allah aşkına martinez ne yapmış martinezin yaptıgı işler ortadaymış ne yapmış bu kaleci sakaryayayı şampişyon falan mı yaptı çok harika ötesi bir maç mı çıkardı rize gençler

senin jeff in naptı ki bize maç kaybettirip durdu ben ultra 1 kaleci demiyorum ama jeff gibi maç kaybettirmez bize adamın karizması da var ona karşı penaltı kullanan adam bile bi korkarak gelir jeff kaleci bile değil bu adam en azından kaleci bide ne olduunu tatangalar sitesinden bakıp anlaabilirsin

YAVUZ_61
25.12.2006, 21:16
Giray Bulak Martineze Karsilik Bizden Jeferson,musa BÜyÜk,mustafa KeÇelİyİ İstemİŞ Sayin Gİray Bulak İstersen Takimi Verelİm Sana Bİzİm Kanat Oyuncumuz Yok Bizden Iki Tane Kanat Oyuncusu İstİyo Ne Kiymetlİ KalecİymİŞ Birakin Kalsin Adamin Degeri Artti Hem Bİze Kalecİ Lazim DeĞİl Suanda Yonetİm Kanat Oyuncusu Yollucagana Senin SaĞ Ve Sola Oyuncu Alman Gerekİyo.bİz ErdİnÇİ Kİralik Verdİk Sakarya Vermiyor Senin Oyuncunmu Bu Vermiyosun Kayseriye Tayfunu Verdİk Onuda Vermiyolar Oda Bizim Oyuncumuz Onuda Alamiyoruz Ozellikle Kayseriye Cok Gicik Oluyorum Biz Nasil Bunlara Futbolcu Verdik Bunlar Bize Futbolcusunu Vermez Bizde Enayi Gibi Futbolcu Kİralariz Biri Bana Aciklama Yapsin ErdİnÇ Ve Tayfun Bİzİm Oyuncumuz Neden Gerİ Alamiyoruz

YAVUZ_61
25.12.2006, 21:25
Zİya Doganin Ne Yaptigini Anlamyirum Yattara Disindaki BÜtÜn Yabancilara YilbaŞi İznİ VermİŞ Madem İzİn Vercektİn Bİzİmde Kurban Bayramimiz Bİzİm Yerlİlere Neden İzİn Vermedİn.halbuki Oyabancilara İzİn Vermİcektİn Onlarin Daha Cok Calismasi Lazim Sen Ne Yaptigini Bilmiyosunki Biz Bilelim.hasan Aciklama Yapmis Kurban Bayramini Sahada Gecircez Burda Sitem Ediyor Vede Hakli Madem Oyle Idmani Bayramdan Sonraya Alcaktin Ayrimcilk Yaptin Bakip Gorcez Ziya Hoca Daha Neler Yapcagina

Cabri61
25.12.2006, 21:26
Giray Bulak Martineze Karsilik Bizden Jeferson,musa BÜyÜk,mustafa KeÇelİyİ İstemİŞ Sayin Gİray Bulak İstersen Takimi Verelİm Sana Bİzİm Kanat Oyuncumuz Yok Bizden Iki Tane Kanat Oyuncusu İstİyo Ne Kiymetlİ KalecİymİŞ Birakin Kalsin Adamin Degeri Artti Hem Bİze Kalecİ Lazim DeĞİl Suanda Yonetİm Kanat Oyuncusu Yollucagana Senin SaĞ Ve Sola Oyuncu Alman Gerekİyo.bİz ErdİnÇİ Kİralik Verdİk Sakarya Vermiyor Senin Oyuncunmu Bu Vermiyosun Kayseriye Tayfunu Verdİk Onuda Vermiyolar Oda Bizim Oyuncumuz Onuda Alamiyoruz Ozellikle Kayseriye Cok Gicik Oluyorum Biz Nasil Bunlara Futbolcu Verdik Bunlar Bize Futbolcusunu Vermez Bizde Enayi Gibi Futbolcu Kİralariz Biri Bana Aciklama Yapsin ErdİnÇ Ve Tayfun Bİzİm Oyuncumuz Neden Gerİ Alamiyoruz
sanırım kiralık olarak futbolcu en az 2 dönem verilebiliyor.1 dönemlik kiralığa verilmiyor

6Şafak Aydın1
25.12.2006, 21:33

Duran, kaleci Martinez'le ilgili birçok kulüpten transfer teklifleri aldıklarını belirtti. Martinez'in transferi konusunda herhangi bir gelişme olmadığını kaydeden Duran, "Kaleci Martinez'in Trabzonspor'a transfer olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Martinez halen Sakaryaspor'un oyuncusudur. Oyuncumuzun başka bir takıma gitmesi söz konusu değildir" dedi.

Travelair
25.12.2006, 21:39
bjk ve feybenin kaleciye ihtiyaçları var. Bir an piyasa yapmak için kullanıldığımız hissine kapıldım

Adem CAKIR
25.12.2006, 22:11
Giray Bulak Martineze Karsilik Bizden Jeferson,musa BÜyÜk,mustafa KeÇelİyİ İstemİŞ Sayin Gİray Bulak İstersen Takimi Verelİm Sana Bİzİm Kanat Oyuncumuz Yok Bizden Iki Tane Kanat Oyuncusu İstİyo Ne Kiymetlİ KalecİymİŞ Birakin Kalsin Adamin Degeri Artti

Bana kalırsa üstüne Erdinç'in bonservisinide verelim alalım şu adamı. yeterki adam gibi bir kalecimiz olsun. Yıllardır kaleden çektiğimiz yeter... Zaten ne jef, ne keçeli nede büyük Trabzonspor'u sırtlayacak oyuncular değil...

Bu arada kanatlara nasılsa takviye yapılacak diye söylüyorum bunları, midyata bulgura giderken evdeki pirinçtende olmayalım.

Diğer taraftan iyi bir sağ yada sol bekin tek başına takıma puan"lar" kazandırdığını yada kaybettirdiğini pek hatırlamıyorum ama iyi bir kalecinin kimlere ne puanlar kazandırdığını yada kaybettirdiğini görüyoruz.

pReN@_61
25.12.2006, 22:20
maRTins olayında son durum nedir uşaklar :)

KuĞu
25.12.2006, 22:29
martinez şuanda uyuyo

pReN@_61
25.12.2006, 22:31
martinez şuanda uyuyo

bilgilendirme için Teşekkürler
:)

bordoomavii
25.12.2006, 22:32
bjk ve feybenin kaleciye ihtiyaçları var. Bir an piyasa yapmak için kullanıldığımız hissine kapıldım

sakaryanın hocası başkanı belediye başkanı Trabzon kökenli. Neden kullanılalım.

Semih GÜL
25.12.2006, 22:41
sakaryanın hocası başkanı belediye başkanı Trabzon kökenli. Neden kullanılalım.

Bu mantıkla diyosun ki martinezi sırf Trabzonlu olduğu için en iyi şekilde TS verecek.....

Saygım sınırlı,,sevgim sonsuz..Sevgiilrim seninle olsun

KuĞu
25.12.2006, 22:45
bilgilendirme için Teşekkürler
:)

;) lafımı olur yarın yeni haberler alırız artık

pReN@_61
25.12.2006, 22:47
;) lafımı olur yarın yeni haberler alırız artık

beklemedeyiz
;)

:tsatkı:

Running Wild
25.12.2006, 22:53
*** Yahu şu Martinez olayı da iyiden iyiye fenomen oldu çıktı başımıza. Jefferson, Musa ve Mustafa' yı verip, üzerine de para denkleştirerek, Sakarya' nın 3 kuruşa getirttiği Martinez' i renklerimize bağlayacakmışız. Şu transferde para üstü olarak sayılan Mustafa' ya bile Sakarya' nın Martinez' e ödediğinden daha fazla para ödedik. Eğer Giray Bulak böyle bir teklifte bulunmuşsa, (ki ben inanmak bile istemiyorum) bir daha asla Trabzonspor' luluktan dem vurmasın...

pReN@_61
25.12.2006, 22:57
hayırlısı olsun...

Adem Erdoğan
25.12.2006, 23:01
martinez yada jeff i olaya karıştırmayarak musayı keçeliyi hayrına verelim gitsin.

#10 Fietra
25.12.2006, 23:04
Eğer Giray Bulak böyle bir teklifte bulunmuşsa, (ki ben inanmak bile istemiyorum) bir daha asla Trabzonspor' luluktan dem vurmasın...
Komik olmayınız lütfen.

Adem Erdoğan
25.12.2006, 23:04
martinez yada jeff i olaya karıştırmayarak musayı keçeliyi hayrına verelim gitsin.

artık onlar için hayırlı olurmu onu bilemem.

Enes Berfin
25.12.2006, 23:05

Sen asla veya baska biri asla Jeffin kötü bi kaleci oldugunu söyleyemez cünki buna hakki yok, o kaliteli bi kalecidir sen hangi macta onu kötü gördün? jeff kötü olsaydi biz her macta özellikle o gecirdigimiz 7 hafta icerisinde biz kac gol yedik her mac basi baksan 1 farkla veya iki farkli maglubiyetler aliyorduk, sence bu jeffin kötü bi kaleci olma anlaminami gelir, biz burda jeffi tartismaktansa daha cok sahada oynayan o 10 futbolculari elestirsek daha akillica olur, yazik be yazik cok yazik, ben jeffe cani gönülden inaniyorum Jeff ikinci yarida süperligin en iyisi hatta dünyanin en iyisi olacak, bu yazdiklarimi bir kenarda tutun.

Adem Erdoğan
25.12.2006, 23:06
Eğer Giray Bulak böyle bir teklifte bulunmuşsa, (ki ben inanmak bile istemiyorum) bir daha asla Trabzonspor' luluktan dem vurmasın...

Bence gerçek trabzonsporluluğunu böyle göstermiş olur.Adam bile artık kendi takımını feda ediyo trabzonspor için.

Bahtiyar
25.12.2006, 23:32
Sakarya'dan Martinez yalanlaması
25 Aralık 2006 Pazartesi 19:03

Sakaryaspor Kulübü Başkan Vekili Rıdvan Duran, yaptığı açıklamada, kaleci Martinez'le ilgili birçok kulüpten transfer teklifleri aldıklarını belirtti.

Martinez'in transferi konusunda herhangi bir gelişme olmadığını kaydeden Duran,

"Kaleci Martinez'in Trabzonspor'a transfer olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Martinez halen Sakaryaspor'un oyuncusudur. Oyuncumuzun başka bir takıma gitmesi söz konusu değildir" dedi.
internethaber.
anlaşılan martinez de horoz çıktı.

Erdem Keser
25.12.2006, 23:33
Sen asla veya baska biri asla Jeffin kötü bi kaleci oldugunu söyleyemez cünki buna hakki yok, o kaliteli bi kalecidir sen hangi macta onu kötü gördün? jeff kötü olsaydi biz her macta özellikle o gecirdigimiz 7 hafta icerisinde biz kac gol yedik her mac basi baksan 1 farkla veya iki farkli maglubiyetler aliyorduk, sence bu jeffin kötü bi kaleci olma anlaminami gelir, biz burda jeffi tartismaktansa daha cok sahada oynayan o 10 futbolculari elestirsek daha akillica olur, yazik be yazik cok yazik, ben jeffe cani gönülden inaniyorum Jeff ikinci yarida süperligin en iyisi hatta dünyanin en iyisi olacak, bu yazdiklarimi bir kenarda tutun.

arkadasim biraz ayaklarin yere bassin komik olmayalim kalede durmasini bilmeyen 40 metreden gelen topu karsilayamayan ve uzerine gelen toplardan baska top cikaramayan kaleci ancak senin hayallerinde dunyanin en iyi kalecisi olur emin ol jeffersondan hicbisey olmaz

Running Wild
25.12.2006, 23:35
Komik olmayınız lütfen.

Komik olan da neymiş bakalım? Ben mi Giray Hoca' mı?

Bence gerçek trabzonsporluluğunu böyle göstermiş olur.Adam bile artık kendi takımını feda ediyo trabzonspor için.

*** Martinez denen adam, bazı arkadaşlar tarafından daha evvel bilinmiyor olabilir ama, 1 senedir Kolombiya Milli Takımı' nın kalesini koruyor. Yani öyle yeni keşfedilmiş bir adam değil. Üstelik, 300-500 bin dolar gibi komik bir paraya getirildi Sakaryaspor' a. Bizim sözünü ettiğimiz 3 futbolcunun değeri ve üzerine vereceğimiz paranın toplamı 5 milyon dolarları buluyor.

*** Jefferson da bize gelirken habire şişirilip duruyordu. Hatta onun transferinden sonra Botofago taraftarları kulübü bastılar ve benim de TV8' den izlediğim bir maçta, sırtlarında Jefferson yazan formalarıyla sahaya arkalarını dönerek protesto bile ettiler. Hemen her şeye balıklama atlamamak lazım. Uygun şartlar gelişmediği sürece sokağa atılacak paramız yok...

Enes Berfin
25.12.2006, 23:37
arkadasim biraz ayaklarin yere bassin komik olmayalim kalede durmasini bilmeyen 40 metreden gelen topu karsilayamayan ve uzerine gelen toplardan baska top cikaramayan kaleci ancak senin hayallerinde dunyanin en iyi kalecisi olur emin ol jeffersondan hicbisey olmaz

Görecegiz görecegiz Bekle.

Cafer KILIÇSOY
25.12.2006, 23:47
Çarşıdaki pirince giderken evdeki bulgurdan olmasak bari

hüseyin1975
25.12.2006, 23:51
Bir Kaleci icin fazla oyuncu istiyorlar bence.

bmtr
25.12.2006, 23:52
Bence Jeff o kadar kotu bir kaleci degil. Defans dan dun oynarsa adam ne yapsin. Adami da sasirtiyor defans. Daha dogrusu defansin dan dun oynamasi adamin oz guvenini yitirmesine yardim ediyor. Jeff'in cok guzel kurtarislari ve cok guzel oynadigi maclar var. Zor pozisyonlarda kurtardigi sutlar ve gole giden toplari kurtardigi maclar var. Ornek olarak en azindan Osasuna ile oynadigimiz iki maci goz onune getiren. Jeff iki macta da cok iyi mucadele edip cok top cikartmisti. Adamin cok hakki yeniyor. Neymis, bazi arkadaslar karizma yok felan diyor. Karizmami kurtariyor golu. Adam su anada Martinez'den daha iyi olmayabilir, fakat aralarinda cok oyle ucurum farki da yok bence. Yani oyle hem Jeff'i hemde yaninda iki futbolcuyu verecek kadar da kotu degil Jeff. Bu adama sahip cikilirsa, kendine guveni artarsa, takima alisirsa bence iyi bir kalecei olur ve iyi paraya satilir. Trabzon boylece zarar etmez.

izmirdenayhan
25.12.2006, 23:53
umarım martinez i almayı başarırız çok olumlu transfer olur.

Naim
25.12.2006, 23:53
En son Dakika Haberi

Baba Oldum :D
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5457

Running Wild
25.12.2006, 23:56
En son Dakika Haberi

Baba Oldum :D

Gözün aydın kardeş, tebrik ederim:alkış: Ne mutlu sana;)

Enes Berfin
26.12.2006, 00:01
Bence Jeff o kadar kotu bir kaleci degil. Defans dan dun oynarsa adam ne yapsin. Adami da sasirtiyor defans. Daha dogrusu defansin dan dun oynamasi adamin oz guvenini yitirmesine yardim ediyor. Jeff'in cok guzel kurtarislari ve cok guzel oynadigi maclar var. Zor pozisyonlarda kurtardigi sutlar ve gole giden toplari kurtardigi maclar var. Ornek olarak en azindan Osasuna ile oynadigimiz iki maci goz onune getiren. Jeff iki macta da cok iyi mucadele edip cok top cikartmisti. Adamin cok hakki yeniyor. Neymis, bazi arkadaslar karizma yok felan diyor. Karizmami kurtariyor golu. Adam su anada Martinez'den daha iyi olmayabilir, fakat aralarinda cok oyle ucurum farki da yok bence. Yani oyle hem Jeff'i hemde yaninda iki futbolcuyu verecek kadar da kotu degil Jeff. Bu adama sahip cikilirsa, kendine guveni artarsa, takima alisirsa bence iyi bir kalecei olur ve iyi paraya satilir. Trabzon boylece zarar etmez.

Cok mükemmel konustun Renkdasim, Bu budur iste.

Gürkan
26.12.2006, 00:10

Hadi hayırlısı Trabzonsporlulugun tanımı degıstı galıba.baska takımlarda Trabzonsporlulugu yasamak moda oldu.

ofkan
26.12.2006, 00:15
jeff tartışmaya deymez yaaaa gitsin yaaaaa kaç maç kurtardı 1 elin parmaklarını geçmez ama kaybetirdikleri sayamayacak kadar çok bu adam bizim büyüklüğümüzü kaldırmıyoo iyi dienler biraz daha düşünsün brazil yadan kaleci olmazzzzz hele jeff hiç olmaz

karatasof
26.12.2006, 00:26
Martinez mi Jefferson mu diye bir soru sormak bile abes.Bakın kardeşim siz kalecinizi verebilmek için takım ararken ;Sakaryaspor elinde tutabilmek için tüm şartlarını zorluyor.Bu bile farkın boyutunu gözlere sokuyor.

Nigdeli
26.12.2006, 00:34
arkadaşlar keskin sirke küpüne zarar böyle asıp kesmekle takım bir yere varamaz.Martinez kim bir bakalım kimin kalesini koruyor Sakaryanın Sakarya ligde kaçıncı adam bir iki iyi top çıkardı diye hemen kahraman yapmayalım bence jef ondan çok daha kaliteli ve genç bir kaleci biraz sabır hem bizde tolga gibi bir değer varken neden harcarız bu çocuğu anlamam

tamuğ yamtar
26.12.2006, 00:58
Takasta adı geçen oyuncuları, nasıl oynatacak bundan sonra bu takım?

Hepsini geçtim Jefferson'u nasıl oynatacaksın?

Adama alenen güvenmediğini açıklamış oluyorsun bu durumda.

Bu işe giriştilerse, bitirmeleri lazım artık.

Adem Erdoğan
26.12.2006, 01:03
trabzonsporun yan gelip yatma yeri olmadığını anlasınlar işte.Her an kapı önüne konulma riskiyle şimdi daha da ciddiye alırlar.

karatasof
26.12.2006, 01:16
Takasta adı geçen oyuncuları, nasıl oynatacak bundan sonra bu takım?

Hepsini geçtim Jefferson'u nasıl oynatacaksın?

Adama alenen güvenmediğini açıklamış oluyorsun bu durumda.

Bu işe giriştilerse, bitirmeleri lazım artık.
Bırakın bu anlayışı arkadaşlar.Bu adamlar profesyonel,transfer zamanı geldimi çatır çatır pazarlık yapıp paralarını almasını biliyorlarda takımı bu hale getirmede kendilerinin payı olduğunu anlamıyorlarmı.Hangi topçu bana çok para verdiniz ben bu sezon takıma hiç faydalı olamadım dediğini duydunuz.Tabiki takımın bu halde olmasında ZD'dan sonra en büyük suç futbolcularda.Ve yönetimde bunların yerine topçu bakacaktır.Ve onları ister takasta kullanır isterse bekletir.Yok efendim takasta adı geçen topçunun morali bozulacakmış.Bizim tüm sezon moralımız bozuk.Hem moralı bozulacakta ne olacak Jeff 45 metreden değilde bu kez karşı kaleden mi gol yiyecek.Onuda yaparsa ne fark edecek 45 m yenende 1 gol sayılıyor 105 m yenende nasıl olsa....

tamuğ yamtar
26.12.2006, 01:24
@karatasof:

Açıkcası morallerinin bozulması pek umurumda değil.

Farklı düşünmüyoruz zaten.

Ben sadece madem böyle bir işe giriştiler, o zaman bitirsinler diyorum.

gerçekefsane
26.12.2006, 01:29
Hasagic :)
Ayşe ninede Jeffersonun şampiyon Trabzonsporun kalecisi olmadığını söylemiş

Cabri61
26.12.2006, 02:00
yarın alıp almadığımızı öğreneceğiz
inşallah alınır

tsakrep61
26.12.2006, 03:58
jeferson bence cok kotu bır kalecı bılmem trabzonun her macını ızledınız mı ama ben jefersonun hatasız gol yedıgını hatırlamıyorum hatta oyle pozısyonlar hatırlıyorum kı defans oyuncuları top jefden kesın gecıcek dıye jefersonun bosaltıgı kaleye kosmalar gıbı kı bursa macın da bursa trıbunlerıne trabzon kumeye tezahuratını yaptırtn bız o macta yedıgı ıkı basıt yan toptan rezıl eden bu adam degıl mı ayrıca ben jefersonun bır tane yan top cıkardıgını hatırlamıyorum buna mazaret olarakta brezılyada yan toplarda bıze topu yumruklayın derler demıstı ... işin ozu bıze ıyı bır kalecı lazım bu martınez olur mu bılemıyecegım bızım macta kalede ıyı durmustu baska macını da ızlemedım ınsallah medyanın pohpohladıgı bır kalecı degıldır gercı kolombıya mıllı takımınının as kalecısıymıs ama ıyıce ızlemek lazım