PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

volkanferhan
06.12.2006, 14:25
"Her türlü fedakarlığı yaparım"
Trabzonspor'da muhalefetin yürüttüğü ve 16 Aralık'taki mali genel kurula seçim maddesi koyulmasıyla ilgili çalışmalar sürerken, yönetimin kongre kararının ardından toparlayıcı rol üstlenmesi istenen eski başkanlardan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın, "Şu anda işbaşında bir yönetim kurulu var. Şu anda onlara destek olmalıyız. Ama yönetim kongre kararı alırsa Trabzonspor için her türlü fedekarlığı yaparım" dediği öğrenildi.

DESTEK OLUNMALI
Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, özellikle Ankara kanadıyla yaptığı görüşmeler ve toplantılarda, kulüpte şu anda bir yönetim kurulu olduğunu hatırlattığı ve "Trabzonsporlular'ın tek amacı bu yönetime destek vermektir. Yönetimin görevinin başında ve bir şeyleri düzeltmeye çalışıyor. Onlara yardımcı olmalıyız. Kendi içlerinde ne doğru kararı vereceklerine inanıyorum. Dışarıdan çok fazla müdahalede de bulunmamak lazım. Görev başında oldukları sürece onlara destek olmalıyız" dediği ifade edildi. Özak' ın, yönetim kongre kararı almadan hiçbir şekilde hiçbir oluşumun içindre veya önderi pozisyonunda bulunmak istemediğini de ifade ederek, "Ancak yönetim bir kongre kararı alırsa, sözü edilen 'uzlaşı yönetimi' nin oluşturulması için elimden geleni yaparım" dediği öğrenildi.

ÖZYAZICI' DAN DOĞAN'A DESTEK
Trabzonspor' da ismi Futbol AŞ' nin başına getirilecek kişiler arasında geçen efsane takımın teknik direktörlerinden Ahmet Suat Özyazıcı, Ziya Doğan' a destek verdi. Ziya Doğan' ın devre arasındaki hazırlıklar ve yapılacak transferlerle takımı ayağa kaldıracağına inandığını ifade eden Özyazıcı, "Bize düşen görev Ziya Doğan' a ve takıma deste olmaktır. Ligin ikinci yarısında takımın üst sıralara çıkacağına inanıyorum" dedi. Bu arada Özyazıcı' nın yakın çevresine, "Yönetim kongreye gidip güvenoyu almadan verecekleri herhangi bir görevi kabul etmem. Önce kongre yapsınlar sonra konuşuruz" şeklinde konuştuğu ifade edildi

YENİ TRANSFER ELLER!
Bordo - mavili takımda kalması hemen hemen kesinleşen Ziya Doğan, transfer çalışmalarına başladı. Yardımcıları Osman Denizci, Fatih Kavlak ve Turgut Kural ile Futbolcu İzleme Komitesi Üyeleri Ömer Uzun ve Cemil Canalioğlu' nu Avrupa' nın dört bir yanına gönderen ve yaklaşık 10 futbolcu izlettiren Doğan' ın, özellikle takımdaki yabancılar üzerinde büyük bir operasyon yapması bekleniyor. Stepanov ve Yattara dışındaki tüm yabancılar Doğan' ın gözünden düşerken, Brezilya' da sezonun altın karmasına seçilen ve 1 Ocak' ta Trabzon' a dönecek olan Fabiano Eller' in de Antalya kampına katılması bekleniyor. Doğan' ın, geçen sezon performansı beğenilmeyerek Vahid Halilhodziç' in kararıyla Brezilya' nın İnternacional takımına kiralanan ve burada gösterdiği performansla hem takım kaptanlığına yükselen hem de yılın altın karmasına seçilen Fabiano Eller' i mutlaka kadroya katmak istediği belirtildi. Eller' in gelişiyle 1 yabancı kontenjanı açmak zorunda olan Doğan' ın bu nedenle ilk etapta Musampa, Szymkowiak ve Jefferson üçlüsünden biriyle yolları ayırma kararı verebileceği, başka bir yabancı oyuncunun daha kadroya katılması durumunda bu üçlüden başka isimlerin de takımdan ayrılmasının gündeme gelebileceği vurgulandı.

KANATLARA EKSTRA TAKVİYE
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan' ın, transferde özellikle sağ ve sol kanatlara da birer ismin alınması için yönetime rapor vereceği öğrenildi. Sezon başında özellikle sol kanada yapılan takviyelere rağmen, Mustafa Keçeli, Celaleddin, Musampa ve Murat Ocak' tan yeterli verimi alamayan, sağ kanatta görev verdiği Feridun, Ufukhan, Musa Büyük ve Ferhat' ın performansını da beğenmeyen Ziya Doğan' ın, bu iki kanada mutlaka birer takviye daha isteyeceği öğrenildi.

ZENİT FATİH' E GÖRE TAKIM KURUYOR
Trabzonspor' dan sezon başında Rusya' nın Zenit Petersburg takımına transfer olan ve tatil için geldiği Türkiye' de, Fenerbahçe' den transfer teklifi aldığı yönündeki haberleri kesin bir dille yalanlayan Fatih Tekke' ye, menaceri Ceylan Çalışkan da destek verdi. Çalışkan, Zenit' in Fatih tekke7 ye büyük yatırım yaptığını ve gelecek yıl da ligde şampiyonluğu hedefleydiğini ifade ederek, "Zenit teknik direktörü sistemini de Fatih Tekke' ye göre kurmayı düşünüyor. Transferi bu sistem üzerinden yapıyorlar. Hatta Türkiye' den de 1 - 2 oyuncu almayı planlıyor. Bu tip söylentiler ve haberler hem Türk futboluna hem de Fatih' e büyük zarar veriyor. Fatih' e Türkiye' den de hiçbir transfer teklifi gelmedi. Zaten gelse de dönme şansı yok" dedi.

CEZAYA İTİRAZ YOK
Bu arada PFDK tarafından Fenerbahçe maçında çıkan saha olayları nedeniyle Trabzonspor' a verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasına itiraz edilmeyeceği öğrenildi. Pazar günkü Ankaraspor maçında uygulanacak cezaya, bordo - mavili yönetimin hem karşılaşma sırasında sahaya taraftar girmesi, tribünlerde yakılan bengal ateşleri ve sahaya atılan yabancı cisimler nedeniyle cezanın değiştirilmeyeceğine inanması, hem de kötü günler geçiren takımın seyirci baskısı altında oynamaması nedeniyle itiraz etmeyi düşünmediği ifade edildi. Trabzonspor, bu sezon UEFA Kupası' ndaki Osasuna maçının ardından ikinci kez Avni Aker' deki bir maçı seyircisiz oynayacak.

kaynak : http://www.superspor.com

pReN@_61
06.12.2006, 14:28
arkadaşlar bu cuma forma almayı düşünüyorum...TS kluplerde cuma gününe kadar mallar kalkar mı sizce?

volkanferhan
06.12.2006, 14:29
arkadaşlar bu cuma forma almayı düşünüyorum...TS kluplerde cuma gününe kadar mallar kalkar mı sizce?

okadarda değil yaw bende alıcam ya yarın yada cuma kalkmaz umarım

pReN@_61
06.12.2006, 14:32
okadarda değil yaw bende alıcam ya yarın yada cuma kalkmaz umarım

inşallah dediğin gibi olur....isim ve numara da yazdıracağım için umarım alabilirim formayı :)

volkanferhan
06.12.2006, 14:51
Kore'den misafir gelecek
Yaşları 14-19 arasında değişen 20 Koreli futbolcu 19 Aralık 2006 Salı günü Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelecek.
2 grup halinde organize olacak Koreli gençler burada Trabzonspor'un değişik yaş gruplarındaki takımlarıyla çeşitli antrenman maçları yapacaklar ve bazı ortak antrenmanlar gerçekleştirecekler.

kaynak:http://www.trabzonspor.com/

Bahtiyar
06.12.2006, 15:40
yöneticiler bi açıklama yaptı mı? bu ziya hala kalıyor mu? bunlar akılları sıra ortalığı biraz soğutup capello ziyanın kalcağını açıklayacaklar. ama bilmiyorlarki 7 maçın acısı çıkacak gibi değil. capello ziya attı bi yalan devre arasında bomba gib olcağız falan nasıl inanayım buna?

Faik Yılmaz
06.12.2006, 15:47
CEZAYA İTİRAZ YOK
Bu arada PFDK tarafından Fenerbahçe maçında çıkan saha olayları nedeniyle Trabzonspor' a verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasına itiraz edilmeyeceği öğrenildi. Pazar günkü Ankaraspor maçında uygulanacak cezaya, bordo - mavili yönetimin hem karşılaşma sırasında sahaya taraftar girmesi, tribünlerde yakılan bengal ateşleri ve sahaya atılan yabancı cisimler nedeniyle cezanın değiştirilmeyeceğine inanması, hem de kötü günler geçiren takımın seyirci baskısı altında oynamaması nedeniyle itiraz etmeyi düşünmediği ifade edildi. Trabzonspor, bu sezon UEFA Kupası' ndaki Osasuna maçının ardından ikinci kez Avni Aker' deki bir maçı seyircisiz oynayacak.

yazıklar olsun böyle yönetime.......

Faik Yılmaz
06.12.2006, 15:58
ya bugun yuruyus olcaktı hani noldu bi haber varmııı?:ts:

Trabzonspor taraftarından protesto
1967 Trabzonsporlular Derneği'nden kötü gidişe tepki. Ligin 15. sırasında bulunan Trabzonspor'u derneğin İstanbul temsilcisinin taraftarları tepki göstererek yönetimi istifaya çağırdı...
06 Aralık 2006 15:37
Yazı boyutunu büyütmek için

Turkcell Süper Lig'de aldığı kötü sonuçlarla 15. sırada yer alan Trabzonspor'un yönetim kuruluna, İstanbul'daki taraftar derneği tepki göstererek yönetimi istifaya çağırdı. 1967 Trabzonlular Derneği yönetim kurulu üyeleri, Güngören'deki dernek binası önünde bir açıklama yaparak yönetim aleyhine tezarühat yaptı. Ellerindeki kırmızı kartlarla yönetim kurulunu istifaya davet eden 20 kadar taraftar, ''Albayrak istifa'', ''Yönetim istifa'' şeklinde bir süre tezarühat yaptı. Bunun ardından ellerindeki bayrakla dernek binasının önündeki yolda tepkilerini sürdüren taraftarlar, takımları lehine tezarühat yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

Enes Berfin
06.12.2006, 16:48
inşallah dediğin gibi olur....isim ve numara da yazdıracağım için umarım alabilirim formayı :)

E bende Forma siparis etmistim bundan 2 hafta önce. gönderirlermi acaba :confused:

Badaloğlu
06.12.2006, 16:52
İşte bizim en büyük sorunumuz bu arkadaşlar...Şuraya bakarmısınız! 20 kadar taraftar protestoya katılmış.neden her kafadan ayrı bir ses çıkar?neden birlik olmayız?Neden bu protestoyu bu dernek kafasına göre yapar?İstanbulda o kadar dernek varken; neden bu dernekler birlikte hareket etmezler?Kafana göre bir protesto yaparsan aha böyle komik durumlara düşersin...Başkanda bakar ki- ''ola koca camia arkamda, 20 kişi yollara dökülmüş protesto ediyler.Yönetim olarak doğru bildiğimiz yolda devam uşaklar'' diyebilir:)

Enes Berfin
06.12.2006, 16:56
İşte bizim en büyük sorunumuz bu arkadaşlar...Şuraya bakarmısınız! 20 kadar taraftar protestoya katılmış.neden her kafadan ayrı bir ses çıkar?neden birlik olmayız?Neden bu protestoyu bu dernek kafasına göre yapar?İstanbulda o kadar dernek varken; neden bu dernekler birlikte hareket etmezler?Kafana göre bir protesto yaparsan aha böyle komik durumlara düşersin...Başkanda bakar ki- ''ola koca camia arkamda, 20 kişi yollara dökülmüş protesto ediyler.Yönetim olarak doğru bildiğimiz yolda devam uşaklar'' diyebilir:)

Cok komik bi durum yaa, 20 kisi protesto yapiyor :D
bende büyük birse bekliyordum güya :)

sazman34
06.12.2006, 17:13
Başkanlığa kim aday oluyor bilen var mı?

Şentürk
06.12.2006, 17:16
Başkanlığa kim aday oluyor bilen var mı?
Seçim var mı?

Mehmet Fırat
06.12.2006, 17:32
1.5 yılda 386 bin 500 ytl ceza almışız. iki kere de seyircisiz oynama cezası...
bu takıma sadece nuri zarar vermiyor...

sarman61
06.12.2006, 17:36
CEZAYA İTİRAZ YOK

yazıklar olsun böyle yönetime.......

Yahu güldürme beni. Bu cezanın nesine itiraz edecek. Biz dua edelim 1 maç ceza verdiklerine. Onca çıkan olaylara rağmen 1 maç ceza. Sen çıkmış yazıklar olsun diyorsun aslında doğru bu cezaya sebebiyet veren taraftara yazıklar olsun. Trabzonsporo hep zararı dokundu yıllardır. Ödediğimiz paralırn haddi hesabı yok. Bu paralar la en kral stadı yapardık.

Barış BAKIRTAŞ
06.12.2006, 17:38

Evet PFDK da zarar veriyor..

A.Hilal Çakıroğlu
06.12.2006, 17:50
Biz kendimize toz kondurmayalım.

yakutlu61
06.12.2006, 18:18

Ya bu tamamen organıze bozuklugundan arkadaslar hafta içi protestoya katılacak ınsanların %99 u çalısıyor o saatte pazar gunu uygun bı saatte yapılsa etkılı olurdu.
dedıgın gıbı albayrak ve çetesı 20 kısıyı gorunce mutlu bıle olmustur emınım.

salihismet
06.12.2006, 18:34

Aynen öyle.

Remzi
06.12.2006, 18:57
http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=35222

Hüseyin sorulan soruları cevaplamış

tsmaniac
06.12.2006, 19:44

doğru söylüyosunuz takım süper oynanan oyun şahane herşey yolunda gidiyor kasıp kavuruyoruz ortalığı ama işte taraftar rahat durmuyorki illa bişey yapacak

Bahtiyar
06.12.2006, 19:58
http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/061206huseyin.jpg
Sen istikrarlı bir futbolcusun. Senin gibi Trabzon ruhunu taşıyan futbolcular altyapıdan neden eskisi gibi yetişmiyor? Trabzon gerçeği özünde saklı. Sen ne dersin?

BEKİR TEKERCİOĞLU / ANKARA

Hüseyin: Altyapıdan futbolcu gelebilmesi için önce Trabzonsporlu’nun kendi insanına destek vermesi ve sahip çıkması gerekiyor. Bu yapılırsa mutlaka futbolcu da gelir. Ancak içinde bulunduğumuz durumda bunu pek göremiyoruz. Trabzonspor ‘un altyapısında çok yetenekli futbolcular var. Yeter ki bunlara değer verilsin ve bu değer onlara hissettirilsin. Takımdaki Trabzonlu oyuncuları dışlamadan, destek vererek, kendi insanımızla başarıya gidebiliriz.:D :D :D

sbay
06.12.2006, 20:08
fatih tekke az sonra can karyağdı ile lig tv de röportajı var...futbol life programında

yakutlu61
06.12.2006, 20:15
Bu bir oyun değilse!..
Trabzonspor’a tarihinin en kara günleri yaşatılıyor.Yaşatanlar hâlâ işbaşında. Asbaşkan’ın aylarca süren arayışa son verip, “En iyisini 2 günde buldum” diyerek getirdiği ve 5 hafta sonra 1.5 milyon dolarla gönderilen Lazaroni’yi kovanlar, bugün 7 maçta 1 puan alabildiği halde, “Kovsalar da gitmem” diyen Ziya Doğan’ı da getiren oldular. Hatırlamakta yarar var. Nuri Albayrak ve ekibini kulübün başına musallat eden Atay Aktuğ da, 2005-2006 sezonunun başında benzeri kötü bir tablonun mümessili idi. 13. haftaya kadar elde edilen 20 puan nedeniyle, yoğun bir “bırakıp gidin” baskısına “gitmem de gitmem” diyerek karşı koyuyorlardı. 13. haftada Diyarbakırspor karşısında alınan 3-0’lık mağlubiyet Atay Aktuğ’un istifa kararı alması için Trabzon’a bile dönmesine gerek bırakmamıştı. Aktuğ, yanında var olanlarla birlikte, olağanüstü kongre kararı almıştı. Sezonun ilk yarısını da Trabzonspor 23 puanla tamamlamıştı. “Çok kötü” damgası ile gidilen kongreyi Nuri Albayrak, “daha iyisi” için yüzde 50’nin üzerinde bir oyla kazanmıştı. “Daha iyisi” diye seçilen Albayrak, bugün “daha beteri” vücuda getirmiştir. “Gitmem de gitmem” inadında Atay Aktuğ’u mumla aranır hale getirmiştir. Gider hanesinde, gelirden 22 trilyon lira daha fazlalık, yani borç batağı.. Yönetim kurulu arasında birbiriyle konuşmayan üyeler... Teknik direktör ile iki kelam etmeyen as başkan... Borsaya açıldığı için sadece gönül verenlerinin değil, para yatıranlarının da başarı beklediği kulübün içine doldurulmuş tamamen amatör idari personel.. Burnu batakta iken kuyruğu havada misali, “Kovsalar gitmem” diye tepinirken, erteleme ve aldatma hastalığına yakalanıp, “Bu takımı ikinci yarıda görün. Avrupa’da bile başarılı olacak” saçmalıklarını sıralayan teknik adam Ziya Doğan.. Ve 1983-84 sezonunda kazanılan son lig şampiyonluğunun üzerinden geçen 22 sezonda, içine aldıklarını taşıyan, ancak artık yerlerde sürünmeye başlayan bordo-mavili forma...Tüm bunlara rağmen, Nuri Albayrak halâ başkan, Ziya Doğan teknik direktör, kulüp içindekiler idari personel ve sahada yürüyenler birkaç istisna ile futbolcu olarak adlandırılıyorsa, ortada ya bir yanlışlık, ya da büyük bir oyun var demektir. Trabzonspor, hızla ikinci lige doğru yol alırken, tüm bunlar halâ Trabzonspor ismi altında sayılıyorlarsa, ortada bir yanlışlık değil, olsa olsa oyun var demektir. Bu oyunun senaryosunu kim yazmış bilinmez (!) ama yönetmeni Nuri Albayrak’tan başkası değil.

Tarih:06.12.2006
Murat TAŞKIN
spor@yenicaggazetesi.com.tr

hayat61
06.12.2006, 20:34
Sıkıyönetim!

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, kritik yönetim kurulu toplantısına katılmak üzere geldiği Trabzon' da önemli mesajlar verdi ve görevlerinin başında olduklarını açıkladı.

KİMSE BİZİM KADAR ÜZÜLEMEZ

Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ile birlikte bu akşam Trabzon' a gelen Başkan Nuri Albayrak, havalimanında basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Albayrak, "Trabzonspor kulübü Başkanı olarak, kulübün şu anda içinde bulunduğu durum en fazla şahsımı, sonra da yönetimdeki arkadaşlarımı, sporcuları ve hocamızı üzmektedir. Tabii ki kamuoyunda çıkman beyanatlarda herke üzülüyor ama, bizden fazla üzülenin olduğunu tahmin etmiyorum" dedi.

SIKIYÖNETİM İLAN ETTİK

Albayrak, yönetim kurulu olarak önlerindeki iki maça kilitlendiklerini ifade ederek, "Bu maçlar bitene kadar yönetimdeki arkadaşlarımızın hiçbir beyanatı olmayacak. Maçlar bittikten sonra, ikinci yarıyla ilgili yaptığımız plan ve programlar şu anda elimizde. Tekrar değerlendirip ikinci yarıya devam edeceğiz. İki maç bitene kadar buradayım ve yönetim olarak sıkıyönetim ilan ettik. Onun için siz basın mensubu arkadaşların da özellikle yıkıcı, zarar verici tavır hal ve hareketler içinde bulunmamalarını rica ediyorum. Çünkü Trabzonspor camiası, basınıyla, tüm kurum ve kuruluşlarıyla bütündür. 100 tane etken varsa herkesin bunun içinde bir puanı vardır. Herkesin verdiği zararlar bu puanlama sistemine göre ortada. Biz maddi ve manevi tüm gücümüzle Trabzonspor' u yönetmek için burdayız ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. İki maçlık sıkıyönetim ilan ettik ve şuanda buradayız arkadaşlar" diye konuştu.

Albayrak, daha sonra yönetim kurulu toplantısına katılmak üzere Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri' ne geçti

hayat61
06.12.2006, 20:36
Fortis'te program belli oldu!..Fortis Türkiye Kupası'nda gruplarda 3. ve 4. maçların programı belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, Fortis Türkiye Kupası'nda gruplarda 3. ve 4. maçların programı şöyle:

3. Maçlar:
15 Aralık Cuma:
20:00 Bursaspor - Karşıyaka: Bursa Atatürk
20:00 Ankaraspor A.Ş. - Trabzonspor A.Ş: Ankara 19 Mayıs
16 Aralık Cumartesi:
14.00 İnegölspor - Sivasspor: İnegöl
14:00 İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Gaziantepspor: Atatürk Olimpiyat
14:00 Bucaspor - Gençlerbirliği: Alsancak
14.00 Eskişehirspor - Konyaspor: Eskişehir Atatürk
19.00 Galatasaray A.Ş. - Kayserispor: Ali Sami Yen
17 Aralık Pazar:
19.00 Beşiktaş A.Ş. - Çaykur Rizespor: BJK İnönü

4. Maçlar:
19 Aralık Salı:
16.00 Kayserispor - Bursaspor: Büyükşehir Belediyesi Atatürk
20.00 Fenerbahçe - İnegölspor: FB Şükrü Saraçoğlu
20 Aralık Çarşamba:
14.00 MKE Ankaragücü - Bucaspor: Ankara 19 Mayıs
14.00 Sivasspor - İstanbul Büyükşehir Belediyespor: 4 Eylül
14.00 Konyaspor - Ankaraspor A.Ş.: Konya Atatürk
14.00 Vestel Manisaspor - Eskişehirspor: Manisa 19 Mayıs
20.00 Kayseri Erciyesspor - Galatasaray A.Ş.: Büyükşehir Belediyesi Atatürk
21 Aralık Perşembe:
20.00 Gençlerbirliği - Beşiktaş A.Ş.: Ankara 19 Mayıs

Enes Berfin
06.12.2006, 20:36
Az önce D sporda canli yayinda Eski Trabzonspor AS Baskani Mehmet Öksüzoglu canli yayinda bi programa davetliydi.

Trabzonspor hakkinda ona sorular soruldu oda cevapladi, Programin sonlarina dogru söle bi aciklamasi vardi "Ben herzaman bu takim adina baskanliga hazirimdir ben öle 2-3 senelik projeler degil 10 senelik projeler simdiden hazirladim eger secimlerde yer alirsam ve Baskan secilir isem Bu projeleri uygulayacagim ve takimin Arzu ettigi yere getirmeye calisacagim" diye aciklamasinda bulundu.

Özellikle Albayrak ve transferlerle ilgili takimin alt yapisiyla ilgili cok önemli duyurularda bulundu.

hayat61
06.12.2006, 20:37
Murat Ocak’a MR çekilecek
Bu akşam yapılan çalışmanın sonlarına doğru sakatlanarak idmanı yarıda bırakan Murat Ocak’ın durumu çekilen MR’ından sonra belli olacak.

Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney, oyuncumuzun durumuyla ilgili Medya Merkezimize verdiği bilgide, “Murat’ın iç yan bağında ve iç menisküsünde bir problem olduğunu düşünüyoruz. Kesin teşhisi MR’ı çekildikten sonra söyleyebiliriz” diye konuştu

sbay
06.12.2006, 20:58
mehmet yılmazın çapraz bağları koptu...bizim maçta yok.ayrıca sezonu kapadı...
kaynak lig tv haberler

Hüseyin Çümen
06.12.2006, 21:37
mehmet yılmazın çapraz bağları koptu...bizim maçta yok.ayrıca sezonu kapadı...
kaynak lig tv haberler

tuhh nazar değdi geçmiş olsun mehmet yılmaz :(

sbay
06.12.2006, 21:45
Vestel Manisaspor, devre arasında kadrosuna takviye yapabilmek amacıyla Brezilya`da çalışmalarını sürdürüyor.

Brezilya`da bulunan idari menajer Mustafa Turgat ve antrenör Serdar Dayat, bir orta saha ve bir forvet oyuncusu için girişimlerde bulunuyor.

Internacional takımının orta saha oyuncusu Alex Raphael Meschini`nin transferi için görüşmelerin devam ettiği, bu futbolcunun alternatifinin de Vasca De Gama takımının oyuncusu Leandro Amaral olduğu belirtildi.

Diğer yandan, kadro dışı bırakılan oyunculardan Zelenka`nın, Almanya`dan bir takım ile anlaşmak üzere olduğu ve devre arasında gitmek istediğini yönetime bildirdiği öğrenildi.

Vestel Manisaspor`un defans oyuncusu Stephane Borbiconi de geçirdiği sakatlığın ardından takımdan ayrı olarak çalışmalarını sürdürüyor. Çok istekli çalıştığı gözlenen futbolcunun, Antalya kampında takımla birlikte antrenmanlara başlayacağı öğrenildi
kaynak:maraton.com.tr

vestel bizden hızlı çıktı.alamadığımız adamın peşindeler...(Alex Raphael Meschini)

pReN@_61
06.12.2006, 22:16
org.yetersiz....20kişi fazla bile olmuş :D

kml61ts
06.12.2006, 22:17
Nuri Bey sıkıyönetim ilan etmiş:mad: !!!Hey yavrum hey koskoca Trabzonspor 7 maçta 1 puan alıncaya kadar aklın nerdeydi:mad: Şu anda yönetim kurulu toplantısı sürüyor galiba inşallah ar damarı biraz kabarır da bırakıp gidiyoruz der ve inşallah ben yarın sabah bu haberi buradan HAYATIMDA ALDIĞIM EN GÜZEL SON DAKİKA HABERLERİNDEN BİRİ OLARAK OKURUM...
Bu haberi bilgisayar başında bekleyecek dermanım kalmadı...
ALLAHIM YARINI TÜM TRABZONSPORLULARIN ÖMÜR BOYU BAŞININ DİK GEZECEĞİ GÜNLERİN BAŞLANGICI BİZİ BÖYLELERİNİN ELİNDE OYUNCAK ETME DİYE RABBİME DUA EDİP YATICAM EĞER UYUYABİLİRSEM...
SEN BİZE SABIR VER YARABBİM...
HEPİNİZE HAYIRLI GECELER RENKDAŞLAR...

Cafer KILIÇSOY
06.12.2006, 22:17
Az önce D sporda canli yayinda Eski Trabzonspor AS Baskani Mehmet Öksüzoglu canli yayinda bi programa davetliydi.

Trabzonspor hakkinda ona sorular soruldu oda cevapladi, Programin sonlarina dogru söle bi aciklamasi vardi "Ben herzaman bu takim adina baskanliga hazirimdir ben öle 2-3 senelik projeler degil 10 senelik projeler simdiden hazirladim eger secimlerde yer alirsam ve Baskan secilir isem Bu projeleri uygulayacagim ve takimin Arzu ettigi yere getirmeye calisacagim" diye aciklamasinda bulundu.

Özellikle Albayrak ve transferlerle ilgili takimin alt yapisiyla ilgili cok önemli duyurularda bulundu.

Klasık kongre öncesi söylemleri. Bizde inandık

hayat61
06.12.2006, 22:22
İşte haftanın hakemleri..

Turkcell Süper Lig'de 17. hafta maçlarını yönetecek hakemler belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre karşılaşmalarda düdük çalacak hakemler şöyle..

6 Aralık 2006

8 ARALIK CUMA
20.00 Ankaragücü - Fenerbahçe: Halis Özkahya

9 ARALIK CUMARTESİ
14.00 Kayseri Erciyesspor - Sivasspor: Hakan Özkan
14.00 Çaykur Rizespor - Sakaryaspor: Bülent Yıldırım
19.00 Beşiktaş - Kayserispor: Barış Şimşek

10 ARALIK PAZAR
14.00 Gaziantepspor - Konyaspor: Bünyamin Gezer
14.00 Denizlispor - Vestel Manisaspor: Mustafa Kamil Abitoğlu
14.00 Gençlerbirliği - Antalyaspor: Vedat Yüksel
16.00 Trabzonspor - Ankaraspor: Aytekin Durmaz
19.00 Galatasaray - Bursaspor: Kuddusi Müftüoğlu

pReN@_61
06.12.2006, 22:23
İşte haftanın hakemleri..

Turkcell Süper Lig'de 17. hafta maçlarını yönetecek hakemler belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre karşılaşmalarda düdük çalacak hakemler şöyle..

6 Aralık 2006

8 ARALIK CUMA
20.00 Ankaragücü - Fenerbahçe: Halis Özkahya

9 ARALIK CUMARTESİ
14.00 Kayseri Erciyesspor - Sivasspor: Hakan Özkan
14.00 Çaykur Rizespor - Sakaryaspor: Bülent Yıldırım
19.00 Beşiktaş - Kayserispor: Barış Şimşek

10 ARALIK PAZAR
14.00 Gaziantepspor - Konyaspor: Bünyamin Gezer
14.00 Denizlispor - Vestel Manisaspor: Mustafa Kamil Abitoğlu
14.00 Gençlerbirliği - Antalyaspor: Vedat Yüksel
16.00 Trabzonspor - Ankaraspor: Aytekin Durmaz
19.00 Galatasaray - Bursaspor: Kuddusi Müftüoğlu

Aytekin Durmaz......
hadi hayırlısı....

:atki:

hayat61
06.12.2006, 22:32
Temizlikçilikten Milli Takım antrenörlüğüne..

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde hizmetli kadrosunda görev yapan Metin Kaplan, 10-14 yaş grubundan sorumlu çim hokeyi milli takım antrenörlüğüne getirildi..

6 Aralık 2006

Diyarbakır'da 4 yıldır çocuklara çim hokeyini sevdirmeye çalışan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde yardımcı hizmetli kadrosunda görev yapan Metin Kaplan, çim hokeyinde gösterdiği başarı nedeniyle Çim Hokeyi Federasyonu'nca 10-14 yaş grubu milli takım antrenörlüğüne getirildi.

-SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUKLARI YÖNLENDİRDİ-
Diyarbakır'da çim hokeyinin büyük ilgi gördüğünü, ilk yılda 190 olan sporcu sayısının yaptıkları çalışmalar sayesinde 370'e kadar yükseldiğini belirten Kaplan, ''2002 yılında çim hokeyi sporuyla tanıştım. Diyarbakır'da bir çim hokeyi kulübü kurduk. Bu takıma sporcu aramaya başladık. Sokakta çalışan çocukları topluma kazandırmak için önceliği onlara verdik. Amacımız onları sokaktaki tehlikelerden uzaklaştırmaktı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki 75. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi ile görüştük. Oradaki çocuklara bu sporu anlattık. Onlar da büyük ilgi gösterdi. Sokakta çalışan çocuklara ilk anlattığımızda bu spor dalına biraz soğuk baktılar. Hatta bazı çocuklar ellerinde sigara ile idmana geliyordu.'' dedi.

Kaplan, idmanlara ellerinde sigara ile gelen çocukları, ilk etapta spordan soğutmamak için kızmadıklarını belirterek, bir süre sonra spora alışan çocukların sigarayı bıraktığını anlattı.

Yoğun çalışması ve azmi sonucunda temizlikçilikten milli takım antrenörlüğüne kadar yükseldiğini kaydeden Kaplan, ''Milli takım antrenörlüğü aklımın ucundan geçmemişti. Bu konuda Gençlik ve Spor İl Müdürü İslam Çetin'in ve Çim Hokeyi Federasyonunun büyük desteğini gördüm. Onları mahcup etmeyeceğim. Takımlarımız için sponsor arayışına girdik. İş adamlarımızdan bu çocuklara spor malzemesi yardımında bulunmalarını istiyoruz'' dedi.

-DİYARBAKIR'DA ÇİM HOKEYİ ŞAMPİYONASI- Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Barbaros Tuzcuoğulları ise çim hokeyine olan ilginin ülke genelinde her geçen gün biraz daha arttığını söyledi.

Türkiye genelinde çim hokeyi branşında 44 takım ve 4 bin 500 sporcunun bulunduğunu ifade eden Tuzcuoğulları, ''Bu branşa Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Bu bizleri çok sevindiriyor. Özellikle sokakta çalışan çocukların bu branşa ilgi göstermesi bizi çok daha mutlu ediyor. 2007 yılında Diyarbakır'da Çim Hokeyi Şampiyonası düzenlemeyi amaçlıyoruz'' dedi

hayat61
06.12.2006, 22:32
Ferdi Boks Şampiyonası'nda 2. gün sonuçları..

Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası, Samsun'da devam ediyor. İşte Şampiyonanın ikinci günündeki karşılaşmalarda rakiplerini yenerek bir üst tura çıkan sporcular..

6 Aralık 2006

54 kilo: Emir Soydaş (Zonguldak), İbrahim Aydoğan (Fenerbahçe), Halil İbrahim Üçünçü (Trabzon), Ümit Seyhan (TEKEL), Tayfun Ardunç (Trabzon)

64 kilo: Sezer Dalbudak (Kırıkkale), Onur Ördek (Hatay), Tuncay Altuntaş (Jandarmagücü), Habib Ay (Mersin), Rahmi Er (Erzurum), Ercan Altun (Sakarya), Bayram Çolak (İstanbul), Tarım Demirci (Samsun), Murat Saka (Bayburt), Erkan Bingöl (Erzurum), Halit Mazlum (Kayseri), Gökhan Aman (Sivas), İbrahim Bostancı (Kocaeli), Erhan Fatih Uludere (Sivas), Volkan Sural (TSE)

69 kilo: Kadir Köroğlu (Trabzon), Murat Beyazıt (Fenerbahçe), Adem Bozkurt (TEKEL), Görkem Temur (Adana), Erkan Özpazarcıbaşı (Malatya)

85 kilo: Tuncay Tavukcu (Fenerbahçe)

86 kilo: Fahri Şahincan (Mersin)

87 kilo: Kerim Atak (Iğdır)

88 kilo: Erdoğan Su (Jandarmagücü)

89 kilo: İslam Pattıev (TEKEL)

90 kilo: Baran Yargı (Iğdır)

91 kilo: Erdinç Aksoy (Trabzon), Hamza Kendircioğlu (Ankara), Fatih Erdem (Bursa), Orkun Onut (Fenerbahçe), Hasan Tezel (Iğdır), Çetin Meşe (Ankara), Deniz Fidan (Beşiktaş), Alparslan Yalnızyiğit (Adana), Kurban Günebakan (TEKEL)

92 kilo: Nihat Bilir (Samsun)

fteotdgs
06.12.2006, 22:33
Nuri Bey sıkıyönetim ilan etmiş:mad: !!!Hey yavrum hey koskoca Trabzonspor 7 maçta 1 puan alıncaya kadar aklın nerdeydi:mad: Şu anda yönetim kurulu toplantısı sürüyor galiba inşallah ar damarı biraz kabarır da bırakıp gidiyoruz der ve inşallah ben yarın sabah bu haberi buradan HAYATIMDA ALDIĞIM EN GÜZEL SON DAKİKA HABERLERİNDEN BİRİ OLARAK OKURUM...
Bu haberi bilgisayar başında bekleyecek dermanım kalmadı...
ALLAHIM YARINI TÜM TRABZONSPORLULARIN ÖMÜR BOYU BAŞININ DİK GEZECEĞİ GÜNLERİN BAŞLANGICI BİZİ BÖYLELERİNİN ELİNDE OYUNCAK ETME DİYE RABBİME DUA EDİP YATICAM EĞER UYUYABİLİRSEM...
SEN BİZE SABIR VER YARABBİM...
HEPİNİZE HAYIRLI GECELER RENKDAŞLAR...

Al benden de o kadar. Demek ki kendileri icin su son 7. haftaya kadar hersey gulluk gulistanlikmis ki sikiyonetim ilan etme geregi duymamislar. Bir de su "Kimse bizden cok uzulemez" geyigi var ki, ne desem bos. Bu durumun sorumlusu sizsiniz sayin baskan, sayin yonetim. Gelinen su noktada sizin ne kadar uzuldugunuzun, ya da uzulmediginizin meselenin cozumune hicbir katkisi yok.

Bahtiyar
06.12.2006, 22:41
Al benden de o kadar. Demek ki kendileri icin su son 7. haftaya kadar hersey gulluk gulistanlikmis ki sikiyonetim ilan etme geregi duymamislar. Bir de su "Kimse bizden cok uzulemez" geyigi var ki, ne desem bos. Bu durumun sorumlusu sizsiniz sayin baskan, sayin yonetim. Gelinen su noktada sizin ne kadar uzuldugunuzun, ya da uzulmediginizin meselenin cozumune hicbir katkisi yok.

yönetim kurulu toplantısı yeni mi yapılıyo. ziyanın gitme kararının çıkması ne kadar olası gözüküyor.

ofkan
06.12.2006, 23:02
özyazıcı nın aş başına geçme ihtimali var bügün

Bahtiyar
06.12.2006, 23:03
hiiiiiiiç gözükmüyüüü

bende seni mesaj yazmış bi haber var diye öyle bi daldım ki topiğe.:) :) :)

erol-61
06.12.2006, 23:06
ya bu adamların bizi küme düşürene gidmeye niyeti yok galiba bence hedefleride bu gibi geliyo sonunda millet kafayı yiyip çekip vuacak bu adamı yaaa.NE OLUR DAHA FAZLA ZARAR VERMEDEN GİDİN LÜTFEEEEENNNN

Enes Berfin
07.12.2006, 00:39
Toplantı yapıldı, ses çıkmadı !..

Trabzonspor'da alınan kötü sonuçların ardından bordo mavili günlerdir ertelenen yönetim kurulu toplantısı, başkan Nuri Albayrak yönetiminde yapılırken, toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmadı..

Başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ile birlikte Trabzon'a gelen başkan Nuri Albayrak yönetiminde Trabzonspor yönetim kurulu beklenen toplantısını yaptı. Ancak yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. Trabzon'a gelişinde oynacayacakları 2 maç için sıkı yönetim ilan ettiklerini ve sadece bu iki maça odaklandıklarını söyleyen Başkan Albayrak'ın yöneticilere de açıklama yapama yasağı getirdi ve gelişmelerle ilgili açıklamayı bir kaç gün içinde kendisinin yapacağı öğrenildi.

:cool:

Nytre
07.12.2006, 01:06
4 saat çay içip birbirlerinin hatırlarını sorduklarına eminim!

Serhat ŞAHİN
07.12.2006, 01:28
Başkan Albayrak: ‘’Yolumuza devam edeceğiz’’
Başkanımız Nuri Albayrak, herkesin Trabzonspor’un yanında bulunması gereken bir süreçten geçildiğini açıkladı. Bu zorlu süreçte herkesten destek beklediklerini kaydeden Albayrak, ‘’Trabzonspor'un içinde bulunduğu duruma bizden fazla üzülen olduğunu sanmıyorum" dedi.

Albayrak, lig ve kupada Ankaraspor ile oynanacak iki maç bitene kadar sıkıyönetim ilan ettiklerini ve bütün yetkilerin kendinde olduğunu vurguladı.

Başkanımız şunları söyledi: ‘’Bu süre zarfında hiçbir yöneticimiz de beyanat vermeyecek. İki maç boyunca Trabzon'da olacağım. Bu iki maç bittikten sonra da maddi manevi olarak plan ve programımız hazır. Bu noktada herkes Trabzonspor'un yanında olmak zorundadır. Medyadan da bu süre zarfında destek bekliyoruz. Yolumuza devam edeceğiz".

06.12.2006 23:40:00
trabzonspor.com dan...

Erdogdu61
07.12.2006, 01:41
"maddi manevi olarak plan ve programimiz hazir" demis baskan....
bende ay'a cikiyorum, 2 kisilik yer var, gelen varmi?

Sefaenes
07.12.2006, 02:04
Acaba Albayrak sirketindeki genel müdürü ayni kendisi gibi ilk yari basarisiz ticaret yapsa sonra albayraga desekki elimde formul var acaba kendisi ne yapardi
Ya insanda yüz olur herseyimizi mahvettin hala görevimisin basindagim diyorsun formuller var diyorsunuzya size pes dogrusu Albayrak ilkgeldiginde umutlanmisdim ama siz digerlerinden daha cok yüzsüz ciktiniz digerleri az basarisizliktan istifa ediyorlardi siz ise busene rekorlar üzerine rekor kirdirdiniz hala istifa etmiyorsunuz siz belki Allah korusun bizi 2 lige düsürdünuzmu galiba birakacaksiniz. Sizleri artik kimse istemiyor ve sevmiyor

Rıza ÇOLAK
07.12.2006, 09:16
"maddi manevi olarak plan ve programimiz hazir" demis baskan....
bende ay'a cikiyorum, 2 kisilik yer var, gelen varmi?

İki kişicikmi? giderken Gökdeniz, Stephanov ve Yattara dışındakileri de götürüp uzay boşluğuna(aya değil haaa) atsanda bizde kurtulsak nasıl olur?

KuĞu
07.12.2006, 09:33
İki kişicikmi? giderken Gökdeniz, Stephanov ve Yattara dışındakileri de götürüp uzay boşluğuna(aya değil haaa) atsanda bizde kurtulsak nasıl olur?

kötü olur! dünyanın çekim alanına girip meteor olarak düşme ihtimalleri var, bilirsin halk dilinde yıldız kayması derler işte tehlike burada başlıyor, bir başkan adayının bunları yıldız sanıp vaadiyle takıma tekrar katma ihtimali var!!!

My
07.12.2006, 10:38
Kaptanınız konuşuyor!
Takımın en tecrübeli ismi Hüseyin Çimşir, herşeyi FANATİK ile paylaştı...

Hiçbir teknik adam ondan ne milli takımda ne de Trabzonspor'da vazgeçebildi. Kimi zaman maç sonrasında hocaları ona övgüler yağdırsa da tribünlerden tepki gördü. Hem takımda hem de sosyal hayattaki en yakın arkadaşı Fatih Tekke'nin takımdan ayrılmasından sonra Bordo-Mavili ekibin birinci kaptanı oldu, tüm sorumluluğu üstlendi. Trabzonspor'un tarihinde yaşadığı en sıkıntılı günlerde de hedef adam oldu ama suskunluğunu ve ağırbaşlılığını hep korudu... Karadeniz ekibinin tecrübeli kaptanı, milli futbolcu Hüseyin Çimşir, suskunluğunu FANATİK'e bozdu, her konuda oldukça önemli açıklamalar yaptı.

'Bir anda kamuoyu değişti'
“Gelinen noktaya en çok üzülenler inanın bizler, yani futbolcularız. Üst üste kazandığımız Beşiktaş ve Galatasaray maçlarının ardından bir anda spor kamuoyunun gündemi değişti, herkes şampiyonluğumuzdan söz etmeye başladı. Paralelinde de beklentiler çok büyük oldu. Ardından gelen bir-iki kötü sonuç herşeyi alt üst etti, stres başladı. Son 7 maçta 1 puan var, olacak iş değil elbette. Ancak o periyotta her maçı riske eden galibiyet arayan taraf bizdik. Eğer 7 maç içinde 3-4 beraberlik alsaydık belki zirveden de kopmamış olurduk. Olmadı, özgüven kaybına uğradık...”

'Tepkinin de dozu olmalı'
“Taraftarların tepkisi zaman zaman normal tabi ama son yaşananları kabul edemeyiz. Onların Trabzonspor'u ne kadar sevdiğinin farkındayız. Kulüp onlarsız, onlar da kulüpsüz olamaz. Ancak bu kötü günlerde bizi yalnız bırakır ya da böyle taşlayarak tepki gösterirlerse herşey daha kötüye gider. Trabzonspor'u yeniden düzlüğe çıkaracak olanlar bizleriz. Bunu gerçekleştirmek için de ne gerekiyorsa yapacağız...”

'Elbette takviye gerekiyor'
“Lige verilecek ara kelimenin tam anlamıyla ilaç gibi gelecek. Bu her anlamda toparlanmamızı sağlayacak. Hem takım ahengi oturacak hem de eksiklerin giderilmesi sağlanacak. Ben burada mevki vererek bir transfer programı çizemem elbette. Fakat şu bir gerçek ki, dengeli ve alternatifi bol bir kadromuz yok. İnanıyorum ki, yetkili kişiler başta da hocamız zaten bunun farkındadır ve gerekenin yapılacağını düşünüyoruz...”

'Ziya Doğan'ı seviyoruz'
“Söylendiği gibi Ziya Doğan ile takımdaki oyuncular arasında bir sorun falan yok. Ben bu takımın birinci kaptanıyım ve herkesle yakın ilişkiler içerisindeyim. Yani hocamızla herkesin arasının iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten gelinen noktada tüm sorumluluğun ona ait olduğunu da kimse söyleyemez...”

'Bu maçı alacağız...'
“Ankaraspor maçı da dahil olmaz üzere önümüzde tam 18 maç var. Ligin bu sezonki gidişatını da göz önüne alacak olursak dengelerin çabuk değiştiğini görmekteyiz. Elbetteki, ligin lideriyle aramız fazlasıyla açıldı, şimdi oralara oynayacağımızı söylemek, hedefi orası olarak belirlemek fazla gerçekçi olmaz. Konumumuz itibarıyla artık ligi ilk 3 arasında bitirmek arzusundayız. Toparlanıp taşların yerine oturacağını da gözönüne alırsak bu oldukça uygun bir beklenti... Ama önce Ankaraspor maçı var. Mutlaka kazanmalıyız, başka hiçbir alternatifimiz yok...”

Yabancılara sahip çıktı
“Mevcut kadromuzdaki yabancıların kalitesi kesinlikle tartışılmaz. Bunu hem Trabzonspor'a gelmeden önce biliyorduk, hem de birlikte çalışma imkanı bulduktan sonra kendi gözlerimizle gördük. Marcelinho da Musampa da çok iyi oyuncular. Ancak onların da uyum sorunları söz konusu oldu. Çünkü bambaşka bir ülke, bambaşka bir mantalite var. En kısa zamanda bunu aşıp Trabzonspor'a daha faydalı olacakları inancındayım...”

Golcüleri de övdü
“Fatih Tekke'nin gidişinin ardından gözler elbetteki yeni golcüler Ersen Martin ve Umut Bulut'a çevrildi. Ersen aslında Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında attığı gollerle bu beklentiye cevap veriyordu ama sonra o da duraklama dönemine girdi. Onların en büyük şanssızlığı Fatih Tekke gibi bir oyuncunun ardından Trabzonspor'da olmaları. Fatih inanılmaz bir gol yüzdesiyle oynuyordu ve şimdi herkes onlardan aynısını bekliyor. Olmayınca da baskı artıyor. Ancak takımla birlikte onların da form grafiğinin yükseleceğine inanıyorum...”

SERHAT DEMİRTAŞ
sdemirtas@fanatik.com.tr

Bahtiyar
07.12.2006, 10:46
'Ziya Doğan'ı seviyoruz'
“Söylendiği gibi Ziya Doğan ile takımdaki oyuncular arasında bir sorun falan yok. Ben bu takımın birinci kaptanıyım ve herkesle yakın ilişkiler içerisindeyim. Yani hocamızla herkesin arasının iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten gelinen noktada tüm sorumluluğun ona ait olduğunu da kimse söyleyemez...”

tabib seversiniz getiren siz değilmiydiniz. ama takımın çoğu sevmiyor oyunu sabote ediyor. sen ve ekibinde malum futbolcusun maç kazandıramıyosunuz.

Erdinç Dilek
07.12.2006, 10:46
yorumsuz:
http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=38757

Faik Yılmaz
07.12.2006, 10:50
Trabzon'da sıkı yönetim başladı
Tarihinin en kötü günlerini yaşayan, ligde puana hasret kalıp küme düşme hattına inen Trabzonspor'da sıkı yönetim ilan edildi.
07 Aralık 2006 09:58

Bordo Mavililer'in Başkanı Nuri Albayrak, ''Şu anda Trabzonspor Kulübü'nün içinde bulunduğu durum en fazla şahsımı, ondan sonra da yönetim kurulu üyelerini, Trabzonspor'u yönetenleri, sporcuları, hocamızı üzmektedir. Tabii kamuoyunda çıkan bir sürü beyanatlar var. Herkes üzülüyor ama bizden fazla üzülenin olduğunu zannetmiyorum'' dedi.

Albayrak, ''Bizler, yönetim kurulu ve arkadaşlar olarak önümüzdeki 2 maça kilitlendik. Bu maçlar bitene kadar yönetim kurulu ve arkadaşlarımızın hiç bir beyanatı ve ifadeleri olmayacak. Maçlar bittikten sonra, ikinci yarıyla ilgili yaptığımız plan programlar şu anda elimizde. Tekrar değerlendirip ikinci yarıya devam edeceğiz. Bu 2 maç bitene kadar buradayım. Trabzonspor Kulübü yönetimi olarak sıkıyönetim ilan ettik. Bizler maddi, manevi tüm gücümüzle Trabzonspor'u yönetmek için buradayız. Çalışmalarımıza devam ediyoruz'' diye konuştu.

Doğan BULAT
07.12.2006, 10:50
Başkan Albayrak: ‘’Yolumuza devam edeceğiz’’
Başkanımız Nuri Albayrak, herkesin Trabzonspor’un yanında bulunması gereken bir süreçten geçildiğini açıkladı. Bu zorlu süreçte herkesten destek beklediklerini kaydeden Albayrak, ‘’Trabzonspor'un içinde bulunduğu duruma bizden fazla üzülen olduğunu sanmıyorum" dedi.

Albayrak, lig ve kupada Ankaraspor ile oynanacak iki maç bitene kadar sıkıyönetim ilan ettiklerini ve bütün yetkilerin kendinde olduğunu vurguladı.

Başkanımız şunları söyledi: ‘’Bu süre zarfında hiçbir yöneticimiz de beyanat vermeyecek. İki maç boyunca Trabzon'da olacağım. Bu iki maç bittikten sonra da maddi manevi olarak plan ve programımız hazır. Bu noktada herkes Trabzonspor'un yanında olmak zorundadır. Medyadan da bu süre zarfında destek bekliyoruz. Yolumuza devam edeceğiz".

06.12.2006 23:40:00
trabzonspor.com dan...

"Yolumuza devam edeceğiz" :eek: Yahu hangi yol hangi plan..?? İkinci lige doğru uzanan yol mu? En güzel yol Albayrağın Trabzondan gideceği yol güzargahıdır. Hemde bidaha hiç gelmemecesine..O zaman maddi ve manevi programa da gerk kalmaz ilaç gibi gelir zaten bize gidişi..:D

Muhalif
07.12.2006, 10:57
Kaptanınız konuşuyor!
Takımın en tecrübeli ismi Hüseyin Çimşir, herşeyi FANATİK ile paylaştı...

'Bir anda kamuoyu değişti'
“Gelinen noktaya en çok üzülenler inanın bizler, yani futbolcularız. Üst üste kazandığımız Beşiktaş ve Galatasaray maçlarının ardından bir anda spor kamuoyunun gündemi değişti, herkes şampiyonluğumuzdan söz etmeye başladı. Paralelinde de beklentiler çok büyük oldu. Ardından gelen bir-iki kötü sonuç herşeyi alt üst etti, stres başladı. Son 7 maçta 1 puan var, olacak iş değil elbette. Ancak o periyotta her maçı riske eden galibiyet arayan taraf bizdik. Eğer 7 maç içinde 3-4 beraberlik alsaydık belki zirveden de kopmamış olurduk. Olmadı, özgüven kaybına uğradık...”

Bakın arkadaşlar.. kalın yazılı yere dikkat! her maçı riske eden ve galibiyet arayan taraf bizmişiz son 7 maçtır.. bir de Ziya defans yaptırıyor diyorsunuz:D Kaptan öyle demiyor işte görün:p

My
07.12.2006, 11:20
Adam ne yaptıysa nasıl yaptıysa futbolcular bile sapıttı, garipler
kendilerini hücum ediyor sanıyorlar. Neresinden tutsak her birşey elimizde kalıyor anasını satayım.

champions
07.12.2006, 11:24
A.Gücü'nde yıldızlara kanca!

Ankaragücü'nün başarılı futbolcuları Emre ile Abdurrahman'ı Trabzonspor'un ara transferde renklerine bağlamak istemesini teknik direktör Hikmet Karaman, onur verici olarak değerlendirdi.
Karaman, ''Futbolcularımızın kulüplerin transfer listesinde olması bizim işimizi doğru yaptığımızı gösterir. Bu onur verici bir durum ancak Ankaragücü'nün gücünü sürdürebilmesi için de sezon sonuna takımı korumalıyız. Hedefleri olan bir takımız. Oyuncularımın ön plana çıkması sevindirici bir olay ama bu gidecekleri anlamanı da gelmez'' diye konuştu.
-EMRE: ''ŞARTLAR UYGUN OLURSA NEDEN OLMASIN?''-
Ankaragücü'nde kaptanlığa kadar yükselen 22 yaşındaki ümit milli futbolcu Emre Güngör, şartların uygun olması durumunda Trabzonspor'da forma giymek isteyeceğini söyledi.
Ankaragücü'nde mutlu olduğunu ve şu anda takımının başarısından başka bir şey düşünmediğini ifade eden Emre, ''Büyük bir takımın transfer listesinde olmak çok güzel ancak bana gelen resmi bir teklif yok. Şartlar uygun olursa neden olmasın?'' diye konuştu.
-ABDURRAHMAN: ''İKİ KULÜP ANLAŞIRSA SEVE SEVE GİDERİM''
Sarı-lacivertli kulübe geçen sezon başında Akçaabat Sebatspor'dan gelen ve oynadığı futbolla taraftarın büyük beğenisini kazanan Abdurrahman Dereli, Ankaragücü'nde çok mutlu olduğunu ancak iki kulübün anlaşması durumunda da seve seve başka bir takımın formasını giyeceğini söyledi.
Kısa bir süre önce adı Galatasaray'la da anılan Abdurrahman, ''Ankaragücü büyük bir kulüp ama iki kulübün başkanı anlaşırsa ve bundan her iki takımın da menfaati olacaksa gitmek isterim. mühim olan hocamın ve başkanımın vereceği karar'' dedi.

07.12.2006 http://www.superspor.com/i/b.gif
Kaynak : AA

Nytre
07.12.2006, 11:37
sondakika : trt1'e sabah programına y.zelandadan ismail can adlı bir konuk katıldı.. kendisi trabzonun akçaabat ilçesinden... herkesi y.zelandaya davet ediyor :) iki tane restorantı varmış.. karadeniz mutfağını temsil ediyormuş orada.. 5 kardeşlermiş trabzonlu olarak.. insan bir trabzonsporluyum da der değil mi:)

Rıza ÇOLAK
07.12.2006, 11:40
sondakika : trt1'e sabah programına y.zelandadan ismail can adlı bir konuk katıldı.. kendisi trabzonun akçaabat ilçesinden... herkesi y.zelandaya davet ediyor :) iki tane restorantı varmış.. karadeniz mutfağını temsil ediyormuş orada.. 5 kardeşlermiş trabzonlu olarak.. insan bir trabzonsporluyum da der değil mi:)

Çok yakinen tanırım kendilerini. Aynı köydeniz. aslında çok da fanatik Trabzonsporludurlar. Neden Söylememişler acaba?

bordoylamavi
07.12.2006, 11:47
ya şu ankaragücünden adam toplamaktan hala akıllanmadık ya. ya hangisi iyi çıktı şimdiye kara ki adem agustin umut erhan bunlar aklıma gelenler

Travelair
07.12.2006, 11:57
Bakın arkadaşlar.. kalın yazılı yere dikkat! her maçı riske eden ve galibiyet arayan taraf bizmişiz son 7 maçtır.. bir de Ziya defans yaptırıyor diyorsunuz:D Kaptan öyle demiyor işte görün:p

Kalın yazılı yerin bir sonraki cümlesi:

"Eğer 7 maç içinde 3-4 beraberlik alsaydık belki zirveden de kopmamış olurduk. Olmadı, özgüven kaybına uğradık...”

Herkes haline razı galiba. Neden kimse galibiyetten söz etmiyor?

empty61
07.12.2006, 11:59
kötü olur! dünyanın çekim alanına girip meteor olarak düşme ihtimalleri var, bilirsin halk dilinde yıldız kayması derler işte tehlike burada başlıyor, bir başkan adayının bunları yıldız sanıp vaadiyle takıma tekrar katma ihtimali var!!!
Tek kelimeyle "Süper" bi yorum..Fikrine zihnine sağlık..

Fatih
07.12.2006, 11:59
yaa bunları anlamak çok zor.bu abdurrahman dereli sebattayken nie alınmadı madem bu kadar yetenekliydi.yoksa birden bire cafu mu kesildi yaa.musa büyükten ne farkı var ben çözemedim.bu haberler doğruysa vay halimize

Burçak
07.12.2006, 12:17
Aynur’un çifte madalya sevinci
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/010705aynur.jpgMilli judocumuz Aynur Samat 24-26 Kasım tarihleri arasında Mısır’da düzenlenen Uluslararası Judo Şampiyonası’nda 52 kg’da 3. oldu. Aynur ayrıca 1-3 Aralık tarihlerinde İzmir’de düzenlenen Türkiye Kulüpler Judo Şampiyonası’nda da birinciliği elde etti.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Bu arada İzmir’de yapılan şampiyonada kulübümüz sporcularından Canan Kastan 57 kg’da, Hatun Muhcu 63 kg’da, Ezgi yılmaz 70 kg’da ve Yeşim Kılıç 78 kg’da üçüncülüğü elde ettiler.

Bu sonuçlardan sonra Trabzonspor takım halinde ikinciliği elde ederken, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda ülkemizi temsil etmeye de hak kazandı

My
07.12.2006, 12:18
... ara transferde renklerine bağlamak istemesini teknik direktör Hikmet Karaman, onur verici olarak değerlendirdi....

Ulem ben bunu bir yerlerden daha hatırlıyorum ama nereden :D

Gürkan
07.12.2006, 12:18
Kalın yazılı yerin bir sonraki cümlesi:

"Eğer 7 maç içinde 3-4 beraberlik alsaydık belki zirveden de kopmamış olurduk. Olmadı, özgüven kaybına uğradık...”

Herkes haline razı galiba. Neden kimse galibiyetten söz etmiyor?
4 beraberlik 4 puan demek.4 puan bizi zirveye yarısına sokuyosa durum o kadar vahım degıl. serı galbıyet yakalrsak olur.

Cüneyt Canlıca
07.12.2006, 13:04
Trabzonspor seyircisiz oynama cezasına itiraz etmeyecek

A.A.

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile yaptığı maçta meydana gelen saha olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 1 maç seyircisiz oynama cezası alan Trabzonspor'da, tahkim kuruluna başvuru yapılmayacağı öğrenildi.

Bordo-mavili kulüpten alınan bilgiye göre, cezaya itiraz konusunda bir çalışma yapılmadığı ve tahkim kuruluna başvuruda bulunulmayacağı belirtildi.

Trabzonspor, buna göre ligin 17. haftasında sahasında Ankaraspor ile yapacağı maçı seyircisiz oynayacak.
Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçın son dakikalarına doğru bir seyirci sahaya girmişti. Maçın ardından da, Fenerbahçe yenilgisine tepki gösteren bordo-mavili taraftarlar, koltukları sökerek sahaya atmışlardı. Statta 4 bin 500 dolayında koltuğun zarar gördüğü ve 70 bin YTL dolayında hasar olduğu açıklanmıştı.

itiraz etmemeleri normaldir zaten bunun için dua bile ettiklerine eminim

erdal6167
07.12.2006, 15:30
Hasan: Retinasında sorun var. Ankaraspor maçında oynamayacak. Kupa sınavına yetişrilmeye çalışılıyor.
Celalettin: Ligin son maçında ve kupada yok. Kampta takıma katılabilecek.
Musampa: Sağ ayak bileğinin arkasına darbe aldı, ağrıları var. Ancak tehlikeli bir durumu yok, Ankaraspor maçında oynayabilir.
Yattara: Takımla çalışıyor. 25 Aralık'ta başlayacak kampta temposu daha da yükselecek. İkinci yarıya tam kapasite başlar.
Ömer: İkinci yarının 2. maçından sonra forma giyebilir.
Stepanov: Sol arka baldırında çekme söz konusu. Tedavisi yapıldı. Oynayabilir.
Szymek: İç yan bağlarında zorlanma vardı. Büyük ihtimalle hafta sonuna yetişecek.

Enes Berfin
07.12.2006, 15:52
Faruk Özak'tan birlik çağrısı..

Trabzonspor eski başkanı, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, mevcut yönetimin 11 aylık performansını başarılı bulmadığını, başarının gelmes için birlik ve beraberliğin şart olduğunu söyledi..

http://www.ajansspor.com/video/seyret?v=zghyTABVjcdKYmphpqqxRaXUJlIGht&blm=1

zky_ts
07.12.2006, 16:44
Trabzon: Ziya Doğan'a, Fatih Terim Modeli

Türkcell Süper Ligi'nde Aldığı Başarısız Sonuçlarla Taraftarını ve Camiasını Üzen Trabzonspor Sıkıntılı ve Kriz Dönemini 1996 Yılında Galatasaray Yönetimi'nin Teknik Direktör Fatih Terim'e Verdiği Desteğin Bir Benzerini Teknik Direktör Ziya Doğan'a Vererek Aşmak İstiyor.

1996 sezonunda Galatasaray'ın başına gelen ve arka arkaya aldığı başarısız sonuçlarla hedef haline gelen Fatih Terim söz konusu dönemde gönderilmesine kesin gözüyle bakıldığı sırada dönemin yönetim kurulu ve başkanı Faruk Süren tarafından tam destekle yola devam etmiş ve Fatih Terim kendisine inananları 4 şampiyonluk ve UEFA Kupası ile mahçup etmemişti.

Trabzonspor'da aldığı başarısız sonuçlarla taraftarını ve caimasını üzerken, Lazaroni'nin görevine son verilmesinden sonra takımın başına geçen Ziya Doğan ile Bordo-mavili yönetim başarısız sonuçlar almasına rağmen, yapılan tüm baskılara ve diretmelere rağmen Doğan'a tam destek veriyor.

Geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Nuri Albayrak ile yaptığı görüşmede herkes Ziya Doğan'ın görevine son verileceğini beklerken, Albayrak Doğan'a yaptığı görüşmede "Git takımının başına" diyerek tam destek verdi.

Bütün yetkileri eline alan Trabzonspor Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, istikrardan yana tavır koyarken, yönetim kurulundan da Ziya Doğan'a tam destek verilmesini istedi. Bazı çevrelerin beklentilerini elinin tersi ile iten Albayrak, Trabzonspor yönetiminin içinde Ziya Doğan'ı istemeyen yönetim kurulu üyelerine de "Doğan'ın arkasında olun" mesajını verdi.

Trabzonspor'da ve Türkiye'de zihniyet değişimine gitmek isteyen Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Bordo-mavili kulüpte teknik direktör değişikliklerine sıcak bakmazken, bütün baskılara rağmen Galatarasay'ın Terim'e verdiği desteği Doğan'a vererek bir örnek teşkil etmek istiyor. (İhlas Haber Ajansı)

Burçak
07.12.2006, 16:45
sebat1923.com olarak Yine yapılamayanı yapıyor ve sizler için yeni bir hizmet daha sunuyoruz… Şuana kadar merak ettiklerinizi futbolculara sorma fırsatı sağlıyoruz… Bunun için yapmanız gereken sadece sorunuzu buraya yazmak… İlk Röportajımızıda eski Rizesporlu bir dönemde Ankaraspor formasını giyinmiş futbolcumuz Ümit Ozan Kazmaz ile olacak. 1 hafta içindeki sorular değerlendirilecektir.
Bu haftanın Konuğu olan futbolcumuz Ümit Ozan Kazmaz sorularınızı bekliyor. ..
Teşekkürler

http://img456.imageshack.us/img456/5117/haftannkonugulf0.jpg

http://www.sebat1923.com/forum/viewtopic.php?t=90 (sorularımızı buraya yazabiliriz)

Erdinç Dilek
07.12.2006, 16:52
Doğan'a Terim modeli
Türkcell Süper Ligi'nde aldığı başarısız sonuçlarla taraftarını ve camiasını üzen Trabzonspor sıkıntılı ve kriz dönemini 1996 yılında Galatasaray Yönetimi'nin Teknik Direktör Fatih Terim'e verdiği desteğin bir benzerini Teknik Direktör Ziya Doğan'a vererek aşmak istiyor.

1996 sezonunda Galatasaray'ın başına gelen ve arka arkaya aldığı başarısız sonuçlarla hedef haline gelen Fatih Terim söz konusu dönemde gönderilmesine kesin gözüyle bakıldığı sırada dönemin yönetim kurulu ve başkanı Faruk Süren tarafından tam destekle yola devam etmiş ve Fatih Terim kendisine inananları 4 şampiyonluk ve UEFA Kupası ile mahçup etmemişti.

Trabzonspor'da aldığı başarısız sonuçlarla taraftarını ve caimasını üzerken, Lazaroni'nin görevine son verilmesinden sonra takımın başına geçen Ziya Doğan ile Bordo-mavili yönetim başarısız sonuçlar almasına rağmen, yapılan tüm baskılara ve diretmelere rağmen Doğan'a tam destek veriyor.

Geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Nuri Albayrak ile yaptığı görüşmede herkes Ziya Doğan'ın görevine son verileceğini beklerken, Albayrak Doğan'a yaptığı görüşmede "Git takımının başına" diyerek tam destek verdi.

Bütün yetkileri eline alan Trabzonspor Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, istikrardan yana tavır koyarken, yönetim kurulundan da Ziya Doğan'a tam destek verilmesini istedi. Bazı çevrelerin beklentilerini elinin tersi ile iten Albayrak, Trabzonspor yönetiminin içinde Ziya Doğan'ı istemeyen yönetim kurulu üyelerine de "Doğan'ın arkasında olun" mesajını verdi.

Trabzonspor'da ve Türkiye'de zihniyet değişimine gitmek isteyen Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Bordo-mavili kulüpte teknik direktör değişikliklerine sıcak bakmazken, bütün baskılara rağmen Galatarasay'ın Terim'e verdiği desteği Doğan'a vererek bir örnek teşkil etmek istiyor.

Bahtiyar
07.12.2006, 17:17
alah cezlarını versin bu heriflerin adını duydukça tüylerim diken diken oluyo.

Mustafa Mahmutoğlu
07.12.2006, 17:46
bu röportaj işi tutar..tebrikler valla.

Özge
07.12.2006, 20:25
Tesis günlüğü
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/071206idman.jpgTakımımız Ankaraspor'la yapacağı maçın hazırlıklarını bugün saat 16.30'da yaptığı antrenmanla sürdürdü.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif
İdmanda takımımız taktik ağırlıklı bir çalışma yaptı.

Sakatlıkları devam eden Ömer Rıza ve Hasan Üçüncü idmanda yer almazken, Yattara, Ferhat, Celaleddin, Szymek ve Stepanov düz koşu yaptılar. Yattara haricindeki sporcular düz koşunun ardından kondisyon salonunda antrenmanlarını sürdürdüler.

Bu arada idmanı Başkanımız Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyelerimiz de izlediler.

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/071206idman1.jpg

BDiler61
07.12.2006, 20:36
yattarayı orda görmek bile insanın moralini yükseltiyor valla

Mustafa Mahmutoğlu
07.12.2006, 21:05
yattara bu maç oynayabilecekmi?ne zaman yetişiyor?

GolaMTuRi
07.12.2006, 21:21
ya cakir hocam allah rizasi icin su itin ip numarasini koy suraya..bir sekilde ulasalim bu ezige, ozel bir parti duzenleyelim...

Harun
07.12.2006, 21:23
Arkadaşlar yazıları alıntı yapmayalım...

Selman
07.12.2006, 21:23
Şerefsiz herif seni.Özeline bi bak lan adam artığı.Admin yokmu online olan şu mesajı kaldırsın şurdan.

BDiler61
07.12.2006, 21:26
kim bu şerefsiz herif. böyle şerefsizlerin foruma girmesini önlemek için bence bi üyeyi refarans göstererk üye alımı yapılmalı

Lapina
07.12.2006, 21:27
kim bu şerefsiz herif. böyle şerefsizlerin foruma girmesini önlemek için bence bi üyeyi refarans göstererk üye alımı yapılmalı
Evet kefalet zinciri kurulmali..

Selman
07.12.2006, 21:28
Tunga abi şu vatandaşın Ip numarası nerden?

Mustafa Mahmutoğlu
07.12.2006, 21:32
bulalım şu herifi

DURAS
07.12.2006, 21:34
admin arkadaşlar, ankara maçı seyircisiz oynanacak konusundada var, iğrenç mesaj silelim hemen.ayrıca bunu yazan şerefsiz, namussuz ve hayvandanda aşşağı, bir mahluk.

immortal_TS
07.12.2006, 21:36
Noldu yaa, bütün sinirimi alsaydım şu heriften şenlik kaçtı iyimi.

Mustafa Mahmutoğlu
07.12.2006, 21:37
tamam forumdan uzaklaştırılmış,mesajlarıda silinmiş..çok şükür..

DURAS
07.12.2006, 21:38
tamam forumdan uzaklaştırılmış,mesajlarıda silinmiş..çok şükür..
nered silinmiş tüm mesjlar, hala var ya

yakutlu61
07.12.2006, 21:39
.......................................

aydincakar
07.12.2006, 21:42
Bunlar medeniyet tarlasından başka türlü geçmiş insanlar arkadaşlar.
Ankara maçı seyircisiz oynanacak mesajında da silinmesi gerekenler var.

Ama yukarıda bazı arkadaşlar referanstan bahsetmişler. Bu tip forumlarda
referans olayı olmaz, uygulanamaz. Çünkü bir şekilde tüm Türkiye'ye malolmuş forum sayfalarında referans veremeyecek (mesela benim gibi) insanlarla dolu. Ben Trabzonspor'un aşığı olmasaydım bu forumu bulamayacaktım, bulduğumda kimi referans gösterebilirdim? Kimseyi. Üye de olamazdım.

IP numaralarından bir çözüm olabilir ama o da yetersiz. Tek çözüm yazıların onaylandıktan sonra geçmesi bu da çok zor bir şey. Bazı forumlarda uygulanan ancak moderatörler için aşırı zaman alan ve üyelerin de rahatsız olduğu bir yöntem. Yazıların takip edilmesi ve hemen müdahale edilmesinden başka çare yok gibi. Yine de yönetici arkadaşlar en iyi çözümü bulacaklardır.

Saygılar....
Aydın ÇAKAR

aydincakar
07.12.2006, 21:44
Ayrıca bir ilave : Takımımızın ya da forumumuzun düşmanları tarafından "forumun seviyesini düşürmek amaçlı" yazılar olabilir. Onların seviyesine düşmemek onların oyununu bir şekilde bozacaktır.

hayat61
07.12.2006, 22:42
Ferdi Boks Şampiyonası'nda 3. gün sonuçları..

Samsun'da devam eden ve 40 ilden 271 sporcunun katılımı düzenlenen Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası'nın üçüncü günündeki karşılaşmalarda rakiplerini yenerek bir üst tura çıkan sporcular şöyle..

7 Aralık 2006

57 kilo: Çetin Özperçin (Adana), Mehmet Selamoğlu (Ankara), Orhan Recai Gültekin (Sinop), Çetin Özdemir (Trabzon), Yakup Kılıç (Fenerbahçe), Mücahit Çevik (Jandarmagücü), Arafat Örken (İstanbul), Emrah Kızılboğa (Kars)

64 kilo: Sezer Dalbudak (Kırıkkale), Tuncay Altuntaş (Jandarmagücü), Ercan Altun (Sakarya), Okan Ayvaz (Trabzon), Tarık Demirci (Samsun), Erkan Bingöl (Erzurum), İbrahim Bostancı (Kocaeli), Volkan Sural (TSE)

75 kilo: Tuncay Tavukçu (Fenerbahçe), Ulaş Kaya (Iğdır), İslam Patiev (Tekirdağ), Nihat Bilir (Samsun), Ömer Aydoğan (TSE), Serkan Tatar (Fenerbahçe), Hakan Yıldız (Ankara), Savaş Kaya (Tekirdağ)

91 kilo: Yıldırım Tarhan (Tekirdağ), Caner Sayak (Muğla), Mustafa Dede (Ankara), Deniz Denizer (Hatay), Hüseyin Işıler (Tekirdağ), Ömer Faruk Yılmazer (Çanakkale), Karimi Saiman (BJK), Yusuf Beykoz (Fenerbahçe)

10 Aralık'a kadar devam edecek şampiyonaya 17-34 yaş arası sporcular katılıyor.

Erdem Keser
07.12.2006, 23:38
ya yaziyi yazana bendede bi selam soyleyin usaklar o anlar

YAVUZ_61
07.12.2006, 23:51
...............................

Erdem Keser
07.12.2006, 23:57
abi cok agir konust=un bee

Tunga
08.12.2006, 00:24
Arkadaşlar,

Forum yönetimimizin çoğu online değilken bir sızıntı olmuş ve tüm forum üyelerimiz de gerekli hassasiyeti göstererek bizlere ulaşıp durumu bildirmişlerdir.

BMN kalitesini bir kere daha göstermiştir. Bunun için hepinize teşekkürler.

Ancak artık varlığı GS'nin şahsiyeti gibi yokluklarda gezen bu vatandaş ile ilgili daha fazla yorum yapmayın.

Bir böcek doğdu ve kelebek olamadan göçtü...;)

Biz dönelim tekrar kendi gündemimize.

Ceza almamak için lütfen artık sakin olun, küfür etmeyin.

AYYILDIZ
08.12.2006, 00:30
ya şu ankaragücünden adam toplamaktan hala akıllanmadık ya. ya hangisi iyi çıktı şimdiye kara ki adem agustin umut erhan bunlar aklıma gelenler

kardeş bence umut ve adem iyi oyuncular umut çift forvet oynarsa çok faydalı olur.Abdurrahman ve emrenin alınması çok iyi olur.zaten emre ümit milli takım kaptanı.augustine konusunda çok haklısın

keles76
08.12.2006, 02:12
bende bu ankaragücünden topçu alınması olayında bir iki şey söylüyeyim dedim
Benim hatırladığım Kazım sağ kanatta oynardı fatih terim bunu milli takıma çağırdı bizde aynı murat ocak vakasında olduğu gibi atladık pek takıma faydası olmadı ve zaten son kez milli takıma çağrılışıydı daha sonra bizde gönderdik. Bir Augustine vakası var bunun bonservisi elinde olmasına rağmen ankaragücüne o zaman 800 bin dolar civarı para verdik. Bir trabzon kökenli kanat oyuncusu aldık ve aynı hızla gönderdik hatta 61 giyerdi.
Daha sonra genç yetenek adem koçağı aldık bu iyi topçu ama trabzona tek faydası ankaragücü maçında attığı iki nefis goldür iyi yetenek topçudur tekrar alınsa sevinirim. Umut bu iyi topçudur ama ona vereceğimiz paraya 1milyon daha ekler bence gökhan alınabilirdi bence bize pahallıya sattılar çünkü bir forvet için çok öğreneceği şey var bizim belki o kadar dayanacak gücümüz yok ama iyi topçudur. Ben ankaradayım ankaragüçlü arkadaşlara diyorum bize kakaladınız onlarda bize geri verin diyorlar onlar bu topçuları seviyor ama bize gerçekten iyi topçu lazım biz ankargücü değiliz nkaragücünede zarar veriyoruz kendimizede ben topçu alınacaksa geysenin altyapısını ayartsınlar almanyalı gençlere yönelsinlerali güzeldalı geri getirsinler.
Lütfen tek sezonda başarı gösterdiler diye hadi alalım yapmayalım transfer yapmak için değil ihtiyaca binaen yapılır sağda 4 defans oyuncumuz var bunları denedik ama bir kişi etmediler.Solda transferin bombalı elimizde patladı lütfen kimseyi takımındaki bir kaç maçlık performansı sadece kriter alıp transfer yapılmasın.

Faik Yılmaz
08.12.2006, 09:19
Trabzon kaynıyor!

Bordo-mavililerde Başkan Nuri Albayrak'ın kongreyi gündemine almaması camiayı hareketlendirdi. Yönetim kurulunu ibra etmemeyi düşünen muhalefet kanadı, 865 imzayı toplayıp, kulübü seçime götürmeyi planlıyor

ÖMÜR AVCI/DHA

Trabzonspor'da Başkan Nuri Albayrak'ın üç gün geciken yönetim kurulu toplantısında muhalefetin kongre beklentilerini boşa çıkaran açıklamaları sonrası camia hareketlendi.
16 Aralık'taki Mali Genel Kurul'a seçim maddesi koydurulması için imza toplanması konusundaki çalışmalar hız kazandı. Bunun gerçekleştirilememesi halinde yönetimin genel kurulda ibra edilmemesi için kulis faaliyetleri yapılıyor.
Trabzonspor Sicil Kurulu Başkanı Tayfun Sezeroğlu seçimin ancak genel kurulda oy kullanma hakkına sahip 4325 üyeden 5'te biri olan 865 üyenin noter onaylı imzasının yönetime sunulması halinde olabileceğini vurguladı. Muhalefetin İstanbul kanadının da imza toplanması için devreye girdiği öğrenildi.

"Vebali kalır"
Başkan Nuri Albayrak ise, muhalefetin bu çabasına karşılık, camiayı birlik içinde takımın başarısı için çalışmaya davet etti. Bazı eski yöneticiler "Destek istenirken, kongre için zorlamaya devam edersek yıkıcı duruma düşeriz" diyerek çekimser kalırken, seçime mutlaka gidilmesini isteyen ve çoğunluğu oluşturan diğer grup aksi görüş bildirdi. Bu grubun, "11 aydır olmayanı 2 ayda yapmak için bizden izin istiyorlar. Kulüp daha kötü duruma düşerse, vebali hepimizin üzerinde kalır" görüşünü dile getirdiği bildirildi.

Mesaiye devam

Trabzonspor, ligde Ankaraspor ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını dün akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü. Bordo-mavili oyuncuların oldukça hırslı olduğu idmanda top ve taktik çalışması üzerinde duruldu. Teknik Direktör Ziya Doğan zaman zaman hata yapmamaları konusunda oyuncularını uyardı.

Albayrak da kampa girdi!

Kötü gidişi nedeniyle alarma geçen yönetim, Ankaraspor'la ligde ve kupada oynanacak iki maç süresince alarma geçti. 16 Aralık'taki Mali Genel Kurul'a kadar Trabzon'da kalma kararı alan Başkan Nuri Albayrak, bu süre içinde teknik kadrodan, futbolculara ve camianın ileri gelenlerine kadar herkesle bir dizi görüşmeler yapacak.
Albayrak'ın öncelikle takımın önümüzdeki Ankaraspor maçını kazanması için gününün büyük bölümünü tesislerde geçireceği, tüm antrenmanları izleyeceği ve başta Hüseyin olmak üzere hemen hemen bütün futbolcularla bire bir görüşmeler yaparak, sorunlarını öğreneceği bildirildi.

Tuncay'a açık davet

Kaptan Hüseyin Çimşir, Cola Turka ayın konuğu köşesinde taraftarlardan gelen soruları yanıtlarken, ilginç açıklamalar yaptı. Hüseyin, takımda görmek istediği oyuncunun kim olduğu sorusuna "Fenerbahçeli Tuncay" yanıtını verdi.
Stilinin beğenilmemesi konusunda içinin rahat olduğunu vurgulayan Trabzonlu oyuncu, "Herkes sevmek zorunda değil. Önemli olan kendimin neler yaptığını bilmem. Herhalde başarılıyım ki, Milli Takım'a seçiliyorum" dedi. Hedefinin yurt dışında oynamak olduğunu belirten Hüseyin, taraftarın tepkisine artık kafasını takmadığını, başarı için yönetim ve teknik heyet konusunda da istikrar gerektiğini sözlerine ekeldi.

EmrahYalçınalp
08.12.2006, 09:26
Trabzon: Ziya Doğan'a, Fatih Terim Modeli

Türkcell Süper Ligi'nde......

Fatih Terim'in de futbol bilgisi konusunda ciddi şüphelerim var ama en azından adam tv'den bir Barca-Real maçı seyrettiğinde eline kalem kağıt alıp bir kenara not düşebiliyordur. Milletin alan savunması ısrarı sürerken sessiz sedasız çift stoper oynatıp Popescu, Hagi, Taffarel gibi "tam isabet" adamlarla başarıya ulaşmasının başka bir açıklaması bende yok.

Ama ZD öyle değil ki, neyine bu destek anlamadım... Arkasında forvetsiz maça çıkan bir Lazaroni örneği olmasa herhalde çoktan isyan bayrağını açmıştık. Sanırım mevlam önce uçurumu gösterip sonra şarampole şükrettiriyor.

Burçak
08.12.2006, 09:59
Best Fm i dinliyodum şimdi.
spiker spor haberlerinde dediki , yurtdışında başarısı olmadığı söylenen fenerbahçeyi Suriyenin Halepspor takımı yeni yaptıkları statın açılış maçına davet etti. :D ciddi ciddi haber di yani gırgırına demedi :D
sonrada dediki artık fenerbahçe bi yurtdışı galibiyeti alır heralde :D

guera
08.12.2006, 10:05
son bir kac gündür gazete sayfalarinda hüseyinin aciklamalariyla baslayan oyunculara özellikle de yabanci oyunculara destek ilgi motivasyon gibi kavramlar duyulmaya baslandi ben de kendime soruyorum bu zamana kadar arkadaslik baglarinda ki kopukluk yabanci oyuncularla iliskilerda ki kopukluklar biliniyordu da nedne bu kadar beklendi? sanki birden huseyin efendinin akli basina geldi nuri albayrak iki hafta trabzonda kamp kurmaya karar verdi ve en anlasilmazi da ziya dogandan geldi! artik ankara macini alip taraftari guldurme zamani gelmis ama daha önemlisi yönetime karsi sorumluluklari varmis oyuncularin! yahu bunlar bizimle baya bayagi dalga geciyorlar! yedi haftadir neredeydiniz! hadi yedi haftadir kazanamiyorsunuz ama ondan önce sanki futbol oynuyordu takim! simdi tutmus ziya oyunculara sorumluluklarini anlatiyor! sen önce tkaim yapmayi düzgün bir onbir sahaya cikarmayi becer de ondan sonra bize masal anlat xxx ziya...
düpedüz ilk yarinin bitmesi icin yapilan dua bunun adi!hani sonra uzunca bir ara var ya! orada nasil osla hersey unutulacak yine ligin ilk macinda stadyumn dolacak eee nasil olsa yattara da gelecek ondan sonrasi kolay! takim iki kazanip bir yenilecek bir berabere kalacak ziya da diyecek ki takimi ilkyari bulundugu yerden buralara getirdik!
arkadaslar sakin ola ki bu aptalca oyunun bir parcasai olmayalim! bizim sorunumuz sadece saha sorunu degil bütün bunlarin arkasinda bizlere unutturulan 22 milyon ytl lik borc unutulacak ya da gözden kacirilacak gibi degil! yönetim bu kulübü devralirken kasa artidaydi borsada da isler tikirinda yürüyordu! simdi gelinen noktada mac sonuclarina dayali olarak tv gelirlerinde ki azalmayi da hesaba katarsak mali olarak zor günlere gebe bir trabzonspor var! bu mali tablo da múhalafetin geride durmasinin bir sebebi! takimin profesyonel yönetilmesi kavramini zaten nurinin gelir gelmez o bölümden yaptigi isten cikarmalarla hepten rafa kaldrmak zorunda kaldik!
acik ki huseyin bu yönetimin hasadami ve hüseyinin has adamlari da hasan ve onun etrafinda toplkanan trabzonlu oyuncular ve bunlara ziyanin hasadamlarini eklersek ki bunlarin kim oldugunu hepimiz biliyoruz takimin basarisiz olmasinda ki ana sebeplere ulasmis oluyoruz...

ikinci devreyle birlikte ziya bu takimi acik ki anadolunun cöplügüne cevirecek ve bizlerde maalesef bunlara seyirci kalacagiz! ancak benim bir umudum var ki o da cok aci bir recete! söyle ki bu hafta oynanacak ankara lig maci ve daha sonra ki kupa maci sonucu bizim icin faydali olacak gelismelere gebe olabilir! sorun su ki acaba gercekten bunu kaldirabilecek miyiz! yani trabzonun kupadan elenmesi pahasina ziyadan kurtulma sansi yakalanabilir mi?

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Ahmet AYDIN-28
08.12.2006, 10:19
Dün gece NTV Spor Haberlerinde Gökhan Ünal'la canlı telefon görüşmesi yapan Burcu Esmersoy Cusimano kızımızın 3-4 kez ısrarala 3 büyükler diye başlayan sorularına Gökhan Ünal'ın her seferinde 4 büyükler diye başlayan cevaplar vermesi hoşuma gitti. Konuyla pek ilgisi yok ama bi yere yazmak istedim. Özellikle başta kendi hocası Ertuğrul Sağlam ve bazı kompleksi futbol adamcıklarının son günlerdeki açıklamalarından sonra bu şekilde konuşması Gökhan Ünal'ı gözümde biraz daha büyüttü.

Cengiz Çubukcu
08.12.2006, 10:29
ertuğrul da mehmet topuz ve gökhan ünalı bedelini ödeyen herkes alabilir dedi..
sadece bu ikisini alsak bile bize yeter..

Nytre
08.12.2006, 10:33
hüseyinin yazısını tamammiyle okudum... onların açısından baktıgımızda haklılar.. ancak bu mağlubiyetlerin sebepleri konusunda hiç bir açıklama yapmamış.. bu kadar mağlubiyetin bir açıklaması yok... olmasın ... yeter ki bundan sonra iyi olsunlar... ve takviye şart..

zeki gursoy
08.12.2006, 10:46
Trabzonspor'u anlamak için biraz tarih okuyalım. Yakın tarihten kısa notlarla bugünün analizi yapalım.

13 Ağustos 2003 tarihinde Avni Aker’de oynanan maçı Fenerbahçe 1-0 kazandı. Maçın tek golünü Fenerbahçeli Hoojdonk frikikten attı. Maçta hatırlanacak diğer bir olay ise maça gelen Fenerbahçeli taraftarların taşkınlığı oldu. Olayları zamanında bastıramayan polisler, Trabzonsporlu taraftarları coplamakla yetindi. Sonunda alınması gereken karar alındı ve Fenerbahçeli taraftarlar stad dışına çıkarıldı.

Karşılaşmanın ardından maçın sonucu değil, daha çok maçta çıkan olaylar konuşuldu. Ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Fenerbahçe’ye Trabzonspor maçında yaşananlardan dolayı 1 maç saha kapama cezası verdi.

Karar Tahkim kurulundayken, CNN Türk'te yayımlanan 'Eğrisi-Doğrusu Özel' programına katılan ve Taha Akyol'un sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, "Trabzonspor maçında yaşananlardan ötürü Fenerbahçe Kulübü'ne verilen bir maç saha kapatma cezası adil değil. Tahkim Kurulu, bu kararı bozabilir" görüşünü dile getirdi.

Trabzonspor Başkanı Özkan Sümer, "Sayın Başbakan'ın böyle bir açıklama yapmasını anlayamadık. Herkesten çok ben şaşırdım. Böyle bir yaklaşıma tek başıma karşılık vermeyeceğim” dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Hazaroğlu, Erdoğan'ın, açıklamalarıyla ilgili olarak, "Tarafsız olması gereken Başbakan, futbola siyaset karıştırmanın ötesinde, büyük bir adaletsizlik ve haksızlık örneği göstermiştir, Başbakan, Trabzon'a önyargılı bakışını bir kez daha ortaya koymuştur. Suçluları, futbol fanatiği görüntüsü ile savunan Başbakan, ne zaman Trabzon'la ilgili sorun olsa, aynı tavrı göstermiştir." diye konuştu.
· Ve Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, 04. 09. 2003 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Fenerbahçe'ye verdiği 1 maç saha kapama cezasını kaldırdı.

· Bu karardan birgün sonra Trabzonspor başkanı Özkan Sümer istifa etti. Sümer, Tahkim Kurulu'nun, Fenerbahçe'nin 1 maçlık saha kapatma cezasını kaldırmasından dolayı istifa ettiğini açıkladı.

· 22 Aralık 2003’de yapılan genel kurulda Atay Aktuğ, Trabzonspor’un yeni başkanı oldu.

· Şimdi burada futbola kısa bir ara verelim ve siyasete geçelim.

· Trabzonspor taraftarları ve Trabzonlular Başbakan Erdoğan’ın bu açıklamasını hiç unutmadı. Bu hesaplaşma maçtan yaklaşık 6 ay sonra gerçekleşen yerel seçimde de devam etti. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti, Türkiye genelinde % 41 oranında oy almasına rağmen daha önce Fazilet Partisi’nde bulunan Trabzon belediye başkanlığını, CHP’ye kaptırdı.

· Ak Parti Trabzon’u tekrar kazanmaya Trabzonspor’dan başlamak istedi. Bir önceki senenin ikinci olan takımı bir anda kötü sonuçlar almaya başladı. Şampiyonlar liginin ön elemesinde bir Güney Kıbrıs takımına elendi, ligde kötü sonuçlar almaya başladı. Atay Aktuğ ne yapsa Trabzonspor’da başarıyı yakalayamadı. Trabzon’da sağın hedefi, sol cenahta nitelendirilebilecek Atay Aktuğ’u devirmekti. Bunun için bazı futbolcular formdan düştü, takım ikiye bölündü. Teknik direktör değişiklikleri de Trabzonspor’u değiştiremedi.

· Ve Trabzonspor 19 aralık 2005’te gittiği genel kurulda, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un eski başkanı, Yeni Şafak gazetesinin ortaklarından Nuri Albayrak’ı yeni başkan seçti. Trabzonspor’da sol cenah kaybetti, sağ cenah kazandı.

· AKP’nin Trabzon’u Trabzonspor’dan kazanma planı henüz başarıya ulaşamadı. Yine Trabzonspor’da kongre hazırlıkları var. Sol cenah kaybedilen bir maçın rövanşını istiyor. Takım yine ikiye bölünmüş durumda. Trabzonspor, başını yazar Nihat Genç’in çektiği bir muhalefetle yeni kongreye hazırlanıyor. Trabzonspor’un yeni başkanı Trabzon’un solundan gelirse kimse şaşırmasın...

ENSONHABER.COM ÖZEL

hep söylediğim bişeydi..bazı kesimler Trabzonsporu araç olarak kullanıyorlar diye...Trabzonsporu yönetmeye çalışanların talip olanların ve yönetlerin birçoğu 1. amaç olarak pirim peşinde, hizmet değil...

İslam Sezer
08.12.2006, 10:50
ya ne solu ne sağı yeter artık düşün Trabzonsporun yakasından.siyaset yapmak isteyenler gitsin partilere başkan olsun,üye olsun.bordo-maviyi kullanmak isteyenler şerefsizdir...

KuĞu
08.12.2006, 10:52
Dün gece NTV Spor Haberlerinde Gökhan Ünal'la canlı telefon görüşmesi yapan Burcu Esmersoy Cusimano kızımızın 3-4 kez ısrarala 3 büyükler diye başlayan sorularına Gökhan Ünal'ın her seferinde 4 büyükler diye başlayan cevaplar vermesi hoşuma gitti. Konuyla pek ilgisi yok ama bi yere yazmak istedim. Özellikle başta kendi hocası Ertuğrul Sağlam ve bazı kompleksi futbol adamcıklarının son günlerdeki açıklamalarından sonra bu şekilde konuşması Gökhan Ünal'ı gözümde biraz daha büyüttü.

evet bende izledim ve aynı şekilde özellikle dikkat ettim hatta o sırada bir arkadaşımla msn de bir konu hakkında yazışıyorduk, bu diyalogları duyduktan sonra bana hatırlat sana bişey söylicem konu bitince demiştim ve bu olayı anlatacaktım. Gökhan Ünalı parasını ver al iş bu kadar basit kadın her seferinde 3 büyüklere oynaman vizyon prestij vs. geyikleri yaparken, adam özellikle 4 büyükler diyerek sorularına cevap verdi ve gerçekten baya hoş oldu hanım kızımız biraz şey oldu hmmm hani nası derler ... ;)

Faik Yılmaz
08.12.2006, 11:05
Trabzonspor'u anlamak için biraz tarih okuyalım. Yakın tarihten kısa notlarla bugünün analizi yapalım.

13 Ağustos 2003 tarihinde Avni Aker’de oynanan maçı Fenerbahçe 1-0 kazandı. Maçın tek golünü Fenerbahçeli Hoojdonk frikikten attı. Maçta hatırlanacak diğer bir olay ise maça gelen Fenerbahçeli taraftarların taşkınlığı oldu. Olayları zamanında bastıramayan polisler, Trabzonsporlu taraftarları coplamakla yetindi. Sonunda alınması gereken karar alındı ve Fenerbahçeli taraftarlar stad dışına çıkarıldı.

Karşılaşmanın ardından maçın sonucu değil, daha çok maçta çıkan olaylar konuşuldu. Ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Fenerbahçe’ye Trabzonspor maçında yaşananlardan dolayı 1 maç saha kapama cezası verdi.

Karar Tahkim kurulundayken, CNN Türk'te yayımlanan 'Eğrisi-Doğrusu Özel' programına katılan ve Taha Akyol'un sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, "Trabzonspor maçında yaşananlardan ötürü Fenerbahçe Kulübü'ne verilen bir maç saha kapatma cezası adil değil. Tahkim Kurulu, bu kararı bozabilir" görüşünü dile getirdi.

Trabzonspor Başkanı Özkan Sümer, "Sayın Başbakan'ın böyle bir açıklama yapmasını anlayamadık. Herkesten çok ben şaşırdım. Böyle bir yaklaşıma tek başıma karşılık vermeyeceğim” dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Hazaroğlu, Erdoğan'ın, açıklamalarıyla ilgili olarak, "Tarafsız olması gereken Başbakan, futbola siyaset karıştırmanın ötesinde, büyük bir adaletsizlik ve haksızlık örneği göstermiştir, Başbakan, Trabzon'a önyargılı bakışını bir kez daha ortaya koymuştur. Suçluları, futbol fanatiği görüntüsü ile savunan Başbakan, ne zaman Trabzon'la ilgili sorun olsa, aynı tavrı göstermiştir." diye konuştu.
· Ve Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, 04. 09. 2003 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Fenerbahçe'ye verdiği 1 maç saha kapama cezasını kaldırdı.

· Bu karardan birgün sonra Trabzonspor başkanı Özkan Sümer istifa etti. Sümer, Tahkim Kurulu'nun, Fenerbahçe'nin 1 maçlık saha kapatma cezasını kaldırmasından dolayı istifa ettiğini açıkladı.

· 22 Aralık 2003’de yapılan genel kurulda Atay Aktuğ, Trabzonspor’un yeni başkanı oldu.

· Şimdi burada futbola kısa bir ara verelim ve siyasete geçelim.

· Trabzonspor taraftarları ve Trabzonlular Başbakan Erdoğan’ın bu açıklamasını hiç unutmadı. Bu hesaplaşma maçtan yaklaşık 6 ay sonra gerçekleşen yerel seçimde de devam etti. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti, Türkiye genelinde % 41 oranında oy almasına rağmen daha önce Fazilet Partisi’nde bulunan Trabzon belediye başkanlığını, CHP’ye kaptırdı.

· Ak Parti Trabzon’u tekrar kazanmaya Trabzonspor’dan başlamak istedi. Bir önceki senenin ikinci olan takımı bir anda kötü sonuçlar almaya başladı. Şampiyonlar liginin ön elemesinde bir Güney Kıbrıs takımına elendi, ligde kötü sonuçlar almaya başladı. Atay Aktuğ ne yapsa Trabzonspor’da başarıyı yakalayamadı. Trabzon’da sağın hedefi, sol cenahta nitelendirilebilecek Atay Aktuğ’u devirmekti. Bunun için bazı futbolcular formdan düştü, takım ikiye bölündü. Teknik direktör değişiklikleri de Trabzonspor’u değiştiremedi.

· Ve Trabzonspor 19 aralık 2005’te gittiği genel kurulda, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un eski başkanı, Yeni Şafak gazetesinin ortaklarından Nuri Albayrak’ı yeni başkan seçti. Trabzonspor’da sol cenah kaybetti, sağ cenah kazandı.

· AKP’nin Trabzon’u Trabzonspor’dan kazanma planı henüz başarıya ulaşamadı. Yine Trabzonspor’da kongre hazırlıkları var. Sol cenah kaybedilen bir maçın rövanşını istiyor. Takım yine ikiye bölünmüş durumda. Trabzonspor, başını yazar Nihat Genç’in çektiği bir muhalefetle yeni kongreye hazırlanıyor. Trabzonspor’un yeni başkanı Trabzon’un solundan gelirse kimse şaşırmasın...

ENSONHABER.COM ÖZEL

hep söylediğim bişeydi..bazı kesimler Trabzonsporu araç olarak kullanıyorlar diye...Trabzonsporu yönetmeye çalışanların talip olanların ve yönetlerin birçoğu 1. amaç olarak pirim peşinde, hizmet değil...

herkes siyaset karıştırmayalım filan diyor ama maalesef klübümüz siyasi oyunların rant merkezi haline geldi.....

yukarda yazılanlara yalan diyecek olan yoktur.. çünkü hiç birisi uydurma değil olan gerçek olaylarlardır..... bu nedenle siyasete bulaşmış insanların her nedenle olursa olsun klüpte görev almamaları gerekir....

ozcan_asanoglu
08.12.2006, 11:06
....gerçekten baya hoş oldu hanım kızımız biraz şey oldu hmmm hani nası derler ... ;)

anladık onu biz anladık:cool:

Özge
08.12.2006, 11:51
Trabzonspor'da 'yabancı' sıkıntısı!

Süper Lig'de kötü bir dönem geçiren Trabzonspor'da, ara transferde yabancı oyuncu transferi düşünülmesi halinde yönetim kurulunu zor günler bekliyor.
Karadeniz ekibinde mevcut kadroda kontenjan nedeniyle 6 yabancı oyuncu bulunurken, 3 sözleşmeli oyuncu da kiralık olarak başka takımlarda forma giyiyor.

Bordo-mavili takımda, Szymkowiak, Stepanov, Jefferson, Yattara, Marcelinho ve Musampa kadroda yer alırken Fabiano Eller Brezilya'nın Internacional, Tomas Jun Çek Cumhuriyeti'nin Sparta Prag ve Ardijan Djokaj da Ankaraspor'da kiralık olarak oynuyor.

Brezilya'nun Internacional takımında oynayan Fabiona Eller'in Ocak ayında forma giydiği kulüple sözleşmesi sona erecek ve böylece bordo-mavili takımda 7 yabancı oyuncu olacak.

Trabzonspor, devre arasında ya Fabiano Eller'e bir kulüp bulacak yada sözleşmesini fesh edecek. Futbolcunun bordo-mavili takıma dönmesi halinde ise mevcut oyunculardan biri gönderilecek.

Ancak şu ana dek futbolcunun kadroda düşünülmesi yönünde herhangi bir kararın olmadığı bildirildi.

Yönetim kurulu transfer yapmayı düşünmesi halinde ise eldeki oyuncuları göndermek zorunda kalacak ve zor bir transfer dönemi geçirecek.

Tomas Jun ve Ardijan Djokaj'ın da sezon sonunda tekrar dönmeleri halinde bordo-mavili kulübü bu konuda yeni sorunlar bekliyor.

Bordo-mavili kulüpte önceki yönetim döneminde Tomas Jun'a 3,5 milyon avro bonservis bedeli verilmişti.

aydincakar
08.12.2006, 12:21
Özak: Umutlu değilimEski Trabzonspor başkanlarından Bayındırlık bakanı Faruk Özak camiayı uyardı. Özak yönetimin 3-4 ayda yapamadığını devre arasında zor gerçekleştireceğini belirtti...08 Aralık 2006 11:59 http://image.haber7.com/haber/31924.jpg
Faruk Özak: “Koskoca 3-4 ayda yapamadığınızı devre arasında nasıl yapacaksınız.”

Trabzonspor eski Başkanı, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, mevcut yönetimin 11 aylık performansını başarılı bulmadığını, başarının gelmesi için birlik ve beraberliğin şart olduğunu söyledi. Özak özetle şunları ifade etti: “Yanlış hocalar tercih edildi. Çok fazla sayıda oyuncu değiştirip, devamlı olarak teknik adamları takımdan gönderirseniz ve ondan da önemlisi yönetim kadrosunu yılda bir değiştirirseniz, takımdaki kalite düşer. Oyuncu ve teknik adam alım satımlarında önemli hataları var. Yönetim devre arasında bu işi halledeceğiz gibilerinden mesajlar veriyor ama koskoca 3-4 ayda yapamadığınızı bir ayda nasıl yapacaksın. 40 milyon dolar girdisi olan bir kulübün nasıl borcu olur onu anlamıyorum. Ocak ayında yine yanlış transferler yapılırsa bu defa hem takım hem kulüp gider. Yönetici arkadaşlarımız çok dikkatli olmalılar.

UMUTLU DEĞİLİM
Siz Fatih’i satıp iyi bir kadro oluşturamamışsanız, teknik adama bir kabahat bulmanın bir alemi yok. En büyük sorumluluk yönetime aittir. Ben Trabzonspor’un geleceğine maalesef umutla bakamıyorum.”

vatan

Erdinç Dilek
08.12.2006, 13:17
yeni gelecek olan 1 ayda nasıl yapacak.. la anca laf ederiz icraata gelince fısssss..şu anda benim yaptığım gibi:)

Cüneyt Canlıca
08.12.2006, 13:49
Reçete, Özyazıcı'dan..

Trabzonspor'un efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı, Bordo-mavili kulübün içinde bulunduğu durumdan dolayı hiç kimsenin paniğe kapılmaması gerektiğini belirterek, sabırlı olmaları gerektiğini söyledi.

8 Aralık 2006, 13:31

Lig Tv'de yayınlanan Trabzonspor'un kurtuluş reçetesi adlı programda konuşan Ahmet Suat Özyazıcı, Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumdan dolayı hiç kimsenin paniğe kapılmaması gerektiğini belirtti.

Özyazıcı, "Paniğe kapılmamak lazım. Futbolcular üzerinde baskı kurmamak lazım. Sık sık hoca değiştirmemek lazım. En güzel reçete ise devre arasında yapılacak olan çalışmalardır. Bu devre arası bize ilaç gibi gelir. Kamuoyunda hoca değişsin, şu değişsin deniyor. Bana göre bu yollar çözüm değil. Çünkü Trabzonspor 1 yılda 3 teknik adam değişiyor. Geçmişe baktığınız zaman 3 yılda bir antrenör değişmezken, şimdi 1 yılda 3 antrenör değişiyor. Bunun manası da sonuçların kötü gitmesi ama bu kötü gidişlerde acaba hocalar mı suçlu, hep yönetimler mi suçlu, hep futbolcular mı suçlu bunların araştırılması lazım. Bana göre sabırlı olmak lazım. Devre arasına kadar sabırlı olmalıyız. Ziya Doğan takımın başına kısa bir süre önce gelmiştir. Ona kendi inandığı istikamette çalışma fırsatı verilmesi lazım. Ondan sonra neyin ne olacağını görelim. Paniğe gerek yok. Trabzonspor'un kadrosu güçlü bir kadrodur" dedi.

Trabzonspor'un eski Asbaşkan'ı Nevzat Şakar ise transfer mevsiminde yapılan hatalar nedeniyle Trabzonspor'un bu duruma geldiğini belirterek, "Yönetim kurulu içinde devam eden kısır çekişmeler kulübü bu noktaya getirdi. Trabzonspor'un kurtuluşu sayın bakanımız Faruk Özak önderliğinde yapılacak bir konsersiyum yönetimi ile çözülür. Aldığımız duyumlara göre yönetim kurulu kongre kararı almamak için ısrar ediyor. Bu son derece yanlıştır. Bunun içinden bu şekilde çıkılacağını düşünmüyorum. Bu çekişmeler bitecek gibi değil, biri bir tarafa çekiyor. Biri başka bir tarafa çekiyor. Hoca konusunda ise bir arkadaş diğer arkadaşın getirdiği hocaya karşı tavır alıyor. Bu yapılan hatalar kulübü bu duruma getirdi" diye konuştu.

Ahmet hocada böyle bir yorum getirmiş olaya yanlış,doğru..

Gürkan
08.12.2006, 13:49
bir 4 büyükler lafı bile nasıl kalbimizi kazanmaya yetiyor.:p

guera
08.12.2006, 13:50
yeni gelen nasil mi düzeltir! m,esela ziyayi hakettigi gibi hemen kovar ve kovarkende hesap sorar bu takimi nasil xxx ettin diye! hüseyini, hasani musayi da ziyayla birlikte yollar iyi bir hoca getirir en fazla iki oyuncu alir ve takim düzelir>!
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

bordobluex
08.12.2006, 14:11
Buradan Mehmet Yılmaz geçmiş olsun demek istiyorum. Çocuğun diz bağları kopmuş, allah şifalar versin.

bordoylamavi
08.12.2006, 14:25
yoksa bize gelmek istiyor olmasın.valla umuttan ersenden 10 kat iyidir yanına da mehmet topuz u aldın mı offff

özbalkesli
08.12.2006, 14:51
"Forum/Ekstra" altındaki "Pano" başlığına bugün (08.12.2006) yazdığım meseleye ilgi gösterirseniz çok memnun olurum.

Herkese sevgiler, saygılar !

Travelair
08.12.2006, 14:51
Trabzonspor ve milli takımın eski teknik direktörü Şenol Güneş, Güney Kore temsilcisi Seul’le üç yıllık anlaşmaya vardı. Kore Ligi’nde şampiyonluğu hedefleyen ve bu nedenle geçen ay teknik direktör Lee Jang-soo’nun sözleşmesini fesheden Seul, Şenol Güneş’le anlaşmaya üç yıllık anlaşmaya vardı.
http://www.radyospor.com/pic_lib/08.12.2006_seul_taraftari.jpg
Trabzonspor'la 1995-96’da tarihi bir yenilgiyle lig şampiyonluğunu yitiren, milli takımla 2002’de Japonya ve Güney Kore’de düzenlenen Dünya Kupası finallerinde üçüncülük sevinci yaşayan Şenol Güneş, görevden ayrıldıktan sonra ilk kez teknik direktörlük görevini sürdürecek.
Trabzonspor’un eski ortasaha oyuncusu Lee Eul-yong’un da formasını giydiği Seul’ün yetkilisi Güneş konusunda, "Mükemmel liderliğe sahip olduğu için O’nu seçtik. Kulübü başarıya götüreceğine ve Kore Ligi şampiyonluğuna taşıyacağına inanıyoruz" dedi.
Kore Ligi Mart ayında başlayacak.

Burçak
08.12.2006, 15:05
Şenol hoca adına sevindim. inşallah çok başarılı olur.

Bahtiyar
08.12.2006, 15:11
Reçete, Özyazıcı'dan..

Trabzonspor'un efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı, Bordo-mavili kulübün içinde bulunduğu durumdan dolayı hiç kimsenin paniğe kapılmaması gerektiğini belirterek, sabırlı olmaları gerektiğini söyledi.

8 Aralık 2006, 13:31

Lig Tv'de yayınlanan Trabzonspor'un kurtuluş reçetesi adlı programda konuşan Ahmet Suat Özyazıcı, Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumdan dolayı hiç kimsenin paniğe kapılmaması gerektiğini belirtti.

Özyazıcı, "Paniğe kapılmamak lazım. Futbolcular üzerinde baskı kurmamak lazım. Sık sık hoca değiştirmemek lazım. En güzel reçete ise devre arasında yapılacak olan çalışmalardır. Bu devre arası bize ilaç gibi gelir. Kamuoyunda hoca değişsin, şu değişsin deniyor. Bana göre bu yollar çözüm değil. Çünkü Trabzonspor 1 yılda 3 teknik adam değişiyor. Geçmişe baktığınız zaman 3 yılda bir antrenör değişmezken, şimdi 1 yılda 3 antrenör değişiyor. Bunun manası da sonuçların kötü gitmesi ama bu kötü gidişlerde acaba hocalar mı suçlu, hep yönetimler mi suçlu, hep futbolcular mı suçlu bunların araştırılması lazım. Bana göre sabırlı olmak lazım. Devre arasına kadar sabırlı olmalıyız. Ziya Doğan takımın başına kısa bir süre önce gelmiştir. Ona kendi inandığı istikamette çalışma fırsatı verilmesi lazım. Ondan sonra neyin ne olacağını görelim. Paniğe gerek yok. Trabzonspor'un kadrosu güçlü bir kadrodur" dedi.

Trabzonspor'un eski Asbaşkan'ı Nevzat Şakar ise transfer mevsiminde yapılan hatalar nedeniyle Trabzonspor'un bu duruma geldiğini belirterek, "Yönetim kurulu içinde devam eden kısır çekişmeler kulübü bu noktaya getirdi. Trabzonspor'un kurtuluşu sayın bakanımız Faruk Özak önderliğinde yapılacak bir konsersiyum yönetimi ile çözülür. Aldığımız duyumlara göre yönetim kurulu kongre kararı almamak için ısrar ediyor. Bu son derece yanlıştır. Bunun içinden bu şekilde çıkılacağını düşünmüyorum. Bu çekişmeler bitecek gibi değil, biri bir tarafa çekiyor. Biri başka bir tarafa çekiyor. Hoca konusunda ise bir arkadaş diğer arkadaşın getirdiği hocaya karşı tavır alıyor. Bu yapılan hatalar kulübü bu duruma getirdi" diye konuştu.

Ahmet hocada böyle bir yorum getirmiş olaya yanlış,doğru..

arkadaşım mesajından alıntı yaptım ama lafım sana değil bu heriflerin topunu trabzondan sürmek lazım şampiyon olmak için. bu herifler herkesin bi tarafa çektiği adamlar. azıcık boşluk bulunca hemen reçete yazıyorlar. bunların oynadığı futbol 1980 de kaldı şu anda yıl 2010.
saygılar.

bordoylamavi
08.12.2006, 15:15
galiba unutulan birşey var bu sürülmesi istenen kişiler Trabzona şampiyonlukları kazandıran kişiler çabuk unutuyoruz herşeyi hatta forumda yapılan şu ankete http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4352 de bakacak olursak Trabzona gelmiş geçmiş en iyi teknik direktör olarak da çoğunluk olarak oylarımız vermişiz ahmet suat özyazıcıya

Özgür Öztürk
08.12.2006, 15:16
Şenol Güneş için hayırlı olur inşallah.

Bahtiyar
08.12.2006, 15:21
ben yaptıklarını inkar etmiyorum şu andan itibaren bi faydaları yok diyorum. bunlar artık yönetimde kim olursa olsun muhalifi tarafından kullanılmaya trabzonu bölme çabalarına elverişlidir. onun için eğer trabzonu seviyorlarsa bir köşede susup oturacak 80 li yılla 2010 yılı bir değil. zaten önüne gelen reçete yazdığı için 25 senedir şampiyon olamadık. her kafadan bir ses çıkarsa böyle oluyorö tek baş olmalı 2-3 başlı olmamalı. işte onların zamanında böyleydi. şimdi susma sırası onlarda.

pReN@_61
08.12.2006, 16:52
Şenol Güneş için hayırlı olur inşallah.

inşallah
:alkış:

Özge
08.12.2006, 17:02
Kurullardan moral desteği
Trabzonspor Divan, Sicil, Disiplin ve Denetleme Kurullarının başkan ve üyeleri bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelerek bir moral ziyareti gerçekleştirdiler.

http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/081206idman.jpgBaşkanımız Nuri Albayrak'la bir süre Trabzonspor'la ilgili güncel konular hakkında sohbet eden üyeler, daha sonra takımımızın idman sahasına geçtiler.

Burada üyeler, Teknik Direktörümüz Ziya Doğan'a devre arasından önce Ankaraspor'la yapılacak lig ve kupa maçlarında başarı dilediler.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ise takım kaptanımız Hüseyin'e çiçek verdi.

Sohbette Trabzonspor'la ilgili güncel konular hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Yasin Tokgöz
08.12.2006, 17:02
amma cok yazı yazmışlar bu bölüme 587 sayfa

erdal6167
08.12.2006, 17:15
İKİ FUTBOLCU DA İSTEKLİ

Listedeki diğer isimler ise Ankaragücü'nden Emre ile Abdurrahman. A.Gücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman dün basın toplantısında Trabzon'un iki futbolcuya da talip olduğunu doğrularken, Emre ve Abdurrahman gitmeye sıcak baktıklarını açıkladılar.

erdal6167
08.12.2006, 17:16
Trabzon'un gözü Tolga Seyhan'da
Olağanüstü hal ilan eden Trabzonspor yönetimi devre arasında yapılacak takviye için çalışmalara başladı. Listenin ilk sırasında Galatasaray'dan Tolga var.

kml61ts
08.12.2006, 17:38
Doğan neşter vuracak
Turkcell Süper Ligi'nde zor günler geçiren Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan, ofansif oyuncularını çokluğu nedeni ile dengeli bir takım kuramamanın sıkıntısını yaşarken, devre arasında savunmaya neşter vurmayı planladığı öğrenildi.

Turkcell Süper Ligi'nin 16. haftasında deplasmanda Bursasspor'a 2-1 mağlup olan Trabzonspor'da savunma hataları ayyuka çıkarken, Bordo-mavili takımın savunmasının yediği hatalı goller mağlubiyetlerin en büyük nedeni oldu.

Turkcell Süper Ligi'nin 10. haftasında oynadığı Gençlerbirliği maçı ile büyük bir çöküşün içine giren Trabzonspor son oynadığı Bursaspor maçından da mağlubiyetle ayrılınca kötü gidişe bir türlü "dur" diyemedi. Son oynadığı 7 maçta 1 puan alabildi. 33 yıllık Süper Lig geçmişinin en kötü sezonunu yaşayan Trabzonspor, arka arkaya aldığı mağlubiyetlerle taraftarlarına hayal kırıklığı yaşatmaya devam etti.

Bu sezon oynadığı 16. karşılaşmada 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 8 mağlubiyet alan Trabzonspor, attığı 17 gole karşılık ise kalesinde 21 gol gördü. Ligde eksi 4 averajı olan Bordo-mavili takımda savunma oyuncularının yaptığı basit hatalar bir türlü engellenemedi. Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, takımın başına geldiği günden beri ise savunma bloğunda istikrar sağlayamadı. Savunmada farklı oyunculara görev veren Doğan, takımdaki ofansif oyuncuların çokluğu nedeni ile dengeli bir takım kurmakta zorlandı. Sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu nedeniyle daha çok ofansif oyunculardan kurulu bir kadro ile müsabakalara çıkmak zorunda kalan Trabzonspor başarısız sonuçların gelmesini engelleyemedi. Gökdeniz, Marcelinho, Umut, Ersen Martin, Szmykowiak, Musampa ve Musa Büyük gibi ofansif oyuncuların çokluğu nedeni ile savunmada istediği kurguyu oturtamayan Doğan'ın, devre arasında Bordo-mavili takımın savunmasına neşter vurmayı planladığı belirtiliyor.

Kaynak: Superspor.com

kml61ts
08.12.2006, 17:43
Hala daha savunma diyo adam yahu Allah Allah. Ya biz bu futboldan hiç bişey anlamıyoruz,ya bu Ziya bizle maytap geçiyo, ya da futbolda artık gol atamayana üç puan veriyorlar bizim haberimiz yok!!!:mad: Bence bu Ziya kendi kafasına neşter vurup bu dünyada korkaklıkla hiçbirşey kazanılamayacağı düşüncesini beyninin içine zorla sokmalıdır!!!
Artık şurası kesin ki bu adamın ilaçla tedavisi yok ya ameliyat edilmeli ya da en iyisi kökünden kesilip atılmalı Trabzonspor'umuzun bünyesinden:mad:

salihismet
08.12.2006, 17:59
Hala daha savunma diyo adam yahu Allah Allah. Ya biz bu futboldan hiç bişey anlamıyoruz,ya bu Ziya bizle maytap geçiyo, ya da futbolda artık gol atamayana üç puan veriyorlar bizim haberimiz yok!!!:mad: Bence bu Ziya kendi kafasına neşter vurup bu dünyada korkaklıkla hiçbirşey kazanılamayacağı düşüncesini beyninin içine zorla sokmalıdır!!!
Artık şurası kesin ki bu adamın ilaçla tedavisi yok ya ameliyat edilmeli ya da en iyisi kökünden kesilip atılmalı Trabzonspor'umuzun bünyesinden:mad:

Eger bir D.T yönetirken yönetilen durumuna dü$erse onun ba$ari $ansi hic yoktur.Herkes kendi i$ini yaparsa daha iyi olur. Trabzonda d.t lük yapmak cok zordur. Z. Dogan hicte ba$arili deyil bu dönemde, ilk geldiginde defansta ufak degi$iklilkler yaparak seri galibiyetler almi$ti, onun icin adami biraz rahat birakalim i$ini yapsin.

Özge
08.12.2006, 18:50
Kamp tarihi netleşti
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/071106idman.jpgProfesyonel futbol takımımızın 2006/07 futbol sezonunun devre arası hazırlık kampını 25 Aralık 2006 - 6 Ocak 2007 tarihleri arasında Antalya'daki Gloria Golf Resort'ta geçireceği açıklandı.

Adres: Acısu Mevkii, Belek ANTALYA

Takımımız 25 Aralık 2006 Pazartesi günü THY'nin tarifeli seferleriyle saat 10.00'da önce İstanbul'a, 14.40'ta da Antalya'ya gidecek.

Dönüş ise 6 Ocak 2007 Cumartesi günü THY'nin 13.35 Antalya-İstanbul ve 17.20 İstanbul-Trabzon seferleri kullanılarak yapılacak.

Muhalif
08.12.2006, 18:53
Doğan neşter vuracak
Savunmada farklı oyunculara görev veren Doğan, takımdaki ofansif oyuncuların çokluğu nedeni ile dengeli bir takım kurmakta zorlandı. Sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu nedeniyle daha çok ofansif oyunculardan kurulu bir kadro ile müsabakalara çıkmak zorunda kalan Trabzonspor başarısız sonuçların gelmesini engelleyemedi. Gökdeniz, Marcelinho, Umut, Ersen Martin, Szmykowiak, Musampa ve Musa Büyük gibi ofansif oyuncuların çokluğu nedeni ile savunmada istediği kurguyu oturtamayan Doğan'ın, devre arasında Bordo-mavili takımın savunmasına neşter vurmayı planladığı belirtiliyor.

Kaynak: Superspor.com

Şu haber bişeref bir fb linin bizimle dalga geçmek için masabaşından uydurduğu bir haber değilse neyim be. 8 tane adam saymış (Musa'yı da adamdan saymış bu arada) bunların en fazla 3'ü ilk 11 de çıktı sahaya yahu.. Cidden dalga geçme dışında hiç bir amacı yok bu haberin.. Ziya neşter vuracak kısmı doğrudur belki.. devre arasında 10 transfer isterse 5 i stoper 5 i de önliberodur kesin! Ziya'nın neşterinin bir tarafı kör zaten hep defansif tarafa yontar:D

pReN@_61
08.12.2006, 19:33
f. akyel gitmiyor...off off

Gürkan
08.12.2006, 19:39

fatih akyel demek istedin galiba.

Lapina
09.12.2006, 01:36
http://mac.zaman.com.tr/mac/anket.jsp
Zamanin geleneksel anketi.Bizden kimse yok.

Vegas
09.12.2006, 02:13
Yilin sporcusunu seciyorlar, cabanini degil;)

Vegas
09.12.2006, 02:14

Albayrak ile ayni gun gidecekmis.

atlantis
09.12.2006, 02:47

Gece vakti güldürdün beni

Özgür Öztürk
09.12.2006, 02:57
Albayrak ile ayni gun gidecekmis.

O zaman klübün demirbaşı oldu desene :D

FANATIK61
09.12.2006, 03:05
Sakaryaspor hocasını buldu..

Teknik Direktör Nejat Biyediç ile yollarını ayıran Sakaryaspor'da Başkanvekili Rıdvan Duran, Giray Bulak'la prensip anlaşmasına vardıklarını söyledi.. Duran, Burak'la Çaykur Rizespor maçı sonrası sözleşme imzalayacaklarını da belirtti..

Giray Bulak'la prensip anlaşmasına vardıklarını, Bulak'ın yardımcılarıyla beraber Çaykur Rizespor maçını izleyeceğini bildiren Duran, şunları kaydetti:
''Teknik direktörlük konusunda Giray Bulak ile prensipte anlaşma sağladık. Çaykur Rizespor maçı sonrasında imza atacağız. Transfer çalışmalarımız da sürüyor. Arjantin'de 2 futbolcuya yoğunlaştık. Transfer komitesi başkanı Ömer Kahveci Arjantin'de çalışmalarını sürdürüyor. Yeni hocamızın vereceği rapor doğrultusunda 3 futbolcu transfer etmeyi planlıyoruz.''

Lapina
09.12.2006, 03:23
Yilin sporcusunu seciyorlar, cabanini degil;)
Haaa .. 2006 yili baz aliniyorsa o liste de Fatih Sultan Tekke olmasi lazimdi.:atki:

Mustafa Mahmutoğlu
09.12.2006, 08:34
ewwet ndn yok

Özge
09.12.2006, 12:33
Trabzonspor galibiyete hasret

Süper Lig'de tarihinin en kötü dönemini geçiren Trabzonspor, Ankaraspor maçıyla galibiyet özlemini sona erdirmek istiyor.

En son 14 Ekim'de sahasında Kayseri Erciyesspor'u 3-1'lik sonuçla mağlup eden bordo-mavililer, 56 günlük galibiyet özlemine Ankaraspor maçıyla son vererek kötü gidişine ''dur'' demek amacında.

Karadeniz ekibi, son 7 lig maçında 6 mağlubiyet alırken, bir maçtan beraberlikle ayrıldı.

Bordo-mavili takım, Kayseri Erciyesspor maçının ardından sırasıyla Gençlerbirliği'ne 3-0, Çaykur Rizespor ve Sakaryaspor'a 1-0 yenilirken Antalyaspor ile golsüz berabere kaldı. Daha sonra Sivasspor'a 1-0, Fenerbahçe ve Bursaspor'a ise 2-1 mağlup oldu.

Son 7 lig maçında 1 puan alabilen bordo-mavililer, sadece 2 gol atarken kalesinde 10 gol gördü.

SEYİRCİSİZ MAÇ

Trabzonspor, Ankaraspor ile sahasında yapacağı maçı seyircisiz olarak oynayacak.

Bordo-mavili takım, Fenerbahçe maçındaki saha olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 1 maç seyircisiz oynama cezası almıştı.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Ankaraspor maçı Trabzonspor'un gidişatı açısından da büyük önem taşıyor. 2 maçlık sıkıyönetim ilan edilen bordo-mavili kulüpte, Ankaraspor'a mağlup olunması halinde yönetim veya teknik heyet bazında değişikliklerin gündeme gelebileceği belirtiliyor.

MUHTEMEL 11

Bordo-mavili takımda sakatlıkları süren Yattara, Ömer Rıza, Hasan Üçüncü ve Celaleddin yarınki maçta görev alamayacak.

Trabzonspor'un Ankaraspor maçına Jefferson, Musa, Çağdaş, Stepanov, Mustafa, Hüseyin, Szymkowiak, Musampa, Gökdeniz, Marcelinho ve Umut 11 ile sahaya çıkması bekleniyor.

Lapina
09.12.2006, 12:53
Edit + 1967 Trabzon Buyuksun

Nebiye
09.12.2006, 12:56
Bugünkü Zaman gazetesinden.

http://img120.imageshack.us/img120/4610/zamanuj9.png

NoT: Çok özür Öztekin arrkadaşım aynı anda eklemişimmm.

Lapina
09.12.2006, 13:05
Onemli degil ben editledim.Kafam takildi simdi bu ise ama .. Bunlarin 15 tanesini sopayla adam edebilir miyiz :)

Burçak
09.12.2006, 13:27
Arkadaşlar az sonra Sebatspor'umuzun Ordu spor ile yapacağı maç başlayacak. Bu heyecanı hep beraber yaşayalım
http://www.sebat1923.com/ust_c.gif

www.sebat1923.com (http://www.sebat1923.com)

Enes Berfin
09.12.2006, 13:32
Arkadaşlar az sonra Sebatspor'umuzun Ordu spor ile yapacağı maç başlayacak. Bu heyecanı hep beraber yaşayalım
http://www.sebat1923.com/ust_c.gif

www.sebat1923.com (http://www.sebat1923.com)

Maci hangi radyoda dinleyebiliriz?

Burçak
09.12.2006, 13:55
:gol: Gooool Sebat attı
A.Sebatspor 1 -0 öne geçti. Gol nasil oldu diyorsunuz. Korner atisinda Ufuk'un ortasini iyi takip eden Selim takimini kafa vurusuyla 1-0 öne geçirdi</B>

Lapina
09.12.2006, 14:13
:gol: :gol: :gol:
:gol: Gooool Sebat attı
A.Sebatspor 1 -0 öne geçti. Gol nasil oldu diyorsunuz. Korner atisinda Ufuk'un ortasini iyi takip eden Selim takimini kafa vurusuyla 1-0 öne geçirdi</B>
Takip ediyoruz kardes helal olsun cocuklara..Dirilme vakti artik .....

sefa_61
09.12.2006, 14:54
saat 14:52 itabariyle üzerine karabulutlar çökmüş olan trabzonsporumuz 2006-07 sezonunda düşme hattına girmiştir inşalla yarın ki maçı alırız da potadan kurtuluruz (not: düşme hattının birincisiyiz 16. daha da düşümiyoz bu da bişey)

cabri
09.12.2006, 14:59
Cemal Aydın: "Haluk Ulusoy'la hesaplaşmanın sandıkta değil sahada ve tribüne yansımasını sağlamak istediler ve bunun içinde görüntü olarak bizim maçı seçtiler"

"Fenerbahçe rozeletli bir ton adam orada bir kişinin üzerine çullanmış vuruyorlar. Heralde yöneticilerin işaretiyle korumalar bu işleri yapıyorlar." "Koskoca Fenerbahçe takımı yener yenilir. Gereğini zaten sahada yapıyorlar.
Taraftarı mükkemmel. Ama içinde bazı acizler var. Türk futbolu, bu acizlikler icinde olanların devreye girmesiyle bu duruma geldi diye düşünuyorum"

"Fenerbahçe'yi yakışır adamların temsil etmesi gerekir"

"Fenerbahçe'yi memnun etmek için daha maç başlamadan tüm maçlarda hükmen galibiyet vermek lazım. Fenerbahçe'nin bu zihniyetteki yöneticileri Türk futbolunu bu duruma getiriyorlar" Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın Fenerbahçe'nin Ankaragücü'nü İzmir'de 1-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından, şref tribününde yaşanan olaylar ilgili olarak Fenerbahçe yöneticilerini suçladı.

Karşılaşmanın ardından DHA mikrofuna konuşan Aydın, karşılaşmanın ikinci yarısını şeref tribününde izlemediğini belirterek, "İkinci yarıda orada oturmayı uygun görmedim. Ama bizim yan tarafımızda Türk futboluna hem futbolcu hem antrenör olarak hizmet eden Abdullah Dayı'yı bir ara yerde gördüm. Maçın sonlarında Fenerbahçe'nin sıkıntılı anlar yaşadığı zamanlarda hakem kararlarına tepkiler hep devam etti. Haluk Ulusoy'la hesaplaşmanın sandıkta değil sahada ve tribüne yansımasını sağlamak istediler. Çünkü devamlı tribünde Ulusoy'a tepki vardı. Fenerbahçeli arkadaşlar da öyle. Bunun içinde görüntü olarak bizim maçı seçtiler. Şeref tribününde bu olaylar oluyor. Orada suçlular görülüyor, emniyete şunlara almanız lazım diye ben söylüyorum. Olayları yapanların isimleri belli ama emniyet almadı. Şeref tribününde korumalar duruyor. Böyle birşey yok. Fenerbahçe rozetli bir ton adam orada bir kişinin üzerine çullanmış vuruyorlar. Heralde yöneticilerin işaretiyle korumalar bu işleri yapıyorlar" dedi.

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun maçın ardından kendi açıklaması ve olaylarla ilgili yaptığı değerlendirmeye değinen Aydın sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ankaragüçlülerin saldırdığını söylemişler. Gerçekten çok üzüldük. Bir şeref tribününde bu olaylar oluyorsa, kimin saldırdığı aramak yerine, böyle VIP'de bu işler oluyorsa, Türk futbolu nereye gidiyor diye düşünmek lazım.
Şekip Mosturoğlu bir hukukçu olarak çok manidar açıklamalar yapmış. Ama hukuk nosyonu eksik olduğu için daha fazla birşey söylemek istemiyorum. Zaten benim muhatabım değil. Olaylar üzücü. Koskoca Fenerbahçe takımı yener yenilir. Gereğini zaten sahada yapıyorlar. Taraftarı mükemmel. Ama içinde bazı acizler var. Türk futbolu, bu acizlikler içinde olanların devreye girmesiyle bu duruma geldi diye düşünüyorum. Ali Koç gibi güzel bir arkadaşın öyle bir girdabın içine nasıl düştüğüne de akıl sır erdiremiyorum. Türk futbolu adına üzüldüm."

İlk yarının sonunda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile arasında diyaloğa da değinen Ankaragücü başkanı, "İlk yarının sonunda Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu arkadan çok ağır ranatsız edecek beyanlarını Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım da duydu. Aziz Yıldırım'da bunun üzerine bu sözlerin bana söylenmediğini ortaya söylendiğini söyledi. Yani bir hakaret var da bana ait olmadığını söylüyor. Biz küfüre küfürle cevap vermeyiz. Yani bu olayları o başlatmış bu başlatmış diye bakmak yerine Fenerbahçe'nin olduğu bir yerde bu olaylar yapılıyorsa durum vahimdir şeklinde bakmak lazım. Türk futbolunda Fenerbahce ve Ankaragücü İzmir gibi modern bir şehirde maç oynuyor. Ondan sonra kulüp başkanları özel korumalarla bir stattan çıkıyorsa, duruma bu açıdan bakmak lazım. Ankaragücü şuçlu olmuş, Şekip bey öyle istemiş çok önemli değil. Fenerbahçe'yi yakışır adamların temsil etmesi lazım. Gördüğüm kadarıyla; benim sorunum değil, Türk futbolunun sorunu. Ben de Türkiye'de yaşadığıma göre, bir Türk takımının başkanı olduğuma göre bunu söylemek benim hakkım" şeklinde konuştu.

"Yaşanan olayları içişleri bakanı da görsün, vali de emniyet müdürü de görsün" diyen Aydın, "Türk futbolu şeref tribününde bile bu hale geliyorsa, sayın büyüklerin bu olaya parmak basmaları lazım. Anlatmak istediğim bu. Öyle gözüküyorki Fenerbahçe'yi memnun etmek için daha maç başlamadan tüm maçlarda hükmen galibiyet vermek lazım. Fenerbahçe'nin bu zihniyetteki yöneticileri Türk futbolunu bu duruma getiriyorlar.

Kaynak : MİLLİYET

Şentürk
09.12.2006, 15:09
Sebat 2 oldu:alkış:

asem61
09.12.2006, 15:30
sebatim isi halletti.2-0 darisi bizim basimiza.

6Şafak Aydın1
09.12.2006, 15:33
sebatim isi halletti.2-0 darisi bizim basimiza.

Rizede halletti ve bizi gecti 16. olduk mutlak galibiyet lazim.

horoz1977
09.12.2006, 16:03
2011 gençlik olimpiyatları trabzona verildi müthiş inşallah herşey yoluna girecek

Mehmet_Mercanlı
09.12.2006, 16:05
rize 3 = 1 sakarya
k.erciye 0 = 0 sıvas

istabul bld. 0 = 1 istanbul
gaziantep bld 0 = 0 samsun

Lapina
09.12.2006, 16:19
2011 gençlik olimpiyatları trabzona verildi müthiş inşallah herşey yoluna girecek
Kaynak yaz

sefa_61
09.12.2006, 16:40
vatana millete hayırlı olsun en az yarın saat 18:45 kadar potanın şampiyonuyuz

irfanb
09.12.2006, 16:55
Su an itibariyle 16. siradayiz. Ilgililere duyrulur...

YAVUZ_61
09.12.2006, 17:02
Slm Bugunun Rizenin Yenmesiyle 16inci Olduk Dusunuyorumda Biz Bugunleri Trabzonsporumuzu 1inci Sirada Gormek Isterken Su Dustugumuz Utanc Verici Hale Bakin Evet Baskanin Istedigide Buydu Zaten Sezonun Ilk Yarisini Kume Dusme Potasinda Tamamlayabiliriz Yaziklar Olsun Sana Siz Bu Taraftarin Sevgisini Haketmiyosunuz Bizi Ne Hale Dusurdunuz Rahatmisiniz Insallah Yarinki Maci Alirsiniz Insallah Cunku Biz Taraftar Olarak Senden Daha Cok Uzuluyoruz Varimiz Yogumuz Trabzon Biz Trabzonla Yatip Kalkiyoruz Bu Takimi Bu Hale Getirmeye Hakkiniz Yok Siz 4ayda Yapamadiginizi Bir Aydami Yapacaksiniz Yazik Size Bu Taraftarin Sabri Tasmaya Basladi Yarinki Maci Alamazsaniz Cekip Gidin Artik Yeter Isyan Ettirmeyin Bizi

Serhat ŞAHİN
09.12.2006, 17:31
Gençlik Olimpiyatları Trabzon’da
Brüksel’de 49 ülkenin katıldığı oylama sonucunda 2011 Olimpik Yaz Festivali’ne ev sahipliği yapacak kent olarak Trabzon belirlendi. Trabzon'un yanı sıra Danimarka'nın Herning, Hollanda'nın Utrecht, İtalya'nın Genova ve Letonya'nın Riga kentlerinin adaylık için yarıştığı organizasyonun oylaması Brüksel Sheraton Otel’de gerçekleşti.

Yapılan oyalamada Trabzon birinciliği elde ederek, 2011 Olimpik Yaz Festivali’nin ev sahibi oldu.
09.12.2006 17:06:00

trabzonspor.com'dan...

Özge
09.12.2006, 17:31
Basın Sözcüsü Kafkas: “Atalay ve komiteye teşekkürler”
Kulübümüzün Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, başta Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay olmak üzere 2011 Olimpik Yaz Festivali’nin Trabzon’a alınması konusunda gösterdikleri çalışmalardan dolayı komite üyelerine teşekkür etti.

Trabzon’un böylesine önemli bir organizasyonu alnının akıyla gerçekleştirecek spor potansiyeline sahip olduğunun altını çizen Kafkas, “Trabzonspor Kulübü’nün de bu doğrultuda üstüne düşen her görevi yapacağından kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Kafkas, organizasyonun gerek kültürel etkileşim gerekse de sportif birliktelik anlamında büyük önem taşıdığını vurguladı.

Serhat ŞAHİN
09.12.2006, 17:33
sampiyonluklar yasariz o zamana kadar insallah ki gelenler efsanemizi daha iyi anlarlar...

Özge
09.12.2006, 17:34
Genel Kurul’da çoğunluk sağlanamadı
Kulübümüzün bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde gerçekleştirilmesi gereken çoğunluk aranan Olağan Genel Kurulu yeterli sayıda üyenin katılmaması nedeniyle yapılamadı. Buna göre Olağan Genel Kurul ‘un çoğunluk aranmayan ikinci toplantısı 16 Aralık 2006 cumartesi günü saat 10.00’da KTÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Remzi
09.12.2006, 17:36
urbain breamsin yaptığı konuşma sayesinde TRabzon oyları almış

Remzi
09.12.2006, 17:36
-------edit--------

turkercan
09.12.2006, 17:59
Gençlik Olimpiyatları Trabzon’da
Brüksel’de 49 ülkenin katıldığı oylama sonucunda 2011 Olimpik Yaz Festivali’ne ev sahipliği yapacak kent olarak Trabzon belirlendi. Trabzon'un yanı sıra Danimarka'nın Herning, Hollanda'nın Utrecht, İtalya'nın Genova ve Letonya'nın Riga kentlerinin adaylık için yarıştığı organizasyonun oylaması Brüksel Sheraton Otel’de gerçekleşti.

Yapılan oyalamada Trabzon birinciliği elde ederek, 2011 Olimpik Yaz Festivali’nin ev sahibi oldu.
09.12.2006 17:06:00

trabzonspor.com'dan...

bu festivalde olimpiyat gerçekleştirilecekmi acaba ? eğer olimpiyat yapılacaksa stadı yıkmıyacaklar demektir puffff :( yada yıkıp daha güzelini yapacaklar ama koşu bandıda olacak :S

Lapina
09.12.2006, 18:08
bu festivalde olimpiyat gerçekleştirilecekmi acaba ? eğer olimpiyat yapılacaksa stadı yıkmıyacaklar demektir puffff :( yada yıkıp daha güzelini yapacaklar ama koşu bandıda olacak :SCok guzel..Trabzon ve Trabzonspor'u dunyaya bir kez daha gostermenin zamani..:tr: :tr: :atki:

Remzi
09.12.2006, 18:12
2011 Yaz Festivali Trabzon'da
Avrupa Olimpiyat Komiteleri Genel Kurulu kapsamındaki 2011 Gençlik Olimpik Yaz Festivali, Trabzon'da yapılacak.
Çok çekişmeli geçen oylama sonunda 4. turda Trabzon'un kazanmasında, Trabzonspor'un eski teknik direktörü Belçikalı Urbain Braems'in konuşması oldukça etkili oldu.

Braems, yaptığı tanıtım konuşmasında, Trabzon'u unutamadığını belirterek, ''Trabzon, çok güzel bir şehir. Dünyada gördüğüm en güzel misafirperverlik ve insanlığı Türkiye'de yaşadım. Halk sporu çok seviyor. Trabzon'daki anılarımı unutamıyorum'' dedi.

Trabzon'un kazanması nedeniyle dünyadaki en mutlu insanlardan birisi olduğunu ifade eden Braems, ''Hollanda'nın oyunları alacağını düşünmüştüm. Gerçekten adaylar çok güçlüydü. Trabzon'un buradan birinci çıkması çok büyük başarı. Oylama sırasında heyecandan titremeye başladım. Oylama tamamlanınca da kendimden geçerek bir an ayağa kalkarak bağırdım'' diye konuştu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı ise Avrupa'nın çok güçlü 5 kentiyle mücadele ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bizim için onur verici olan oyunları almak için çok reklam yapmıştık, şimdi de kazandık. Fransa bile bize oy verdi, bizim yanımızda oldular. Sözlerinde durdular. Avrupa ile ilişkilerimiz iyi görünmese bile bir kez daha Türkiye ile Avrupa arasında herhangi bir sorun olmadığı ortaya çıktı.

Avrupa'nın bizi unutmadığı ve yanımızda olduğu burada bir kere daha kanıtlandı. Bu oylama olimpiyatlar kadar zor bir oylamaydı. 4. turda tamamlandı. Her turu da birinci geçmemiz bizim için büyük başarıdır."

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da oylama sırasında çok büyük heyecan yaşadıklarını kaydederek, ''Her turda Türkiye'nin kazanacağına daha çok inandık ve sonunda kazandık. Çok başarılı çalışmalar yaptık, sonunda da bunu ispat ettik. 2016 olimpiyatları için daha sıkı bir çalışma yapacağız ve 2016'yı da alacağımıza inanıyorum.

Gittikçe daha çok tecrübe sahibi oluyoruz. Avrupa burada bir kez daha bizi sevdiğini ve yanımızda olduğunu gösterdi. Yalnız olmadığımızı bir kez daha gördük'' dedi.

Bu arada Avrupa Olimpiyat Komitesinin Denetleme Kurulu, açıkladığı raporunda Trabzonspor'un oyunları kazanmasındaki avantajlarını da belirtti.

Raporda, Trabzon'daki oyunlara 14 ile 17 yaş arası yaklaşık 3500 sporcunun katılacağı belirtilerek, şunlar vurgulandı:
"Trabzon'un en büyük avantajı sporcuların vizeyle değil, kimlikleriyle oyunlara katılabilecek olması. Sporcular oyunlara katılabilmek için sadece 30 Avro ödeyecek. Trabzon, yeşil alan üzerine kurulu ve deniz kenarında. Ayrıca havaalanına 10 dakika uzaklıkta."

Breams'a teşekkürler helal olsun valla adama.Türkiyedekilerden daha yararlı bi adam:ts:

siz_61
09.12.2006, 18:17
aynen katiliyom kardes sana .......

oguzkoc
09.12.2006, 18:21
gençlik olimpiyatları trabzonda he..

helal be.. dünya duysun artık...

Lapina
09.12.2006, 18:23
http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Life&id=A00FFD98&date=09Aralik2006
Ne insanlar var..Sporla alakali degil ama

cabri
09.12.2006, 18:24
Bunca olumsuzluğun içinde çok güzel bir gelişme.. emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Breams in içindeki Trabzonspor aşkını görünce duygulanmamak elde değil. Helal olsun. sahi ya bu adamı kim getirmişti Türkiye ye? :D

ErseN_MaRTiN_61
09.12.2006, 18:30
emeği geçen herkese helal olsun teşekkürler

İ.Öztel
09.12.2006, 18:32
Koltukarımızı kabartan güzel bi haber...

Bluefire
09.12.2006, 18:34

Oha yani...

tsmaniac
09.12.2006, 18:40
hiç boşuna heveslenmeyin yönetim kapatır olimpiyatlarıda

Kemhacıoğlu
09.12.2006, 18:47
tüm trabzona hayırlı olsun...

bordobluex
09.12.2006, 19:02

Çalıp kaçmak la ile ilgili son yenilik bu sanırım.

Özgür Öztürk
09.12.2006, 19:29
Hayırlı olsun...Ne denirki başka

erdal6167
09.12.2006, 19:33
16 Trabzonspor 16 4 4 8 17 21 16
17 Sakaryaspor 17 3 6 8 10 21 15
18 Erciyesspor 17 2 5 10 15 38 11

Sonuçlar
23' Beşiktaş 0 - 0 Kayserispor
09/12/2006 Çaykur Rizespor 3 - 1 Sakaryaspor
09/12/2006 Erciyesspor 1 0 - 0 Sivasspor
08/12/2006 T Ankaragücü 0 - 1 1 Fenerbahçe
Fikstür
10/12/2006 554 S Trabzonspor - Ankaraspor

yazık değil mi, bu tabloya ey ts li futbolcu. . .

selcuk
09.12.2006, 19:37
vallahi bmn yönetimi bence bmn in girisindeki puan tablosunu karartsin
ben 22 yasimdayim ve ilk haftalar disi düsüs siralarinda oldugumuzu hatirlamiyorum bugünüde ondan cok aci gün olarak görüyorum

bordoylamavi
09.12.2006, 20:05
Trabzonspor Divan, Sicil, Disiplin ve Denetleme Kurullarının başkan ve üyeleri bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelerek bir moral ziyareti gerçekleştirdiler

http://img169.imageshack.us/img169/2695/20061209200206sb7.jpg

pReN@_61
09.12.2006, 20:25
komik ama bir o kadar da üzücü...

Enes Berfin
09.12.2006, 21:50
tüm trabzona hayırlı olsun...

Avatarindaki resmin anlamini bana aciklayabilirmisin?

Enes Berfin
09.12.2006, 21:52
Trabzonspor Divan, Sicil, Disiplin ve Denetleme Kurullarının başkan ve üyeleri bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelerek bir moral ziyareti gerçekleştirdiler

http://img169.imageshack.us/img169/2695/20061209200206sb7.jpg

Valla bana hic komik gelmedi :mad:

xenit
09.12.2006, 22:00
Bu trabzonda gençlik olimpiyatları işine pek ısınamadım.. Avrupa kupalarına aday olan Türkiyede tek futbol şehri trabzonu esgeçip Avrupa şampiyonası finalini pastırmacı açgözlü futbol cahillerinin şehrinde oynatmak isteyen (bunun için alay edilip kovulan) bu memleketimizin mümtaz! spor şahsiyetlerinin ( ben bu olimpiyat komitesinde bulunanlarada evvelinden beri ısınamadım zaten) trabzonu aday göstermeleri ve Sonuç olarak trabzonun kazanması olayındada bence bir AHLAKSIZLIK kokusu vardır. Anadolumun en yeşil ve ahlaklı şehri umarım fethedilmeyecektir...

sbay
09.12.2006, 22:04
YATTARA'NIN ACI GÜNÜ!..
09 Aralık 2006 21:55

Sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdaki yerini alamayan Trabzonspor'un gineli yıldızı İbrahim Yattara vefat eden ablasının cenazesi için ülkesine gitti.

trapezus61
09.12.2006, 22:27
Başın sağolsun kara bela... Bütün kara bulutlar senin başının üzerinde dolaşıyor... Ama inşallah bu kara günlerin de sonu gelecek. Seninle birlikte...

Seni çok özledik Yattara...

YAVUZ_61
09.12.2006, 22:33
Basin Sagolsun Yattara Kalbimiz Seninle Allah Rahmet Eylesin Seni Cok Ozledik Kara Bela

Çetin
09.12.2006, 23:20

eziklerin armasını görünce yanlış anladın sanırım ben açıklim; eziklerin yıllardır alamadıkları kupa için hazırlanmış bir resim o. tarihte eziklerin aldığı son alan insanlar diyor o insanlarda mağara insanları :)

pReN@_61
10.12.2006, 11:39

ordaki görünen mahlukatlar :) Türkiye kupasını enson gören ezikbahçeliler:D
bilmem anlatabildimmi
:yattara:

verep
10.12.2006, 11:39
You tube'de Trabzonsporlu kızları seyredince çok duygulandım .Size de tavsiye ederim.En sonunda çok hoş bir süpriz var.

http://www.youtube.com/watch?v=LJSCthci1Fg&search=horon

h@msi61
10.12.2006, 11:52
bilmem anlatabildimmi

kardeş bizim de son şampiyonluğumuz adi fenerin kupayı almasından sadece 1 sene sonra. bu şekilde onlarla mı yoksa kendimizle mi dalga geçiyoruz bir daha düşünün bence...

sbay
10.12.2006, 13:38
Hüseyin F.Bahçeye Yozgatlı Trabzon'a

Trabzonspor'un, Fenerbahçe'den Mehmet Yozgatlı'yı Ocak 2007'de transfer etmek istediği belirtildi. Sarılacivertli yöneticilerin, Trabzonspor yönetimine "Biz Mehmet Yozgatlı'dan memnunuz, satmayı düşünmüyoruz. Ama Mehmet gitmeyi düşünürse biz de sizden Hüseyin Cimşir ve Murat Ocak'ı isteriz" dedikleri öğrenildi.

Fenerbahçe'ye ilginç teklif

Fenerbahçe, Yozgatlı'ya karşılık Karadeniz ekibinden Hüseyin ve Murat Ocak'ı istedi.

Trabzon ısrarcı
Ligde kötü günler yaşayan Trabzonspor'un, sezon başından beri Mehmet Yozgatlı'yı istediği öğrenildi. Bordo-mavili yöneticilerin büyük sıkıntı yaşanan sağ kanadı ocak ayında takviye etmek için yeniden Mehmet Yozgatlı'ya yöneldikleri ve Fenerbahçeli yöneticilere "Onu almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız" dedikleri kaydedildi.

Satmak istemiyor
Ancak F.Bahçe yönetiminin "Biz Mehmet Yozgatlı'dan memnunuz ve onu şu anda satmayı düşünmüyoruz. Fakat eğer Mehmet gitmek isterse, karşılığında Hüseyin ile Murat Ocak'ı isteriz" dedikleri ileri sürüldü. Trabzon'un ise Hüseyin'i vermek istemediği belirtildi. Mehmet Yozgatlı'nın F.Bahçe ile sözleşmesi sezon sonunda bitiyor.

kaynak: yalan makinası fotomaç

Salih Kara
10.12.2006, 18:36
Şota 10. golünü Ajax'a attı
Hollanda'da haftanın en önemli mücadelesinde Ajax ile AZ Alkmaar sahadan 2-2'lik skorla ayrılarak 1'er puana razı oldu. Trabzonspor'un eski oyuncusu Şota, Ajax filelerini de havalandırarak bu sezon ligde 10. golüne imza attı.

PSV'nin ardından ligde 2. sırada bulunan AZ, zorlu Ajax deplasmanında ilk yarıyı Heitinga'nın attığı golle 1-0 mağlup kapadı. İkinci yarıya fırtına gibi başlayan Alkmaar, 51. dakikada Şota ve 58'de Mendes'in golleriyle bir anda skoru kendi lehine çevirdi.

Maçın son bölümlerinde taraftarının da desteği ile saldıran Ajax 75. dakikada Huntelaar'ın attığı gol ile skoru 2-2'ye getirdi ve karşılaşma karşılıklı atılan gollerle 2-2 sona erdi.

10.12.2006

Kaynak : SuperSpor.com

Enes Berfin
10.12.2006, 18:52
bilmem anlatabildimmi

Anlasildi tsk...

My
10.12.2006, 21:19
GAY-se maçı 2:1 aldı ama maç tam evlere şenlikti. Bursa'nın atamadığı goller, verilmeyen penaltı... Yüzde binbeşyüzlükler kaçtı bu maçta. Yalnız yazmadan geçemeyeceğim. GAY-seli futbolcular saha içinde hakemle istedikleri gibi oynuyorlar. Sürekli vıdı vıdı konuşup sürekli el kol hareketleri yuh artık. Ama sürekli. Hele Ümit her pozisyonda ağlamaklı bir yüzle zırlayıp zırlayıp duruyor, Sabri aynı.. Hakemler en ufak bir şeyde zart diye bize gösterdikleri kartları sözkonusu GAY-se olunca çıkartmıyorlar. GAY-seli topçulara biraz erkek gibi oynayın diyorum. Sürekli zır zır ağlayacaklarına biraz sahada erkek gibi durup erkek gibi top oynayın.

Ayşe Aygün
10.12.2006, 22:14
Arsinspor Lİğ A için Playofta. Tebrikler arsinspor. İnşallah istediğin yere gelirsin. Arsinli olarak senle guru duyuyoruz.

Ali Özcan
10.12.2006, 22:16
GAY-se maçı 2:1 aldı ama maç tam evlere şenlikti. Bursa'nın atamadığı goller, verilmeyen penaltı... Yüzde binbeşyüzlükler kaçtı bu maçta. Yalnız yazmadan geçemeyeceğim. GAY-seli futbolcular saha içinde hakemle istedikleri gibi oynuyorlar. Sürekli vıdı vıdı konuşup sürekli el kol hareketleri yuh artık. Ama sürekli. Hele Ümit her pozisyonda ağlamaklı bir yüzle zırlayıp zırlayıp duruyor, Sabri aynı.. Hakemler en ufak bir şeyde zart diye bize gösterdikleri kartları sözkonusu GAY-se olunca çıkartmıyorlar. GAY-seli topçulara biraz erkek gibi oynayın diyorum. Sürekli zır zır ağlayacaklarına biraz sahada erkek gibi durup erkek gibi top oynayın.

maç 3-1 bitti bu arada...

safakterzi
10.12.2006, 22:25
:mad: -Siyasetin,özellikle AKP'nin markajı altına aldığı Trabzonspor bugün neden böyle?
-AKP Trabzonspor'u neden ele geçirmek istedi?
-Nuri Albayrak neden öne sürüldü?
-Albayrak ve ekibi neden olağanüstü kongreye girmiyor?
-Trabzon limanı Trabzonspor'un elinden neden alında?
-Nuri Albayrak' karşı kongrede aday olan Özkan Sümer, Albayrak yönetimiyle çalışmasının perde arkasında ne var?
-Faruk Özak'ın Bayındırlık ve İskan bakanı olmasında Trabzonspor'un rolü ne oldu?

Tüm bu soruları cevaplamaya çalışan, bugün yayınlanan bir yazı geçti elimde...
Trabzonspor camiasının tanıdığı, Trabzonspor Belgeseli'nin prodüktörü Bülent Baş yazmış... Haftalardır Trabonspor'u yazıyorlar zaten bu dergide.

http://rapidshare.com/files/6934935/TS_haber_10.12.2006_.pdf (http://rapidshare.com/files/6934935/TS_haber_10.12.2006_.pdf)

Geçen hafta yayınanmıştı:
http://rapidshare.com/files/5937876/TS_haber.pdf.html (http://rapidshare.com/files/5937876/TS_haber.pdf.html)

Bu da aynı derginin geçen sene Nuri gelmeden önce yazdığı haber...
http://rapidshare.com/files/5938543/Trabzonspor_haber-23_Ekim_2005.pdf.html (http://rapidshare.com/files/5938543/Trabzonspor_haber-23_Ekim_2005.pdf.html)

:atki: Trabzonspor'un kuruluşunda yaşanılan gelişmeleri röportajla anlatan digitürk'te yayınlanan TS Belgeseli(bordomavi.net'ten kardeşimiz upload etmiş)
http://www.aydin-immobilien.de/tstarih/ts11.mpg (http://www.aydin-immobilien.de/tstarih/ts11.mpg)

cemka
10.12.2006, 22:32

kardeşim senin dediklerin olsaydı, biz bu ligde en çok şampiyon aolan takımdı... nedense hakemlerin adalet dedikleri şey bu şekilde ortaya çıkıyor... Trabzonlu topçu en ufakl şeyde elini kaldırıdığında sarı kart, ama diğerleri yüzlerina karşı küfür ediyorlar hiçbişi yok...
Türk futbolunun bu kadar yerlerde sürünmesinin tek nedeni Hakem olduklarını sanan (bir kaç tanesi hariç), kişiliği dahi oturmamış ahlaksızlardır... Etik değerlerden dahi yoksun, hep İstanbul taraftarı olan bu mahlukatların soyu tükenmedikçe Türk futbolu ilerleyemez... ve bu nedenlede futbolun olmadığı bir yerde bizim başarımızdan söz edilemez....

Emre B.
10.12.2006, 22:35
gs 3-1 yendi

YAVUZ_61
10.12.2006, 22:44
Arakli Firtanisi Dinmek Bilmiyor Arakli 2-0yendi Bugun Dunya Siralamasinda Siradayiz Turkiye Liglerinde 1inci Sirda Helal Olsun Nazar DeĞmesİn Ligin En Az Gol Yiyen Takimi 7 Golle 14 Macta 34 Puan 10 Galibiyet 4 Berberligi Var Arsinspor Playoffta Helal Sana Arsin Daha Yeni Cikmana Ragmen Ilk Sezonunda Play Ofa Kaldin Seni Lig Ada Insallah Goruruz

zafercalikoglu
10.12.2006, 23:01
haydi arsinspor ,
bekşyoruz seni

YAVUZ_61
10.12.2006, 23:08
Arsin Insallah Senide Lig Ada Goruruz Gururumuz Arakli Ve Arsibeyler Arakli Dunya Siralamasinda 6inci Sirada Suan Buyuk Bir Basari Bu

Erdem Keser
10.12.2006, 23:18
ula helal olsun su arsine adamlar iki senede iki lig atladilar valla helal olsun

zübeyr61
11.12.2006, 00:28
evet arkadaslar,ben bielefeldten serkan.niye bielefeldten dedim diye soracaksiniz, DORTMUNT´daki mehmet akgün´i taniyormusunuz,bu genc oyuncu bielefeldte oturuyor.benim tanidigim bi abi var, araba isiyle urasiyor, gecen hafta mehmetin babasiyle görüstü ve mehmet akgün 90% türkiyeye geliyor, iki takimdan birine gidecekmis,ya TRABZONSPOR yada caykur rizespor. ara transferde bu iki takimdan birine gidecekmis,BABASI SÖYLEMIS.tabi bi pürüz cikmazsa

28TS61
11.12.2006, 00:38
evet arkadaslar,ben bielefeldten serkan.niye bielefeldten dedim diye soracaksiniz, DORTMUNT´daki mehmet akgün´i taniyormusunuz,bu genc oyuncu bielefeldte oturuyor.benim tanidigim bi abi var, araba isiyle urasiyor, gecen hafta mehmetin babasiyle görüstü ve mehmet akgün 90% türkiyeye geliyor, iki takimdan birine gidecekmis,ya TRABZONSPOR yada caykur rizespor. ara transferde bu iki takimdan birine gidecekmis,BABASI SÖYLEMIS.tabi bi pürüz cikmazsa

iyi oynuyorsa gelsin derim öyle cok gelen oldu iyi diye halen cekiyoruz iyi oldugunu sanan futbolculardan

Çetin
11.12.2006, 00:46
saçı falan uzun değildi inşallah aklıma birden ferhat geldi

zübeyr61
11.12.2006, 00:46
vallah nasil oynadigini hic görmedim ama duyduguma göre iyimisde,sorun dortmundta profosüyonel olmustu sonra gene almislar profosüyoneligini.ama niye bilmiyorum

alin size resmi http://www.bvb.de/?l%E0%F4%9C*j%97%87%9F

sirkan
11.12.2006, 01:20
:atki: Trabzonspor'un kuruluşunda yaşanılan gelişmeleri röportajla anlatan digitürk'te yayınlanan TS Belgeseli(bordomavi.net'ten kardeşimiz upload etmiş)
http://www.aydin-immobilien.de/tstarih/ts11.mpg (http://www.aydin-immobilien.de/tstarih/ts11.mpg)

bu videonun devami varmi??

saglam
11.12.2006, 01:27
http://arsiv.sabah.com.tr/2006/12/09/im//BD5BF39C93593B45A641AD0Db.jpg
http://img.sabah.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://img.sabah.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

Erdoğan'a Fenerli torun

Emine Erdoğan doğacak torunu için "Büyük ihtimalle Tayyip dedesinin takımını tutacak" dedi.

http://img.sabah.com.tr/i/yildizlar2.gif
Emine Erdoğan: Torunum Fenerbahçeli olacak

Emine Erdoğan Afyon'da bir bebe dükkanından doğacak olan torunu için kıyafet aldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Afyon'un Sandıklı ilçesinde Ulu Camii'nde Cuma namazı kılarken eşi Emine Erdoğan da yeni doğacak torunu için alışveriş yaptı. Bir mağazadan çocuk takımı, patik, zıbın ve tulum gibi kıyafetler alan Emine Erdoğan 119 YTL ödedi. Dükkan sahipleriyle torun sohbeti de yapan Emine Erdoğan, "Cinsiyeti erkek, ismi henüz konulmadı. Bir dedesi Trabzonsporlu öbürü Fenerbahçeli. Ama büyük ihtimalle Tayyip dedesinin takımını tutar Fenerbahçeli olur" dedi. Dükkanda bulunan kadınlar, torununun dünyaya gelmesine çok az bir zaman kaldığı için sabırsızlandığını söyleyen Emine hanıma "şimdiden hayırlı olsun" dileklerini iletti. Erdoğan'ın büyük kızı Esra ile damadı Berat Albayrak'ın bekledikleri bebeğin bu ayın sonuna doğru dünyaya gelmesi bekleniyor. Erdoğan'ın dünürü Sadık Albayrak ise Trabzonspor taraftarı.

Magazin gündemi:)

safakterzi
11.12.2006, 01:52
bu videonun devami varmi??
Belgesel'in devamı
http://www.aydin-immobilien.de/tstarih/ts21.mpg
http://www.aydin-immobilien.de/tstarih/ts31.mpg

Bu da birinci link:

http://www.aydin-immobilien.de/tstarih/ts11.mpg :atki:

zanoylu
11.12.2006, 02:04
Bursa başkanının Levent kızıl şu an Telegolde dediği laf Türkiyenin en büyük şehir klübü başkanıyım...Adi herife bak yaaa.

Özgür Öztürk
11.12.2006, 02:14
Bursa başkanının Levent kızıl şu an Telegolde dediği laf Türkiyenin en büyük şehir klübü başkanıyım...Adi herife bak yaaa.

Bırak kendi çapında eğlensin. Kediye yavrusu aslan gibi gözükürmüş.

Bu arada İbrahim Hacıosmanoğlu yayına katıldıktan sonra Levent Kızıl yine kıvırmaya başladı. Kem küm :)

Laz_61
11.12.2006, 03:30
vay be 65 kilolu Ibrahim Haciosmanoglu 150 kiloluk dev adami Levent Kizili nasil susdurdu ama helal olsun...tam bir Mafya oldugunu belli ettiriyor adam...

sarman61
11.12.2006, 09:07
:mad: -Siyasetin,özellikle AKP'nin markajı altına aldığı Trabzonspor bugün neden böyle?
-AKP Trabzonspor'u neden ele geçirmek istedi?
-Nuri Albayrak neden öne sürüldü?
-Albayrak ve ekibi neden olağanüstü kongreye girmiyor?
-Trabzon limanı Trabzonspor'un elinden neden alında?
-Nuri Albayrak' karşı kongrede aday olan Özkan Sümer, Albayrak yönetimiyle çalışmasının perde arkasında ne var?
-Faruk Özak'ın Bayındırlık ve İskan bakanı olmasında Trabzonspor'un rolü ne oldu?

Tüm bu soruları cevaplamaya çalışan, bugün yayınlanan bir yazı geçti elimde...
Trabzonspor camiasının tanıdığı, Trabzonspor Belgeseli'nin prodüktörü Bülent Baş yazmış... Haftalardır Trabonspor'u yazıyorlar zaten bu dergide.

http://rapidshare.com/files/6934935/TS_haber_10.12.2006_.pdf (http://rapidshare.com/files/6934935/TS_haber_10.12.2006_.pdf)

Geçen hafta yayınanmıştı:
http://rapidshare.com/files/5937876/TS_haber.pdf.html (http://rapidshare.com/files/5937876/TS_haber.pdf.html)

Bu da aynı derginin geçen sene Nuri gelmeden önce yazdığı haber...
http://rapidshare.com/files/5938543/Trabzonspor_haber-23_Ekim_2005.pdf.html (http://rapidshare.com/files/5938543/Trabzonspor_haber-23_Ekim_2005.pdf.html)

Arkadaşım diyecektim ama senden arkadaş olmaz senin trabzonsporlu olduğundan bile şüpheliyim her topiğe girip akp kötülemek için yaptığını çalışmalar görmek senin ne maksatla foruma üye olduğunu ortaya koyuyor. Forum yöneticilerimizi göreve çağırıyorum foruma girip her mesajında siyasi içerik yazan bu şahsiyeti forumdan uzaklaştırın. Yada mesajlarını silin.

Emre B.
11.12.2006, 09:38
Leven Kızıl ne dedi?Hacıosmanoğlu ne cevap verdi?Analatabilecek olan var mı?

Ozan Yazıcı
11.12.2006, 09:58
sevgili sarman kardeşim, seni rahatsız eden forumda siyasi içerikli mesajların verilmesi mi, yoksa akp'nin kötülenmesi mi..?
tam olarak anlayamadım ben senin sıkıntını..

sarman61
11.12.2006, 10:05
Saygıdeğer abicim beni sinir eden Ne akp ne chp nede diğer partiler hakkında yazılması beni Rahatsız eden Trabzonspor ile Siyasi parti isimlerininin yan yana gelmesi. Ben buna karşıyım. Trabzonsporum üzerinden ne bir parti artı oy olsun nede bir oyu azalsın. Kısaca tarbzonum üzerinden kimse kendi menfaatine dönüksiyaset yapmasın . Benim sıkıntım bu. Umarım kendimi açıklayabilmişimdir.

pReN@_61
11.12.2006, 10:05

leventkızıl bizim hakkımızda bişey söylemedi ki

My
11.12.2006, 12:10
MUSAMPA SİNİR KÜPÜ
ÖNCE TURGUT KURAL
?Trabzonspor'un tartışılan ismi Kiki Musampa, dünkü maçta yaşadığı iki olayla gündeme geldi. İkinci yarının başlamasından sonra saha kenarında ısınmaya başlayan Kongo asıllı Hollandalı yıldız, antrenör Turgut Kural tarafından, daha ciddi davranması konusunda uyarıldı. Bu ikili arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

SONRA MARCELİNHO
?Daha sonra oyuna giren Kiki Musampa, bir pozisyonda yanından geçen Ankarasporlu oyuncuya müdahale etmemesi üzerine bu kez Marcelinho tarafından uyarıldı. Brezilyalı oyuncuya el kol hareketleri yapan Musampa, araya giren kaptan Hüseyin tarafından yatıştırıldı. (Karadeniz Gazetesi)

Adam Ziya DOĞAN sayesinde sinir hastası olacak.

safakterzi
11.12.2006, 12:26
Arkadaşım diyecektim ama senden arkadaş olmaz senin trabzonsporlu olduğundan bile şüpheliyim her topiğe girip akp kötülemek için yaptığını çalışmalar görmek senin ne maksatla foruma üye olduğunu ortaya koyuyor. Forum yöneticilerimizi göreve çağırıyorum foruma girip her mesajında siyasi içerik yazan bu şahsiyeti forumdan uzaklaştırın. Yada mesajlarını silin.

Sen AKP'den bahsedilince neden bu kadar geriliyorsun???

Arkadaşım ben sana sövdüm mü, saldırdım mı?? efendi efendi fikirlerimi söyledim. Sen bunlara bir cevap versene! Trabzonspor'un geleceği konusunda, kalkınması için iki fikrin varsa, adam akıllı söyle belki biraz aydınlanırız...
Ayrıca Trabzonpsporluluğumu yargılamak senin yetkin dahilindeyse, harbi keçinin kuyruğu gibi ne uzar ne kısalırız...

tacon
11.12.2006, 12:36
TRABZON'umuzun güzide ve küçük bir sahil ilçesi olan ama büyük adamlar yetiştirmiş olan ARSİN'in yürekleri kocaman olan futbolculardan oluşan takımı ARSİNSPOR 2.lig b kategorisinde 4. gruptan çıkarak yükelme grubuna kalmaya hak kazanmıştır. takımda emeği geçen herkeze candan teşekkürler.

sarman61
11.12.2006, 12:41
Sen AKP'den bahsedilince neden bu kadar geriliyorsun???

Arkadaşım ben sana sövdüm mü, saldırdım mı?? efendi efendi fikirlerimi söyledim. Sen bunlara bir cevap versene! Trabzonspor'un geleceği konusunda, kalkınması için iki fikrin varsa, adam akıllı söyle belki biraz aydınlanırız...
Ayrıca Trabzonpsporluluğumu yargılamak senin yetkin dahilindeyse, harbi keçinin kuyruğu gibi ne uzar ne kısalırız...

Ben de sana şunu sorayım akp ile aranda bir mevzuu mu var. Gönderdiğin mesajlara baktım klubün yararı için bir meajın yok. Ama Akp isimli partiyi eleştirilerin var. İşte ben buna kızarım. Sen buraya spor yorumumu yapmaya geldin. Yoksa siyasi partileri eleştirmeye mi. Trabzonspor üzerinden siyaset yaptığın yorumunu ben çıkardım. Belki yanlış anlamışımdır diye baktım diğer mesajlarınıda okuyunca anladım ki sen gerçekten siyaset yapıyorsun burda. Sen böyle yaptığın sürece senin onlardan bir farkın kalmıyor. Trabzonun geleceği için trabzonsporumuz ile siyasi partilerin isimlerinin yan yana geçtiği mesajları yazmaktan vazgeç. Burdan başlayabiliriz.

tacon
11.12.2006, 12:47
arkadaşlar tartışmalarınızı , özellikle kişisel tartışmalarınızı özelden yaparsanız seviniriz. topicleri işgal etmeyin lütfen!!!

Çakır
11.12.2006, 12:52
safakterzi ve sarman61 tartışmanızı özel mesaj yoluyla yapın. bordomavi.net forumlarında siyaset içerikli tartışma yasaktır, bu uyarıdan sonra başlığa yazacağınız aynı tarzdaki ilk mesaj ceza almanıza neden olacaktır.

degok
11.12.2006, 14:25

leventkızıl bizim hakkımızda bişey söylemedi ki

Levent kızıl şunu dedi arkadaşlar:

gs maçında hakemin çok kötü olduğunu yaptığı hatalardan dolayı yenildiklerini mustafa çulcunun bu hakemi özellikle atadığını söyledi. Peşindende ekledi geçen hafta TRABZONSPOR maçındaki hakem aslanlar gibi çıktı maçı yönetti. Onun hakkını vermek lazım gibi konuşup durdu.

İbrahim hacıosmanoğluda bunun üzerine bağlanıp o senin görüşün geçen haftaki maçtaki hakeme aslanlar gibi diyorsun ama biz memnun değiliz bizim penaltımızı vermedi kendi adına iyi olunca iyi diyorsun dedi ve ekledi sayın kızıl anladığım kadarıyla federasyon başkanlığına aday olacak kendisine bu tip programlarda prim yapmaya çalışmasın çıksın adam gibi aday olsun dedi.

Arkadaşlar asıl ayrıntı ise şudur programda.

Selami özdemir bağlandı programa ve şunu söyledi.

Bülent yavuz mhk başkanıyken cem papilayı süperlig hakemliğine yükseltti bu terfinin sebebini kendisine sorduğumuzda ise Levent kızıl ile Şekip Mostraoğlunun baskısı yüzünden yaptım dedi. Gerçi Bülent yavuz bağlanıp yalanladı levent kızıl zaten bağlıydı oda tanımam papilayı dedi ama inandırıcı gelmedi. Hatta Selami özdemir levent kızılın bu olayı daha sonradan onayladığını evet biz istedik dediğini iddia etti. Arkadaşlar bir düşünün Papilayı süperlig hakemi yapmaya uğraştığı iddia edilen Şekip mostraoğlu efendi şu an hangi takımın yöneticisi ve gene hatırlayın bu papilüsün bizim şampiyonluğumuzu bir maçta alıp hangi kanatlı hayvanla sembolize edilen takıma verdiğini.

Faik Yılmaz
11.12.2006, 15:52
Trabzon deplasman fakiri oldu
Trabzonspor, sezonun ilk yarısında deplasmanda en çok mağlup olan takımlardan biri oldu.

Deplasman fobisi yaşayan Bordo-mavililer, 6 mağlubiyetle dış sahada en çok mağlup olan 5 takımdan biri oldu, Çaykur Rizespor ile birlikte de deplasmanda en az beraberlik alan takım oldu.

2006-2007 sezonunda oynanan ilk yarı maçlarında Trabzonspor tarihinin en kötü sonuçlarını aldı. Bordo-mavili takım oynadığı 17 lig karşılaşmasında 5 galibiyet, 4 beraberlik, 8 mağlubiyet aldı. Attığı 20 gole karşılık kalesinde 21 gol gördü. Bordo-mavililer, eksi 1 averajla 19 puan toplayarak ilk yarıyı 13. sırada tamamladı.

Trabzonspor sezonun ilk yarısında deplasmanda en çok yenilen 5 takımdan biri oldu. Bursaspor, Sakaryaspor, Çaykur Rizespor ve Kayseri Erciyesspor ile birlikte dış sahada 6 yenilgi alan Bordo-mavili takım, deplasmanda 18 puan kaybetti. Dış sahada oynadığı 8 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik alan Trabzonspor, 6 maç kaybetti. Trabzonspor, rakip sahalarda 4 puan toplayabildi. Attığı 7 gole karşılık kalesinde 14 gol gördü.

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor komşusu Çaykur Rizespor ile birlikte deplasmanda en az beraberlik alan takımlardan biri oldu. Trabzonspor dış sahada oynadığı maçlarda sadece 1 beraberlik aldı. Trabzonspor deplasmanda tek galibiyetini Beşiktaş'ı İstanbul'da 3-2 yendiği maçta aldı.

10 Eylül'de oynanan bu maç sonrası dış sahada galibiyet yüzü göremedi.
2006-2007 sezonunda Trabzonspor kendi sahasında taraftarını mutlu edememesine rağmen iç sahada daha başarılı maçlar çıkardı. Bordo-mavili takım kendi sahasında oynadığı maçlarda taraftarının çıkardığı olaylar sonrasında seyircisiz oynamanın yanı sıra aldığı para cezalarına rağmen dış sahada gösterdiği grafiğin üstünde bir performansı iç saha maçlarında çıkardı.

Bordo-mavili takım oynadığı 9 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Attığı 13 gole karşılık kalesinde 7 gol gördü ve 6 averaj elde ederek iç sahada 15 puan topladı.

Travelair
11.12.2006, 16:05
-CAVCAV’DAN TRANSFER DEĞERLENDİRMESİ-

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, maçtan sonra yaptığı açıklamada, bir hafta süreyle Brezilya’da futbolcu izlediğini belirterek, ’’İki iyi oyuncuyu takıma kazandırdığımıza inanıyorum’’ dedi.
Devre arasında 2 yeni ismin takıma katılacağını ifade eden başkan Cavcav, şöyle konuştu:
’’Brezilya’ya giderek bir hafta boyunca bizzat futbolcu izledim. İki tane çok iyi oyuncuyu takıma kazandırdık. Yabancı oyuncuların uyum sorunu var. Bu sorunu da aşarsak, ikinci devre Gençlerbirliği daha üst sıralarda yer alır. Bu transferde ibretlik olaylar yaşandı. Brezilya’da futbolcuların 2-3 sahibi var. Türkiye’den oyuncu alacak yöneticiler, menajerler aracılığıyla değil, sporcu ve kulüpleriyle görüşlerse, takımlarına çok para kazandırırlar. Bu transferden Gençlerbirliği’nin kasasına giren para 1,5 milyon dolardır. Menajerler biri, ikiye katlıyorlar. Öğrenmenin yaşı yok.’’

trapezus61
11.12.2006, 16:08
TRABZON'umuzun güzide ve küçük bir sahil ilçesi olan ama büyük adamlar yetiştirmiş olan ARSİN'in yürekleri kocaman olan futbolculardan oluşan takımı ARSİNSPOR 2.lig b kategorisinde 4. gruptan çıkarak yükelme grubuna kalmaya hak kazanmıştır. takımda emeği geçen herkeze candan teşekkürler.

Arsinsporun başarısına yürekten çok sevindim... Helal olsun çocuklara... Aynı şekilde tüm liglerin tek namağlup takımı Araklısporu da yürekten kutluyorum. Her iki klübümüzde Trabzon futbolunu başarıyla temsil ediyorlar. İnşallah bu başarıları artarak devam edecektir.

Büyük adamlar yetiştirmiş olan Arsin keşke Ergün Gürsoy denen küçük adamı hiç yetiştirmeseydi demeden de geçemiyeceğim maalesef.

Faik Yılmaz
11.12.2006, 16:09
Arsinsporun başarısına yürekten çok sevindim... Helal olsun çocuklara... Aynı şekilde tüm liglerin tek namağlup takımı Araklısporu da yürekten kutluyorum. Her iki klübümüzde Trabzon futbolunu başarıyla temsil ediyorlar. İnşallah bu başarıları artarak devam edecektir.

Büyük adamlar yetiştirmiş olan Arsin keşke Ergün Gürsoy denen küçük adamı hiç yetiştirmeseydi demeden de geçemiyeceğim maalesef.

aynen katılıyorum arkadaşım. Trabzonlu olupta TRABZONSPOR u tutmayan herkes için aynı şeyi düşünüyorum....

Burçak
11.12.2006, 16:18
@aytex yazmış

http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon1.gif BMN'ye davet
Arkadaşlar yarin ki basın toplantısına davetlisiniz.Ben orada olacagim... Bekleriz

BASIN DAVETİ

ŞENOL GÜNEŞ’İ KORE’YE TÜRK MEDYASI UĞURLUYOR

A Milli Futbol takımlarına tarihinin en büyük başarılarını yaşatan, Milli Takımlar’ın ve Trabzonspor’un eski teknik direktörü Şenol Güneş, tarih yazdığı topraklara geri dönüyor. Güney Kore’nin Seul takımının teklifine “evet” diyen teknik direktör Şenol Güneş, Kore kulübüyle imzaladığı 3 yıllık sözleşmenin ardından yolculuk öncesi son kez Türk medyasının karşısına çıkıyor.

Şenol Güneş, Milli Takımlar ve Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra, hakkında merak edilen her şeyi gazetecilere açıklıyor. Haluk Ulusoy’a kırgın mı? Dünya üçüncülüğü apoletiyle geldiği Trabzonspor’da neden işler yolunda gitmedi? Türk futbolunun ve Milli takımların geleceğini nasıl görüyor?

Milli Takımlar Eski Teknik Direktörü Şenol Güneşin uzak doğu seferi öncesi son basın toplantısı ve kokteylde, siz değerli medya mensubunu da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Organizasyon: MSJ Sportswear
Yer: Polat Renaisance Otel, Akdeniz III Salonu, İstanbul
Tarih: 12.12.2006
Saat: 12.00

Bilgi için:
Av. M. Şah Ekinci
0532 4531857 gsm
0212 6410138 pbx
0212 6410133 fax
info025@hotmail.com
info@msj.com.tr

tacon
11.12.2006, 16:52
aynen katılıyorum arkadaşım. Trabzonlu olupta TRABZONSPOR u tutmayan herkes için aynı şeyi düşünüyorum....

demek sen de sonunda doğru yolu buldun ;) TRABZON'lu olup da feneri tutan may içinde aynı şeyi düşünüyorsun di mi!

champions
11.12.2006, 17:24
17 maçta 14 puan toplayan westham takımının teknik direktörü Alan Pardew kovuldu:) :) :)

Özge
11.12.2006, 22:43
Atalay idmanı ziyaret etti
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, takımımızın bu akşam saat 16.00’da yaptığı antrenmanı ziyaret ederek oyuncularımıza ve teknik heyetimize moral verdi.

Başkanımız Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Gençlik Spor İl Müdürü Şerif Özgür de idman sahasına gelerek Atalay’a eşlik ettiler.

Antrenmanda dünkü maçta oynayan futbolcular düz koşu yaparak idmanı tamamlarken, diğer oyuncular teknik ağırlıklı bir antrenman ve şut çalışması yaptılar.

Gine’de bulunan Yattara ile sakatlığı süren Ömer Rıza idmana katılmazken,
Celaleddin düz koşu yaptı.

Bu arada, antrenman sahasına gelen Ahmet Şahin'in kızı Yağmur tüm takım için bir neşe kaynağı oldu.

Takımımız yarın da saat 16.00’da bir antrenman yaparak hazırlıklarını sürdürecek.

Özge
11.12.2006, 22:44
Mutlu yıllar Ufukhan
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/111206ufukhan.jpg

Futbolcumuz Ufukhan Bayraktar bugün 20 yaşında girdi.

Ufukhan, 20. yaş gününü takım arkadaşları ve teknik heyetle birlikte saat 16.00'da yapılan idman sonrasında bir pasta keserek kutladı.

Ufukhan pasta kesimi sırasında yanında bulunan Başkanımız Nuri Albayrak'a pastasının ilk dilimini ikram etti.

Biz de Ufukhan'a sağlıklı ve mutlu nice doğum günleri kutlamasını diliyoruz.

Hüseyin Çümen
11.12.2006, 23:32
daha 20 yaşında bu çocukta iş var daha neler yapar biraz şans verilmeli nice seneleri ufukhan

safakterzi
11.12.2006, 23:46
Ben de sana şunu sorayım akp ile aranda bir mevzuu mu var. Gönderdiğin mesajlara baktım klubün yararı için bir meajın yok. Ama Akp isimli partiyi eleştirilerin var. İşte ben buna kızarım. Sen buraya spor yorumumu yapmaya geldin. Yoksa siyasi partileri eleştirmeye mi. Trabzonspor üzerinden siyaset yaptığın yorumunu ben çıkardım. Belki yanlış anlamışımdır diye baktım diğer mesajlarınıda okuyunca anladım ki sen gerçekten siyaset yapıyorsun burda. Sen böyle yaptığın sürece senin onlardan bir farkın kalmıyor. Trabzonun geleceği için trabzonsporumuz ile siyasi partilerin isimlerinin yan yana geçtiği mesajları yazmaktan vazgeç. Burdan başlayabiliriz.

Sarman kardeş, dediklerini düşündüm, dediğin gibi amaç Trabzon'umuzun iyi yerlere gelmesi, bu konuda ben de polemik yaratmak niyetinde değilim, boşverelim...

Bu arada yeni bir haber:
Şike iddialarına zaman aşımıFutbol Federasyonu, 2000-2001 sezonundaki Samsunspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili şike iddiaları için, zaman aşımından dolayı herhangi bir hukuki uygulama yapılamayacağına karar verdi. http://www.ntvspor.net/i/blank.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gifAnadolu AjansıGüncelleme: 20:48 TSİ 11 Aralık 2006 Pazartesi

Futbol Federasyonu, şike yapıldığı iddialarıyla spor gündemini işgal eden 2000-2001 sezonundaki Samsunspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak, ilgililerin başvurusu durumunda, olayın zaman aşımına uğraması nedeniyle disiplin talimatlarının uygulanmaması kaydıyla özel bir soruşturma yapılmasına karar verdi.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Mersin'de gerçekleştirilen toplantıda, yönetim kurulunun konuya ilişkin iddialara ilişkin hukuk kurulu raporu üzerinde inceleme yaptığı kaydedilerek, ''Söz konusu maçın oynandığı tarihte 1 Kasım 1992 tarihli Futbol Disiplin Talimatı'nın yürürlükte olduğunu, bu talimatın 'Hileli ve Danışıklı Futbol Müsabakası' başlıklı 38. ve 'Sair Hallerde Menfaat' başlıklı 40. maddelerinin, aynı dönemde yürürlükte bulunan 'Soruşturma ve Ceza Zaman Aşımı' başlıklı 68. madde uyarınca, uygulanmasının hukuken mümkün olmadığı görüşünde birleşildi'' denildi.

Yönetim kurulunun, özellikle Fenerbahçe Kulübü'nün somut iddialar henüz ortaya çıkmadan Futbol Federasyonu'na sunmuş olduğu 'Haklarındaki iddiaların incelenmesi' talebini gözönünde tutarak, sarı-lacivertli kulübe yazı yazılmasını uygun gördüğü belirtilen açıklamada, ''Olayın geçtiği tarihteki talimat hükümlerini dikkate alarak, 68. madde uyarınca o tarihte 3 yıl olan soruşturma zaman aşımı nedeniyle Futbol Federasyonu'nun hukuki sonuçlar doğurmaması kaydıyla, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne somut iddiaların incelenmesini talep edip etmediğinin sorulmasına karar verdi'' ifadelerine yer verildi.

Toplantıda yönetim kurulunun ayrıca, 23 Nisan 2006'da yapılan Samsunspor- Ankaragücü ile 14 Mayıs 2006'da yapılan Gaziantepspor-Malatyaspor maçlarına yönelik iddiaların Şike Araştırma Kurulu tarafından soruşturulması sonrası hazırlanan ve şike bulgusuna rastlanmadığı belirtilen raporları da onadığı kaydedildi.

Bu arada toplantıda, federasyon sağlık kurulunun, 21-23 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak Kulüp Sağlık Ekipleri Sürekli Eğitim Programı'na Azerbaycan, Gürcistan ve Kazakistan Futbol Federasyonları'ndan sağlık ekiplerinin davet edilmesine yönelik isteği de olumlu karşılandı.

.userRating,.doThis{padding:6 0 6 0;background-color:#F3F3F6;border-bottom:solid 1px #A4ABC1;border-top:solid 1px #A4ABC1;width:460;} .t1{font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;} .b{font-weight:bold;} .f11{font-size:11px;} .c000{color:#000000;} .bulletRedSmall{font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;color: #CC0000;font-size: 65%} .textMedBlack{font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:70%;line-height:140%;font: normal; color: #000000} .dSp{width:135px;padding-right:10;margin-left:10px} .dIc{height:20px;vertical-align:middle}

SxSx
12.12.2006, 07:47
Beni alın

Trabzon'dan ayrılmaya karar veren Polonyalı, "G.Saray'da oynamayı çok istiyorum" dedi. Cimbom, Carrusca'yı gönderip, Szymek'i transfer edecek.

Trabzon'da mutsuz
Süper Lig'de ilk yarıyı lider Fenerbahçe'nin 7 puan gerisinde 2. sırada tamamlayan Galatasaray'a sürpriz bir teklif geldi. Sezon başında Trabzonspor yönetimine başvurarak "Ayrılmak istiyorum" diyen ama buna rağmen bordomavili yöneticilerin takımda tuttukları Miroslav Szymkowiak, menajeri aracılığı ile Galatasaray'a haber
http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
gönderdi. Polonyalı orta alan oyuncusunun menajeri Mithat Halis vasıtasıyla "Galatasaray'da oynamayı çok istiyorum. Beni alın" dediği öğrenildi.

Szymek'e onay çıktı
Galatasaray yönetiminin, ise Miroslav Szymkowiak'tan gelen bu sürpriz teklif karşısında şaşırdığı ama durumu teknik direktör Gerets ile paylaştıkları belirtildi. Eric Gerets'in de Polonyalı oyuncu için "Alırsanız, orta sahamıza güç katar. Faydalı bir transfer olur" dediği ifade edildi. Bu gelişme üzerine sarı-kırmızılıların, Ocak 2007'deki ara transfer döneminde Arjantinli Carrusca'yı göndererek, yerine Miroslav Szymkowiak'ı almak için Trabzon ile görüşecekleri vurgulandı.

kaynak = fotomaç (ezikbahçe,salatasaray,beştaş oyun klubü resmi yayın organı)

SxSx
12.12.2006, 07:50
7 milyon euro

Cazip teklife Haşim Sayitoğlu geri çevirince Stepanov Ankaraspor maçına çıkmak istemedi. Doğan, Sırp oyuncuyu güçlükle ikna etti.

Trabzonspor'da, Ankaraspor maçı öncesinde "Stepanov krizi" yaşandığı ortaya çıktı. Uzun süredir Sırp futbolcuyu, takip eden Milan, bordo-mavili kulübe çektiği faksla Stepanov'u 7 milyon euro'ya resmen istedi. Ancak Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, piyango gibi teklifi geri çevirip İtalyan kulübüne "Şu anda satacak oyuncumuz yok" karşılığını verdi.

Büyük
http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
şok yaşadı
Trabzonspor'da yaşanan bu gelişmenin ardından Stepanov, Milan'ın bu teklifini menacerinin aracılığıyla öğrendi. Sırp futbolcu, İtalyan kulübüne verilen "hayır" yanıtını duyunca isyan edip Ankaraspor maçına çıkmak istemedi. Teknik direktör Ziya Doğan'ın büyük uğraşları sonucunda Stepnov ikna oldu ve Ankaraspor'a karşı forma giydi.

Mehmet'e kanca
Öte yandan Trabzonspor, transfer çalışmalarına hız verdi. Bordo-mavililler, Eskişehirspor'un genç ön liberosu Mehmet Akif Tatlı'yı gözlem altına aldı. Ankaraspor ve Denizlispor'un da istediği, genç futbolcu için Trabzonspor hafta içinde Eskişehirsporlu yöneticilere resmen tekifte bulunacağı söyleniyor.
Yılmaz ŞENOL

Abi böle bişe yok yaa..ne haysiyetsiz bir gazetedir bu..Hemen karıştırmak istiyorlar trabzonsporu.. sabah sabah sinirle başladım güne yine!!!

Faik Yılmaz
12.12.2006, 08:32
Trabzonspor'un efsane hocaları
Çoktandır yan yana görünmeyen Trabzonspor’un iki efsane hocası Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer, Aksiyon için bir araya geldi ve bugün yapılması gerekenleri anlattı.
12 Aralık 2006 07:10

Behram Kılıç'ın haberi

Avni Aker’in çimlerinde ağır ağır yürüdüler. Hem deniz hem de yol tarafındaki kalelere baktılar. Zaman zaman bir pozisyonu yaşıyormuş gibi duraksadılar. Sonra yedek kulübesine birlikte oturdular. Tıpkı eski günlerdeki gibi. Stat bomboştu. Ama sanki tribünlerden bir uğultu yükseliyor, Avni Aker onları sessizce selamlıyordu. Klasik çubuk formalı Trabzon sahaya çıkıyor ve bir şampiyonluk turunu daha birlikte atıyorlardı sanki. O kadar zafer paylaşmış ve yaşamışlardı ki... Bir efsaneydiler. İstanbul saltanatını 6 kez yıkan Trabzonspor’un şampiyon hocalarıydı onlar. Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer’diler.

Bu büyük bir randevuydu. Zira ikili uzun yıllardır birlikte Avni Aker’e gelmemişti. Bu buluşmada Sümer gayet şıktı. Ahmet Suat Hoca ise bir baba gibi kuşatıcı, koruyucu, kollayıcıydı. Stadı gezmeye gelen birkaç öğrenci ile karşılaştılar. Bir tanesi Özkan Sümer’e niye başkan değilsiniz diye sordu. Sümer sessiz kaldı bu soru karşısında. Diğeri Özyazıcı’ya bakarak ne zaman şampiyon olacağız diye iç geçirdi. Suat Hoca’nın boğazı düğümlendi, cevap veremedi bu minik taraftara. Çocukların hiçbiri Trabzonspor’un şampiyonluğunu görmemişti. Onlar gibi nice Trabzonlu da 23 yıldır hasretti şampiyonluğa.

Trabzon’un adını dünyaya duyuran, Bordo-Mavili takıma 4. büyük apoletini takan, futbol takımını şehirden daha büyük bir marka haline getiren, Anadolu’nun en ücra köşesinde Trabzonspor’a sempatiyle bakılmasını sağlayan, Avrupa’da bir sürü büyük takıma korku salan, ligde 4 kez şampiyonluk yaşayan Ahmet Suat ile ondan aldığı bayrağı başarıyla dalgalandırarak Bordo-Mavili ekibi 2 kez mutlu sona ulaştıran Özkan Sümer, Aksiyon için bir araya geldi Avni Aker çimlerinde.

İkiliye daha ilk başta, “Aranızda sorun varmış gibi algılanıyor hep.” diyecek oldum. Özyazıcı, Sümer’e fırsat vermeden başladı anlatmaya: “Olur mu? Aramızda sorun olmaz, rekabet olur. Bizim rekabetimiz daha iyisini yaparız rekabetidir. Bu da Trabzonspor’a o günlerde başarıyı getirmiştir. Bugün öyle bir rekabet yok. İddia ediyordum ‘ben gelirsem daha iyisini yaparım’ diye. Özkan Hoca da diyordu ki ben daha iyisini yaparım. O da yapmıştır ben de. Hatta görevi bıraktığımda hoca arayan yönetime, ‘Özkan Hoca var ya’ demişimdir.”

Özyazıcı’nın soluklanmasıyla Özkan Hoca devreye giriyor: “Bunu söyleyebilmek için şu kadar yılda bir kısım olumsuz hadiseler ortaya koymak lazım. Aramızda bir tane rahatsız edici teşebbüs yoktur. Birbirimize saygısızlık yoktur. Şu kadar yılda o da, ben de birbirimiz hakkında olumsuz bir şey demedik. Örnek olması gereken bir rekabet var. Bizimkisi, birbirine değer vererek aynı işi bir yerlere taşıma çabası olmuştur hep.”

İki efsanenin arkada bıraktığı başarı dolu miras kısa bir söyleşiye sığabilir miydi? Bu sorunun cevabı elbette ‘hayır’dı ama kısa görüşme anında anlatacak çok şey vardı. “Belirgin bir şey var.” diyerek söze giren Özkan Hoca’ya göre, başarının sırrı Trabzonspor’un özgün yapısının korunmasında, insanların katılım ve katkısının sağlanmasında; bir kısım değerlerin muhafaza edilmesinde aranmalı: “O değerlerde bir dağılma, bir parçalanma, vazgeçme olduğu; bir başkalaşım yaşandığı muhakkak. Buna eşdeğer olarak Trabzonspor’un da o sonuçlardan uzaklaştığı bir gerçek. O yıllar Suat Hoca’yla başlayan bir öze dönüş hareketi, ondan sonra bu hareketin uzun süre korunması var. Başarıların hep gelip odaklandığı nokta bu öze dönüşle başlayan sürecin kesintisiz olmasıdır. Sonra bakıyorsun, Trabzonspor her şeyiyle başkalaşmış.”

Özyazıcı, Özkan Hoca’nın her cümlesini başını sallayarak destekliyor ve Sümer sözünü bitirir bitirmez bir eklemede bulunuyor: “Kaliteli, özverili, iyi niyetli, canını dişine takarak oynuyorlardı. Mağlubiyeti asla kabul etmiyorlardı. Böyle ekip zor gelir bugün.” Peki, bugün ne yapılmalı? Trabzon’un hasret kaldığı şampiyonluğu elde edebilmesi için nasıl bir yöntem izlenmeli? “Şimdi şartlar değişti.” diyor Ahmet Hoca. “Trabzon başlangıçta Trabzon’un takımıydı, sonra Karadeniz’i temsil etti, sonra tüm Türkiye’yi. O zamanlar kadrosu buna uygundu. Şimdi ligde ve Avrupa’da başarılı olmak için takviye şart; ama takviye ne kadar olursa olsun yine de takımın yüzde 75’i şehrin çocuğu olmalı.”

Özkan Sümer ise bugün camianın kendi insanına güvenmediğini dile getiriyor. “Kendi insanıyla başarıları yakaladığının farkında değil. Kendi insanına sarılmaktan korkuyor. Çözümü hep dışarıda arıyor. Bu büyük bir çelişki.” diyor, ama bugün geçmişteki gibi öze dönüşü mümkün görmüyor: “Çağın gereklerine uygun olarak yeniden kendini gözden geçireceksin. Yeni bir anlayış, yeni bir oluşum gerekli. Bu oluşum şehrin futbolcu ürettiği gerçeğini ıskalamamalı. Geçmişte Trabzonlu oyuncular etkin bir şekilde Trabzonspor’u sahiplendiler. Takımın oyuncuları değil, oyuncuların takımı öne çıktı. Biz de aynı duygularla katılımcı olduk. Bu devamlılık sağlandı ve uzun yıllar böyle bir güç ortaya çıkabildi. Ne zaman ki Trabzonspor yeni arayışlara yöneldi, o homojen yapı bozuldu, o zaman başarılardan uzaklaşıldı. Trabzonspor’da bu yapı bozulduktan sonra toparlanma ve birleştirme adına yapılan tüm çabalar da aksi tesir etti. Şimdi dönemsel operasyonlarla çözüm üretmek çok zor. Yıllara dayalı bir süreç ve devamlılık gerekli.”

TRANSFERDE YANLIŞ YAPILIYOR

Ahmet Suat Hoca’nın dikkat çektiği bir başka husus ise transferde yapılan yanlışlar. Ona göre Trabzonspor bugün iyi transfer araştırması yapmıyor. Bunun göstergesi olarak yedek kulübesine mıhlanmış yabancıları gösteriyor: “Alınan yabancı yedek oturacaksa, Trabzonlu oyuncu da yedek oturur. Üstelik de çok ucuz fiyata oturur.” Trabzonspor’un dünya takımı olduğunun, bu sebeple çok iyi araştırma yaparak kaliteli ve direkt oynayabilecek oyuncu alması gerektiğinin altını çiziyor: “Bakın yabancı almamalıdır demiyorum. Ama mutlaka iyi oynayabilecek adam almalıdır. Genç oyuncu almalıdır. Yani futbolu bırakmak üzere olan oyuncuları almamalıdır. Bu seçim çok önemli. Bunu da uzmanları yapar. Her önüne gelenin şurada iyi futbolcu var demesi başkadır, Trabzon camiasından yetişmiş insanların Trabzonspor’un hedefini bilmesi başkadır. Son yıllarda belli menajerlerin tavsiyeleri ile transfer yapılıyor. Halbuki Trabzonspor’un kendi menajerine ihtiyacı var. Takımın hedeflerini bilen, Trabzonspor’u iyi tanıyan ve kendini kabul ettirmiş insanlara ihtiyaç var.”

Her iki hocanın ortak görüşü Trabzonspor’un bugün çok zor durumda olduğu yönünde. Trabzonspor camiasına da seslenerek, herkesin takıma yardımcı olması gerektiğini belirterek, “Çünkü artık dipteyiz. Başka Trabzonspor’umuz yok.” diyorlar.

FENER’E OFSAYT GOLLE YENİLDİK

Kasvetli havayı dağıtmak için yine maziye yolculuk yapıyoruz. Trabzonspor’u çalıştırdıkları dönemde unutamadıkları maçlar var mıydı? Ahmet Suat Hoca, 2. Lig’deyken F.Bahçe ile İstanbul’da oynadıkları ve ofsayt golle 3-2 kaybettikleri bir F.Bahçe maçını unutamıyor. 1. Lig’e çıktıklarında oynadıkları her maçın ayrı bir heyecanı vardı. Ama Kıbrıs Barış Kupası’nda Beşiktaş ve G.Saray’ı yenerek kupayı aldıkları an da onun için bir başkaydı. Özkan Sümer ise 1978-79 sezonunda Trabzonspor’un sondan ikinci hafta Zonguldak ile deplasmanda oynadığı maçı unutamıyor. “Şampiyonluk için G.Saray ile çekişiyorduk. Yenilsek onlar şampiyon olacaktı. İlk yarı 1-0 gerideydik. Bir maç değil, bir sezon gidiyordu. İkinci yarı ise çok büyük bir gayretin sonucunda M.Ekşi ve Cengiz’in golleri ile 2-1 kazandık. Son hafta deplasmanda Ordu’yla berabere kalarak şampiyon olduk. Çok zor bir ligdi. O sezonu tüm sezonlardan ayrı tutarım. Her maçı heyecanlıydı.”

Yeri gelmişken iki hocaya da Trabzonspor’un şampiyonluklarında Karadeniz takımlarının o yıllarda liglerde fazla olmasının bir etkisi var mıydı şeklinde bir soru yöneltiyoruz? “Biz onlarla daha çok mücadele ediyorduk. En çekişmeli maçlarımız Samsun, Rize ve Ordu ile oldu.” diyor Ahmet Suat Hoca. “Karadeniz takımları o yıllarda kaliteliydi.” diyerek sözü alıyor Özkan Sümer: “Yakın illerin rekabeti daha büyük olur. Maçlarda rekabet üst düzeydeydi. Ancak biz kazanma adına daha güçlü bir takımdık. Onlarla aynı iklimi yaşadığımız için sahadan etkilenmiyorduk. Üstelik yakın vilayetler olduğundan seyirci sayımız da en az onlarınki kadardı. İstanbul takımları ise bu deplasmanlarda bize göre daha çok hırpalanıyordu. Puan kayıpları oluyordu. Böyle bir katkıları olmuştur bizim şampiyonluklarımıza. Yoksa bize maç verdikleri falan yoktu.”

Trabzonspor tüm şampiyonluklarını iki puanlı sistemde elde etti. Bu sistem o günkü yapı içinde bir avantaj mıydı? İki hoca burada ayrı düşüyor. Özkan Sümer, o günkü şartlarda iki puanlı sistemin avantaj olduğunu söylerken, Ahmet Suat Hoca bu fikre katılmıyor. Sümer’in gerekçesi şöyle: “Trabzonspor hep kontrollü oynayan bir ekipti. Kadro da buna elverişliydi. Dışarıda bir puan aldığı zaman içerde galip gelerek hedefine kolay ulaşıyordu.” Ahmet Suat Özyazıcı ise iki puanlı sistemin küme düşme mücadelesi veren takımlar için avantaj olduğunu kaydediyor: “Biz iki puan veya üç puan değil, tüm sezon için hesap yapıyorduk. Dışarıda ve içeride puanların yüzde 75’ini alan şampiyon olurdu. Ha üç puan olmuş, ha iki puan ne fark eder?”

HOCANIN BİR KULAĞI SAĞIR BİR GÖZÜ KÖR OLMALI

Faik Yılmaz
12.12.2006, 08:33
İki hocanın fikir ayrılıkları çalışma prensiplerinde de kendini gösteriyordu. Sümer kendini disiplinli ve katı kuralları olan bir kişi olarak tanımlıyor. Ahmet Hoca ise kendisi için ‘tatlı sert bir hocaydım’ değerlendirmesi yapıyor. Suat Hoca bugünkü teknik direktörlere ders niteliği taşıyacak açıklamalar yaparak yönetim anlayışını daha net bir şekilde ortaya döküyor: “Çoğu zaman futbolcunun yaptığı bazı şeyleri görmezden gelirdim. Şunu söylemek istiyorum, eğer 20 kişilik futbolcu kadrosunda Türkiye’de isim yapmış insanların her yürüyüşüne, nefes alışına dikkat ederseniz o zaman problemler çoğalır. Ben Trabzonspor’a ve futbol takımına zarar verecek davranışlara dikkat ederdim. Oyuncunun günlük yaşantısını hiç araştırmadım. Benim için saha ölçüdür. Koşan oynar, koşamayan oynamaz. Her zaman şunu söylüyorum. Teknik direktörün bir gözünün kör, bir kulağının sağır olması lazım. Her sözü işitmemesi, her şeyi de görmemesi lazım. Yanlışlar olacaktır. Önemli olan bunları kamuoyuna yansıtmadan halletmektir.”

İki hoca da o yıllarda takımda oynayan oyuncularını unutamıyor. Onlara göre Ali Kemal gibi oyuncu bugün bile gelmedi. Hâlâ bir Turgay yok, Şenol gibi kaleciyi Türk futbolu mumla arıyor. Necati isimsiz kahramandı ama takım oyuncusuydu. Öğrencilerinin çoğunun sonraki yıllarda antrenör olmasını da takdirle karşılıyorlar.

Efsane hocalarla yaklaşık 1 saat süren sohbetimizden teybimize yansıyanlar bunlar. Söyleşi bittikten sonra Ahmet Suat, Kunduracılar Caddesi’ndeki nalbur dükkanının yolunu tutuyor. Halen kulüpte altyapı koordinatörlüğü yapan Özkan Sümer ise M.Ali Yılmaz Tesisleri’nde yeni Necati’ler, Şenol’lar, Ali Kemal’ler bulmanın hayalini kurmaya gidiyor.

AYYILDIZ
12.12.2006, 08:44
7 milyon euro

Cazip teklife Haşim Sayitoğlu geri çevirince Stepanov Ankaraspor maçına çıkmak istemedi. Doğan, Sırp oyuncuyu güçlükle ikna etti.

Trabzonspor'da, Ankaraspor maçı öncesinde "Stepanov krizi" yaşandığı ortaya çıktı. Uzun süredir Sırp futbolcuyu, takip eden Milan, bordo-mavili kulübe çektiği faksla Stepanov'u 7 milyon euro'ya resmen istedi. Ancak Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, piyango gibi teklifi geri çevirip İtalyan kulübüne "Şu anda satacak oyuncumuz yok" karşılığını verdi.

Büyük
şok yaşadı
Trabzonspor'da yaşanan bu gelişmenin ardından Stepanov, Milan'ın bu teklifini menacerinin aracılığıyla öğrendi. Sırp futbolcu, İtalyan kulübüne verilen "hayır" yanıtını duyunca isyan edip Ankaraspor maçına çıkmak istemedi. Teknik direktör Ziya Doğan'ın büyük uğraşları sonucunda Stepnov ikna oldu ve Ankaraspor'a karşı forma giydi.

Mehmet'e kanca
Öte yandan Trabzonspor, transfer çalışmalarına hız verdi. Bordo-mavililler, Eskişehirspor'un genç ön liberosu Mehmet Akif Tatlı'yı gözlem altına aldı. Ankaraspor ve Denizlispor'un da istediği, genç futbolcu için Trabzonspor hafta içinde Eskişehirsporlu yöneticilere resmen tekifte bulunacağı söyleniyor.
Yılmaz ŞENOL

Abi böle bişe yok yaa..ne haysiyetsiz bir gazetedir bu..Hemen karıştırmak istiyorlar trabzonsporu.. sabah sabah sinirle başladım güne yine!!!

Haklısın kardeş geçen sene Fatih Tekkeydi bu sene sıra milanda.Kısaca yalan haber.